דף טיפוח

שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

דף טיפוח

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

. היה פעם גיליון של העיתון שנגע בנושא מעט בנושא טיפוח, אבל מאז, לעניות דעתי הנושא נזנח. אני מעלה אותו שוב בהמשך לדף אחר שפתחתי בשם האם להוריד שיער.
האם אפשר להיראות ממש טוב גם באופן טבעי? אם כן, איך עושים את זה?
עד כמה חשוב לכם להראות ממש ממש טוב?
>כסוכנת דוגמניות לשעבר נחשבה שירי בזמנו לסמכות לעיניני יופי במדינת ישראל. לאחר מסע רוחני ארוך ומייגע בן שנים לתוך נבכי הנפש , ולאחר שמצאה שגם בנפש יש לעיתים רפש, ירד לה סוף סוף האסימון, והיא הבינה שמותר להיות גם יפים וחתיכים, גם רוחניים וגם טבעיים. עכשיו היא שואלת את עצמה איך עושים את זה?<
עידית*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 21:20

דף טיפוח

שליחה על ידי עידית* »

מה רע בג'ינס וT SHIRT ? במיוחד עם מגפיים קוליות למרות שהכי כייף בנעלי ספורט ואז גם רצים עם הילדים בגינה ומטפסים איתם במגלשות ובכלל אין כמו טיולים רגליים או על אופניים. זאת הדרך שלי לשרוף את העודפים. אישית אני לא אוהבת כל כך איפור ואין לי סבלנות לכל זה. נחמד פעם ב .... לשים קצת אודם ומסקרה.
ענת_ג*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2001, 16:57
דף אישי: הדף האישי של ענת_ג*

דף טיפוח

שליחה על ידי ענת_ג* »

עידית...בתור מי שרק ילדה כמו לביאה, את גם חוזרת לעניינים מהר ! (-:
עידית*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 21:20

דף טיפוח

שליחה על ידי עידית* »

חיוך, האמת שאני בדרך כלל לא נוהגת לייעץ כי זו לא חוכמה למי שאחרי שבועיים חוזרת פחות או יותר לעצמה. באופן טיבעי אני רזה ואומרת לכל מי שעומדת להיות אמא שזה בזכות ההנקה - אולי זה יגרום להן לפחות לנסות לא ?!
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

דף טיפוח

שליחה על ידי ורד_לב* »

אישית, לא אוהבת איפור- אפילו בחתונה לא הצליחו להכריח אותי להתאפר. היו לי תקופות מאופרות בטין אייג'ריותי וגם בכל מיני עבודות שהכריחו להתאפר, אבל כבר כמה שנים ש...אין מצב!
אישית, ברור לי שמזון נכון, שקט נפשי, מנוחות, פעילות גופנית וכל הדברים ה- hard to get האלה הם המובילים למראה טוב, עור נקי ומבריק, שיער וכו'.
אגב, עם השיער אני תמיד בקשיים, כי להסתפר לא בא בחשבון. אני מתה על שיערי הארוך. אבל אני כ"כ שונאת לחפוף ולהסתרק שאני תמיד עושה זאת ברגע האחרון ומתבאסת. עוד לא הצלחתי ללמד את עצמי להיכנס לאיזו שגרת טיפול בשיער. אז אני נאבקת עם ראסטות בהתהוות כל שבוע- שבוע וחצי ומה שלא נפתח, פשוט נגזז... :-D כבר יש לי בכמה מקומות אורכים שונים. זה דיי משעשע אותי. מעין תזכורת שכזו...
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

דף טיפוח

שליחה על ידי שולה* »

