מיכל שץ

ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מיכל שץ

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

יש מצב שאת מפרטת את ההבדלים בין ויטמיקס לגטס בדף הבלנדרים לטובת הכלל היושב בציון?
תודות מראש @}
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

מיכל שץ

שליחה על ידי יעל* »

שלום מיכל,
בהזדמנות ראשונה זו שאני נכנסת לאתר אני רוצה להגיד שטרם הבנתי כ"כ את תנאי השימוש ובכל זאת אני כותבת כאן כי הענין דחוף.
אני אמא לשלושה ילדים. השלישית בת חודש וחצי ולפני שבועיים מסתבר שהתחיל אצלה ריפלוקס.
הרופא נתן מרשם לזנטק ואמר שבלי זה זה רק מחמיר ואין מה לעשות אלא לתת במשך כמה חודשים עד שיעבור.
לפני שאני מתחילה לתת תרופות ואחרי שקראתי את דף הבית החשוב על ריפלוקס ואמצתי כמה המלצות הייתי רוצה לשאול כמה שאלות.
רציתי לציין שהילדה המתוקה בוכה בכל פעם שעושה פיפי וקקי.(היא עושה קקי "בהמשכים"כל פעם טיפה ובוכה). בשבועיים הראשונים ניסיתי לפשפש אותה וראיתי שבאמת היא אומרת מתי יש לה פיפי אך עם קקי זה יותר מסובך כי זה כאמור בהמשכים ובכי ואני לא יודעת אם הבכי קשור לזה שהיא מסמנת כי היא מקשיחה את הגוף ובוכה (גם כשאני שמה אותה מעל לכיור וגם כשהיא שוכבת על טיטול פרוש ) וזה נראה שמשהו מציק לה . ברוב רוב הזמן היא כבר עם טיטול ח"פ (מיאוש שלי לצערי אני מקווה לאפשר לה להיות בהמשך בלי) הענין הוא שהיא בוכה רוב היום כי היא סובלת מהבטן וזה לא גזים כי היא פולטת ואפילו מקיאה אז אני מחזיקה אותה רוב הזמן על הידים אנכית (אין לי מנשא).
וחוץ מזה יש עוד שני ילדים קטנים שצריכים אותי ואם לפחות הייתי יכולה להקל על הקטנטונת שלא תסבול.
אז אחרי כל הבלבול הזה אני אנסה להתמקד בשאלות שלי:
  1. האם יש כזה דבר שבוכים ממש בכל פעם שעושים קקי פיפי (היא ממש בוכה ונהיית אדומה וכאילו אין מה לדבר איתה עד שהיא מתרוקנת)
  2. האם בעית ריפלוקס קשורה בבעית מערכת שתן עיכול
  3. האם התרופה הזו זנטק מזיקה לאורך חודשים למה בדיוק היא מועילה להקל על כאבים או למנוע מהאוכל לעלות חזרה
  4. איך אפשר להמשיך לפשפש אותה אם היא בוכה כשאני מחזיקה אותה מעל לכיור וכל פעם זה יכול לקחת המון זמן שעושה טיפה קקי בוכה המון ושוב טיפונת ושוב בכי (סליחה על זה שאני מלאה זה באמת כלכך מלאה) וחוץ מזה שאני צריכה כמה שפחות לטלטל אותה ולשים אותה כל פעם מעל לכיור לכל טיפטיפונת זה מטלטל.
אני מאוד מודה לכל מי שתוכל לשתף אותי בידע ובניסיון.
אני לא יודעת להפריד את בעית הריפלוקס מבעית בכי כשמתרוקנת ובטח זה קשור גם לבלי חיתולים הייתי שמחה לשמוע גם מבשמת בנושא הזה אחרי שקראתי את הדפים הקיימים שכן השאלות שלי הם אחרי שקראתי...
ובהזדמנות זו אני רוצה להגיד שהאתר מאוד מענין ומאיר
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מיכל שץ

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

הי יעל.
טוב שאת שואלת...

