תינוק יונק לא עולה במשקל

אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

בתי התינוקת בת 4 חודשים.
נולדה 3,480. כעבור 5 ימים חזרה למשקל הלידה. בגיל חודש שקלה 4800. מאז לא שקלתי אותה עד לפני שבועיים (גיל 3.5 ח') בשקילה- 4900. בשבוע האחרון עלתה 30 גר' בלבד.

היא יונקת בלבד, לפי דרישתה.
עושה הרבה פיפי וקקי.
אבל- הקקי מוזר: צבעו ירקרק ולא חרדלי, ודי רירי. אין את ה"פירורים" שמאפיינים קקי של תינוק יונק. ריח גופריתי מוזר. כאשר אני שוטפת את הטוסיק יש מעטה שומני דקיק שנשאר מהקקי, כאילו מופרש גם חומר שומני כלשהו.

תינוקת רגועה ושלווה רוב הזמן (לא אפטית!) פעילה, משחקת ,"מדברת" עירנית. ישנה טוב (טפו טפו).

מישהו נתקל בתופעה? האם יכול להיות שאינה מעכלת רכיבים בחלב אם?
אני מודאגת מכך שלא עולה במשקל ומהקקי המוזר - אולי שלשול.
קבעתי תור לרופאה לעשות תרבית צואה.

אם יש למישהו רעיונות אשמח לשמוע
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

הייתי מנסה לחשוב על כיוון של אלרגיות. מפסיקה קודם כל חלב פרה בתפריט שלך ורואה אם יש שיפור (ממליצה להכנס לדף שילשול דמי אצל תינוק יונק יש הרבה דיונים בנושא). בנוסף ממליצה מאד להתייעץ עם ד"ר מירה ליבוביץ. קחי בחשבון שרופאי ילדים לא מבינים בהנקה (נשמע גורף אבל לצערי נכון :-() ואם ההנקה חשובה לך שווה לקבוע פגישה אצל ד"ר ליבוביץ ולהיות גם במעקב שלה.
בריאות!! ואשמח שתעדכני
אמא_מודאגת*

תינוק יונק לא עולה במשקל

תודה. סליחה על הבורות, מי זו ד"ר ליבוביץ, היכן היא מקבלת?
אמא_מודאגת*

תינוק יונק לא עולה במשקל

תודה
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

במצב כזה צריך לעשות בירור רפואי. הכתובת הטובה ביותר היא אכן רופאת הנקה כמו ד"ר ליבוביץ', כדי שלא תקבלי עצות אחיתופל שיהרסו לך את ההנקה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי בשמת_א* »

עירית, באתי לכאן מהדף שלי (הוא מאוד כבד, מעדיפה לא לענות שם אלא כאן). מצטרפת להמלצות ללכת לד"ר מירי ליבוביץ בדחיפות. וחוץ מזה היא גם חברה שלי ומכירה היטב מכל הכיוונים את הסיפור שלי (ראי בקשה מיוחדת של בשמת) ובקיאה בתפיסות רפואיות שונות של אלרגיות וגם של בעיות אחרות (ד"ר ג'ק ניומן קושר את זה לרכיב מסוים בחלב האם). זה יכול להיות כמה דברים.
בגיל חודש שקלה 4800
כלומר, עלתה יותר מ-1,300 בחודש הראשון? (כי מחשבים לא ממשקל הלידה אלא ממשקל השיחרור מבית החולים)
המממ. זה גם דפוס מוכר במקרים האלה. אספקת חלב מאוד שופעת, תינוקת שעולה מעולה בהתחלה, ואז יש נפילה. בהחלט ד"ר ליבוביץ, זה לא אחראי בכלל להעלות השערות באינטרנט, ואני גם לא רופאה. בהצלחה!
עירית*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 11:43

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי עירית* »

תודה.

