סדקים בעקב

אנונימי

סדקים בעקב

שליחה על ידי אנונימי »

איך כדאי לטפל?
  • למרוח משחת פרופוליס,זה אמנם מלכלך כי היא משחה כהה,אבל אם את שמה גרביים זה לא נורא (משחה שקונים בכל בית מרקחת,יש כאלה שמכינים בבית מרקחת, ויש אחת טובה של יד מרדכי.
  • משחת דרמקול ומשחת אקווה קרם עוזרות מאוד ולא מלכלכות, הן לבנות. אפשר לקנות בכל בית מרקחת, אפילו בקופת חולים. מומלצות ע"י רופאי עור
  • מריחת משחה - כדאי לעשות זאת אחרי אמבטיה או השריית כפות הרגליים במים חמימים (אולי עם חומרים טבעיים מרככים). לאחר מכן כדאי למרוח משחה ולאטום את האיזור בשקית ניילון לזמן קצר (שעתיים?), ועל הכול לגרוב גרביים.
  • כדאי לברר שזו לא פטריה.
  • להשרות הרגליים במים פושרים כ-10 דקות ולקרצף בעדינות את העור היבש בעזרת פומפיה מתאימה (בסופרפארם, למשל) במשך כמה ימים. זה קורה בדרך כלל בעונות מעבר ומסתדר בקלות. בהמשך אפשר לעשות זאת גם ללא השרית הרגל, מיד לאחר המקלחת.
  • למרוח דבש שיזף, הוא עוזר לריכוך ולריפוי דלקות
  • משחה בשם u lactin foot cream כל לילה לפני שינה ולהישאר חצי שעה עם רגליים באוויר או לישון עם גרביים...
  • מריחת חמאת שיאה
  • לקחת זרעים של חבושים, לטחון אותם במכתש ועלי, להוסיף מעט שמן זית ולמרוח על העקב מספר פעמים ביום.
  • שעוות דבורים ושמן, אפשר שמן זית. ממיסים גוש לא גדול של שעוות דבורים בכלי קטן, מוסיפים שמן בערך באותה כמות (אם לא יותר) מוזגים לקופסא/כלי זכוכית או כל דבר אחר שעשוי להתאים לאחסון. מורחים טוב-טוב על העקבים לפני השינה. מומלץ לגרוב גרביים. אחרי שזה עובר אפשר לאחסן עד לפעם הבאה ובינתיים להתפנק עם חמאת שיאה

תרמו: סגו לה, סבתא לשמונה, שוכנת הצוק, לואיזה, גלית ועמרי, נרקיסים, מי מה, ה אלטרנטיבי, צוויליך, ילדת טבע, גנגה לילה
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

אשמח לקבל כל מידע אודות הסדקים בעקב

מה זה אומר?(מבחינה רוחנית)
איך מקלים את הכאב כשהסדקים ממש עמוקים ומתחילים לדמם?
כבר חצי שנה הולכת עם גרביים וזה לא עוזר.היובש בא כנראה מבפנים
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

סדקים בעקב

שליחה על ידי with_passion* »

שלום - צר לי שכואב לך. אם אפשר לדעת קצת מידע על התזונה ואורח החיים.
יש כאלו שיאמרו לשתות הרבה ו\או לאכול הרבה פירות חיים.
יש כאלו שיאמרו לאכול שומנים בריאים - אבוקדו אחד ליום לפחות.
יש כאלו שיאמרו למרוח אבוקדו על הרגל.
ויש כאלו שיאמרו לא לאכול יותר שומנים כי הם למעשה יאיטו את הקצב בו מגיעים מרכיבים חיוניים אל תאי העקב.
יש כאלו שיאמרו להפסיק עם דברי חלב ומוצרים מן החי וכל מזון אחר שדורש המון אנרגיה מהגוף וזאת כדי שתהיה לגוף יותר אנרגיה לרפא את פצעיו.
יש כאלו שיאמרו להיות יחף.

עד שלא אהיה במצבך לא אוכל לדבר מנסיון. אבל באורח חיים שלי - אם היו לי סדקים שכאלו - הייתי בוחר קודם כל לצום כמה ימים ושותה הרבה מים טהורים, (ואם זה קשה אז פשוט לאכול פירות עסיסיים במיוחד - צום פירות מה שנקרא) - לאפשר לגוף לרפא את עצמו. אם זה יבש וכואב אז הייתי מורח אבוקדו או שומן קוקוס (טבעי) - אפשר לבקש מהילדים למרוח לנו, לתת להם לטפל בנו קצת.. להכין לנו מיץ..

בהצלחה והחלמה מהירה..
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

אופק היי

הנטייה הטבעית שלי היא אכן לאפשר לגוף לרפא עצמו.לא משתמשת בשום תרופות ושום משחות (גם לא מהגאנר הטבעי)
כבר חודשיים לוקחת רמדי הומיאופטי (קלאסי),כך שזה אמור לעזור גם בעניין הזה וגם בכלל-לעורר את הגוף שלי לפעול למען עצמו.
היות וההומיאופטיה מטפלת בי,במהות הפנימית,ולא בסימפטומים,אז להיבטים הפיזיים לוקח יותר זמן להבריא,במיוחד לבעיות חיצוניות כמו העור היבש.הוא יהיה האחרון להרפא.בינתיים,סובלת בשקט... האמת היא שהמצב כבר יותר טוב משהיה אבל מרגישה שכדי לסייע לעור להשתקם,צריכה לסייע גם ישירות. בינתיים רק דואגת לשייף את העור היבש פעם בחודש וזה קצת עוזר לסדקים להסגר.
לגבי השאלות שלך: הו...אלו תשובות ארווווווכות....
אנסה להשיב עניינית ובקצרה:
לגבי שתיית מים-אני שותה מעט מאד,רק כשמרגישה צמא (למרות שמניקה די הרבה). לפניי שנתיים אימצתי את גישתה של שרה חמו- הריפוי הטבעי,ואחת ההנחיות שלה זה להרבות בפירות וירקות ולהמעיט בשתייה.

לגבי שומנים בריאים- אוכלת אבוקדו בערך חצי כל יומיים,הרבה שמן זית אורגני(כל יום,בסלט),גרעיני חמניות,מה עוד?

לגבי הרעיון של לא לאכול שומנים בכלל-זה רעיון מעולה וחשוב,במיוחד לאחת מלאה שכמוני,אבל....קשה לביצוע.לא ריאלי...

