הנקת פגים

הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

הנקת פגים

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

למה את לא מניקה אותה?
זה אפשרי לעשות גם בגיל ומשקל קטנים
יועצת הנקה טובה יכולה לעזור לך...
שאק_טי*
הצטרפות: 12 מרץ 2006, 16:37
דף אישי: הדף האישי של שאק_טי*

הנקת פגים

שליחה על ידי שאק_טי* »

האם בינתיים עלי לספק לה את יצר היניקה ע"י מוצץ

למה לא ע"י ציצי?

אני חזרתי עם פג הבייתה אחרי 31 יום בפגיה שבהם הוזן בזונדה ובקבוק והתחלתי להניק בבית
עברנו תוך כמה ימים להנקה מלאה בלי הרבה קושי

ממליצה להזמין יועצת הנקה מהר ולהתחיל להתאמן בהנקה (בטח אם יש דרישה מצד התינוקת)

בהצלחה ומזל טוב!
ניר*
הצטרפות: 16 ינואר 2005, 17:16

הנקת פגים

שליחה על ידי ניר* »

אנחנו מתרגלות ציצי לשם אכילה ולשם הנאה וסיפוק הצורך. האכילה עדיין קשה לה ומשתמשים בבקבוק (היועצת אמרה לתת לה זמן ).
שאלתי היא מה לעשות כרגע כשכשהנקה אינה 24/7 ובהמשך כי אני רוצה לשלב בקבוק עם הנקה .
האם תנועת המציצה בשפתיה משמע שהיא רוצה לינוק /למצוץ או שזה רפלקהס כרפלקס החיוך ?
תודה :)
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

הנקת פגים

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

יש כאלו שרוצים לינוק כל הזמן, יש כאלו שיונקים רק בזמן האוכל...
הגדולה (הפגית), רק בגיל חצי שנה התחילה לינוק מלא והיא כל הזמן היתה על הציצי. הקטנה שלי יונקת וכשהיא שבעה אין לה עניין בציצי.
לדעתי תני לה כמה שהיא רוצה, זה יגביר חלב ואת הסיכוי לעבור להנקה מלאה. הפגיה משבשת המון דברים, גם את הצורך לינוק.
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

נישנושית נולדה בשבוע 40 אבל במשקל נמוך-2.140 ,בפגיה טענו שיש להוסיף אחרי כל הנקה תוספת של מטרנה לפגים כי היא מתעייפת בהנקה ואין לה כח להוציא את מלוא החלב לו היא זקוקה.
שהגענו הביתה ניסיתי לשאוב כדי לתת לה במקום התוספת והיא בלעה בשקיקה,אולם כיוון שאני מנסה להגדיל הנקה ולהוריד תוספות לא הצלחתי למצוא זמן הפסקה בין ההנקות לשאוב,
בהדרגה הורדתי כמעט את כל התוספות ועברנו להנקה מלאה,אולם היא כל הזמן רוצה לינוק ונראה שאינה שבעה.
(גם לא מוכנה להיות בשום מקום מלבד עלי במנשא)
היום הלכנו להישקל בטיפת חלב,היא כמעט בת חודש והעלתה מהלידה רק 100 גר'.
ההנחיה שקיבלתי - לתת תוספות,אחרת היא עלולה להיפגע מכך שלא תעלה במשקל.
מצד אחד אני רוצה להניק מלא,מצד שני אני רואה שהיא לא שבעה ואני כבר מותשת מלהחזיק אותה כל היום במנשא ולהניק מין הנקה רצופה כי היא כל הזמן מחפשת.

יש למישהי מידע שיכול לעזור?
מימי*
הצטרפות: 05 ינואר 2003, 14:55

הנקת פגים

שליחה על ידי מימי* »

סגולה, נסי לחפש ביישוב שלך מיניקות שיכולות לתרום מחלבן. אני מאוד מכירה את המצב, חייבים עזרה מבחוץ עד שהיא תתחזק קצת. אנחנו נתנו כתוספות חלב עזים בהמלצת רופא טבעוני.
מימי*
הצטרפות: 05 ינואר 2003, 14:55

הנקת פגים

שליחה על ידי מימי* »

וגם, השתדלי לקבל כמה שיותר עזרה מבחוץ, כדי שתוכלי לנוח לגמרי ולהניק ללא הפסקה כמעט. וגם את צריכה פשוט לאכול אוכל מאוד מזין וממלא חלב - דייסות עם שקדים, אגוזים, תמרים, הרבה חלבון צמחי ופירות מתוקים. ירקות ירוקי עלים ועוד.
סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

תודה מימי,מעניין שיש לי משיכה בתזונה להרבה חלבונים עכשיו (אחרי ניסיון לרסן אטרף למתוקים ופחממות :-\)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקת פגים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

נשמע שכדאי להתייעץ עם יועצת הנקה. יתכן שהיניקה שלה איננה אפקטיבית בשל תפיסה לקויה/ חולשה וכד', ושיהיה צורך לשאוב במשאבה מעולה (לקטינה של מדלה דו צדדית, תעזור לך לייצר יותר חלב).
כל תוספת של חלב שאינו חלב שלך, עשויה לגרום לירידה בכמות החלב שאת מייצרת (ללא קשר לסוג החלב שתבחרי לתת. אינני מכירה המלצה על חלב עיזים. ככל הידוע לי עדיף תמ"ל).
מזל טוב!
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

הנקת פגים

שליחה על ידי גילית_ט* »

