הכפשת קהילת הרי קרישנה בחריש

נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

יש מספיק מתח עם שני הלאומים הקיימים בשטח הקטן הזה, ממש לא חסר לגרור לכאן עוד כתות הודיות)

אז אולי נבטל את כל הלאומים בעולם כי באמת שיש יותר מידי מלחמות על הכדור. לא יותר טוב?
קצת_תשובות*
הצטרפות: 02 אפריל 2010, 10:24

שליחה על ידי קצת_תשובות* »

_לא רק שזה לא כך אצל הדבקים אלא שזו הסביבה השמרנית מסביבם שרואה אותם כך. מי שחורג מדרך החיים המערבית הוא כופר, הוא מבני החושך, כניראה ששטפו לו את המוח, כניראה שהוא לוקח סמים, מרעיל בארות ושהוא תופעה מסוכנת, עושים עליו כתבות, מקימים נגדו אירגונים וכו'.
לא שמעתי דבק שמחרים את החברה שבחוץ ככופרת. אבל אני שומע הרבה מאוד על גורמים בחברה שמחרימים את הדבקים ככופרים וכאיום._

מסכימה עם כל מילה!!

מבין 200 דבקים בארץ אפשר לספור את אלו שאינם בקשר עם המשפחה על כמה אצבעות. זה בטח לא אחוז גבוה יותר מאנשים אחרים באוכלוסיה שנמצאים בסכסוך עם המשפחה. אז למה כשמדובר בהרא קרישנה מצפים שלא יהיו תופעות שבכלל החברה הן נסבלות?

גם אני שואלת את אותה שאלה!
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

לא שמעתי דבק שמחרים את החברה שבחוץ ככופרת
מהמעט שאני מכירה, זו היתממות.
לא מחרימים, נכון, אבל גם לא שומרים על קשר, וכן מתנתקים.
אני לא טוענת שאסור לאדם לבחור לו חברים חדשים על פני חברים ותיקים, שפחות מתאימים לאורח חייו החדש, אבל להציג את החברים מהעבר הקרוב יותר או פחות, ואולי גם את בני המשפחה, כאילו הם אלה שמחרימים את הדבקים, כאמור, בעיני זו היתממות.
ואני מתייחסת למה שאני מכירה. יתכן שיש גם אחרים, אבל גם גם אם יש כאלה, לא בהם עוסקת הכתבה ולא כאלה אני מכירה. קצת מכירה.
קצת_תשובות*

ישנם ניתוקי קשרים עקב זה
שפחות מתאימים לאורח חייו החדש(כמו בכל מקום בעולם...)

ישנם ניתוקי קשרים עקב עניינים לא פתורים מהעבר (כמו בכל מקום בעולם)

וישנם ניתוקי קשרים עקב ראיית הדבקים ככופרים,שטופי מוח ועוד ברכות נחמדות שכאלה...
ולא ניתן ,לצערי,להישאר בקשר עם מישהו כל כך ביקורתי,לא מקבל ועויין,

אף אחד לא היה נשאר בקשר עם אדם שכל כך ביקורתי ולא מקבל את הבחירה שלו,ואת דרך חייו.

ושוב,הניתוק אצל חלק מהאנשים מהסיבות האישיות שלהם,ואצל חלק אחר אין כלל ניתוק והיחסים תקינים לחלוטין (כמו בכל מקום בעולם)

אבל להציג את החברים מהעבר הקרוב יותר או פחות, ואולי גם את בני המשפחה, כאילו הם אלה שמחרימים את הדבקים

עובדה שיש לא מעט אנשים שאינם דבקים ועדיין שומרים על קשר עם חבריהם שבחרו ב"תודעת קרישנה",וגם משפחות שבקשר עם בניהם הדבקים,
כך שלכל מטבע יש שני צדדים,וגם לכל מערכת יחסים יש שני צדדים....

יחסים ואהבה הם טבענו,טבע נשמתנו-והשאיפה היא ליצור יחסים נכונים עם כל ישויות החיים...אך לעיתים בעולמינו הלא פשוט זה לא תמיד מסתדר....

לדעתי,אחד המפתחות לשינוי,זה הידברות ושיח פתוח-ללא שפיטה או דעה קדומה...(-:
שגם זה לא בא לנו בקלות...
תשובות_לאמא_בבית*
הצטרפות: 02 אפריל 2010, 00:25

שליחה על ידי תשובות_לאמא_בבית* »

אבל יוצאים בשאלה מנתקים את הקשר התלותי עם הרב שלהם ולא מהדקים אותו. בוחרים בבחירה חופשית ולא בנתיב מסומן
וההתנשאות הזאת של החברה החילונית של "אנחנו בעלי מחשבה חופשית, על השאר בורים ופרימיטיביים" מביאה להרבה מתחים בחברה.

ומבחינתי אם כבר כת, דתיות וכו', עדיף זרמי יהדות. לפחות אנחנו יודעים במה מדובר. למשל שלא מדובר בסמים, שלא מדובר באיבוד הזהות הלאומית ועוד. (יש מספיק מתח עם שני הלאומים הקיימים בשטח הקטן הזה, ממש לא חסר לגרור לכאן עוד כתות הודיות)
והנה יש לנו דוגמה יפה לאיך הפחד מהשונה יכולה להוביל לביקורת המבוססת על ראיות פיקטיביות.

_לא שמעתי דבק שמחרים את החברה שבחוץ ככופרת
מהמעט שאני מכירה, זו היתממות._
ומההרבה מאוד שאני מכיר, זו פשוט האמת.
הטענה הנפוצה בקרב הארגונים נגד כתות בארץ שבהרא קרישנה מנתקים קשר עם החברה היא העתקה של אותה טענה שהיתה נפוצה בעבר בקרב ארגונים נגד כתות בארה"ב. שם כבר כמעט והפסיקו להשתמש בטענה הזאת כי היא הופרכה. בארץ הם כנראה מפגרים אחרי העולם עדיין. בכל מקרה, מעניין שכל הטענות נגד הרא קרישנה בארץ הן העתקה של הטענות שהיו בחו"ל בשנות ה80.
קצת_תשובות*

ומבחינתי אם כבר כת, דתיות וכו', עדיף זרמי יהדות. לפחות אנחנו יודעים במה מדובר. למשל שלא מדובר בסמים,
הנה דוגמא לדעה קדומה שאינה מבוססת המציאות...

בכל מקום יש הכל! ועלינו לראות את האדם על פי עצמו בלבד ,מבלי להכניסו למשבצת זו או אחרת ועל פי כך לשופטו...

(פעם חשבו שאין ניצול מיני בתוך המשפחה בחברה הדתית כי הם מוסריים ושמרנים....והתברר אחרת...)
קצת_תשובות*

הנה ציטוט ממאמר באתר "יוגה של אהבה"
שכותרתו :,"כת?דת?יוגה!
  • "תנועת הַרֵא קְרישְׁנַה מתבססת על שתי הנחות יסוד, שמשותפות לכל הדתות ברמה כזו או אחרת.
ההנחה הראשונה היא: אני לא הגוף הזה אלא הנשמה שבתוכו.
ההנחה השנייה היא: חיים מקורם בחיים ולא בחומר.
אם נבחן ממש בקצרה שתי הנחות יסוד אלו, נמצא אותן הגיוניות לחלוטין....

