קורונה מתמודדים

קורונה_אלמונית*
הצטרפות: 15 מרץ 2020, 10:38

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי קורונה_אלמונית* »

צריכה רעיון לפעילות לשני ילדים בני 8 ו 12 עדיף בלי מסכים, עם ערך חינוכי...
ליבי_בר*
הצטרפות: 11 יוני 2014, 13:35

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי ליבי_בר* »

שואלת כדי לדעת לתת מענה מותאם יותר:

בתוך הבית או מחוץ לבית?
הן רגילות להיות במסגרת?
מי איתם - אמא, אבא או בייביסיטר?
מה רמת הקשב שלהן?
מה התחביבים שלהן?
כמה חומרי יצירה יש בבית?
כמה אנרגיה יש למבוגר/ת האחראי/ת איתן לשבת ולהיות בעמדת הובלה?
קורונה_אלמונית*

קורונה מתמודדים

היי ליבי, דירה לצערי בלי חצר או מרפסת, בד"כ הם במסגרות רגילות וחוגים, ריקוד וכדורגל. כרגע אני, רמת הקשב תלוי בשעה :) נורמלית לקטנה לגדול פחות. הקטנה יכולה לצייר לצבוע הגדול בבית רק מול מסכים לצערי.
מבחינת אנרגיה כרגע אני ברצון לנצל את משבר הקורונה והמשפחתיות למשהו חיובי חינוכי וערכי עבור המשפחה, תודה רבה.
ליבי_בר*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי ליבי_בר* »

אז קודם כל אני מציעה להרשם לוובינר של יעל סול (https://www.facebook.com/halevway/photo ... =3&theater), יש לה הרבה מה להגיד בנושא

אני הייתי מציעה קודם כל לכבות מסכים.
ואז לראות מה עולה משם
יש משחקי חברה, אני מניחה (מונופול? לוטי קרוטי? טאקי?) שתמיד אפשר לשלוף

יש עבודות בית שכיף לעשות ביחד (נניח הכנת עוגה - הוא בגיל שאפשר לשלוף מתכון (או להוציא ביחד איתו מתכון מהאינטרנט, אבל רק ביחד, כדי שלא יישאב לעשות דברים אחרים במסך) ולנהל את הכנת העוגה בעצמו, עם קצת עזרה ממך. או להיותץ השף ולבנות את התפריט של ארוחת הערב....דברים כאלו, אם זה מדבר אליו)

אפשר להתקדם בחוברות של בי"ס, ביחד איתך (דורש ימבה סבלנות, אבל אפשר לעשות תוכדי קיפול כביסה, אבלי ציפייה שהכביסה תתקפל באמת. הכביסה היא בשביל שתעשי משהו בזמן שהוא עושה טעויות :-P )

לקחת נושא שמעניין את הגדול (משחק מחשב כלשהו?) ולנסות לעשות אותו בלייב (נניח: לבנות משחק קופסא של מייפל סטורי, או GTA, או כל דבר שמושך אותו)

גם בת ה-8 יכולה לבשל דברים פשוטים (אצלי בת ה-8 מכינה חביתיות, מכינה אורז, קינואה וסלט מ-0)
רגע, צריכה ללכת, אחזור עודמעט
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אנחנו פתחנו במבצע סידור בית ( 13, 11 ו 6)
בינתיים הולך סבבה
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

סידור הבית זה רעיון מעולה, לא בטוח שזה יהיה ישים לגיליים שלהם :|(
נעם_אלמונית*
הצטרפות: 17 מרץ 2020, 17:01

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם_אלמונית* »

כל כך מיותר ולא יעיל הלמידה מרחוק... אני דקה לפני שגעתתתת.
מיכל_אדמונית*
הצטרפות: 18 מרץ 2020, 16:35

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי מיכל_אדמונית* »

הקפידו על שעת השכמה קבועה.
לא להישאר בפיג'מה. משפיע על התפיסה של ושלנו.
הכינו פעילות יומית מתוכננת עבורם, מוגדרת ומסודרת ותיידעי אותם לגבי סדר היום והתכנון.
לנסות לגוון בפעילות, קצת לימודים, יצירה, סידור הבית, בישול, זמן חופשי וכדו'.
נטע_שפר*
הצטרפות: 20 מרץ 2020, 10:31

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נטע_שפר* »

איך אני מתמודדת עם הלחץ והחרדה שלי? בנתיים הילדים נהנים ואני מצליחה להסתיר את החרדה שלי וזה לא עובר אליהם, ממש חוששת שזה ישפיע עליהם, לא מבינה את תושבי העוטף ואת ההתמודדות שלהם בשיגרה של ההסלמה. אם יש עצה מעשית (חוץ מלנשום עמוק ולנסות להתנתק מהחדשות ) אני אשמח מאוד אם תשתפו.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

קודם כל, לזכור שהחרדה כרגע מובנת, זה מצב מלחיץ וחדש לכולם.
מציעה לתרגל פעילות גופנית (עדיף שחלקה יהיה יוגה),
לצאת להתאוורר מדי יום באיזור פתוח, לתרגל מיינדפולנס / דמיון מודרך/נשימה יוגית (ניתן בקלות למצוא ביוטיוב)
ובאמת לנסות לצמצם חשיפה לחדשות (פעם ביום לגמרי מספיק)
לברך על כך שהילדים בטוב...
ואם צריך עוד, המרכז לבריאות הנפש בירושלים מפעיל קו תמיכה טלפוני ספציפי לימים אלה. אפשר לחפש ברשת (לא יודעת איך לצרף קישור)
נטע_שפר*
הצטרפות: 20 מרץ 2020, 10:31

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נטע_שפר* »

תודה רבה, מנסה לתרגל בבית מיינדפולנס ונשימות לגבי ההתאווררות בחוץ ממש לא רואה את זה בקרוב, מנסה לברך ולהוקיר תודה על הטובה והרעה.
לימים טובים יותר עבור כולנו.
חדש_כאן*
הצטרפות: 23 מרץ 2020, 11:39

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי חדש_כאן* »

יש למשהי\ו מושג, איך אפשר להנגיש לילדים ששואלים שאלות מסובכות לגבי המגפה והעתיד שלנו. לצערי האי ודאות של כולם יוצרת את החרדות, אם יש למשהי או משהו איזה כיוון יצרתי להסבר, אני אשמח (אם אפשר ראלי ולא מלחיץ).
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי בשמת_א* »

מותר להגיד שלא יודעים את התשובה... אף אחד בעצם לא יודע...
סנונית_הסיפורים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2012, 10:38
דף אישי: הדף האישי של סנונית_הסיפורים*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי סנונית_הסיפורים* »

בדף הפייסבוק tsipori doron יש רעיונות לימים בבית, וסיפורמרפא לתחושות סביב הקורונה.
ליבי_בר*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי ליבי_בר* »

יש למשהי\ו מושג, איך אפשר להנגיש לילדים ששואלים שאלות מסובכות לגבי המגפה והעתיד שלנו. לצערי האי ודאות של כולם יוצרת את החרדות, אם יש למשהי או משהו איזה כיוון יצרתי להסבר, אני אשמח (אם אפשר ראלי ולא מלחיץ).

אני אומרת את מה שאני יודעת:
הקורונה לא מסוכנת לילדות וילדים, הקורונה לא מסוכנת לאנשים בגיל שלי ושל אבא, אלא אם כן יש להם מחלות רקע כמו סכרת (מכירות מסבא וסבתא שלנו), בעיות לב או סרטן (מכירות את כל המחלות האלו) ולאנשים מעל גיל מסויים (שמתי את הקו ב-60 :-P ).
לנו אין מחלות רקע, בגלל זה גם אם נחלה בקורונה זה יהיה כמו שפעת, והכל בסדר.

זאת הסיבה שבגללה אנחנו מדברות עם סבא ובסבתא דרך הזום ולא נפגשות איתן - כי אם הן יחלו בקורנה, יש סיכוי שזה יעבור כמו שפעת ויש סיכוי שזה יסתבך, ואת הסיכוי הזה אנחנו רוצות למנוע.

לשטוף ידיים בכניסה לבית תוכדי שיר אחרי כל יציאה למרחב ציבורי עוזר לנו לדאוג למנוע את ההגעה של הנגיפים לבית שלנו.
אני מתדלקת עם חוצץ כלשהו שנזרק אח"כ ועוד כלמני דברים שנועדו למנוע את ההגעה של הנגיף לבית שלנו, לא כי אני מפחדת ממנו,
אלא כי לא בא לי לחלות :-)
זה מה שאנחנו יכולות לעשות כדי לשמור על עצמנו

בכל הנוגע לעניינים כלכליים, רק אם זה עולה בשאלות/אני רואה שזה מטריד מי מהן, ולא כמידע שאני מנדבת בעצמי אני אומרת שמדינת ישראל עושה דברים על מנת לדאוג שלא יהיו אנשים בלי אוכל בבתים שלהם, ואנחנו לא מבצב קרוב לזה (שולחת אותן למזווה שיראו שיש אוכל)
וזהו.

