שיטת פאולה

רפואה וטיפול אלטרנטיבי באופן טבעי
אנונימי

שיטת פאולה

שליחה על ידי אנונימי »

מדור רצפת האגן

ספרים: "סוד השרירים הטבעתיים" מאת פאולה גרבורג, הוצאת פלג 1982.
"שיטת פאולה - התעמלות השרירים הטבעתיים". מאת איה גולדהמר, הוצאת פרולוג 1995
המלצות על מדריכות/ים בשיטה
  • ראומה, 03-6419597. נפלאה. (בשמת א)
  • יורם אטינגר בפ"ת 03-9218804. (ציפי ס)
  • שושנה קובלסקי, 03-6044434. שושנה מלווה אותי בדרך זו, וכל פעם היא מפתיעה אותי ברגישות שלה וביכולת שלה לקרוא אותי. (עדיאל)
  • שלומית תימן (גילוי נאות - אמא שלי), היא גם תומכת לידה. 08-9761076 (עדיובל)
  • שני צור, רחובות 050-8313532
אתר: https://www.shani-paulamethod.com
קורס דיגיטלי בשיטת פאולה, למניעת דליפת שתן : https://my.schooler.biz/s/16456/shlita-moodaat/1
  • איה גולדהמר, במושב שילת ע"י מודיעין. היא תלמידה של פאולה עצמה וממשיכת דרכה. (ארני ש)
  • שלומית תימן, נעמי שניידר, אורית וונש ויש עוד כמה בשילת. (ארני ש)
  • אדית רוט ממזכרת בתיה. היא מיילדת במקצוע ומעבירה הכנות ללידה לשיטת פאולה וגם אחרי הלידה. (ארני ש)
  • עדה קורן במושב היוגב. היא גם מגיעה הביתה הבנתי בטווח די גדול. אמא שלי היתה מאוד מרוצה ממנה. (קרן אור)
  • אראלה טקומי מבית הכרם בירושלים. מורה מוסמכת מאז 1989 ועבדה עם פאולה עוד בזמן הלימודים. טלפון: 02-6439244. אתר: www.paula-method.area.co.il
  • סמדר נבו מירושלים (רמות). טלפון: 0544893772. אתר: http://paulamethod.blogspot.com
  • יעל טריינין בקריות. מצוינת. 04-8708951 (אלמונית)
  • רחל אשד מכמון 04-9585671.
  • דפנה וולף, חיפה .054-4931812 ממליצה בחום (רונה)
  • יעל אגמון, בזכרון יעקב ובקיבוץ גשר הזיו, 04-6392728, 077-3441032 (ענבל מזכרון יעקב)
  • כוכבה, 03-5289717, ברמת-גן. מעולה. (טליהש)
  • קורין שבת,חיפה - מורה מדהימה ובעלת ניסיון של 30 שנה.מורה בכירה בשיטה ותלמידתה של פאולה, מכשירת מורות בשיטה . 077-5010581
  • גילי כץ ,ירושלים (באתר ידועה כ אמא נמרה) 0542.593212 המלצות ינתנו במייל
  • עידית שביט ממושב קדרון (ליד גדרה)- מאוד מקצועית, קשובה מאוד ועדינה. אחרי כמה שיעורים אצלה שמתי לב פתאום שאני יושבת זקוף בלי להתכוון ובלי להתאמץ- שרירי הגב שלי התחזקו במהירות מדהימה. 054-2343604 (ענבל נתן בר)
  • נגה מרקמן מטפלת בחצור, בשמיר, ואולי בעוד מקומות: 04-6947890 050-7925640.
  • נירה מחולתה: 04-6915991 054-4885166.
אתרים
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

פאולה גילתה שיש קשר בין פעולתם של כל השרירים הטבעתיים הפועלים בגוף, הכל משרירי הפנים - עיניים, אף פה - שעליהם אנו שולטים וכלה בשרירי מערכת העיכול, הרחם הנרתיק השופכה או כל שריר אחר הפועל בצורה טבעתית (להבדיל מהשרירים "הישרים" - שרירי הגפיים למשל.)
מה שעוד גילתה פאולה שניתן לגרום לשרירים טבעתיים לא רצוניים לפעול ע"י הפעלה מכוונת של השרירים בהם אנחנו שולטים - שרירי הפנים למשל.

לכן התעמלות השרירים הטבעתיים היא התעמלות מאוד מינימלסיטית המפעילה את השרירים בהם אנו שולטים, היא נעשית בשכיבה, בתנועות מאד קטנות, והיא מייצרת הרבה קשב לגוף והתחזקות מבפנים.
ארני*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 13:07

שיטת פאולה

שליחה על ידי ארני* »

השיטה עובדת על היכולת של הגוף לעבוד בתגובות שרשרת של קבוצות שרירים חלקים, וכך על ידי הנעה של שריר רצוני ניתן להגיע גם לשירירים לא רצוניים, למשל אלה שסביב כלי דם (מיגרנות) או שרירי יציבה שאינם ניתנים להפעלה בהתעמלות.
שוכבים על הרצפה ומניעים למשל את השרירים סביב העיניים ולאט לאט לאחר אימון מצטרפות קבוצות שרירים נוספות בכל הגוף. כשהגוף ממש לומד את זה מספיק לשכב ולהתחיל ממשהו וככה כל שריר חוזר למקומו וכל מיני בעיות שבכלל לא הייתה אליהן מודעות נפתרות. לדוגמא אותי שלחו כי סבלתי ממיגרנות, אבל זה גם פתר לי בעיות במערכת הנשימה, ביציבה, פתיחת סינוסים.
היום אני מתרגלת רק כשמרגישה צורך, לא קבוע, אבל אחרי חצי שעה או שעה זו ההרגשה הכי טובה בעולם כשכל דבר נמצא בדיוק במקומו. מאוד מאוד מומלץ.
השיטה עובדת טוב מאוד על בעיות הרטבה של ילדים, על נשים עם צניחת רחם (עדיף לתרגל לפני כדי שהרחם לא יצנח...) בעיות יציבה, נשימה הפוכה אצל נשים ובעצם כמעט הכל. מומלץ גם במהלך הריון ואחרי לידה לעזור לגוף לחזור לעצמו.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שיטת פאולה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מה זה "נשימה הפוכה"?
ארני*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 13:07

