להתרחץ עם תינוק

אמא_חדשה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 17:49

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אמא_חדשה* »

הבן שלי בן 3 חודשים ואני עושה אמבטיה איתו מהיום הראשון לחייו. גם (ובעיקר) כשאני לבד לגמרי בבית.
ממלא אמבטיה בטמפרטורה שטובה לו, בלי סבונים,מלחים שמנים וכו'... לא ממלאה אותה עד הסוף, כך שהוא יכול לשכב עלי, הגוף במים והראש על החזה מחוץ למים.
אח"כ אני משעינה את הראש שלו על כף היד שלי, באזור של הרגליים שלי (כשאני יושבת) ונותנת לו כמעט לצוף לבד.
אני מקווה שהתאורים ברורים מספיק, בכל מקרה אל תפחדי, זה כיף. אח"כ אני יוצאת בזהירות מהאמביטה איתו ביד עוטפת אותו ואת עצמי במגבת במהירות, והולכת לטפל בו (עיסוי, חיתול, ביגוד...).

וחוץ מזה ממליצה לך ממש בחום על טאמי טאב, זה 120 ש"ח, אבל זה יחזיר לך כל שקל בריבית דריבית. זה פשוט מציל מגזים, בגלל תנוחת הישיבה.

ובהצלחה...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אח"כ אני יוצאת בזהירות מהאמביטה איתו ביד עוטפת אותו ואת עצמי במגבת במהירות, והולכת לטפל בו (עיסוי, חיתול, ביגוד...).

יש שיטה נוספת ליציאה מהאמבט (כל הזכויות שמורות ל מונו נוקי ): להתעטף יחד, שניכם יחד, בחלוק מגבת גדול. אח"כ "לפרוק" את התינוק על המיטה (בחדר המחומם), שהבגדים שלו ושלך כבר נמצאים עליה, ולהלביש/להתלבש.

שיטה נוספת, טיפה יותר זהירה, שהומלצה פה פעם היא להכין מראש טרמפולינה ליד האמבט, ועליה פרושה המגבת שלו. להוציא אותו מהאמבט ישר לתוך הטרמפולינה, לצאת בעצמך ואז לעטוף אותו ולנגב כמו שצריך. אם אין טרמפולינה וזה תינוק קטן, אפשר אפילו להכין מגבת עבה על הרצפה ולהניח אותו עד שאת יוצאת.

במקום אמבט אפשר גם מקלחת משותפת: אני ניסיתי בעמידה, אבל הרגשתי לא מספיק בטוחה. אז אני שמה שרפרף פלסטיק קטן בתוך האמבט, יושבת עליו, מחזיקה את התינוק עלי (יושב או "עומד" כשהוא מוחזק בין ברכיי), ומקלחת את שנינו ב"טלפון". מסבנת אותו ואותי ביד אחת, ושוטפת. זו שיטה טובה בעיקר לקיץ או לחדר אמבטיה מחומם, כי יוצא שכמעט חצי מהזמן התינוק רטוב ולא מתחת למים.
ענת_קדם*
הצטרפות: 17 דצמבר 2004, 23:36
דף אישי: הדף האישי של ענת_קדם*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ענת_קדם* »

נעלמתי לאחרונה מהאתר וגם מהעולם אבל אני בדרך חזרה...
אני צריכה להעזר בכל אלא העושים אמבטיות\מקלחות משותפות עם הילדים שלהם.
אני מעצבת איזה אובייקט סוג של מנשא יעודי לאמבטיה. אני רוצה להעזר בלמצוא את נקודות התורפה. מה היה יכול להקל על הרחצה ההמשותפת ולהפוך אותה ליותר מהנה? אילו בעיות או קשיים מתעורים ברחצה(המובן הפיזי של העיניין)?
באיזה גילאים הילדים?
איך הרחצה מתבצעת כולל פעולות הכניסה היציאה והניגוב?
כל רעיון הגיג יוכלו לעזורץ האובייקט אמור להתאים לגילאים קטנים כגון3-4 חודשים ועד שנה וחצי אבל גם לגבי ילדים גדולים יותר אשמח לשמוע. אני גם שוקלת להסב את זה לסביבה מיימית בכלל כלומר בריכות שחייה ים? האם יש צורך בכלל לדעתכם\ן?
תודה מראש.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

בדיוק עכשיו דודו באמבטיה עם הילדים ( 4 ו-5 שבועות).
לקטנצ'יק קבלנו מתנה מדליקה- מגבת שנקשרת מסביב לצוואר בסקוץ' כך שכשמוציאים אותו מהאמבטיה שלו אפשר ישר לעטוף אותו. זה ממש נוח. זה של מנסארי.
לא בטוחה שאת מתכוונת למשהו שכזה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם אני פעם חשבתי להכין כזה מנשא (אבל כמובן שלא עשיתי כלום בנידון). אחרי כמה זמן ראיתי באתר אינטרנט כלשהו שיש כאלה ומוכרים אותם בחול.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

אילו בעיות או קשיים מתעורים ברחצה(המובן הפיזי של העיניין)?
בעיקר הכניסה והיציאה - יותר נכון ההוצאה של התינוק לפני שהאמא יוצאת. היה על זה דיון פעם, נדמה לי ב רחיצת תינוקות .
גם בשמת א כתבה על זה פעם וגם מונו נוקי .

נדמה לי שחשוב בעיקר החומר שממנו המנשא יהיה עשוי - צריך להיות כמובן עמיד במים ורחיץ, ומצד שני גם נוח למגע ולא חלקלק-מגעיל. הוא צריך גם להיות מורכב מרצועות דקות יחסית, כדי שיהיה אפשר לרחוץ את העור כמו שצריך.
כשאני התרחצתי עם התינוק הוא כבר היה בגיל שמחזיק את הראש, נדמה לי שזו דרישה חיונית למקלחת משותפת. אז לגיל כזה ייתכן שהכי נוח מעין "מנשא צד" (כשהתינוק "רוכב" על האגן, צמוד).
ענת_קדם*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ענת_קדם* »

תודה נפלאות מאוד עוזר.

