קשירת צוואר הרחם

גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי גלי* »

בהריון הראשון שלי, הרופא אבחן אצלי במהלך הסקירה הראשונה, אי ספיקת צוואר הרחם ולכן קבע שעלי לבצע קשירה של צוואר הרחם בהרדמה כללית. כשה המובל אל הטבח ביצעתי את ה"פעולה". במחשבה אחורה אני מצטערת שלא עמדתי על כך שיוודאו שאכן קיימת בעיה בצוואר הרחם, האבחנה של הרופא היתה נמהרת קצת בעיני. גם לא ביררתי על אפשרויות אלטרנטיביות לנושא. נאמר לי גם שמעתה והלאה אצטרך לבצע את אותה פעולה גם בהריונות הבאים. כמובן שאני מחפשת את הדרך האלטרנטיבית להימנע מהקשירה הנוראית הזו.
למישהו יש ידע או רעיון?
תודה מראש.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

יכולה להמליץ לך על רופאה מקסימה ביותר עם שיקול דעת נבון ביותר. ראובית הלפרין. תמצאי אותה ב -144
כמו כן על אבחון במכשיר "ביקום" שמאבחן מצבים של איברים פנימיים לפי תדרים. אני הסתמכתי על הצלבה בין שניהם ועל תחושתי הפנימיץת
גלי*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי גלי* »

ענת, תודה על התשובה. האם אפשר לאבחן באמצעות המכשיר הזה רק בין הריונות או גם בהריון? רשמתי ואפנה לרופאה. מאוד מודה לך.
נטשל*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 23:54

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי נטשל* »

כשהיה לי חשש בחודש שביעי בערך, כי הרופא אמר ש"צואר הרחם מתקצר קצת", הלכתי לביקומיסטית שלי שאמרה "צואר הרחם בסדר גמור, לא צריך אפילו חיזוק". זה הרגיע אותי כמעט לגמרי, אם כי ליתר ביטחון טופלתי גם בדיקור "להעלאת האנרגיות" לא במובן של יותר מרץ, אלא במובן של "יותר למעלה", מה שאמור לשמור את העובר במקום הנכון.
ההריון שלי נחשב בסיכון גבוהה בגלל שלא ביצעתי תפירת צואר הרחם לפי "המלצות הועדה", ולכן גם הוגדרתי ע"י המערכת בשמירת הריון. בפועל זזתי כמה שהרגשתי נכון. אבל זה לא המון )-:
בהצלחה!
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי שרון_רב* »

אין לי ידע של ממש בנושא, אך מאחר ואת אימי נהגו "לקשור" בכל הריונותיה תהיתי האם זה יכול להיות תורשתי. הגיניקולוגית שלי שללה את עניין התורשה, והוסיפה, שכיום כבר לא נהוג לבצע את אותה קשירה. אינני זוכרת מהן שיטות הטיפול החליפיות שפירטה, אך אם את מעוניינת באינפורמציה נוספת, שמה דגנית סמואל, מקבלת דרך מכבי/פרטי ברמת-אביב.
גלי*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי גלי* »

תודה על התגובות.
ענת, האם תוכלי להגיד לי איך שמעת על ד"ר ראובית הלפרין, הבנתי שהיא לוקחת 500 ש"ח לביקור אז הייתי רוצה לדעת עליה קצת יותר פרטים אם אפשר.
שרון, קבעתי תור לד"ר דגנית סמואל דרך מכבי לעוד חודש וחצי. הבחורה מבוקשת.
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי שרון_רב* »

אכן מבוקשת, אבל בעיני שווה את ההמתנה (למרות שזה די מעצבן לחכות כ"כ הרבה זמן...).
ענת_שן_לוי*