אכן עלתה יותר מקילו תוך חודש. היא חזרה למשקל הלידה תוך 5 ימים. נולדה בבית, ונשקלה בבית על אותו משקל.
אפנה לד"ר ליבוביץ. תודה וחתימה טובה
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי בשמת_א* »

תספרי לנו מה היא אמרה, בסדר? זה תורם לכולנו! {@
מכה_על_חטא*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2008, 00:06

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי מכה_על_חטא* »

רוצה לשתף, על מנת להזהיר.
התינוק שלי, שרק ינק, עלה מעט מאוד במשקל בחודש הראשון. משהו כמו 300 גרם.
לא היינו במעקב בטיפת חלב, כך שהוא לא נשקל, אבל היה אפשר לראות עליו שהוא רזה.
כשהלכתי ליועצת הנקה בגלל שהיו לי כאבים, היא מייד הפנתה את תשומת ליבי לכך שיש בעיה ושלחה אותנו לרופא.
עכשיו העניינים הסתדרו.
אני הייתי ממש חסרת אחריות. אמרתי לעצמי שכל עוד הוא חיוני וערני הכל בסדר (הוא גם לא הביע שום מצוקה). כאילו, אם הוא רק יונק, ומקבל ציצי כל אימת שהוא מבקש, אז לא יכולה להיות בעיה. ולא כך הוא!
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא* »

התינוק שלי בן 9 שבועות ועולה מעט ולאט במשקל – נולד 3.2 והיום הוא 4.35. כשהיה בן שבועיים שלוש הלכתי ליועצת הנקה שמאוד שיפרה לי את האחיזה מה שהפסיק את הכאבים שהיו בהתחלה. בהמשך, בסביבות שבוע 5-6 היה שבוע שהוא עלה מעט במשקל, והלכתי לד"ר ליבוביץ שהראתה לי איך להניק אותו באופן פעיל – כי הוא היה נרדם הרבה על השד, ונתנה לי מוטיליום. אני לוקחת מאז גם חילבה.

בשאיבה (ספקטרה 2) הצלחתי בהתחלה לשאוב רק 50 מ"ל, ועכשיו גם זה לא. וגם זה רק מצד אחד, ובצד השני מיליליטרים ספורים.

בשבוע האחרון הוא עלה רק 110 גרם. בשבוע שלפני כן 130.

הוא עושה המון פיפי, וקקי פעם ב-2-3 ימים בשבועות האחרונים. התינוק חיוני, עירני ופעיל, אך תקופות הרוגע שלו מאוד התקצרו לאחרונה והוא בוכה מהר כשמשהו חסר או מפריע לו.

אני כבר לא יודעת אם ההנקה לבד מספיקה. האם במצב כזה נראה לכם שצריך להוסיף תמ"ל?
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

האם במצב כזה נראה לכם שצריך להוסיף תמ"ל?
במצב כזה, אחרי כל ההסטוריה שעברת עם ההנקה (לא הרבה, אבל בכל זאת...), הדבר היחיד שהייתי עושה זה לחזור לד"ר ליבוביץ.
להוסיף תמ"ל פירושו לוותר על ההנקה, וחבל.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אילה_א* »

הדבר היחיד שהייתי עושה זה לחזור לד"ר ליבוביץ
או לפחות מתקשרת אליה
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

מה שבלה ואילה אמרו.
בתור לקוחה שכבר היתה אצלה את יכולה להתקשר ולקבל ייעוץ טלפוני ללא תשלום.
אם יהיה צורך בפגישה לשם הסתכלות היא כבר תגיד לך.
בהצלחה @}
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי פלונית* »

בשבוע האחרון הוא עלה רק 110 גרם. בשבוע שלפני כן 130.
אמנם בגבול התחתון אך זה בסדר.
גם תכיפות היציאות בסדר.
השאיבות הן לא אינדיקציה
תמשיכי להאמין בהנקה וביכולות שלך ושל תינוקך
תמשיכי להניק לפי דרישה
תשתי הרבה ותנוחי

התינוק חיוני, עירני ופעיל
סימנים מעולים שהכל בסדר

תקופות הרוגע שלו מאוד התקצרו לאחרונה והוא בוכה מהר כשמשהו חסר או מפריע לו.
כנראה לא קשור להנקה. תנסי לגלות מה מפריע לו. מגע עור לעור עוזר, מנשא, אמבטיה...
בהצלחה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

