תכנון בית

סיון_ג*
הצטרפות: 08 מרץ 2005, 21:05
דף אישי: הדף האישי של סיון_ג*

תכנון בית

שליחה על ידי סיון_ג* »

תמיד פינטזתי על חדר אמבטיה גדול, מואר, צבוע גוונים רכים-נעימים ומדיף ריח מזמין, עם נישות לכלי הרחצה, ארון מסודר למגבות, ספסל קטן, אמבטיה ומקלחון בנפרד, חלון גדול הצופה אל הנוף...(ללא אסלה) .
חדר רחצה אחד לכל המשפחה...
פתאום מוצאת את עצמי שואלת האם עדיף שני חדרי רחצה נפרדים - להורים ולילדים? האם אהיה זקוקה לפרטיות הזו בעוד כמה שנים? מה היתרונות של 'הפרדת הכוחות הזו'? לא מסתדר לי עניין חדר הרחצה הנפרד הזה להורים-המחובר לחדר השינה אבל אולי יש כאן משהו שאני מפספסת.
אנחנו בשיא תהליך תכנון הבית ואני פשוט לא רוצה לעשות טעות שאצטער עליה...(אגב אנחנו 5 נפשות בבית)
מישהו יכול לעזור ??
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

תכנון בית

שליחה על ידי אורלי* »

סיון
נראה לי שהסיבה העיקרית של יותר מחדר אמבטיה אחד למשפחה היא למנוע תורות וריבים, יש אנשים שמבלים הרבה זמן באמבטיה ויש שעות ביום שזה עלול ליצור מתחים, עדיף שני חדרי רחצה נפרדים אבל לא בהכרח אחד להורים ואחד לילדים ולא מחובר לחדר השינה
תומר*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 01:45

תכנון בית

שליחה על ידי תומר* »

שלום
קודם כל באמת נהנתי לקרוא דפים אלו יש המון רעיונות טובים.
וכעת לשאלתי אנחנו עומדים בפני בנית בית חלומות על חצי דונם(זה מה שיש).
מישהוא יודע כמה כסף צריך בשביל זה?( מדובר בכ170 מטר בנוי)
האם יש שיטה לחשב את זה?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תכנון בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

תומר, תלוי איך אתה בונה. בדרך כלל מדובר בחישוב של אלף דולר למטר בבניה קונבנציונאלית.
אפשר להוזיל את זה, אפשר לייקר מאוד מאוד, תלוי בריצוף שאתה בוחר, בקרמיקות ובחרסינות, בחלונות, בדלתות וכן הלאה.
וחצי דונם זה המון...
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

תכנון בית

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

תומר

אני נוהגת לחשב את זה לפי 900-1100$ למ"ר לבניה קונבנציונלית (וזה כמובן תלוי באיזור המגורים ובסטנדרט הבניה), ובכול מקרה מייעצת ללקוחות שלי לתקצב את עצמם כך שישאירו עודף של 30% מהסכום המתוכנן - גם אם זה אומר לרדת מראש ברמת הבניה- תמיד יש עבודות פיתוח, מיסים לא צפויים, אמבטיה או קמין שפתאום "חייבים שיהיה בבית" :-) וכו'.
אני חושבת שחשוב מאוד לתקצב את זה ככה. כשמתחילים לבנות זה נראה כאילו 30% זו הרבה כסף להשאיר בצד אבל ככול שהבניה מתקדמת מגלים שהכסף הזה נאכל לאט לאט. הדבר הכי קשה זה לראות לקוחות שמסיימים את הבניה עם הלשון בחוץ ועם מינוסים מטורפים ונלחצים מזה. צריך גם לחשוב מה באמת רוצים מבית חלומות - מה יעשה אותו חלומי ועל מה אפשר לוותר.
כמו שאמרה בשמת, המחיר למטר יכול לעלות או אפילו לרדת. בדרך כלל אתה יכול לקבל מראש הצעה מהקבלן ולדעת כמה יעלה השלד. הדברים יוצאים משליטה בהמשך כשבאים לבחור ריצוף חלונות וכו'. המבחר עצום, יקר, יפהפה ומפתה.
כמובן שמי שמראש מחליט שהוא הולך על בניה לא קונבנציונלית או בסיסית יותר או בכלל לעשות חלק מעבודות הבניה לבד, יכול לבנות בעלויות נמוכות הרבה יותר.

