דולה הטרדה מינית

פלוניה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 21:38

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי פלוניה* »

_לדעתי לא קורה בגלל רעב מיני , אולי יותר כי יש עדיין חוסר גבולות בעומק, לא מודע,לאו דווקא מיני,

ופועלים מתוכו_

מסכימה. מאד.

זה גם ללא ספק קשור לשוני העמוק שיש למקצוע המטפלים בחברה שלנו לעומת חברה שיבטית שבה השמאן, המיילדת, הדולה, נבחרים ע"י קודמיהם ולא מכתירים את עצמם לכאלה רק כי רוצים .
אצלינו כל אחד יכול ללמוד את המקצועות הללו אם יש לו מספיק רצון , כסף וזמן, בלי קשר למי הוא, מה היכולות הנפשיות, הרגשיות והרוחניות שלו.
ולצערנו- בלי קשר למניעים שלו...

ואגב- זה פגיעה בשני הכיוונים.

גם מי שהוא מטפל מדהים, מוכשר מלידה... חיב לפלס את דרכו כי אין מי שיזהה אותו ליעזור לו למצוא את מקומו בצורה טבעית.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני סתם מגיבה לכל מיני הערות שיש לי ויכוח או הסכמה איתן ברמת ההכללות, אבל לא ברור לי מה נושא הדף.
לא זה מה שכולם עושים בכל האתר הזה? בכל האינטרנט?
חוץ מהעורכים המוערכים
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

אם אתם במסלול של להיות מורות ומורים רוחניים, תדאגו לארגן לעצמכם חיי מין מספקים.

אם אדם הוא אכן מורה רוחני הוא ידע לזהות את האנרגייה המינית העולה כאשר חיי המין שלו אינם מספקים ולתעל אותה למקומות הנאותים.
הוא לא צריך לארגן לעצמו חיי מין מספקים, הוא צריך לארגן לעצמו מצב של הבנה, מודעות עצמית ולקיחת אחריות מלאה.

הסיפור הזה שעלה לכותרות מספר על גבר אשר חדר למעוז הנשי האינטימי ביותר והשתמש בו לסיפוק הצרכים שלו בצורה שלילית.
איך קורה דבר כזה...

אותו מורה רוחני ידע להסביר לאותן נפגעות , שכל אדם בורא את עולמו מתוך הדפוסים הטמונים בו.
הוא ידע לספר להן כי אין קורבנות, יש רק מצבים מכאיבים הנובעים מבחירות לא מודעות, המונעות מחוסר הקשבה פנימית וביטול העצמי.
הוא ידע להסביר לאותן נשים שכאשר הן נפגעות , הן למעשה מתנסות בחולשתן כחוויה שנועדה להעיר אותן לכוחות הרדומים של החיבור לעוצמתן, עצמיותן ועצמאותן.

כל זאת מבלי לגרוע מאומה מאחריותו של הפוגע על התנהלותו.

המקרה המפורסם נושא איתו מטרה כוללת:
המטרה של החוויה היא לעורר את אותן נשים ל יצירת שינוי פנימי .
השינוי הפנימי האישי שלהן, כאשר הוא יתהווה למסה קריטית , יוביל לשינוי כולל.

האשמה וקורבנות אינן מייצרות שינוי פנימי.
כאשר אין שינוי פנימי, החוויה חוזרת על עצמה בדרכים אחרות.

תחשבו כמה יעיל היה, מבחינת השינוי , אם כל אותן נשים, לאחר שחשפו את העובדות וגרמו להפסקת פעילותו של הפוגע,
היו לוקחות אחריות על חלקן ביצירת המציאות ומסיקות את המסקנות לגבי השינוי הפנימי הנדרש מהן, ומשתפות את כולם בעוצמה החדשה שגילו.
הן היו מהוות השראה לחיבור לכוח פנימי ולא לחולשה או כוחנות.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי לילה_טוב* »

