מה זה שאמאניזם

סקאלד_מודרני*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2007, 16:28
דף אישי: הדף האישי של סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי סקאלד_מודרני* »

מכיוון שאין דף שעוסק בנושא שעוסק ביותר ממסעות שאמאניים, חשבתי ליצור אחד.

מקור המילה שאמאן היא מהשפות הטורקיות (Turkic) והשימוש בה נפוץ בעיקר בקרב תרבויות המונגול והטונגו (Tungu). היא מתייחסת לסוג מסויים של תפקיד או שליחות שנפוצה בקרב בני אדם באשר הם. המילה שאמאן, למרות שימושה הנפוץ, מתייחסת לעבודה שאמאנית שנעשית בהקשר התרבותי\דתי של האנשים ממנה הגיעה. בהתאם, לכל תרבות בה עדיין מכירים בתפקידו ובחשיבותו של השאמאן יש שם משלה לאותו תפקיד.
שמות לדוגמא מתרבויות שונות: עצם חלולה, נשימת החיים, קורנדרו, איש רפואה, מרפא גדול, איש קסם וכו'.

השאמאן הוא אדם שנקרא לשרת את הרוחות ואת הקהילה שלו. תפקידו לגשר בין עולם הרוח לעולם בני האדם ולסייע לשמור על הבריאות של שניהם. אנשים נקראים להיות שאמאנים בכל מקום, תרבות או זמן. אחד השלבים הראשונים והמהותיים ביותר בתחילת דרכו של השאמאן לעתיד היא המחלה השאמאנית. מדובר על תקופה שנעה בין כמה ימים לבין כמה שנים, בה האדם סובל ברמה כזאת או אחרת ממחלה נפשית או פיזית(או שילוב של השניים). זהו השלב בו הרוחות טורפות את הנשמה שלו ובונות אותה מחדש בצורה שתאפשר לו לבצע את עבודתו ולנוע יותר בקלות בין העולמות. כאשר השאמאן בוחר לקבל על עצמו את השליחות שלו המחלה מפסיקה ודרכו כשאמאן מתחילה. בתרבויות שבטיות לרוב מכירים בתופעה ויודעים כיצד לזהות את אותם אנשים 'חולים' ולדאוג לרווחתם וחינוכם בזמן או אחרי המחלה השאמאנית. אך בתרבות שלנו, למרות שהמודעות גבוהה מבעבר, אנשים רבים שנקראים לדרך השאמאן בסוף מוגדרים כחולי נפש או כבעלי מחלה חשוכת מרפא. מכיוון שאינם יודעים מה קורה להם או מה עליהם לעשות, החולי פשוט נשאר איתם עד סוף ימיי חייהם.

עד כאן כתבתי על דברים שיש פחות או יותר הסכמה עליהם בקרב אנשים רבים, מה שאכתוב מעתה והלאה נובע מהוראה אישית שקיבלתי מהרוחות.

בזמן ואחרי המחלה השאמאנית השאמאן לעתיד מקבל שתי הכשרות שונות- אחת אנושית מסורתית, והשניה מהרוחות.

ההכשרה המסורתית- נעשית בדרך כלל על ידי שאמאן מנוסה יותר וכוללת דברים כמו העברה הלאה של שושלת היחוסין של השבט, ידע על צמחים מקודשים של האזור, ידע על המיתולוגיה של השבט, 'מתכונים' שהועברו מדור לדור(יהיו אלו תפילות, מזמורים, שיקויים או טקסים). השאמאן הוותיק עוזר גם לשאמאן הטרי להבין מה עובר עליו ולדעת לפרש את טיב החזיונות והידע שהוא מקבל מהרוחות.

ההכשרה של הרוחות- כוללת חזיונות, חלומות, דו שיח ישיר או מסעות אל מחוץ לגוף. הרוחות מעניקות לשאמאן בהכשרה זו יכולות מסוימות וכוח בתחומים מסויימים. הדבר החשוב ביותר שמועבר לשאמאן בהכשרה זו, זה הידע והיכולת לדבר עם הרוחות בצורה מודעת ולדעת איך להכנס לעולמן.