שיהיה בהצלחה!
תומר*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 01:45

תכנון בית

שליחה על ידי תומר* »

ענן בעננים היי שאלה לי
האם החישוב למטר מרובע כולל בתוכו את עלות השטח והפיתוח או שמדובר רק בעלות הבניה?
המתלבטת*
הצטרפות: 17 יוני 2003, 04:46

תכנון בית

שליחה על ידי המתלבטת* »

הנוף מהבית שלנו הוא לכיוון מערב ורבים טוענים שזהו כיוון בעייתי. מצד שני חבל על הנוף. נראה לי שאין כמו לשבת בגינה מול נוף. האם זה באמת כל כך קריטי, כלומר הבעייתיות של חשיפה מוגזמת של הגינה ובעצם גם של כל חזית הבית, למערב?
תודה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תכנון בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

את יכולה לשאול את ענן בעננים, אבל ממה שהבנתי זה כיוון בעייתי, במיוחד מבחינת חלונות. כיוון שזה הכיוון של הגשם, יחד עם רוח, בדרך כלל מומלץ לצמצם את גודל החלונות בכיוון זה. אני מניחה שיש דרכים לפתור את זה, כמו למשל מרפסת מוגנת שיש לה שלושה קירות וגג. מצד שני, בקיץ זה הכיוון של הבריזה.
אנחנו, לדוגמא, שמנו דלת במערב, ולכן היינו צריכים לעשות אותה שקועה לתוך הבית, כדי שתהיה מוגנת יותר. אני גם מתכננת לשים לדלת זו תריס גלילה.
טרה_רוסה*

תכנון בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ענן, כמה שאת צודקת לגבי העלויות.....הכל נכון.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תכנון בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מעוניין לקבל סיקצה לארון מטבח מי שיש לו תוכנה כאזאת אשמח לקבל כתובת שלי בדואר אלקטרוני הוא:[email protected]בתודה מראש ירמיה
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

תכנון בית

שליחה על ידי שירי* »

שלום לכולם אני חדשה כאן ומעונינת במידע בנוגע למהנדסים בעלי נסיון "ירוק", אנו מתכננים בניה אקולוגית ומתלבטים בעיקר משיקולי תקציב לגבי הקונסטרוקציה (האם עץ, מתכת או בטון) מצפה בכליון לתשובה
גלית_ל_ב*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2004, 21:48
דף אישי: הדף האישי של גלית_ל_ב*

תכנון בית

שליחה על ידי גלית_ל_ב* »

האם יש למביני העניין מניסיון או בעלי ידע מיקצועי עצה לגבי :חלון תיקרה בגג רעפים , מעל מדרגות ,בכדי להאיר את הבית?
אנו מתעתדים לבנות קומה שנייה באופן חלקי , אך אלמנט האור מאוד חשוב לנו.
מה בנוגע לאפקט חממה?
איטום בחורף? ובכלל...תודה.
ענן_בעננים*

תכנון בית

חלון עילי לא מומלץ בארץ כעקרון - בגלל זוית השמש בקיץ בארץ שהיא גבוהה.
אם מדובר בחלון המותקן על גג רעפים משופע הייתי מתקינה רק בתנאי שהחלון שיפנה צפונה. כול כיוון אחר , מזרח, מערב ובעיקר דרום, יכניס כמות בלתי רצויה של קרינה ישירה בקיץ.

