עזרה בהנקה הילד שחיף

M_הלבנה*
הצטרפות: 16 אפריל 2010, 10:24

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

רגע לפני שהביטחון העצמי שלי יחוסל:
חייכנוביץ' בן שלושה חודשים, יונק לפי דרישה, הנקה מלאה. לרוב, הוא מאשר לי שעה מנוחה בין הנקה להנקה (למעט בלילה. מרגע שהוא נרדם הוא ישן רצוף עד שהציפורים מצייצות). רוב ההנקות שלו ארוכות - חצי שעה עד שעה, אם כי לעיתים במהלך ההנקה הוא נרדם על הפטמה למספר דקות לפני שהוא ממשיך לינוק במרץ. התפיסה שלו טובה: הוא תופס את ההילה עד קו ההיקף החיצוני שלה, תנועות היניקה טובות והיציאות שלו טובות ובצבע טוב (עד לא מזמן צבע הכורכום המפורסם ולאחרונה הוא עבר לירקרק). כמו כן, הוא עירני ומגיב לגירויים.

אלא מה, הילד שחיף. בגיל חודשיים וחצי הוא שקל 5.620 קילו (עליה ממוצעת של ~110 גר' בשבוע מאז השקילה הקודמת), והיה בגובה 64 ס"מ. כל אחד מהנתונים האלה בפני עצמו טוב, אבל כשמצרפים את שניהם - גובה ביחס למשקל - הילד, נו... שחיף.
האחות והרופא של טיפת חלב לא אמרו מילה, וגם רופא הילדים, אצלו הוא ביקר לבדיקה שגרתית (והגעתי אליו מהדף המלצות רופאים ידידותיים לילדים שלמים ועורלותיהם ), לא הרים גבה ואף אמר שהילד מתפתח יפה ושהכי חשוב שאעשה מה שאני מרגישה שנכון בשבילו.

זה רק הספק הקטן שמנקר בי, בתוספת עוד כמה נשמות טובות ששמעו על הרגלי האכילה התובעניים שלו והעירו שאולי כדאי לשאול. כי הרי מאיזשהו שלב ההנקות אמורות להפוך קצרות ויעילות יותר, לא? והוא יונק במשך המון זמן ונשאר רזה מאד (גם אני רזה מאד, אבל לא בטוחה שהייתי כזו כתינוקת).
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

בואי נראה
האנשים הכי מציקים בעולם ראו אותו ואמרו שהכל בסדר
את בעצמך רזה
הוא עולה במשקל ומבסוט (ילד שלא יונק מספיק לא מכונה חייכנוביץ)
בקיצור הכל בסדר
את יכולה לחפש בעיה אחרת
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

מקבלת, תודה. {@

יחסית להיותי אמא טריה אני דווקא לא מאד חרדתית. זה רק שיצא שבתקופת זמן קצרה הרבה אנשים - חלקם כאלו שאני מעריכה את דעתם - העירו שאולי שווה לשאול. ובכל מקרה אשמח לדעת מאיזה גיל ההנקות אמורות להפוך קצרות ויעילות יותר.
dam_cho*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2009, 11:04

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי dam_cho* »

שלום M
אני לא זוכרת בדיוק בת כמה היא הייתה
מדהים אך ששוככים מהר והיא רק בת 9 חודשים
אבל בהחלט זוכרת שבגיל הזה היו הנקות ארוכות ותכופות
היום הן קצרות בהרבה אבל עדיין תכופות יחסית
נשמע שיש לך תינוק מאוד בריא וחמוד.
צריך לזכור שתינוק יונק אינו מסודר בארוחותיו כמו תינוק שמקבל בקבוק.
שמעתי על כל כך הרבה ווריאציות שכביכול נשמעות מטורפות

לחברה טובה שלי תינוק קטנטן שבגיל 11 חודש כבר הלך לבד, מחייך מאוזן לאוזן ללא הפסקה ועושה כל מה שטיפת חלב מצפה שיעשה. הגודל לא אומר.....
האם יש לך אפשרות לברר אם את או אבי התינוק גם היתם קטנים כתינוקות?

הרבה רגעי אושר עם פיץ!
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי שרון* »

לפני שנכנסים לחרדות, ולפני שנרגעים מהר מידי... עוד כמה פרטים:
מה היה משקל הלידה, וכמה הוא עלה בשקילות אח"כ?
עליה של 110 גרם לשבוע היא די קטנה, את בטוחה שזה הנתון המדוייק? כי המשקל שלו היום הוא די יפה. הגובה לעומת זאת, לא נשמע לי סביר. זה מאד מאד גבוה לתינוק בגיל חודשיים וחצי.
קקי ירוק יכול להעיד על מספר דברים. כמה זמן הוא ירוק? מה המרקם? הוא מלווה בכאבי בטן?
איך אספקת החלב שלך? את מרגישה מלאה עדיין בין הנקות?
את מיניקה שני צדדים בכל ארוחה או צד אחד? את מרגישה שהשד ריק יחסית אחרי ארוחה?

לעניין הנשמות הטובות: הילד ישן כל הלילה!!! ברור שהוא צריך להשלים הנקות במהלך היום!
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

כי הרי מאיזשהו שלב ההנקות אמורות להפוך קצרות ויעילות יותר, לא?
האפרוח שלי ינק ככה גם הרבה אחרי גיל שנה (כל שעתיים, חצי שעה- ארבעים דקות) והמשקל שלו היה מצויין.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

לפני שנכנסים לחרדות, ולפני שנרגעים מהר מידי... עוד כמה פרטים

משקל הלידה: 3.810; משקל שלושה ימים לאחר הלידה: 3.510.
השקילה הבאה התבצעה בביקור הראשון שלו בטיפת חלב, בגיל חודש ושלושה שבועות (5.170 ק"ג, גובה 60.5 ס"מ), ואחריה התבצעה השקילה שציינתי בהודעה הראשונה.
וכן, הילד גבוה מאד. העגלה קצרה עליו, האמבטיה שלו קצרה עליו, ובגיל חודשיים וחצי הוא עבר לבגדים שמיועדים לבני שלושה חודשים ומעלה כי האחרים היו קצרים עליו. את הגובה הוא קיבל ממני (1.82 מ'. אמא שלי נידבה שנולדתי גבוהה מהממוצע. אני רק צריכה לברר אם בנוסף לגובה הייתי תינוקת רזה. אבא שלו, למיטב ידיעתי, היה תינוק שמנמן, אבל אוודא זאת).

