עדי יותם

סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

עדי יותם

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אולי יש לך מה להוסיף ב- שאלה דחופה בענייני הנקה ?
@}
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

עדי יותם

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

מה, את עדיין מניקה?!
אוי עדי,
נכון שאין סיכוי שתדרימי עם הסדנה הזאת? <שישי זה יום מצויין>
זה בדיוק מה שמעסיק אותי. כל אותם הנושאים.
אשתדל איכשהו להגיע. אין לי מושג איך...
@}
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

עדי יותם

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

יוזמה נוספת: סדנת ספרות ו\או אומנות לאימהות מיניקות.(או מועדון הספר הטוב)->
<תוך כדי הנקה כמובן>
מה דעתך?
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

אפשרות לקבוצת מפגשי שיח פתוחים, בצירוף הפעוטות, באמצע השבוע בשעות אחר הצהריים
זה במקום, בנוסף או בלי קשר לימי שישי?
גם כן בממש?
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

עדי יותם

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

עדי זה בהשראת הטור של חברתינו? חזקי ואימצי!
אין סיכוי שאגיע לצערי, אני מנסה למצוא את עצמי בין הארגזים ולא למות בקור הצפוני הזה, אבל את עושה משהו חיוני וחשוב. בטוחה שיהיה לך הרבה קהל!
אולי תפרסמי גם בפורום אצלנו? יהיה לזה ביקוש!
http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ ... umID=13686
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נכון שאין סיכוי שתדרימי עם הסדנה הזאת?
כמה דרום?... לנגב לא, מקסימום לרחובות/גדרה :-) מצטערת.
אשתדל איכשהו להגיע. אין לי מושג איך...
בהצלחה! אני אשמח לראותך.

מונו: אמנות, ואפילו אומנות - לא הצד החזק שלי :-) מועדון הספר הטוב - אה, בשמחה. אפשר אפילו למצוא ספרים לא מעטים שמתייחסים להנקה... אם את תפיקי, אני אבוא :-P

זה במקום, בנוסף או בלי קשר לימי שישי?
מבין שלוש האפשרויות, "בלי קשר" הכי קרובה :-) אבל יש קשר מאחר שהנושאים יעלו - רק יותר בפורמט של שיחה ולא כהרצאה, ועם נוכחות של פעוטות, שזה אומר משפטים קצרים, וקפיצות מנושא לנושא...
גם כן במ.מ.ש. אבל קודם כל צריכה להיות התעניינות מספקת - ז"א להירשם כ"מתעניינת", וכשנגיע למאסה קריטית נמצא יום ושעה שבשאיפה יתאימו לכמה שיותר.
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

ועם נוכחות של פעוטות,
ז"א שבימי שישי זה בלעדיהם?
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

עדי יותם

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

יללה גם אני רוצה לבוא ..אבל לא בידיוק הבנתי עם הילד או בלי . כמובן שבלי אין על מה לדבר מצד שני לא הבנתי איך אפשר להקשיב להרצאה כשהבנבוט הקטן שלי נוהג בכל מקום חדש לחזר אחרי בחורות, לבדוק שקעים ולכבות טלויזיות!!
תעלומה!
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

עדי יותם

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

מה פירוש להפיק?
כלומר בתכלס, מה זה אומר?
אילו תכנים את יכולה להביא למפגשים כאלו וכמה זה יעלה?
<לא ספרי הנקה!:-P>
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

פיצה - תודה, אפרסם! (לא ראיתי קודם - ואני מצליחה לפתוח את הדף שלי רק פעם בכמה ימים, משום מה)
מונו - את זו שהעלית את הרעיון, לא אני! :-) אני עוברת לערוץ הדואל.
ערסית - אני אשמח לראות אותך שם! (ואם כבר אנצל את ההזדמנות לבדוק את השערתי שאני משכונה לא רחוקה - בתי הקולנוע של ילדותך היו במקרה "תרבות" ו"אורלי"?...) שקעים וטלוויזיות אין שם, אבל בחורות בטח יהיו... :-) אבל אם הוא מהזן הנפוץ והחביב של פעוטות שלא חובבים הרצאות, זו באמת יכול להיות אתגר. לשיקולך...
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

אני שוב שואלת (קצת קשת תפיסה בשנה האחרונה)
זה עם או בלי הקטנטנים? (מבחינתי בלי זו לא אופציה)
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

זה לשיקול האמא - המבנה הוא "חצי רשמי", יש הרצאה, יש אמהות שיבואו בלי, וכדי שכולם יוכלו לשמוע ולהתרכז, אם הקטנטנים צריכים תשומת לב באופן שמצריך דיבור רם מלחישה (או שהצורך בתשומת לב מובע בקול רם מלחישה :-) ), תהיה ציפייה שהאמא והפעוט ייצאו לכמה דקות וישובו ברגע שניתן.
מזכירה גם שלאמהות לילדים בני שנה + מגיע לפעמים לפרגן לעצמן שעתיים-שלוש שבהן הן לא צריכות לדאוג לאף אחד פרט לעצמן {@
נבט_חיטה*

