שאלות על חיסונים

שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שקטה* »

אגב, החיסונים הקליניים הראשונים של פייזר בבני אדם בוצעו ב10 באפריל 2020. כלומר עברו כבר 11 חודשים מאז.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שקטה תודה על הקול השפוי וההסבר.
לא מבינה איך בעולם שבו יש מגיפה, בארץ שבה מתו כמעט 6000 איש, ומתוכם גם צעירים, גם נשים בהריון, גם עוברים ברחם אימם וגם ילדים - עדיין אומרים אנשים מסויימים שהם חיים במציאות נטולת קורונה.
וואלה? כמה הכחשת מציאות צריך בשביל זה.
לגבי החיסונים- באמת שאני לא יודעת. לא מבינה בתחום.
בעיני זה ניהול סיכון מול סיכון- סיכון החיסון מול הסיכון של המחלה.
ראיתי 3 אנשים שחלו, שניים מהם צעירים.
אחד נזקק לנשמה.
כן, אף אחד מהם לא מת.
עדיין, הם סובלים מתופעות לוואי לא נעימות בכלל, שלא חולפות, ולא ידוע מתי ואם ייעלמו.
שניים מהם נזקקו לאשפוז. לא חוויה טובה ככ.
אבל נחמד שאנשים עדיין חיים בסרט שאין מגיפה.
שקטה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שקטה* »

כן גם לי לא ברור איפה בדיוק נכדה גרה שאין שם קורונה. שמחה בשבילה. אולי היא באזור פחות נגוע. בכל אופן לי יש משפחה בחו"ל, סביבם היו הרבה נדבקים וחולים וגם מתים. מאוד רוצים להתחסן אבל זה עדיין מוגבל לגילאים מבוגרים יותר.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

שקטה יקרה תודה לך @}
האם נתקלת במידע לגבי השפעת החיסון על מניקות?
אני כמעט שבועיים אחרי לידה, חיכיתי ללדת בשביל להתחסן והקישור פה לפוסט של המניקות שמעידות שנגמר להן החלב או שהתינוק לא רצה לינוק אחרי החיסון שיתק אותי, אפילו שזה רק צילום מסך של כמה תגובות עלומות מהפייסבוק.
שקטה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שקטה* »

פלוי אלמונית יקרה (אולי תבחרי לך כינוי?), אני לא מומחית לעניין או אשת מקצוע וקטונתי מלייעץ לך לכאן או לכאן. מצד שני אני לא רואה איך זה יכול לגרום לייבוש חלב והייתי בהחלט בודקת ושואלת במקורות מהימנים יותר מפוסטים בפייסבוק. אין שום מנגנון בחיסון של פייזר שקשור איכשהו לבלוטות החלב כך שבאמת שאני לא רואה מה יכול לגרום לזה. צריך תמיד לזכור שהחיים ממשיכים במקביל לחיסון ולכן תופעות שונות לא בהכרח קשורות אליו.
אני בהחלט מקבלת את העובדה שהחיסון חדש ויש סיכון מסויים בקבלה שלו כיוון שאנחנו לא יודעים הכל. מצד שני להתיימר לדעת ולהלחיץ עם תיאוריות מפחידות מפה ועד הודעה חדשה, לקרוא לו "קטלני" וכל זה על סמך בדלי מידע לא קשורים, לא עדכניים או מסולפים ממקורות לא מהימנים או לא מלאים - זו כבר הפצת פייק ניוז.
שקטה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שקטה* »

אה ואגב - מזל טוב על התינוק/ת החדש/ה@}
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלונית* »

מזל טוב על התינוק/ת החדש/ה.
גם ממני :-)
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

לגבי הנקה, ממליצה על ריכוז המידע שיש פה (מטעם ליגת לה לצ'ה והאיגוד למקצועות הנקה):
https://ialp.org.il/%D7%91%D7%98%D7%99% ... 7%A0%D7%99[/u]%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94/

חוץ מזה, אישית התחסנתי בהנקה ומכירה המון מניקות שהתחסנו בלי השפעה על ההנקה.
עוד שיקול מבחינתי היה שאשפוז (חלילה) יגרור כנראה הפרדה מהתינוק וסיום ההנקה.
קארן*
הצטרפות: 28 דצמבר 2007, 09:02

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי קארן* »

המון מזל טוב @}
מתוך הלינק שמעלי
"אין מידע/נתונים על בטיחותם של חיסוני הקורונה בקרב נשים מניקות, או על השפעת חיסוני mRNA על תינוקות יונקים, או על ייצור חלב אם"
החיסון לא נוסה על נשים בהריון ומניקות, כתוב שם שאישה מניקה עשויה לבחור להתחסן.
משרד הבריאות הבריטי המליץ לנשים מניקות והרות לא להתחסן, כיוון שהחיסון לא נבדק על אוכלוסיה זו.

בקיצור, אף אחד לא באמת לוקח אחריות. הרי חברת התרופות פטורה מאחריות בכל מקרה, הבחירה אם להתחסן היא שלך. עכשיו את יודעת שמשרד הבריאות הישראלי ממליץ להתחסן על סמך שום דבר.
נכדה*
הצטרפות: 02 יולי 2012, 02:59

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

בארץ שבה מתו כמעט 6000 איש,
כל שנה מתים 6000 איש מזיהומים בבתי חולים. אנשים שנכנסו לטיפול קל, ולא יצאו ממנו בחיים.
סתם עובדה. החיים המשיכו כרגיל. דבר לא השתנה בבתי החולים כדי לשפר את המצב. למה? מדובר ב- 6000 איש בשנה.

חוץ מזה שכבר נחשף שרבים מה 6000 האלו לא מתו מקורונה, אלא עם קורונה.
לפני שבוע בערך הייתה בערוץ 2 כתבת שבדקה את המצב של הילדים עם קורונה שבתי חולים. היא באה להרגיע את הקהל, לא מדובר במצב קשה בגלל קורונה. היא נתנה דוגמא של ילד שהגיע בגלל תאונה דרכים, ואז גילו שיש לו קורונה.
זה לא חדש, וזה לא רק במדינת ישראל.

וואלה? כמה הכחשת מציאות צריך בשביל זה.
כמו שכתבתי, גם אנשים שמכירים אותי ויודעים בדיוק איך חיי מתנהלים, לא מוכנים לקבל את זה.
אני לא גרה במקום מנותק. אנשים מגיעים מכל העולם. האמת, הייתה לנו שנה עמוסה ביותר, כי הרבה אנשים הבינו שכרגע זה מקום שכדאי לברוח אליו.
יש לא מעט אנשים בעולם שלא מפחדים. הם המשיכו בחיים, והוכיחו לעצמם שהמומחים טועים.
אפשר לראות את זה גם אחרת. אם באמת מתבצע עכשיו ניסוי עולמי לגבי החיסון, אז יש אנשים שמתנדבים להיות קבוצה הביקורת. לפחות שקצת יהיה לפי הפרוטוקול של ניסויים מדעיים, לא?
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

קארן, הדף שלי היה פתוח הרבה זמן, אז לא קלטתי את ההודעה שלך עד עכשיו.

בקיצור, אף אחד לא באמת לוקח אחריות. הרי חברת התרופות פטורה מאחריות בכל מקרה, הבחירה אם להתחסן היא שלך.
הגיע הזמן שאנשים יקחו אחריות באופן כללי על החיים שלהם. לא לסמוך על הממסד שבאמת אכפת לו מהפנסיה שלהם, או מהחינוך של הילדים שלהם, וכך גם לגבי הבריאות שלנו.
אם מחייבים חיסונים, מבטלים את החופש שלנו לקבל עוד חוות דעת. הרבה אנשים זה בדיוק מה שהציל להם את החיים, ולקחת את החופש לעשות את זה, זה פאשיזם. אין לי הגדרה אחרת לזה.
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

אף אחד לא באמת לוקח אחריות
נו, ברור. אף אחד גם לא יכול לקחת אחריות על הבריאות שלך, גם אם הוא היה מתיימר לכך.
יחד עם זאת, לקחת משפט אחד מתוך מסמך שלם, שלא משקף את כל הידע על הנושא. מקווה שמי שלוקחת אחריות על עצמה תטרח לקרוא את הכל ולא תסתמך על זה.
מזמור_לילה*
הצטרפות: 17 מאי 2020, 20:25
דף אישי: הדף האישי של מזמור_לילה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מזמור_לילה* »

לפלונית ששאלה לגבי ההנקה: במסמך של החברה לרפואת הנקה מדצמבר 2020, שעליו חתומות גם ד״ר ליבוביץ׳ וד״ר צימרמן, נכתב כי עמדת החברה לרפואת הנקה היא שעל אף שבמחקרים לא נבדק החיסון על נשים מניקות, החברה תומכת בהמלצות משרד הבריאות וגופים אחרים לפיהם אין מניעה לחיסון נשים מניקות, ושבמנגנון החיסון לא צפוי סיכון משמעותי למניקות או ליונקים.

כמובן בהסתייגות, שכן נשים מניקות לא לקחו חלק במחקר.

למתלבטות, מומלץ להתייעץ עם צוות רפואי, ו-״יש לשקול את תועלת החיסון, הסיכון ללקות במחלת הקורונה וסיבוכיה והסיכון האישי של האם המניקה ללקות בסיבוכים הן ממחלת הקורונה והן מתופעות הלוואי מהחיסון.״

מניחה שאפשר למצוא עותק של המסמך אונליין או לקבל אותו מיועצת הנקה מוסמכת.

