המשך חיינו באפריקה 3

אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אז מה מרגיש לי מפוספס
אולי העובדה שאני מבלה את רובו הגדול של זמני בחברתם של אנשים ,שהגדול מביניהם הוא בן (בת) שמונה וחצי...
צריכה גם חברה בגובה שלי (או כמו שתומר הקטנה אומרת "כל אחד יפה בגודל שלו"... :-) ),מישהו לדבר איתו על הדברים שלי, על הצרכים שלי, על מה שמעניין אותי.
טוב, חזרתי לנקודת המוצא. :-P
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

היום היה אמור להיות שיעור שחיה.
אבל... פתאום התחיל גשם, ונהיה סגרירי. טוב, לא צריך להגזים, בעצם לא ממש קר, אבל קצת קריר, ולא ממש מתאים לבריכה.
דחינו לעוד יומיים.
חוץ מזה נירשמנו לכל שאר החוגים.
מהשבוע הבא יש חוג אחד לפחות בכל יום. ממש עמוס.
חשבתי לעצמי שבארץ בחיים לא הייתי יכולה או צריכה כל כך הרבה חוגים. יכולה- כי זה המון כסף, צריכה- כי אין צורך, כי יש רחוב, גן משחקים, חברים בשני הנ"ל, מפגשי חינוך ביתי.
כאן אין כלום. חייבים יציאות יזומות שכאלה.

ועכשיו היה לי טלפון. דגנית ב, שגרה בארושה הרחוקה, התקשרה.
חזרו לפני כשבוע מחודש וחצי בישראל.
החזירה אותי לקשיי החזרה לכאן, לקשיי העזיבה את הארץ, לכל מה שהצלחתי קצת להדחיק בנתיים.
היה כיף לדבר.
מעניין שבאמת חשבתי עליה בשבוע האחרון. תהיתי מתי הם חוזרים לטנזניה. התגעגעתי לשיחות איתה. תכננתי לכתוב לה מייל.
יש בינינו מן "אחוות אחים לצרה" שכזאת, חוץ מהחיבור האישי הנעים.

טוב, עכשיו יש לי שוב עבודת הדחקה.

חוץ מזה, יום נעים היום.הבנות מעסיקות את עצמן במשחקים, טלויזיה, מחשב. זה באמת כיף לראות איך הן מסתדרות אחת עם השניה. גם כשיש ויכוח קולני אני מנסה לא להתערב, והרבה פעמים הן מסתדרות בעצמן. לעיתים מספיק לי להגיד מילה אחת או שתיים בכדי לתת להן כיוון לפיתרון הסיכסוך.
ואני חושבת לעצמי שהן לומדות התחשבות ,התחלקות,ישוב סיכסוכים וחילוקי דעות ואהבה, וזה נפלא.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

היום היה שיעור טניס.
אני בדרך כלל יושבת בצד המגרש בזמן השיעור.
ואז ניזכרתי איך בהתחלה הייתי צריכה לתרגם לבנות כל מילה ומילה. ואיך ,בעצם,לא יכלו להשתתף בחוגים ממש כי לא הבינו את השפה. והנה, הן כבר כמעט ולא צריכות אותי בזמן החוגים. מבינות כמעט הכל, או לפחות את רוח הדברים.
טוב, האנגלית שלהן אינה רהוטה, בגלל שאינן הולכות למסגרת, ובעצם חיות בעיברית. ילדים אחרים שמגיעים והולכים למסגרות, יודעים אנגלית מצויין תוך חודשים ספורים.
אבל זה בסדר. האנגלית עדיין מהווה חלק מחייהן, ואני רואה את אור משתמשת בשפה גם בבית.

בעוד שלושה ימים ימלאו שנתיים לעזיבתינו את ישראל.
עוד מעט שבעה חודשים מאז שהיגענו לדאר-א-סאלם.(להוריד חודש שהייה בישראל).
הכל נראה כל כך הזוי. כל מרווחי הזמן מתערבלים, הזכרונות מאבדים תחושה של זמן,מתקרבים ומתרחקים חליפות.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

היום לקחתי את הבנות לחוג אירובי.
בזמן שהן נהנו בחוג (שדרך אגב, הן המשתתפות היחידות בו כרגע), תומר ואני יצאנו לשחק בחוץ.
היגיעה אמא מלוכסנת עיניים עם בת קטנה.
התחלנו לדבר קצת, בת כמה כל ילדה, כמה זמן את כאן. אחר כך עברנו ל"מאיפה את?". היא מקוריאה, וליוותה את זה בהסבר מדוייק היכן נימצאת קוריאה על המפה -בין יפן לסין, זה חצי אי...
אז שאלתי אותה אם היתה בעוד מדינות. כן, היתה לפני כן בצרפת. ומיד פתחה בסיפור שלה, שעברה לצרפת כשהבת היתה תינוקת בת שבועות ספורים, וכמה זה היה קשה, להיות לבד, בלי עזרה, לא לישון בלילות, בלי הדרכה ותמיכה, ואף אחד לא דיבר שם אנגלית, ושלפעמים היא בכתה.
ואני חשבתי לעצמי שהנה, דבר אוניברסלי- אמא צעירה עם תינוקת קטנטנה (ועוד בארץ זרה), הקושי, הבדידות,חוסר האונים וחוסר הידע.
שאלתי אותה עם טוב לה כאן, והיא ענתה שהמעברים ממדינה למדינה קשים.
ולרגע אחד קצר, היתה מעין קירבה של אמא לאמא. היא עם האנגלית העילגת שלה, ואני עם הניסיון להבין את דבריה.
ועם זאת, היפרידו ביננו שנות אור.
בת_של_נוסעים*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2005, 11:42

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי בת_של_נוסעים* »

ולרגע אחד קצר, היתה מעין קירבה של אמא לאמא

אבל למה רק לרגע קצר?
אנשים כל כך צמאים לקשר וכל כך קשה להם לעשות את הצעדים הראשונים. תמיד תחשבי שהם כמוך.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

בת של נוסעים, את כנאה צודקת, ואני צריכה להפסיק לקבל "רגליים קרות" בכל פעם שניקשרת שיחה מיקרית עם מישהו, ולהזכיר לעצמי ש
אנשים כל כך צמאים לקשר וכל כך קשה להם לעשות את הצעדים הראשונים.
תודה על התזכורת. :-)
חמוטל_בת_חוה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 13:59
דף אישי: הדף האישי של חמוטל_בת_חוה*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי חמוטל_בת_חוה* »

גם אני מסכימה

קראתי שמישהי כתבה למעלה שלא כל הקשרים התאימו לתמיד, אבל שהם בטח הובילו לקשרים אחרים שיותר התאימו

אני מזדהה עם זה

שואלת את עצמי אם את היית רוצה למצוא מישהי שמתאימה לך בדיוק? התשובה היא בטח כן
אבל את כותבת שכשפגשת את האישה הזאת הפרידו ביניכן שנות אור
וזה נכון על פניו לגבי רוב האנשים בעולם אם כך מסתכלים על זה ואפשר גם לחזק דווקא את הקרבה האוניברסאלית שדיברת עליה
להגיד
אני מזדהה איתך
גם אצלי זה ככה

לבטא את מה שמרגישים
למצוא נקודות חיבור
אבל גם להנות מהשוני והגוונים השונים

אני יודעת שלפעמים יש תחושה שאין נקודות חיבור בכלל
שמדברים שפות שונות לחלוטין

בכל זאת אני רוצה לעודד אותך להתחבר, להוציא מהפה את ההצעות, אפילו אם לא יוצא מהן שום דבר, כאילו
בסוף יוצא מה שצריך לצאת
אני מקווה
נשיקות
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה חמוטל, על העידוד וההזדהות.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

חוזרת לכאן שוב ושוב, קוראת את מילות העידוד והחידוד של בת של נוסעים ושל חמוטל בת חוה.
מנסה לשנן, להפנים, להזכיר אותן שוב ושוב.
אני במקום אחר לגמרי ממה שהייתי לפני ,נגיד,שנה. בזאת אני בטוחה.
בכל זאת, מקום בטוח יותר, למרות שעדיין יש היסוס וגישוש.
אבל מרגישה שההיסוס והגישוש הם במקומות חדשים לי לגמרי, שונים בתכלית מהמקומות בהם כבר ביקרתי.
זה מעודד.
לרגע חשבתי שאני צועדת במקום כבר שנתיים. אבל לא. לחלוטין לא.
תוך כדי כתיבה עכשיו אני מבינה שאלה מקומות חדשים לגמרי.
שיווווו, איזה מזל. |מנגבת זיעה מהמצח|.
היום, לפני שנתיים בדיוק, עליתי על מטוס של חברת "אתיופיה אייר-ליינס",הישארתי מאחורי את כל המוכר והאהוב, בדרכי לניירובי . מסע שערך הרבה מעל המצופה, שכלל היתקעות של 10 שעות באתיופיה, עייפות, בכי, תיסכול, כעסים. מסע שבסופו התחלתי את מסע החיים שלי באפריקה- מציאות מהולה בדברים הזויים, מוזרים ושונים בתכלית מכל מה שהיכרתי עד אותו היום.
שנתיים בדיוק אחרי, אני עדיין יכולה להעיד שהדברים נראים מעט הזויים ומוזרים, שאני עדיין נמצאת במסע עצמי לא קל למציאת האיזון שיתאים לי בחיי.
תודה
חמוטל_בת_חוה*