מתמקדת בכאן ועכשיו, בעשייה שכן אפשר לעשות, צובעת את הדברים בצורה יותר וודאית, ומשאירה את הפחדים שלי לעצמי (שהם בעיקר כלכליים, כי מדינת ישראל לא באמת עושה צעדים שנועדו לעזור לאנשים. זה שקר הכרחי מבחינתי לילדות לשי, כדי לעטוף אותן בביטחון
קול_פעמונים*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2013, 10:13
דף אישי: הדף האישי של קול_פעמונים*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי קול_פעמונים* »

הדרכה לטיפול עצמי לחיזוק וטיפול בקורונה מסיגל שאנן, שיטת אייפק:
https://www.youtube.com/watch?v=_[po]CIqiQJ2b k[/po]&feature=youtu.be
חדש_כאן*
הצטרפות: 23 מרץ 2020, 11:39

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי חדש_כאן* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

"אני אומרת את מה שאני יודעת....." זה החשש הגדול שלי ושלהם, האי ודאות שאופף את כולם מסביב. מנסה לעטוף אותם בביטחון אבל מתקשה להתמודד עם השאלות שלהם.
יאללה נקווה לטוב וכל המגפה והקורונה יהיו שיעור בהסטוריה.
אמן
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

עוד פלונית אלמונית אחת אני
כששחררו את הילדים מבית הספר, הייתי בשוק, אבל הרגשתי שנפתחת הזדמנות מסויימת
הבן שלי שונא את בית הספר.ממש. אבל ילד שאוהב ללמוד. מאז שהוא קטן. וזה כל כך קשה לי. כאילו אידיאלי בשבילו להיות בחינוך ביתי או ללכת לאיזה בית ספר פרטי יקר דמוקרטי או משהו. אבל אין בסביבתנו דבר כזה. וגם אין לנו כסף לכזה. ואני עם כל האידיאולוגיות לא מסוגלת לעשות חינוך ביתי, וגם לא מסוגלת לא לעבוד ולהשאיר אותו בבית.
וחשבתי לי, יופי, עכשו לא צריך להתווכח איתו על ללכת לבית הספר,לא על הכנת שיעורים,לא על איחורים. שקט. ויותר מזה, הנה ההזדמנות שלו ללמוד לבד דברים שהוא אוהב. ניסיתי למצוא כמה אפיקים אופציונלים דרך המסך.

ומה בפועל? זה לא הולך. הוא לא נהנה מללמוד. הוא היה מעדיף לשחק במשחקי מחשב כל היום או לראות סרטים. אני לא מאפשרת. אז יוצא שאני מגבילה ומגדירה וכן מציבה משימות לימודיות,גם אם הן גמישות: שבשעות הבוקר הוא יכול לבחור מאיפה הוא לומד,האם לעשות משימה ששלחו מבית הספר או לראות סרטונים לימודיים או שנותנים מידע,או לקרוא על דברים באנציקלופידה אינטרנטית.או בתכנות מחשב. והוא עושה את זה בכורח. עושה כי אני הכרחתי.
רב המון עם אחותו, למרות שזה דוקא דבר שנרגע לאט לאט עם הנוכחות של כולם בבית והחיכוך המתמיד דוקא גורם להם להסתדר רוב הזמן. גם כי אני לא מרשה להרביץ ומי שמרביץ לא יכול להיות איתנו ונכנס לחדר.
והרבה כל הזמן פותח את המחשב והטבלט ורוצה לשחק ולהתעסק,ואני לא מרשה. וזה מין חתול ועכבר לפעמים האיסור הזה. (מרשה זמן מוגבל ביום לראות או לשחק משהו שהוא בוחר). ולפני השינה הוא קורא ספרים (שזה תמיד היה,האהבה לקרוא).
ואני מאוכזבת. קיוויתי שיהיה אחרת. אספתי לי המון קישורים והדפסתי דפים שחשבתי שיהיו להם מעניינים. גם חשבתי שלא יהיה אכפת לו ללמוד חשבון שלא במסגרת של לפתור על דף מלא תרגילים,אלא בתכנות במחשב. ואנגלית. ובפועל,יוצא שאני מכריחה. כל כך חשבתי שהוא ירצה. שהסקרנות הטבעית שלו כמו שאני מכירה אותה,תעלה.
וכנראה היא הולכת ונעלמת ככל שהוא שונא יותר את בית הספר.
וגם הבת, גם היא רק רוצה מסך ועוד מסך ורבה איתי על זה. וגם אותה מכריחה ללמוד בעצם.
ואולי אני אפילו לא עושה את זה כמו שצריך, את החשיפה הזו שלהם ללמידה ואפשרויות ולדברים מעניינים.
כי תכלס גם אני מוצפת,קצת עובדת מהבית אין לי הרבה, עם פעוט בבית שצריך לטפל בו ודי משתגע גם הוא בתוך הבית. ומפוחדת קצת גם. על מה יהיה ולאן זה הולך.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_חשבתי לי, יופי, עכשו לא צריך להתווכח איתו על ללכת לבית הספר,לא על הכנת שיעורים,לא על איחורים. שקט. ויותר מזה, הנה ההזדמנות שלו ללמוד לבד דברים שהוא אוהב. ניסיתי למצוא כמה אפיקים אופציונלים דרך המסך.
ומה בפועל? זה לא הולך. הוא לא נהנה מללמוד._
ברור שלא :-)

קודם כל, יש פה מצב חירום והמון המון הסתגלות. במצב כזה, הדחף ללמוד הוא משני. הדבר הראשון הוא להחזיר תחושת בטחון מסוימת, הבנה של מהי המציאות החדשה ואיך חיים אתה.
אז את צריכה לתת לו את הזמן הזה.

דבר שני, ילד שסבל כמה שנים בבית הספר לא יכול לעבור ביום אחד (או יומיים, או חמישה) ללימוד עצמאי / טבעי בבית. קודם כל הוא צריך לנוח ולהתאושש מזה, לפני שהוא מוצא מחדש את הסקרנות שלו והמוטיבציה הפנימית.
וגם זה דורש זמן.

לפי הורים בחינוך ביתי שקראתי כאן, הזמן הזה יכול להיות כמה שבועות, ולפעמים אפילו כמה חודשים, עד שהילד ממש מתייצב על מסלול חדש.

אז עצה שלי: תני לו זמן.
כן תגבילי מסך ומשחקי מחשב, כי הם לא עושים טוב לגוף ולרגש, ותתרכזי בלהציע להם פעילויות ש:
א. הם אוהבים
ב. נותנות להם פידבק סנסורי מרגיע-חרדות ומאזן (זו תורה שלמה, ובשאיפה אכתוב על זה בדף תחזוקת פחד)
ג. עוזרות לכולכם לחיות יחד כמשפחה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

איך את עצמך מנצלת את הזמן בימים האלה?
לומדת משהו? נהנית ממשהו? מבלה עם הילדים? עם הבנזוג?

אני חושבת שאם יש פעילות שחשובה בעיניך אבל לא בעיני הילד (כמו לימוד מובנה) אז אולי היא לא צריכה להיות בעדיפות גבוהה עכשיו. גם ככה קשה לכולם, אז עדיף להשקיע במה חשוב בעיני כולם -- לאכול טוב, להתנועע במסגרת המגבלות, לשמור איכשהו על הקשרים שנותרו, או כל דבר אחר שחשוב לכם.
קורונה_אלמונית*

קורונה מתמודדים

קודם כל, יש פה מצב חירום והמון המון הסתגלות. במצב כזה, הדחף ללמוד הוא משני. הדבר הראשון הוא להחזיר תחושת בטחון מסוימת, הבנה של מהי המציאות החדשה ואיך חיים אתה.
אז את צריכה לתת לו את הזמן הזה...
תמרוש רוש , תודה רבה על תשובה מרגיע כ"כ.
יונת שרון אולי באמת צריך לדייק את עצמי לגבי השאלות "לומדת משהו? נהנית ממשהו? מבלה עם הילדים? עם הבנזוג?" אולי אצליח לגנוב כמה דקות להרהר בשאלות, תודה רבה
.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

אתן צודקות כולכן
זו פשוט היתה אכזבה, כי עם השבתת הלימודים זו היתה התקווה שלי לדבר הטוב שיצא מזה, ואולי התבדתי
מה גם שאני מקווה שכן מתישהו זה יסתיים ויחזרו לשגרה, לא רוצה שזה ימשך שבועות על שבועות על מנת שהוא יתרגל ויפתח יותר ללמוד לבד.
האכזבה היא בעיקר כי להרגשתי פעם היה לו את זה הרבה יותר, ועכשו מרגישה שאולי זה אבד. וזה די מייאש. מרגישה שאני לא יודעת איך לתמוך בו בזה בימי לימודים רגילים ושזה פשוט ילך לאיבוד יותר ויותר ככל שיגדל.
אפילו חוג מסויים שהיה לו אחר הצהרים שמאוד אהב ונהנה ללכת ולמד בו הרבה, נתנו משימות להמשך למידה בבית למי שרוצה,והוא אפילו לא מסתכל.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

גם אצלי ככה לצערי... 3 ילדים שרק רוצים מסך... אני מגבילה ויש ויכוחים סביב העניין הרבה.
פלוני_אלמונית2*
הצטרפות: 23 יוני 2008, 18:00
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית2*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית2* »

פלונית, אולי הבן שלך פשוט לא רוצה לשבת ללמוד לבד. ניסית לשבת איתו כשהוא לומד?
תמרוש_רוש

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

פעם היה לו את זה הרבה יותר, ועכשו מרגישה שאולי זה אבד. וזה די מייאש. מרגישה שאני לא יודעת איך לתמוך בו בזה בימי לימודים רגילים ושזה פשוט ילך לאיבוד יותר ויותר ככל שיגדל.