עדי יותם

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

כמה דרום?... לנגב לא, מקסימום לרחובות/גדרה מצטערת.
טוב, אז בינתיים אולי אצליח לבקש ממך עצה. טיפ. רעיון. וסליחה שאני מבקרת אצלך בדפבית לצורך זה.
האפרוח בן שנה וחודשיים. משתמש בי בתור מוצץ לכל דבר.
במשך היום זה פחות מפריע אבל בלילה, בלילה אני ישנה עם "נמלה קטנה שמטיילת לי על הפטמה"...
אם אני מסתובבת לצד השני, הוא ישר מתיישב ומוחה. אם אני לא מתייצבת מיד כשהוא מתעורר ולא נותנת לו פטמה, הוא נכנס להיסטריה של בכי ולהתעוררות. יוצא לגמרי משנת הלילה שלו לאיזה שעתיים ולוקח איתו את אבא שלו. כי עם אימא הוא לא מסכים להירגע וגם הפטמה עכשיו לא תעזור יותר.
כאילו כועס עליי ואולי הוא אכן כועס עליי?
לחזורצ לשינה הוא ישוב כעבור שעה וחצי שעתיים כאמור וירדם עם ציצי בלבד.
מה עושים? אני לא מדברת על גמילת לילה שעל זה ויתרתי לגמרי לעת עתה, אלא על גמילת מוצץ. )-:
יש סיכוי שזה עובר מתישהו מעצמו או שאני באמת אצטרך לנקוט בצעד שיגרום לאפרוח (ובטח גם לי) לצער ולמאבק איתי.
תודה! @}
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נבט, אני קצרה בזמן, מצטערת. מצב מתיש ומוכר. רק יכולה להמליץ על "לישון בלי לבכות" של אליזבת פנטלי. האם הוא נרדם בהנקה גם בתחילת שנת הלילה? האם קראת דפים כאן באתר על גמילת לילה?
נבט_חיטה*

עדי יותם

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

הוא נרדם בהנקה גם בתחילת הלילה. כן. ואכן קראתי את הדפים (לאורכם ולרוחבם)בנוגע לגמילת לילה. נסיתי כמה שיטות. כולם לא עזר.
נמשיך בשגרת חיינו לעת עתה... תודה (()) (אחפש את הספר הנ"ל).
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

עדי יותם

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני חושבת להגיע למפגשים אבל לא יכולה להגיע למפגש הראשון. האם תוכלי לפרסם מתי הפגישות הבאות? ובכלל פיצקית תהיה בת שנה רק ביוני, האם זה בכלל מתאים להגיע איתה?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

עדי יותם

שליחה על ידי נועה_בר* »

תודה @}
מיכל_צמות*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מיכל_צמות*

עדי יותם

שליחה על ידי מיכל_צמות* »

ראיתי אותך הבוקר בטלויזייה. בהתחלה הייתה לי תחושה שהבנות שם לא ממש מתחברות אלייך - כאילו 2 נגד אחת.... בסיום שדיברת על כמה הנקת את הילד שלך ושהן חשבו שכבר לא באוויר - זה נתן תחושה נעימה. כל הכתבה דיברת לעניין וברהיטות. היה כייף לשמוע.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תודה רבה על הפידבק, מיכל! חששתי קצת מאיך זה יהיה, אז לא הודעתי באתר מראש.
ושהן חשבו שכבר לא באוויר
הו, העניין הוא שגם אני חשבתי שכבר לא באוויר! זו שאלה שביקשתי במפורש שלא ישאלו אותי בשידור, כי הניסיון האישי שלי לא רלוונטי לאף אחד אחר.
ייקח לי זמן לקבל את ההקלטה ולראות אותה - אבל בינתיים, אני לא הרגשתי שהן התחברו אליי גם בסוף, אבל לא נורא - קשה גם ככה להתחבר לנושא של הנקת פעוטות, ובפרט לפני שיש לך ילדים משלך.
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

עדי יותם

שליחה על ידי עין_הסערה* »

עדי, שלחתי לך אימייל.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עדי יותם

שליחה על ידי בשמת_א* »

היית מקסימה ודיברת מצויין.
במיוחד זה שדיברת בנחת, בחיוך, במתינות ובחוכמה.
כל הכבוד!
וידעתי שתתפוצצי מזה שהן חשבו שאתן כבר לא בשידור ומישהו בכל זאת המשיך לשדר שם.
אמא_של_יונתן_וטל*
הצטרפות: 11 מרץ 2006, 17:29

עדי יותם

שליחה על ידי אמא_של_יונתן_וטל* »

תודה...ויופי שקפצת לבקר...
מקווה שאיכשהו יישאר לו החיסון לכל החיים - הבכורה שלי חלתה באבעבועות בגיל אמנם מאוחר יותר, אבל פחות משנה, ועד היום לא נדבקה שוב, למרות חשיפות חוזרות.
גם אני.בנתיים זה עובר בקלות, מקווה שימשך כך.
עינת אופיר התקשרה אלי לאמר תודה, היא היתה מאוד מרוצה וכך גם אני.סיכמנו שנעשה זאת שוב בקרוב ב"תירוץ" המתאים. אז תודה על ההמלצה!
@}
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

הי עדי,
רציתי להודות לך על מפגש הנקת הפעוטות ביום שישי .
היה מרתק, ממלא ומחזק, (רק חבל שכל כך הרבה זיכרון נשפך עם החלב וקשה לזכור את כל הדברים המעניינים שהבאת גם אח"כ בבית:-))
מחכה ומצפה למפגש הבא...
תודה {@
שני
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תודה רבה, שני :-]
אמא_אום*
הצטרפות: 15 מרץ 2006, 09:24
דף אישי: הדף האישי של אמא_אום*

