כאבי וסת

וסת ומחזור חודשי באופן טבעי
אנונימי

כאבי וסת

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם:
{שיטות לטיפול בכאבי מחזור}

• רפואה סינית:
דיקור, או כל טיפול סיני אחר (שיאצו, צמחים וכו').
הרפואה הסינית יכולה לעזור גם לכאבים וגם ליחס שלילי למחזור.
  • אוסטאופתטיה:
לחיצות עדינות שבעדינות על רקמות החיבור בגולגולת, כדי לשחרר אותן כשהן תקועות. נוקשות של רקמות החיבור גורמת לכך שעצמות הגולגולת לא יוכלו לגדול סימטרי וחופשי כראוי, וזה יכול לגרום ללחץ על המוח (שלדבריהם יכול להיות סיבה לאוטיזים, היפר אקטיביות, לחץ דם, ועוד מרעין בישין בשפע), סתם חוסר סימטריה בפרצוף או בלוטות בגולגולות. מאז פותחה ושוכללה השיטה והיום הם עובדים כך על רקמות חיבור בכל הגוף. הטיפול יכול להפחית כאבי ראש, להסדיר את המחזור ולהפחית את הכאבים.
  • חיזוק הכבד:
הרפלקסולוגית טענה ש"הכבד שלי עלוב" וזו הסיבה לחולשה, בחילות, שלשולים וכאבי בטן עזים בזמן המחזור. המליצה לי לאכול הרבה סלק, ארטישוק טרי, שקדים ואגוזים.
  • רפלקסולוגיה:
רפלקסולוגית מומלצת: חיה עגור מפרדס חנה (טלפון ב-144)
  • ריקודי בטן (או סתם נענועי אגן):
אנחנו חסומים באברי המין כי מהינקות כמעט מלמדים אותנו להסתיר אותם, להתבייש להם, להתכחש לרגשותינו המיניים ולהסתיר אותם. כל הדברים האלו יוצרים חסימות והחסימות יוצרות כאבים ומחלות. החסימות גם מונעות מאיתנו להגיע למיצוי ההנאות הטמונות במין ואף מונעות מיצוי של חלקים נרחבים נוספים של עצמנו. אחד הדברים שאני חוויתי כיעיל ביותר לשחרור חסימות כאלו הוא ריקודי בטן, במיוחד עם מורה שיש לה חיבור חזק לעצמה ולנשיות שלה, ושנותנת תרגילי חימום מיוחדים לשחרור האגן.
יש לי חברה צעירה שסבלה מאד מכאבי מחזור. סיפרתי לה על ריקודי בטן ועל שיטת פאולה כאפשרות לשיפור. אחרי זמן מה היא חזרה אלי עם שיטה משלה: איך שהתחילו הכאבים היא התחילה לשחרר את כל הגוף בריקוד אקסטתי לגמרי, קפיצות וניעורים וטילטולים ו... במקום לבלות כרגיל שלושה ארבעה ימים בלי לזוז, לא כאב לה יותר בכלל!
  • בקבוק חם על הבטן או הגב:
לשכב עם בקבוק גומי מלא במים חמים (שקונים בבית מרקחת , מה שנקרא "בקבוק חם" ), עוזר מאד כי החום מביא להתרחבות ומקל על הדם לצאת, וגם מרגיע. את הבקבוק אפשר להניח על הבטן או על הגב.
  • המנעות ממוצרי חלב פרה לא אורגניים:
בגלל השפעת ההורמונים שיש בהם. עצה של כריסטיאן נורת'רופ מתוך "גופה של אישה, תבונתה של אישה".
  • תוסף תזונה בשם p-5-p:
מכיל: B6 מגנזיום וB2. לוקחים כמה ימים לפני הוסת והוא מקל על צבירת נוזלים שהם הם כנראה אחראים לחלק מבלגן הכאבים. התוסף שניסיתי פעם אחת עזר לי, כמעט ולא הרגשתי את כאבי המחזור חוץ מכאב בטן קל ממש בזמן המחזור. קניתי בחנות טבע באבן גבירול, הבחורה המליצה על 2 טבליות ליום אני הסתפקתי באחת וזה עבד יפה.
  • צריכת סידן מוגברת:
ראו כאבי מחזור לידה וסידן.
  • גלולות למניעת הריון:
מיועדות לטיפול בכאבים שנובעים מאנדומיטריוזיס (הסבר בגוגל).
  • אורגזמה:
פתרון מאוד מאוד נעים להקלה על כאבי מחזור, אך קצת מוגבל בזמן ההשפעה :-)
  • מעבר לטיפול הפיזי- לגלות מה הגוף מסמן לנו דרך הסימפטומים האלו:
