בא לי

בא_לי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 23:48
דף אישי: הדף האישי של בא_לי*

בא לי

שליחה על ידי בא_לי* »

לא יודעת לאן להפנות את שאלתי
אני צריכה קצת עזרה בקטע המספרי-כלכלי של תכנון הריון. מהן ההוצאות הצפויות במהלך ההריון, מה הממוצע שמוציאם אח"כ נניח- בשנה הראשונה (כולל אוכל, טיפולים רפואיים שצצים, ביגוד- מה שלא יהיה) צריכה קצת טווחים כדי לדעת האם אנחנו מוכנים כלכלית כדי להתחיל..
תודה
בא_לי*

בא לי

שליחה על ידי בא_לי* »

הי ! כל מי שיש לו פה טיפים בשבילי בעניין תכנון הריון- יתקבל בתודה ברכה וחיוך !
עורכת*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 21:38

בא לי

שליחה על ידי עורכת* »

יש המון טיפים בדפים כניסה להריון ו-תכנון הריון באופן טבעי. בהצלחה
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

בא לי

שליחה על ידי אילה_א* »

הי לי היה הריון יקר
ויש לי תנוקת זולה
הריון יקר הלך כך
שקיפות עורפית 600 ש"ח
שתי סקירות 350 ש"ח (במאוחדת עדיף)
היתייעצות עם פרופסור 1070 ש"ח
אולטרא סאונד אקסטרא 50 ש"ח
תרופות שלוש מאות לחודש מחודש הרביעי
לידה 12000 שח
זה ככה מה שאני זוכרת
כמו שאת מבינה זה היה הריון שהסתבך
מאז שהיא נולדה
יועצת הנקה 280 ש"ח
מעקב יועצת הנקה 60 ש"ח
מפגש מניקות 40 ש"ח
3 חזיות הנקה 450 ש"ח
מסאג' במים לגוף כואב של אמא אחרי לידה 250 ש"ח
חיתולים 150 ש"ח בחודש אבל היא כבר נגמלת
זהו כמו שאת מבינה לא קניתי כלום !!!
לא בגדים לא בקבוקים לא מנשאים לא שידה לא שמיכה לא צעצוע
כלום
אבל יש הוצאות שקשה לכמת ולקחת בחשבון נגיד זה שאני אוכלת עכשיו כמו תאורן רעב במיוחד (ותאורנים הם תמיד רעבים )
אז קשה לי לדעת כמה יותר כסף מתבזבז על אוכל .
אותו דבר עם כביסות מכבסת יותר לא יודעת כמה עולה כל הפעלה
גם חם לי יותר אז יותר מזגן
במילים אחרות עושים ילד כי חייבים להיות הורים לא כי אפשר לדעת כמה הוא יעלה
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

בא לי

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

שאלה קשה מאוד.
אני כעת בהריון שלישי שלי, בהפרש די גדול משני הריונות קודמים.

ייעוץ גנטי פעמיים, חינם (אני זכאית)
סקירה ראשונה (ע"ח כליית מושלם) 120 ש"ח
סקירה שנייה (לא חייבים) 700 ש"ח.

מיטה (קיבלתי מדודה שלי, נשאר לי מהלידות הקודמות, ביד 2 יש גם ב300 ש"ח, באיקאה 350 נדמה לי)
שידה (לא משתמשת, בלידות הקודמות היתה לי מהדודה השנייה)
עריסה (יש לי, אפשר לשכור מיד שרה, עלות נמוכה)
(האמת שהגדולות שלי בסוף ישנו איתנו במיטה)
כיסא סלקל לרכב (50 ש"ח מיד 2)
אמבטיה (40 ש"ח מיד 2)
ביגוד (עוד לא קניתי, בינתיים קיבלתי ממישהי נחמדה מאתר אגורה, שלחה קרטון מלא בגדים ראשוניים במצב מצויין, וחיתולי טטרא)
חיתולים רב פעמיים מבד (קניתי אחדים משומשים, אני חייבת לנסות!)
חיתולים חד פעמיים (בכל זאת שיהיה קצת, קניתי במבצע חד פעמי ברשת "יש" סופר של דתיים, 3 חב' טיטולים ב- 100 ש"ח, לרוב שני חבילות עולים במגה 90 - 100 ש"ח. יש גם חיתולים מחב' ליטופים שהם זולים אם כי פחות טובים).
בקבוקים, קניתי שלושה, שיהיה
מד חום לחדר, מד חום לאמבטיה, חב' מוצצים פשוטים, משחה לטוסיק - כל מוצר משהו כמו 10-12 ש"ח
מנשא (קיבלתי משומש מחברה, אפשר להשיג בגרושים ביד 2)
עגלה חדשה רכשתי ב- 380 ש"ח חדשה, דר' בייבי (למרות שיש לי גם העגלה הקודמת)
סוודרים קטנים, כובעים וגרביים - אמא שלי סרגה
שמיכה (פוך קניתי באיקאה, צמר היה לי מהבנות שלי, מקבלים הרבה כמתנות)
כל סדין למיטה 17 ש"ח
סדין לעריסה 13 ש"ח
אם מניקים - חסכון בתחליפי חלב