יש גם אפשרות להכניס אור לחדר בעזרת מערכת להולכת אור טבעי - ראי הסברים בקישור המצורף:
http://www.bnebeytcha.co.il/hidushim.asp?[po]topic id[/po]=9&word=אור%20טבעי
מ_י*
הצטרפות: 04 יולי 2002, 00:28
דף אישי: הדף האישי של מ_י*

תכנון בית

שליחה על ידי מ_י* »

יש למישהו פטיו מקורה זכוכית? איך זה יוצא ואיך מנקים את הזכוכית שלא תיראה ג'יפה?
ענן_בעננים*

תכנון בית

בבית הבנוי לבני בוץ במדרשת בן גוריון (הבית של אסי) ישנו מעין פטיו בקירוי זכוכית שקופה (אני מתקנת פה את מה שכתבתי בשבוע שעבר, מאחר ובמקרה יצא לי לבקר אצלו בבית השבוע ונוכחתי שהקירוי הוא זכוכית ).
ממה שראיתי, אז כן, זה נוטה להתלכלך וממה שנראה לי הם מחכים לגשם שינקה.
הבעיה היותר רצינית שם היא שמאוד חם בפטיו בקיץ - והחום הזה כמובן גם מוקרן לתוך הבית. גם בחורף חם מידי לטעמי. כפי שאמרתי כאן בעבר, אני מאוד ממליצה לתת לפטיו קירות מזכוכית, אבל לבנות תקרה אטומה (או חצי אטומה) לקרני שמש.
ואם בכול זאת החלטתם על קירוי זכוכית לפטיו אז לוודא שזה משהו שממש קל לפרק בקיץ (בלי שזה יהפוך לפרויט מעיק של פעמיים בשנה שבסוף מפסיקים לעשות) - אחרת אתם עלולים להתבשל שם...
גלית_ל_ב*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2004, 21:48
דף אישי: הדף האישי של גלית_ל_ב*

תכנון בית

שליחה על ידי גלית_ל_ב* »

תודה רבה ענן, עזרתך בעלת ערך רב, הזמנתי חלון...המחיר גם הוא סביר
לכל המתעניינים :www.solatube.co.il
נימצאים במושב בצרה.
ענן_בעננים*

תכנון בית

הזמנתי חלון...המחיר גם הוא סביר
איזה יופי, תתחדשו ותהנו!
חושב_קדימה*
הצטרפות: 16 אפריל 2006, 11:25

תכנון בית

שליחה על ידי חושב_קדימה* »

מעוניין במידע ממנוסים לגבי הבלוק המועדף לבניית בית פרטי. באזור הדרום.
ענן_בעננים*

תכנון בית

איפה באיזור הדרום?

מומלץ לתת באיזור הנגב (מבפנים החוצה): בלוק בטון ( 20 ס"מ) - אח"כ בידוד קלקר (5-6 ס"מ) ואח"כ בלוק בטון/חיפוי אבן (10-15 ס"מ ) - +טיח
סה"כ קיר כ 35 -40 ס"מ...

הערה: למעשה הדרך הטובה יותר היא לבודד ממש את החלק החיצוני של הקיר- ז"א להשתמש בבלוק בטון 25 -20 ס"מ שבצד החיצוני שלו יש בידוד (קלקר 6 ס"מ) - אבל מאחר והקלקר רגיש מאוד, (יכול לקבל מכות בקלות , להשבר, להסדק וכו') זה לא מומלץ ולכן הולכים בדרך כלל על האופציה הראשונה שציינתי.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

תכנון בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

עד כמה זה "חמור" לבנות בנגב עם איטונג?
ענן_בעננים*

תכנון בית

בת הרים

איטונג הוא אחלה חומר, ומצויין מבחינת נתוני הבידוד שהוא נותן העומדים בתקן הבידוד הישראלי ( ת"י 1045 ), אבל משום מה מתפקד פחות טוב באיזור הר הנגב.
הסיבה?
אני מכירה אדריכל ותיק באזור שטוען שהבעיה נעוצה בקיבולת המסה התרמית שלו - מאחר ומדובר בלבנה קלה יחסית.
אני לא בטוחה שזו הסיבה, אבל בכול מקרה נתונים בשטח מראים שמבנים העשויים מבלוק בטון מבודד מתפקדים יותר טוב באיזור שלנו.
בכול מקרה זה לא חמור :-) לבנות באיטונג...
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