שיטת פאולה

שליחה על ידי ארני* »

מעל 50% מהנשים מכווצות את הסרעפת בזמן השאיפה במקום בזמן נשיפה, זה קורה בגלל המיקום של הרחם או משהו כזה. התוצאה היא שנכנס פחות אויר לא מודעים לזה אבל זה גורם לתחושה של חוסר אויר או מיגרנות , מגלים את זה ביוגה למשל שעושים תרגילי נשימה ומישהו פתאום מקשיב לנשימות ומפנה את תשומת הלב. או בכל מקום אחר שפתאום תשומת הלב מופנת למכניקה של הנשימה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

הבנתי שיכולת הנשימה "עם הצלעות", שמאפיינת נשים, מאפשרת להן לנשום בהריון (כשתנועת הסרעפת מעלה-מטה מוגבלת ע"י הרחם הגדול)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שיטת פאולה

שליחה על ידי בשמת_א* »

התנועות של התינוק היונק הן בדיוק התרגילים לפיתוח גב ישר וזקוף, דרכי נשימה פתוחות וכן הלאה.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שיטת פאולה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני הינקתי בתנוחה שלא הייתה הכי טובה לגב שלי, קצת כפופה, אבל זו הייתה פשרה בין זה לבין לפתח דלקת בשד כל שבוע (דיברתי עם יועצת הנקה, לא עזר).

לאחרונה התחלתי לעשות את שיטת פאולה באופן אינטנסיבי ופתאום יום אחד (אחרי שבועיים בערך), מצאתי שהגוף שלי מתייצב מעצמו ותנוחת ההנקה השתפרה לבלי הכר. פתאום הגוף ידע מה לעשות, איך להחזיק את עצמו נכון, ולהניק בלי דלקת או גודש. ואם ניסיתי לחזור לתנוחה (המאולצת) הקודמת מיד התחיל לכאוב לי בגב, במותן, כאילו הגוף אומר "זהו, אני לא מרשה, עכשיו מניקים ככה, ככה זה נכון".

אני מייחסת את השינוי לפאולה, משום שהוא הגיע בשלב שכבר לא ניסיתי לשפר את התנוחה והחלטתי שזה מחיר ההנקה וזהו. לא עלה על דעתי שהתרגול ישפיע עלי באופן זה, אבל זה קרה. איזה יופי.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שיטת פאולה

שליחה על ידי אלמונית* »

האם נראה לכם שיכול להיות נזק בשיטת פאולה בהריון בכל שלב שהו?
נמרה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 09:27

שיטת פאולה

שליחה על ידי נמרה* »

ממה שהמורה שלי אמרה לי:

אפשר לעשות פאולה בהריון אם עשית באופן קבוע קודם.
יש תרגילים שלא עושים בהריון - לא עובדים ישירות על הספינקטר הקדמי.

אם הולכים למורה ולא עושים לבד אני מתארת לעצמי שאפשר לעשות גם בהריון אבל נדמה לי שלא בתחילתו.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שיטת פאולה

שליחה על ידי ארני_ש* »

אני כרגע בשמירת הריון (בגלל בעיה בצואר הרחם), מורה לפאולה שהיא גם מיילדת המליצה לי עשות רק שני תרגילים כרגע -- למי שקצת מכיר: שפה אל האף וידיים על העיניים.
אני עושה כל יום ומדהים איך שני תרגילים פשוטים כל כך מחזירים כל איבר למקומו הגוף נמצא בהרמוניה שמקלה עלי את השינה ואת הנשימה ובכלל.
עדיאל*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 12:36

שיטת פאולה

שליחה על ידי עדיאל* »

אני מתרגלת "פאולה" כבר למעלה משנה וחצי, גם כיום כאשר אני בהריון.
אני ממליצה על מורתי מת"א, שמה: שושנה קובלסקי, 03-6044434
העבודה שאנו עושות יחד מורכבת גם משיעורים עם תנועות וגם מעבודה פנימית ללא תנועות (דמיון מודרך)
כל שיעור אנו בוחרות יחד מה הכיוון שלו לאותו רגע, וגם אנחנו משנות כיוונים לאורך השיעור עד שאנו מדייקות ומתחברות לצורך/לרצון העולים מתוכי, כל שיעור הוא כמו פלא
בשיעורים אני בהקשבה לעצמי ברמות שהולכות ומעמיקות, ואני לומדת לכבד את הביטויים שעולים מגופי, וכל סימן קטן שעולה, אני לומדת להתייחס בעדינות ולנוע ממנו.
שושנה מלווה אותי בדרך זו, וכל פעם היא מפתיעה אותי ברגישות שלה וביכולת שלה לקרוא אותי.
ניסיתי שיטות רבות של עבודה, ומצאתי שזו דרך חיים, שימושית ויום יומית
הגעתי לשיטה זו בגלל דליפת שתן, פיסורה ובכלל צורך בהתייחסות לרצפת האגן
אני עדיין עובדת על הבנת מורכבות רצפת האגן, אך ממקום ידידותי (ולא מאויים), ואני לומדת את הקשרים לאורך הגוף המשפיעים אחד על השני
הספר מתאר את השיטה, אך אינו! יכול להחליף את העבודה עם מורה, יש אין ספור של דרכים אינדיבידואליות לעבוד בשיטה זו, והספר מספר, לדעתי, רק מעט מהאפשרויות, ויותר מסביר את הרציונל של השיטה, יחד עם סיפורי הצלחה.
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