עזרתי במשהו?
לגבי מעונות מטפלות, אין לי מושג. הבנות שלי כבר גדולות.
אני מעריכה שמשפחתון יעלה משהו כמו 1800 ש"ח לחודש. פלוס/מינוס
אם את עובדת רחוק ממקום מגורייך, אם יש לך נסיעות ארוכות לעבודה, אני ממליצה לך למצוא מטפלת (או משפחתון קטן) קרוב למקום עבודתך ובכך לחסוך שעות מטפלת. אני עשיתי זאת עם הגדולה שלי בעבר.

יש אתר שנקרה "פעוטות" ויש בו סקרים ע"פ המוצרים השונים
אפשר לרכוש דברים נהדרים באתר יד 2, וחינם באתר אגורה, יש גם חנויות יד 2, וכיכר השוק כאן באתר.
בהצלחה.
בא_לי*

בא לי

שליחה על ידי בא_לי* »

תודה לכן על הפרטים! אשמח לעוד
גם אני בעניין לעשות וזהו אבל בן זוגי מבקש לצפות מה צרכה להיות ההכנסה המינימלית לפני שמתרבים כדי שלא נמצא את עצמנו בבוץ..
אז אני משתדלת לרחרח
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

בא לי

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

לפי דעתי , עם כל היכולת לצפות כמה כסף עולה בדיקה רפואית כזו וכמה עולה ציוד וכ',אפשר לקחת בחשבון גם שמבחינה כלכלית הדבר שמכביד הכי זה אובדן יכולת ההכנסה של האם,לפעמים גם האב ,או לפחות חלק מההכנסה.

אני חושבת שאם אפשר לתכנן שכבר בזמן ההריון האישה תוכל 'להוריד הילוך' -הרי זה משובח.

כשאנשים הם בשלב שלפני הילדים הם לא מעלים בדרך כלל על דעתם משהו מעבר לריהוט לחדר התינוק מהפירסומות של שילב.אולי מי שמגיעה לאתר הזה חושבת על מנשא נחמד וחיתולים רב פעמיים.
אולי אפילו נרמז באיזה מקום על עלות ההתיעצות עם יועצת הנקה (מכירה מישהי שכיתתה רגליה ל3 יועצות ועוד במונית ספישל).

ילד זה גם הרבה שנים אחר כך: ציוד ספורט, חוגים ופעיליות , הסעות ,בית שמאפשר לילד/ה מתבגר חדר משל עצמו,..
אפשר לדגול בפשטות , אבל כמה את מוכנה להתמודד עם הרצונות של הילד כשפשוט אין?
להפנות משאבים להכנה ללידה ,מילדת ,פעילות גופנית להריון .