גמאני אמא לפג
ממליצה ללכת למרפאה באודים שבה דר המומחית לפגים, http://www.merkaz-hanaka.com/site/detai ... [po]detail id[/po]=219572
שתוכל לשפר לך את ההנקה ותתן לך המלצות לפגים כמו כן זה נכון, קחי בחשבון כל תוספת של חלב שאינו חלב שלך, עשויה לגרום לירידה בכמות החלב שאת מייצרת_
לכן ממליצה בחום לגשת ליד שרה ולהשיג רק את משאבת לקטינה או קני את משאבת פאמפ אין סטייל(לא את מיני אלקטרה אמדה וכדומה לא מספיק חזקות לייצור חלב), ואחרי כל הנקה תשאבי, וכך תוכלי לתת לה את התוספת, לא מומלץ לתת בבקבוק אלא בצינורית, כפית , מזרק או כוס
בימים הקרובים בקשי עזרה נוספת שתוכלי לעשות את השינוי
בהצלחה, מבטיחה שהקטנים בסוף הכי גדולים
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הנקת פגים

שליחה על ידי ורד_לב* »

אכן לא יכולה להמליץ על מתן חלב עזים. הוא חסר בכל מיני רכיבים תזונתיים ובהחלט אינו מספיק באם יש צורך בתוספת לכלכלה.
בהחלט כדאי להפגש עם יועצת הנקה ולברר מה הבעיה פה- מהצד שלך, שלו וכו'.
ד"ר ליבוביץ' באודים היא בחירה מעולה!
גילית_ט*

הנקת פגים

שליחה על ידי גילית_ט* »

בילד הראשון נתנו חלב עיזים באבקת תמל וממש לא עלה במשקל, אמרו לנו אז שלא מומלץ חלב עיזים עד גיל חצי שנה, ובטח כפג זה לא מספיק , לפגים יש תוספת מיוחדת HMF שמוסיפים לחלב אם שאוב, שניתן לקנות בסופר פארם אך ורק בהמלצת רופא ועוזרת בעליה במשקל וכל הויטמינים הנחוצים.
אם את צריכה תמל מטרנה לפגים יש לי קופסה למסירה וגם אחת נוספת שמסרתי שבוע שעבר ועדיין לא נמצא שימוש בה,וגם HMF למכירה
מה שכן, כדאי לעשות את הייעוץ כמה שיותר מהר, לפני שכמות החלב שלך תפחת או שהוולד יתרגל לפטמת בקבוק
סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

כרגע התחלתי מטרנה לפגים-סנסטיב,זה מה שהיא קיבלה בפגייה.
העיניין הוא שגם אחרי שהיא מקבלת בקבוק היא לא רגועה ורוצה לינוק,אין לי את המרווח בשביל לשאוב,האמת,גם את האנרגיה....
לפי מה שהבנתי הבעיה היא שהיא לא מוציאה מספיק חלב בהנקות בגלל שהיא קטנה ואין לה מספיק כח (זה מה שטוענת האחות בטיפת חלב והצוות בפגייה)
אני שומעת על ההמלצה לייעוץ באודים רק שהייעוץ הזה לא לכיס שלי כרגע:-\
אנחנו בניסיון עם התוספות עד סוף השבוע ואז נשקול אותה לראות אם היא עולה במשקל.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

הנקת פגים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

לפי מה שהבנתי הבעיה היא שהיא לא מוציאה מספיק חלב בהנקות בגלל שהיא קטנה ואין לה מספיק כח (זה מה שטוענת האחות בטיפת חלב והצוות בפגייה)
אמנם אני לא מקצועית אבל קשה לי להאמין שזו הסיבה. התינוקת שלי שהיום בת שלושה חודשים בדיוק נולדה במשקל 2090 וינקה מדהים מהרגע הראשון. ביום השני לחייה כבר החלה לעלות במשקל בהנקה בלעדית! (סיפור הלידה של אפונית).
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

הנקת פגים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

רק שהייעוץ הזה לא לכיס שלי כרגע

סגולה, כמה עולה התמ"ל לפגים? נראה לי שעלות ייעוץ הנקה שווה בערך לחודש חודשיים של תמ"ל... וכמובן שתניקי יותר מכך אז זה רווח נקי, אפילו רק מבחינה כלכלית. @}
המון בהצלחה
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

הנקת פגים

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

סגולה,
באמת שעלות הייעוץ במרכז באודים יתקזז אחרי 3-4 חודשים של תמ"ל (שלא לדבר על עלות הבקבוקים למניהם וטרחת ההרתחות). ואני ביקרתי שם לא פעם אחת.
כדאי לך לברר אם קופת החולים שלך יכולה להחזיר לך חלק מהתשלום. ישנן קופות חולים שזה אפשרי בהן.
מאד מאד מאד ממליצה להגיע למרכז באודים.
גילית_ט*

הנקת פגים

שליחה על ידי גילית_ט* »

אם את רוצה להניק, אז שווה להשקיע את הסכום להציל את המצב, חוצמזה אולי תבקשי הנחה או תשלומים, בנוסף יש את מעגל משפחתי בהוד השרון את חנה דרך הכללית זה עולה 150 שח פעם ראשונה, 50 שח פעם שנייה ו מעל לזה חינם, לא יודעת אם המחיר נכון עדיין אך ככה הוא היה שנה שעברה, י שלהם אתר באינטרנט
כמה את שואבת?? עם איזו מכונה??
כמו שכתבתי אם תשתמשי במכונה מיקצועית תוך כמה ימים הכמות שלך תעלה פלאים ותוכלי במקום תמל לתת חלב שאוב שלך.
כדאי ללכת למייעצת שתראה לך איך להפוך את ההנקה ליעילה ולא למוצץ... איך לשאוב, איך לתת במקום בבקבוק בצינורית למשל וכך לעודד עוד חלב ועוד הרבה טיפים שכן שווה לשלם בשבילם, הכול תלוי כמה ההנקה חשובה לך, אני בטוחה שזו לא תקופה קלה בשבילך אך זה שווה את המאמץ
סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

יכול להיות שקשה לי ואני מוצפת הורמונים,אבל אני זקוקה לתמיכה ואין בי כרגע מקום להכיל ביקורת,
לפי מה שהם כותבים פגישה ראשונה 500 שקלים והשאר פחות אבל עדיין זה לא ליכולת שלי כרגע,ולא,זה לא מקביל לכמה קופסאות תמ"ל לפגים...
אני רוצה להניק אותה מאוד.
אבל ההנקה היא בשבילי דרך ולא מטרה.היא הדרך להזין ולהיתקשר למתוקה שלי.
אם אני צריכה להאכיל אותה בצינוריות ולסבול בשאיבות (כן,גם עם משאבה טובה קשה לי לשאוב,זה מציק.)
אז כנראה באמת שסדר העדיפות שלי שונה...והיא תקבל גם בקבוקים מתוך שאיפה שאוכל להניק אותה כמה שיותר.