אנחנו - הנשים, חוות כבר דורות רבים יחס שלילי לגוף שלנו, לנשיות ולכל הידע שטמון בנו, אם זה מסרים שליליים על הגוף שלנו, ניצולו והתייחסות משפילה לידע שיש לנו. כל זה יוצר טראומות, כאבים, פחדים ועוד. אנחנו נולדנו כבר עם חלק מהתחושות האלו וכך גם אימותינו וסבותינו וכולי... וחלק נוספו לנו בתקופת חיים זו.
אני מאמינה, גם מנסיון אישי, שהגוף מאותת לנו דרך סימפטומים וכאבים, שיש לנו משהו לשים לב אליו. שיש לנו אחריות לנקות דברים שנמצאים שם אולי אלפי שנים.
דרך שיחה עם הגוף שהיא פשוטה ורק דורשת אימון ותרגול, אפשר להגיע למקור של הבעיה ולנקות אותה רגשית ואנרגטית מהגוף. ניקוי כזה יכול להקל על הסימפטומים מאד אם לא אפילו לנקות אותם לגמרי.
דוגמה מהספר שמומלץ ביותר- "גופה של אישה, תבונתה של אישה" היא על אישה שסבלה מבעיות באחד מאברי המין הנשיים והיתה אמורה לעבור טיפולים רפואיים לא קלים. היא לקחה על עצמה לעשות את העבודה הרוחנית-רגשית ולצאת למסע אל הגוף שלה. היא כתבה וניהלה שיחה עם הגוף שהחזיר אותה ליחס משפיל וכואב שהיא קיבלה על הגוף שלה בילדותה. הסליחה שהיא עשתה וההכרה ברגשות שלה שעלו מנעו ממנה סבל פיזי נוסף והסימפטומים נעלמו. בספר יש דוגמאות רבות כאלו.
הדרך שאני מציעה היא לשבת בשקט, להיכנס למצב מדיטטיבי ושמאפשר הקשב פנימה. ואז לשאול את הגוף - מה המסר שאתה מנסה להעביר לי? מה בעברי הקרוב או הרחוק גרם לך להגיע למצב הזה? מה אתה מנסה לאותת לי ואני לא רואה? איזה כאבים רגשיים אתה מחזיק במקום שכואב לי פיזית?
אפשר לשאול את השאלות מנטלית או לכתוב אותן.
אחר כך בא תהליך של הקשבה שאצלי נמשך בין כמה שעות לכמה ימים. במהלך הזמן הזה אני חוזרת על השאלות מידי פעם ומחדדת אותן. תמיד קיבלתי תשובה בחזרה. היה לי למשל בחודש וחצי האחרון כאבי גב תחתון נוראיים. זה התחיל בערך שבועיים לפני שחזרנו מארה"ב. התחלתי לשאול את הגוף מה קורה ואז אחרי כמה ימים נפל לי האסימון החשוב כל כך. הכאבים התחילו בערך כשהחלטנו שאנחנו חוזרים לגור תקופה בקיבוץ שלי ולהתארח אצל אמא שלי עד שיהיה לנו בית. כשהחלטנו על המגורים ליד אמא שלי - אמרתי לאורי שאני יודעת שחלק מהסיבה היא הניקוי שאני צריכה לעשות עם אמא שלי וסגירת מעגל איתה.
הגב התחתון מקביל פיזית למקום הרחם. הרחם מסמל את הקשר העמוק ביני ובין אמא שלי. הכאבים בגב התעוררו כי יש שם כאב לטפל בו. איך שההבנה נפלה, הכאבים נפסקו לגמרי. הם חזרו אחרי יומיים כדי לזכיר לי לא להזניח את העבודה עם אמא שלי ופסקו שוב אחרי שחזרתי לגעת בזה.
זה עולם ומלואו ההבנה הזאת. אני מרגישה בגוף את הצורך שלו לחזור לחודש לפני הלידה שלי ולברר מה היה שם.
זאת דוגמה לאיך זה עובד. אני מאמינה שאם לא הייתי מנקה את זה, הכאב בגב היה עובר גם לאיברי המין או לרחם ויוצר דבר חמור יותר.
אם זה מעניין מישהי - אני עושה עבודה ברוח הדברים האלו - פרטנית או בקבוצה בעזרת עבודה יצירתית עם ציור, חימר, תנועה ועוד דברים חוויתיים.
בכל מקרה, הרחם, המחזור החדשי המקודש והאיברים הנשיים שלנו נותנים לנו הזדמנות לחזור למקורות הנשיות המעצימים שלנו וחיבור אליהם עושה נפלאות לחיים שלנו.
(אילנה אילן)
תרמו: ב, ורד לב, אילנה אילן, איקסי, אביה נו, ענת גביש, ענת שן לוי, אמא נמרה, תבשיל קדרה, שרה המשוחררת, ספרו בגת, מאמא מאוהבת, עידית.ק, תזמורת הים.
אלה_מעיין*
הצטרפות: 15 יוני 2005, 22:58
דף אישי: הדף האישי של אלה_מעיין*

