תחליפי חלב טבעיים

בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי בשמת_א* »

הוא עדיין לא יושב שאוכל להביא לו אוכל שיבחר לבד
המממ. זה בדרך כלל סימן שמערכת העיכול שלו עדיין לא בשלה למזון מוצק.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

לא היה לי חשק לקרוא את כל הדף כדי לראות אם יש כאן כבר מתכון, אבל חשוב לי להוסיף מתכון לחלב אורז מלא.
המתכון המקורי שמצאתי באנגלית היה לחלב אורז, אבל למעשה מה שיצא אחרי קירור זה מין בסיס ג'לטיני כזה, שאפשר להכין ממנו הרבה מוצרים טבעיים לחלוטין, שצריכים מרקם ג'לטיני כמו מעדנים, גלידות, בוואריות והצלחתי להכין ממנו גם יוגורט.

מבשלים כוס אורז מלא עם 8 כוסות מים למשך שלוש שעות. לאחר מכן טוחנים בבלנדר ומקררים.
כדי להכין יוגורט פשוט הכנתי לפי מתכון של יוגורט רגיל והוספתי חיידקים מיוגורט אמיתי, אבל למחמירים אפשר להוסיף חיידקים פרוביוטים מכמוסה.

אני מניחה שכדי לייצר מרקם נוזלי צריך להוסיף עוד מים. אולי אפילו כפול מהמתכון המקורי. עוד לא ניסיתי .
אגב יש קינוח הולנדי ממש טעים שנקרא דייסת אורז. אוכלים אותה בטמפ קרה כמו שאצלנו מוכרים מעדני חלב. במתכון המקורי מבשלים את האורז הלבן עם חלב, סוכר ווניל ולא טוחנים בסוף, אז מרגישים את המרקם של האורז. אפשר להכין גם את זה עם מים במקום חלב, ממתיק אחר במקום סוכר ואורז מלא.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מי יכול לאמר לי היכן לקנות חלב אתונות
בתודה מראש גלית
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי אורלי_נ* »

לקצר סיפור ארוך: יונק בן 8 חודשים שמתחיל לדרוש סופסוף מוצקים התחיל להתעורר כל שעה בלילה ליניקה. ברור לי שההנקה לא מספקת אותו יותר. מלבד שילוב מוצקים במשך היום מה אני יכולה לתת לו בלילה? לא מסוגלת להניק יותר כל שעה. אני סוחבת את זה עם המון אהבה וחיוך אבל בפנים שבורה מעייפות. הייתי מעדיפה להימנע מפורמולה. יש רעיונות?
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי עדי_א* »

ברור לי שההנקה לא מספקת אותו יותר.
למה זה ברור לך?
גם הבת שלי התעוררה לעיתים קרובות מאוד בגיל הזה (עכשיו שנה ושלוש). זה יכול להיות שיניים, זה יכול להיות הגיל, שהם יותר גדולים ומגלים את העולם.
מכמה שיצא לי לקרוא פה, ולדבר עם נשים אחרות, יש איזה גיל, בערך מגיל חודשיים עד חצי שנה, שיש תינוקות שישנים יפה, ואז זה עובר להם. שלי ישנה אפילו שבע שעות בלילה, ואז בגיל חצי שנה זה עבר לה, בלי קשר למוצקים, כנראה עם קשר לשיניים, וכנראה עם קשר לגיל.
חלב אם זאת התזונה הכי "מספקת" עבור תינוק. החלב שלך מכיל את הכי הרבה דברים שהוא צריך, ומעבר לפורמולה לאו דווקא ייתן לך עוד שעות שינה. ההפך הוא הנכון, להניק אפשר בכיף מתוך שינה, ובשביל פורמולה צריך לקום ולהכין.
ועוד משהו על שילוב מוצקים: סביר להניח שאת נותנת לו דברים שהם יחסית דלי קלוריות, כמו למשל פירות וירקות. אז יוצא, שבעצם בתחילת המעבר למוצקים התינוק מקבל פחות קלוריות ממה שהוא קיבל בהנקה מלאה, ואז, בעצם סביר שהוא צריך לקבל את הקלוריות האלו מתישהו, למשל, בשעות הלילה.
את מניקה בשכיבה?
יש לך אפשרות למישהו שלפחות עכשיו בשובע הקרוב עד סוף החגים יכול לעזור לך בבוקר?

