רעיונות לטיפולי גוף נפש בזול

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

בדף זה רעיונות לטיפולי גוף נפש בזול שהוצאו מהדף: למה טיפול פסיכולוגי וטיפולים אלטרנטיבים כל כך יקרים.
אם אתם מכירים עוד אפשרויות לטיפולי גוף נפש בזול, אנא שתפו אותנו...

חלק מהאפשרויות שהוזכרו:

ספציפית בעניין טיפול פסיכולוגי/נפשי:
  • טיפולים פסיכולוגיים מוזלים דרך קופות החולים (חסרון: יש מכסת טיפולים מוגבלת)
  • שירותי בריאות הנפש בסבסוד ממשלתי ברחבי הארץ
  • טיפול קבוצתי (עבודה נפשית לא פחות טובה מטיפול אחד על אחד, והרבה יותר זול)
  • טיפול אצל עובדים סוציאליים במקום טיפול פסיכולוגי (שרבים מהם מטפלים מוכשרים ומנוסים אך גובים הרבה פחות מפסיכולוגים)
  • טיפול פסיכולוגי לסטודנטים ללא הגבלת פגישות במחירים נמוכים, מסובסדים ע"י המוסד שבו לומדים (למשל 95 ואפילו 60 ₪, תלוי במוסד)
  • בדרום ארגון 'אישה בשלה' - עזרה במחירים נמוכים או בחינם לנשים
  • מכון טמיר - טיפול פסיכולוגי מקצועי במחיר הגיוני
עוד אפשרויות טיפול בזול:
  • טיפולים אלטרנטיביים במרפאות אלטרנטיביות של קופות החולים (הסתייגויות: 1. משך כל מפגש קצר יותר מטיפול רגיל לכן לא בטוח עד כמה ההוזלה משמעותית. 2) המטפלים עצמם מקבלים שכר מינימום)
  • טיפולים דרך הביטוחים המשלימים של קופת חולים
  • טיפולים אצל סטאז'רים, באופן ישיר או בבתי ספר לרפואה משלימה, למשל 'רידמן' (יתרון אצל סטאז'רים: מלוּוים במומחים מהשורה הראשונה)
  • להתאגד מס' אנשים ולהציע למטפל יום טיפול, כל אחד בשעה אחרת - עשוי להוזיל עלויות
  • טיפולים דרך האינטרנט
  • טיפול הומאופתי - כיוון שמדובר בפגישה בתדירות הרבה יותר נמוכה מטיפולים אחרים, בממוצע הטיפול יוצא הרבה יותר זול
  • דיקור בקליניקה קהילתית
  • עוצמת הרכות - טיפולים בקליניקה של בית הספר / אצל סטאז'רים / אצל מי שעשו את הסדנא הבסיסית
  • להשוות מחירים (יש מטפלים עם פחות ניסיון שלוקחים פחות ולא בהכרח פחות טובים)
  • להציע למטפל בארטר
  • לבקש הנחה, יש מטפלים שישמחו ליותר מטופלים גם אם בפחות רווח למטופל
  • המלצה כללית: לשנות סדרי עדיפויות, לוותר על דברים אחרים לטובת הטיפול

{ההודעה הראשונה היא מפתיחת הדף למה טיפול פסיכולוגי וטיפולים אלטרנטיבים כל כך יקרים:}
ani*
הצטרפות: 19 מאי 2012, 21:46

שליחה על ידי ani* »

למה טיפולים פיסכולוגים ואלטרנטיבים כל כך יקרים? למה מטפלים לוקחים 250-350 ש"ח לשעת טיפול כשהם יודעים שבדרך כלל צריך לבוא אליהם לפחות פעם בשבוע כדי שהטיפול יועיל. כלומר 1000 ש"ח בחודש שזה יותר מרבע של משכורת שכר המנימום שאותו רבים מרוויחים/רבות. למעשה חצי מהאוכלוסיה מרוויחה 5000 ומטה. רוב האנשים שזקוקים לטיפול באופן דחוף הם אנשים עם קשיי תפקוד. אין להם אפשרות ללבל את הטיפול היקר הזה ולכן הם חולים יותר ומקבלים טיפול רפואי מהממסד שכולל תרופות, בדיקות וניתוחים די מזיקים שעולים למשלם המיסים גם לא מעט כסף. [...]
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