<אוף>
סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

בנתיים הצלחתי היום לשאוב מנה אחת,אחרי שקיבלה תוספת.
יש לי משאבה ידנית של אוונט,כרגע זה הכי מתאים לי.

סליחה מכל הנשים שבסה"כ רוצות לעזור....
כמו שאמרתי,קשה לי כרגע.
מקווה שאני מובנת ולא פגעתי באף אחת.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

הנקת פגים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

סגו לה,
איזה יופי על השאיבה שהצלחת!
אם את במאוחדת, יש החזר משמעותי על ביקור באודים.
אם בכללית, כאמור, יש ייעוץ במחיר מוזל מאוד.
במ.מ.ש ת"א יש אחת לשבוע ייעוץ קבוצתי בעלות של 100 שקל.
בתה"ש (03-5305000 אאל"ט) יש גם אפשרות נהדרת לייעוץ לא יקר + מעקב.

האם ניסית משאבות אחרות? מדלה לקטינה, שאפשר לשכור ביד שרה עם מכתב מאחות ט"ח או מהפגייה, יכולה להתאים יותר.
מעבר לכך, צריך כנראה שיועצת מנוסה תראה אותך ותנסה לשפר את ההנקה כך שלא תתמשך לאורך כל היום. זה סימן למשהו לא יעיל בטכניקה.
בהצלחה, מאחלת לך הרבה כוחות... (())
סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

תודה עדי,
כן אני במאוחדת,אני אבדוק.
תודה על המידע.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

הנקת פגים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

סגו לה
קודם כל סליחה @} לא התכוונתי לבקר אלא לתת פרספקטיבה...
ברור לי שעם ששה ילדים התקציב מחושב מאוד. דווקא בגלל זה כתבתי מה שכתבתי.
מקווה שתמצאי את הדרך גם להניק וגם לא להתרושש תוך כדי.
(())
גילית_ט*

הנקת פגים

שליחה על ידי גילית_ט* »

מנסיון, ההבדל במשאבה זה מה שעושה את כל השוני, ואין מה להשוות בין מדלה לקטינה ומשאבה ידנית, תאמיני לי יש לי נסיון בכולם.
הכמות שתצא לך תהייה ככ שונה שאת תופתעי...
ביד שרה את שמה צק בטחון על המשאבה ומקבלת אותה בחינם לחצי שנה, בסוף אם תרצי תוכלי לתרום משהו או לא לתרום בכלל
אם תרצי לדבר על זה בטלפון את מוזמנת
שולחת לך אנרגיות
סגו_לה*

הנקת פגים

שליחה על ידי סגו_לה* »

תודה,ואני בעצמי מבקשת סליחה על האגרסיות שיצאו לי...
<קצת הפוכה עכשיו,מזל שאפשר לתלות את זה במצב:-)>
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

הנקת פגים

שליחה על ידי מישהי* »

למישהי יש מידע מוסמך על הנקת פגים וצהבת? חושב מאד, עבור חברה. תודה!
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

הנקת פגים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ההנקה או הזנה בחלב אם חשובה לכל תינוק, ולפגים במיוחד, מאחר שהם חשופים לסיכונים רבים יותר. את יכולה לחדד את השאלה? לאיזה מידע היא זקוקה?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

הנקת פגים

שליחה על ידי צוויליך* »

משאבת חלב מדלה לקטינה או סימפוני - מישהי ממליצה לכאן או לכאן??

(-:

תודה

צוויל
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

הנקת פגים

שליחה על ידי תמרי* »

הי צוויל,
ראשית יש את משאבות חלב . שנית, יש באתר של מדלה את הטבלה הזו שלפיה, בהנקת פגים הבחירה הראשונה היא סימפוני (שהיא בטח החדישה והיקרה יותר...).
ולסיום, הייתי מתקשרת ל BEPEX , נציגי מדלה בארץ ושואלת אותם את השאלה.
בבתי יולדות וב "יד שרה" יש לקטינה, בד"כ.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

הנקת פגים

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

משאבת חלב מדלה לקטינה או סימפוני - מישהי ממליצה לכאן או לכאן??

אם יש לך אפשרות לקניה - סימפוני.
אם זה לצורך כלשהו כרגע - כשילדתי בלניאדו היתה שם סימפוני, היא היתה מצויינת.
אני לא חושבת שיש אותה ביד שרה, יש רק לקטינות וגם זה באישור של רופא או יועצת הנקה.

כך או כך - שפע חלב!
פלוני_אלמונית*

הנקת פגים

האם במקרה תוכלי להפנות אותי לשם של מאמר שמראה את יתרונות ההנה בפגים מהשנים האחרונות?
אני מחפשת מאמר שמשווה חלב אם לחלב פרה ומדגיש יתרונות חלב האם
אנא עזרו לי
תודה
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

הנקת פגים

שליחה על ידי צוויליך* »

תודה על המידע ל תמרי ול ג'וניפר והמשפחה !
האמא הטריה השתחררה, שואבת בהצלחה ובתכנון היום לפגוש אותה פנים אל פנים, לראות אם הכל בסדר.