אני אופטימית יותר ממך.
מהניסיון שלי, אם בנאדם הוא סקרן וחקרן מטבעו, והיה כזה כמה שנים טובות, קשה לו מאוד לאבד את זה רק בגלל מערכת מחורבנת.
כן, זה עשוי לקחת זמן להשתחרר מהמערכת. אולי אפילו שנים.
אבל זה קורה בסוף.

האכזבה שלך מובנת, אבל, כפי שאמרתי, גם לא ריאלית (())

חכי. משהו טוב בהחלט יכול לצמוח מהתקופה הזאת - אם לא תלחיצי את זה לקרות תיכף ומיד.

ואת יכולה לעשות הרבה כדי לתמוך בו בימי לימודים רגילים.
אם אינך יכולה לשלוח אותו למסגרת שיותר מיטיבה אתו מבית הספר הנוכחי, אז אני הייתי מציעה:

א. להפסיק לריב אתו על הכנת שעורי בית.
אין ולו בדל של ראייה מוצקה ששעורי בית תומכים בלמידה ככלל.
כן יש ראיות לכך שקריאה יומיומית - או האזנה יומיומית לספרי אודיו - היא חשובה, ושתרגול ספציפי במתימטיקה הוא חיוני כדי להפנים עקרונות מתימטיים וליישם אותם בלי טעויות. אבל זהו בערך. כל שאר שעורי הבית זה די חארטה ודי מיותר.

ב. להפסיק לריב אתו על איחורים.

ג. לאפשר לו להחסיר מספר מסוים של ימי לימודים שנראה לך קביל.
כשהבן שלי היה בערך בכתה ב' או ג' קבענו שמותר לו להחסיר שני ימי לימודים כל רבעון, פשוט כדי לנוח ולהתאושש בבית. "ימי בריאות נפשית" כמו שקורים לזה פה, על משקל ימי מחלה, ואנשים מבוגרים לוקחים אותם באופן מושכל כדי למלא מצברים ולמנוע ימי מחלה.

בכתה ה', כשהמצב שלו בבית הספר הידרדר מחמת עייפות החומר, תכנית לימודים מגבילה מדי וקצת קשיים חברתיים, עברנו למודל שמותר לו להישאר יום אחד בשבוע בבית. זה הוריד המון המון לחץ ממנו ומכל המערכת. הוא היה גדול מספיק כדי ללכת לספריה בעצמו אם רצה, ממושמע מספיק כדי להפסיק לראות סרטי יוטיוב בזמן (יש לנו הגבלה נוקשה על מחשבים, שעה עד שעה וחצי ביום גג, בלי הנחות), בעלי התעקש שבימים שנשאר בבית הוא יעשה פרויקט לימודי כלשהו לפי בחירתו, והוא עשה כמה מצגות ובחר את הנושאים בעצמו. הוא היה מקדיש לפרוייקט הזה אולי שעתיים מיום החופש שלו, כך שנשאר לו די זמן להתבטל, לזלול תפוחים ולקרוא ספרים להנאתו.
אני מאוד מרוצה מזה שנתתי לעצמי לגיטימציה לאפשר את הגמישות הזאת ולא להלחיץ.
אילו ההורים שלי היו עושים את זה אתי היה נחסך ממני הרבה סבל מיותר בבית הספר :-(
קורונה_אלמונית*

קורונה מתמודדים

יישמתי את ההמלצות, אבל מתחילה להישבר, לא מצילחה להבין איך שורדים את הקורונה הזו, הילדים מתחילים להילחץ מאוד, וזו בעיה יותר גדולה מהשיעמום ומהעצבים של כולם. כמו ששאלו לפני, לא מוצאת הסברים מרגיעים לעתיד, בנוסף לכל מתחילה גם חרדה כלכלית. בבקשה אם למשהי יש דרך מעשית להקל על החרדה אשמח לדעת.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

אני איתך באותה סירה...
הורדתי לחץ מהלימודים שלהם. לחלוטין.
משתדלת כל יום לעשות תרגול ( כרגע זה יוגה, הגדולים מתרגלים איתי וזה ממש מסדר את הראש).
אפשר למצוא המון סרטונים ביו טיוב למתחילים.
מה עוד?
לא יודעת. מחכה לתשובות אחרות שיעלו פה כדי להתחזק גם..
ליבי_בר*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי ליבי_בר* »

דרך מעשית להקל על החרדה אשמח לדעת.
הדרכים המעשיות היחידות שאני מכירה הן מדיטציה, "זמן שלי" לבד (בבוקר לפני שהן מתעוררות או בערב אחרי שנרדמות) שבו אני נושמת, שותה קפה, מדברת עם חברה, מתכרבלת עם בן הזוג ומחליטה שאני מרשה לעצמי לפחד/שמה את הפחד בצד עד שהשוקו ייגמר (תלוי מה מייטיב איתי באותו הרגע)

בשביל הבנות אני פשוט מחזיקה חזק מאוד את הוודאות שהכל בסדר, כמו שהוא
כשהן שואלות על העתיד הכלכלי אני אומרת להן שזאת אחריות שלי ולא שלהן, פשוט ככה. שהן יכולות לסמוך על ההורים שלהן שלא משנה מה, הכל יסתדר. זה התפקיד שלי, לא לשהן לדאוג למקום הכלכלי.

כשהן שואלות על מפגשים עם חברות וחברים, אני מתבעסת איתן, על זה שאין מפגשים, ואו מתקשרות למשפה/חברות/חברים בזום/וואטסאפ, או שאני מנווטת אותנו לעולם הדמיון - "מה היינו עושות עכשיו אם לא הייתה קורונה" (משחק אהוב ביותר)
לפעמים מעלה בכי, אני לא מפחדת מבכי, מקבלת אותו בידיעה שזאת הדרך הכי טובה לפרוק מתחים...בכי בחיבוק של אמא או בכי במיטה לבד.

לילדי וילדות מסגרת, ממש קשה לעשות את הסוויץ' ללמידה עצמאית - אין להן/להם את הכלים לזה. אף פעם לא למדו איך

הייתי מורידה את הלחץ ללימודים לגמרי, כן הייתי יושבת ביחד עלך דברים מהנים (מבוכים? סודוקו? דפי צביעה? אפייה? בישול? תלוי בילד/ה וביכולות האישיות ובדברים שמושכים אותו/אותה. כמובן שלא מדובר כאן על גילאים קטנטנים כמו שלוש ומטה), ומשם לזרום אם יש איזה זיק של שאלה, התעניינות במשהו (גם "אמא, למה החוד של העיפרון נשבר לי כל הזמן???" זאת שאלה מעולה להתחיל ממנה לזרום למשהו מהנה אחר)

בגדול אני מחפשת שאלות מהןץ. כמה שיותר - יותר טוב
ככה אני יכולה או לענות עליהן ("כי העיפרון הוא כמו צינור שבתוכו יש את העופרת, והעופרת נשברה בתוך העיפרון או שהלחץ שהפעלת על העיפרון היה חזק מדי"), או להחזיר אותן ("למה את חושבת שהחוד נשבר?"), או להציע מראה מקום למציאת תשובה("אוי, באמת למה? סבתא בטוח תדע" "אוי, באמת למה? רוצה שנסתכל על סרטון שמראה ממה עפרונות עשויים ואז אולי נדע את התשובה?")