קשירת צוואר הרחם

המליץ לי עליה מטפל בכיר בדיקור סיני. היא ראש מחלקת נשים או יולדות בבי"ח בצריפין, (אסף הרופא?) וזכתה בכמה ציונים לשבח על עבודתה.
בחלק מקופות החולים יש החזר על יעוץ עם רופא מומחה. במכבי יש מיכסה של שלושה כאלו בשנה ונדמה לי שיש החזר של כ- 80%.
עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון אצלה - לפעמים מחכים בתור למעלה משעה. זה מתיש, אבל שווה. כי היא באמת נותנת את הנשמה לכל מטופלת. אבל ההמתנה לתור פחות ארוכה מדר' דגנית סמואל .
גלי*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי גלי* »

ענת, תודה על ההסברים. באמת עבר לי בראש לבדוק את ענין ההחזרים מקופת חולים, אך כמו שזה בא כך זה חלף.
קלריס*
הצטרפות: 16 דצמבר 2004, 00:10

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי קלריס* »

שלום חברות יקרות!
רק לפני כמה שעות שמעתי על האתר "באופן טבעי" ואני לא יכןלה לעזוב את המחשב!
ברצוני לספר בקצרה את הסיפור האישי שלי בנושא קשירת צוואר הרחםץץץוהוא גם טרי מאוד!
אני בהריון ראשון,שבוע 16- לפני כשנה וחצי ,כשהתחלתי לבדוק את הסיבה שבגללה לא יכולתי להרות,בצעתי בדיקה נוראית שנקראת "צילום רחם"- באותה בדיקה ראו הצוואר הרחם שלי נראה רחב-הרופא שלי אז אמר שנצטרך לבדוק את מצב הצוואר לקראת סוף שליש הראשון של ההריון העתידי שלי מחשש ממשי להפלה-
לפני כשבועיים הזכרתי את הסוגיה לרופא שלי,הוא ביקש לצפות בצילום שוב ובלי לבדוק אותי ורק על סמך אותו צילום,הוא המליץ שאבצע את הקשירה מתוך דאגה להפלה.....-הוא גם אמר שהפעולה הזאות כרוכה בסיכונים (זיהומים שונים) ואני נתונה גם כאן בסכנת הפלה- כמובן שהאופציה השנייה שהיא לא לבצע את הקשירה גם היא כרוכה בסכנה להפלה....אז מה עושים?? ...צריך לקחת החלטה ומהר!! הרי אין זמן לחכות כי צריך לתפור עד השבוע ה16 לכל המאוחר!!
מכיוון שלא הסתפקתי בתשובות של אותו רופא,הלכתי לשאול רופא אחר....והוא הראה לי פן אחר של העיניין: קודם כל אמר לי שהוא לא יכול להסתמך רק על צילום רחם מלפני יותר משנה,וכשבדק אותי (מה שלא טרח לעשות הרופא שלי) הוא אמר לי שנכון לעעשיו הצוואר נראה סגור לחלוטין והוא לא היה ממהר לשלוח אותי לחדר הניתוח!! והמליץ שאבצע מידי פעם מעקב מדידת צוואר הרחם כדי לבדוק שהוא ממשיך להיות סגור-
אז מה יש לי עד עכשיו?, 2 דעות מנוגדות לגמרי....ואני עדיין צריכה לקחת החלטה גורלית!
כעבור כמה ימים בצעתי סקירת מערכות ראשונה (לפני שבוע וקצת)תהצוואר עדיין נראה תקין לגמרי והרופא הזה (השלישי...) אמר שאין לו שום דעה מגובשת בנושא והוא די ניטרלי...וכמובן שעליי להחליט-
אז הבנתי לראשונה שאני נמצאת במצב שאני צריכה להסתמך על עצמי ב100 %,אין עם מי לחלוק את האחריות, אין רופא שאוכל להגיד "הוא אמר לי"....ובכלל הגיע הזמן להבין שאני שייכת לעמצי בלבד,וההריון שלי הוא רק שלי ואני לוקחת אחריות בלעית עליו-
לאחר שניטרלתי את כל החששות והפחדים,יכולתי לפנות לאינטואיציה הכי עמוקה שלי והחלטתי לא לבצע את קשירה (הרי הצוואר שלי נראה יפה נכון לעכשיו) ולסמוך על גוף שלי ועל הטבע על אימא אדמה ולהיות בטוחה שהכל יהיה בסדר-
אז זהו,סליחה אם זה לא היה ממש קצר כפי שכתבתי בהתחלה,אבל חשוב לי להעביר את המסר לכל מי שמתמודדת עם הסוגיה הזאות -
שיהיה לכולנו רק טוב!- באהבה-
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי ארני_ש* »

