הספריה הציבורית

ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

מוסד שענן אוהבת במיוחד הוא הספריה הציבורית.
בכול מקום בו חייתי בארץ ומחוצה לה, הדבר הבא שאני עושה אחרי שמוצאת מקום לגור והופכת אותו לבית הוא ללכת לספריה העירונית. זהו כמו חבר חדש/ישן שמחכה לי בכול מקום. הספרניות והשפה משתנים, אבל יש אוצר של ספרים והוא נשאר בלום.

מאז ילדותי אהבתי ספריות וספרים. עבורי ללכת לספריה זו חוויה, מפגש עם אנשים קוראים, עם ספרים מסוגים שונים. האפשרות לבחור לך כמה ספרים ולהתנסות בהם, אפילו דברים שלא הייתי קונה, אבל מאחר וזה בהשאלה אני נותנת הזדמנות (להבדיל מחנות ספרים בה אתה מחפש ספר ש"בטוח יהיה טוב"). מאוד אוהבת לתת הזדמנות לסופרים צעירים למשל.
מבחינה אקולוגית, אם יותר אנשים ישתמשו בספריות אז יקנו פחות ספרים, ואולי ברבות הזמן ידפיסו פחות.

נראה לי שבשנים האחרונות חלה ירידה במספר המשתמשים בספריות - בעיקר בכמות הילדים, וזה חבל!
למעשה אנשים רבים שאני מכירה, גם מבין חברי, קונים ספרים ולעולם לא הולכים לספריה, וגם זה חבל! מעניין למה?
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי חגית_פ* »

לנו יש בישוב ספריה מקסימה שעברה מהפך חיובי מאז שאני הייתי ילדה באותו ישוב...
החדר של ספרי הילדים צבוע בצבעים בהירים, יש פופים וכריות צבעוניות על השטיחים ואוירה נעימה. יש רכבת קופסאות עץ עם ספרים לתינוקות שהקטנים יכולים לשלוף בקלות לבד.

גם מבחינת הספרים הפתעה לטובה- כל ספר שיוצא לאור מגיע מהר מאוד. ובכמה עותקים.
התחלתי לקחת את אלה לספרייה בסביבות גיל שנה, והיום אנחנו הולכות בכייף פעם בשבוע. מנוי עד כיתה א' ניתן בחינם ואלה רגילה לבחור שני ספרים וללכת לספרנית לבד.
מנוי מבוגרים עולה 70 ש"ח לשנה... מחירו של ספר אחד בודד... משתלם לאללה כשמדובר בספרים שאני הולכת לקרוא פעם-פעמיים בחיים ולא חייבת בבית על המדף.

בקיצור- אנחנו ממש ממש בעד :-)
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

אצלנו הספריה היא מקום שוקק חיים, יש פינה מקסימה לילדים עם המון ספרים וגם צעצועים ובובות פרווה ענקיות שאפשר להשתרע עליהן, בשעות הבוקר יש שם מלא אמהות ומטפלות שמקריאות לקטנטנים, מאז שאני בבית זה הפך בשבילי מקום מפגש קבוע עם האמהות של השכונה, כשבימים יפים מחלקים את הבוקר בין הספריה לגן השעשועים שליד
מירון*
הצטרפות: 26 נובמבר 2003, 15:47

הספריה הציבורית

שליחה על ידי מירון* »

אני אשדודי, הספריה העירנית אצלנו היא די קטנה וזה ממש מוזר למרות שהעיר גדלה פי כמה. מדור ספרי מבוגרים די קטן, לא מספיק ספרים חדשים, ספרים ישנים נעלמים. הספרניות די נחמדות אבל מה ניתן לעשות כלשעירייה לא איכפת. הספרייה לא פועלת מספקי זמן ונסגרת בערב ברבע ל7.
ממש חבל, אבל אני בכל זאת מנויי כי לצערי אין לי כסף לקנות ספרים מענינים, אתם יודעים את המחירים בארץ וגם יש לא מעט ספרים ישנים מאוד מענינים.
סך הכל הרעיון טוב ויפה , הביצוע די עלוב
מר_ורטיגו*
הצטרפות: 14 ספטמבר 2004, 15:08
דף אישי: הדף האישי של מר_ורטיגו*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי מר_ורטיגו* »

