הנה אני מתחילה

נגיעה_רכה*
הצטרפות: 07 יוני 2011, 19:13

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי נגיעה_רכה* »

כבר אחרי הסערה, מעט קל יותר, נרגעתי, סידרתי ניירת, נחתי.
כמעט הכול השתבש השבוע - בדיקות שבוטלו, אחת שהגעתי לבי''ח חינם ואחת שבוטלה מראש, מחר, האם אר איי. הריצות סביב הטפסים,כול הבוג'ראס ובסוף הכול נדחה ומהתחלה. זה היה הקש ששבר את גב הגמלה שלי.
רוצה לכתוב גם על הדבר שבגללו כתבתי את הפוסט הקודם אבל עייפה מדי.

תודה עירית,
חמלה חמלה חמלה.
לא פשוט בזמן אמת אבל כמובן שזו התשובה.
וחיבוק - זה מה שאני הכי צריכה ורוצה. חיבוק.
שיעטוף, ויכיל, וירגיע. שארגיש שאני לא חסרת תקווה, חסרת תקנה.
(())
נגיעה_רכה*

הנה אני מתחילה

עייפה וחסרת מילים.
לא כי רע או קשה מנשוא, פשוט מותשת.
האביב הזה נפלא אבל מתיש. כול מעבר, כול שינוי גובה ממני מחיר.
המעבר לשעון קיץ, שינויי מזג האוויר התכופים, האובך.
קניות לחג, סידורים,חיים.

אבל בסך הכול בסדר.
קילפתי פול טרי עכשיו, אבשל מחר.
אמא הייתה מכינה פול טרי בערב החג, לצהריים. הטעם של הפול שלה. ושל קציצות הדגים, והתבשילים. אי אפשר לשחזר.
פסח. היום שהכי אהבתי בשנה. הרבה פעמים הוא הפך להיות היום הכי נורא בשנה אבל לפעמים הוא היה באמת אחד ואין שני לו.
לא נשאר מזה הרבה כיום.
ובכול זאת, שמחה באביב הזה, בפסח, בקבוצת הלימוד הנהדרת שלנו. במרווה שפורחת בסגול על אדן החלון.
וגם בפול.
מחר אטגן בצל ואוסיף את הפול, כורכום, מעט מים,פלפל שחור ומלח. זהו.
הסוד של האוכל של אמא היה מעט מים והרבה שמן, למרות שהיא הכחישה את עניין השמן. אני ממעטת בשמן אבל מנסה לזכור את סוד מעט המים.
אולי מחר אהיה חזקה ומרוכזת יותר ואכתוב.
לימונדה*
הצטרפות: 06 דצמבר 2004, 20:11

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי לימונדה* »

אוהבת כל כך פול טרי...
פסח. היום שהכי אהבתי בשנה. הרבה פעמים הוא הפך להיות היום הכי נורא בשנה אבל לפעמים הוא היה באמת אחד ואין שני לו
מקוה שיהיה לך חג משמח ושהפול יצא כמו של אמא (())
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי עירית_לוי »

שיהיה לך חג שמח וממלא את הלב {@
נגיעה_רכה*

הנה אני מתחילה

לימונדה,
יצא מעולה, חבל שלא באת לטעום :)
האמת, את כזו בשלנית שאני מריירת כול פעם כשאת כותבת על אוכל, אז בטח הפול שלך יצא מעניין יותר.
חג שמח גם לך, עם ההורים שקיבלת כשי לחג ועם כול החבורה הגברית והנהדרת שלך.

עירית,
אין, אין כמוך.
הקדמת אותי.
תודה, חג שמח ומלא אור ונועם גם לך וליקירייך @}
אנונה*
הצטרפות: 17 יוני 2011, 12:25

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

זהו, ביעור החמץ התחיל.
מעכשיו אני אנונה,
אומנם אוהבת נגיעות, בעיקר רכות, אבל בא לי להתחדש ולשנות אז בחרתי שם קצר ( כי ביטלתי את דף הבית שלי), כדי שלא יהיה לי סימן שאלה אחרי השם.
אנונה זה גם פרי אהוב במיוחד ( אם כי נדיר בביתי) וגם שם עם צליל שאני מאוד אוהבת- נון נון נון...
אביב אביב אביב, מרווה את הנשמה.
והחג גם.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי או_רורה* »

חג שמח שיהיה לך!
פעמון_הזכוכית*
הצטרפות: 13 אפריל 2012, 20:18
דף אישי: הדף האישי של פעמון_הזכוכית*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי פעמון_הזכוכית* »