אינני גוף זה- זו היד שלי, זו הרגל שלי, זה הראש שלי ואלו הרגליים שלי; אם נחלק את כל הגוף לפי עקרון זה נמצא שהכול שלי, אך איפה אני? גם האוטו הוא שלי, אך איני האוטו, גם הבית הוא שלי אך איני הבית. יהיו כאלה שיגידו שאני זה בעצם המחשבות שלי והרגשות שלי; אך לפעמים כאשר אני מנסה להתרכז וללמוד למבחן, המחשבות שלי נודדות ממני, אני מנסה להחזירן אך לשווא. אם אני הייתי המחשבות אז יכולתי לשלוט בהן וכמובן שהן לא היו נפרדות ממני. אותו דבר לגבי הרגשות; לעיתים אנו מנסים להדחיק אותן אך הרגשות מסרבות ויוצאות החוצה, לפעמים מנסים להביע רגש אך הוא תקוע. שוב, בלי ספק הרגשות הן שלי, אך שוב, בלי ספק הן לא אני. אפילו זכרוני בוגד בי, לכן גם הזיכרון אינו אני. חשוב להדגיש - הוא בוגד בי, תמיד יש לנו תחושה שאנו נפרדים מן הגוף ומתפקודי הרגש, החשיבה והרצון. אז שוב עולה השאלה: מי אני?...*

אם מסקרן אתכם לקרוא את כל המאמר הנה הקישור:
http://www.yogaoflove.org/,articles,[po]show 178[/po]
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אני בכלל לא מבינה איך הדיון נהיה על חרדים ועל הרא קרישנה.
אישית לא הייתי שולחת ילדים שלי לחינוך של הרא קרישנה בדיוק כפי שלא הייתי שולחת לגן חרדי, אף אחד מהם לא מתאים לתפיסת העולם שלי.
בלי קשר, כל ההכפשות כאן של צד כזה או אחר בעייני מחזקות בדיוק את הניסיונות (המוצלחים עד כה) של השלטונות ל"הפרד ומשול" כדי שהם יוכלו לעשות מה שמתאים להם, מה שישרת את האינטרסים של בעלי ההון.
עכשיו זו עיר שתשסה תושבים באיזור אלה באלה ולא שייכת למקום בכלל, ואלה כתבות שמכפישות את הכת ולמחרת אלה כתבות שמכפישות חרדים באספקטים אחרים. העיקר שכולם ישנאו אלה את אלה.
יש כאן עיוורון של האזרחים ושיתוף פעולה יוצא דופן עם השלטונות, גם אצל אלה שקוראים לעצמם "אלטרנטיביים". נשאלת השאלה על מה זה מאיים אצלנו להבין את זה. זה לא שהשלטונות בעד החרדים או נגדם או בעד כתות או נגדם, הם יעשו מה שנוח להם וידרכו על כל מי שבדרך והתקשורת ברוב המקרים תשתף פעולה בצורה עיוורת.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

ברשותכם, אני רוצה לחזור לעניין ניתוק הקשר עם המשפחות.
מי שכתב על אחוז קטן שמנותק ממשפחתו, מתוך 200 אנשים שבאים לקבוצות הלימוד - מטעה, מפני שיש לבדוק כמה אנשים מתוך חברי הקהילה (ולא מתוך קבוצות הלימוד) מנותק ממשפחתו, ולדעתי האחוזים במקרה הזה, הרבה הרבה יותר גבוהים, וכאן נשאלת השאלה - "למה?"
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

למה כעסה הגננת?
בגלל שמדובר על ילדים בגן של הארי קרישנה.
ומה לא בסדר פה? בבתי הספר בהודו יש המוני קרישנים קטנים?
שבשם העדינות, השקט והשלווה קורים גם דברים לא טעימים ולא נעימים שמושתקים ומושלווים בשיטתיות. אני מתכוונת לפרטי הפרשה הקשה שידועים למערכת ומטופלים על ידי גורם חיצוני, הדברים שכתבתי שנימחקו וכו...
אז אם בחור באיזה פסטיבל מוכן לקבל כדור אנרגיה מהארי קרישנות שמחלקים גם ספר על צמחונות והשאר... כבר הסטוריה- זה עיניין שלו, כי הוא בוגר. אם יש פה משהו של מניפולציה על ילדים קטנים- אז זה כבר ממש ממש לא בסדר בעיני. יש מבין?
(אני גם חושבת שתנועת אל המעין ניצלה חולשות של אנשים והעבירה שטיפת מח את ילדיהם בגנים וגם זה לא בסדר, אפילו מאד.)
מציעה לחלק לנושאים לדיון: סביבה, פוליטיקה, דת וכו... כי באמת עלו פה כמה נושאים חשובים, וכמובן לא לשכוח שהכל על הגב של הילדים- ושהגן הוא הנושא המרכזי.
עדי ל: הגן שלי הוא בבית ויש פה צעצועים ומשחקים- אבל לא פסלים, וזוללים פה בשר, כך שאני לא מחשיבה את עצמי מתחרה ראויה לילדי הקרישנות באיזור.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

אם יש פה משהו של מניפולציה על ילדים קטנים- אז זה כבר ממש ממש לא בסדר בעיני. יש מבין?

לא, אין מבין. אני, לפחות, לא מבינה (מישהו אחר כן? אולי זו בעיה שלי..)

עפרה שחר כתבת את הדברים הבאים:

שבשם העדינות, השקט והשלווה קורים גם דברים לא טעימים ולא נעימים שמושתקים ומושלווים בשיטתיות. אני מתכוונת לפרטי הפרשה הקשה שידועים למערכת ומטופלים על ידי גורם חיצוני, הדברים שכתבתי שנימחקו וכו...

ואני חוזרת ואומרת את מה שכבר כתבתי : שבשם ההגינות, אינך יכולה לכתוב שקורים דברים ("פרשה קשה") שאינך מפרטת את פישרם.
אם זה חסוי, זה חסוי עד שלא עוד..
אם את כותבת, קחי אחריות מלאה ופרטי. אחרת זה מריח רע.
עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

האם יש כאן מי מהכותבים שיודע על "פרטי הפרשה הקשה" שעליה רומזת עפרה? על פרשה כלשהי שקשורה לפגיעה בילדים בגן?
אני מתכוונת לכל אחד אחר - הורה שהיה/עודנו בגן, חברים מהקבוצה בחריש או כל אחד אחר.

אני לא מייצגת ולא שייכת לאף צד, אלא מצרה על הכתבה ששודרה.אני מניחה שאם היה לצוות ה"תחקיר" חומר הוא היה משודר, כולל מידע על פרשות קשות כלשהן. שמחה שאנחנו לא צופים בבית במדיה הזו .
ועוד משהו, עפרה שחר :
קשה לי להאמין שאם פרשה מהסוג שאת רומזת עליה נמצאת בטיפול ("ידועה למערכת" - מי זו המערכת?...) היה הגן ממשיך לפעול והצוות שחשוד בכך ממשיך לבוא במגע עם ילדים כצוות חינוכי. מה דעתך?

הגן שלי הוא בבית ויש פה צעצועים ומשחקים- אבל לא פסלים, וזוללים פה בשר, כך שאני לא מחשיבה את עצמי מתחרה ראויה לילדי הקרישנות באיזור.

כתיבה כה מזלזלת (ילדי הקרישנות?)
קצת_תשובות*

עפרה שחר-
באיזה חוצפה את רומזת פה על פרשה קשה??
אין סיכוי שדבק נתן כדור למישהו!!
מה זה השטויות האלה??

נראה כי את רוצה לעשות את שעשו בכתבה-לשקר והכפיש,
ולא ברורה הסיבה!!

אין פה שום מניפולציה על אף אחד,בוודאי ובוודאי שלא על ילדים (השתגעת?)
הכל פתוח,ידוע וגלוי-
וכמו שכבר שמעת (או שעדיין לא)-ההורים בגן מאד (!) מרוצים,וחושבים שזה מקום מיוחד במינו מכל מיני בחינות חיוביות מאד.

הסגנון שלך מראה שיש שם משהו אישי נגד, שאינו בהכרח אמיתי....
ואם כן ,איך זה שאף אחד לא יודע על זה,חוץ ממך??