וככה אני מעבירה להן את סט בכלים של "איך ללמוד לבד"
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

כשהן שואלות על מפגשים עם חברות וחברים, אני מתבעסת איתן, על זה שאין מפגשים, ואו מתקשרות למשפה/חברות/חברים בזום/וואטסאפ, או שאני מנווטת אותנו לעולם הדמיון - "מה היינו עושות עכשיו אם לא הייתה קורונה" ליבי בר תודה רבה, רעיון מצויין!
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

עד מתי, לא מצליחה להבין! משהי יכולה להאיר את עיניי, עד החיסון, עד הקיץ, עד מתי שראש הממשלה או משרד הבריאות, לא מבינה מתי ואיך יוצאים מיזה, הילדים, המשפחה והחברים לא יודעים מתי חוזרים לשיגרה, מתוסכלת שכבר המציאה ויישמה את כל ההמלצות למעלה
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

עד מתי,
אין עד מתי, יש עכשיו. לחכות זאת אשליה.
נשים יקרות, הגיע הזמן להתעורר. הגיע הזמן ללמוד, למרות שהחומר קשה ביותר לעיכול. להוציא את הראש שהיה טמון שנים בחול ולהתחיל לפקוח את העיניים למציאות.
זה קורה אם אתן רוצות או לא.
ממליצה על ״מעלים את התדר״ כנקודת התחלה...
https://www.youtube.com/watch?v=ogGiEPy40e0

מה תגידו לילדכם שישאלו אתכם למה עשיתם את זה? כי אמרו לנו
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

עד מתי,
הרבה מחכים לחיסון, ומאמינים שזה מה שיחזיר להם את השגרה.
ביל גייטס בכותרות, איש העסקים בשאיפה לחסן את כולם. הוא רוצה לחסן אותנו ולהחדיר לנו שבב אלקטרוני כחלק מהמאבק בקורונה (לפני כחודשיים זה היה עוד נחשב לעוד תאורית קונספירציה, היום זה בכותרות)
מי שרוצה באמת להתעורר, ולדאוג באמת לעתיד ילדיה ונכדיה, ממליצה להתאמץ לשמוע את כל דעותיו של ביל גייטס. לחפש את הפרטים הקטנים מעבר לכותרות הנוצצות. הוא לא מסתיר אותן.
יש לו הרצאה אחת בטד שאני ממליצה להתחיל ממנה.
Innovating to zero! | Bill Gates
על מנת לקצר לכם את הזמן אפנה אתכן לסרטון עם הקטע הכי חשוב לימינו מאותה הרצאה.
https://www.youtube.com/watch?v=iMl0ty6evhU
שימו לב במיוחד למה שהוא אומר בדקה 2:35
תתעוררו, תלמדו, תחקרו. אל תעשו כי אמרו.
מיכל_אדמונית*
הצטרפות: 18 מרץ 2020, 16:35

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי מיכל_אדמונית* »

צפיתי בהרצאה, לאיש יש מלא כוונות טובות, ובאמת שהוא גם עושה מלא, אפשר גם לראות את הסדרה עליו בנטפליקס.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

לאיש יש מלא כוונות טובות,
אישית קשה לי לקשר כוונות טובות לבן אדם שמקושר לסוחר קטינות מורשה.
https://www.nytimes.com/2019/10/12/busi ... gates.html

חושבת שזה מסוכן לתת לבן אדם שמאמין באגונטיקה להתעסק עם הבריאות שלנו.
הוא רוצה לצמצם את האוכלוסיה, הוא אומר בהרצאה שחיסונים הם חלק מהתוכנית.
הוא דיי פתוח עם רעיונותיו, עכשיו השאלה מי רוצה להצרף אליו
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

באגונטיקה
אני לא בטוחה שהשתמשתי במילה הלועזית הנכונה. במילים עבריות פשוטות הכוונה היא לדילול אוכלוסיה.

ורק לתשומת ליבכן, הוא לא באמת מתכוון לחכות שנסכים איתו,מבחינתו זה צריך להיות חובה לכל אדם. כמו גם חובה להכניס שביב אלקטרוני לגופנו כדי להוכיח שחוסנו.
גשם*
הצטרפות: 14 יוני 2005, 04:17

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי גשם* »

לא מתלהבת מביל גייטס והתוכניות שלו אבל מאוד מאוד מסכימה שצריך לדלל את האוכלוסיה. כדור הארץ קורס תחת הנטל. בקרוב לא נוכל להאכיל את כולם ואנחנו משמידים את הסביבה. אי אפשר להמשיך להתרבות ללא הגבלה. הקורונה אגב, היא אחת מהתוצאות של התרבות האוכלוסין.
געש*
הצטרפות: 27 יוני 2019, 15:53

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי געש* »

עד מתי, לא מצליחה להבין! משהי יכולה להאיר את עיניי,
אם לחזור לשאלה:
ההערכה הכי אופטימית מדברת על שנה וחצי (עד להיעלמות הנגיף), ככל הנראה יותר, עד לפיתוח תרופה או טיפול אפקטיביים, או עד להיווצרות חיסון עדר טבעי בקצב מבוקר.
פיתוח חיסון לוקח 5-10 שנים לפחות וכנראה לא באמת רלבנטי.
געש*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי געש* »

ההתמודדות העיקרית שלי היא תחושה של אובדן. אובדן של האופן שבו החיים שלי היו מאורגנים.
כאילו עברתי למדינה אחרת.
כל מערך התמיכה שלי, הקשרים החברתיים, העבודה, הכל דולל מאוד מאוד מאוד.
תמרוש_רוש

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אפשר להאיץ את התהליך.
בדרך כלל השלב הקליני (שהתחיל ממש לא מזמן) לוקח כשנה וחצי, הכי מעט.
אבל עכשיו יימו את זה בעדיפות עליונה, אז אולי ייקח קצת פחות.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

ההתמודדות העיקרית שלי היא תחושה של אובדן

גם שלי. אבל אחרת מאצלך, נראה לי.
מתאבלת על הזמן האבוד, של הילדים שלי עם חבריהם, של טיולים והכי הכי כמובן של המשפחה.
יש לי תינוק קטן, ואני גרה בחו"ל. מתי הסבים יראו אותו?? הוא בטח כבר יהיה ילד )-:
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

(אלה כמובן צרות של עשירים, זה ברור לי. עשירים מאוד)
געש*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי געש* »

מתאבלת על הזמן האבוד, של הילדים שלי עם חבריהם, של טיולים והכי הכי כמובן של המשפחה.
גם אני, לגמרי.
וגם על כך שהעולם שלהם הצטמצם כל כך פתאום, אחרי שהיה באמת עשיר בכל טוב...
ועוד המון דברים. יכולתי לכתוב פה רשימה ארוכה ארוכה.
ואפילו שאנחנו בארץ, גם אני תוהה מתי הילדים יראו את הסבים המבוגרים. מצד אחד לא לסכן אותם, מצד שני, האם זה הגיוני לנתק אותם מהנכדים לתקופה שיכולה להיות גם שנתיים (ואולי יותר)?
כרגע אני נותנת לשאלות להישאר ככה, בלי תשובות. אבל עצוב לי מאוד.
וכן, זה צרות של עשירים, אני יודעת. מזכירה לעצמי כל הזמן כמה מזל יש לנו. ובכל זאת.

תמרוש רוש, ממה שאני מבינה, החברה שהתחילה שלה קליני משתמשת באיזשהו תהליך מאוד חדשני, ככה שייקח זמן ארוך מהרגיל לעבור לייצור המוני של החיסונים גם כשיהיו מוכנים. מי יודע. הלוואי שנופתע לטובה. אבל בכל מקרה, העניין הוא שזה לא כמה שבועות וגם לא כמה חודשים.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

אבל מאוד מאוד מסכימה שצריך לדלל את האוכלוסיה.
יש לי הרבה בעיות עם הטענה הזאת. אזכיר שתיים.
קודם כל, עוד לא נתקלתי בתוכנית שלא כוללת פגיעה בחופש הפרט. אם מישהי כן מכירה, אשמח לשמוע עליה.
דבר שני, איזה מין מסר זה להעביר לדור הצעיר.
בקרוב לא נוכל להאכיל את כולם ואנחנו משמידים את הסביבה.
עצם הקיום שלהם הוא חוסר הרמוניה עם הסביבה. הרעב שלהם פוגע בעולם, אז אולי עדיף כבר לרעוב מעכשיו.
איזו מין דרך להתחיל אתה את החיים?

כדור הארץ קורס תחת הנטל.
אז כדור הארץ ( הטבע/כוח עליון/אלוהים/היקום) ידע לטפל בעצמו.

לכבוד הקרונה החליטו לקצר הליכים.

וכן, זה צרות של עשירים, אני יודעת. מזכירה לעצמי כל הזמן כמה מזל יש לנו. ובכל זאת.
צרות של עשירים???
לקחו לנו את חופש שלנו באופן מוחלט.
מתי הילדים יראו את הסבים המבוגרים.
מתי הם יוכלו לצאת לשחק בשמש, בלי לקבל אישור מ״האח הגדול״?
אתן מבינות ש- 1984 זה עכשיו?
געש*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי געש* »

אפשר לבקש כינויים? נדמה לי שכתבו פה שתי נשים שונות תחת פלוני אלמונית.

בכל אופן, לגבי זה

_מתי הם יוכלו לצאת לשחק בשמש, בלי לקבל אישור מ״האח הגדול״?
אתן מבינות ש- 1984 זה עכשיו?_

הילדים שלי יכולים ממש עכשיו והרגע. גם בהתאם להנחיות וגם בניגוד להן, במקסימום נקבל קנס שנוכל לשלם. אז כן, אני מרגישה שיש לי מזל ושמצבי אינו נורא בכלל. אני גם לא חושבת ולא מרגישה שלקחו לנו את החופש באופן מוחלט.
ואשמח אם תרגיעי את הטונים של באתי להראות לכן את האור. אף אחת כאן לא בחשיכה, גם אם לא חושבים בדיוק כמוך.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

נדמה לי שכתבו פה שתי נשים שונות תחת פלוני אלמונית.
אכן.

כאמור, אני בחו"ל, ופה ממש אין אחים גדולים.
מסכימה שבישראל קצת הגזימו, אבל דעתי רחוקה מקונפירציות למיניהן.

