היפנוזה בלידה

אנימה*
הצטרפות: 28 נובמבר 2001, 19:23

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אנימה* »

אני מצרפת קישור לדף בנושא מתוך אתר אמנות הלידה"http://www.leida.co.il/page.asp?id=20009

מה דעתכן? האם מישהי התנסתה?
עין_לציון*
הצטרפות: 19 דצמבר 2002, 23:13
דף אישי: הדף האישי של עין_לציון*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי עין_לציון* »

לאחרונה התחלתי להתעניין בשיטה הזו http://www.joes.com/home/HYPNOBIRTHING/
לאחר שחברה שלי כאן שעברה את הקורס והתאמנה ילדה כמעט ללא כאבים (לידה שניה, כשהראשונה היתה כואבת מאד).
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בהדסה עין-כרם אפשר להתעניין אצל ד"ר אורי אל-חלל
אילנה_אילן*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2002, 22:48

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אילנה_אילן* »

אני ממליצה מאד מאד. עברתי את זה לפני הלידה השלישית והיו צירים שממש לא כאבו. אלו שכן כאבו היו כאשר יצאתי מהמצב המדיטטיבי שמלמדים בהיפנוזה. את נמצאת בהכרה מלאה, זה לא משהו מיסטי כזה מרחף שאת לא יודעת איפה את. הרעיון הוא פשוט ליהיות בהרפיה מאד עמוקה שמאפשרת את השחרור של השרירים ואת שינוי התייחסות המח לכאב. אני נפגשתי עם ד"ר קליינהאוז בתל השומר. הוא אבי ההיפנוזה בארץ. אפשר למצוא אותו דרך המרכזייה של תל השומר. המחיר היה גם לא יקר בכלל - 170 ש"ח לפגישה לפני שנה וחצי. צריך בין 2 ל-5 פגישות.
אני אשמח לספר על ההתנסות גם בטלפון אם את רוצה - 04-9841992
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אולי אני מוזרה, אולי סתם עוד לא עברתי צירים ולידה, אבל למרות שאני מאמינה שניתן לשכך את הכאב באופן משמעותי באמצעות ההיפנוזה - אני לא רוצה להשתמש בשיטה הזאת בלידה.
ב"לידה" (ניתוח מתוכנן עקב מצגים בלתי אפשריים) הקודמת שלי לא הייתי נוכחת באמת. הפעם, אני רוצה להיות שם, בלי מיסוך. לכן היפנוזה, וגם הטנס ולהבדיל אפידורל וטשטוש (כאן נכנסות גם סיבות רפואיות/עקרוניות) נפסלו על ידי כשיטות לשיכוך כאבים (עבורי, רק עבורי). שיטות אחרות אני בהחלט מתכננת לנצל - מים, תנועה, תמיכה. אני לא רואה בכאב עקרון, ובוודאי לא מטרה בפני עצמה, אבל אני רוצה לחוות את הלידה במלוא עוצמתה המהממת. להרגיש - את הטוב, ואת הפחות טוב. להיות כאן בכל ישותי.
ואולי אני סתם תמימה...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

את לא תמימה.
עברתי שתי לידות. כאבים כאלה, שאי אפשר לתאר.
בכל זאת לא הייתי מעדיפה היפנוזה אילו הייתי שוקלת שוב.
(בכל מקרה סגרתי את הבאסטה)(-:
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני לא יודעת אם זה דומה לטיפול בהיפנוזה בטיפולי שיניים, אבל אחרי שראיתי את בתי עוברת את זה, אני חושבת שבהחלט הייתי מנסה. זה לא נראה מְמַסֵך. בטוח הייתי הולכת לפגישה ראשונה, כדי להבין במה מדובר. אבל אני מפונקת (-:
בשמת_א*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

הקטע הוא, שאני לא רוצה לתהות "איך זה היה יכול להיות באופן טבעי". לא יכולה להסביר את זה. טיפול שיניים הוא חוויה שאשמח למסך. לידה - לא.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בשמת - בדיוק!
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

משהו בהיפנוזה נראה לי לא נכון ללידה.
אני לא ממש יודעת מה. אולי קצת ממה ש-אם פי 3 אמרה.
אולי כי אני מרגישה שהיפנוזה היא הליך פולשני מדי (לתוך הנשמה).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