שלום לך @}
שמחה שהעלית את הנושא לדיון. אני חושבת שזה נושא חשוב.
[...] ובצורה פרקטית:
אפשר לבקש הנחות ממטפלים. חלק יסכימו. יש אנשים שיש להם מעט לקוחות, מסיבות אלו ואחרות - לא בהכרח לא טובים, אולי פשוט לא משווקים הרבה - והם יעדיפו להרויח פחות, אבל להרויח. אפשר לציין את המחיר שאנחנו יכולים לשלם, ולשאול אם הם מסכימים. ובעיקר לוודא שהטיפול שאנחנו מקבלים אכן עובד, ואנחנו לא מבזבזים את הכסף שלנו סתם.
הדס_מצוי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 15:02
דף אישי: הדף האישי של הדס_מצוי*

שליחה על ידי הדס_מצוי* »

[...] גם בקופות החולים קיימות היום מרפאות אלטרנטיביות המוזילות את הטיפול בעשרות אחוזים.
הדס_מצוי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 15:02
דף אישי: הדף האישי של הדס_מצוי*

שליחה על ידי הדס_מצוי* »

[...] גם אני בחרתי לקבל טיפול בדיקור בקופת חולים, החיסכון לעומת טיפול פרטי הוא של אלפי שקלים בשנה.
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

גם בקופות החולים קיימות היום מרפאות אלטרנטיביות המוזילות את הטיפול בעשרות אחוזים.
להתרשמותי ההוזלה לא משמעותית, אלא יש כאן אשליה אופטית.
לפני הרבה שנים הייתי בסדרת טיפולים במרפאה כזו. לקחו 60 ש"ח על טיפול של חצי שעה.
למה זו אשליה אופטית? כי רוב הטיפולים האלטרנטיביים הם טיפולים של שעה שלמה ולא חצי, וכך מתומחרים.
אז 60 ש"ח לחצי שעה, זה בעצם 120 לשעה. שזה כבר לא כזה זול. (יחסית כן, אבל לא מאוד).
חוצמזה, שזה היה לפני הרבה מאוד שנים. אני לא יודעת כמה לוקחים היום (כמה באמת?).
אם היום עולה יותר - אז בכלל ההבדל הוא לא משמעותי.

יש הומיאופתים שלוקחים אלף ש"ח???

אני לא מכירה באלף, אבל מכירה ב850, ולפחות במקרה הספציפי הזה לדעתי זה מוצדק לגמרי.
כי השיטה שהם עובדים בה (הם, כי זה זוג) היא כזאת שאחרי תשאול ארוך (מאוד !) הם נותנים פוטנץ באופן חד פעמי שמספיק ל-לפחות ארבע חודשים, ויכול להיות אפילו עד שנה שלמה, שבה הוא ממשיך לעבוד ואני לא צריכה לחזור אליהם.
אבל גם לו נניח רק ל-4 חודשים, טיפול הומאופתי עדיין יוצא זול בהרבה מכל טיפול אלטרנטיבי אחר.
כי אם נחלק 850 ש"ח ל-4, זה יוצא קצת יותר מ-200 ש"ח לחודש.
בטיפולים אלטרנטיביים רגילים, שבאים פעם בשבוע, אפילו הממש הזולים שבהם, נגיד 100 ש"ח לטיפול - זה 400 ש"ח לחודש. כפול !! וזה עוד הזולים.
טיפולים יותר יקרים, נגיד של 200 ש"ח לפגישה (גם עדיין יחסית זול) - את משלמת 800 רק על חודש אחד בלבד !!
אותו סכום שאני משלמת על 4 חודשים. במקרה הגרוע. ואם הפוטנץ מספיק לשנה - אז זה יוצא לי 70 ש"ח לחודש !!!!!
אבל זה חשבון שאנשים שוכחים לעשות. הם שומעים 850 ש"ח, מיד הם אומרים: אוי, נורא יקר !
(טוב, שלא לדבר על זה שהטיפול גם עובד... ;-))

גם אני בחרתי לקבל טיפול בדיקור בקופת חולים, החיסכון לעומת טיפול פרטי הוא של אלפי שקלים בשנה.

בעניין הדיקור ספציפית, (בנוסף למה שכתבתי קודם על הטיפולים בקופות החולים שהם לא באמת כ"כ זולים) -
יש עוד אפשרות מאוד טובה:
יש היום קליניקות קהילתיות של דיקור.
כיוון שדיקור בשונה מטיפולים אחרים, המטפל לא צריך להיות לידך כל הזמן, הוא שם את המחטים והולך וחוזר אחרי כך וכך זמן.
אז יש בקליניקה כמה פינות טיפול עם מחיצות ביניהן. כל מטופל מגיע בתור שלו, מתושאל, ואז מדוקר. ובזמן שהוא שוכב מגיע מטופל אחר לתשאול, ואז מדוקר וכו'.
אני חושבת שזה לא מפריע שיש כמה מטופלים במקביל. הקליניקה שקטה ויש אווירה נעימה.
וזה יוצא זול באופן ממש משמעותי.
הייתי לפני כ3 שנים. זה היה 70 ש"ח לטיפול. וזכור לי שגם הייתה הנחה מעבר למספר מסוים של טיפולים לחודש. לא יודעת כמה זה היום, אבל בטח לא הרבה יותר.
(אני הייתי אז בקליניקה של אסף פלדמן בת"א, נדמה לי שיש לו כאן דף בית - אסף פ).
(לעומת זאת יצא לי להיות גם בקליניקה של מטפל שלא טוען לטפל בשיטת הקליניקה הקהילתית אלא לכאורה טיפול רגיל - ובכל זאת משום מה כשבאתי אליו דיקר כמה אנשים במקביל, כאילו שזה מובן מאליו, ועוד לקח מכל אחד 250 ש"ח ! >:(. וזה אפילו לא עזר !)
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