אני מתכננת בית 140 מטר במושב ועדיין אין לי ילדים.
כמה חשוב לתכנן את ח.שינה הורים ליד ח. שינה ילדים?
ולכמה שנים זה משמעותי?
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

תכנון בית

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

לפלוני. זה נראה לי מאוד אינדיווידואלי. מאוד אישי. כל משפחה בעלת אופי משלה. בכל משפחה היחסים שונים.

גם אנחנו בנינו את הבית לפני שהיו לנו ילדים. אנחנו השארנו מעטפת בחלל הגג כאופציה עתידית.
היום בנותי בנות 6 ו- 8 חזרו לישון באותו חדר בשנתיים האחרונות (למרות שרוב הזמן עברו אלינו למיטה במשך הלילה מתוך שינה). ובנוסף, היום, אנחנו כבר בונים חדר שינה ענק בקומה השנייה וליידו חדר שינה קטן נוסף (כדי שהילדים אולי ירצו לישון שם יחד, צמוד אלינו, למרות שלכל אחת מהן יהיה חדר משלה בקומת הקרקע). אנחנו בונים כבר הרבה זמן ולדעתי נסיים את הבנייה בערך בעוד שנה.

לדעתי, לפחות בעשר השנים הראשונות, עדיף שחדרי הילדים יהיו סמוכים יחסית לחדר ההורים.
אבל אצל רוב השכנות שלי למשל, כל ילד ישן בחדרו, אצל חלקם ההורים בכלל ישנים בקומה השנייה בלי שום בעיות. אז זה מאוד אישי.

אולי תוכלו להשאיר לכם אופציה עתידית לחדר שינה מרוחק יותר מהילדים.
ענן_בעננים*

תכנון בית

הייתי הולכת על תכנון בשלבים - תכנון גמיש - כזה שישתנה אתכם במשך הזמן. למשל בהתחלה לגור באיזור הילדים (בחדר הורים או בחדר רגיל, כי האם באמת חשוב שתהיה אמבטיה נפרדת כאשר הילדים קטנים?), אבל לתכנן חדר נוסף עם שירותים צמודים באיזור מרוחק ופרטי יותר של הבית שיכול לשמש כחדר הורים בשלב מאוחר יותר כשהילדים גדלים. בשלב הראשון החדר הזה יכול לשמש כחדר אורחים +עבודה (למשל)
צ'וקה_בוקה*
הצטרפות: 25 אפריל 2007, 14:29

תכנון בית

שליחה על ידי צ'וקה_בוקה* »

למישהו יש דעה או ניסיון בקשר לחלון גיליוטינה? לי זה נראה פתרון טוב לפתחים צרים ללא כיסים. אלא שבארץ חלון זה מאוד מאוד לא פופולארי. לא ברור לי למה. גם מתקינים איתם דיברתי הביעו הסתייגות מחלון זה, לרוב בהקשר של בטיחות - למה בחו"ל חלון זה מאוד פופולארי בכל סוגי החדרים וללא בעיות בטיחותיות.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תכנון בית

שליחה על ידי אילה_א* »

הוא פופלארי במקומות קרים שלא פותחים בהם חלונות
אנגליה
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

תכנון בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

אנחנו שוקלים לבנות קומה שניה. לבית שלנו תקרת "רביץ" וגג רעפים. מחפשת המלצות לגבי מה והאם ניתן לבנות.
תודה
ענן_בעננים*

תכנון בית

נועה
בואי נתמקד- מה בעצם את שואלת
האם ניתן לבנות על רביץ, או מה ניתן לבנות בקומה שניה?....:-)
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

תכנון בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

תודה ענן. אני שואלת מה ניתן לבנות וגם מה הכי כדאי.
המחשבה היא על יחידת דיור נוספת שהיא יחידה נפרדת, כמובן במינימום עלויות :-)

הבנתי שבניה קלה היא בניה מעץ, יש עוד אפשרויות? בניה קלה בכלל מתאימה ליחידה נפרדת (מספיק בידוד רעש עם הקומה שלמטה?)
איך בכלל נכנסים לחישובי כדאיות/עלויות?