לקרוא ספרים על הורות.ממליצה על הספר של ארני זקס " קודם קול אמא"- חדש דנדש על המדף,"תינוקות באופן טיבעי",והרשימה ארוכה.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

בא לי

שליחה על ידי אפרת_מ* »

במהלך ההריון זה באמת תלוי בכמה בדיקותאת עושה או לא עושה. לי יש ביטוח מהעבודה שהחזיר 60% מהעלויות, אחרי ההשתתפות של הקופה והמושלם, כך שסקירות (מוקדמת מאוחרת), בדיקות גנטיות - יצא לי פחות מאלף שקל. אבל על בגדי הריון - שילוב של קיבלתי + קניתי יד שניה + קניתי באוטלטים + קצת בגדי מעצבים (לעובריתה יה טעם יקר) - איפשהו באזור האלפיים ש"ח הפסקתי לספור. אבל בשבוע 12 שום מכנס כבר לא עלה עלי ואני הולכת מסתבר בד"כ עם בגדים מאוד צמודים...

לקראת הלידה ההערכה שלי היא שהוצאתי משהו כמו 2000 ש"ח ו-500 למיילדת. ללידה (בית כאמור) היו עלויות שבטח מתקרבות לאלף שקלים נוספים (אמא קנתה).
אני כמעט לא קיבלתי כלום. שילבתי בין דברים שקניתי יד שניה לבגדים באאוטלטים. שידת החתלה - 200 ש"ח (גם צריך עו מקום אחסון, וגם הקטנה מתה עליה, היא פשוט אוהבת להיות עליה, אולי זה בגלל הדרקון שתלוי מעל? או שהפנים של אמא שיותר קרובות אליה? או האנרגיה בפינה ההיא של החדר???). כורסת הנקה - 200 ש"ח (נמכרה אחרי חודשיים, היתה לי לא נוחה בעורף). עגלה - 200 ש"ח. סלקל לאוטו - 130. לול קמפינג (שעוד לא השתמשתי בו) - 150 ש"ח. טרמפולינה וטאמי-טאב קיבלתי, וגם 3 סוגי מנשאים (את הסוגים הפופולריים אגב אי אפשר למצוא בפורטות ביד שניה כפי שצויין פה. אבל לופי זה מאתיים ומשהו והכי יקרים זה 400 ומשהו), וכרית הנקה. כל השאר קניתי - בגדים, חיתולי בד. היא ישנה איתי, כך שאין צורך בעריסה ומצעים.
ברגע שלא קונים עגלה+מיטה+שידה חדשים אז העלויות הן לא בעננים. אבל כל הזמן יש דברים שמתווספים.. 4 חזיות הנקה (150-250), משאבת חלב (300-400), פרוביוטיקה (לסתור את האנטיביוטיקה. בסוף הפסקנו עם שניהם) - איזה 100 ש"ח. כיסוי למזרון הזוגי 60. קרמים לבטן למהלך ההריון (100X3), קרם למיצוק לאחרי ההריון (130). מספר משחות לתפרחת חיתולים (20-40 כ"א).
גם בגדים לתינוק אם את לא מקבלת, אז אפשר לקנות באאוטלטים או מבצעים או יד שניה (יש לי פריטים שעלו בין חצי שקל לחמישה, תלוי היכן נקנו. זה כולל ג'ינס עם ריקמה של גאפ בחצי שקל, חולצות של ילדותי וכובעים בחמישה וכד').

ומשפחתון כאן בסביבה (שרון) זה 2800 לחודש ומטפלת 4500-5000.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

בא לי

שליחה על ידי אפרת_מ* »

והמון דברם אפשר או לבקש מתנה או להחליף מהמתנות שקיבלת.
וגם כשחושבים שלא תקבלו הרבה מתנות, נראה שבסוף יש ים מתנות...
כך שבגדים, צעצועים ראשוניים, אוניברסיטה, טרמפולינה ועוד - אפשר לבקש או להחליף.
בא_לי*

בא לי

שליחה על ידי בא_לי* »

אתן מאוד עוזרות ומאוד מאוד מעודדות אותי. אני רוצה נורא כבר להתחיל. כל הזמן אני אומרת לבחור שלעשות ילד לא עולה כסף, ושתינוק קטן לא צריך לרושש אותנו- ודאי וודאי אם אנחנו בעד האופן הטבעי, לא? ונכון שההוצאות כל הזמן יגדלו אבל אני ממש לא חושבת שעד שאין לא-יודעת-כמה-מאות-אלפי שקלים אי אפשר להתחיל. רק חייבים להתכונן ולחסוך ולשים בצד ולהיות חכמים.
אתן מסכימות איתי או שאני WAY OFF?
בהריון_שני*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:16

בא לי

שליחה על ידי בהריון_שני* »

היו פה כבר דיונים בנושא - ראי כמה עולה לגדל ילד.

