המון שאלות לקראת לידה

אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

תשאלי את הרופא ההוא במה בא לידי ביטוי הגמילה ?
סתם מסקרנות כדי שנוכל לבדוק על כמה תינוקות שאנחנו מכירים בתחום
קרוטנית את מסכימה לשאול את החברה שלך ?
אני אשאל גם כמה
אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

(אפילו סתם אנטיביוטיקה),
מותר לקחת אנטיביוטיקה ביחד עם SSRI
אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

למעשה אין שום התערבות רפואית שיכולה לקרות בלידה שאסורה עם סוג כזה של תרופה
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

דרך אגב לפי אותו רופא למה שהתינוק יעבור גמילה אם הוא ממשיך לקבל את התרופה דרך חלב האם ?
...אולי הוא בכלל מניח שאסור לקחת את התרופה בהנקה (מה שגם כן לא נכון)?

אשאל.
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי נטע* »

התרופה מותרת בהנקה ובהריון. גם הרופא וגם אני בדקנו, כל אחד בנפרד, עם המרכז הטרטולוגי בעין כרם ועם מרכז ההנקה נראה לי באיכילוב. למיטב הבנתי מהרופא בחלב התרופה מגיעה לתינוק בריכוז הרבה יותר נמוך מבהריון ולכן יש תסמונת גמילה. הוא אמר שהגמילה באה לידי ביטוי בעצבנות של התינוק, קשיים בהנקה, וחוסר מנוחה. תינוק "קרנקי" כזה.
אשאל אותו לגבי מחקרים ספציפיים.הוא רופא פרטי לגמרי אגב, אני פשוט ממירה את המרשמים דרך רופאת המשפחה. אחרי שהרופאים בקופת חולים התייחסו אלי כאילו אני משוגעת בהתנשאות נוראית החלטתי לוותר על שירותיהם. הוא ממש אחלה, דיבר איתי בצורה מאוד נעימה, ישירה, נתן לי מידע ולהחליט לבד- כמו שרופא צריך להיות. יעץ ולא קבע. בגלל זה מה שאילה אומרת לגבי הגמילה מפתיע אותי, ואבדוק איתו שוב.
גם אני יודעת שזו תרופה מאוד מאוד בטוחה שכמעט אין לה סתירה עם תרופות אחרות.
החשש שלי הוא לא מהתרופה והשפעתה על ההריון, לגבי זה קיבלתי החלטה, אלא מהיחס אלי בזמן הלידה, מהשהייה הרצופה עם התינוק אחרי הלידה (מאוד חשוב לי) ומזה שאוכל לבחור ללדת בבית או במרכז לידה אם ארצה. ושהיחס יהיה מכבד.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המון שאלות לקראת לידה

הנה התשובה שקיבלתי מצרכנית פרוזאק ותיקה (ילדה בקיסרי חירום, מיניקה למרחקים ארוכים):

"לא נהיה שום דבר. התינוקת קיבלה פרוזאק מבטן אמה ועד עכשיו היא יונקת פרוזאק.
במינון הרגיל, שהוא 20 מ"ג, התרופה בטוחה בהיריון ובהנקה.
אם המינון יותר גבוה מ-20 מ"ג, צריך להודיע לצוות, כדי שאם לעולל יהיו תסמונות גמילה, ידעו ממה זה".
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המון שאלות לקראת לידה

אלא מהיחס אלי בזמן הלידה, מהשהייה הרצופה עם התינוק אחרי הלידה (מאוד חשוב לי) ומזה שאוכל לבחור ללדת בבית או במרכז לידה אם ארצה. ושהיחס יהיה מכבד.
את יכולה לפנות לזהר כרמי דרך האתר זהר כבר בדקה
לא נראה לי שהמידע הזה מופיע באתר, אבל היא בטח תדע גם "מידע שטח" מעבר למדיניות הרשמית.
אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

טוב אז אני חוזרת ואומרת שכל התינוקות קצת קראנקי (קשה להיוולד קשה לחיות)ולרובם קשה לינוק בהתחלה עד שהם ואת לומדים איך
ואל תשכחי שהצוות במחלקת יולדות כולה אחיות לא פרופסורים
ולא ממש אכפת להם לפחות כך זה היה אצלי