בגנאננדה אין שום תכנים הקשורים לתודעת קרישנה שמועברים בגן,כך יעידו ההורים והילדים!!
מה_קורה_פה*
הצטרפות: 04 אפריל 2010, 07:51

שליחה על ידי מה_קורה_פה* »

עפרה שחר

מה שאת עושה פה עכשיו עלול לעלות לך בתביעה על הוצאת דיבה!!
שאלה/שאלות*
הצטרפות: 04 אפריל 2010, 08:10

שליחה על ידי שאלה/שאלות* »

ישנה שאלה שעדיין אני לא מצליחה למצוא לה תשובה, ליתר דיוק זו שאלה המורכבת מכמה שאלות.
אני מנסה להבין מה הייתה המטרה של הכתבה ובמיוחד מה רצו ההורים להשיג מהשתתפותם בכתבה.
אולי הם רצו לקבל במה לכאב העמוק שלהם? אולי הם רצו לנקום במי שלפי דעתם גזל מהם את ילדיהם?

בכתבה הצלחתי לספור משהו בין 4-5 הורים, שהביעו כאב רב על ניתוק מילדיהם. אבל אני באמת לא מצליחה לראות מה הם רוצים שיקרה אחרי שהם השתתפו בכתבה, שגם האדם הפשוט ביותר יכול לראות שהיא כתבה שמנסה להוציא את קרישנה ככת רעה שגוזלת ילדים מהוריהם.

אני אחדד את מה שאני מנסה להבין:
האם ההורים האלה וכל מי שהשתתף בכתבה רוצים באמת לחזור להיות בקשר אוהב עם יקיריהם?
למה כתבה שמכפישה את הבחירה של הילדים תגרום לילדים לרצות לחזור אל חיקם האוהב של ההורים?
לא ברור לי בכלל!!!!!

אולי מישהו מכם יכול להבהיר לי את הסוגיה הזאת?
רוקדת_לאור_ירח*

_אם יש פה משהו של מניפולציה על ילדים קטנים- אז זה כבר ממש ממש לא בסדר בעיני. יש מבין?
(אני גם חושבת שתנועת אל המעין ניצלה חולשות של אנשים והעבירה שטיפת מח את ילדיהם בגנים וגם זה לא בסדר, אפילו מאד.)
מציעה לחלק לנושאים לדיון: סביבה, פוליטיקה, דת וכו... כי באמת עלו פה כמה נושאים חשובים, וכמובן לא לשכוח שהכל על הגב של הילדים- ושהגן הוא הנושא המרכזי.
עדי ל: הגן שלי הוא בבית ויש פה צעצועים ומשחקים- אבל לא פסלים, וזוללים פה בשר, כך שאני לא מחשיבה את עצמי מתחרה ראויה לילדי הקרישנות באיזור._

יש שיגידו שכל דרך חינוך היא מניפולציה על ילדים ואני אישית אגיד שלתת לילדים לזלול בשר בגן זו שטיפת מוח ואמירה ברורה שהחיות נחותות מאיתנו או לא ראויות לחיים ואפשר לקחת את האמירות האלה הרבה יותר רחוק אם רוצים. אני לא מכירה את הגן שלך (וגם אין לי עניין כזה) וגם לא את הגן הספציפי. בעייני הרבה יותר משמעותי לבדוק למי יש אינטרס להכפיש אותו ולמה ואיך זה משרת אותו נגדי, כי מחר יכפישו משהו אחר שקשור אלי ולא תהיה לי דרך להתגונן בפני זה.
מה_קורה_פה*
הצטרפות: 04 אפריל 2010, 07:51

שליחה על ידי מה_קורה_פה* »

זה מאד פשוט...

כן,נראה שיש פה מסע נקמה...העטוף באיצטלה של "אנחנו מצילים את מיטב בנינו הכל כך תמימים וטיפשים ,חסרי עמוד שידרה,וחסרי יכולת הבחירה והבנה ,שנפלו קורבן לציפורניהם הרעות של
גד ודורית לובן,שרוצים להפרידם מהוריהם ולהשתמש בהם..."

מה שכמובן רחוק מאד מהמציאות!

הרי כל אדם בר דעת שהוריו מתייחסים אליו ככה בגיל 30,(כלומר,חושבים שהוא לא בחר בחירה אישית מודעת ,אלא גרמו לו בטכניקות הזויות לבחור ככה) רק יותר יתחזק בדעתו כי
זה לא היחס שהייתי רוצה מהוריי,ואם הם רואים אותי ככה -הרי שבחירתי הייתה מוצדקת-לא?

מה שלא ברור לך -באמת לא ברור,
אך לעיתים אנשים פועלים ממניעים שאינם ברורים...אך בעיקרון זה נובע מזה שהם רוצים לצאת בסדר,ולהוציא אחרים לא בסדר.
במקום לראות איפה טעיתי עם ילדיי...קל יותר להאשים מישהו אחר במצב....

כך שלשאלתך-אכן לא נראה שההורים רוצים לחזור לקשר אוהב עם יקיריהם,אחרת הם לא היו מכפישים את הבחירה של הבנים בצורה כל כך בוטה.
והנה עוד הוכחה שמטרת הכתבה הייתה:להכפיש את הקהילה,ולתת במה להורים להאשים,(מה משאיר אותם באזור שלא לוקח אחריות על עצמם ומעשיהם)
עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

כך, אני משערת, קורה בגן קרישנה, כאשר יש הצגה של התייחסות מסוימת למנהגים "קרישניים", כמו ברכה או תודה לקרישנה על כל מאכל, התייחסות שלילית לכל המנהגים שאינם תואמים את "תודעת קרישנה", הרי הגן מנוהל על ידי מאמיני קרישנה, כך שלא סביר שהם נוהגים בו באופן שאינו מתאים לאמונתם

שרון ס
הייתי מציעה לא לשער אלא לברר ולדעת.
במיוחד כרגע, כשיש שמועות ונראה שהן זדוניות.
אני ממש ממש לא בטוחה שמה שכתבת אכן משקף את המציאות, אבל מניחה שיש כאן מי שיידע טוב ממני להגיב על השערותייך.

הרי הגן מנוהל על ידי מאמיני קרישנה, כך שלא סביר שהם נוהגים בו באופן שאינו מתאים לאמונתם

לפי מה שאני שמעתי מהורים, אכן כך הוא, וזה מתבטא בכך שערכים של אי אלימות מוצאים מקום חשוב ביומיום בגן. לדוגמה : בימי זיכרון שונים, מזכירים את הנושא של כאב אנושי באשר הוא, כמשהו אוניברסלי. מציינים את חשיבות האהבה והכבוד של אדם לאדם, באשר הוא.
בגן כזה הייתי שמחה שבני יהיה (אם היינו מתגוררים באזור ולא היינו בחינוך ביתי...) ולא בגן "רגיל" שמציין כל חג ויום זיכרון על פרטיו, כולל כל מה שכולנו מכירים .

מסכת החגים האינסופית, על הפן המלחמתי, הנצחונות וכמובן הקורבנות, הינו חלק אינטגרלי במערכת החינוך ולטעמי מלעיטים את הילדים בה במסרים אלימים ושאינם אוהבי אדם.
זאת במסווה של חגים עדינים וטעימים (ותודה לעפרה על הביטויים ) כמו חנוכה, פורים...

הייתי משנה רבים מהתכנים והמסרים במוסדות החינוך אליהם הולכים ילדים רכים יותר ופחות ואף קוראת להקמתה של ועדת חקירה על המסרים המיליטריסטיים המובנים בהם מגיל 0.

אבל אנחנו עוסקים כאן בהרי קרישנה, במסרים של שלום ואחווה ,וב"עליהום" אומלל - בשם מה? המסרים ההומניים של כל גן ילדים טיפוסי?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אם ילדים (במובן הביולוגי, לא הגילאי) מתחרדים (בכל דת שהיא) אינם רוצים קשר עם הוריהם מכיוון שבבית הוריהם לא אוכלים את המאכלים הנכונים, לא מתלבשים בבגדים הנכונים, לא מקיימים טכסים מסוימים וכדומה, הרי שזו דת שאינה מאפשרת לשהות בצוותא עם כאלה שאינם מאמינים מבלי להינזק, ולכן אפשר להתייחס אליה כאל דת שבהכרח מקדמת ניתוק מהמשפחה והחברים שאינם שותפים לה.