, שאני לא רוצה לתהות "איך זה היה יכול להיות באופן טבעי".
אני מתחברת לזה מאוד. אבל כבר עברתי את זה פעמיים באופן טבעי, לא היה אכפת לי לנסות משהו קצת פחות כואב (-;
תיקון: בפעם השנייה, כשבאתי עם המון "כלים", הכאב היה בהחלט נסבל. מה שהיה קשה בעיקר היה הפחד, היכולת לשחרר ולהרפות. במובן זה, ההיפנוזה (כפי שאני מבינה אותה בהקשר זה, לא ההיפנוזה שרואים בסרטים, שבה אתה יכול להעלות זיכרונות עמוקים או לדבר ללא שליטה) היתה עוזרת לי מאוד. אני תוהה אם אין כאן בלבול מושגים מסוים. אילנה, את יכולה להרחיב?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אחרי שכתבתי, חשבתי שאולי אני בעצם לא יודעת מה זה היפנוזה.
עין_לציון*

היפנוזה בלידה

ממה שקצת קראתי, ההיפנוזה ללידה בדיוק אמורה לעזור להתמודד עם זה - עם הפחד והקושי לשחרר ולהרפות. עובדים על היכולת לעשות מדיטציה שמאפשרת להתמודד בהצלחה עם הפחד והמתח שנגרם כתוצאה ממנו, והטענה היא שההשפעה היא לא רק מרחיקת לכת מבחינה פסיכולוגית אלא משפיעה פיזית - כשהגוף משוחרר משתחררים הורמונים משככי כאבים ולא משתחרים ההורמונים שמגבירים את המתח בשרירים ואת הכאב (לא זוכרת שמות, אני בהריון..)
בכל מקרה, מדובר בכניסה לטראנס עם עצמך. אבל לידה היא בכל מקרה קצת טראנס כזה...
בשמת_א*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל לא כל הכאבים באים מפחד ומתח...
אילנה_אילן*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2002, 22:48

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אילנה_אילן* »

בשמת, אולי לא כל הכאבים באים מפחד ומתח אבל לדעתי רובם המכריע כן...
אני רק יכולה לומר שאחרי שתי לידות ללא שימוש בהיפנוזה אלא רק מים, תנועה וכ"ו ובלידה השלישית כן עם היפנוזה - אני יודעת שזה שווה. המילה "מיסוך" אינה מתאימה לדעתי למה שעושה ההיפנוזה בלידה. אבל, כשאני נזכרת, גם אני רציתי לעבור לידות ראשונות ללא כל תוספת. רק טבעי. אז אולי זה תהליך. בכל אופן ההיפנוזה ללידה היא מאד מה שעין לציון מתארת. אין בה לא מיסוך, לא ריחוק מהרגשות ולא תחושה ש"את לא נמצאת שם". כל מה שמשתנה הוא היחס לכאב.
עין_לציון*

היפנוזה בלידה

בשמת, אני מסכימה איתך - גם לי נראה שזה לא יייתכן שעוצמה כזאת של כאבים היא רק תוצר של פסיכולוגיה ותרבות, לכן אני קצת סקפטית. ובכל זאת אנסה, בתקווה שתהיה לידה קלה ופחות מכאיבה לי ולתינוק. וכאמור, יש לי חברה שילדה בעקבות השיטה הזו כמעט ללא כאבים (אבל עם תחושה מלאה), בלי קרעים ותפרים ועם התאוששות מעוררת קנאה . סיפור הלידה שלה משעשע למדי - בשלב כלשהו היא נכנסה לשרותים כי הרגישה לחץ ויצאה משם עם תינוק ביד...
ולגילה - באמת בתרגול ובאימונים לקראת הלידה עם היפנוזה יש חדירה עמוקה לנשמה, והתמודדות עם עצמך והפחדים שלך ברבדים שונים. וכמו בכל מדיטיצה טובה, עיקר ההתקדמות מותנית בעבודה שלך עם עצמך, למרות שהדרכה של מורה שיודעת מה היא עושה יכולה לעשות את כל ההבדל.
בשמת_א*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