כנראה שהגיע זמנו של הדף להתעורר לתחיה...
אני ממליצה על שיגרת טיפוח ביתית שכל אחת מתאימה לעצמה לפי הצרכים והזמן. בכל פעם שנזכרים / שיש זמן / שמתחשק... להתמקד בחלק מסויים ו"לפנק" אותו.
לדוגמא : טיפול רגליים - להשרות את כפות הרגליים במים חמימים עם קצת שמן או סבון טוב ואח"כ להוריד עור גס (- עם אבן מיוחדת), בעיקר בקיץ ואז למרוח קרם ידיים או רגליים... וכמובן אפשר לשלב עיסוי נחמד...
או למשל להחליט על יום קבוע בשבוע בו את משתמשת בפילינג לגוף במקלחת... - וכך להכנס לשגרת טפול קבועה.
אפשר להתשמש גם בפילינג לפנים ולשים אח"כ מסיכת הזנה... או טפול צפורניים... אין סוף, כל אחת עם הנטיות שלה והזמן העומד לרשותה.
העקרון הוא שלא צריך לשלם על הטיפוח והפינוק הזה כ"כ הרבה אלא לעשות אותו לבד או עם בן/ בת הזוג...וזה כיף ומתגמל ומרגישים בשינוי.
בהצלחה
שירה_חדשה*
הצטרפות: 14 דצמבר 2003, 21:23
דף אישי: הדף האישי של שירה_חדשה*

דף טיפוח

שליחה על ידי שירה_חדשה* »

מספרת תומרשף בתל-אביב עשתה לי ולפדחתי טוב. בכיף ובזריזות סיפרה אותי תומר ויצאתי מרוצה. תפקידה, כפי שהיא אמרה: "לספר אנשים, ואמהות בפרט, כך שלא יצטרכו להתעסק עם השיער אח"כ".
אלה_מעיין*
הצטרפות: 15 יוני 2005, 22:58
דף אישי: הדף האישי של אלה_מעיין*

דף טיפוח

שליחה על ידי אלה_מעיין* »

איזה כיף זה הרגעים הנדירים האלה שבהם אני ניכנסת למקלחת לבד(בלי הילדים)ויש לי גם זמן ואז אני באמת מפנקת את עצמי במסאז לרגליים/קיצוץ ציפורניים/מריחת שמן גוף/מריטת גבות וכל אותם דברים קטנים ולדעתי הכרחיים כדי לשמור על עצמי ברמה סבירה של אסטטיקה.זה גם מדהים איך עם הזמן והשנים והלידות הגוף,השיער והעור בכפות הרגליים משתנים ומה שפעם היה יפה באופן טיבעי בלי השקעה היום דורש יותר(כמו למשל שהיתחלתי בזמן האחרון להישתמש במרכך שיער מה שלא עשיתי אף פעם קודם)
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

דף טיפוח

שליחה על ידי נועה_בר* »

למי יש רעיון / נסיון איך לטפל בעור כף הרגל.
יובש, סדקים וקילוף מתמיד...

וגם, אם כבר רגליים, מה עושים עם ריח זיעה בנעליים/סנדלים?
גורית*
הצטרפות: 22 דצמבר 2004, 15:00

דף טיפוח

שליחה על ידי גורית* »

שלום שלום,
אולי מישהי יכולה לגלות לי איך לומדים להיות מטופחים?
אני מבקשת לדעת איך לשמור על עור הגוף והפנים. בעיקר עכשיו, כשאני בעיצומה של הרזיה גדולה, והעור נתלה רפוי על הגוף ומאיים להתרפס. אין לי קצה של חוט איך לטפל בו, ואם בכלל יש צורך בתכשירים ובעיסויים, ואת מי אפשר לשאול בכדי לקבל תשובה אובייקטיבית בלי לפשוט את הרגל.
מה דעתכן? איך יודעים מה בריאות ומה מותרות?
אולי בכלל מספיק רק התעמלות? ומה אם לא?
אודה לכל עיצה והפניה!
ג.
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

דף טיפוח

שליחה על ידי נגה* »