שרון ס, לא הבנתי. למה זה אומר משהו על הדת ולא על המתחרדים עצמם?
אני חושבת על דוגמאות של מתחרדים שאני מכירה (כאלה שהפכו להיות דתיים חרדים). יש כאלה שניתקו את הקשר עם המשפחה - אשה אחת במשפחתנו לא בקשר אתנו (אתנו זה אמא שלה, אחותה, אחייניות שלה) כבר 25 שנה כי אנחנו לא מספיק יהודים בשבילה (אע"פ שחלקנו שומרי מסורת).
ואני מכירה אחרים שבקשר עם המשפחה שלהם, אבל אילצו את ההורים להכשיר את המטבח כדי שהם יוכלו לאכול שם.
ואני מכירה אחרים - והם לא פחות אדוקים - שהקשר בינם לבין המשפחה שלהם רק התחזק מאז החזרה בתשובה.
מה אפשר להסיק מזה על הדת?
כלום! זה מעיד רק על הבנאדם.

כך גם בכיוון ההפוך, כמובן. הורים שאינם יכולים לקבל מנהגים שונים מהסוג הזה אצל ילדיהם, הם המקדמים את הניתוק ביניהם.
והמשפט הזה עוד יותר בלבל אותי.
אז מה את אומרת בעצם?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

את קצת סותרת את עצמך.
תחליטי אם את מדברת על דת
או על תפישת העולם של האדם.

במקרה של היהדות, זה לא הדת. אני יכולה בקלות למצוא לך שני יהודיים דתיים, שניהם חכמים שניהם יודעים את התורה, אחד יגיד לך שאסור לו להיות ליד חילונים, השני יגיד לך שאסור לו להתרחק מחילונים. שניהם מאמינים באותה דת, ההבדל היחיד ביניהם הוא שיש להם תפישת עולם שונה, שמכתיבה הדגשים שונים ביישום האמונה הדתית הזהה שלהם.
יש לי הרגשה שזה נכון גם לגבי דתות / אמונות אחרות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עפרה שחר
הדברים שכתבתי שנימחקו וכו...
הדברים שכתבת הוחזרו, ולמרות שקראתי מספר פעמים, אני לא מבינה מה בדיוק קרה. איזו פרשה קשה? מה קרה בה?
שלא לדבר על סיפורים מזעזעים ששמעתי מהורים שילדיהם עברו בגן הזה טראומות נפשיות משפילות וקשות ביותר, מהסוג שזוכרים עד סוף החיים! כתבת דברים נוספים שלא הוחזרו?
רוקדת_לאור_ירח*

אני חושבת שהורים ששולחים את ילדיהם לגן שולחים אותם בדיוק למקום אליו הם מתכוונים לשלוח ואם יש להם בעיה עם מה שקורה שם, כמו הודיה לקרישנה על המזון, אז יש להם בעיה, זכותו של הגן לחנך להודיה על המזון בעיקר אם הוא לא מסתיר מההורים.
אישית, אני מאד שמחה שבגני וולדורף מלמדים את בתי להודות לאל/לאדמה/גשם על המזון וזאת כיון שזה הולם את תפיסת העולם שלי. הורים שזה לא מתאים להם שישלחו לגן אחר.
אני לא יודעת באיזו פרשה מזעזעת מדובר אבל פרשות מזעזעות עשויות להיות בכל סוג של גן וגם במשפחה, ומכיון שאין כאן פרטים אלא רק הכפשה כללית שלא יורדת לפרטים, ומכיון שלפני כמה חודשים סערו כאן הרוחות בשל הכפשות כלפי חרדים, ואני מכירה לא מעט בתי ספר וגנים שהיו בהם פרשות מזעזעות כולל בית הספר המאד רגיל שלומד בו האחיין האהוב שלי, כולל בתי ספר וולדורף שאליהם אני מתעתדת לשלוח את בתי, אני חושבת שפחות משנה איזו פרשה יש יותר חשוב איך היא מטופלת ומי האדם שקשור אליה שפרשות סביב אדם אחד או שנים בדרך כלל.
אגב אני אישית מכירה אדם שהיה בעבר חבר בהרא קרישנה, בילה בכת כמה שנים מחייו בערך מגיל 18 או קצת קודם וכמה שנים מאוחר יותר עזב. לא שמעתי ממנו אמירות קשות ובוטות על הכת, יש לו ביקורת והוא אומר אותה וסיפר לי גם על הקשיים שהיו לו כשגר איתם יחד עם זאת לא מצאתי בדבריו דברים חד משמעיים נגד או יציאה נגדם, לא דיבר על התעללות או שטיפת מוח, יותר כמו אדם שהדרך לא התאימה לו יותר.
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

בחירה באורח חיים של אמונה באל/ גורו/פילוסופיה זו או אחרת, זה חלק משמעותי מתפישת עולם
ברור.

יש אמונות שכוללות בתוכן התייחסות ערכית שלילית למי שאינו משתתף בהן
אוקיי. אז את לא מדברת על אמונה כזו או אחרת, אלא על אמונות שבהן הניתוק מהלא-מאמינים הוא חלק מובנה מתפישת העולם.
יש לך דוגמה לאמונה כזאת?

רק בסוג אחד של קבוצה יהיה לזה רציונל אידאולוגי
מה זאת אומרת?
תשובות_לאמא_בבית*
הצטרפות: 02 אפריל 2010, 00:25

שליחה על ידי תשובות_לאמא_בבית* »

מי שכתב על אחוז קטן שמנותק ממשפחתו, מתוך 200 אנשים שבאים לקבוצות הלימוד - מטעה, מפני שיש לבדוק כמה אנשים מתוך חברי הקהילה
זה מאוד נוח קודם לירות את החץ ואז לסמן את המטרה. אני לא מדבר על 200 איש שבאים לקבוצות לימוד כי כאלו חורגים מה200. אני מתכוון ל200 שמקבלים על עצמם את הפילוסופיה של הוישנויזם הבנגלי, מה שמכונה במערב 'הרא קרישנה'. אני מבין שזה לא נוח למי שכבר החליט החלטה ועכשיו רוצה לצמצם ולברור את הנתונים כדי שיתאימו אליה. מה שעדיין לא הבנתי זה איך זה יתכן שהטיעונים של התנועה נגד כתות בארץ על ניתוק מהמשפחה זהים בצורה מחשידה לאותם טיעונים שנטענו בשנות ה80 על ידי התנועה נגד כתות בארה"ב (ומאז הופרכו במחקרים)? האם יכול להיות שכל העלילה הזאת מבוססת על לא יותר מקריאת ספרים ישנים של פעילי התנועה נגד כתות ואז ניסיון לברור נתונים שיכולים להתאים לאינוס מסקנה מוכנה מראש על הנתונים?
קצת_תשובות*

ההורים ששולחים את ילדיהם לבית אננדה,כנראה שמתחברים לערכים עליהם מושתת הגן/בית הספר.
הכל גלוי ופתוח.
והערכים הללו כנראה טובים ומקדמים בעבור אלה הבוחרים לסמוך על הצוות ולהפקיד את ילדיהם שם.
בדיוק כמו הורים ששולחים ילדיהם לגנים של ש"ס ויודעים מה הערכים ששם יקבלו...הם בוחרים בכך במודע.