עצה ראשונה - רכשי לך מנשא, זה יקל על חייך במקומות שאת לא מדמיינת אפילו. את יכולה לדבר עם ה עוגיה, היא תעזור לך בשמחה לבחור ולהחליט...

שניה, לגבי הרפלוקס - אם את רואה שהיא סובלת מזה (ולא ממשהו אחר!)
אז הטיפול הוא כזה: להניק לעיתים קרובות ארוחות קטנות (ככל האפשר) לא לנסות בכלל בכלל לרווח בין ארוחות - אם צריך להניק כל שעה - אז להניק כל שעה.
ארוחה קטנה כזאת נספגת במהירות ומתעכלת וכך יש מינימום שחוזר אחורה... פחות סבל לתינוקת ויותר עליה במשקל.
אחרי האוכל - להחזיק כמה שיותר במאונך, מינימום של 45 מעלות. הכי טוב בתנוחה זקופה במנשא. בלי מיטות! אם את חייבת להניח - אז הכי "שטוח" שמותר זה סלקל... תשתדלי להפחית את זה למינימום.
מוצץ - מאוד עוזר - מיד אחרי ההנקה כי הם מפעילים את הפרסטלטיקה בכיוון הנכון על "יבש" כך שמה שצריך להשאר למטה - נשאר שם (או לפחות הרוב). כמובן לחכות שההנקה תתבסס כדי למנוע בלבול פטמות.

והכי חשוב - לנחם כשיש בכי, ולזכור שהם גדלים וזה עובר, השלב שבו הם מתחילים לשבת מביא עמו הקלה גדולה, אצלי כולן הפסיקו לפלוט כמעט לגמרי בשלב הזה והבכי אחרי האוכל נעלם... (אצלנו היה בכי אחרי, כמעט לא לפני)

לגבי זנטקס - למיטב ידיעתי עוזר לכאבים בלבד, לא "פותר" את הבעיה בשום צורה. אני נתתי רק לגדולה וזה בעיקר בגלל שאני הייתי קטנה ולא הבנתי כלום...

פישפושים זה בשמת א ... (אפשר לכתוב לה בדף ולבקש שתכנס לפה)
המון בהצלחה, מחזקת את ידייך.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מיכל שץ

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי יעל. לצערי, קשה להבחין מה בדיוק קורה ממה שאת מתארת. יש לי חשד שאולי היא בכלל לא צריכה קקי אבל מתאמצת בגלל שאת מציעה, או לחילופין, שמה שיש לה זה הכתמות קקי וזה מעיד על אלרגיה. חשד באלרגיה מתיישב גם עם דברים אחרים שכתבת.
חוץ מזה מסכימה עם העצות של מיכל לגבי רפלוקס והנקה.

לעת עתה, כיוון שנראה שיש המון בלגן עם התינוקת ולא ברור אם יש רפלוקס ואם כן אז רק רפלוקס, ואיך לטפל והאם התרופה באמת טובה או מזיקה, ואולי דברים אחרים קורים, ואת נשמעת לי עמוסה מאוד, אז יש לי שתי המלצות:
א. אולי תורידי מעצמך כל מה שלא חיוני? יכול להיות שכדאי לך לעבור לחיתולים לכמה שבועות עד שתראי שכל השאר מתייצב, ואז תנסי שוב. את אמא אחרי לידה עם עוד שני ילדים!
ב. בלי ייאוש. כל דבר שאת עושה מתוך ייאוש, לא יעבוד טוב.

לגבי הפישפושים, אפשר גם לגמרי חלקית. למשל: כשאת ממילא מורידה לה חיתול (כדי להחליף וגם לפני אמבטיה וכמובן אחרי אמבטיה, כי מים מעודדים אותם לשחרר), אז תנסי לפשפש אותה. יילך - יילך. לא יילך - לא צריך. ככה זה יזום, בזמן שממילא מורידים חיתול. כמו כן, בזמנים שאת ממש מרגישה שהיא מבקשת בעצמה, שהיא מתלוננת או בוכה כי היא צריכה לשירותים - גם אז, לכבד את בקשתה ולקחת אותה. אבל חוץ מהמקרים שברור לך שהיא מבקשת פיפי או קקי, ומהמקרים שאת ממילא מורידה חיתול - תעזבי את העניין לעת עתה.
מה את אומרת?
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מיכל שץ