לגבי מוצרי חלב ומוצרים מן החי- ממילא לא אוכלת הרבה. עוף (נקי מאנטיביוטיקה) אולי פעמיים בשבוע
גבינה-קופסת גבינה לבנה או קוטג אחד/שניים בשבוע

לגבי ללכת יחפה-זה מה שעשיתי רוב שנות חיי. לאחרונה,בחורף התחלתי לגרוב גרביים ובקייץ השתדלתי ללכת יותר עם סנדלים. כאמור,זה לא ממש עזר.הבעיות כנראה הרבה יותר עמוקות,זה משהו שאני סוחבת שנים,שנים....

אורח חיים- בסה"כ בריא: הילכות בוקר מוקדמות,תזונה בריאה ומאוזנת (אורגני ברובו,לא לגמרי),חינוך ביתי(טוב לי עם הילדים,רגוע,בלי אילוצים והשפעות שליליות מבחוץ) אין טלוויזה,שינה מוקדמת (שעה אחרי השקיעה,בדר"כ,אלא אם כן אני מתמסרת לחולשה שלי למתוק ואחרי שהילדים ישנים-זוללת תמרים/צימוקים/וופלים חרובים/חלבה/מיץ תפוזים/שומשומית, וכ"ו....)
גרים במדבר:שקט,אוויר נקי,לא לוקחת תרופות (לא רגילות וגם לא טבעיות,בדר"כ...)

כן יש בעיה של עודפי שומן (טריגליצרידים ושאר צרות...)
תמיד אהבתי לאכול,בדר"כ בריא . הבעיה שבשנים האחרונות הפסקתי את הפעילות הגופנית הרבה שתמיד עשיתי. רוב היום בבית עם הילדים,כבר לא רוקדת,לא מטיילת כמו פעם. אח...
לואיזה*
הצטרפות: 31 יולי 2005, 17:19

סדקים בעקב

שליחה על ידי לואיזה* »

לא מבחינה רוחנית אבל פרקטית: }
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

פעם, לפעמים,הייתי מורחת שמן זית או מני משחות שומניות ,אבל זה חוזר על עצמו יותר מדי שנים אז נראה לי שמדובר במשהו עם משקעים ומשמעות נפשית/רוחנית.
או, בכוון שאופק בדק - שינוי באורח החיים הכללי והתזונתי
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

סדקים בעקב

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

לפי מה שאמרה לי מטפלת באייפק, בעיות בכף הרגל ובעיקר בעקב קשורות לבעיות במשפחה ובזוגיות, זה אומר שבבסיס המשפחתי יש סדקים וצריך לעבוד על תיקונם כדי לשפר את מצב הרגל.
רגל ימין זה ההווה ורגל שמאל משקפת את העבר.
נרקיסים*
הצטרפות: 08 אפריל 2007, 13:19

סדקים בעקב

שליחה על ידי נרקיסים* »

נעמה שלום,
במקרה...לפני מספר ימים הייתי אצל רופאת עור עם אותה בעיה, רק שאצלי יש סדקים גם באצבעות בידיים. הרופאה אמרה שזאת אקזמה תורשתית שגורמת ליובש קיצוני ואין פיתרון תמידי רק זמני: למרוח משחה בשם u lactin foot cream כל לילה לפני שינה ולהישאר חצי שעה עם רגליים באוויר או לישון עם גרביים...כל החיים...עוד לא ניסיתי...
בידיים זה יכול לעבור לזמן מה אחרי כמה ימים של מריחת קרם ידיים 6-7 פעמים ביום או מריחה בלילה ושינה עם כפפות כותנה לבנות.
לא יודעת אם לך יש אותה בעיה - עוד סימפטום הוא עור גוף יבש. הרופאה הדגישה להשתמש בקרמים (ידיים וגוף) ללא בושם.
בכל אופן...בהצלחה
וחג שמח
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

סדקים בעקב

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

לא לאכול שומנים בכלל-זה רעיון מעולה וחשוב
לא כל כך - גוף שלנו צריך גם שומן מבחוץ (חשוב כמובן שיהיה בריא מהסוג שאת אוכלת)

מכרה שלנו בת 60++ הזניחה סדקים כאלו בעקב משך שנים, ועכשיו זה גרם לאיזה נזק מצטבר במעלה הרגל (לא יודעת בדיוק פרטים אבל התישבה שם פיטריה או שזה בעצמו פיטריה) וזה עשה לה נזק כשה שקשה לה ללכת ואין לזה טיפול.
שורה תחתונה לא להזניח.

מטפלת הוליסטית שאלה אותי על בעיות רחם / טחורים כשראתה את הסדקים שלי.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

סדקים בעקב

שליחה על ידי מי_מה* »

מאוד ממליצה על חמאת שיאה. אני עצמי לא סובלת מהבעיה אבל בתפקידי הקודם כעובדת במרכז לרפואה אלטרנטיבית הייתי מזמינה את זה בשביל אנשים שכן. כולם, בלי יוצא מן הכלל, דיווחו על שיפור ניכר. אפשר לקנות בחנויות טבע. אנחנו היינו קונים מאחד הסוכנים של שלוס.
לגבי המשמעויות ההוליסטיות שווה להתיעץ עם רפלקסולוג/ית שגם עושים אבחון בכף הרגל.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

הי נעמה,
בתור מאבחנת בכפות הרגליים אני יכולה לומר על סדקים בעקב כמה דברים,
אך אקדים ואסייג- זוהי אינפורמציה מאוד כללית.
אי אפשר באמת לאבחן על סמך נתון אחד בלבד, שכן יש משמעות לעוד המון גורמים בכף הרגל.
רק בהתבוננות ממשית ניתן לשלב בין כל הנתונים ולראות תמונה שלמה של האדם.
ובכל זאת אסתכן ואכתוב, ואם תרצי לפתח את הנושא את כמובן מוזמנת :-)

ברמה הפיזית, יובש וסדקים בעקב מצביעים על טחורים או פוטנציאל להווצרות טחורים.
ברמות אחרות, המצב הזה מצביע על חוסר איזון בבסיסו של אלמנט האדמה,
על עודף באנרגית אדמה שנתקע ומכביד על האדם.
האיזור הזה ברגל מספר לנו איך אדם מסתדר עם מסגרות, עד כמה הוא נוקשה,
איך הוא מסתדר עם כל הנושא של שליטה וכפייתיות, עם נושאים של מין, כסף, חיים ומוות.
חוסר איזון באיזור מצביע על תחושה של פחד קיומי לא פתור ,למשל לחץ כספי, טראומת לידה,
או תחושה כללית שהחיים הם מאבק מתמשך.
האיזור הזה בכף הרגל קשור לשנת החיים הראשונה של האדם,
וחוסר איזון שם מצביע על חוויה של חוסר בטחון ואי סיפוק צרכיו הבסיסיים של התינוק.
סדקים באיזור מצביעים על אנרגיה שדולפת מאלמנט האדמה באופן קבוע, על עיסוק בנושאים הנ"ל באופן שמתיש את האדם, ושיכול לגרור תחושת עייפות מתמשכת.