מצד אחד לא לסכן אותם, מצד שני, האם זה הגיוני לנתק אותם מהנכדים לתקופה שיכולה להיות גם שנתיים
באמת בעיה. בעיני זה גם תלוי גיל. נראה לי הזוי שסבא בן 96 יחגוג פסח בגפו... מי ישמע כמה עוד חגים יצא לו לחגוג.
מתישהו צריכים גם למות...

<בקשר לניק... לא יודעת. קשה לי להיפרד מפלוני אלמונית>
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

גם אם לא חושבים בדיוק כמוך.
ציינתי שאנחנו חיים בדיקטטורה. דעה שגם חשוב לשמוע, גם אם היא לא מקובלת על כולם.

במקסימום נקבל קנס שנוכל לשלם.
לשלם קנס על זכות בסיסית, מבחינתי זאת דוגמא קלסית לדיקטטורה.
אני גם לא חושבת ולא מרגישה שלקחו לנו את החופש באופן מוחלט.
הם רק בתחילת הדרך. זה לא מקסימום נשלם קנס, קנס זה רק צעד אחד לפני מעצר.
המזכיר*
הצטרפות: 24 אפריל 2020, 14:33

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי המזכיר* »

החופש נמצא לכל אחד ואחת בתוך המוח, ישנם הגבלות פיזיות והחוכמה הגדולה למצוא דרכי מחשבה לשיחרור ולחופש, נמצאים בתקופה מיוחדת שחבל מאוד שנפספס את השיעור הזה, ברמה הכי בסיסית ובלי יותר מידי "רוחניות" שווה מאוד לאמץ דרכי מחשבה אחרות מהיומיום, עם כל הלחץ, ההגבלות, הילדים והמצב הכלכלי. נסו להיות טובים יותר, סובלניים יותר, מתחשבים יותר וחושבים יותר, למרות בכל. נעבור את זה חכמים ועשירים יותר בדברים החשובים באמת. ממש קשה לקרוא את הויכוח הלא מפרה שמעליי, אבל מתנחם בכל שאר ההמלצות המעולות לפני. קורונה 2020 ההזדמנות של כולנו להיות מדויקים יותר |L| שבת שלום
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי קור_את* »

לשלם קנס על זכות בסיסית, מבחינתי זאת דוגמא קלסית לדיקטטורה.

אכן. הגזירות להגבלה של האוכלוסיה הן דיקטטוריות, מעבר לכך שהן גחמניות, לא משכנעות, לא מלוות בשקיפות, לא מוחלטות על ידי בעלי מקצוע (בישיבת הממשלה היום בעניין לא נכחו רופאות/ים) ורבות מהן פוליטיות (סופרמרקטים שייכים לבעלי הון, ופתוחים על אף שהם מרבץ של וירוסים. את איקאה פתחו, על אף שהיא סגורה וצפופה ויותר מדביקה מחנויות עצמאיות. נפתחה בגלל הקשר של הבעלים לליצמן).

ממש קשה לקרוא את הויכוח הלא מפרה שמעליי,

זאת רטוריקה ידועה של השתקה, שנובעת או מפחד ממחלוקות, או מהתייחסות שוביניסטית לנשים שמעזות להביע דעתן כנודניקיות.

לא סתם ההשתקה הזאת מלווה בהנחיות כלליות ומכלילות לקוראי/ות הדף. מאוד מתאים למשתיקים למיניהם.
המזכיר*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי המזכיר* »

קור את וואו איך הגעת לשובנסטיות והשתקה, יש דרך להעביר מסר לא צריך בארסיביות או בהקטנה של הצד השני... זה שיעור אחר, בכל מקרה מתנצל אם משהו או משהי נפגע.ה ממה שרשמתי. רק טוב ושמחה לכולם.ן
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי קור_את* »

קור את וואו איך הגעת לשובנסטיות והשתקה

בקלות.
  1. אתה מכנה "לא מפרה" מחלוקת מפורטת ורצינית על נושא חשוב מאין כמוהו (דמוקרטיות, דיקטטוריות, גזירות על הציבור) שהכותבות מוצאות אותו ראוי לדיון. זאת הצגה מקטינה ומיותרת. לא מעניין--אל תקרא. אבל זה לא מספיק לך. חשוב לך להראות לכותבות שהן מקיימות דיון שאינו בעל ערך ("לא מפרה" בלשונך).
  1. אתה מכנה מחלוקת רצינית "ויכוח".
  1. אתה מציין ש"ממש קשה" לך לקרוא את הוויכוח. זה והסעיף הקודם מקדמים בבירור אי נוחות של מי ששותפה למחלוקת פה.
  1. זאת ועוד, אתה מציין שאתה "אבל מתנחם" בעצות שמעליו. משמע ה"וויכוח" כל כך לא לעניין שיש צורך להתנחם אחרי שנוכחים בו (מחלוקת ביקורתית חשובה על רמת הדכאנות של הגזירות--כן?).
  1. במקום ה"וויכוח", אתה מציג הנחיות כלליות איך לנהוג. שוב--הנחיות כלליות! לא דעה, לא הצעה, הנחיות.
"נסו להיות טובים יותר, סובלניים יותר, מתחשבים יותר וחושבים יותר, למרות בכל. נעבור את זה חכמים ועשירים יותר בדברים החשובים באמת."
  1. ההנחיות מרמזות (קוראים לזה "אימפליקטורה" בשפה המקצועית) שהכותבות הן לא מספיק טובות, סובלניות, מתחשבות וחושבות. שאחרת מדוע הן צריכות להיות יותר מכל אלה?
  1. ואם כל ההתנהגות הזאת לא מספיקה לך, אתה גם אומר בפירוש שמה שהן מתעסקות בו אלה לא הדברים החשובים באמת (מילים שלך).
  1. אתה גם אומר נחרצות, שמי שיעקוב אחר ההנחיות שלך יעסוק בדברים החשובים באמת.
הדברים שלך מלאים באגרסיה, הכללות מקטינות, הנחיות פטרוניות ועוד.

אם הסעיפים שפורטו כאן לא מבהירים לך את זה, אז אי המודעות העצמית, או הדחף העצום להקטנה והשתקה, כנראה הם אלה שגרמו לך לכתוב את שכתבת וגם לא להבין את דבריי.

אם הבנת, אז הרווחנו משהו.
המזכיר*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי המזכיר* »

הבנתי מה שרשמת, תודה על התשובה המנומקת, לא הצלחתי להסביר את מה שרשמתי, ריבוי הדעות מבורכת רשמתי שיש דרך לשיח ודיאלוג. שוב מתנצל עם משהי.ו נפגע ממה שרשמתי זו לא הייתה הכוונה, שבת של סבלנות ושלום.
אני_מליה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2018, 22:21
דף אישי: הדף האישי של אני_מליה*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי אני_מליה* »

פירוט יפה, קור את. נחמד לראות הסבר לתחושת האי נוחות שהתגובה הפטרונית העלתה
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

חבל שלכל דיון מצרפים את השובניזם, יש מספיק דוגמאות טובות לא צריך לקחת כל דיון ולהפוך אותו בכוח לדיון מגידרי. אין לי צל של ספק שלא היה לכותב שום כוונה כזו. כמה חולמני, מדומיין, לא לטעמכם הדעה שלו, אין סיבה לתקוף.
השניה*
הצטרפות: 24 אפריל 2020, 20:02

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי השניה* »

<בקשר לניק... לא יודעת. קשה לי להיפרד מפלוני אלמונית?>
אני הפלונית השניה, אז אאמץ לי את הכינוי ״השניה״.

חבל שלכל דיון מצרפים את השובניזם,
גם אני חושבת שלא צריך לשייך את זה לעניין מגדרי.
מסכימה באופן כללי עם ההבחנה של קוראת, אך לא את הפירוש מהיכן זה בא.
ואשמח אם תרגיעי את הטונים של באתי להראות לכן את האור. אף אחת כאן לא בחשיכה, גם אם לא חושבים בדיוק כמוך.
גם הניסוח של געש בעקרון מרגיש כנסיון השתקה של הדיון.
רציתי לעלות שאלות בפני האנשים, כי לדעתי אין זמן יותר חשוב מזה. והנה הפכו אותי למטיפה.
זאת לא הטפה לכתוב ביל גייטס רוצה לסמן את גופינו, זה מה שכתוב בכותרות של העיתונים. רוצים לסמן אותנו כמו כלבים, אז בטח שטון הדברים נשמע לא סימפטי לחלק מהאנשים. גברים ונשים.

אפשר להגיד שאני מנוסה בנושא. דיונים כאלה לרוב לא מתקבלים בברכה, כי האמת קשה לעיכול. הרוב מעדיפים להמשיך עם האשליה מאשר להתמודד איתה.
הרוב בכלל לא רוצים לשמוע על פוליטיקה, בטח לא עם כזאת עומק.

מה שכן אני מסכימה עם המזכיר, הוא שיש צורך להזכיר את הפן הרוחני. לא ממש כמו שהוא ניסח את זה, אבל כן מצב הרוחני הוא בלתי נפרד מהמצב החומרי ולכן יש חשיבות עצומה לשלב בין השניים. האיזון הוא עדין אבל מאוד חיוני.
יש המון טוב בכל הכאוס הזה. יש הרבה יותר שאלות מתשובות, אבל לדעתי עצם התהליך של העלאת השאלות פותחת בפנינו גם אפשרות למציאות טובה יותר. בדיוק כמו שמצבים קשים בחיינו יכולים להוביל אותנו למשל להתמכרויות, או מצד שני יכול להיות מקור תנופה לשינוי טוב.

