ביו פידבק

הכאב_שבנפשי*
הצטרפות: 19 יולי 2005, 12:48
דף אישי: הדף האישי של הכאב_שבנפשי*

ביו פידבק

שליחה על ידי הכאב_שבנפשי* »

במסגרת המסע שלי בעיקבות האמון העצמי שאבד,בחיפושי אחרי טיפול שיניב תוצאות הגעתי להצעה לשימוש בשיטה של ביו פידבק.
בדף הזה הייתי מעוניינת לשמוע ממי שהתנסה או מכיר מי שהתנסה בשיטה זו! (-:
בעדינות*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 22:32

ביו פידבק

שליחה על ידי בעדינות* »

עשיתי את זה פעם אחת, זה היה מדהים. מכל הדברים שניסיתי לזה היתה השפעה מאד מהירה (תוך דקות). ניתן להרגיש וגם לראות בעיניים את ההבדלים בין מצבים ריגשיים שהגוף חווה. צריך לחזור על זה כדי להפנים את המידע החדש (דבר שלא עשיתי).

אני יודעת על שני אנשים שמומלץ להתייעץ איתם בנושא ביופידבק:

ד"ר יגאל גליקסמן 054-6670570 - הומלץ לי לדבר איתו ע"י ד"ר אפרים בן ארי (דוד שלי שהיה איתו בקשר, אולי אפילו עבדו ביחד)
ד"ר דני חמיאל 03-6480313 - הכרתי אותו (בטוח שהוא לא זוכר אותי)

שניהם עוסקים בביופידבק כבר הרבה שנים. שניהם מאד נחמדים. הם יכולים לייעץ איזה תוכנות לקנות לפי סוג הבעיה או קושי שרוצים לפתור, תוך התאמה למחשב שבבית. הכרתי א-נשים שהתוכנות שיפרו להן/להם את החיים באופן ניכר.

ניתן גם להתייעץ איתם למי כדאי ללכת לטיפול ביו פידבק.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

ביו פידבק

שליחה על ידי יעלי_לה »

לפני שנים קיבלתי במתנה תכנת מחשב שנקראה "ביו-פידבק" והגיעה עם אלקטרודות לאצבעות, היה שם הסבר איך להרגיע את עצמך ומעין "משחק" כזה עם אנימציה של דג, שככל שאתה יותר רגוע הופך לנסיכה ולבסוף לכוכב בשמים... לא זוכרת לאן זה התגלגל. לא ידעתי שיש שיטת טיפול כזאת, וגם אני אשמח לשמוע פרטים.
הכאב_שבנפשי*
הצטרפות: 19 יולי 2005, 12:48
דף אישי: הדף האישי של הכאב_שבנפשי*

ביו פידבק

שליחה על ידי הכאב_שבנפשי* »

לפני שנים קיבלתי במתנה תכנת מחשב שנקראה "ביו-פידבק" והגיעה עם אלקטרודות לאצבעות, היה שם הסבר איך להרגיע את עצמך ומעין "משחק" כזה עם אנימציה של דג, שככל שאתה יותר רגוע הופך לנסיכה ולבסוף לכוכב בשמים
כן זה נישמע לי מה שאני רוצה,אבל מישהו שהשתמש ממש וראה תוצאה כלשהי,או שזה יותר כמו משחק נחמד.
וגם המלצות לאיזה סוג,איפה קונים,אולי למישהו יש אפילו למכור?...
יעלי_לה

ביו פידבק

שליחה על ידי יעלי_לה »

מישהו שהשתמש ממש וראה תוצאה כלשהי.

