מעבר לאוכל מוצק

שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שרון_ג* »

מה עדיף -

סכנת חנק

או

המלון נשמט מידו?

נראה לי שהתשובה מגולמת בתוך השאלה, לא? ;-)
נוצה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 22:24

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נוצה* »

צודקת. עדיף שישמט מידיו. עד היום הוא מצץ את המלון לא אכל אותו, היום ראיתי חתיכה בפיו ונבהלתי. תודה.
נוצה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נוצה* »

לצרף אותו לארוחות המשפחתיות - זה עדיין בגדר חלום כי הוא עוד לא יושב. אולי אנסה להושיב אותו עלי בארוחה? נדמה לי שהוא ישלח ידיים למה שעל השולחן מתוך סקרנות, קשה לי לדמיין שהוא ממש יאכל כך.
שרון_ג*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שרון_ג* »

אולי פיספסת
קלטתי את הגיל. מה שכן פיספסתי זה את כמויות התמ"ל שהוא אוכל.
אכן, הוא מקבל באמצעותם מספיק חלבון.

לפני גיל שנה לא מומלץ לתת מוצרי חלב או עגבניה או ביצים,
על עגבניות אני לא יודעת. לגבי מוצרי חלב - נכון. לגבי ביצים - נהוג לתת קצת לפני גיל שנה כדי לאתר אלרגיה לפני חיסון ה- MMR.

עושים בדרך כלל מרק (בלי תיבול!)
אני תמיד עשיתי עם. הבנות שלי אנינות טעם. לא אוכלות אוכל תפל. מעדיפות משהו בטעם שדומה לאוכל שאכלו אצלי עוד בבטן;-)

אחרי שנתת לו כל אחד מהם לחוד במשך כמה ימים ובדקת שאין לו תגובה שלילית
את זה עושים כבר בגיל חצי שנה.

קציצות קטנטנות מבשר הודו אדום
למה קציצות?
בקציצות יש פירורי לחם וביצים. איך כל כך שליטה כמה בעצם בשר את נותנת.
אני הייתי מבשלת מרק עוף עם ירקות חתוכים לחתיכות ממש גדולות. מפרידה בין העוף הירקות והמרק, וטוחנת בכל פעם בשר דל פולקה שלמה, תפו"א, גזר, קישוא... להנ"ל לרוב אין אלרגיה. וכדאי להרגיל את הילדים קודם למזונות המלוחים ואח"כ למתוקים (שאליהם יותר קל להתחבר) כמו פירות.

תינוק שאינו יושב - זו אחת העדויות למערכת עיכול שאיננה בשלה מספיק לעכל מזון מוצק.
הסבירי לי בבקשה. לא בציניות. אני לא מכירה קשר כזה.

לצרף את התינוק לארוחות המשפחתיות.
אני בעד. מאד בעד. ומגיל חצי שנה לתחוב אצבע בכל מזון שמונח על השולחן ולתת לו לטעום את האצבע. (טוב, לא חובה לתת מנגו ברוטב אפרסק תותים ובוטנים, אם אתן מבינות למה אני מתכוונת, אבל בגדול הכוונה הכללית שיכיר את טעמי הבית).
שרון_ג*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שרון_ג* »

נדמה לי שהוא ישלח ידיים למה שעל השולחן מתוך סקרנות, קשה לי לדמיין שהוא ממש יאכל כך.
הידיים הרי בסופו של דבר מגיעות גם לפה בגיל שלו. מהר מאד הוא ילמד שתחיבת ידיים למזון היא דרך מעניינת להכיר טעמים חדשים.
רק תדאגי שתחזיקו אותו בתורות, אחרת את לא תזכי ממש לאכול כמו בנאדם.

יש לכם אולי נדנדה כזאת (יותר גבוהה מהטרמפולינה) שהוא יכול להיות ב"חצי ישיבה" לידכם?
נוצה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נוצה* »

שיכיר את טעמי הבית - הוא יהיה מכור לרוטב סויה ולשום, ויאהב צירופים משונים כמו כוס קפה עם חרדל טוב ליד?
נוצה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נוצה* »

אין לנו נדנדה, אנחנו מחכים שילמד לשבת כדי לקנות לו כיסא אוכל ולהושיב אותו איתנו. ננסה להחזיק אותו.
שרון_ג*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שרון_ג* »

בהצלחה!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוף, אני נטרפת מזה שאין לי עברית באינטרנט ואני צריכה להעתיק ממקום אחר...
אז בקצרה:
א. בגיל הזה, קציצות בלי פירורי לחם וביצים. הרי זה מה שכתבתי: רק בשר, פטרוזיליה ובצל קצוצים מאוד מאוד דק.
נדמה לי, שבגיל תשעה חודשים כבר מותר להתחיל לחשוף ללחם (ולגלוטן בכלל), אז בהדרגה אפשר גם להוסיף פירורי לחם לקציצות.
גם הפטנט שלך, עם פולקע שטוחנים, טוב.

אה, ושכחתי לצד העגבניות גם את פירות ההדר, שגם הם מזון עם פוטנציאל אלרגני גבוה. מומלץ לדחות לאחרי גיל שנה.

לגבי הישיבה העצמית כסימן מוכנות:
בליגת לה לצ'ה יש מידע רב בנושא המוכנות של התינוק למזון מוצק.
אחד העקרונות הוא, שיש להסתכל על התינוק ולא על לוח השנה או על מה שכתוב בספר.
למשל, זה שבדקנו מזון חדש במשך כמה ימים - לא נכון רק לגיל חצי שנה. נכון לכל מזון חדש, בפעם הראשונה שנותנים אותו, לתינוק קטן, בוודאי מתחת לגיל שנה, אבל אם הוא כמעט לא מעוניין במזון מוצק גם בגיל שנה - אז גם אז (במיוחד בגלל החשד לאלרגיות אצל תינוקות שדוחים את העניין במזון מוצק).
בין הדברים שלה לצ'ה מכוונת אותנו להתבונן בתינוק:
האם יש לו שיניים (לא בשביל לאכול, אלא כסימן שהגוף כבר מוכן לעכל), האם הוא מתעניין במזון שלנו כשאנחנו אוכלים, האם הוא מסוגל פיזית לקחת באצבעותיו מזון ולשים אותו בפה שלו, האם נעלם כבר רפלקס הדחיפה של מה שמכניסים לו לפה החוצה עם הלשון, וכן - אם יש ישיבה עצמאית, או כמעט עצמאית.
יש כנראה קשר בין ישיבה לבין בשלות של מערכת העיכול לאכול מזון מוצק, אבל לא מצאתי מראה מקום במחקר. מעניין. אנסה לבדוק את זה!

לגבי ביצים וחיסונים:
כן מצאתי שוב את ההמלצה המתועדת, לדחות את הביצה לאחר גיל שנה. גם אחרי גיל שנה, להתחיל עם חלמון מבושל היטב, ורק אחרי כן עם החלבון.
רעיון מצויין, לתת את החיסון אחרי שמנסים את הביצה ורואים שאין אלרגיה. להקדים מזון אלרגני מתחת לגיל שנה כדי להזדרז ולתת את החיסון בגיל שנה בדיוק ולא שבועיים אחר כך נשמע לי... לא נשמע לי טוב.

לגבי התיבול:
עד כמה שאני מבינה, יש בעיה עם מלח. מומלץ לא להרגיל תינוקות למזון מומלח. כדאי להתחיל בהיכרות עם טעמם הטבעי, העדין, של הירקות לפני שמפציצים את חוש הטעם העדין והטרי שלהם בהמון תיבול.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי דניאלה* »

תודה בשמת, גם אני קראתי שישיבה מעידה על מוכנות למזון מוצק, וכאמור בני עוד לא יושב. מצד שני כשנותנים לו "פתית" כאשר הוא בעגלה או בטרמפולינה הוא מחזיק יפה ואוכל. כנ"ל עם מלון ולחם. (לא שמעתי שצריך לחכות עם לחם לגיל שנה). בשעתו כשהוא אכל מרק הכנתי לו ללא כל תיבול מלבד עשבי תיבול. בעניין מוצרי החלב - נדמה לי שמתחילים לתת באיזור תשעה חודשים. מכל מקום הוא לא אוהב גבינה, אז אני רק שמה לו כף בתוך תערובת הפירות, לבד הוא לא אוכל. והביצה - התרשמתי (מרופאה בטיפת חלב) שאפשר לתת קצת לפני גיל שנה. הוא אוכל חומוס מגיל קטן מאוד, בכמויות מזעריות כמובן.
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

מה הגישה לגבי טונה (מקופסא)?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יאמי!
רק מה -- מלא כספית. וגם הורג דולפינים.
בקיצור: עדיף להמנע, לכל מי שמסוגל להתאפק.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

יש כנראה קשר בין ישיבה לבין בשלות של מערכת העיכול לאכול מזון מוצק, אבל לא מצאתי מראה מקום במחקר. מעניין. אנסה לבדוק את זה!
לא יודעת על מראה מקום רלוונטי, אבל בחודשי ההנקה הראשונים שלי נועצתי רבות בהדי הרפז, יועצת הנקה חיפאית מצויינת, ואוטוריטה בתחום ההנקה (בעיני לפחות), ואני זוכרת במיוחד את ההנחיה שלה לגבי יכולת ישיבה עצמאית כאינדיקציה לבשלות מערכת העיכול.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן, הדי ואני קיבלנו את הכשרתנו מאותם מקורות, ולכן שתינו אומרות את זה.
אני פשוט לא הצלחתי למצוא את האסמכתא! אבל טוב שהזכרתן לי, אברר שוב.