בנתיים הבנתי שאם רוצים רצפת בטון צריך לחזק יסודות... ובעניין הרישוי - כולם ירצו להנות מהחגיגה וזה יעלה המון כסף.
כל מה שיהיה לך להוסיף יעזור לי כי אין לי שום מושג בתחום.
עוד תודה. @}
ענן_בעננים*

תכנון בית

נועה

בניה קלה היא לבנות מעץ, פרופולי פלדה עם קירות מפאנלים מבודדים וחומרים קלים אחרים
ראי מידע נוסף:
http://www.bniya.com/v1/start.php?ln=heb&[po]main id[/po]=28

והנה תשובות לכמה משאלותיך:
קודם כול תשובתו של המהנדס אברהם בן-עזרא:
http://www.benezra.co.il/site/detail/de ... [po]detail id[/po]=168733&depart id=19289

ומידע נוסף:
http://bniya.com/forum/showthread.php?t=27

ובנוסף הנה לינקים לשתי חברות בתחום:
http://www.agmans.co.il/
http://www.mivnit.co.il/product-201.html

תוספת של קומה מחייבת התר בניה מועדת תכנון, חלק מהחברות יטפלו עבורך ברישוי , ובמקרים מסויימים תצטרכו לשכור אדם שיטפל עבורכם בתהליך (יכול להיות האדריכל או מהנדס הבנין). התהליך אכן עולה כסף, אך הוא גם כרוך בהרבה עבודה. אם יש לכם את הפנאי, יתכן שתוכלו להגיע להסכם עם האדריכל/מהנדס שלכם לפיו הוא יחתום על התוכניות אבל אתם תעשו את ה'ריצות' - ז"א את הטיפול בתהליך וככה תחסכו בעלויות.

ניתן לבודד את הרצפה, אבל להערכתי תשמעו רעש כלשהו מהקומה למעלה.
לגבי השאלות הקונסטרוקטיביות - רק מהנדס בנין מוסמך באמת להעריך מה נדרש מהבית הספציפי שלכם - חיזיק יסודות או כול מהלך אחר.

מקוה שעזרתי ושיהיה בהצלחה! :-)
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

תכנון בית

שליחה על ידי אור* »

שלום לכולם. ברצוני לבנות מערכת טיהור של מים אפורים באופן עצמאי ולרכוש ידע בנושא. חיפשתי ברשת לא מעט ולרוב הגעתי לאתרים שמנסים לשווק מוצרים או בנייה של המתקנים. אשמח לקבל מידע על בנייה עצמית של מתקן כזה. תודה.(-:
י*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 02:57

תכנון בית

שליחה על ידי י* »

לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

תכנון בית

שליחה על ידי לימור* »

אנחנו יוצאים לדרך לקראת הבנייה... יהיה לנו קבלן מפתח, והכנתי לי רשימה של דברים שאנחנו צריכים לסגור איתו (אחרי שנחליט מה אנחנו רוצים ונעשה סקר קטן על מחירים ממוצעים).
הכנתי לי רשימה. שכחתי משהו??