ומבקשת לציין שבזאת אני רק מעבירה אינפורמציה, ולא המלצה או דיס-המלצה מכל סוג... אנא, שכל אחד ואחת יעשה את שיקוליו לעצמו.
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

מקווה שמי שלוקחת אחריות על עצמה תטרח לקרוא את הכל ולא תסתמך על זה.
העניין הוא שכרגע יש לנו בעקרון את החופש לקחת אחריות על עצמנו ולהחליט.
כמו שמזמור כתבה אני לא באה להמליץ לאף אחד אם להתחסן או לא.
שכל אחד ואחת יעשה את שיקוליו לעצמו.
זאת הסכנה האמיתית, שהשלטון פועל כדי לא לאפשר לפעול יותר על פי שיקול דעתם.
דרכונים ירוקים ואזיקונים למבודדים, או אפליקציות שעוקבות אחרינו, זה מה שבאמת צריך להדאיג אנשים.
שדה תעופה שמנוהל על ידי וועדת חריגים, זה הרבה יותר מסוכן. אנשי ממשלה עם כוח אבסולוטי הרבה יותר מסוכן מאיזה וירוס. וירוס עם סיכוי של פחות מאחוז למות ממנו, או בכלל להרגיש אותו.
אנשים מאמינים הקורונה כל כך מסוכנת שעדיף לקחת חיסון ניסיוני, מרגישים שעשו זאת מבחירה. זה נהדר.
אז מה אם רוצים לחייב, זה לא קשור אליהם. אבל ברגע שלממשל יש כזה כוח, הוא לא יוותר עליו.
יש משפט שאומר, כוח משחית, כוח אבסולוטי משחית באופן אבסולוטי. (משהו כזה).
ההיסטוריה הוכיחה את זה שוב ושוב. ברוסיה בשם הקומיניזם רצחו עשרות מיליוני אנשים, ועכשיו הפורום הכלכלי מציע לאנושות בדיוק את אותו סגנון חיים, בטענה שנהיה בלי כלום, אבל מאושרים.
אלו שאלות שכולם צריכים לבדוק את עצמם. מתחסנים, או לא.
באיזו סוג של חברה אנחנו רוצים לחיות?
אפשר להגיד שתופעת הלוואי הכי קשה מהחיסון הזה, הוא פילוג החברה.
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי יעלי* »

יפה כתבת, נכדה.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אפשר להגיד שתופעת הלוואי הכי קשה מהחיסון הזה, הוא פילוג החברה
זה נשמע נכון, אבל אני לא מאמינה בזה.
אני חושבת שהחברה היתה מפולגת קשות עוד קודם, והחיסון רק נתן לפילוג הזה עוד הזדמנות קולנית להתבטא :-(
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלונית* »

אני חושבת שהחברה היתה מפולגת קשות עוד קודם.
החברה בישראל? או בכלל?
ישראלי_בקוסטה_ריקה*
הצטרפות: 06 מרץ 2021, 18:47

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי ישראלי_בקוסטה_ריקה* »

ובתרגום לספרדית:
מי באמת שולט בנו? הממשלות והצבא? או תאגידים בינ''ל ותעשיית הפארמה?
ומה המסקנה מזה?
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

אז בעצם לפי מה שנכדה כתבה, אין סכנה בקורונה, והיא כמו שפעת או מחלה ויראלית אחרת.
  1. 000 אלף מתים בעולם הוכיחו שזה לא נכון.
ולא, לא כולם מתים ממשהו אחר ועל הדרך יש להם קורונה.
יש גם מקרים כאלה, כמובן, אבל זה לא כולם, וגם לא הרוב.
הייתם במחלקת קןרונה?
ראיתם מישהו קרוב אליכם סובל או מאושפז?
לא מצליח לנשום?
קל לדבר כשזה משהו תיאורטי, שלא ממש נגע בך או בקרובים אליך.

לממשלה, כל ממשלה, גם במדינות אירופה, ניו זילנד, קנדה- יש מחוייבות לבריאות הציבור.
בין השאר החשש הוא מקריסת בתי חולים עקב העומס.
לכן, כמו כל ממשלה, באם יש חיסון היא מעודדת אזרחים לקחת אותו, על מנת למנוע תחלואה.
היא לא מחייבת, לא יחייבו מתן חיסונים בישראל, לפחות לא בעתיד הנראה לעין.
אבל כן, היא מעודדת.
זו לא רק זכותה, זו חובתה.

שדה תעופה שמנוהל על ידי וועדת חריגים..מממ.. זה מה שקורה ברוב מדינות אירופה בשנה האחרונה.
מדינה לא מעוניינת לייבא אליה מחלה.
זה הגיוני, זה מתבקש וזה הכרחי.
וכן, זה גובר על זכויות אחרות, לפעמים.
גם תקנות לשעת חירום ( למשל במצב מלחמה או התקפה) מאפשרות ואיפשרו סמכויות גדולות מאוד לממשלה, על מנת לתפקד במצב משברי.
לא טוב, אבל הכי טוב שיש בנסיבות הקיימות.
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

אכן תמרוש, הסטטיסטיקה מראה שאין פילוג משמעותי סביב החיסונים.
בציבור הכללי התחסנו כבר 90% מהאנשים מעל גיל 16. בציבור החרדי והערבי זה סביב 70%, אבל אלו קווי פילוג שקיימים מאז ומעולם.
אין כמעט מגבלות ספציפיות על אנשים שלא התחסנו, הדרכון הירוק הוא די חסר משמעות כאן.
ובכלל, כל הסוגיות של חופש לא קשורות פה בדף. הנושא של הדף הוא החיסונים עצמם, יעילותם ובטיחותם.
יש דף שלם שהוקדש כבר לעניין הזה, מותר גם לנהל פה דיונים אחרים וזה כבר משתלט.
ציפור_ירוקת_כנף*
הצטרפות: 20 דצמבר 2020, 00:26
דף אישי: הדף האישי של ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי ציפור_ירוקת_כנף* »

"500.000 אלף מתים בעולם הוכיחו שזה לא נכון"
איך את יודעת שכל ה 500,000 האלו מתו מקורונה ולא עם קורונה?
אף אחד לא מכחיש שהקורונה קיימת, האם היא מסוכנת? זה כבר משהו שנתון לויכוח, משום שאחוזי ההחלמה הם 99%. אני לא רואה אנשים נופלים כמו זבובים ברחוב, וגם לא רואה את בתי החולים קורסים על אף שלא הפסיקו להפחיד שזה מה שיקרה.
האם הקורונה מסוכנת זו שאלה קצת פילוסופית בעיניי, כי לחיות זה מסוכן בכללי. שפעת כל שנה אנשים מתים, וגם מסרטן ומחלות לב. לנהוג בכביש זה מסוכן, לעשן ולשתות זה מסוכן, ללכת לבית חולים לניתוח אלקטיבי זה דבר מסוכן, כי 6,000 איש מתים בשנה מזיהומים שנרכשים בבתי חולים. בוא נכריז שמשתוללת מגיפה בבתי החולים ונבקש מאנשים בריאים שצריכים לעשות איזה ניתוח לא דחוף לא להגיע לבתי החולים כי זה מסוכן ויש סיכוי שחיידק טורף יהרוג אותם.
בקיצור את מבינה את הכיוון....
מי שהמערכת החיסונית שלו חלשה לא ישרוד גם שפעת או סרטן. אי אפשר להציל את כולם.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

העתקתי את ההודעה הזו מקבוצה אחרת בטלגרם.

הסרטון הוא לא קצר , אבל... מי שיצפה בו עד הסוף , יבין בוודאות : 1) מה קורה בבתי חולים . 2) האם אנחנו מפיצים "פייק ניוז"? . 3) איך מטייחים מתים לאחר החיסון , וטוענים שזה "צירוף מקרים" . 4) לקט קצר של עדויות שהתפרסמי בתקשורת , שהחיסון גרם לדום לב אצל מאות אנשים . 5) משרד הבריאות אמרו שיבחנו את מקרי המוות לאחר החיסון , ולבסוף? הם החליטו שאין צורך לבחון . 6) בנורווגיה עשו ניתוח לאחר המוות לקשישים שמתו לאחר החיסון , והוכח מדעית שהם מתו מהחיסון . 7) תוכלו לראות את אלה נווה , בעלת תואר שני באפדימיולוגיה (מומחית למגיפות) , איך היא עושה בית ספר למראיין של ynet , אטילה . *חובה צפייה עד הסוף . חובה , חובה , חובה!!!
מקור - הרבשלום בראל
https://www.facebook.com/permalink.php?[po]story fbid[/po]=430695008162915&id=100036672582986
ריקי_אלון*
הצטרפות: 07 מרץ 2021, 18:21

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי ריקי_אלון* »

יש כאן בדף טרול של השלטון.
נא לא להאכיל את המפלצת.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_"500.000 אלף מתים בעולם הוכיחו שזה לא נכון"
איך את יודעת שכל ה 500,000 האלו מתו מקורונה ולא עם קורונה?_
מכיוון שמקרי מוות מתועדים על ידי המדינות המאורגנות.
יש תעודות פטירה, מחיקה ממרשם האוכלוסין וכולי.
אז אפשר ללכת למספר מקרי המוות שהיו במדינה X במרץ שעבר, ולבדוק אותם כנגד מספר מקרי המוות במרץ 2019 ומרץ 2018, ולראות.
לפחות במדינה אחת שאני מכירה, העלייה בתמותה שנגרמה מקורונה השיגה ועברה את הירידה בתמותה משפעת (שהתאפשרה בזכות הסגר).
יש מומחים לבריאות הציבור שטוענים שלמעשה יותר אנשים מתים מקורונה מאשר המספרים הרשמיים, כי גם בשקלול מקרי המוות הרשמיים עדיין יש עלייה בלתי מוסברת במספר הכולל של מקרי המוות במדינות מסוימות.
יש גם עלייה בתמותה ממחלות אחרות שהוחרפה על ידי חשיפה לקורונה.
למשל, אדם שמת ממחלת לב שהיתה לו כבר קודם. הוא לא מת מקורונה, נכון? אבל ההידבקות בקורונה העלתה באופן ניכר את סיכוייו למות מאי ספיקת לב.
אילו לא חלה בקורונה, לא היה נכנס למצוקה לבבית.