התכנה באה עם הוראות די מפורטות אם אני לא טועה. מעניין אם עוד מוכרים את זה, זה היה לפני... איזה 12 שנה לפחות.
לא בטוחה שהבנתי בשביל מה את רוצה את התכנה. אני לא חושבת שהתכנה עצמה תיקח אותך רחוק. :-S
גבעה_ירוקה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 21:28
דף אישי: הדף האישי של גבעה_ירוקה*

ביו פידבק

שליחה על ידי גבעה_ירוקה* »

תודה יעלילה, אני מאמינה שאפשר לאמן את עצמינו לא להיות מוצפים רגשית מדברים שקורים,סוג חשוב של שליטה עצמית,זה יכול לשנות את חיי מקצה לקצה.למה לדעתך זה לא עובד? או שאולי הסוג המסוים הזה של תוכנה לא מאד רציני.הבנתי שיש המון סוגים. האמת שהתחלתי לחפש והתבלבלתי.בגלל זה אני פה.לשמוע ממישהו על סוג שעבד בשבילו! לילה טוב ZZZ
יעלי_לה

ביו פידבק

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני מאמינה שאפשר לאמן את עצמינו לא להיות מוצפים רגשית מדברים שקורים,סוג חשוב של שליטה עצמית,זה יכול לשנות את חיי מקצה לקצה.למה לדעתך זה לא עובד?

נראה לי שכאמצעי ריפוי לכאב שבנפשך, זה לא ייקח אותך רחוק, כלומר קשה לי להאמין שהתוצאות יהיו עמוקות. משהו זמני כמו אקמול - אולי כן...

ואולי אני כבר לא כ"כ זוכרת מה אפשר להשיג עם זה, ואולי מעולם לא השתמשתי בזה כמו שצריך. הייתי די קטנה כשהיתה לנו את התכנה - משהו כמו 13. אני והאחים שלי הינו מתחרים מי מצליח "להירגע" (עפ"י הגרפים) יותר מהר, והיינו עושים ניסויים אחד על השני - אחד היה ישן עם האלקטרודות והשני היה חוקר את הגרפים... וכל מיני כאלה :-D
בעדינות*

ביו פידבק

שליחה על ידי בעדינות* »

לפני שקונים תוכנה, צריך להפגש עם מומחה בביופידבק. הוא צריך לבחון המון דברים: מה הבעיה? האם נלקחות תרופות (הקשורות לבעיה, או לבעיה אחרת) באופן קבוע? האם היו טיפולים אחרים בבעיה? איזה טיפולים? מתי נעשו? מה היו תוצאות הטיפולים? לאחר מכן המומחה בודק את כל הנתונים, ומחליט האם טיפול ביופידבק יכול להועיל. במידה וכן, צריך לגבש תוכנית עבודה. צריך ללמוד לעבוד עם תוכנת ביופידבק במספר פגישות עם המומחה לביופידבק. לוקח זמן עד שניתן לעבוד באופן עצמי ביעילות.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

ביו פידבק

שליחה על ידי אלמונית* »

ביו-פידבק הינה שיטת טיפול המאפשרת ל"תרגם" מדדים פיסיולוגים כלשהם המצביעים על רמות מסויימות של עוררות (לרוב מעיד על מידת החרדה שלנו) לגרפים במחשב המגיע עם תוכנות אנימציה שונות (דגים,סמיילי וכו'). טיפול ביו-פידבק עושה שימוש בתוכנות הללו תוך כדי לימוד המטופל טכניקות הרפייה שונות והעבודה מול המחשב מאפשרת למטופל לראות את מידת היכולת שלו להרגע ע"י שימוש בטכניקות ההרפייה שנלמדו (זו שיטה שנשענת על גישה התנהגותית-קוגניטיבית).
אני מכירה את השיטה ממקצועי (פסיכולוגית) אך אינני עובדת עימה בפועל. אני מסכימה עם מה שנכתב כאן, כדאי לפני שקונים להתייעץ עם מומחים בתחום ואולי גם לגשת לטיפול בגישה זו (טיפולים אלו לרוב קצרים בזמן ונוטים להיות מאוד ממוקדים בקושי מסויים ואחר כך אפשר לקנות את התוכנה להמשיך להשתמש בידע שנרכש בטיפול באופן אישי).הטיפול לרוב נחשב למאוד יעיל לסוגים שונים של חרדות, מתחים, ולחץ ונותן כלי יעיל לשימוש במצבים מלחיצים (כי האדם יודע בעזרת הטכניקה להרגיע את עצמו ומסוגל להתמודד במצבים מלחיצים כו בחינות, פחד ממעליות או כל חרדה אחרת.

