בת מצווה חסכונית

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הי שלום יש לבת שלי בחודש מרץ בת מצוה ומחפשת לעשות לה לעשות מסיבה בבית עם החברות שלה.מסיבה אטרקטיבית .יש חצר גדולה מחפשת עזרה?
שם_בדוי*
הצטרפות: 25 מאי 2003, 10:07

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי שם_בדוי* »

היי,יש לי בעוד 4 חודשים בת מצווה ואני ממש לחוצה,אני לא רוצה מסיבה גדולה,אני רוצה שהיא תיהיה חסכונית אבל אני רוצה שכל הכיתה תיהיה בה ואני רוצה בבית שלי ואני רוצה להזמין את כל הכיתה,מה לעשות?
אחרי הכל אני לא אוהבת לרקוד ולשיר וזה יביך אותי אם יהיה מצגת תמונות או ברכות מול כולם או משהו בסגנון,מישהי יכולה לעזור לי?
בבקשה אני זקוקה לעזרה מהר
פלוני_אלמונית*

בת מצווה חסכונית

ערב הפרשת חלה
תיקון הכללי
משחק הכיסאות גם
שם_בדוי*

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי שם_בדוי* »

את יכולה לעזור לי בבקשה,אני מאוד לחוצה ואני לא מוצאת שום פעילות מתאימה,אני פתוחה לרעיונות אפשר עזרה?
פלוני_אלמונית*

בת מצווה חסכונית

משחק הכיסאות
חבילה עוברת
מחבואים
שם_בדוי*

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי שם_בדוי* »

כן אבל הכיתה שלי לא אוהבת דברים שבסגנון הזה היא אוהבת דברים של יותר גדולים כי היא חושבת שזה לקטנים
עולם_חדש_נגלה_לפני*
הצטרפות: 01 ינואר 2018, 14:09

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי עולם_חדש_נגלה_לפני* »

שלום,אני רוצה לבקש עצה מכן,
תקשיבו אני חוגגת בעוד שלושה חודשים בת מצווה אבל אני ילדה שממש לא אוהבת להיות במרכז כולם ואני לא אוהבת לרקוד ולשיר,אני רוצה להזמין את כל הכיתה לבית שלי אבל בשביל זה אני צריכה פעילות שתעסיק את כולם,למישהו או מישהו יש רעיונות,בבקשה תתנו לי כמה רעיונות אופטימים,לא משוגעים אבל גם לא רעיונות של ילדים קטנים כמו משחק הכיסאות,מחבואים...
בבקשה תתנו לי רעיונות טובים ואופטימיים
תודה
צעירה*
הצטרפות: 01 ינואר 2018, 14:38

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי צעירה* »

סליחה אני בת שישים ואוהבת משחקים כמו משחק הכיסאות ומשחק הזיכרון
נסי ותהני
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי גוונים* »

הכנה משותפת של פיצות ואז לאכול אותן בזמן צפייה בסרט שאת אוהבת.
פלוני_אלמונית*

בת מצווה חסכונית

אפשר כדורי שוקולדים
שם_בדוי*

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי שם_בדוי* »

היי,תודה על כל הרעיונות המעולים שהצעתן,ובקשר למשחק הכיסאות,גם אני אוהבת אותו מאוד,לפעמים אני פשוט לא מבינה את הכיתה שלי
נ.ב
יש לכן עוד רעיונות להציע?
אני עדיין מחפשת עוד כיוונים
מי שיש לה רעיון שתרשום פה בבקשה,אני אהיה אסירת תודה
פלוני_אלמונית*

בת מצווה חסכונית

אם את דתיה אפשר הפרשת חלה ו להזמין רבנית אורחת שתדבר עם הבנות זה יכול ליהיות מהנה וכל בת יוצאת הביתה עם חלה מעשה ידיה
שם_בדוי*

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי שם_בדוי* »

אני לא דתיה,אבל אני רוצה משהו שיהיה יחודי לי ,
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי יולי_קו »

לדאוג שיהיו כלי נגינה שונים (פסנתר חשמלי, גיטרה,ועוד), ולבקש מהילדים המוזמנים להכין הופעות שירה, מערכונים, בדיחות, להקריא קטעים יפים משירה או מספרות, או יצירות שלהם, כולל ברכות לבת המצווה.
אפשר גם לתלות בד לבן גדול על הקיר (סדין), ולהשאיר לצידו צבעי גואש, טושים, חותמות, וכיוצא באלו, כך שהמוזמנים יוכלו לבטא את עצמם בצורה חופשית על הבד, ותשאר לך מזכרת.
פלוני_אלמונית*

בת מצווה חסכונית

הי, מתכננת לבתי בת מצווה בחצר הבית. הרעיון הוא להזמין את כל נשות המשפחה, אמהות ובנות, להזמין צלמת שתזיז אותנו קצת ו... מחפשת רעיון ייחודי לבת מצווה. ראיתי פה כל מיני רעיונות- הפרשת חלה פחות ידבר אל הילדה ומשחקי חברה קצת יהפכו אותי למפעילה..
אשמח לרעיונות
ניקי_ניים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2008, 23:04
דף אישי: הדף האישי של ניקי_ניים*

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי ניקי_ניים* »

השאלה מה המוקד של החגיגה הזו.
מה מייחד מסיבת בת מצווה לעומת מסיבת יום הולדת לגיל 9 למשל?
יש לשים לב שגיל 12 הילדה לא חוגגת יומולדת 12( למרות שטכנית זה נכון) אלא היא חוגגת בת מצווה . זה היום אשר לפי ההלכה היהודית היא הופכת ל"בת מצווה" כלומר לאחת כזו שאם היא תעשה מצווה היא תיזקף לזכותה ואם תעשה עבירה היא תיזקף לחובתה. במילים אחרות הנערה נעשית אחראית למעשיה ולתוצאות הנובעות מהן.
זה יכול להוביל לחשיבה על היכולות, החוזקות, ההרגלים, החלומות, העכבות ועל מה שהיא מביאה איתה לעולם ומה שהיא יכולה לפתח בעולם, בחייה , בעצמה,בסובבים אותה וכולי.
גם אם לא מתחברים לרעיון ההלכתי אפשר לנסות לחשוב על העניין העקרוני. ומכאן לצאת לחשיבה של משהו משמעותי לנערה ולערכים שלה ושל משפחתה. .
היא גם הופכת לחברה בת משמעות בקהילה ובחברה כזו שיותר יככולה לעשות דברים, לקדם דברים , וזה יכול להוסיף עוד פן בחשיבה של ציון היום /התהליך המיוחד הזה.