צוויל
גם_אמא_של_פיצי*
הצטרפות: 04 אפריל 2011, 01:04

הנקת פגים

שליחה על ידי גם_אמא_של_פיצי* »

לא יודעת אם הדף הזה פעיל אבל מאחר שהיתה בו כל כך הרבה אינפורמציה מועילה אולי תוכלו לעזור. פיצי בבית כבר חודשיים, נולדה בשבוע 34 רק יונקת ועולה יפה במשקל (משני קילו לחמישה וחצי).
אני מודאגת בגלל שהיא פולטת הרבה - יכול להיות שהשבוע הראשון בפגיה שבו דחפו לה חלב שיבש לה את המנגנון? אולי אני שרוצה לפצות דוחפת יותר מדי ציצי? (הסבתות טוענות שאני מגזימה ויכולה לתת לה מוצץ)
והעיקר - הרופא הורה לא לצאת איתה למקומות עם תינוקות אחרים ואני מנסה לעשות לה עיסוי לפי ספרים אבל זה לא כל כך עובד. יש למישהי מורה פרטית לעיסוי תינוקות (ובכלל התפתחות מוטורית) שאפשר להזמין הביתה באיזור תל אביב?
לילך_רוכל*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 12:10
דף אישי: הדף האישי של לילך_רוכל*

הנקת פגים

שליחה על ידי לילך_רוכל* »

לגבי עיסוי תינוקות - הייתי שמחה לעזור אבל אני בעמק יזרעאל...
לגבי הפליטות -
לא סביר שזה בגלל האכלת יתר. בד"כ תינוקות 'לוקחים' מהשד את מה שהם צריכים ואח"כ , אם הם עדיין על השד הם יונקים-מוצצים בצורה כזו שלא יוצא חלב.
בד"כ זה אומר בד"כ. לא תמיד. אז אולי כדאי שמישהו שמבין ביניקה יבוא להסתכל?

אפשר לנסות לשמור אותה אנכית 20-30 דקות אחרי יניקה (להרדם איתה על החזה במתיקות? להלך איתה?)

כמה זה פולטת הרבה? לא בטוח שזה הרבה יחסית. יש תינוקות שפולטים.
לפעמים לפעמים נדירות יש מצב של עודף חלב את יכולה להסתכל שם.

חסרים הרבה פרטים: בת כמה היא? כמה שקלה כשנולדה? מה היה קצב הגדילה מאז? כל כמה זמן אוכלת? פיפי? קקי? כמה ואיזה

תכתבי עוד - אולי יוכלו לעזור לך יותר. אני או אחרות
ובכל אופן - הרבה שמחה, בריאות ומתיקות...
אמא_של_פיצי*
הצטרפות: 27 אפריל 2005, 00:09
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_פיצי*

הנקת פגים

שליחה על ידי אמא_של_פיצי* »

תודה רבה לילך.
זה בדרך כלל מה שאני עושה (הולכת איתה או מרדימה אותה עליי) וזה עוזר, אני לא חושבת שיש לי עודף חלב הסתכלתי בדף. סתם תהיתי אם יכולה להיות בכלל אופציה כזו
היא שקלה 2 קילו בלידה (דווקא כתבתי :)). פיפי שישה חיתולים ביומיים. קקי לפעמים פעם בשלושה ימים ולפעמים יותר. אוכלת כל זמן שבא לה (בלילה יש שני פערעים של שלוש שעות במהלך היום זה לפעמים פעם בשעה שעה וחצי מקסימום שעתיים).
פלוני_אלמונית*

הנקת פגים

אמא של פיצי,
כתבת שהיא בבית כבר חודשיים ובת כמה היא? (כמה זמן הייתם בבית החולים?)
6 פיפי ביומיים וקקי פעם בשלושה ימים-- זה יכול להיות בסדר אבל האמת: נשמע שמעט, מעט מדי.
היות שהיא עוד כל-כך צעירה הייתי ממליצה לך להתייעץ עם משהי שמבינה בהנקה.
לא בשביל להלחיץ אותך חלילה, אבל אולי שינוי קטן ביניקות שלכן יכול לגרום לשיפור. היא תינק יותר 'יעיל', אולי תפלוט פחות, אולי יחלוף יותר זמן בין יניקה ליניקה, תנוחי יותר (אם כי פעם בשעה וחצי - שעתיים זו יניקה סבירה לחלוטין) - וכך הכניסה שלה בעולם תזכה לשפע, וטוב ובטחון. (אולי זה בדיוק המצב... אי אפשר לדעת מרחוק, בלי לראות... כותבת ומנסה להבטיח שהמילים שלי נשמעות אוהבות ומאמינות) פשוט מיעוט ההפרשות, אותי, מרחוק - בלי לראות אותה נשמע קצת דורש בירור. מגיע לה ולך שהיא במצב של שפע שמאפשר גדילה ושגשוג ולא רק מאפשר שרידה.
שיהיה בשמחה ובבריאות - תכתבי לעדכן, לילך
א.*
הצטרפות: 04 פברואר 2002, 01:02

הנקת פגים

שליחה על ידי א.* »

