שאלה בעניני הוצאה לפועל

אסתי*
הצטרפות: 19 יוני 2002, 16:43

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי אסתי* »

בשנה שעברה הצטבר לנו חוב למועצה המקומית, וביולי פרסנו על 8 צ'קים.
הצ'ק הראשון נפרע ובאוגוסט הפכנו להיות חשבון מוגבל, כך שמרגע זה לא מכבדים צ'קים שלנו.
הודעתי לאחראית הגביה וזו אמרה שהיא לא יכולה למשוך את כל הצ'קים באופן גורף, ושאודיע לה בכל חודש שלושה שבועות לפני מועד הפרעון,
ונשלם במזומן במקום.
כך עשיתי, אבל היא לא משכה את הצ'ק והוא חזר.
ראיתי שאין עם מי לדבר ועזבתי את הנושא.
הזנחה, כמובן, אבל לא היה לי כוח להתעסק עם זה.

בינתיים היו מכתבים והצ'קים החוזרים נערמו להם, והיו גם כמה מכתבים ממשרד עו"ד, ולא התיחסתי.
הרי ממילא אין לי כסף לשלם.
חשבתי לעצמי: "אוטוטו יהיה לי כסף ואז אלך להסדיר הכל ויוותרו לי על הקנסות וכו'".
לפני כשבועיים פתאום גיליתי שהחשבון מעוקל.
בדיקה מהירה העלתה שהעיקול מהמועצה.
פניתי וזו אמרה שאני צריכה לפנות למשרד העו"ד, כיוון שזה עבר לשם.
שם אמרו - תסגרי את החוב במועצה ורק תגידי לה שתודיע לי.
היא גם הוסיפה:"גם אני יכולה לשים לך עיקול על החשבון אם לא תסדירי את העניין מהר".
אמרתי לה שאני מטפלת בזה עוד היום.

כיוון שבמוסדות למיניהם הדברים זזים יותר לאט, הדבר נעשה בחמישי שעבר (יום או יומיים אחרי השיחות האלו).
במועצה היא אמרה שהעבירה הוראה לבנק לבטל את העיקול.

ביום ראשון אני באה חדורת עזוז למסוף וזה יורק עלי, כאומר - "לא נותן לך כסף!"
בירור מהיר העלה שיש עיקול נוסף מהמועצה.
על מה ולמה?
משום שממשרד העו"ד היא נתנה הוראה (עוד באותו יום שדיברתי איתה) לעקל לי את החשבון.
  • ואני שואלת אתכם גבירותי ורבותי: מה לעשות?
כמובן הכי פשוט זה לשלם ולסגור עניין.
אבל הרי אם היו לנו כספים מיותרים ודאי לא היינו נכנסים לכל ההרפתקאות האלה.
ומלבד זאת יש פה עקרון מכעיס ומגעיל שהאגו פשוט לא עומד בו.
ואני מרגישה שידי קשורות ואין לי מה לעשות פה מלבד לשלם, אחרת החשבון ישאר מעוקל.

הב"ז הזו עם אצבע קלה על הדק העיקול משחקת אותה אלוהים ופוגעת במעוטי היכולת.
וכמובן שפעולה כזו מוסיפה לעמלה שצריך לשלם על שכר טרחה.
(יש לקרוא בצעקה:) 1990 ש"ח שכ"ט!!!
על מה ולמה? שניים שלושה מכתבים שהיה צריך למלא בהם את שמי ואת הסכום?

בעלי היקר טוען שאנחנו צריכים להפנות את העניין למועצה היקרה שלנו, אם זו הדרך בה היא דואגת לאזרחיה.

אבל מה זה יעזור?

סליחה על העומס בדף.
מקוה לתשובות ניסיות.
קורא*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2005, 22:16

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי קורא* »

קורא ומזדהה, אך לא יכול להושיע.
גם אני הייתי קרוב כמה פעמים, אך עצרתי בזמן. והיתה גם את הפעם שבאו מעקלים הביתה בגלל החובות של אבא... אני חושב שבזכות הטראומה הזאת, כשקיבלתי את המכתב מהעו"ד של הבנק, ישר קפצתי והתקשרתי כמו אוטומט לבנק וצעקתי על סגן המנהל עד אובדן עשתונות. בתום השיחה הבנתי שזה סה"כ ניסיון לעורר לקוחות מזניחים, ולא היתה מטרה מכוונת לעבור לטיפול משפטי. מהרגע שבבנק הבינו שאני במודעות ומתחיל לפעול, העו"ד יצא מהתמונה.
אני מקווה שיש מישהו שמתמצא וימצא לכם פתרון, אחרת נשאר רק לדבר עוד ועוד עם אותם גופים, לגשת אליהם, להראות נכונות. בהצלחה.
שלולית*
הצטרפות: 24 אפריל 2005, 20:46