לא שמעתי שצריך לחכות עם לחם לגיל שנה
לא שנה, תשעה חודשים, בגלל הסיכון למחלת הצליאק עקב חשיפה מוקדמת מדי לגלוטן.
מוצרי חלב - יש תפיסות שמתחילות לפני גיל שנה. מי שמתעסקים עם אלרגיות זהירים יותר, ויש להם סיבות מוצקות להמליץ על דחיית מוצרי חלב לגיל שנה, כמו גם חלבון ביצה. זה לא אומר שכל ילד יסבול מאלרגיה כתוצאה מחשיפה מוקדמת, אבל זו המלצה להיות זהירים, מה גם שחלק גדול ממקרי האלרגיה לא מתגלים בחשיפה הראשונה, אלא יותר מאוחר, ואז לכי תתקני את מה שעשית לפני שנתיים...
אמא_של_נועה*
הצטרפות: 09 יולי 2004, 17:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נועה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_של_נועה* »

אחרי התלבטויות החלטתי לתת לנועה ביסקויט (במסגרת התנסות בטעמים שונים). הבעיה היא שכעת (נועה מתחילה לשבת), כאשר אוכלים ומושיבים אותה בכסא יש נטיה ל'דחוף' לה ביסקויט ליד- אותו היא מעדיפה בבירור על מזון אחר (ירקות מבושלים, קציצות, פירות ושאר אוכל בריא- אותו היא אוכלת לעיתים בכמויות קטנטנות).
אני חוששת שהיא תתרגל. האם יש לכם רעיון למזונות מפתים אך טעימים במקום?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ירקות מבושלים שלמים? יש כל מני. לבת שלי יש בהחלט העדפות, אז אפשר לנסות ירקות שונים.
שלי, לדוגמה אוהבת פלחי בצל מהמרק. עוד מזונות אהובים במיוחד הם גרגרי חומוס. מנגו. אבוקדו. אבל זה מאוד אישי....
טרה_רוסה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

כאשר אוכלים ומושיבים אותה בכסא יש נטיה ל'דחוף' לה ביסקויט ליד...אני חוששת שהיא תתרגל
זה תלוי רק בך. היא לא יכולה לפתוח את הארון ולקחת לבד ;-) . אולי את חוששת שאת תתרגלי...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

לא זוכרת, בת כמה היא? את מתארת שהיא רק מתחילה להתיישב, אז אני מבינה שהיא עוד לא בת שנה?
אם בכ"ז החלטתם על ביסקוויט כדאי שיהיה כמה שפחות מעובד.
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

במקום בסקוויט אני מחזיקה בתיק פריכיות אורז, את העגולות הקטנות, זה לא כל כך מתפורר ומלכלך את המנשא או העגלה וזה מעסיק אותו יופי!
אמא_של_נועה*
הצטרפות: 09 יולי 2004, 17:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נועה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_של_נועה* »

נועה בת כמעט שמונה חודשים וחצי. יש לה 4 שיניים. היא אוהבת לנגוס דברים ולווא דוקא לאכול אותם.
היא לא יכולה לפתוח את הארון ולקחת לבד . אולי את חוששת שאת תתרגלי...-מן הסתם...לכן אני מבקשת עצה.
פריכיות אורז מותר? זה לא משהו שקל לשאוף אותו?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

יש קרקרים משיפון ללא חומרים נוספים, למצבי נסיעות וטיולים.
אוריתי_אמא*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:01
דף אישי: הדף האישי של אוריתי_אמא*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אוריתי_אמא* »

מה לגבי דייסות? לבולו בן 10.5 חודשים שיונק (אוכל רק מרק כרגע וטעימות וממש דוחה פירות). עם איזה נוזל כדאי לתת את הדייסה אם בכלל? לחלב פרה אני ממש לא רוצה עדיין לחשוף אותו.
אלמוגית*
הצטרפות: 20 דצמבר 2004, 15:14

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אלמוגית* »

תינוקי שלי בן 6 חודשים אני מניקה אותו הנקה מלאה לאחרונה שמתי לב שהוא מאוד מתעניין באוכל שלנו ניסיתי לתת לו ירקות מבושלים אבל זה ממש לא הלך הוא עשה פרצופים איומים וירק הכל החוצה ניסיתי לתת לו פירות מרוסקים והוא ממש אהב אבל בטיפת חלב אמרו לי להתחיל עם הירקות כי יש מצב שאם הוא יטעם את הפירות המתוקים ולאחר מכן הוא לא ירצה את הירקות אז מה לעשות לדחות את מתן הפירות עד שהוא יתרגל לטעם הירקות?
ועוד שאלה עם איזה ירקות להתחיל? והאם להמתיק את הירקות?
אמא_בן_אור*
הצטרפות: 17 נובמבר 2004, 15:36

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_בן_אור* »

שלום אלמוגית
כיוון שאף אחת לא ענתה לך עדיין , אוכל להמליץ לך מנסיוני האישי.

אז מה לעשות לדחות את מתן הפירות עד שהוא יתרגל לטעם הירקות?
מנסיון זה נכון לתת קודם ירקות ורק לאחר שהתרגל לתת פירות.
העניין הוא איך לתת את הירקות. יש כל מיני תאוריות. אני התחלתי בלתת טעימות מכל ירק בנפרד כדי לראות אם אין תגובה אלרגית לירק ספציפי ורק לאחר שבוע בערך ערבבתי ביחד כמה ירקות .
עם איזה ירקות להתחיל? והאם להמתיק את הירקות?
לדעתי כדאי לתת בהתחלה גזר, בטטה, קישוא, דלעת וממש ממש לא להמתיק.
בהצלחה ובתאבון :-9
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נעמה* »

היי אלמוגית
ראשית רוצה להגיד מנסיוני ומניסיונן של אחרות המעבר לאוכל מוצק מאוד מאוד איטי והדרגתי .חשוב לתת כל פעם פרי או ירק אחד למשך מספר ימים וזאת על מנת לוודא שהילד אינו רגיש...
אני התחלתי בבטטה שהיא מתוקה, קישוא,דלעת גזר. בשלב מאוחר יותר ניסיתי תפוח ובננה בתחילה סירב ואז נתתי גרבר תפוחים מאוד אהב...
ולאט לאט הוספתי עוד מאכלים.
אומרים שבשלב ראשון לא כדאי לתת תפוח אדמה.וכמובן מאכלים נוספים שעלולים לגרום לאלרגיה כמו אפרסק...
שייהיה בהצלחה.
כוכב_הצפון*
הצטרפות: 16 פברואר 2005, 11:17
דף אישי: הדף האישי של כוכב_הצפון*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי כוכב_הצפון* »

קודם כל: נַאמַה-סְטֶיי לכן
מדי פעם ני נכנסת לאתר קוראת, מפנימה, לומדת, מתרגשת, לפעמים נעצבת והרבה גם צוחקת אז לכל הנשמות הפועלות פה - תבורכו!
ועכשו למה החלטתי לכתוב?
יש לי בן הוא בן 6 חודשים הוא יונק מלא, (פורמולה כשממש לא מסתדר לי ) והתחלנו עכשו עם פירות וירקות.
שאלתי היא: אני יוצאת לעבוד בקרוב, אעדר כ 9 שעות
נאמר שהנקה אחרונה הוא יקבל ב 7 בבוקר
האם הארוחה הבאה יכולה להיות פירות? וזו שאחריה ירקות? האם נחוצ להוסיפ חלב במשך הזמן הזה?
ומה לגבי? איכ אתן מציעות להתמודד עם גודש? איזה משאבה ידידותית ביותר?
ובכלל מה מומלצ כפירות וירקות לגיל הזה?
להוסיפ דייסות?
ואו מאלאן שאלות,,,,,:) תודה לכן
שירילירי*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 09:36

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שירילירי* »