לא קראתי את כל הנאמר בדף זה, מכיוון שעברתי כבר את השלב הזה, ויש לי יותר מדי מה לקרוא על דברים שרלוונטיים למצבי, או יותר נכון לגילה של הגוזלית. אך מכיוון שסיפורים של אחרות עוזרות לי, אולי שלי יעודד אחרות
הגוזלית נולדה בניתוח קיסרי חירום, למזלנו הצלחנו למשוך את ההיריון עד השבוע ה- 36.
היא נולדה 1.6 קילו כך שלא הצלחנו להימנע מהפגיה. שבוע באינקובטור ועוד שבועיים במיטה מחוממת, שרוב הזמן לא עבדה, מכיוון שהיא הצליחה לשמור על חום גופה.
האחיות בתל השומר, היו מדהימות. היום אני מכה על חטא שלא התעקשתי מספיק לעשות איתה את תנוחת הקנגרו. אבל שיש אחות אחת על שתיים עשרה תינוקות לא הרגשתי נוח להציק להם וקשה לבוא בתלונות לצוות, אלא לממסד. (בתקופה ההיא הייתה את השביתה הגדולה של הרופאים, אמנם לא בפגיה, אך עדיין המקום נראה כמו בשביתה. רופא אחד בכיר, ומתמחה שנראה כל הזמן עייף)
לענייננו - ההנקה.
תינוק בפגיה מעביר את האמא לדרגת v.i.p בנושא זה. הגיעה אלי למיטה אחות, שקבעה איתי שעה בפגיה כדי להנחות אותי. כמעט הרגשתי כאילו אני בבית חולים פרטי (אם לא הייתי חולקת עם עוד יולדת חדר המיועדת לאחת).
ביום הראשון, כבר הסבירו לי כיצד לשאוב.
הם כל הזמן עודדו את האמהות, אמרו לא להתייאש. להמשיך. להמשיך. להמשיך.
אמרו שמשני קילו יהיה יותר קל, וכך באמת היה. אין דבר יותר מרגש מלהניק את ילדתך בקלילות אחרי תקופה של קשיים וכמעט התייאשות.
בקשר לתוספים - גם לי אמרו לתת חצי מהארוחות תמ"ל לפגים. קניתי, אך לא הייתי מסוגלת להשתמש. עם כל ההלם של אותו תקופה והרבה דברים שאני מתחרטת שעשיתי או שלא עשיתי, לפחות פה הייתי עקשנית ואני שלמה עם זה ביותר עכשיו.
בכיתי, התעצבנתי, כמעט התייאשתי, כאב לי, ולבסוף הצלחתי, או יותר נכון היא הצליחה. היום זה ג
הגוזלית נכנסה לגרף תוך שלושה חודשים, אמנם באחוזים נמוכים עדיין, אבל עדיין בתוך הקווים. מה שבאמת חשוב זה שהלחיים התמלאו והיא קיבלה פולקס פולני אסלי.
בקשר לטיפת חלב, שם האחות לא רק שלא עזרה, אלא היא כמעט הרסה. קודם כל היא לא התייחסה לעובדה שהיא נולדה פגית כשהיא הכניסה את הנתונים למחשב (ראיתי את זה דיי אווילי איך רוב הזמן שאני אצלה היא בקושי הסתכלה על הילדה, בעצם רק שהיא שקלה ומדדה אותה). הרופא בפגיה אמר להוריד 4 שבועות מהגיל הביולוגי שלה, אבל לאחות זה לא נכנס למוח, למרות שאמרתי לה את זה כמה פעמים. אבל הקטע שהכי ערער אותי היה שהיא החליטה שאני מניקה יותר מדי זמן (לפעמים הייתי יושבת עם הגוזלית יותר משעה, אבל זה לא מפריע לי. אחרי שהייתי צריכה לבקש רשות מאחיות כדי להחזיק אותה זה היה אפילו מבורך.) בכל מקרה במקום להפסיק להניק, פשוט הפסקתי ללכת לטיפת חלב והילדה ואני הרגשנו מעולה מכך. היום היא שוקלת בערך שבע קילו. והיא עוד לא בת שנה. בכלל אני בקושי שוקלת אותה, מספיק לי להסתכל עליה ולהחזיק אותה כדי לדעת שהיא בסדר. להיות רגועה חשוב יותר מכל דבר.
אני מאחלת לכל האמהות בהצלחה. ומקווה שסיפורי יעודד את מי שזקוקה לכך. @}
א.*

הנקת פגים

שליחה על ידי א.* »

עוד דבר שחשוב לפי דעתי - חשבתי שאם התינוק מתרגל לבקבוק ומוצץ, אין סיכוי להנקה. קראתי על זה בלא מעט מקורות. אפילו על העטיפה של המוצץ הם ממליצים להתחיל רק כשהנקה מתורגלת. היה זה הפחד הכי גדול שלי מהפגיה. הרי הם מבקשים מההורים לקנות - מדחום, כובע ומוצץ - כבר ביום הראשון.
אז הגוזלית שלי הוכיחה לי שאולי זה נכון במקרים מסוימים, אבל לא תמיד, ולשמחתי הרבה לא במקרה שלנו.
המוצץ היה חשוב בפגיה, אך מאז שהיא בבית זה פשוט נזנח.
פלוניה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 21:38

הנקת פגים

שליחה על ידי פלוניה* »

א. תודה על הסיפור המקסים ומעורר ההשראה, כל הכבוד לך על הנחישות וההתמדה!!
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

הנקת פגים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_עוד דבר שחשוב לפי דעתי - חשבתי שאם התינוק מתרגל לבקבוק ומוצץ, אין סיכוי להנקה. קראתי על זה בלא מעט מקורות. .
אז הגוזלית שלי הוכיחה לי שאולי זה נכון במקרים מסוימים, אבל לא תמיד_

גן, בדיוק נודע לי שזה נכון, לתינוקות שנולדו במועדם מוצץ או בקבוק עלול גרום בלבול פטמות ולהחריה הנקה - אבל אצל פגים זה כנראה עובד אחרת. וזה מצב נפוץ ביותר שפג מתחיל עם בקבוק, או בשילוב בקבוק והנקה, וכשהוא גדל הוא עובר בהצלחה להנקה מלאה.
יכול להיות שאצל פגים המוצץ מעודד התפתחות של רפלקס המציצה, אם הם נולדו עם רפלקס חלש?
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

הנקת פגים

שליחה על ידי ללו* »