עדי יותם

שליחה על ידי אמא_אום* »

עדי - מצטרפת למילותיה על חוט. נהניתי מהסגנון המתודי שהתלווה למפגש הראשון. היו כמה נתונים שהבאת ומצאתי את עצמי חושבת עליהם עוד הרבה.
שאלה - מהי בעצם הסיבה שאחוז השומן בחלב עולה עם גיל התינוק? נראה כי יש סיבה לכך אך אני לא בטוחה (לא זוכרת?) מהי.
תודה!
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אום - הרכב החלב משתנה לפי הצרכים של התינוק. במחקר שהראה את זה לא דיברו על סיבות, ויש אפילו כאלה שפירשו את התוצאות כאילו אחוז שומן גבוה יותר יכול להיות פחות בריא. מה שכמובן לא הגיוני - הרכב החלב פותח במשך אלפי שנות אבולוציה, כאשר היה מקובל שילדים יינקו במשך כמה שנים, וכמו שסיפרתי, למרות התכולה הקלורית הגבוהה יותר, ילדים יונקים רזים יותר. יכול להיות שכמו עם הנוגדנים, השומן מגיע בצורה מרוכזת יותר, מאחר שילדים בגיל זה יונקים פחות פעמים ביום, ונפח החלב שהם צורכים יורד. חלב אם (במיוחד בתזונה טובה) עשיר בחומצות שומן חיוניות מסוג DHA (אומגה 3), שחשובות במיוחד להתפתחות המוח. וכאמור, עד גיל שנתיים מתפתח המוח ל-80 אחוז מגודלו הסופי.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

וכמובן, תודה גם לך, אמא אום!
נבט_חיטה*

עדי יותם

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

היי עדי,
האם קראת את זה?
ידיד שלח לי את mi]המאמר הזה m0999[/po]/is 7287 322/ai 72789122
קצת מבהיל...
אמא_אום*

עדי יותם

שליחה על ידי אמא_אום* »

יה, מעניין!!! אני רצה להעביר את מנת האומגה 3 לקטן.. תודה על המידע! נפגש בשבוע הבא.
אמא_אום*

עדי יותם

שליחה על ידי אמא_אום* »

חלב אם (במיוחד בתזונה טובה) עשיר בחומצות שומן חיוניות מסוג DHA (אומגה 3) - "תזונה טובה" של האם או של התינוק? היה לי הרושם שתזונת האם חשובה כמובן אך הרכב החלב לא ניזוק עקב תזונה לקויה. טעיתי?
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

אודה לעזרתך ב הנקת צמד
שבת שלום{@
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אמא אום ונבט חיטה - יש חפיפה מסוימת בנושאים שהעליתן, אז אני מאחדת.
"תזונה טובה" של האם או של התינוק?
של האם. חלב אם לא "ניזוק" כל כך מהר אבל כן מושפע מתזונה, במידה מסוימת. בחברה שלנו אוכלים פחות דגים ממה שמומלץ - וכיום גם רוב הדגים מזוהמים, אז גם זה מקשה על צריכה מספקת, ודגי ים צפוני, שבמיוחד מומלצים, די יקרים. אפשר לקבל אומגה 3 גם מפשתן טחון, מאגוזים וזרעים אחרים, ומתוספי מזון (שזה יותר בעייתי. יש כאן דף שלם על אומגה 3, אני חושבת). הגוף לא יכול ליצר אומגה 3 בעצמו, חייב לקבל אותן מהתזונה.
שיעורי החלבונים/פחמימות/שומנים לא ישתנו אלא במצב של תת-תזונה חריפה, אבל פרופיל חומצות השומן כן משתנה.
ועם כל זאת... א. קל מאוד לשפר את התזונה - כמה אגוזים מדי יום, או כף פשתן טחון, או שתי מנות דג בשבוע, או תוסף (- נותנים לך את האומגה 3. ב. גם חלב של אמא שלא צורכת אומגה 3 בקביעות עדיף על פני כל אופציה אחרת.

המחקר שמצוטט במאמר הזה מוכר, ובטח גם היו דיונים עליו בדפים שונים כאן. הוא נערך, על פי הכתוב, על תינוקות שאכלו, כילדים, תזונה עשירה בשומן. היונקים, להבדיל מאלה שלא ינקו, קיבלו גם שומן טראנס בחלב אם, מתזונתה. בתמ"ל אין שומן טראנס. כמה דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון: כמעט כל המחקרים שמראים את "יתרונות" ההנקה, כולל העובדה שהתינוקות היונקים רזים יותר, נעשו על אוכלוסיות שפע, עם תזונת השפע, ועדיין חסרונות התמ"ל ברורים לאור מחקרים אלה.

עכשיו, זה לא שאנו חיים בחברה שבה מחלות לב הן עניין נדיר, נכון? הן אחד מגורמי המוות המרכזיים כיום. ומן הסתם, רוב חולי הלב לא ינקו יותר משנה, ורבים מהם לא ינקו כלל. ככה שלא נראה שה"פתרון" של הנקה פחות משנה עובד, לא?.... מעניין היה לראות תוצאותיו של סקר בין חולי לב, לבדוק כמה מהם ינקו.