קרם שיזוף. הכי חשוב. את בטח יכולה לראות שהעור שמוסתר מהשמש חלק יותר ואחיד יותר מעור הפנים או הידיים. חוץ מזה מאוד זול ומאוד נעים - שמן שקדים. גם בתור מסיר איפור וגם בתור קרם גוף. בהצלחה.
אסלי*
הצטרפות: 17 דצמבר 2005, 12:47

דף טיפוח

שליחה על ידי אסלי* »

גורית, מצב העור הוא פונקציה של חיוניות, של זרימת הדם בשמחה בכל הגוף, עד קצותיו (- העור). כדאי לשלב בהרזיה פעילות גופנית מובנית. הליכה קבועה למשל. כדאי להתחיל במתינות ובהדרגה לעבור להליכה יותר נמרצת וממושכת.
גם פילאטיס הוא שיטה נהדרת להגברת החיוניות בכל הגוף. שיטה שאינה מאמצת, עושה תחושות של ריחוף ונעימות. (גם שם כדאי להתחיל במתינות, ויש מורים לפילאטיס שצריך להתעקש איתם על המתינות.)
עדיף לא ללכת לפילאטיס הראשון שנקרה בדרכך, אלא לחפש מורה טובה, להתחיל בכמה שיעורים פרטיים, ואח"כ להשתלב בקבוצה קטנה. ולא, זה ממש לא מותרות. אחרי שיעור אחד או שניים תרגישי בהבדל. זה לא משפיע רק על העור אלא משנה את כל התחושה הכללית.
בתזונה - ליטול קפסולות של ויטמין E או נבט חיטה, ויטמין C, לאכול הרבה ירקות ופירות, הרבה חסה ואגוזים.
גורית*
הצטרפות: 22 דצמבר 2004, 15:00

דף טיפוח

שליחה על ידי גורית* »

תודה על שלל העצות!
אסלי - אני לא נרתעת ממאמץ ומקפידה להתעמל מספר פעמים בשבוע (אופניים, ריצה וכו'). האם נראה לך שעדין כדאי לפזול גם לפילאטיס? איזה הבדל מרגישים?
אסלי*

דף טיפוח

שליחה על ידי אסלי* »

פילטיס מחזק את בסיס הגוף. הוא עובד על השרירים הכי פנימיים באגן ומזרים לשם את הדם ומשם לכל הגוף. עשיתי הרבה התעמלויות וריקודים בחיים, ובשבילי פילאטיס - עם המורה הנפלאה שלי - עובד מאד לעומק, מגביר בצורה מאד מרוכזת ונעימה את תחושת החיוניות, וכמובן, גם עושה טוב לעור.
קחי שיעור, תראי מה זה עושה לך. את לא צריכה להתחייב מראש לשנה.(-:
בין_הצללים*
הצטרפות: 17 ינואר 2005, 16:18

דף טיפוח

שליחה על ידי בין_הצללים* »

מה זה פילאטיס?
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

דף טיפוח

שליחה על ידי אלמונית* »

כן באמת. ומה ההבדל בין זה לפלדנקרייז/פלדנקרייס לא בטוחה איך כותבים את זה.
ליה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 13:02

דף טיפוח

שליחה על ידי ליה* »

שלום גורית,
אין לי ממש עצות קונקרטיות עבורך, אבל אשמח לשתף אותך בתפיסה שלי לגבי טיפוח:

מאד מקובל לחשוב על טיפוח כעל משהו שמגיע מבחוץ, ואני מתייחסת לטיפוח כמגיע מבפנים.
אני לא משתמשת בקרמים, תכשירי קוסמטיקה ומוצרי איפור. במקום זה אני משתדלת לאכול מזון טרי, אורגני ולא מעובד, לעסוק בפעילות גופנית, לבצע תרגילי יוגה ומדיטציה, לקבל מפעם לפעם טיפול ממרפא טוב, ולעסוק בעבודה רוחנית על פני עבודה חומרית כמה שניתן.