יוצא לי לשמוע פה ושם על פגיות שלא מאפשרות לתת לתינוקות חלב שאוב שהוקפא, אלא רק חלב 'טרי' (הגדרה אחת ששמעתי לחלב טרי - חלב שנשאב בשתי היממות האחרונות ונשמר במקרר. הגדרה מחמירה יותר - רק חלב שנשאב בפגייה עצמה לקראת זמן ההאכלה).
אני מבקשת מידע על הנהלים האלה. כל מידע שיש למישהי (או מישהו) לתרום לי.
ספציפית מטרידות אותי הנקודות הבאות:
# באילו פגיות יש נוהל כזה ובאילו פגיות לא?
# האם יש איזה שהוא היגיון מאחורי ההנחיה?
# וגם אם לא, וההנחיה הזאת הרסנית כמו שהיא נשמעת - מה בכל זאת הגורם להנחיה? תפיסה רפואית מיושנת? נוחות הטיפול בתמ"ל לעומת מנה קפואה? משהו אחר?
# האם יש פרסום כלשהו, של משרד הבריאות, ארגון הבריאות העולמי או גורם מוסמך אחר בנושא? לא באופן כללי על חשיבות החלב לפגים, על זה יש ים של חומר, אלא ספציפית על חלב שאוב קפוא לעומת תמ"ל?
תודה למשיבות.
ללו*

הנקת פגים

שליחה על ידי ללו* »

ועוד: מה לגבי תרומת חלב מנשים אחרות? האם הצוות בפגיות מאפשר?
פלוני_אלמונית*

הנקת פגים

מכירה את הנוהל, אך לא יודעת היכן הוא קיים.
ההגיון מאחוריו (עד כמה שקשה לי לתת הסבר על הגיון כזה).
כמו בהרבה דברים אחרים בעולם הרפואה גם פה הרופאים ובתי החולים צריכים לשמור על עצמם או בקיצור כסת"ח.
הם לא יכולים לקחת על עצמם את האחריות באיזה תנאים החלב נשאב, אוחסן, קורר, הוקפא, הופשר, כמה זמן מרגע שהוצא מהקפאה ועד שהגיע לתינוק וכ'ו.
לצערנו תמ"ל הוא יותר מבוקר, אפשר להכין אותו מתי שצריך, לזרוק במידה ולא משתמשים וכ'ו.
למיטב ידעתי אין אפשרות לתרומת חלב מנשים אחרות מאותן סיבות, הם לא יכולים לדעת אם האמא נשאית של מחלות וכ'ו ולא רוצים לקחת את האחריות.
פלוני_אלמונית*

הנקת פגים

ברוב הפגיות בארץ אין בעיה להביא חלב שנשאב בבית. ההגיון מאחורי ההנחיה הוא אפשרות לבקרה על הגיינה בשאיבה ותנאי אחסון החלב.
אני יכולה להגיד מהכרות אישית עם הפגייה בליס (איכילוב) שהצוות שם מאד מאד מעודד הנקה ושימוש בחלב אם. האחות האחראית שם מקסימה וזו אחת המטרות שלה בפגייה.
לגבי חלב של אמא אחרת- כמובן שאסור בתכלית האיסור לתת בפגייה, אבל... אם את מביאה חלב מהבית, אין להם דרך לדעת של מי הוא. ברור שצריך לקחת בחשבון וירוסים שעלולים לעבור בחלב, וצריכת חומרים כמו סיגריות וקפאין שיש להם השפעה אחרת על פגים לעומת תינוקות במועד.
פלוני_אלמונית*

הנקת פגים

בפגייה בקפלן אפשר לתת חלב שאוב שהוקפא לא יודעת לגבי השאר, היינו שם לפני חצי שנה ואני זוכרת שאפילו העירו לי לשים את החלב השאוב במקפיא ולא במקרר שלא יתקלקל
ללו*

הנקת פגים

שליחה על ידי ללו* »

תודה לכל הפלוניות.
אם יש למישהי עוד מידע - אשמח.
א.*

הנקת פגים

שליחה על ידי א.* »

הפגייה בתל השומר מעודדת להביא חלב מהבית, הם אפילו מספקים צידנית.
חלב מאם אחרת - לא. זה בכלל נושא רגיש בארץ. לא מזמן קראתי על זוג שהקים אתר כדי לקשר בין אמהות, ועושים להם עם זה בעיות
ללו*

הנקת פגים

שליחה על ידי ללו* »

חלב מאם אחרת - לא. זה בכלל נושא רגיש בארץ.
ובחו"ל?
שרון_מ*
הצטרפות: 20 אפריל 2005, 10:00
דף אישי: הדף האישי של שרון_מ*

הנקת פגים

שליחה על ידי שרון_מ* »

בחו"ל יש בנק חלב אם בהרבה מקומות, והפגייה עצמה מספקת חלב מתרומה.
מדהים, לא?
תמרוש_רוש

הנקת פגים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

חלב מאם אחרת - לא. זה בכלל נושא רגיש בארץ. לא מזמן קראתי על זוג שהקים אתר כדי לקשר בין אמהות, ועושים להם עם זה בעיות
חלב מאם אחרת זה נושא רגיש, נקודה.
יש מחלות שעלולו לעבור בחלב - בעיקר איידס וצהבת (B? C? אני תמיד שוכחת...)
גם בחו"ל, בנקי חלב צריכים להתמודד עם הרבה רגולציות של משרדתי הבריאות. זה לא קל ופשוט.

אני לא יודעת אם ראוי "לעשות בעיות" באופן קטגורי להתארגנות קהילתית שנועדה לפצות על המחזור בבנק חלב, אבל כן ראוי שהתארגנות כזאת תחזיק בשלף מידע ברור, בהיר ופשוט שיאפשר לאמהות להבין את הסיכויים והסיכונים בתרומת חלב "קהילתית" (שלא דרך בנק מוסמך), סוגיות בעד-ונגד שראוי לשקול, כדי שהאמהות יוכלו להחליט החלטה מושכלת.

אם התארגנות קהילתית כזאת לא מספקת את המידע הנחוץ לאמהות בדבר הסיכונים הבריאותיים, יש מקום לנגח אותה על כך.
תמרוש_רוש

הנקת פגים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

נכתב בידי בשמת א והועתק מהדף אמא שאוהבת יותר.