ואם אמא כלשהי מודאגת - שוב, אותו פתרון פשוט מלמעלה: לשפר את התזונה שלה, כדי שתכלול כמה שפחות שומן טראנס, וכשהילד מתחיל לאכול מוצקים- להמשיך במגמה הזו, שטובה לו בלי כל קשר להנקה. כמה שפחות ביסקוויטים, ופלים, בישול ואפייה עם מרגרינה. לא ממש מסובך - רק לקרוא תוויות.

ואחרון - ארגוני הבריאות בעולם כולו מודעים למחקרים האלה (המאמר הזה הוא מ-2001). ובינתיים, ההמלצות לגבי משך ההנקה רק הולכות ומתארכות, באורח פלא :-)
נבט_חיטה*

עדי יותם

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

עדי תודה (-:
בהחלט מרגיע מה שכתבת.
יום נעים @}
הערסית_מהשכונה*

עדי יותם

אה...הינה הגעתי אליך סוף סוף..מה שמעתי אחותי את שאת פליטת "השכונה" האמיתית...
מאוד מרגש..תני קצת פרטים..מאיזה קדנציה את? האם זה שמך האמיתי או צרוף יצירתי?(כי אני מגרדת בזיכרון ואין לי ברשימה שם משפחה :יותם" ולא "עדי")
תגידי גם את למדת איפה שמוני מושונוב למד?(אני ישבתי על הכיסא שלו-קיבלתי הרבה השראה)
תני פרטים!
חוצמיזה כולי קינאה באילו שהצליחו להגיע למפגש..כנראה לכולם יש בנות! כי אני לא מבינה איך ילד בן שנה ורבע יכול לשבת ולשמוע הרצאה ...הוא במקרה הטוב היה הולך לפרק לך את כל הבית!
קראתי מה שכתבת פה למעלה על ילדים יונקים רזים.תודה רבה. כולם אומרים שהילד רזה (או הרזה) ואני בתור ערסית כבר התחלתי לחשוב שאולי הילד לא מפוטם מספיק.....יונק גאלונים על גאלונים ומרזה! חח
הערסית_מהשכונה*

עדי יותם

הרכב החלב פותח במשך אלפי שנות אבולוציה, כאשר היה מקובל שילדים יינקו במשך כמה שנים
  • על פי חוק האבולוציה ,אם בתקופה שילדים נהגו לינוק בתדירות גבוהה הגוף פיתח תרכובת הולמת בהתאם למצב , זה אומר שבימינו , כששהנקה היא דלה וחסכונית הגוף יעצב לו תנאים חדשים -חסכניים גם כן
זו האבולוציה -לא?
למרות שתנאים אבולוציונים מתפתחים ועוברים מתה מורפוזה במאות אלפי שנים.....ככה שאני לא בטוחה שהגוף שלנו כבר סיגל את עצמו למצב של "פחות הנקה"
ולפי חזיונותי המפחידים ..אם תפוקת ההנקה תלך ותרד במאות השנים הבאות , אז הגוף "האבולוציוני" ילך עם זהעד למצב שעוד מיליון שנה למשל , גוף האישה לא יהיה מסוגל להניק!
(טוב זו התאוריה שלי-בנות -לא להבהל)
הווה אומר(כמו שהמורות בביתספר אומרות)שעלינו לעודד הנקה יותר ויותר כדי להציל את הנשים של המאות הבאות!
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

קודם כל - :-D
אני ילידת 66'. בטח מבוגרת ממך בכמה שנים? זה שמי האמיתי, אבל את שם המשפחה אימצתי מחוץ לגבולות השכונה...
כן, למדתי שם. וביסודי ע"ש משורר ידוע... אמא שלי לימדה בבי"ס שנקרא ע"ש ראש ממשלה (עוד לא התעוררתי, קשה לי לנסח קודים מתוחכמים יותר :-) )
לא היו רק בנות, זה לא אצלי בבית, ולא פירקו שום דבר... יש צעצועים והרבה מרחב להסתובב. גם המפגש השני עבר בשלום והיה נחמד מאוד - אם תהיי בסביבות ת"א שווה לנסות. והאימהות שבאו מקסימות {@
בשמת_א*

עדי יותם

שליחה על ידי בשמת_א* »

במאות אלפי שנים.....ככה שאני לא בטוחה שהגוף שלנו כבר סיגל את עצמו למצב של "פחות הנקה"
אכן, או לפחות בעשרת אלפים שנה, ואני לא רואה שינוי בענייני הנקה באופק כי עוד בראשית המאה העשרים הניקו גם בחברה המערבית כמה חודשים טובים, וברוב העולם הניקו כמה שנים.
דלית*
הצטרפות: 29 יוני 2003, 00:41

עדי יותם

שליחה על ידי דלית* »

היי בריאה.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוי, חשבתי שהגבתי כבר לעניין האבולוציה, ונעלם... מסכימה עם בשמת, ולא נראה לי שהמגמה של אי-הנקה תימשך. כיום ארגוני בריאות בכל העולם שמים להם מטרות להעלות את האחוזים, ופועלים בשטח לשם כך, ורואים איך ההתערבויות האלה אכן משנות את התמונה. מעבר לזה שהגוף שלנו לא הסתגל לזה, גם האינסטינקטים האימהיים לא. ואם רק יפריעו פחות לאמהות, הן יצליחו יותר... (לא בטוחה אם לשים כאן :-) :-( או :-/ ). ומאחר שנשים הולכות ומשנות את חדרי הלידה ומחלקות היולדות, תהיה לזה השפעה גם על ההנקה. עם כל הקושי שהמודרניזציה שמה בתחום, יש גם מגמה של לחזור ולמצוא דרכים להקל עליה (שאיבה, עבודה מן הבית ועוד).