למרות שניתן להתייחס לכל אלה כמטפחים ברבדים שונים, אני לחלוטין מתכוונת שהם גם משפיעים על המראה החיצוני, על עור הפנים ועור הגוף.
אלו הדברים שהופכים, לדעתי, אשה או גבר ליפים.

מאחלת לך הצלחה בדרכך האישית,
ליה
אסלי*

דף טיפוח

שליחה על ידי אסלי* »

בין הצללים, פילאטיס זה שיטה שבמקור נועדה לעזור לספורטאים ורקדנים להשתקם מפציעות. יש פילאטיס מזרון, ופילאטיס מכשירים, ויש שילוב בינהם. המכשירים כוללים כל מיני קפיצים וגומיות שמפעילים עליהם התנגדויות בצורות שאי אפשר לעשות אחרת וזה עושה הרגשה מאד מיוחדת.
אלמונית, אני לא כל כך מכירה פלדנקרייז, אני רק יודעת שהיא נחשבת שיטה טובה לשחרור ממתחים ולשיפור היציבה.
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

דף טיפוח

שליחה על ידי Mise* »

מאד מקובל לחשוב על טיפוח כעל משהו שמגיע מבחוץ, ואני מתייחסת לטיפוח כמגיע מבפנים.

מסכימה עם כל מילה. מראה העור הוא שיקוף של המראה הפנימי.
מצד שני, העור הוא גם איבר "פח האשפה", מן מקום שאליו מתנקזים כל הרעלים שיוצאים מהגוף מפעם לפעם,
מכאן, שיכול בהחלט להיות מצב שבו העור לא יראה משהו, אבל בפנימיות של האדם תהיה הטבה גדולה,
לאחר שהרעלים יתנקזו החוצה, העור יחזור להראות טוב.

אני לא משתמשת במוצרי טיפוח, לא קרמים, לא סבונים, לא שמפואים/מרככים/דאודורנטים.
אם אני רוצה לנקות את העור אני משתמשת במלח עם לימון או שקדים טחונים/חלמון ביצה/מלפפונים/אבוקדו/תפוחי אדמה/חילבה/בננות ועוד ועוד.

את השיער אני שוטפת רק במים, לפעמים בלימון סחוט עם מים, חילבה משמשת כחומר מרכך מצוין לשיער.
יש כל מיני מסיכות שאפשר לעשות לשיער, כמו מחלמון ביצה, יוגורט, דבש וכו'.

מה שחשוב (ליהי):

אני משתדלת לאכול מזון טרי, אורגני ולא מעובד, לעסוק בפעילות גופנית, לבצע תרגילי יוגה ומדיטציה, לקבל מפעם לפעם טיפול ממרפא טוב, ולעסוק בעבודה רוחנית על פני עבודה חומרית כמה שניתן.
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

דף טיפוח

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

לשטוף פנים במים וסבון
לדעתי, רצוי סבון עדין ע"מ שלא ייבש מדי את עור הפנים.
גם אני עצלנית ועל כן לפעמים שוטפת עם סבון לתינוקות
>מה שטוב לטוסיק שלהם בטח טוב לפנים שלי<
>אני משתמשת במיכל עם משאבה כך שצריך רק ללחוץ עם יד אחת<
>מי אמרה שהיא עצלנית יותר ממני????<

אני לא כל כך מכירה פלדנקרייז
אני מכירה וממליצה ממש בחום. בעקרון זוהי שיטה שעובדת על הגדלת טווח התנועה של הגוף, בעדינות ובכל זאת מאוד אפקטיבית. תמיד כדאי לבדוק ולראות שמי שספציפית את עובדת איתו מתאים לך. יצא לי לקבל שיעורים ממורים שונים ועם כל אחד זה היה קצת שונה. זה היה מזמן וזכור לי לטובה אחד במיוחד בשם לושי. אין לי מושג איפה הוא היום.
ושיהיה לך יום יפה :-)
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

דף טיפוח

שליחה על ידי עוף_החול* »

אצטט לכאן משהו שכתבה פעם ענת גביש בדף אחר.
מים, מים, ומים!
הכי חשוב מים. הם כמו קרם לחות לגוף מבפנים.