אלא מהיחס אלי בזמן הלידה, מהשהייה הרצופה עם התינוק אחרי הלידה (מאוד חשוב לי) ומזה שאוכל לבחור ללדת בבית או במרכז לידה אם ארצה אני בלניאדו ניפרדתי מהתינוקת רק כאשר התקלחתי ואמא שלי הייתה איתה בקיצור יחס רגיל שום בעיה
אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

נזכרתי שכן יש משהו שקורה לאמהות מטופלות בפרוזק
לפני שהן משתחררות הבייתה שולחים אליהן עובדת סוציאלית שתבדוק שהן מרגישות טוב ויהיו במעקב של מטפל כל שהוא שרשם להן את התרופה
לדעתי זה פייר
אליה*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 19:38

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אליה* »

הי יקרות,
יש לי כמה שאלות....אשמח אם תייעצו לי מנסיונכן:
הריון ראשון, שבוע 29 וכמה ימים.
מתכווננת ללידה טבעית בס"ד במרכז לידה דיאדה לניאדו.
טוב, אז ככה: הפנים שלי מעט נפוחות, גם אצבעות הידיים מעט נפוחות,ועליתי במשקל משבוע שעבר כקילו וחצי......אני יודעת שעלייה במשקל זה נורמלי ואף רצוי, במיוחד שהייתי נורא רזה לפני ההריון (51 ק"ג) ועכשיו אני 65 ק"ג...מקפידה לאכול בריא ומאוזן לכול אורך ההריון.
פשוט נלחצת שמא יש לי רעלת הריון....(מרגישה בסדר גמור חוץ מזה). מה הם הסימנים לרעלת הריון? והאם נפיחות בפנים ובאצבעות הן מעליית המשקל?
שאלה שנייה חשובה: לא בא לי ללכת לעשות הערכת משקל התינוק אצל הגניקולוגית כי היא עושה אולטראסאונד בשביל זה.כול ההריון עשיתי 3 אולטראסאונד וגם זה יותר מדי לדעתי-(הרופאה מנסה לדחוף אולטראסאונד אוטומטית כמעט בכול פגישה ואני מסרבת).הבנתי שניתן לבצע הערכת משקל ידנית...אבל איפה? אצל מי??האם עשיתן הערכת משקל עובר??? אני צפונית....
אשמח לייעוצכן.תודה!@}
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

הי אליה, אני ילדתי עם אביגייל במרכז בלניאדו לפני כמעט 3 שבועות, את בתי השלישית המתוקה.
המרכז מדהים. מחלקת היולדות החדשה נקייה ונעימה, ולמרות זאת השתחררנו ביום למחרת.
גם אני עשיתי 3 אולטרסאונד בערך בכל ההריון. את חייבת בשביל ללדת במרכז להביא הערכת משקל שנערכת באולטראסאונד. בירוקרתיה..... תעשי דרך הקופה, זה יהיה מהיר.
הרופא שלי, קרלוס רוזנברג, מאמין במינימום התערבות, מינימום אולטראסאונד. תכנסי לאתר שלו, "הרחם". מקבל דרך כל הקופות.

סימפטומים לרעלת הריון הם ל"ד גבוה, חלבון בשתן.
לכי לבדוק אצל אחות הריון.
נפיחות באצבעות ובפנים יכולה להעיד גם על בצקת רגילה של הריון, גם על בצקת סימפטומאטית. את צריכה לבדוק את שאר הפרמטרים.
בהצלחה
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לכי למרפאה (רגילה אפילו) ותמדדי לחץ דם.
הערכת משקל ידנית - אפשר אצל רוב הרופאות והמיילדות (כולל גברים), בעיקר הותיקים יותר. אם את לא מוצאת - נסי מיילדת בית. לא יודעת אם בירוקרטית זה מספק ואם שואלים איך הושגה הערכת המשקל.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אה, וגם לא יודעת למה צריך הערכת משקל שגרתית (למעט מסיבות בירוקרטיות).
כבר_מאמינה*
הצטרפות: 01 ינואר 2010, 13:15

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי כבר_מאמינה* »