קקי: מרקם משחתי רגיל, לעיתים עם גרגרים - בדיוק כמו הקקי-כורכום, רק בצבע שונה. לא זוכרת כמה זמן הוא כבר צהבהב-ירוק עד ירוק בלבד.
קורה שהוא מתאמץ לפני שיוצא לו, אך לרוב הוא יורה את היציאות בקלות ובחדווה.

בהנקות ארוכות הוא יונק משני הצדדים. בהנקות ניחומים (כ-10 דק') - לא. השד מתרוקן לגמרי לאחר הנקות, וחוזר למצב "רגיל" בהמשך. להרגשתי האישית לא תמיד אני מספיקה להתמלא בין ההנקות אבל אם קורה שעברה יותר משעה בלי שהוא ינק או שהוא בוכה בכי כעוס, אני מתחילה לטפטף.

התזונה שלי לא השתנתה בצורה מהותית. לא תמיד אני אוכלת בצורה מסודרת, לא תמיד היא אידאלית, אבל היא מגוונת מאד.
שרון*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי שרון* »

אם כך, עד גיל חודש ושלושה שבועות עלה במשקל כ- 230 ג' בשבוע, שזו עליה מצוינת. בהמשך עלה 150 ג' בשבוע בערך (ההפרש בין השקילות הוא 450 ג' ו-3 שבועות.). זה עדיין תקין, אם כי פוטנציאל העלייה במשקל שלו טוב יותר מזה.
מה השתנה? האם זה הזמן שבו הוא התחיל לישון טוב יותר בלילה? התחלת לקחת גלולות? הוא לוקח מוצץ?
עם זאת, חשוב לזכור ששקילה היא לא מדד מדויק לחלוטין. יכול להיות שבשקילה הקודמת הוא היה בדיוק לפני קקי ופיפי, ובשקילה האחרונה בדיוק אחרי... זה יכול להיות הפרש של 100 גרם בקלות.

את עניין הגובה הבנו :-) . גם מה שאת מתארת מבחינת תחושה בשד נשמע נורמלי לגמרי.
האם את ואבא שלו ינקתם? אם כן, אז אפשר ללמוד מהגנטיקה, אבל אם לא, תינוקות שאוכלים פורמולה שוקלים יותר...
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

האם את ואבא שלו ינקתם? אם כן, אז אפשר ללמוד מהגנטיקה
אצלנו במשפחה הגנטיקה משפיעה יותר מסוג המזון: אני, אמי והבן שלי שקלנו בערך אותו דבר בגיל שנה- אני ואמי עם פורמולה (חלב פרה מדולל+סוכר, אם לדייק) והבן שלי עם הנקה (משקלי הלידה היו דומים, הבן שקל קצת יותר).
הבן הקטן שלי לעומת זאת שגם רק יונק כבר שוקל הרבה הרבה פחות מאחיו באותו גיל, וישקול כ 3 קילו פחות ממנו בגיל שנה. הקטן פשוט קיבל את הגנטיקה של אבא שלו.
מסקנה אישית שלי- הגנטיקה כנראה משמעותית הרבה יותר מסוג המזון ואפשר ללמוד ממנה בכל מקרה.

לגבי נושא הדף
אני הייתי מתיעצת עם יועצת הנקה. העליה במשקל נשמעת לי מעט גבולית ומצדיקה התיעצות עם אשת מקצוע שגם תומכת בהנקה וגם מבינה מספיק כדי להציע טיפול שאינו מסתכם בתוספת פורמולה (בהנחה שאכן יש בעיה).
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי פלונית* »

הי
אני לא יועצת הנקה, ובהחלט כדאי לך להתייעץ עם כזו. אני יכולה להגיד לך שתינוקות רבים שאני מכירה שנולדו גדולים, מפסיקים לעלות כל כך הרבה במשקל ומתאזנים איכשהו וזה לא בהכרח מצביע על בעיה.
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

תזמורת
שרון שכתבה מעליך היא יועצת הנקה בהתהוות
בהצלחה במבחן חמדתי
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

מה השתנה? האם זה הזמן שבו הוא התחיל לישון טוב יותר בלילה? התחלת לקחת גלולות? הוא לוקח מוצץ?

א-הא! גלולות. מיקרולוט, אם זה משנה.
לגבי מוצץ - הוא לא מאד נלהב מהרעיון. נדמה לי שהשיא שלו עומד על 5 דק' מוצץ בפה לפני שהוא יורק או שומט אותו. אנחנו לא מנסים לדחוף לו מוצץ סתם ככה כי אם הוא ממלמל לעצמו אין סיבה לסתום לו את הפה, ואם הוא בוכה אני מעדיפה לדעת מה מעיק עליו במקום לסתום לו אוטומטית את הפה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

שרון שכתבה מעליך היא יועצת הנקה בהתהוות
ותותחית, כמסתמן :-)
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

א-הא! גלולות
אכן א-הא. גלולות עשויות לגרום לירידה ביצור החלב... גם אלה שמיועדות למיניקות. שווה לבדוק את הענין.
יועצת_הנקה*
הצטרפות: 15 מאי 2010, 17:28

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי יועצת_הנקה* »

א-הא! גלולות
אם יש פתאום "ירידה בעלייה" ייתכן מאוד שזה קשור לגלולות. אם אפשרי עבורכם, כדאי לעשות איתן הפסקה ולראות אם המצב משתפר.
מצד שני, העליה שלו עדיין בטווח הנורמה, והרבה פעמים רואים עליה גבוהה יותר בחודש הראשון, אח"כ קצת פחות, ואח"כ עוד פחות - זה מתמתן עם הזמן. ככה שאם בסה"כ הוא ממשיך לעלות בקצב דומה, והוא מבסוט ושמח וטוב לב, ואין שום בעיות נוספות - לא בטוח שצריך לעשות משהו. בסה"כ מה שאת מתארת לא נשמע מדאיג :-) אם את ממשיכה לדאוג, אולי ביקור אצל יועצת הנקה יעזור להרגיע אותך.
אגב, ילד ארוך ורזה בפני עצמו הוא לא סיבה לדאגה. אז הוא ארוך ורזה, יש ילדים כאלה. יש מבוגרים כאלה. כל עוד אין עצירה בגדילה (לאורך או לרוחב), והגובה מסתדר היטב עם הגנטיקה המשפחתית, יש יסוד סביר להניח שהילד בסדר :-)
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