אין לי אלא להסכים איתה.

למראה עור פנים זוהר אני עושה טיפול מדי חודש:
לשטוף את הפנים עם מים. לא לנגב.
לעסות את הפנים עם מלח (לא סביב העיניים) לשטוף.
לשפשף היטב את הפנים בלימון חצוי.
לשטוף.
לעסות את עור הפנים עם שמן זית ולא לנגב. (רק אחרי שעה שעתיים)

ולגוף:
מדי פעם ללכת למקלחת עם קערה ובה סוכר (לבן)
אחרי שהגוף נקי לקחת חופן סוכר ולשפשף איתו היטב את הגוף. לתת לגרגירים לקרצף היטב את העור ולהסיר את כל התאים המתים.
אחרי טיפול כזה (נורא כיף) העור נראה חדש ויפה.
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

דף טיפוח

שליחה על ידי Mise* »

עוף החול - למה עם סוכר לבן? אני משתמשת בסוכר חום.

ושמן זית אכן נהדר לעור, כדאי לדלל אותו עם מעט מים, כדי שיחדור ביעילות לעור ולא סתם יעשה סתימה בנקבוביות.
טבע_שלי*
הצטרפות: 01 פברואר 2006, 10:24

דף טיפוח

שליחה על ידי טבע_שלי* »

העצה שלי לטיפול בכפות הרגליים היא פשוט מריחת קרם רגליים שומני ביותר מידי ערב פלוס עיסוי להחדרת הקרם. כל ערב אחרי המקלחת ואחרי שכבר כיביתי את האור ואני לא צריכה לקום יותר, אני ניגשת לקרם שליד המיטה. תוך שלושה שבועות לא יהיו לך יובש וסדקים. בחורף אני אפילו ישנה עם גרביים אחרי שהקרם קצת ניספג. גם מחמם וגם שומר על הלחות של העור.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

דף טיפוח

שליחה על ידי גילה* »

לריח זיעה בנעליים או סנדלים אני שמה בכל נעל כפית סודה לשתייה ושמה את הנעליים לאוורור בחוץ אבל בצל. לרגליים יבשות וסדוקות אני מכינה גיגית פלסטיק עם מים חמימים מערבבת במים 3 כפות סודה לשתייה וטובלת את הרגליים למשך 10 דקות לאחר מכן משפשפת כל רגל באבן שיוף [ קונים בסופר פארם ] עד שמתקבל עור רך כמו של תינוק מנגבת רגליים ולסיום מורחת ווזלין על כף הרגל ולובשת גרביים מומלץ כל יום למרוח קרם לחות לעור יבש במיוחד עדיף קרם המיועד לתינוק
רעות*
הצטרפות: 31 מרץ 2003, 22:28

דף טיפוח

שליחה על ידי רעות* »

יש לי ריח של זעה בבית השחי גם אחרי מקלחת טובה ומריחת דאורדורנט מה אני יכולה לעשות בכדי למנוע את זה.? אני לא אוכלת תבלינים או אוכל שיכול לעשות ריח גוף. האם מישהו מכיר דאודורנט או טיפול?
פולניה_פלונית*
הצטרפות: 16 מאי 2006, 19:30

דף טיפוח

שליחה על ידי פולניה_פלונית* »

שמן פרפין טוב למרוח על כף רגל יבשה וסדוקה?
לואיזה*
הצטרפות: 31 יולי 2005, 17:19

דף טיפוח

שליחה על ידי לואיזה* »