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי שלולית* »

וכמובן שפעולה כזו מוסיפה לעמלה שצריך לשלם על שכר טרחה.
גם לנו זה קרה עכשיו ועל סכום לא גדול בכלל, שלא יכולנו לשלם כי הענין היה נתון בבדיקה של העיריה עצמה, ובכל זאת מחלקה אחרת שלחה חיוב שכ"ט כזה.
התקשרנו לעיריה ולעו"ד, אצלנו במיוחד עזר שאת מכתבי העו"ד המתרים בנו לשלם לא קיבלנו, ולהם לא היתה הוכחה שקיבלנו (לא שלחו בדואר רשום). בנוסף, אמרנו להם ששילמנו ברגע שיכולנו בלי קשר להתראות (שלא התקבלו כזכור) מעורך הדין, כך שלמה מגיע לו בכלל שכ"ט.
היו צעקות", ובעיקר היה מכתב רשמי ומסודר שפירט בקצרה את כל ההשתלשלות ובו טענתנו שיש למחוק את החיוב בשכ"ט, בפרט שאת החוב עצמו כבר שילמנו ברגע שהתאפשר.
מקווה מאד שזה יעזור לך.
ואולי ארת גם מכירה מישהו במועצה שלכם שיכול לעזור?
אסתי*

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי אסתי* »

ובעיקר היה מכתב רשמי ומסודר שפירט בקצרה את כל ההשתלשלות
בזה אני טובה, אבל יש פה גם אחריות שלי בכך שהזנחתי את הדברים, ולכן "אני לא נקיה" כפי שאת מצטיירת בסיפור שלך.
יחד עם זה, יתכן שבכל זאת בדרך זו נוכל להפחית את הגזירה.

ואולי ארת גם מכירה מישהו במועצה שלכם שיכול לעזור?
יש לנו ראש מועצה חדש יחסית, שהבנתי שהוא פתוח להיפגש עם אנשים בכל עניין.
אולי אנסה במכתב לעו"ד והעתק לראש המועצה (או להיפך), לפני שאפגש איתו.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי נועה* »

מכתב זה רעיון טוב, במיוחד אם הוא לגמרי עובדתי (בלי רגשות), מתי דיברת ומה עשית וכו'... אבל תצרפי גם חלק מהתשלום על החוב וכן תוכנית איך את משלמת את החוב שלך למועצה. אחרת, כל המלים היפות לא יעזרו. ברור שיש לכם בעייה אמיתית עם כסף, וכדאי מאד לעשות משהו בנידון (עמותת פעמונים יכולה לעזור לכם להתארגן כלכלית נכון יותר).
מניסיון למדתי שכשמגיעים לאלו שחייבים להם כסף עם כסף ביד, היחס משתנה. כולם רוצים לקבל את כספם...
אסתי*

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי אסתי* »

תוכנית איך את משלמת את החוב שלך למועצה
הכסף שולם למועצה במלואו ולכן הם ביטלו את העיכול.
אלא שאז התברר שיש עיכול מטעם העו"ד (שכאמור ידעה גם שאני מטפלת בתשלום למועצה).

עמותת פעמונים יכולה לעזור לכם להתארגן כלכלית נכון יותר
יש לך ניסיון איתם?
כי ממה שקראתי, הבנתי שישנם כל מיני תנאים שהיה קשה לי לעמוד בהם.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי נועה* »

אלא שאז התברר שיש עיכול מטעם העו"ד (שכאמור ידעה גם שאני מטפלת בתשלום למועצה).

תראי, את יכולה לכתוב מכתב יפה לעורך הדין ולהסביר את כל העניין, לבקש הנחה או ביטול, אבל הוא פעל מטעם המועצה כדי לגבות את הכסף ולכן מגיע לו שכר טרחה. יכו להיות שאת יכולה לצאת מזה בגלל שהוא לא פנה קודם וביקשה תשסדירי את החשבון, כדאי להתייעץ עם עורך דין, יש כאלו שעובדים בעמותת לעזרת הציבור בחינם.