שליחה על ידי יער_ה* »

לא קראתי את כל הדיון, באתי לספר על האופציה של דיקור סיני בקליניקה קהילתית. והנה רשימה
(אין לי קשר למי שהכין אותה, מצאתי אותה בחיפוש והגעתי דרכה למרפאה נהדרת באזור שלי)
מיני*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2003, 21:48

שליחה על ידי מיני* »

טוב, לא ממש קשור לנושא הדף, אבל מאחר והזכירו את זה כמה פעמים - הטיפולים האלטרנטיביים בקופות החולים זולים יחסית כי המטפלים עצמם מקבלים שכר רעב.
לפני שנה או שנתיים המטפלים בקופת חולים כללית (אם אני לא טועה) פתחו בשביתה בעקבות התנאים המחפירים בהם הם עובדים.
כך שהמחיר הזול שמשלמים עבור הטיפול הוא אכן לא ממש הגיוני, מכל הסיבות שהוזכרו כאן ועוד.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

[...] כמטפלת, אני, למשל, פתוחה לברטרים (אם מישהי תנקה לי את הבית, אני מוכנה לטפל בה בשיטת פאולה). אבל לי יש חופש שפרנסת הבית לא תלויה בי, ואני לא צריכה מזומנים ביד ממש כדי להתקיים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

גם בהומאופתיה אם תחשבי את הסכומים, את יכולה לקבל טיפול ממטפל מעולה במחירים האלו.
ההומאופתית של בעלי לדוג' לוקחת 650 למפגש ראשון וכל מפגשי המעקב 400. (זה לא מחירים נמוכים להומאופת).תחלקי את המחירים האלו בערך לחצי מכיוון שהפגישות הן פעם בחודש וחצי בערך.
ז"א יותר זול (בהרבה) מ 400 שח בחודש .
אני כהומאופתית מתחילה לוקחת אפילו פחות.

ובקיצור כמו שאמר הגאונון הצהוב- זה גם אישי וגם אנושי (-:
ani*
הצטרפות: 19 מאי 2012, 21:46

שליחה על ידי ani* »

(אני מטפלת במרכז שגובה 95 ש"ח לשעת טיפול ומקבלת שם גם היום משכורת מינימום. )
איפה המרכז הזה?
ברכהושלום*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2011, 21:54

שליחה על ידי ברכהושלום* »

רוצה לשתף מעשה שקרה לי השנה.
הייתי במשבר קטן, וחיפשתי טיפול באמנות אצל מטפלת דווקא. חיפשתי שמות וטלפונים בעיר אחת מסוימת שאליה מתאים לי ליסוע. התקשרתי למישהי אחת שנשמעה בעלת ותק, הכשרה וניסיון. היתה חביבה מאוד ונקבה בסכום עצום (לא זוכרת כמה, רק זוכרת שהייתי בהלם) עבור 45 ד'. המשכתי לחפש מטפלת, והגעתי למישהי חביבה לא פחות ששילמתי לה 100 ש"ח לשעה. כנראה שהיה לה פחות ותק ופחות הכשרה, אבל באמת שמה שהיה לה להציע הספיק לי והתאים לי. נקודה נוספת- הבנתי שהיא עובדת גם כשכירה, אז אולי זה איפשר לה לקחת פחות כעצמאית.
המסקנה שלי היא שכמו שמשווים מחירים בסופר, כדאי להשוות מחירים גם בטיפולים פסיכולוגיים ומשלימים. וגם אולי להתפשר מבחינת הותק וההכשרה של המטפל (כל עוד הטיפול אכן מועיל).