שלום אנונה, תתחדשי על השם היפה.
וגם כמעט נגמר, אבל שמה שנשאר מהחג יהיה שמח.
אביב אביב אביב, בדיוק!
מאיה (גם אני החלפתי שם)
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

מרגישה שכול פעם שאני מתרוממת בא איזה גל ומנחית אותי אפיים ארצה.
עם כול הבדיקות בזמן האחרון, האם אר איי שמחכה לי עוד יומיים, החולשה, הכאבים,מזג האוויר ההפכפך בחוץ ובפנים,

לא כתבתי המון זמן, קרה הרבה ולא קרה דבר.
פסח היה נפלא.
התארחתי אצל חברים טובים בכפר שהזמינו עוד אורחים והיה נעים כול כך. משפחתי, קרוב, אינטימי.
הרגשתי שייכת, אהובה, כולם היו נעימים, כיפיים.
תפסתי את אחת הילדות לשיחה אישית שמזמן לא ניהלנו, טיילנו בשדות, אכלנו, שרנו, צחקנו.
הייתי בהיי כול השבוע שלאחר מכן.
אדם משפחתי כמוני שחי לבד. זה עדיין לא נתפס לי. מי היה מאמין.
והנה, זו המציאות.
זו אומנם אחריות שלי שלא הקמתי משפחה אבל זה לא עוזר לי לחוש פחות כאב.
הצהוב- "כולנו זקוקים לחסד". וואלה.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

לשכנים שלי נולד תינוק לפני כמה ימים.
שמחתי.
תמיד השמחה שלי על הריונות ולידות של נשים אחרות מעורבת בעצב אבל במקרה הזה באמת שמחתי.
יש בינינו קשר טוב גם אם לא תכוף. שומרים על הפרטיות אבל נחמדים ועוזרים כשצריך.
הם זוג צעיר, די מיינסטרימי.
משמח אותי שיהיה תינוק קרוב אלי, שאוכל ללוות תינוק חדש מההתחלה בלי להצטרך לנסוע או לכתת רגליי, דבר שמונע ממני לפגוש ילדים של חברות.
ועכשיו, כשיש תינוק בבית לידי, זה מרגש.
אני ממש מחכה שהם יחזרו הביתה. מקווה שארגיש טוב כדי שאוכל לעזור לה, להחזיק אותו, להסניף.
איכשהו הכאב שלי על אי האמהות קצת דהה. אולי הזמן מקהה, אולי פרחי הבאך שלקחתי הקהו את העוקץ.
לא יודעת בדיוק איך ומה אבל יותר קל.
מקווה שלא אתבדה. שלא יצוף פתאום כאב עמוק מאי שם.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

עבר זמן מאז כתבתי כאן, יותר מחודשיים. ולא בגלל שלא רציתי. קשה לי לכתוב. אני מוצפת וקשה לי התמקד.
ואחד דברים שהכי חשובים לי הוא רצף.
זה כול כך חסר לי בחיים, הרצף. אני ממש מחפשת עוגנים, איים של רצף, כדי להמשיך.
חברים, טקסים קטנים של יום יום, ימים שמוקדשים לעניין מסוים - קניות, בישול, יוגה וכו'. עד כמה שאני יכולה לתכנן, בלי שכאב כלשהו יטרוף את הקלפים.
התחלתי תהליך כלשהו, לא בטוחה אם הוא נכון לי אבל בינתיים יש איזו התעוררות. מרגישה שינוי קל. איזו התרחשות תת קרקעית, תת מודעית.
הרבה חלומות קשים לאחרונה, מטרידים. מבינה שזה ניקוי. דברים עולים בדרכם החוצה.
שיכתבתי משהו שכתבתי לפני שנים ושלחתי לידיד שהוא עורך. זה היה מלווה בפיק ברכיים וחשש גדול אבל עשיתי זאת.
לשמחתי הוא אהב והעיר הערות מדויקות ובונות.אבל עכשיו נתקעתי.
לא ממש מצליחה למצוא בי התחדשות, יצירתיות, להפיח חיים בטקסט ההוא, ולא רק בו.
סבלנות, אלוהים, תן לי סבלנות וכוח.
עירית_לוי

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי עירית_לוי »

ברוכה השבה!
בהצלחה עם התהליך החדש, ועם הכתיבה ועם הסבלנות. {@
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