אין זה אומר שזה מסיונרי,או שיש שם איזושהיא הטפה לבחור בדרך זו או אחרת.
ההורה יודע בדיוק לאיזה גן הוא שולח את ילדו ומה רוח הגן ומהם ערכיו והתנהלותו,וזוהי בחירתו המודעת.
גם הילדים שהולכים לבית ספר אנטרופוסופי,לא חווים לחץ או ציפייה לבחור בדרך האנטרופוסופית,וגם לא הוריהם.
אמא_מהגן*
הצטרפות: 04 אפריל 2010, 22:04

שליחה על ידי אמא_מהגן* »

הבן שלי הולך לגן באננדה. שלחנו אותו לגן הזה למרות שאנחנו יהודים חילוניים ובגלל שהתרשמנו כל כך לטובה מהגננים ומהערכים עליהם מושתת הגן, וגם בגלל המיקום שלו בקיבוץ מקסים.
הוא מאושר שם. אנחנו מרגישים שהילדים בגן זוכים להמון כבוד ואהבה, מתאים לנו מאד האופן בו נחגגים החגים - בלי הלאומנות והכוחנות הבלתי נסבלת בעינינו, ואין לנו שום בעיה עם הברכות לפני האוכל ובמפגש הבוקר .
יש בגן גם ילדים ערבים, מבאקה אל גרבייה, ואין מאבק על אלוהות נכונה או צודקת יותר. יש ילדים ערבים, יהודים וקרישנאים בגן ולכולם יש מקום שווה. וזה מאד יפה. עלתה קצת השאלה בין הילדים מי חזק יותר קרישנה או ספיידרמן, אבל נדמה לי שהשאלה נשארה פתוחה...
אני נמצאת בגן לא מעט ופוגשת את חברי הקהילה שם וגם באיטינג יוגה. מעולם לא פנו אלי וניסו לשכנע אותי להצטרף אליהם או לבוא לשיעור שלהם. אני הבעתי עניין בשיעורים שלהם, כי הבהגווד גיטה הוא טקסט יפיפה. הוזמנתי בחום. לא הגעתי ומעולם לא נשאלתי על כך או הופעל עלי איזה לחץ להגיע.

הכתבה עושה לי רע עד עכשיו. כל כך קל להכפיש, ליצור דרמה מכולם ולמכור את זה לאנשים. להבטיח לצופים חודשים של תחקיר ולצאת עם ערמת הכלום הזו. מניפולציות נחותות וכלום.
לא פנו להורים מהגן. אם היו עושים את זה הם היו מקבלים יותר מידי אהדה לגננים, להורים לילדים בגן ששייכים לכת ולמפעילי האיטינג יוגה.
שמעו את אחת הנשים מהקהילה בזמן האיטינג יוגה מזמינה את הכתבת לשיעור שלהם, ומוסיפה - אם תרצי. אני בטוחה שזו היתה תגובה לבקשה של הכתבת להצטרף. זו ההוכחה למיסיונריות? והדברים שחבר הקהילה אמר בשיעור שצולם - נשמע כמו שיחת דהרמה בכל מפגש יוגה או מדיטציה. מה העניין הגדול?
אני מאד מקווה שהכתבה לא תעשה לקהילה הזו נזק. לא מגיע להם.
לי היא הזכירה שוב למה אין לי טלוויזיה בבית ועד כמה ערוץ 2 מגמתי, רכלני וזול. זה כנראה נכון לגבי רוב ערוצי הטלוויזיה, כולל מהדורות החדשות.
נקודות_ורודות_אגדיות*

יש בגן גם ילדים ערבים, מבאקה אל גרבייה, ואין מאבק על אלוהות נכונה או צודקת יותר. יש ילדים ערבים, יהודים וקרישנאים בגן ולכולם יש מקום שווה.

נשמע באמת יפה.

זה כנראה נכון לגבי רוב ערוצי הטלוויזיה, כולל מהדורות החדשות.

לגמרי . ומה שעצוב הוא שרוב האוכלוסיה "בולעת" את המידע ללא שום ביקורת או אפשרות לדעת עד כמה המציאות רחוקה מהצגת הדברים.
החדשות הפכו לפורנוגרפיה של זעזועים עם הרבה תמונות להמחשה ואם אלה תמונות מזעזעות במיוחד, יראו זאת שוב ושוב, כדי שתישארי מרותקת מרוב זעזוע למסך... כן, כזה פשטני, כזה זול - מעורר תקווה, כי עוד מעט זה כבר כל כך בקצה שבני הנוער של היום, ירימו את הראש ויגידו - די!
אני נאיבית...אה?
לא יודעת, איכשהו אני מאמינה שזה לא יכול לעבוד לאורך זמן.
פלוני_אלמונית*

מה אתם יודעים על הפילוסופיה האנטרופוסופית?
כל כך קל להשתלח בלא מוכר ולא מיינסטרים, האנטרופוסופיה הצליחה לחדור למיינסטרים דרך מוסדות החינוך שלה כיוון שלרוב לא אנטרופוסופים מנהלים ומלמדים בגנים ובבתי הספר אלא אנשים שמצאה חן בעיניהם רוח האנטרופוסופיה... שבמובנים מסויימים היא המעטפת המאוד חיצונית של כתביו של שטיינר. אין לי דבר נגד האנטרופוסופיה או מי שבוחר בדרך אך לדעתי אם כבר רוצים לעשות דיון כנה לגבי הרא קרישנה אל תשוו אותם לש"ס כיוון שרחוקים הם מהפוליטיקה והעסקנות והבטחות השווא הנהוגים כל כך במחוזותיה של ש"ס.
מי שמעוניין בדיון עינייני שישאל את עצמו כמה הוא באמת מכיר את האנטרופוסופיה??? ולמה נגדה הוא לא מוצא לנכון להשתלח ולצאת בקריאות נחרצות...

ול עפרה שחר_ שלא מתביישת להופיעה בשמה המלא הזהרי לך מתביעת דיבה את עוברת את גבול הטעם הטוב של שיח פתוח וחופשי, אם אינך מפיצה שקרים אנא ממך שתפי אותנו בידיעותיך הקשות!!! ואם את בוחרת שלא אבקש שתחדלי מלהשתתף בדיון זה או לפחות הפסיקי להביע את דעתך על הקהילה של הרא קרישנה.
למערכת האתר במידה ועפרה שחר לא משתפת בידיעותיה אבקש למחוק את דברי הדיבה מהודעותיה חסרות הרסן של הכותבת.
אינני צד במערכה אינני מכיר את הקהילה הזו, צפיתי לצערי בתוכנית המדוברת וקראתי את הדיון באתר ואני מרגיש שפקעה נפשי מאנשים שחושבים שעל גלי הרשת הם יכולים ללכלך ולזהם את שמם של מי שלא הכירו.
תודה עדי ל_ על התגובות העיקשות כלפי כתביה של _עפרה שחר.
גם_אמא_מהגן*
הצטרפות: 05 אפריל 2010, 00:42

שליחה על ידי גם_אמא_מהגן* »

באופן אישי הכתבה הרגיעה אותי. אני מניחה שאם היו אי אלו בעיות, "פרשות קשות", אי סדרים, או משהו שאינו כשורה בגן - זה היה עולה בכתבה. מאחר ולדברי יאיר לפיד התחקיר נמשך חודשים (!) וכל מה שהם הצליחו לדלות זה מרבה רגליים שחור על האספלט בקיבוץ - יאללה בסדר. אחלה גן.

עפרה שחר נשמעת כמו מישהי שמנסה לתפוס טרמפ על ההכפשות ו"לגייס מאמינים" לגן שלה.

בואו נעשה את זה ברור: הגן, כמו המציאות, אינו מושלם! אנשי הצוות, למרות הרא קרישניותם - אינם אלוהים חיים!
ועדיין, עדיף פי מיליון על פני הרוב המוחץ של מה שראיתי ושמעתי במקומות אחרים.

ועוד משהו - סוגיית הניתוק מהמשפחות נתפסת בעיני כלא רלבנטית. מי אני ומי אתם שנשפוט יחסי הורה-בן\בת במשפחות אחרות,
ועוד בלי שידוע לנו קצה של פרט על אותה משפחה? אני לא חושבת שהילדים שלי צריכים להיות איתי בקשר (לכשיגדלו) רק כי
ילדתי וגידלתי אותם. אני רוצה שהם יבחרו בקשר הזה. ואני רוצה ומאחלת לעצמי להיות ראויה לבחירה הזאת. (אמן).
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

שליחה על ידי לירי_יער* »

גם אני אמא של ילד שהיה שנה בגננדה
היינו מרוצים ושמחים!לא המשכנו כי אנחנו לא בארץ.
יצרנו קשרים אישיים ואינטימיים עם כמה מחברי הקהילה.
זה לא סוד שאנחנו אוהבים להיות איתם ובחברתם בלי קשר לגננדה.
ובלי קשר ועם קשר-
אני לא בקשר כבר 15 שנים עם אבא שלי- עכשיו תגידו בגלל זה אני אוהבת את האנשים בהרי קרישנה?!
צר לי על עולמכם הצר כעולמה של נמלה.
דרך אגב בדיוק היום הקראתי לבני בן ה4 מייל ששלחה לו הגננת שלו מגננדה
והוא הודיע לי חגיגית שמחר חוזרים ארצה.....לגן.
נקודות_ורודות_אגדיות*

וואו!