ניצן, עד איזה גיל לא תתני לגברים לטפל/להדריך את הילדים שלך? לבנות שלי יש מדריכים בשומרי הגן, מדריכים במרח"בים וכן הלאה. הן בנות 8.5 ו-12. מה את אומרת?
אני דווקא מרגישה שנוכח זה שרוב המטפלים והאנשים המקיפים אותן עד כה הן נשים, וזה נכון גם לילדי בית ספר, זה דווקא מרענן וחשוב ולא רע במיוחד להיות גם עם גברים.
זה מתנהל ברמת רגישות אחרת, ללא ספק, אבל אולי זו גם דרך להכיר יותר טוב את עולמם הרגשי של גברים וללמוד איך להתנהל אתם, שיעור חשוב למי שרוצה מתישהו לחיות עם גבר לצדה. וגם מוצא חן בעיני שזה תהליך הפוך של חזרה של גברים לתחום נשי.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

_אם אתם במסלול של להיות מורות ומורים רוחניים, תדאגו לארגן לעצמכם חיי מין מספקים.

לא מסכימה.

זו הכללה גסה. יכול להיות מורה ויכולה להיות מורה רוחנית נהדרים שאין להם חיי מין .

או שאולי רוצה המשפט לאמר- אם אין לך חיי מין, אין לך זכות להיות מורה רוחני???????_

אם מישהו מטפל ואין לו חיי מין והוא גם לא רוצה כאלה, זה בסדר לגמרי. אלו חיי המין המספקים בשבילו.
אבל אם מישהו כן מתוסבך בעניין (בלי קשר להאם הוא קיבל או לא אתמול בלילה. זה יכול להיות גם מישהו שעשה את זה שלוש פעמים בדיוק לפני הטיפול אבל יש לו איזשהו אישיו בחיי המין שלו) - אני בהחלט רואה איך זה יכול להפריע. וזה יפריע קודם כל למטפל.

ובאופן כללי, חיי המין הם השתקפות של שאר הרבדים בחיים. לרוב, כשיש למישהו בעיות בתחום אחר לגמרי, תהיה לזה השפעה גם על חיי המין שלו במוקדם או במאוחר.
עינת_ש*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 17:02

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי עינת_ש* »

_ובנוגע להשאיר את מקצוע הילודה לגברים - תסלחו לי אבל נראה לי שרוב הגניקולוגיים הם גברים , לא?
ויש גם כאלו מעולים למרות שמעולם לא ילדו ולעולם לא ילדו. לא הייתי רוצה אחד כזה בלידה שלי כל עוד יש לי ברירה אבל למעקב הריון זה לא רע בעיני בסה"כ.
עד היום פגשתי רק רופאת נשים אחת שהיתה טובה בעיני , השאר היו מזעזעות ודוחות._

למה הן הלכו לגבר למה? זה לא גניקולוג, אז למה? ואחרי"טיפול" אחד כשהן ראו מה זה והרגישו לא נוח, עוד הלכו אליו שוב, וגם המליצו עליו. אם הן באו והמליצו, מה הפלא שהוא העז עוד ועוד.

אני מודה שכששמעתי לראשונה על הפרשה אז הדבר הראשון חשבתי היה "מי הולכת לדולה גבר??", אבל אחרי זה חשבתי, "אבל אני בעצמי ילדתי עם גבר".
וזה רק מראה כמה בקלות אפשר ליפול להאשמת הקרבנות, ושבלי קשר,זה כל כך גרוע לפסול את כל הגברים בגלל גבר חולה אחד ולהפוך את כולם למפלצות.
אבלהמיילד שלי ד"ר אבנר שיפטן המקסים והרגיש, לרגע לא התיימר לתמוך, שאל אותי מראש אם להביא איתו מישהי לתמיכה (סירבתי) וכל הלידה היה בחדר אחר, לא ראינו ולא שמענו אותו.

_אני חושבת שבמקצועות כאלה צריך לחזק את הנשים, ולא לקחת דולה גבר. בלי קשר לפגיעה מינית, הרי גם אישה יכולה לפגוע מינית ל"ע.
אבל ברמה העקרונית על מנת לחזק את המין הנשי, את כוחו התעסוקתי, אעדיף לקחת אישה.
ולא רק במקצועות הריון ולידה. גם שיפוצניקיות, למשל._
מסכימה מאוד. ובייחוד בתחום הזה של תמיכה רגשית -זו לא סתם תמיכה רגשית- לא הלכנו פה לפסיכולוג! זאת לידה! זה כמו שלא הייתי מצפה לקבל תמיכה מדולה אישה שלא עברה לידה.