תודה עירית, ברוכה הנמצאת,
קבלת הפנים שלך מחממת לב, כתמיד@}
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

סלק פרוס דק, שמן זית, לימון ושום כתוש.
זהו. פשוט ונפלא. תה צמחים קר, ואני כמעט חדשה.
קיבלתי תשובה מנומסת ושלילית, או לפחות שלילית ברובה, ולא הגבתי כהרגלי ביאוש ובהרמת ידיים טוטלית ...
נכון, היה עלבון, הייתה תחושה של " איזו מגושמת את, מה פתאום פנית אליו כשאת יודעת שהוא מאוד עסוק ??" , וגם:
"טוב, אז לרדת מכול הסיפור עכשיו?" אבל אחרי קריאה נוספת של המייל, בעיניים פחות נעלבות ויותר רואות, זה נרגע.
יש בי חלק שאומר: אוקיי, אז לא דרכו. אולי דרך מישהו אחר, אולי לשנות את הרעיון ולהגמיש אותו אבל לא לוותר לגמרי. לא לבטל אותי ואת הרעיון לגמרי כי משהו לא הסתדר מהרגע הראשון.
מרגיע אותי לראות את זה, לראות שמשהו משתנה, גם אם בשינויים קטנטנים, אבל משהו זז.
המשהו הזה מלווה בחלומות לא נעימים, בעייפות גדולה, ברגעי יאוש, בכעס שלפעמים תופס את כול השטח, בצעקה גדולה שרוצה להיצרח - וגם באיזו שלוה רגעית או ביטחון וזיכרון שדברים שהסתדרו בעבר, למרות המהמורות.
ולמרות זאת, ואף על פי, ובכול זאת - נוע תנוע.
זה יקרה. יקרום עור וגידים וצלולויד, איתי או בלעדי. אני שולחת ליקום את הרעיון והוא יגיע למען שלו.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

קוראת את הפוסט האחרון שכתבתי ומגחכת.
הדחייה הזו השביתה אותי, כמעט לגמרי. גם אלו שבאו בעקבותיה.
קיוויתי שמשהו השתנה בי אבל עדיין לא.

ועכשיו אני למטה. מרגישה כול כך בודדה.
התחושה הזו שלכולם יש חיים משלהם, משפחה, שייכות, ורק אני מין קוקיה כזו שחיה בין קן זה או אחר ומעצמה אין לה דבר.
כמו הירח שאין לו אור משל עצמו.
השכנים חזרו עם התינוק שלהם ובתחלה היה ממש נחמד.
מדי פעם באתי והחזקתי אותו, הוא בוכה די הרבה ואצלי הוא נרגע יחסית בקלות, נרדם, נרגע. כמו גור מתוק.
הרגשתי טוב. שייכת, מוערכת, יכולה לתת, לקבל. היא לא מיניקה ובכלל די מיינסטרים ואני מנסה להבהיר לה כמה חשוב המגע עם התינוק אבל לא רוצה להישמע מוכיחה או מאשימה.
לא תמיד פשוט לדעת היכן הגבול עובר.
וכמובן עלה הכאב שאין לי ילדים משלי ועד כמה להתקרב ולפתוח את הלב.
אולי עוד מעט הם יעברו ( הדירה קטנה מדי עבורם), אולי לא מתאים לה לשמוע את הדיעות שלי, ואולי ואולי.
ושוב זה מחזיר אותי לכאב העמוק, הישן - אין לי משלי, אני סמוכה לשולחנם של אחרים (מטפורית).
כמה אפשר לפתוח את הלב כשזה יילקח ממך בשלב מסוים? כשבכול רגע אתה יכול להיות מודר?
זה בלתי נסבל, הכאב הזה. כשהוא עולה הוא חורך.
אני מנסה לדכא אותו, כי הוא משבית אותי אבל הוא מרים ראש.
נכון שאני צריכה לדאוג לי לקן משלי, לפחות לזוגיות אם לא לילדים, לעבודה, לקידום החיים שלי בלי קשר לאחרים אבל כשהכאב הזה מלווה אין בי כוח לעשות את כול הנ''ל.
חוסר השייכות, התהום הזו שמתחתי.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