_אני ממש לא חושבת שעד שאין לא-יודעת-כמה-מאות-אלפי שקלים אי אפשר להתחיל. רק חייבים להתכונן ולחסוך ולשים בצד ולהיות חכמים.
אתן מסכימות איתי או שאני WAY OFF?_

אני מסכימה אתך.

זה גם תלוי מה הרצונות והצרכים שלכם באופן אישי, ומה רמת החיים הנוכחית.
  • אם עכשיו אתם שותים מהברז ואוכלים מרוסס, ובהריון תרצי לשתות מינרליים ולאכול אורגני, אז ברור שזה יעלה יותר כסף. אבל זו בחירה.
  • האם תרצו לעשות רק את הבדיקות שממומנות ע"י משרד הבריאות (אם בכלל), או גם בדיקות במסגרת פרטית (כמה אלפי שקלים), או את כל הבדיקות האפשריות כולן אצל המומחים הגדולים ביותר (עשרות אלפי שקלים)? עוד בחירה.
  • איך תבחרי ללדת? בבית-חולים בחדר רגיל בלי ליווי (חינם, ועוד משלמים לך על זה איזה 1000 שקל מענק לידה)? במרכז לידה בתוך בית חולים (בין 700 לכמה אלפי שקלים, נדמה לי, ואת מקבלת מענק לידה)? בבית-חולים עם דולה (בין כמה מאות לכ-2000 שקל, נדמה לי, ואת מקבלת מענק לידה)? במרכז לידה מחוץ לבית חולים (בין 5000 ל-12000 שקל, נדמה לי, ואת לא מקבלת מענק לידה)? בבית עם מיילדת (בין 3000 ל-5000 שקל בערך, אין מענק לידה)? בבית לבד (חינם, אין מענק לידה)? - עוד בחירה...
  • איזה בגדים, אביזרים, ריהוט וצעצועים תבחרי עבור התינוק שלך? חדשים או משומשים? ההוצאות יכולות לנוע בין 0 ש"ח לכמה עשרות אלפים. עוד בחירה.
  • האם תיניקי? במה תחתלי? אלה עוד בחירות שמשפיעות על רמת ההוצאות שלכם.
  • עוד עניין, וזו כבר לא בחירה: מה גודל החזה שלך (אל תעני ;-))? אם את קאפ A, או B בהיקף קטן, יכול להיות שמידות C ו-D יספיקו לך עד סוף ההריון וההנקה, אבל אם יותר, תצטרכי לקנות חזיות גדולות מאוד שהן גם יקרות מאוד. אני בהריון הראשון הוצאתי מעל 1500 ש"ח רק על חזיות (קניתי 3 חזיות חדשות כל חודשיים. מצד שני, הן משמשות אותי גם בהריון הזה).
אמנם בהריון שני זה שונה, אבל עדיין מוכיח שאפשר: אני כרגע בסוף חודש שישי ובינתיים לא הוצאתי על ההריון שקל אחד יותר ממה שהייתי מוציאה בלעדיו, חוץ מכמה עשרות שקלים על נסיעות למרפאה ובחזרה (וגם זה, רק כי אני גרה בחור).
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

בא לי

שליחה על ידי חגית_פ* »