להוסיף תמ"ל פירושו לוותר על ההנקה, וחבל.
ממש לא נכון. להוסיף תמ"ל בלי לנסות לפתור את הבעיה, זה לא חכם.
לתת לתינוק להיות רעב ועצבני :
תקופות הרוגע שלו מאוד התקצרו לאחרונה והוא בוכה מהר כשמשהו חסר או מפריע לו.
גם לא חכם במיוחד...
יש כאן בוודאות בעיה של כמויות שאובחנה ע"י ד"רלייבוביץ' בעבר- להלן מוטיליום וחילבה.
מה שאני לא מבינה, יש לך שתי יועצות הנקה, אחת מלפני חודשיים, וד"ר לייבוביץ'. תחזרי לאחת מהן לראות מה קורה!
פלונית, האמירות שלך הן חסרות אחריות, ואני רק מקווה שאנשים מספיק חכמים כדי לא להרגע אוטומטית ממשהו שכותבים להם ברשת.
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

פלונית, האמירות שלך הן חסרות אחריות, ואני רק מקווה שאנשים מספיק חכמים כדי לא להרגע אוטומטית ממשהו שכותבים להם ברשת.
ועוד בעילום שם
)-:
אמא*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא* »

התקשרתי לד"ר ליבוביץ והיא אמרה שהעליה במשקל בגדר התקין אם כי נמוך. המליצה להמשיך לשאוב ולתת לו בקבוק שאוב בכל יום למשך שבועיים ולראות אם זה משתפר
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

כנראה לא לגמרי חוסר אחריות אם רופאה אמרה כמוני שהעליה במשקל בסדר אך בגבול התחתון.....
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

והמליצה להוסיף בקבוק. לא תמשיכי להאמין בהנקה וביכולות שלך ושל תינוקך ...
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

להוסיף בקבוק חלב שאוב
תמשיכי להאמין בהנקה וביכולות שלך ושל תינוקך!!!!
לפי דעתי הבקבוק הוא די סימלי בשביל לקבל ביטחון
עובדה שהרופאה נתנה טווח של שבועיים
נשמע שהרופאה די רגועה
אמא*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא* »

אני מרגישה טוב עם ההנקה, ותודה על העידוד! כמובן שאיני סתם שאננה, אך אני סומכת על ד"ר ליבוביץ'
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

כל הכבוד!
תמשיכי כל
ותסמכי גם על עצמך :)
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

כל הכבוד!
תמשיכי כך
ותסמכי גם על עצמך :)
עריכת כל הדף
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אורלי* »

בתי בת חודשיים וחצי. מאז נולדה היו קשיים עם ההנקה וקבלה בעיקר חלב שאוב עם הנקות תוך כדי. בכל פעם שעברו כמה ימים עם יותר הנקות ופחות חלב שאוב עלתה פחות במשקל (אנחנו במעקב משקל צמוד).
לפני 10 ימים עברנו סופסוף!! להנקה מלאה. אתמול הלכתי לשקול אותה והתברר לי שבשישה ימים אי לא עלתה בכלל במשקל ואולי אפילו קצת ירדה! הייתי ממש בשוק והאמת שאני מודאגת מאוד.
מישהי יכולה לספר מנסיונה - האם התמודדה עם משהו דומה? כמה להילחץ מחוסר העליה במשקל? אשמח לשמוע מנסיונכן.
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

בדרך כלל שבוע זה לא אינדיקציה מהימנה. אבל, במקרה הזה, אני כן הייתי ממשיכה להיות עם יד על הדופק, ולשים לב לשאר הדברים: למשל, האם היא רגועה? מה הפערים בין ההנקות? האם את מניקה לפי דרישה? האם היא עושה מספיק פיפי, ומה הצבע של השתן?
אורלי*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אורלי* »

היא רגועה וכשהיא רעבה היא יודעת לבכות ולבקש. אני מניקה לפי בקשתה וזה יכול להיות כמעט כל היום לפעמים..אני חושבת שהשתן שלה בהיר אבל איך אפשר לדעת במדויק? היא עם חיתול.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

למעשה , התרחש שינוי גדול מבחינת התינוקת בסוג התזונה שלה.
היא צריכה לינוק את הכמות הדרושה לה ,וללמוד מתי לרמוז לך שהיא רוצה להתחיל את ההנקה , מתי לסיים אותה .אלו דברים שתינוק בן יומו ,שאין לו בעיות הנקה ,עושה באופן טיבעי.