דבר נוסף שיש לי להציע: למצוא חברים/ מכרים/ שכנים וכו' שמטפלים. ואז- או שהם נותנים הנחה מראש, או שיותר קרוב להגיע אליהם וחוסכים עלויות של זמן ונסיעות, או שאפשר לשלם באמצעים אחרים (להציע למטפל שירות או מוצר שאתם נותנים במקום לשלם בכסף). במקרה אישי שלנו, בן זוגי הלך לדיקור אצל שכן של ההורים. שהציע בעצמו לעזור. הטיפול היה בבית המטפל, בזמנו החופשי, תוך כדי שהוא עשה דברים אחרים. הוא אמר לבן זוגי כמה הוא לוקח בדרך כלל, אבל אמר שבן זוגי יתן כמה שבא לו. המטפל בסיפור הוא אכן בחור עם ראש טוב ורצון לעזור (הוא גם רואה שליחות בהפצת הרפואה הסינית על פני הרפואה המערבית), אבל אני יכולה גם להגיד שמצבו הכלכלי לא יציב, הוא חי בפשטות ובצניעות, ואכן לא פשוט להיות עצמאי.
אהבת_עולם*

יש שיטת טיפול שאני מכירה שהיא מאוד טובה לדעתי, שמשלבת גם מגע ותנועה וגם שיחה.
אני לא יודעת אם את מכירה - קוראים לזה עוצמת הרכות.
המטופל שוכב, והמטפל מנענע אותו בנענועים עדינים ('בקצב לב העובר'). אומרים שזה מניע את כל נוזלי הגוף, ועושה שינויים גם מבחינה בריאותית וגם נפשית.
מה שכן, הרבה פעמים תוך כדי נענוע המטופל מרגיש נניח שיש מקום מסוים בגוף שנוקשה יותר, חסום יותר, ואז תוך כדי הטיפול מדברים על זה. מתחילים להציף את מה שקשור באותה נקודה בגוף, ואז עושים גם תהליך נפשי בשיחה תוך כדי הטיפול הפיזי.
אולי דבר כזה יכול להתאים לך?
מבחינת מחירים - זה משתנה. תלוי כמובן במטפל עצמו, בניסיון שלו, בתמחור האישי שלו.
אבל יש מטפלים פחות יקרים. ונדמה לי שבכל מקרה זה יותר זול מטיפול פסיכולוגי. (ולדעתי גם יותר אפקטיבי).
ובנוסף - יש טיפולים בקליניקה של בית הספר של השיטה, שעולים ממש בזול לסדרת טיפולים.
וגם אפשר לעשות טיפולים בזול אצל מטפלים בסטאז'.

(אפשר גם לעשות סדנא קצרה שלהם, שבה לומדים לטפל בחברים ובני משפחה, לא ממש טיפול ברמת 'מטפל' אבל מאוד שמיש, ואז אפשר להחליף טיפולים עם מטפלים אחרים.
או סתם כך ללכת למי שעשה ת'סדנא הזו - שהוא לא יגבה על זה מחיר של טיפול ממש כי הוא לא מטפל. אולי אפילו יעשה את זה בבארטר או משו.
רק שבמקרה כזה, לומדים בעיקר את הטכניקה של נענוע הגוף ופחות איך לעבד מילולית את התחושות שעולות.
למרות שלדעתי, אפילו רק הטיפול הגופני מספיק משמעותי ויכול לחולל שינוי. ואם תמצאי מישהו שלמד אפילו רק את הבסיס הזה ויקח לך על זה גרושים - מבחינת טיפול פיזי הוא ברוב המקרים יכול לעשות טיפול באותה איכות כמו מטפל שלמד הרבה. כך שזה משתלם).
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

לאני [...]
פרקטית אני מציעה לך להיעזר בקופת חולים דרך הביטוחים המשלימים.
http://www.maane.co.il/%D7%98%D7%99%D7% ... %99%D7%9D/

יש לי חברה שמטופלת כמה חודשים אצל מישהו מצויין והגיעה אליו כך (משלמת 160 שח נדמה לי לטיפול). בכל מקרה תמיד להגיד הכל מראש בטלפון שהגעת דרל המשלים, לברר כמה עולה לכמה זמן אם זה דרך הקופה אם יש פרוצדורה (נדמה לי שאין). לוודא בגלל שזה דרך הקופה שהוא עוד מקבל.
יש אפשרות למצוא מטפלים טובים במחירים שהולמים את הרצונות שלך.
אם את מחפשת מטפל שבעיקר יכיל לצד התקדמות כללית, אל תיכנסי שוב למסגרת יקרה גם אם המטפל נראה לך עילוי. ואל תחזרי למטפלת שלך אלא אם היא מסכימה להוריד לך משמעותית את המחיר גם אם את קשורה אליה, את תוכלי להיקשר למטפל אחר שתהיה לך איתו כימיה מהר מאוד ובלי מחיר כלכלי כבד.
פלוני_אלמונית*