כשכותבים את זה ככה יבש זה נשמע נורא כבד |אוף|
קחי את זה כתיאור קיצוני של אב טיפוס מסוים, ברור שלא כל מי שיש לו סדקים בעקב סובל מכל מה שכתבתי פה :-P
מישהי_עם_סדקים_בעקב*
הצטרפות: 09 אפריל 2007, 00:41

סדקים בעקב

שליחה על ידי מישהי_עם_סדקים_בעקב* »

_המצב הזה מצביע על חוסר איזון בבסיסו של אלמנט האדמה,
על עודף באנרגית אדמה שנתקע ומכביד על האדם._
אבל....

סדקים באיזור מצביעים על אנרגיה שדולפת מאלמנט האדמה באופן קבוע
אז....? עודף אנרגיית אדמה? או אנרגיה שדולפת? ובתכל'ס - מה הפתרון?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

סדקים בעקב

שליחה על ידי צוויליך* »

עוד מימרח...

קרם חמאת המפ עזר לי מאד מאד במקרי סדקים עמוקים בכפות הידיים ובעקבים. לא יודע אם יצרנים שונים מכנים נוסחות שונות באותו שם, אז רק להבהיר שעד כה השתמשנו בזה של ה-Body Shop http://thebodyshop-au.yahoostore.com.au ... ]catalogue images[/po]/ רק שלא יודע אם משיגים בארץ. והם יקרים מאד - 12 ליש"ט או 25$ - כמאה ש"ח.

הרבה בריאות.
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

סדקים בעקב

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

כדאי להתייעץ עם רופא עור - בעיות עור אינן נרפאות בקלות ובדרך כלל צריך להמשיך בטיפול.
רופא עור אמר לי לפני הרבה שנים - מנסים משחה ואם לא רואים שיפור תוך שלושה ימים יש לעבור למשחה אחרת.
לפעמים זו בעייה של כלכלה - רצוי מאוד להימנע מסוכר ומוצריו. את הפחמימות החסרות אפשר לקבל גם דרך מזון עמילני כמו לחם, תפוחי אדמה וכו'.
רצוי גם טיפול פעם בחודש אצל מומחה לפדיקור.
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

תודה לכולם על העזרה

ההולכת בדרכים-תודה מיוחדת. זהו בדיוק ההסבר שחיכיתי לו.
מעניין,איך אני מקבלת מכל הכווונים את אותם המסרים,אז כנראה שהגיע הזמן להתייחס,לא?
אז זהו,שאני בדיוק עסוקה בלהתייחס אליהם,בדיוק בימים אלו,מעלה על הכתב את ההתמודדויות שלי עם קושי ותסכול בחיי היפים
והם באמת מאד יפים,שמחים,מלאי אושר וסיפוק
ועם זאת,עמוסים,גדושים עד מעבר לסף ב...איך קראת לזה? אלמנט האדמה. אהבתי. ניסוח מאד כללי שממצא את כל הדברים שאני אכן חווה כמעמיסים עול על גבי העייף ממשאות.
בדף שלי _חיים חדשים במדבר 2 אני בדיוק כעת פורשת בפני כל העולם את קשיי ההתמודדות שלי עם תסביכים בחיי שקשורים לאותם הדברים. מעניין,איך באותה עת שבה אני מוצאת עצמי חופרת בנבכי נפשי ,אני גם מוצאת לנכון לטפל בסדקים בעקביי,בעייה שאני סוחבת כבר שנים,שנים. ואיך הכל קשור. הכל אחד
מעניין ומדהים אותי כל פעם מחדש לגלות איך עובדת ההומיאופטיה הקלאסית. זאת אומרת,איך זה מביא את הגוף למצב התעוררות למען עצמו.(כבר סיפרתי שאני עכשיו לוקחת רמדי,לא?).
איך זה פועל באמת,גם אם מכירה את התשובה הקוגניטיבית,עדיין זהו קסם בעייני. ממש כח על טבעי,מן השגחה פרטית כזו הייתי אומרת (במונחים של אדם מאמין...)

אז זהו,הסתיימה תקופת התום. בחרתי לטפל בעצמי,אז הנה,זה הזמן להודות בתחלואי (הפיזיים והנפשיים) ולהתחיל לעבוד
לטפל בכאב-בכאב, (שהרי אחד מעקרונות ההומיאופטיה הוא "דומה בדומה יירפא")
וכמה שהסדקים כואבים,זה כאין וכאפס לעומת הפצעים הרוחניים/הנפשיים שאני מתמודדת עם פתיחתם כעת

גלית ועמרי: חתיכת תובנה הפלתם עלי. מילא לפתוח פצעים מהעבר,אבל גם להתמודד עם אלו שבהווה?
(כן...הסדקים מופיעים בשני הצדדים...למרות שרק צד ימין מגיע לכדי דימום וכאב עמוק)

מה שקיבלתי מכל שאר העצות - זה שלא כדאי לי להזניח אלא לטפל. (למרות שע"פ תפיסת עולמי -בדר"כ,ההזנחה היא היא הטיפול שאני מאמינה בו כדי לאפשר לגוף לרפא את עצמו בלי שיתערבו ויפריעו לו עם מני משחות ורקיחת שיקויי פלא )

