חוה בת חיים

נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

חוה בת חיים

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

חוה יקרה ואהובה, קראתי קצת מהדף שחיבר בין שתינו ונדהמתי לגלות שם מושגים "מוארים" שהפכו היום לשפה שגורה בפי, ואז עדיין בכלל לא היה לי מושג כמה התקשורת איתך והידע שאת מביאה הוא גבוה.
מרגש אך לא מפתיע :-)

געגועי ואהבתי אלייך @}
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חוה בת חיים

שליחה על ידי פלונית* »

:-P או P-:
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

חוה בת חיים

שליחה על ידי עשב_השדה* »

היי חוה יקרה
שנה טובה מאד לך
אני עברתי דירה ואני שוב בתל אביב
הטלפון נשאר כשהיה
אשמח להפגש
עשב
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

חוה בת חיים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שום,

איך יוצרים אצך קשר בעניין קורס המנדלות בתל אביב. קודם כל חשוב לי לדעת באיזה שעות...וגם המחיר.

נמרה
אמא_בגבעתיים*
הצטרפות: 24 מרץ 2010, 15:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגבעתיים*

חוה בת חיים

שליחה על ידי אמא_בגבעתיים* »

לגבי הסדנה- אשמח לקבל פרטים נוספים:
  1. מיקום ושעות
  2. מחיר
  3. מה נותנן ציור מנדלות? שלווה?
[email protected]
תודה
אמא_של_טוסיק_דבש*
הצטרפות: 15 אפריל 2011, 21:00
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_טוסיק_דבש*

חוה בת חיים

שליחה על ידי אמא_של_טוסיק_דבש* »

הי חוה,
מקוה שאת בטוב.
בבקשה תפרסמי (גם) כאן את התשובות לשאלות לגבי הקורס בת״א. גמני מתעניינת. מניחה שכמוני יש עוד.
<נכנסתי לאתר שלך ואין בו פרטים..?>
תודה ויום מקסים! @}
חוה_בת_חיים*
הצטרפות: 12 מאי 2005, 22:58
דף אישי: הדף האישי של חוה_בת_חיים*

חוה בת חיים

שליחה על ידי חוה_בת_חיים* »

רוזי , ברצון אשיב לך בדף עקרון הרצף באמנות של ילדים ,
זה בהחלט נושא אשר רבים רוצים התייחסות אליו .
האם את מסכימה שאגזור ואדביק את הפוסט שלך לדף ?
רוזי*
הצטרפות: 31 ינואר 2005, 18:22

חוה בת חיים

שליחה על ידי רוזי* »

מבחינתי אין שום מניעה, פשוט לא הייתי בטוחה אם אפשר לשאול בדף הזה.
ואשמח לשמוע את דעתך בנושא.
אמא_של_טוסיק_דבש*
הצטרפות: 15 אפריל 2011, 21:00
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_טוסיק_דבש*

חוה בת חיים

שליחה על ידי אמא_של_טוסיק_דבש* »

הי חווה,
צום מהמחשב זה דבר מבורך...
השבוע קצת עמוס לי כי אחותי נמצאת בארץ, בביקור קצרצר. אז אם לא השבוע, אצור קשר בשבוע הבא.
הרבה תודה@}

<ממשיכה לעקוב בעניין רב אחרי הדף של הילדים. מנסה ליישם. (לא רק מה שכתבת לי, אלא באופן כללי). קצת קשה בתוך הסיטואציה של גן חובה עם כל המשתמע.
בשבת, אחרי הרבה זמן שזה לא, הצטרפתי אליה ויחד ישבנו לצייר בצבעי פנדה. מאד נהנינו>
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

חוה בת חיים

שליחה על ידי סגו_לה* »

חוה,מה העלות של הסדנה שפרסמת בכיכר?
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

חוה בת חיים

שליחה על ידי ב_עילום* »

חוה שלום.

שלחתי לך מייל פרטי לכתובת בג'י מייל

תודה @}
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

חוה בת חיים

שליחה על ידי דנה_ה* »

ואוו, מאיפה להתחיל?
קודם כל עולה בי המחשבה שזה נכון - תינוקות באמת רואים את עצמם כחלק מהכל ומאמא שלהם בפרט ואין להם בכלל תחושת נפרדות, וזו אכן מתפתחת..
למה זה באמת? אף פעם לא שאלתי את עצמי. 2 סיבות אפשרויות: האחת, שאולי תינוקות מגיעים ממקום שהוא הרבה יותר מחובר למהות האמיתית של בני אדם והם מגיעים ממקום של מודעות גבוהה, ומוותרים עליה באופן זמני בזמן שהם מאיישים גוף (הדרוש לנו כדי ולהתפתח, מה שלא אפשרי בעולם הרוח). כשהם ברחם הם עוד יודעים מי הם ולמה הם עושים את זה ויש להם גם אפשרות לצאת משם לפעמים כשזה נעשה קשה מאוד, אבל אחרי שהם נולדים הם שוכחים, וטוב שכך, אחרת לא היו מצליחים להתפתח אלא היו שבויים בהרגלים ומגבלות של קיומם הארצי הקודם. בגלל זה אנו מתים ונולדים מחדש - כדי שנוכל להתחיל כל פעם מחדש ללא הדברים שאספנו שעוצרים את המשך ההתפתחות שלנו.