אחרי כמה זמן ראיתי באתר אינטרנט כלשהו שיש כאלה ומוכרים אותם בחול.
כן גם אני מצאתי ממש אתמול. כמובן שקשה לגלות שלא המצאתי את הגלגל אבל אולי אנמי יעזר בחומר שהם מייצרים אותו.

מגבת שנקשרת מסביב לצוואר בסקוץ' כך שכשמוציאים אותו מהאמבטיה שלו אפשר ישר לעטוף אותו
גם זה עוזר בהחלט.
בעיקר הכניסה והיציאה - יותר נכון ההוצאה של התינוק לפני שהאמא יוצאת.
אכן שם אני מתמקדם איזה יופי כל מה שכתבת מאוד מאוד עוזר.
זה ממש בתהליך התגבשות אבל משהו שמיועד לכניסה יציאה וניגוב כי גם שם לא קל ובאמבטיה עצמה ליצור הפרדה של האמא או אבא והתינוק כשהמנשא מהווה חגורת ציפה ומקל על הסיבון... פחות או יותר הכיוון כרגע.
אשמח לעוד חשיבה יצירתית.
תודה יקירות אעדכן בקרוב.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

לגבי החומר - ראיתי פעם מישהי שהכינה משטחי החתלה וסינרים מסוג של וויניל (בצבעים זרחניים) - אמרה שחיפשה המון זמן חומר שיהיה גם נעים למגע וגם רחיץ וגם לא מתקמט. לא יודעת אם זה יכול להתאים כאן.

כשהמנשא מהווה חגורת ציפה
נשמע אחלה.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי tאמא* »

יצא לי להתקלח פעם אחת עם הנסיכה הפשושית (חדשיים) כשאני יושבת באמבטיה והיא בדפני ואני כמובן על ידה כל הזמן שרה , מסבנת וכו . הכנתי שתי מגבות מראש מגבת אחת פרסתי על הטרמפולינה כשהנחתי אותה קרוב לאמבטיה כשגמרנו להתקלח הנחתי אותה על הטרמפולינה כיסיתי במגבת השניה , לבשתי חלוק אמבטיה והופ להתלבש קודם הפשושית ואח"כ אני . הבעיה הגדולה היא כשאני צריכה לקלח את הנסיכה הגדולה. (שנתיים ותשעה ח). רק בשביל הרגעים האלו היתי שמחה לקנות מנשא המהווה חגורת ציפה. לובשת את החלוק על הפשושית ועליי מלבישה את הנסיכה הגדולה, אחכ את הפשושית. לא פיר למה הפעלתם את הדמיון שלי ואין כזה מנשא?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לגבי החומר - ראיתי פעם מישהי שהכינה משטחי החתלה וסינרים מסוג של וויניל (בצבעים זרחניים)
קומ"ג, את יודעת איפה קונים? אני מחפשת חומרים כאלה לפרוייקט אחר.

כמובן שקשה לגלות שלא המצאתי את הגלגל
גם לי הרסתן סטארטאפ בפוטנציה! ;-) לפחות זה מעיד על צורך ושכולנו בכיוון טוב! :-D
ענת_קדם*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ענת_קדם* »

לא פיר למה הפעלתם את הדמיון שלי ואין כזה מנשא?
בקרוב יהיה... אני דואגת לזה:-D זה במסגרת הלימודי העיצוב שלי אז מקווה שיצא משהו מוצלח עד סוף שנת הלימודים אולי אפשר יהיה גם להשתמש בזה לבריכה, ים ומקורות מים אחרים. אבל אני רצה קדימה קודם שיתאים לאמבטיה.
ראיתי פעם מישהי שהכינה משטחי החתלה וסינרים מסוג של וויניל (בצבעים זרחניים
לא סגורה על החומר כי ישר עולה לי מכנסי ויניל של שנות השמונים. אני בכיוון יותר של רשת על האמא ואיזה ספוג (פלסטיק מוקצף) לתינוק.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

את יודעת איפה קונים?
ממש לא. אם את ממש רוצה, כתבי לי ואנסה לאתר אותה ולשאול אותה.
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

בס"ד
קומ"ג, אני מרימה כפפה שזרקת ב29.10.2005 ........... ;-)

אני אוהבת להתרחץ איתו בעמידה (חודש וחצי, אבל הוא אהב את זה מאוד, בקיץ.......), מחזיקה את ה"טלפון" בחלקו המשפריץ, ועושה את המים לזרם רך, ע"י שאני מכסה את הזרם עם הכףיד , והוא מאוד אהב את זה...... מאוד נהנה, וחייך אליי, , החזקתי אותו ביד אחת, וכשסיימנו, עטפתי את שנינו במגבת, ויצאנו להתלבש...........
יש למישהי עוד רעיונות? (זה רעיון של קרוטונית מהמרק הגדול , אל תסתכלו עליי.... פשוט זה רעיון חמוד.... )
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

מצטרפת לכפפת הרחצה.
גמאנ אוהבת להתרחץ איתו, הוא בן שנה ומכרבל בחיקי חלק מהמקלחת, יונק, צוחק, עומד בעצמו על שטיחון נגד החלקה.
יש לנו אפשרויות לכוון את עוצמתו וסוגו של זרם המים. אני בוחרת את העדין ביותר, דומה קצת לרסס של ממטרות דשא כאלו...
ויש את המנשא של אוריה, שבהתחלה השתמשתי בו ברחצה. הוא אחז את הפשוש בצורה בטחותית בלי סכנת החלקה והיה לנו נעים ככה, עד שהילד התחיל לעמוד לבד ואז זה כבר פחות קריטי, האחיזה.
אנונימי