קראתי באיזה דף, משהו שבשמת כתבה פעם, לא זוכרת בדיוק את הניסוח אבל היא דיברה על כך שכשהיא הפכה אימא היא מצאה את המקום שלה. של הנתינה, של האהבה. שזו המהות העמוקה שלה. וגם אני כזו.
המקום של משפחה הוא הכי עמוק אצלי, רצון בילדים, בזוגיות, במשפחה.
כול השאר מעניין אבל לא עמוק או הכרחי עבורי כמו זה.
כך אני בנויה. זה השורש העמוק שלי, וכשהוא לא קיים אני נטולת שורשים.
למרות כול תחומי העניין שלי, ההנאות ושמחה.
כשהבסיס הזה לא קיים, משהו נשאר לא ממומש, לא מזין, לא עד הסוף.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

ש. יצר שוב קשר.
שלח מייל ( בעצם ענה על מייל שנשלח לפני חודשיים), התקשר פעמיים.
לא עניתי.
פתאום דחוף לו, אחרי שתיקה של חודשיים.
גם לו יש משפחה, תינוקת, אמא של התינוקת, ילדה ממישהי אחרת.
אבל זה לא העניין.
העניין שגם איתו זה זיוף. לא יכולה להיות שם במלואי, לדבר באמת, להיראות באמת. לקבל ולתת את המגע שאני רוצה.
נמאס לי מחטיפים. זה לא משביע ומעורר יותר תיאבון.
מודה שיש בזה משהו נעים, בכך שהוא רוצה בי ומתגעגע אבל מנסה לשמור על עצמי ולא להתפתות לפירורים האלו.
עירית_לוי

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי עירית_לוי »

קוראת אותך,
שולחת חיבוק (())

_זה בלתי נסבל, הכאב הזה. כשהוא עולה הוא חורך.
אני מנסה לדכא אותו, כי הוא משבית אותי אבל הוא מרים ראש._

כאב הוא מכאיב ולא נעים אבל הוא משהו שאפשר לעבוד איתו. הוא חמר גלם חשוב בעבודת שינוי ושחרור. אני כמובן מכירה את האינסטינקט של לנסות לדכא אותו ולברוח ממנו. זהמובן, גם אני פועלת כך. אבל אפשר ליצור לכל זה הקשר אחר.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

תודה עירית. חיבוק עוזר, תמיד.
כאב הוא מכאיב ולא נעים אבל הוא משהו שאפשר לעבוד איתו. הוא חמר גלם חשוב בעבודת שינוי ושחרור. אני כמובן מכירה את האינסטינקט של לנסות לדכא אותו ולברוח ממנו. זהמובן, גם אני פועלת כך. אבל אפשר ליצור לכל זה הקשר אחר.
איך? אני מרגישה שככול שאני חושבת עליו יותר כך הוא מדכא אותי . אני שוקעת ברחמים עצמיים ובעוד סיבות לכאבים - חברים שנטשו וכו'.
וזה מוביל לכעס שאני מניחה לעצמי להתיאש ולא מצליחה להתרומם ומעגל הקסמים הזה ממשיך ומתגלגל.
מרגישה לא שווה, מקוללת, חסרת תקנה.
עם כול מה שיש לי - שמחה טבעית, חברותיות, אינטילגנציה, מסירות, מראה נעים לעין ועוד - כול זה לא שווה.
אני חוזרת לאותו מקום - אמונות מגבילות ופחדים שמשאירים אותי במקום.
מקום של הישרדות, לא חיים מפכים, זורמים.
קהות מסויימת, למרות הרגישות והעומק שבי.
איך עובדים עם הכאב בלי שהוא יצמית? אני חיה עם כאב פיזי ורגשי כול הזמן, רק רוצה להיפטר ממנו.
דווקא לתמוך האחרים קל לי יותר.
חברה שאימה גוססת מסרטן, חברה אחרת שמתחילה עבודה חדשה, השכנה החדשה עם התינוק, חברה שיש לה בת עם תסמונת נדירה.
כמעט כול מי שאני פוגשת יכול לחלוק איתי כאב שלו ואני אהיה אמפטית ומכילה (לרוב). אני מתוכנתת מינקות להכיל ולתמוך. לפעמים זה טבעי ופשוט, לפעמים זה קשה ודורש ממני משאבים רגשיים אבל מרגישה שזה התפקיד שלי.
עם הכאבים שלי קשה לי יותר.
או_רורה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי או_רורה* »

אנונה יקרה טוב שחזרת!

אני שמחה שאת כותבת כאן, ושיש מישהי חכמה כמו עירית שעונה ומלבטת יחד איתך.