כאבי וסת

שליחה על ידי אלה_מעיין* »

אבן rose quarz מעלימה את כאבי המחזור לחלוטין ככשמים אותה בתחתונים(אפשר להישתמש באבן מלוטשת עגלגלה כזאתי)פלא אמיתי!!!שווה לנסות!
שני_שני*
הצטרפות: 07 מאי 2004, 22:19

כאבי וסת

שליחה על ידי שני_שני* »

לי עוזר ערק.
במריחה על הבטן, וגם בשתיה, כמובן.
טל_טליה*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 23:20
דף אישי: הדף האישי של טל_טליה*

כאבי וסת

שליחה על ידי טל_טליה* »

ואווו הרפואה הסינית אלופה בזה!!!
יש לזה הסבר מאוד מענין .
הכבד הוא האיבר שמאכסן את הדם,ככזה הוא אחראי על המחזור החודשי.
ברפואה הסינית לכל איבר יש רגש משלו והרגש של הכבד הוא כעס, כלומר נשים שנוטות להתעצבן מהר אפשר להגיד שהכבד שלהן לא מאוזן ,ובקשר לא ישיר אם הכבד אינו מאוזן אז המחזור יהיה קשה.
מה זה אומר קשה??
התכווציות בטן,כאבי בטן,נטייה לכעס,חוסר סבלנות,פתיל קצר מאוד....
קרישי דם במחזור,צבע כהה של דם ולשון סגלגלה.
שיהיה יום כתום.....
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

כאבי וסת

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אחלה דף!
תודה לכל המסכמות.

לי אישית הכי עוזר להיות במינימום פעילות בימי הוסת הראשונים.
פשוט לנוח.
טל_טליה*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 23:20
דף אישי: הדף האישי של טל_טליה*

כאבי וסת

שליחה על ידי טל_טליה* »

באופן טבעי פשוט ככה. עוד אחד מתפקידי המחזור.... להיות ,להוריד הילוך.
אהבתי
פלונטה*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 21:24

כאבי וסת

שליחה על ידי פלונטה* »

הרגש של הכבד הוא כעס...
אז מה אפשר לעשות כדי לאזן את הכבד וגם לא לכעוס כל כך?
כ_צ*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2005, 00:19

כאבי וסת

שליחה על ידי כ_צ* »