_בכלל, כל הסוגיות של חופש לא קשורות פה בדף. הנושא של הדף הוא החיסונים עצמם, יעילותם ובטיחותם.
יש דף שלם שהוקדש כבר לעניין הזה, מותר גם לנהל פה דיונים אחרים וזה כבר משתלט._
אני מסכימה.
האם המשתתפות בדך מסכימות להגביל את עצמן לנושא הצר והספציפי של חיסונים?
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

מכיוון שמקרי מוות מתועדים על ידי המדינות המאורגנות.
מדינת ישראל נחשבת למדינה מודרנית, ואנחנו יודעים איזה ברדק קורה שם. וזאת לא המדינה היחידה. איזה האשמות חוטף המושל של ניויורק, בגלל ניהול כושל ביותר בקשישים. הרבה פעמים נרשם שהבן אדם מת מקורונה, אבל הוא בעצם מת בגלל טיפול כושל של הממשל.
כמו כן הרבה רופאים אמרו שמכונות ההנשמה הרגו יותר משהן עזרו. אז גם טיפול רפואי כושל העלה את המספרים.

בתמותה משפעת (שהתאפשרה בזכות הסגר).
אז הסגר והמסכות הם מספיק טובים בשביל למנוע שפעת, אבל לא מספיק בשביל הקורונה. אז אולי אפשר להסיק מזה שהסגר והמסכות מיותרות לגבי הקורונה?

יש מומחים לבריאות הציבור שטוענים שלמעשה יותר אנשים מתים מקורונה מאשר המספרים הרשמיים, כי גם בשקלול מקרי המוות הרשמיים עדיין יש עלייה בלתי מוסברת במספר הכולל של מקרי המוות במדינות מסוימות.
ויש מומחים שאומרים שכנראה גם היו הרבה יותר אנשים שחלו בקורונה, ובכלל לא ידעו את זה. נתון כזה היה משנה בכלל את הסטטיסטיקה.

_למשל, אדם שמת ממחלת לב שהיתה לו כבר קודם. הוא לא מת מקורונה, נכון? אבל ההידבקות בקורונה העלתה באופן ניכר את סיכוייו למות מאי ספיקת לב.
אילו לא חלה בקורונה, לא היה נכנס למצוקה לבבית._
בקיצור, באופן כללי, לבן אדם שחולה ממחלת לב יש סיכוי גבוה יותר למות בקרוב ממחלה, מאשר מישהו בריא. זה משהו חדש?
אילו לא חלה בקורונה, לא היה נכנס למצוקה לבבית.
אילו לא היה חולה לב, בכלל מצבו היה מצוין, והיה סיכוי גדול שהוא לא היה מרגיש את המחלה בכלל. מה זה קשור למצב הפוליטי המטומטם שמחולל בעולם.

_בכלל, כל הסוגיות של חופש לא קשורות פה בדף. הנושא של הדף הוא החיסונים עצמם, יעילותם ובטיחותם.
יש דף שלם שהוקדש כבר לעניין הזה, מותר גם לנהל פה דיונים אחרים וזה כבר משתלט.
אני מסכימה.
האם המשתתפות בדך מסכימות להגביל את עצמן לנושא הצר והספציפי של חיסונים?_
מצחיק, בדף על הקורונה מתלוננים שזה לא קשור לדף.
עכשיו דיון על כפיית חיסונים לא מתאים לדף שמדבר באופן כללי על חיסונים.
האם זה ניסיון עדין להשתיק את הניסיון לדון בנושא כל כך חשוב שנוגע בהווה ובעתיד של כולנו?
לוגיקה*
הצטרפות: 08 מרץ 2021, 19:08

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי לוגיקה* »

הירידה בתמותה משפעת (שהתאפשרה בזכות הסגר){{}}
אז הסגר והמסכות הם מספיק טובים בשביל למנוע שפעת, אבל לא מספיק בשביל הקורונה. אז אולי אפשר להסיק מזה שהסגר והמסכות מיותרות לגבי הקורונה?{{}}
ואולי אפשר להסיק מזה שקורונה מידבקת יותר משפעת?
ובכל מקרה, מובן שיש גם ירידה בתמותה מקורונה בעקבות כל סגר, רואים את זה בבירור. אבל זה אכן לא מספיק :-(
(האם 'לא מספיק'

'מיותר'? נגיד, פרוסת לחם זה לא מספיק לארוחת צהריים

פרוסת לחם מיותרת בארוחת צהריים? נו, שיהיה.)

בקיצור, באופן כללי, לבן אדם שחולה ממחלת לב יש סיכוי גבוה יותר למות בקרוב ממחלה, מאשר מישהו בריא
זה לא מה שהיא אמרה. היא אמרה שלחולה לב + קורונה יש יותר סיכוי למות ממחלת הלב שלו מאשר לחולה לב בלי קורונה.

בדף על הקורונה מתלוננים שזה לא קשור לדף
באמת? עד כמה שאני התרשמתי רוב המתדיינים כבר מזמן התייאשו מאופי השיח וברחו משם, ונשארו איזה שלוש שמדברות עם עצמן. מישהו מפריע לכן שם לדבר? (אוקיי, אולי משהו השתנה מאז שהפסקתי לנסות לקרוא בדף ההוא).
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

ואולי אפשר להסיק מזה שקורונה מידבקת יותר משפעת?
או שחלק מחולי השפעת הובחנו כחולי קורונה? יש גם טענה כזאת.

זה לא מה שהיא אמרה. היא אמרה שלחולה לב + קורונה יש יותר סיכוי למות ממחלת הלב שלו מאשר לחולה לב בלי קורונה.
הבנתי את זה. כך גם שפעת יכולה לעזור להרוג אותו. הוא יותר רגיש לשני הכיוונים. התוצאה אותה תוצאה.

רוב המתדיינים כבר מזמן התייאשו מאופי השיח וברחו משם,
ההודעה האחרונה היא על התרגשות מישיבה בבית קפה. מי הבריח את מי?
למה מפריע לכן שאנחנו מדברות על זה כאן? מה כל כך נוראי בשיח שלנו?
אני יודעת שהוא נוגד לדעה הרווחת בחברה, אבל אם תבדקו את האתר הזה לעומקו, זאת בדיוק המהות שלו. מקום שבו אנשים בודקים עמדות שונות מהנורמה.
לוגיקה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי לוגיקה* »

מצטערת, אין לי זמן כרגע לפרט מה בשיח שם הבריח אותי (וכנראה שגם רבים אחרים שהיו שם בהתחלה), אני יכולה רק להגיד מה לא - לא העמדות השונות. לא זו הבעיה. גם אני אוחזת בעמדות שונות מהרווח בכל מיני נושאים (ומסתמא, גם רבים אחרים פה באתר). עמדות חריגות הן לא הדבר שיבריח אותנו.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Page ... D7%9D.aspx

תמרוש רוש, זה בשבילך:
נתוני הלמ"ס מראים שאין תמותה עודפת. כנסו לטבלה ״פטירות של תושבי ישראל, לפי חודש פטירה, 2021-2000״
תיווכחי בעצמך בנתונים. ותראי שהתמותה עלתה באופן פרדוקסלי לחלוטין מאז שיש את החיסון.
שקטה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שקטה* »

לא הבנתי מה הטבלה הזו מראה לגבי 2020 ו2021. הרי כתוב שם שהנתונים לא מלאים עדיין ואין מספר סופי של נפטרים. בבקשה הסבירי.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

אני לא חושבת שאת מסתכלת על הטבלה הנכונה. אם תפתחי את "פטירות של תושבי ישראל, לפי חודש פטירה, 2021-2000״, את תראי שני טבלאות, אם תסתכלי על העליונה שהיא של כל הגילאים והיא טבלה שבה יש שנים וחודשים תראי:
ינואר 2019 - מתו 4,806
ינואר 2020- מתו 4,584
ינואר 2021- מתו, 5,413
תחילת דצמבר התחילו לחסן. עכשיו ברור לי שיהיו כאלו שיגידו שמתו בינואר 2021 יותר בגלל הקורונה, אבל הקורונה הייתה בישראל 11 חודשים ויש כאלו שיגידו שיותר עד שהגיעו החיסונים. אז למה התמותה בינואר היא יותר גבוהה פתאום? זה ממש פרדוקס, היינו כן צריכים לראות את ההשפעה של החיסונים כבר בינואר אם התחילו לתת חיסונים בתחילת דצמבר והיה גם סגר. לא יכול להיות שאחרי כמעט שנה של מסיכות, ריחוק חברתי, סגרים ובידודים, דווקא ינואר הוא הכי גבוה מספרית בתמותה, דווקא בחודש שלפניו התחילו לחסן ובמהלכו הרביצו חיסונים. ולא קונה את ההסבר על המוטציות, שאגב, באופן קצת תמוה התקשורת התחילה לדבר על המוטציות ממש שבוע-שבועיים לפני שהחיסונים הגיעו לישראל. הם לא הפסיקו לפמפם את החדשות עם כתבות על זה, כשלפני כן, המוטציות הוזכרו פעם ב... ולא היו להם בכלל שמות. הוירוס עובר כל שבועיים מוטציה, לא יכול להיות שבטיימינג של לפני החיסונים הוא נעשה יותר מדבק וקטלני, וכמעט שנה שלמה הוא היה סבבה. כאילו המוטציות היו הסחת דעת טובה ללמה החיסון לא יעיל. נחכה לתוצאות של פברואר לראות מה יהיו המספרים, הם עדיין לא עדכנו. יכול להיות שגם מתו הרבה יותר בינואר בכלל לא מהקורונה או החיסונים. יכול להיות שמתו ממחלות לב וסרטן כי לא קיבלו טיפול, יכול להיות שמתו כי מתים יותר בחורף, יכול להיות שמתו מהתאבדויות אחרי הסגר... לא יודעים, הכל השערות. אבל המספרים הם לא מטעמי, הם מטעם המדינה.
מה שמאוד מעניין, זה שאם לוקחים חודשים אחרים רואים שההבדלים בין השנים הם לא משמעותיים מספיק כדי לקרוא לזה מגיפה. גם אל לנו לשכוח שאוכלוסיית הארץ גדלה, כך שהגיוני שמספרית מתים יותר כי גם נולדים יותר ועולים יותר. אני מבחינת נתונים לא רואה מגיפה. לא רואה הצדקה להרוס לכל כך הרבה ילדים את השגרה, את החיים, למוטט משפחות כלכלית ונפשית.
מזמור_לילה*
הצטרפות: 17 מאי 2020, 20:25
דף אישי: הדף האישי של מזמור_לילה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מזמור_לילה* »

לא מטעמי הזדהות עם צד זה או אחר, לדעתי כדאי להעביר את חלקי הדיון שלא נוגע לחיסונים עצמם לדף קורונה מתמודדים, בעיקר לטובת מי שנכנס לפה כדי לקרוא דיון או לקבל מענה לשאלות על החיסון.
מבינה שקשה להפריד, אבל מנסה לחשוב על הקורא/ת שמחפש/ת תשובה או מידע בקשר לחיסון (בלי לסנן כמובן את תוכן וסוג המידע... רק שיהיה בקשר לחיסונים ולא בשאלות כלליות לגבי הקורונה).
שקטה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שקטה* »

לוקח זמן עד שהחיסון באמת משפיע על המספרים האלה כיוון שמרגע תחילת המבצע ועד שמקבלים את שתי המנות ועובר שבוע מאז המנה השניה כבר עובר כחודש. ועד שמספיק אנשים מתחסנים כדי שבאמת תהיה הגנה גם עובר זמן.