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אנונימי »

אני מתרחצת עם הקטנים שלי מיום שנולדו. הגדולה התחילה להתקלח לבד רק הקיץ, גיליתי את זה כשרחצתי את גיגית הכביסה והיא פתאום באה והתיישבה בתוכה.
בבית הקודם היתה לנו אמבטיה אז היינו עושות אמבטיות או סתם מתחת לדוש. כשעברנו לדירה הזו, שאין בה אמבטיה, קניתי בריכת ילדים קטנה והיא נכנסת בדיוק למקלחון. היינו יושבות בה שתינו כמו באמבטיה קטנה. לפני שהתיישבה בעצמה הייתי שמה אותה מולי במתקן הדפני (ככה קוראים למתקן הזה?) שהיה מכוסה במגבת והיינו משחקות עם כוסות ועם השפורפרת ואח"כ הייתי מוציאה את המתקן, עושה לה קצת תרגילים במים, מניקה וכו'. כשכבר ישבה בעצמה לא היה צורך במתקן.

עם הקטן אותו דבר - באמבטיה המאולתרת או בדוש. לרוב שלושתנו עושים אמבטיות ביחד, קניתי בריכה קצת יותר גדולה ואני שמה אותה בסלון, או בחדר המקלחת, יש צינור מאריך ואנחנו יושבים שלושתנו בבריכה.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי מי_מה* »

כשבכורי היה תינוק היינו עושים אמבטיה ביחד. גרנו אז בבית שהיתה בו רק אמבטיה ולא מקלחת (לא נדיר באנגליה). לא שמעתי אז על מתקן הדפני (כשגיליתי אותו כבר לא היה צורך) ופשוט הייתי מניחה אותו על ירכיי כשאני ישובה בברכיים כפופות. כדי לחפוף ראש הייתי ממש מחזיקה אותו בין הבירכיים וכדי לשטוף את השמפו הייתי מחזיקה אותו בידיים די גבוה וצוללת. זו זכורה לי כחויה נפלאה!
פפריקה_הונגרית*

להתרחץ עם תינוק

בס"ד
באיזה דף זה היה, תזכירי לי? (אולי נעשה קצת עריכה ונעביר הנה תוכן רלוונטי). איך להבין בכי - הצעת יעול לאמא בסטרס עם תינוקת צורחת.

את המנשא של אוריה -איזה? חשבתי על איזה סדין שמאטע, ולקשור אותו כמו סלינגי..... זה יהי'ה לו נעים? וינקה אותו? כי הוא עטוף בבד.....
מתקן דפני????? פלסטיק כזה, שעומד במים, בצורת כסא מוטה אחורה?
האמת, אני רוצה למצוא איזה כסאנוח מתקפל, כי המקלחת שלנו היא בגודל אדם.... ממש אין מרחב, ומול זה האסלה..... או שאולי מנשא? מה מציעים?

>יואו.... איזה כיף שמצטרפים לדף....<
>חננימא מרגישה פיונירית.<
אמא_בהלם*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2005, 17:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_בהלם*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

אנחנו מתקלחים יחד כל יום (פשוט לא הצלחתי לחשוב על שום דרך אחרת להקלח בעצמי) ממלאת מים באמטיה ושנינו נכנסים.
קצת צובעים את הקירות בצבעי אמבטיה, שותים הרבה מיים ישר מהצנרת של תל אביב (מלא כלור... יאמי!) ביס או שניים לסבון וקצת תשומי לחיות הגומי
היום ניסיתי למלא בלונים במיים ולתת לו לשחק - המשימה התבררה כלא פשוטה - אם כי כאשר זה מצליח הוא אוהב את זה מאוד
ותודה לגבי משיווי משקל על הרעיון
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי חוט_השני* »

גם אנחנו מתקלחות יחד מאותו רגע ( לפני שנה ושמונה בערך) בו יצאה לאויר העולם .
בהתחלה הייתי עושה לה מידי פעם אמבטיה בתוך הגיגית של הכביסה:-D עם חליטה של קמומיל וקלנדולה (גם בשביל הצהבת) ובשאר הפעמים פשוט הייתי מניחה אותה על ירכיי כשאני ישובה בברכיים כפופות.
בהתחלה הייתי מכניסה אותה עטופה במגבת ורק בתוך המים פותחת אותה לאט לאט.
היא היתה |תינוק| כל כך קטנה שהיה קל להחזיק אותה ביד אחת בלבד מתחת לראש ולהשיט אותה במים כשכל גופה צף רפוי או עושה תנועות צפרדע (היא פשוט מתה על זה).
לפעמים היא נרדמת על הציצי בתוך האמבטיה ולפעמים לפני ואז אני יושבת על שפת האמבטיה כשהיא יונקת מתוך שינה ושוטפת אותה בזרם עדין ונעים ,מנגבת, מלבישה והנסיכה לא מפריעה לעצמה , פשוט ממשיכה לישון. [-:
לפעמים היא עושה אמבטיה עם אבא.|אפרוח|
זו אחת ההנאות המשותפות המדהימות שאהובות עלינו מההתחלה, מאותו רגע קסום בו הגיחה מתוך הרחם ישר אל תוך אותה אמבטיה בה אנו מתרחצות ערב ערב.{@
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אני לא מסתדרת עם אמבטיה משותפת.
לעומת זאת אני מתקלחת אתו די מזמן. בהתחלה הייתי מחזיקה אותו עלי ושנינו היינו נשטפים מתחת לטוש. בלי סבון, גם כי אי אפשר להסתבן (חייבים להחזיק את הגוף החלקלק הקטנטן בשתי ידיים) וגם כי לא צריך.
כשהתחיל לשבת העברתי את האמבטיה שלו (פלסטיק, מחנות הכל בזול) למקלחון (הרחב למדי) ומאז הוא יושב ומשחק בעוד אני נשטפת, כשהוא נרטב בינתיים מזרם המים שלי, ואחר כך אני מקלחת אותו בישיבה.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי טלי_מא* »