לדעתי, אולי זה הזמן לפתוח שוב את כל הקלפים.
דף חלק - מה אני רוצה? מי אני? מה המטרה שלי ?
ברגע שיהיה לך ברור מה את רוצה - זה ייתן לך כיוון, עוגן, אחיזה.

אני אספר לך על עצמי:
למדתי משפטים.
עשיתי התמחות.
עבדתי שנתיים.
ואז עברתי ילדתי ועברתי משבר ונשארתי המון זמן בבית.
ואז הבנתי, שאני לא רוצה את המקצוע הזה יותר.
לא מוכנה לעשות את זה רק בגלל שבגיל 24 לא למדתי את מה שאני באמת רוצה.
ונרשמתי ללימודים. ולומדות איתי ילדות בנות 20 ואני בת 34, ואני משקיעה שעות רבות כי יש גם בית וילדים ולבשל ולנקות ועוד ועוד ועוד....
אבל לא אכפת לי, כי הלימודים האלה - הידיעה הזו שאני עושה משהו שתמיד רציתי לעשות - מחזיקה אותי - היא העוגן שלי.

תראי מה את רוצה לעשות, להשיג, להיות.
מה חלמת עליו? מה את חולמת עליו עכשיו?
איך להשיג אותו?
איך להשיג את המהות שלו, אם אי אפשר להשיג אותו בפועל?
נניח, יש עמותה בשם "מגע ראשון? שמטפלת בתינוקות שננטשו בבתי חולים.
הנשים באות פעם או פעמיים בשבוע לבית חולים, מחזיקות את התינוקות, מנשקות ומחבקות אותם.
אולי זה משהו שאת יחכולה לעשות? שייתן לך סיפוק ושייכות?

ואולי, אולי............ אם האימהות היא בנפשך כל כך, אם זה משהו שאת הכי הכי רוצה - שייכות ומשפחה- אולי כן תשקלי את זה בחיוב?
הכל תלוי בך.

אני כאן, קוראת אותך.

ואגב, אם הייתה לי שכנה כמוך שבאה ועוזרת הייתי רק רוצה שהיא תגיע. זה כל כך עוזר.:)
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

או רורה, איזה כיף שבאת לבקר @}
הרגשתי קצת אידיוטית ושאני ממחזרת את עצמי לעייפה ולא אהבתי את עצמיבמראה הזו. בקיצור, טוב שאת כאן...
בדיוק חזרתי מביקור אצל הפשוש. לא ראיתי אותו כמה ימים והוא ממש גדל מיום ליום, סקרן ובוחן את העולם החדש הזה.
מתוק. הוא שוב נרדם עלי וזה היה נעים.
אתמול, אחרי שכתבתי, הייתה הקלה. אולי הכתיבה, אולי הזמן, משהו נרגע ושיכך את הכאב.
בכול פעם שאני נופלת אני מתרוממת די מהר, אבל בתוך מחול הכאב המסתחרר סביבי אני שוכחת לגמרי שזה זמני וחולף, זה נדמה לי נצחי ואינסופי.
איך אני לא לומדת מזה לפעם הבאה, לנפילה הבאה? לא יודעת. מין כישוף כזה שממסך את הלמידה.
משערת שהטריגר הפעם היה משהו שעלה בטיפול, תחושת הקוקיה שכתבתי עליה ואולי גם המייל והטלפונים מש' שעורררו קשת של רגשות כלפיו שמיהרתי לנסות להדחיק.
טוב, העיקר שזה (שוב) מאחורי.

_לדעתי, אולי זה הזמן לפתוח שוב את כל הקלפים.
דף חלק - מה אני רוצה? מי אני? מה המטרה שלי ?
ברגע שיהיה לך ברור מה את רוצה - זה ייתן לך כיוון, עוגן, אחיזה._
אז זהו, שאני יודעת מה אני רוצה, די במדויק אפילו. הקושי הוא להאמין שזה מגיע לי, שזה אפשרי.
אני רוצה משפחה. יותר מהכול. בן זוג ואם אפשר ילדים (שלו, או אפשרות אחרת).
יש לי כול מיני מטרות, כיוונים לעיסוק אפשרי, בעיקר בתחום היצירתי אבל אני לא ממש מצליחה לגבש לעצמי תוכנית פעולה או להציע עצמי.
חלק מזה נובע מכך שאני לא בריאה ולא יכולה להתחייב כמעט לדבר, וחלק אחר נובע מחשש מדחייה.
למשל, חשבתי ללמוד להיות דולה ( רק לאחרונה זה עלה) ואז מייד באו פחדים: איך אוכל ללמוד? לא תמיד אני מרגישה טוב לצאת, להתרכז, להתמקד. ועניין הכסף וכו' וכו'.
העניין המרכזי הוא שאין לי עוגן יציב.
יש לי את עצמי במידה רבה אבל זה לא מספיק. אני עדיין זקוקה ורוצה משפחה והחסך הזה מונע ממני להעז ולפרוץ בתחומים אחרים.
הרבה אנרגיה הולכת למקום הזה.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