אני מרגיש שכתבתי מספיק לעת עתה, אמשיך אחר כך.
שטויתיום_ששי*
הצטרפות: 13 נובמבר 2009, 14:38

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי שטויתיום_ששי* »

עצם חלולה = Ossobuco
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי ב_עילום* »

מעניין.

הוראה אישית שקיבלתי מהרוחות.

אתה יכול לספר?
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

אתה יכול לספר?

זה מה שאני עושה, לא? :-)
זמירה*
הצטרפות: 10 יוני 2007, 22:46

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

האם גם אתה עברת תקופה של מחלה נפשית או פיזית? פרט ונמק
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

המצב הנפשי שלי היה מעורער עד אובדני במשך כמה שנים. סוג של דיכאון כרוני. מבחינה פיזית הייתי מאוד חלש וחולני.
זמירה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

אני מצטערת לשמוע שסבלת.
אני מבינה שהצלחת לשנות את מצבך. האם אתה יכול לתאר איך זה קרה?
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

קיבלתי על עצמי את הקריאה, הקדשתי את עצמי לדרך.
ואז הרוחות הסבירו לי מה עבר עליי באותן שנים- חלק ממה שאני כותב כעת.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

איך קיבלת את הקריאה? כלומר, איך שמעת אותה?
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

איך קיבלת את הקריאה? כלומר, איך שמעת אותה?

זה לא היה ארוע אחד ספציפי אלא רצף של ארועים שהתפרש על פני גיל העשרה המוקדם שלי. חזיונות, סימני דרך, צורך עז לעשות כך או כך.
נקודת הציון המשמעותית הראשונה הייתה כאשר ביקשתי לדבר עם האני העצמי העליון שלי ואז משכו אותי אל מחוץ לגוף שלי לפגוש מלאך שהראה לי חזיון כלשהו, ולאחר מכן לראות את הגוף האנרגטי שלי מפורק לגורמים ומורכב מחדש עם תוספות.
נקודת הציון המשמעותית השניה הייתה כשהייתי בצבא באחד משיאי הדיכאון שלי, ובזמן שהייתי בשמירה יצא לי לחוות את הבריאה כולה כמו שהיא, ללא מסננים או אשליות.
שתיהן חלקים חשובים מה'קריאה' עצמה.

אמשיך קצת-
לשאמאנים יש אחריות ו\או כוח בתחומים רבים- ריפוי פיזי, ריפוי נפשי, איזון מרכזים אנרגטיים של האדמה, גירוש שדים, עזרה לנשמות לעבור הלאה לעולם הבא, חינוך, עיצוב תפיסת העולם של הקהילה, לחימה רוחנית וכו'.
אך לרוב לכל שאמאן יש תחום אחד או שניים בהם הוא מתמחה. אני למשל מתמחה בהגנה על אנשים מפני גורמים עויינים אנושיים או רוחניים.

בעבר כאשר בני אדם חיו בקבוצות שבטיות קטנות, השאמאן של השבט היה אחראי לכל בני האדם סביבו. בחברה ההמונית של היום הבחנתי בכך שמעבר לאחריות הרוחנית של השאמאן לאנשים באופן כללי, בדרך כלל הרוחות מייעדות אותו להיות אחראי ל'קהילות' מאוד ספציפיות. כמו למשל להיות אחראי בעיקר ל:נשים, ילדים, גייז, טרנסג'נדרים, פגועי נפש, נשמות המתים, האדמה וכו'. אני למשל אמור להתמקד בהגנה על האדמה ובחינוך של שאמאנים לעתיד. לפחות בינתיים.