אצלנו אין אמבטיה.
בהתחלה השתמשנו בגיגית כביסה שמהר מאוד היתה לה קטנה מידי.
תוך כמה שבועות, כשעברנו לאמבטיה גדולה יותר, של תינוקות, כבר נעשה חבל על המים הרבים והטירחה והתחלנו להתקלח ביחד.
בהתחלה שלושתנו (עם אבא) ואח"כ גם שתינו ביחד לבד כשאבא לא נמצא.
כשיש אבא זה קל - מישהו מחזיק ומישהו מתפשט/מסתבן/מתלבש...
בלי אבא זאת היתה לוגיסטיקה מעט מסובכת - לחמם את החדרון קודם (בחורף), לשים שם סלקל/טרמפולינה מכוסה במגבת, לעשות מסאג', לשים את הקטנה בכיסא המוכן, להתפשט, לקחת את הקטנה ולהתקלח איתה עד שנמאס לה, לשים חזרה בכיסא, להתלבש וללכת לחדר.
היום זה כבר יותר פשוט, חלק מזה זה שוויתרתי על ה'להתלבש' ואנחנו רק מטעטפות במגבת והולכות למיטה.
גיימס_בונד*
הצטרפות: 02 יוני 2006, 10:29
דף אישי: הדף האישי של גיימס_בונד*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי גיימס_בונד* »

לא זכור לי שהתרחצתי עם ילדי . הרעיון לא עלה על דעתי. אבל כאשר היו קטנים ממש עשיתי להם מסג עם שמן שומשום והתעמלות מיוחדת לתינוקות לפי השיטה האיורודית וגם הנקתי אותם.
ממשיכה_הלאה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2006, 12:22

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ממשיכה_הלאה* »

אצלנו אין אמבטיה, רק מקלחון.

מאז שהקטן התחיל לעמוד לבד, אנחנו מתקלחים ביחד במקלחון. הוא עומד ונתמך על ידי כיסא קטן שקניתי לו, משחק עם הצעצועים שלו, ואני לידו, מתרחצת ורוחצת אותו.

פשוט כייף :-)
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי Manty_T* »

גם אצלנו הילדים איתנו באמבטיה מיום הלידה (ולפעמים ממש מרגע הלידה ;-)).
באמבטיות יפניות לא מסבנים, והאמת היא שאני לא מסבנת את תינוקותי עד לגיל שהם יכולים לעמוד בחוץ (בתוך חדר האמבטיה) ולהסתבן בעצמם..
האמבטיה היפנית מאד גבוה. אנחנו פשוט נכנסים לתוכה יחד עם התינוק, מעבירים מספר דקות (בין 10 לחצי שעה), ויוצאים.
האמבטיה היא בכלל מאורע משפחתי כשבדר כלל לפחות שניים, אם לא יותר מבני המשפחה, נכנסים יחד.
פפריקה_הונגרית*

להתרחץ עם תינוק

בזמן האחרון אני מחזיקה אותו זקוף, והוא אוהב להכניס ולהוציא את הראש מהזרם (הוא מאוד אוהב עכשיו זרם רגיל ורך של המקלחת, לא דרך "פילטר האצבעות"....) הוא מזהה את החדר, ואת הצליל של המים, מסתכל על הזרם, ומחייך...... איזה כיף לנו ככה.... אנחנו מנהלים שיחות מקלחת, מסתבנים (לעיתים נדירות, אני לא אוהבת את הריח של הסבון עליו...), ויוצאים עם חלוק, ישר להניק אותו, ותוך כדי הנקה אני מלבישה אותו ואותי- נראה לי שזו חוויה מתקנת על זה שלא הרגשתי אותו עליי מיד לאחר הלידה! (משהו בלב מרגיש לי ככה)
לפעמים הוא אפילו מסתכל עליי וממש נעלב שהמקלחת נגמרה.... ממש :'( ככה!!
ג'ינג'ונת*
הצטרפות: 26 דצמבר 2006, 18:05

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ג'ינג'ונת* »