גם אני החלטתי לא לתפור צוואר , ובמקום זה להיות בשמירה , הרבה שכיבה כדי שלא יהיה לחץ גראויטציוני על הצוואר .
חייבת לתת קרדיט לצוות אסף הרופא שתמך בהחלטתי , ובכלל יש שם גישה של פחות התערבות אם לא חייבים.
גלי*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי גלי* »

במקרה שלי הרופא שביצע סריקת מערכות ראשונה המליץ לתפור כי צפה התקצרות הצוואר. וכשהגעתי עם האבחנה שלו לרופא שלי כדי לשמוע לדעתו, אז הרופא שלי כמובן שלא סתר את דעתו של הרופא האחר.
עד כמה שידוע לי הרופאים מגבים אחד את השני. :-(
ענת_שן_לוי*

קשירת צוואר הרחם

שני רופאים זה עוד לא אומר.
תמצאי את הרופא שיגיד לך את מה שאת רוצה לשמוע... בטוח יש כזה.
(())
רינ_צ'י*
הצטרפות: 31 מרץ 2003, 09:12
דף אישי: הדף האישי של רינ_צ'י*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

קלריס - רוצה לחזק אותך בהחלטתך לא לתפור. עברתי סיפור די דומה, ויש לי כמה דברים להגיד:
  1. לא חייבים לתפור עד שבוע 16. אפשר גם מאוחר יותר, אם צריך.
  2. בשנים האחרונות תופרים פחות, כי מצאו שהתפירה עצמה עלולה לגרום לזיהום, דלקת ותחילת דינמיקה בצוואר הרחם (שזה מה שרוצים בכלל למנוע, הרי).
  3. שמירת הריון אפקטיבית לא פחות מתפירה, ומסוכנת הרבה פחות. אמנם לא קל לשכב (עברתי את זה בשני הריונות..), אבל זה לגמרי שווה. השכיבה לא רק מאטה את התקצרות צוואר הרחם, לפעמים ממש מאפשרת לו להיסגר מחדש. אצלי התארך מסנטימטר וחצי לשלושה!
  4. הכי חשוב לעשות כל הזמן מעקב אולטרסאונד אחר מצבו של צוואר הרחם - אם אפשר כל שבוע, מה טוב. צריך רופא שמקבל את הדרך שלך, ולא מבהיל אותך ומאיים עליך, שישתף איתך פעולה בתהליך הזה.
והעיקר שיעבור בשלום, בבריאות ובטוב!
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

צריך רופא שמקבל את הדרך שלך, ולא מבהיל אותך ומאיים עליך, שישתף איתך פעולה בתהליך הזה.

אז אולי תתחילו לרשום שמות רופאים שתומכים בכך? ראיתי שיש כבר כמה שמות, תוסיפו עוד.
ענת_שן_לוי*

קשירת צוואר הרחם

מזכירה לך שגם דיקור סיני יכול לעזור.
גלי*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי גלי* »

תמצאי את הרופא שיגיד לך את מה שאת רוצה לשמוע... בטוח יש כזה.
אילו יכולתי להחזיר את הגלגל אחורה זה מה שהייתי עושה.

