האם ינקתם

אמאלה_3_ילדים*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2011, 16:59
דף אישי: הדף האישי של אמאלה_3_ילדים*

האם ינקתם

שליחה על ידי אמאלה_3_ילדים* »

אני גם אתרום לדף...
אחי הבכור בכלל לא ינק אמא שלי הגיע ישר לחדר ניתוח אחרי הלידה בגלל משהו בכליות והתחילה לתת רסקים בגיל 3 ש-ב-ו-ע-ו-ת (ארה"ב של שנות ה-70)
אחי הסנדביץ ינק אולי כמה ימים, אמא שלי אומרת שהוא היה נחנק ונהיה כחול בזמן היניקה.
ואני בת הזקונים ינקתי חודש שלם (!) למרות שהיה קשה כי נתנו לי מי סוכר בבית חולים. יכולתי לינוק יותר כי היתה לנו שכנה יועצת הנקה (לפני 30 שנה) אבל אבא שלי לא הסכים :(
בהמשך אני והבת של יועצת ההנקה נהינו חברות ממש טובות והייתי מבלה שם הרבה, חברתי גמלה את עצמה בגיל 3 וחצי ואני זוכרת את אחותה יונקת זו הייתה חוויה מאד טובה בשבילי ותמיד היה לי ברור הרבה בזכותה שאין באמת דרך אחרת להאכיל תינוק. (חוצמיזה שאני יותר מידי עצלנית ולא ממש מאורגנת להתעסקות עם בקבוקים (:) אז....
את הבכורה שלי הנקתי מלא עד גיל 8 חודשים ואחר כך פעם פעמיים ביום עד גיל שנה וחודש.
את הסנביץ שלי הנקתי לפי דרישה עד גיל שנה וחודשיים מוצקים מגיל 8 חודשים והוא לא אהב בקבוקים אפפעם.
והקטנטונת שלי בת חודש ושלושה ימים יונקת ברגע זה
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

האם ינקתם

שליחה על ידי יעל_ש* »

אנחנו שלושה יונקים למרחק. אמא שלי, עם אינטואציות בריאות. הניקה בשמחה.
אגב, אני נולדתי בלידה טבעית ופעילה, אחי שאחרי בקיסרי חירום (בסיומה של כמעט לידה טבעית...) ואחרי כמה שנים,
אמא שלי לינל"קה לידה טבעית (בשנות ה70-80 זה לא היה נורמטיבי, אבל לה זה היה ברור...)

ממנה "קיבלתי" במסורת וחוויתי סיפורי הריונות לידות והנקות טבעיות וטובות.
ועד עכשיו הפיגמליון שלה די עבד (גם אצלי ב"ה, כבר שלושה, שנולדו טבעי ובכיף ויונקים למרחק...)
וגם אני, כמותה ואיתה, חיה בחמולה...שמאוד מעודדת הנקה.
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

האם ינקתם

שליחה על ידי מנטרה* »

אני ושתי אחיותיי לא ינקנו בכלל, אימי לא הצליחה. היא אומרת שזה כאב לה מאוד.
רק כשביתי נולדה, עם לשון קשורה היטב, גיליתי שגם לי יש לשון קשורה והכל התחבר לי סופסוף...
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

האם ינקתם

שליחה על ידי מנטרה* »

לשמחתי, היום עם המודעות להתרת לשון קשורה, ביתי נהנית מהנקה למרחקים ארוכים (כרגע בת 1.3)
אמאלה_3_ילדים*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2011, 16:59
דף אישי: הדף האישי של אמאלה_3_ילדים*

האם ינקתם

שליחה על ידי אמאלה_3_ילדים* »

איזה כיף לקרוא סיפורים כמו של יעל ש והיתה פה ברברה ועוד כמה עם סיפורים מדהימים
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

האם ינקתם

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

נראה לי שיש לי לשון קשורה. קצת מבדר- גיליתי את זה כשעשיתי עגיל בלשון בגיל 14.... והפירסר אמר לי שאין לו מקום כמעט לעשות את החור כי הלשון אצלי "קצרה" והראה לי במראה את החוט הזה שקושר אותה- שהוא יותר מקדימה מאצל אחרים...
רק אחרי כמה שנים קישרתי את זה לסיפורי הסבל של אמא שלי מההנקה: היא כל הזמן תיארה איך היא ניסתה להניק אותי אבל אני נשכתי וצבטתי וכל הפטמות שלה התמלאו פצעים והיא היתה חייבת להפסיק...
אני נורא מתבאסת מזה :-\ אני מקשרת את זה גם לעובדה שהלסת שלי צרה מלהכיל את כל השיניים שגדלו עליה והיום יש לי המון בעיות עם זה. כנראה משהו בהתפתחות של חלל הפה בזמן ההריון... (לאמא שלי יש לסת כזו רחבה ומפוארת! היה לה מקום גם לכל השיני בינה! אויש איך אני מקנאה...)
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