שיטת פאולה

שליחה על ידי סיגל* »

למה צריך מורה? אי אפשר פשוט להתחיל לתרגל את השרירים הטבעתיים? אני מכירה כמה תרגילים בסיסים מקורס יוגה לנשים בהריון- זה לא מספיק?
ו... האם יכול לעזור במצב של פיסורה?
זאב_כהן*
הצטרפות: 05 יולי 2005, 22:13
דף אישי: הדף האישי של זאב_כהן*

שיטת פאולה

שליחה על ידי זאב_כהן* »

למה צריך מורה... שאלה טובה.
לפני הכל, יש תרגילים שאסור או לא-מומלץ לבצע במצבים בריאותיים שונים. מורה מכיר את התוויות-הנגד ויודע להמנע מתרגילים שעלולים להזיק.
נכון שאפשר לבצע מס' תרגילים בסיסיים ללא מורה, אך מורה טוב יכול להקפיץ את תהליך הריפוי בכמה דרגות, ולכוון את התלמיד לתרגול יעיל יותר, שיפיק שיפור משמעותי יותר בזמן קצר יותר. הוא עושה זאת בדרכים שונות: ע"י בחירת התרגילים שהכי מתאימים למטופל, ברגע נתון, מתוך המגוון העצום של תרגילים בשיטה; ע"י הכנסת שינויים קטנים באופן ביצוע התרגיל שעושים הבדל עצום בתוצאות; ע"י מעבר לתרגיל אחר בזמן הנכון. בנוסף, פגישה שבועית עם מורה עוזרת מאוד לשמור על מסגרת תרגול, ובשיטת פאולה התרגול המעשי הוא קריטי להצלחת הטיפול. בקיצור, מצאי מורה טוב ו...בהצלחה!
מזי*
הצטרפות: 06 יולי 2005, 21:18

שיטת פאולה

שליחה על ידי מזי* »

ילדתי בת ה-6 סובלת מ-הרטבה, האם שיטת פאולה יכולה לעזור לילדים?
אמא_נמרה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

למזי, בהחלט כן.
איי_כואב*
הצטרפות: 13 יולי 2005, 01:46

שיטת פאולה

שליחה על ידי איי_כואב* »

אולי מישהו מכיר איזה תרגיל פאולה שיכול לעזור נגד טחורים?
אפשר לפרט אותו כאן?

בבקשה ! הצילו !
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

שיטת פאולה

שליחה על ידי אור* »

לאיי כואב: תרגילים נגד טחורים יכולים להיות, פתיחת הפה ושחרור בעת פעולת מעיים, אסור בשום אופן ללחוץ בשירותים. אם הטחורים מאוד בחוץ, ומאוד כואבים, לעבוד גם בשכיבה על מזרון, כפות רגלים על המזרון, או רגלים על הקיר, ואז לתרגל תנועות שאיבה עם כפות הידיים (כל האצבעות נוגעות באגודל ועושים תנועות שאיבה). גם עם הפה , תרגיל שדומה למציצת סוכריה או שאיבת אויר פנימה וגם פתיחת פה ושחרור. אם אפשר, אז כיווצים קלים מאוד של פי הטבעת עם הרבה שחרור אחרי כל כיווץ כל זה בתנוחה של רגליים למעלה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

סילביה שמיר מטפלת בשיטת פאולה בהריון ואחריו
אתר הבית של סילביה
http://www.2bu.co.il
זאב_כהן*

שיטת פאולה

שליחה על ידי זאב_כהן* »

שנה טובה לכולם!
שמי זאב, פיזיוטרפיסט מוסמך העומד לקראת סיום הכשרתו כמטפל בשיטת פאולה.
כחלק מסיום ההכשרה, אני מטפל במספר מצומצם של אנשים, פעמיים בשבוע לאורך שלושה חודשים, בהנחייה צמודה של שתים מהמורות הבכירות ביותר בשיטה בארץ. הטיפולים ניתנים במחיר סמלי.
למעוניינים זוהי דרך זולה וכדאית במיוחד להתנסות בשיטה ולהיוכח ביעילותה.
עדיין נותרו שלושה מקומות במחזור הסטאז´ האחרון (אוקטובר-דצמבר 2006).
בברכת גמר חתימה טובה,
זאב
מוטי_רשף*
הצטרפות: 09 ינואר 2007, 18:50

שיטת פאולה

שליחה על ידי מוטי_רשף* »

אני מורה בשיטה מיזה 15 שנה ומנסיון עם תלמידים יצרתי סידרת קלטות לתירגול עצמי המעונינים מוזמנים להיתקשר 0522-812687
רחל_אשד*
הצטרפות: 21 יולי 2007, 17:01

שיטת פאולה

שליחה על ידי רחל_אשד* »

שלום רב,
בימים אלה עולה לאוויר האתר של שיטת פאולה – http://paula.org.il
מכיוון שיש זיקה בין האתר שלנו לאתר שלכם, הננו מציעים ליצור קישורים בינינו.
אתר שיטת פאולה הנו האתר הרשמי של עמותת המוסמכים בשיטת פאולה, כולל מידע אמין ומקיף על כל המטפלים והמוסדות המכירים בשיטה, כמו גם מאמרים, הסברים, עדויות וקטעי וידאו.
נודה לכם אם תשבצו את הלוגו ו/או שם האתר, על פי שורות הקוד הבאות,
בברכה,
צוות אתר שיטת פאולה