הכי חשוב לעשות כל הזמן מעקב אולטרסאונד אחר מצבו של צוואר הרחם
זה נכון אך שימי לב שהאולטרסאונדים האלה לא מיטבים במיוחד ומפריעים לעובר, לכן מסכימה עם ענת - להיעזר בדיקור או נטורופתיה.
רינ_צ'י*
הצטרפות: 31 מרץ 2003, 09:12
דף אישי: הדף האישי של רינ_צ'י*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

גלי, אני לא מספיק יודעת אם, כמה ואיך האולטרסאונדים מפריעים לעובר. אני כן יודעת שבלי ניטור תכוף לא הייתי יודעת על ההתקצרות המשמעותית של צוואר הרחם, לא הייתי שוכבת, ואפשרות סבירה שלא הייתי מצליחה להחזיק את ההריונות (כמו שכבר קרה לי בעבר).
מאד יכול להיות שדיקור ונטורופתיה טובים, אבל בשביל לוודא שהם אפקטיביים ספציפית לצוואר הרחם, כדאי לראות מה קורה שם, לא?
קלריס*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי קלריס* »

רינ צ'י: תודה רבה על החיזוק שלך! בהחלט עושה הרגשה טובה לדעת שקודם כל אני לא לבד וגם לשמוע (לקרוא) חיזוקים!!
הרופאים המליצו לבצע מעקב אחד ל3 שבועות או חודש ואני הלחטתי לבצע אחד לשבועיים ואני מתחילה את המעקב הראשון ביום רביעי ואני מקווה שהכל יהיה בסדר- אני גם לא עובדת וזה בהחלט עוזר לי לנוח הרבה (אני לא שוכבת כל היום) וממשיכה להתחזק באמונה שבטבע לא פחות חכם מהרופאים-
נכון מאוד שחשוב למצוא את הרופא שתומך, אך ב"רפואה הגברית" שלנו זה לא קל....במיוחד אם לא גרים בעיר מרכזית -אבל אין דבר! בנתיים החלטתי לחליף רופא לרופאה....אולי אמצא קצת יותר רגישות!
אני מאחלת לכולנו הריון קל תאושר ובריאות!
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי ארני_ש* »

קלריס , שיהיה בהצלחה , אני היום מתחילה חודש תשיעי ומקילה על שמירת ההריון (שבוע הבא לגמרי אחזור לפעילות אם כי לא לעבודה . )
תבררי מה מידת השמירה שאת צריכה , כגון המנעות מיחסי מין וכו...
אצלי זה עבד מחזיקה לך אצבעות .
קלריס*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי קלריס* »

ארני ש : קודם כל, שיהיה בהצלחה גם לך ובשעה טובה! את ממש לקראת הסוף- גם אצלך היה סיפור עם צאוור הרחם??
לגבי תדירות המעקב...עוד לא מצאתי תשובה חד משמעית- הרופא שלי (אקס רופא כי לא אחזור אליו) אמר פעם בחודש וכשאמרתי לו שאני רוצה לעשות את זה לעיתים יותר קרובות הוא התייחס אליי כהיסטרית לגמרי-
הרופא שביצע את סקירת המערכות אמר אחד ל3 שבועות- בעוד כשבועיים אבקר אצל הרופאה החדשה שבחרתי להמשיך איתה את מעקב ההירחיון ונראה מה היא אומרת...אבל יחד עם זאות אני חושבת שככל שיותר רופאים כך הבילבול אצלי הולך וגדל ...אז שוב אני מגיעה למסקנה שצריך לסמוך קצת יותר על הגוף שלנו-
בינתיים אני מאחלת לך סוף הריון קל ולידה מקסימה!!!
באהבה-
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום אני שרון מהצפון וגם לי היה סיבוך עם צוואר הרחם לאחר שהרופא ראה שיש לי צוואר מקוצר הוא נתן לי שמירה ובשבוע 20 כבר היה לי פתיחה קלה ומאוד היססתי לגבי התפרים .... שלבסוף גרמו לי זיהום במי שפיר והתינוקות שלי נפטרו לצערי....
צוואר רחם קצר זו בעייה די קשה וההחלטה היא גורלית אז צריך לסמוך על בורא עולם.. שיהיה לכולנו הריונות מוצלחים וקלים בע"ה
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי קוראת* »

((-))
שלא תדעי עוד צער.
שיהיה לכולנו הריונות מוצלחים וקלים בע"ה
אמן.
פלוני_אלמונית*