אני סובלת מאוד מאוד מכאבי גב תחתון בזמן הווסת. ניסיתי בקבוק חם לא כ"כ עוזר.
גם עיסויים לא ממש עזרו. אני לא לוקחת כדורים ביכלל אבל בזמן הווסת זה או למות או לקחת נורופן 3 פעמים ביום.
למישהו יש עיצה בישבילי?
תודה.
כואבת_ודואבת*
הצטרפות: 19 ינואר 2006, 01:15

כאבי וסת

שליחה על ידי כואבת_ודואבת* »

אני לא מבינה מה הבעיה. ימי המחזור הם ימים נפלאים. בימים הללו אנחנו הופכות נשות עסקים אלגנטיות, יש לנו חשק פתאומי לרקוד, אנחנו מבצעות כמה דברים בו זמנית, ואנחנו תמיד - אבל תמיד - לובשות לבן. איזו בעסה שזה נמשך רק 5 ימים...
כלני_ת*
הצטרפות: 24 פברואר 2006, 20:58

כאבי וסת

שליחה על ידי כלני_ת* »

אני לא יודעת אם השאלה שלי מתאימה בדיוק לדף הזה. יש לי בעייה שמטרידה אותי מאוד.הווסת שלי סדירה (כל 27-28 יום), אבל במשך תקופה ארוכה אני שמה לב לכך שכמות הדם בכל ווסת פחותה משמעותית לעומת מה שהיתה בעבר. יש לי בדר"כ כאבים חזקים מאוד ביום הראשון של הווסת, אבל לא תמיד. אני מוטרדת מאוד מההתמעטות של הדם, ופוחדת שזה יכול להיות סימן לבעיית פוריות. אני מתכוונת לנסות להיכנס להריון בקרוב. אני בת 31, ואני לא לוקחת גלולות. אולי מישהי מכירה את התופעה הזאת ויודעת על מה היא מעידה? תודה.
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

כאבי וסת

שליחה על ידי שולה* »

לכאבים סביב המחזור עזרה לי באופן מוחלט ההומאופתיה
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

כאבי וסת

שליחה על ידי מיכל* »

לי עזרה מאוד תמצית הנוני יש כתבה עליה בפורום הבריאותי של בעיות וסת
או קראו כאן
http://www.orbateva.com/site/detail/det ... [po]detail id[/po]=184551
השומרונית*
הצטרפות: 18 מאי 2008, 17:18

כאבי וסת

שליחה על ידי השומרונית* »

לי מאוד עוזרת חליטת ג'ינג'ר.
לגרד בפומפיה בערך חצי כפית שורש טרי ולשפוך על זה מים רותחים, לתת לזה לעמוד 10 דקות ולשתות. אפשר להמתיק.
מקווה שיעזור לך כמו שעוזר לי...
אנונימי

כאבי וסת

שליחה על ידי אנונימי »

סובלת מאוד לפני ווסת ובימים הראשונים לאחר קבלת הווסת
לגבי כאבי מחזור של בטן תחתונה (כיווצי רחם), מאד מאד עוזר לי מים חמים עם כפית כמון. שותים לאט עד הסוף כולל האבקה שנמצאת בתחתית הכוס.
חוץ מזה, שלכמה חברות שלי עזרה מישהי בשם עליזה מירושלים, מרמות (חברות שלי הגיעו אליה מהמרכז). היא רקחה להם צמחים שקשורים להפחתת סימפטומים וכאבים לפני ותוך כדי מחזור. מאד מאד עזר. אין לי את הטלפון עלי, אבל אם תרצי אחפש.
תרגישי טוב
איזו_שיטה_יעילה_להפחתת_כאבי_מחזור*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 09:03

כאבי וסת

שליחה על ידי איזו_שיטה_יעילה_להפחתת_כאבי_מחזור* »

סובלת מאוד לפני ווסת ובימים הראשונים לאחר קבלת הווסת. לא לוקחת גלולות. רוצה פחות להשתמש במשככי כאבים (שעוזרים).

גם במישור הפיזי והנפשי נורא חלשה. אשמח לייעוץ לטיפול שעוזר מנסיון של נשים.