רוצה,לא רוצה , בדיוק כמו בעניינים הנפשיים העמוקים. רוצה שינוי ובה בעת לא רוצה לגמרי. מפחדת? כי אולי אם אפתור את הבעיה הזו-תצוץ לה ממילא אחרת,ואז סתם ויתרתי על חלקים ממני שהפכו כבר לחלק בלתי נפרד מיישותי?וסתם הרעלתי את גופי בחומרים פעילים (רעילים-כימיים במקרה הגרוע או במקרה הטוב- פעילים טבעיים שפחות מזיקים-אבל גם מהווים גורם זר לגוף)
אולי לקחת חומר חיצוני (ויהיה הטבעי ביותר שיש)שיפעל על הסדקים ויעשה את העבודה במקומי זה פתרון קל,אבל מי שמכיר אותי יודע היטב שאני תמיד בוחרת בדרך הקשה. המדרון הקל לרדת ממנו לא מאתגר מספיק עבורי. (במילים אחרות:אם אשים משחה שתפתור את הבעייה-כבר לא אצטרך להתמודד עמה בעצמי,שהרי הבעיה בעקב היא רק תמרור/סימן נוסף עבורי לטפל בדברים החשובים באמת)

ויחד עם זאת(ואולי במקביל...)רוצה לפחות לבדוק ולנסות למצות גם את הערוץ החיצוני הפעיל
והיות וקיבלתי כל כך הרבה עזרה מכולכם:יצאתי מבולבלת ועמוסה בשלל רעיונות ופתרונות וכעת איך אדע במה לבחור ?

אז מה היה לנו? ("פלגים,פלטינות"...הה..הה...)
  • להפסיק לאכול סוכרים (הא...כמה שזה נשמע פשוט...הא...אוי,הלוואי ואפטר מהרעה החולה הזו,במהרה בימינו , אמן...)
  • לאכול יותר שומנים בריאים או לא לאכול יותר שומנים (???)
  • לשתות יותר מים טהורים/רק מים טהורים (יש דבר כזה "מים טהורים"?)
  • להמעיט באכילת מוצרים מן החי (חלב ובשר?)
  • צום פירות
  • למרוח אבוקדו (ו/או לאכול יותר אבוקדו?)
  • משחת פרופוליס
  • לשייף עם פומפיה אחרי האמבטיה ,לשים משהו שומני ולעטוף בניילון ואח"כ גרב
  • חמאת שיה
  • זרעים של חבושים עם שמן זית
  • קרם חמאת המפ
אולי מישהו יוכל להצליב מידע עם ההמלצות הנ"ל ולציין שמשהו מזה עזר גם לו,ואז לפי ההסתברות הגבוהה יותר יהיה לי קל יותר לדעת במה לבחור.( מאידך: ממתי אני מתחשבת בסטטיסטיקות של הכלל?....)

הפתרון של משחה עשוי להיות קשה מדי עבורי,כי צריך לשים כל יום. נו,באמת איפה אמצא זמן כל יום לטפל בעצמי???
ההההההה התשובה בגוף השאלה. מתי וכמה אני צריכה לטפל בעצמי....
ואולי התובנה הזו כבר בעצמה היא חצי הדרך להבראה ואז אוכל לוותר על המשחה?
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

סדקים בעקב

שליחה על ידי מי_מה* »

הרשימה שלך נראית מבלבלת אבל בעצם היא מדברת על שני דברים - ניקוי ושימון, מבפנים (הפחתת סוכרים לניקוי והוספת שומנים טובים לתפריט ושתיית הרבה מיים כדי להעלות רמת לחות בעור) ומבחוץ. את הטיפול החיצוני את יכולה לחלק לחומרים טיבעיים (אבוקדו, פרופוליס, שיה, חבושים המפ) ולסינטיים (אקווה קרם, לקטין).
אפשר להתחיל בקטן. לשתות קצת יותר מים, לאכול קצת פחות סוכר, לא משהו קיצוני, רק לשפר את הקיים. ומבין הממרחים לנסות קודם את מה שהכי זמין לך, לא חייבת למרוח כל יום, רק לנסות ולראות מה זה עושה. אני, כמוך, מאמינה שההתבוננות בבעיה היא כבר בעצמה היא חצי הדרך להבראה .
פ_רח*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 12:00
דף אישי: הדף האישי של פ_רח*

סדקים בעקב

שליחה על ידי פ_רח* »

• להפסיק לאכול סוכרים - מי המליץ על זה? כתבו להמנע מסוכר ומוצריו, לא להמנע מפירות (ראי את ההמלצה של אופק צום פירות).
  • לאכול יותר שומנים בריאים או לא לאכול יותר שומנים - אם קשה להמנע משומנים לגמרי, נסי לצרוך שומנים בריאים - אבוקדו, זיתים קוקוס (יש מתכון עם קוקוס ב{{}}מדור מתכוני אוכל חי)
  • לשתות יותר מים טהורים/רק מים טהורים (יש דבר כזה "מים טהורים"?) - מי גשמים וטל, אבל מאוחר מדי..
  • להמעיט באכילת מוצרים מן החי (חלב ובשר?) - וגם ביצים
  • צום פירות - יש גם צום עשב חיטה, נראה לי שהכי כדאי זה לשלב בניהם, זה מה שאני רוצה לעשות.
  • למרוח אבוקדו (ו/או לאכול יותר אבוקדו?) - בקשר לאכילת אבוקדו ראי מה שנכתב לגבי שומנים בריאים.
  • משחת פרופוליס
  • משחת "לקטין"משהו... לא נשמע לי הכי טבעי המילה הזו באנגלית. זר לי....
  • לשייף עם פומפיה אחרי האמבטיה ,לשים משהו שומני ולעטוף בניילון ואח"כ גרב
  • חמאת שיה
  • זרעים של חבושים עם שמן זית
  • קרם חמאת המפ
לגבי כל המשחות, אם הייתי במצב שלך והכאב היה נסבל, הייתי דוחה לאחרי השינויים התזונתיים והנפשיים.

