לפרוש עשיר לפרוש צעיר

ב_דחילו*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 10:05

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי ב_דחילו* »

באמת יותר מדויק יהיה להגיד שהתמקדות רק ב'הלך הנפשי' של האדם העשיר נראית לי מטעה. הזדמנויות נקרות בדרכנו כשאנחנו מצויים בתוך עשייה - וזו בהחלט יכולה להיות עבודה כשכירים. זה מזכיר לי קצת (מעולם אחר) שלבי התפתחות קוגניטיבים - שאי אפשר לדלג עליהם, אבל לא כולם מגיעים לחלק הגבוה ביותר שלהם, בטח לא באותו הקצב.

<אני קופצת כי אני לא אוהבת כשאומרים לאנשים שעליהם להשתנות. מעדיפה שכל אחד יזרום עם המזג שלו >
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

לוטו.
יאללה מקווה לזכות.
שכיר_לשעבר*
הצטרפות: 17 נובמבר 2004, 13:06

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי שכיר_לשעבר* »

אפשר גם להיות שכיר ולהפוך למיליונר!
זו אפשרות שאיננה מוזכרת ב "אבא עשיר..." וב"לפרוש צעיר...". אבל היא בהחלט קרתה למספר אנשים שאני מכיר.
נכון שלא להרבה. אבל גם נכון שלא הרבה מצליחים בכל דרך אחרת שהיא.
ג'ינ_ג'ית*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שכיר, מאחר וזכיתי רק בחמישה ש"ח... אולי תוכל להסביר מהי הדרך של השכיר להפוך למיליונר?
והשאלה היא אם אתה מבדיל בין שכיר שיש לו נכסים מבית אבא, או שכיר שמקיים רק מעבודתו?
אני מכירה גם כאלו וגם כאלו, ואף אחד אפילו לא בחצי הדרך למיליונים.
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

יש שכירים שהרוויחו הרבה מאוד כסף מאופציות של חברות ההייטק שבהן עבדו.
ג'ינ_ג'ית*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

עובדי ההי טק הללו הם לא מדגם מייצג של אוכלוסיית השכירים.
שכירים מבחינתי זה עבודות מזכירות, הוראה, מקצועות חופשיים עמו עו"ד, אדריכלים וכדומה.
לא כאלה ששותפים לאופציות בחברה -אזיי הם לא שכירים!
ב_דחילו*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי ב_דחילו* »

שכירים בדרגות מאוד בכירות יכולים להיות מתוגמלים בצורות שונות. היתה לא מזמן 'רשימת מנהלים בכירים' באחד העיתונים, עם משכורות והטבות 'מליוניות'. לא נראה לי שהם יודעים לאיית: 'לפרוש'.
שכיר_לשעבר*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

מדובר באוכלוסית מהנדסים (תוכנה אלקטרוניקה מכניקה) שקודמו לתפקידי מפתח בחברה שהצליחה.
יש עשרות מקרים כאלה.
הם שכירים. בנוסף יש אופציות. כאשר החברה מצליחה האופציות האלה היו שוות הרבה (בדולרים).
כך שאני חוזר שוב על הטענה - ניתן להיות "עשיר" (יחסית) ולא בדרך של קיוסאקי אלא בדרך "נורמאלית".
תמיד זה הרי ברור שכמות העשירים תהיה נמוכה (ככה זה בגאוסיאן - בקצה הימני יש תמיד מעט).
משה*
הצטרפות: 10 פברואר 2004, 14:25

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי משה* »

טובי צודקת.

אם שכיר מתוגמל ע"י אופיציות, אז זו לא הכנסה מהשתכרות אלא הכנסה מהשקעה. העובדה שאותו אדם לא מבצע את ההשקעה באופן אקטיבי לא משנה את העובדת הפשוטה הזאת.

אבל גם שכיר לשעבר צודק.