מניסיוני עם ילדה מאד רזה ומדאיגה (הדאגות התחילו בגיל קצת יותר גדול) יש כמה דברים לשים אליהם לב: קודם כל איך הילד. אם הוא חייכן כמו שאת מתארת, ישן באופן רגוע, מתפתח, נשמע שהכל טוב. אצלי היא היתה עצבנית בטירוף (והיו לזה סיבות שלא קשורות להנקה).
עוד דבר בקשר ליעילות ההנקות: אצלנו היתה תקופה שהן התקצרו ואחר כך חזרו להיות ארוכות. בכל אופן לא היו מעולם מרווחים מאד גדולים בין הנקות, גם כשלפי הספר היו אמורים להיות. אחת המסקנות שלי בדיעבד היא שילדים רזים מעכלים מהר יותר ואוכלים לעיתים קרובות יותר, בדרך כלל (אבל לא תמיד) כמויות קטנות יותר.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

גלולות עשויות לגרום לירידה ביצור החלב... גם אלה שמיועדות למיניקות

אוף. אם ככה, זה מסביר למה בזמן האחרון תפוקת החלב השאוב שלי ירדה משמעותית.
תוך כמה זמן מרגע הפסקת הגלולות ייצור החלב אמור לחזור לקדמותו?
שרון*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי שרון* »

[-: תודה מתוקות

כל מה שכתבה יועצת הנקה למעלה.
יש מצב שהגלולות מפריעות ליצור חלב (עוד משהו שרופאי הנשים לא מספרים לנו... רופא אחד איים לתבוע אותי על הוצאת דיבה). תפסיקי ובואי נראה מה קורה.
שרון*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי שרון* »

כמה ימים
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

ותותחית, כמסתמן :-)
אכן, אכן. תודה ענקית! :-)

יש מצב שהגלולות מפריעות ליצור חלב (עוד משהו שרופאי הנשים לא מספרים לנו... רופא אחד איים לתבוע אותי על הוצאת דיבה)

שמתי לב שזה איום שאנשים משתמשים בו בנדיבות רבה מדי, בכל פעם שמישהו אומר משהו שלא מוצא חן בעיניהם, ומבלי להבין מה נכנס תחת המושג ומה לא.
הרופא הנ"ל יכול לתבוע רק במידה שהצגת את הנושא בצורה מסוימת מאד. בכלליות (וקצת בהקצנה), אם האשמת אותו - ואת ציבור הרופאים - בהסתרת מידע מכוונת ובהפקרת הבריאות של אמהות ושל ילדיהן, אז כן, יש לו קייס. אם ציינת בפניו שגלולות עשויות לגרום להפרעה בייצור החלב אבל לא טענת שהוא באופן אישי מאמין בזה ולא הטלת עליו את האחריות לחוסר המודעות לנושא - אז שיתכבד נא וינסה לתבוע אותך. הוא יידחה על הסף (אני לא נכנסת לנושא החמקמק של הגנת "אמת דיברתי" כיוון שבמקרים מסוימים התובע יכול לזכות בפיצויים גם אם במשפט מוצגות עובדות לפיהן טענת הנתבע היא אכן אמת לאמיתה).

מה שכן, שווה לעורר מודעות לעניין באתרי תמיכת ההנקה השונים או בעיתונות, אפילו באמצעות מאמר כללי בנושא דברים שגורמים לקשיים בהנקה - לדוג', למנות את הגלולות לצד עלי מרווה ומנטה שמייבשים חלב. לקראת הלידה ואחריה יצא לי לקרוא המון על הנקה (ובכל זאת המציאות תפסה אותי לא מוגנת עם כמה קשיים שלא התכוננתי אליהם) ובשום מקום לא זכור לי שמישהו התייחס לעניין הגלולות.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

כיוון שהצואה היום חזרה לצבע צהוב, הפעם בגוון חרדלי, אנצל את הדף כדי לשאול מה זה אומר, בעצם, כשצואה של יונק ירוקה? במקומות שונים ברשת יש תשובות שונות - קראתי שזה מעיד על תזונה שומנית יותר של האמא, שזה סימן שחיידקים הגיעו למעי של התינוק והחלו בו פעילות (שזה תהליך טבעי ואמור להיות דבר טוב, לא?), ומנגד, גם שזה מעיד על חוסר בספיגה של כל מיני חומרים חיוניים לגוף. בקיצור, מבלבל.
שרון*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי שרון* »

הרופא הנ"ל יכול לתבוע רק במידה שהצגת את הנושא בצורה מסוימת מאד. בכלליות (וקצת בהקצנה), אם האשמת אותו - ואת ציבור הרופאים - בהסתרת מידע מכוונת ובהפקרת הבריאות של אמהות ושל ילדיהן, אז כן, יש לו קייס. המממ... יש מצב שזה מה שהיה :-P . סתם, סתם, פשוט אחת המטופלות שלי עם בעיה בדיוק כמו שלך, חזרה אליו וסיפרה לו שאמרתי שגלולות, גם כאלו שמבוססות על פרוגסטרון בלבד, יכולות להוריד יצור. אחרי שהיא סיפרה לי מה שהוא אמר ביקשתי ממנה לשאול אותו ממי הוא מקבל משכורת :-P

בקיצור: גלולות פרוגסטרון בלבד, לא אמורות להוריד כמויות, ולא הוכח באף מחקר שהן מורידות יצור. מחקר אחד אפילו הדגים עלייה בכמויות חלב. אבל מה? בשטח אנחנו רואים דברים אחרים לחלוטין.
המחקרים בתחום ההנקה הם מאד בעייתיים, קשה לשלוט בכל המשתנים ולכן אי אפשר ממש לעשות הפרדה בין הגורמים לבעיות ביצור.

בקשר לקקי הירוק: יכולות להיות לזה הרבה סיבות, ולא תמיד זה מעיד על משהו בעייתי.
אם הקקי ירוק והמרקם רגיל, והתינוק מתנהג כרגיל- זה חסר חשיבות. אולי זו תוצאה של ריאקציה מהאוכל של אמא.
אם הקקי יותר ירוק, רירי- צמיגי, והתינוק מצונן, זו ליחה או נזלת שהוא בלע.
אם הקקי ירוק, נראה כאילו יש בו חתיכות דשא, יותר נוזלי ויוצא בקצף מהטוסיק, זה בדרך כלל יהיה מלווה בכאבי בטן ויכול להעיד על רגישות למשהו שהאמא אוכלת, או שיכול להעיד על עודף לקטוז, כלומר שהתינוק לא מרוקן היטב את השד ולא מקבל מספיק שומן בחלב.
כלומר- לא תזונה שומנית יותר של האמא- זה לא משפיע על כמויות השומן בחלב, אלא תזונה שומנית יותר של התינוק. ואז דווקא הקקי יהיה בצבע צהוב נורמלי.
מדעי הקקי...
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

ובכן, כמה עדכונים שיהוו, נראה לי, בעיקר סיכום עבורי.