הבעיה היא שהעולם שלנו כבר הרבה מאוד זמן הלך off וכל המשימה האנושית נשכחה ע"י רוב בני האדם, וכל התרבות בה אנו חיים מעודדת בדיוק לערכים ההפוכים ממה שנכון וטבעי לחיי אדם. אז במקום לגדול באופן טבעי אל המקום בו היינו אמורים להיות, אנו גדלים לתוך זרועותיה הפתוחות לרווחה של התרבות שמעודד אגו ותחרותיות ורכושנות וקנאה וכל מה שהולך עם זה.. במקום לזכור שאנו חלק משלם גדול אנו מקבלים עידוד להלחם אחד בשני, להתחרות, ומי שנותן מעצמו נחשב לפראייר..

מחשבה מכיוון אחר - אנחנו כן אמורים לפתח נפרדות, כי משהו בנפרדות הזאת נחוץ לנו כדי שנתפתח, וכדי שנביא לכלל הגשמה את המתנות הייחודיות שלנו. כל אחד מאיתנו הוא קצה עצב של אלוהים ויכול לחוש, לראות ולחוות את העולם בדרך הייחודית שלו. וחשוב למצוא את הדרך הייחודית שלנו, וכמובן לזכור שהיא חלק משלם, אבל בכל זאת ייחודית.
בגיל מסויים, ככל שגדלים, היינו אמורים להיות פחות ופחות אישיים.. היינו אמורים לראות דברים פחות מנקודת מבט אישית ויותר מסוגלים לראות את התמונה הגדולה, פחות מונעים לפעולה ע"י החשקים והרצונות האישיים אלא יותר על פי מה שנחוץ כרגע לאלוהים ולבריאה - ולא היינו רואים בזה בעיה כי המודעות שלנו היתה גדלה שוב והיינו מזהים את עצמינו כחלק מאלוהים וכחלק מן הבריאה ולכן מזדהים עם המטרות שלהם ורואים אותן כמטרותינו.

כתבתי על זה פעם שיר, ואני מצרפת אותו כאן.. מקווה שנמשיך את השיחה..

גופים נפרדים ניתנו לנו,
ייחוד, עצמיות וזהות.
והם הפכו למחיצות
קרות ובלתי חדירות,
כלא לרוח הכמהה,
לשיתוף ,אחדות ואחווה.

אנחנו זקוקים לפלזמה חיה
כדי לתמוך בגדילת האחר.

אנו זקוקים למערכת שורשים מסועפת,
שמובילה למערכת ענפים משורגת,
שמצמיחה אין ספור עלים וניצנים,
שנושאים בבוא העת פירות ופרחים.

אנו צריכים לטוות בינינו,
רשת של קורים,
שמחברת אותך אלי,
אותי אליו,
אותו אליה,
אותה אלינו.

אנו צריכים להיות כמו זרמי המים בנהר,
משתלבים, מתמזגים, מתערבבים,
טועמים אחד את השני מבפנים,

מאבדים את עצמנו לפעמים,
חוזרים ונפרדים, משנים כיוון.
חוה_בת_חיים*

חוה בת חיים

וואו דנה ,
נראה לי שיש משהו בסיסי משותף ביני ובינך והוא המיקוד בשלבים הראשונים של החיים מחוץ לרחם :-)
יש כאן נק' מוצא גם לשיחה שלנו .
משהו קרה למין האנושי שהראש הכל כך גדול מאלץ אותנו להיוולד לפני הזמן . כך שאנחנו באים לעולם עם חוסר אונים ארוך טווח .
מצד שני הראש הגדול הזה מכיל מוח בעל יכולת מחשבה .
כך יש פער מובנה בין היכולת הפיזית להתקיים , לבין היכולת המנטלית לפתח "רצון" .
לעובדה הזאת יש השפעה מכרעת על האישיות האנושית.
?
@}
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

חוה בת חיים

שליחה על ידי דנה_ה* »