האם ינקתם

שליחה על ידי צפרדע_ית »

אותי אמא שלי דווקא ניסתה להניק:... "אבל שמת לי ביס זה חזק, שאחר כך כבר לא הסכמתי אפילו לנסות, ועם האחרים כבר לא ניסיתי".
  • אחריי, עוד אחות ושני אחים, ונטל האשמה - כמובן - עליי.
עם ראשניי כבר תיקנתי...
ץ
מטפחת_ירוקה*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2007, 02:17
דף אישי: הדף האישי של מטפחת_ירוקה*

האם ינקתם

שליחה על ידי מטפחת_ירוקה* »

אימי הניקה אותי פחות מחודש, באותם זמנים באותו מקום זה היה כמעט הנורמה - להביא תינוק להנקה ראשונה אחרי שלושה-ארבעה ימים, לאסור על הנקת לילה, לשמור 3 שעות בין הנקות וכו'.
מעולם לא ראיתי אישה מניקה בילדותי, את בכורתי הנקתי בצורה גרועה ורק עד גיל 10 חודשים...מאז עברו הרבה מים בנהר ואימי מתעלפת היום כשהיא רואה את נכדתה הרביעית יונקת בחדווה בגיל שנתיים וחצי. סוג של תיקון.
מרפסת_ולימונדה*
הצטרפות: 27 מאי 2009, 14:12
דף אישי: הדף האישי של מרפסת_ולימונדה*

האם ינקתם

שליחה על ידי מרפסת_ולימונדה* »

אמא שלי הניקה את אחותי הגדולה זמן קצר אבל כשהתינוקת לא עלתה מספיק במשקל הפסיקה. לי ולאחי שאבה ונתנה בקבוקים שאובים עד גיל שלושה חודשים בערך. את אחותי הקטנה לא היניקה בכלל.
אחותי הגדולה מניקה למרחקים ארוכים (שנתיים וחצי פלוס עם כל ילד) ובזכותה היה ברור לי שזה הדבר הנכון לעשות -- לא דיברנו על זה הרבה אבל הייתה דוגמה אישית מצויינת ללמוד ממנה :-) (אה והיא גם הכירה לי את באופן מה שחיזק מאוד את ההבנה שזו הנורמה, כמו גם לידה פעילה וטבעית וכו')
אני הינקתי כל אחד בתורו עד חודש שמיני-תשיעי בהריון של הבא בתור (טנדם גדול עליי) מה שאומר בין שנה ושמונה לשנתיים ושמונה עם כל אחד. ועכשיו מניקה צוציק קטן שכנראה ימשיך לינוק עד הצבא כי אני לא מתכננת הריון נוסף ולא יודעת איך גומלים בלי ה"תירוץ" הזה... :-)

ואנקדוטה קשורה: אמא שלי אמרה לפני כמה ימים, בראותה אותי חולצת שד בפומבי, ש"כשאחותך הגדולה התחילה עם זה זה היה נראה לי נורא משונה ומביך, היום זה לא מפריע לי בכלל, זה נראה לי לגמרי טבעי". עניתי לה שזה בדיוק העניין -- אנשים שלא רגילים לראות מניקות בציבור נוטים להיות נבוכים מהסיטואציה, וזו הסיבה שאנחנו "מתעקשות" להניק בציבור בלי להסתתר: כדי לשנות את ההרגל התרבותי הזה! היא חשבה על זה רגע והסכימה איתי |יש|
ליזי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:28

האם ינקתם

שליחה על ידי ליזי* »

אני ינקתי עד כמה שזכור לי שאימי ספרה לי די מעט, שלושה חודשים בעקרון. את ילדי הנקתי, את ביתי עד גיל 9 חודשים ואת שני בני עד 6 חודשים (יצא במקרה) ואין ספק שזה מדהים, איך נוצר חיבור ביני לבין הילדים. ההנקה היא גם לאם וגם לילדים ואם אתן מאמינות לזה, אל תתנו לאף אחד לשכנע אתכן אחרת..
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

האם ינקתם

שליחה על ידי לימור* »

אימי הניקה אותי עד גיל חצי שנה
היתה יוצאת בהפסקות משיעוריה בבית הספר בתור מורה ומניקה אותי
גרנו קרוב לבית הספר בו לימדה
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