הקטנה שלי בת 7 חדשים. יונקת הנקה מלאה. בטיפת חלב המליצו "לסדר" ארוחות ולהוסיף מרק ירקות. אני מאוד בעד סידור הארוחות אבל הקטנה שלי לא. טוב לה לנשנש ככה מתי שבא לה. העניין הוא שכך אני "משועבדת" לבית מבלי להיות מסוגלת לצאת אפילו לסופר לבדי ואם כן, אני כל הזמן חרדה שמה היא רעבה וצורחת...
ואני כל כך התגעגעתי לשעה לבד עם עצמי...(היא מסרבת לחלב אם בבקבוק)
העניין הוא שבגלל שהיא אוכלת לאורך כל היום, היא לא צורכת כמויות גדולות, לא רעבה ולכן לא ממש משתפת פעולה עם המרק שהמליצו עליו בטיפת חלב. (למה לאכול משהו חדש כשלא ממש רעבים?)
מה עושים?
טרה_רוסה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שירילירי, לא ברור משאלתך אם בתך לא יונקת בלבד או שטועמת גם מזונות אחרים?
שירילירי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שירילירי* »

ביתי יונקת. לאחרונה טועמת כזית גם מזונות אחרים. אבל הלחץ הסביבתי גורם לי לתחושת אשמה על כך שארוחותיה אינן מסודרות וכן שאינה אוכלת כמות סבירה של מרק ירקות ופירות (לפי טיפת חלב כ 120-180 מ"ג). אני חשה שלעיתים ההנקה נוחה לי יותר מאשר לשדל אותה לאכול כמויות מדודות של אוכל שאינו הנקה.
טרה_רוסה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אל תרגישי אשמה. אין שום סיבה ללחץ הזה. המעבר למזון מוצק לוקח זמן. זה תהליך. את יכולה לקרוא הרבה בדף זה על ה-מעבר למזון מוצק. נכון שההנקה יותר נוחה, אך את לא צריכה כל היום לשדל אותה לאכול מזון אחר. החליטי שאת מנסה לתת לה ארוחה אחת בצהריים של מזון שאינו חלב אם, ועוד פעם אחת בערב. אני התחלתי עם ירקות מאודים, ולא דווקא מרק. בגיל הזה כיף להם להחזיק את האוכל בעצמם, וזה לא חייב דווקא להיות ליד השולחן עם כפית.
אם את רוצה לצאת מהבית לשעה, את יכולה להניק אותה הנקה ארוכה ולצאת. אם היא תבכה, לא בטוח שזה יהיה דווקא בגלל שהיא רעבה, אך מי ששומר עליה יוכל להציע לה לנשנש מזון אחר. אם הסבה לבכי היא רעב, אני מניחה שהיא תאכל.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סיגל_ב* »

שירילירי,
הבת שלי בת 11 חודש ועדיין רק יונקת. גם היא מסרבת למיני מרקים או מעיכות, יש משהו במרקם הרך שהיא פשוט לא אוהבת. כשאני נותנת לה להחזיק חתיכת בננה ביד היא מעווה את הפרצוף רק מהתחושה של זה ביד!
הדבר היחיד שחביב עליה זה להחזיק ירקות קשים ולנשנש מהם. אולי משהו נבלע. היא אוהבת למשל מקל מלפפון או חתיכת צנונית. לכי תביני. ואני מסכימה עם טרה שכתבה: גיל הזה כיף להם להחזיק את האוכל בעצמם, וזה לא חייב דווקא להיות ליד השולחן עם כפית.

לאחרונה אני שמה לב שהיא מתחילה לאט לאט לגלות יותר ויותר עניין בדברים נוספים. לפחות לטעימה. ואז אחרי הטעימה היא בד"כ מסרבת (בנימוס) לביס הבא. וזה בסדר. זה באמת תהליך. אגב היא התחילה לגלות עניין באוכל - רק בגיל 9 חודשים, וגם אז לא בהתלהבות גדולה... ותחשבי שחודשיים עברו ואנחנו היום עדיין רק בשלב הטעימות.
לי באופן אישי זה לא מפריע בכלל, אני עדיין מתקשה לדמיין את עצמי נפרדת משלב ההנקה הבלעדית... אבל זאת אני. :-)

אם הסבה לבכי היא רעב, אני מניחה שהיא תאכל.
כאן אני חושבת אחרת ממך טרה. לא בדקתי את זה אבל אני בכלל לא בטוחה שתינוק שרגיל "לאכול ציצי" יוכל פתאום להשביע את רעבונו במוצק שאותו הוא אמור לאכול לראשונה. נשמע לי משימה מעט גדולה לתינוק קטן שנמצא רק בשלב הטעימות.
ממה שאני שמה לב אצל בתי, לבלוע למשל זו לא משימה טריוויאלית...
אמא_אוהבת*
הצטרפות: 17 יוני 2002, 23:43
דף אישי: הדף האישי של אמא_אוהבת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_אוהבת* »

שירילירי
אני ממש מבינה אותך. גם הבן שלי אוכל מעט ולא מסודר. הוא רק ינק עד לפני בערך חודש ואז התחיל לאכול קצת (הוא בן 10 חודשים).
אני מסכימה עם סיגל ב שתינוקות יונקים לא משביעים את רעבונם באוכל מוצק בהתחלה. שלי למשל אוכל קצת רסק פירות או מרק ויכול לבקש אחרי זה ציצי ולינוק עד שהוא שבע.
מה שאני מציעה לך (כדי להתעייף כמה שפחות (-: ) זה-
  • להושיב אותה איתך כשאת אוכלת ולנסות לתת לה קצת רסק פירות או כל דבר אחר. אם את יושבת לאכול מינימום 3 פעמים ביום יווצרו 3 הזדמנויות להציג לה אוכל. אם היא תרצה- שתאכל ואם לא - אז לא. בסוף זה יגיע...
  • גם הבן שלי לא יונק מבקבוק עד היום ובגלל זה הוא אוכל את החלב השאוב מכפית (כשאבא מאכיל אותו ואני לא נמצאת). זה נוח ולפי דעתי זה יתרון כי לא צריך אח"כ לגמול מבקבוק והם מפתחים את היכולת לאכול מכפית, כמו גדולים.
  • זה ממש מצב נפוץ שתינוק יונק לא מוותר על הציצי בשמחה בשביל אוכל מוצק, אז שלא ילחיצו אותך. מה שבאמת נכון זה שתינוק שבע שרק סיים לינוק, לא ירצה לאכול עוד משהו (הגיוני, לא?). אז את יכולה לנסות להאכיל אותה מספיק זמן אחרי הנקה אבל מספיק זמן לפני שתרצה ציצי שוב (למשל שעתיים אחרי הנקה)
בהצלחה
שירילירי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שירילירי* »

תודה לכן על החיזוקים.
אבל לגבי דבר אחד לא עניתן: איך יוצאים מהבית? אם היא כ"כ צמודה לציצי, מה עושים אם רוצים לצאת לשעה שעתיים?
מיה_ש*
הצטרפות: 15 מרץ 2005, 23:30

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיה_ש* »

שלום לכולם
כבר ארבעה חודשים שאני קופצת לביקורים באתר ואני חייבת לומר שאני מאוד נעזרת ונתמכת מנסיונם של אחרים, אז תודה ענקית
ועכשיו לשלב השאלה המכשילה
התינוק המתוק שלי בן שישה וחצי חודשים, לפני שבוע התחלתי לתת לו מרק ירקות לא בשמחה גדולה אני נהנית מאוד מההנקה וחוששת מאוד שהחלב יגמר לי אך מיכיוון שזו ההמלצה מטיפת חלב חשבתי שכניראה בגיל חצי שנה הנקה לא מספיקה, היום הוא אכל 200cc מרק ואני קצת נלחצתי מהכמות הגדולה והפסקתי לו את הארוחה, אחרי שעה בערך הוא קיבל ציצי ונרדם, אני רוצה להוסיף לו פירות אבל חוששת שברגע שהוא יתחיל לאכול "אוכל של גדולים" יגמר לי החלב זה מה שקרה לגיסתי ובכלל אני שומעת מהרבה נשים שהפסיקו להניק כי נגמר להן החלב ואני לא רוצה שזה יקרה לי אני חולמת להניק עד שהוא יאמר לי די אמא לא רוצה, מה לעשות כדי שלא יגמר לי החלב???
יונת_שרון*

מעבר לאוכל מוצק

ראי אין מספיק חלב. תמצית: לרוב מדובר בדברים שקל להתגבר עליהם, כמו קפיצת גדילה או שלא שותים מספיק.
מרינה*
הצטרפות: 12 פברואר 2004, 20:23

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מרינה* »

שלום
תינוקת שלי בת 9 חודשים, יונקת ואוכלת ירקות ופירות. האם ניתן להקפיא מרק ירקות טרי לכמה ימים.
אני לא מצליחה לבשל רק מנה אחת, וזורתק כל פעם. האם בהקפאה הירקות לא מאבדים ויטמינים?
תודה
עירוניתתת*
הצטרפות: 07 אפריל 2005, 20:20

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירוניתתת* »