סופסוף מצאתי את הדף הזה!! חיפשתי אותו נואשות כדי למצוא טיפים למקלחות משותפות והנה. הבעיה שאני נתקלת בה כרגע-
ברוב המקרים אנחנו מתאמבטים יחדיו (לפעמים זה עם אבא ולפעמים זה במקלחת, אבל לרוב באמבטיה איתי). נניח שבזמן שאני אסתבן אני אשים אותו בדפני ואעשה את זה ממש זריז כי הוא עוד יכול לצאת גם מהדפני... (דרך אגב, הוא כל הזמן שם את הראש במים וטועם מהם ויש בהם שמן- זה בסדר?) המים אז יתמלאו בסבונים השונים שלי (גוף, שמפו פנים וכו'). אין בזה משום רע לילד? אנחנו מקפידים לשים לו רק מוצרי תינוקות (בעיקר שמן כי העור שלו מאוד מאוד יבש). עד עכשיו תמיד הייתי עם בעלי כדי שהוא יוציא את הילד ואני אוכל להסתבן אבל מאוד מצא חן בעיני הרעיון של חלוק וחשבתי אולי זה יפתור לי לפחות את בעית הוצאתו מהמים ולכן נשאר רק לפתור את זה...
בעיה נוספת שקצת לא קשורה לדף זה, אבל לגבי מקלחות.... לא משנה מה ניסינו אחרי המקלחת הוא לא מוכן אח"כ להתלבש. אנחנו מלבישים אותו בחדר האמבטיה המחומם (למרות שניסינו גם לצאת כמעט מיד לחדר אחר וזה לא עזר) אבל הוא תמיד מאוד עצבני וחייב מיליון משחקים כדי לשים לפחות את החיתול. את הבגדים אנחנו כבר מנסים תוך משחק להלביש בסלון.ניסינו אמבטיה של שעה (כי אולי הצורך שלו להישאר יותר באמבטיה) ואז כשהוא התחיל להתעצבן באמבטיה הוצאנו אותו, אבל זה תמיד אותו דבר. ולא משנה מי מנסה להלביש אותו. אנחנו ממש חייבים להלביש אותו כי קפוא כאן וכמה שמחממים את הבית זה לא מספיק כדי להסתובב ערום (ואם נשים יותר מידי חימום גם לכולם יכאב הראש). והוא ממש מקורר. בקושי נושם מרוב צינון.
אודה לכל תבונה בנידון :-)
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

לא משנה מה ניסינו אחרי המקלחת הוא לא מוכן אח"כ להתלבש.
אנחנו היינו קוראים לזה "אמא תחליטי", קיצור של "אמא תחליטי לעזאזל אם את רוצה אותי ערום או לבוש, יבש או רטוב?". אין לי הרבה תובנות בעניין, רק שזה די עובר עם הזמן. אנחנו שרים לו שיר ממש ארוך וקצבי בזמן ההתלבשות, וזה עזר קצת, במיוחד אם התנועות בערך בקצב השיר. לא כתבת בן כמה הוא - היום, ממרום כמעט שנתיים, אנחנו משחקים ב"איפה היד הקטנה" (בשרוולים) ו"איפה הרגל הקטנה" (במכנסיים). הוא צוחק כל כך שהוא שוכח להתלונן.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

הוא כל הזמן שם את הראש במים וטועם מהם ויש בהם שמן- זה בסדר?)
בסדר גמור, אפילו מספק קלוריות ;-) כדאי כמובן שזה יהיה שמן "אכיל" כמו שמן זית או שמן שקדים.

אנחנו מקפידים לשים לו רק מוצרי תינוקות (בעיקר שמן כי העור שלו מאוד מאוד יבש).
דווקא שמן תינוקות הוא לא מוצר מומלץ. עדיף להשתמש באחד השמנים שהזכרתי, או בבלנאום הרמל (יקר אך איכותי).
ואגב, כל הסבונים האלה לתינוקות לא עוזרים למנוע יובש. די לא מזמן שמתי לב שהעור של הילד יבש, יובש של קור בחורף. הפסקתי לשים לו באמבט את טיפונת ה"קמיל בלו" לתינוקות, ובמקום זה שמה ממש מעט מהסבון שלי, שהוא על בסיס שמן זית. המצב הוטב בהרבה.
פפריקה_הונגרית*

להתרחץ עם תינוק

ג'ינג'ונת- מה עם
א. עיסוי אחרי האמבטיה, שירגיע אותו?
ב. מקלחת שלך לבד בלעדיו, ואח"כ שיצטרף אליך (אחרי שהאמבט בלי המוצרים בהם את משתמשת?) או הפוך...

שמן "אכיל" כמו שמן זית או שמן שקדים. נראה לי שאפשר גם שמן שומשום...
ג'ינג'ונת*

להתרחץ עם תינוק

תודה על כל ההתייחסויות :-)

אמא של שפן - אני מקווה שאת צודקת ושזה יעבור. הוא בן חצי שנה היום אבל זה נראה כאילו מאז ומתמיד זה היה ככה.

קרוטונית מהמרק הגדול - אנחנו משתמשים בבלנאום הרמל, זה השמן שהתכוונתי אליו. את חושבת שזה לא טוב שהוא שותה את זה? שאני אשתמש במים בלבד? בגלל שהאמבטיות שלו מאוד ארוכות היובש נהיה גרוע מיום ליום אני חייבת להשתמש במשהו אחרת הוא יהיה עם אקזמות בכל הרגליים (כבר קרה). בדר"כ זה או בלנאום או מים בלבד. רק במקרים קיצוניים של ריח פליטות חזק או הרבה קקי אני משתמשת בקצת סבון תינוקות וזה בדר"כ במקלחת ולא באמבטיה כדי שיישטף מיד.

פפריקה הונגרית - ניסינו עיסוי. זה עבד כשהוא היה קטן (כאילו שהוא עכשיו גדול...) היום אם עושים עיסוי הוא רק נהיה יותר עצבני. אם אני מתקלחת לבד ואז הוא מצטרף לא אוכל לשים את השמן (כי זה גורם לי לפטריות אם אני לא שוטפת אח"כ עם סבון). הפוך זה מה שקורה עכשיו והוא כאילו "מקנא" שאני נשארת שם והוא יוצא...
אמא_של_שפן*

להתרחץ עם תינוק

אני מקווה שאת צודקת ושזה יעבור. הוא בן חצי שנה היום אבל זה נראה כאילו מאז ומתמיד זה היה ככה.
אני אמרתי שזה יעבור? :-) מתי אמרתי כזה דבר? :-) אבל זה נעשה פחות גרוע בהרבה עם הזמן, בעיקר כשאפשר להסיח את דעתם בפיטפוטים ומשחקים.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מעורר קנאה! אין דבר שהייתי רוצה הרבה יותר מאשר לעשות אמבטיה עם הקטנה שלנו! אבל... אין לנו אמבטיה (יום אחד כשיהיה לנו כסף אז נעשה אחת כזו על בטוח). והיא הקטנה ממש לא אוהבת מקלחות ובכלל מעדיפה לעשות אמבטיה בכיור במטבח וכל מה שלי נשאר לעשות זה כלים...
אנחנו זוכות לרגע של חסד כשאנחנו מבקרות את סבתא וסבא, אבל זה מאוד רחוק ודי נדיר...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

אנחנו משתמשים בבלנאום הרמל, זה השמן שהתכוונתי אליו. את חושבת שזה לא טוב שהוא שותה את זה?
אני לא יודעת מה יש שם ברשימת המרכיבים (אם זה ממש מטריד אותך אולי תבדקי, ותתקשרי עם זה למרכז טרטולוגי).