לרוב בתחילת דרכם כשאמאנים ניתנת לאנשים הבחירה בין לחיות חיים של שירות הקהילה לבין שירות העצמי. אלו שבוחרים באפשרות הראשונה הופכים לשאמאנים בעוד שאלו שבוחרים בשניה הופכים להיות 'מכשפים שחורים' או ברוח'ה. לשניהם יש מקום ותפקיד בקהילה. אל הברוח'ה באים האנשים שרוצים לפגוע או לשלוט באחרים. בכך שהוא עוזר להם הוא לוקח על עצמו את החרא הרוחני וה'קארמה השלילית' שלהם. בתרבויות מסויימות, אין הבדל בין שני התפקידים הללו.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

דרכו של השאמאן מאוד דומה לזו של המיסטיקן. למעשה אפשר לומר ששאמאנים רבים הם מיסטיקנים בעצמם. כשאני אומר מיסטיקן אני מתכוון לאנשים שמקדישים את חייהם לחיפוש אחר חוויה או חיבור בלתי אמצעי לאלוהי.
רק שבשביל השאמאן החוויה המיסטית היא לא מטרה אלא אמצעי. דרכה הוא מסוגל לעזור לקהילה שלו. בעבודתו הוא משתמש בטכניקות רבות שמאפשרות לו לקיים אינטרקציה עם הממדים הנסתרים יותר של המציאות.
שירה, ריקוד, מוזיקה, כאב, סגפנות ונשימה הן רק חלק מאותן דרכים שמאפשרות לו להגיע לטראנס או לאקסטזה הנחוצים לביצוע עבודתו. אך הוא מסוגל לרפא ולסייע גם באמצעות סיפור, לחישת לחש, תפילה או נתינת השראה.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

עצם חלולה = Ossobuco

איזה שם יפה.

אז מה שמפריד את השאמאן מעובדי רוח אחרים זה העבודה עם ותחת חסד הרוחות. למה אני מתכוון שאני אומר רוחות? הרבה דברים- שאמאנים עשויים לעבוד עם רוחות המתים, רוחות טבע, מלאכים, אלים וכו'. אותה עזרה יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות:
  • מתן ידע הרלוונטי להחלמת המטופל- יכול להעשות דרך דו שיח ישיר או חזיונות.
  • התערבות ישירה- בהתאם לבקשת השאמאן, הרוח עצמה מבצעת את השירות הדרוש. סוג עזרה זו נפוץ במיוחד במסורות בהן השאמאן מזמין לתוך גופו את רוחם של מרפאים גדולים, אלים או רוחות אחרות שיעשו את עבודת הריפוי.
  • מתן כוחות מיוחדים שמאפשרים לריפוי להתבצע- כמו למשל בטקסים בהם השאמאן לוקח איוואסקה או סאן פדרו, והרוח של אותם צמחים מאפשרים לו לראות מה לא בסדר במטופלים שלו.
ועוד.
זמירה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

תודה שאתה כותב.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

תודה שאתה כותב.

בכיף.

אמשיך בקרוב.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

יש לי סכר בזרימת הידע שהתכוונתי לשפוך לכאן.
אם יש לאנשים שקוראים כאן שאלות זה יעזור לי מאוד.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

איך אתה רואה : מה המטרה של שמאניזם? אז והיום? מעבר לריפוי המקומי.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

איך אתה רואה : מה המטרה של שמאניזם? אז והיום? מעבר לריפוי המקומי.

תודה רבה על השאלה.

כשאני אומר ריפוי, אני לא מתכוון רק לריפוי מקומי. שאמאנים מטפלים גם בטבע וממילא כל שינוי קטן משפיע בסופו של דבר על תמונה הגדולה בהרבה יותר.
שאמאנים הם בסופו של דבר אנשי תחזוקה שמטרתם לשמור על העולמות השונים במצב טוב ואף לשגשג- מהעולם הפנימי של האדם ועד לעולם כולו.
ישנן דרכים רבות להשיג זאת.
זמירה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

האם השמאנים עוסקים גם בגילויים של דברים חדשים לאנושות?
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

בינתיים, אין לי שמץ :-)
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

האם קיבלת גם הדרכה מאנשים חיים או רק מרוחות? אתה יכול לספר עוד על תהליך ההדרכה?
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

האם קיבלת גם הדרכה מאנשים חיים או רק מרוחות? אתה יכול לספר עוד על תהליך ההדרכה?