ניתן בהחלט להקפיא רסק ירקות. הצעה נוחה - במגשית של קוביות קרח, למלא ברסק, לעטוף היטב בניילון דביק, ולהפשיר בכל פעם את הכמות הרצויה.
בהצלחה!
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיה* »

התינוק שלי בן שמונה וחצי חודשים, בגיל חצי שנה התחלתי לתת לו מרק ירקות ופירות,בחודש הראשון הוא אכל יפה אבל יום אחד אחרי שהוא אכל מרק הלכנו לטייל והוא הקיא את המרק, מאז הוא לא מוכן להכניס מרק לפה בשום אופן,אחרי נסיונות לשדל אותו לאכול את המרק וסירוב תקיף מצידו עשיתי הפסקה של שבוע (קיוויתי שישכח את ההקאה) ניסיתי לתת לו את המרק שוב הוא סירב ועכשיו התווסף לסירוב רפלקס הקאה, כל יום החלפתי את הירקות וכל פעם הוא כמעט הקיא עד ששלשום הוא הקיא את המעט שהצלחתי להאכיל אותו, מלפני שבוע הוא הפסיק לאכול גם את הפירות,עכשיו הוא יונק בלבד, אני חוששת שהנקה בלבד לא מספקת את הצרכים של תינוק בגילו,בפרט כשאני בעצמי לא אוכלת כל כך בריא.
שינוי נוסף שחל מהיום שהתחלתי לתת לו אוכל מוצק שהוא התחיל להתעורר בלילות, עד גיל חצי שנה הוא היה ישן לילות רצופים,ומאז הוא מתעוררכמה פעמים בלילה מקבל ציצי ונירדם, אני לא יודעת אם יש קשר בין הדברים .
אני אובדת עצות
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

העצה שלי זה להרפות...
לתת לו לעבור לאוכל מוצק בקצב שלו, ובדרך שלו.

בדרך שלו - הכוונה היא להגיש לו את האוכל בצורה שונה, כלומר לא אוכל טחון.
אני יכולה לספר לך שהבת שלי לא אהבה לאכול שום דבר מעוך, ומההתחלה אכלה רק דברים שהיא יכלה לחזיק בעצמה ביד (ירקות מבושלים, פירות חתוכים וכו'). בקיצור - נסי לגוון עבורו את צורות ההגשה.

בקצב שלו - חכי שהוא יביע עניין באוכל שאתם אוכלים. אני חושבת שזו הדרך הכי כייפית וטבעית בשבילם לגלות ולהכיר את האוכל המוצק.
מה שאני הייתי עושה בנקודה בה את נמצאת, זה להפסיק לגמרי להכין לו במיוחד מרק או פירות טחונים, ופשוט לצרף אותו לארוחות שלכם. בהתחלה הוא ישחק הרבה עם האוכל ויאכל מעט או בכלל לא, ולאט לאט זה ישתנה.

ממה שאת מתארת עולה אצלי תחושה של מאבק שלך ושלו סביב האוכל.
יש דף מאוד מעניין שנוגע בנושא הזה: תזונת ילדים על פי ציפיות ההורים.

אני חוששת שהנקה בלבד לא מספקת את הצרכים של תינוק בגילו
ההנקה בשלב הזה מספקת לו כל מה שהוא צריך. מהבחינה הזו אין לך מה לדאוג. את יכולה לקרוא על זה יותר בדף תזונת התינוק היונק.

עוד דף שעשוי לעניין אותך: מעבר לאוכל מוצק.

בהצלחה {@
מ_י*
הצטרפות: 04 יולי 2002, 00:28
דף אישי: הדף האישי של מ_י*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מ_י* »

משרד הבריאות ממליץ להתחיל במזון מוצק רק אחרי תום החודש השישי לחיים (חצי שנה מלאה). לפני כן זה עלול לעצור את הגדילה שלה.

זה רציני ממש? כלומר, למנוע ממנו לפני חצי שנה גם כשברור שהוא רוצה? הקטנצ'יק (בשבוע הבא חמישה חודשים...) כבר ממש מתלהב. לא רק מכניס לפה. רוצה ממש לאכול. אני קצת מתביישת לספר כאן מה הוא כבר הספיק לחסל בהתלהבות לפני שקראתי את ההמלצה הנ"ל. חוץ מזה הוא יונק במרץ, ולא נראה לי שחסר לי חלב. אני לא שוקלת אותו אבל הוא תינוק גדול וחזק. מאד "בן".
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

מ י, ככל הידוע לי ההמלצה מדברת על כך עקב חשש לאלרגיה למזון מכיוון שמערכת העיכול של הקטנטנים לא מספיק מפותחת בגיל הזה. מצד שני, נראה לי שאם הוא מאד מאד מתעניין אפשר להתחיל קודם. הגדול שלי היה גם הוא מאד להוט והתחלנו בגיל חמישה וחצי חודשים.
איילת_כבר_אמא*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 01:27

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי איילת_כבר_אמא* »

האם מישהי נתקלה במצב דומה ? מאז שינוקא עבר למזון מוצק (בין ארוחה לשתיים ביום), היציאות שלו התרווחו מאוד במקום 3 פעמים ביום, לפעם ב 3 ימים. המזון היא פירות וירקות, והילד לא רגוע, רואים שהקיבה מציקה, מצד שני הוא אוכל בתאבון רב, יש הצעות להקלה ?
יונת_שרון*

מעבר לאוכל מוצק

את נותנת לו תוספת ברזל?
דנהקמה*
הצטרפות: 19 יוני 2005, 15:43

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי דנהקמה* »

בן 7 חודשים. יונק בלילות, ואוכל ירקות טחונים(בטטה קישוא גזר עם עוף) ופירות. אז מה עכשיו? איך אפשר לגוון לו את הזוועה הטחונה הזו? אפשר כבר יוגורטים/טחינה/ירקות/לחם ובכלל? מתי אפשר לעבור מאותה תערובת דוחה לממש אוכל? עדיין לא צמחו לו שיניים..
איילת_כבר_אמא*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 01:27

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי איילת_כבר_אמא* »

לא יונת, אני לא נותנת לו תוספת ברזל....מצד שני עכשיו נראיה לי שהוא גם לא אוכל בכזה תאבון..
יונת_שרון*

מעבר לאוכל מוצק

איילת, נראה לי שכדאי לקחת צעד אחורה. לא לעשות "ארוחות" של מוצקים אלא רק טעימות. וגם בינתיים לתת לו רק מאכלים שנחשבים "בטוחים" כמו תפוח, בטטה וכו'. אם הכל יהיה בסדר תוכלי להוסיף לאט-לאט עוד דברים.

דנה, מה בוער? אין סיבה לתת לו "ממש אוכל" אפיחלו עד גיל שנה ומעבר. תני לו לטעום מהאוכל שלכם (בהנחה שזה לא משהו בעייתי) וכל תוכלי לראות מה הוא אוהב. כדאי רק לעשות את זה לאט-לאט -- להתחיל בדבר אחד, ורק אחרי כמה זמן שהוא אוכל אותו והכל בסדר, להוסיף מאכל חדש.
פצ'ה_פצ'ה*
הצטרפות: 20 יוני 2005, 12:37
דף אישי: הדף האישי של פצ'ה_פצ'ה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פצ'ה_פצ'ה* »

אני צריכה עזרה,
רוני בת שמונה חודשים. קראתי כאן על הקשר בין ישיבה לבשלות של מערכת העיכול ובכלל להסתכל מתי היא מוכנה וזה נשמע לי מאוד נכון, בגיל שבעה חודשים החלטתי להתחיל לנסות להאכיל אותה, היא עוד לא מתיישבת אבל מאוד סקרנית ומסתקרנת גם בפעולת האכילה שלנו. לדעתי עדיין מתייחסת לאוכל כאל עוד דבר מעניין שהיא פוגשת ולא ממש בעניין של לבלוע את זה רק לשחק עם המרקם המוזר, כשנבלע לה עושה פרצוף ורוצה רק לשחק עם הידיים ולא לפתוח פה. אני שמה לב שאני במקום שאני בונה את האמונות שלי שהן שונות משל אמא שלי ומשל הרבה אנשים סביבי אבל עדיין קשה לי להתנתק לגמרי מההשפעה הסביבתית ויחד עם הנסיון להאכיל אותה אני מרגישה שחודר לו הלחץ שהיא עוד לא אוכלת כמו שצריך (בקושי כפית ביום נכנסת) וכבר בת יותר משמונה חודשים והאם זה מפריע להבשלה של מערכת העיכול (כמו שקראתי בספר "טעמים ראשונים") ואיך אני בכלל יתחיל להאכיל אותה אם זה לא ישתנה, ציצי עד מתי? ולגבי האוכל אצבעות, כי יש בי גם את הקול שאומר - איזי, כשזה יבוא את תדעי אולי המרקם של הרסק לא מתאים לה ועוד נגיד חודש היא תתחיל ישר מאוכל בצורתו הרגילה. אבל איך? אם היא לא התרגלה כל כך לתהליך הבליעה ואין לה מספיק שיניים ללעוס (יש לה שתיים) איך ישר תאכל גזר שלם? אודה למי שיאכל לתמוך בקול השפוי שלי או לספר לי שזה באמת בסדר שעד לא יודעת מתי היא תחייה רק על ציצי, שלא יינזק דבר, ואיך אדע שהיא באמת בשלה האם כשזה יגיע זה יהיה ברור ואז היא פשוט תאכל בלי שאתחנן שתפתח את הפה (ויש לי עבר פולני...).
בורי_ועם_הארץ*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2004, 12:59

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בורי_ועם_הארץ* »

פצ'ה, הבנתי שארגון הבריאות העולמי ממליץ להניק מלא עד גיל שנה. מניחה שהם חושבים בעיקר על חברות עניות ששם האופציות גרועות, אבל בכל זאת!
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

הי פצ'ה :-)

מה שאני יכולה להציע לך זה להמשיך להקשיב גם לה וגם לתחושות הבטן שלך, ולהסיט הצידה את הקולות ה"חיצוניים" שיוצרים לחץ.

