פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קראתם את התגובות???
כמעט אף אחד (מאלה שהיתה לי סבלנות לקרוא) לא מדבר שם על הנקה... ואני הייתי בטוחה ששוחרי הנקה יגיבו בהמוניהם!
>סמדר נ מתחבאת<
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי הילה* »

אין מה לדבר על הנקה. ברור מאליו שזה הפתרון הטוב ביותר. אני מאד מאד מזדהה על כל האימהות שנתנו רמדיה צימחית ועכשיו בהיסטריה (ומקווה שלעולם לא אתקרב למצב בו אוכל להזדהות עם אלו שנפגעו). להזכיר שבהנקה את לא צריכה לסמוך על אף אחד אחר נראה לי חוסר טאקט כרגע, מה גם שלא לגמרי מדויק. אני שמחה שאני מניקה, אבל שמחה בשקט. היה מצחיק לשמוע את חמותי משוויצה לשכנה (ששאלה איזה תמ"ל הילדה מקבלת כשהיא ראתה אותה) שאני עוד מניקה ילדונת בת שנתיים ושהגדול ינק עד 3 וחצי... מיותר לציין שביום רגיל זה לא נראה לה מקור לגאווה דווקא, גם אם כיום זה כבר לא ניראה לה כ"כ נורא כמו פעם. אני מאד מקווה שלא יהיו עוד ניפגעים, וכל הכבוד לרופאים שאיתרו את הקשר בין הילדים, ומן הסתם הצילו עוד הרבה ילדים.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שר הבריאות המהולל שלנו הפנה אצבע מאשימה לרמדיה ולחברה הגרמנית שמיצרת.
אני חושבת שהוא צריך להתפטר.

<לעוגיה עדיין יוצא עשן מהאוזניים בכל פעם שהיא נזכרת בעניין הזה>
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי חבצלת* »

גם לי יוצא הרבה מאוד עשן
ולדעתי צריך לפטר חצי מעובדי משרד הבריאות. החל משר וכלה בכל מי שאמור היה לבדוק את חברות התמ"ל ולא בדק. איזו מין חוצפה זו?!
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

גם אני לא מצליחה להרגע מהעניין. קוראת איך התינוקות התעוותו והקיאו כשקיבלו את התמ"ל הזה ונשבר לי הלב. כל מערכת הבריאות צריכה לעשות חשבון נפש ולהתחיל לתמוך באופן פעיל בהנקה, לספר להורים על הסכנות בתמ"ל, אם כבר תמ"ל ליידע את ההורים על הסכנות שבתמ"ל סויה ולמה עדיף לבחור בחלבי ועוד ועוד... אבל הכי קל להאשים את גרמניה (שבהחלט ייתכן שהיה שם מחדל נורא ופושע אבל זה לא קשור למחדלי מערכת הבריאות בארץ שאיפשרה את מה שקרה).
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי חבצלת* »

חכי, עכשיו משרד הבריאות יסקלו את רמדיה (לא שלא מגיע להם ) כדי להציל את עצמם.
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

אבא של חבר הוא רופא, הוא אומר שלדעתו מחסור בויטמין לא מספיק כדי שתתפרץ המחלה. לדעתו יש פה כיסתוח (כיסוי תחת) על משהו עוד יותר רציני.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי בשמת_א* »

אולי הוא רופא, אבל מחלת ברי-ברי על שלוש הוריאציות שלה נגרמת בדיוק מחסר בויטמין בי 1, וכך היא הופיעה בדרום מזרח אסיה לראשונה כשהתחילו לאכול את האורז מקולף מקליפתו, והרי האורז היה עיקר התזונה שם.
לא לשכוח שמדובר בתינוקות שקיבלו רמדיה צמחית נטולת ויטמין בי 1 לחלוטין, מלידה, ובחודשים הראשונים. כלומר: אלה שנפגעו לא קיבלו מעולם ויטמין בי 1 לחלוטין. ודאי שקיבלו את מחלת ברי ברי.
פלוניה_אלמוניה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2003, 16:54

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי פלוניה_אלמוניה* »