שאלה- כולן (=פורומי אינטרנט בנושא הריון ולידה) ממליצות על תחתונים חד פעמיים ותחבושות ענקיות לימים שאחרי הלידה. מכיוון שאני עתידה ללדת באוגוסט, נשמע לי שכל הפלסטיק הזה לא יהיה מאוד הגייני ו/או נעים. יש אלטרנטיבה?
יו_יו_בקנדה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של יו_יו_בקנדה*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי יו_יו_בקנדה* »

ילדתי לפני חמישה ימים...
גם אני לא משתגעתת על כל הפלסטיק הזה אז,
הלכתי לסופר ומצאתי תחתונים באזור של כל המציאות (אמבטיות מבצעים)
וקניתי תחבושות אורגניות אקולוגיות.
שהיה בקלות ובהצלחה.
רויטל_S*
הצטרפות: 20 נובמבר 2008, 22:37
דף אישי: הדף האישי של רויטל_S*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי רויטל_S* »

את יכולה להשתמש בתחתונים מכותנה מלאה (כאלה של 10 ב5 שקל וכדומה ) נעים יותר אבל לי אישית החד פעמיי (הרשת לא הנייר הזוועתי הזה ) היה הכי מאוורר והכי נעים . מה גם שלא היה צורך לכבס .
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי נעמי* »

יש היום מוצרים חד פעמיים מתקלים תחפשי בגוגל ש.ב.א.
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

אבל לי אישית החד פעמיי (הרשת לא הנייר הזוועתי הזה ) היה הכי מאוורר והכי נעים . מה גם שלא היה צורך לכבס כן הם אחלה וגם למי שיש ישבן גדול, כמוני :-)
אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

אני לקחתי ערימת תחתונים שכבר היו מיועדים לזריקה
ותחבושות מהסוג העבה שאין בהם פלסטיק א ב ל
נזל לי המון דם אז אולי עדיף תחבושת מהסוג המסגעיל
מצד שני אחרי הלידה זה משהו שבכלל לא שמים לב אליו כי מרוכזים בתינוק
כבר_מאמינה*
הצטרפות: 01 ינואר 2010, 13:15

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי כבר_מאמינה* »

אז קניתי היום במבצע בשופרסל 5 זוגות תחתוני כותנה של גיבור סברינה במבצע של 50% הנחה (יצא 30 שקלים ל-5 זוגות, נראה לי אחלה מחיר). (כדאי לקנות עוד חמישייה? כמה זוגות תחתונים אני עומדת להחריב?)

עכשיו לגבי התחבושות- יש המלצות?
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

לגבי התחבושות- יש המלצות?
אני השתמשתי קצת בחד פעמיות, אבל הן (סליחה, כן?) מסריחות נורא, ויצרו לי תחושה לא נעימה. על כן עברתי למגבות קטנות וחיתולי טטרה ישנים מקופלים. בתום השימוש זרקתי לגיגית עם מים קרים, ואחר כך לכביסה (כמו עם תחבושות רב פעמיות). היה נעים יותר.
לידה טובה!
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי מנטרה* »

היי כבר מאמינה,
אני השתמשתי בבית החולים בתחתוני רשת, ובתחבושות הח"פ.
בבית השתמשתי בתחתונים ישנים ובתחבושות רב פעמיות של שירה לוריא, שיש לי לימי הווסת. והיה לי ממש כיף ככה.
הבטחתי לעצמי מתנה, בסוף ימי הדימום לזרוק את כל "תחתוני הווסת" הבלויים ולרכוש לי תחתונים חדשים וכייפים תחתיהם.
בבית חולים גם נהגתי להוסיף פד גזה עם מי מגנזיום להקלה על הבצקות, וגם בכמה ימים שחזרתי הביתה, ואיתם יותר נח עם התחבושות הח"פ המגעילות...
וכמו שכבר נרמז כאן, אני מקווה שזה מה שיטריד אותך אחרי הלידה, ולא צרות כמו תפרים ורעות אחרות...
המון בהצלחה!
מנטרה.
מלכת_השלולית*
הצטרפות: 10 מרץ 2009, 21:31

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי מלכת_השלולית* »