המשך חיינו באפריקה 3

רציתי לספר לך משהו

לסבתא שלי יש תחביב כזה, לדבר עם נהגי מוניות על דברים חשובים באמת. לשוחח, אפילו אם רק לעשר דקות. להפגש. לא לעבור זה מול זה כמו ספינות בלילה.... וחיש להעלם שוב בחושך... כל פגישה היא משמעותית
ויש כאלה שמשמעותיות במיוחד
בהצלחה
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

לסבתא שלי יש תחביב כזה, לדבר עם נהגי מוניות על דברים חשובים באמת
גדולה הסבתא שלך.|Y|
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

על הכל אני יודעת באיחור.
שחברה היתה בהריון שהסתיים בשבוע 8 , שחברה אחרת עוברת דירה ונאלצת לשלוח את ילדתה לבית הספר, שחברה נוספת כבר מתאוששת מטראומה שעברה.
זה כל כך מתסכל! אני עדיין מרגישה כל כך חלק , כל כך שייכת, אבל אני ממש לא בעיניינים. וזה עצוב לי מאוד. מה זה עצוב, קורע מבפנים. מרגישה כאילו זה לא הוגן, כי אני עדיין כאן, אבל אז ניזכרת שכבר לא באותו המקום הפיזי.
כמו להיות כלואה בארון זכוכית, ורק מה שעובר מול עיני אני רואה, אבל יש דברים שקורים בצד, איפה שאני לא יכולה לראות, ואותם אני מגלה בדיעבד, כשבמיקרה הם עוברים מול עיני, או שמישהו מדבר עליהם לידי.
כבר לא ממש חלק, בעצם. רק צופה חיצוני, מלקטת פרטים.
כבר לא חלק.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

היום היה לבנות שוב חוג אירובי.
שוב, אחרי השיעור המדריכה נשארה לדבר עם הבנות.
היא כל כך נעימה, יושבת איתן על הריצפה ומקשיבה להן, בגובה העיניים.
היא גם מתעניינת קצת בצורת החיים שלנו. חשבה שיש לנו שיעורים ממש. היסברתי לה שלא, שעושים מה שבא.
ועשיתי צעד, היזמנתי אותה לבוא לבקר. מן הזמנה ערטילאית, כלומר לא קבענו זמן, אבל זרקתי את ההזמנה לידיה.
היא רוסיה. הצליל של הרוסית כל כך מוכר לי, כמעט כמו "צליל של בית", והיא פתוחה וננחמדה.
ככה, בין לבין, כשאני שם, פעמיים בשבוע, לשיעור שלה ולשיעור השחיה, אנחנו קצת מדברות, והיא שואלת פרטים עלינו, ומספרת קצת על עצמה, אבל זה תמיד בחפזה, כי היא תמיד צריכה בסוף להתפנות לענייניה, או שאני צריכה להתפנות לבנות, או שניהם.
יהיה נעים לדבר קצת בנחת. לא שהבנות יניחו לנו לדבר...
חמוטל_בת_חוה*

המשך חיינו באפריקה 3

יופי אורית!!! עכשיו תקבעי זמן
הגמד_חיוכון*
הצטרפות: 06 יולי 2005, 23:41
דף אישי: הדף האישי של הגמד_חיוכון*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי הגמד_חיוכון* »

רק רוצה לציין שאני עוקבת כאן. שוב אומר שאת כותבת בצורה שמאוד נוגעת.
שתהיה לך ולמדריכה הנחמדה פגישה נעימה. מקוה שאת לא בונה ומצפה הרים וגבעות, למרות שזו הנטיה. גם אצלי היה כך. אבל יש להבין שכל צעד קטן הוא נכון וטוב. לאט לאט להכיר, לגשש, מספיק גם לשתות קפה רגע באוירה אחרת ולא בחופזה. זה כבר טוב. אז שימשיך להיות לך כיף עם בנותייך, שנשמעות לי ממך מתוקות להפליא. איך הן יוצרות מין גשר של האחרים אלייך. מקסים.
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

ועשיתי צעד, היזמנתי אותה לבוא לבקר. מן הזמנה ערטילאית, כלומר לא קבענו זמן, אבל זרקתי את ההזמנה לידיה.

תקבעי זמן. תני הזמנה רשמית, קשה מאוד לצד אחר להרים את הכפפה, אם היא נזרקת ככה באוויר. אימא שלי קוראת לזה "הזמנה רוסית" - "תקפצו כשאתם בסביבה..." הצד השני לא יודע באמת באם וכמה התכוונת להזמנה הזו.
עשיתי פעם את הפורום של לנדמרק - היו שמה המון!!! דיבורים ומליון דברים שלא כל כך התחברתי אליהם, אבל אחד הדברים שהם כל הזמן חוזרים עליהם זה הנושא של ליצור הזדמנויות, "להיות בפעולה",
כמה אנחנו חוסמים את עצמנו מתוך החששות והמעצורים הפנימיים שלנו.
ובעיקר בעיקר העניין הזה של מה יקרה אם יגידו לנו "לא". אי אפשר לתאר את הפחד והחששות של האנשים מכך והעיקר כמה פרשנות אנחנו מעניקים לכך. "לא אוהבים אותנו" "לא רוצים בחברתנו" "אנחנו לא יפים" "אנחנו לא מספיק טובים" ועוד ועוד.... כאשר כל מה שאמרו לנו זה "לא". בסך הכל מילה.
את בעלי היקר והאהוב שאותו הכרתי דרך אגב בבליינד דייט דרך אתר הכרויות באינטרנט ("איפה שמסתובבים כל הפסיכים..." מכירה את הקלישאות האלה?) שאלתי פעם: "איך יכולת ללכת לכל כך הרבה דייטים, מאיפה היה לך האומץ להתחיל עם כל בחורה נחמדה שראית, איך לא התביישת...? לא התבעסת כששמעת כל כך הרבה פעמים לא?" ואת כל זה שאלתי מהמקום האישי שלי, מתוך כל דרך החתחתים הארוכה שעברתי אני בדייטים והכרויות. ומה ענה לי כמובן בעלי? "ככל שמנסים יותר, אולי שומעים יותר "לא", אבל גם הרבה יותר "כן"...
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

. מקוה שאת לא בונה ומצפה הרים וגבעות
לחלוטין לא. אני מתחילה בקטן ;-)
תודה.

בת של נוסעים, שוב את שופכת על הנקודות החשוכות.
תודה.

אני מתכננת בפגישתינו הבאה, לנסות הזמנה יותר קונקרטית.
גם אני צריכה שלבים...
אולי אשתכלל עם הזמן :-)
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

משהו שאני עשיתי פעם. רציתי לארגן מסיבת חנוכה. הייתי בעיר חדשה, הייתי בטוחה שאף אחד לא יבוא ולכולם יש דברים יותר טובים לעשות. ובכלל אין לי חברים ואני נורא מסכנה. בקיצור: כמו שכבר כתבתי לך, קבעתי תאריך. לא באוויר, מעכשיו עוד שלושה שבועות ביום... עשיתי רשימה של כל מי שאני רוצה וחושבת להזמין וגם כל מיני מכרים. לא רק חברי ילדות וחברים מהצבא...(העניין הוא להזמין את מי שאני רוצה, לא מי שאני חושבת שירצה לבוא, יש הבדל גדול!) הפסקתי פשוט להגיד לעצמי את זה והפסקתי להחליט בשביל אחרים, וגם הפסקתי לחשוב מי מתאים למי... ומי ירצה לראות את מי... פשוט נטרלתי את כל הדברים האלה.
שורה תחתונה - אי אפשר היה לסגור את הדלת, היו כל כך הרבה אנשים, ממש כמעט כולם הגיעו. ועוד היה חבר מביא חבר... כמו שהישראלים אוהבים. אחרי שאת מתחילה להזמין וליזום את תקבלי הזמנות חזרה. את לא צריכה מיליון חברות, את לא צריכה תחליפי חברות ילדות מהארץ, את צריכה כמה ידידים שניתן יהיה להנות בחברתם ולא תהיה כל כך לבד. את והילדות. את גם יכולה לעשות איזו סדנא כזאת של "מה זה חינוך ביתי". כמו ערב מפגש/הרצאה כזה, לאנשים משעמם! גם אם כולם נראים לך כל כך עסוקים ושאין להם זמן בשבילך, תאמיני לי שהם מחפשים מה לעשות וישמחו לדברים והכרויות חדשות.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

הי, בת של נוסעים, יצאתי לרגע, ואת שוב כאן. איזה כיף.
המון תודה על השיתוף. זה באמת עוזר ומעודד.
טוב, קודם כל אני צריכה להכיר אנשים בכדי לעשות כזאת מסיבה... ובאמת, חנוכה מתקרב ;-)
גם יכולה לעשות איזו סדנא כזאת של "מה זה חינוך ביתי".
ואוו, איזה רעיון. אני צריכה לחשוב על זה. אני לא מאלה שמצליחה להסביר את זה כל כך טוב, ועוד באנגלית.
אבל אחשוב על זה.
את כמה צעדים לפניי, אבל זה בהחלט נותן חשק להמשיך.
תודה רבה לך. הדברים שלך נוגעים בנקודות הרלוונטיות בדייקנות.