בהתחלה האמת מפחידה ומרתיעה, אך שנפתחים אליה היא משחררת.
געש*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי געש* »

השניה, תודה על הניק.
אני אסביר למה הייתה כוונתי: אין לי שום טענה כלפי זה שאת מבטאת פה את דעותייך, ולמרות שאני לא מסכימה איתן גם לא נכנסתי איתך לוויכוח עליהן. לצורך העניין, אני לא חושבת שביל גייטס מעוניין לסמן אותנו, אבל תכתבי את זה בכיף.
הטענה שלי היא כלפי טון הדברים. למשל, אמירות כמו "האמת קשה לעיכול" - משמע, הדעות שלך הן "האמת". "הרוב מעדיפים להמשיך עם האשליה מאשר להתמודד איתה" - משמע, הדעות של אחרים הן מנגנון התמודדות פסיכולוגי ולא משקפות שום תהליך חשיבה או למידה בעל ערך.
"האמת מפחידה ומרתיעה" - משמע, אני יודעת מה הרגשתם כשקראתם את מה שכתבתי, בלי שהבעתם שום רגש, רק כי זה ההסבר היחיד האפשרי לאי הסכמה איתי.
"שנפתחים אליה" - משמע, אחרים לא באים לדיון בראש פתוח.
שימי לב שכל הדוגמאות לדברים שהפריעו לי לא קשורות לתוכן.

אני מניחה כאן את הדברים האלה בתקווה שתחשבי עליהם ואולי תרצי לנהל דיונים מכבדים יותר.
אני בכל אופן כאן כדי לדבר על ההתמודדות עם הקורונה, שזה נושא הדף. פוליטיקה מעניינת אותי, אבל בזמן ובמקום אחרים, כאן לא מתאים לי. אז לא אגיד עוד בנושא.
השניה*
הצטרפות: 24 אפריל 2020, 20:02

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי השניה* »

הדעות שלך הן "האמת".
חלק הן דעות, חלקן הן פשוט עובדות מהשטח.
השלטון קובע לנו כמה מטרים מוטר לנו להסתובב. השלטון קובע בשביל לנו ללבוש מסכות, גם אם לא בא לנו.
השב״כ קיבל אישור לעקוב אחרינו.
הארגון הבריאות העולמי קבע ב-2019 שאחת הסכנות שעומדות בפני האנושות הם אנשים שלא רוצים חיסון.
הארגון הבריאות העולמי מחכה לחיסון לקורונה, כדי לחסן את כולנו.
אלו הן עובדות. לא דעה שלי מה זה אומר בשבילי, אלא עובדות ממסמכים רשמיים.
"האמת מפחידה ומרתיעה"
איך את מפרשת אותן זה כבר עניין של דעה.

אני בכל אופן כאן כדי לדבר על ההתמודדות עם הקורונה,
גם אני. בשבילי לרכוש מידע על המצב ולהכין את עצמי לעתיד זאת דרך להתמודדות. אני חושבת שזה דווקא יכול להועיל. אותי זה מחזק, ומגביר את האופטמיות בחיי.
למידה כהתמודדות.

"האמת מפחידה ומרתיעה"
כתבתי מתוך נסיון אחרי הרבה שיחות ודיונים בחיים ובפורומים. קודם כל כן, שמתחילים לחפור באמת מתגלה אמת מפחידה, שלא בטוחים שבא להכנס לתוכה עם כל ההטרדות של חיי היומיום.
לא כולם כמובן, אבל הרבה נמענעים לגעת בנושא בגלל שקשה להם להכיל את זה. בשבילי זאת גם עובדה, אבל עובדה שאני לא באמת יכולה להוכיח אותה. בשיחות, לרוב אנשים משנים את הנושא לא בגלל שזאת לא האמת, אלא כדי לא לגעת במשהו כואב.
אני כותבת מתוך נסיון אחרי הרבה שיחות ודיונים בחיים ובפורומים. בשבילי זאת גם עובדה, אבל עובדה שאני לא באמת יכולה להוכיח אותה.
לא כולם כמובן, אבל הרבה נמענעים לגעת בנושא בגלל שקשה להם להכיל את זה.

אני בכל אופן כאן כדי לדבר על ההתמודדות עם הקורונה,
גם אני. בשבילי לרכוש מידע על המצב ולהכין את עצמי לעתיד זאת דרך להתמודדות. אני חושבת שזה דווקא יכול להועיל. אותי זה מחזק, ומגביר את האופטמיות בחיי.
למידה כהתמודדות.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

יאללה, גם אתן רואות את הסוף ?
געש*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי געש* »

רק את סוף ההתחלה...
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

סוף ההתחלה, ייקח עוד זמן עד שנתאושש, בכל מקרה לא נחזור לאותה נקודה
דן*
הצטרפות: 26 יולי 2002, 08:06

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי דן* »

אב, גרוש, משמורת משותפת, עצמאי ואופטימי מטבעי, מנסה לאסוף את כל הרסיסים מהתקופה המוזרה הזו לטובת החזרה לשיגרה. מאחל לכולם חזרה מהירה לשיגרה, לילדים, לתלמידים ולכלכלה בארץ, אנסה לגייס את התובנות שלמדתי גם בשיגרה, מתחיל בלהשתדל לקנות תוצרת מקומית לטובת חיזוק המשק.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

אני לא חושבת שביל גייטס מעוניין לסמן אותנו,
לא רק ביל גייטס.
מסתבר שלמרות שהיה זה נאום למדינה, לא הרבה מודעים לדבריו הקיצוניים של נתניהו.
https://www.youtube.com/watch?v=sWLAixXFZMo
לא צ׳יפים, אלא סנסורים. בשבילו ילדים זה כמו מכוניות, מין חפץ שיעשה רעש כשיש חשש לנגיעה.
וזאת היא רק ההתחלה מבחינתו.
תעשו טובה לילדים שלכם, תחקרו טוב לפני שאתם מקריבים את החופש שלכם ושל ילדכם בשביל (אשליה של) בטחון.
נעם*
הצטרפות: 28 אפריל 2005, 20:45

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

לא מצליח להבין מה הטרנד הזה להאשים את ביל גייטס, הבן אדם כבר לא צריך שום דבר חומרי, תורם מיליארדים ומציל מליונים במחקר ופיתוח מוצרים ופתרונות למדינות עולם שלישי...
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

תורם מיליארדים
אם לבן אדם יש הרבה מילארדים זה לא הופך אותו לאיש טוב, ובטח לא מומחה לרפואה. תוכנת המחשב שהוא מוכר כבר שנים מלאה וירוסים, אולי כדאי שיטפל בזה קודם.
הבן אדם אפילו לא סיים קולג׳, ואני לא יודעת אם זכור לך שאת הכסף שלו הוא עשה בזכות מונופול שהוא יצר.
הוא היה רודף בצע, מה גורם לך להאמין שהוא השתנה. לי יש דווקא המון סיבות לחשוד בו.
היה לו מונופול בעולם המחשבים, עכשיו הוא עבר לעולם הבריאות.
אם מעניין אותך לדעת עליו עוד, ממליצה על הסרטון עם הכותרת:
מונופול הבריאות העולמי של ביל גייטס
משום מה לא מצליחה לקשר, אנסה בהודעה לחוד.

מציל מליונים במחקר ופיתוח מוצרים ופתרונות למדינות עולם שלישי...
אם תחטט, לא יקח לך הרבה זמן לגלות שלמשל בהודו לא כולם מסכימים איתך. יש נגדו תביעה ענקית על הנזקים שהוא ואשתו והארגון שלהם עשו.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

משום מה בהודעה הראשונה הצלחתי, והפעם אני לא מצליחה לקשר ישירות.
אם למישהו זה חשוב, עם הכותרת שסיפקתי קל למצוא אותו ביוטויב.
ותודה למי שדאג לתרגם אותו לקהל הישראלי.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

הבן אדם כבר לא צריך שום דבר חומרי
אתה מודע לכך שלמרות כל התרומות שלו, עדיין הוא ממשיך לצבור ממון ולהגדיל את הקפיטל שלו.
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי למ* »

חזרה לשגרה אחרי תקופה מיוחדת של התכנסות ושקט מתמודדים..