חשמל: אזעקה, מזגנים, לוח נפרד לקומה שנייה, מפסקים
איטום: יריעות משופרות (ביטומן) ומבחן הצפה
ריצוף: איזה סוג אריחים ואיזה גודל, כמה מוקצב ל"קישוטים"
אמבטיות: אמבטיית ילדים-ג'קוזי למעלה, מקלחון הורים למעלה, מקלחון אורחים למטה. סוג כיורים, ארונות עץ לכיורים
חלונות: סורגים וחלונות (בלגי מברזל או אלומיניום?), חלונות שאפשר לנקות מבחוץ בקומה שנייה. תריס חשמלי בסלון (איפה עוד?), רשתות בקומת קרקע ובחדרי שינה. לבני זכוכית במדרגות. נעילות, אטימות, אביזרי ביטחון.
מדרגות: בטון? מעקה פרזול (מעקה תקני – לא לרוחב)
טיח סוג וצבע. בידוד איכותי יותר בחלק הקיר המשותף לדו השכן
חצר: ריצוף, דק, שבילים, פרגולות (איפה צריך צל?), משטח חניה, חומת גדר.
נישות: סלון מול הכניסה, קיר כניסה ליד המטבח, שירותים, חדר שינה מעל המיטה.
גובה: תקרה גבוהה
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תכנון בית

שליחה על ידי אילה_א* »

לא מבינה לימור אין לכם אדריכל או אדם שמתכנן את הבית ?אם כן את לא צריכה לכתוב לקבלן דבר כמו תקרה גבוהה אם לא תחזיקו טוב טוב אצבעות כי בטוח שכחת המון דברים שאין לך אפילו מושג מה הם סתם אחד שעולה לי עכשיו בראש מרזבים.
הפלא_ופלא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 21:37
דף אישי: הדף האישי של הפלא_ופלא*

תכנון בית

שליחה על ידי הפלא_ופלא* »

בוקר טוב
מי יכול בבקשה לעשות לי קצת סדר בראש. כי זה נראה לי מנקודת ההתחלה הזו שאנחנו נמצאים בה מאוד מסובך..........
ואולי זה לא?
אז הייתי רוצה לדעת - בצורה פשוטה וקצרה (אולי בנקודות) מה סדר הדברים שצריך לעשות (מה הפרוצדורות) משלב קניית ה'חצי דונם'?
מה בא אחרי מה מבחינת אישורים ותשלומים?
מקווה שהייתי ברורה

כמהה להתבהרות.
תודה
בבייתי_במדבר*
הצטרפות: 08 ינואר 2008, 12:58

תכנון בית

שליחה על ידי בבייתי_במדבר* »

אנחנו בתהליכי תכנון של בית על חצי דונם,יש לי כמה שאלות למי שכבר בנה את ביתו :
אנחנו מתכננים בית של 4 ח' (ממ"ד קטן+2 ח' שינה ) ב 120 מ"ר , הגזמנו או שזה אפשרי ?
ריצפה לא מקרמיקה - לא רוצה להיות העבד של הבית שלי, איזו ריצפה יכולה להתאים למישהי שלא רוצה כל דקה לטאטא? והאם היה יקרה יותר מרצפת קרמיקה סטנדרטית?
גג שטוח - שמעתי שזה יוצר בעיה של נזילות ושצריך להשקיע באיטופם הגג לפני כל חורף? למישהו יש ניסיון עם זה?
האם תיקרה מעט יותר גבוהה מהסטנדרט מעלה את המחיר באופן משמעותי?
בשמת_א*

תכנון בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

הגזמנו או שזה אפשרי ?
לאיזה כיוון?
זה די גדול. ב-120 אפשר גם חמישה חדרים.
טרה_רוסה*

תכנון בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אנחנו מתכננים בית של 4 ח' (ממ"ד קטן+2 ח' שינה ) ב 120 מ"ר , הגזמנו או שזה אפשרי ?
זה אפשרי. לנו יש בית של 140 מר מאבן, שהוא כמו 120 רגיל בערך. יש שני חדרי שינה, ממד בגודל חדר רגיל, מטבח גדול וסלון לא גדול ועוד מסדרון גדול. בקיצור, שני חדרים וממד קטן אפשר גם ב-95 - 100 מר'.
תקרה גבוהה לא אמורה להעלות את המחיר מאוד, זה מוסיף לך במיוחד במחיר של הברזלים והבטון ביציקות. לדעתי זה שווה כל שקל.