כואב הלב על כל נשים שנפגעו. אין לי בעיה עם משפט שדה במקרה זה- זה ברור שהוא אשם. הכל סביבו מסריח כל כך!
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

אין לי בעיה עם משפט שדה במקרה זה- זה ברור שהוא אשם. הכל סביבו מסריח כל כך!
אז באילו מקרים משפט שדה הוא כן דבר פסול?
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי עשב_השדה* »

לי דווקא יש בעיה עם משפט שדה או עליהום אינטרנטי,
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי ציל_צול* »

מבקשת להצביע על שתי נקודות חשובות:
1) בהחלט לא נכון שכל מי שתוקף מינית הוא סוטה. העובדה הזו מבוססת מחקרית כבר הרבה שנים, כמעט מאז שחוקרים את התחום. מרבית התוקפים הם אנשים נורמטיביים לחלוטין. קל מאוד להרחיק את עצמנו מהם בכך שנתייג אותם כסוטים. קשה יותר לקבל שהתוקפנות הזו היא סוג של נורמה אבל זו האמת.

2) אל תתנו לתקשורת להוליך אתכם שולל. כלל לא מדובר פה בהטרדה מינית אלא בתקיפה מינית. חלק מהמקרים שתוארו ניתן לסווג משפטית כמעשים מגונים, מעשים מגונים בכוח ואפילו אונס. הטרדה מינית היא מושג "רך" בהרבה יחסית לתקיפה אבל אם הסיפורים המתוארים אכן התרחשו אזי מדובר בחומרה גבוהה בהרבה. אותו סיפור היה עם רמון. הדביקו לו הטרדה מינית אבל האשימו משפטית במעשה מגונה בכוח. אני בטוחה שיש מי שכל זה סמנטיקה בעיניו. בעיניי זו תחילת ההכרה בחומרה של המעשים - שימוש במונחים מתאימים. ברמת התופעה - תקיפה מינית, לא הטרדה. ברמה המשפטית - מעשים מגונים, לא הטרדה.
עינת_ש*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 17:02

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי עינת_ש* »

אז באילו מקרים משפט שדה הוא כן דבר פסול?
כשיש ספק.

ציל צול, יפה כתבת!
עשב_השדה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי עשב_השדה* »

קישור לאמירה של דול גבר בפייסבוק,משה קרוצ'יק, זהו מישהו אחר מהחשוד כמובן,
יש גם כאלה,אפשר לבחור באבחנה מבדלת
הזהרו מהכללות
http://www.facebook.com/[po]m calendar[/po]/?ref=bookmarks&count=0#!/profile.php?id=100001332117992
עשב_השדה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי עשב_השדה* »

זה מענין....... מעורפל...............לא יודעת.....
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לא יוגש נגדו כתב אישום
כנראה שזה לא מדויק
טלי_רכט*
הצטרפות: 12 יולי 2010, 13:25
דף אישי: הדף האישי של טלי_רכט*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי טלי_רכט* »

אני מבקשת לשלוח את תמיכתי הגדולה לכל הנשים האמיצות.
רק היום העזתי לקרוא על הנושא לראשונה מרוב שהכאב היה עמוק.
בתוך המקום המקודש והעדין כל כך נכנס כאוס לא מובן
אין פה בעיני מקום להכללות, וגם לא חיפוש האשמות
פשוט הזדמנות להבהרת הגבולות ולחיזוק ההקשבה הפנימית לקולנו

רוצה להבהיר כי תפקיד הדולה מוגדר בצורה ברורה מאוד. אפשר לקרוא באתר דולות - אני ממליצה. זה מאוד מעניין
ופה הייתה חציית גבולות מזעזעת ומכאיבה
כיום ישנם צעדים נוספים של כמה נשים גדולות בתחום ומקדמות את כל נושא הדולות בארץ, להגדיר, להבהיר ולמקצע את המקצוע
ישר כוחן!
טלי-דולה- www נקודה טלירכט נקודה קומ
עשב_השדה*

דולה הטרדה מינית

שליחה על ידי עשב_השדה* »

קרוטונית תודה על הקישור וההבהרה שיש שם.
וכמובן תמיכתי גם הנשים שנפגעו
שליחת תגובה

חזור אל “אלימות והתעללות בזוגיות”