בקיצור, אין לי רעיונות מתחום תחליפי החלב, בטח שלא רעיונות שלא כתובים בדף הזה. נראה לי גם שהפתרון לא צריך להיות תחליף חלב אם, שאין לו כידוע תחליף, אלא מישהו שיחליף אותך בדברים שבהם אפשר להחליף אותך, שזה בעצן הכול חוץ מהנקה.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי סיהרא* »

מחזקת את עדי. שתי הגדולות שלי בגיל הזה התחילו להתעורר בלילה, ינקו וממש לא חזרו לישון. כנראה זה מאוד שעשע אותן להיות ערות בין 2 ל4 בלילה.
לא חושבת בכלל שזה קשור לחלב שלך, הרי אין סיבה שפתאום משהו ישתנה, אם עד עכשיו ההנקה היתה טובה.
אני בזמנו הקפדתי לתת להן ארוחת ערב מזינה ומשביעה- דייסת קוואקר עם פרות, למשל. וזה קצת עזר.
איריס*
הצטרפות: 17 מרץ 2003, 20:48

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי איריס* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

האם יש למכירה
חליטת . תה מצמח הלוטם?
תודה איריס
לימונית_limonitc*
הצטרפות: 02 יוני 2013, 10:55
דף אישי: הדף האישי של לימונית_limonitc*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי לימונית_limonitc* »

שמעתי שלפני כ 50 שנה המלצת משרד הבריאות בארץ הייתה להפסיק הנקה בגיל 3 חדשים ולעבור לתחליף שהיה בעצם חלב פרה עם מעט מים וסוכר שהוכן בבית...
אם למישהו יש מידע היסטורי או רפואי מה תזונה כזו יכולה לעולל לתינוק בן 3 חודשים ומה סיכויי ההישרדות של תינוקות אלו, (כולל שיעור תמותת תינוקות באותה תקופה).
אשמח למידע וקישורים.
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי מיה_גל* »

ההמלצה הזו מוכרת לי ומחרידה אותי כמובן. אין לי מידע וקישורים_, אבל בנוגע ל{{}}_סיכויי ההישרדות של תינוקות אלו, שאני נמנית עמם (בת 48 וקצת), אני רוצה לציין שרובנו שרדנו למרות התזונה הקלוקלת הזו :-)
מירב (-:*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2014, 14:50

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי מירב (-:* »

נורי בן 10 חודשים ובעוד חודש אני מתחילה ללמוד 4 ימים מלאים בשבוע. הוא בעיקר בעיקר יונק, גם אוכל מוצקים -מה שאנחנו אוכלים, עדיין לא אכל ארוחה מלאה שהיא לא הנקה (נראה לי..). הוא לא מוכן בשום אופן לאכול רסקים למינהם: פירות או ירקות מבושלים ומרוסקים, כל העניין עם אכילה מכפית ממש לא נראה לו, הוא צריך להחזיק את מה שהוא אוכל! אני לא רוצה לתת לו תחליף חלב מלאכותי, ומצד שני.. לשאוב כל כך הרבה.. אני קצת אובדת עצות ומודאגת לגבי מה יהיה כשאתחיל ללמוד.. היו כאלה שאמרו: הוא יאכל ארוחה מלאה אם לא את תתני לו.. אלא מישהו אחר.. היתכן?? אשמח מאד לעצה מועילה..
מירב (-:*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2014, 14:50

תחליפי חלב טבעיים

שליחה על ידי מירב (-:* »

רציתי להוסיף שבזמן האחרון אני מתענינת יותר ויותר באוכל נא.. אז עוף ,בשר, דגים, כאלה.. אני מנסה בהדרגה להוריד מהתפריט.. לשאוף אל עבר הטבעונות, ויום אחד לאכול רק מזון חי..(הלוואי..:))
אז אם כך- לתת לו הודו וכאלה- אני מעדיפה לוותר..
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”