אני חייבת להשתמש במשהו אחרת הוא יהיה עם אקזמות בכל הרגליים (כבר קרה).
אקזמות? או פטריות? אם פטריות, אולי כדאי לשים טיפה של לימון במים, או ממש טיפת חומץ, משהו חומצי שיסתור את זה?

רעיון אחר, לקיצור זמן הישיבה שלו בתוך מים: לא להכניס מייד לאמבט מלא. להכניס אותו קודם כל, עם כל הצעצועים, למים בגובה 5 ס"מ (חדר מחומם), כשאת כל פעם מוסיפה עוד קצת מהברז. כך הוא יוכל לשבת עשרים דקות ורק אז האמבט יתמלא ממש. אצלנו בד"כ הנוהג הוא: מים מאוד נמוכים, שהוא נכנס לשבת בתוכם, והברז נשאר פתוח בזרם ממש דקיק, מכוון למים חמימים, באופן שמאפשר לו כל מיני משחקי מים. לקראת סוף האמבטיה, כבר הכל מלא, ואז הוא מוציא לבקשתי את הפקק, ויוצא מהאמבט.
(ענייני בטיחות: כשהיה קטן יותר, הוא היה להוט להיעמד כדי לסגור ולפתוח את הברז, אז הסברתי לו חזור והסבר שכאן המים הקרים, וכאן המים החמים, ושצריך להיזהר, וגם הקפדתי שהזרם יהיה חלש כדי לא לבזבז עוד יותר. עכשיו הוא כבר יודע את הדברים האלה, והברז הרבה פחות מעניין אותו).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

את חושבת שזה לא טוב שהוא שותה את זה?
עיקר שכחתי :-) כל הילדים שאני מכירה שותים מים עם סבון באמבטיה, בתאווה רבה. חלקם שותים גם מים עם הפיפי של עצמם :-P אולי בכלל בלנאום הרמל זה הרע במיעוטו...
ג'ינג'ונת*

להתרחץ עם תינוק

תודה קרוטונית!! בגלל החימום שדולק בכל שעות היממה והאוויר היבש פה בכלל (אנחנו לא גרים בארץ) מאוד מאוד יבש בבית ובחוץ. לכן זה לא פטריות אלא יובש נוראי עד כדי כך שהעור שלו נהיה לבן. כבר העירו לי ב"טיפשת חלב" המקומית... אז יש קרם של וילדה שאני משתמשת, אבל עם הכל והשמן עדיין זה לא נעלם לגמרי.
הבעיה בלשים אותו לבד זה שהוא עוד לא יושב לבד לגמרי (רק בן 6 חודשים) ואת הדפני הוא שונא בלשון המעטה היות וזה לא לשבת... אבל אני אכן איישם את הדרך שאמרת ונראה איך ילך (איתי ביחד כמובן). אויש, בדיוק עלה לי רעיון- קיבלתי מזמן כסא אמבט. אולי זה מה שיעזור. זה גם בא עם משחקים. זה מותר אם הילד עוד לא יושב לבד?

אתמול שמתי אותו לשניה לבד בדפני, עד שאגמור להתפשט והוא כבר כמעט בכה. הוא לא מסוגל להיות שניה בלעדיי בזמן האחרון. חייב מגע מלא 24*7. אני משתדלת מאוד...(אבל זה לא קשור לדף זה...)
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי סיגל_ב* »

בגלל שהאמבטיות שלו מאוד ארוכות היובש נהיה גרוע מיום ליום אני חייבת להשתמש במשהו אחרת הוא יהיה עם אקזמות בכל הרגליים
אולי פחות אמבטיות?
(לא חייבים אמבטיות כל יום. בחיי. גם לא חייבים כל יומיים. בחיי :-). בטח בחורף. בטח לתינוק בן חצי שנה שלא ממש מתרוצץ בחוץ ומתלכלך.)
(ובכל מקרה הייתי הולכת על אמבטיה בלי סבון בכלל. פשוט מים. מקסימום טיפה שמן שקדים או זית אבל גם לא צריך לדעתי).

<פתאום קלטתי אותך גם כאן! ;-)>
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי סיגל_ב* »

קיבלתי מזמן כסא אמבט. אולי זה מה שיעזור. זה גם בא עם משחקים. זה מותר אם הילד עוד לא יושב לבד?
רצוי שלא להושיב בכסא לפני שהילד יושב לבד.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

קיבלתי מזמן כסא אמבט. אולי זה מה שיעזור. זה גם בא עם משחקים. זה מותר אם הילד עוד לא יושב לבד?
הממ. לא חושבת...