תחתוני רשת לדעתי הן המצאה מופלאה. נוחות להפליא ומתאימות לפדים /בדים רחבים ומאד נושמות.
מה ששוכחים לספר לנשים שהן ממש לא חד פעמיות. ניתן לכבס אותן ממש כמו כל תחתון אחר.
לגבי דימום אחרי לידה- יש והרבה וכמעט כל דבר שתשימי שם יהיה לח ורטוב.
אפשרות שקיימת גם בטיטולים- זה לשים טטרה גזור/ בד כותנה- על הפד וכך משיגים גם מגע נעים וגם יחסית פחות סיכוי לנזילות- עובד גם על פד. אמנם לא מי יודע מה נושם ופלסטיקי.
השאלה זה כמה לא איכפת לך 'להתלכלך'. את יכולה לשים קצת טטרות. אבל לשבת על סדינית או מגבת ישנה לאבטחת נזילות.
חיתול רב פעמי...
משהו שאני ניסיתי- בזמן הווסת אני מרוקנת את הדם. ניסיתי בהצלחה חלקית גם לאחר לידה. כמובן היה צורך בתחבושת. אבל הרב זרם לשירותים. נראה לי קשור בתרגול קודם, והשפעת הלידה על רצפת האגן.

ועוד משהו שאולי לא נכתב בדף הנכון- מניסיוני פדים רב פעמיים מכותנה סופגים הרבבבה יותר טוב מהמקבילים החד פעמיים ובטח שהרבה יותר נעימים

לידה כייפית
אילה_א*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

עדיף לקחת יותר תחתונים ולא להשתמש מאשר פחות
יש כאלה שהדימום נמשך להן המון זמן והוא חזק ויש כאלה שתוך יומיים כבר הוא לא רציני
אז עדיף שיהיה יותר מאשר פחות
לא_אוכלת_חסה*
הצטרפות: 09 מאי 2010, 09:05

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי לא_אוכלת_חסה* »

לגבי שחרור מוקדם-
ילדתי במאיר לידה שניה בתחילת השבוע, היינו בבית כ4 שעות מסוף הלידה
המיילדת היתה זוועה אבל כל השאר (תינוקיה, מ. יולדות) היה סביר
רק חבל ששכחנו להגיד להם להוריד את הקליפס של חבל הטבור ועכשיו אנחנו תקועים איתו
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

הכי טוב בבית. המלצות אצלי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המון שאלות לקראת לידה

מה ששוכחים לספר לנשים שהן ממש לא חד פעמיות. ניתן לכבס אותן ממש כמו כל תחתון אחר.
בהחלט! אני כיבסתי תחתוני רשת והשתמשתי לפחות 3-4 בכל אחד, עד שכבר ממש התפרקו (וגם לא היה כבר צורך). הם גם מתייבשים במהירות בגלל הרשת.
לקראת*
הצטרפות: 19 יוני 2010, 18:18

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי לקראת* »

שאלה - אחותי עברה שתי לידות לא פשוטות כשהשנייה הייתה ממש טראומתית. יש צירים יש פתיחה והלידה לא מתקדמת בכלל. המיילדת אמרה לה בדיעבד שיש לה שני זיזים בולטים באגן והתינוקת פשוט נתקעה שם ולא יכלה להתקדם. במזל לא קרה אסון אבל זה עלה לה בכאבי תופת. כעת, לקראת לידתה השלישית היא מנסה להחליט האם לעשות קיסרי (כפי שהמליצה לה אז המיילדת) או לא (כפי שטוען הרופא הנוכחי). מישהי מכירה מצב כזה? נתקלה/ שמעה/ חוותה- מאוד מאוד נשמח לשמוע כי קשה מאוד למצוא חומר כלשהו על הבעיה הזו.
תודה
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המון שאלות לקראת לידה

זיזים = עצמות?
הייתי ממליצה לה להתייעץ עם אחת ממיילדות הבית הוותיקות, לא בכוונה ללכת ללידת בית כמובן, אלא מפני שיש להן ידע עצום, גם של הפרקטיקה הקונבנציונלית במיילדות וגם של גישות אחרות, והמון "מקרים" עברו תחת ידיהן.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

יש צירים יש פתיחה והלידה לא מתקדמת בכלל.
והתינוקת פשוט נתקעה שם ולא יכלה להתקדם.
נשמע כמו מה שקרה אצלי בלידה האחרונה... הלידה התקדמה ואז נעצרה. אני הרגשתי שהתינוקת פשוט תקועה ולא מצליחה לרדת.
והמיילדת אמרה לי שהיא כנראה נתקעה מאחורי איזו עצם [לא זוכרת את השם]
בסופו של דבר היא יצאה בלידה טיבעית בבי"ח.
אז אולי יש מה לעשות - אני מצטרפת להמלצה להתייעץ עם אחת ממילדות הבית ולבדוק לעומק את יספורי הלידה הקודמים ולנוסת להבין איפה הייתה הבעיה ואיך ניתן להתמודד איתה..
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אום_שלום* »