חברות, [...] איך זה יתכן שאין התיחסות לכך שיש (והוצעו כאן כ"כ הרבה כאלה) טיפולים אלטרנטיבים במחירים הרבה יותר נמוכים מאשר 350 לשבוע?!
לדוגמה הצעות של סטאז'רים (מלווים במומחים מהשורה הראשונה), או טיפול הומאופתי ב 400 שח לחודש וחצי, קליניקות קהילתיות וכו'?!
מישי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 23:50

שליחה על ידי מישי* »

אגב, בקופ"ח שמגישות אפשרות של אלטרנטיבי, התשלום למטפל הוא באמת שכר רעב. יותר גרוע מ 30 לשעה "אני".
פסיכולוגית_מתחילה*
הצטרפות: 28 מאי 2012, 01:16

שליחה על ידי פסיכולוגית_מתחילה* »

למי ששאל מתחילת הדף, איפה יש טיפולים ב-95 ש"ח, מדובר בטיפול פסיכולוגי המוצע לסטודנטים. כל סטודנט יכול לפנות, רשימות ההמתנה והמחירים משתנים ממוסד למוסד. במכללת ספיר ,לדוגמא, הם עומדים על 60 ש"ח. טיפולים אלה ניתנים ללא הגבלה כל עוד הפונה הוא סטודנט מהמיניין או שלא לתואר.
ani- אני מבינה את המצוקה שלך ואת אוזלת היד של המערכת לספק תמיכה מתמשכת למי שזקוק לה. אני מנסה לחשוב על אפשרויות נוספות כי ככל הנראה בריאות הנפש לא תוכל להציע לך עוד תמיכה בעתיד הקרוב ובואי נקווה שמצבך יהיה כזה שגם לא תזדדקי לתמיכתם בעתיד. אני לא יודעת באיזה אזור את מתגוררת, אבל בדרום קיים ארגון בשם "אישה בשלה " המציע עזרה במחירים נמוכים (160) או בחינם, לנשים הזקוקות לה, מתוך שליחות ומחוייבות של נשים לתמוך בנשים.
באופן כללי, עובדים סוציאלים רבים הם מטפלים מוכשרים ומנוסים ובתחילת דרכם לפחות, הם גובים הרבה פחות מפסיכולוגים.
מאמנים, או סטודנטים המתנסים בגישות חדשות מחפשים אנשים לסטאז' וזה יכול להיות בחינם או במחיר נמוך מאוד. זה גם יכול להיות שינוי מרענן מטיפולים אחרים. גם רידמן מציע טיפולים בחינם או במחיר נמוך.
הייתי מציעה לך לפנות למאמנת בשם טלי דוייטשר שחר שמכירה מקרוב את האפשרויות.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

שליחה על ידי סיהרא* »

אני,
לא ממש קשור לדיון, אבל קצת: בשנים האחרונות קצת נגענו בנושא הזה, כשחיפשנו טיפול לנפש פגועה, טיפול יסודי ושורשי. לא עשינו כלום, בגלל המחירים...וגם סבלנו מזה, לצערי. עד שמצאנו טיפול מסוים מאוד, שאורך 10 מפגשים, במחיר סביר לגמרי (גם מבחינתינו), וזה הדבר הכי אמיתי ונכון שיכולנו למצוא. "בול פגיעה" בנקודות הסגורות, הכואבות והתקועות בנפש, יחד עם כלים לעבודה אמיתית. זה עזר בצורה שלא תיאמן, ונתן המון כלים להמשך עבודה לבד.
לא באה לפרסם, כמובן, ולכן לא כתבתי שום פרטים מזהים, אבל אם מענין אותך, ויוכל לעזור לך, אשמח לתת לך פרטים. אפס חמש ארבע 6465332
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

אגב, פעם איזה פסיכולוגית אמרה שעדיף להוריד באוכל וללכת לטיפול. אני מסכימה.
סאלי_תדמור*

[...] ניסיתי לחשוב אם יש דרך באמת להוריד את העלויות של המטפל. מה שיכול להוזיל את המחיר שהוא יכול להציע ללקוחות ועדיין להרוויח. ומה שחשבתי הוא שאם כמה אנשים יחברו יחד - אפילו 5 - ויפנו למטפל מסוים ו"יזמינו" אצלו יום טיפולים שלם - כל אחד בשעה אחרת - אז אני בטוחה שאפשר להציע מחיר זול משמעותית. הקבוצה הזו חוסכת חלק מהשווק.
אפשרות אחרת לגמרי שאני תמיד ממליצה עליה היא עבודה קבוצתית. מחירים שונים לגמרי והתועלת לדעתי ממש לא פחותה, במקרים מסוימים - יותר.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