_אני לא חושבת שהילדים שלי צריכים להיות איתי בקשר (לכשיגדלו) רק כי
ילדתי וגידלתי אותם. אני רוצה שהם יבחרו בקשר הזה. ואני רוצה ומאחלת לעצמי להיות ראויה לבחירה הזאת. (אמן)._

מרגש לקרוא!@}

והוא הודיע לי חגיגית שמחר חוזרים ארצה.....לגן.

מרגש לקרוא@}

אחלה אנשים רשומים לגננדה!

אני לא קשורה לכל הדמויות פה בשום צורה ואופן, אך הדברים פה נהייים ברורים יותר ויותר.
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שליחה על ידי '_'* »

קל להכפיש

אני מתכוונת לפרטי הפרשה הקשה שידועים למערכת ומטופלים על ידי גורם חיצוני
בהקשר הזה רציתי להזכיר את פרטי הפרשה הקשה שהייתה בגן "במבי", הפרשה שהשתיקו ואני לא אתיחס אליה כאן, אבל אני רק ארמוז לכם, שכדאי שתראו את במבי לפני שתראו לילדים ותשימו לב מה קרה לאמא של במבי, ולמה עקרון הרצף עובר דרך הגננת ולא דרך האמא.... אהם אהם , רמז רמז.
רוקדת_לאור_ירח*

ולמה נגדה הוא לא מוצא לנכון להשתלח ולצאת בקריאות נחרצות...
תתפלאי היו כאן באתר הרבה השתלחויות נמרצות נגדה ולא רק כאן. איכשהו זה לא נראה לאנשים רלוונטי כרגע.
אני לא רואה שום סיבה להשתלח בזו או בזו, אני חושבת שהורים ששולחים לכאן או לכאן חושבים שזה הטוב עבור ילדיהם וזו זכותם המלאה.
מאד לא אהבתי את ההתבטאויות של עפרה שחר, למקרה שלא היה ברור, אני חושבת שהיא מסבה נזק לעצמה בדרך הזו.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

_בלי קשר, כל ההכפשות כאן של צד כזה או אחר בעייני מחזקות בדיוק את הניסיונות (המוצלחים עד כה) של השלטונות ל"הפרד ומשול" כדי שהם יוכלו לעשות מה שמתאים להם, מה שישרת את האינטרסים של בעלי ההון.
עכשיו זו עיר שתשסה תושבים באיזור אלה באלה ולא שייכת למקום בכלל, ואלה כתבות שמכפישות את הכת ולמחרת אלה כתבות שמכפישות חרדים באספקטים אחרים. העיקר שכולם ישנאו אלה את אלה.
יש כאן עיוורון של האזרחים ושיתוף פעולה יוצא דופן עם השלטונות, גם אצל אלה שקוראים לעצמם "אלטרנטיביים". נשאלת השאלה על מה זה מאיים אצלנו להבין את זה. זה לא שהשלטונות בעד החרדים או נגדם או בעד כתות או נגדם, הם יעשו מה שנוח להם וידרכו על כל מי שבדרך והתקשורת ברוב המקרים תשתף פעולה בצורה עיוורת._

תודה לרוקדת
אכן לאורך הדף זה בדיוק מה שקורה.ויכוחים..
ובינתיים העיר תמשיך לקרום עור וגידים בניגוד לכל כללי המנהל התקינים,בעתיד כנראה תושבי חריש לא יגורו שם (למי איכפת הם מהארי קרישנה...אה לא כולם? לא חשוב) והפוליטיקאים ובעלי ההון ימשיכו להרויח על הגב שלנו בעוד אנחנו נמשיך להתווכח.
והמרגיעון\מחכימון המתבקש (כנראה): בכל ויכוח - כולם צודקים
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

מזל שלא ראיתי את התוכנית שמדברים עליה פה .
אני רק שמעתי עליו דברים נחמדים מאד מאנשים באיזור :-) (אני גרה בפ"ח-כרכור).
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

לעדי ל: לא ראיתי את הכתבה, התיחסתי בדבריי לגן עצמו ולא לתקשורת. כמובן שלא הייתי כותבת את זה אם לא ידעתי בבירור על בעיה- והראיה היא ששמי מופיע (בניגוד לכמה כותבים אחרים פה). בתור בנאדם- אני בדרך כלל בעד, אבל בטח לא בכל מקרה. בטח גם אצלך זה ככה.
לירי_יער*

שליחה על ידי לירי_יער* »

עפרה שחר יקרה
אני לא מכירה אותך
ודוקא דרך כל מיני דברים שאני קוראת פה באתר אני אפילו מחבבת אותך
אולי אם תוכלי להאיר את עינינו ולהעיר אותנו -אני לא צינית
אשמח לדעת כל דבר אמיתי יד ראשונה
כי כמו שכתבת-
בתור בנאדם- אני בדרך כלל בעד, אבל בטח לא בכל מקרה. בטח גם אצלך זה ככה.
אולי אפילו במייל אם את לא מרגישה נוח פה
liriyaar7
שטרודל יאהו דוט קום
אשמח מאוד
תודה
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

לירי יער- כמובן שאם היה מתאים לפרסם שם של ילד או אנשי צוות כבר הייתי עושה את זה, אבל יש מקרים שזה לא מתאים. זה עדיין לא אומר שהכל רגוע כפי שיכול אולי להצטייר למי שלא מכיר את הגן, ורק שמע שהכל סבבה.
יצא לי לשמוע את הפרטים כי אני גננת ובאו להתיעץ איתי על זה, ולא- אין לזה קשר לגן שלי ולא ככה הייתי מפרסמת את עצמי (לא בגנות דברים לא טובים שיש בגן אחר אלא בזכות דברים טובים שיש אצלנו).
ובעיניין אמא שלי זכרה לברכה- אלמוני פלמוני מסתכן בתביעה גם הוא (או היא?)
ול: ) שכותבת פה עלרמזים: אני מבינה שזה נשמע מרומז, אבל לא לפספס את הפואנטה גם אם אין פרטים: היה עיניין והוא מטופל ע"י הגנים. הפרטים ידועים להם. המרגיעון: לא חשובים הפרטים, חשוב הפרט.
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שליחה על ידי '_'* »

' ' איזה דיבה , דיברתי על הסרט "במבי" של ואלט דיסני
מי שלא ראה שיפסיק לקרוא כאן

יש שריפה ביער , במבי גדל עם אבא שלו. (כמו בכל הסרטים ה"נפלאים" של ואלט דיסני , יוצרים לילדים חרדות קיומיות שמתבטאות במות\העלמות\כליאת ההורים אחרי יצירת ההזדהות של הילד עם הדמות הראשית (ילד או גור) )
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

http://www.mako.co.il/news-israel/educa ... artner=rss

אני מביאה את הקישור הזה לטובת מי שרוצה לשמוע גם את הצד של ההורים וקרובי המשפחה. בתגובות למטה יש דיונים מאוד מעניינים.
קצת_תשובות*

אני מביאה את הקישור הזה לטובת מי שרוצה לשמוע גם את הצד של ההורים וקרובי המשפחה.
פלונית יקרה,

את הצד של ההורים והמשפחה השמיעו בתקשורת...לצד השני לא נתנו ביטוי.
מה שיש בתגובות זה קצת (מאד )מהצד של הבנים/בנות שבחרו לא להיות בקשר,וגם קצת תגובות מאנשי הקהילה.
לירי_יער*

שליחה על ידי לירי_יער* »

עפרה שחר
למה איזשהו עניין שהיה בין איש צוות לילד מהגן
זה בגלל שאיש הצוות הוא מהקהילה?
לא פעם היו ויש עניניים בין אנשי צוות בכל מיני גנים מעולים לילדים או הורים
איך ולמה לקשר זאת לקהילת ההרי קרישנה
ושוב אני מבקשת- את יכולה לכתוב לי במייל-
אם כל כך חשוב לך "להוציא את האמת לאור"
אני מזמינה אותך לספר לי את האמת באופן אישי ולא פומבי
קצת_תשובות*

מנסה להעביר את הדיון על הכפייה הדתית לדף אחר...לא כל כך טובה בזה,אבל מנסה...