לפני יומיים דיברנו עם אבא שלי במסנג'ר.
אחי נמצא אצלם, והוא היתקין להם וסידר אפילו את המצלמה.
ישבתי מול המחשב, ופתאום ראיתי מול עיניי את אבא שלי.
הייתי בהלם לרגע, מודה. לא ביגלל שלא התנסיינו בזה בעבר, פשוט המון זמן זה לא פעל, ושכחתי איך זה.
רציתי להושיט יד ולגעת בו, אבל הייתי צריכה להסתפק בתמונה שזזה בקושי במחשב.
עצרתי את הדמעות. תומר באה והתישבה עלי ודיברה גם, וזה היה באמת מרגש.
עד עכשיו דיברנו פעם בשבוע בטלפון. זה גם יותר זול וגם עושה את זה קצת יותר מוחשי.
אוף, המרחק המעצבן הזה!
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

היום התחיל שוב חוג הריקוד שהבנות השתתפו בו לפני החופשה (זה שבסוף העלו הופעה על הבמה).
הפעם, שלא כמו בפעם הקודמת, היתה הגבלה על מספר הילדים.
גאיה נכנסה והשתלבה מיד. חלק מהילדים היא היכירה מהפעם הקודמת וחלקם לא.
אצל אור, הגדולה, שציפתה מאוד לפגוש את הבנות איתן התחברה בפעם הקודמת, היתה אכזבה גדולה. חוץ משני בנים היא לא היכירה אף אחד, ולדבריה "הם התעלמו ממנה" ו "הסתכלו עליה". היא היתה על סף דמעות כשסיפרה לי על כך.
המורה גם הביאה איזה קטע קריאה, מעין מחזה קטן, אבל אור עדיין לא קוראת אנגלית מספיק טוב בשביל זה.
היא ישבה בצד בזמן שהם היקריאו והימחיזו.
אולי גם זה הוסיף. לי זה הוסיף. כאב לי הלב.
המורה נתנה לי עותק של המחזה בכדי שנקרא ביחד בבית.
נראה איך זה ילך.
אמרתי לאור שתתן לזה זמן. זו היתה הרי רק הפגישה הראשונה.
לרגע כעסתי על חוסר הקבלה של הילדים ,שלא יודעים לקבל אליהם מישהו חדש, אבל אז ניזכרתי בעצמי בגילה, הירגשתי אותו הדבר בדיוק, למרות שהייתי חלק כביכול מהקבוצה.
אךךךךךךך, קשה להסתכל במראה. לה לפחות יש עם מי לדבר על זה, לי לא היה.
אוווווווף, הציפיות ושיברן :-P
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

גאיה (בת 6 ): "אמא, זה קשה להיות אמא?"
אני : "לפעמים זה קשה ולפעמים זה כיף."
גאיה: "בדרך כלל זה כיף ולפעמים זה קשה".
אני מחייכת :"כן, זה יותר נכון".
גאיה: "למשל, כשאת צריכה להפריד בריבים".
אני : "כן. וכשאני עייפה אבל צריכה בכל זאת לקחת אותכם לחוגים, למרות שלא ממש בא לי".
גאיה:" וכשמפריעים לך לנוח".
אני :"וכשאני עצבנית, אבל צריכה להיות נחמדה לכולם".
גאיה (מחבקת אותי חזק) : " אבל חיבוקים זה כיף".
אני : "כן. חיבוקים עוזרים לקבל כוח כשקשה".
מחבקת שוב חזק חזק.

מקרה אחר.
אני יושבת מול המחשב ומזילה דמעות.
גאיה נכנסת לחדר ורואה את הדמעות.
ניגשת ומחבקת את הראש שלי, ובנידנודים קלים אומרת : "הו, תינוק שלי, אל תבכה".
הגמד_חיוכון*

המשך חיינו באפריקה 3

הוי.. נשבר הלב... איזה זכות גדולה זאת להיות אמא למלאכיות כאלה. מקור מתגבר לנחמה. (())|L|
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

עוד לפני שעברנו לכאן הגדולה סרבה לכתוב בכתב יד, רק באותיות דפוס.
ניסתי לשאול למה, אבל לא קיבלתי תשובה ברורה.(יש לי הרגשה שזה קשור לבית הספר הישראלי בניירובי, אבל לא בטוח) היא אמרה שלא אוהבת כתב יד ונוח לה יותר אותיות הדפוס.
אני כמובן הצלחתי קצת להילחץ עם "מה יהיה " ושטויות כאלה.
לפני כמה ימים ישבנו עם חוברות ללימוד עברית,השניה מתחילה לזהות ולכתוב אותיות ומילים, והגדולה הביאה את החוברת ללימוד אותיות הכתב. היא התיישבה והתחילה לתרגל את כתיבת האותיות אחת אחרי השניה.
מאז היא משתמשת גם בהן. משלבת את מה שהיא זוכרת, או בודקת בחוברת ההיא איך כותבים.
צריך רק סבלנות, וליסמוך עליהם...
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

אתמול בעלי אמר לי: "חסר לי קור. חסר לי לשבת ליד תנור. עכשיו מתחיל הסתיו בארץ."הוא תמיד אהב את החורף, את הקור. אני לא. תמיד קיטרתי על הקור בחורף. ואף על פי כן, אפילו לקור של החורף התגעגעתי בתחילה.
ניזכרתי שבשנה הראשונה שיוועתי לעונות השנה הארצישראליות, וכל הזמן הייתי חושבת איזה עונה עכשיו בארץ ואיך מזג האויר. כן, כאן קיץ כל הזמן. אין קור, יש עונה קצת יותר חמה וקצת פחות חמה ,ויש תקופות של גשמים ותקופות יבשות.
אני הדחקתי היטב גם את הערגה לעונות השנה, שהירגשתי אותה עמוק עמוק, בעצמות, בכל תא ותא בגופי. הדחקתי היטב.
ופתאום דוקא בעלי מעלה את זה, הוא שאומר שאינו מתגעגע לישראל.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

לפני כשבוע ראיתי מראה נדיר.
לחנות הירקות נכנסה אשה מקומית כשעל גבה ילד לבן קשור במנשא בד מסורתי.
זה מראה נדיר מאוד.
המקומיות אכן נושאות את ילדיהן על גבן ,קשור בעזרת בד.
ולכל הזרים- הלבנים יש בדרך כלל מטפלות מקומיות, אבל אף פעם לא ראיתי מטפלת נושאת את התינוק הלבן על גבה כך, והאמא בכלל לא היתה בסביבה. הילד היה כבן שלוש ונימנם לו בנחת.
המראה הזה ריגש אותי.
מעניין לפגוש את האמא שלו.

זהו. האתר יוצא לחופשה.
תהנו לכם בפארק הירדן. אני אכנס לבדוק חוויות אחרי.
בשנה שעברה היתה "קבוצת תמיכה" לנישארים. הפעם גם זה לא יהיה.
ניפגש אחרי.
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

עכשיו מתחיל הסתיו בארץ
??????????????????????
בתל אביב עדיין לא שמעו על זה.
שיוועתי לעונות השנה הארצישראליות
נו, זנ לא שהעונות פה כל כך בולטות. בטח לא כאמור בתל אביב...
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

אני יודעת שעדיין יש ימים חמים בספטמבר. ובכל זאת,כבר מתחילים להריח את הסתו, לפחות בצפון, מרגישים שהלילות כבר קצת יותר קרירים, ורמת הלחות יורדת.
והעונות, אפילו בתל אביב, יחסית לכאן, בהחלט קיימות!
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

טוב, מנסה לחזור לשיגרה של כתיבה.
קצת קשה לי, גם לכתוב וגם בכלל.
אבל אולי אתחיל עם משהו טוב.
קבעתי זמן למפגש. החלטתי שהתירוץ הוא ראש -השנה, ואזמין אנשים לשבת אחה"צ, שאחרי החג. לא חשוב שזה אחרי החג. חשוב שהם יהיו פנויים, ונעשה מן חג בשבילם- תפוחים בדבש, עוגת דבש, פינה להכנת שנות טובות, ו... מפגש בין אנשים.
אין לי מושג מי יגיע וכמה יגיעו, כי אנחנו הרי זרים לרובם, אבל ננסה.
אז זהו. אני מתרגשת, אני לחוצה.
זה מביך להזמין אנשים זרים לבית שלי, וחוץ מזה, זה בכלל לא החג שלהם, אז זה בכלל מרגיש לי קצת מוזר.
אבל אני הולכת על זה בכל זאת..
אחלק הזמנות בשבוע הבא בחוגים.
תודה לבת של נוסעים על הרעיון ועל העידוד.
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

זה מביך להזמין אנשים זרים לבית שלי, וחוץ מזה, זה בכלל לא החג שלהם, אז זה בכלל מרגיש לי קצת מוזר

למה זה כל כך מוזר ומביך?
ואם מישהו היה מזמין אותך? אימא נחמדה מהחוג של הבת שלך מזמינה אותכם לכבוד הפסחא שלהם נגיד או ראש השנה הסיני (אצלהם יש תמיד המון אוכל טוב :-)) היית חושבת שזה מוזר ומביך או היית מוחמאת כי רוצים בחברתך וחושבת "כל הכבוד לה, איזו יוזמה, כמה נחמד וכמה זה יכול להיות מעניין..." ובארץ כשמזמינים אותי למימונה למשל? וזה ממש לא החג שלי! ואני למשל בחיים לא הייתי חושבת על פינה להכנת שנות טובות! איזה רעיון מקורי ויפה!
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

למה זה כל כך מוזר ומביך?
כי כך אני מרגישה...
ובנתיים, אחרי שנתיים באפריקה בשני מקומות, אף אחד לא היזמין אותי לשום דבר דומה. לכן זה מוזר לי.
משום מה, הזמנה למימונה בארץ מורגשת לי אחרת לגמרי (זה גם לא החג שלי... ועם כל הבדלי המנטליות, עדיין השפה זהה, והקירבה הרבה יותר גדולה).
תודה על נקודת ההשקפה השונה. אשתדל לזכור אותה כשאחלק את ההזמנות בשבוע הבא. :-)
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי דגנית_ב* »

אורית, כל הכבוד. יהיה בסדר.