כמו שלא כל התינוקות מתחילים לזחול או ללכת באותו הגיל, כך גם העניין באוכל מוצק אינו מופיע באותו הגיל. האפרוחית שלי התחילה לגלות עניין אמיתי באוכל רק לקראת גיל שנה, למרות שהצעתי לה כבר קודם, ובאף שלב לא אהבה אוכל טחון. היא התחילה עם קוביות של ירקות מבושלים ופירות חתוכים ואח"כ עברה לדברים אחרים. בד"כ מאכלים שיכלה להחזיק בעצמה.

אני חושבת שכדאי לך לתת לה להכיר את עולם האוכל המוצק בקצב שלה (כלומר, לחכות קצת) ובדרך שלה (כלומר, לא להתעקש על טחון). הניסיון להכתיב לה את הקצב שלך ואת הדרך שלך יוצרים תסכול ועלולים להוביל למאבקי שליטה סביבה אוכל. יש על זה דיון מעניין בדף תזונת ילדים על פי ציפיות ההורים.

לגבי איכות התזונה שלה, הסירי דאגה מלבך. עד גיל שנה ההנקה מספיקה ומספקת. את יכולה לקרוא על זה יותר בדף תזונת התינוק היונק.

{@
פצ'ה_פצ'ה*
הצטרפות: 20 יוני 2005, 12:37
דף אישי: הדף האישי של פצ'ה_פצ'ה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פצ'ה_פצ'ה* »

הי פרח, תודה, הפסקתי להכין לה אוכל, אם אני אוכלת משהו מתאים אני מכבדת אותה במציצה (מלון, אבטיח...) וזהו, רציתי עוד חיזוק, אז שוב תודה (-:
טרה_רוסה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ובאף שלב לא אהבה אוכל טחון. היא התחילה עם קוביות של ירקות מבושלים ופירות חתוכים ואח"כ עברה לדברים אחרים. בד"כ מאכלים שיכלה להחזיק בעצמה.
גם אני לא נתתי אוכל טחון.
חתיכות פרי או מלפפון, מלפפון חמוץ או ירקות מבושלים בחתיכה שאפשר להחזיק ביד (גזר, קישוא, תפוח אדמה, בטטה, כרוב).
הגמד_חיוכון*
הצטרפות: 06 יולי 2005, 23:41
דף אישי: הדף האישי של הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי הגמד_חיוכון* »

פצה, טרה,פרח יונת ועוד.. זה ממש מעניין מה שאתן כותבות כאן על הארוחות הראשונות של הינוקים.
גם אנחנו מתמודדים עכשיו עם מתן אוכל לאיה, בעיקר משום שהיא כ"כ מתעניינת ומושיטה ידיים, בוהה בנו כשאנחנו אוכלים... וכו.. שאלתי את הרופאה הברלינאית מה היא ממליצה ופתאום היא שלפה מתכון לדייסת בשר(!!!) התפלאתי בכנות, והיא התיחסה אלי כאילו זה ממש ברור לחלוטין שזה הדבר הכי טבעי בעולם לתת עכשיו או אפילו אתמול...! מסתבר שכל האמהות כאן דוחפות בשר לעוללים.. אני מנסה בימים אלה לברר מה המקור של זה- שמא הקור הרב?
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

הבהרה: אני חיה בברלין,
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

הגמד חיוכון, בת כמה איה?

ופתאום היא שלפה מתכון לדייסת בשר(!!!)
וואללה? ממש בשר בקר, לא עוף?

אני מנסה בימים אלה לברר מה המקור של זה- שמא הקור הרב?
כנראה מתוך דאגה שהילדים יקבלו חלבון עשיר... :-)

גם ההנחיות הרשמיות של משרד הבריאות בארץ שונות ממה שמומחים בתחום התזונה מאמינים שנכון ורצוי.
למשל - הם ממליצים להתחיל לתת בגיל חצי שנה מרק טחון שמכיל ירקות ועוף.
לעומת זאת, יש המלצה אחרת, הגיונית יותר - לא לתת לתינוקות מתחת לגיל 10 חודשים, או מתחת לגיל שנה שום חלבון מן החי - כלומר לא ביצים, לא מוצרי חלב ולא בשר - משום שהם יוצרים עומס שמערכת העיכול עדיין לא בשלה להתמודד איתו, ולהתחיל עם חלבון מן הצומח (לביצה יש גם סיכוי לפתח תגובה אלרגית אבל זה נושא אחר).

שיהיה בתאבון לאיה :-) |גזר|
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

איה בת 5 חודשים. אני יכולה לרשום לך בדיוק את המתכון פרח, כתוב כאן בפירוש שזו הדייסה הראשונה(!) המומלצת לתת לתינוקות מגיל 4 חודשים: 100 גר ירקות, 60גר תפו"א, 45 גר מיץ פירות, 8 גר שמן 30 גר בשר- לא מפורט איזה בשר אך הדייסה נקראת דייסת בשר... לאברור למה- יש יותר ירק כאן מבשר. ואחכ באותו דף רשום מתכון לדייסה מחלב רגיל 200 גרם וקוואקר או כדומה וזה אמור להיות חודש אחרי. לא נשמע מוזר?
מברור שערכתי בין חברות גרמניות עלה שכולן מאכילות בשר וכבר מגיל 4-5 חדשים. לפחות פעמיים שלוש בשבוע. זה מקובל מאוד..
מצד שני יש כאן מערכת אלטרנטיבית ענפה הכוללת דוקא המון סייגים מצד האחיות והרופאיםלרפואה הקונבנציונלית - כמו למשל ששאלו אותנו אם אנו מעונינים בכלל לעשות חיסונים הבנתי שבארץ ובמקומות אחרים יש להתעקש, או לפחות לבקש לא לעשות חיסונים אם לא רוצים/ שלא לדבר על בית החולים שבו הלידה טבעית ול\א דוחפים כלום בלי לשאול את היולדת, נעים לגמרי בקצב שלה, מחתלים את התינוקות אח"כ בחיתולי בד, מסבירים לכל מי שרוצה לשמוע על מהות החיתול בבד ועוזרים רבות בהנקה. לא פלא שנשארתי שם אחרי הלידה 5 ימים מלאים...אבל על כך עוד אספר אולי בסיפור הלידה שעוד יופיע בקרוב.
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

אגב-תודה פרח . אכן יש תיאבון ניסינו היום אגס מתוק ונתקלנו באותם העוויות פרצוף מצחיקות שהרבה כאן דיווחו עליהן. אבל כשלא המשכנו להאכיל כי חשבנו שהיא לא מעוניינת היא פתאום הושיטה לשם שוב יד וביקשה ואז היא שיחקה עם הkגס המון בפה והיתה די מרוצה לשימחתינו והתרגשותינו הרבה...
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

קודם כל טוב לשמוע על כל הדברים הטובים. (השאלה אם תרצו לחסן :-0 , העידוד לחיתולים רב פעמיים, לידה בקצב של היולדת וכו'). איזה כיף! {@

לא נשמע מוזר?
המתכונים הללו בעייתיים בעיני מכמה בחינות:
  1. כאמור - החשיפה המוקדמת של מערכת העיכול לחלבון מן החי (את מציינת בשר וגם חלב).
  1. קוואקר הוא שיבולת שועל, שמכילה גלוטן. חשיפה לגלוטן לפני גיל 9 חודשים עלולה לגרום לאי סבילות של הגוף לגלוטן (ראי מחלת צליאק).
  1. נראה לי שממש לא פשוט לעכל ביחד (ועוד בגיל 4 חודשים!) מזונות כ"כ שונים: בשר + שמן + פירות + ירקות + תפו"א בדייסה אחת.
  1. אני אישית לא בעד לטחון הכל, מכל מיני סיבות. יש על הנושא הזה דיונים במעלה הדף. את יכולה לחפש ולקרוא. מעבר לזה - ראית בעצמך איזו הנאה זו בשבילה להחזיק חתיכת אגס.
והכי חשוב זה שתמשיכי להקשיב לה ולעצמך ולעשות מה שנכון בעינייך :-)
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