לדברי אמא שלי, ינקתי עד גיל שלושה חודשים ("הכי הרבה מכל האחיות" - האמצעית ינקה עד גיל חודש וחצי והקטנה כעשרה ימים. בהזדמנות אשאל למה היא ינקה כל כך מעט) לפני שעברתי ל"פורמולה" של אז - מים עם סוכר וחלב פרה מדולל.
כל שלוש האחיות היינו מאד רזות כתינוקות (זה מה שאמא שלי אמרה, אני דווקא זוכרת שאחותי הקטנה היתה פרופורציונית ו"רגילה"). בהיותי גבוהה יותר מאחיותי, הייתי על הקצה התחתון של הסקאלה מבחינת יחס גובה/משקל. ובעצם, הן אני והן אחותי האמצעית נחשבנו לתת משקל בגילאי העשרה, למרות תפריט שנועד לדחוף לנו עוד קלוריות.

מיד ביום שתזמורת הים ושרון העירו שהגלולות עשויות להשפיע על החלב הפסקתי לקחת אותן, ובשאיבה בליל יום א' - שהיתה בינתיים הפעם היחידה שיצא לי לשאוב השבוע - כבר ניכר שיפור במשק החלב. עם זאת, ניתן לייחס את העליה גם לקפיצת הגדילה של שלושה חודשים שהחלה באותו ערב. נו, שרון כתבה מראש ש קשה לשלוט בכל המשתנים ולכן אי אפשר ממש לעשות הפרדה בין הגורמים לבעיות ביצור. :-)
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

יש גם ירוק נוזלי עם חתיכות קטנות ירוקות (פעם יצא לנו אחד כזה באמבטיה) אז שרון אמרה שזה יותר מידי חלב קידמי
שרון*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי שרון* »

או שיכול להעיד על עודף לקטוז, כלומר שהתינוק לא מרוקן היטב את השד ולא מקבל מספיק שומן בחלב
הכוונה בחלב "קדמי" היא לזה.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

אוי. עדיין בהנקה מלאה אבל היום עלתה לראשונה ההצעה להסמיך את החלב עם דייסה.

היינו בטיפת חלב, למה שחשבתי שיהיה מעקב השווצות. מה, בזמן שעבר מאז הבדיקה הקודמת (בה הוא היה מקלוני) פעוטיניו ניכס לעצמו סנטר שני ואפילו גידל קצת פולקעס. גם ההנקות התייעלו והתקצרו.

אם כן, כיום, בגיל ארבעה חודשים וחצי גובהו 69 ס"מ (בבדיקה הקודמת, בגיל חודשיים וחצי: 64 ס"מ), ומשקלו 6.280 (בשקילה קודמת: 5.620). מבחינתי זה היה הלם: ציפיתי שהוא ישקול יותר אבל מבחינת אחוזונים בגובה הוא נשאר כשהיה, ובמשקל ירד מאחוזון 50 לאחוזון 15. על היחס גובה/משקל אני כבר לא מדברת.

האחות אמרה שהיא לא חושבת שצריך לדאוג - הוא מתפתח יפה מאד לגילו והדגים לה דברים שלא כל בני גילו עושים, וגם רואים שהוא חיוני ובריא. אבל היא כן המליצה להסמיך את החלב בקורנפלור או דייסת אורז, מה שעקרונית אמור להיות פשוט יותר לוגיסטית עם חזרתי הצפויה לעבודה בשבוע הבא.

אז שוב, גם אני הייתי שחיפית ולמעשה רק בשנות ה-30 הצלחתי להעלות במשקל מספיק כדי שאיחשב "סתם" רזה, וכשקראתי שוב את השרשור שמתי לב לדברייה של שרון, הרבה פעמים רואים עליה גבוהה יותר בחודש הראשון, אח"כ קצת פחות, ואח"כ עוד פחות. ובסך הכל השקילה היתה יום לאחר שפעוטיניו שחרר ערימות קקי (אחרי ארבעה ימים בלי) והוא שמח ונמרץ כתמיד וצוחק מהמשחקים המפגרים שאנחנו ממציאים לו. ומצד שני, באמת בזמן האחרון לא אכלתי בצורה מסודרת (או יותר נכון לומר, אכלתי הרבה הרבה פחות ממה שאני רגילה), ובן הזוג מקבל כמובן מאליו את זה שנסמיך את החלב, אם כי סביר שלא יתווכח איתי אם אומר שאני נגד.

זהו. אחרי כל הררי המילים אני לא בטוחה אם מה שאני צריכה זה תמיכה, או להשתכנע להסמיך את החלב ולתת לו את תוספת הקלוריות הזו. :-(
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

תינוק יונק לא צריך להסמיך לו כלום
אם היה צריך היה בשד פתח להכניס את הקורנפלור
חכי עד מחר בערב שרון תחזור ותגיד לך כמה אני צודקת
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עזרה בהנקה הילד שחיף

אבל היא כן המליצה להסמיך את החלב בקורנפלור או דייסת אורז
זו המלצה מיושנת. הקלוריות של קורנפלור הן קלוריות ריקות. דייסת אורז היא מזון תעשייתי - לכי לחנות ותבדקי את רשימת הרכיבים שם. היית נותנת את זה כמזון ראשון לתינוק.
חוץ מזה, אם ההנקה הולכת טוב אין מה להוסיף לחלב אם.
ואם את מתחילה לתת מוצקים ורוצה עושר קלורי, תני לו לטעום מוצקים עתירי קלוריות וערך תזונתי כמו אבוקדו עם שמן זית, שקדיה וכולי.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

היית נותנת את זה כמזון ראשון לתינוק

היא לא הציעה כמזון ראשון, אלא להוסיף כפית עד כפית וחצי ל-160 מ"ל חלב - זה ההספק שלו לכל ארוחה שאבא נותן, כשאני לא בבית.
(לא שיש לי מושג איך מכינים דייסה ואם זה אמור להיות על בסיס חלב או מים. לא אוכלת את זה).
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

ולגבי מוצקים - לא התכוונתי לתת בקרוב. בינתיים הדבר היחידי העקבי שהוא אוהב לאכול זה את המשקפיים שלי :-D, והוא מנסה כבר המון זמן לטעום שערות חתול (עד כה השערות המרוטות יורטו מכף ידו בהצלחה).
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

כיום, בגיל ארבעה חודשים וחצי גובהו 69 ס"מ (בבדיקה הקודמת, בגיל חודשיים וחצי: 64 ס"מ), ומשקלו 6.280 (בשקילה קודמת: 5.620

זה אומר שבחודש וחצי האחרונים הוא עלה 660 גרם, כלומר כ- 110 גרם בשבוע.
זה בסדר אבל גבולי. לי נאמר ע"י ד"ר ליבוביץ' ש- 113 גרם בשבוע זה המינימום לתינוקות יונקים בגיל הזה.
אני לא הייתי דואגת כי הוא גובה יפה מאוד, אבל לכי תדעי אולי יש משהו שמפריע לו לעלות יותר, ואם יש משהו כזה זה כנראה לא קשור דווקא להנקה או לכמות הקלוריות שהוא צורך. אולי יש חוסר במשהו, או ליקוי בספיגת המזון... ואולי הכל ממש בסדר!