מקווה שזה עוזר
בעדינות*

ביו פידבק

שליחה על ידי בעדינות* »

אתר בו מסביר ד"ר גליקסמן בקצרה על ביופידבק
עדי_ברן*
הצטרפות: 14 יולי 2005, 11:39

ביו פידבק

שליחה על ידי עדי_ברן* »

הי לך,
לפני כשנה וחצי הייתיהייתי בכנס שעסק בביופידבק ונוירו פידבק כי בזמנו די התעניינתי בתחום, אישית קצת התאכזבתי. אבל למה לא לנסות?. עוד מישהי שעובדת בביופידבק היא "דHeb]ר ענת ברנע מקיבוץ גבעת חיים BusinessInfo 15412 1 0 0[/po].htm

אגב האם את מדברת על ביופידבק או על רפואת תדרים כי גם אותה מכנים ביופידבק לפעמים ואת זה אני יודעת שהתחילה לעשות ביאנקה קליגר
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

ביו פידבק

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

האם ביופידבק יכול לעזור לשיקום רצפת האגן? ואם מישהי התנסתה בזה - איפה ב-ד-י-ו-ק מחברים אז את האלקטרודות?
בעדינות*

ביו פידבק

שליחה על ידי בעדינות* »

לוטם, ביופידבק לשיקום רצפת האגן
טיפול ביופידבק לשיקום רצפת האגן ניתן דרך קופות החולים (אני לא בטוחה באיזה בדיוק) דרך הביטוח המשלים.

ביו פידבק לשיקום רצפת האגן, שאלתי את דוד שלי, ולדבריו:
בכל קופת חולים קיים הטיפול. בניגוד לתחומים אחרים, המומחים הטובים ביותר עובדים דרך קופות החולים. בררי בסניף קופת חולים הקרוב אליך.
עדי_ברן*

ביו פידבק

שליחה על ידי עדי_ברן* »

כן בהחלט יש בכל קופות החולים פיזיוטרפיסטיות העוסקות בשיקום רצפת האגן והן נעזרות בביופידבק.
הפניה לפזיטרפיסטיות כזו ניתן לקבל מגניקולוג אבל שמעתי שגם מרופא משפחה.

אם את רוצה סיפור אישי אולי ארוך אבל מעניין מאד (ואני גם מכירה את הבחורה שכתבה אותו ויצא לנו לדבר על כך)
שיקום ריצפת האגן

לא יודעת איפה בדיוק מחברים את האלקטרודות אפשר לשאול.
בהצלחה
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

ביו פידבק

שליחה על ידי תמרי* »

אני הייתי בטיפול ביו-פידבק אצל ד"ר יגאל גליקסמן לפני 8 שנים בערך. חוץ מזה שהוא חביב וידידותי למשתמש עזר לי מאוד עם כאבי ראש שהיו לי בזמנו, ואם מדי פעם יש לי היום אני בהחלט נעזרת באלה משיטותיו שהשפיעו עליי.
התוכנה עצמה אינה הפתרון אלא רק כלי המדידה: לראות האם אכן הצלחת להשפיע-להרגיע את עצמך כרצוי (משהו כמו המדחום שבודק אם יש לך חום).
מה שלמדתי אצלו היו טכניקות הרפייה שונות ואת זה התוכנה לא מלמדת כאמור...
שיהיה בהצלחה!
עדי_ברן*

ביו פידבק

שליחה על ידי עדי_ברן* »