תודה
תודה_לכולן*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 14:05

כאבי וסת

שליחה על ידי תודה_לכולן* »

אנסה את החליטות.
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

כאבי וסת

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

למישהי יש תובנות לגבי גודש בשדיים? כזה של לפני הווסת, לא בהריון. אם כי יכול להיות שמבחינה הורמונלית הם זהים...
במשך שנים היה לי מחזור ממש קל. ממש ממש קל. מחזור כואב היה נחשב אצלי חודש שבו יומיים לפני המחזור השדיים נעשו קצת יותר רגישים, ואת המחזור הרגשתי ביום הראשון בלבד במעין גודש אנרגטי בגב התחתון... אפילו לא כאב. עוד יומיים ונגמרה הווסת.
בשלושה חודשים האחרונים אני פתאום ממש בצרות. יומיים בערך אחרי הביוץ השדיים מתחילים לכאוב ממש בצורה שמגבילה לי את התנועה (זה ממש שבועיים של גודש מציק!), והמחזורים נעשים נוראיים בצורה מאיימת עד כדי שלפני המחזור אני ממש נכנסת לחרדה קלה ומתחילה לפחד ממה שיהיה. מה גם שכאילו יש לי עצירות של מחזור... הוא פשוט לא יוצא... כמו תקוע, אני מרגישה במחזור אבל לא מצליחה להוציא כלום, ואם אני לא עושה שום דבר הוא גם לא נוזל מעצמו. זה נמשך כשלושה ימים.
נורא מוזר לי ואני לא יודעת מאיפה לגשת לעניין,
אולי אצלי זה קצת קיצוני כבר- כנראה יש משהו שהזנחתי בחודשים האחרונים אם כי אני עדיין לא רואה אותו,
אבל באופן כללי, מה זה הגודש הזה? למה הוא נוצר וממה הוא עלול להחמיר? מחיפוש באינטרנט לא מצאתי מידע ממוקד. מישהי יודעת יותר?
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

כאבי וסת

שליחה על ידי שיר* »

שתייה של חליטות סרפד עוזרת לנקז נוזלים במצבים של גודש בגוף, ובהתאם לזה היא משתנת. (מלשון שתן)
האם לא היה לך בכלל מחזור בחודשים האלה?
נשמע לי כמו אגירה רגשית, חוסר יכולת לשחרר משהו? מישהו? נוזלים דם...
חבצלת_מים*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2012, 13:39

כאבי וסת

שליחה על ידי חבצלת_מים* »

תמצית של שיח אברהם

מאד מאד עזר לי לכאבי וסת. לקחתי 15-20 טיפות במעט מים כל בוקר במשך כחודשיים, ובמשך ארבע שנים לא הרגשתי שום כאבי וסת. לפני כחודשיים היו לי, להפתעתי, מעט כאבים. מייד חזרתי להשתמש בתמצית. בוסת הבאה לא היו כאבים בכלל.

את התמצית הכי זולה מצאתי בשקדיה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כאבי וסת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

גם חליטת ציפורן מאוד עוזרת בגלל שזה גורם לסוג של הרדמה- דרך אגב גם אפשר למרוח על שן כואבת וזה מרדים את המקום
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כאבי וסת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום נשים יקרות. הבת הצעירה שלי טרם קיבלה וסת, בת 11.8, ומתלוננת על כאבים בבטן תחתונה, בעיקר בלילה. האם אלו כאבים המסמנים על התקרבות הוסת הראשונה,.? וגם מעניין תוך כמה זמן היא תקבל אותה? אשמח לשמוע אם למישהי ניסיון בעניין.. תודה :)
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

כאבי וסת

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני לא הייתי מניחה מראש שאלה כאבי ווסת.
בדרך כלל הסימנים המקדימים לווסת הם שינויים בהפרשות, ביחד עם כל הסממנים הכלליים של התפתחות מינית, ולאו דווקא כאבים.
אם יש כאבים שנמשכים ולא ברור מה זה, אני הייתי לוקחת אותה לרופא.
שליחת תגובה

חזור אל “וסת ומחזור חודשי”