התלבטות בשיפוץ בית

אמא_בהריון*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2009, 23:45

התלבטות בשיפוץ בית

שליחה על ידי אמא_בהריון* »

הרבה זמן התלבטתי איך ואם כדאי לכתוב..... אשמח מאוד לעצות....

אנחנו גרים בבית פרטי במקום נחמד. כרגע יש לנו בקומת הקרקע שני חדרי שינה חדר לנו ההורים. וחדר לילדות (וסלון וכל מה שיש בכל בית...)
בינתיים, לרוב, הקטנה בתה- 9 ישנה איתנו (סובלת מחרדות בלילות). וכרגע אני בהריון עם ילד שלישי.

כלומר עוד מעט אנחנו הופכים להיות משפחה של חמש נפשות. שני הורים. שתי בנות (11, 9) ועוד תינוק בהפרש של תשע שנים מהבת הצעירה.

לאורך השנים הבנות לא שיחקו הרבה בחדר, הסלון ופינת המחשב היו בעדיפות גבוהה. כעת הן מתבגרות יותר ומגיעות חברות פה ושם ויש צורך בפרטיות (בעיקר לגדולה בת הכמעט 11).
אמא_בהריון*

התלבטות בשיפוץ בית

עם בואו של התינוק יש צורך בשינויים....
יש לנו מספר אפשרויות לשיפוץ, קשה להחליט מה עדיף....

אפשרות א'
להגדיל את חדר השינה שלנו, ולהוסיף עוד חדר שינה נוסף (כלומר יהיו סה"כ 3 חדרי שינה לא גדולים, שימו לב אנחנו נהייה 5 נפשות).
באפשרות הזו אחנו מבטלים את פינת האוכל הקיימת ומעבירים אותה לסלון שלנו, את הסלון מגדילים ע"ח המרפסת הגדולה שלנו שהיא 25 מ'.
זה אומר גם מטבח חדש והעברת הכניסה לבית למקום אחר.
כל המעבר של ה-כ-ל רק בשביל חדר אחד נוסף. 3 חדרי השינה ישארו בקומת הקרקע.

אפשרות ב'
לבנות בקומת המעטפת (בגג) חדר שינה הורים וחדר נוסף בו ישן התינוק וכל מי שיפחד או ירצה לישון למעלה. כאשר החדרים של הבנות יהיו למטה.

אפשרות ג'
לבנות בקומת המעטפת (בגג) 2 חדרי ילדים + סלון ילדים (שיהפוך מאוחר יותר לחדר של התינוק לכשיגדל).
וזה אומר שחדר השינה של הורים ישאר למטה ובחדר הנוסף למטה ישן התינוק.
באפשרות הזו צריך לקחת בחשבון שיתכן שהקטנה בת ה- 9 עדיין תרצה לישון למטה, ואז יש סיכוי שרק הבת הגדולה תישן למעלה לבד. וזה לא הכי נעים.

קשה לי להחליט מה עדיף לנו ומה הכי מתאים.
אני מקווה שהתינוק החדש יוכל להתרגל לישון במיטה שלו. עקרון הרצף כבר מעיק עלינו. הקטנה כרגע בת 9 וצפוף לנו.

האמת שתמיד חלמתי על בית עם מדרגות.
יש לנו מדרגות בתוך הבית לקומת המעטפת והיום נראה לי מעייף לטפס אליהן. מצד שני חדר הורים בקומת המעטפת יכול להיות חלומי בהחלט.
אמא_בהריון*

התלבטות בשיפוץ בית

אני מרגישה שאפשרות ג' מתאימה לנו מאוד. חדרי הבנות למעלה וסלון הילדים הוא אופציה נוספת לחדר בהמשך.
אני רק חוששת שהקומה בלילות (ואולי אף בימים) תישאר ריקה. חוששת שהקטנה תרצה לישון למטה והגדולה תסרב לישון לבד למעלה, וגם היא תהייה למטה.
במשך היום לא מגיעות אלינו המון חברות (כי הבנות לומדות מחוץ לישוב ביום חינוך ארוך), אבל זה קורה לפחות פעם בשבוע.

לגבי אופציה ב', גם היא לא רעה. לבנות חדר הורים + חדר נוסף למעלה. חדרי הבנות יהיו למטה. באם יהיה צורך הן יכולות גםלישון למעלה בלילה. אבל ביום יש לכל אחת חדר למטה.
אבל נראה לי אז שהחדר של התינוק שיגדל להיות גם ילד.... יהיה מיותם במשך היום. רוב הצעצועים שלו בטח יהיו למטה.....
לא יודעת.