לא חייבים אמבטיות כל יום. בחיי.
נכון! צודקת אורלי. בהחלט לא חייבים, בטח אם לא גרים בארץ אלא במקום קר. כל עוד הוא לא מזיע, ואני מניחה שבחורף הוא לא מזיע, אפשר לחסוך באמבטיות ולתת לשומן הטבעי של העור לפצות על החוסר.
במקום אמבטיה - לעשות לו "מקלחת אירופית" - מטלית רחצה קטנה, ספוגה במים חמימים וסחוטה היטב, על האזורים שנוטים להתלכלך: טוסיק ושו"ת, צוואר, ידיים, פנים. לנגב בטפיחות קלות במגבת יבשה, והילד נקי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אוף. כבר פעם שלישית שאני כותבת (כל פעם נמחק לי....)

זה נכון שלא חייבים כל יום אמבטיה אבל אני משתמשת רק במגבונים בעת החלפת החיתולים (בשל בעיות אינסטלטוריות קשות כאן) ויש לו הרבה קקי שגם עובר לבגדים לצערי אז אני חושבת שכולנו נרגיש יותר טוב אחרי איוורור איברים (גם להיות ערום בבית זה לא ממש אפשרי). חוץ מזה שהוא לא שונא את האמבטיה עצמה. על זה הוא משתגע ממש, רק רוצה להיכנס. אבל החלק של להתלבש...
אבל אני שמחה לבשר שדברים משתפרים. אנחנו מיישמים רעיונות חדשים מכאן ותוצרת בית ומצליחים להעביר את ההתלבשות גם כן ביותר נעימים (כולל לשים חיתול באוויר).

רק משהו אחד שעוד לא הצלחתי ליישם- איך מניקים תוך כדי הלבשת התינוק? ניסיתי כל כך הרבה פעמים וזה פשוט לא הולך!

תודה לכולם!! :-)
אמא_של_שפן*

להתרחץ עם תינוק

רק משהו אחד שעוד לא הצלחתי ליישם- איך מניקים תוך כדי הלבשת התינוק? ניסיתי כל כך הרבה פעמים וזה פשוט לא הולך!
נו, בטח שלא הצלחת. טרפז של קרקס יש לך? הכשרה באקרובטיות? נסיון בלולינות? אז איך תצליחי ? :-)
פפריקה_הונגרית*

להתרחץ עם תינוק

האמת- הנקה תוך הלבשה- קודם כל- אולי אפשר לחכות כמה דקות עם ההלבשה? (אצלנו קפוא ואנחנו לא "לא בארץ" ....) תתכסו שניכם באיזה פוך איכותי, תניקי אותו כמה דקות עד שירגע, שימי אותו על כרית (שתגביה אותו כלפיך) ותתחילי- תנתקי אותו בשביל הראש, ולאט את הידיים, והרגליים. אצלנו זה דווקא עובד טוב- הוא כבר לא לחוץ לינוק, ומוכן יותר להפסקה קטנה, ונותן להשחיל לו את הראש.....
לגבי החימום והיובש- אולי תשימי איזה כלי עם מים ליד החימום (אני מנחשת הסקה מרכזית?) או אפילו על החימום (איזה סירונצ'יק) זה יפיץ לחות נעימה, ואפילו ריח טוב אם תשימי כמה טיפות שמן אתרי לבחירתכם- ואם האף סתום (לא נוזל אלא ממש סתום) שמן אקליפטוס באוויר יכול להועיל..... או קינמון לחימום החזה..... [נקודה למחשבה]
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

חלקם שותים גם מים עם הפיפי של עצמם
וחלקם עם פיפי של חבריהם לאמבט D-:
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי גלית* »

הי,
הרעיון לעשות אמבטיה עם הגוזל נשמע לי נהדר!
באיזו טמפ' כדאי שיהיו המים? עד איזה גובה למלא את האמבטיה? כמה זמן מומלץ/לא מומלץ להישאר במים?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אילה_א* »

אם המיחם נעימים לך הם נעימים גם לתינוק
אני משכיבה אותה וממלאה מים עד גובה הסנטר שלה בשכיבה
אנחנו נשארות כל זמן שנעים ואז היא עוברת לטרמפולינה עטופה במגבת ואני מסתבנת לי להנאתי ואחר כך אוספים את כל המים למשפך
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי גלית* »

תודה רבה אילה. ייושם במהרה (-:
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי סמדר_נ* »

עד איזה גובה למלא את האמבטיה?
לדעתי ומנסיוני בלבד -- כל גובה שאת מרגישה בו בטוחה מספיק (ואולי גם כדאי לחסוך מים).
אני מחזיקה את התינוק עלי, כך שגובה שבטוח בשבילי בטוח גם בשבילו. באשר לסיכון הטביעה, אני חושבת שהוא קיים גם בגבהים ממש נמוכים. מבחינת הנעימות -- נראה לי שרובנו נעדיף מים עמוקים יותר (זה אחד היתרונות של טאמי טאב). בכל מקרה, בכל גובה מים, חשוב להיות עירנית מאד בעת רחיצת תינוק.
אמא_של_נוקי*
הצטרפות: 18 יולי 2009, 02:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נוקי*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אמא_של_נוקי* »

עכשיו כשנולי נעמדת ומתיישבת צצה לנו בעיית אמבט- היא נעמדת. המיים בקושי מכסים לה את הטוסיק. אני מצמידה אלי- נעמדת, מושיבה אותה- נעמדת, מניקה אותה- נעמדת. קפואה מקור, מה שהפך את רוטינת האמבט לכזו- אמא ממלאה אמבטיה, גונבת לעצמה עשר דקות פינוק. מדליקה נרות. אבא מכניס את נולי. נעמדת מיד. אבא ואמא כאחרוני הבלנים משפריצים מים על נולי, יוצקים ושופכים-האמבט הוא החמאם ונולי הסולטאן.