כתבתי את ההקדמה הזו כדי בעצם לעודד לחשיבה שלפני שאנחנו מנסים לגלות מה ישמח את האורחים נחשוב מה אנחנו רוצים ומה חשוב לנו.
וממילא ההוצאות לא רק שיצטמצמו אלא יהיו מדוייקות יותר לגבי מה שנכון לנו.

אגב, אפשר לקחת את התהליך ולעשות מזה פרוייקט של שנה (או פחות) של חשיבה, לימוד, התנדבות, פרוייקט אומנות שהילדה אוהבת, סיורים במקומות חשובים בארץ וכו' גם אם זה בנוכחות רק של אחד ההורים עם הילדה בלי אורחים ורעש מסביב.

אם מחפשים רעיון לפעילות עם הילדים / אורחים במינימום הוצאות, אפשר לקחת מפעיל של ODT וגיבוש, אפשר לצאת כולם ביחד להתנדבות ולארגן כיבוד בקטנה, ויש המון רעיונות של מפעילות/ים שמגיעות/ים להפעיל את הילדים במגוון תחומים אומנות וכו' פייסבוק מלא באנשים כאלו.
ראיתי פעם מישהי שעשתה יצירת אומנות משותפת עם האורחים ואחר כך היצירה נתרמה לבי"ח לילדים. (כמובן כדאי לתאם עם בי"ח לפני כן ולא להנחית עליהם עובדה מוגמרת ואולי גם לא לשמח רק ילדים, בכל זאת יש גם מחלקות של מבוגרים שישמחו לקצת צבע בעיניים אבל זה דיון נפרד....)
אפשר גם לא לעשות משהו כיתתי אלא משפחתי,עדין ולהזמין רק חברות קרובות אירוע קטן/ טיול /פעילות כלשהי

בהצלחה ומזל טוב לכולם!
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי אישה_במסע* »

היא גם הופכת לחברה בת משמעות בקהילה ובחברה כזו שיותר יככולה לעשות דברים, לקדם דברים ,
למה? באיזו דרך היא הופכת לחברה שיכולה יותר לעשות דברים?

אני חגגתי את הבת מצווה שלי בצורה די רגילה - עם חברות בחוף הים. לא חשבתי על זה אז, רק הרגשתי, ואני עדיין חושבת ומרגישה היום. לבת מצווה בימינו אין העניין העקרוני לחשוב עליו. בת מצווה אמורה להיות טקס בגרות, טקס מעבר. כזה שיש שינוי בחיים אחריו. אם אין שינוי כזה, אז לטקס לא תהיה משמעות. כי המשמעות נובעת מהמציאות.
בימינו, לא מחתנים נערות בנות 12 (עם נערים בני 13). נערות בגיל הזה לא מהוות תרומה כללכלית משמעותית, אין להן אחריות ראויה לציון, הן לא חברות מבוגרות בקהילה. פעם, גיל הבגרות היה משמעותית מוקדם יותר. היום הוא לא. ולכן, לדעתי, אם לא מאמינים בעניין של המצוות - ומיישמים! לנורמות חברתיות יש נטיה להשפיע על המימוש של הדת - אז לבת מצווה אין משמעות מיוחדת. סתם יום הולדת שמקובל לחגוג אותו בחגיגה גדולה יותר, זה הכל. לדעתי, עדיף כבר לחגוג אותו בתור סתם עוד יום הולדת. אולי זה יפטור אותנו מהניסיון להחליף משמעות אמתית במשמעות נקנית בכסף, על ידי מסיבות כמה שיותר יקרות. זה לא רק שלא עובד, יוצאת אמירה לגבי כך שכסך זה מה שחשוב. בעיניי, משמעות שלילית...
ניקי_ניים*

בת מצווה חסכונית

אישה במסע
בדיוק לכן בתי ואני כתבנו הצגה / מחזמר שאותה נציג למשפחה ולחברים. שמעורר לחשיבה הזו. לפי פיאז׳ה זה גיל שבו עוברים מחשיבה אגואיסטית לחשיבה החוצה על האחר
ואפשר לעודד ליזום דברים למען הכלל .
באמת לא חיבים אירוע בטח שלא נוצץ או גדול
ניקי_ניים*

בת מצווה חסכונית

יקרים ויקרות
אנחנו כבר אחרי......
משתפת שארגנו ערב יפה ומשפחתי בקהילה בבית כנסת עם הצגה שבתי ואני כתבנו ( בת כ45 דקות!) ומעגל הודיה
היה מקסים וזאת גם מהתגובות שקיבלנו.
בעיקר הם הבינו פתאום שאפשר אחרת
אפשר שקט ורגוע ועם זאת שמח ומלא אור. לא רק שאפשר זה גם הרבה יותר כיף
סייעתן_ברמות*
הצטרפות: 25 פברואר 2022, 15:31

בת מצווה חסכונית

שליחה על ידי סייעתן_ברמות* »

תודה!
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”