סאלי מצטרפת לרעיון של יום טיפולים. בעצם קואופרטיב, רק בגרסא קטנה יותר.
ניצת_השקד*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2010, 00:19

שליחה על ידי ניצת_השקד* »

הי כולם,
קראתי את הדף מתחילתו ואני מצטרפת בחום להמלצה של סאלי תדמור לעבודה קבוצתית.
מלבד החיסכון המשמעותי בעלויות, כוחה של קבוצה שמתכנסת יחד הוא עצום!!
נוצרת אוירה תומכת ומאפשרת, אינטימיות ובהנחיה נכונה, סביר שתגיעי להישגים ותובנות שאינם נופלים מאילו שבעבודה
אחד על אחד ולעיתים (מנסיוני) גם עולים עליהם.
ברכות
@}
סאלי_תדמור*

[...] העבודה הקבוצתית זה יותר לעניין של התפתחות אישית. יכול להחליף הרבה מאוד טיפולים רגשיים ואימון.

לגבי קבוצה ששוכרת מטפל/מאמן לפגישות אישיות. האם זה חסכון? אני חושבת שזה יכול לחסוך את אחת העלויות הגדולות של אנשי המקצוע, שהיא השווק. האנשים האלה גם חוסכים את עניין התיאומים הרבים לגבי הזמנים. הם מזמינים יום שלם והם אומרים מי מגיע באיזו שעה. אם הם גם מתחייבים לתקופה (נניח 3 חודשים) שבה משלמים מלא ללא ביטולים, בהחלט אפשר לתת להם מחיר נמוך יותר. אם יש לאחד מהם מקום שהוא מוכן לתת - בכלל הסתדרנו. אני משוכנעת שזו דרך שיכולה לעבוד. החסרון, כרגיל - עבודה. מנסים לחסוך לאיש המקצוע את השווק והתיאום. זה אומר שמישהו מחברי הקבוצה יצטרך לעשות את זה. וזה לא פשוט, בכלל לא.[...]
סאלי_תדמור*

אני יקרה :)
[...] מכל הלב אני ממליצה לך לנסות סדנה קבוצתית. עשיתי עשרות כאלה ולמדתי מכל רגע. יש דברים נפלאים. אם תסכימי לנסות קונספט אחר מאשר טיפול פסיכולוגי, יתכן שתופתעי ועוד תשארי ממש בתקציב שלך. יש אפילו סדנאות שנערכות ע"י פסיכולוגים, אם אלה הם החבר'ה המועדפים עליך :)[...]
פלוני_אלמונית*

מה שיכול להוזיל את המחיר שהוא יכול להציע ללקוחות ועדיין להרוויח. ומה שחשבתי הוא שאם כמה אנשים יחברו יחד - אפילו 5 - ויפנו למטפל מסוים ו"יזמינו" אצלו יום טיפולים שלם - כל אחד בשעה אחרת - אז אני בטוחה שאפשר להציע מחיר זול משמעותית. הקבוצה הזו חוסכת חלק מהשווק.

עושים את זה שנים כבר בקיבוץ: למשל באה ספרית ליום עבודה. היא משתמשת במספרה של הקיבוץ - מראש היא יודעת שסגור לה יום שלם של עבודה. משתלם לה בשביל זה פעם בשבוע לסגור את המספרה הפרטית שלה + לשלם סכום קטן על תקורה, היא מקבלת תשלום על כל פעולה , זול יותר ב10% ועדיין מרוויחה. הלקוחות מרווחים נסיעה, זמן המתנה ואת ההנחה.
מכירה מדקרת שעובדת ככה כבר כמה שנים בקיבוץ- יש לה יום עם לקוחות קבועים ונאמנים. היא זמינה להם, קרובה, וגם יותר זול.
פסיכולוג - זה כבר אולי משהו אחר - כי מי היה רוצה שאותו פסיכולוג יטפל בכל הקיבוץ.....אבל זה יכול להיות סטארט אפ משעשע.....
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

שמעתי גם על טיפולים ואימונים דרך המחשב. אמור להוזיל הרבה עלויות שקשורות בקליניקה ובנסיעות.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

מה עם טיפול עצמי?
אני מופתעת מכך שהוא לא מופיע ברשימה.
או שיחות עם חברים, עם בן או בת הזוג, עם המשפחה.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אני לא יודעת עד כמה זה זול, אבל עובדת סוציאלית שהיא גם פסיכותרפיסטית הרבה יותר זולה מפסיכולוגית.
אהבת_עולם*