למה זה כל כך מוזר ומביך כי זה ממש לא מובן מאליו. ונדמה לי שאם כבר זה קורה - איפשהוא בצד המזמין יבצבץ/תבצבץ ישראלי/ת... ומזל שיש אותנו!

וטיפת הרסקיו שלי: לחוות ולהנות מההתכוננות שלכם. את, אייל, הבנות. הזמנות, הקישוטים (אם יש), הכיבוד, מי עושה מה.

אתם הולכים להעביר לעצמכן אחרה"צ קצת אחרת מתמיד והזמן יעבור חיש מהר.
העייפות והכבדות של "לפני" יזוזו הצידה לכמה שעות.

ואולי, כמה הכרויות יעמיקו. ואולי יטוו כמה חוטים. אם כן - מה טוב. אם לא - |רעיון| יש את סוכות... (-;
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה על העידוד, דגנית.
מתוק כמו עוגת דבש :-9

אם לא - יש את סוכות...
גם על זה כבר חשבתי ;-) ,אם יהיה לי כוח... :-P
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

הקטנה פתאום מאותת...
בשעות כעס,עייפות ובכי, היא צועקת "רוצה ביתה! רוצה הביתה!".
כמובן שזה כשאנחנו בביתינו...
לפעמים היא אומרת "הבית הזה קטן. רוצה בית גדול יותר!".
הבוקר היא התעוררה בבכי "רוצה הביתה! רוצה שאמומו יבוא לבקר אותנו מהבית שלו!" (אמומו=כך היא קוראת לאחי)
כאילו רק עכשיו ירד לה האסימון שאנחנו גרים כאן ולא בניירובי.
עברו כבר שמונה חודשים מאז שעזבנו את ניירובי, ורק עכשיו היא מפנימה את המעבר ומנקה מתוכה את הקושי שהיה כרוך בזה, מבחינתה.
מעניין איך כל אחד מעבד את הדברים אחרת, ובקצב אחר.

אתמול היינו בבריכה.
אני אוהבת בריכות שחיה. גדלתי בקיבוץ, עם בריכה צמודה כל קיץ כל הקיץ.
פעמיים בשבוע אני לוקחת את הבנות למרכז החדש. פעם לשיעור שחיה, ויום אחרי לשיעור אירובי. לפעמים הן רוצות לשחות אחרי האירובי.
יש פעמים שאני נכנסנת איתם לבריכה, ולעיתים אני יושבת מחוץ למים.
המים כאן חמימים. אתמול ראינו במד החום שבבריכה- 29 מעלות.
השהיה בבריכה עושה לי טוב על הלב. משכיחה ממני את דאגותיי, מרגיעה אותי מעט.
בניירובי הלכנו לבריכה מידי פעם, אבל המים היו קרים ברמה של מיי הבניאס, ולא נהניתי בכלל. הקטנה אף פעם לא היסכימה להיכנס למים. היתה טובלת רגל ובורחת..לא ממש נהניתי.
זה עבורי ייתרון לעיר הזאת. ,למרות החום והלחות המעיקים מאוד. וכמובן, בגלל החום והלחות המעיקים מאוד, יש בריכות שחיה זמינות רוב השנה.
זה נותן לנו תעסוקה נעימה, זה נותן לי זמן רגיעה .
תודה.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

היום היה לבנות חוג ריקוד.
אני הסתכלתי על ההורים שבאים והולכים, ודמיינתי לי את עצמי מחלקת להם הזמנות.
נתקפתי "התביישות", אבל אני יודעת שבשבוע הבא אצטרך לזקוף גב, להישיר מבט, ולהושיט לכל אחד מהם את ההזמנה.
בראשי אני כל הזמן מסדרת את הבית, מכינה כיבוד, מוסיפה משהו, מורידה משהו, מקבלת את האנשים, מחייכת חיוכים מנומסים, ומתפללת שיהיה מוצלח.
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

אורית, חיבוק גדול (())
<אני כאן>
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

כשאת מחלקת הזמנות, תשתפי אותם. ספרי שזה ראש השנה. שאתם לבד. שחשוב לכם לחגוג עם עוד אנשים. שאתם ישראלים יחידים - יהודים יחידים. הגעתם לא מזמן (8 חודשים זה לא המון זמן!) שתשמחו מאוד להכיר אנשים, לפגוש. לא נימה מתבכיינת חלילה. אלא אמיתית מהלב עם חיוך. חשוב מאוד לא רק לתת הזמנה ולברוח. למה מהחוג ריקוד של הבנות דווקא? מכירה שם יותר הורים? תנסי לוודא הגעה, פחות או יותר שתדעי למה לצפות. אני בטוחה שיהיה בסדר.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה ליזה.

כתוב בהזמנה שזה לראש השנה שלנו. ואנחנו לא היהודים היחידים לגמרי, רק שאנחנו באמת לא מכירים אנשים חוץ מקומץ הישראלים כאן.
למה מהחוג של הבנות? כי רק שם אני פוגשת קצת אימהות עם ילדים. הרי לא אעצור אנשים סתם ברחוב... ;-)
אין גן משחקים שכונתי וכדומה :-P
כבר תכננתי להגיד שזה לא משהו רישמי וגדול, רק התכנסות להיות ביחד בחג.
אני בטוחה שיהיה בסדר. |Y|
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

האירוח בשבת הבאה כבר אינו נראה לי מפחיד כל כך.
אני הופכת בזה כל כך הרבה בראשי, שאולי פשוט התרגלתי לרעיון...
קצת מלחיץ עדיין, אבל גם מרגש. כבר אין את הפחד המשתק.
אני מצפה לזה כבר.
השבוע הקרוב יעבור מהר, בין חוג לחוג של הבנות, בין אפיית עוגת דבש אחת לשניה, והופ, חלוקת הזמנות, והשבוע ייגמר.
הימים רצים להם. הזמן אינו עומד מלכת אפילו לשניה.
אולי הפעם, בזכות האירוח הנ"ל ,אוכל סוף סוף לתפוס לי רגע אחד בזמן, ולא יברח לי עוד כמו חול בין האצבעות?
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

קראתי את הספר "הקפות ביער" של דלין מתיה.
קראתי אותו ביומיים. התחלתי ולא יכולתי להפסיק.
תודה לכל הממליצות, ול יעל נוי על שדאגה ושלחה לי אותו.
נגע לליבי הרגישות בה כתוב ,דרך עיניו של הגיבור, על הרס יערות בראשית.
זה הדבר שהיה הכי בולט לי כאן, באפריקה, מההתחלה, ההרס שהאדם הלבן זרע בכל.
אני מאמינה שאין מקריות בחיים. ולכן אני תוהה, עדיין, מדוע הביא אותי היקום דוקא לאפריקה.
פתאום כל החיפוש הזה אחר חברים וחברה נראה כמעט מיותר, שהרי יש דברים חשובים מזה לטפל בהם...
ואולי דוקא דרך אותם קשרים חדשים אגיע לאותם דברים חשובים...
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי איילת* »

פתאום כל החיפוש הזה אחר חברים וחברה נראה כמעט מיותר, שהרי יש דברים חשובים מזה לטפל בהם...
כלל לא סותר אחד את השני.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

איילת, באותו הרגע, כשכתבתי את זה, חיפוש חברים היה נראה לי פשוט מיותר...
מן הסתם, לא אפסיק לנסות ולחפש...

נהיה שקט, הבלוג הזה.
הרבה אנשים שהיו מבקרים כאן לפנים, ומשאירים את עקבותיהם הנעימות, אינם מגיעים עוד.
נשארו רק מעטי מעט :-(

היום ערב ראש השנה.
בישראל זה יום חג, חצי יום עבודה, שני שבתונים בעיקבותיו.
וכאן...יום עבודה רגיל, חוג שחיה אחה"צ.
נציין את תחילת החג עם מפה לבנה, עוגת דבש טעימה ותפוח בדבש.
זהו. מסביב שיגרה.
מחר יתכנסו כל הישראלים בכדי לציין את החג ביחד בארוחה חגיגית.
אבל שוב, יום רגיל, חוג אירובי לבנות, ורק אחר כך...
קצת עצוב לי בלב. כמהה לאוירת החג האמיתית, הביתה.
התרגלתי לזה שהחגים נחווים אחרת בגולה, אך הכמיהה הביתה לא עוזבת.
הגמד_חיוכון*

המשך חיינו באפריקה 3

היי! אני לפחות לא הלכתי לשום מקום! תמיד איתך עוקבת ומזדהה.
תמיד תמיד פותחת את הדף שלך לראות איך אתן מבלות את יומכם ולקרוא את הגיגייך המענינים.
לא השארתי עד עתה הודעות כי מרגישה גם בעצמי מרוקנת ממילים בידיעה שאני כמוך נשארת כאן ולא בארץ.. הייתי בהכחשה, ובהשלמה ועכשיו אני באכזבה וכעס... זה קצת הפוך אצלי... אבל אני שוב בדרך להשלמה אני חושבת. את מאוד עוזרת לי ומביאה אותי אפילו לידי דמעות לפעמים במחשבה הזאת עלינו הבנות, שמנסות ככל יכולתינו בעוד הבעל עובד ועסוק (מנסה בכל יכולתו גם הוא..) למצוא לנו את הפינות החמימות שלנו. את הבית במקום שרחוק מהבית..