האם ינקתם

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

קצת סוטה מאיסוף נתונים ורוצה לשאול ברשותכם:
שאילה לנשים שביניינו: יש מצב שאנחנו משלימות את ההנקה המעטה שחווינו עם ילדינו? אני כן.
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

האם ינקתם

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

התחלתי לקרוא וגם מטפחת ירוקה על סוג של תיקון
אמא_שלה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 22:24

האם ינקתם

שליחה על ידי אמא_שלה* »

לאיסוף הנתונים ולפרוטוקול: אני ינקתי חצי שנה שהם חודשיים יותר מאחי הקטן ו..חצי שנה יותר מאחותי הגדולה (קשקשו לאמא שלי שהיא לא יכולה להניק. בשנות השמונים!). אמי טוענת שאחרי חצי שנה ״לא רציתי לינוק״. בתור אמא ליונקת נמרצת אני מטילה בכך ספק.
ונראה לי שאיכשהו זה משחזר את עצמו - אחותי הניקה קצת את ילדיה ואני שואפת להמשיך עד כמה שתרצה.
אני לא (רק) משלימה הנקה מעטה. פעולות ההענקה הן הדרך המודעת שלי לא לשחזר את הנטישה הקשה שאני חשתי כאשר אמי שבה לעיסוקיה האינטנסיביים בהיותי בת 10 חודשים. אני לא מוכנה לגדל את בתי לתחושה של לבד, ואני מוצאת שהנקה היא הדרך המופלאה והבדוקה להגיד לה (ולעצמי) שבעולם הזה אנחנו יחד
וזו הנאה אדירה, בונה ביטחון ביכולת האימהית וכו וכו
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

האם ינקתם

שליחה על ידי אמא_נמש* »

לא
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

האם ינקתם

שליחה על ידי קואלה* »

אני לא ינקתי בכלל. אמא שלי אמרה שמיד אחרי הלידה חלתה באדמת ושבועים היתה עם 40 חום, לא יכלה לזוז ובטח שלא לטפל בי והתיבש לה החלב. :-(
את אחי הגדול והצעיר היא הניקה רק חודש כי "לא היה לה מספיק חלב"
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

האם ינקתם

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

אני ינקתי שלושה חודשים.
ההנקה הייתה פעם בשלוש שעות, לרבע שעה כל פעם ("חמש דקות צד אחד, חמש דקות להוציא אוויר, חמש דקות צד שני. זהו. אתם למדתם לאכול מהר").
בגיל שלושה חודשים הוסבר לי שאני צריכה לישון לילה שלם כי אמא חזרה לעבודה.
באורח פלא, נגמר החלב. עברתי לחלב פרה מדולל.
פילפילונת*
הצטרפות: 10 יולי 2003, 04:15

האם ינקתם

שליחה על ידי פילפילונת* »

אני שניה מתוך שבעה אימי נולדה בשנות השישים אני נולדתי בשנות השמונים. אחי נולד פג ולא יצא, אני ינקתי שבועיים יפה מאוד אבל אז אמא חזרה לעבודה קיבלתי חלב עז טרי טרי ביום וציצי הלילה עד שמהר מאוד נגמר הציצי. את רוב הילדים הניקה שבועות עד חודשים ספורים בלבד עקב חוסר ידע וסביבה תומכת להנקה בדמות סבתא שלי ילידת ניו יורק בשנות הארבעים. בילד החמישי אמא שלי כבר ידעה הכול והניקה ממש טוב רק שבדיוק היתה מלחמה ועוד ארבעה קטנים בבית וסבתי הרעה רצתה לעזור ועל הזמן דחפה בקבוקים לקטנה , היא לא מאמינה בציצי. לצרות הכול הקטנה המשיכה לינוק יפה עד שמהר מאוד אימא נכנסה להריון עם הילד השישי וכאן אמא אמרה חלאס את הילד הזה אני מניקה לנצח!! ובאמת הניקה כמעט שנתיים. הילד השביעי היה גדול וצהוב וחולה ); ואף על פי שהכי היה זקוק להנקה כמעט ולא ינק. אני מניקה ארבעה חודשים בבלעדיות קנאית ובכלל חצי שנה בלבד . אני חוזרת לעבודה דיי מהר, שונאת את השאיבות וככה לאט לאט זה נגמר והם מעדיפים בקבוק.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

האם ינקתם

שליחה על ידי אורית* »

אימי לא היניקה אותי (דווקא את אחי הגדולים כן) כי הייתה חולה בשחפת לפני חמישים שנה כשילדה אותי. קיבלתי חלב פרה מורתח, בטח עם תוספות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