את "לא רואה מגיפה" כי ננקטו אמצעי זהירות כדוגמת מסיכות, ריחוק, סגרים, הרבה פחות אירועים המוניים וכדומה. ללא כל אלה המספרים כנראה היו אחרים. אגב הסגרים לדעתי מפחיתים את מספר המתים מתאונות דרכים ותאונות אחרות כי אנשים פחות נוסעים ומסתובבים. בוודאי זה גם מפחית תמותה ממחלות מדבקות אחרות כדוגמת שפעת כי אנשים פחות באים במגע. כך שאם יש יותר מתים מקורונה אבל פחות מסיבות אחרות נוצרת תמונה כאילו אין מגיפה כשלמעשה ללא הסגרים, הריחוק והיעדר האירועים ההמוניים היית רואה מספרים גבוהים ייתר.
בכל אופן יש לי תחושה שבכל מקרה תמצאי דרך לפרש את הנתונים לפי תפיסתך... גם הבדל של 1000 איש בין חודש לחודש לא נראה לי מספיק משמעותי כשהוא נוגע רק לחודש אחד ספציפי שעליו יש לנו נתונים כדי להסיק ממנו משהו.
לוגיקה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי לוגיקה* »

זה מה שהלמ"ס אומרים על נתוני התמותה:
https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/ ... 390/[po]05 20 390b[/po].pdf?fbclid=IwAR3TrUY5e6LgeD1DlWEe5FPvJmLTedfZ9wLcq6tn FYC6jPstQUNdGJrDbg
לוגיקה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי לוגיקה* »

היינו כן צריכים לראות את ההשפעה של החיסונים כבר בינואר אם התחילו לתת חיסונים בתחילת דצמבר
נתניהו קיבל חיסון ראשון ב-20 בדצמבר. כך שאפילו המחוסן הראשון בארץ היה מחוסן רק לקראת סוף ינואר. המחוסן הראשון! והנפטרים רובם נדבקו כמה שבועות קודם. איך את מצפה לראות השפעה של החיסונים על התמותה בינואר?
קארן*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי קארן* »

איך את מצפה לראות השפעה של החיסונים על התמותה בינואר?
כשלא שוללים נזק מהזריקה הראשונה כך רואים השפעה.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

את אומרת שלוקח זמן עד שהחיסון משפיע, אבל פרסמו שכבר אחרי הזריקה הראשונה יש כביכול השפעה באחוזים מסויימים, אז כן צריכה להיות ציפייה שהמתים והחולים ירדו, וההיפך קרה. תוסיפי לזה שגם היה סגר, אז איך רואים לפי הנתונים יותר מתים וחולים?
שוב, יש פה סתירה מאוד גדולה, איך בחודשים שלפני ינואר בלי סגר ובלי אפילו חיסון ראשון והקפדה על הנחיות ראית פחות מתים וחולים? מה קרה בדיוק? הקורונה החליטה להתחכם ולהיות קטלנית יותר דווקא כשמצאו לה חיסון? או שאולי החיסון הרג הרבה אנשים?
אני באמת שואלת ורוצה להבין.
"אגב הסגרים לדעתי מפחיתים את מספר המתים מתאונות דרכים ותאונות אחרות כי אנשים פחות נוסעים ומסתובבים."
בהתחלה גם חשבתי כמוך, ואולי זה נכון לישראל. איפה שאני נמצאת יש עלייה במקרי ההתאבדויות, עלייה בתמותה בגלל מנת יתר, ועלייה במקרי המוות בגלל סרטן, שבץ והתקפי לב כי אנשים לא מגיעים לקבלת אבחון וטיפול בזמן.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

https://mobile.mako.co.il/news-lifestyle/[po]2021 q1[/po]/Article-0fe0fbe7787f671027.htm

מחקר שמדבר על "יעילות הזריקה הראשונה". שוב, לא אני אמרתי. אלו דברים שמפרסמים בכל ערוצי התקשורת. אפילו שזה לא יעיל ב 100% אחרי הזריקה הראשונה, מן ההיגיון שתהיה ירידה מסוימת או לפחות בלימה.
מיכל_השושנית*
הצטרפות: 10 מרץ 2021, 03:08

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מיכל_השושנית* »

ציפור עם כנפיים ירוקות
את נשמה טובה עם הגיון בריא ויכולת מעולה לנתח מידע ולהסיק מסקנות.
מי שאת מתווכחת איתה זו שתולה של הצד הנגדי שתפקידה לבזבז את האנרגיה שלך ולהגחיך אותך.
את יכולה לראות את זה בתוכן שלה וגם בכינוי המתנשא שבחרה לעצמה כאילו היא קול ההגיון ואת טיפשה סתומה.
שולחת לך אהבה וחיבוקים
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

מיכל השושנית, תודה רבה לך על המילים החמות והתמיכה.
אני מאוד ממליצה לצפות בסרטון החשוב הזה על החיסונים, חידש לי הרבה דברים:

https://www.bitchute.com/video/ko3QB8YaiWhM/
לוגוקו*
הצטרפות: 10 מרץ 2021, 07:28

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי לוגוקו* »

אבל פרסמו שכבר אחרי הזריקה הראשונה יש כביכול השפעה באחוזים מסויימים, אז כן צריכה להיות ציפייה שהמתים והחולים ירדו
תשמעי, יקרה. גם לפי התחזיות האופטימיות ביותר אף אחד לא ציפה שההתחסנות שהייתה בצעדיה הראשונים בינואר תשפיע על אחוזי התמותה (תמותה!) כבר בינואר. תמותה באה כמה שבועות אחרי הידבקות. זה פשוט לא הגיוני.
עכשיו בפרספקטיבה של זמן כן אפשר לראות את ההשפעה הדרמטית של החיסון על אחוזי התמותה בקרב מתחסנים. זה מובהק לגמרי ומעבר לכך.

לגבי הכינוי, מקבלת את הביקורת, זו הייתה היסחפות לא נחוצה. שיניתי. וזה שאני שתולה - תודה, לוקחת כמחמאה. וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ. מאחלת גם לך ולכולן. אמן ואמן.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

"אף אחד לא ציפה שההתחסנות שהייתה בצעדיה הראשונים בינואר תשפיע על אחוזי התמותה (תמותה)"
עובדתית זה לא נכון, התחילו לחסן ב 9 לדצמבר, וזה היה בכמות של עשרות אלפים ביום. אל לנו גם לשכוח שעד החיסונים נדבקו גם לא מעט אנשים, שהם כבר פיתחו חסינות ולא היו זכאים לחיסון. תיעדפו רק את מי שלא נדבק בקורונה ונתנו חיסונים בקצב. אני זוכרת שדיברו על 100,000 איש ביום.
" תמותה באה כמה שבועות אחרי הידבקות. זה פשוט לא הגיוני"
מסכימה, ולכן, אם התחילו לחסן בתחילת דצמבר, לא הגיוני שכל כך הרבה מתו בינואר מקורונה אם בנוסף היה גם סגר שהיה אמור למנוע תחלואה ותמותה.
"עכשיו בפרספקטיבה של זמן כן אפשר לראות את ההשפעה הדרמטית של החיסון על אחוזי התמותה בקרב מתחסנים. זה מובהק לגמרי"
אין נתונים מובהקים, ההיפך מדברים על להמשיך לעטות מסיכה, ריחוק חברתי וכו' למרות שלפי המספרים שלהם 5 מיליון קיבלו כבר את החיסון, אבל יש רק ירידה קלה במקדם ההדבקה.
יכול להיות שכולם כבר הגיעו לחסינות עדר כי הקורונה פה מעל שנה, והיו בטוח יותר הדבקות ממה שדיווחו ודגמו, הרי לא ערכו בדיקות קורונה לכל אוכלוסיית ישראל כל יום. יכול להיות שמספרים לנו שהם במגמת ירידה כי רוצים שאנשים ימשיכו להתחסן כדי שלא יזרקו את כל מנות החיסון שנרכשו וימשיכו בניסוי, וגם כדי שעוד חצי שנה אנשים יעמדו שוב בתור לקבל עוד חיסון. וככה כל חצי שנה, כמו שאת הולכת לשיננית, תלכי גם לקבל חיסון שאין לך מושג מה ההשלכות שלו על הבריאות שלך לטווח הארוך. חיסון שאולי יכול למנוע קורונה, אבל ליצור מחלות אוטואימוניות, סרטן ודלקות בשרירי הלב ועוד מיני מרעין בישין שיספרו לך ש"אין כל קשר לחיסון", ולכי תוכיחי שיש. וגם אם תוכיחי, נשארת עם הבעיה לבד, כי פייזר לא תיקח אחריות. הם פטורים מאחריות.
בקיצור, אני בוחרת לקחת אחריות על הבריאות שלי, לא לתת לשום פחד או פרופגנדה לשחק לי עם הראש.
להאמין בבורא עולם שיצר לי מערכת חיסון שהיא מושלמת ויותר חזקה וחכמה מכל חיסון או תרופה שיצרה יד אדם במעבדה.
לגבי אם את שתולה או לא, זה לא משנה לי, אני בחרתי להמשיך בדיון עבורי, וגם לטובת אחרים פה. למרות שמפאת חוסר זמן אני לא חושבת שאמשיך לכתוב פה הרבה.
אני שולחת לכולם אור ואהבה, גם אם לא נסכים על דברים, אני בוחרת בשיח מכבד ואהבת חינם, ומאחלת לכולם בריאות איתנה.
לוגוקו*
הצטרפות: 10 מרץ 2021, 07:28

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי לוגוקו* »

התחילו לחסן ב 9 לדצמבר
לא, התחילו לחסן ב-20 בדצמבר. בתחילת ינואר רק ראשוני-ראשוני המתחסנים הגיעו לרמת ההגנה הראשונית של שבוע אחרי מנה ראשונה. ואילו הנפטרים של ינואר רובם הגדול נדבקו בדצמבר ולפני. החישוב שלך פשוט לא עובד.