הנושא: שיטת הקנגורו.

תקציר הרצאתו של ד"ר הקטור מרטינֶס – Hector Martinez
המכון לאם ולילד בבוגוטה, קולומביה, דרום אמריקה: מפתחי שיטת הקנגורו לפגים משנת 1978
הכנס הבינלאומי של ליגת לה לצ'ה, הכנס העשירי של אמריקה הלטינית
קולומביה, 2.11.2012
(הערה של בשמת: חלק מכם מכירים את השם בכתיב מרטינז, אבל בשום גירסה של הספרדית אין ז' ואת הצליל הזה מבטאים ס', אז תשימו לב שמתחת לנ' יש סגול ולא מדובר בנעליים של ד"ר מרטינס).

ד"ר מרטינס ירד מהבמה, פנה אל הקהל ופתח את הרצאתו בהצהרה, שהוא ידבר מהאולם כי הוא חושב שחשוב להרגיש את החום מהקהל.
הוא רוצה לדבר על אהבה.
כמו שאומר ד"ר קרלוס גונסלס (עמיתו מספרד שהרצה גם הוא בכנס), אין תחליף לאהבת האם. התינוק מקבל הכל בלי שהוא צריך להחזיר כלום. כך גם מדריכות לה לצ'ה: נותנות אהבה לאמהות, בלי שהן צריכות להחזיר.
איך פותחה שיטת הקנגורו? לפני 33 שנים, ד"ר סנבריה ז"ל Edgar Rey Sanabria, הציע במכון לאם ולילד בבוגוטה מסגרת חדשה לרפואה שעכשיו מיושמת בהרבה מדינות. ב-33 שנות ניסיון הם שכללו את הדרך ללמד וליישם את שיטת הקנגורו.
עיקר השיטה: האם אחראית על גידול הילד.
בהרבה מקומות יש ניסיון להכניס תוספות לא נחוצות של אלמנטים רפואיים וטכנולוגיים לתוך שיטת הקנגורו. אבל השיטה היא בעיקרון מתודולוגיה טבעית לגמרי. לא צריך להכניס טכנולוגיות.
אנחנו מדברים על בני אדם.
לפג לא איכפת המשקל שלו (שכל כך איכפת לרופאים שהם כל הזמן שוקלים אותו ומחליטים הכל לפי המשקל). יש לו זיכרון, רגשות, פסיכולוגיה, לב שמרגיש עמוקות כל מה שקורה לו ועובר עליו. חייבים להבין את התינוק, לשים את עצמנו בנעליו של התינוק – הוא בן אדם וצריך להתייחס אליו באופן אנושי, להתייחס אליו ככזה מהרגע הראשון. אסור לשכוח את האספקט הזה.
בשיטת הקנגורו שלושה עקרונות, שכולם מהותיים ועקרוניים. אלה שלושת העקרונות הבסיסיים של שיטת הקנגורו, אין מה להוסיף ואסור לגרוע דבר:
  • האהבה
  • החום
  • ההנקה
חייבים חום. הפג אינו יכול לווסת את חום הגוף שלו. את החום נותנים לתינוק האנשים שאוהבים אותו – זו התמצית והמהות. אמא, אבא, סבתא, סבא, דודה וכו'. (הראה תמונות של אחים ואחיות גם כן).
באהבה – 2 אספקטים, מרכיבים מהותיים באהבה: הראשון הוא הצד הרגשי: כל בני האדם זקוקים לרגש זה כל יום. אם לא מקבלים חמימות ואהבה, אי אפשר לפעול או לחיות כבני אדם. התינוק זקוק לאהבה הזו, שרק האם נותנת. הוא חייב שהמגע והקשר הבסיסי שיקבל יהיה האהבה. השני הוא המגע הפיזי: לגעת. חייבים מגע. הצורך הזה לא ייעלם לעולם. האם תמיד נוגעת בילד –
אין אהבה אם אין מגע.
רק זה נותן לתינוק את התחושה שמישהו אוהב אותו וחושב עליו. צריך לשמור על הילד תמיד.
הילד במשך חודשי ההריון, כאשר הוא עדיין ברחם, זוכה כל הזמן למגע ולגירוי. כשנולד, חייב מגע וגירוי.
(הזכיר את העבודות של ד"ר ג'ין קרנסטון Gene Cranston על החסר במגע).
האהבה היא סטימולציה אורגנית. קצב הלב, קצב הנשימה, גירוי שכלי – מגע, ריח, טעם וראייה, ותנועה. לא חשוב אם הפג מחובר לכל הטכנולוגיה. למרות כל הצינורות יכול להיות על ההורים, כי כך מתגבר יותר טוב על בעיית החמצן, חום הגוף וכו'.
מזכיר את ריצ'רד בנדלר שחקר ולימד על הקליטה דרך החושים (הערה שלי: NLP).
על המסך הוא מראה שני גרפים: גרף אחד של תינוק באינקובטור. אפשר לראות שהוא מאוד לא יציב (נשימות, טמפרטורה, קצב לב ועוד). הופרד מאמו. גרף הלב: חוסר קצב, הפרעות קשות. לעומת זאת בגרף של הפג על אמו בקנגורו – מאוזן, בלי סטרס, התרשים מראה איזון ורגיעה.
החשיבות של החושים:
הכוח של המגע – התינוק מרגיש הכל. החלקים הכי רגישים: הפנים, כפות הידיים, כפות הרגליים, עמוד השידרה, צד ימין ואיברי המין.
הראייה, האוזניים – עוד לפני הלידה. טעם – התינוק מכיר את טעם מי השפיר מהרחם. ריח – חלב האם, גירוי מאוד חזק ומושך. חוש שישי – התנועה, התנועה על האמא.
שיטת הקנגורו מיועדת לפגים ששוקלים פחות מ-2 ק"ג. המחקרים של Marta Cristo בבוגוטה ושל Rean Tessie בקנדה הראו שכל המדדים טובים יותר בשיטת הקנגורו.