בכל מקרה לגבי הסמכת החלב נראה לי מיותר והורס את הכיף של ההנקה כי צריך לשאוב ולערבב ולתת בבקבוק :-/
אם את רוצה לנסות להוסיף קלוריות למה לא לתת מנה של דייסה ביתית אחרי הנקה?
ככה זה גם לא תעשייתי וגם לא יפגע בתפוקת החלב - אם הוא נשאר רעב אחרי ההנקה אז יאכל, ואם לא אז לא...
בגיל ארבעה חודשים אפשר להתחיל מוצקים, כך על פי ההנחיות החדשות. אם הילד יאהב את זה אז אני לא רואה סיבה למה לא לתת לו.
<שיהיה ברור שאני ממש לא יועצת הנקה או משהו כזה, סתם אמא לתינוק סופר שחיף בעצמי ונעזרתי כבר בכל סוגי הייעוץ האפשריים :-P>
<אם יש לך ספק למה לא לגשת לייעוץ הנקה מקצועי? חבל להסתמך על עצות באינטרנט, רק יועצת יכולה לראות את התינוק ואת היניקה שלו>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עזרה בהנקה הילד שחיף

ולגבי מוצקים - לא התכוונתי לתת בקרוב
דייסת אורז זה מוצקים לכל דבר ועניין. גם קורנפלור (=עמילן תירס).

היא לא הציעה כמזון ראשון, אלא להוסיף כפית עד כפית וחצי ל-160 מ"ל חלב
זה בהחלט מזון ראשון. זה הדבר הראשון שהתינוק שלך מעכל חוץ מחלב אם, ההתמודדות הראשונה של מערכת העיכול שלו עם משהו חדש.

מנה של דייסה ביתית אחרי הנקה
יש דף הכול על דייסות
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

זה אומר שבחודש וחצי האחרונים הוא עלה 660 גרם, כלומר כ- 110 גרם בשבוע.
פחות. עברו חודשיים מאז השקילה הקודמת.

יש דף הכול על דייסות
כתוב שם שדייסה מכינים עם חלב. אם מכינים לתינוקות הכוונה לחלב אם, או שבכל מקרה מבשלים עם חלב פרה? כי תינוקות לא אמורים להיות מסוגלים לעכל חלב "רגיל" לפני גיל שנה.

זה בהחלט מזון ראשון. זה הדבר הראשון שהתינוק שלך מעכל חוץ מחלב אם, ההתמודדות הראשונה של מערכת העיכול שלו עם משהו חדש
אה, אוקיי. חשבתי שהתייחסת ל"ראשון" במובן של "עיקרי". אז בלי דייסה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עזרה בהנקה הילד שחיף

כתוב שם שדייסה מכינים עם חלב
ברור שאפשר עם חלב אם. או עם טחינה/שקדייה מעורבבת במים. אין שום צורך בחלב פרה לעניין זה (או בכלל..).
אבל שוב, אם מדובר על כפית עד כפית וחצי - תני לילד לנשנש כפית אבוקדו (במצטבר...) או שקדייה, ולא תצטרכי לשאוב, לחמם, לערבב, לתת בקבוק...

אני לא בדקתי לאחרונה, אבל את יכולה לעשות שיעורי בית - בדקי את הערך התזונתי של עמילן תירס, את זה של דייסת אורז (יהיה כתוב על האריזה), ואת זה של אבוקדו, ושקדייה, ושמן זית, ושאר מזונות משמינים ומזינים שאפשר לתת לתינוק רך. תראי בעצמך מה מכיל יותר ומה מזין יותר, ותחליטי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עזרה בהנקה הילד שחיף

. או עם טחינה/שקדייה מעורבבת במים
זה לגבי דייסה בכלל, לא המלצה לתינוק שלך.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

אבל שוב, אם מדובר על כפית עד כפית וחצי - תני לילד לנשנש כפית אבוקדו (במצטבר...)
תודה. ההצעה הזו השיבה את השלום על כנו.

בן הזוג טען שלא צריך לנפנף כל כך בקלות את ההמלצה שקיבלנו, שכן האחות היא הדבר הכי קרוב לסמכות רפואית שדיברנו איתו ("למה הלכנו לטיפת חלב אם מראש לא התכוונת להקשיב להם?"; אני: "כי אין לנו משקל בבית"). טיעון הקלוריות הריקות וזה שהדייסה מנפחת ותו לא הדף אותו לרגע, עד שהוא התעשת והכריז שיש המון ילדים שגדלו על מטרנה ולא כולם יצאו דפוקים.
לפני שאתן קורעות אותו לגזרים - הוא האדם שתמך בי מאד כשהיו לי קשיים בהנקה בתחילת הדרך, הוא זה שמוציא את פעוטיניו לטיול ארוך מדי יום כדי שיהיה לי זמן לאכול כמו שצריך או לתפוס תנומה.

הצעתי יועצת הנקה כסמכות נגדית, בהתחלה הוא הסכים, אחר כך נסוג. ההצעה שלך להתחיל עם אבוקדו סוכמה כפשרה מקובלת, מה שאומר שצריכת האבוקדו השנתית עתידה לקפוץ (כפית אחת לפעוטיניו, שאר האבוקדו לי. אבוקדו פתוח לא יוחזר למקרר!).