בהצלחה @}
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

נעמה יקרה, נכנסתי לדף שלך חיים חדשים במדבר 2 וקראתי על ההתמודדויות שלך בתקופה האחרונה.
אכן, מדהים שאת באמת מתעסקת כרגע עם כל הנושא של איך את בונה את המסגרת הנכונה לעצמך ולמשפחתך,
איך את שומרת על הגבולות הרצויים לך בלי להיות אובססיבית מדי, איך את מייצרת חוויה של חופש אמיתי, כזה שלא צריך לשמור עליו במאמץ.
המון דברים שכתבת בדף ההוא מסתדרים עם התמונה של סדקים בעקב.
האוירה של עומס שאת נמצאת בה, המאמץ לשלוט בפרטים, הפחד לאבד משהו, לשנות, לוותר, לשחרר...
בתנאים החיצוניים של חייך שינית כל מה שאפשר- מקום מגורים, סגנון חיים וכו'. האתגר שלך כעת הוא ליצור את השינוי גם מבפנים.
נראה לי שהחיים החדשים והסביבה ללא הסחות הדעת שיצרת לעצמך, מעודדים את ההתבוננות העמוקה ואת התהליך הזה.
את שואלת איך ליצור את השינוי, אבל שימי לב שאת כבר במהלכו ממילא, ותני לעצמך את מלוא הקרדיט על כך @}

ל מישהי עם סדקים בעקב
באמת חששתי ששני המשפטים האלו שכתבתי ישמעו מעורפלים קצת, בכל אופן השתמשתי בקודים ומושגים מהעולם המקצועי שלי :-).
אנסה לחדד את העניין על ידי משל:
תארי לך אדם שאוגר וצובר כל הזמן כסף ורכוש.
מצד אחד יש כאן משהו תקוע בזרימה הטבעית, אין מספיק תחלופה ונוצר כובד ועומס.
מצד שני האדם הזה ממשיך לאגור מכיוון שהוא חווה כל הזמן מחסור, מרגיש כאילו שהכסף בורח ממנו ויש צורך דחוף לעצור אותו!
כלומר הוא חווה גם את התקיעות וגם את הדליפה באותו זמן.
מי שמשקיע מאמץ גדול מדי בתחום מסוים ,מגלה שבמקביל מתבזבזת לו שם המון אנרגית חיים, מה שגורם לו להמשיך להתאמץ וחוזר חלילה.
במצב מאוזן יש פשוט זרימה טבעית, דבר מתחלף בדבר, אדם חש בטחון ואמון בחיים ויכול לסמוך על עצמו ועל סביבתו שיספקו לו ברגע הנכון את צרכיו.

חוסר איזון בנושאים האלו מקביל לאיזור פי הטבעת בגוף, מכיוון שזהו איבר שדרכו אנו יכולים לבטא שליטה או שחרור.
זהו האיזור של הצ'אקרה הראשונה, שקשורה לנושאים קיומיים ולצרכים בסיסיים.
ניתן למקד את תשומת הלב בתחושות הקיימות בגוף באיזור הזה, לנסות לשים לב האם הוא מכווץ ומתי, וכן הלאה.
שינוי בגוף יגרור בהכרח שינוי בכף הרגל.
לעומת זאת, טיפול מקומי, על אף שלפעמים הוא הכרחי, ישפיע לטווח קצר, וגם אם תהיה הקלה, הסדקים ימשיכו להווצר בטווח הארוך.
מישהי_עם_סדקים_בעקב*
הצטרפות: 09 אפריל 2007, 00:41

סדקים בעקב

שליחה על ידי מישהי_עם_סדקים_בעקב* »

ההולכת בדרכים

תודה על ההסבר. עכשיו זה הרבה יותר ברור.
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

צום...

לא הייתי בטוחה איך מאייתים את המילה הזו... (הא...הא...)
פשוט לא צמתי אף פעם בחיי (חוץ מיום כיפור...פעם/פעמיים, וגם אז,הייתי שוברת את הצום תמיד לפני הזמן)
איך אצום?
אגווע ברעב....
אף פעם לא נתתי לעצמי להגיע למצב של רעב.תמיד דאגתי למלא ולהתמלא לפני,כך שלא מכירה בכלל את התחושה הזו (רעב...)
ואיך אתפקד על בטן ריקה?ואני מניקה...
כבר הרבה זמן אני מהרהרת באפשרות הזו כדי להיתנקות,אבל כשזה עולה על הפרק-זה נראה לי לא מציאותי
מרגישה שאתמוטט בלי אוכל. מפחיד משהו. אולי עדיף לחכות עד שאוכל לצאת מחיי לסדנה במקום נידח ומרוחק,בלי הילדים,מקום שבו יישמרו עלי ותהיה תמיכה וכאלו.
תנאי כזה מייד שולל אפשרות לבצע את הצום ,כי זמן "פנוי" לסדנא ,בלי הילדים,לא ריאלי ממש...

יושבת מול המחשב,רגליי בתוך גיגית מים חמים ואני חושבת מה לעשות,או שמא,כפי שאורנה הציעה לי בדף שלי-מה לא לעשות .
להתבונן....
אבל הסדקים מציקים... צריך משהו מיידי,אבל אורנה אמרה שלא צריך למהר...

נרדמת מול המסך...

לילה טוב
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי נעמה,
בסודן המקומיים הולכים יחפים במדבר, והאדמה הלוהטלת סודקת להם את כפות הרגליים. דרך הטיפול המקובלת שם היא מריחת חמאת שיאה, לפי עצתה של מי מה. מצטרפת לעצה הזו, וממליצה על חמאת שיאה אורגנית, כי עליה יש פיקוח יותר הדוק, כך שבטוח שלא הוסיפו לה וזלין (כמו שיצרנים מסויימים נוהגים לעשות...).
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

איפה משיגים? בחנות טבע? בית מרקחת? מכירה מישהו/היא שרוקחים טרי , "עבודת-יד"?
ניבה_שקד*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

בחנויות טבע ובתי מרקחת אפשר למצוא רק חמאת שיאה רגילה. אני משתמשת באופן מסחרי בחמאת שיאה אורגנית, ואני יכולה לשלוח לך קצת בדואר. את מוזמנת לכתוב לי דרך "צור קשר" באתר שלי ולהזמין את הכמות שנראית לך רלוונטית. המחיר יהיה זול יותר מקרם מוכן, כי פה כמעט לא מושקעת עבודה. רק לחתוך גוש חמאה ולשלוח...
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

ניבה,
אי...אי...אי...חיכיתי לתשובה,חיכיתי וציפיתי ומשלא הגיעה,החלטתי לקנות בחנות הטבע היחידה שיש באילת.חמאת שיאה של tevadirect זוהי התווית היחידה על האריזה (מה שמייד עורר את חשדנותי) אין פירוט תכולה .
לאחר שקראתי באתר המעניין שלך איך יודעים אם משהו באמת טבעי,מרגישה מפגרת!
הנה,עוד מחיר שאני משלמת על חוסר הסבלנות שלי