עד היום התינוקת קיבלה כמות חלב וידעת לפי השנתות על הבקבוק כמה לתת. גם את צריכה להתחיל להקשיב לדבר הערטילאי הזה שנקרא הנקה לפי דרישה.
שתיכן עוברות שינוי גדול וחשוב.קודם כל תני לעצמך הרבה רספקט על כל המאמצים שלך .

אני לא יודעת באיזה אחוזון הילדה,מה הנתונים הבריאותיים שלה וכ' -יכול להיות שמעקב צמוד בטיפת חלב הכרחי לבריאותה .
אם כן,אולי תנצלי את הביקורים שלך שם לעשות 'שקילת ניסיון'- שזה שקילה לפני ההנקה , עם הבגדים והכל ושקילה בסוף. כך שההפרש הוא רק החלב שינקה.
זה יכול לתת לך מושג לגבי יעולת ההנקה שלה.
יכול להיות שהיא יונקת זמן רב, אבל לא יודעת להוציא מהשד כמות שמתקרבת למה שקיבלה מהבקבוק.
ועל כן יש להוסיף לה תוספת חלב שאוב - בתור פיתרון מידי, וגם לעבוד עם יועצת הנקה שמתמחית בגיל הזה ובשיחזור הנקה ולבדוק מה עושים כדי לשפר את היניקה.

אפשרות נוספת היא , שהתינוקת בריאה בדרך כלל, בלי מחלות וארועים מיוחדים בעבר,מעבר לעיניני ההנקה ורק עכשיו קצת נתקעה על אותו מספר.

יש גם אפשרות שהיא בדיוק לפני קפיצת גדילה .
ההולכת_בדרכים*

תינוק יונק לא עולה במשקל

אורלי, אני ממליצה לך לפנות בדחיפות ליועצת הנקה מוסמכת, למשל לד"ר ליבוביץ' שהיא גם רופאת ילדים ותותחית בתחום.
לי זה נשמע שייתכן כי יש בעיה כלשהי, וחשוב לאבחן נכון כדי לתת פתרון נכון, שגם ישמר את ההנקה וגם יעזור לתינוקת לגדול כראוי.
מעקב משקל בלבד אינו מספיק - אם המעקב מצביע על דפוס חוזר של עלייה מופחתת במשקל ביחס ישיר להנקה וזאת בגיל כה צעיר -
אז חובה להתייעץ עם אשת מקצוע מומחית (ולא אחות בטיפת חלב או מדריכת הנקה - אלא יועצת IBCLC ויפה שעה אחת קודם...)
לפעמים הבעיה בכלל לא בהנקה אלא בעיה רפואית אחרת (למשל אלרגיות ודלקות מסוגים שונים) - אז צריך לבדוק ולשלול, או לאבחן ולטפל.
יועצת טובה תדע להפנות אותך לבדיקות הרפואיות הנכונות במידה ולא תצליח לאבחן שום בעיה בהנקה עצמה (כמו תפיסה לא טובה וכדומה).
<לשני בני היו בעיות קשות של אי עלייה במשקל בגילאים הלאה בדיוק, כל אחד עם סיפור אחר אבל עם אותה תוצאה, ועם שניהם קיבלתי תמיכה מקצועית שעזרה לנו להישאר בסופו של דבר בהנקה מלאה>
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