הזכיר לי את חופשות הלידה לפני שנים רבות. בועה.
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

פלוני אלמונית אם לבן אדם יש הרבה מילארדים זה לא הופך אותו לאיש טוב זה לא הופך אותו לבן אדם רע, הוא עשה המון נזקים בעסקים, רכש, הרס, קנה, הוריד תחרות וכדו', צריך להבין שאנשים משתנים במיוחד כאלה ש"נוגעים בכוכבים" יכול להיות שהוא הבין שיש דברים חשובים יותר מכסף ולכן הוא מנסה לתקן ומגיע לו הזדמנות במיוחד שזה מכספו הפרטי.
הבן אדם אפילו לא סיים קולג׳ ??? מה זה אומר? לא חושב שמשהו חושד בו ככסיל, אם זה המדד שלך לבינה, תנחומיי :(
מה החשדות שלך או האינטרסים שלו לדעתך, לא מצליח להבין?
תמרוש_רוש

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_הארגון הבריאות העולמי קבע ב-2019 שאחת הסכנות שעומדות בפני האנושות הם אנשים שלא רוצים חיסון.
הארגון הבריאות העולמי מחכה לחיסון לקורונה, כדי לחסן את כולנו._
נכון. מה הבעיה פה?
(חיסונים הם אחת ההתערבויות הרפואיות הכי יעילות שיש.
לא, הם לא עובדים ב- 100%, הם גם לא בטוחים לגמרי כי אין דבר כזה בטוח לגמרי, ויש אוכלוסיות ספציפיות שמגיבות עליהן רע, אבל בתמונה הכוללת, היחס עלות/תועלת בחיסונים - לוקח. בגדול)
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

הוא עשה המון נזקים בעסקים, רכש, הרס, קנה, הוריד תחרות וכדו',
בעיניי זה הופך אותו לבן אדם לא אמין.

יכול להיות שהוא הבין שיש דברים חשובים יותר מכסף ולכן הוא מנסה לתקן ומגיע לו הזדמנות במיוחד שזה מכספו הפרטי.
לפי הדרך שהוא מדבר והוא פועל אני מסיקה אחרת. אני ממשיכה לא לסמוך עליו.

מה זה אומר? לא חושב שמשהו חושד בו ככסיל,
זה אומר שאין לו שום ידע ונסיון במקצוע הרפואה, אז מדוע הוא מקבל במה בכל מקום להציג את דעתו על הנושא.
בגלל שיש לו כסף, לא מצדיק את זה.
מה גורם לך להאמין בו? אשמח לקישורים, אני לא מתעצלת לבדוק נתונים חדשים.

נכון. מה הבעיה פה?
אם מאיימים עלי החירות שלנו, אז מבחינתי זאת בעיה ענקית.
אני לא מפחדת ממחלות, כמו שאני מפחדת מדיקטטורות.
מוות הוא חלק מהחיים, אי אפשר לברוח מזה.
לאבד את חרותי על מנת אולי להאריך טיפה את חיי, לא שווה את זה לטעמי. חוץ מזה שמנסיון, האמון שלי ברפואה הוא די דליל, אז אני לא סומכת ממש על הפרסומות שהם מוכרים לי.
מה כן, הרבה יותר חשוב לי לשמור על זכות הבחירה שלי.

חיסונים הם אחת ההתערבויות הרפואיות הכי יעילות שיש.
את רוצה להזריק לילדיך ולעצמך חומרים מלאכותים, כי את מאמינה בדרך הזאת, שיהיה לכם לבריאות, רק אל תנסו להכריח את האחרים.
אני לא מוכנה להיות חלק מהעדר, ויש לי בעיה עם אנשים שרוצים להכריח אותי.

אני לא עם נסיון רפואי או מדעי, אבל אני בקיעה בהיסטוריה.
כמה שהשפעת הספרדית היתה קטלנית, אני עדיין מעדיפה למות ממחלה, מאשר מעינויים במקומות כמו סין או רוסיה.
וכרגע ארגון הברית, וביל גייטס שמזרים להם כספים, רוצים להפוך את חיינו כמו בסין. הזכות להסתובב בהתאים לקרדיט חברתי.
באופן טבעי, כבת חורין זה ממש לא מתאים, לי
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

• פלוני אלמונית אני מאחל לך שתגדלי מידת סלחנות, אנשים יכולים "לחזור בתשובה" ולתקן עוולות שהם עשו.
לפי הדרך שהוא מדבר והוא פועל אני מסיקה אחרת. אני ממשיכה לא לסמוך עליו איזה דרך? כולו נתינה הוא מוריש 95% מההון שהוא צבר, צובר ויצבור לקרן פילנטרופית..
כמו שרמת גם את לא רופא אז אני לא מבין איך את קובעת עינייני רפואה (לשיטתך)!
תוצאה ראשונה בגוגל בחיפוס על הקרן שלהם מופיע:
לאחר שפרש מניהול מיקרוסופט עבר לעסוק בעיקר בנתינה ומאז שמו הטוב הולך לפניו. דוגמה חזקה להצלחתה של קרן התרומות היא כמעט הכחדתה של מחלת הפוליו במדינות עולם שלישי. בתחילת דרכה של הקרן, כ-400 אלף ילדים בשנה היו נולדים עם המחלה ונשארים משותקים בגללה וכיום הקרן הצליחה לצמצם את המספר ל-1000 ילדם בשנה.
לא יודע כמה את מתחברת לעולם שלישי אבל החיסון שם עובד והקרן שלו הביאה לשם תוצאות.
מעולה לפקפק אבל חשוב לבדוק לפני שמתנגחים סתם.
מאחל לך מידת סלחנות וסקרנות, את רושמת ומתנסחת מאוד יפה בדיקה קטנה בגוגל תגלה לך עולם חדש.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

נועם, הצלחתי לקשר סרטון שמציג את הטעונים מאחורי דעתי, אם בא לחקור מעבר לתוצאה הראשונה שאתה מקבל מגוגל.

בדיקה קטנה בגוגל תגלה לך עולם חדש.
אני אחרי בדיקה עמוקה, שמתמשכת כבר שנים. העולם החדש שלך קיים אמנם בתוצאה הראשונה בגוגל, וזה מה שתקבל אחרי בדיקה קטנה. ממליצה להמשיך ולבדוק מה יש מעבר לשם.
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

_תוצאה ראשונה בגוגל בחיפוס על הקרן שלהם מופיע:
לאחר שפרש מניהול מיקרוסופט עבר לעסוק בעיקר בנתינה ומאז שמו הטוב הולך לפניו. דוגמה חזקה להצלחתה של קרן התרומות היא כמעט הכחדתה של מחלת הפוליו במדינות עולם שלישי. בתחילת דרכה של הקרן, כ-400 אלף ילדים בשנה היו נולדים עם המחלה ונשארים משותקים בגללה וכיום הקרן הצליחה לצמצם את המספר ל-1000 ילדם בשנה_
נסי להתייחס להשגים ולא לאגדות, לגופו של ויכוח, אני משוכנע שאת מחפשת מעבר...
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

לגופו של ויכוח, אני משוכנע שאת מחפשת מעבר...
לגופו של ויכוח, אני דיי משוכנעת שאתה לא.
אני ממש בספק שלקחת את הזמן לראות הסרטון שהמלצתי עליו.
בסך הכל 20 דקות בהם מנסים להציג לך תמונה אחרת.
אם כן, אנא הסבר לי מה מצאת בסרט שאתה חושב שהוא לא נכון?

אתה חוזר על אותה נקודה, כמה כסף הוא מבזבז בלי מתרות רווח, אני אחזור לנקודה אחרת שלך,
הוא עשה המון נזקים בעסקים, רכש, הרס, קנה, הוריד תחרות וכדו', צריך להבין שאנשים משתנים במיוחד כאלה ש"נוגעים בכוכבים" יכול להיות שהוא הבין שיש דברים חשובים יותר מכסף ולכן הוא מנסה לתקן ומגיע לו הזדמנות במיוחד שזה מכספו הפרטי.
האם הוא הפסיק לנסות להרוויח עוד כסף?
זה שהוא הפסיק לעבוד, זה לא אומר שגמרו לו כיווני ההכנסות כמובן?
באמת יש לך הוכחה שמטילה כל ספק על כך שהוא הבין שיש לו מספיק כסף?
זה נחמד לדמיין סיפור אגדות על פיות נחמדות, ורשעים שככה פתאום הפכו את עורם ויצאו להציל את העולם.
אבל בשביל להציג זאת כעובדה, אמונה לא מספיקה.
מעבר לכסף שהוא בזבז, האם יש לך הוכחות שאכן הוא כבר לא בקטע של מונופולים. משהו מעבר לאמונה בטוב ליבו ושהוא עבר שינוי.
תמרוש_רוש

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

באופן טבעי, כבת חורין זה ממש לא מתאים, לי
לגיטימי. אז לכ/י לגור בארצות הברית. זו מדינה שתפורה בול לערכים האלה.
(ותסתדרי גם בלי ביטוח בריאות. ובלי ביטוח לאומי ראוי לשמו. ותגדלי את הילדים שלך עם סכנת ירי המוני בבתי הספר שמשומרת בקפדנות בשם זכות האזרח לשאת נשק ולקנות תחמושת חופשי בסופרמרקטים. בהצלחה!)
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