כך יש פער מובנה בין היכולת הפיזית להתקיים , לבין היכולת המנטלית לפתח "רצון"
האם את מתכוונת לכך שזה שאנו חסרי אונים מעכב את התפתחות הרצון שלנו?
מעניין אם זה כך באמת?
אני מתבוננת בנדב הקטן שלי (בן חצי שנה), הוא בהחלט חסר אונים במובנים רבים אבל לא נראה שחסר רצון - הלא הרצון שלו דוחף אותו לנסות - לנוע, לתפוס, לזחול, לדבר, לא? נראה שיש לו כוח רצון חזק ביותר עם בעיה קלה וזמנית ביישום..
אגב, נדמה לי שחוסר אונים ארוך טווח יחסית בתינוקות מצביע על מידת ההתפתחות הגדולה של המין - המוח שלנו מתפתח הרבה זמן אחרי שאנו נולדים ואולי זאת גם הסיבה שיש יותר ויותר לידות מוקדמות? כי הראש של התינוקות גדל כחלק (אולי) מהתפתחות אבולוציונית נוספת שמתרחשת בזמן הזה..

אני מאמינה שלבני אדם יש זכות בחירה מולדת אבל באמת לוקח לה זמן להתפתח.. קודם כל מתפתח החלק במוח שאומר "לא" לדברים (ולכן פעוטות כל כך אוהבים לומר "לא!".) ורק כמה שנים מאוחר יותר מתפתח החלק במוח שיכול להגיד "כן" לדברים - אולי לקראת גיל 6 או 8..

לעובדה הזאת יש השפעה מכרעת על האישיות האנושית.
אני רואה בזה עוד משהו - העובדה שאנו נולדים כה תלותיים היא חלק מתכנון כה נפלא בעיניי - זה אומר שאנו מגיעים לעולם דרך בן אדם אחר (ולא צומחים מזרעים או מביציים שהוטמנו בחול איפשהו) וחווים את העולם דרכה במשך 9 חודשים, וחווים טיפול שלפחות אמור להיות צמוד במשך כמה שנות חיים ראשונות - כל זה יוצר היכל של אהבה ו- care (אין לזה תרגום טוב בעברית) עבורינו לחיות, לגדול ולשגשג בתוכו בשנותינו הראשונות. באים מאהבה. צומחים בתוך אהבה.
משהו הנדס את זה כך שנצטרך לחוות אהבה וקשר אנושי וחמימות וליווי צמוד במשך הרבה זמן - וזו מתנה נפלאה להתחיל איתה את החיים (אני כמובן לא נאיבית ויודעת שלמרבה הצער זה לא תמיד בדיוק כך, אבל בואי לא נלך לשם הפעם..).

אבל ספרי קצת את... איזו השפעה את חושבת שיש לזה על האישיות האנושית..
חוה_בת_חיים*

חוה בת חיים

כך יש פער מובנה בין היכולת הפיזית להתקיים , לבין היכולת המנטלית לפתח "רצון" .
התכוונתי שבשלב התינוקות אין לנו יכולת פיזית להתקיים ללא טיפול מסור - תלות גדולה .
ומצד שני יש יכולת שכלית וכישורים מנטליים ללמוד מה "רוצים"
ואיך להשיג זאת וזה פער אשר קובע משהו לגבי האישיות האנושית ..
עכשיו אני חושבת שייתכן שכאן נעוצה הנחיצות הגדולה לייצר "אגו" ..
צריך הורים עם הרבה סמכות הורית ובטחון עצמי כדי לרסן את האגו הזה שלא יתנפח יתר על המידה . אולי בגלל זה היו קשוחים כל כך באופן מסורתי.
יש עוד.
אכתוב בהמשך.
הרעיון שפיתחת על האהבה והמסירות נראה לי מאוד מהותי .
קרן_אמא_של_נועה*
הצטרפות: 30 ינואר 2016, 15:46

חוה בת חיים

שליחה על ידי קרן_אמא_של_נועה* »

חווה שלום, הבנתי שד ר כך אולי ניתן להשיג את חמוטל בת חוה, זה מקרה קצת דחוף בנוגע לפוסט שהעלתה על קטרקט אצל תינוקות. אנא אשמח לשמוע בנייד:0528384931 או במייל: karen14021982 @gmail.com
אליהו_יצחק*
הצטרפות: 12 מאי 2016, 11:17

חוה בת חיים

שליחה על ידי אליהו_יצחק* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום חוה גר בנתניה סמילנסקי 14 טל 052-5584774 מתעתד לבוא למצפה רמון לעבוד במלון ולעבור סדנת מנדלות מקווה שאת מעבירה שלחתי לך אס אמ אס צ רי קשר מהיר בבקשה דחוף לי ולא הפני אותי בבקשה למסגרת הנכונה תודה
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

חוה בת חיים

שליחה על ידי יולי_קו »

שלום אליהו,
חוה לא נכנסת לכאן כמעט בשנים האחרונות.
עדיף לך לחפש דרך אחרת להתקשר אליה.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”