דלית - תודה רבה! וחג שמח.
מ_ט*
הצטרפות: 13 פברואר 2006, 16:45

עדי יותם

שליחה על ידי מ_ט* »

הי עדי
חבל לי שפיספסתי את המפגש הראשון של הנקת פעוטות
אשמח לקבל פרטים על המפגש הבא
תודה רבה
פאולה_גיב*
הצטרפות: 01 מאי 2006, 16:29
דף אישי: הדף האישי של פאולה_גיב*

עדי יותם

שליחה על ידי פאולה_גיב* »

שלום עדי
מאד רוצה לדעת לסרוג
חסרת נסיון לחלוטין
לא יכולה חמישי ה-4 במאי, האם יהיה כל חמישי?
האם אפשר להתחיל מהמפגש הבא?
כמה בד"כ בקבוצה? האם מספר המקומות מוגבל?
האם המפגש עם תינוקות?
תודה @}
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

היי פולה,
נשמח לראות אותך! (למרות כל ההסתייגויות במשפטים הבאים :-) ).אני לא יודעת לסרוג, רק קצת לתפור. אולי אחרות יודעות. לא יהיה כל חמישי - אולי אחת לשבועיים, או חודש - נעשה מפגש ראשון ונראה. אפשר להתחיל מכל מפגש שרוצים/יכולים. זו לא בדיוק קבוצת לימוד אלא מפגש והזדמנות להתקדם בפרויקטים שקל להתעלם מהם לפעמים ביומיום. במפגש הקרוב נהיה שלוש, ככל הידוע לי, אלא אם יצטרפו עוד בינתיים. ככה שלא נראה לי שנצטרך להגביל בקרוב :-) לגבי תינוקות - לשיקולך, לפי המזג האישי של התינוק. קבענו בשעה שבה הילדים שלי הולכים לישון (ביום טוב) אז אני מעדיפה שהאווירה תהיה די שקטה...
הערסית_מהשכונה*

עדי יותם

אני מנהלת איתך שיחות אחת לחודש בערך ...
אז איפה היינו ..אה כן בשו שו איסטיות שלך...מה הביג דיל עם החשאיות תגידי לי?
התכוונת לבית ספר שלום עליכם? כי אם כן אז למדת עם אחותי?!
  • חוצמעינייני נוסטלגי רציתי שתספרי לי על הייתרונות בהנקה ממושכת (מעבר לגיל שנה ) .. למעט הנוגדנים וההתמכרות :-) של האם. כדי שיהיה לי מה לענות לכל האילו שעושים לי עין רעה על הילד כל פעם שרואים אותו דבוק לציצי!
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני שושואיסטית? את התחלת! :-)
לא, לא שלום עליכם. ביאליק. אבל הסתובבתי עם חבורה מהמחזור בשלום עליכם - יפה, רונית, ענת, סיגי... אומר לך משהו?
לגבי היתרונות - קודם כל "אני עושה מה שבא לי, וגם הילד שלי" - זה חתיכת יתרון שלא הרבה אנשים מיישמים בחיים שלהם. על הדברים היותר רשמיים אנסה לפרט מאוחר יותר במהלך הסופ"ש.
אנונימי

עדי יותם

שליחה על ידי אנונימי »

אם תהית לגבי מה היה אמש, אז הר העדכון:
לא אמרתי כלום, הנקתי פעמיים בדיוק, סירבתי שלוש פעמים (בערך). בגלל שאני לא רציתי, לא בגללו.
הפעמיים שכן, התמקמתי מחוץ לטווח ראייתו.
עדין מחפשת משפטים לשנן, של הקשבה אמפתית...
שבוע נפלא ולהתראות :-)
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בטח שתהיתי! הייתי כותבת לך אם לא היית מקדימה אותי. תודה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עדי יותם

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

שוב פספסתי עם השק"ש - ראיתי את עדי ל אתמול ורק בדיעבד הבנתי שהתראיתן (האומנם?) אתמול.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לא, לא נפגשנו. אם כי היא השאירה לי הודעה...
זה בסדר שיחכה עד מפגש תפירה/סריגה הבא? (25.5)? תבואו ליומיון?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עדי יותם

ליום עיון כן, נגיע. אולי באמת זו הזדמנות גם להיפגש :-) ולהביא את השק"ש.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תקציר למעגל שלי ביום העיון:

היו לילות - על שנתם של תינוקות יונקים

ענייני שינה - או היעדרה - עומדים בראש רשימת הדברים המטרידים הורים חדשים. עייפות מצטברת היא עינוי אכזרי במיוחד, וככזו, היא דוחפת הרבה הורים טובים לגבולות יכולתם ומעבר להם. הורים שנוקטים בגישת הורות רכה ומאפשרת מוצאים את עצמם לפעמים מרגישים מאוכזבים ומתוסכלים, וההתעוררויות החוזרות ונשנות יכולות להעלות מחשבות מפחידות.
החדשות הטובות הן שלא צריך לבחור בין העייפות שלכם לבין לתת לתינוק לבכות עד שיירדם. חבל גם להגיע עד לקצה ואז ברגע אחד באישון לילה להודיע לתינוק שזהו, יותר אתם לא יכולים, ומצדכם שילך לצלצל בדלת של השכנים. פיתוח ועידוד ההרגל להירדם ללא צורך בעזרת ההורה הוא תהליך, ובדרך כלל הוא לא קצר במיוחד (אפילו שיטת החמש דקות לוקחת הרבה יותר מזה), וההכנה לשנת לילה רצופה מתחילה הרבה לפני שהשמש שוקעת.