הרבה מתהליך ההנחיה נעשה דרך מדיומים שונים, כגון מורים אנושיים ארעיים, או ספרים שבדיוק נחתו בחייקי בזמן הנכון(או כאלו שהייתי צריך לעשות מסעות שלמים כדי להשיגם).

למשל, פעם חייתי חודשיים אצל שאמאנית באירלנד. היא לימדה אותי לעשות מסע שאמאני, אבל אז בעצם גיליתי שכבר עשיתי אחד לפני שנים רבות תחת הנחיית הרוחות. היא גם שמרה עליי במהלך ויז'ן קווסט, אבל מעבר לזה כל ההנחיה שקיבלתי אצלה הייתה בעת שיחות עם הרוחות. בדיעבד, היא בעיקר עזרה לי בביסוס קשר מחודש איתן ובנתינת מרחב טבעי ומאפשר בשביל הדברים האלו. מעבר לזה החינוך שלי שם נעשה באופן ישיר.

אחרי הלידה מחדש שלי לתפקידו של השאמאן פתאום התחיל לזרום אליי הרבה חומר כתוב שהבהיר את כל מה שעבר עליי באותן שנים מלאות ספק ובילבול.

כמה חודשים לפני זה עברתי מסע שאמאני וסווט לודג' שהיו מאוד רלוונטים לקבלת השליחות שלי, אצל תומר פיין ואישתר.
מדובר על רצף של ארועים שהרוחות ניתבו אותי לעברם, ולפעמים הקשר בין ארוע אחד לשני מתגלה רק אחרי שנה או שתיים.

למשל- מסע שעשיתי באירלנד לפני שנתיים הוביל אותי לספר שרק התחיל לשמש אותי לאחרונה.
או- חזיון שהיה לי לפני שש שנים בצבא, נהיה הגיוני\שימושי רק אחרי שלוש שנים כשהייתי באירלנד.

גם הרוחות המלמדות הן לא קבועות. לרוב זה הטוטם או המורה שלי, אך לעיתים זה יכול להיות עץ חכם ועתיק, דריאדות של מקום נתון, רוחות אדמה עתיקות ששכנו במערה קדושה וכו'.
זמירה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

האם יש גבולות ברורים בין החזיונות ובין המציאות?
האם אתה מקבל חזיונות כאשר אתה קורא להם ואתה יכול להתכונן אליהם, או שהם נופלים עליך כרעם ביום בהיר?האם יש לך איזשהי שליטה על החזיונות? האם אתה יכול במקביל גם לתפקד וגם לקבל חזיון, לדוגמה לנהוג או לקנות בחנות או להיות בסיטואציה חברתית?
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

לפני כמה שנים חלמתי חלום, ובחלום: המדריך השאמן שלי מת, הוא אני והמדריכה שלו [שאמאנית זקנה] נפגשים למן טקס פרידה שבו הם הראו לי שאני חלק בשרשרת ארוכה אל העבר, של שאמנים, כשכל מדריך הדריך חניכה שהפכה מדריכה לחניך [זאת אומרת שהשרשרת הייתה של זכר, נקבה, זכר, נקבה וכך הלאה] כשהתעוררתי לא זיהיתי את השאמן שלי ממנו נפרדתי בחלום ואולי כל החניכה התקיימה במימד החלום, מכיוון שמילדות אני מטיילת במימד החלום ולמדתי תוך כדי חלימה ועזרה של מדריכים רבים בחלום להשתמש במימד הזה, עם הזמן התפיסה שלי את המציאות הערה השתנתה לגמרי, מעניין שעם השנים הגיעו אלי כמה סוגים של קקטוסים וצמחי מרפא אינדיאנים [אולוליוקי, פיאוטה, סן פדרו] אותם אני מגדלת באהבה.
אני לומדת עכשיו הילינג, פרחי באך ומכינה בעצמי תמציות קריסטל, מה שכתבת פה מעורר בי תהיות אבל אני לא מצליחה לנסח אותן עכשיו, אם יש לך משהו להעיר לי בקשר למה שכתבתי אני אשמח.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

האם יש גבולות ברורים בין החזיונות ובין המציאות?