שיטת פאולה
http://paula.org.il
אורי_קורי*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 12:59
דף אישי: הדף האישי של אורי_קורי*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אורי_קורי* »

אני לקחתי שני שיעורים בינתיים בשיטת פאולה (אצל ראומה הרפז המקסימה ומעוררת ההשראה), ורציתי לספר קצת את התנסותי האישית לטובת אלה שחושבים להיעזר בשיטה.
ובכן: בשיעור הראשון כיווצתי עיניים, וכיווצתי ריצפת אגן, וזה הרגיש לי די מכאני וגם די משעמם. אבל נתתי עוד צ'אנס (כי נורא בא לי שהעקבות שההריון השאיר לי בפי הטבעת יעלמו לקראת ההריון הבא בעזרת השם...) ובשיעור השני - שוב התחלתי בכיווצים, והפלא ופלא, לאט לאט, הגוף השתחרר, והתחיל לרקוד. זה התחיל קצת באצבעות הרגליים, והלך והתגבר, ואחר כך באצבעות הידיים, והתחלתי לחייך, והרגשתי שהגוף שלי פשוט רוקד באושר. זה ממש מוזר, אבל מתחילים לכווץ שריר אחד, ובאמת דברים מתחילים להתרחש אחריו, מותנע איזה תהליך של חיים, כאילו משהו שנשלט והוכנע עד עכשיו מקבל רשות לחזור לחיים, וזה נעים. הרגשתי אחר כך כמו אחרי עיסוי טוב. אז אני ממשיכה.
אורי_קורי*

שיטת פאולה

חייבת לספר עוד - זה הולך ונהיה נעים יותר. יש הרגשה של חיבור טוב לגוף. אחרי כל שיעור אני ממש אוהבת את הגוף שלי. (שזה לא היה ברור מאליו אצלי עד כה). ופרט לכך יש לי גם הרגשה של כמו מדיטציה. זה משחרר אותי, מרקיד אותי, וגורם לי להמריא. לא ידעתי שזה ככה. אף אחד לא סיפר לי.
רונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 10:59

שיטת פאולה

שליחה על ידי רונה* »

שלום לכל מי שבהריון...ולנשים בכלל...
רציתי להמליץ לכן על ליווי בקבוצה בשיטת פאולה כהכנה ללידה קלה ומהירה!
הצטרפתי לקבוצה אצל מורה בשיטה מחיפה, דפנה וולף,אני ממליצה בחום. יש לה קבוצות בשיטה גם לנשים לאיזון הגוף,
ההריון עם שיטת פאולה היה נפלא. הלידה היתה קלה וקצרה (יחסית ללידה ראשונה,3 שעות), התירגול אחרי הלידה עזר לי מאד!. רשמו דפנה וולף בגוגל ותמצאו פרטים נוספים באתרה.
שנה טובה לכולן. רונה
אני_פלוניתה*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2007, 09:43

שיטת פאולה

שליחה על ידי אני_פלוניתה* »

שלום
מחפשת המלצות על מטפלת בשיטת פאולה באיזור חיפה ועמק יזרעאל.
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

שיטת פאולה

שליחה על ידי נעמה* »

גם אני מחפשת המלצות למורה בשיטת פאולה באזור פרדס חנה , זיכרון יעקב ובנימינה
זאב_כהן*

שיטת פאולה

שליחה על ידי זאב_כהן* »

לנעמה - קורין שבת טל' 052-8206397. מומלצת בחום.
זאב
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

שיטת פאולה

שליחה על ידי בהריון* »

שלום
אילו תרגילים משיטת פאולה אסורים בהריון?
מתרגלת מהספר. ועכשיו בהריון לא רוצה לעשות מבלי לדעת מה מו מי...
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שיטת פאולה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

עדיף לברר את זה פנים אל פנים עם מורה לפאולה ולא דרך האינטרנט.
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

שיטת פאולה

שליחה על ידי דפנה* »

שלום לכולם.
סבתי המתוקה איבדה לאחרונה את יכולת השליטה בסוגר השתן. הדבר מצער אותה רבות, כמובן. מישהו יודע האם שיטת פאולה יכולה לעזור במקרה כזה? או שפשוט צריך להשלים עם הגוף המזדקן?
תזמורת_הים*

שיטת פאולה

שיטת פאולה בהחלט יכולה לעזור. כדאי ליצור קשר עם מורה שתפגש עם סבתך ותלמד אותה לעשות תרגילים. בהצלחה.
אמא_טל*
הצטרפות: 13 נובמבר 2007, 00:11

שיטת פאולה

שליחה על ידי אמא_טל* »

שאלה למי שמכיר את שיטת פאולה או התנסה בה- אולי תזמורת הים?
האם שיטת פאולה גורמת לחיטוב הגוף??
תזמורת_הים*

שיטת פאולה

האם שיטת פאולה גורמת לחיטוב הגוף??
לא מומחית אבל לא נראה לי. זו שיטת ריפוי, לא פעילות גופנית.
המתעניינת*
הצטרפות: 18 יוני 2005, 23:47

שיטת פאולה

שליחה על ידי המתעניינת* »

היכן אפשר למצוא כמה תרגילים - לדוגמא - בשיטת פאולה, בכל מקום כתוב על השיטה ואין שוב תרגיל לדוגמא
טליהש*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2002, 13:09

שיטת פאולה

שליחה על ידי טליהש* »