האם ינקתם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ינקתי מספר שבועות. בגיל 3 שבועות עברתי לגור בבית התינוקות בקיבוץ. אמי המשיכה להניק אותי, אך החלב נגמר מהר מאד...
ביומן שרשמה לעצמה כתבה (מצטטת מזיכרוני) -הלילה השכבנו את מעין לישון בבית התינוקות. חזרנו הביתה. פתאום היה כל כך ריק. בכיתי. גם מאיר בכה.
בתי בת שנתיים פלוס ואני מניקה אותה באהבה.
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

האם ינקתם

שליחה על ידי ריש_גלית* »

הדף הראשון שכתבתי בו בבאופן... נוסטלגיה. חוץ מזה, דף שעד היום קשה לי לקרוא, מעורר תסכול ומדכא.
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

האם ינקתם

שליחה על ידי אבישג_א* »

אצלנו ההנקה מאוד מושרשת במשפחה
אני ואחי הקטנים ינקנו עד גיל תשעה חודשים, את אחותי הבכורה אמי הניקה רק עד גיל חצי שנה, כי היתה לה דלקת (אם זכרוני אינו מטעני).
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

האם ינקתם

שליחה על ידי מצ'רה* »

בדיוק קראתי יומן אימהות של אמי:
בגיל שלושה חודשים ינקת רק פעמים ביום והשאר חלב פרה ואוכל מרוסק (קיבוץ)
בגיל 3.5 חודשים נגמלתי.
דרדרית_בין_החוחים*
הצטרפות: 24 מאי 2014, 22:41
דף אישי: הדף האישי של דרדרית_בין_החוחים*

האם ינקתם

שליחה על ידי דרדרית_בין_החוחים* »

ינקתי הכי הרבה מבין אחי (-:
לא זוכרת כמה אולי שנה ושבע?
פשוט כי הייתי אלרגית לחלב ואולי לעוד דברים.
כנראה לכן אני כל כך מלאת אהבה לעולם ולעצמי, ובכלל פשוט לי בחיים |שקרן|
דרדרית_בין_החוחים*
הצטרפות: 24 מאי 2014, 22:41
דף אישי: הדף האישי של דרדרית_בין_החוחים*

האם ינקתם

שליחה על ידי דרדרית_בין_החוחים* »

אבל אני לא מייצגת את תמונת המצב בשנות ה60-70... נולדתי ב81
באה_מהמדבר*
הצטרפות: 23 דצמבר 2013, 21:03

האם ינקתם

שליחה על ידי באה_מהמדבר* »

נולדתי ב87. ינקתי בערך חודש
באה_מהמדבר*
הצטרפות: 23 דצמבר 2013, 21:03

האם ינקתם

שליחה על ידי באה_מהמדבר* »

ואת שני ילדיי הנקתי שנה. היום מניקה את השלישי בן החודשיים, בעזרת ה' גם לשנה.
נמר_על_עץ*
הצטרפות: 08 נובמבר 2015, 01:09

האם ינקתם

שליחה על ידי נמר_על_עץ* »

ינקתי כ-7 שבועות ואז לאמי "נגמר החלב" לדבריה (קפיצת גדילה?) ואז עברתי למוצקים ודייסות כנראה, כנהוג אז (שנת 78).
אחי הגדול ינק כ-3 חודשים.
והקטן קצת פחות כי סבל מרפלוקס ולא עלה במשקל והמליצו לאמי להוסיף בקבוקים.
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

האם ינקתם

שליחה על ידי שמנדובה* »

ילידת שנות ה-70, בכורה מבין ארבעה אחים ואחיות. לדברי אמי, היניקה כל אחד מאתנו בין חודשיים לשלושה. תמיד חששה שאיננו "מקבלים מספיק". יש לי תמונות כתינוקת מאוד קטנה (שבוע שבועיים) עם בקבוק מים עם פטמת גומי ענקית.
מחפשת_לצמוח*
הצטרפות: 09 מאי 2017, 00:04

האם ינקתם

שליחה על ידי מחפשת_לצמוח* »

בעקבות שהדף עלה למומלץ השבוע...
אני (שנות התישעים) ינקתי עד גיל שנה לדברי אמי, כשמגיל כחצי שנה היא הוספה מוצקים וגם רמדיה "כדי שאקבל מספיק".
את אחי הבאים אחרי הניקה בין שלושה לשישה חודשים, את הבת הקטנה עד גיל שנה וחצי והפסיקה בהוראת רופא השיניים בגלל שיניים שחורות, בן הזקונים המתוק ינק עד גיל שנה וקצת, ונאלץ להיגמל כשאמא היתה בבית החולים עם אחותו הגדולה כמה ימים....
שליחת תגובה

חזור אל “הקהילה - בוירטואליה ובמציאות”