שאלה קשה, מכיוון שהחזיונות הן חלק מהמציאות במובן הרחב יותר שלה כפי שאני תופס אותה.

האם אתה מקבל חזיונות כאשר אתה קורא להם ואתה יכול להתכונן אליהם, או שהם נופלים עליך כרעם ביום בהיר?

כשאני אומר חזיון אני מתכוון לא רק למובן ההוליוודי של תמונות או מראות שקופצות במפתיע למודע שלי- אלא לרגעים של צלילות, הבנה, ומסרים לא מילוליים של הרוחות. והם נופלים עליי בעיקר באופן לא צפוי.

האם יש לך איזשהי שליטה על החזיונות? האם אתה יכול במקביל גם לתפקד וגם לקבל חזיון, לדוגמה לנהוג או לקנות בחנות או להיות בסיטואציה חברתית?

יש אפשרות להדחיק או לזרום עם החזיונות או עם האופוריה הקשורה אליהם. יש אפשרות לתפקד במקביל, זה הכל עניין של בחירה.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

אהבה טהורה

אשתדל להגיב לך בקרוב. :-)
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

אהבה טהורה

אין לי כל כך מה להעיר. מה שרשמת נשמע מעניין מאוד. האם תרצי לספר לי עוד על הדברים שהדף שלי מעורר מעורר אצלך?
זמירה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

אהבה טהורה וחלום א - האם מימד החלום הוא המימד היחידי אליו אתם נחשפים, או שיש מימדים או עולמות נוספים בהם אתם מטיילים?
אהבה_טהורה*

מה זה שאמאניזם

. האם תרצי לספר לי עוד על הדברים שהדף שלי מעורר מעורר אצלך?

כתבת בתחילת הדף על הקריאה להתעוררות שהשמאן נקרא, לא שמעתי אף פעם על השלבים שאתה מתאר, אבל אני מזדהה איתם מאוד, לפני שנה הרגשתי קריאה חזקה לכיוון של ריפוי [האמת שאני מודעת לכיוון הזה כבר כמה שנים בחיי, אבל הפעם הרגשתי מוכנה]והתחלתי תהליך לימודי,
אני לומדת עכשיו הילינג, פרחי באך ומכינה בעצמי תמציות קריסטל הרגשתי שאני יכולה ממש לעזור לאנשים בתהליכי ריפוי עמוקים, נפשים ופיסיים, טיפלתי במישהי מבוגרת שעברה טראומה רצינית של איבוד ילד,ההילה שלה היתה במצב של ריקנות, נראה היה שהיא ויתרה על החיים, עברנו תהליך עמוק של ריפוי, מצבה השתנה מעבר לציפיות של שתינו, אבל אז נאבדתי בתהליך אחר בחיי ואיבדתי שוב את הקשר לשאיפה העמוקה שלי לעזור לאנשים בדרך הריפוי.

אני לא מצליחה להתקרקע ולהביא את הכשרונות שלי לשימוש יום יומי, אני נסחפת כל פעם למימדים אחרים וקשה לי לשמור על עקביות, אני רב תחומית ורב מימדית וכשאני עושה משהו אני עושה אותו באמת ברמה גבוה, אבל אין לי שורש ואני לא מצליחה להתקרקע, אני פשוט נסחפת לאינסוף, כל דלת פותחת אלף חלונות שפותחים מיליון דלתות....
בעצם זאת העבודה הכי רצינית שלי בשלב זה של חיי
אני לא נוטה להתייעץ החוצה, אני גם לא מכירה הרבה אנשים עם חוויה דומה שאוכל להעזר בהם, אם יש לך
משהו להעיר לי בקשר למה שכתבתי אני אשמח.:-)