שוטטתי לאתר של הומנה humana.de , ניסיתי להבין מה זו החברה הזו , מה היא מייצרת וכו'.
הגעתי לאגף התינוקות:
היו שם תמונות מאד יפות של קופסאות מלבניות עם ציורים פסטורליים של דשא, פרחים גשרים על פלגי מים וכו'. האתר בגרמנית כך שלא הייתי בטוחה שאני מסתכלת על פורמולות ודייסות, אבל אז הגעתי לדף היסטורי שמתאר עם תמונות את הפורמולות שלהם עוד מישנות ה-50... בתמונות אפשר לראות קופסאות פח (כמו שימורים) , שהזכירו לי מאמר שקראתי על פורמולות שחולקו בארצות מתפתחות בשנות החמישים.
כבר לא היה לי ספק מה יש בקופסאות המלבניות עם מרבדי הדשא...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אגב, אם מחפשים את מי להחרים, אז דעו לכם שחברת הומנה שייכת לקונצרן היינץ (זה מהקטשופ).
יוחננית*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2003, 12:13

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי יוחננית* »

שמתם לב שהחברה הגרמנית לקחה אחריות על הטעות, ואילו החברה הישראלית מכחישה כל קשר למקרה? זה כל-כך אופייני, במקום להודות ולבקש סליחה, הם מנסים להתחמק מאחריות. כמו שעשתה חברת זוגלובק כשגילו שהם משחזרים בשר קפוא שפג תוקפו??? (זוגלובק המשיכו להכחיש, ואף פיטרו עובדים שהודו באמת). אני בגלל זה עד היום לא קונה מוצרי זוגלובק.
אותי זה ממש מקומם, ראיתי אתמול את מסיבת העיתונאים של 2 החברות (הישראלית והגרמנית) וממש התרגזתי.
פלוני_אלמונית*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שלחו אלי במייל עצומה לשר הבריאות, בעקבות הפרשה
למי שמרגיש צורך לחתום: http://ha-lool.co.il/letter/index.asp
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אגב, אם מחפשים את מי להחרים, אז דעו לכם שחברת הומנה שייכת לקונצרן היינץ (זה מהקטשופ).
ומה איתו? (עוד מקרה של זכרון קצר אולי).( את רמדיה בכל אופן עוד לא שכחנו, נורית...)
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מישהו חשב שבעקבות הפרשה יעלה שיעור ההנקה? לא צריך להגזים. פשוט עברו למותג אחר (ושכחו שבמותג הזה מצאו קמח לפני כמה שנים, שהכניסו לו חידקים פרוביוטים ללא אישור משרד הבריאות לפני כשנה...)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי בשמת_א* »

טוב, האמת, מסעדה, שלא ככה בודקים:
מי שעבר מרמדיה למטרנה הם אותם הורים שכבר איבדו את ההנקה.
השאלה היא האם במקביל עלו שיעורי ההנקה אצל אלה שילדו בזמן פרשת רמדיה ואחריה.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי איתי_שרון* »

ואולי בכל זאת יש תקווה ?...
חשבתי שהנתונים בארץ הרבה יותר נמוכים.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי עדי_יותם* »

צודקת. אבל לא מצוין בכתבה ששוק התמ"לים בירידה.
איתי - יש הבדל בין הנקה, לבין הנקה בלעדית. אני מניחה שהנתונים בכתבה (זו הכתבה מויינט על המלצות ארגון הבריאותהעולמי, נכון, המחשב נורא איטי היום ואין לי כוח לפתוח עוד חלון...) לקוחים מן הסקר שנערך לפני שלוש-ארבע שנים. באותו סקר מצאו שלפחות 75 אחוז מן התינוקות קיבלו תמ"ל בביה"ח, ושיעורי ההנקה הבלעדית עד גיל חצי שנה נמוכים בהרבה משיעורי ההנקה הכלליים. נחמד שאנחנו במקום טוב יחסית למדינות אחרות, אני לא אומרת שלא, אבל הדרך עוד ארוכה.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי איתי_שרון* »