פרח תודה על העידוד והשיתוף בידע שלך
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

עבר קצת זמן אבל כעת יש לי עוד ועוד שאלות..
איה שלנו ככ מתעניינת באוכל, היא כמעט בת 6 חודשים, והיום נתתי לה קצת גזר אורגני מבושל מרוסק. ופתאום חשבתי על הטמפרטורה של האוכל.
ובכן כמה זה חשוב לתת את האוכל חמים? חיממתי קצת והיא אכלה ממש כמה כפיות טובות וחייכה והיתה מאוד מרוצה.
אבל גם כשנתתי לה אגס לא חמים היא אכלה ושיחקה והתענינה באותה מידה. האם יש מיני אוכל שרצוי לחמם וכאלה שלא?
ומה בנוגע לכמויות?- עד עכשיו נתתי קצת לטעום מידי פעם.
ההרגשה שלי היא שאם אתחיל לבשל ולהכין עוד ועוד זה יתקבל די בברכה.
אבל גם קראתי כאן הרבה על כמה שהאוכל הוא רק משחק בהתחלה ולא ממש ממש נחוץ לגדילה, וגם בא לי עוד להמשיך בהנקה מלאה
עד כמה נתינת האוכל עכשיו יוצרת דפוס שבו התינוקת תחדל לאט לאט לינוק?
וגם עכשיו כשהיא ככ מתעניינת בסביבה היא כמעט ולא מצליחה להרדם ביום או בלילה- בלי לינוק.
.. בגלל הגירויים מסביב, וקצת קשה כשיש רק חדר אחד גדול כמו בדירה שלנו אין אפשרות ללכת לחדר אחר עם פחות גירויים..
אז מצד אחד אני חוששת שתהיה שבעה מידי כדי לינוק ולהירדם ומצד שני היא ככ רוצה אוכל רגיל ונהנית ממנו,
נראה לי שצריך פשוט לנסות לאט ולקחת את הזמן עם האוכל..
בכל אופן אודה מאוד על התיחסות לנושא הספציפי ..
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

<שוב אני ;-) >

_האם יש מיני אוכל שרצוי לחמם וכאלה שלא?
ומה בנוגע לכמויות?- עד עכשיו נתתי קצת לטעום מידי פעם._
התשובה שלי לשתי השאלות הללו היא - תשאלי אותה :-)
אני לא צוחקת. היא יודעת מה טוב לה - אם היא מעדיפה מאכלים קרים או חמימים, וכך גם לגבי הכמויות.
תנסי ותראי איך היא מגיבה (כמו שכבר ניסית עם הגזר והאגס).
כל מה שאת צריכה זה להקשיב לה.

מה שכן, לא הייתי מציעה לך לנסות הרבה מאכלים חדשים בבת אחת, בגלל העומס על מערכת העיכול שצריכה להתרגל אליהם.
ישנה המלצה (שלא תמיד זכרתי למלא אחריה :-) ) לתת מאכלים חדשים בבוקר או בצהריים, כדי שאם תתפתח אליהם תגובה אלרגית יהיה יותר נוח להגיב אליה מאשר בלילה.

אבל גם קראתי כאן הרבה על כמה שהאוכל הוא רק משחק בהתחלה ולא ממש ממש נחוץ לגדילה, וגם בא לי עוד להמשיך בהנקה מלאה
....
אני חוששת שתהיה שבעה מידי כדי לינוק ולהירדם
אל דאגה!
מאחר והנקה מספקת צרכים נוספים מעבר לאוכל, בתך תמשיך לרצות ולבקש לינוק.
המעבר לאוכל מוצק הוא הדרגתי. בהתחלה, כמו שכתבת, מדובר בטעימות ובמשחק.
וגם כשהיא כבר תגעי לשלב בו היא תאכל ארוחה שלמה של מזון מוצק, אני מנחשת שהיא תבוא אלייך לקבל את הקינוח, ובטח שבטח כדי להירדם.

נראה לי שצריך פשוט לנסות לאט ולקחת את הזמן עם האוכל..
בדיוק!

{@
נועה_נועה*
הצטרפות: 12 יולי 2005, 23:18
דף אישי: הדף האישי של נועה_נועה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נועה_נועה* »

שבעה מידי כדי לינוק
אל תדאגי, הרי ציצי זה לא רק אוכל!!!

לגבי הטמפרטורה, כמו שאמרה עירית לוי תבדקי איתה, רק שימי לב שלא יהיה חם מידי. אוכל מחומם זה יותר רצון שלנו מאשר של התינוקות. אני למשל לא מסוגלת לאכול אוכל מבושל קר (זה נותן לי הרגשה לא טובה) לילד שלי ממש לא מפריע.
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

תודות רבות על התגובות. זה רק חיזק בי משהו שידעתי...
אז למה תמיד אומרים שחשוב שהאוכל תמיד יהיה בטמפרטורה הנכונה? לא קר מידי ולא חם מידי? האם זה נכון רק לגבי האוכלים חלב מבקבוק?
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

אז למה תמיד אומרים שחשוב שהאוכל תמיד יהיה בטמפרטורה הנכונה? לא קר מידי ולא חם מידי?
  1. אוכל חם מדי מן הסתם יכול לגרום לכוויות.
  2. אוכל קר מדי, אם תשאלי אימהות יוצאות פולניה, יכול לגרום לדלקת ריאות ;-) ;-) (כתבתי בצחוק, כן?)
  3. ישנן גישות תזונתיות שונות שמדברות על כך שמזון ושתיה צריכים להיות בטמפרטורת הגוף. נתקלתי בזה למשל בשיטת האיור-וודה, וגם בדף רק מים בהקשר של שתיה.
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

כשאני אומרת לא חם מידי ולא קר מידי אני מתכוונת לא לשורף או מהמקרר,
אני מתכוונת לטמפרטורה מדויקת ואפילו ראיתי כאן אמהות עם מכשיר כזה חשמלי לחימום האוכל או הבקבוק שמצפצף בטמפרטורה הרצויה.
זה נראה דבר ברור מאליו כאן שלא נותנים אוכל לא מחומם קצת. ובלי קשר לשיטות מסוימות כמו האיור וודה וכד"
אבל אני גם אסתכל בדף שרשמת לי. תודה
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

_כשאני אומרת לא חם מידי ולא קר מידי אני מתכוונת לא לשורף או מהמקרר,
אני מתכוונת לטמפרטורה מדויקת ואפילו ראיתי כאן אמהות עם מכשיר כזה חשמלי לחימום האוכל או הבקבוק שמצפצף בטמפרטורה הרצויה._
אאאאאאאאה... :-)
אם כך, אני אומרת - עזבי מכשירים חשמליים. תסמכי על החושים שלך ותני לה אוכל בטמפרטורה שהיית מגישה לעצמך.

מה שמזכיר לי להציע לך פשוט לצרף אותה לארוחות שלכם (היא כבר יושבת?) ולתת לה לטעום. חלק מהכיף של לאכול זה לא רק האוכל עצמו אלא גם המפגש המשפחתי סביב השולחן.

אבל אני גם אסתכל בדף שרשמת לי
כמו שבטח כבר קראת שם, הוא מתייחס למבוגרים, לא לילדים.
הגמד_חיוכון*

מעבר לאוכל מוצק

כן, זה הפיתרון לתת לה כמו שמרגיש לי נכון,
אבל מדהים העולם השלם הזה של הנחות ותכשירים שקונים כדי לחמם ולהגן..
ולא, איה עדיין לא יושבת היא היתה בת חצי שנה אתמול..! והיום עשתה את ההיפוך הראשון שלה..
את אנחת הרווחה של אמי השכנים פה בבלוק שמעו מתוך הטלפון..
ואם אחזור לענין הלצרף לארוחותינו- אבל אנחנו אוכלים לחם, וסלט עם שמן ןגרגרים או כל מיני דברים שהמלצת לפני כן לא לתת,
אז האם את טוענת שכדאי לתת ולו רק לשם הטעימות ולא לקחת אותך מילה במילה...?
או שמא את מתכוונת ש דההההה! ברור שאת אלה לא לתת אלא רק דברים שנראה לי מתאימים להציע לה לטעום...?
פרטי שתפי ונזפי...סתם.. אבל האירי שוב את עיננו, זה נעים לנו..
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

דההההה! ברור שאת אלה לא לתת אלא רק דברים שנראה לי מתאימים להציע לה לטעום...?
:-D
אכן, בינתיים באופן סלקטיבי.
עוד חצי שנה היא כבר תיקח חלק מלא בארוחה.