אורלי -
א. גם אני בעד לפנות ליועצת טובה
ב. לא סיפרת כלום על היציאות. איך הן? כרגיל? חל שינוי? מעקב אחרי היציאות חשוב לא פחות ממעקב משקל.
אורלי*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אורלי* »

תודה לכל המגיבות.
היא עושה הרבה מאוד קקי וגם פיפי. לא היה שינוי מהבחינה הזו.
אני יודעת שמאז שהיא בהנקה מלאה, היא מוציאה פחות חלב מאשר היא היתה מקבל בשאיבות (אני פשוט מרגישה את זה). מצד שני, היא חיונית, רגועה וכאמור עשה הרבה קקי/פיפי. האם משום כך זה לא הגיוני שהיא מקבלת מה שהיא צריכה? אם היא היתה רעבה היתה בוכה, לא?
היום שקלתי אותה שוב. עלתה בשלוש יממות 45 גרם. אני יודעת שזה לא מספיק. כמו כן, אחרי השקילה הנקתי אותה, ולאחר השקילה היתה 150 גרם יותר. כלומר ינקה בערך 150 מ"ל.
ההולכת_בדרכים*

תינוק יונק לא עולה במשקל

אם היא היתה רעבה היתה בוכה, לא?
לא בהכרח... יש תינוקות רגועים שלא מפריע להם לאכול קצת פחות... שני הבנים שלי לא עלו במשקל (בגלל הבעיות שסיפרתי לך עליהן) ומעולם לא השמיעו ציוץ של בכי או מחאה. היו תינוקות רגועים ואנרגטיים מאוד, לא היית יכולה לחשוב שיש משהו אם לא היית מסתכלת על המשקל. זה היה מבלבל, אבל נאמר לי שהתופעה מוכרת :-)

כמו כן, אחרי השקילה הנקתי אותה, ולאחר השקילה היתה 150 גרם יותר. כלומר ינקה בערך 150 מ"ל.
אני יודעת שיש הרבה יועצות שממליצות על שקילת נסיון אבל זה לא מספיק מדויק כדי לאבחן מצב... אני לא בדיוק זוכרת למה, אבל זה מה שד"ר ליבוביץ' הסבירה לי.

אני אומרת שאם את מודאגת תלכי לייעוץ. אנחנו המיניקות זקוקות לתמיכה טובה, המצב של לנסות לאבחן בעצמך, ולא לדעת מה קורה, ולחיות בחשש יכול להטריף אמא לתינוק קטן, ועוד בתרבות שלנו שאנחנו מוקפות בכל כך הרבה ספקות חיצוניים ופנימיים ביחס להנקה... אין שום סיבה שתעברי את זה לבד, גם לא העלות הכספית של הייעוץ, ובאינטרנט זו העצה הכי טובה שאפשר לתת...
אורלי*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אורלי* »

את צודקת. לפני חודש הייתי אצל ד"ר לייבוביץ בגלל שאז עוד לא ינקה כל כך.
עכשיו אדבר איתה לגבי המשקל או עם יועצת אחרת כי היא בעצם בחופש כל החודש )-:
ההולכת_בדרכים*

תינוק יונק לא עולה במשקל

אם כבר היית אצלה אז בוודאי שטוב לעשות את המשך המעקב במרפאה שלה.
היא מעסיקה שם עוד יועצות, אז אני מניחה שתוכלי להפגש עם אחת מהן כשהיא בחופש.
אני מניחה שיועצת שלה תוכל להיעזר בה במקרה של סימני שאלה, וגם יש לה כבר מידע קודם על ה"מקרה" שלך...
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

האם בגיל 3 חודשים תינוק אמור להמשיך לעלות במשקל באותו הקצב? עדיין 30 גר' ליממה?
אורלי*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אורלי* »

