בריאות ומקום המגורים

טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

היום הייתי אצל רופאת הילדים. סיפרתי לה כי אנו עוזבים את תל אביב בקרוב. היא מאוד שמחה ואמרה כי זה הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות למען הבריאות של הבת שלנו. היא ציינה כי כיום 1 מכל 3 (!!) ילדים בתל אביב סובל מאסטמה ואלרגיות, רבים מהם ללא היסטוריה משפחתית (מעניין מאילו מחלות יסבלו עוד 20 שנים). לדבריה "המחקרים מחרידים".
חשבתי לעצמי, כולנו מדברים על חשיבות התזונה של הילדים, בטיחות, חיסונים ואנטיביוטיקה, אבל אולי הדבר שמשפיע יותר מכל על הבריאות של הילד הוא המקום בו אנו מחליטים לגדל אותו?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לפני כמה זמן היתה כתבה ב"הארץ" לפיה מחקרים מראים כי זיהום האוויר בתוך הבית (בין אם הוא בת"א ובין אם הוא בגליל) גבוה מזיהום האוויר מחוץ לבית בעיר גדולה. זאת עקב חלקיקים שפולטים מכשירים - בעיקר במטבח אם זכרוני אינו מטעני. דובר על תנור גז, טוסטר-אובן וכו'. כך שבסגנון החיים המערביים בכלל - כרגיל - טמון המפגע הבריאותי.

לא שכל זה אומר שצריך להשאר בת"א... :-)

<כתבה התל-אביבית שכנראה מדחיקה את הבעיה בינתיים...>
טרה_רוסה*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל אם משווים בין מקומות שונים, אז יש הבדלים ברורים בתחלואה.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי שרון_ג* »

כן, ונדמה לי שחיפה על הפנים בקטע הזה. ועוד יותר גרוע בקריות.
דואגת_לאיכות_הסביבה*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 16:26

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי דואגת_לאיכות_הסביבה* »

ראו קישור לאתר של המשרד לאיכות הסביבה - על ניטור זיהום האוויר בארץ.

ניטור
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

בחודשיים הראשונים אחרי שעברנו מהעיר ליישוב קהילתי בשרון התחילו לי פריחות שמעולם לא היו לי, חשבתי שאני משתגעת, פשוט לא הפסקתי להתגרד ולפרוח. בטסטים שעשו לי אז התברר שאני אלרגית כמעט להכול: לברוש ולעץ הזית וכמובן גם לדשא (שכולם שוכנים אחר כבוד בחצר). הייתי שפוט תלויה בכדורים נגד אלרגיה.
אבל מאז עברו כמעט שנתיים ולמעט פריחה קלה מידי פעם זה עבר, כאילו שהגוף שלי חטף שוק מעודף ה pullen בסביבתו ואח"ב התרגל.
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

אני חטפתי אסתמה בערך בגיל 14 כשגרנו בחיפה. עכשיו זה מדהים, אנחנו גרים באזור השרון וקשה לי לנשום אבל כשאנחנו נוסעים להורים של גיא בגליל העליון אין לי שום צפצופים ושיעולים!!! אני חושבת שזה שילוב בין הזיהום והלחות. חבל רק שאת הקישור הזה עשיתי רק לפני כמה שבועות.
טוב, בכל מקרה אנחנו עוברים צפונה בקיץ :-)
טרה_רוסה*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני חושבת שהלחות מאוד משפיעה. אולי בגלל זה המצב בתל אביב כזה חמור. אבל זה דבר ידוע, לא? כל העניין עם ערד וכל זה. (גם אנחנו עוברים צפונה בקיץ. אני כל כך מתרגשת שאני מרגישה צורך לציין את זה כל הזמן. תסלחו לי)
טל_אור*
הצטרפות: 09 נובמבר 2005, 17:12

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי טל_אור* »

טרה_ רוסה יקרה, נסלח לך. תודה - זה בדיוק הדף עם המידע שחיפשתי. מה עם אזור רחובות? איך מבחינת אוויר? כרגע אנחנו במושב 10 דקות מטבריה שנראית לי די מזוהמת, אך כאן במושב היפהפה לכאורה נקי (חוץ מכשנושמים פליטת עשן ממשאית מזדמנת - וזה קורה). אלא שאולי רק נדמה לי? כלומר איך משקללים לאמיתו את מצב נקיון (או זיהום) האוויר במקום נתון? ואלי ידוע לכן מה טווח הקרינה של אנטנה סלולארית -פ האם תקנו בית במקום ש - X מטרים ממנו יש אנטנה? כמה זה ה X?
אורלי_אבני*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2005, 12:35

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי אורלי_אבני* »

ישנם מכשירים שמנקים קרינה אלקטרומגנטית בסביבתם, סוג של טרנספורמטור ששואב אנרגיה אלקטרומגנטית שלילית ומקרין אנרגיית חיים, המכשיר נקרא orgonite.ישנם orgonites שמנקים אנרגיה מתה ברדיוס מאד גדול אלה נקראים cloudbusters.זה עובד.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם מגורים באילת עם החום הגדול טובים לילד עם adhd?
פלוני_אלמונית*

בריאות ומקום המגורים

חשבתי לעצמי, כולנו מדברים על חשיבות התזונה של הילדים, בטיחות, חיסונים ואנטיביוטיקה, אבל אולי הדבר שמשפיע יותר מכל על הבריאות של הילד הוא המקום בו אנו מחליטים לגדל אותו?

לפי רשימות הסיבות השכיחות למוות ממחלות יש יותר זיהום בצפון ובמרכז מאשר בדרום. הנה רשימת יישובים שיש בהם עד כ-380 מיתות למאה אלף מסרטן (זה שיעור יחסית נמוך): אילת, בני-ברק, גדרה, גני תקווה, הוד השרון, זכרון יעקב, ירושלים, מודיעין, מעלות-תרשיחא, נתיבות, פרדס חנה-כרכור, ראש העין, רעננה.
מישהו יכול להסביר לי את זה?? חוץ ממודיעין, שברור שהיא עיר לצעירים. אז גם אם יש זיהום גבוה לא תירשם תמותה רבה בדור הזה. ואולי גם גני תקווה. אבל רעננה? היא ממש באמצע של תנועת כלי רכב, לא?
אמא.של*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2012, 13:54

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי אמא.של* »

מה שמוזר זה בני ברק - אחת הערים היותר מזוהמות בארץ.
אבל בעצם זה לא כזה מוזר, כי ממש לא כל סרטן קשור לזיהום אוויר.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

בני ברק היא גם עיר של צעירים. יש שם ילודה גבוהה וזה מוריד את הסטטיסטיקה של מוות ממחלות.

רעננה זה באמת מוזר, כי זה עדיין גוש דן, אבל אולי בגלל שיש שם הרבה עצים, הם סופחים את הזיהום.
פלוני_אלמונית*

בריאות ומקום המגורים

שכחתי להוסיף לרשימה - במבשרת ציון גם יש שיעור נמוך של תמותה מסרטן.
סיגלית*
הצטרפות: 25 פברואר 2004, 02:05

בריאות ומקום המגורים

שליחה על ידי סיגלית* »

איזה ישוב מומלץ במרכז הארץ ועם אויר נקי? מחפשת ישוב נקי מזיהום וקרינה עד כמה שאפש וקרוב למרכז. תודה על ההמלצות.
שליחת תגובה

חזור אל “חברה”