בלי קרעים ותפרים ועם התאוששות מעוררת קנאה
זה היה גם לי, אבל עם כאבים.
אני רזה וצרה, והתינוק כמעט שלושה קילו. בשתי הלידות שלי פקעו המים. זה מעצים את הכאבים - משהו בהתכווצויות של הרחם לא מעומעם. הלידה השניה היתה בערך שעתיים מרגע שהבנתי שאני בלידה (פקעו המים...) ועד שיצא. ממש כלום. אבל ממש הרגשתי הבדל בין הכאב בציר (אההההה! ) לבין בין הצירים (כן, כואב, אבל בסדר). הפחד לא יותר גדול בציר. זה פשוט לחץ והתכווצות של הגוף. והיה הבדל בין הלידות. כמו שיש וסת שלא מרגישים, ווסת שאת מתפתלת מהתכווצויות כואבות.
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי קרן* »

ובכל זאת מישהו יכול לתת תיאור מאוד טכני של מה זו היפנוזה בלידה?

והאם צריך הכנה מראש או ש"באים לוקחים"?
עוד_מעט_יולדת*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 00:44

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי עוד_מעט_יולדת* »

מישהי ניסתה פעם את קלטת ההרפיה של ד"ר מנדלסון ללידה קלה? עובד? כדאי?
הבת_של_אמא_שלי*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 09:19

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי הבת_של_אמא_שלי* »

ובכן, לפני ה מ ו ן שנים נולדתי בהיפנוזה
וואלה לא זוכרת כלום
אבל יש לי הרגשה שהיה קל ונעים
והאם צריך הכנה מראש או ש"באים לוקחים"?
אמא שלי בהחלט עברה הכנה במהלך כל ההריון, זה היה תרגול בהיפנוזה ונועד לבסס אמון בין הרופא, פרופ' פוקס מחיפה, לבין אימי. האמון נבנה בהדרגה והלידה עברה עליה מצויין!
> זה המקום להודות לפרופ' פוקס על הטיפול החם והמסור באימי.. שאפילו היה בחינם.. כי היא היתה מאוד צעירה וחסרת מזומנים..<
דנה_אום*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2007, 23:13

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי דנה_אום* »

http://www.youtube.com/watch?v=[po]OA7Y DnC kA[/po]
סרטון קצר שמראה איך זה נראה...בזמן אמת.
דנה_אום*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי דנה_אום* »

ועוד אחד ממש מעורר השראה
http://www.youtube.com/watch?v=qriqhDFo088
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אמא* »

חייבת לציין שניסיתי את זה בלידה הראשונה וזה לא השפיע עלי כהוא זה.

הלכתי ל - 6 מפגשים עם אישה מקסימה (מוסמכת להפנוזה, רופאה) שהיפנטה אותי, לימדה אותי להפנט את עצמי ולהרגע. תירגלתי בבית לפי הנחיותיה וזה היה מצוין. מרגיע. הרגשתי שהגעתי רגועה ללידה. ילדתי בלידת בית טבעית וכואבת בטירוף וכל מה שלמדתי לא היה בכלל נגיש לי, ולא השפיע עלי בכלל. סבלתי מאוד מאוד אפילו שהגעתי בגישה מאוד טובה ורגועה ללידה.

בלידה השניה הגעתי עם פחדים איומים בעקבות הלידה הראשונה, לא היה לי שום דרך להרגיע את עצמי, ובכ"ז, הלידה כמעט לא כאבה. ככה, פשוט לא. הגוף כבר היה מוכן ולא כאב לי כמעט.

לא כל הכאבים הם בראש. חלק הם מהגוף.
דנה_אום*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי דנה_אום* »

אמא, האם את יכולה בדיעבד לומר מדוע מה שלמדת לא היה נגיש לך פתאום?
אגב, אני לא חושבת שההנחה היא שכל ה"כאבים" הם בראש, ולכן באמצעות היפנוזה ניתן ל"בטל" אותם.
ההתכווצויות של הרחם הן בהחלט דבר פיזי, גופני. הרעיון הוא איך המוח שלנו יפרש אותן וכו' (כך לפי מה שקראתי והתרשמתי).
תמי_אמא_לשתיים*
הצטרפות: 22 פברואר 2009, 14:46
דף אישי: הדף האישי של תמי_אמא_לשתיים*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי תמי_אמא_לשתיים* »