_נניח, יש עמותה בשם "מגע ראשון? שמטפלת בתינוקות שננטשו בבתי חולים.
הנשים באות פעם או פעמיים בשבוע לבית חולים, מחזיקות את התינוקות, מנשקות ומחבקות אותם.
אולי זה משהו שאת יחכולה לעשות? שייתן לך סיפוק ושייכות?_
כן, חשבתי על זה, אבל גם להתחייב לפעמיים בשבוע באופן קבוע זה לא דבר שאני מסוגלת לו כעת.
לא יודעת, זה מרגיש כמו מעגל קסמים אבל יש בי חלק שיודע ומאמין שהשכל לא תמיד מסוגל לצפות שינוי ושהפתרון יכול להגיע בלי הזמנה מראש.
מרגישה שהעבודה שלי כעת צריכה להיות עמוק פנימה, בשינוי אמונות מגבילות, באיוורור רגשות ואולי מכאן יצמח שינוי.
ואגב, אם הייתה לי שכנה כמוך שבאה ועוזרת הייתי רק רוצה שהיא תגיע. זה כל כך עוזר.:)
אולי בסוף נהיה שכנות :-)
או_רורה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי או_רורה* »

אנונה חמודה,

סלחי לי אם אני עוברת גבול כלשהו שאסור לי, אבל את לא עובדת כרגע? בכלל? או שאת עובדת מהבית? איך את מסתדרת כלכלית?
הסיבה שאני שואלת היא כי מרגיש לי שאם אין לך עבודה, משהו יום יומי שאיך שאת פותחת את העיניים בבוקר את יודעת שהוא נותן איזה עוגן ליום - זה מאוד קשה. לכולם.
זו תחושת ציפה מתמדת, אני יודעת כי חייתי כך שנתיים והתחושה היא לא נעימה בכלל.

זה לא חייב להיות עבודה, זה יכול להיות לימודים או ארוחה עם חברים או מפגש קבוע עם מישהו שאת אוהבת, או חוג ציור - מה שאת רוצה.

יש אנשים שמסתדרים מצויין בלי זה, את מכירה את עצמך. אני יודעת שבלי זה אני מרגישה לגמריי אבודה.

ואגב,
את מוזמנת לדף שלי בפייס: לשוב ללדת.

שמחה לקרוא ולא , את ממש לא ממחזרת שום דבר. זה הדף שלך ואת יכולה לכתוב בו מה שאת רוצה בלי לדפוק חשבון :)
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

ש' התקשר. הוא הצליח לתפוס אותי עכשיו בבית, היה על ממתינה.
אני עדיין מעט נסערת, עולות לי דמעות אבל שמחה שדיברנו.
הבהרתי לו כמה זה לא מספק אותי וכמה הקשר בינינו חלקי ואני חושבת שהוא הבין.
הוא מתגעגע, וגם אני, אבל זה באמת רחוק מאוד ממה שאני רוצה ושמגיע לי.
שמחה שהצלחתי לעמוד בפרץ ולא למצוא את עצמי חוזרת אליו בעבור חופן רגעים של כמעט (כמעט אהבה וכמעט קירבה).
לנשום עמוק עכשיו.
אנונה*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי אנונה* »

_הסיבה שאני שואלת היא כי מרגיש לי שאם אין לך עבודה, משהו יום יומי שאיך שאת פותחת את העיניים בבוקר את יודעת שהוא נותן איזה עוגן ליום - זה מאוד קשה. לכולם.
זו תחושת ציפה מתמדת, אני יודעת כי חייתי כך שנתיים והתחושה היא לא נעימה בכלל._
לא או רורה יקרה, לא עובדת. מאוד רוצה ולא מוצאת דרך כרגע.
בטוחה שיש משהו שלא ממש מחייב מבחינת שעות או ריכוז רב אבל עדיין לא הגעתי לזה.
לפני שנתיים- שלוש כתבתי ברשת משהו , אחת לחודש, עבור תשלום, וזה היה מוצלח. בינתיים הפרוייקט ההוא נגנז.
צודקת לגבי הציפה.
זה בדיוק מה שאני חשה.
מוצאת לעצמי עוגנים: קבוצת לימוד בערב אחת לשבועיים, יוגה פעם בשבוע, יום קניות, יום סידורים.
כול זה במידה ואין יום שאני צמודה למיטה בגלל שאיני מרגישה טוב ואז ביום למחרת צריכה להספיק יותר.
מפגשים עם חברים בימים לא קבועים, בדרך כלל כשהם מתפנים ויכולים.