האמת היא, שכמעט כל שכיר יכול להתעשר מהמשכורת שלו... אבל יש לזה מחיר. אם תפקידו כל חודש 1000 שקלים ממשכורתכם בחשבון חיסכון, תהפכו למיליונרים בתוך 40 שנה. אם בנוסף גם תפקחו עין על קרן הפנסיה שלכם ותוודאו שהמעסיק שלכם נוהג בה באחריות, אז גם 500 שקל לחודש יספיקו כדי לפרוש מיליונרים.

גם זו דרך להתעשר.
משה*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי משה* »

שכיר, מאחר וזכיתי רק בחמישה ש"ח... אולי תוכל להסביר מהי הדרך של השכיר להפוך למיליונר?

כצעד ראשון, הייתי מפסיק למלא לוטו... יש אינספור דברים יותר שימושיים שאת יכולה לעשות עם הכסף שלך (כמו לשים אותו בחשבון חסכון בבנק).
ג'ינ_ג'ית*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

כצעד ראשון, הייתי מפסיק למלא לוטו... יש אינספור דברים יותר שימושיים שאת יכולה לעשות עם הכסף שלך (כמו לשים אותו בחשבון חסכון בבנק

לא מסכימה.
אולי לא נלך למסעדות, לא נקנה מתנות, לא נלך להצגות, לא נצא לבילויים?
את הכל אפשר לשים בחיסכון, ואז נהיה עשירים בבנק ועניים באיכות החיים.

אני מתייחסת ללוטו ודומיו כמו הנאה ממשחק. על הנאות לא מבזבזים?
ההנאה היא בציפייה, בתקווה, יש לפעמים גם עניין חברתי, שלא לדבר על כך שלפעמים זוכים וההשקעה חוזרת.
כמו בכל דבר, אם תשקיע יותר ממה שידך משגת - תאכל את הלב. אם תשקיע סכום שגם תהיה מוכן להיפרד ממנו בשם ההנאה, ולא רק בשם הסיכוי לזכות במשהו גדול - אז זה אחלה בילוי.

<טובי מעודדת הימורים מבוקרים>
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי סמדר_נ* »

שלא לדבר על כך שלפעמים זוכים וההשקעה חוזרת.
לא נכון -- ודאי לא אם את ממלאת באופן קבוע. תוחלת ההימורים האלה היא תמיד הפסד, אחרת למפעל הפיס לא היה שום אינטרס להפעיל אותם.
כמובן, אם את נהנית, זהו תשלום על הנאה כמו על הרבה הנאות אחרות, וכאן אני מסכימה איתך -- אגירת כסף תוך ויתור על הנאות היא לא דרך מומלצת גם בעיני.
אבל זהו תשלום. בקרוב מאד ל 100% מהמקרים (יש כאן ודאי כאלה שיכולים לעשות הערכה מספרית מדויקת יותר) ההשקעה אינה חוזרת.
>את בטוח יודעת את זה, פשוט הניסוח "ההשקעה חוזרת" נראה לי לא מתאים<
שכיר_לשעבר*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

הדרך של שכיר לפרוש מליונר היא - לרכוש השכלה מועילה, וליצר ערך למעביד שיהיה יחודי - עד כדי כך שלמעביד יהיה שוה להתחלק עם השכיר בסיכוי לרוח.
זה אפשרי.
זה לא קל.
אבל נא לזכור - יש דרך קצרה שהיא ארוכה, ויש דרך ארוכה שהיא קצרה . וד"ל
שכיר_לשעבר*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