זמירה, אני לא לגמרי מבינה את השאלה שלך, תוכלי להסביר יותר למה את מתכוונת?
אהבה_טהורה*

מה זה שאמאניזם

בעצם מה שהדף שלך מעורר בי זה את השאלה-איך עושים את זה? או מה עושים עם זה? יש חיבור, יש ידע, יש תובנות, יש קשר יש ויש ויש
אני אתן לך דוגמא: אישי סבל שנים מצרבות כרוניות, סבל נורא על בסיס יומיומי, אמרתי לו: אני עוזרת לך לשחרר את זה בטיפול אחד, הוא חשב שאני בהזיות, הרגשתי שאני יודעת מה לעשות, התחלנו טיפול הילינג, הרגשתי שאני נכנסת למן ניתוח וקיבלתי גם עזרה רוחנית תוך כדי, יצאנו מהטיפול בתחושה מדהימה שמשהו קרה כאן, חודשים הוא לא הרגיש כלום והינו מאושרים, מאז קרה כמה פעמים שהיתה לו צרבת, אבל לעיתים נדירות, הבנאדם היה חי על טאמס [תרופה לצרבת], לפני כמה ימים [שכחתי מזה לגמרי] הוא אמר לי שמאז הטיפול ההוא , הוא נרפא, זה לא צחוק להשתחרר ככה ממשהו כרוני שאתה סוחב שנים, ישר חשבתי לעצמי-אם ההיית בפוקוס יכולת לעזור לאנשים באמת, ומאז שאני קטנה זה החלום שלי, כל מה שאני מצליחה להביא זה טיפטופים, פה ושם ואני מרגישה סוג של ביזבוז.
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

זמירה

אני עושה עבודה רבה בעולמות התחתונים, משכן האדמה, רוחות המתים, השדים והתת מודע. גם בעולמות העליונים- משכן האלוהות, ההשראה, הידע, האבסטקרט והחיבור לעולמות אחרים. וכמובן בעולמות האמצע, הרמות הקרובות למציאות היומיומית שלנו על כל רבדיה האנרגטיים והרגשיים.

אני לא מצליחה להתקרקע ולהביא את הכשרונות שלי לשימוש יום יומי, אני נסחפת כל פעם למימדים אחרים וקשה לי לשמור על עקביות, אני רב תחומית ורב מימדית וכשאני עושה משהו אני עושה אותו באמת ברמה גבוה, אבל אין לי שורש ואני לא מצליחה להתקרקע, אני פשוט נסחפת לאינסוף, כל דלת פותחת אלף חלונות שפותחים מיליון דלתות....
איך עושים את זה? או מה עושים עם זה?

את צריכה לבסס קשר מודע ונשלט בינך לבין ההדרכה הגבוהה שלך. אפשר לעשות זאת דרך מסע שאמאני או דרך תקשור. ברגע שאת מסוגלת לדבר עם הכוחות שמדרכים אותך, את מסוגלת להביע את רצונך להפוך למרפאה על בסיס יותר יום יומי וממוקד, והם יעזרו לך להגיע לשם, במידה וזה מה שנועדת לעשות.
זמירה*

מה זה שאמאניזם

שליחה על ידי זמירה* »

כיצד התוודעת לכל העולמות הללו? האם זה משהו שאתה חוקר ומגלה תוך כדי המסעות שאתה עורך, או שמישהו מסוים לימד אותך? האם ישנם עולמות שידועים רק לך, או שיש הסכמה כללית על העולמות השונים?
סקאלד_מודרני*

מה זה שאמאניזם

ישנה בקרב תרבויות שונות הסכמה כללית לגבי החלוקה של העולמות השונים. כאשר לכל תרבות יש את הדרך הייחודית שלה למפות את מערכת היחסים בין העולמות.
אני מכיר את החלוקה לפי נקודת המבט של 'ליבת השאמאניזם' ולפי שאמאניזם נורדי, אך לפני ששמעתי על אלו הישויות איתן עבדתי לקחו אותי לחלק מהם.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”