_ולא, איה עדיין לא יושבת היא היתה בת חצי שנה אתמול..! והיום עשתה את ההיפוך הראשון שלה..
את אנחת הרווחה של אמי השכנים פה בבלוק שמעו מתוך הטלפון.._
:-D
מזל טוב! |עוגה|
לגבי הישיבה - קראתי פה פעם (אולי אפילו בדף הזה) שיש קשר בין בשלות התינוק לשבת לבין בשלות מערכת העיכול שלו לעכל מזון מוצק.
אין לי מושג עד כמה זה נכון.
אני יכולה רק לספר לך שבתי התיישבה יחסית מאוחר (לקראת גיל שנה) ובהתאמה, גם גילתה יחסית מאוחר עניין במזון מוצק.
אני חושבת שמה שאת יכולה לקחת מזה, זה את ההבנה שאין מה למהר או להלחץ אם היא עוד לא אוכלת ארוחה ממש, או להצמד לאיזה ספר או להוראות כתובות, אלא ללכת איתה ובקצב שלה.
נועה_נועה*

מעבר לאוכל מוצק

הקטנה שלי בת 8 חוד' התיישבה רק עכשיו, אבל מאד מגלה עניין באוכל.
מה שאנחנו עושים, כשאנחנו יושבים לאכול אני חותכת עבורה מלפפון/גזר/תפוח (הכל חותךבצורת אצבע - יעני מלבן ארוך) היא יושבת עלי ומחזיקה את האוכל שלה.

יש שני מאמרים של ורד לב (אני לא טובה בקישורים, אבל אנסה) בנושא מעבר לאוכל מוצק. כדאי לך לקרוא.
מה לתת? הכי פשוט ירקות ופירות (לא טרופיים).
לא מומלץ לתת עגבניה, גמבה, חציל, פלפל, תפו"א.

מתי לתת? עירית לוי צודקת, יש קשר בין תחילת אכילה לבין ישיבה יציבה, אבל לא רק. שיניים זה גם סימן לתחילת מוכנות, רפלקס הלשון (בתחילה הם דוחים כל דבר קטן שנכנס לפה ע"י הוצאת הלשון) שנעלם והכי חשוב רצון התינוק. האם הוא מראה עניין או לא.
נועה_נועה*

מעבר לאוכל מוצק

http://www.5-elements.co.il/[po]ShowDoc Section Baby5[/po].asp?SectionID=22&DocID=709
http://www.5-elements.co.il/[po]ShowDoc Section Baby5[/po].asp?SectionID=22&DocID=743

אני מקווה שככה עושים קישור. בכל מקרה יש שם גם פורום מקצועי, מנוהל ע"י ורד לב (עכשיו בחול ומיכל מסורי מחליפה אותה). את יכולה לשאול שם כל שאלה ולקבל תשובה מקצועית.
בהצלחה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

קראתי פה פעם (אולי אפילו בדף הזה) שיש קשר בין בשלות התינוק לשבת לבין בשלות מערכת העיכול שלו לעכל מזון מוצק.

אור הוציאה שיניים בגיל 5 ח', התישבה בגיל 6 ח' אבל עד גיל 10 ח' אוכל היה משחק.
(אחרי שנתיים) נטע התחילה לשלוח ידיים לצלחת שלי בגיל 5 ח' ואני חיכיתי לסימני בשלות נוספים.
בגיל חצי שנה היא התישבה ואני נתתי לה לאכול. אחרי שבועיים בקעו שיניים. עכשיו בגיל 7 ח' היא אוכלת יותר מאחותה הגדולה.

מסקנה: לכל אחד הקצב שלו וצריך גם רצון חוץ מאשר בשלות של המערכת.
<לאאאאאאא!>
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

נועה ו ה עוגיה צודקות. יש עוד מרכיבים במוכנות למעבר לאוכל מוצק, והם מפורטים במאמר הראשון של ורד שנועה צירפה. נושא הישיבה עלה כשדיברנו על לצרף את בתה של חיוכון לארוחות המשפחתיות.

לגבי מזונות הלא מומלצים לפני גיל שנה, הנה הרשימה המלאה (למיטב ידיעתי):

ביצים* - יש תינוקות שמפתחים אליהן תגובה אלרגית.
שומשום* (טחינה, חלבה וכו') - יש תינוקות שרגישים אליו או שמפתחים רגישות אם נחשפים אליו מוקדם.
בוטנים* (חמאת בוטנים, במבה) - כנ"ל.
חיטה, שעורה, שיבולת שועל (קוואקר)* - בגלל שמכילים גלוטן. תינוקות שנחשפים אליו לפני גיל שנה או 9 חודשים (תלוי את מי שואלים) עשויים לפתח מחלת צליאק שפירושה אי סבילות של הגוף לגלוטן.
דבש* - יש בו חיידק בשם בוטולינום שמבוגרים יודעים להתמודד איתו אך עשוי להיות מסוכן לתינוקות.
חלבון מהחי (בשר, מוצרי חלב וחלבון ביצה)* - כבד מדי למערכת העיכול הזעירה והחדשה.
ירקות ממשפחת הסולניים* (עגבניות, תפו"א, חצילים, פלפל, גמבה). ירקות אלו מכילים סולנין - חומר רעיל שאצל מבוגרים בריאים הכבד יודע לנטרל ושלא רצוי להעמיס על כבד של תינוק.
סויה* - מכיוון שמכילה פיטו אסטרוגן (אסטרוגן בצורתו הצמחית).
פירות הדר*
פירות טרופיים*
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

הוספתי את הקישורים שנועה הביאה בראש הדף. הם מצויינים וכדאי להתחיל מהם.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי רק_טוב* »

ביצים - יש תינוקות שמפתחים אליהן תגובה אלרגית
למי שמחסן את ילדו, קראתי שמומץ לתת ביצה לקראת גיל שנה לפני החיסון של גיל שנה, מאח והוא מכיל מרכיבי ביצה וחשוב לדעת מראש על רגישות במידה והיא קיימת.
סויה - אני לא זוכרת למה
רק בשבוע שעבר פורסמו המלצות של משרד הבריאות בנוגע למתן סויה לתינוקות בפרט ואכילת סויה בכלל, למיטב הבנתי יש לסויה השפעה על ההתפתחות ההורמונלית.
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

למי שמחסן את ילדו, קראתי שמומץ לתת ביצה לקראת גיל שנה לפני החיסון של גיל שנה, מאח והוא מכיל מרכיבי ביצה וחשוב לדעת מראש על רגישות במידה והיא קיימת.
אם אני לא טועה, קראתי פעם אצל שרון ג שבגלל הרגישות הזו שינו את הרכב החיסון וכיום הוא כבר לא מכיל ביצה. לא בטוחה...
<הולכת לבקש ממנה לבוא לכאן>

רק בשבוע שעבר פורסמו המלצות של משרד הבריאות בנוגע למתן סויה לתינוקות בפרט ואכילת סויה בכלל, למיטב הבנתי יש לסויה השפעה על ההתפתחות ההורמונלית.
וואללה!
מצאתי את הכתבה ב- Ynet: מש' הבריאות ממליץ: תנו פחות סויה לילדים
השאלה היא אם מדובר רק בסויה מהונדסת או גם בסויה אורגנית.
מישו יודע?
שרון_ג*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שרון_ג* »

שינו את הרכב החיסון וכיום הוא כבר לא מכיל ביצה
למיטב ידיעתי כיום מגדלים את החיסון על פיברובלסטים של עוברי אפרוחים, והחשש היה שיהיו בחיסון שיירי חלבון ביצה שיהיו בעייתיים לאנשים הרגישים לחלבון.
הסתבר שרוב תופעות הלוואי החמורות שקרו לאחר מתן MMR, הופיעו באנשים שלא היתה להם רגישות כזו בכלל.
מכאן הסיקו שהמדובר בתגובת רגישות לחומר אחר בחיסון.
ייתכן שהמדובר ברגישות לג'לטין או לנאומיצין שמשמשים כחומרים משמרים במספר חיסונים.
1122203098647]מאמר בנושא 1654[/po]&stored search=&FIRSTINDEX=0&sortspec=relevance&resourcetype=1,2,3,4
סיגל_ב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סיגל_ב* »

השאלה היא אם מדובר רק בסויה מהונדסת או גם בסויה אורגנית.
שאלה שגם אני מתחבטת בה הרבה.
אולי נעביר אותה לדף יותר מתאים?
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

דיברתי על זה הבוקר עם לאפיס ולינקס. הן נטולות מחשב כרגע, אז אכתוב כאן את המידע שקיבלתי מהן:

הסויה מכילה פיטו-אסטרוגן, שהוא האסטרוגן בצורתו הצמחית. הוא קיים בסויה מעצם היותה סויה, ומן הסתם גם בסויה האורגנית.