ממליצה מאד על כוכבה - מטפלת מופלאה בשיטת פאולה ש"העמידה אותי על הרגליים" במובן הכי פשוט של המילה, וממשיכה לעזור לי בבעיות של יציבה, שיווי משקל וכל בעיה שעולה - במקרה שלי מסיבות שמתחילות בכלל במערכת העצבים. היום אני רק צריכה תחזוקה שהולכת ופוחתת
אני עובדת איתה למעלה משנתיים , קודם בתל-אביב ועכשיו ברמת גן בשד הצנחנים 03-5289717.
למרות התקופה הארוכה, אין סוף לפליאה החוזרת שוב ושוב מהיכולת של השיטה, ובעצם בעיקר של מטפלת מנוסה וקשובה המיומנת בה, להגיע לנקודות הכי רחוקות פיזית, ולרבדים הכי עמוקים נפשית, ולצאת מהם עם חיזוק ושיפור המורגשים כבר תוך פרק זמן קצר ביותר.

מתקיים השבוע ערב פתוח, ביום חמישי בערב [email protected]
פלו*
הצטרפות: 21 מרץ 2008, 09:00

שיטת פאולה

שליחה על ידי פלו* »

האם מישהי מכירה מטפלת באזור השרון, נתניה והסביבה?
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

לפלו
כן מכירה תתקשרי אלי או תכנסי בגוגל לעמותת המורים בשיטת פאולה
שם יש רשימה של כל חברי העמותה וכתובתם
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

דרך אגב כוכבה זאת אני
יותם_ורדי*
הצטרפות: 23 פברואר 2009, 15:13

שיטת פאולה

שליחה על ידי יותם_ורדי* »

ספר חדש על שיטת פאולה
הספר עוסק בהרחבה באיכות ההוליסטית שבשיטת פאולה. אל שיטת פאולה הגעתי לפני 25 שנה. לפני כן הייתי מורה לחינוך גופני 20 שנה, פעלתי במרחבים גדולים. פתאום מצאתי את עצמי נאלץ להצטמצם על מזרו זעיר ולבצע תרגילים פשוטים בשרירים קטנים לאורך זמן ממושך. תוך כדי התרגול גיליתי, שחבויות בתוכי יכולות מסעירות ברובדי הדמיון והרגש והשפעותיהן הביאו אותי, בין השאר, להכרה ולהודאה בכך שאני בן למשפחה שכולה - עובדה שהדחקתי שנים רבות - ואם זאת איפשרו לי להתחבר שוב לשמחה, להומור ולאופטימיות שבי. אין זה ספר ללימוד השיטה אבל תיאורי התהליכים שעברנו אני ותלמידיי, מאירים את היכולת החבויה בשיטת פאולה. שם הספר:"היכולת החבויה בתוכנו." "שיטת פאולה ואני" .את הספר ניתן להזמין אצל המחבר: יותם ורדי קבוץ יגור -049848419 yotamv1@gmail. com- הספר אינו מצוי בחנויות הספרים.
ריחות_של_יסמין*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ריחות_של_יסמין*

שיטת פאולה

שליחה על ידי ריחות_של_יסמין* »

אני מצטרפת להמלצה על כוכבה ( עשב השדה )
אני עושה איתה הכנה ללידה ומגלה בגוף שלי מקומות שלא הכרתי :-)
שלא לדבר על ההכלה הרגשית המדהימה (()) שאני זקוקה לה כל כך בתקופה זו...
דרומית*
הצטרפות: 20 ינואר 2003, 20:42

שיטת פאולה

שליחה על ידי דרומית* »

שלום רב!
אשמח לקבל המלצה על מטפלת בשיטת פאולה בדרום - אזור באר שבע והנגב הצפוני.
תודה רבה!
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

שלום דרומית
אני מעתיקה פרטים של מטפלת בבאר שבע מרשימת המורים באתר
את יכולה להכנס ולבחור עוד דרומיים יש את הקישור לאתר כאן למעלה
קנר אירית 08-8234626
בהצלחה ובריאות שלמה
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

שלום דרומית,
אני הולכת למישהי מדהימה בקיבוץ רוחמה.
מאד מאד ממליצה עליה.
הפרטים שלה הם-
עירית פרדמן - 054-7995275
שושיק*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 20:47

שיטת פאולה

שליחה על ידי שושיק* »

שלום אשמח אם מישהו שמכיר יכול לכתוב כאן תרגילים של שיטת פאולה שיכולים לעזור בזמן צירים ולידה. הבנתי שבזמן נשימות בציר כדאי לנשוף ולפתוח את הפה כמה שיותר גדול וכך זה מקדם גם את הפתיחה אשמח לשמוע עוד
תודה
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

שושיק שלום
שווה וכדאי להפגש עם מטפל/ת לקראת הלידה
הגישה בשיטה היא אישית ובאמת אין תרגילים המיועדים במיוחד ללידה אלא ליולדת הספציפית
השיטה הינה שפה שלמה ולא תמצאי בה דיבור על תרגילים למטרה או לפתרון סימפטום
אם פגשת בתרגילים של השיטה מחוץ לחדר הטיפולים(התעמלויות למיניהן, טיפים וכו')
הם כנראה לא ניתנו על ידי מטפל/ת מוסמכת שמבינה את השיטה בשלמותה
חבל לחפף,
מנסיון שלי גם אנשים שעושים תרגילים באופן שאת מבקשת
כשהם מגיעים לטיפול הם מגלים עולם אחר,עמוק קסום ויעיל
שווה להשקיע ,אפילו לזמן קצוב
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

האם יכול לעזור לכילה (בטבור)?
אמא_נמרה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

כן.
אמא_איריס*
הצטרפות: 18 מאי 2009, 18:22

שיטת פאולה

שליחה על ידי אמא_איריס* »