לא זו בלבד שהיא מתקררת, אני כל הזמן חרדה לסנטר שלה
היא נשענת על דופן האמבט ולועסת אותו במרץ.והנה, אשר יגורתי בא לי והיא חטפה היום מכה נוראית. משהו איום ונורא. צרחה ללא הרף רבע שעה. היא מעולם לא צרחה ככה.אני מצטמררת רק מהזכרון. (אם לא ירד דם והיא נרגעה בסופו של דבר הכל בסדר, נכון?)
מה עושים? אני לא רוצה למנוע ממנה לעמוד ותכל'ס אני גם לא באמת יכולה. מה יהיה?
אמא_של_יאני*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2009, 11:10
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יאני*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אמא_של_יאני* »

אמא של נוקי- אם זה לא בכיף, למה להתעקש על אמבטיה משותפת? ליאני אני חד וחלק לא מרשה לשבת באמבטיה, זה מפחיד אותי מאוד. כנראה שהיא קלטה שאני רצינית כי בלי-עין-הרע בקטע הזה היא מאוד קשובה (בניגוד לקטעים אחרים...)
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אולי לסמוך על נולי שאם יהיה לה ממש קר היא תתיישב? (לי לא קר, וגם לילדים שלי לא. זה בכלל לא חורף הדבר המצחיק הזה. :-))
אם תפסיקו ליצוק עליה מים יכול להיות שישארו לכם ידיים לשמור על הסנטר המתוק, ואולי, אם יהיה לה קר, היא תעדיף לחזור לשבת. בכל מקרה לזכור שאם היא נעמדת, כנראה שזה כי היא מעדיפה להעמד, אפילו על פני שיהיה לה חם. (שנני לעצמך שקר זה עניין יחסי, וכל אחד מחליט מה קר או חם בשביל עצמו.)

אגב, אנחנו כבר שנים לא עושים אמבטיות, יש לנו גיגיות שמתאימות לילדים ולתינוקות בצורה ובגודל. שניהם (3.5, 8 חודשים) אוהבים במיוחד גיגית אחת שיש לה קרקעית שטוחה ועגולה ודפנות גבוהות יחסית (40 ס"מ בערך) שעולות ישר למעלה אז נוח לשבת בפנים או להעמד וזה מכסה את מרבית הגוף במים גם בלי בזבוז.

עיקר שכחתי - הכל בסדר. גם אם היה יורד דם הכל בסדר... :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

אבא מכניס את נולי. נעמדת מיד. אבא ואמא כאחרוני הבלנים משפריצים מים על נולי, יוצקים ושופכים-האמבט הוא החמאם ונולי הסולטאן
מתחושה אישית שלי (אחת שמסורתית תמיד קר לה), כל עוד פלג הגוף העליון לא נרטב, לא מרגישים בו את הקור.
רק מרגע שהוא נרטב, אז מתחילים להשתעבד לרוטינת החמאם.
בקיצור, אל תושיבו אותה מלכתחילה, שלא תירטב. שתעמוד עירומה ויבשה, רק הרגליים במים - אם יש תנור בחדר זה ממש לא נורא.
אמא_של_נוקי*

להתרחץ עם תינוק

אמא של יאני- אין שום סיכוי שבאמבט לקטנטנים היא תשב מחויכת בשקט...(-: ניצן וקרוטנית נרשם והופנם מהיום חסל סדר חמאם. עכשיו נולי תצטרך להפגין את העליונות המעמדית שלה בדרכים יצירתיות אחרות. נו שוין, תמצא משהו (-:
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה מטרת האמבטיה? מה מטרת הרחצה?
מה חשוב? מה פחות? על מה ניתן לוותר?
מה כיף לנוקי? מה כיף לאמא של נוקי?
מה מסוכן? האם באמת? מה הכי גרוע שיקרה? (אני מדמינת: ילדה קפואה עם סנטר פתוח, עטופה במגבת, בוכה, יונקת, נרדמת, אבל אחרי הרבה דקות אושר).

הקיצר - מה שניצן אמרה. וגם - הרפי. הכל בסדר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

להתרחץ עם תינוק

תבשיל, |Y| (איזה כייף שאת כותבת לפעמים תגובות ארוכות. טוב, הכל יחסי).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ואם באמבט עסקינן- אאוריקה! קיפלתי מגבת על הדופן ובא לציון גואל (-:
אמא_של_נוקי*

להתרחץ עם תינוק

הפלוני פה זו אני. אז כאמור, סוף טוב הכל טוב ותודה על התגובות.
אבו_לולי*
הצטרפות: 10 מרץ 2010, 23:46

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי אבו_לולי* »

קנינו את הטאמי טאב, שאשתי ממש רצתה, ואני לא סובל את הדלי הזה. מלכתחילה הייתי נגד להוציא 120 ש"ח על פאקינג דלי של ספונג'ה עם שיפוע. לי הוא בכלל לא נוח, אבל את הילד צריך לקלח. אז הכנסנו כסא של כתר פלסטיק לתוך המקלחון, מחזיק את הילד ואנחנו יושבים ומתקלחים לנו, שנינו, בכיף, ומקבלים מסאז' נעים של מים למים.

אחרי המקלחת, אני עוטף אותו במגבת, מחבק חזק, ואנחנו רצים לחדר, להתנגב ולהתלבש. זה אחד מהטקסים היומיים שלנו, שאני לא מוותר עליו.
ממאי*
הצטרפות: 26 ינואר 2012, 19:16

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי ממאי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מה קורה כשהתינוק בן חצי שנה שותה המים של המקלחת עם סבון ??
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

להתרחץ עם תינוק

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

מה קורה כשהתינוק בן חצי שנה שותה המים של המקלחת עם סבון ??

פתרון פשוט מאוד - לרחוץ ללא סבון :-) גם ככה זה לרוב מיותר :-)

חזור אל “אתגרים בהורות”