קשירת צוואר הרחם

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הייתי בשמירה בהיריון הראשון בגלל כמעט מחיקה מלאה של צוואר הרחם מתחילת חודש שמיני. אמרו לי שכמעט בטוח שבהריונות הבאים אצטרך לבצע קשירה של צוואר הרחם ולכן אני חוששת להכנס שוב להיריון. האם יש סיכוי שיעבור לי היריון תקין?
פלוני_אלמונית*

קשירת צוואר הרחם

שלום,
אשמח לעזור לך בנוגע לד"ר ראובית הלפרין, כדי שתביני איך היא לוקחת 500 ש"ח, ואולי להבין שדווקא היא צריכה לשלם למטופלות שלה 500 מליון ש"ח.
לד"ר הלפרין, שיטה מיוחדת ללמד את הסטודנטים שלה.
בזמן שמטופלות שלה תחת הרדמה (למשל, בזמן הפלה), היא מכניסה לחדר 7+ סטודנטים לרפואה ,
ומאפשרת להם אחד אחד להכניס ולהוציא את היד מתוך ואל תוך גופה של האישה המורדמת ללא ידיעתה.
אני לא יודעת איך היא קוראת לזה. לדעתי קוראים לזה אונס.
בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

קשירת צוואר הרחם

שלום בנות , אני קוראת את מה שאתן כותבות והייתי רוצה התייעצות, אני בת 25.5 הריון ראשון עם שלשייה , בדרך הטבע, ואני לא חיה בארץ, מאוד קשה לי לסמוך על הרפואה במאה אחוז .
הרופא שאני הולכת אליו אצר לי לעשות את הניתוח של קשירת צוואר הרחם
וזה לא על סמך זה שמשהו אצלי לא בסדר זה רק על סמך זה שזה שלשייה...
אני במצב בריאותי טוב והריון מתקדם יפה
אני מאוד מפחדת ולא יודעת מה עלי לעשות
יש המלצות???? אני מאוד אשמח
תודה
פלוני_אלמונית_2*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2005, 19:41

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_2* »

שלום בנות! אשמח לתרום מנסיוני האישי (העשיר לצערי) בנושא. חוויתי על שלושת המצבים על בשרי ממש. בהריון הראשון עברתי לידה מוקדמת בשבוע 18 (כמובן עובר לא סרד). לא מאחלת לאף אחד לעבור את החוויה הנוראית...
לאחר וכל הדיקות וצילום הרחם היו תקינים הרופאה שלי עדדה אותי לא לתפור , והתיחסה להריון השני שלי כרגיל. בלי מדידות צוואר הרחם ושום שמירה ולו קלה ביותר.
היתי ילדה צעירה וסמכתי על הרופאה בעיניים עצומות.
בשבוע 23 בסקירת מערכות שמו לב גם לצוואר שמתקצר משמעותית ושלחו אותי למיון.
אז עברתי תפירה דחופה ושמירת הריון קשה. הכל הסתיים בלידה בשבוע 34 ותינוק חי ובריא (פג)
ואז עברתי עוד הריון שהיה ברור לי שאני הולכת לתפור בשבועות המקובלות.
לתפור או לא - זו החלטה של כל אישה, אבל צריך לדעת מה הצדדים והאחראיות:
מי שמעדיפה לא לתפור: חובה לבצע מדידות צוואר הרחם כל שבוע (US) החל משבוע 16! וכמובן לשמור על עצמה, לא להתאמץ פיזית, להמנע מיחסי מין וכדו' וכשהצוואר יתחיל להתקצר לעבור לשכיבה מלאה (יכול לקרות בשבועות מעל 20 בדרך כלל, אם הבעיה לא בצוואר אז אולי הוא לא יתקצר בכלל).
כשהצוואר יתקצר אפשר לתפור גם בשבועות מתקדמות רק שהסיכון הוא 50% לדברי של כמה רופאים ופרופסורים שהתיעצתי.
מי שמעדיפה לתפור: לתפור בשבועות המקובלות 12-14 זה ממש לא נורא (בדרך כלל), דווקא בגלל שהצוואר סגור עדין. אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. צריך לבדוק לפני שתופרים מי הרופא ואם אין זהום בנרטיק למשל סטרפטקוק.
מי שתופרת צריכה מעקב פחות קפדני ויכולה להמשיך בחיים כמעט רגילים. גםחשוב לבדוק לזיהומים מדי פעם. לא להתאמץ יותר מדי. אבל גם לה יש סיכון קטן להיות בסופו של דבר בשמירת הריון - זה תלוי במדידות.