לגבי עמותת פעמונים - התנאי הבסיסי הוא נכונות לעבודה של רישום הוצאות והכנסות, ורצון להשתנות, שני תנאים שבלעדיהם באמת חבל על הזמן שלך ושלהם. אם מצבכם הכלכלי הוא כזה שאתם לא מצליחים להתארגן ונכנסים לחובות, צעד ראשון זה לרשום הוצאות והכנסות, לאסוף נתונים, להבין איפה הבעיה העיקרית שלכם ואז אם זו בעיה שאינכם יכולים לפתור (כמו לצמצם הוצאות בהתאם להכנסות או חובות שלא ניתן לפרוס מחדש בדרך טובה) כדאי לפנות לעזרתם.
<אני מרשה לעצמי בכלל להתייחס למה שאת כותבת, כי בארבע שנים האחרונות הייתי קרובה הרבה פעמים לכותרת של הדף הזה, והתמודדתי עם חובות עצומים, חלקם מעצבנים מאד ותודות לעבודה קשה והרבה עזרה מאלוהים, אני בדרך החוצה משם - אין אוברדרפט, חיים על פי היכולת ורק נשאר לשלם חובות>
קורא*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2005, 22:16

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי קורא* »

אני חושב שהבעיה היא מעגל קסמים, שמתחילה עם בעיות בפרנסה: עבודה מעצבנת בשכר על הפנים, אין מספיק כסף לכלום וכל זה עושה דכאון, אז אין עצבים לספור את הכסף שאין, ומוציאים כסף בגלל התסכול... זה כ"כ קשה לפתור את הבעייה של העבודה... בד"כ אתה תקוע במשרה שלך עם הקצת שאתה יודע. מה כ"כ קל להתקבל לג'וב טוב עם תנאים, או להצליח בתור עצמאי? אז מכל זה אין כבר עצבים לנהל את הכסף נכון ונוצרים חובות.
אסתי*

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי אסתי* »

קורא - כל מילה!
אני אמנם עצמאית ואפילו אוהבת את עבודתי, אבל בתקופות מסוימות היא לא מכניסה מספיק, ובכלל - העסק שלי מתנהל רע מאוד בשל עומס יתר וחוזר במזומנים לצורך שינוי ההתנהלות (למשל להוסיף עוד יד או שתיים).
בעלי לגמרי במקום הזה.
אין לנו הוצאות מדכאון - כי אין לנו כסף בשביל זה...
הקושי הרגשי של להתיחס למכתב שמגיע עם עוד חשבון, ועוד חוב...כן, כן...

היום קיבלנו 2 מכתבים מהוצל"פ ובהם:
  1. הודעה שאם לא נשלם עד עוד שבועיים - אפשר לעצור את בעלי.
  2. צו מעצר לבעלי.
מאוד מוזר התפקוד שלהם.
שני המכתבים יצאו באותו יום (יום אחרי שנעשה העיכול, שנעשה בלי מכתב).

נועה תודה.
נראה לי ש:
א. אתיעץ עם חברה עו"דית (היא לא כל כך עובדת, לכן עד כה לא עירבתי אותה).
ב. אכתוב מכתב לעו"ד ולראש המועצה.
ג. אבדוק את האפשרויות עם פעמונים (למרות שאם היה לי זמן לעשות את המעקב הזה באופן תדיר, ודאי לא היינו מגיעים לאן שהגענו).

אגב, אתמול דיברתי שוב עם המזכירה של העו"ד (זו שעד כה טיפלה בענינינו) והבהרתי לה שהסכום שהם דורשים עבור שכ"ט הוא לא הגיוני.
היא אמרה שתדבר עם האחראית על הגביה במועצה בתחילת השבוע.
נראה מה ייצא משם.

למעשה, כבר מזמן נראה לי שאני צריכה לעצור את המירוץ אחר כסף ולהתחיל להתארגן יותר.
אבל כל הזמן חסר לנו כסף לימים הבאים.
אז מה, לא אלך להרוויח עוד כמה שקלים?
וכך אני רצה אחרי הזנב שלי.
אסתי*

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי אסתי* »