כפייה דתית בארץ דעות

העברתי חלק מההודעות מקווה לסיים היום (זה לא מעט...)
אנא עיברו לדון על כך שם.
(-:
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

חבל, כבר יש דף בנושא - איש באמונתו יכפה.
אני מתנדבת לאחד ביניהם אח"כ.
סחתיין על הרמת הכפפה :-)
h*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 02:58

שליחה על ידי h* »

כולי תקווה שבזאת אפשר לסגור את הגולל על ההכפשות האיומות שהוצגו בכתבה מגמתית זו.
אני קוראת וזה עושה לי רע, אולי רק צורת הכתיבה הצפופה, משהו שמזכיר לי מישהו אובססיבי מדבר,
למה שאסביר, ממש עושה לי לא טוב, גם פיזית.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

הבת שלי בגן המדובר זו השנה השלישית. בגדול אני מרוצה מהגן (טוב יש לי כמה טענות אבל הן ממש שוליות לעומת מה שהבת שלי מקבלת).
אפשר לאמר שאם לא הייתי מוצאת לה את הגן הזה היא היתה נשארת איתי בבית כי לגני מועצה לא הייתי שולחת אותה וגם לא ל99.9% מהצע הגנים בארץ. (טוב בפרדס חנה יש עוד כמה גנים אופציונליים שכן הייתי שולחת אותה אלייהם אבל לחלקם צריך להרשם ברגע שנכנסים להריון).
הבת שלי הולכת בשמחה לגן, טוב לה שם. ואני מרגישה רגועה לגמריי לגבי החינוך שלה. ואני שמחה מאוד שמצאתי עבורה גן שאני יודעת שהיא מקבלת ערכים חשובים לחיים כמו שיתוף, חברות, הקשבה, הודיה על היש, אחווה (אי אלימות).
כל המילים הללו הן לא ססמאות אלא יש להן תוכן ויישום יום יומי עם ילדי הגן.
בגן חוגגים את חגי ישראל ובוחרים להתייחס לתוכן מתאים והולם את גילאי הילדים הרכים.
הגננים שלה טובים ביותר וקשובים הן לילדים והן להורים.

מעולם לא ניסו להזמין אותי לשעורים של הקהילה וזה גם לא מעניין אותי להגיע אלייהם.

לא שמעתי על שום בעיות קשות בגן שלה. יכול להיות שבקבוצות אחרות יש יותר קשיים אך אני די בטוחה שאם היו דברים קשים כבר הייינו ההורים יודעים על זה. אתם יודעים מקום קטן שבו ההורים מכירים אחד את השני. השמועות פורשות להן מהר כנפיים.
נקודות_ורודות_אגדיות*

טוב!
בשעה כה מאוחרת זו של הלילה, ערכתי את הדף.
הפרדתי רק את הדיון שעוסק פרופר במנהגי דת וכולי. את כל העיסוק בהקמת עיר חרדית השארתי, לטעמי זה ממש קשור לדיון פה ולכתבה ששודרה וכולי.

ענייני דת ומדינה הועברו לדף כפיה דתית בארץ דעות

אם רוצים לשנות את השם, תשנו - אני לא יודעת לעשות זאת וגם לא יודעת מה הוחלט.

לגבי העריכה שלי - יש סיכוי שיש פספוסים ואם יש - מחר אנסה לתקן.

ולמי שניסתה לערוך פה - כדאי למחוק את מה שמעבירים אלא אם כן זה ממש רלוונטי לשני הדיונים.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

ערכתי את הדף

תודה
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

תודה על ההפרדה בין הדיונים! |Y| |Y| |Y|
אכפת לך שאני אעביר את הדף החדש לדף הקיים, איש באמונתו יכפה?
לירון_כהן*
הצטרפות: 22 אפריל 2010, 01:32

שליחה על ידי לירון_כהן* »

התעקתי מתגובות של ההורים מאתר מאקו, אני לא שייך למשפחות אך מכיר את המורים בגן ובב"ס ויודע שהם מנותקים ממשפחותיהם. השאלה שלי איך אפשר לחנך על אהבה ונתינה כשהם עצמם מנותקים מהוריהם? מאחיהם? מכל המשפחה??

בכל תגובה אנשי קהילת קרישנה אומרים וחוזרים על עצמם שצריך לשמוע גם את הצד השני ולא רק את צד ההורים.להזכיר לכם ילדינו האהובים שכ ו ל נ ו בלי יוצא מן הכלל ניסינו להתקרב אליכם, לנסות להבין מה קרה, למה הניתוק, לפתוח את הלב, לדעת על מה אתם כועסים, על מה האשמות, לשים הכל על השולחן ולדבר, ואתם אמרתם:" אני לא עשה לכם את העבודה","תגיעו לזה לבד". פעם אחר פעם התקשרנו, שלחנו הודעות, ניסינו כל סוג של תקשורת כדי להבין, לדעת על מה אתם כל כך כועסים, מה עובר אליכם, אבל לשווא. נקרע לנו הלב על הסבל שלכם ואנחנו ההורים לא יכולים לעשות דבר. פעם אחר פעם ניסינו להתקרב, לדעת מה הדבר הכל כך קשה שעשינו שאתם מנתקים קשר איתנו ועם כל המשפחה, ולא היה מענה, ההפך אמרתם לנו שנפסיק להתקשר כי זה הטרדה. פחדנו אך לא ויתרנו, אז הגענו אליכם הביתה או לגן כדי לדבר, לראות אותכם, לשמוע את הצד שלכם ואתם הזמנתם משטרה כדי לגרש אותנו, לגרש את ההורים שלכם שרק רוצים להבין מה קורה כאן, שאוהבים אותכם ותומכים בכם תמיד!! ולא מוכנים לוותר עליכם!! אחרי המשטרה חלק גדול מההורים גם קיבלו צו הרחקה מהילדים, מהנכדים. אז תסבירו לנו אנשי הקהילה איך בידיוק אפשר לשמוע את הצד השני??? אנחנו, כל ההורים מוכנים להידברות, מוכנים ורוצים לשמוע את הצד השני, את ילדינו, ביחד עם לב פתוח ומלא אהבה.
  • אנחנו: ההורים, האחים,הסבים,הדודים. 09/04/10 | 15:54
אלמוני_פלוני*
הצטרפות: 28 מרץ 2004, 20:01

שליחה על ידי אלמוני_פלוני* »

תגובה רלוונטית בלינק להלן, שמעידה כי הדברים אינם שחור ולבן, אלא לרוב אפור לגווניו...

http://www.yogaoflove.org/forum/?p=67
מכר*
הצטרפות: 25 אפריל 2010, 13:54

שליחה על ידי מכר* »

אני לא שייך למשפחות אך מכיר את המורים בגן ובב"ס ויודע שהם מנותקים ממשפחותיהם
אני מכיר זוג שעובד כמורים בגן הזה ויודע שהם דווקא בקשר עם משפחותיהם מה שמעמיד סימן שאלה גדול מעל כל מה שכתבת.
ענבר*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 17:04

שליחה על ידי ענבר* »

הייתי חייבת לכתוב למרות שלא לקחתי חלק בדיון עד כה
אני לא שייכת לאף אחד מהצדדים אבל הכתבה הזו הטרידה אותי, ולכן נכנסתי וקראתי חרישית בדף שנפתח
בחיפושי באינטרנט שכלל לא היו קשורים לקהילה או לגן שלה אלא לחיפושים הקשורים למושבה חופשית ולפרדס חנה הופיע להפתעתי בראש העמוד או בצדו קישור ממומן שהרגשתי חובה לכתוב כאן את תוכנו וכתיבתי זו מופנת בעיקר לאלו שטענו כי הקשר בין הכפשת הקהילה בחריש בכתבה ובכלל לבין החרדים הוא מקרי בהחלט...
בימים האחרונים נמצא בגוגל קישור ממומן המזהיר מפני המסגרת החינוכית אליה משתייכת הקהילה, ואם נכנסים לקישור מגיעים כמובן לאתר לב לאחים החרדי!!! הפועל לשחרור נשמות שתעו וכמובן להציל נפש יהודיה מ"התבוללות"
פשוט מפחיד מה שקורה במדינה הזו
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

ואם נכנסים לקישור מגיעים כמובן לאתר לב לאחים החרדי!!!