כשתינוק יונק ישן עם אמא במיטה, נראה לפעמים ששנת לילה רצופה תהיה כרוכה בהכרח בגמילה מהנקה, או במעבר למיטות או לחדרים נפרדים. אבל הורים רבים מוצאים שהדבר אינו מחויב המציאות. גמילה מהנקה בלילות היא לעתים קרובות חלק מרכזי בהשגת היעד, אבל אפשר גם לעודד את התינוק לחזור ולהירדם בעצמו תוך ניתוק הקשר הירדמות=הנקה.

ועוד לא דיברנו על אבולוציה, וגם לא על בטיחות: איפה בעצם אמור התינוק לישון? האם הורה לא יכול למחוץ את התינוק מתוך שינה? באילו מקרים צריך לנקוט זהירות מיוחדת בשינה משותפת, ומהם כללי הבטיחות המומלצים לכל מי שישנים עם תינוק?

במעגל נדבר על בחירות שונות שעושים הורים, נקודות למחשבה, גישות שונות והצעות מעשיות. חלק מן הדברים מופיעים בדיונים שהתקיימו לאורך השנים באתר הקהילתי של באופן טבעי, בדפים ב-מדור שינה.

"ספרות מומלצת - "הורים גם בלילה
(Nighttime Parenting)
של ד"ר ויליאם סירס, ו"לישון בלי לבכות"
(The No-Cry Sleep Solution)
נונה_בי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 18:51
דף אישי: הדף האישי של נונה_בי*

עדי יותם

שליחה על ידי נונה_בי* »

עדי תודה על התקציר. חבל ששאר המעגלים לא מפרסמים לפני מחר.
יש שני מעגלים נוספים שהייתי רוצה לשמוע בזמן המעגל שלך אבל המשפט פיתוח ועידוד ההרגל להירדם ללא צורך בעזרת ההורה קבע את בחירתי.

<מטפחת תקוות>

שנת לילה רצופה מה זה? ;-)
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_ל* »

היי,
מה שלומך?
לא שבתי אליך, כי עמוס לי..
אשתדל לכתוב לך בימים הקרובים על הקורות אותנו.
תודה על ההפניה לאורנה. אין לי מילים.. אנחנו מאוד מעריכים ומחבבים אותה. מאוד.
השמן הוא מתנה (ובבקשה בלי תגובות פולניות :-) )
את החוב על החוברת אשלם.. כשנתראה.
אולי אצליח להגיע לאחד המיפגשים בביתך ולתפור משהו. כשזה יקרה-זה יהיה סימן טוב לגבי המצב והתחושות שלי..
תודה על התמיכה, עדי.
לא שכחתי שהבטחתי לשלוח תמונה של נטע, אבקש מיובל לארגן את זה מחר/תיים. בכולופן - הוא פשוט.. פשושון :-)
ממש ככה.
ניב_דור_כהן*
הצטרפות: 30 מאי 2005, 16:03
דף אישי: הדף האישי של ניב_דור_כהן*

עדי יותם

שליחה על ידי ניב_דור_כהן* »

עדי, את אלופה!

תודה רבה!
כרמל_האורחת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 11:55
דף אישי: הדף האישי של כרמל_האורחת*

עדי יותם

שליחה על ידי כרמל_האורחת* »

_עדי שלום,
אני צריכה לעבור בדיקת מי שפיר בימים אלו ומאוד מתלבטת בעניין (פרטי או לא? איפה? והאם זה בכלל משנה?)
ראיתי שהמלצת על ד"ר ליפיץ בדף בדיקות-בהריון אבל אין פרטים לגביו.
אשמח לשמוע יותר. (איפה הוא מקבל? בית חולים או פרטי?)
תודה מראש
כרמל האורחת_
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

היי כרמל,

תראי, עברתי את הבדיקה אצלו לפני למעלה משש שנים (היום יש לנבדק יום הולדת!). אז אין לי מושג איפה הוא עובד היום ובאיזה הסדר. בזמנו, הוא עבד ברמת מרפא בפתח-תקוה, וכחברת מכבי קבעתי שם תור וביקשתי שיהיה אצלו. אני לא זוכרת בכמה מכבי משתתפים, ומן הסתם דברים גם השתנו מאז. הסבירו לי מראש שייתכן שדווקא בעת התור שלי הוא יהיה בניתוח או משהו, והתכנון שלי היה במקרה כזה לוותר על התור ולקבוע חדש.
הוא מהרופאים הוותיקים, בעל הרבה ניסיון, וגם היה נחמד מאוד.
בהצלחה!
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