שלום. מישהו יודע אם השיטה יעילה למצב של צניחת מעיים (rectal prolapse) אצל ילד בן 3?
שוות_נפש*
הצטרפות: 25 ינואר 2009, 00:00
דף אישי: הדף האישי של שוות_נפש*

שיטת פאולה

שליחה על ידי שוות_נפש* »

שלום אמא איריס, מההכרות שלי את השיטה, אני לא רואה איך אפשר להגיע למצב של ילד בן 3 מפעיל את הסיפנקטרים כמטלה שיש לעשות ולחזור עליה. זה דורש משמעת עצמית.
הילד בהחלט יבין את ההוראות ויכווץ את הספינקטרים אבל לא יותר מחמש שניות על השעון...
נאמר שתסבירי ותבקשי ממנו להתמיד, לא תהיה לך שום אפשרות לדעת שהוא אכן עושה זאת..
ניראה לי גדול על ילד בן 3..
אולי משהו חושב אחרת? בהצלחה ורופואה שלמה |L|
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

שלום אמא איריס
יש מורים בשיעה שיודעים לעבוד עם ילדים ואפילו עם תינוקות
שוות נפש את מטפלת בשיטה?
אני בשנות הטיפול שלי בשיטה פגשתי כבר מספר מקרים של טיפול בילדים שהפתיע את כולם
כי התרגול אינו תנאי יחיד או הכרחי בכדי להשיג שיפור
זה הרבה יותר מורכב מזה, וזה לא גדול על ילד בשום גיל אם המטפל/ת יודעים לעבוד עם ילדים
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

האם השיטה יכולה לעזור במקרה של פיסורה? פצע על שריר טבעתי(פי הטבעת)שלא עובר כנראה בגלל מתח בשריר,יש עוד השערות לגורמים כמו חומציות בקיבה,חוסר יכולת של הגוף לרפא את עצמו, אבל לי כרגע נראה העניין של השריר המכווץ כנראה,למרות שלא מרגישה ממש במתח הזה.
אשמח לעצות דעות נסיון והפניות...
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אום_שלום* »

האם השיטה יכולה לעזור במקרה של פיסורה?
אני די בטוחה שכן. השיטה לא עובדת רק על השרירים הטבעתיים בפנים וברצפת האגן, אלא גם על כל מה שביניהם. נראה לי שפיסורה היא מקרה קלאסי שפאולה יכולה להועיל ממש מהר. (אבל אני לא מורה, רק תלמידה).
מיקה*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 07:36

שיטת פאולה

שליחה על ידי מיקה* »

האם השיטה יכולה לעזור במקרה של פיסורה?
קראי כאן:
http://paula.org.il/zope/home/he/1/1133032180/
הפניות:
mikapeleg at gmail.com
נהר*
הצטרפות: 22 פברואר 2005, 16:10

שיטת פאולה

שליחה על ידי נהר* »

האם קיים חומר באנגלית על השיטה?
מיקה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי מיקה* »

האם קיים חומר באנגלית על השיטה?
http://paula.org.il/zope/home/en/1/
שני_צו*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שני_צו*

שיטת פאולה

שליחה על ידי שני_צו* »

חומר באנגלית

בהצלחה בהפצת השיטה בניכר.
נהר*
הצטרפות: 22 פברואר 2005, 16:10

שיטת פאולה

שליחה על ידי נהר* »

תודות,
כולן פה זקוקות לזה.
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

למישהו יש המלצה על מורה מעולה שאיזור תל אביב- גבעתיים? אם אפשר לפרט כמה זמן אתם מתנסים בשיטה ולמה אתם ממליצים..
הפנתרה_הוורודה*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2009, 11:02

שיטת פאולה

שליחה על ידי הפנתרה_הוורודה* »

אני ממליצה על שתי מורות בתל-אביב - יולי מגנט וראומה הרפז. אני מכירה אותן כי אני לומדת אצלן להיות מורה בשיטת פאולה (וגם מתעמלת בשיטה כבר למעלה משש שנים). על ראומה אני ממליצה כי היא מאד קשובה ונותנת הרגשה נעימה ומאפשרת, יש לה מגוון של כלים בנוסף לפאולה. על יולי אני ממליצה, כי בעיני כל סיטואציה אתה היא טיפולית במהותה, יש לה יכולת אבחנה נדירה, ומאור פנים שמרחיב את הנפש ואת הלב. אם את מחפשת מטפלת שתתן לך כמה שיותר חופש להיות מי שאת, לחוות, להעיז - אני ממליצה על יולי.
י_פה*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2010, 17:51
דף אישי: הדף האישי של י_פה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי י_פה* »

אני רק שאלה,, מתוך סקרנות

שואלת את המטפלות ומטופלות בשיטה .. האם אפשר להגיע למצב שנכנסים לאוטומט ומתרגלים את הספינקטרים תוך כדי קריאה, וכתיבה.. מתכוונת , האם יש מבניכם שמצליח לעשות את הפעולה הזאת באופן שוטף ורצוף , כמו אחזקה שוטפת..
אני שואלת כי אני , מצליחה לכמה שניות בדיוק, ואז , אם פתאום הסחת דעת או לא משנה מה, מה שלא יהיה , כבר שכחתי וזהו . תרגול של כמה שניות.. ופופ... נגמר ונגמרה ההתכווננות לתרגול
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

יפה,
האם את מטופלת? או היית?
התרגול בשיטה יש לו פנים רבות
האוטומט הזה שאת מדברת עליו
הוא רק אחת האפשרויות,
זה כמובן עניין של אימון והפנמה
בהתחלה זה לשניות ואח"כ לדקות כשעושים דברים אחרים תוך כדי
אבל רצוי להיות מלווה על ידי מורה
שתראה מקרוב ותעזור
י_פה*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2010, 17:51
דף אישי: הדף האישי של י_פה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי י_פה* »