_ואגב,
את מוזמנת לדף שלי בפייס: לשוב ללדת._
איזה יופי!!!
תודה על ההזמנה, ביקרתי אותך שם : ).
אני לא בספר הפנים אבל אעביר למי שעשויה להתעניין. בהצלחה.
עירית_לוי

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי עירית_לוי »

איך? אני מרגישה שככול שאני חושבת עליו יותר כך הוא מדכא אותי . אני שוקעת ברחמים עצמיים ובעוד סיבות לכאבים - חברים שנטשו וכו'.

_איך עובדים עם הכאב בלי שהוא יצמית? אני חיה עם כאב פיזי ורגשי כול הזמן, רק רוצה להיפטר ממנו.
דווקא לתמוך האחרים קל לי יותר._

האתגר הגדול כאן הוא אי הזדהות.
לחוות את הכאב מבלי להזדהות איתו, מבלי להאמין לתוכן ולפרשנות שנלווית אליו.
וכאשר חווים זאת כך, עם מנות קטנות יותר של הזדהות או אפילו לעיתים לגמרי ללא הזדהות - החוויה היא הרבה פחות מחלישה. את זוכרת מי את באמת, את נשארת במרכז שלך, וכאשר את נזרקת אל בור הכאב את חוזרת מהר יחסית אל הציר המרכזי שלך (כמו בובת נחום תקום עם מגנט חזק :-)).

זוהי מיומנות רגשית שאפשר לרכוש. שכל אחד יכול. זה דורש משהו, דורש לעבוד על זה, ולהכוונן לזה - אבל זה אפשרי.

עם אחרים קל לך יותר ואת יכולה להכיל אותם בזמן שהם חווים כאב - בדיוק בגלל הסיבה הזאת של אי הזדהות: כי את לא מזדהה עם הכאב שלהם. כי את לא מאמינה לו, כי את לא מאמינה שזוהי האמת.
כמובן שאת כן מאמינה להם שכואב להם, כי באמת כואב להם, אבל את לא שותפה לכל התוספות הנלוות, לכל המסקנות והפרשנויות הסובייקטיביות שלהם.

למשל, בואי נניח שאת תומכת בחברה שמתחילה לעבוד במקום עבודה חדש. ובואי נניח שהסיטואציה הזאת מציפה בה חוויות רגשיות לא נעימות. למשל, פחד שלא יאהבו אותה, או פחד שלא יעריכו אותה כאשת מקצוע, או פחד להיכשל, או פחד שלא יראו אותה, או פחד שהיא לא תחוש משמעותית. אחד מאלה, בהתאם למטען הרגשי ולמשקע שהיא נושאת עימה.

ואז היא מגיעה לעבודה בימים הראשונים, נניח עם פצע פתוח של ערך עצמי, פצע של "אני לא מספיק חכמה", והפצע הזה מיד "מכניס אותה לסרטים". מדוע? כי בסביבת עבודה חדשה יכולים להיות המוני רגעים שהיא יכולה לפרש מתוך המשקפיים של "אני לא מספיק חכמה". המוני רגעים בהם היא יכולה לפחד ש"הם יגלו שאני לא מספיק חכמה". יש לה המון מידע חדש לקלוט והרבה רגעים בהם היא יכולה לטעות. והיא "בסרטים", והיא חווה פחד וכאב.

ואת רואה אותה מהצד, ואת יודעת שזוהי לא האמת. את יודעת שזוהי לא האמת שהיא "לא מספיק חכמה". את יודעת שהיא כן. את תומכת בה, את אמפטית לכאב שלה, אך את לא מזדהה איתה ולא מאמינה ל"סרטים" שלה. כן, עם אחרים זה קל :-).