אבל אני בכל זאת מנויי כי לצערי אין לי כסף לקנות ספרים מענינים

אין על מה להצטער. ההיפך, אין סיבה לקנות ספרים חדשים וחבל שמוסד הספריות הציבוריות בארץ הוא כל כך דל ולא זוכה לצומת הלב שראוי לקבל מוסד שיכול להוות נדבך מרכזי בתרבותנו, וכמתנ"ס תרבותי.
אני זוכר בתור ילד קטן בא פעם בחודש להחליף את "ג'ינג'י" האחרון שלקחתי תמורת מציאה חדשה שאצליח למצוא.

החוויה של חיפוש אחר ספר והידיעה שאיני יודע עדיין לאיזה עולם אחשף גרמה להתרגשות בנסיעה באופניים לספריה.

הלוואי ואנשים עם מעוף יוזמה ורגש שליחות, שאינם רוצים להתלכלך בפוליטיקה, יתחברו בדיוק למוסדות האלו ויפסיקו להקים עוד ועוד ארגונים שמבכים על המצב.

סוף.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

הספריה הציבורית

שליחה על ידי שרון* »

האם בספריות יש ספרים של רם אורן? או שזה רק לקנות פרטי?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי אילה_א* »

יש ואם אין אפשר לבקש שיביאו
חברים שלי צוחקים עלי שיש לי מנוי לספריה אבל אני מרגישה שזה דבר מאוד נכון
אז מה אכפת לי
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי עומר_ס* »

איזה יופי של דף.
אני קונה רק ספרי עיון. ספרי קריאה אני תמיד לוקח מהספריה. זה כיף ללכת לספריה גדולה, חדשה, ולראות את כל הספרים שלא קראת ואתה מחפש כבר שנים (מי אמר התלת רגל וככלות העשב?).
בכל ספרייה שהייתי מנוי, היית נותן המלצות ספרים לקנייה לכיוונים שאני אוהב, והם קונים בשבילי. האושר האולטימטיבי. שמישהו אחר יקנה לך ספר, ויעטוף לך, ולא תצטרך לדאוג למקום אכסון בשבילו.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אני מאוד אוהבת ללכת לספריה הציבורית, נחמד להשאיל ספרים שאחרים קראו לפניי ולפי התאריכים אפשר לראות אם הספר הוא ספר טוב.וחוץ מזה צריך לעודד את הילדים ללכת לספריה הציבורית להחליף ספרים ולבחור ספרים לפי טעמם כך מעודדים בעצם את הילדים לקרוא ספרים במקום לצפות כל הזמן בטלוויזיה או לשחק משחקי מחשב.
צריך להגדיל את התקציב לספריות הציבוריות בארץ,מפני שזה יעודד אנשים לבוא לספריה,ומי שרוצה שיקנה ספרים אבל, יש בעיה אחת, שאוגרים ספרים שכבר קראו בספריות הביתיות,הספרים תופסים מקום בחדרים.ובספריה הציבורית אפשר להחליף בספר אחר ולא צריך לאגור ספרי-קריאה ועיון בבית. כדאי לעשות מנוי לספריה הציבורית.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי עומר_ס* »

להשאיל ספרים שאחרים קראו לפניי
פעם בספרייה היה כתוב השם, ומהר מאוד עליתי על כל אלו שבראש שלי, ואם כמה מהם היו חתומים על ספר (לפעמים יותר מפעם אחת) זו הייתה המלצה מצויינת. היום הכול ממוחשב, לצערי ולשמחתי, וחיפוש השמות אבד.

מעודדים בעצם את הילדים לקרוא ספרים
אי אפשר באמת לעודד ילדים לקרוא ספרים (ה"פ לא נחשב). אם רוצים שהם יקראו - ההורים צריכין לקרוא. צריכה להיות בבית תרבות קריאה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הספריה הציבורית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה זה קשור לנושא הדף?
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

הספריה הציבורית

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

סליחה, התבלבתי עם ארון הספרים האקולוגי. אפשר למחוק את ההודעות. תודה לך.
שליחת תגובה

חזור אל “בילויים”