אם התחילו לחסן בתחילת דצמבר, לא הגיוני שכל כך הרבה מתו בינואר מקורונה אם בנוסף היה גם סגר שהיה אמור למנוע תחלואה ותמותה
אלו שני נושאים נפרדים. לגבי החיסון זה כאמור לא רלוונטי. הוא לא יכול היה להשפיע על נתוני תמותה כבר בינואר. לגבי הסגר לצערי אני מסכימה איתך שהוא לא היה יעיל כמו קודמיו :-( לא אכנס לדיון על זה, איך ולמה, כי אני רוצה להתמקד בשאלת החיסונים.

אין נתונים מובהקים
יש נתונים מובהקים לגמרי. בקרב קבוצת הגיל שחוסנה ראשונה - ירידה דרמטית בתמותה. בקרב קבוצת הגיל שחוסנה אחר-כך - גם ירידה מרשימה. מחכים לראות נתונים מקבוצות הגיל הבאים. בינתיים בקרב הצעירים המגפה עדיין מכה בכל עוז :-( ועם זה - גם בתמונה הכללית כבר מזמן ניכרת בלימה של העלייה המטורפת שהייתה. טפו-טפו-טפו, כבר הרבה זמן לא ראינו את המספרים האיומים האלה של 50 מתים ליום ויותר, כמו שהיה בינואר. ב"ה, ב"ה, ב"ה שחלק מחוכמתו לבשר ודם, ב"ה שהצלחנו להשיג חיסונים כל כך כל כך יעילים.

(אגב, אני מודה מקרב לב לא רק למדענים של היום אלא גם לאלה שלפני מאות שנים. ממש מרשימה אותי עמוקות הענווה שלהם, הנכונות שלהם ללמוד טכניקות ריפוי עממיות מפשוטי העם, לעשות עליהן ניסויים ולקבל שזה עובד ומומלץ. תודה לכם על הפתיחות ועל ההסכמה להתבונן ולהקשיב, שבזכותן עלה בידכם לפתח כלי מוצלח כל כך, ברוכים תהיו.)
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

אני מודה מקרב לב לא רק למדענים של היום אלא גם לאלה שלפני מאות שנים.
ממליצה לקרוא את המאמר (הלא קצר) הזה, מלפני יותר מחמישים שנה.
https://www.marxists.org/subject/women/ ... itches.htm
יש בו פירוט על ההיסטוריה של הרפואה, יכול להיות שאחרי שתקראי אותו, פחות תודי להם.
ציטוט לדוגמא:
In the judgment of Oliver Wendell Holmes, Sr., himself a distinguished physician, if all the medicines used by the “regular” doctors in the US were thrown into the ocean, it would be so much the better for mankind and so much the worse for the fishes.
מאמר_מעיתון_הארץ_היום*
הצטרפות: 11 מרץ 2021, 01:01

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מאמר_מעיתון_הארץ_היום* »

פרופסור רהב, פשוט תגידי כמה פייזר שילמה
איתי רום
10/03/2021 | 20:00
ב–4 בפברואר התכנסה ישיבה במשרד הבריאות בנושא חיסוני הקורונה. פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ב"שיבא", אמרה שם כי ללא חיסון הילדים לא נתגבר על המגפה והמליצה "להציע לפייזר לעשות את הניסוי בילדים בישראל".
הציטוט הזה, שנשמע סנסציוני למי שאינו מבין במחקר רפואי, עורר עליה מתקפות חריפות ברשת מצד מתנגדי החיסונים. בין היתר נטען כלפיה, כי קיבלה כספים מחברת פייזר יצרנית החיסונים. כשרהב נשאלה על כך, היא הגיבה בביטול: "שיסתכלו בתלוש המשכורת שלי. זה מגוחך".
טענות מגוחכות אצל מתנגדי החיסונים אפשר למצוא בשפע, אולם דווקא הטענה כי הרופאה הבכירה קיבלה כספים מפייזר איננה אחת מהן. כספים כאלה אכן שולמו לה, תמורת ייעוץ והרצאות (לא בנושא חיסוני הקורונה). המידע הזה נחשף בתחתית מאמרים שפירסמה בכתבי־עת רפואיים, שכן אלה מחייבים את המחבר להצהיר על כך.
הבעיה היא, שהמידע לא נמסר לציבור שנחשף להמלצותיה המקצועיות בעיתונות ובטלוויזיה. רהב לא חשה צורך לספק גילוי נאות, ונראה שהמראיינים שלה אינם מודעים לעניין.
האם משמעות הדבר היא, שרהב בהכרח מטה את שיקוליה לטובת החברה שמשלמת לה? ממש לא. אבל הקשר הכלכלי מציב אותה בניגוד עניינים פוטנציאלי. המצב הזה צריך לכל הפחות להיות מונח על השולחן, אך בישראל הקשרים הכספיים בין הרופאים לחברות התרופות נשמרים תחת מעטה ערפל סמיך.
רהב איננה יוצאת דופן. רופא בכיר אחר, שדיבר בוועדה בכנסת בעד החיסונים לסרטן צוואר הרחם, לא טרח לגלות לח"כים שהוא קיבל כספים מיצרניות החיסונים MSD ו־GSK. כשפניתי אליו, הוא מסר את ההסבר הבא: "אני מוסר גילוי נאות במקום שזה מקובל, כמו בהרצאות לרופאים. כשאני הולך לקנות בסופר אני לא מצהיר על ניגוד אינטרסים". כך מתייחס רופא בכיר לדיון על מדיניות החיסונים בבית הנבחרים.
תגובות מתגוננות בסגנון הזה נפוצות אצל רופאים. כשפניתי לרהב בנושא, היא הביעה ממש עלבון: "עשרים שעות בשבוע אני יושבת בהתנדבות בוועדות ובדיונים על הקורונה, אז לבוא ולדבר אתי על כסף?" אפשר להבין אותם. כשאדם עוסק בהצלת חיים, מסתפק במשכורת ממשלתית ומנדב מזמנו לטובת הציבור, קשה לו לשמוע טענות כי הוא מונע על ידי כסף. אלא שמחקרים רבים הוכיחו, כי כסף עלול לייצר הטיה בשיקולי רופאים, במודע או שלא.
איש לא היה מקבל מצב, שבו עיתונאים העוסקים בקורונה מבצעים במקביל עבודות בתשלום בעבור פייזר ולא מגלים לנו את זה — ואלה בסך הכל עיתונאים. לדברים, למעשים ולהחלטות של הרופאים יש השפעה ישירה על בריאות הציבור, לפעמים בענייני חיים ומוות. בוודאי לאלה שמייעצים לממשלה בקביעת מדיניות. לכן זכותו המלאה של הציבור לדעת כמה כסף בדיוק שילמו להם בעלי אינטרסים.
פרופסור רהב אמרה לי, שהסכומים שקיבלה "מצחיקים", אבל מנגד הודתה, שבגלל משכורתם הצנועה בבית החולים היא ועמיתיה "צריכים השלמת הכנסה". פרופ' רון דגן, עמית של רהב לצוות המייעץ בנושא החיסונים, קיבל גם הוא בעבר כספים מפייזר וחברות נוספות. לפני כמה שנים, כששאלתי כמה קיבל בדיוק, התקומם: "אני לא מוכן לגלות לך כמה כסף אני מקבל מחברת התרופות, בלי שיהיה חוק כזה".
בארצות הברית יש דווקא חקיקה המחייבת את חברות התרופות בשקיפות, וניתן לגלות בלחיצת כפתור כמה דולרים בדיוק קיבל כל רופא ומאיזו חברה. השקיפות הזאת מאפשרת לבחון אם מדובר בזוטות או בטובות הנאה ממשיות, העלולות להטות את שיקול הדעת. הגיע הזמן לחקיקה דומה גם בישראל.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

לוגוקו, פירסמתי סרטון שמקווה שתספיקי לראות לפני שהוא יצנוזר. אבל הוא התשובה שלי לפוסט האחרון שלך.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

https://hasifot.com/v/997

מחוסנים? אז מה אכפת לכם שאחרים לא?
שיפי*
הצטרפות: 14 מרץ 2021, 05:59

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שיפי* »

לא, הילדים שלי לא מחוסנים. תודה ששאלת.
ואולי לא יהיה כל כך אכפת לי שאחרים לא מחוסנים, אם הם יואילו לענוד על עצמם תג 'לא מחוסן', כדי להשאיר לי את הבחירה אם לתת להם שירות, אם לקבל מהם שירות, או לשמור על עצמי ועל ילדיי במרחק בטוח. נדמה לי שיש פה עוד אנשים שמאמינים בשקיפות ובחופש הבחירה של הפרט.
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

האם משמעות הדבר היא, שרהב בהכרח מטה את שיקוליה לטובת החברה שמשלמת לה? ממש לא.
איך הוא כל כך בטוח במסקנות שלו?
זה מזכיר לי שבדף על הקורונה מישהו טען שאמנם ביל גייטס יצר מונופול בעולם המחשבים, שאפילו הוא נתבע על זה, עדיין הוא מאמינים שהוא עבר שינוי רוחני, והוא עכשיו בקטע של רק לתת.
יש לי הרגשה שאותו אדם לא מודע שבשנת 2020 התורם הגדול עדיין הצליח להגדיל את הונו.
כסף ומעמד מעוור אנשים.