תודה. {@
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

אפשר גם לתת שקדיה מדוללת במים (במיוחד אם הוא מקבל בקבוק מאבא )
מלא קלוריות טעים ואפשר לפתוח ולהחזיר למקרר
ר_ו_ת_ה*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 00:35
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ת_ה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי ר_ו_ת_ה* »

אני נדחפת לדף
קטני בן 11 חודשים
הייתי איתו בטיפת חלב (פעם שניה מאז לידתו... ) לפני בערך חודש
הוא שקל 8 קילו והיה מתחת לאחוזון 3 בגרפים שלהם(כשהיינו לראשונה, בגיל 3 חודשים בערך, היה באחוזון 50)
האחות נלחצה, התחילה להלחיץ אותי והציעה שאתן לו תמ"ל
נדהמתי ולא הסתרתי את תדהמתי- הילד יונק ואוכל מוצקים, בשביל מה תמ"ל????
אמרתי לה שאני לא מאמינה שזו העצה שהיא נותנת לי
לא היה לה הרבה מה לומר, רק ביקשה שאחזור כעבור שבועיים.
חזרתי.
עלה ב-150 גרם.
כלומר, בגיל 11 חודשים הוא שוקל 8.100. לפחות עכשיו הוא בתוך הגרף- אחוזון 3.
הם קצת נרגעו, כי היקף הראש והגובה עלו שניהם בין הבדיקות, משמע הילד גדל.
הנטיה שלי היא לא לחזור לשם- בין כה אני לא מחסנת אותו כרגע.
הילד אוכל, חיוני, תנועתי, חמוד ומהמם. הוא באמת רזה ואני משתדלת למקסם כל ביס (שקדיה, טחינה, שמן זית עם הירקות וכו'), הוא אוכל בשמחה, אבל עדיין שחיף.
השאלה האם אני מפספסת משהו. מה המשמעות של המשקל בגיל הזה? ממה בעצם נובע הלחץ? האם סתם "לנפנף" את הלחץ הזה, או שיש לו סיבה אמיתית.
האחות לא ממש ידעה להסביר לי, רק היה לה חשוב שיהיה בטבלה, ונראה כאילו "כל האמצעים כשרים", כולל להלעיט אותו בג'אנק, ע"ע- קורנפלור מזאת שמעליי, או התמ"ל שאמרה לי.
אז מבקשת עזרה ממישהי שמבינה בכך- מה המשמעות של המשקל בגיל הזה, והאם הוא כשלעצמו חשוב?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עזרה בהנקה הילד שחיף

מה המשמעות של המשקל בגיל הזה? ממה בעצם נובע הלחץ?
מהמעט הידוע לי, שגשוג של הילד בגזרת המשקל הוא אחד הפרמטרים שמעידים על ההתפתחות הכללית שלו. גם המוחית למשל (צריך אחוז מסוים מינימלי של שומן בתזונה, לפחות עד גיל שנתיים). וכמובן שגם ההתפתחות הרגשית נגזרת מזה.

בנוסף אם יש בעיה של אי סבילות חריפה למזון מסוים (או אלרגיות מרובות), לפעמים הילד לא עולה במשקל כי הספיגה של המזון במעיים לא טובה. או שיש אנמיה חריפה או חוסר בוויטמין מסוים (B12 אולי?), ואז חוסר תיאבון ולא עולים במשקל וכולי.

בקיצור, להבנתי המוגבלת (אני לא אשת מקצוע ורחוקה מזה) חוסר עלייה במשקל עלול להיות סימפטום לדברים אחרים שצריך לפתור. הבעיה באמת שההמלצה לתת תמ"ל בגיל 11 חודש היא מצחיקה, אבל אין לאחות טיפת חלב המלצות אחרות. לדעתי אחות טובה, אם היא מודאגת, היתה שולחת אותך למשל לבירור רמות ברזל. או לבדיקות נוספות.
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

יש לי בנזוג מקסים.
דיבר עם ההורים שלו היום, עדכן אותם לגבי מימדיו של פעוטיניו. הם, שלא באו ממשפחה גבעולית, נבהלו והציעו תוספות (אמא שלו דווקא הניקה את כולם מעל שנה). והוא, כמו גדול, ולמרות שלא מסכים איתי לגמרי, הסביר להם שאלה קלוריות ריקות שלא יפתחו טוב יותר את השחיפון אלא הן קוסמטיות בלבד כדי להחזיר אותו לגרף.
אולי עזר קצת שהראיתי לו שעל פי הגרפים, רוב שנות התפתחותי הייתי למעלה מחוץ לטבלה בגובה, ואי שם מתחת לאחוזון ה-1 במשקל.

בכל מקרה, האבוקדואים כבר מחכים וברגע שהם יהיו רכים יותר (בסופ"ש הבא) נוסיף לו לתזונה.
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

שמעתי היום אחלה רעיון מיועצת הנקה לילדים שחיפים
שואבים שלוש מנות חלב
ואז אחרי שהן שהו במקרר לוקחים מכולן את החלק העליון כלומר את השומן
ונותנים לתינוק
בעיני זה רעיון מעולה
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

זה בהחלט אחלה רעיון, אם כי כל נים ועצב בגופי מתקומם נגדו - מה, לשפוך שלוש מנות שאובות סתם כך? אלה שלושה ערבי שאיבה, ובערך חצי ליטר לא מנוצל רק בשביל ארוחה אחת! והרי תוך שעה בערך הוא ירצה עוד מנה.

בכל מקרה, כרגע עושה רושם שזה רעיון לא ישים. מחר אני חוזרת לעבודה (או אולי מוטב לומר העבודה בשכר), וכל טיפת חלב שאוב נאגרת בקפידה כדי לעזור לאבא להתמודד עם הרגלי האכילה התובעניים של השחיף.
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

אבל הוא יקבל רק את הערך הקלורי של המנות מה שישפך יהיה רק המים
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

הרעיון הזה גורם לי להבין מאיפה הגיעה הממרה "לא בוכים על חלב שנשפך".

אני מניחה שהכוונה היא לתת פעם ביום "בוסט" של שלוש מנות שומן בבת אחת, אחרת לא ברור לי איך אפשר לשאוב כל כך הרבה חלב כדי שיספיק לכל האכלה. לשאוב ארוחה במקום להניק זו לא אופציה, בטח שלא באופן קבוע, כי אז הוא אוכל יותר ממה שאני שואבת באותה שעה.

בקיצור, אעשה מאמצים כדי לנסות בקרוב עם חלב שאוב "טרי" כי הקפוא בטח פחות טוב לעניין. אני מניחה שלפי אותו רעיון אפשר גם - אם לא יוצא לתת שומן בלבד - להעשיר את החלב בתוספת שומן שאקח משאיבות פחות מוצלחות תפוקתית (נאמר, שאיבות של פחות מ-100 מ"ל, שמספיקות בקושי לנשנוש).

תודה! {@
M_הלבנה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי M_הלבנה* »

תני לילד לנשנש כפית אבוקדו
טעימות האבוקדו הראשונות נכשלו עוד לפני שהתחלנו. מלאת שמחה ועזוז קניתי אבוקדו, השארתי אותו מחוץ למקרר למספר ימים כדי שיתרכך קצת - ובפעם הבאה שהעפתי מבט הוא היה מלא עובש.