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שלום מיכל,

נכנסתי לדף רעלת או לא , ונראה לי שיש לך מה לתרום שם. מהמעט שאני יודעת, כל הריון הוא שונה ולכן אם היתה פעם רעלת הריון זה לא אומר שזה בלתי נמנע בהריון הבא, אני צודקת?
אנד_לוסיה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 22:35
דף אישי: הדף האישי של אנד_לוסיה*

מיכל שץ

שליחה על ידי אנד_לוסיה* »

הי מיכל, אני לא מכירה אותך ואת לא מכירה אותי, אני לא רוצה לריב ובטח שלא בכוח. אני מעתיקה לך את ההודעה שלך בדף מעצבן וכו' ותראי בעצמך מה הטון שעולה ממנה: מתנשא, מטיף, מזלזל.

ואנדלוסיה, זו אולי יפתיע אותך, אבל כל השכירים, ללא יוצא מהכלל, מרוויחים כסף בשביל מישהו אחר. הם מקבלים אחוז מאוד קטן מהכסף שהמעסיק שלהם מרוויח בזכות זה שהם תורמים לו את כל יכולתיהם וזמנם. (ממליצה לך לקרוא את אבא עשיר אבא עני, אולי יפיל כמה אסימונים)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מיכל שץ

שליחה על ידי בשמת_א* »

תסתכלי על מה עליתי!
(צ"ג שאלה אם ט' תהיה מוכנה לשיר את "כפינו" השנה).
מיכל_שץ*

מיכל שץ

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מעולה!
מי צילם את זה?
היא תסכים לשיר?
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

מיכל שץ

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

הי מיכל. חושבת עליך הרבה. מה שלומכם? איך הבנות? מה שלום המושלמת? חבוקים ונישוקים.
נעמי_בן_שיטרית*

מיכל שץ

מיכל, אני מאוד מתגעגעת אלייך בזמן האחרון. מתי אתם חוזרים?
נעמי_בן_שיטרית*

מיכל שץ

מה יש לה לדבר? היא מתקשרת. נשמה טהורה, חכי חכי עוד תגלי את העוצמות שלה. (-:
במאי! איזה כיף. חסר לכם שלא תבואו...
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

מיכל שץ

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

לא מלכה אבל בת-מלך ;-) תודה בכל מקרה...
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

מיכל שץ

שליחה על ידי שרה_לה* »

רק שתדעי לך שאתמול דיברתי עלייך. קודם כל ראיתי תמונה של תאיר ב"ספר-פנים", איזו גדולה ויפה!
ואח"כ ציינתי שנעלמת רחוק יותר מהקצה השני של כדור הארץ. כבר מזמן אין לי דואר אלקטרוני שלך, אז יאללה, תכתבי משהו.
מתי אתם חוזרים?
תחושת_בטן*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2006, 21:24

מיכל שץ

שליחה על ידי תחושת_בטן* »

התעניינת לגבי ה"מחקר" שלי בדף קלקסן ולידת בית. כפי שתוכלי לקרוא בהודעה האחרונה שפירסמתי שם, אני חושבת שאחד הגילויים המעניינים היה ההבדל בין האבחנות במעבדות שונות. מסתבר שלא זו בלבד שכדאי לחזור על בדיקת מעבדה, כדאי גם לבצע אותה במקומות שונים, כדי לקבל תוצאה מהיימנה (וזה עוד לפני שדיברנו על קבלת כמה חוות דעת בנוגע לטיפול).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מיכל שץ

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ראיתי שכתבת למדת על מודעות לוסת באתרים באנגלית. אשמח אם תוכלי לצרפם כאן.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

מיכל שץ

שליחה על ידי ענת_גביש* »

ברוכה הנמצאת בחזרה {@
פלוני_אלמונית*

מיכל שץ

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מיכל אני מקווה שזה בסדר לפנות אלייך כאן. ראיתי שפתחת דף על nlp
רוצה להתייעץ איתך. להשאיר מייל כאן?
פלוני_אלמונית*