מאחלת לכולם וגם לנו כל הישראלים בתפוצות באשר הם- שנה עם טעם של בית, עם מוטיבציה והנאה ומקום למצוא את השקט שלנו, והחברה שלנו בתוך העולם הזר והמענין שמקיף אותנו. שנשאב כוחות מההתנסויות שלנו שאותן נקבל באהבה וניקח איתנו לתמיד. |L| |L| |L||L||L| אמן.
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

חושבת שהרבה עדיין מבקרים וקוראים, רק לא תמיד כותבים. לי באופן אישי ממש קשה (פיסית לא נפשית...) להיכנס לכמה דפים ובכלל זה. אולי הוא כבר כבד וצריך לחלק שוב? כלומר, לא נפתח ומאוד לאט אם בכלל.

כמה ישראלים אתם שם?

איפה נמצאת את הגמד חיוכון? באיזו גולה?

מאחלת לכולם וגם לנו כל הישראלים בתפוצות באשר הם- שנה עם טעם של בית, עם מוטיבציה והנאה ומקום למצוא את השקט שלנו, והחברה שלנו בתוך העולם הזר והמענין שמקיף אותנו. שנשאב כוחות מההתנסויות שלנו שאותן נקבל באהבה וניקח איתנו לתמיד. אמן.

מצטרפת מכל הלב. תמיד כיף לקרוא מישהו שניסח כל כך יפה את מחשבותיך וחסך לך עבודה :-)

שנה טובה ונהדרת לכ - ו - ל - נ- ו!!!
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

אורית,
גם אני ממשיכה להכנס באדיקות לדף הזה, אבל לרוב אין לי דברים חכמים להוסיף.
וגם -- מאז חזר האתר אחרי הפסקה נוצר קושי להכנס לדפים, ואני פשוט מוותרת.
נכנסתי כדי לאחל לך שנה טובה, שבה "כל שנייחל - לו יהי!"
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

כן, באמת מאז שחזר האתר קשה יותר להיכנס לדפים.
תודה, אמא של יונת . שנה טובה גם לך.
שבה "כל שנייחל - לו יהי! אמן.

בת של נוסעים, גמד חיוכון נמצאת בגרמניה.
ואת, חשבתי שאת בישראל עכשיו, האם טעיתי?

תודה לכל המאחלות, לגמד ולבתשל.
שנה טובה לכולם.

אני רוצה שהדף הזה יחיה. לא מחפשת מונולוג, מחפשת דיאלוג, רב שיח ישראלי.
אל תחששו לכתוב בו, גם אם לא "דברים חכמים", סתם דברים, שאדע שאתם שם. @}
רונית_סלע*
הצטרפות: 19 אפריל 2003, 23:03
דף אישי: הדף האישי של רונית_סלע*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי רונית_סלע* »

אורית, גם אני עוקבת באדיקות (עכשיו חשה צורך להתנצל שאני לא משמיעה את קולי לעיתים קרובות יותר).
מעניין לקרוא אותך, מרגש, לפעמים עצוב אבל בסך הכל שמח, כי למרות הקושי את כל כך משתדלת וגדלה.
תמיד ממלא אותי השראה - ממש ממלא אותי בכוחות כשאני קוראת איך את חווה את החינוך הביתי, בתנאים כל כך לא פשוטים.
אז בהזדמנות זו- תודה, ושתהיה לכם שנה נפלאה, שנה של אהבה ושמחה ושיהיה יותר קל, והרבה חברים חדשים @}
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

שאדע שאתם שם
שנה טובה @}
(אין לי הרבה מה לומר אבל קוראת בעניין).
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

_שנה טובה
(אין לי הרבה מה לומר אבל קוראת בעניין)._
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

רונית, קומהגימל ומיצי, ברוכות הבאות. טוב לראות אותכן כאן.
לא צריך "לומר הרבה", רק קצת ;-).

אתמול בערב היתה ארוחה חגיגית עם כל היהודים שנמצאים בעיר.
מסתבר שאת רוב האנשים אני בכלל לא מכירה.:-0
לא פגשנו ילדים חדשים (כי אין...), אבל ראיתי כמה אנשים ,זוגות ובודדים, ישראלים ולא ישראלים, שהיגיעו לא מכבר, או רק לאחרונה.
היתה אוירה של חג,כזאת שהיתה חסרה לי כל כך. המארגן אפילו הכין שלט שנה טובה גדול, וברקע התנגנה מוזיקה ישראלית.
הרבה אוכל טעים הוגש. אפילו הצלחנו להשיג רימונים. תתארו לכם, דבר כל כך מובן מאליו בעונה זו של השנה בישראל, פה אין למצוא. שלחו לנו במשלוח מיוחד מניירובי, שם אפשר למצוא רימונים אצל הירקנים בעונה זו (ביוקר!).
כשאכלתי מהרימון הרגשתי כמעט בבית. הרגשה כל כך מוכרת וטעימה.תענוג.
הצלחתי להחליף כמה מילים אם איזו בחורה שנראתה לי נחמדה, עוד בתחילת הערב, אבל אחר כך ישבנו רחוק אחת מהשניה ולא דיברנו כל הערב. החלטתי לעשות מעשה. לפני שהתפזרנו איש איש לביתו, ניגשתי אליה, אמרתי לה שהצטערתי שלא יצא לנו לדבר יותר, ושאלתי אותה אם יהיו מעוניינים לבוא לארוחת ערב אצלנו (היא ובן זוגה). היא חייכה ואמרה שכן. לקחתי ממנה מספר טלפון. עכשיו אני צריכה למצוא לזה זמן. אולי מתישהו בסוכות? נראה.

זהו. היום נחלק הזמנות לשבת..מעניין איך יזרום אירוח הזה...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני קוראת קבועה וכמעט תמיד כל מה שאני חושבת אם לכתוב או לא זה כמה את מדהימה..כמה בלתי אפשרי נראה לי מה שאת עושה..
הפולניות שלי לא מאפשרת :-) אז מעכשיו אני פשוט אשאיר פרחים וסימנים קטנים..

(())
@}

<דליתוש ב>
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

דליתוש ב גרמת לי :-] .
תודה. נסי להשאיר גם מילים. זה כיף. הנה, היצלחת כבר פעם אחת...

אני מרגישה שאני מתבגרת כאן מאוד. מאבדת תמימות מסויימת, משתנה.
הפעם הראשונה שהרגשתי שאני משתנה מהר, היתה עם הולדת ביתי הבכורה, הייתי אז בת 26.
בגיל שלושים הרגשתי מן "קפיצה בגדילה". כאילו רק עכשיו נגמר גיל הנעורים.
ועכשיו, בגיל שלושים וחמש, שוב שינויים גדולים. והם באים מבפנים, לא השינוי שבחוץ.
מרגישה כאילו רק עכשיו עזבתי את סינר אימי, את הקן הבטוח, שהיה קהילת באופן בארץ. ועכשיו פתאום צריכה "ללמוד לעוף", כי אין ברירה, ואין מי שיגן ויגונן. צריכה להסביר את דרכי לאנשים סקרנים, צריכה להמציא לי חברים חדשים.
כאילו להתחיל מהתחלה.
זו הרגשה מוזרה וזרה לי, אבל זה בסדר. הרגשה של התבגרות. כאילו "לימדנו אותך כל מה שאת צריכה לדעת על החיים, עכשיו היגיע הזמן לצאת אל העולם ולהסתדר לבד."
וזה מרגיש בסדר. קצת מוזר, אבל בסדר. בהתחלה זה הפחיד אותי. שנתיים זה הפחיד אותי פחד מוות. שנתיים סרבתי לקבל את "ההגליה הכפויה", כביכול. שנתיים ישבתי מצונפת בפינה שלי וסרבתי לקבל זאת, כעסתי, בכיתי, שנאתי, צעקתי.
רק עכשיו אני מעיזה לפתוח את העיניים ולהסתכל סביב, ולגלות שאני בסדר. קצת חבולה ופצועה, אבל לא משהו שלא יחלים.
מקוה להצליח ולבנות לי קהילה משלי.
הכל נאמר בהיסוס מה, אבל עם הרבה תקוה.
הגמד_חיוכון*

המשך חיינו באפריקה 3

הו אורית... כמה אני מזדהה עם דבריייך!
גם לי זה מרגיש ככ מוזר, כ"כ מבגר העצמאות הפתאומית הזו. גם אני בגילך עכשיו והעצמאות הזו גם קצת מרגישה לי מבודדת לפעמים- כזו שמדגישה שהכל תלוי בי בלבד..הדברים שיעשו, איך הם ייעשו ומתי...- הכל אני בלבד קובעת. לפעמים זה נעים כשמצליחים, ועל כן לא נפסיק לנסות להצליח...:-)
גם אני מצטרפת לתקוה שלך לבנות לך קהילה משלך. לדעתי את מדהימה בתהליך שאת עוברת ולומדת! איך את מעזה לפתוח את העיניים ולהביט.
זה ממש מעורר השראה. בזכותך גם אני עשיתי מעשה וכתבתי למישהי שלא ידעתי אם לכתוב לה אי מייל או לא...
(למה אני חושבת יותר מידי, פשוט לעשות וזהו... אז לא נקבל תשובה, מה יכול להיות?...)
אני מחזקת את ידייך ושולחת לך המון טוב (בשורוק..)
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה רבה לך גמד.
מיד עיני התמלאו דמעות...
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

טוב, אתמול חילקנו הזמנות.
כולם ענו בנימוס יתר, ואין לי מושג כמה באמת יבואו, ולו רק בגלל שהרוב אמת לא מכירים אותנו בכלל.
שתיים מהאמהות שקצת היכרתי אמרו מיד הן נוסעות ולא יוכלו להגיע. חבל, דוקא עליהן בניתי יותר.
זהו, עכשיו נותר רק להכין ולקוות..גם אם יגיעו ארבע משפחות זה יהיה בסדר.
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