שני זיזים בולטים באגן נקראים ספינות וקיימים אצל כל אישה. יכול להיות שאצלה הרווח בין שתי הספינות קטן יחסית, אני לא מכירה מצב כזה. זה המקום הצר ביותר באגן של כל אישה שדרכו צריך ראש התינוק לעבור במצג הכי צר שהוא מצליח להציג, תנועה מעגלית עם האגן נחשבת מועילה למהלך המסובך הזה.

מצטרפת להמלצה להתייעץ עם אחת ממילדות הבית
מירב*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2002, 14:22

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי מירב* »

זיזים = ספינות (בלי דגש ב-פ') החלק הכי צר באגן - לכולן יש אותו, זאת לא בעיה ספציפית שיש לאחותך.
בעצם אותן ספינות הן נקודת ה-0, כשהתינוק מעליהן הוא נמצא כביכול במינוס וכשהוא מתחת הוא בפלוס.
ככל הנראה מה שקרה זה שהתינוקת לא התברגה נכון בתעלת הלידה, ולכן הכתר (החלק של הראש שמוביל את הלידה) לא נכנס בצורה אידיאלית לתעלת הלידה, וזה מה שגרם ללידה להיתקע. אני מניחה שמיילדת בגישה טבעית יותר הייתה מנסה לשנות את התנוחות של היולדת כדי להוציא את התינוקת מתעלת הלידה ולתת לה להתברג שוב בצורה נכונה יותר. (תנוחות שבהן האגן יותר גבוה מהבטן - כמו כלב מביט למטה מיוגה)
הייתי ממליצה לאחותך למצוא דולה מיומנת שתלווה אותה בהכנה ללידה הבאה ותוכל ללמד אותה ולעזור לה במקרה הצורך.
לידה נעימה ובטוחה
לקראת*
הצטרפות: 19 יוני 2010, 18:18

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי לקראת* »

תודה על התשובות עד כה.. אני מכירה את המבנה האנטומי של עצמות האגן אבל הכוונה הייתה למשהו שהוא כנראה מעבר לצפוי, או שכך לפחות זה היה נשמע. אין לה קשר עם המיילדת האקראית שהייתה שם וזה גם היה לפני 4 וחצי שנים כך שמנסים להבין מה עושים עם זה..
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אורי* »

הרבה פעמים בעיות קשות שמוצגות ע"י מיילדת/צוות בביה"ח כבלתי פתירות=ניתוח, הן באמת מצב שאפשר לפתור אותו בשיטות מאוד פשוטות כמו
אני מניחה שמיילדת בגישה טבעית יותר הייתה מנסה לשנות את התנוחות של היולדת כדי להוציא את התינוקת מתעלת הלידה ולתת לה להתברג שוב בצורה נכונה יותר. (תנוחות שבהן האגן יותר גבוה מהבטן - כמו כלב מביט למטה מיוגה)
מצטרפת להמלצה למצוא דולה מאוד מיומנת ולהתייעץ עם מיילדת בית.
אם את צריכה טלפונים או המלצות אז בשמחה
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי ירח_לבן* »

שלום ושאלה קטנה.
יש לי שמן של 'ערוגות הבושם' שמיועד למניעת סימני מתיחה, ורציתי לדעת האם הוא מתאים גם לעיסוי והקלה בחדר הלידה (לא פרינאום. כללי כזה) או שעדיף משהו אחר.
מכיל: שמן שקדים, שמן חוחובה גולדן, מיצוי לבנדר בר, ויטמין E, תמציות ארומתרפיות (? לא כתוב איזה).
אשמח לתשובה מהמבינות בדבר
תודה
נמלה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2006, 14:07

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי נמלה* »

למיטב ידעתי- חשוב שלא יהיה שמן נבט חיטה, שאר הדברים נשמעים בסדר.
כדאי לבדוק לפני כמה זמן לוקח לו להיספג, אם הוא נספג מהר זה פחות נוח בלידה, כי צריך להוסיף כל הזמן. ואז שמן חמניות למשל יותר נוח.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אמא_בבית* »