תודה עשב השדה. פעם הלכתי לכמה טיפולים, לפני הרבה שנים.
את הספר יש לי.
ברור לי שהשיטה הזאת טובה. רק לא מצליחה להשריש אותה :-)
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

שיטת פאולה

שליחה על ידי ענבל* »

עשב השדה, האם יש בשיטת פאולה תרגילים שיכולים לעזור לעצירות קשה? אם כן האם תוכלי אולי לכתוב לי כאן הנחיות, אם זה מתאים לך. תודה.
אום_שלום*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אום_שלום* »

הי ענבל, אני לא עשב השדה וגם לא מורה לפאולה, אולי לעשב יהיו תרגילים מסויימים לתת לך.
אני ממליצה לך לשבת מדי בוקר עשר דקות בשקט ורק לנשום נשימה מלאה, הנשימה: תניע את הסרעפת, תעודד את פעילות מערכת העיכול ותרגיע את מערכת העצבים, כל אלה מאוד יעילים לעצירות.
עדיף לעשות זאת על בטן ריקה או כוס מים פושרים עם קצת לימון סחוט.
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

שלום לכולם אני בשבוע 24 שמעתי על השיטה ונפלאותיה ורציתי לדעת האם מישהיא יודעת אם יש איזשהיא הכנה ללידה - קורס/סדנא שמתארגן באיזור המרכז?

תודה
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

פלונית,
לרוב אלה שעורים פרטיים
הייתה תקופה שניסיתי לעבוד עם קבוצה, זה לא רע
אבל כל הצד הארגוני בעייתי, אם יהיו לך מספיק משתתפות מחוייבות אז אולי,
פרטים בדף בית
לאורית_ממיקה*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2010, 13:50

שיטת פאולה

שליחה על ידי לאורית_ממיקה* »

אורית, אני תלמידה של נועה, אין כמותה.
אשמח לטפל בך, גרה קרוב לטבעון ואבוא לטבעון בשמחה.
[email protected]
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

שלום לכולם,
תרגלתי את שיטת פאולה עם יעל טריינין המופלאה,
בעזרת השיטה הצלחתי להתגבר פעמיים על הרפס שהופיע בשפתיים,
על ידי תרגול של תנועות השפתיים הבועות יבשו כליל.
יעל מורה בעלת שיעור קומה.
כל טוב
ותודה
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

שיטת פאולה

שליחה על ידי ליאת* »

אני התחלתי לאחרונה לטפל בעצמי עם נעה אילת מגניגר. יקח לך 20 דקות מפרדס חנה.
אני רק בראשית התהליך, אך יש לי רושם שהיא........ משהו מאד מאד מיוחד. אני נוסעת אליה חצי שעה, קשה לי לארגן שני בייביסיטרים כדי להגיע אליה, אבל איכשהו, אני מרגישה, שאותה הייתי צריכה לפגוש.
לכי עליה. הילד יאהב אותה. היא... לא מוצאת את המלה........
בהצלחה . ועדכני....
ליאת*

שיטת פאולה

שליחה על ידי ליאת* »

והמס שלה הוא 04-6549199
מיקה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי מיקה* »

מסכימה עם ליאת כמעט בהכל, להכיר את נועה זו זכות וקשה להסביר כמה.
הבעיה היחידה היא שמפרדס חנה לגניגר יש 45 ק"מ, ממש לא 20 דקות, לדעתי גם לא בשלש לפנות בקר.
ממני לנועה 20 ק"מ, רוב השעורים היו בשבע בבוקר, 20 דקות לא הספיקו, וכאן עמק יזרעאל.
כדאי לצלצל אליה ולבקש המלצה למישהי שיהיה לך נוח להגיע אליך,
ואם את בכל זאת מחליטה ללכת לנועה, היא נפלאה, לא פחות, כמורה וכאישיות, בהחלט כדאי להקדיש לכך את הזמן, רק להביא בחשבון שיקח לך יותר משעתיים במקרה הטוב.
אני מכירה כמה מורות לפאולה שבאו ללמוד אצל נועה מרחוק, רחוק משמע מאחד הישובים בסביבת אום אל פאחם, קציר חריש או משהו וגם מהנגב, מהנגב אשה לא צעירה, כמו שאמרתי, להכיר את נועה זו זכות, ללמוד אצלה - מתנה.
בצהוב כתוב: קחו אוויר – זה בחינם!, וכאן אויר עם גשם, שימשך, נפלא.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שיטת פאולה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני מכירה כמה מורות לפאולה שבאו ללמוד אצל נועה מרחוק, רחוק משמע מאחד הישובים בסביבת אום אל פאחם, קציר חריש או משהו

מה, יש מורה לפאולה בקציר-חריש ואני לא יודעת מזה? מיקה, יש לך שם?
ליאת*

שיטת פאולה

שליחה על ידי ליאת* »

שלום פלונית ושלום מיקה.
נכון, חישבתי עקום. מצומת משמר הגבול, ליד ברקאי, לוקח לי 20 דק. כמה לוקח מפרדס חנה למשמר הגבול? 10 דק? אם זה חצי שעה סהכ, זה בהחלט נסבל לא? בהצלחה
אום_שלום*

שיטת פאולה

שליחה על ידי אום_שלום* »

אני עושה לעיתים את הדרך ההפוכה ולוקח לי כ- 35 דקות.
לטעמי נעה בהחלט שווה נסיעה כזאת אבל כדאי לברר איתה קודם שהיא מקבלת ילדים כי ממנה שמעתי דברים אחרים לא מזמן.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שיטת פאולה