טיפול פסיכולוגי בזול

אופס, פספסתי את זה.
אז מה כדאי לעשות? לאחד את שני הדפים?
להעביר מכאן לשם רק את הרעיונות לטיפול פסיכולוגי?
ואם יש טיפולי שיחות שהם לא ע"י פסיכולוג לאן זה יהיה שייך? (נגיד הוצע כאן ע"י עובד סוציאלי)
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

שליחה על ידי תמרול_ה* »

בירושלים יש את מרכז יורי שטרן לסיוע הוליסטי לחולי סרטן במחיר של כ- 50 ש"ח לטיפול.
הנה קישור טיפולים הוליסטיים לחולי סרטן במחיר נמוך במיוחד בירושלים
סוניה_זרחי*
הצטרפות: 17 מאי 2008, 17:24
דף אישי: הדף האישי של סוניה_זרחי*

שליחה על ידי סוניה_זרחי* »

אני לא יודעת עד כמה זה זול, אבל עובדת סוציאלית שהיא גם פסיכותרפיסטית הרבה יותר זולה מפסיכולוגית.
מכירה נשים שהיו בתקופות קשות-נפשית וכלכלית. פנו ללשכת הרווחה. קיבלו ליווי, תמיכה ושיחות עם עובדת סוציאלית שהעמידה אותן על הרגליים, והייתה שווה לטיפול נפשי טוב!
אהבת_עולם*

מכירה נשים שהיו בתקופות קשות-נפשית וכלכלית. פנו ללשכת הרווחה. קיבלו ליווי, תמיכה ושיחות עם עובדת סוציאלית שהעמידה אותן על הרגליים, והייתה שווה לטיפול נפשי טוב!

גם אני מכירה.
ונראה שזה אכן יכול להיות פתרון טוב.

(יחד עם זה, אני אישית די מפחדת מהרווחה. אולי החששות מוגזמים, אך יש לי חשש שמרגע שמישהו פונה אליהם, הוא יותר נגיש להם גם בהמשך להתערב בחיים שלו, גם כשאולי ממש לא יתאים לו. או שיהיה להם עליו מידע שעלול לשמש נגדו. למשל אם אישה בשעת משבר פנתה אליהם, ואח"כ במקרה מישהו נגיד הגרוש שלה טופל עליה דברים כמו הזנחת הילדים, אז מה שהרווחה יודעת עליה כבר עלול לשמש לכאורה כהוכחה שהיא באמת אמא גרועה.
לא יודעת, אולי אני פרנואידית....).
מיכל_א*
הצטרפות: 14 נובמבר 2009, 14:10
דף אישי: הדף האישי של מיכל_א*

שליחה על ידי מיכל_א* »

למשל אם אישה בשעת משבר פנתה אליהם, ואח"כ במקרה מישהו נגיד הגרוש שלה טופל עליה דברים כמו הזנחת הילדים, אז מה שהרווחה יודעת עליה כבר עלול לשמש לכאורה כהוכחה שהיא באמת אמא גרועה.

או כהוכחה שהיא אחראית מספיק לזהות ולטפל במשבר ולכן היא אם ראויה. ובכל מקרה, אני עדיין לא ראיתי (גילוי נאות: אני עו"ס) שנעשה שימוש לרעה במקרה כזה. זה לא אומר שזה לא קיים, אני לא ראיתי. אבל זה לא ממש רלוונטי לדף...
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

שליחה על ידי פלוניתה* »

אם להוסיף לדיון הקטן הזה, ולו לשם הסר ספק שאף אישה לא תרתע מקבלת עזרה, אני מצטרפת לדבריה של מיכל. הרווחה בישראל נמצאת בכזו פשיטת רגל ועומס שהרוב המכריע של המקרים שכן צריך התערבות, ואפילו הוצאה של ילדים מהבית לא מטופלים. כך שקשה לי להאמין שעובדת סוציאלית מיוזמתה תאסוף מידע ותמהר לפסול אם כשירה רק בגלל שפנתה לקבל טיפול.
עבדתי חמש שנים במסגרות של הרווחה ואני יכולה להעיד שמרבית העובדות הסוציאליות עדות למצבים קיצוניים מאוד ומסגלות לעצמן התבוננות מציאותית ומיטיבה. הן מכירות היטב סיכסוכים משפחתיים, ולא ממהרות לשפוט או להיבהל.
.*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 18:25
דף אישי: הדף האישי של .*

שליחה על ידי .* »

כי מי היה רוצה שאותו פסיכולוג יטפל בכל הקיבוץ.....
אצלנו בקיבוץ זה עבד ככה, אותו פסיכולוג טיפל בי ובמי שפגע בי מינית.
מענין אם זה חסך להם כסף....
ציפורי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2004, 22:25

שליחה על ידי ציפורי* »

לימודי ימימה
יעיל מאוד ולא יקר.