הטלתי וטו על צפיה בטלויזיה!
לפני שבועות ספורים התחברנו לכבלים.
אני סרבתי לזה כל הזמן, אבל בעלי בסוף החליט, על דעת עצמו בלבד, ש"חייבים" להתחבר לכבלים. החליט ועשה.
באו הטכנאים, התקינו צלחת, וזהו.
מאז, שעות הצפיה בטלויזיה הלכו ותפחו.
מידי פעם הייתי נכנסת לסלון ומבקשת שבסוף התכנית הן תכבנה את הטלויזיה, הן היו מהנהנות בלי להסיר את עיניהן מהמסך, לפעמים מכבות, ופלעמים לא...
אין משחקים, אין יצירה, כלום. רק בהיה אין סופית, מהרגע שבו פתחו את העיניים בבוקר, עם הפסקות קלות לאוכל וחוגים (וגם זה, כי אני עמדתי על כך).
היום נמאס לי.
ביקשתי שאחרי ארוחת הבוקר לא ידליקו את הטלויזיה.
הבנות, כרגיל, סיימו לאכול לפניי ו... כשסיימתי אני, מצאתי את שלושתן בתנוחה האופיינית מול הטלויזיה הדלוקה.
כעסתי ממש, ועמדתי על כך שהטלויזיה תכבה ברגע זה.
בסופו של דבר כיביתי אותה בעצמי, לקול מחאותיה של הגדולה.
היא נשארה עצבנית ממש, הציקה לקטנה ויושבת עם פרצוף חמוץ באחת מפינות הבית.
היא ממש צריכה לעבור גמילה. זה נורא.
אמרתי לעצמי שאני חייבת להקפיד יותר על שעות מוגבלות לצפיה בטלויזיה.

השניה לקחה דף והתחילה לצייר. ניגשתי וראיתי אותה מציירת ילדות, כאלה עם גוף ועיניים עם ריסים, ויידיים ורגליים עם נפח.
עד עכשיו היא ציירה רק ראש, עם נקודות לעיניים , פה, וקוים ליידיים ורגליים שיוצאים ישירות מהראש. ופתאום, דמות אחרת לגמרי.
ניגשתי ואמרתי לה :"ואוו, את מציירת ילדה עם גוף." מנסה לעצור את ההתרגשות האמיתית שבי.
והיא ענתה באדישות :"מה, אני מציירת כך כבר הרבה זמן". והמשיכה בציור.
השניה נחשבת לילדה חסרת סבלנות ,עם "קוצים בתחת", והנה היא יושבת כבר כמעט חצי שעה, מציירת וגוזרת בסבלנות רבה.
אחר כך ישבה עוד כחצי שעה ושיחקה עם הדמויות שהכינה.

שוב אני מוצאת את עצמי משתאה מול הלימוד שלהן שנסתר מעיני, ומתגלה בכל הדרו בכל פעם מחדש.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי עירית_לוי »

גם אני קורתותך :-)

כל הכבוד על האומץ להזמין אנשים זרים למסיבה בלי לדעת בוודאות כמה יבואו, ועל המאמצים הגדולים שאת עושה כדי לצאת מבועת הבדידות.
כמו שכתבה הגמד חיוכון - מעורר השראה לקרוא אותך {@
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

בזמן שעמדתי במטבח והכנתי מרק, רצו בראשי מאות מחשבות.
רגע אחד מלמלתי לעצמי "מחשבה חיובית, מחשבה חיובית", וניסיתי לדמיין את האירוע של מחר עם פרצופים עליזים, גדולים כקטנים, וברגע אחר התהפך הגלגל וחשבתי לעצמי שאין לי כוח לשטויות האלה, ומה אני צריכה את כל זה כשאני בכלל רוצה הביתה, וברגע נוסף אני מזכירה לעצמי להודות על מה שיש , על כל הטוב בחיי, וחוזר חלילה...
רורי_ב*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 11:32
דף אישי: הדף האישי של רורי_ב*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי רורי_ב* »

וגם אני פה ... קצת באיחור... שנה טובה @}
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי מיה_גל* »

גמני פה :-)

שנה טובה לכולכם {@

(())
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

אני הרבה במחשב היום.
מן חוסר שקט פנימי, יותר מהרגיל.
אולי בגלל האירוע מחר.
חוסר הידיעה כמה אנשים יבואו ומי, קצת מלחיץ אותי.
חלק מהזמן אני פשוט מדחיקה.
הכנתי עוגת דבש, אבל הבנות כבר אכלו כמעט חצי (וגם אני הצטרפתי לחגיגה :-9 ), אז מחר אצטרך להכין עוד עוגה.
יהיה בסדר. אין לי הרבה הכנות.
אפילו לא חשבתי בדיוק על איך לסדר את הבית.
אני יודעת שנארח בפינת האוכל ובמרפסת שהיא נפתחת אליה.
את האוכל אולי נשים על שולחן האוכל, את פינת היצירה על השולחן העגול במרפסת. נראה.
אוף, בסדר, אני מודה, אני לחוצה לאללה!
יללה די.
כבר ערב.
שבת שלום לכולם.
הגמד_חיוכון*

המשך חיינו באפריקה 3

_אוף, בסדר, אני מודה, אני לחוצה לאללה!
יללה די._ יאללה נו... :-) מותר להיות לחוצה. שיהיה לכולכם כיף מחר.
ושיהיה לכם ערב נעים עם המון trust בעולם ובכלל, במה שהוא צופן לנו... יהיה בסדר. חיבוקים רבים. (())
תמרי_ל*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2004, 11:34

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי תמרי_ל* »

אורית יקרה,
שנה טובה וקסומה לך ולבני משפחתך
גם אני קוראת אותך ולא תמיד יודעת מה לומר, מבינה מה את מרגישה ומה עובר עליך ומקווה שתמצאי את שביל הזהב שלך
חיבוק ענקי
ממני
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה לך גמד.
תמרי ל, נעים לראות שאת כאן.
תודה רבה על הברכות.

כבר אמצע היום.
פתאום הבנתי שנותרו רק עוד שעות ספורות.
המחשבות שלי נעות בין "אף אחד לא יגיע", לבין תקוה שיגיעו כמה משפחות.
בפעם הבאה באמת אכתוב בקשה להודיע אם מגיעים או לא. זה עושה את החיים קלים יותר.
אני מתרגשת.
תמרי_ל*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2004, 11:34

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי תמרי_ל* »

מתרגשת איתך
ומאמינה שיגיעו כמה משפחות ושתהנו
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

אני מחזיקה לך אצבעות להצלחת הארוח היום,
וממליצה לך מאוד גם על הספר "הילד של פילה" של דלין מתיה.

שנה טובה ומתוקה @}
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי חני_בונה* »

אורית,
באתי לבקר אותך ו....נשארתי לקרוא את כל מה שכתבת.
פנינים שליקטתי ממך:
"לא חייבים לפתוח את הסכר בבת אחת. לסכר יש ברז מווסת ואפשר לפתוח רק פתח קטן."
הבנתי שאסור לי להתפשר על עצמי
אני רואה את הבדידות. ממש רואה אותה. היא איתי, מלווה אותי. אני לא נופלת לתוכה
ופתאום אני חופשיה לשחות באמת, להכניס את הראש למים, לצלול. הנאה צרופה.
... שהן לומדות התחשבות ,התחלקות,ישוב סיכסוכים וחילוקי דעות ואהבה, וזה נפלא.
שיווווו, איזה מזל
אני מאמינה שאין מקריות בחיים. ולכן אני תוהה, עדיין, מדוע הביא אותי היקום דוקא לאפריקה.
ועכשיו, בגיל שלושים וחמש, שוב שינויים גדולים. והם באים מבפנים, לא השינוי שבחוץ
וזה מרגיש בסדר. קצת מוזר, אבל בסדר
שנה טובה לך ולבני ביתך
(())
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה לתמרי ל ול ליזה ליזה.
וגם לך חני בונה, ברוכה הבאה. ריגשת אותי.

דיווח:
אף אחד לא היגיע. :'(
יעל_צ*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 21:31
דף אישי: הדף האישי של יעל_צ*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי יעל_צ* »

((-))

יש לי הרגשה שהיה כאן איזשהו קצר "תרבותי", משהו ב"קודים" של אישור הזמנה או משהו דומה. מקווה שאת בסדר.
הגמד_חיוכון*

המשך חיינו באפריקה 3

(()) אורית, אל תקחי קשה... לא נורא, למדת לפעם הבאה איך להזמין ולבקש שיודיעו..
לפעמים הדרך נהפכת למטרה... גם זו היתה משוכה שהיית צריכה לעבור, ועשית זאת!- חילקת את ההזמנות ודיברת פה ושם עם אמהות, מה שבעבר גם היה בעיה בפני עצמה... לא? נכון שלא הגיעו, אבל אל תתיאשי יקרה. מאוד מבינה את הרגשתך.. מקוה שהבנות לא עצובות מאוד.
אצלי פעם אחת כן הגיעו, הכנתי ארוחת מלכים ממש מלא דברים ועוד טרחתי על דברים אוריינטליים כמו פלאפל ולא אמרו תודה ואפילו לא טרחו לדבר איתי קצת אנגלית, שאבין לפחות... ענין של מנטליות שכזו... הייתי עצבובית, אבל לא התייאשתי. ומציעה גם לך לא. כי הפעמים שהדברים כן נופלים על אזניים קשובות שוות הכל. בכל אופן, לא יודעת אם דבריי בכלל מגיעים לאנשהוא, אבל מאוד מאוד מזדהה, ומחבקת. ((-)) ובעיקר- (())!!
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