תודה בכל מקרה
נעמה

אגב,ההומיאופטית שלי פגשה אותי בחנות האורגנית וכשהראיתי לה שאני קונה את החמאת שיאה,היא שאלה:את מכירה את זה?
עניתי לה שהמליצו לי
אבל פתאם הרגשתי שאני קונה משהו שאני באמת אולי לא יודעת עליו מספיק

לשים/לא לשים לדעתך?
ממה עשויה החמאה הזו בעצם?
ניבה_שקד*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי נעמה,
אני לא מכירה את tevadirect, אבל רוב היצרנים הם בסדר גמור ומוכרים חמאת שיאה אמיתית. (יש מיעוט שמוסיף וזלין לחמאת השיאה כדי לעשות קצת רווחים נוספים, ובגלל זה, בין היתר, עברתי לחמאת שיאה אורגנית. שם יש פיקוח הדוק על הגידול והייצור). חמאת השיאה מופקת מאגוז השיאה, שגדל באפריקה. זה בעצם השמן של האגוז, שמתקשה בטמפרטורת החדר ונמס בחום הגוף. חמאת השיאה צריכה להיות לבנה לגמרי, וכמעט חסרת ריח. אם היא צהבהבה, כניראה שהוסיפו לה שמן דקלים (שגם הוא מצויין, רק יותר זול). נורא קשה לדעת מתי מוסיפים וזלין לחמאה, בעיקר אם זה במינונים קטנים. פשוט צריך להשוות לחמאת שיאה של יצרן שסומכים עליו. (אני קונה חמאת שיאה בפיקוח של חברת soil האורגנית, שעליה אני סומכת).
עוד מבחן, זה פשוט למרוח: אם זה עוזר - זאת חמאת שיאה אמיתית. אם הסדקים בעקב ישארו - אולי זה מעורבב עם וזלין. אני בעד לסמוך עליהם ולמרוח על העקב. 90% שזה אמיתי ושזה יעזור תוך שבועיים בערך. (תמרחי אחרי מקלחת ועוד כמה פעמים ביום, להגברת היעילות). (-:
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

תודה רבה ניבה
דברייך הרגיעו אותי מעט,אך הרתיעה כנראה באה מבפנים: בלילה חלמתי שהמשחת חמאת השיאה הזו שמרחתי על עקביי,גורמת לי לחלות בסרטן.
התעוררתי בבהלה,וגמלתי בליבי החלטה שלא להשתמש יותר בשום משחות חיצוניות למיניהם.
ודווקא המשחה מאד "עזרה" לסגור את הסדקים,כאילו מעולם לא היו.כמו קסם. זה לא לקח שבועיים כפי ששיערת.הספיק לילה אחד כדי לאחות את הסדקים בעקביי היבשים. לא יודעת אם זה רק המשחה הזו,או שמא תרמו גם האבוקדו והשמן זית שמרחתי יומיים קודם לכן,(למרות שאחרי הטיפול הזה לא חשתי בהקלה,וגם לא העובדה שהשתדלתי להוריד מהתפריט מוצרים מן החי ולאכול כמה שיותר פירות ושומנים בריאים-אבוקדו וזרעי חמניות בעיקר)
הבחירות שאנו עושים... לא קל לבחור בין לבין,כשלכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות לרוב.
בימים אלו קוראת את שכותבת מרלו מורגאן על האנשים האמיתיים- האבוריגינים.גופם נקי מרעלים,אך גם הם משתמשים בצמחי מרפא כדי לעזור לגוף לרפא את פצעיו.
הקושי עבורי הוא לבחור בין האפשרויות כשאף אחת מהן אינה רק טובה. אליה וקוץ בה. השומנים שאכלתי,אולי הועילו לסדקים,אבל לא לכמויות השומן שאני ממילא סוחבת על בטני סביב סביב. אכילת הפירות אולי מנקה אבל מוסיפה לכמויות הטריגליצרידים והסוכרים שממילא יש לי עודף מהם.

הדבר היחיד שאני יודעת בוודאות שהוא רק בריא - זה הצחוק
ניבה_שקד*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני מאד שמחה שחמאת השיאה עזרה כל כך מהר! אולי באמת המהירות נובעת מכל שאר הדברים שעשית במקביל. בכל מקרה - אל תתני לחלומות לגרום לך לעשות הכללות על משחות חיצוניות. אם זה משהו שמשתמשים בו אלפי שנים בלי תופעות לוואי (כמו חמאת שיאה), אז זה ניסוי מספיק ארוך בשביל לסמוך עליו.
נעמה...*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה...* »

שלום

שוב אני,ושוב הסדקים בעקב,לא מרפים.

כנראה שאפילו משחת השיאה המעולה לא הצליחה למסך את הבעיות האמיתיות שמסתתרות אי שם בתוך הסדקים.הנשמה ממשיכה לקרוא לתיקון
קצת מבולבלת מרוב ההארות וההערות שלכם. בנדודי חיפושי אחר תשובה,הגעתי למישהי שיודעת את "חמשת האלמנטים" והיא הסבירה לי שסדקים בעקב מקורם בהגנות.
ואיך יכול אדם לחיות בלי הגנות?שאלתי, ואין לי הרבה,יחסית,אני אדם די חסין,ובכל זאת...כל אחד חייב הגנות,לא?קצת?משהו?
ברגע שהתחלתי לגונן על ההגנות שלי,היא מייד הצביעה ואמרה- את רואה?על זה אני מדברת.את צריכה ללמוד לשחרר. לא רק את עצמך מעצמך,גם את הילדים ואת נועם-לשחרר מהדאגה ההגנתית שלך. נו,יופי,ממש חוכמה,כאילו שאני לא יודעת את זה...
בשלב הזה,התחלתי לחשוב שאולי כדאי כבר להניח לסדקים שלי בשקט ולא לפתוח תיבות פנדורה בלתי אפשריות (האמנם???)
כי הרי אם תפטר בעיית הסדקים,קרוב לוודאי שתצוץ בעיה אחרת,וממילא לא ניתן לפתור את כ ל הבעיות,אז אולי כדאי להניח להם ודי?