התמקדות- משלמים על קורס, אבל אחר כך יש כלי טיפולי נפלא ויעיל שאפשר להשתמש בו (עם פרטנרים)- בחינם.
פלוני_אלמונית*

יש לי ילד ששונא ללכת עם בגדים ואני נלחמת איתו על זה, טיפול פסיכולוגי יכול לעזור?

צריך לזה טיפול גוף ונפש?
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

שליחה על ידי מישהי* »

ורציתי לספר מניסיוני האישי, שמעולם לא העזתי לבקש הנחה ממטפל כלשהו, אלטרנטיבי או לא.
חשבתישמדובר בטיפול אינטימי, ולכן לא היה לי נעים ולא חשבתי שיהיה יעיל לבקש הנחה (שאז הטיפול יהיה פחות טוב או בכלל, לא היה לי נעים).
ואני אחת שמבקשת ומתמקחת על הכל.
על זה לא.

וקרה לאחרונה שאני עוברת תקופה קשה מאוד כלכלית, בחלקה הרב בגלל הבעיות שמחייבות טיפול קונבנציונאלי ואלטרנטיבי.
אין לי שקל מיותר. להיפך.
יש לי בעיה רפואית שללא טיפול מהיר עלולה לגרום לי לבעיות רבות בטווח הקרוב.
הפתרון הקונבנציונאלי מסוכן מאוד, אמור לטפל בזה אבללסכן משהו אחר.
הציעו לי לעבור טיפול אלטרנטיבי מאוד מסויים בהתמחות מאוד ספציפית.

פניתי לקופת חולים וניסיתי לברר אפשרויות לטיפול בבעיה שלי, ע"ימישהו מיומן.
לא הי השם מישהו כזה באזור שלי, ובכלל מבחינתם כל מי שמטפל בתחום מיומן לטפל בכל הבעיות, מה שרחוק מהמציאות כמובן.
גם עלויות הטיפול המסובסד לא כאלה זולות - בסביבות 100 שח שרק חלקו הקטן מגיע למטפל. ואף אחד לא מדבר איתך ואין לך זכות בחירה וכמות הטיפולים מוגבלת.

בקיצור, חיפשתי את המטפל שהכי התאים לבעיה שלי. שיש לו ניסיון. שהוא גר קרוב, שיש לו הוכחות לפתרון הבעיה שלי.
מצאתי אחד כזה.
פניתי אליו ודיברנו. יותר מפעם. איכשהו היה ברו רלי שאני רוצה ללכת אליו אבל לא ידעתי איך אעמוד בעלויות הטיפול.
בסוף כבר לא יכולתי ואמרתי לו שאני רוצה ללכת על הטיפול הזה, אבל אני מתלבטת כי אין לי כסף.
הוא היה מקסים והציע שאשלם סכום שאני כן יכולה לשלם וסיכמנו על מחיר אחר (בקושי רב מאוד אבל אנ ייודעת מה הן ההוצאות הרבה בזכות הדפים כאן וכאמור אני מאמינה במטפל מהסוג הזה צריךלקבל כמה שיותר).

התשובה שלווה פתיחות שלו והרצון של הוכיחו לי שיש אפשרות לקבל טיפולים בכל מצב אצל כל מטפל גם בכיר ואיכותי, אם רק באמת רוצים ובאמת צריכים. מישהו, היקום, אלוהים, המטפל, כבר ידאג לך. ואין כאן פשרה מבחינה טיפולית ואין פגיעה בו או בטיפול.

וזה חשוב כי הרבה דוחקים ומתייאשים מהמחשבה ללכת על טיפולים כאל הואחרים בגלל העלויות, אז אפשר אחרת וחשוב לא לוותר ולנסות, בייחוד במצבים כמו שלי, ואניבטוחה שיש מצבים גרועים פי כמה, לבקש, לדבר.
פלוני_אלמונית*

שלומות, מחפשת מטפל/ת רגשית לילד בן 11 באזור שבין פרדס חנה לחיפה או עפולה. מישהוי שמחוברת לטבע, לרוח ולביוגרפיה האישית. מכירותים?
דגן_בגן*
הצטרפות: 16 יולי 2014, 06:54
דף אישי: הדף האישי של דגן_בגן*

שליחה על ידי דגן_בגן* »

שלומות, מחפשת מטפל/ת רגשית לילד בן 11 באזור שבין פרדס חנה לחיפה או עפולה. מישהוי שמחוברת לטבע, לרוח ולביוגרפיה האישית. מכירותים?
חפשי את בית אינדיבי בפייסבוק ותראי אם את מתחברת..
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”