מה זה משנה עניין ההודעה, אז היו מודיעים שלא באים... התוצאה היא אותה התוצאה...
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

טוב, מרגישה צורך לספר מה קורה, לכל הדואגים.
האכזבה היתה גדולה . גדולה מאוד.
חשבנו שהבנות לא מצפות, כי הן היו די רגועות כל היום, אבל כשהיגיעה השעה ארבע וחצי, והיה לי ברור שנשארנו לבד עם האוכל על השולחן הערוך, השניה פרצה בבכי וצרחות מחאה. היא צרחה ובכתה בשביל כולנו. הלואי ואני יכולתי לעשות כמוהה.
הבכורה כעסה והזילה דמעות, והקטנה רק מחתה "איפה שולחן החתונה?".
לקח הרבה זמן להרגע.
אחרי שאספתי הכל מהשולחן והשניה היצליחה להרגע מעט, יצאנו להטביע את יגוננו בפיצה ושייק פירות.
ישבנו מול הים, מול השקיעה היפה, וחיכינו לפיצות, בין רטינות חוזרות של שניה, בכעס על מה שקרה (או שלא קרה).
לא יודעת אם זה קצר תרבותי, (מה שלא נראה לי), לא יודעת איך חושבים כאן האנשים, ולא יודעת מה יקרה בהמשך.
היום הזה ניגמר באכזבה גדולה.
פלוני_אלמונית*

המשך חיינו באפריקה 3

Is it possible that the invitations were sent too late ?
In many cultures people book themselves weeks in advance
even for a simple playdate
anyway, we are here for you
(()) (())
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

חזרנו עכשיו מחופשה באילת ולא יכלתי להתאפק וישר הדלקתי את המחשב כדי לקרוא. כל כך מצטערת! וגם מרגישה קצת אחראית :-( מקווה שלא כועסת עליי :-(
האמת... קצת חששתי כי עקבתי כל הזמן אחרי התכנונים, ובאמת נראה לי שההזמנות נתנו מאוחר (ואולי לא מספיק בצורה אסרטיבית? לא מספיק ברורה ומחייבת?) האם אני מצליחה להבהיר את עצמי? זה היה חייב להיות משהו כמו מינימום! שבועיים לפני הארוע, וגם לעשות סבב טלפונים לוודא הזמנות וכו'. כך גם היית יודעת מי אכן בכיוון ומי לא. ואז אולי אפשר היה להזמין נוספים.
אני בטוחה שאתן מאוכזבות כהוגן, ודווקא אחרי הדרך הארוכה שאת עושה לצאת מהקונכיה. כל כך מבינה. כל כך שמחתי לקרוא על החלפת הטלפונים עם אותה בחורה. כל כך נכון לעשות.
אני תמיד מוצאת לנכון לשתף בלי בושה מאכזבותי - ואני בהחלט מאמינה שצרת רבים היא חצי נחמה.
כשבני נולד רציתי לעשות "ארוע". לא יחד עם הברית שעשינו בבית. מכיוון שאת החתונה ערכנו במתכונת מאוד מצומצמת, מצאתי לנכון דווקא לערוך את מסיבת הברית בצורה יותר רחבה (לא מבחינת פאר אלא מספר מוזמנים). ובסוף מה קרה? כל כך הרבה אנשים שעשו לי כאלה פרצופים על שלא הוזמנו לחתונה, וכל הזמן אמרו "לפחות ללידה תעשי משהו..." לא טרחו בכלל להגיע ובלי בושה אמרו לי אחר כך "שכחתי לגמרי..." "לא הסתדר לי..." "לא הרגשתי טוב..." . מישהי הגיעה בלי מתנה ואמרה לי "לא חשבתי עד הרגע האחרון לבוא..." (יופי, היתה רעבה אז באה לאכול ארוחת צהרים) והמון אנשים וחברים טובים שהייתי בטוחה שיגיעו אמנם הודיעו שלא יגיעו אבל זה היה מבעס. מהעבודה של בעלי, אנשים שהוא עובד איתם כ-15 שנה והלך להמון המון ארועים שלהם כל השנים, הגיעו שניים מתוך קרוב לעשרים! הוא נורא נפגע. או. קיי. חלק זה כי נפלנו מתי שהוא כנראה באזור החגים/חופש וזה כנראה באמת לא הסתדר להרבה, חלק כי הם מגעילים ומבריזים למרות שמבטיחים שיגיעו וכבר "ספרתי" אותם במנות, אבל אני מודה שגם אני הייתי מעט שאננה ולא וודאתי הגעה של הרבה אנשים. הייתי בטוחה שאחרי כל כך הרבה שנים שהלכתי לשמחות של אחרים, אנשים יבואו בשמחה לשמוח איתי, מסתבר שטעיתי.
בקיצור, מזל שהמלון שבו ערכנו את קבלת הפנים בא לקראתנו בהמון אחרת היינו פשוט "על הפנים". בקיצור, אורית יקרה, לכולנו יש את הנפילות שלנו.
אין ברירה צריך לקחת נשימה מאוד עמוקה ולהמשיך הלאה. ללמוד ולהמשיך.
דבר אחד לא ברור לי. אני זוכרת שכתבת על מסיבת יום ההולדת שארגנת. מה היה שונה? איך הזמנת אז? את מי הזמנת?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אאאאאאאאאאאאאאאאאאווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף !!!

כל השבת חשבתי על האירוח שלכם וחכיתי שהשבת תצא ואוכל להתעדכן. איזה באעסה !!!!!!

(()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (()) (())
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי לילה_טוב* »

איזה באעסה !!!!!!
וגם כל החיבוקים...

<גם אני כאן מדי פעם.>
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

תודה לכולכם.
הבוקר ממש לא היה לי חשק לצאת מהמיטה.
הכל מסתובב לי בראש כל הזמן. פשוט לא רציתי להתעורר לבוקר החדש הזה.
אולי באמת כאן צריך להזמין שבועיים מראש. שוב, אין לי מושג.
אני דוקא חששתי שאם אחלק את ההזמנות מוקדם מידי, הם יספיקו לשכוח מזה עד שיגיע המועד...
ואולי אנשים פשוט לא ששים לבוא אל מישהו שאינם מכירים בכלל, סתם בגלל איזו הזמנה מוזרה לאיזה חג זר.
וגם לעשות סבב טלפונים לוודא הזמנות וכו'
העניין הוא שאין לי טלפונים של אף אחד מהם! זה כל העיניין, אנחנו לא מכירים בכלל!
אם היינו ברמת הכרות של החלפת טלפונים, הכל היה נראה אחרת.
אולי צריך לכתוב על ההזמנה להודיע אם באים. זאת אפשרות.
אני זוכרת שכתבת על מסיבת יום ההולדת שארגנת.
פשוט הזמנו קומץ ישראלים...

בעוד חודש וחצי יש יומולדת לגדולה.
זה מתחיל להלחיץ אותי.
מה אם נזמין ילדים והם לא יגיעו? זה יהיה באמת נורא.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי מנג_בין* »

לארגן מסיבה ושאף אחד לא יגיע זה הדבר הכי מבאס ומעליב בעולם!!
אני כל-כך מבינה אותך, את חוסר החשק שלך היום, את הכעס של הבנות.
אין לי אף עצה חכמה.
((-))
רורי_ב*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 11:32
דף אישי: הדף האישי של רורי_ב*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי רורי_ב* »

((-))

וביומולדת של הגדולה, נשאיר כולנו ברכות בדף שלה - (שיהיה משהו קטן שתוכלי לסמוך עליו).
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

מנג בין, איזה כיף שאת כאן.
רורי ב, תודה לך. הצעתך ריגשה אותי.
ההשתתפות וה"ניחומים" של כולכם נעימים לי כמו ליטוף גלי הים על החוף.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המשך חיינו באפריקה 3

:-(

אולי באמת כאן צריך להזמין שבועיים מראש. שוב, אין לי מושג.
בשנים שבהן גרתי באירופה, אפילו עם חברות טובות היה צורך לקבוע מראש, לפתוח יומנים ולדסקס "ביום שני בערב אני פנויה רק בין חמש לשבע אז זה לא טוב, ביום שלישי יש לי משהו (אפילו לא תספר מה יש לה), ביום רביעי יש לי חוג, אז בואי נעבור כבר לשבוע הבא..." אני הייתי משתגעת - בסך הכל רציתי לבלות איזה ערב השבוע... בסוף היינו קובעות עשרה ימים מראש. ואלו באמת היו חברות טובות, עם שיחות נפש, וכאלה שטרחו על ארוחת ערב טובה, יין והכל (לא תמיד זה היה ככה, לחלק מהן גם אפשר היה "לקפוץ" בהתראה של שעה-שעתיים, אבל אם רוצים לבלות ערב או אחה"צ יחד, זה פרוייקט, ותמיד כרוך בארוחת ערב משותפת וכולי).

כן היו אירועים משותפים עם הזמנות אישיות (למשל אני הוזמנתי לארוחות קריסמס וחג ההודיה), אבל נטלו בהן חלק בעיקר זרים (סטודנטים שלמדו שם וכולי).