יש לי ריח של זעה בבית השחי גם אחרי מקלחת טובה ומריחת דאורדורנט
אם עדיין מטריד למרות הזמן שעבר-
כוס מים+2 כפיות דבש+2 כפיות חומץ תפוחים תוצרת חוץ (משום מה זה לא עובד עם חומץ מתוצרת הארץ)
שותים על הבוקר, לפני כל דבר. נראה מוזר, אבל לאחר מספר ימים הריח נעלם...
פולניה_פלונית*

דף טיפוח

תודה על התשובה- כל יום לשתות או חד פעמי?
טיפוח_טבעי*
הצטרפות: 22 מאי 2006, 20:43

דף טיפוח

שליחה על ידי טיפוח_טבעי* »

כל יום
לואיזה*
הצטרפות: 31 יולי 2005, 17:19

דף טיפוח

שליחה על ידי לואיזה* »

כל יום לשתות או חד פעמי?
לשתות כל בוקר עד שהריח נעלם. זה לוקח כמה ימים.
פולניה_פלונית*

דף טיפוח

תודה@}
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

דף טיפוח

שליחה על ידי אנה_בי* »

אני מחפשת טיפים לשיפור יציבה. משום מה אחרי שתי לידות צמודות הגב שלי נחלש ושמתי לב שאני מכופפת כתפיים ככה קדימה. אני עושה יוגה ופלאטיס ורוקדת ריקודי בטן , הכל די קבוע אבל המצב לא חוזר לקדמותו (כמו שהיה לפני לידות).
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

דף טיפוח

שליחה על ידי אילה_א* »

אסור לשתות חומץ תפוחים הוא מאכל את השניים
ממש ממש לא מומלץ
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

דף טיפוח

שליחה על ידי בשמת_א* »

משום מה אחרי שתי לידות צמודות הגב שלי נחלש ושמתי לב שאני מכופפת כתפיים ככה קדימה.
חסר בסידן בגלל הידלדלות הגוף בהריונות?
ראי תזונה ללידת תינוק בריא. ווסטון פרייס מתאר תופעות כאלה אצל נשים כשתזןנתן מלאה מזונות ריקים (קמח לבן, סוכר, אורז לבן, מזונות תעשייתיים), ואז ההריונות מדלדלים אותן.
אולי כל יום קופסת סרדינים? וטחינה?
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

דף טיפוח

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

אני רוצה לעשות סקר קצר כדי לבדוק את מידת המוזנחות שלי ביחס לשאר.
האם את עושה גבות? האם את צריכה? אם כן, האם בעצמך או משלמת למישהו?
האם מורידה שערות מהרגליים או מהידיים או מהשפם? האם בעצמך או בתשלום או אחר?
האם משתמשת בקרמים כלשהם?
האם משתמשת באיפור?
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

דף טיפוח

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

אה, עוד שאלה
האם "עושה" מניקור, פדיקור? האם בעצמך או בתשלום או אחר?
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

דף טיפוח

שליחה על ידי אלה* »

מנסה קצת להחיות את הדף
כבר כמה זמן עוברות לי מחשבות בראש "מהי אישה מטופחת"
אני מסתכלת על נשים אחרות ברחוב ומנסה לראות מי נראת לי מטופחת ומי מוזנחת.
אני מרגישה על עצמי שלא משנה כמה אני מנסה, אני נראת מוזנחת.
מי נראת לי מטופחת? נשים שלבושות בצורה אסטטית, נשים שמאופרות בטוב טעם, נשים שהשיער שלהן מסודר (בדרך כלל נשים עם שיער חלק נראות לי יותר מטופחות מאשר נשים עם שיר מתולתל).
ברור לי שזה פרדיגמות שלי, אבל זה מעסיק אותי. מרגישה כמו עוף מוזר..
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

דף טיפוח

שליחה על ידי אלה* »

אוסיף שגם תכשיטים מאוד מוסיפים בעיני
ואשמח אם תשימו ישורים לתמונות של נשים שנראות לכן מטופחות
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”