אני חושבת שזה נחמד לשמור באופן טבעי על הריון, אבל לא כל אחת יכולה להרשות לעצמה לשכב חצי הריון.
מי שבוחרת שמירת הריון ושלא לתפור צריכה לגבש עזרה תכנית בבית ותמיכה נפשית (זה מדכה לשכב חודשים), ולדאוג לתעסוקה קייפית בשביל עצמה.
אני אישית מחשיבה דאגה לילדים קיימים יותר מעניין "לא לתפור בכל מחיר" , לכן אני עוברת תפירות בשבוע 13 וממשיכה לתפקד ולשמוח בחיים כמעט כמו כל אישה בהריון רגיל.
בהצלחה לכולנו!
פלוני_אלמונית_2*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2005, 19:41

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_2* »

בקשר לאישה המעוברת בשלישיה: שלישיה זה כ"כ מיוחד, במקומך היתי עושה את הכל לשמור עליהם. בכל אופן תשמרי על עצמך לא לעבוד קשה, לא להרים כבד וכד'
עוברים של שלישיה יותר קטנים מן הרגילים בדרך כלל לכן עוד יותר חשוב לא להגיע למצב של פגים.
לא יודעת מה המצב של רפואה איפה שאת נמצאת ובאיזה שבוע את, אבל אם את מחליטה לתפור, אז רק אצל מישהו שממש מומחה וטוב בזה. אפילו לקחת פרטי.
הסכנות בתפירה לא זהירה הם: זיהום, גירוי צוואר עד כדי הפלה, ירידת מים, דקירה בשילפוחית השתן בטעות.
יש משהו שכדאי לך לבבר מה יכול לחזק את הרחם והצוואר בשביל שלא יגרם להם שום נזק.
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי אור* »

היי. האם יש קשר הוליסטי כלשהו בין התקצרות צואר או צואר חלש למשהו שאפשר לעבוד עליו?
מישהו כאן יודע או יכול לתת כיוונים.
אני ממש אשמח
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

קשירת צוואר הרחם

שליחה על ידי יעל* »

אודה לקבלת המלצה לרופא טוב לקשירת צוואר באזור ירושלים
פלוני_אלמונית*

קשירת צוואר הרחם

שלום לכולן,
אני בהריון ראשון נכנסתי לשמירה משבוע 20 שכללה שכיבה מוחלטת בשל התקצרות ופתיחה של הצוואר מתוך זה חודש באישפוז בשל דינמיקה צווארית וצירים מוקדמים ולבסוף ירידת מים לפני שבוע 36..
מצטערת לכל בנות הטבעי וההוליסטי לי היה ברור שבהריונות הבאים אני תופרת בלי לחשוב פעמים כי שמירה של 4 חודשים כשיש ילד שזקוק לי בהית היא לא אופציה! הריון שני תפרתי ונכנסתי לשמירת הריון קלה שכללה לא לעבוד והימנעות ממאמצים ללא שכיבה! רק בשבוע 29 וילדתי רק בשבוע 37+6 (הבדל משמעותי) והיה לי הריון משמעותית יותר פשוט מהראשון. אני עכשיו בהריון שלישי ואחרי קשירה לא כיף גדול אבל חד משמעי שווה את זה!! יש לי רופאת הריון בסיכון פרטית ומדהימה שקוראים לה רקפת יואלי אולמן ואת התפירה ביצע ד"ר רועי משיח בשני ההריונות והוא נפלא..
שליחת תגובה

חזור אל “הריון בר סיכון (לאם, לעובר או לשניהם)”