עדי יותם

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

אהלן עדי
קראתי את ההמלצה שלך לגבי הרופאה בכפר סבא. את יודעת אם במקרה היא מקבלת גם במרכז?
קצת מלחיץ אותי להצפין עכשו...
ולגבי הרופאה בירושליים, היא גם מאוד מאוד מומלצת?? איך קוראים לה??
אני ממש אובדת עצות
מתה מפחד מכל החומרים המרדימים
יש לנו היסטוריה ארוכה של בית חולים והילה מריחה רופא מקילומטרים ונכנסת להיסטריה.
תודה על התגובה
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כוסמת, כפר סבא זה במרכז :-) חדרה רחוקה משם 20-30 ק"מ. אני חושבת שהיא מקבלת רק בכפ"ס. אתם אפילו מוזמנים לעצור אצלנו בהרצליה בהלוך או בחזור, לקפה מרגיע...
את הרופאה בירושלים אני לא מכירה, רק קצת מה שהיא כותבת ומה שכותבים עליה. שלומית בן-מאיר, אולי? תבדקי ברשימת מומחי הפורום.
אני מבינה מאוד את הלחץ, גם אני הגעתי אל ד"ר ושלר אחרי איומים בחומרי הרדמה. היא מקסימה וכל מה שכתבתי בדף ההוא.
כרמל_האורחת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 11:55
דף אישי: הדף האישי של כרמל_האורחת*

עדי יותם

שליחה על ידי כרמל_האורחת* »

תודה!
אני אחרי.
בינתיים, ב"ה, טפו, הכל בסדר
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

עדי יותם

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

תודה מןתק
אם נגיע לכפר סבא - אולי נקבל את ההזמנה....
המון תודה
אני (-:
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עדי יותם

אהלן, מצאת את מילות השיר שחיפשת?
אולי תעשי חיפוש על שם הלהקה בלבד - אם יש להם אתר מעריצים ובו פורום, מן הסתם תוכלי לשאול שם על המילים ויכתבו לך אותן.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

קומג, תודה על ההצעה {@
בהתחשב בכך שהשיר בן כ-35 שנה, אני חוששת שרוב מעריצי הלהקה עברו לדיור מוגן עם חיבור איטי לרשת :-) (או במילים אחרות: חיפשתי. לא מצאתי). קיבלתי מכאן הצעה להושיב דובר ילידי לתמלל, ואני מקווה להגיע לזה בקרוב.
השק"ש שירת אותנו נאמנה בפארק הירדן - שוב תודה!
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

עדי יותם

שליחה על ידי חיפושית* »

שלום עדי,
רק שיתוף קטן - הייתי לראשונה במפגשים שלך בימי שלישי בממ"ש- המפגש היה על פירסום של תמ"ל - היה מרתק , מצחיק, פשוט מהנה עד מאוד, רציתי להגיד תודה. :-)
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

כל מה שהיא אמרה:-)
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תודה, נשמות :-)
חוט - אני אתקטנן ואציין שלא כל מלה, מאחר שאת מגיעה למפגשים כבר המון זמן...
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

|אוף| חשבתי שאצליח להתחמק ,התעצלתי לדייק;-)
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

ביום שלישי הקרוב יש מפגש?
(מקווה שהתשובה היא "לא" מפני שלא אוכל להגיע :-()
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

עדי יותם

שליחה על ידי חיפושית* »

גם אני מחכה לתשובה....
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אויש, חוט :-(
כן, מתוכנן מפגש. זה גם מסתדר טוב כי אז בעוד שבועיים כבר יהיה אחרי סוכות.
השבוע רציתי לעשות מפגש על לידות.... טוב, אולי לכבודך נקדים את נושא המפגש הבא (האחרון כנראה), "מה חדש בהנקה", לשבוע זה.
מחר, בלי נדר, אוציא תזכורות מסודרות.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_ל* »

היי, מה שלומך? אני מתכוונת להגיע למיפגש בנושא הלידה והשפעתה...
חוצמיזה - מקווה שקיבלת את השנה טובה במייל,
כמובן שבעיקר את תמונת הפוצ'קולול (שם חיבה זמני מאז לידתו, מאיים על שמו הרישמי :-) )
ושוב - שנה טובה והרבה שלווה.
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

כן, מתוכנן מפגש.
:-( :-( :-( :-( :-( :-(
המפגש הבא (האחרון כנראה), :-0
:'(
מה צריך לעשות כדי שזה לא יהיה האחרון?
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עדי: איזה יופי שתגיעי! אני חושבת שלא קיבלתי את השנטובה... אשמח אם תשלחי שוב. בכל מקרה אפשר לאחל עד סוכות, נכון? :-) אז שנה טובה ונפלאה!
<הוא אכן פוצ'קולול :-) >

חוט, צריך שיהיו לפחות שמונה משתתפות שיתחייבו להגיע... ואפשר גם לשבת ולחשוב יחד על נושאים שיכולים לעניין. אם את רוצה לעזור קצת בפרסום, אפשר לנסות, ואני אודה לך מאוד - אני נהנית מהמפגשים האלה לא פחות מכולכן {@
בשמת_א*

עדי יותם

שליחה על ידי בשמת_א* »

ועדי, את זוכרת לציין את ההרצאות של ג'ק ניומן בנובמבר? ובמיוחד את היום להורים בשיבא ביום שישי ה-24.11?
(רני שאל אם אנחנו מקבלות אותו בצרחות, כמו את כוכבי הפופ (-; . אמרתי שלא, אבל Standing]standing ovation ovation[/po] בטח יהיה). (-:
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בשמת, אני חושבת שכל מי שפגשתי בחודשים האחרונים, כולל ילדי גן וקופאיות בסופר (טוב, לא באמת. כמעט), זכה לשמוע הרצאה על מי זה ג'ק ניומן ולמה צריך לשריין את נובמבר :-)
מצד שני, הנה, לא כתבתי כאן על זה :-0 תוכלי?
נבט_חיטה*