יש משהו שלא לגמרי ברור לי. בשבוע שעבר הלכתי לשקול את הבת שלי בת החודשיים וחצי (ראו פרוט למעלה). שקלתי אותה. הנקתי אותה. ושקלתי אותה מיד אחרי זה והיה הפרש של 150 גר', כלומר ינקה בערך 150 מ"ל (אם אני מבינה נכון). היום הלכתי לשקול אותה שוב (4 ימים אחרי), עלתה 145 גר'. השקילה נעשתה בערך שעה אחרי שינקה בבית. האם גם לזה יש השפעה? הרי תמיד היא יונקת, אין שעות מסודרות, אז איך אני יודעת אם המשקל נכון או שזה החלב שרק ינקה. מקווה שאני ברורה.
אני פשוט לחוצה מכל עניין העליה שלה במשקל ורוצה לדעת אם היא באמת עלתה במשקל.
תודה!!
סוף_מעגל*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

ושקלתי אותה מיד אחרי זה והיה הפרש של 150 גר', כלומר ינקה בערך 150 מ"ל
אני לא מומחית אבל פעם העליתי טענה דומה בפני הדי הרפז (שהיא בהחלט מומחית להנקה) והיא אמרה לי שזאת שטות מוחלטת לשקול תינוק לפני ואחרי הנקה/בקבוק (כמו גם לפני/אחרי יציאה) ולהתרשם מהפרשי המשקל משום שמטבוליזם לא עובד בצורה כל כך פשטנית.
< אגב, בטיפת חלב לא שמעו על מטבוליזם כי בדיוק שם ביקשו ממני לשקול את התינוק לפני הנקה תוך צרחות במקום לחכות לאחרי הנקה שירגע בטענה שהמשקל לפני ההנקה הוא ה"אמיתי". כאמור, שטות מוחלטת >
סוף_מעגל*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

היא מוציאה פחות חלב מאשר היא היתה מקבל בשאיבות
את לא ברורה לי: את מתכוונת מוציאה=עושה קקי?
אם כן, זה נשמע לי הגיוני שבבקבוק שאוב היא "מואבסת" ביותר מהצרכים שלה, משום שבהנקה הגוף שלך מווסת לה את הכמות הנדרשת, בעוד בבקבוק אין לא לך ולא לה שליטה על הכמות לכן היא כנראה מקבלת יותר מהדרוש.

מצד שני, היא חיונית, רגועה... אם היא היתה רעבה היתה בוכה, לא?
לא הייתי בונה על זה.
< לא רוצה להלחיץ אותך, אבל לי תינוק שנראה רגוע עשוי להיות מיובש. מניסיון :-( >

זה שהיציאות לא השתנו משמעותית היא עובדה משמחת, אבל אני מניחה שלא עשית רישום מדויק וזאת רק הערכה.

שורה תחתונה- אני מעודדת אותך להתייעץ עם אשת מקצוע טובה, ובכך להבטיח שהכל טוב.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

אני ממש לא יודעת לגבי כל גרם. יש מצב שהעליה במשקל היא אמיתית ויש אפשרות שהיא תשתין את זה בהזדמנות הראשונה.לכן גם נהוג לא להזמין את התינוקות לשקילה לעיתים יותר מדי קרובות ולצפות בצג המשקל בלי נשימה..

ההנקה דורשת בראש ובראשונה שיפעלו הורמונים של רוגע בגוף ולא של סטרס.ֿ
תארגני את הפגישות עם הרופאה (ההמלצה שהוזכרה פה אכן מוצלחת) -ואז את עושה בדיוק מה שצריך.
לנו, האמהות, יש הרגל מגונה לשאול את עצמנו מה עוד צריך לעשות?, מה עוד? ,מה עוד?-זהו,עיצרי.
זה לא יעיל.

מה שיעיל להנקה ובכלל לאמהות זה לשבת בשלווה עם הילדה .להיות עם הילדה ולחוש אותה ולהקשיב לה ולעצמך.
פלוני_אלמונית*

תינוק יונק לא עולה במשקל

היי!
תינוקת בת שבועיים יונקת וירדה במשקל ...
מה הסיבות לכך .
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

תינוק יונק לא עולה במשקל

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

או שאין מספיק הנקות, או שהיא לא יונקת יעיל. אני ממליצה להיפגש בהקדם עם יועצת הנקה כדי לראות מה הבעייה.
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”