כמה מילים על עושר וגלובליזציה - בשוק הגלובלי כסף יכול לנוע ממקום למקום בקלות רבה.
כסף ישאר במקום שבו יש ערך מוסף יחסי. כלומר הערך המוסף במקום גבוה מהערך המוסף במקום אחר.
הערך המוסף יכול לנבוע ממקורות פיזיים לוקאליים (מכרות יהלומים, זהב, נפט, וכדומה). ערכם של מקורות אלה תלוי ביחס שבין הצורך למלאי. בנפט - הצורך גדול ומתמשך והמלאי סופי - ולכן הערך גדל. ערכים לוקאליים אחרים הם דרכי תעבורה - תעלת פנמה, תעלת סואץ ועוד.
אפשרות אחרת היא ערך מוסף הנובע מידע. זוהי כמעט הדרך היידה הפתוחה בפני ישראלים.
ידע יכול להיות בתחומים שונים ורחבים - הכרת מקורות לסחורות וידע היכן הסחורות נידרשות (סוחרים), ידע לימודי נידרש (השכלה גבוהה) יצירתיות.
בכל מקרה - הרבה מחפשים עושר. יזכו בו רק מעטים.
בועז_חן*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 09:37
דף אישי: הדף האישי של בועז_חן*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי בועז_חן* »

וליצר ערך למעביד שיהיה יחודי - עד כדי כך שלמעביד יהיה שוה להתחלק עם השכיר בסיכוי לרוח
כלומר להיות מספיק "חמוד" שלמישהו יהיה כדאי להתחלק איתך בערך שאתה מביא לחברה שלו...או שלא...
על התפיסה הזו בדיוק מערער הספר. למה שלא תהיה זה שמחלק (בשמחה!) את רווחיו עם אנשים טובים שהוא שוכר?
שכיר_לשעבר*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

אין לי שום בעיה עם להיות זה שמחלק....
אפילו להיפך.
רק רציתי להציג שהתסריט של קיוסקי איננן היחיד וקיימת גם אפשרות בדרך של "שכיר".
בכל מקרה יהיו מעטים שישיגו עושר שעולה על הממוצע (שוב בשוליו הימניים של הגאוסיאן...)
וכל אחד כדאי שיהיה מודע לנקודות החוזק והחולשה שלו. וכן כדאי שיהיה מודע לכל האפשרויות.
משה*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי משה* »

אני מתייחסת ללוטו ודומיו כמו הנאה ממשחק. על הנאות לא מבזבזים?

האמת? גם אני ממלא כל שבוע טוטו, ואני נהנה מזה. טוטו ולוטו זה כיף, וזה בסדר גמור לבזבז כסף על כיף.

אבל זו איננה השקעה.

נכון שלפעמים מרוויחים ולפעמים מפסידים, אבל בטווח הארוך תמיד גומרים בהפסד בלוטו. המשחק תוכנן כך, כי אחרת מפעל הפיס היה פושט את הרגל...

הימורים זה כיף, וזה בהחלט מוסיף עניין לחיים. אבל זו לא דרך לעשות כסף, ובטח לא דרך להתעשר.
ב_דחילו*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי ב_דחילו* »

למה חמוד? לעבוד במשהו שהוא יודע לעשות טוב. יש בזה את כל הכבוד העצמי שבעולם. אולי כדאי לא לסמוך על מקום עבודה (או בעל?) שתמיד ידאג לך, אבל הרעיון ש'כל אחד יכול להתעשר' הוא אידאולוגיה שמשרתת דווקא את העשירים.
מ_אור*
הצטרפות: 26 דצמבר 2004, 04:13

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי מ_אור* »

מענין שזהו הפורום מהפורים ביותר .
כולם רוצים להיות עשירים
או להתווכח על כך
שכן
שלא
שמה הקשר בין לבין
וכך זה ימשך עד אין קץ.
ספרים אלו כמו של קודמיו , הינם מהסוג שהמרוויח הוא תמיד הסופר והמו"ל.
מעטים הם אלו שישתמשו בתובנות שבספרים הללו על מנת למנף ולמקסם את אפשרויותיהם הפיננסיות הפוטנציאליות למשהו בר-ישום.
בהצלחה למעיזים .
ולמי שלא מוכן להשקיע ממרצו, זמנו וכספו
ח ב ל ע ל ה כ ס ף שתוציא על הספר
דביר*
הצטרפות: 14 אפריל 2003, 23:36

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי דביר* »

אולי תוכל להסביר מהי הדרך של השכיר להפוך למיליונר?