אבל היום, או-הו! אבוקדו נשלף מבעוד מועד, ערמתי קצת על כפית, ניגשתי לפצפון, צבטתי חתיכת אבוקדו מהכפית והושטתי לכיוונו. הוא הביט בי במבט מזלזל, תפס את הכפית כולה ודחף אותה לפה. אני אמנם לא בטוחה ממה הוא נהנה יותר - מהאבוקדו או מהמשחק עם הכפית, אבל היה כיף.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי טלי* »

בעיה.
הקטנה בת חודשיים וחצי. נולדה 2.7. אני מתעקשת על הנקה בסביבה שמתווכחת איתי על נחיצות התמל.
אך לצערי היא לא עולה מספיק.
ובשבוע האחרון עלתה רק 80 גרם, שזה מעט מאוד לכל אמת מידה.
כמו כן היא יונקת מסביב לשעון כמעט, ודי לא רגועה.
כרגע שוקלת 4.580 בגובה 57 סמ.

כל אלה גורמים לי להבין שהיא רעבה.

בלית ברירה התחלתי לפני כמה ימים לתת בין מנה לשתיים ביום תמל.

כמו כן התחלתי לשאוב, ולתת לה את החלב השאוב באותו רגע או קצת אחרי, כדי להגביר את כמות החלב,
וגם כדי לעזור לה קצת, כדי שלא תשרוף כל כך הרבה אנרגיה על מציצת טיפות במשך כל היום.

לצערי כבר אחרי יום החלה להעדיף את הקלות והנוחות שבבקבוק, והגיבה בכעס לנסיונות הנקה.
מאחר וחשוב לי מאד שהיא תמשיך להניק מסיבות מובנות, צימצמתי שוב את החשיפה לבקבוק לפעם ביום.

כרגע אני מאד מבולבלת.

להתעקש על הנקה? היא לא עולה מספיק במשקל.
לתת תמל? היא מפסיקה להניק.

כנראה שאין לי את אופציית ההשלמה ע"י תמל. זה או בקבוק או ציצי.

הצילו....
ההולכת_בדרכים*

עזרה בהנקה הילד שחיף

עד כמה שאני מבינה (וחקרתי הרבה את הנושא מזווית של אמא מודאגת) לעלות כמעט שני קילו בחודשיים וחצי זה ממש בסדר גמור!
ממוצע של כ- 190 גרם בשבוע דווקא נשמע מעולה (המינימום ליונקים הוא 113 גרם בממוצע בשבוע)
ומבחינת ה היא יונקת מסביב לשעון כמעט, ודי לא רגועה זה נשמע לי לגמרי סביר לתינוקת בגיל הזה לינוק המון, ואם היא לא רגועה זה לא בהכרח קשור לרעב... אולי משהו אחר מציק לה? (למשל גזים, צורך לפשפש, אלרגיה למשהו וכן הלאה...)
אם חשוב לך להמשיך את ההנקה, ממליצה לך מאוד ללכת ליועצת הנקה מוסמכת ומקצועית שתראה אותך ואת התינוקת ותתן לך חוות דעת ועצות לגבי ההמשך. זה שווה כל שקל. ייעוץ באינטרנט לא יכול לראות ולהקיף הכל, וייעוץ מהסביבה הקרובה שרואה בתמ"ל פתרון לכל דבר ועניין זה גם לא מה שכדאי לך להסתמך עליו. הרבה הנקות טובות התחסלו בעקבות ביקורת מהסביבה :-(
טלי*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי טלי* »

תודה, הולכת.
הדגש בבעיה הוא עליה של 80 גרם השבוע, וזה ממש מדאיג.....
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

אבל זה שבוע אחד. נסי לאכול מזונות שמגבירים את יצור החלב.
שקלת אותה באותו משקל?
האם אחרי בקבוק היא רגועה? אם כן, אז יכול להיות שהיא פשוט רעבה.
אין לי טיפים לתת לך, כי אני כבר לא מניקה, אחרת הייתי מציעה לך לבוא אלי לכמה מנות חיזוק, כי לי יש שמנת וילדי היו עולים בחודש הראשון כ-500 גר' בשבוע ואחרי זה קצת פחות.
אז שימי לב לעליה השבוע והאם היא רגועה יותר אחרי בקבוק
טלי*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי טלי* »

כן, בהחלט רגועה אחרי בקבוק.
אעפ שלא אוהבת את הטעם , ובצדק.
היום שקלתי אותה אחרי 4 ימים, והיא עלתה, אבל רק עם תוספת תמל משמעותית.
לא רוצה להפסיק להניק...
ההולכת_בדרכים*

עזרה בהנקה הילד שחיף

הדגש בבעיה הוא עליה של 80 גרם השבוע, וזה ממש מדאיג
השאלה מה היה בשאר השבועות. אי אפשר להסתמך על שקילה של שבוע אחד. תינוקות עולים לפעמים ב"גלים", ובעקרון שוקלים פעם בחודש ולא פעם בשבוע אם אין סיבה מיוחדת על הפרק.

האם אחרי בקבוק היא רגועה? אם כן, אז יכול להיות שהיא פשוט רעבה
אולי, אבל לאו דווקא. לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות...

לא רוצה להפסיק להניק
שוב ממליצה על יועצת הנקה דחוף... היא תדע אם להרגיע אותך או שיש דברים בגו, ותייעץ לך מה לעשות בעקבות אבחון אישי מעמיק.
חבל שתמשכי את הדאגה, זה באמת מתיש רגשית, או שייפגע לך ייצור החלב בגלל דאגה וחוסר במידע מדויק שיובילו אותך לשימוש מוגבר בתמ"ל,
או שתפספסי בעיה כלשהי אם יש <חס וחלילה>. תתקשרי ליועצת הנקה על הבוקר, מה יש לך להפסיד?