הי
אני עשיתי היפנו-בירט'ינג עם דולה מקסימה וילדתי בלידה טבעית מדהימה בביתה של המיילדת אילנהשמש. היו כאבים אבל בעזרת נשימות, דמיון מודרך, והכנה אינטנסיבית הם היו כאבים משמחים, נסבלים, מקדמי לידה ולחלוטין לא מלחיצים או בעייתיים. אני יכולה להעביר פרטים של הדולה שהנחתה אותי.
דנה_אום*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי דנה_אום* »

הי תמי, חשבתי שרק רופאים למיניהם רשאים לעסוק בהיפנוזה , מה באמת היתה ההסמכה של הדולה שהנחתה אותך ? בכמה מפגשים מדובר ?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי ורד_לב* »

בסרטון הראשון האמא ממש נראית מנותקת, ממש קשה להאמין שהיא בלידה, כפי שהיא מתארת.
נראה קצת כמו החששות שהבנות העלו פה למעלה לגבי תחושת החיבור לתהליך, למרות שאולי מבפנים היא ממש מחוברת (לפי דבריה).
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי ורד_לב* »

עדיין זה מדהים!!!
אמא*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אמא* »

אמא, האם את יכולה בדיעבד לומר מדוע מה שלמדת לא היה נגיש לך פתאום?

אין לי מושג. זו היתה לידה ראשונה, והכאב היה בלתי נסבל. נזרקתי מיד לכאב חזק ולא היתה לי שום יכולת לעשות את מה שלמדתי לעשות, לדבר לעצמי דיבורים מרגיעים, לדמיין דברים מסוימים שהתאמנתי עליהם. זה פשוט לא היה רלוונטי לאיך שהרגשתי באותו רגע. זה היה כמו לומר לי באותו רגע לחשב אינטגרל.

תמי, איזו לידה זו היתה שהרגשת ככה, שהכאבים נסבלים, משמחים? לידה ראשונה או שניה?
תמי_אמא_לשתיים*

היפנוזה בלידה

טוב, אז מה שאני עשיתי לא היה היפנוזה ממש אלא מה שנקרא "היפנו-בירט'ינג", והדולה היא (לפחות היתה) היחידה בארץ עם הכשרה לכך. מדובר בלידה השניה שלי ולדעתי מה שעבד היה התכוננות ארוכה ומאוד רצינית בחודשים שלפני הלידה. החלטתי על לידת בית והמיילדת (אילנה שמש) המליצה לי על הדולה וההכנה ללידה שלה - שמה פאולה אג'י המקסימה - כיוון שהיא ראתה יולדות מאוד מבסוטיות ושקטות (ולידות קלות) שלמדו אצלה. ואכן כך היה גם אצלי. נפגשתי עם פאולה לא מעט פעמים לפני הלידה (פגישות אישיות של כשלוש שעות כל פעם), עברתי איתה (וגם בלעדיה) תהליך משמעותי של עיבוד הלידה הראשונה, התגברות על הפחדים מפני הלידה הקרובה ורכישת טכניקות של נשימה, דמיון מודרך והרגעות. כל זה עבד היטב בלידה עצמה. הענין העיקרי לדעתי היה שהייתי מאוד רגועה ובתוך חוויה מאוד טובה. שמחתי על יום ההולדת של ביתי החדשה, ולכן הכאבים לא הלחיצו ולא נחוו כדבר רע. וכאב מאוד. אבל לא היתה היסטריה. למדתי להרפות את הגוף וזה מאוד הקל. כל זה לא רק בגלל ההכנה ללידה, גם המיילדת, אילנה, תרמה מאוד לאוירה הרגועה, הבטוחה והנעימה. לכן הכאב לא נחווה כדבר דרמטי וקשה.
מקווה שעניתי על השאלות.
תמי_אמא_לשתיים*

היפנוזה בלידה

ובענין הגוף / הראש והנפש - כמובן שהכאבים הם גופניים, אבל להרגשתי הנושא של התמיכה, תחושת הבטחון, העדר פחד, והעדר לחץ - כל אלה משפיעים מאוד על מה שנחווה ככאב. אני חושבת שאוירת הלחץ בבתי חולים גורמת לכאבים להתעצם. ומצד שני שקט, רוגע ותמיכה אוהדת (ומקצועית) - כל אלה הקלו עלי מאוד.
ועוד משהו חשוב - ההיפנו בירט'ינג לא נשען על "מחשבות שיש לחשוב בזמן הכאבים". ברור הרי שכשכואב נורא אי- אפשר לחשוב על משהו אחר... הנקודה המרכזית היא גופנית לגמרי - ללמוד להרפות את השרירים, להרפות דרך נשימות ובכל מיני דרכים אחרות - זה מה שהקל עלי את הכאבים.
אמא*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אמא* »

תמי, נהדר לשמוע.