ספר יפה שגיליתי לאחרונה (באנגלית, טרם תורגם לעברית) הוא "The Automatic Millionaire" של דייויד באך.
משנתו הכלכלית של הכותב הנ"ל, שונה משמעותית מזו של קיוסאקי.
היא מתאימה לרוב מוחלט של האנשים, אינה דורשת אומץ, תעוזה והשכלה פיננסית.
היא פשוט מלמדת כיצד לבצע חיסכון פנסיוני בצורה נכונה ומושכלת, כך שהפרישה תגיע בגיל צעיר ולא בגיל 60.
הספר איננו מדריך להתעשרות מהירה. אבל אני מאמין שהוא יוכל לעזור לרוב האנשים ה"קטנים" להגיע לעצמאות כלכלית ולפרוש בגיל צעיר מגיל הפנסיה המקובל.

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... 6?v=glance
Big_10*
הצטרפות: 16 מאי 2005, 20:38

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי Big_10* »

קראתי את הרבע הראשון של הפורום הזה ולשמחתי אני יכול לומר לכם שלא אכלתי בשעות האחרונות.
הסיבה שזה משמח אותי היא שאם הייתי על בטן מלאה, סביר להניח שהייתי מקיא מרוב פחדנות, חוסר מעוף ותוקפנות שיכולה לבוא רק מבורות.
למה כולם אוהבים לשנוא את העשירים, ולהצמיד להם קרניים?
ואם אתם מבינים למה ויכולים להצדיק את המעשה אז אולי תענו לי למה כל כך הרבה אנשים בוכים שהמדינה לא מאכילה אותם (קצבאות ואבטלה)?
אולי אתם פשוט מפחדים שמישהו יקום ויגיד: "מישהו שאמר לכם לעבוד יותר קשה = פרנסה יותר טובה, הטעה אותכם והמשפחה שלכם משלמת את המחיר!"
לילך_פלג*
הצטרפות: 13 פברואר 2006, 02:26

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי לילך_פלג* »

רוברט קיוסאקי כותב בספרו "לפרוש עשיר, לפרוש צעיר" שהכוח הכי חזק בעולם הוא המחשבות שלנו. וקיוסאקי צודק: מי שגמר בליבו להפוך למיליונר, ועובד באופן עיקבי על החלום הזה שנה-אחרי-שנה מבלי להתייאש, בסוף יהפוך למיליונר.

השאלה מה זה עושה לנפש... ?!
כסף זה לא מה שמביא בהכרח לאושר בחיים. זוכרים - כסף זה רק אמצעי ולא מטרה?....
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי סאלוש* »

בואו נעורר את הדיון הזה...

מישהו הצליח ללכת בכוון שקיוסאקי מדבר עליו?
בשביל להשקיע בבורסה צריך כסף (ולא רק כמה אלפי ש"ח שמהם לא יצא כלום גם אם נעשה 20% לשנה)
נדל"ן בארץ זה שוק חרא
(או כמו שחברתי הכלכלנית אומרת, רוצה להשקיע בנדל"ן? תקני מניות נדל"ן ולא בית)

אז מה נשאר מהספר הנפלא הזה?
כשקראתי אותו הרגשתי שחיי משתנים.
שנתיים אח"כ לא השתנה הרבה בפועל בחיי.
גברת_נוריס*
הצטרפות: 24 מאי 2007, 16:42

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי גברת_נוריס* »

לפרוש צעיר אבל לאו דוקא עשיר:

זוג אמריקאים שפרשו בגיל 48, ומאז במשך 17 שנה הם מטיילים בעולם. הם חיים מתקציב של $24,000 בשנה. הם פרשו כשצברו חצי מליון דולר, כולל מכירת הבית.
כתבה עליהם
האתר שלהם"http://www.retireearlylifestyle.com
גברת_נוריס*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

חלק חשוב מהשיטה שלהם הוא פשטות מרצון
גברת_נוריס*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