לאכול יותר שומנים בריאים (גרעיני חמניות/שומשום/שמן זית/אבוקדו... לא בעיה
להמעיט באכילת מוצרים מן החי... גם לא בעיה
לצום...כן בעיה,אבל אולי אצליח להעיז,עכשיו,אחרי שהפסקתי להניק את הקטנטונת
למרוח משחות-אפילו מהסוג הטבעי...מעדיפה שלא
לשייף את שכבות העור העודפות אחרי השרייה במים חמים... לא בעיה

אז מה הבעיה שלי?

איך אוותר על ההגנות שלי? שכבות על גבי שכבות של הגנות,כורעות תחת העומס ונסדקות
דינ_ור*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2006, 14:36
דף אישי: הדף האישי של דינ_ור*

סדקים בעקב

שליחה על ידי דינ_ור* »

אין בעיה.אין בעיה.בעיות יש בראש ולא במציאות.במציאות יש לך סדקים בעקב.הבעיה מתחילה כשאת חושבת שלא צריכים להיות לך סדקים.אני הייתי מציעה לתת להם להיות ועם זאת לטפל ברגלייך כדי שהם ייעלמו(ז"א לא להיאבק בהם).
וגם נדמה לי שאת חיה במדבר וכשאני חייתי במדבר גם לי היו הרבה סדקים ברגליים...פשוט יבש שם.
כשמאד רוצים לוותר על ההגנות ולפתור כבר את הבעיה ונו כבר למה הם לא הולכים הסדקים האלה אז באמת הם רק נתקעים שם. תני להם,תני לך,זה בתהליך...כמובן שכל מה שאני אומרת לך אני אומרת לעצמי... מ נ ו ח ה.
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

סדקים בעקב

שליחה על ידי עשב_השדה* »

סדקים בכפות הרגליים יש להמון אנשים אך, ואת זה גיליתי לאחרונה, הרוב מטפלים באופן קבוע.
הולכים לפדיקור פעם בחודש או עושים בבית שיוף על רטוב או על יבש, (גיליתי ששיוף על יבש עם פצירת כפות רגליים טובה זו עם ידית העץ, ואז מריחה של כפות הרגליים בחמאת שיאה הרבה יותר יעיל) , בקיצור תחזוקה שוטפת.
זה לא אומר שצריך לוותר על התובנות שבאות מהגוף אלא לעזור בתחזוקה.וגם תחזוקה זה אלמנט אדמה.
סדקים כואבים ועמוקים אפשר לרפא עם חימר ירוק , עושים קומפרס לילה : חימר ירוק עיסתי על צמר גפן על העקבים, עוטפים בניילון דביק וגורבים גרביים ללילה, כמו במעשה ניסים זה מרפא.ויש גם מין פלסטר מיוחד לעקבים שעוזר לסגור לשימוש במשך היום עם גרביים. (לפחות כבר סתיו ופחות לוהט)

וגם נדמה לי שאת חיה במדבר

...פשוט יבש שם.
למרות שאולי כבר לא רלוונטי עבורך אבל בטח עבור אחרים
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

סדקים בעקב

שליחה על ידי שרה* »

סדקים ברגליים ,הכי פשוט וזלין טהור משחה רפואית פשוטה ויעילה יותר ממשחות למיניהם.שיקרות בהרבה ואפקטיביות ?...אולי. טוב למרוח בערב לפני שינה לספיגה ארוכה ויעילה. תוך יומים שלוש ניכרת הקלה.
ניבה_שקד*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

וזלין מרגיע בטווח הקצר ומנציח את הבעייה בטווח הארוך. חמאת שיאה לעומת זאת נספגת בעור ולא אוטמת אותו ולכן פותרת את בעיית הסדקים בעקב באופן יעיל יותר.
הולכת_בדרכים*
הצטרפות: 09 מאי 2010, 20:02

סדקים בעקב

שליחה על ידי הולכת_בדרכים* »

מנסה לברר עם עצמי,ואולי בעזרתכם,את הסיבות לרגלי הפצועות.הן מלאות סדקים עמוקים,לעיתיים קרובות הסדקים כה עמוקים עד לזוב דם,קשה ללכת, ובטח לסחוב ילד בן שנה כמעט כל היום על הידיים.
הייתי אצל פדיקוריסטית שאמרה בהתרגשות:"אל אלוהים 25 שנה אני במקצוע ומעולם לא ראיתי כפות רגלים כאלה" ואפילו ביקשה לצלם אותן...כמובן שברחתי -יש לה המלצות בשפע ממקורבי....
אני מנסה מדיי כמה ימים להסיר את העור הקשה,טיפול עצמי...לא עוזר במיוחד!
ולדעתי המצב מחמיר במיוחד בקיץ בגלל הסנדלים.
מוכר למישהו?
יש רעיון כלשהו?
עזרה בבקשה.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

סדקים בעקב

שליחה על ידי דנה_ה* »

גם לי יש. הגורמים שמשפיעים על הרגליים שלי הם בעיקר סנדלים או יחפנות. מכל הסנדלים בעיקר סנדלי שורש אינם מוצלחים.
מכל הקרמים של כף הרגל היחיד שעוזר לי זה "כפתן" של מורז. הבעיה שצריך למרוח 2-3 פעמים ביום ואת זה אני לא ממש אוהבת...
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

סדקים בעקב

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

הי הולכת בדרכים
יש כאן את ההולכת בדרכים שהיא במקרה מטפלת בשיטת גרינברג (דרך כפות הרגליים)
שעשע אותי הדמיון בין הניקים... ובלי קשר אני בטוחה שלה יהיו עצות טובות בשבילך
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

סדקים בעקב

שליחה על ידי אילה_א* »

וואו קודם כל הייתי מתחילה לשתות הרבה יותר מים
דבר שני הייתי רק נועלת נעליים ולא הולכת עם סנדלים
ובלילה מורחת קרם רפואי (כזה רופא עור ירשום לך )
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

סדקים בעקב

שליחה על ידי אחת* »

לי יש ממש כאלה אם אני אוכלת מוצרי חלב
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