אם הם יואילו לענוד על עצמם תג 'לא מחוסן',
יש לך רעיון לאיך יראה התג? אולי בצורה של כוכב עם שש קודקודים? אולי צבע צהוב שיבלוט יותר?
ומה עם כאלו שלא מחוסנים, כי בגלל מצבם הרפואי לא יכולים? חשבת עליהם?

נדמה לי שיש פה עוד אנשים שמאמינים בשקיפות ובחופש הבחירה של הפרט.
אולי כדאי קודם לבקש מהממשלה להיות שקופים, ולא להחביא את הפרוטוקולים של הדיונים ל 30 שנה.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

"אם הם יואילו לענוד על עצמם תג 'לא מחוסן', כדי להשאיר לי את הבחירה אם לתת להם שירות, אם לקבל מהם שירות, או לשמור על עצמי ועל ילדיי במרחק בטוח. נדמה לי שיש פה עוד אנשים שמאמינים בשקיפות ובחופש הבחירה של הפרט."

את רוצה להגיד שעד שהחיסון הגיע לא נתת וקיבלת שירות, ורק הסתגרת מפוחדת בבית?
ועוד שאלה, עכשיו כשעשית את החיסון, את לא חושבת שאת מסכנת את הילדים שלך? כי את עדיין יכולה להפיץ את זה למרות שאת מחוסנת.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

"נדמה לי שיש פה עוד אנשים שמאמינים בשקיפות ובחופש הבחירה של הפרט.
אולי כדאי קודם לבקש מהממשלה להיות שקופים, ולא להחביא את הפרוטוקולים של הדיונים ל 30 שנה"

לגמרי, והייתי מוסיפה גם שבנוסף לפרוטוקולים יראו לציבור את ההסכם עם פייזר בשקיפות, ובלי לצנזר ולהסתיר מידע. למה חלקים ממנו מושחרים?
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

https://israel-news.co.il/archives/24934
התלונה שהוגשה בשבוע שעבר לבית הדין בהאג בגין הפרת קוד נירנברג של ממשלת ישראל, התקבלה. כעת מחכים להחלטה

מדינת ישראל שהוקמה בעקבות מלחמת העולם השניה, נחקרת בהפרת קוד נירנברג שגובש לאחר ניסויים שנעשו במלחמת העולם השניה.
מדהים.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

עושים עבודת קודש עם התביעה.
עכשיו קראתי שבית סוהר במסצ'וסטס מציע לאסירים הפחתה בעונש בתמורה לכך שיתחסנו. מעניין אם הם מבינים, שאולי הזריקה הזו הולכת לקצר להם את החיים והם לא יזכו מההטבה
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלוני* »

קצת סבלנות ויצא סרטון הטוען את ההפך.
קארן*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי קארן* »

רופאים בעולם מתריעים מפני הסכנה בחיסון
ציפור, הקישור הוא אותו קישור כמו הנדסת תודעת הציבור תוכלי לתקן או להוסיף את הסרטון המתאים? תודה @}
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

https://youtube.com/watch?v=3dB8ZAuV6q8&feature=share

ראיון עם ד"ר יצחק וורפגט על הקורונה בהיבטים פסיכאטריים ועל הניסוי של פייזר.
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי למ* »

לפי מה שהוא כותב
"המדינות שהצליחו לחסן מיליוני אנשים ‫תוך שבועות ספורים כמו בריטניה, ישראל וארצות הברית, ללא ספק יתחילו לסבול ‫משיפוע תלול במקרי הקורונה בשבועות הבאים, שיפוע תלול זה של ‫מקרי מחלה קשים הוא בלתי נמנע."

אז אני מבינה שאם יעברו כמה שבועות והכל ימשיך להיות בסדר אפשר להסכים שהחיסונים הם מתנה לעולם ולהרגע.
(ולהיפך חלילה)

אז נותר רק להמתין ולקוות לטוב בע"ה :)
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

"אז אני מבינה שאם יעברו כמה שבועות והכל ימשיך להיות בסדר אפשר להסכים שהחיסונים הם מתנה לעולם ולהרגע.
(ולהיפך חלילה)"

הבעיה שכבר בינואר מאז שהתחילו לחסן מתו יותר אנשים מכל חודש אחר מתחילת ה"מגיפה". אפילו לא מנסים להסתיר את הנתון הזה מה צי-בור. אבל מה כן אומרים לו? שמתו בגלל הקורונה, חס וחלילה בגלל החיסונים, אין קשר, קורה שאנשים סתם מתפגרים שנייה אחרי שהם קיבלו חיסון...
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

זה מבלי לדבר על מה הולך לקרות לטווח הארוך? מאיזה מחלות אנשים שקיבלו את החיסון יסבלו? מן הסתם את הקשר בין החיסון למחלות לטווח ארוך יהיה מאוד קשה להוכיח כבר. אף אחד לא מבין את הדברים האלו לעומק. לא יודעים לכמה זמן החיסון עובד ומה ההשפעה שלו על הבריאות הכללית של הבנאדם.
מישהו יכול לענות לכמה זמן ה RNA נותן פקודה לתא להמשיך לייצר את החלבוני ספייק שגורמים לגוף לייצר את הנוגדנים? כי למדענים של פייזר ומודרנה אין תשובה. אין להם גם תשובה לאיך זה משפיע בכללי על כל תא בגוף שלנו לטווח הארוך.
זה ממש בגדר הניתוח הצליח אבל החולה מת, כי אולי זה מציל מקורונה ויהרוג מדברים אחרים.
הלוואי שאני טועה, הלוואי!! כל כך הרבה אנשים שיקרים לי התחסנו אחרי שנכנעו ללחץ ולתעמולה.
לא רוצה להיות צודקת, רק רוצה בריאות לכל עם ישראל וליקרים לי.
אני מאוד אשמח שאת תהיי הצודקת ואני אהיה זו שטועה. הלוואי.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

https://www.youtube.com/watch?v=Rczq52JEETE

בכירי משרד הבריאות מודים בבעייתיות של הבדיקות לקורונה, בלי לדעת שהם בשידור...
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

המנהל הרפואי הראשי של מודרנה מודה: "mRNA משנה את הדנ"א"

טל זקס המנהל הרפואי של חברת התרופות מודרנה, יצרנית ההזרקה הטכנולוגיה הניסיונית של mRNA, מאשר כי "הזרקת mRNA ל- COVID-19 יכול לשנות את הקוד הגנטי, או ה- DNA שלך"
  • צבי סרוסי | ו' בניסן תשפ"א | יום שישי 19 במרץ 2021 | מערכת ישראל ניוז)
זקס קורא לזה "פריצה לתוכנת החיים". בדקה הראשונה בסרטון המצורף לכתבה, אומר זקס: "אנחנו חיים את המהפכה המדעית הדיגיטלית הפנומנלית הזו, ואני כאן היום כדי לומר לכם, שאנחנו בעצם פורצים לתוכנת החיים, ושם אנחנו חושבים על מניעה וטיפול במחלות". זקס חוזר ואומר שהם במודרנה חושבים על זה כמו מערכת הפעלה, בציון המילים "מערכת ההפעלה שלנו".
https://israel-news.co.il/archives/25085
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

עוד מהכתבה שציפור קישרה, על מה המשמעות של התעסקות עם הגנים:
״כלומר הפרט או הנושא, שינו כעת את הגנום שלהם למה שהמדענים קידדו. הפרט או הנושא אינם עוד בריאתו של אלוהים אלא בריאת האדם, כלומר הפרט או הנושא יכולים להיות מושא לפטנט.״

ושאנשים ניסו להזהיר מהאפשרות האלו, קראו להם משוגעים. מי שמשוגע, הם המדענים שמנסים לשבש את הקסם הזה שנקרא חיים.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

"ושאנשים ניסו להזהיר מהאפשרות האלו, קראו להם משוגעים. מי שמשוגע, הם המדענים שמנסים לשבש את הקסם הזה שנקרא חיים."