זוג אמריקאים שפרשו בגיל 48
אופס, טעות, הם פרשו בגיל 38

(כל אחד כותב מהרהורי ליבו. אני מתכננת פרישה לגיל 50, עם חלום להקדים את זה ל-48 אם אהיה מספיק אגרסיבית בחיסכון וקצת מזל בהשקעות).
תומר*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 01:45

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי תומר* »

משה בבקשה שתהיה כאן עם בשורות טובות אגב, בעוד 10 שנים אני אהיה מיליונר. בדולרים. לא מאמינים? חכו עד 2014, ותראו במו בעיניכם
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מישהו הצליח ללכת בכוון שקיוסאקי מדבר עליו?
קיווסאקי מעביר שני מסרים.
האחד - מסר מועיל, בריא והגיוני, אל תקנה "נכסים" שאתה לא באמת רוצה, לא משמחים אותך ולא מקדמים אותך כלכלית. מכוניות יוקרה וכאלה.

השני - תהפוך את עצמך למכונת מסחרה של נכסים מניבים, תקדיש לזה שעות וימים וחודשים ושנים, תלמד את השוק, בלה בלה בלה, ובסופו של דבר תצבור נכסים שמניבים רווחים בכמות שנותנת לך את ההרגשה של "הכסף שלך עובד בשבילך, לא אתה בשביל הכסף"
שזו אשלייה גמורה, כי כדי להגיע למצב כזה אתה בהחלט צריך לעבוד בשביל הכסף-שיעבוד-בשבילך, כמו חמור.
אני לא ראיתי שום דרך ליישם את האידיאל הדפוק הזה בלי לפגוע בעבודה ובהתפתחות המקצועית שלי ו/או בתפקודים הכרחיים אחרים. יש לי X זמן בשבוע להקדיש לדברים. וידעתי מה יותר חשוב לי. אין לי כישורים ונטייה להפוך ל"גאון כלכלי" מהסוג הזה. וזה משחק עם סיכון לא קטן.

אז מה נשאר מהספר הנפלא הזה?
הרבה תמלוגים למחבר.
בשביל זה (ורק בשביל זה) הוא נכתב :-\
איתי*
הצטרפות: 07 מרץ 2002, 00:00

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי איתי* »

תמרוש רוש אני לא ראיתי שום דרך ליישם את האידיאל הדפוק אולי זו הסיבה שאת צריכה לקרוא את הספר, לא צריך להיות גאון כלכלי או לוותר על דברים, החוכמה בסדר עדיפיות ובשינוי מחשבתי, ולגבי הסיכון, הרבה יותר מסוכן לא להיות אחראי להכנסות שלנו (שכיר מול עצמאי), ולהיות תלוי באנשים אחרים שישלטו לך ולמשפחתך על ההכנסות.. שווה לקרוא, כמו בכל ספר "שמלמד איך לחיות" צריך לברור את המוץ מהתבן
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

רגע של קטנוניות: לברור את המוץ מהתבן זה כמו לברור את האשפה מהפסולת.
כמו שאפשר לשמוע במילה לברור{{}}, החלק הטוב הוא ה{{}}בר{{}}.
כמו זה שתמר ליקטה מהתבן כאן:
האחד - מסר מועיל, בריא והגיוני, אל תקנה "נכסים" שאתה לא באמת רוצה, לא משמחים אותך ולא מקדמים אותך כלכלית{{}}.

במעבה הפרדסים
איתי*
הצטרפות: 07 מרץ 2002, 00:00

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי איתי* »

פלוני אלמונית תודה רבה למדתי, <בלי ציניות>. משתדל ללמוד מכל אחד.ת
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

לפרוש עשיר לפרוש צעיר

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

איתי, תודה על העצה אבל קראתי את הספר וגם הקדשתי לו כמה דיונים וזמן-מחשבה. זו היתה המסקנה שלי.
כמובן - היא רלוונטית לגבי ואני מסכימה לאפשרות שאנשים אחרים יגיעו למסקנות אחרות.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי נבירה עצמית-קהילתית”