אני אובדת עצות. לא יודעת מה עדיף. עדיף בעצם היה 4 חדרי שינה למטה. אבל לזה אין מקום!
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

התלבטות בשיפוץ בית

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אני בעד קומה לילדים ואחת להורים- אהבת את האפשרות לסלון נפרד לילדים, גם לנו יש, ליד הסלון שלנו אבל הילדים שלנו עוד קטנים... ככה כל הבלאגן והצעצועים שלהם מחוץ לסלון שלנו, וגם חדרי השינה נשארים מסודרים יחסית.
אמא_בהריון*

התלבטות בשיפוץ בית

עוד עצות??
תובנות??
מישהו??
משהו??
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

התלבטות בשיפוץ בית

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

שלום אמא בהריון,

אני חושבת שאולי הסיבה שלא כל כך מגיבים היא שקשה קצת לענות מבלי לראות במה מדובר, לי אישית קשה להביע דעה לגבי בית שלא ביקרתי בו ולא ראיתי איך החלל מאורגן.
בכל זאת אנסה רק לתת כיוון קטן: יכול להיות שהחשש שלך לגבי האפשרות שהבת הגדולה לא תרצה לישון לבד אולי נכון רק בטווח הקרוב? מבלי להכיר אותה, יש לי תחושה שאולי עוד שנה-שנתיים היא דווקא תשמח לקצת פרטיות, לא? הרי היא כבר ממש מתקרבת לגיל ההתבגרות. אז אולי באמת אם החדר יהיה למעלה יהיה קצת קשה בהתחלה מהבחינה הזאת, אבל תוך לא הרבה זמן זה יסתדר? ואולי בכלל היא כל כך תתלהב מהחדר החדש ומהקומה העליונה שלא תצליחו להזיז אותה משם...?

בקיצור, אופציה ג' נראית לי לא רעה, באופן כללי נראה לי שחדר הורים למטה (או במילים אחרות קרוב יותר למטבח, כניסה וכו') זו אופציה שלרוב עובדת טוב יותר.
כל_הריון_הוא_התחלה*
הצטרפות: 26 פברואר 2009, 08:31
דף אישי: הדף האישי של כל_הריון_הוא_התחלה*

התלבטות בשיפוץ בית

שליחה על ידי כל_הריון_הוא_התחלה* »

הי אמא בהריון.
קודם כל מזל טוב על ההריון.
את מאוד מוזמנת לדף שלי, וגם אלי הביתה.
אנחנו כרגע גם גמרנו את השיפוץ הכי חמוד, שלדעתי מישהו עשה בביתו אי פעם, וגם- כמעט כמעט הגענו לסוף ההריון.התאריך המשוער שלי ב- 8.8
אנחנו גרים בחיפה, בדירה קטנה מאוד ומתוקה מאוד במרכז הכרמל.
בדף כל הריון הוא התחלה ישנן התלבטויות מאוד דומות לשלך.
אני מבינה שאת המחליטה הרצינית על אופי השיפוץ. וזה כבר טוב.
ראשית- בדירות ושיפוצים- כל עכבה לטובה.
האם את בתחילת ההריון?
לגביי- כבר לפני 3 חודשים הזמנתי בחור חמוד, שבשנה שעברת שיפץ לנו את הדק בחוץ, כדי שיבנה לבן הזוג ולי גלריה בסלון.
ככה הכל התחיל.
כיום, אחרי השיפוץ- אנחנו עם צימר מעץ, עבור בתי האמצעית. כל הבית קיבל תפנית, שמוצאת מאוד חן בעינינו.
כל תהליך ההריסה והבניה מחדש נעשה בזרימה של הבחור ששיפץ, כלפי הצרכים שלנו...
במילים אחרות- אני מציעה לך כך.
ציירי לך את האפשרויות השונות. זה ויזואלי ועובד.
חוץ מזה- אל תיכנסי לפאניקה, כי אולי כרגע את מבינה את הצורך שבשיפוץ, אבל אולי אין לך את האנרגיה אליו- אפשר קצת לחכות (כמה רחוקה את מהלידה.
עוד דבר- ברגע שיהיה לך תינוקי בתך הקטנה, בת התשע, תהפוך לבת אמצעית.
הפרש הגילאים אצלך בהחלט מאתגר, מבחינת חלוקת החדרים.
סלון ילדים, תמיד מקסים בעיניי.
שזה אומר פינה ובה מחשב, וטלוויזיה.
אשמח להמשיך לחשוב איתך.
איפה אתם גרים?
אמא_בהריון*

התלבטות בשיפוץ בית

הי קיזי וכל הריון הוא התחלה................

אני חושבת שאולי הסיבה שלא כל כך מגיבים היא שקשה קצת לענות מבלי לראות במה מדובר, לי אישית קשה להביע דעה לגבי בית שלא ביקרתי בו ולא ראיתי איך החלל מאורגן.
כן אני יודעת ולכן הרבה זמן התלבטתי אם לכתוב על זה כאן.

אני באמצע ההריון פחות או יותר. שבוע 22.
וכן כרגע לא בטוחה שזה הזמן הנכון. בכל אופן החלטנו לבנות למעלה וזה כנראה יהיה חדרי הילדים. נבדקת גם האופציה לבנות את כל חדרי השינה למעלה.
אנחנו די רחוקים מחיפה והכרמל.

כל הריון, אני באמת יכנס לבלוג שלך לבקר....

אוסיף לעדכן מאוחר יותר.......... חייבת לצאת עכשיו
שליחת תגובה

חזור אל “שיפוץ ועיצוב”