עדי יותם

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

מנחת קבוצות לאמהות המניקות פעוטות (פרטים בהמשך הדף)
אני עדיין מחכה שתגיעי לדרום הרחוק עם המפגשים שלך.
יהיה כיף. (-:
ושנה טובה, מתוקה להפליא ופורייה!
רונית_סלע*
הצטרפות: 19 אפריל 2003, 23:03
דף אישי: הדף האישי של רונית_סלע*

עדי יותם

שליחה על ידי רונית_סלע* »

הי עדי,
פרסמתי לפני מס' שבועות בכיכר השוק, אבל לא קיבלתי שום מענה הולם.
אז רגע לפני שאני קונה ספרים חדשים-
האם את יודעת איך אוכל להשיג בהשאלה או לרכוש יד שניה את הספרים של לה לצ'ה-
mothering your nursing toddler
ואת הספר על הנקת צמד (הספקתי לשכוח את שמו).

תודה @}
בשמת_א*

עדי יותם

שליחה על ידי בשמת_א* »

הנה, לא כתבתי כאן על זה תוכלי?
תוך משהו כמו 24 שעות יהיה דף שאפשר יהיה לקשר אליו בלינק ונפתח פה דף על זה.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

_אני עדיין מחכה שתגיעי לדרום הרחוק עם המפגשים שלך.
יהיה כיף._
נבט, בטח שיהיה כיף :-) תארגני 15 אמהות באופן קבוע, ואני אבוא... כבר דנו בשאלה כמה זה הצפון הכי דרומי שאת מוכנה להגיע אליו?... אפשר לנסות לארגן באזור מודיעין/רחובות, למשל.

רונית (תמיד כיף לשמוע ממך!) - חפשי באמזון, במשומשים. במיוחד אם יש מישהו שיכול להביא לך מאנגליה/ארה"ב או כל מדינה אחרת שיש בה אמזון (בקנדה יש Chapters) ואז דמי המשלוח זולים. לגבי MYNT תוודאי שזו המהדורה החדשה, שיצאה מתישהו בתחילת המילניום. לספר השני קוראים Adventures in Tandem Nursing.

בשמת - יש! איזה יופי. {@
רונית_סלע*
הצטרפות: 19 אפריל 2003, 23:03
דף אישי: הדף האישי של רונית_סלע*

עדי יותם

שליחה על ידי רונית_סלע* »

עדי, תודה @} . בדקתי באמזון, ונראה לי שלא שווה לי לקנות משומש. עם המשלוח זה יעלה בסביבות 150 שקל.

נראה לי שלקנות ספרים חדשים ייצא יותר משתלם, בהנחה שאפשר לקנות אותם בארץ.
ידוע לך? (אם אפשר, וממי/איפה?)
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אפשר, גם דרכי. את יכולה לשלוח לי מייל.
חוט_השני*

עדי יותם

שליחה על ידי חוט_השני* »

הי עדי,
יש מפגש ביום שלישי? (הפעם אני מקווה ל"כן" :-) )
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כן :-)
תכף הולכת להוציא תזכורות.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

עדי יותם

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

איפה תוציאי את התזכורות?
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

הוצאתי - במייל למי שהשאירה כתובת במפגשים הקודמים (מקווה שלכולן. אפשר לשלוח לי מייל אם את רוצה גם).
ופרסמתי פרטים ב-ככר השוק.
גלו_לה*
הצטרפות: 10 אפריל 2006, 22:39

עדי יותם

שליחה על ידי גלו_לה* »

שלום עדי.
איפה אפשר לקרא תרגומים שלך לפליי ליידי?
תודה!
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

באתר של לאשה באינטרנט. טור ראשון טור שני טור שלישי
גלו_לה*
הצטרפות: 10 אפריל 2006, 22:39

עדי יותם

שליחה על ידי גלו_לה* »

תודה רבה!
אשמח לקרא תרגומים נוספים אם יהיו.
פלמונית*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 14:46

עדי יותם

שליחה על ידי פלמונית* »

היי
מתענינת במפגשים לפעוטות יונקים - לא מצאתי את זה באתר של מ.מ.ש
האם עוד מתקיימים מפגשים כאלה? אם כן היכן? והאם אפשר לבוא גם????? :)
תודה
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

עדי יותם

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

שלום עדי, התכוננתי להגיע היום אבל פיצקית לא הרגישה טוב, ולכן התוכניות השתנו. אני מתנצלת שלא התקשרתי להודיע, לא הייתי בבית ולא היה לי את הטלפון שלך איתי.
עדי_יותם*

עדי יותם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

גלו לה, אמור להתפרסם טור חדש בכל יום חמישי.
פלמונית, אפשר להתעדכן באתר שלי (לינק למעלה). היה מפגש היום, וכנראה שימשיכו מפגשים אחת לחודש, ובקרוב כנראה ייפתחו סדרות חדשות. את יכולה לשלוח לי דואל ואוסיף אותך לרשימת התזכורות.
מיכלול ה, זה בסדר, קורה. שתרגיש טוב!
ממ_מממממ*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2006, 18:51

עדי יותם

שליחה על ידי ממ_מממממ* »

|L|
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”