מיכל שץ

מעתיקה את ההתכתבות מדף אחר ומקווה שמיכל תראה אותה:

יפעת (09.09.2013 20:13):
שלום לכן. בוודאי ששאלתי לא קשורה לדף, אך חשובה לי מאוד. אני מנסה לאתר שתי בנות שכתבו כאן באתר- שיבולת ומיכל שץ. מישהי מכירה?? חשוב לי מאוד לדבר איתן. אשמח לכל פיסת אינפורמציה. תודה

קישור חלוקית נחל (09.09.2013 21:18):
יפעת מציעה לך לפרסם פרטי התקשרות - אי מייל וכו'.

קישור פלוני אלמונית (09.09.2013 22:59):
יפעת,
אני מקווה שאני טועה, אך האם את מחפשת אותן בהקשר של לידה שקטה? אם כן כתבי כאן ואקשר לך לינקים לדפים מתאימים בהם כדאי להשאיר הודעה בנושא, כך שאולי הן יראו אותה ואולי נשים אחרות שיוכלו לעזור יראו את ההודעה. להשאיר פרטים כפי הציעה חלוקית זה רעיון מצוין.
כל טוב.

קישור יפעת (10.09.2013 09:28):
תודה לשתיכן על התגובה המהירה. אני אכן מחפשת אותן בהקשר ללידה שקטה-עבור גיסתי שילדה תינוקת מתה לפני בערך חודש. היא רוצה מאוד לאתר את שיבולת ומיכל שץ. אשמח לכל עזרה. כתובת המייל שלי [email protected]
מיכל_שץ*

מיכל שץ

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

רק שתדעו שראיתי את זה ואני לא יודעת מה ואם אני יכולה לעשות ממרחק של 3000 ק"מ...
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

מיכל שץ

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

את עוד כאן ?!?!?!

מה שלומך????
פלוני_אלמונית*

מיכל שץ

היי מיכל, קראתי תגובה שלך שאת ממליצה על מכשפה מחזירת אהבות. על מי מדובר? אשמח לפרטים
תודה מראש
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

מיכל שץ

שליחה על ידי צפרדע_ית »

בצער רב אנו מודיעים על מותה בטרם עת של מיכל שץ
בת לאה פרג וחיים פרג, זוגתו של חגי, ואמא לתאיר אנה, יערה חן וליהיא שיר

יהי זכרה ברוך.
ץ
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

מיכל שץ

שליחה על ידי צפרדע_ית »

משפחה יקרה, חברים יקרים, בכולנו נפער חלל שאנו מרגישים צורך למלאו במילים או בשתיקה יחדיו, עם לכתה הכואב של מיכל.
חשבנו להתכנס, ולו וירטואלית, וליצור מקום בו נוכל לדבר ולשמוע דברים על מיכל, ופשוט להיות יחד בזמן העצוב הזה. לכולנו תינתן ההזדמנות לחלוק זכרונותינו ממיכל האהובה, להאזין לסיפורים מחייה, ולשאוב תמיכה וחיזוק מנוכחותנו יחד, משפחתה חבריה ואוהביה.
נקיים מפגש וירטואלי במוצאי שבת 12/3 בשעה 19:00 (זמן ישראל) לשיחה בעברית בכתובת:
https://us02web.zoom.us/j/83191773573?p ... F3a3ZzZz09
וביום ראשון 13/3 בשעה 13:00 (זמן ישראל) לשיחה באנגלית, בכתובת:
https://us02web.zoom.us/j/85300125287?p ... Jnek5VQT09

Dear friends and family,
Please join us for a virtual gathering to commemorate our beloved Michal.
We will all have a chance to share our memories of Michal, hear stories from her life, and get support sharing our common grief.
We will gather by zoom on Sunday, March 13 at 11:00 AM GMT at https://us02web.zoom.us/j/85300125287?p ... Jnek5VQT09
(A Hebrew gathering will be held on Saturday, March 12 at 5:00 PM GMT at https://us02web.zoom.us/j/83191773573?p ... F3a3ZzZz09)
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”