פלוני אלמונית את חייבת לי 24 דקות מהחיים, איזה סרטון מיותר, מגמתי ולא ברור. גיבוב שטויות והשוואות מגוחכות, לעינינו של דיון וחידודו, הקרן של ביל ומלינדה גייטס הצליחה לצמצם את כמות הילדים שנולדים עם פוליו מ- 400 אלף ילדים בשנה שהיו נולדים עם המחלה ונשארים משותקים בגללה וכיום הקרן הצליחה לצמצם את המספר ל-1000 ילדים בשנה, את יכולה להבין את המספרים האלה ואת איכות החיים של אותם ילדים?? לא מצליח להבין מה לדעתך המניעים שלו לנסות להשתלט על העולם, יש לי חשד סביר שאת מאותה קבוצה שמתנגדת לחיסונים באשר הם חיסונים, קצת קשה לי לנהל דיון כנה עם אנשים שחיים באמונה שכל עוד היקירים שלה בסדר הכל בסדר ולא משנה מה הנזקים שהאמונה שלהם גורמת (מוות והתפשטות מגפות), בנוסף קצת קשה לי החוסר יצרתיות שלך בלהמציא שם אחר מפלוני אלמונית. אם את יכולה להסביר לי מה הוא מרוויח מכל "הרע" שלטענתך הוא מפיץ אשמח להמשיך את הדיון, במידה ואת מתווכחת לשם הויכוח אני אפרוש ברשותך, אלך לטחון מים נראה לי יותר יעיל.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

לגיטימי. אז לכ/י לגור בארצות הברית. זו מדינה שתפורה בול לערכים האלה.
אז את חזק בקטע של דיקטוטרה. אם לא מסכימים איתך, אז תסתלקו מכאן.
אולי במקום זה כדאי לך לעבור לסין ותחיי באוטופיה.
מצלמות עם זיהוי פנים. קרדיט חברתי שקובע את יכולת התנועה של כל בן אדם.
שמת פעם על המשפט שאם תוותרו על החופש שלכם למען ביטחון, תשארו בלי חופש ובלי בטחון?
אני חושבת שכדאי לעצור שניה ולחשוב על מה את מצפה מהמדינה, מהממסד.

עוד דבר קטן לגבי ארצות הברית, את כנראה לא מיודעת מה קורה שם. הם נאבקים על החוקה שלהם ממש בימים אלו.

את חייבת לי 24 דקות מהחיים, איזה סרטון מיותר, מגמתי ולא ברור.
ֿלמה, לא שווה להוכיח לעצמך שאתה צודק?
אישית, בשבילי לבדוק עוד אינפורמציה, גם אם זה רק בשביל לבדוק גם מה חושבים שונה ממני. אני לא נתקעת על הצד שמסתדר ברגע הראשון כנכון, אלא ממשיכה הלאה כדי לדעת בוודאות.

אם את יכולה להסביר לי מה הוא מרוויח מכל "הרע" שלטענתך
לבינתיים איך שזה נראה, בדיוק מה שהוא הרוויח מהמונופול שהוא יצר בעזרת מיקרוסופט. כסף וכוח. בלי הכסף והכוח הזה, מי היה מקשיב לו בכלל?
אם בן אדם פשוט, חסר אמצעים כלכליים ופרסום, וגם אין לו שום ידע ונסיון ברפואה, מי היה נותן לו במה בכל מקום להביע את דעתו.
אז כסף ופרסום מספקים למלא את החסר של הידע ונסיון ורפואה במקרה של ביל גייטס. הכסף והפרסום בלבד נותנים לו את היכולת.
אתה מסיק מזה שהוא טוב לב, יש אחרים שנשארו בספק.
מה שאלו שבספק מבקשים, תעשו מה שבא לכם, אבל אל תבקשו מאתנו לעשות משהו שנוגד את הדעה והאמונה שלו.
אבל לחלק זו דרישה נועזת ומחוצפת. מה פתאום לתת לאנשים פשוטים (חסרי כסף ופרסום) להחליט מה טוב להם?
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

פלוני אלמונית איזה הסקת מסקונות לוקה יש לך! איזה תחושת קורבנות, מי ביקש מימך לעשות משהו, חוץ מלהפסיק להשמיץ (שזה הדבר הכי קרוב לדרישה אבל היא לא, זו זכותך). חוץ מיזה שהוא למדן גדול כל העובדים שלו הם מובילים בתחומם...
בכל מקרה מאחל לך להפתח לכיווני מחשבה חדשים, גם אם זה מיינסטרים יכול להיות שזה טוב.
אם את יכולה לפרגן לו לפחות ההפחתה במאות אלפי ילדים שנולדים בלי פוליו, אני ארגיש שלא כילתי את הזמן שלי.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

אם את יכולה לפרגן לו לפחות ההפחתה במאות אלפי ילדים שנולדים בלי פוליו,
קשה לי לפרגן לבן אדם שמסתובב עם פדופיל מורשה ומופרסם. אני כנראה הרבה יותר חשדנית. וזאת לא השמצה, זאת פשוט עובדה ידועה.

חוץ מיזה שהוא למדן גדול כל העובדים שלו הם מובילים בתחומם...
יש הרבה למדנים בעולם, אותם לא שומעים כי אין להם ביליונים לפזר.

איזה הסקת מסקונות לוקה יש לך! איזה תחושת קורבנות,
אולי כדאי שתעבוד על ההסקות שלך. להתעסק עם פוליטיקה, ולדאוג לחרותי זה לא קורבנות.

מי ביקש מימך לעשות משהו,
קודם כל, בתקופה האחרונה לא ביקשו ממני להשאר בבית, אלא דרשו ממני.
דבר שני אם תקרא את דבר תמרוש תראה שיש אנשים שדווקא אין להם בעיה עם לדרוש לקחת חיסון. הם חושבים שזה לגיטימי. אז לכ/י לגור בארצות הברית.
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

פלונית, אני מרים ידיים, הבעיה שלך לדעתי היא בראיה המצומצמת ובחוסר הנכונות שלך לראות מעבר, נראה לי שזה יותר מורכב מסליחה או הבנה של איש שרוצה לעזור או לתקן. אני חושד שאת לא כל כך מחוברת לכלל, אם למדנו משהו מהקורונה, זה שמספיק בן אדם אחד לא ממושמע כדי להביא נזקים אדירים בגוף, כיס ונפש. לצערי יש חיים שאת מסכנת עם ההתנהגות של אני מעדיפה למות ממחלה... כבת חורין גם מחוץ למעגל האישי שאת מסכנת. מה שתמרוש רשמה, היא בסך הכל חידדה לך את המדינות שאת יכולה לגור "כבת חורין", אני מאוד מקווה שאת חוגרת חגורת בטיחות ומושיבה את הילדים בכיסא בטיחות למרות שהחוק מחייב אותך וזה ממש מגביל את החופש שלך, לפעמים ורק לפעמים המדינה יודעת יותר טוב מהפרט בראיה כוללת, וכחברה כדאי מאוד שכל אחד יעשה את המאמצים והויתורים שלו למען הכלל.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

לפעמים ורק לפעמים המדינה יודעת יותר טוב מהפרט בראיה כוללת,
על כך אגיב
אני מרים ידיים,

וכחברה כדאי מאוד שכל אחד יעשה את המאמצים והויתורים שלו למען הכלל.
ממליצה לך לחזור קצת על ספרי הסטוריה, ותבדוק באלו סגנון חברה השתמשו בכאלו ססמאות.
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

היה פעם פרסום של קק"ל מספיק גפרור אחד בשביל לשרף יער שלם. ממליץ לך בחום להשחיז את ההשכלה שלך בהסטוריה.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

תמרוש, דבריך המשיכו ללוות אותי, אם את עוד כאן יש לי שאלה אליך.
את ותיקה מאוד באתר הזה, גם אני, אבל לא כמוך. אני גם לא מכירה אישית אף אחת מכאן, ואת דווקא כן.
אתר באופן טבעי, הוא אתר שנבנה על הרבה דעות מנוגדות למיינסטרימיות.
מעבר לחינוך ביתי, שהיה הבסיס המרכזי, דובר פה הרבה על דברים המנוגדים לפרוטקול הממסדי.
לידות בית, המנעות מברית מילה, וכמובן גם חלק גדול נמענו מחיסונים.
קל לכתוב לזרה שאת לא מכירה לעוף מהמדינה, אבל מה עם ההורים והילדים שלהם שאת כן מכירה? אני מתארת לעצמי שאת חלקם את מאוד אוהבת ומעריכה.
גם אותם את רוצה להעיף מסביבתך?
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

ממליץ לך בחום להשחיז את ההשכלה שלך בהסטוריה.
אנחנו באמת טוחנים מים.
כנראה אין מה להוסיף. התחלתי את הדיון עם חלק קטן מנאום של נתניהו, בו הוא משווה אותנו למכוניות, ורוצה לשים לנו, בעיקר לילדים, סנסורים.
הגיוני שבאתר באופן טבעי ימצאו גם מתנגדים. זה יותר מסתדר עם אופי האתר, בכל מקרה מה שהיה ממנו בעבר.
פלוני_אלמונית*

קורונה מתמודדים

נועם, מצאתי מישהו שחושב בדיוק כמוך, ממליצה לך. כיף למצוא מי שחושב כמוך
נעם*

קורונה מתמודדים

שליחה על ידי נעם* »

פלונית סרטון ענק ומצחיק, אני חושב שהדיון בורח לכל מיני כיוונים שלא קשורים לדף, אם את רוצה להמשיך תפתחי או שתחפשי דף יותר מתאים אני מבטיח לנסות לעזור לך להבין או ללמוד דבר או שניים (; מקסימום אני אלמד משהו חדש...
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”