אני דוקא חששתי שאם אחלק את ההזמנות מוקדם מידי, הם יספיקו לשכוח מזה עד שיגיע המועד...
זהו, שלא. אבל כמו שאמרו לך כאן, צריך לוודא איתם, ממש לתפוס כמה דקות עם כל אחד ולתאם.
ורעיון אחר - יכול להיות שלא הבינו בכלל? שחשבו שאת מזמינה אותם לאיזה אירוע מסחרי או עם כוונת רווח (באזאר וכולי)? אולי ההזמנות היו יפות מדי :-P

מבחינה זו (וחוכמה שבדיעבד), אולי דווקא לא טוב שבחרת להזמין את כולם יחד. נראה לי שכיוונת קצת גבוה מדי. כשיושבים בחג לבד, גם אורח אחד שמתרשם ממנהגי החג זו חברה נהדרת, ודאי עניין בשביל הבנות, ולא צריך משפחות על משפחות בשביל זה. אפילו לא חייבים ילדים בהתחלה, הם יבואו עם הזמן (כמו בכלל שאומר "צאי עם בחור גם אם הוא לא מוצא חן בעיניך, אולי יש לו חברים נחמדים" :-) )
אז אולי תתחילי בקטן יותר בפעם הבאה. גם פחות מתאכזבים ככה... פשוט לתפוס אחד/אחת מהחבר'ה הכי טריים שם. רק אותם, ולהזמין פעם אחת, בפירוש, ולא להשאיר קצוות פתוחים של "אני כבר אודיע לכם".
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

המשך חיינו באפריקה 3

שליחה על ידי חני_בונה* »

אורית,
איזה דבר טוב יצא לך מההתנסות הזאת?
אולי זימן אותך היקום לקצה העולם כדי שתעשי הכרות עם החברה הכי טובה שלך -את?
אהבה
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

קומה גימל, ההזמנות היו צנועות למדי.
מן הסתם לא היה להם מושג על מה מדובר. עם חלקם הצלחתי להחליף מילה, ואמרתי שזה לא משהו גדול ולא רישמי, רק התכנסות בכדי להיות ביחד בחג. לא את כל ההורים ראיתי באותו היום, כי לא כל ההורים מגיעים. יש הורים שלוקחים\מביאים כמה ילדים.
להזמין אחד...מממ...בשביל זה צריך ליצור איזשהו קשר עם אחד מהם, משהו שמעבר לחיוך מנומס. ומשום מה אני לא מצליחה לעבור את הגבול הזה. כאילו שומרים ממני מרחק.
תאמיני לי שהיינו מסתפקים באורח אחד מתוך חמש עשרה ההזמנות שחילקנו.
והאמת היא שאני מותשת מהכל. עייפה וחסרת חיים.
תודה על ההשתתפות והעיצות..
תנו לי לנוח עם כל העיצות שלכם ולראות לאן זה לוקח אותי.

חני, תודה גם לך
כדי שתעשי הכרות עם החברה הכי טובה שלך -את
כבר שנתיים, חני.
אני מתחילה להתעייף מזה :-P
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המשך חיינו באפריקה 3

ומשום מה אני לא מצליחה לעבור את הגבול הזה. כאילו שומרים ממני מרחק.
אני מנחשת שיש שם המון פוליטיקות, תככים ומאבקי אגו בתוך הקהילה.
אולי יש זרים לא יהודים איפשהו? יכול להיות הרבה יותר משוחרר. והבנות יודעות אנגלית, לא?
פלוני_אלמונית*

המשך חיינו באפריקה 3

(())
לא מבינה אותם, אני בטוח הייתי באה :-)

(דליתוש ב ממחשב אחר..)
אורית_אוקו_ערוסי*

המשך חיינו באפריקה 3

קומהגימל, לא דיברתי על הקהילה היהודית\ישראלית. אלה רק אנשים ספורים ואת כולם אני מכירה.
דיברתי על אחרים... רואים לבנים בכל מקום. יש כאן הרבה.
השאלה שלי היא איך אני מגיעה אליהם ושוברת את "מחסום השלום המנומס"
וכן, הבנות יודעות אנגלית..

דליתוש ב תודה. את מוזמנת ;-)
בת_של_נוסעים*

המשך חיינו באפריקה 3

חושבת עלייך המון. חלמתי עליכם אפילו בלילה.
מקווה שאצליח להעביר כמה דברים.
גם בארץ יש ארועים שמתאמים כמה זמן מראש. אני לא מסכימה שזה עניין רק של קוד תרבותי. שבועיים - שלושה לפני ארוע זה זמן סביר לחלוטין, בארץ הבדיחה היא שבליל הסדר כבר יודעים איפה ואצל מי נהיה בשנה הבאה. בתאוריה: גם אם היית מזמינה אותי למשל, עד כמה שהייתי רוצה לבוא בשבת הזו לא הייתי יכולה. דווקא מכיוון שאנחנו משפחה, אנחנו מתאמים דברים במיוחד לשבתות מראש. סופ"ש באילת היה השבוע, פיקניק עם חברים שבוע הבא, ארוע משפחתי עוד שבועיים. והנה, שלושה שבועות.

אבל מעבר לעניין ההזמנה בלבד, יש תמיד צורך לבדוק, לאשר, לנסות להבין כמה מגיעים. ממש "למכור" את הנושא. במיוחד אם אלו אנשים שאת לא מכירה.
קשרים חברתיים זה דבר שלוקח זמן לבנות, ומצריך המון השקעה. גם נפשית ואולי בעיקר נפשית. וכן יש גם אכזבות, לפעמים הרבה. תאמיני לי, הייתי שם. אני יודעת עד כמה זה קשה.

להזמין אחד...מממ...בשביל זה צריך ליצור איזשהו קשר עם אחד מהם, משהו שמעבר לחיוך מנומס. ומשום מה אני לא מצליחה לעבור את הגבול הזה. כאילו שומרים ממני מרחק.
זה אולי בראש שלך, אבל ממקום מאוד ברור. מתוך הישראליות שלנו. אין ספק שישראלים הרבה יותר פתוחים וקלילים, אז קרוב לוודאי שכל מה שלא כמונו נראה לנו שומר מרחק, מרוחק וכו'. וצריך להתגבר על זה. פשוט לנסות שוב.

אז אולי תתחילי בקטן יותר בפעם הבאה. גם פחות מתאכזבים ככה... פשוט לתפוס אחד/אחת מהחבר'ה הכי טריים שם. רק אותם, ולהזמין פעם אחת, בפירוש,
מצטרפת כאן מאוד לקומה ג, כמו שסיפרת אז על המורה לשחיה שמתעניינת בחינוך הביתי. או כמו הבחורה שפגשת לאחרונה וכן העזת ולקחת את הטלפון שלה.
אולי חבל שאם סמכת על שתי אימהות מהחוג (אלו שאמרו בסוף שהן נוסעות) (אותן את מכירה קצת יותר?) לא תאמת דווקא איתן מראש את התאריך.
ייתכן שכולם חשבו (מן קונספציה של כולם) שזו מן הזמנה שניתנת מתוך נימוס גרידא, שאת לא באמת מצפה שהם יבואו.
פשוט הזמנו קומץ ישראלים...
ולמה בעצם הם לא הוזמנו הפעם?
חמוטל_בת_חוה*

המשך חיינו באפריקה 3

יואו אוריתי. לא ידעתי שעברתם חוויה כזאת מבאסת
אני שולחת לך חיבוק ענק

איזה באסה

בזמן שקראתי שאת כותבת מתי תתני את ההזמנות, רק עכשיו קראתי את הכל בבת אחת כי לא נכנסתי לאתר כמעט שבועיים, כבר כשקראתי חשבתי לעצמי שזה מאוחר מדי... אבל חשבתי את זה מאוחר מדיי, אחרי החוויה החראית הזאת שלכם. נשבר לי הלב עלייך, על הבנות, על בעלך, שידו קצרה מלעזור לכן... ואני רוצה להגיד לך, לכי הביתה, לכי לישראל עם האוברדראפט והלחצים והמלחמות והחברים האהובים והמשפחה התומכת.... תכנעי כבר לקשיים הבלתי אפשריים האלה שהעמסת על עצמך
ואז אני תופסת את עצמי שזה לא מעודד אותך
אבל אולי כולנו לא מבינות את גודל הבדידות שלך, וחושבות שאפשר לרפא אותה בדברים שבדרך כלל מרפאים בדידות

אני מתפללת שכשאת קוראת את זה, זה אחרי שכבר קיבלת את התובנות הפילוסופיות בנושא, כי אני מרגישה שאני לא יודעת איך לתמוך בך, רוצה לעשות שהכל יהיה בסדר ולא יכולה
אבל אני כאן. עם דמעות איתך

לגבי יום ההולדת, אני מרגישה שלא כדאי לעשות ממש מסיבה
יהיה המון לחץ אצלה אחרי החוויה הזאת
אולי להזמין חברה אחת מהחוג ריקוד ולקחת אותן ביחד לסרט או מסעדה או משהו כזה, לחגוג בדרך אחרת
ובכלל להנות בעיקר ממה שכן יש לכם, הקרבה המשפחתית ביניכם, והדברים המענינים שבקרבתכם, ולא דווקא ממה שאין כרגע. אולי אפשר להביא עוגת יום הולדת לשיעור עצמו? לבקש מהמורה חמש דקות בסוף השיעור לשיר הפי ברת'דיי? עשיתם ככה בשנה שעברה או אולי רק נדמה לי

ביחס לחיים שם, אני מבינה שאי אפשר בבלוג הזה להכנס לפרטים האלה, אבל אני שואלת את עצמי, מה, אם זה כרוך בכל כך הרבה סבל עבורך, איך זה יכול להיות שווה, או נחוץ לדעתכם

ומה ביחס לסוכות? אתם בונים סוכה? אולי יש מצב להזמין את המורה לאירובי לעזור לך לבנות את הסוכה? היא הרי התעניינה בחינוך הביתי. שתבוא להשתתף בפרוייקט... ואז כמו שנדמה לי קומה שלישית כתבה, זה רק מישהו אחד ואפשר יותר לתאם
שליחת תגובה

חזור אל “החיים במדינה זרה”