פלא שלא המליצו פשוט לתת במבה וזהו. זה הרי הציל חיים...
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אוי, זה כ"כ מרגיז אותי כל הסיפור הזה!
לטענת גורמים במשרד, החברות סותרות לעתים את הקוד האתי הבינלאומי לשיווק תרכובות מזון לתינוקות.
אז הם הולכים להמליץ להוסיף מזון מוצק במקום הנקה בשביל למנוע את זה?
הם לא מסוגלים לטפל בבעיה הזאת. החברות האלה עוברות על החוק כשהן לא כותבות בפרסומת "כשההנקה אינה מתאפשרת" (או משהו דומה) למה לא גוררים אותם לבית משפט?! אוף! זה כ"כ מרגיז כל הסיפור הזה. ואח"כ עוד שואלים למה לוחצים על אמהות ולמה עושים להן רגשות אשמה. צריך לעשות רגשות אשמה למפרסמים ולפרסומאים קודם כל ואח"כ אפשר גם לאמהות, זו טכניקה מקובלת בפרסום. אני מתפלצת!
ראיתם את הפרסומת למטרנה, שכביכול מעודדת הנקה? מה אתן אומרות? זה מעודד הנקה? לא הצלחתי להחליט.
):<
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

איזה קטע, הדף נפתח לי עם הגריין הבא:
העולם האידיאלי בעיני הוא עולם שבו מוותרים על ההנקה רק כשאין ברירה, כמו בנורבגיה. שבו נשים לא מגיעות למצב שאפשר להגדיר אותו כ " כבולות להזנת התינוק " (בשמת א מתוך תרכובות מזון מלאכותיות)
ציטוט מהאינטרנט:
_כל נושא תזונת התינוקות בארץ מנוהל באופן מושחת.
בעולם המערבי קיימת אמנה של ארגון הבריאות העולמי (שישראל חתומה עליה) התומכת בהנקה בלבד ואוסרת על פרסום וקידום מכירות של פורמולות לתינוקות.
משרד הבריאות בארץ לא מישם את האמנה כי בתי החולים שבבעלותו מקבלים מליוני דולרים מהחברות רמדיה, מטרנה וסימילאק בכדי לקדם את מוצריהן ומשרד הבריאות חושש ממנהלי בתי החולים שלו.
בנוסף לכך בכנסת הקודמת נכשל ניסיון לאכוף את ישום האמנה עקב טענה מטומטמת של חברות כנסת מסויימות כי עידוד ההנקה פוגע בשוויון זכויות לאשה.
דרך אגב בכל העולם המערבי תומכים ארגוני הנשים בעידוד ההנקה ונלחמים על הוספת זכויות לאשה מינקת_
פלוני_אלמונית*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

עכשיו מתפרסמות העדויות של ההורים במסגרת משפט רמדיה. באחת המשפחות נתנו לתינוקת אפרסק, היא פיתחה תגובה אלרגית וכתוצאה מזאת החליטו שיתנו לה אך ורק פורמולה צמחית עד גיל שנה. זו לא האשמה כלפי ההורים חלילה, אבל עצוב היה לקרוא שהמסקנה שלהם מאלרגיה לפרי מסוים היתה צמצום של מגוון המזונות שלה למזון אחד ויחיד שהוא תעשייתי, ובעצם חסמו את דרכה להתנסות במזונות טבעיים.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

פגיעה נוירולוגית מתמ''ל

שליחה על ידי סמדר_נ* »

שהמסקנה שלהם מאלרגיה לפרי מסוים היתה צמצום של מגוון המזונות שלה למזון אחד ויחיד שהוא תעשייתי, ובעצם חסמו את דרכה להתנסות במזונות טבעיים.
איפה אפשר לקרוא את העדויות האלה?
זה נשמע מוזר. עד עכשיו חשבתי שהתינוקות שקיבלו את הרמדיה ההיא היו תינוקות שקיבלו פורמולה באופן בלעדי, כתחליף להנקה בלעדית, לא תינוקות שכבר התחילו מוצקים (שהרי אז היה סביר שהוויטמין החסר יגיע מהמזון המוצק והתוצאות לא יהיו פטאליות).
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”