יש לי שמן של 'ערוגות הבושם' שמיועד למניעת סימני מתיחה, ורציתי לדעת האם הוא מתאים גם לעיסוי והקלה בחדר הלידה (לא פרינאום. כללי כזה) או שעדיף משהו אחר
שמן שמיועד לתקופת ההריון, לא יזיק בזמן הלידה אבל יש כמה שמנים אסורים בזמן ההריון ומצויינים לזמן הלידה.
דוגמא לשניים הכי נפוצים הם שמן יסמין - מקל על כאבי הלידה, מפחית חרדות ולחץ, מעורר ומחזק צירים.
שמן מרוה מרושתת - מוסת ומזרז צירים, מתאים לחיזוק צירים לקראת סוף הלידה.
לקראת הלידות שאני מלווה, אני מכינה תערובת של שמן בסיס שקדים + יסמין או מרוה מרושתת +לבנדר או תפוז לריח טוב והרגעה. הרבה פעמים אני מוסיפה גם רוז המשפיע על חיזוק מערכת הרביה הנשית ועל שיפור תפקודי הרחם.
אם את לא רוצה להסתבך עם הכנות וקניות של כמה סוגי שמנים, יש לקנות שמן המיועד לעיסוי בזמן הלידה. אם תלדי עם דולה, היא בטח תביא איתה שמן מתאים.
חוץ משמן עיסוי, כדאי להכין ללידה שמן שקדים נקי כדי לשפוך על הפירנאום בזמן ההכתרה, ולעזור במניעת חתך.
את מוזמנת לכתוב אלי לעוד שאלות: [email protected]
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אמא_בבית* »

שאלה - אחותי עברה שתי לידות לא פשוטות כשהשנייה הייתה ממש טראומתית. יש צירים יש פתיחה והלידה לא מתקדמת בכלל. המיילדת אמרה לה בדיעבד שיש לה שני זיזים בולטים באגן והתינוקת פשוט נתקעה שם ולא יכלה להתקדם.
המיילדת מדברת על מה שנקרא בשפה הלא מקצועית: אגן צר.
נכון שלכל אישה יש שני זיזים בולטים (ספינות - עם דגש בפא) ושזהו המקום הצר ביותר באגן. אני מסכימה עם מירב שכנראה שהתינוקת לא התברגה נכון באגן ודולה או מילדת מיומנת הייתה אולי מצליחה להוציא אותה ולהחזיר אותה בצורה שונה.
האם אחותך הייתה בתנועתיות בזמן הלידה הקודמת? האם היא הייתה תחת השפעת אפידורל? לפעמים זריקת האפידורל ניתנת בזמן שהתינוק באמצע הסיבוב למצג פנים ואז שרירי האגן מתרפים ולא עוזרים לו להשלים את הסיבוב והוא נתקע בתנוחה לא אופטימלית.
אם הלידות הקודמות נגמרו בסוף בצורה טבעית, אין לי ספק שאחותך יכולה ללדת שוב.
אחת_עשרה*
הצטרפות: 05 מאי 2007, 22:18
דף אישי: הדף האישי של אחת_עשרה*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי אחת_עשרה* »

ל ירח לבן - ל'עומר הגליל' יש שמן מיוחד לזמן הצירים בשם Labor Pains. תערובת המתאימה ממש לזמן הלידה ולהקלה על כאבי הצירים.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

מוזמנת לקרוא מה שכתבתי בדף כאב בלידה
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

המון שאלות לקראת לידה

שליחה על ידי מיכל* »

שלום, אני צפויה ללדת עוד כחודש
ומתלבטת בין לניאדו להלל יפה. חשוב לי לציין שאני לא מתכננת מראש לידה טבעית, אבל משתדלת לשמור על ראש פתוח מכל הבחינות, ככה שהחדרי לידה טבעית בלניאדו לא רלוונטיים לגבי...
בכל מקרה אני אשמח לשמוע מכל מי שילדה באחד מבתי החולים איך היה לה.
תודה מראש!
מיכל
שליחת תגובה

חזור אל “התמודדויות יומיומיות קטנות”