השאיפה היא שאת תוכלי להכיל את עצמך בעת כאבך כמו (או כמעט כמו) שאת מכילה את החברים שלך. שאת תחווי את הכאב - אבל תמשיכי לתפקד, תמשיכי לנשום ותישארי נוכחת. שאת תדעי ברגעי האמת שמה שאת חווה זהו כאב של פצע ישן ולא האמת ביחס אליך. שאת לא לא-אהובה או לא-משמעותית (או אחד מהחבר'ה האלה).

אני מניחה ומנחשת שעיקר הסבל שלך נובע מהפרשנות שלך ביחס לערך שלך ומידת היותך אהובה, רצויה ומשמעותית. אני לא מקלה ראש בחוויה עצמה, אני יודעת שזה מכאיב להיות לבד כאשר רוצים להיות ביחד :-(. ועדיין, אני חושבת שעיקר הסבל מגיע כתוצאה מהפרשנות. מההזדהות. ואלה הן חדשות טובות! כי אם נפחית מההזדהות - נפחית במידה ניכרת מהסבל.

נקודה נוספת -
הזכרת שאת נמצאת בטיפול. זה נהדר. את בטח יודעת שכאשר את בחרת להיכנס לתהליך טיפולי של צמיחה, את בחרת לפתוח את הפצעים הללו על מנת לרפא אותם. אפשר לומר שאת בחרת להציף מסה גדולה יותר מהרגיל של כאב אל פני השטח שלך. ומה שתא חווה כעת זה לא מקרי. זו לא רגרסיה. ברוב בתהליכים שאני מכירה מקרוב יש הצפות כאלה, וזה חיובי. זה לא נעים אבל זה מבורך. זה אומר שנוגעים בדברים בהם צריך לגעת. כי רק כאשר המשקעים עולים אל פני השטח הם יכולים למצוא את הדרכם החוצה.

אני מזכירה את הנקודה הזאת משום שכאשר זוכרים את זה, זוכרים שזו בחירה שלנו, וזוכרים שההקשר הוא הקשר של צמיחה – זה יכול להקל. כאשר את מבססת את ההקשר הזה שוב ושוב - את הופכת מקורבן חסר אונים שהכאב תקף אותו בניגוד לרצונו בסימטה אפלה – לבעלת הבית שהזמינה את הכאב לעלות מהמרתף של ביתה על מנת להראות לו את דלת היציאה. בנוסף, כאשר ההקשר הזה קיים הוא מאיץ את תהליך הניקוי. הוא נותן לו תוקף חזק יותר ככזה.

לגבי איך –
יש כל מיני דרכים.
הנה שתיים שמצאתי כיעילות (ואולי אפילו הזכרתי פה פעם בדף שלך? לא מצליחה להיזכר כרגע):
  1. בכל רגע שכאב תוקף (או כל רגש לא נעים אחר) – את מזכירה לעצמך את ההקשר ואת עיקרון אי ההזדהות. למשל: "הכאב הזה עולה בתוכי כעת על מנת להתנקות ממני. אני לא מזדהה איתו. זה מרגיש אמיתי לגמרי אבל אני יודעת שזוהי לא האמת". גם אומרת את זה אם את לא לגמרי מחוברת למשפט או מאמינה לו. את בונה אותו לאט לאט כמו אמת חדשה בתוכך. כאמור - זה אמור גם להקל וגם להאיץ את התהליך.
  2. להתרחב ולנשום. האינסטינקט בעת כאב הוא להתכווץ ולהפסיק לנשום. זה קורה גם עם כאב רגשי, לא רק פיזי. מבחינה הישרדותית זהו מנגנון יעיל. מבחינה התפתחותית זהו מנגנון מעכב משום שהכיווץ משאיר את הכאב הרגשי בפנים ולא מאפשר לו לצאת החוצה ולהתנקות. את יכולה לשים לב לכיווץ פיזי שעולה לצד הכאב הרגשי, להרחיב את המקום שמתכווץ, לדמיין אותו מתרחב ולנשום.
זה על קצה המזלג. אם יש פה משהו שדורש הרחבה או הבהרה – בשמחה.

{@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנה אני מתחילה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

וואוו הגעתי לפוסט הראשון מחיפוש כלשהו בגוגל ,ולגמרי במקרה או שלא הגעתי לפוסט של נגיעה רכה..והוא כל כך משקף את המציאות שלי כאילו שנכתב עליי...
הלוואי שנגיעה רכה תראה את התגובה שלי ותיצור קשר איתי ....

חזור אל “אתגרים בהורות”