בהצלחה @} :-)
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי ריש_גלית* »

אם חשוב לך להמשיך את ההנקה, ממליצה לך מאוד ללכת ליועצת הנקה מוסמכת ומקצועית שתראה אותך ואת התינוקת ותתן לך חוות דעת ועצות לגבי ההמשך. זה שווה כל שקל.
(מחרה-מחזיקה).
בהצלחה, אשמח לקרוא דיווח מעצות היועצת.
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

תראי בממוצע היא עלתה 180 גרם בשבוע שזה ממש בסדר
אבל עדיין נשמע שיש בעיה אולי באחיזה אולי בתפיסה אולי ביצור החלב
אם את יכולה ללכת ליועצת הנקה מה טוב
אם לא אז מפגש לה לצ'ה או מפגש מניקות אחר (למשל בדיאדה)
רק כדי לוודא שהיא בסדר
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שואלת עבור חברה. הבת שלה בת 11 חודשים, יונקת ואוכלת מוצקים (דווקא בכמות סבירה).
היא הייתה איתה בטיפת חלב והסתבר שהילדה ירדה מאחוזון 50 לפני חודשיים אולי, לאחוזון 5...
כמובן שהלחיצו אותה ואמרו לה להפסיק להיניק ולתת תמ"ל (אגב, למה? זה יותר משמין מחלב אם?).
הקטנה פעילה, חייכנית ורגועה למדי.
היא אמנם לא שוקלת להפסיק להיניק, אבל הצליחו קצת להלחיץ אותה. מה להציע לה? היא נותנת אבוקדו, טחינה ודומיהם והקטנה אוהבת ואוכלת לא רע.
אבל מה - רזה...
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

אחת הבעיות הקשות ביותר שקשורות להנקה זה שאפשר להשליך לסל הזה את הכל.ואז לתפוס על זה טרמפ ולקדם את התמ"ל ..

לא.ככה לא עושים.אם הילדה לא עולה מספיק במשקל אז צריך לבדוק אותה מבחינה רפואית בצורה הכי מקיפה שאפשר.
אולי האמא גם תדע לספר על דברים נפשיים -כל מני שינויים שהילדה עשויה היתה להיות מוטרדת מהם.

אחר כך אפשר לבדוק את נושא האלרגיות.

ואפשר ללכת ליועצת הנקה שמתמחית בגיל הזה וברפואת ילדים (ליבוביץ,נניח)ולברר אם יש בעיה בניהול ההנקה ובכמות החלב. ניתן לעזור להגביר את כמות החלב,לערוך מעקב בריאותי באמצעות אחוזונים שמתיחסים לתינוקות יונקים והעיקר: להתיחס לאמא שמניקה כבר 11 חודשים בשיא הכבוד והעידוד.
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

אין שום סיבה לעבור לתמ"ל בגיל 11 חודשים
יש סיבה לחזק את המוצקים ,אם יש בעיה
לבדוק מה שלום הילדה ,האם מרגישה טוב? האם מחייכת שמחה ומתפתחת?
אחוזונים זה רק בשביל טיפות חלב
האם גובהת ?
האם ההורים רזים ?
האם היקף הראש תקין?
כמה היא עלתה במשקל מאז לידתה ?
האם הכפילה את משקלה ? האם קרובה לשלש אותו ?
סופר_אימא*
הצטרפות: 21 פברואר 2011, 15:38

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי סופר_אימא* »

גם לי נשמע שהעניין כאן הוא המוצקים ולא ההנקה. מה לגבי שקדיה ודייסות (מדגנים מלאים ובהכנה עצמית כמובן)? אוכל התינוקות המקובל (מרק ופירות טחונים) הוא בסופו של דבר די דל קלוריות ויש תינוקות הזקוקים לתגבור (שמן זית/ טחינה/ אבוקדו/ שקדייה וכאלה)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תודה רבה לעונות
הקטנה (בת 10 חודשים ולא 11...) מרגישה טוב (רוב הזמן, אתן יודעות), חייכנית מאוד ומתפתחת יפה.
היא זוחלת במרץ, נעמדת, אומרת מילה שתיים וכו'.
אני לא יודעת לגבי הגובה שלה (היא לא ארוכה) אבל היא נולדה 3200 ועכשיו שוקלת 7400.
לגבי תגבור מוצקים - היא אוכלת אבוקדו, אבל לא אוהבת דייסות. יש לכן רעיונות לאוכל שאפשר להכניס אליו שקדיה? ושמן זית?
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

טוב לשלש את שקל הלידה שלה עד גיל שנה היא כבר לא תצליח ,כנראה.
אבל היא מתפתחת באופן תקין שזה חשוב .
אפשר לתת לה אבוקדו מעוך עם טחינה או שקדיה או בננה עם טחינה או שקדיה
דייסת סולת עם טחינה וסילאן בכל אופן אין שום סיבה להפסיק הנקה ,זה ממש מצחיק בגיל הזה,
כי בכל זאת בחלב אם של מניקה לילד בן שנה יש ,אם אני זוכרת נכון, כ30 אחוזי שומן .
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

אה וגם סתם קוביות של כל מיני מאכלים נגיד בטטה אבוקדו חמאה
והטעים מכולם בטטה אפויה עם טחינה גולמית מעליה
אילה_א*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי אילה_א* »

אה אם היא בת 10 חודשים אז הצב של משקלה יותר טוב ויש לה סיכוי כמעט לשלש
בקיצור הכל כמעט תקין
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי סמדר_נ* »

וגם אם לא תשלש, אני בכלל לא בטוחה שזאת בעיה כשזה עומד לבדו, בלי אינדיקציות בעייתיות נוספות.
ברשותי בן שנתיים ושליש ובן שש, שהיו רחוקים מאד מלשלש בגיל שנה. ולא, הם לא נולדו גדולים. הגדול נולד כמו בתך, הקטן פחות.
שניהם רזים, גובהם ממוצע, ומפותחים היטב.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

עזרה בהנקה הילד שחיף

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יש המון המון מידע חסר, כדי לקבל תמונה, ולדעת אם יש סיבה לדאגה.

קודם כל (ולא ראשון בחשיבותו) מספרים -
מה עם מדדים כמו גובהוהיקף ראש? גדלים? גם הם ירדו בחדות?
אח"כ גנטיקה - איך הוריה היו כתינוקות? איך הם היום?

הלאה - את אומרת שהילדה מתפתחת היטב. האם לאחות ט"ח יש איזושהי הסתייגות מהאמירה הזו?

ועכשיו לדברים שאחות ט"ח לא רואה ולא יודעת למדוד -
קקי. כל מה שיש לומר על הקקי של הילדה יכול לענין בבדיקה האם יש משהו בתזונה שלה שלא מתאים לה.
(ממצבים חריפים של שלשול דמי, עד מצבים בלתי מורגשים כמעט של חוסר שקט או אי נוחות. אל או אלה יכולים לכלול גם ספיגה פחות טובה של מזון במעי.)

אם דואגים ממש, אפשר גם לברר אנמיה. בתור התחלה: מסתכלים על הילדה.

טוב, זו היתה רשימה חלקית ומקוטעת, אני לא אספיק עכשיו לעבור על הכל מעל, שולחת בינתיים ככה.
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”