לגבי סויה מהונדסת או אורגנית - בארץ מיוצרת רק סויה אורגנית (וזה גם מצויין על האריזה), כך שאם קונים תוצרת הארץ אפשר להיות שקטים מהבחינה הזאת (שזה אורגני, ולא שזה נטול פיטו-אסטרוגן, כאמור).

לגבי המחקר - מסתבר שהוא לא חדש, אבל מסיבה כלשהיא פורסם פתאום עכשיו. המחקר לא הוכיח באופן חד משמעי שיש בעיתיות באכילת סויה, ולכן כרגע ההמלצה ניתנה לילדים בלבד.

<אבקש מהן להכנס ולהרחיב כשהמחשב שלהן יחזור לעצמו.>
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

_האם סויה טובה לבריאות
העתקתי לשם את מה שכתבתי כאן. נתראה שם :-)
צביה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 22:41

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי צביה* »

לגבי ההמלצות של עד גיל שנה-
וברגע שמגיעים לגיל שנה, הכל (באופן עקרוני) בסדר?
יש דברים שרצוי לדחות גם מעבר?
(כמובן בהנחה שאין אלרגיות שהתגלו עד כה, וכל מזון חדש ניתן בניפרד ובהדרגה..)
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

צביה,
למיטב ידיעתי (הלא מקצועית) אחרי גיל שנה אין המלצות ספציפיות מעבר לאלו שציינת (כל מזון חדש ניתן בניפרד ובהדרגה).

אני מניחה שכאן יש מקום לשיקולים אישיים הקשורים לדרך חיים ולהעדפות תזונתיות.
יש כאלה שימנעו ממזונות מעובדים או סינטטיים, יש כאלה שימנעו מבשר בקר או בשר בכלל, יש כאלה שיעדיפו מזון אורגני בלבד וכו'.

לא מזמן קראתי התייחסות מעניינת של צפריר שפרון לנושא. לתפישתו, אם עד גיל שבע פלוס מינוס מקפידים על תפריט של מזון טבעי, לא מעובד, ולא מהונדס (מבלי להחמיר יתר על המידה), לאחר גיל זה, ילדים יטו לבחור בעצמם במזונות שטובים ובריאים להם.
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

מה בקשר לאורז? מאיזה גיל אפשר לאכול אורז?
אצלינו בבית אוכלים הרבה אורז 9-:
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

מה בקשר לאורז? מאיזה גיל אפשר לאכול אורז?
למיטב ידיעתי לא צריך לחכות איתו לגיל 9 חודשים או שנה, מכיוון שאינו מכיל גלוטן (בניגוד לחיטה, שעורה ושיבולת שועל).
כמובן שעדיף אורז מלא.

ישנה גישה פחות נפוצה, לפיה אין לתת לתינוקות פחמימות משום סוג עד גיל שנתיים.
לא התעמקתי בה. את יכולה לחפש במעלה הדף ולקרוא.
נסיכת_השום*

מעבר לאוכל מוצק

המלאכון שלנו כבר מתעניין באוכל, בגילו המאוד צעיר, קצת יותר מארבעה חדשים.
אבל כמו דברים אחרים שבאים אצלו מוקדם (קולות, גודל, משקל, שיניים) אנחנו כבר לא מופתעים...
לפני שבוע בערך, אכלנו מרק ירקות ועוף שהכנתי, וכמו כמעט תמיד, הוא היה עלינו (במקרה הזה על אישי), וניסה כמו פעמים אחרות לקחת את האוכל מהצלחת של אישי, או אולי את הצלחת עצמה...
אז לאחר שקראתי פה כמה עצות, החלטתי להביא לו צלחת משלו, וכפית משלו, הוצאתי גזר מהמרק, אישי מעך אותו עם מזלג, והילדונון כל כך נהנה... עד שהתעייף, בקש לינוק ונרדם...
יום אחר כך מצאתי גזר בקקי...
בקשר לאורז, פשוט תהיתי מעבר לעניין הפחממתי, אם זה לא מסוכן, כי זה לא ממש נמעך.
וגם אצלינו בבית מוסיפים לאורז במקרה הלא מטובל קצת מלח וחמאה. זה בעייתי? או שכדאי את האורזים הבאים לבשל בלי מלח ועם שמן זית?...
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי רק_טוב* »

את צודקת בנוגע לאורז, הוא יכול להישאף לקנה, אם את בכל זאת רוצה לתת, תבשלי אותו במרק עד שיהיה מאוד רך (אפילו דייסתי). אצלנו זה לא התקבל בברכה ע"י הפיצי אולי אצלך יאהבו יותר.
עירית_לוי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עירית_לוי »

וגם אצלינו בבית מוסיפים לאורז במקרה הלא מטובל קצת מלח וחמאה. זה בעייתי?
  • חמאה - היא חלבון מהחי ולכן בעייתית לפני גיל שנה.
  • מלח - מכביד על הכליות ועלול גרום לבעיות בגדילה. גם איתו עדיף לחכות עד לקראת גיל שנה, וגם אז לא להגזים בכמות.
קצת יותר מארבעה חדשים.
למרות שלפי הסימנים שאת מתארת (שיניים, עניין באוכל) יש בשלות, אני לא בטוחה עד כמה זה נכון להתחיל עם מוצקים בגיל 4 חודשים.
למיטב ידיעתי, חשיפה מוקדמת מדי למזונות מוצקים עשויה לגרום בהמשך להפרעות בעיכול ולאלרגיות.
איך מגיבה מערכת העיכול שלו? כדאי לעקוב ולראות שהאוכל לא גורם ל לו אי נוחות, גזים, כאבי בטן וכדומה.
אני לא יודעת אם אני צודקת. אשמח לשמוע מה אומרות המומחיות לעניין.

בקשר לאורז, פשוט תהיתי מעבר לעניין הפחממתי, אם זה לא מסוכן, כי זה לא ממש נמעך.
אני באופן אישי לא חושבת שהוא מסוכן מבחינת הצורה שלו (לגבי גיל 4 חודשים - כאמור - זה כבר נושא אחר).
האם הוא יודע לבלוע כמו שצריך?
נסיכת_השום*

מעבר לאוכל מוצק

אני לא בטוחה עד כמה זה נכון להתחיל עם מוצקים בגיל 4 חודשים
גם אני חושבת ככה, אבל חשוב לי להיות קשובה לגמרי לרצונות שלו, ולתת לו להתעסק בדברים שהוא מתעניין בהם. וקשה לומר שהוא ממש אוכל, אלא יות משחק וטועם מהארוחה שלנו. קודם גם נתנו לו לטעום בננה.
אבל באמת הייתי רוצה לשמוע מה הדעה המומחית בעניין.

האם הוא יודע לבלוע כמו שצריך?
ממש לא...
נועה_נועה*

מעבר לאוכל מוצק

אני לא בטוחה עד כמה זה נכון להתחיל עם מוצקים בגיל 4 חודשים
לא מקצועית, אבל יודעת דבר או שניים ;-)

אפשר להתחיל בגיל 4 חוד'.
כמובן, במידה ו התינוק מראה סימני רצון ברורים , ולא סתם מנסה למשוך את הצלחת.
כדאי שהמינונים יהיו קטנים והטעימות תיהינה בקצב שלו . אני באופן אישי הייתי נותנת ירקות/פירות 'פרווה' (יענו, בלי מלח/פלפל....בכלל). את יכולה לבשל לו במים גזר/ דלעת בטטה...או לתת חתיכה של תפוח (קמחי), אגס, בננה...

_האם הוא יודע לבלוע כמו שצריך?
ממש לא..._
למה את מתכוונת ממש לא...ניסה וכמעט נחנק, השתעל....
האם הוא מכניס דברים אחרים לפה (ככה הם גם לומדים להבחין בין מה אוכל ומה לא)?

כדאי להתבונן בו כשהוא מנסה לקחת את הצלחת שלכם. האם כוונתו הצלחת (כי היא במקרה שם וגם אם היה ספר/משחק הוא היה לוקח) או בגלל שזה אוכל, והוא מזהה אותו ככזה.
לא רוצה להלחיץ, אבל תשובתך בעניין הבליעה בעייתית קצת.

דרך אגב, סימן נוסף לבשלות התינוק למזון מוצק, הוא העלמות רפלקס הבליעה. כשהתינוק נולד ועד גיל 6 חוד' (+-), הוא ידחוף עם הלשון כל דבר כלפי חוץ. לאט, לאט הרפלקס נעלם והוא מתחיל לבלוע.
סיגל_ב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אני לא נכנסת לענייני הארבעה חודשים, רק מילה בעניין מה לתת:
לא מומלץ לתת אורז בשלבים ההתחלתיים האלה.
רק ירקות ופירות.

יש שממליצים לחכות עם דגנים לפחות עד גיל 9 חודשים, יש שאומרים אפילו עד גיל שנה.
אני מכירה המלצה של רופאת ילדים עם גישה טבעית שאומרת לא לתת כלום עד גיל שנה למעט פירות, ירקות ושקדיה.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה ומנוחה”