כל כך נכון. מה שמרתיח במיוחד זה שכל מי שמדבר על זה הוא אוטומטית נתפס כאיזה קונספירטור, כאילו זה משהו שלקוח ממדע בדיוני ואנחנו מדמיינים את האפשרות הזו גם כשברור לכולם שהיא קיימת מבחינה טכנולוגית. אין לאנשים הפשוטים וגם המתוחכמים והמשכילים את ההבנה שאסור לסמוך על בני אדם. העם הגרמני שהיה עם נאור ומתקדם, הצמיח את הנאציזם שרצח המונים בשיטתיות. איך אפשר לסמוך על הכוונות של המדענים או אנשים חכמים כמו ביל גייטס? אנשים בעלי חוכמה וכישרון בהכרח ינצלו את כישרונותיהם לטובת האנושות?
כולם חושבים שהכל נעשה לטובתם וסומכים על המדענים, סומכים על הממסד, סומכים על מה שמדווחים להם בחדשות, ולא עוצרים לשאול שנייה האומנם?
טכנולוגיה תמיד נתפסת כדבר חיובי, כדבר מקדם, כדבר שיוביל את החברה והאנושות קדימה...
לא חושבת שזה כך בעידן שלנו יותר, ובמיוחד לא כשמתערבים בבריאה ולא מכירים בבורא. זה אסון.
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

כל כך נכון. מה שמרתיח במיוחד זה שכל מי שמדבר על זה הוא אוטומטית נתפס כאיזה קונספירטור, כאילו זה משהו שלקוח ממדע בדיוני ואנחנו מדמיינים את האפשרות הזו גם כשברור לכולם שהיא קיימת מבחינה טכנולוגית.
הנה כמה דוגמאות:
https://www.hayadan.org.il/[po]claims answers corona vaccine[/po]
״קיימת שמועה שחיסוני ה- mRNA יכולים לשנות את הקוד הגנטי של בני-האדם. אין רחוק מזה, ועכשיו שהבנתם את הביולוגיה מאחוריהם, אתם יכולים גם להבין למה״.

https://www.midaat.org.il/articles/dise ... -vaccines/
עכשיו, כשאנו מבינים כיצד פועל החיסון, אנו יכולים גם להבין כי הוא אינו יכול לגרום לשינוי גנטי.

https://www.maariv.co.il/corona/corona- ... cle-819454
בוא נפריך 'פייק ניוז': החיסון חודר ל-DNA?
"שטות. אין דבר כזה, מי שמכיר ביולוגיה יודע שה-RNA מפעיל חלבון ,הוא לא נכנס ל-DNA ולא יכול לשנות את הגנטיקה".

ובכתבה שציפור קישרה כתוב:
כאשר משנים שורת קוד או מציגים שורת קוד (הכוונה לדנ"א), הקוד או הדנ"א משתנים לאחר מכן....
...מה גורם לתאים/לגוף לייצר אנזימים/חלבונים נחוצים? זקס עונה על כך באומרו, הקוד הגנטי או הדנ"א. אז, mRNA צריך לשנות קוד גנטי או את ה-DNA בגוף, כדי לייצר את החלבונים של COVID-19 לגוף לעלות תגובה חיסונית.

בגדול, נשמע כמו סרט מדע בדיוני גרוע, שממש לא בא לי להשתתף בו.

טכנולוגיה תמיד נתפסת כדבר חיובי, כדבר מקדם, כדבר שיוביל את החברה והאנושות קדימה...
הזכרת לי ציטוט של בינג'מין הוף, מתוך הטה של חזרזיר: "למרבה הצער, דבר אחד המערב לא ייבא מהמזרח והוא האמונה הסינית המסורתית, הגורסת שמדע, מוסר ורוחניות צריכים ללכת יד ביד; שהמדע ללא מחשבה מוסרית ושיקולים רוחניים איננו מדע שלם, אלא צורה של שיגעון."
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

הזכרת לי ציטוט של בינג'מין הוף, מתוך הטה של חזרזיר: "למרבה הצער, דבר אחד המערב לא ייבא מהמזרח והוא האמונה הסינית המסורתית, הגורסת שמדע, מוסר ורוחניות צריכים ללכת יד ביד; שהמדע ללא מחשבה מוסרית ושיקולים רוחניים איננו מדע שלם, אלא צורה של שיגעון."

ציטוט חזק, תודה נכדה!
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

דברים שהורים חייבים לדעת על הניסוי של פייזר בילדים - סקירה מקיפה של "עיתונות אזרחית" (עם קצת תובנות שלי):

■ אוכלוסיית המחקר מונה 2,259 ילדים. מחציתם מקבלים פלסיבו -> אלה 1,110 ילדים שנבדקים באמת.

■ תופעות לוואי שמתרחשות למשל 1:2000, 1:3000, 1:100,000 - לא ניתנות לזיהוי במהלך המחקר.

שימו לב! במצב כזה הדרך אל הטענה: "לא קשור לחיסון" קצרה ביותר, שהרי במחקר פייזר זה לא התגלה.

שימו לב! במתן המוני למיליוני ילדים, תופעה של 1:5000 מייצרת מאות של ילדים עם אותה תופעה שלא התגלתה. רק בתופעה אחת שלא התגלתה.

■ פייזר מציעה לקבוצת הביקורת את החיסון בתום הניסוי (כמו שעשתה במבוגרים). דבר זה מונע את האפשרות לבצע השוואה לקבוצת הביקורת במעקב ארוך הטווח. האם יש מה להסתיר בטווח הארוך שלא רוצים שייבלוט?

==========='
הסיכון מהחיסון לעומת החיסון מהנגיף לילדים עד גיל 19 (זכרו, ככל שיש יותר מספרים אחרי הנקודה, זה קטן יותר!) :

■ לפי הערכה מוגזמת של ה- CDC שיעור ההידבקות (לא תמותה!) של ילדים עומד על 0.00003%. בארץ הרוב הם אסימפטומטיים. כלומר ללא מחלה, רק נשאים. לא חולים.

■ סיכון של 0.19% למחלה/הפרעה במע' העיכול לעומת 0.00003% להידבק בנגיף.

■ 0.045% סיכון למחלה/ הפרעה בכלי הדם מול 0.00003% סיכון להידבקות.

■ 0.0003% סיכון לעיוורון מול 0.00003% להידבק. העיוורון גבוה פי 10 מאשר ההידבקות.

עכשיו תקשיבו טוב: מוות! 0.002% סיכון למוות. הנתון של ה- CDC הוא רק להידבקות! זה כנראה מסוכן פי 1000 מהנגיף עבור ילדים, אבל תרגמו את הנתון למספרים:

לפי נתוני הלמ"ס, נכון לסוף 2019 חיים 3.011 מיליון ילדים בארץ בגילאי 17 ומטה. נניח שחלקם כבר חוסנו. נתפרע ונגיד שנותרו "רק" עוד 2.5 מיליון ילדים.

0.002% הם 5,000 ילדים נפטרים!

עכשיו תשוו לנגיף "קץ האנושות": כמה ילדים נפטרו מהנגיף? וקבלו את התשובה.
============'

■ באשר לטיעון ש "זה כדי לא להרוג את סבתא" - נטען במאמר ובצדק: סבתא כבר חוסנה! אם השיקוי עובד - איפה הבעיה? אם הוא לא עובד - למה אתם משקרים שהוא עובד?

חובת קריאה!

https://ie2020.net/%D7%94%D7%9E%D7%90%D ... %95%D7%9F/

=========='

קורונה - עובדות
https://t.me/FactsOfCorona
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

מתוך הטוויטר של דר' אמיר שחר:
"גם אני בכיתי איתו"
סיפור עצוב, אמיתי, מאתמול.

קרה לי משהו בימי קורונה: נעשיתי ידוע. מימי לא הופעתי בתקשורת, לא דיברתי ולא הצטלמתי. וניהלתי חדר-מיון שקרו בו מאות אירועים דרמטיים ומתוקשרים. באו ימי קורונה, ומשהו בבטן אמר לי "צא": לא יכול להיות שכך מנהלים את המשבר.
בפחד ובהפחדה, בבורות ובחוסר-פתיחות, בצרות אופקים וללא שקלול סיכונים. ועוד ועוד ועוד.

אז הזמינו אותי לדבר ברדיו ובטלויזיה וברשתות וכתבו עלי. לא חשוב. אבל החשיפה הביאה רבים, שביקשו סתם עזרה, ולא מצאו אותה אצל אף-אחד - לפנות אלי. הסיפור:

מעיר רחוקה התקשר זוג למרפאתי וביקש לבוא.
קופ"ח. הם מבוטחים ואני רופא. בא הזוג. בשנות הארבעים, והאישה אומרת: שמענו אותך. ראינו אותך. מאמינים רק לך. והבעל, מאחורי המסיכה, בוכה.

מה? ספר.

אומר האיש: יש לי פציאליס (דלקת ושיתוק של עצב הפנים) ומסיר את המסיכה.

אמת. תמונה קלאסית של המחלה.
כבר שבוע, אומר האיש.

ומוסיף: לפני 10 שנים היה לי אותו הדבר. החלמתי. וחזר לי.
"חוסנת?" שאלתי.
לא, הוא עונה. ובוכה.
אני לא יכול להתחסן עכשיו. נכון?
"נכון" אני עונה.

אסור לי להתחסן, ולא יתנו לי לחזור לעבודה
(חברה ציבורית ענקית וחשובה) אני יכול לעשות מטוש, אבל לא נותנים לי, רוצים שאתחסן. אני פוחד. "אבל אף רופא לא מוכן לכתוב לי שאסור לי להתחסן". ובוכה. וגם אשתו.

נצבט לי הלב.

רשמתי לו תעודת מחלה עם המלצה ברורה האוסרת עליו להתחסן בחודשים הקרובים. לחצתי את ידיהם (גם אני לא מחוסן. מסיבות בריאותיות אם מישהו מתעניין). נסעו בחזרה לעיר הרחוקה עם תעודת המחלה. סיפרתי לקרוביי ובכיתי.

מוקדש למר יולי אדלשטיין, לסגנו מר קיש, לפרופסורים חזי לוי, גמזו, נחמן אש וברבש, לגב' שרון אלרואי ולכל אלה, ובהם ראשי ערים, רופאים ושופטים שהבינו שהאיש עם הפציאליס אין לו זכויות ואין לו ערך, במלחמתם הקדושה נגד נגיף נשימתי, שהם, וכמעט כולם - כבר מוגנים מפניו.
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

מאת יוסף לברן:

כותבת ד"ר יפה שיר רז מוועדת החקירה האזרחית:

מכירים את המשחק "פרה עיוורת"?
בוחרים משתתף שיהיה ה"פרה העיוורת" ומכסים את עיניו, וכך, בעיניים עצומות, הוא אמור לרדוף אחרי המשתתפים האחרים ולנסות לתפוס אותם.