אנחנו מגדלים את הילד (השני) כמעט בחינם D-:
בדיקות אני לא כ"כ זוכרת כמה עלה, היו שלא עשיתי וכאלה שהיו עליהם החזרים מקופ"ח.
אבל משנולד ועד עכשיו (שנה ו-9) הוא כמעט לא עלה לנו כלום !!
אוכל- הנקה. בחינם. היתה יועצת הנקה שעלתה לי המון כסף (ד"ר ליבוביץ) והיה שווה כל אגורה.
בגדים קיבלנו הכל משומש, לדעתי לא קנינו לו כלום עד היום.
חברה מארה"ב שלחה לי מנשא מתנה ושם התינוק היה עד גיל 8 חוד'. לא קנינו עגלה. אח"כ סבתא קנתה לו טיולון ומאז הוא שם או בעגלול משומש שמצאנו ושיפצנו. או כמובן במנשא עדיין, למרות שכבר הרבה פחות.
עריסה, מיטה וכו'- גם פה חסכנו ... ישן איתנו במיטה.
חיתולים- קניתי כמה ר"פ יד שנייה ושכנה מקסימה הביאה לי חבילה של המון חיתולים ר"פ במצב מעולה. בלילות הוא עם ח"פ ולוקח לנו המון זמן לגמור חבילה.
צעצועים- גם פה קיבלנו המון יד שנייה וסבאסבתא קונים לפעמים. ונשאר מאחותו הגדולה. ותכ'לס לא ממש צריך כי הכי מענין זה סירים וכפות במטבח.
גם בגן אנחנו חוסכים... הכל ענין של ארגון לו"ז ואפילו בן זוגי לקח עוד פעוט לטפל בו.

בקיצור, הכל בחירה.
אני מכירה המון זוגות שיכלו לקבל יופי של דברים יד שנייה אבל זה מרתיע אותם ומעדיפים להוציא אלפי שקלים ולקנות חדש. אני לא ממש מבינה את זה.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

בא לי

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לא סיימתי לקרוא הכל אבל אילה א ניסחה בדיוק את מה שאני מרגישה בקטע הזה- צריך להביא ילד כי רוצים מאוד- בסוף מסתדרים...
אל תשכחי שכל אחת שכותבת לך כאן במצב כלכלי שונה- אצלי למשל לא היו הוצאות כלל כי המצב הכלכלי שלנו היה על הפנים יחסית- אז פשו לא קניתי... קיבלתי הכל: בגדים לשנה הראשונה, סל-קל, עגלה, מיטת מעבר (בתור תינוקות ישנו איתי במיטה). משחקים שמיכות ומצעים קיבלתי מתנות, וגם החלפתי בגדים שקיבלתי לצעצועים בשילב. תמ"ל, בקבוקים וכו' לא השתמשנו.
יש לפעמים הפתעות כמו תרופות (גליקול, טיג'ל וכו' אם את מתכוונת להשתמש), לא זוכרת מה עוד.

עכשיו כשאני קונה את כל הבגדים עולה לי בערך 200-250 ש"ח לעונה, אביב וסתיו בד"כ אפשר להתשמש באותה המידה- אז משהו בסביבות 1000 גג לשנה (כולל ג'ינס-שניים יפים ו2-3 חולצות לחגים או אירועים, מעיל תחתונים וכו'). על צעצועים וספרים אני מוציאה יחסית הרבה כסף אבל אם לא היה לי פשוט לא הייתי קונה- זה לא הכרחי... אוכל זה זניח- עוד רבע כוס אורז בסיר או 2 חתיכות ירק במרק כשאת גם ככה מבשלת ומתשמשת בגז וכו' זה כבר שטויות.

עם השלישית עכשיו יש לנו קצת יותר מרווח נשימה כלכלי אז קניתי עוד קצת בגדים וצעצועים (אבל הייתי מסתדרת בלי) היא בת שלושה חודשים וכבר קניתי לה בגדים ב-400-500 ש"ח בערך אם לא יותר :-) אבל הייתי יכולה להסתדר בלי. לגמרי.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

בא לי

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

זה לא שתינוק קטן ירושש אותכם.
בטח שרוב המשפחות הבאופניות ויתרו על קניות בחניות 'הכל לתינוק -ולאמא שלו -ולאבא שלו'..
יהיו פה הרבה משפחות שיגידו שהילדים פשוט באו ואיך שהיינו הסתדרנו ,והכל בסדר.מצויין.
אפשר גם ככה.בא לי.נהייה לי .