בשביל זה קוראים לזה פידבק :-)
גם אני הרבה יותר בעד לימוד שיטות הרפיה שונות ושהפידבק יגיע מהכירות טובה יותר של כל אחד עם גופו.
אבל יש אנשים שזה מה שמתאים להם
סבבה.
לוטם_מרווני*

ביו פידבק

תודה על הקישורים. קראתי.
מה שהיא תארה דומה למה שקורה לי לצערי. צניחה של דפנות הנרתיק:-(
הייתי בטיפול ראשון אצל פיזיו' מומכת של מכבי ויצאתי קצת עצבנית (בלשון המעטה) מהמפגש אצלה.
חצי שעה מילאה טופס במחשב, ושאר הזמן שאלה אותי על הרגלי הפיפי שלי והעירה לי על שאני בבית עם הגדולה ("שנתיים וחצי? היא צריכה גן, את גורמת לה נזק בלתי הפיך! אח"כ הנשים האלו מגיעות אלי עם בעיות בגלל אימהות כמוך":-P). אז אני מנסה לדרבן את עצמי ללכת לפגישה הבאה כש"קליק" עם המטפלת לא היה. להיפך.
ו
עדי_ברן*

ביו פידבק

שליחה על ידי עדי_ברן* »

אני בעד להחליף פיזיוטרפיסטית. לטעמי מאד חשוב הקליק.
בעדינות*

ביו פידבק

שליחה על ידי בעדינות* »

אני בעד להחליף פיזיוטרפיסטית
מה זה ענינה אם הבת שלך בגן או לא? זה קשור לטיפול בך?
אם יש הרגלים שהם לא טובים לך, שתעזור לך למצוא הרגלים חדשים במצב הנתון.
הבת שלך איתך בבית, זה המצב הנתון. :-)
לוטם_מרווני*

ביו פידבק

אי אפשר להחליף, יש אחת בבוקר ואחת אחה"צ וברגע שהתחלתי אצלה אני לא יכולה לעבור, כך אמרו לי מלכתחילה. למעשה, לפי כמות הביטולים הרבה עוזבות אותה.
בינתיים אני מתרגלת לבד, ע"פ הסיפור שקישרתן לי. כנראה שזה עובד כי הפסיק לברוח לי (דליפת שתן) לגמרי, וגם חזרה לי התחושה בצלקת שהיתה רדומה לחלוטין. 3-5 פעמים ביום, סדרת שאיפות ש הרפייה ונשיפות בהן אני אוספת את השרירים ומכווצת פנימה ולמעלה. דורש ריכוז אך יעיל.
עדי_ברן*

ביו פידבק

שליחה על ידי עדי_ברן* »

יופי שזה עוזר. שיהיה לך בהצלחה
אגן*
הצטרפות: 19 דצמבר 2005, 11:39

ביו פידבק

שליחה על ידי אגן* »

יש מידע שלי אישית מאוד עזר לגביי ריצפת אגן -
http://www.hoogle.co.il/[po]activity details[/po].asp?activity id=2541
חו_ה*
הצטרפות: 19 מאי 2011, 00:44

ביו פידבק

שליחה על ידי חו_ה* »

אמרו לי שביו פידבק יכול לעזור לקוצר ראיה.
מישהו שמע עלזה?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ביו פידבק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מחפש מטפל בבו פידבק או טיפול אלטרנטיבי אחר נגד חרדות ו OCD באיזור הצפון
דחוף!
המון תודה
מה_עושות_האיילות*
הצטרפות: 16 יוני 2010, 21:00
דף אישי: הדף האישי של מה_עושות_האיילות*

ביו פידבק

שליחה על ידי מה_עושות_האיילות* »

לפלוני שמעלי,
היה לפני שנה מטפל בקופ"ח כללית ביקנעם (בקניון דרכים) מטפל בביופידבק. כדאי לבדוק אולי עדיין עובד אתם.
שליחת תגובה

חזור אל “פה, שיניים וחניכיים - טבעי”