פרה עיוורת – זה המשחק שמשרד הבריאות משחק איתנו כבר שנה שלמה, ואנחנו, אנחנו הציבור – הפרה העיוורת. רק שבניגוד למשחק, במקרה הזה אין "תורות". אנחנו אלה שממשיכים כל הזמן להיות הפרה העיוורת: רוצים נתוני אמת על כמה נשים הרות כבר התחסנו עד היום?
"לא יודעים", מושכים אנשי המשרד בכתפיים.
רוצים נתונים על כמה מקרי הפלות, לידות שקטות, דימומים בנשים, דלקת רב-מערכתית, דלקת בשריר הלב או בקרום הלב, דום לב, מוות?
לכו חפשו. המקסימום שתקבלו לשורת שאלות מפורטות זו איזו חצי תשובה מעורפלת לשאלה אחת, שמבלבלת יותר ממה שהיא חושפת מידע, ובתוספת "המידע לגבי יתר השאלות אינו קיים".
תסתפקו בדו"ח שזורקים לכם פעם בכמה שבועות, שבו התופעות היחידות שמוצגות הן מינוריות יחסית, הכל יופי טופי, ולמקרי מוות בסמיכות לחיסון אין אפילו זכר.

אז אנחנו בוועדת החקירה האזרחית גמרנו לשחק בפרה עיוורת, והיום שלחנו מכתב נוסף ליועץ המשפטי לממשלה ולשר הבריאות, שברגעים אלו ממש עובר תרגום לאנגלית ויישלח גם ל-FDA ולחברת פייזר, כדי שלא יוכלו יותר להגיד "לא ידענו לא שמענו". המסמך הזה, שהוא למעשה דו"ח מפורט, שעליו עבד צוות הוועדה בשבועות האחרונים ימים כלילות, מבהיר היטב את מקור הפער בין המצגות היפות של משרד הבריאות, שמציגות תמונה אופורית ומושלמת, לבין אינספור הדיווחים ברשתות החברתיות על פגיעות חמורות שהופיעו בסמיכות לחיסון.
בראש ובראשונה, המסמך מפרט את הבעיה המרכזית שמובילה לפער הזה – שיתוק כל מערכות האזעקה האפשריות, שמוביל למעשה לכשל מערכות מוחלט:

1️⃣ היעדר מערכת דיווח שקופה, דוגמת ה-VAERS האמריקאית, שתאפשר לאנשים לדווח באופן חופשי, במילותיהם שלהם, על אירועי תופעות לוואי שקרו להם בסמיכות לחיסון, ולאנשים אחרים – לקרוא בחופשיות את הדיווח שלהם, ללא תיווך של משרד הבריאות.

2️⃣ יצירת "תחליף" בדמות טופס מקוון, שרק נועד למעשה לזרות חול בעיני הציבור והרופאים התמימים, שבטוחים שכן, יש מערכת דיווח – בזמן שהטופס המפוקפק הזה אפילו לא מאפשר למלא פרטים אישיים! כן, שמעתם נכון, אין לכם אפשרות אפילו למלא את השם שלכם בטופס, ובטח שלא טלפון, מייל או את השם של יונת הדואר שלכם, כדי שמשרד הבריאות יוכל לחזור אליכם בחזרה ולבחון את הדיווח שלכם. ולא רק זה, אלא שאם סבלתם מתופעה שלא נמנית על 5-6 האופציות ברשימה המוכתבת, ואתם רוצים לתאר את התופעה, תופתעו לגלות שיש לכם בדיוק 25 תווים לעשות זאת (משהו כמו 3 מלים). עובדה זו הופכת למעשה את טופס הדיווח של משרד הבריאות הישראלי לחסר כל ערך ממשי בפועל, ואף מעלה חשד לכאורה שלפיו, הטופס נועד לאחז את עיני הציבור שישנה מערכת דיווח, כאשר בפועל, אין למשרד הבריאות כל דרך לבדוק את הדיווחים, ומשכך נבנה הטופס, לכאורה גם אין למשרד ולא הייתה לו מראש, כל כוונה לעשות זאת.

3️⃣ השתקת מערכת "מגן אבות ואימהות" בסוף דצמבר – בדיוק, אבל בדיוק כאשר החל מבצע החיסונים בבתי האבות, כאשר מאז הופסקו הדיווחים היומיים על מקרי מוות, אשפוזים והתפרצויות בבתי האבות.

4️⃣ היעדר מערכת מעקב אחר הנשים ההרות – זאת, בניגוד לארה"ב למשל, כאשר למרות שבארה"ב אין המלצה גורפת לנשים הרות להתחסן, ה-CDC וה-FDA הקימו מערכות מעקב וניטור נפרדות עבורן.

5️⃣ היעדר הסברה לרופאים על החשיבות הרבה של דיווח וכיצד לדווח, וכתוצאה מכך, מעדויות של רופאים בפני הוועדה – עולה שחלק גדול מהמקרים של אירועי תופעות לוואי אינם מדווחים על ידם כלל, במקרים רבים הרופאים פשוט אומרים למטופלים שמבקשים לדווח שמה שקרה להם "לא קשור", והם אינם מדווחים, וכפי שעולה מכמה עדויות, גם כאשר רופאים כן דיווחו במערכות הפורמליות על אירועי תופעות לוואי, כולל מוות, התברר שהם לא נרשמו על ידי משרד הבריאות.

6️⃣ בהיעדר מערכת רשמית מוסדרת, ראויה ושקופה מטעם המדינה לדיווח על תופעות לוואי, ולאור הפער העצום שבין היעדר הדיווח הקיים במשרד הבריאות לבין הכמות העצומה של דיווחים שאנו עדים להם ברשתות החברתיות, כמו גם מאות פניות ישירות לוועדת החקירה האזרחית, החל צוות מקצועי של הוועדה באיסוף, רישום וניתוח של תופעות הלוואי המדווחות על ידי הציבור ברשתות החברתיות, ובפניות ישירות לוועדה. זאת, תוך בדיקה קפדנית של אמינות המקור המפרסם, לגבי כל דיווח ודיווח. הצוות החוקר, אשר החל בעבודתו לפני כשבועיים בלבד, אסף, רשם וניתח עד כה קרוב ל-800 דיווחים, ובמסמך מובאים בטבלה מרוכזת הנתונים מתוך ניתוח זה (נדגיש כי מדובר בנתונים חלקיים בלבד, ואנו נמשיך לנתח ולעדכן בשבועות הקרובים).
ציפור_ירוקת_כנף*

שאלות על חיסונים

המשך מאת יוסף לברן:

כפי שניתן להיווכח מהטבלה – ישנם קרוב ל-200 מקרי פטירה, וזאת – רק בבדיקת כ-800 דיווחים על מקרים של תופעות לוואי חמורות. מתוכם, כ-25% הם של אנשים בגילאים של פחות מ-60. כ-15% מהם בני פחות מ-50. 7 מהנפטרים הם בגילאים צעירים – מתחת לגיל 30. כמו כן, בניתוח זוהו 27 מקרים של דלקות בקרום הלב או בעיות לב בגילאים שמתחת ל-60, מתוכם 24 מקרים הם בקרב גילאים צעירים של 17-30. לגבי נושא הדימומים ובעיות במערכת הנשית (כולל כאבים דמויי צירים, איחור במחזור או וסת לא סדירה ועוד) – יש לציין שבידי הוועדה כ-200 דיווחים נוספים שטרם נכללו בניתוח הסופי המופיע בטבלה.

כשל המערכות המוחלט הזה הופך לא רק את הציבור הישראלי לפרה עיוורת, אלא גם את כל שאר העולם, שאנחנו, מדינת המעבדה, אמורים לספק לו את התובנות בשאלה האם החיסון אפקטיבי והאם הוא בטוח. האם בתנאים האלה לדעתכם ניתן להסיק מסקנות כלשהן? האם זה מוסרי כלפי הציבור הישראלי? האם זה מוסרי כלפי שאר העולם?

קראו את המסמך ותגידו לי אם אתם יכולים להמשיך לישון בשקט, כשאתם יודעים שהמטרה הבאה היא הילדים.
נכדה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נכדה* »

כותבת ד"ר יפה שיר רז מוועדת החקירה האזרחית:
כותבת בפירוט עם הסבר מעמיק על הטענות שלהם.
לעומת זאת התקשורת המיינסטרים, מציינים את זה במשפט אחד, ובשני כבר מנסים שהקורא לא התייחסות למשמעות האדירה של זה.
https://www.ynet.co.il/health/article/Hk2mYVkEO
הכותרת: ״תוך חודש: זינוק בהתחסנות נשים בהיריון; מומחה: "אין דיווחים על תופעות לוואי מיוחדות"
כמה משפטים מתחת :
משרד הבריאות לא אוסף נתונים אודות תופעות לוואי בקרב המתחסנות, אולם מומחה מציין: "לא מכיר דיווחים על הפלות או השלכות מהסוג הזה בעקבות החיסון"
נרי*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 15:04

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נרי* »

ואולי לא יהיה כל כך אכפת לי שאחרים לא מחוסנים, אם הם יואילו לענוד על עצמם תג 'לא מחוסן', כדי להשאיר לי את הבחירה אם לתת להם שירות, אם לקבל מהם שירות, או לשמור על עצמי ועל ילדיי במרחק בטוח.
את מוזמנת להשאר בבית, כי גם כ 10% מהמחוסנים עלולים להדביק אותך. אף אחד לא מכריח אותך לתת שירות לאף אחד.
ובכללי, אם את מבוהלת כל כך, טפלי בחרדות שלך ואל תנסי לכפות על אחרים לפעול בניגוד לרצונם כדי להקל על הפסיכוזות שלך.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלוני* »

לא עוקבת אחר כל הכתוב כאן קוראת.קצת פה ושם.
ממילא קיומו של מידע סותר עי מומחים של ממש
משאיר אותי באי בהירות ועם הרבה תמיהות.

אבל לא בגלל זה כתבתי.
אלא רציתי לשתף בכך שצרם לי עד מאוד השימוש במילה פסיכוזה.
לא במקום בעיני.
נרי*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 15:04

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נרי* »

לרצות לסמן אנשים שבחרו לא להשתמש בטיפול ניסיוני כדי שלה תהיה בחירה, זו בעיני פסיכוזה. היא אמנם לאומית, אבל עדיין.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”