אכן יש שם קישור ממומן אבל אני הגעתי דרכו KtSct]לאתר המידע על כתות בישראל HareKrishna[/po].asp?gclid=CKz13MzbqaECFc2S3wod7SjjEw
ענבר*

שליחה על ידי ענבר* »

יפה
אבל אם תבדקי מי עומד מאחורי האתר, אמנם זה לא יהיה כל כך פשוט אבל אני רציתי להבין מי עומד מאחורי האתר הזה וגילגלתי את מספר הטלפון שמופיע באתר 1800366100 והגעתי לקישורים לאתר לב לאחים http://www.ll144.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7% ... %D7%9D.htm ראו הפלא מספר הטלפון זהה לאתר "המידע על הכתות"
בעיני זו שערוריה
ענבר*

שליחה על ידי ענבר* »

עכשיו הסתכלתי שוב בקישור זהו טלפון החירום בנושא מיסיון וטמיעה
מקווה שהאנשים הללו הקשורים לקהילה מודעים לעניין ואם לא מקווה שמי שמכיר אותם באופן אישי יביא זאת לידיעתם
נראה לי סביר שכבר יכולה להיות להם עילה לתביעה
שמוץ*
הצטרפות: 28 אפריל 2010, 21:31

שליחה על ידי שמוץ* »

נראה לי סביר שכבר יכולה להיות להם עילה לתביעה
עילה לתביעה תמיד יש.
לי יש עילה לתביעה נגד הקהילה בחריש.
הזכות הקהילה איבדתי חברים ממש טובים שלי.
כנ"ל לגבי הקהילה החרדית בבני ברק, בירושלים ועוד.

הבה ונתבע ונקווה שלא נטבע.
איזו_מדינה*
הצטרפות: 29 אפריל 2010, 01:36

שליחה על ידי איזו_מדינה* »

_בימים האחרונים נמצא בגוגל קישור ממומן המזהיר מפני המסגרת החינוכית אליה משתייכת הקהילה, ואם נכנסים לקישור מגיעים כמובן לאתר לב לאחים החרדי!!! הפועל לשחרור נשמות שתעו וכמובן להציל נפש יהודיה מ"התבוללות"
פשוט מפחיד מה שקורה במדינה הזו_

אכן כן!!
כל האמצעים כשרים אצלם...
אנו חיים באחת המדינות החשוכות....
לא יאומן מה שקורה כאן....דיקטטורה סמויה,במסווה של יראי שמיים .
בושה!
אחד*
הצטרפות: 18 אפריל 2005, 11:07

שליחה על ידי אחד* »

_לי יש עילה לתביעה נגד הקהילה בחריש.
הזכות הקהילה איבדתי חברים ממש טובים שלי.
כנ"ל לגבי הקהילה החרדית בבני ברק, בירושלים ועוד._
באותה תביעה, אני רוצה גם להכניס את "באופן טבעי": בגללם איבדתי חברים ממש טובים, שכבר לא מוכנים יותר להסתובב איתי בקניון ולאכול במקדונלדס!
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

באותה תביעה, אני רוצה גם להכניס את "באופן טבעי": בגללם איבדתי חברים ממש טובים, שכבר לא מוכנים יותר להסתובב איתי בקניון ולאכול במקדונלדס!
:-D
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

שליחה על ידי ורד_דרור* »

אז כנראה שגם בקליפורניה קוראים את באופן טבעי כי שם הוציאו אל מחוץ לחוק את ארוחת הילדים של מקדונלדס!
מה פתאום, איך אתה יודע? קראתי בעיתון.
חוקר*
הצטרפות: 04 מרץ 2007, 16:03

שליחה על ידי חוקר* »

אכן יש שם קישור ממומן אבל אני הגעתי דרכו לאתר המידע על כתות בישראל
זה סיפור ישן. האתר הזה הוא בהחלט אתר מוסווה של תנועת לב לאחים. הנה עבודת מחקר רצינית:
http://www.notes.co.il/eitan/5128.asp
אגב, לב לאחים, כמו אחיו התאום יד לאחים, הוא אירגון אלים (על פי דוח זכויות אדם בין לאומי) ששם לעצמו למטרה מאבק במיסיון וב"טמיעה" (נישואי תערובת בין יהודים ללא יהודים).
תושבת_חריש*
הצטרפות: 31 מרץ 2012, 23:44

שליחה על ידי תושבת_חריש* »

למה הנתק הגדול מכל מי ששונה ממך? ובטח שמהמשפחות.. שגידלו ועשו הכי טוב שיכלו גם אם טעו.
את מי הם מחנכים לאהוב? רק את מי שבדיוק כמוך?
אני חושבת ומרגישה שיש משהו מאוד לא טהור בכל המהלך הזה אפילו שגם לי פעם הארי קרישנה נראו מגניבים כאלה של peace&love סטייל שנות ה- 60.
איפה שיש כסף וכבוד יש לכלוך, בטח ובטח איפה שמחנכים לשנוא ולהקפיד (על ההורים) במקום לחבק ולסלוח.
מריח לא טוב.
אור_מימון*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2013, 16:19

שליחה על ידי אור_מימון* »

שלום. אני לא חלק מקהילת הרי קרישנה בישראל או בעולם וגם לא מכיר בקהילה זו איש או אישה.
מה שכן אני מכיר זה את הערכים והרעיונות העומדים מאחורי כל הדבר ומקורם לידיעתכם במקום הרוחני הגבוה והטהור ביותר...
וגם אם היה שם איזה שהוא משהו לא מושלם או טעות... נו, כולנו בני אדם ואף אחד לא מושלם. בחצרות של מיטב הרבנים והמקובלים המכובדים ביותר בארץ תמצאו טעויות דומות אם לא יותר...
למה לתקוף דרך אחרת לאהוב ולשרת את אלוהים? מאיזה מקום מוגבל וקטן זה בא?
במקור ולפחות בתקופת המקרא באיזורנו הגאוגרפי עם ישראל נבחר לעם בחירה- העם של אלוהים. אותו אלוהים אחד.
כל מטרת דרך העבודה המתורגלת בדרך העבודה של קהילות הרי קרישנה בעולם היא להיות קרוב לדבר המופלא הזה ולשרת אותו.
למה לפחד?
גם אם נעשה את זה בדרך יהודית קונבנציונלית דומה ( דרך אגב דרכי התרגול בקבלה לעומקה הן דומות מאוד כשאתה גבוה מאוד בתוך הדרך... ) זה לא אמור לאיים על אף אחד.
לא לפחד מאהבה. ככה רק יוצרים נזק וגורמים לאנשים פתוחים להתרחק עוד מהקונבנציה המוגבלת...
דרך אגב הכותב תלמיד רוחני בדרך אחרת דומה גם היא לכל הדרכים האמיתיות...
תודה. רק אהבה לכולם. וגם הרבה סובלנות...
פלוני_אלמונית*

משהו יודעת אם הקהילה פעילה ואיך אפשר לצור קשר איתם?
שליחת תגובה

חזור אל “זכויות הפרט”