העניין הוא שבעייתי מאוד לשפוט כמה שיטות עוזרות, כאשר משווים לידה ראשונה ולידה שניה. העניין הוא, למשל, שאני בלידה שניה חוויתי פחות או יותר מה שתיארת - כאבים קלים, שקיבלתי אותם היטב. וההבדל האדיר הוא פשוט כי זו לידה שניה. להיפך, בלידה הראשונה הגעתי בגישה מצוינת ועם הרבה הכנה נפשית, רגועה, שלווה מקבלת, וזה היה בלתי נסבל. ובלידה השניה הגעתי במצב נפשי כמעט הכי גרוע שאפשר - פחד אימים מהכאבים - והלידה היתה קלילה. לא התגברתי בכלל על הפחדים. לא היתה לי דרך - הפחדים היו ממשיים ביותר, מכאבים קשים ביותר שחשבתי שאחווה שוב.

אגב גם אני למדתי להרפות את השרירים ודרך נשימות וכו'.

יש סיבה שאני כותבת את זה והיא לא סתם בשביל להתווכח. אני מאוד שמחה על קיום של כל טכניקה שעוזרת לאנשים. הסיבה היא שלדעתי ההסתמכות על היפנוזה בלידה ראשונה ממש מנעה ממני לחפש לעצמי טכניקות פיזיולוגיות יותר שהיו יכולות לעזור לי הרבה יותר. המלצות של לידה שניה שהיא פשוט פחות כואבת בד"כ מלידה ראשונה, הטעו אותי.
תמי_אמא_לשתיים*

היפנוזה בלידה

הי אמא
אני מקשיבה לסיפור שלך וחלילה לא מפקפקת בו.
גם לא באה להמליץ על שיטה מסוימת. ראיתי לנכון לספר על ההתנסות שלי כיוון שהדף עוסק בהיפנו-בירט'ינג.
אני חושבת שבכל התכוננות ללידה יש אימוץ של גישה וכלים מסוימים ואי אפשר לדעת מראש מה יעזור. מה שכתבת נכון לכל טכניקה שהיא.
ורק תיקון מסוים: הלידה השניה שלי לא היתה לידה עם כאבים קלים. ממש ממש לא. הכאבים היו חזקים מ-א-ו-ד. הרבה הרבה יותר מאשר בלידה הראשונה. משהו שקשור להתמקמות של התינוקת ולירידה שלה. כאב שלא האמנתי שקיים.
מה שהיה קל - זו החוויה.
אני יודעת שזה נשמע פרדוקסלי אבל בדיוק לכן תיארתי את זה: כאבים מאוד חריפים ועוצמתיים שלא הסעירו אותי, לא הלחיצו, לא זעזעו אותי. קשה לי להסביר זאת במילים כיוון שבלשון לרוב כאב עוצמתי מוגדר כ"קשה מנשוא" והחוויה היתה הפוכה: כאב עצום שקל לשאת אותו (אולי לא ממש קל אבל אפשרי ולא מזעזע).
ודרך אגב - זה לא הטכניקה לבדה, לדעתי, אלא התהליך של השחרור מפחד שעלי מאוד הקל, ואפשר לעשות אותו לא רק בעזרת ההיפנו-בירט'ינג.
אני רק משתפת במה שעבר עלי בלי לנסח כאן כלל / חוקיות / המלצה גורפת.
אמא*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אמא* »

היי תמי, אכן הוספת לי עכשיו (אולי לא קראתי היטב קודם), וזה בהחלט מרשים. כאב חזק שקל לשאתו - נשמע טוב בהחלט.

