מדור אהבה חופשית פוליאמוריה

יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

שליחה על ידי יעלי* »

תודה איננה. אשמח אם תרחיבי על זה עוד.
אני מודה שזו גם היתה החוויה שלי כילדה, וזה אכן עוצר אותי.
(לא עוצר אותי מלהיאהב בתוך הבית - ניסיתי, והלוגיסטיקה הפכה את זה לוויתור על אהבה בכלל - אבל כן עוצר מלהיאהב בתוך הבית על ידי יותר מאדם אחד בתקופה נתונה.)
אבל ככל שאני מתבגרת ומבינה את עצמי יותר, אני חושבת שמה שבלבל אותי היה חוסר התקשורת סביב העניין. לא היתה מי יודע מה הסתרה, אבל גם לא ערוץ פתוח, ואפס הקשבה. בעיקר הרבה מסרים סותרים.
אני חושבת שמזה אני בעיקר רוצה להימנע.
ולכן חשובה לי אותנטיות. כשאין אותנטיות, מתקבל מסר מבולבל.
אי_ננה*
הצטרפות: 22 יוני 2020, 21:54
דף אישי: הדף האישי של אי_ננה*

שליחה על ידי אי_ננה* »

על מה היית רוצה שארחיב? לא מבינה כלכך מה זה "זה"...
יעלי*

שליחה על ידי יעלי* »

חושבת שהדעה המאוד נחרצת שלי בעניין שלי מגיעה מתוך התבוננות של עשור במשפחות פתוחות שונות, והבנה כמה זה פוגע בילדות ובילדים להיות במודעות אינטנסיבית לבני/בנות הזוג של ההורים שלהם
זה
תודה
אי_ננה*

שליחה על ידי אי_ננה* »

אני לא יודעת איך ומה להרחיב מעבר למה שאמרתי כבר...
יעלי*

שליחה על ידי יעלי* »

אמרת כבר? כתבת "הבנה כמה זה פוגע" אבל לא הסברת מהי ההבנה, ואיך זה פוגע. בעצם לא כתבת כלום...
אני מאוד מבקשת לנסות להבין את הפגיעה שאת מדברת עליה, אולי קודם כל בשביל עצמי, כמי שהיתה במודעות כלשהי לחיי האהבה של אמא שלי, שמעולם לא חיה עם אבא שלי ולא תמיד חיה במונוגמיה (בעצם, יותר ככל שבגרתי, ולמעשה כשהייתי נערה - וזה אולי הגיל הבעייתי בהקשר הזה - כבר כן).
אז כתבת שהתבוננת במשפחות וראית פגיעה - את יכולה לתת דוגמה?
אי_ננה*

שליחה על ידי אי_ננה* »

אוקיי:

פגשתי ילדה בת 9.5 שאיכשהו התגלגל לכך שהיא זאת שבחרה את "החברה של אבא שלה" כל פעם מחדש - הייתה הולכת באופן אקטיבי למישהי, ושואלת אותה אם היא רוצה להיות בת זוג של אבא שלה ולישון איתו במיטה שלו

פגשתי ילד בן 14 שכל פעם שהוא היה רואה את אמא/אבא שלו מדבר/ת עם גבר/אישה, גם אם זה סתם בסופר, היה נכנס לסרט שעכשיו היא/הוא הולכת/הלך לשכב איתו/איתה, ורץ לספר לאבא/אמא שלו, ומזהיר אותה/אותו להשתמש בקונדום כי הוא לא רוצה אחים ואחיות מ-"הגבר/אישה הזר/ה הזה/הזאת"

פגשתי ילדות בנות 6.5, 4, ו-2.5 שהזמינו כל מבוגר/ת נחמדים לישון איתם -
אחרי שיח איתן הסתבר שבחוויה שלהן, מדי פעם צץ/צצה מבוגר/ת בבית, במיטה המשותפת/במיטה של אבאמא (בגילאים הללו, אני לא צריכה לספר לך שהרבה פעמים המיטה של אבאמא היא מיטה משותפת), וזה פשוט..אם אבאמא יכולים להזמין אנשים זרים לישון איתם במיטה - רק רק הגיוני שגם הן יזמינו אנשים

אלו דוגמאות מעטות כרגע שיש לי בשלוף, יש עוד, אבל שידרשו ממני יותר זמן על המחשב.
אני מקווה שאני לא צריכה לעבור אחת אחת ולפרט איפה אני רואה פגיעה בילדים.