סדקים בעקב

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אוי כמה סבלתי. מלא זמן... מאז גיל 6 אני זוכרת את עצמי עם סדקים בעקבים. מה לא ניסיתי. מה לא עשיתי. ולא אין לי טחורים ועוד מיני מרעין בישין אני פשוט סובלת מזה גנטית ולא ממש מקפידה על טיפוח עור הרגליים ודי הולכת יחפה מאז שנולדתי על כל סוג קרקע.
בעונות מעבר זה הרבה יותר גרוע ומגיע ממש לדימומים. לא יכולה לדרוך על כף הרגל ומדדה. זה מכאיב את הגב (בעיקר כשעושים את זה עם ילד על הידיים).
בקיצור, מישהי אמרה לי שאי שם בהרי ההימליה היא פגשה בבה אחד זקן שהמליץ לה על משחה, היא ניסתה וזה עבד. ניסיתי גם אני, אחרי יומיים הכאב נעלם, אחרי שלושה ימים כמעט ואין זכר לסדק (מה סדק? שבר סורי אפריקני!). בשילוב עם מכשיר כזה לגילוף העור המת פתאום, לראשונה בחיי שאני מרגישה משהו מלבד כאב בעקב, עד היום התחושה היחידה שהיתה לי שם היתה הכאב מלבד זה כל העור המת שהצטבר לי שם... אבוי...
אז ככה, זה כל כך פשוט, ממש למות!
מה שצריך זה שעוות דבורים ושמן, אני עשיתי עם שמן זית. ממיסים גוש לא גדול של שעוות דבורים בכלי קטן (לי היא נתנה קופסת טונה) מוסיפים שמן בערך באותה כמות אם לא יותר מוזגים לקופסא/כלי זכוכית או כל דבר אחר שעשוי להתאים לאחסון. זהו, באס, זה הכל.
מורחים טוב-טוב על העקבים לפני השינה (לי זה הספיק ומצבי היה רע אבל אפשר למרוח יותר אם רוצים) לי היא המליצה לגרוב גרביים אבל לא הצלחתי לבצע, לא מסוגלת שיש לי משהו על הרגליים בשינה, זה עבד גם בלי.
אחרי שזה עובר אפשר לאחסן עד לפעם הבאה ובינתיים להתפנק עם חמאת שיאה.

ותודה ל גנגה לילה המדהימה.
הדס_מצוי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 15:02
דף אישי: הדף האישי של הדס_מצוי*

סדקים בעקב

שליחה על ידי הדס_מצוי* »

תודה ילדת טבע.
בדיוק עכשיו גם לי הופיעו שוב הסדקים הכואבים.
ביררתי לגבי שעוות דבורים והבנתי שיש שעוות דבורים לבנה ושעוות דבורים צהובה.
באיזו השתמשת?
הטבע*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2013, 15:56

סדקים בעקב

שליחה על ידי הטבע* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

גם לי היו סדקים עמוקים בעקבי הרגליים. תמיד היתה לי תחושה שזה משהו רוחני/רגשי שצריך פתרון. כל הקרמים למניהם, ופדיקור וכו' לא עוזרים עד שלא מטפלים בבעיה מבפנים, ואני אומרת זאת מנסיון!
קודם כל תודה לגלית עמרי שכתבה: "לפי מה שאמרה לי מטפלת באייפק, בעיות בכף הרגל ובעיקר בעקב קשורות לבעיות במשפחה ובזוגיות, זה אומר שבבסיס המשפחתי יש סדקים וצריך לעבוד על תיקונם כדי לשפר את מצב הרגל.
רגל ימין זה ההווה ורגל שמאל משקפת את העבר".
מנסיוני זה כל כך נכון!!!
אספר בקצרה: סכסוך משפחתי שנמשך שנים ארוכות בעיקר עם אחות קנאית, שהוביל לסכסוך עם כל המשפחה, אחים הורים. עקב כך ניתוק משפחתי של כ-8 שנים. עברתי נידוי, ניתוק, הרבה משקעים היו לי עימם.
אחרי תקופה של בערך 8 שנים, הגעתי הביתה...עם הרבה סדקים בעקב הרגל. בלילה הראשון שישנתי בבית...הרגשתי את החמימות...את הקרבה, את ההשלמה, גם ויתור מצידי, הרגשתי שפתאום יש לי חמצן, אויר לנשימה. כנראה שניתוק ממשפחה, זה כמו דג שהוציאו אותו מן המים, הוא מרגיש חנוק.
יומיים, שלושה אחרי הלינה בבית הורי, אני מסתכלת בכף הרגל ורואה שהסדקים נעלמו, כאילו לא היו. לא שמתי קרמים למינהם, לא טיפלתי...כלום...זה פשוט עבר. הדבר היחידי שנשאר זה מסביב לקרסול קצת יובש וסדק אחד. כנראה שיש עוד מה לטפל ולהוציא במצב המשפחתי. אך תודה לאל זה עבד! אני מאמינה שיש עוד מה לטפל, להוציא להגיד, לדבר על העבר זה חשוב...אבל תחושת הלינה בבית, החמימות, הרצון להיות קרובה אליהם...הביאו לרגיעה מסוימת.
נעמה_ו_טוהר*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2012, 15:57
דף אישי: הדף האישי של נעמה_ו_טוהר*

סדקים בעקב

שליחה על ידי נעמה_ו_טוהר* »

שלום שלום. אני פתחתי את הדף הזה לפני... ואוו.. כמה שנים עברו מאז...

כל הפתרונות שאנשים הציעו כאן מתייחסים להיבטים או פיזיים או רגשיים.
בעידן הישן הורגלנו לחפש פתרונות לבעיות.
בעידן החדש אנחנו מבינים שאין דבר כזה בעיה שצריך לטפל בהעלמתה. יש אתגרים התפתחותיים שאנחנו נדרשים להתמודד איתם.

כל אי נוחות פיזית של הגוף, כל מחלה או סימפטום של מחלה, מקורם בבחירה התודעתית שלנו. הגוף רק מהדהד לנו את התדר התודעתי של הבחירה הנשמתית שלנו.
כדי להגיע לאיזון, לא מספיק לטפל בבעיה הפיזית (אדמה) ורגשית (מים) הנגליית לעין . עלינו לרצות (אש) להבין (אוויר): למה בחרנו במחלה הזו? מה חל בה? אחרי שנבין למה בחרנו בה ואיך שירתה אותנו, נוכל לבחור לשנות את הבחירה הזו בצורה מודעת ,לעשות שינוי תודעתי ולבחור הולוגרמה שמתאימה למקום שבו אנחנו נמצאים עכשיו- בתהליך ההתפתחותי שלנו , במעבר מעידן אדמה ומים לעידן אש ואוויר.
שליחת תגובה

חזור אל “בלוגים”