אני חלילה לא רוצה לדכא מישהי מלהמליץ על שיטה, באמת שלא. אולי רק טוב שאנחנו מוסיפות פרטים שאפשר יהיה באמת להבין את הנושא.
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

מה שאני עשיתי לא היה היפנוזה ממש אלא מה שנקרא "היפנו-בירט'ינג", והדולה היא (לפחות היתה) היחידה בארץ עם הכשרה לכך.
בעין איילה יש כעת באופן סדיר קורסים של לידה בהיפנוזה אצל רבקה רוזנשטיין במקום שלה שנקרא מאמאדום. רבקה עצמה היא דולה מנוסה ומורה ליוגה מוכשרת מאוד, ויחד איתה מעבירה את הקורס מורה אחרת בשם שרון. הן חזרו לא מזמן מהשתלמות בטורקיה, וסיפרו לי שז'נט באלאסקס, מחברת הספר לידה פעילה, הייתה איתן בקורס... כמשתתפת- איזה כבוד!!! מי שמעוניינת להצטרף לקורסים שלהן, יכולה להתקשר לרבקה, 052-6979456 או שרון 050-5552095.
הלידה_מתקרבת*
הצטרפות: 09 דצמבר 2009, 00:03

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי הלידה_מתקרבת* »

מחפשת נשים שהתנסו לאחרונה בהנחיה בשיטת ה"היפנו-בירת'ינג" לקראת לידה.
אני נפגשת עם פאולה אייג'י ומבקשת לשמוע על התנסות של אחרות בשביל להתחזק ולהתייעץ. תודה.
דנה_אום*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי דנה_אום* »

הי לידה מתקרבת, אשמח לשתף אותך בהתנסות שלי. את יכולה להשאיר טלפון בדף הבית שלי ואתקשר אלייך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום הלידה מתקרבת
לא עברתי את ההתנסות שאת מדברת עליה, אבל יכולה לספר לך על משהו דומה:
בעלי פסיכולוג קליני, ובלידה הראשונה שלי (שמונה שעות של צירים רצופים בגלל זירוז, ועוד שמונה אחרי האפידורל), הוא עשה לי דמיון מודרך שהיה די דומה להיפנוזה: הוא החזיק לי את היד ותיאר לי את המספרים שאליהם הגיעו הצירים במוניטור. אלה מספרים שאין להם שום משמעות, אבל מבחינתנו היתרון היה שהוא ראה את השיא של הציר בדיוק כשאני הרגשתי אותו, ואני יכולתי לדמיין את המספר כמו הר.
העברנו ככה אולי שש שעות (עד היום אני לא מאמינה כשאני חושבת על זה), וזה מאוד הקל על הכאבים.
אנשי הצוות שנכנסו מדי פעם לא הבינו בכלל במה מדובר, אבל זה היה חזק ביותר.
אגב, לא תכננו את זה בכלל, ומעולם לא עשיתי קודם דמיון מודרך משום סוג, כך שלא היה לי שום תרגול. החיבור פשוט עבד וההתרכזות במשהו אחר, במעבר של הציר, בקול של בעלי - זה היה בלתי נשכח (טוב, כל לידה היא בלתי נשכחת...).
אגב, עכשיו הוא לומד היפנוזה, כי זה באמת כלי מצוין לטיפול בכאב, והחוויה הזאת חיזקה את ההבנה הזאת אצלו.
בהצלחה! שתהיה לך לידה טובה!
שמש_צהובה*
הצטרפות: 09 דצמבר 2010, 18:21
דף אישי: הדף האישי של שמש_צהובה*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי שמש_צהובה* »

מישהי מכירה את שיטת קיי? אני יודעת שגם מדובר בסוג מסויים של היפנוזה עצמית - עבודה עם דמיון מודרך וחשיבה חיובית
אבל אשמח לדעת עוד ובעיקר על ההבדל בין שיטת קיי להיפנו-בירת'ינג כדי להחליט באיזו דרך ללכת. (ודי בקרוב...)
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

עד כמה שאני יודעת שיטת קיי מאוד דומה להיפנולדת (כמו שאני קוראת להיפנוברתינג).
אני הייתי בסדנה של היפנולדת ולדעתי זה עזר לי מאוד בלידה. אם כי היה כאב :-)
לדעתי? בגלל שהשיטות דומות ומבוססות על אותו עקרון, תחליטי לפי המנחה, מי יותר מוצאת חן בעינייך מבחינה אישית.
שמש_צהובה*
הצטרפות: 09 דצמבר 2010, 18:21
דף אישי: הדף האישי של שמש_צהובה*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי שמש_צהובה* »