ענייני הגבולות מאוד מטושטשים, ברגע שיש הכנסה של הילדים למרחב הזוגי/מיני
וזה קורה בכל משפחה שאני פוגשת שלא ממדרת את הילדות/ילדים החוצה מהזוגיות/מיניות שלהן.
אי_ננה*

שליחה על ידי אי_ננה* »

_מה התועלת בלחשוף את הילדים לריבוי בנ זוג?
אי החשיפה שלהם לזה מייצרת בעיות לוגיסטיות ו/או שקרים. הם בגיל שבו הם כבר יודעים פחות או יותר שמבוגרים שישנים ביחד לא רק ישנים ביחד.
זה אומר שכל עוד אני לא מתווכת להם את הנושא, יש רק חבר אחד שזוכה לישון אצלי, ואם אני רוצה לפגוש מישהו אחר אני כבר צריכה לנסוע אליו, וזה חתיכת פרויקט לוגיסטי._

את יכולה לפגוש אותו אצלך, אבל לא להתגפף איתו, לא לישון איתו בבית

כשזה במשפחה חד הורית, אז כן, דמות קבועה שהילדים יכולים לדעת שהיא על תקן "בן הזוג של אמא" ולא כמה כאלה מתחלפים

האבא של הילדה הגדולה שלי, היה מפגיש אותה עם כל אישה שהיתה בינהם מערכת יחיסים מינית-אינטימית
גם אם האישה הזאת לא רלוונטית לחיי הילדה שלו (ושלי!), גם אם הם רק שלושה חודשים ביחד, גם אם ברור לכווווולם שזה הקשר השלישי או הרביעי של שניהם והם לא פה על בסיס יומיומי אלא יזיזי-חברותי

לילדה שלי זה היה נורא-נורא-נורא
כל פעם שהיא נפגשה איתו (פעם בשבוע) והא מפגיש אותה עם מישהי אחרת, לפעמים שתים, מציג אותה בתור "חברה של אבא", אבל מנהג איתה כ-"בת זוג של אבא"
הגבול בין "מה זה חברה" ובין "מה זה בת זוג" היה לה מאוד לא ברור וערבב אותה ממש
כיום, אחרי שנאלצתי לעשות כמה פעולות מאוד אגרסיביות מצידי ולא אופייניות לי - החרא הזה נגמר.
לא עוד להתעורר בלילה לצד אבא ומישהי זרה.

היא מכירה רק מישהי אחת כבת הזוג שלו, וגם אז הוא הציג אותה לילדה רק אחרי שהיה ברור שהקשר ביניהם מחזיק מעמד מעל שלושה חודשים
יש בניהן תקשור מהממת (היא לא תחליף אמא לילדה שלי כשהילדה אצל אבא שלה, וברור לגמרי מה מקומה במארג המשפחתי. אבל יש בניהן קשר מעצם היותה חלק מהחיים הקבועים של אבא של הילדה שלי)
אם יש לו בנות זוג אחרות - הילדה לא יודעת ולא עניינה.

תגידי - זה אנקדוטלי, כל הדוגמאות הללו נקודתיות
אבל כל הדוגמאות הללו מהחיים, כל אחת מהדוגמאות הללו מראה כמה לא פשוט טשטוש הגבולות לילדות וילדים
יעלי*

שליחה על ידי יעלי* »

הגבול בין "מה זה חברה" ובין "מה זה בת זוג" היה לה מאוד לא ברור וערבב אותה ממש
בכל הדוגמאות שהבאת, בעיניי זה לב העניין.
משהו לחשוב עליו. תודה.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי נבירה עצמית-קהילתית”