שיטת הקנגורו יכולה להראות באופן מדעי את חשיבותה של אהבת האם.
טמפרטורת העור של האמא מתאימה את עצמה לצורכי התינוק. האם מתאימה את טמפרטורת הגוף שלה כדי שתתאים לצרכי התינוק. גם האב ואחרים יכולים להגביר את הטמפטורה כדי שתתאים לצרכים של התינוק בחום – אבל בניגוד לאם, הם אינם מסוגלים להנמיך אותה כשהפג לא צריך. הטמפרטורה שלהם נשארת גבוהה. לכן כשקר בלילה התינוקות נמשכים לאבא שהטמפרטורה שלו גבוהה יותר. הטמפרטורה של הפגים גבוהה יותר בשיטת הקנגורו מאשר באינקובטור וכל המדדים רגועים ומאוזנים יותר.
שיטת הקנגורו טובה יותר לשמור על חום הגוף של התינוק. האהבה והחום יכולים להינתן בכל מקום, לא רק בבית.
ההנקה – תזונת הפג:
בהרבה מאמרים מדעיים נכתב, שיש כל מיני מצבים ספציפיים שבהם צריך להוסיף תוספים לחלב האם – למה? מי אומר את זה?
האדם לא מסתכל במשקל. זה לא חשוב. אז למה כל ה"מדענים" האלה עושים הכל בשביל המשקל של התינוק, ומוסיפים חומרים לחלב האם רק בשביל להעלות את משקל הפג מהר?
מה היינו עושים לולא היה לנו משקל מודרני לשקול את התינוקות? איך היינו יודעים כמה התינוק גדל במשקל? למה צריך להוסיף?
ד"ר מרטינֶס רוצה לראות את התינוק, לא את משקלו. איך אפשר למדוד כמה אהבה התינוק מקבל?
התזונה של התינוק חייבת להיות אופטימלית בשביל אפקט מיידי. לפקטורים הפונקציונליים מה שחשוב הוא חלב האם.
ההנקה היא עולם שלם ומרהיב שיש לו המון פונקציות. פקטורים נוירולוגיים ואחרים. בלי חלב האם, לא היה שורד המין האנושי. אין דבר טוב מאמא. גם ההגנה החיסונית הטובה ביותר היא בחלב האם. ההגנה האימונולוגית היחידה שלא יוצרת חיידקים עמידים.
אנחנו רוצים שהפג יגדל –
  • בגדילה רגולרית, בקו לינארי ואופטימלית.
אבל אופטימלית אין פירושו מקסימלית!!!
  • אירגון נוירולוגי מתאים.
החלב של אמא לפג – יש בו יותר קלוריות מאשר בחלב אם רגיל, אבל בתמ"ל לפגים יש יותר מדי קלוריות!
חלבונים – יותר בחלב של אמא לפג אבל בתמ"ל לפגים יש יותר מדי!
ליפידים – יש יותר בחלב של אמא לפג מאשר בחלב של אמא לתינוק שנולד במועד. אלה יותר שומנים. יותר מאשר בפורמולות לפגים. זה קריטי להתפתחות המוח (ולאירגון הנוירולוגי המתאים שלו).
פחמימות, לקטוז – יש פחות בחלב אם לפגים! זה אומר שמבחינה כימית יותר חשובים השומנים מהפחמימות.
הספיגה של החלב הזה הרבה יותר טובה. כשיש עודף – זה יוצר בעיות. במיוחד בהמשך.
האנזימים שיש בחלב האם חשובים. התפתחות מערכת העיכול מהירה יותר.
הניסיון להגביר באופן מלאכותי את העליה במשקל של הפג גורם בהמשך לבעיות קשות, כמו סכרת ועוד.
לטענתו, יש לבדוק מדדים קליניים ולא משקל.

פגים שהשפיעו על ההיסטוריה: וולטיר, ז'ן ז'ק רוסו, צ'רלז דארוין, ויקטור הוגו, ניוטון, אינשטיין, וינסטון צ'רצ'יל, נפוליאון בונפרטה. הם כולם ינקו ללא כל תוספים!
שיטת הקנגורו פותחה בידי 3 רופאים בין 1978-1982 בבוגוטה, כיום השיטה מיושמת ב-35 מדינות.
הוא אומר:
אף אחד לא עושה בשביל כסף את מה שהאמא עושה בחינם.
זו התמסרות טוטאלית בלי לצפות לתמורה.
אהבה שעוזרת לגדול: אהבת האחים (הראה המון תמונות של אחים גדולים שלקחו את הפג בתנוחת הקנגורו באהבה).

חלב אם -
גנטיקה אנושית, חיסוניות, כלכלי, חסכוני, אקולוגי, מלא חיבה, פונקציונלי (הכוונה שמתאים לחלוטין ובדייקנות הן להתפתחות מערכת העיכול, הן להתפתחות המוח, והן לכל שאר האספקטים של התפתחות התינוק האנושי, וכן לכך שהחלב משתנה לפי גיל התינוק וצורכי התינוק - בכל שלב בחיי התינוק חלב אמו מותאם אליו ולצרכים שלו בדייקנות. חלב של אמא לפג אינו דומה לחלב של אמא לתינוק שנולד במועד, חלב בשנה השניה שונה בהרכבו מהחלב בחודשים הראשונים וכן הלאה. כמו כן, לחלב האם טעמים משתנים לפי מה שהאם אוכלת, וכך הוא תמיד מגוון ומעניין, בעוד שהתמ"ל יש לו תמיד אותו טעם, ואגב, טעם מגעיל וריח מסריח...).

תמ"ל - גנטיקה של בעלי חיים (למשל גנטיקה של פרה), אין חיסוניות, אין אהבה, אין פונקציונליות, לא טבעי, לא אקולוגי, לא כלכלי.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”