אה, שכחתי לשאול אותך, נועה -
את יודעת כיצד מגיעים לעו"דים בחינם שעובדים בשירות הציבור?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תכתבי פרו בונו
זה הכינוי או שכר מצווה שם של אירגון מסייע
היום התקשרו להודיע שהסירו עיקול על חשבון שאני כבר חודשיים מנסה לטפל כי העיקולים וההוצאה לפועל נובעים מטעות של הבנק.
חשוב לי לכתוב את זה ולהזהיר שלא תעברו את מסכת הייסורים שעברתי.
שלמו בזמן חשבונות חובה ותשמרו את הספחים המעידים לאיזה חודש שילמתם
למשל ביטוח לאומי
תבדקו עם כל חברות התקשורת שאין זנבות גבייה שלשום ה.קשרתי לחברת תקשורת מפורסמת הגבייה אגרסיבית. היא אמרה אין שום חוב על תעודת הזהות שלך ושניה לפני שניתקתי גילינו חוב בטיפול משפטי לפני הוצאה לפועל על סכום של 300 ש. מזל שהתקשרתי לבדוק. מזל לא מיהרתי לנתק.
ככלל הליך הוצאה לפועל נועד למנוע מאנשים לזרוק על המערכת לחיות את חייהם הטובים כשהם לא משלמים את תשלומיהם
אלא שאפשר לנצל את החוק והיום כשמערכות המחשבים ענקיות כל כך ופרוצות לכל האקר שנה שנייה בתיכון שהצליח לאיית שפת תכנות
אנשים שיש מטרה לפגוע בהם חשופים וחסרי אונים בפני החוק
י ש לי בעיה
בכל מקום שיש מערכות ממוחשבות צצות לי הודעות חוב פיקטיביות שריפות קטנות שמצריכות כיבוי במלחמת ההתשה.
הכי גרועים ביטוח לאומי
כבר שלוש שנים אני מנסה להסביר להם שאני לא חייבת אלא הם צריכים להחזיר לי כסף
כל פעם אני משלמת סכום סביב 4700 ש הודעה אוטומטית יש שקט חודשיים ואז שוב הודעות חוב.
הכנתי טבלה של הנהלת חשבונות מסודרת. באתי הסברתי השארתי פירוט כמה היה צריך לשלם כל חודש ש כמה גבו כמה הם צרכים להשיב לי. ובכל זאת כשקיבלתי דמי תאונה הם גבו 5000 ש
עכשיו כבר פניתי לעורך דין.
היה קשה למצוא עורך דין כי המדינה הגבילה שכר טירחה לתביעות ביטוח לאומי. זה מתוך כוונה טובה להגן על האזרח אבל קשה למצוא היום עורך דין שייצג תביעה מול ביטוח לאומי. אמרו לי בפירוש. זה לא משתלם
גם נגד בנקים גדולים קשה למצוא ייצוג.
ב 2015 מכרנו בית ועברו לי סכומי כסף גדולים בחשבון אחרי הגירושין התחלתי ללמוד באינטנסיביות כדי שיהיה לי מקצוע אחרי שנים של הכינוי המכובד "עקרת בית" שלא מקנה שום שכר או זכויות לבד מפטור לתשלום ביטוח לאומי
המערכת המשפטית התנתה את המשמורת בכך שאחזור לעבוד. פקידת סעד אמרה לי בדיוק כך. אני לא אוכל לקבוע לך משמורת אם לא תעבדי.
ולכן הייתי עסוקה מידי ולא יכולתי להציץ בניירת המאוחסנת במחסן כדי לגלות שפשוט גונבים ממני.
רק חצי שנה אחר כך גיליתי
משכו לי מהחשבון באופן די מתוחכם כך שקשה היה לשים לב לשינויים
המרגיז ביותר היה חברת ישראכרט
הם התעקשו לתת לי איזו הלוואה בכרטיס מועדון רמי לוי וההחזרים ירדו כל חודש עד ששמעתי לב שהם מבצעים כפל גבייה ועוד כל מיני תעלולים כבר היה מאוחר מידי. סגרתי את ההלוואה ואת הכרטיס והם התחילו לגבות החזרים מכרטיס האשראי הקבוע (גם שלהם) גם את זה גיליתי רק אחרי כמה חודשים. ביטלתי את הכרטיס והם התחילו לגבות את הסכום (שכבר שילמתי) מחשבון בנק הפועלים שלי.
מן הון להון הצטברו אלפי שקלים של גביית יתר לטובתם. סגרתי את החשבון. עברתי לבנק אחר. עכשיו אני בתהליך משפטי כי המחשבון הזה נמשכה כל סכום ההלוואה (באמת שיא החוצפה) על סמך הוראת קבע שנתתי לכרטיס דיירקט שחברת האם שלו ישראכרט
המדיניות שלי לא לריב. כי בריאות יותר חוב מכסף. אבל הפעם יש לי על מה
תבדקו כל חודש את הורדות האשראי
תגיבו על כל אגורה שגבו לא בסדר כי אם אתם סולחים זה הולך ומחמיר
בלבוסטע*
הצטרפות: 21 מאי 2021, 16:39

שאלה בעניני הוצאה לפועל

שליחה על ידי בלבוסטע* »

עצוב ומוכר מאוד. תודה על המידע ושיהיה בהצלחה (())
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”