מצד שני אם לבן הזוג, האבא המיועד יש היסוס לגבי העינין, זה חשוב מאוד לדון בכך.עלות החיתולים אולי חשובה , אבל יש עוד כמה צירים בדרך.(הרי בלידה עסקנן)
להיות מפרנס המשפחה זהו צעד עם אחריות.תאמיני לי , אני לא יודעת איך הבחורים עושים את זה.קמים לעבוד אחרי לילה לבן , בית הפוך , אישה הפוכה (אין סקס כמה חודשים,לפעמים),אישה שהולכת ללדת וכואב לה והרי אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה בלידה.( הגבר -גבר הפרטי שלי אמר שדווקא זה עינין ועוד איך)
ועוד עם הציפיות שתחליף חיתול/תפשפש,תחזיק לגרפס או לביבי יוגה ולהביא את התינוק שלך , עצמך ובשרך למוהל או לבוא עם תינוק לא מהול למשפחה המורחבת , ועוד כהנה וכהנה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בא לי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אמנם אני לא מאוד ב"אופנית" בחיי, אבל מהחווייה שלי, עיקר ההבדל הכלכלי נובע מהירידה של משכורת אחת ממשק הבית.

יש לנו ילדה אחת בת 11 חודשים.

ההיריון עצמו לא עלה יותר מדי - כל הבדיקות והסקירות והמי שפיר וכל השאר עלו כ-1,500 ש"ח (בהשתתפות עם הקופ"ח, לא עם איזה ביטוח מיוחד) ועשיתי הכל אצל רופאים טובים וממולצים.

קורס הכנה ללידה, אם רוצים, יש בכלמיני מחירים ולא כולם מרגישים צורך לזה (עשינו אחד יקר יחסית, בדיאדה, והוא עלה כ-700 ש"ח)

בגדי היריון תמיד אפשר לקבל מחברות/גיסות/מכרות וכו' - צריך רק להתעניין. הבנתי שיש גם שוק בראש העין שיש בו דברים שווים ולא ביוקר.

ציוד - גם אם אין לכם ממי לקבל, אפשר לקנות דברים נהדרים ביד 2 כי הרבה דברים משמשים רק לזמן קצר ולכן נשמרים באיכות טובה - קנינו, למשל, שידה נהדרת, יפה וכמעט חדשה במאות בודדות של שקלים.
(אנחנו קיבלנו מיטת תינוק, אמבטיה, עגלה פושטית, אמבטיה והרבה בגדים; קנינו מנשא, מובייל, שידה יד 2, טיולון וקצת צעצועים)

הלידה - יכולה גם לא לעלות כלום, אם בוחרים ללדת בבית חולים רגיל, בלי מיילדת פרטית או חדר טבעי וכו'.

בחודשים הראשונים אחרי הלידה - אם מניקים לא צריך לקנות אוכל ולא בקבוקים וכל השאר :) (אבל אפשר להביא כאן בחשבון יועצת הנקה, לא יודעת מה המחירים, כי לא נזקקתי, השתמשתי בשירותים שניתנים בבית החולים וזה עזר לי מאוד), חיתולים (תלוי מה בוחרים וכו' - אנחנו משתמשים בח"פ - האגיס או פמפרס - קונים תמיד במבצע של 2 ב-100 ש"ח, מחליפים משהו כמו 5 ביום, בהתחלה יותר), משחה של וולדה (קצת יותר יקרה, אבל שווה - משתמשים רק כשצריך), במקום מגבונים - שוטפים במים - הכי בריא.

עלויות של מסגרת משתנות ממקום למקום בארץ - אנחנו במשפחתון בכפר סבא - 2,200 ש"ח בחודש, אני יודעת שיש מקומות בארץ שהעלויות הן סביב 1,800 ש"ח בחודש, ואחרים שזה עולה יותר לכיוון 3,000....

בקיצור - עד שהיא היתה בת חצי שנה לא ממש הרגשנו את העלויות... אחרי זה, כבר קצת יותר :)
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

בא לי

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

_אהבת עולם
תודה- זה באמת מבהיר את העיניינים למי שנכנס לדף :)_

אבל מה בקשר להצעתי לשינוי שם הדף, או העברת החומר לדף רלוונטי?
בא_לי*

בא לי

שליחה על ידי בא_לי* »

רעיון טוב שזה יהיה דף "מה צפי ההוצאות..."
ככה עוד אנשים יתרמו וייתרמו :-)
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

בא לי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »