בעיות בחניכיים

מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מים_שקטים* »

יש לי דלקת בחניכיים. כבר שבוע.
ניסיתי המון דברים: גרגור מלח, גרגור קוניאק, שתיית חומץ תפוחים, פטרוזיליה, מרווה וזעתר כתה וגם לעיסה, משחת שיניים של וולדה.
אני עדיין עם הדלקת.
אני כבר חודש חודש חולה: דלקת גרון, אחר-כך דלקת אוזניים, ואח"כ סינוזיטיס ועכשיו חניכיים. ברור לי שאני בלחץ - וגם על זה אני עובדת וכל פעם מסתכלת בספר של לואיז היי - ומנסה לראות אם ההיגדים מתאימים לי - וחלקם כן.
אני עושה טיפולי BAT לעצמי,
אני נחה.
הייתי אצל רופא שיניים (קבעתי לפני שהתחילה לי הדלקת) והוא אמר שכדאי שאני ייקח אנטיביוטיקה ואולי יש לי נסיגת חניכיים.
היום התחלתי לקחת ויטמין C ו- Q10.
אולי יש עוד רעיון? כי אם זה לא יעבור לי תוך יומיים, אני חושבת שאני אהיה חייבת לקחת אנטיביוטיקה - ואני בלחץ רק מהמחשבה הזאת.
לא הייתי בכזה לחץ משאר המחלות - קראתי לזה משבר הבראה. אבל חניכיים זה מפחיד אותי!!!!!!!!

רעיונות בבקשההההההההה
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

אמא שלי סובלת מדלקות בחניכיים ולוקחת פרופוליס גולמי .
לה זה מאוד עזר, ואף הצליח למנוע לקיחת אנטביוטיקה בכמה מהמקרים. שווה לנסות.
ניתן להשיג בסופר-פארם וחנויות טבע .

תרגישי טוב :-)
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי יעל_כ* »

את יכולה להגדיר איזו דלקת חניכיים?
מים_שקטים*

בעיות בחניכיים

ענן תודה.

לא ידעתי שיש סוגים של דלקת.
בכל אופן ברגע ש"איימתי" שאם המצב לא משתפר אני יאלץ לקחת אנטיביוטיקה - המצב התחיל להשתפר. זה עבד שנה שעברה עם הסינוזיטיס (פעם ראשונה בחיים שהיה לי דבר כזה).

עכשיו נשארתי עם נסיגת החניכיים - אז אולי יש למישהו רעיון?
בהרבה מקומות ראיתי שמציינים קשר בין דלקת חניכיים לפעילות הקיבה, חולשה של המערכת החיסונית ולב.
מה שמצאתי עד עכשיו לטיפול (אני מסכמת למי שיתקל בבעיה):
עיסוי חניכיים עם מרווה או אלוורה (אפשר מהצמח או צריך משהו יותר עדין?).
לא לשתות או לאכול דברים חמים/קרים מדי.
פרופוליס
באתר הזה ממליצים על אלוורה ופרופוליס
http://www.mydentist.co.il/aloevera.htm
באתר הזה יש קצת מידע על גורמים אפשריים לדלקת חניכיים ונסיגת חניכיים -
http://www.vitaminglobal.com/index.php? ... conditions s[/po]=28
מידע על אפשרויות טיפול, קצת יותר קונבנציונלי:
ויש את האתר של אייל כהן שכתב ספר: דברים שלא תשמע מהרופא שלך - הפתרון המוחלט למחלות חניכיים. מישהו שמע על הספר שלו?http://www.eyalcohen.com/gum.htm

אם אני יגלה עוד דברים בנושא אני יוסיף לדף.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נדמה לי שלעיסת שום או עיסוי החניכיים בשום יכולים לעזור כ"עזרה ראשונה".
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

באתר של סולגאר ממליצים לקחת אצות ואנזימים. מישהו ניסה את זה?!??
באתר הזה "דלקת חניכיים" htttp://www.drdayan.net/gum.html שעוסק בטיפול הקונבנציונלי נשמע שצריך מתחילים רק בהסרת אבנית וטיפול בסתימות ושיקומים שגורמים לגירוי של רקמת החניכיים אולי בשילוב של מי פה ורק לעיתים רחוקות יותר יש צורך במתן אנטביוטיקה. בכל מקרה לפי דעתי אין טעם לקחת אנטיביוטיקה הוראת הרופא.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

שתייה ואכילה של מאכלים חמים גורמים לדלקות חניכיים ונסיגת חניכיים.
שטויות.

אני בהריון מתקדם ומחפשת מענה דחוף לדלקחת חניכיים כרונית שממש החריפה
זה ידוע בהיריון. תלכי לרופא חניכיים. (פריודונט). יעשה לך שיננות וגם ניקוי עמוק יותר אם צריך. לא לדאוג.
אמאמו*
הצטרפות: 29 ינואר 2006, 22:45

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אמאמו* »

תודה על העצות, הגעתי לשיננית ביום שישי ומאז המצב באמת משתפר..
שושן_צחור*
הצטרפות: 26 אוגוסט 2005, 23:40

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי שושן_צחור* »

האם מישהו שמע על גרגור מים עם קינמון כהקלה/ריפוי של דלקת חניכיים?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

עכשיו נשארתי עם נסיגת החניכיים - אז אולי יש למישהו רעיון?
ממה ששמעתי מהשיננית שלי (והתבאסתי) - נסיגת חניכיים היא בלתי הפיכה. נגרמת מצחצוח מסיבי לא נכון. אפשר רק לדאוג שהמצב לא יחריף.
זה אומר לצחצח בעדינות ולא בכוח - מברשת שיניים עם הזיפים לכיוון "מעלה" (או "מורד") החניכיים, להציב אותה ברווח שבין החניכיים לשיניים ולעשות 3-4 תנועות עדינות ימינה ושמאלה. אז "לגרוף" את הכל בתנועה הרחק מן החניכיים - כאילו "אל השן". מקווה שזה מובן.
כמובן להשתמש בחוט דנטלי. ולדבריה, אם רואים שיוצא דם, זה סימן שתקועה באותו מקום חתיכת מזון וצריך להעביר חוט עוד ועוד, עד שתצא (לא להיבהל מהדם. לעשות שטיפות מי מלח אח"כ).
עוד משהו - ללכת לכל מקום עם חוט דנטלי או קיסם דנטלי ולנקות כשיש רגע פנוי (אצלי הוא מונח ליד המחשב...).

שמן ציפורן מצוין להקלה על כאבי שיניים (כמה טיפות ספוגות בצמר גפן, להניח על השן).
אנונימי

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אנונימי »

עוד לא ניסיתי, אבל שמעתי שצחצוח שיניים עם משחה שעשויה מבערך 3 טיפות מי חמצן וטיפונת סודה לשתיה, עושה פלאים לחניכיים וגם לשיניים.
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

האם מישהו שמע על גרגור מים עם קינמון כהקלה/ריפוי של דלקת חניכיים?

בספר מדריך מפה לריפוי טבעי מתוארות מספר שיטות לריפוי דלקת חניכיים. השיטה שציינת אינה מוזכרת שם.

אחת השיטות במדריך מתוארת כתרופת פלא ממש. השיטה היא:
1) להכין חליטה ממרווה ושוש קרח (ליקריץ)
2) לשתות את החליטה לגימה אחר לגימה, ולגרגר כל לגימה לפני הבליעה
3) בתום השתייה לעסות את החניכיים. קודם עם עלי המרווה ואחר-כך עם השוש.

מכל מקום, חשוב מאוד לציין שאין תחליף לפעולה המכנית של ניקוי השיניים. ביקורים תכופים אצל השיננית (פעם בארבעה חודשים), צחצוח נכון במברשת רכה, ושימוש בחוט דנטלי. כדאי מאוד להשתמש גם במברשת כמו ausgabe]PARO M27 verarbeitung[/po]?aktion=zahnbuersteeinzel&zahnbuersteid=253. "מציירים" את קו החניכיים עם הקצה המחודד של המברשת, 2-3 תנועות לכל כיוון בכל שן. זו פעולה שנועדה לנקות את הכיסים שנוצרים בחניכיים, והיא מאוד יעילה וגם נעימה, כמו עיסוי.
נרקיס*
הצטרפות: 05 מאי 2005, 19:59

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

מה ידוע לכם על טיפול בחניכיים מודלקות, במצב נסיגה משמעותי, כשההמלצה היא על ניתוח?
מאוד רוצה למצוא דרך לטפל באופן לא פולשני, ויותר טבעי... מכירים מומחה חניכיים מהסוג?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני לא יודעת מה כשההמלצה היא ניתוח, אבל - יש חומר מדהים לחניכיים: ויקו (vicco) באבקה. זו תרופה איורוודית לשיניים וחניכיים. גם המשחת שיניים שלהם מדהימה, אבל האבקה ממש עושה לי קסמים וכישופים בפה. ההרגשה היא שהחניכיים נבנים ומתמצקים. אפשר להשיג את משחת השיניים ברוב חנויות הטבע, אבל את האבקה לא ראיתי כמעט. אולי אם את מכירה מישהו בהודו או שנוסע תבקשי שיביאו לך (ככה אני עשיתי).
נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

נרקיס, קראי מה כתבתי בתאריך 18/10/2006. תיארתי שם טיפול שמתואר במדריך מפה לריפוי טבעי כטיפול אפקטיבי כל כך, שהוא הציל אנשים שכבר היו מועמדים לניתוחים. גם לי יש ניסיון מאוד חיובי עם הטיפול הזה.

יחד עם זאת, ייתכן כמובן שאין מנוס מניתוח. אבל, מניסיון אישי, לפני שהולכים לטיפול כזה חיוני לקבל דעה שנייה, וללכת רק למומחה שאספת עליו המלצות אמינות.
~אני הלכתי לפני כשנה למומחה חניכיים בכיר, היחיד בירושלים שעובד עם הביטוח שלי (שילוח). יצאתי ממנו עם הראש באדמה ועם תוכנית טיפולים ארוכה, יקרה וכואבת. מלאת פרוצדורות כירורגיות.
אחרי שבועיים הלכתי על חשבוני לקבל דעה שנייה מפרופסור בכיר אחר, שקבע - לתדהמתי הגמורה - שהחניכיים שלי בסדר גמור, עם דלקת קלה ותו לא. מרוב לחץ הלכתי למומחה שלישי והוא אישר את האבחנה של המומחה השני. בינתיים התברר לי ממקורות שונים, שלמומחה הראשון יש שם של שרלטן. זו הייתה חוויה מפחידה ומערערת. לחשוב שהייתי מבזבזת שנה מחיי בסדרת טיפולים מכאיבה ומיותרת!
טוב, המקרה שלי מאוד קיצוני. מכל מקום, אני למדתי את הלקח שלי בנוגע לבקשת חוות דעת שנייה.~
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

תודה על התגובות.

נרקיס, קראי מה כתבתי בתאריך 18/10/2006. תיארתי שם טיפול שמתואר במדריך מפה לריפוי טבעי כטיפול אפקטיבי כל כך, שהוא הציל אנשים שכבר היו מועמדים לניתוחים. גם לי יש ניסיון מאוד חיובי עם הטיפול הזה.
הקישור לא מצליח לי... מה הכתובת?

ושוב תודה.
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

וגם
יש חומר מדהים לחניכיים: ויקו (vicco) באבקה
אולי אם את מכירה מישהו בהודו או שנוסע תבקשי שיביאו לך (ככה אני עשיתי).
לא מישהו שנוסע בזמן הקרוב, כך שאם מישהו כאן מכיר אותי ומכיר מישהו אחר שנוסע, אשמח מאוד לרכוש בתיווך את האבקה...
את המשחה כמובן אלך לקנות, כי נחוצים לי בידיוק: קסמים וכישופים בפה

ועוד עניין, צריכה המלצה על רופא מומחה חניכיים בכיר, שיוכל לתת חוות דעת שניה. חייבת חוות דעת נוספת לפחות.
יש למישהו?
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

ועוד שני דברים:
  1. האם ידוע לכם\ן מה ההתייחסות של לואיז היי לדלקת חניכיים?
  2. אפשר לאחד את הדף עם דף דלקת חניכיים, חיפשתי בשיניים לפני שפתחתי את הדף, ולא דייקתי בחיפוש...
נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

נרקיס, הנה הקטע:

_בספר מדריך מפה לריפוי טבעי מתוארות מספר שיטות לריפוי דלקת חניכיים.
אחת השיטות במדריך מתוארת כתרופת פלא ממש. השיטה היא:

להכין חליטה ממרווה ושוש קרח (ליקריץ)
לשתות את החליטה לגימה אחר לגימה, ולגרגר כל לגימה לפני הבליעה
בתום השתייה לעסות את החניכיים. קודם עם עלי המרווה ואחר-כך עם השוש.

מכל מקום, חשוב מאוד לציין שאין תחליף לפעולה המכנית של ניקוי השיניים. ביקורים תכופים אצל השיננית (פעם בארבעה חודשים), צחצוח נכון במברשת רכה, ושימוש בחוט דנטלי. כדאי מאוד להשתמש גם במברשת כמו PARO M27. "מציירים" את קו החניכיים עם הקצה המחודד של המברשת, 2-3 תנועות לכל כיוון בכל שן. זו פעולה שנועדה לנקות את הכיסים שנוצרים בחניכיים, והיא מאוד יעילה וגם נעימה, כמו עיסוי._
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

אה, תודה נוסעת יקרה...
חשבתי שהתכוונת לאתר שיש אליו קישור, כי אליו לא הצלחתי להכנס...

או. קיי. אז שוש קרח, בטח יש בחנויות האורגניות, נכון?

ומה לגבי מומחה- סופר מומחה, שגם יש לו גישה הוליסטית, כך שיבדוק אותי מישהו שלחתוך אצלו זה לא "מאסט", אלא במצבים שבאמת, באמת אין מנוס... איך מוצאים אחד כזה?...
נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

נרקיס, אני מצאתי שוש קרח בחנות טבע. בטח יש גם בחנויות שמתמחות בתבלינים.

לגבי מומחה, באיזה אזור את בארץ? בירושלים אני יכולה להמליץ בחום על פרופ' גולצ'ין מהדסה עין-כרם. איש מקצוע טוב והגון שקיבלתי עליו הרבה המלצות. הביקור אצלו עלה לי 200 ש"ח לפני שנה. אמנם מדובר במומחה קונבנציונלי, ללא "גישה הוליסטית", אבל הוא בהחלט לא מהששים לחתוך.
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

אני מאיזור ראש פינה... הבנתי שבפוריה יש אפשרות להיבדק, אבל אין לי מושג אם זה הצעד הנכון, ללכת לשם...
יכולה להגיע גם לת"א בשביל מישהו מעולה, וכמובן (עם יותר מאמץ) גם לכל מקום אחר...
תודה על ההמלצה. אשמח אם יש בכל זאת אפשרות יותר קרובה לבית...
איך אפשר ליצור קשר עם פרופ' גולצ'ין?
במבי*
הצטרפות: 16 מאי 2004, 12:33

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי במבי* »

נוסעת, הוא נמצא במקרה במרכז ירושלים, די קרוב לכניסה לעיר? מין מקום כזה שיש בו מדרגות שעולות לאיזה רחוב? סליחה על כתב הסתרים. הייתי אצל רופא כזה מומחה גדול בתחומו לפני כעשר שנים. באתי מתל אביב אליו, ויצאתי עם תוכנית לסדרת ניתוחים ואבחנה של חניכיים שזקנות מהגיל שלי ביותר מעשר שנים. איכשהו לא הייתי מסוגלת ללכת על זה. בינתיים לא הלכתי לחוות דעת נוספת. יש לי תחושה שחזקה שמדובר באותו מומחה. היתה לי אינטואיציה חזקה מאוד לא ללכת על התוכנית שלו. טוב לדעת שיש עוד אופציות (איזה מזל שיש אינטרנט!)
נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

נרקיס - אני בטוחה שיש מומחי חניכיים טובים בצפון. אין סיבה שתטרטרי את עצמך למרכז, מה גם שרצוי למצוא מישהו שתוכלי ליצור איתו קשר מתמשך של טיפולים (אם צריך) ומעקב.

במבי (במבי ק?) - מרכז ירושלים - כן. שאר הפרטים לא בדיוק מתאימים. אני מדברת על פרופ' ששמו ב***ר. לפני 10 שנים הוא היה בן שישים פלוס.
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

אני בטוחה שיש מומחי חניכיים טובים בצפון. אין סיבה שתטרטרי את עצמך למרכז
איך מוצאים אותו? את המומחה הזה?
הייתי מאוד שמחה למישהו טוב מהצפון...
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי במבי_ק* »

במבי ק

כן (זה היה ממחשב אחר).

אני לא זוכרת את השם. אבל מי שזה לא היה - הוא היה מאד להוט לנתח לי את הצורה. ובינתיים - טפו-טפו - אף שיננית מאז לא הזדעזעה ממצב החניכיים שלי, כך שאני מניחה שאולי המצב לא להיט, אבל גם לא אקוטי. אולי אזכר אח"כ בעוד פרטים..
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

במבי ק, מה עשית? אני מבינה שלא ניתחת והצלחת לעצור את ההזדקנות של החניכיים שלך...
אשמח אם תוכלי לשתף מנסיונך.
נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

נרקיס - אני הייתי שואלת ב ככר השוק על מומחה חניכיים מומלץ בצפון.

ולגבי "מה עשית?" - אמנם שאלת את במבי, אבל אני יכולה לענות לך מניסיוני, ששילוב השיטות שתיארתי בהודעה מ-20.07.2007 15:06, עשה את העבודה. השיננית שהפנתה אותי למומחה החניכיים, אמרה שמצב החניכיים השתפר פלאים ("זה ממש פֶּה חדש"). תתחילי מטיפול אצל שיננית ותמשיכי בבית עם החליטה שמתוארת למעלה, ועם ניקוי יומיומי יסודי (PARO M27+חוט דנטלי או קיסם+צחצוח).
מומחה אחד לחניכיים (מומחה מס' 3 שהייתי אצלו), אמר שהניקוי המכני אמור לקחת 8 דקות פעמיים ביום. כשאמרתי לו שזה לא מציאותי, הוא אמר שזה מציאותי ועוד איך, כמו שאנשים דתיים מצליחים לשלב בשגרת החיים תפילה פעמיים ביום. ובסוף באמת מצאתי איך לשלב את זה בלי שזה יעיק (טוב, רק פעם ביום).

מכל מקום, חשוב מאוד לטפל בבעיות חניכיים, ולפעמים באמת אין מנוס מניתוח. אל תזניחי.
במבי*
הצטרפות: 16 מאי 2004, 12:33

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי במבי* »

מה עשית?

לא עשיתי כלום. התחלתי לצחצח יותר טוב אני חושבת (בתשומת לב לחיבור בין השיניים לחניכיים). אני שמחה לקרוא שיש רעיונות יותר הומניים ושהתערבות כירורגית היא באמת מוצא אחרון.
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

אתן פשוט מקסימות. ממש, ממש תודה.
בכל פעם אני מקבלת כאן עוד אות לתקווה, ועכשיו אני כבר ממש אופטימית...
אז מה שלמדתי כאן בינתיים התגבש אצלי לתוכנית:
  1. לפרסם בככר השוק.
  2. בבית טבע- לקנות שוש קרח+ משחת שיניים ויקו.
  3. ועם ניקוי יומיומי יסודי (PARO M27+חוט דנטלי או קיסם+צחצוח). אני מצחצחת עם PARO S27L, מה המשמעות של המספרים והאותיות?
  4. אמר שהניקוי המכני אמור לקחת 8 דקות פעמיים ביום את מתכוונת לצחצוח שאורך שמונה דקות?...
  5. כל פעם שמכניסים משהו חם לפה זה פוגע ברקמה של החניכיים וגם לא מאפשר לרקמה לשקם את עצמה. לא לאכול ולשתות חם. הפנמתי.
  6. ויקו (vicco) באבקה לפתוח אוזניים ולבקש שיביאו לי מהודו.
מים שקטים, ואז הגעתי לאיזה ספר ששם הוא מתאר איך הוא שיקם את החניכיים שלו (הוא היה בנסיגה משמעותית ביותר). את זוכרת את שם הספר?
האם אפשר ללמוד מהתיאור שלו על שיקום חניכיים?

@} @} @}
מים_שקטים*

בעיות בחניכיים

http://www.eyalcohen.com/gum.htm

לינק לאתר שלו.
בגדול הספר אומר, ללכת לשיננית לנקות את השיניים ולא לאכול/לשתות אוכל/משקאות חמים מדי. גם לא קרים מדי.
מדבר על תזונה וגם על הפן הרגשי/נפשי שמשפיע על החניכיים.
נוסעת_סמויה*

בעיות בחניכיים

נרקיס, יופי שהחלטת לטפל.
  • תתחילי מביקור אצל שיננית, שתיתן לך הנחיות כמה שיותר מפורטות בנוגע לניקוי השיניים.
  • יכול להיות ש PARO M27 ו PARO S27L הם שמות שונים למוצר אחד. הכוונה היא למברשת שנראית כמו חוד קטן של עיפרון, ומציירים איתה את קו החניכיים.
הניקוי המכני בכל המכשירים יחד*, אמור לקחת כשמונה דקות בכל פעם.

בהצלחה. הניסיון שלי מעיד שאפשר בהחלט לחולל שיפור גדול במצב החניכיים, וברגע שזה נכנס לשיגרה שלך, זה אפילו לא מעיק מדי.
נרקיס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נרקיס* »

בטח שלטפל...
השאלה היתה באיזה אופן...
בינתיים תוך הלמידה כאן-
אני מצחצחת ממש ביסודיות, מנקה עם חוט דנטלי, מעסה את החניכיים מספר פעמים ביום... ועושה שטיפות עם סווידיש ביטר מדולל במים כשלוש פעמים ביום... (טיפ מחברה יקרה במיוחד בהקשר אחר...)

במקביל ביררתי את ההתייחסות של לואיז היי, והיא אומרת ככה:
בעיות חניכיים:
חוסר יכולת לעמוד בהחלטות. גישה הססנית ורכרוכית לחיים.
הדפוס המחשבתי החדש שכדאי לאמץ:
אני אדם החלטי. אני מבצע את החלטותיי, ותומך בעצמי באהבה.

לי זה התאים ב בינגו .
רכרוכית שכמותי...
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מיכל* »

שלום לכולם פה, יש לי שאלה:
כדי לעצור נסיגת חניכיים בלסת התחתונה, רופא השיניים שלי המליץ על הסרה של פס העור הדק שמחבר בין השפה התחתונה לחניכיים - מקווה שמבינים כאן למה הכוונה.
יש ממש במרכז השפה מין פס של עור, רואים אותו כשמושכים קצת החוצה את השפה התחתונה. הרופא טוען שזה מושך את החניכיים וגורם להם לסגת.
משום מה זה לא נראה לי. אבל אני לא מומחית בתחום...
מישהו שמע על זה?
תודה.
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

נושא כאוב )-:
מעבר לציחצוח ולחוט הדנטלי יש את הגורם הגנטי לנסיגת חניכיים. אכן מצב בלתי הפיך.
כואב כואב. שיננית זה סיוט עלי אדמות. אני לוקחת רסקיו לפני זה אבל זה כלל לא עוזר ואני כל הטיפול בחרדה מטורפת.
יותר גרוע מצירים.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

מיכל, בחיים לא שמעתי על זה. גם לי זה נראה מוזר. את יכולה לחפש חוות דעת שנייה?
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

_כדי לעצור נסיגת חניכיים בלסת התחתונה, רופא השיניים שלי המליץ על הסרה של פס העור הדק שמחבר בין השפה התחתונה לחניכיים - מקווה שמבינים כאן למה הכוונה.
יש ממש במרכז השפה מין פס של עור, רואים אותו כשמושכים קצת החוצה את השפה התחתונה. הרופא טוען שזה מושך את החניכיים וגורם להם לסגת.
משום מה זה לא נראה לי. אבל אני לא מומחית בתחום...
מישהו שמע על זה?
תודה._
כן, עשו לי את הניתוח הזה בגיל 19. הניתוח לוקח כמה דקות. כיוון שזה רק פס עור ההחלמה מהירה מאוד. לא מרגישה בחסרונו של הפס. לא יודעת אם זה באמת עובד כיוון שאני לא יודעת אם המצב היה יותר גרוע אם היה לי פס.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

טוב, אז כבר שבוע שאני סובלת מכאבים איומים בשיניים, לא ממש הצלחתי לשים אצבע על מאיפה זה בא בדיוק (איזה שן) אבל זה כואב. כל כך כואב שלקחת אדויל כדי שאוכל לתפקד (עם שני תינוקות בבית זה לא פשוט לסבול...) בקיצור, היום הלכנו כל הפמליה לרופא השיניים, כבר הייתי בטוחה שיש חור מתחת לסתימה ושהולכים על טיפול שורש. הוא מצידו בדק, צילם פנורמית, עשה ניקוי ואמר שכנראה שמה שכואב לי כל כך זה דלקת חניכיים שלדעתו נגרמה בגלל הורמונים-אני בהריון ומניקה כבר מעל שלוש שנים רצוף כי הוא לא מצא שום סיבה אחרת, טען שהמצב של השיניים שלי מצויין ושאני שומרת עליהן נקיות (בעיקר בשיטות אלטרנטיביות, אני לא פסיכית של צחצוחים ונמנעת מפלואוריד ושאר מני פיכס ובכלל את הניקוי האחרון עשיתי לפני חמש שנים בערך-הוא לא הרגיש בהזנחה). אז מה אני יכולה לעשות? מרווה זה מחוץ לתחום בגלל ההנקה. יש למישהו משהו שעובד בכלל בתחום ההורמונלי? או שנגזר עלי להחזיק את הפרצוף ולחיות על אדויל (פוי!) אני פשוט חצי בנאדם ככה...
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי תות_שדה* »

יש לסאנריידר משחת שיניים טובה שעוזרת לבעיות חניכיים. היא עובדת עוד יותר טוב בשילוב עם הממתיק שהמלצת ל חתולת בית .
אם תרצי עוד פרטים אני בדף בית :-)
אגב, מי הרופא שלך? יש לי רופא שיניים מצוין בחדרה....
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

אומרים שקו-אנזים Q10 עוזר, דווחי על התוצאות אם את מנסה... וגם - דלקת חניכיים יכולה להיגרם ממחסור בויטמין D, כדאי לשלול את זה בבדיקת דם.
מיםשקטים*
הצטרפות: 25 אפריל 2008, 08:00

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מיםשקטים* »

כתבה שמצאתי שמסכמת את רוב השיטות לטיפול בחניכיים:
http://www.h-tooth.net/artkele/02.htm
משננת*
הצטרפות: 22 אפריל 2009, 15:59

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

אחר אין סוף התלבטויות החלטתי סוף סוף לפתוח את הפה ולספר מה קורה אצלי...בפה. זה קשה לי. קשה לי מאד. אולי אקבל כאן תמיכה, אולי אפילו עזרה. אני יודעת שאני לא לבד בבעיה הזו, לצערי הרב, ועדין קשה לי מאד.
משננת*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

דף בלוג

יש לי דלקת חניכיים. זהו. אמרתי את זה. דלקת רצינית, יש לי שיניים שהן כבר ניידות, בררר. האמת היא שאני כבר היסטרית. עוד יומיים יש לי תור לרופא מומחה וגם לשיננית. הפחדים שלי מתממשים- מפגשים אצל רופא שיניים. אני מאלו שמעדיפות ללדת פעם בחודש, בלי אפידורל (בחושך ;-)), רק לא רופא שיניים. עכשיו הולך ליהות לנו רומן. אופסס, זה לא רומן. זה הדבר האמיתי. אלו השיניים שלי. ואני מתה מפחד.

אני אוספת מידע איך אני יכולה לעזור לעצמי. שיננית ה חשוב, אבל לא הכל. יש חיים אחרי השיננית (מקוה מאד) ויש לי עוד המון שנים לחיות. אני מעדיפה עם השיניים שלי.

מה אני עושה בינתיים:
הפסקתי כבר מזמן לאכול מאכלים חמים, אני מקפידה יותר על צחצוח וחוט דנטלי, מתפללת ועוד כמה דברים. אספר בהמשך, עכשיו צריכים אותי כאן.
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

ממליצה על הדף משיכת שמן
מכל הדברים שמובטחים למי שמטפל בעצמו בשיטה (התמוהה, אבל פשוטה) הזו, אחד ב-טוח מתממש: שיפור במצב החניכיים.
משננת*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

חזרתי.

כל פעם אני חשבת על מה שאוסיף לכאן, וכשיש לי כבר זמן לשבת, אני כל כך רגועה, שאין לי חשק לכתוב על זה.

נתחיל מאיפשהו. יש לי דלקת חניכים, שלדעתי התפרצה כשבועיים אחרי לידה מוקדמת. זה היה מזמן. אני עם הדלקת הרבה מן. מידי פעם היו התפרצויות שהזכירו לי שכדאי לגשת לטיפול. לא עשיתי עם זה כמעט כלום. אני העדפתי ללדת שוב (מוקדמת או לא) רק לא להגיע לרופא שיניים. מין ילדותיות, נאיביות וטיפשות. טוב, אני אשה חכמה בדרך כלל, אז כאן כנראה הבאג שלי. שיניים. חניכיים. פה. בכל פעם מצאתי תירוץ חדש לדחות את הביקור אצל הרופא. היום אני יודעת שממש לא עזרתי לעצי.א ניכותבת, כי אני בטוחה שיש עוד הרבה כמוני (במצב, לא בטיפשות) ואני יודעת שאני לא לבד. מאד מביך אותי לכתוב על זה, ולכן יש לי כינוי. אתמול היתה הפעם הראשונה בחיים שלי שאמרתי לחברה טובה שיש לי דלקת בחניכיים, ולכן אני בצום מיצים (כבר יומיים). היא אמרה "כן, גם לי". ואני לא הבנתי איך היא כל כך רגועה. אני כלכ ךכ לא רגועה. אתמול הסטרית, היוםכבר פחות. אולי עוד מעט תחלחל האופטימיות. הי, יש אנשיםש שיש להם סרטן! אז אני בוכה ממחלת חניכיים?! כן!! וכשיהיה לי עוד זמן אני אסביר לעצמי גם למה.

ל מעכשיו,
מעניין הדף על משיכת שמן , לאע לה על דעתי, אבל אולי אנסה. תודה על ההתעניינות.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יש לי חברה שהיה לה דבר כזה והיא מצאה טיפול בספר על רפואה טבעית של הוצאת מפה (שכחתי את שמו, אבל הוא ירוק). זה היה משהו עם מרווה ושוש קרח. הציל לה את השיניים והלסת.
משננת*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

תודה יונת. מחמם את הלב שנכנסת לדף שלי. אני מעתיקה מהדף דלקת חניכיים :

_אחת השיטות במדריך מתוארת כתרופת פלא ממש. השיטה היא:
  1. להכין חליטה ממרווה ושוש קרח (ליקריץ)
  2. לשתות את החליטה לגימה אחר לגימה, ולגרגר כל לגימה לפני הבליעה
  3. בתום השתייה לעסות את החניכיים. קודם עם עלי המרווה ואחר-כך עם השוש._
מעדכנת:
אתמול בבוקר קמתי הסטרית בהרגשה שהשיניים הקדמיות עליונות ותחתונות לא יציבות. שתתי כל היום מיצים מעלים ירוקים שמצאתי בבית ואפילו אבוקדו (לראשונה בחיי). בצהריים כן אכלתי קצת אורז ושעועית מבושלת רכה מאד. הרגשתי שלא אעמוד בצום רק של מיצים, כי אני לא רגילה ומאד מפונקת. להפתעתי, העדר מזון מסיבי כמו לחם/פסטה/ממרחים/עוף לא עשה אותי עיפה או חסרת כוחות. להפך, אפילו שקמתי מוקדם היו לי כוחות לעשות כל מה שרציתי וחשוב מכך סבלנות ושלווה (יחסית). אני מופתעת. המשכתי כך גם היום. שתיתי מיצים עם עלים ירוקים, בצהרים אכלתי קצת פירה ובטטה רכה מאד. לקראת סוף היום נהייתי רעבה, אז אכלתי קצת מלפפון.

חוץ מזה גם אתמול וגם היום שתיתי תה מרוה עם שוש קרח, גרגרתי. לא עיסיתי. כן עיסיתי לתוך החניכיים כמוסה של קואנזים Q10 . עוד עצה שאני כבר לא זוכרת מאיפה אספתי. אחרי כל "ארוחה" צחצוח יסודי ועדין וחוט דנטלי. היוםמ כמעט ולא היה לי דימום כשעשיתי עם חוט דנטלי!! אתן מבינות??! ואני פחדתי שמהחוט הזה כל השנים! עכשיו אני רואה שהוא עוזר לי. בכלל אני לךא מפחדת להסתכל לתוך הפה שלי במראה, ללטף כל שן עם מברשת השיניים. אני מתידדת עם הפה שלי, עם השיניים שלי. הרפתקה.

וכבר היום, בסך הכל 48 שעות אחרי שהתחלתי את התהליך, אני מרגישה הרבה יותר טוב בפה. אני לא מרגישה את השיניים לא יציבות כמו אתמול (כן יש הרגשה מוזרה, אבל לא כמו אתמול), ההרגשה הכללית בפה ובכל הגוף הרבה יותר טובה. הגוף שלי הוא מופלא.

אני עושה עוד דברים, אבל אין לי זמן לכתוב הרבה. הנושא הזה מעסיק אותי כל היום, אני סובלת מהמצב יותר ברמה הרגשית ופחות ברמה הפיזית, אבל אני סובלת. סוף סוף התחלתי לטפל בעצמי. אני שמחה.
מיצקה*
הצטרפות: 23 אפריל 2009, 20:24

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מיצקה* »

לא כ"כ הבנתי איך זה בא לידי ביטוי אצלך בכל אופן, אני סבלתי במשך שנים מדלקות בחניכיים, מדימומים תכופים מהחניכיים ורגישות רבה. בסוף הלכתי לשיננית שחפרה לי עמוק (יותר עמוק מהטיפולים הרגילים הנהוגים) והוציאה לדבריה "סלעים". מאז הטיפול נעלמו הדימומים. ממשיכה לבקר אצלה בתדירות של 3-6 חודשים.בהצלחה
משננת*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

בסוף הלכתי לשיננית שחפרה לי עמוק (יותר עמוק מהטיפולים הרגילים הנהוגים) והוציאה לדבריה "סלעים". מאז הטיפול נעלמו הדימומים. ממשיכה לבקר אצלה בתדירות של 3-6 חודשים

התיאור שלך כל כך שפוי ופשוט. מקוה שגם אצלי זה המצב. העיקר הוא שאני פוחדת, פוחדת מכל מה שקשור לטיפולבשיניים, פוחדת מכאב.

כבר כמה שנים שיש לי דימומים מהחניכיים, גם אל בזמן הצחצוח, לאחרונה גם נפיחות, אדמומיות ורגישות. בימים האחרונים נדמה לי שהשיניים שלי לא יציבות. אני מפחדת.
משננת*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

הייתי אצל הרופאה המומחית והיא הרגיעה אותי קצת. מדהים איך סמות רפואית יכולה לפעמים להארגיע אותי. בדיוק כשחשבתי שאני כבר לא מאמינה לרופאים. שני טיפולים מצפים לי, ועדיין יש גם הרבה עבודה פנימית.

שיהיה שבוע טוב.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

@}
עוקבת אחרייך. אפשר לספר לך שהמטפלת שלי בשיטת פאולה אמרה שהרבה תנועת לשון בפה טובה לחניכיים.
כשהתחלתי את השיטה, לפני כחודש וחצי, ממש כאב לי להניע את הלשון על החניכיים.
אני סובלת מדלקות חניכיים שנים. שנים. לא זוכרת ממתי.
כל צחצוח עמוק או חוט ישר עושים דימומים.
עד שהפסקתי להשתמש במשחה שמכילה SLS ופלואור. של וולדה. ואז חזרתי למשחה שמכילה פלואור ולא סלס והדלקת חזרה. הבנתי שפלואור למרות שמומלץ ע"י רופאת השיניים, מעורר תגובת נגד חזקה אצלי בפה.
עכשיו המצב די בסדר, כל עוד אני נמנעת מצחצוח בפלואור או סלס. עדיין- אני לא סומכת על רופאי שיניים ושינניות, במיוחד כאלו שטוענים שפלואור בטוח לגמרי ואם כל יום אשטוף במי פה המכילים פלואור הדלקת תעבור. אצלי זה לא עבד:-(
גברת_האריס*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2004, 13:28
דף אישי: הדף האישי של גברת_האריס*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי גברת_האריס* »

שלום! מה שלומך?
עבר חצי חודש מאז כתבת. סקרנית לשמוע@}
משננת*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

טוב,
זה שלא כתבתי דוקא מעיד על שיפור במצבי |יש|

היה הטיפול הראשון. בהרדמה. לא הרגשת כלום. מדהים, ממש כלום.גם אחרי שההרמה התפוגגה לא כאבלי ולא כלום. כן ראיתי שהשיניים שלי הרבה יותר נקיות ושהאבן צברתי וטיפחתי משך שנים...נעלמה {@

אבל עדיף שאספר ממהתחלה.
כאמור קבעתי תור. אלא שאני גרה נניח באילת, והתור...בערד (סתם, אבל נניח). זה דרש ממני לקחת את הילדים אתי באוטו לנסיעה מחוץ לעיר. אני בדרך כלל נמנת מנסיעות מחוץ לעיר, אבל הפעם היה לי מניע חזק מאד, חרדתי לבריאות שהיניים שלי (הגיע הזמן, בררר). אז קבעתי עם אחותי שגרה בערד (נניח) שהיא תשמור על הילדים בזמן שלי יש טיפול, כך היה. מסתבר שכשאני לוקחת על עצמי שתי מטלות מפחידות, דהיינונסיעה מחוץ לעיר וגם טיפולשיניים, אז חרדה אחת מבטלת את השניה, והייתי רגועה להפליא. ממש פלא.
הטיפול התחיל בזמן, הסתים בזמן, ואז נשארנו קצת אצל אחותי, הילדים שיחקו, אנחנו קשקשנו ולעת ערב חזרנו הביתה.

בהוראת רופאת השיניים אני מצחצחת את השיניים במברשת פרו (PARO), לפי ההסבר שכבר כתבו באחד הדפים:
זה אומר לצחצח בעדינות ולא בכוח - מברשת שיניים עם הזיפים לכיוון "מעלה" (או "מורד") החניכיים, להציב אותה ברווח שבין החניכיים לשיניים ולעשות 3-4 תנועות עדינות ימינה ושמאלה. אז "לגרוף" את הכל בתנועה הרחק מן החניכיים - כאילו "אל השן". מקווה שזה מובן.

אחר כך "מציירת" את צורת השן עם החלק התחתון של המברשת (מעין שפיץ שמורכב משערות-מברשות קצרות), אחר כך מעסה את הרווחים שבין השיניים עם קיסם מעץ. פעמיים ביום לפחות.
כן, זה לוקח זמן, כן זה מאד חשוב. כן, משרגלים וזה מ\נהיה חלק משגרה.

ההרגשה בשיניים ובפה אחרת לגמרי. אני לא מאמינה שסחבתי את חוסר בנוחות שהיה לי בפה, בשיניים ובחניכיים תקופה כל כך ארוכה, שנים!!!
אני מצפה כבר לטיפול הבא (מי היה מאמין), שאז היא תנקה את החצי השני של הפה. אני יודעת שהחניכיים שלי יבריאו, אני יודעת שאני אוכל לשמור עליהן.

מ-ה-פ-ך

דרך אגב, גם הילדים שלי, שלא היו עושים בעיות בזמן הצחצוי, אבל כדרך הילידם היו מעדיפים לחפף, התחילו להתייחס לכך יותא ברצינות. הצעיר מבקש לצחצח בכל פעם שאני מצחצחת, וגם מבקש שאני אצחצח לו קצת. הבכור התחיל להשתמש בחוט דנטלי.

אני לא כל כך מקידה על החליאה של מרוה ושוש קרח, כי הטעם נהיה לי מגעיל (זה לא סוג של אינדיקציה לכך שאני כבר לא צריכה? מישהי מבינה בזה?)
אני כן מורחת, כשאני זוכרת, קואנזים Q10 על החניכיים, כי הבנתי שזה אמור לעזור.
אני ממעטת באכילת מאפים, לחם ודברים שיותר קשה לנקות מהפה. גיליתי את נפלאות הטחינה (דוקא לא נדבקת לדפנות :-) ) כמטבל לירקות טריים.

העבודה הפנימית שלי עכשיו מתמקדת בעבודת המידות לפי ספירת העומר (יש דף על זה נדמה לי). השיעור כרגע הוא להקשיב לבעל שלי ולאו דוקא לענות או לומר משהו, אלא אם כן זה דבר שבח. גם ככה אני אשה טובה, אבל אני מוצאת שיש מה להתחזק בעניין הזה. זה מין ניסוי כזה בעיני, נניח שיש לי משהו לומר. אני לא אגיד. ואז מה העולם יתמוטט? לא. העולם חי יפה גם בלי התובנות שלי. מה שיפה זה שאני לא מרגישה דיכוי אני מרגישה שאני יותר בהקשבה.

תודה גברת האריס על ההתעניינות, את חברה יקרה.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

כי הטעם נהיה לי מגעיל (זה לא סוג של אינדיקציה לכך שאני כבר לא צריכה? מישהי מבינה בזה?)
כן. בדיוק. כשזה מגעיל זה סימן שלא צריכה יותר.
אימשלו*
הצטרפות: 23 יוני 2009, 15:21

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אימשלו* »

אני תוהה האם הטיפול האגרסיבי אצל שיננית הוא באמת נחוץ ומועיל.
אני סובלת, מסתבר, מנסיגת חניכיים. משום מה זה עושה לי ממש רע לדעת את זה, ולדעת את העובדה שזה בלתי הפיך.
יצאתי מהשיננית אתמול מדופרסת לגמרי.

מאיפה אני אביא את האומץ, הכוח, הכסף והזמן להתחיל לטפל בשיניים?!?!?
ליאורה_אורה*
הצטרפות: 07 מאי 2006, 07:05
דף אישי: הדף האישי של ליאורה_אורה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ליאורה_אורה* »

האם הטיפול האגרסיבי אצל שיננית הוא באמת נחוץ ומועיל.
ניקוי אבן לא אמור להיות אגרסיבי.
אני גיליתי את זה אחרי שמצאתי רופאת שיניים שעושה לי בעצמה את ניקוי האבן בעדינות ובמקצועיות מדהימה.
אז הבנתי שכול שינניות מכבי שעשו לי ניקוי אבן לפני כן היו סתם לא מקצועיות.
חפשי מקום אחר לניקוי אבן.
הרופאה שעושה לי את ניקוי האבן הסבירה לי שזה הצעד הכי חשוב בעצירת התפתחות דלקות בחניכיים, שמובילות לנסיגת חניכיים.
ועל מה שהיא אומרת אני סומכת בעיניים עצומות.
היא גם הצליחה לשנות את מצב החניכיים המודלקות שהיו לי.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מצ'רה* »

אולי תכתבי על הרופאה המצוינת הזו בדף על הרופאים המיוחדים שפגשת?
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

מי שמעוניין להיפטר ממחלת חניכיים, בין אם מדוב בדלקת או בנסיגה, מוזמן לקרוא ספר בשם "דברים שלא תשמע מהרופא שלך"
שנמצא על האינטרנט לקריאה חינם.
תמצאו שם את התשובות לכל השאלות הקשורת במחלה ואת הדרכים לריפוי טבעי ומהיר.
חפשו בגוגל...
ליאורה*
הצטרפות: 28 ינואר 2003, 14:15

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ליאורה* »

כנראה שמיהרתי מידי לשמוח )-:
השבוע הרופאה אמרה לי שיש נסיגה משמעותית במצב החניכיים שלי ושאני צריכה ללכת למומחה חניכיים שאולי יצטרך לעשות לי ניתוח לניקוי הדלקת.
מישהו מכיר מומחה חניכיים טוב במחיר סביר ?
עדיף מישהו שעובד במכבי.
תודה@}
אגב, אני עדיין ממליצה על הרופאת שיניים הזו.
היא מעולה. רק לא קוסמת...
קוראים לה קתרין רוזמבלום והיא מקבלת ברמת-גן בטלפון 03-6774244
@}
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

לגבי ניקוי אבן, ישנן ככל הנראה שיטות טבעיות לניקוי. קראתי איפשהו עדות אנקדוטלית של הצלחת טיפול של ניקוי אבנית ע"י תות-שדה בפה במשך כ- 40 דקות (אם אני זוכר נכון).

אהבתי את הציטוט של לואיז היי מ- בעיות בחניכיים (2007-07-25T17:36:00)
רלוונטי בהחלט גם לגבי, ואני שם לב שיש לי בעיות בתקופות של התמהמהות עם החלטות.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מצ'רה* »

אני רק מזכירה לכם ש משיכת שמן זה יופי של טיפול ותחזוקה לעניני אבנית!
עדויות בדף הרלבנטי.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני שמתי לב שבנוסף לניקוי יסודי, המעבר לתזונה נטולת גלוטן וגם פחות עוף ובשר עשו שינוי משמעותי. לא יודעת להסביר למה.
מים_חיים*
הצטרפות: 11 נובמבר 2009, 09:54
דף אישי: הדף האישי של מים_חיים*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי מים_חיים* »

יש דרך להחזיר חניכיים נסוגות או רק לעצור את ההדרדרות?
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

כדאי לרכז בראש הדף את העצות הרלוונטיות.
דף לעריכה.
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

יש לי עצב חשוף בפה וזה מאוד כואב לי,מה אפשר לעשות חוץ מלצחצח עם משחה לשיניים רגישות?
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

מי שמעוניין להיפטר ממחלת חניכיים, בין אם מדוב בדלקת או בנסיגה, מוזמן לקרוא ספר בשם "דברים שלא תשמע מהרופא שלך"

תגידו מישהו ניסה את זה?????
קראתי והיתי מופתעת ומרותקת. הבחור (רופא?) טוען שכל בעיות החניכיים שלנו זה מאוכל חם ושתיה חמה.
אני שוקלת לנסות. אם כי בתור פולניה :-) אני מאוד אוהבת תה חם. הוא אומר שגם פושר זה גרוע אגב, רק טמפרטורת חדר. יש לו הסבר מאוד מאוד ארוך ומרתק.

בקיצור מעניין אותי אם מישהו ניסה ואיך זה השפיע.
תודה |L|
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

יש לי עצב חשוף בפה וזה מאוד כואב לי,מה אפשר לעשות חוץ מלצחצח עם משחה לשיניים רגישות?
קודם כל להפסיק לצחצח עם משחה... כי בתור "משחה לשיניים רגישות" אני מניחה שאת מתכוונת למשחה קונבנציונלית לחלוטין כמו אלמקס או משהו בסגנון. לעבור לשטיפות מחטאות- חליטות מרווה או ציפורן, ואת הציחצוח עצמו לעשות רק עם מברשת בלי משחה
אנונימי

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אנונימי »

לבן הזוג שאריות של שן בפה, דלקתי, כואב, מסריח...

ללכת לרופא שיניים שיוציא השן, כנראה כבר לא יקרה כי אחרי שכמה רופאים ניסו יש לו טראומה אדירה..

כשממש כואב לו, לוקח אנטיביוטיקה..

מה אפשר לעשות כדי להקל גם על הדלקת, גם על הכאב ואולי אולי לגרום לשן פשוט לנשור???
טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי טל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תודה על כל המידע...נראה שיש באמת המון דרכים טבעיות לטפל בנסיגת חניכיים.
יש לי אותה בוודאות אבל אני חושבת שאני עדיין בשלב די ראשוני שלה.
הרופא שיניים שלי- שהוא בנאדם ישר ומאוד מקצועי בתחום שלו- המליץ לי למרוח משחת קורסידול ג'ל.
אני בשלב עכשיו שאני מנסה לשלב. אני חוששת שרק טיפול טבעי לא יביא תוצאות והמצב רק יחמיר.
אם יש למשהי פה נסיון עם ג'ל מהסוג הזה- כדאי או לא לשלב אותו גם? יכול להזיק אולי בגלל המרכיבים שלו?
תודה רבה!
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

יש מכשיר חשמלי שנקרא ווטרפיק שוטף פה והוא עוזר מאוד בדלקות חניכיים ובשמירה על הגיינת הפה והחניכיים
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

_מי שמעוניין להיפטר ממחלת חניכיים, בין אם מדוב בדלקת או בנסיגה, מוזמן לקרוא ספר בשם "דברים שלא תשמע מהרופא שלך"
תגידו מישהו ניסה את זה?????
קראתי והיתי מופתעת ומרותקת. הבחור (רופא?) טוען שכל בעיות החניכיים שלנו זה מאוכל חם ושתיה חמה.
אני שוקלת לנסות. אם כי בתור פולניה אני מאוד אוהבת תה חם. הוא אומר שגם פושר זה גרוע אגב, רק טמפרטורת חדר. יש לו הסבר מאוד מאוד ארוך ומרתק.
בקיצור מעניין אותי אם מישהו ניסה ואיך זה השפיע._
איזה קטע. מצאתי את ההודעה הזו מלפני למעלה משנה.
אז ניסיתי את זה. מפולניה שאוהבת לשתות רותח ולאכול חם הפסקתי. לא שותה חם ולא אוכלת יותר מאשר חמים (טמפרטורת גוף).
השיננית שלי טוענת שאני האדם הראשון שהיא רואה אצלו בעקביות שיפור בפה (ולא רק המנעות מדרדור).
היו לי דימומים שנים וזה הפסיק לחלוטין. הטיפול אצל השיננית פחות כואב כי יש פחות ופחות מקומות חשופים. זה מרגיש כאילו באמת מצב החניכיים משתפר לאט לאט. זה כמו שהוא כותב בספר - השיפור איטי אבל מורגש לחלוטין (גם אובייקטיבית ע"י השיננית). הצבע שלהם יפה. כל הפה שלי נראה מעולה ולא תואם את הגיל שלי (אם אני מסתכלת מסביב, ואני רואה אנשים כל הזמן...)
זה עובד טוב לעוד כמה אנשים סביבי. אישה שהיתה אמורה לעשות ניתוח בחניכיים והיא כבר לא צריכה.
ובינתיים גם הזמנתי את הווטרפיק, הפתק מהדואר אומר שהוא הגיע :-)
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

רק שאלה למי שיודע: אוכל קר זה כן בסדר? (גלידות וכאלה)
הנה אנחנו נפגשות שוב :-)
בספר הוא טוען שקר מדי הוא גם לא טוב, אבל פחות רע מאשר חם.
אחרי כמה זמן של "טמפרטורת חדר" לא כל כך תרצי בד"כ קר מדי, זה כבר לא נעים בפה (גם לא חם מדי).
לגבי הווטרפיק יש לי קצת בעיה להמליץ עליו. הוא צריך חשמל, והוא צריך למלא בתוכו קצת מים חמים מהקומקום (מים מהברז זה קר ונוראי על השיניים). אז לי זה אומר להוציא ולהכניס מהארון כל פעם. קצת בעייתי. אבל הוא עצמו מנקה מצוין ואני אוהבת אותו.
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

תודה סאלי :-)
בעלי ביקש שאשאל אותך תוך כמה זמן אפשר לראות שיפור כשמיישמים את עניין הטמפרטורה בשיניים.
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

בעלי ביקש שאשאל אותך תוך כמה זמן אפשר לראות שיפור
בספר הוא כותב שהשיפור מאוד הדרגתי, אבל גם מורגש מהר. פרדוקסלי משהו :) אני ראיתי שזה נכון. השיפור אכן איטי אבל מהר מאוד (שבוע בערך) התחלתי להרגיש משהו שונה. בטיפול הבא אצל השיננית אני הרגשתי שזה פחות כואב, היא ראתה שיפור קל. בטיפול הבא זה כבר היה ברור גם לה וגם לי שבאמת המצב יותר טוב.
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

יופי, נשמע מצוין. אמסור לו.

אנחנו כבר התחלנו עם זה כיומיים, וגם הבן הגדול (12) נדלק על הרעיון. נראה שהמחיר אינו כבד מדיי. קצת מציק לחכות במסעדה שיתקרר, אבל לא נורא...
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

המלצרית אגב נגשה אלינו היום לשאול אם האוכל לא טעים... :-)
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

נראה שהמחיר אינו כבד מדיי
איזה יופי @}
בהתחלה זה היה נראה לי מחיר פשוט נוראי לשלם. עכשיו אחרי שנה בערך אני לא מבינה מה היה כל הביג דיל. טעים לי, טוב לי, אין לי שום בעיה עם זה ואין לי שום רצון לאכול אוכל חם מדי. אפילו אמא שלי הפולניה האסלית שהיתה שותה רותח עוד יותר ממני כבר שותה קריר :-)
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

סבתא שלי הייתה שותה רותח בקביעות ובכמויות, ולדעתי כבר בגיל 60 רוב השיניים שלה היו תותבות. עכשיו אני מבינה שכנראה יש קשר.
וחזרה להווה: ניסינו אתמול תה צמחים בטמפרטורת הגוף, והיה סבבה לגמרי. מסתבר (שוב) שהכל (או כמעט הכל) בראש.
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

לדעתי כבר בגיל 60 רוב השיניים שלה היו תותבות
פעם 60 היה נראה לי זקן, היום כבר ממש לא :-(

מסתבר (שוב) שהכל (או כמעט הכל) בראש
מדהים, נכון?...
מישהו כתב איפשהו שאנחנו חושבים שהאוכל החם יחמם אותנו, אבל זה בלתי אפשרי. כי אם נקח נניח כמה דליי מים, סה"כ 60 ליטר (כמו הגוף שלנו בערך) ונמזוג פנימה כוס מים רותחים, זה לא יחמם אותם... מסקנה שזו רק התחושה וההרגשה...
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

למרות שאני עקרונית חושבת כמוך ודי מזלזלת אינטואיטיבית ברעיון של להתחמם בעזרת כוס תה, במחשבה נוספת אני נזכרת עכשיו שאם בקיץ שותים כוס תה או צלחת מרק, הרבה פעמים די מתחרטים אח"כ כי במשך 10 דקות מרגישים שחם מדיי ואף מתחילים להזיע. ואם בחורף שותים כוס תה קר עם קוביות קרח, גם אז הרבה פעמים מתחרטים אח"כ כי נעשה קר מדי בגוף לכמה דקות ומתחיל עור ברווז. אז כנראה בכל זאת יש כאן משהו וזה כן משפיע...
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

כנראה בדקות הראשונות המשקה ששתינו עדיין נמצא בקיבה ועוד לא התמזג עם כל הגוף, ולכן למשך כמה דקות כן יש השפעה. אבל כשחושבים על זה, זה די מצחיק. הרי יש דרכים יותר אפקטיביות להתחמם / להתקרר שמחזיקות מעמד יותר מעשר דקות...
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

מלבד בעלי ובני, כבר הדלקתי עוד 3 אנשים על עניין הטמפרטורה והשיניים. סקרנית לשמוע את התוצאות של כולם בחודשים הקרובים...
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

סקרנית לשמוע את התוצאות של כולם בחודשים הקרובים...
גם אני :-)

אגב, מאז שאני לא שותה ואוכלת חם כבר שנה וחצי, ואוכלת הרוב raw כבר כמה חודשים, ולא ממתקים וכאלה כמעט בכלל - ממש כמעט נעלם לי כל העניין של אכילה רגשית. זוכרת שזה היה פעם אבל זה לא קיים. ושלומי לא פחות טוב, בכלל :-)
אביבה*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אביבה* »

מה הכוונה אכילה רגשית? לאכול כפיצוי על איזושהי באסה?
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

מה הכוונה אכילה רגשית? לאכול כפיצוי על איזושהי באסה?
כן, גם. לא בצורה מודעת תמיד (לפעמים כן) של "איזה בעסה לי, לכן אני אוכל משהו חם" אלא משהו פחות מודע. שמחפש את הנחמה באוכל, פיצוי, חגיגה. העניין הוא שזה לא מספק באופן עמוק. וזה מכסה על דברים שדווקא היה עדיף לגלות. אחרי שהפסקתי עם שוקולד (לא כל כך מזמן) ולא היה לי כבר איך לחגוג עם שוקולד, מצאתי חויות יותר עמוקות של חגיגה.
סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

חוזרת לעדכן...
גם לגבי ה water pick שמתישהו דיברנו עליו...
העניין של לא לשתות ולאכול חם הפך להרגל מעולה, אין לי שום משיכה לחם.
הפה שלי הולך ומשתפר. אני מרווחת את הביקורים אצל השיננית ועדיין הפה פחות ופחות רגיש. הטיפול כמעט לא כואב כלל ואפילו כמעט אין דימום בזמן הטיפול. שאצלי זה שיפור אדיר.
ה water pick נפלא ומנקה מדהים. קצת טרטור להשתמש בו ולכן אני לא עושה כל יום. זה לוקח איזה 5 דקות. צריך להביא את המכשיר, לחמים מים בקומקום, לשים בתוכו מים רגילים פלוס חמים (כדי שיהיה טמפרטורת גוף - מים קרים זה כואב), ואז לנקות - בערך דקה או שתיים, ואז להחזיר למקום. אבל אחרי הניקוי השיניים חלקות מאוד. כך שאני מרוצה מהמכשיר ומתכוונת להשתמש יותר.
אמא'לה_4*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2013, 07:11
דף אישי: הדף האישי של אמא'לה_4*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אמא'לה_4* »

מישהי יודעת אם הטיפול של המרווה והליקריץ עובד גם רק בגרגור או שחייבים לשתות?...יש לי דלקת רצינית והכנתי את התמיסה רק שכחתי שמרווה מייבשת את החלב בהנקה
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”