נראה לי שזה מה שאעשה
ממש תודה על התשובה תמרוש
והלוואי שהתודעה תוכל על הכאב ושתהיה חווית לידה מעצימה...
שרון_של_שחר*
הצטרפות: 01 נובמבר 2005, 12:13
דף אישי: הדף האישי של שרון_של_שחר*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי שרון_של_שחר* »

האם מישהי פה עשתה קורס ללידה של היפנוברת'ינג ולא ללידה ראשונה/ שניה ויכולה להמליץ, לספר לי קצת?
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי נטע_ש* »

האם מישהי פה עשתה קורס ללידה של היפנוברת'ינג ולא ללידה ראשונה/ שניה ויכולה להמליץ, לספר לי קצת?
גם אני אשמח לשמוע :-)
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

היפנוברת'ינג - קראתי את הספר והזמנתי גם דיסק נוסף שלהם. לא עשיתי קורס (היה בצפון, היה לי רחוק מדי, נסעתי רק למפגש המבוא).
תרגלתי את הנשימות (לא מספיק לדעתי). והן מאוד עזרו לי בזמן הצירים (היתה לי לידת בזק אינטנסיבית לדברי מיילדת הבית, כך שהמעברים בין תדירויות ומשכי הצירים היו מהירים מאוד, ובכלל הכל היה מהר מאוד....).
הנשימות מאוד מאוד עזרו לי. בסוף הרגשתי צורך עז לדחוף (למיינד שלי זה היה נראה לי מוקדם מדי, אבל הילדה יצאה 3 צירים מאוחר יותר :-D ), ואם הגוף שלי ממש מודיע לדחוף, אז דחפתי (ולא עשיתי את הנשימה שהם מציעים לשלב הזה).

דימיון מודרך - בהריון עשיתי את מסלול המטפלים בישטת "המסע" ומצאתי את המסעות אפקטיביים בהרבה לניקוי פחדים ואמונות מגבילות.
כך שאישית פחות התחברתי לדימיון המודרך. אה, וגם בחלק מדבירם על בן-זוג ולהרגיש את הידיים שלו ו.. ואני חד-הורית וזה גם ממש לא התאים.
אז שילוב של - ממילא עשיתי המון טיפולי דימיון מונחים למיניהם באותה תקופה, יחד עם מסרים לא תואמים בחלקם - פחות היה לי משמעותי.
בהחלט ממליצה בחום על השיטה!
לידה קלה!
עוד_קוראת*
הצטרפות: 19 מאי 2005, 22:50

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי עוד_קוראת* »

יש לי חברה ששתי הלידות הראשונות היו עם טשטוש (1) ואפידורל (2). היא חיפשה, חוויה מתקנת, טבעית- ללידה מ״ס 3. היא עשתה קורס היפנוברת׳ינג. ואמרה שזו היתה לידה מופלאה ובכלל כל החוויה חוללה שינוי חיובי בחייה. מומלץ בחום!!
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

היפנוזה בלידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

יש לי חברה ששתי הלידות הראשונות היו עם טשטוש (1) ואפידורל (2). היא חיפשה, חוויה מתקנת, טבעית- ללידה מ״ס 3.

חברה שעשתה איתי גם את מסלול המטפלים של המסע בהריון, עברה 2 לידות עם אפידורל. מאוד פחדה מכאב.
כל ההריון גם שחררה ושחררה פחדים ונושאים שונים.
בעקבות לידת הבית שלי, החליטה שהיא רוצה. ילדה בבית, כשהמיילדת מקריאה לה בחלק מהזמן קטעים מהסקריפטים הבסיסיים של המסע.
אולי זה בכלל פעם שלישית גלידה לשתיהן :-D
פלוני_אלמונית*

היפנוזה בלידה

לקראת הלידה השניה נפגשתי פעמיים עם פאולה אג'י (המופלאה) שלימדה אותי כלים של היפנובירתינג. היה מדהים
הנה סיפור הלידה שלי
http://www.medabrotimahut.co.il/2011/02 ... %91%D7%A2/
פלוני_אלמונית*

היפנוזה בלידה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום בנות,

אני מחפשת נשים שעברו לידה בהיפנוזה (לטוב ולרע) ומוכנות להתראיין בנושא (גם תחת שם בדוי).
אודה מאוד לתגובתכן
עדי [email protected]
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”