שליחה על ידי שרון* »

שלום אשמח להמלצות על מטפל/ת מומלץ, מקצועי/ת ורגיש/ה בשיטת פאוולה באזור ירושלים. האם מישהי יודעת על ד"ר יצחק מנדלבורד, הבנתי שהוא עבד בצמוד עם פאולה והוא זה שניסח את השיטה באופן מדעי
וגם מה בערך המחירים לפגישות בשיטה?
תודה רבה
שרון*

שיטת פאולה

שליחה על ידי שרון* »

וגם האם ביטוחי הבריאות הפרטיים מכירים בשיטה? האם היא ניתנת בקופות חולים?
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

היי שרון,
ד'ר מנדלברוט הוא מטפל ותיק מאד
יחד עם זה הוא יחודי ושונה ממטפלים אחרים , יש לו גישה מאד יחודית רק לו,
הוא נחשב לטוב , אבל לא תמיד מתאים לכל אחד
יש באיזור ירושלים עוד מטפלות ויש גם בקופ"ח
אני יודעת על מכבי טבעי אבל אולי גם בקופות אחרות
אפשר לבדוק באתר של המורים בשיטת פאולה (גגלי, או דרך קישור שיש כאן באתר בדף על שיטת פאולה )
ושם לחפש את רשימת המורים לפי אזורים
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

האם ניתן להעזר בשיטת פאולה לטיפול בהרניה ?? תודה !
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

פלןני, יש מצבים שזה עוזר, ויש שזה מונע הרעה, תלוי באיזה שלב מגיעים,
פלוני_אלמונית*

שיטת פאולה

האם פאולה יעילה לטיפול בניוון שרירים?
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

הייתי מעדיפה לענות באופן אישי לפלוני האחרון זה לא כל כך נעים לענות ככה
באופן כללי כן, יכול לעזור,
שרון*

שיטת פאולה

שליחה על ידי שרון* »

שלום עשב השדה, תודה על התשובות. אני במכבי ובדקתי במכבי טבעי- מטפלת שם סימון כהן. האם את יכולה להמליץ עליה?
או מישהו אחר שמכיר אותה?
תודה.
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

הי שרון
סימון שמחה כהן, מוכרת לי מתקופת הלימודים המשותפים
היא אדם עדין ונעים
אינני יודעת מעבר לכך דבר על איך היא מטפלת
למה לא לנסות פשוט
במכבי טבעי הטיפול אורך חצי שעה
בקליניקה הפרטי 50-60 דקות
יש משמעות לאורך הטיפול
אני עבדתי שנים במכבי טבעי ויש לכך גם יתרונות וגם חסרונות
מעדיפה באופן אישי טיפול מלא כמו בפרטי
בהצלחה
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שיטת פאולה

שליחה על ידי אחת* »

אשמח לדעת על תרגילים בשיטת פאולה שעוזרים לצרבות (שמחזקים את הסוגר בין הושט לקיבה)
וכן אם יש תרגילים שעוזרים בלידה (כמו שיש את הפתיחה וסגירה של הפה והאצבעות בזמן יציאה)
תודה.
אורי_קורי*

שיטת פאולה

אני רוצה לספר על כוכבה האישה המדהימה, שקוראים לה כאן עשב השדה שלמדתי אצלה שיטת פאולה.
הגעתי לכוכבה, כשמאחורי שתי לידות, ואני מעוניינת בהריון שלישי. רציתי להרים קצת את כל העסק לפני ההריון הבא.
ראשית כל - כוכבה היא מקצוענית אמיתית בשיטה. למדתי אצלה תרגילים שלא ידעתי קודם, למרות שלמדתי בעבר מספר שיעורים, התרגילים האלה לא היו רק טכניים הם עירבו גם סוג של דמיון מודרך קל תוך כדי, מה שעשה עבודה נפלאה. למשל תוך כדי כיווץ שריר והרפייתו, גם מיקדתי מחשבה באיזור הנרתיק ודמיינתי אותו מוחלק מעלה ומתארך, לאט לאט שאר הגוף מצטרף, ויש ממש פעילות גופנית מאומצת של הסוגרים.
יש תנועות שאני עושה תוך כדי החיים רק כדי לסדר שם את כל האיברים - שלפוחית נרתיק ורחם כשיש לי תחושה שהם מעוכים מדי אחד על השני נמוך מדי, וזה ממש עוזר להחזיר הכל למקום. מין איתחול שכזה.
שנית – האינטואיציה שלה. היא פשוט הרגישה אותי. מה מתאים לי. מה יעזור לי. והיא צדקה.
אין לי איך להסביר את זה או להרחיב על זה – יש לה תחושות בטן כאלה מדוייקות. בשילוב עם המקצוענות, זה פשוט נהדר.
שלישית – ידוע שאין תהליך שהוא רק פיסי, וזה תמיד משולב עם תהליך נפשי, אבל אצל כוכבה, בגלל כל מה שכתבתי למעלה, התהליך הנפשי מאוד מורגש, והיא מלווה אותו ומכוונת אותו ברצון אם יש עניין בצד השני, מתוך תחושות הבטן שלה ונסיון חייה. הגעתי לתובנות חדשות, וכמה שינויים בעקבות השיעורים.
ואחרונה חביבה – היא פשוט מקסימה. אישה עם לב רחב. ראש פתוח. ואהבה בלב.
אני מודה לך כוכבה, על הכל,
באהבה,
יעל
עשב_השדה*

שיטת פאולה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

תודה , את תלמידה חוקרת ואמיצה אהובה,
וחלקך כאן גדול ... תודה
עשב_השדה*