גג שטוח - שמעתי שזה יוצר בעיה של נזילות ושצריך להשקיע באיטופם הגג לפני כל חורף? למישהו יש ניסיון עם זה?
צריך להשקיע באיטום. האיטום הראשוני עצמו עולה לא מעט, וצריך גם פילוס של הגג. אולי יש תיקונים כל כמה שנים, אבל אני לא חושבת שצריך לתקן כל חורף אם זה נעשה כמו שצריך.

רצפה לא יקרה שלא צריכה טיפול יומיומי היא טראצו (בלטות רגילות עם חתיכות אבנים). אני לא חושבת שזה הרבה יותר יקר מקרמיקה, אבל יש טווח גדול של מחירים בקרמיקה, תלוי באיכות ובארץ הייצור. לדעתי יש על זה דיון שלם פה בדף, ואולי אפילו באיזה דף נפרד.
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

דבר ראשון לבצע את הקנייה ומה שכרוך בה, אח"כ לדעתי מגיעים כמעט בטבעיות לשלב בו בוחנים ומחליטים על סוג הבנייה; קלה או קונבציונלית ויש גם ירוקה... זה שלב חשוב כיוון שחברות לבנייה קלה נותנות לפעמים את כל השירותים כולל אדריכלות ומדידות.
באופן כללי נראה לי שהדבר הטוב ביותר שעשיתי זה לשאול אדריכלית מה הסדר של הדברים וכמובן לבקש הבהרות תוך כדי השיחה. ולמרות התשובה שקיבלתי אני שמה לב שלקח לנו המון זמן עד שהחלטנו על בנייה קונבנציונלית. השלב הבא היה לבחור אדריכלית, לחתום חוזה (גם בזה שווה להשקיע מחשבה קטנה) ומכאן היא מנחה אותנו באילו מדידות לעשות וכו'.
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

רצפה לא יקרה שלא צריכה טיפול יומיומי היא טראצו (בלטות רגילות עם חתיכות אבנים). אני לא חושבת שזה הרבה יותר יקר מקרמיקה, אבל יש טווח גדול של מחירים בקרמיקה, תלוי באיכות ובארץ הייצור. לדעתי יש על זה דיון שלם פה בדף, ואולי אפילו באיזה דף נפרד.

ריצוף בית החלומות
בבייתי_במדבר*
הצטרפות: 08 ינואר 2008, 12:58

תכנון בית

שליחה על ידי בבייתי_במדבר* »

טרה רוסה ואחרות
תןדה לכן,רוצה לחדד את השאלה למי שכבר בדקה עבור עצמה - מה יוצא יותר זול גג שטוח או דד רעפים (אם לוקחין בחשבון את האחזקה הראשונית והשוטפת לטווח הארוך ולטווח הקצר)?
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

אין לי חדר ארונות בבית ומזה התבאסתי מזה חשבתי אולי לבנות חדר כזה במקום חדר ממד מה אתם אומרים כדאי?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תכנון בית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

רק אם את לא מתכננת להיות בממ"ד בזמן הפגזה.
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

חחחחח אצלנו אי אפשר לדעת בקשר להפגזות מקסימום נתבצר עם כל הבגדים והמותגים(יהיה להם שמירה נאותה..........)בעלי לא כל כך מתלהב מזה אבל תודה על העצה
עורבני_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 09:23
דף אישי: הדף האישי של עורבני_מצוי*

תכנון בית

שליחה על ידי עורבני_מצוי* »

קנינו בית ענתיקה שעומד על חצי דונם. הבית גדול (156 מ"ר + מרתף) אין לנו תקציב להרוס ולבנות מחדש.
איזה שינויים במבנה דורשים היתרים (מיסים) מהעיריה?
האם ניתן להתחיל שיפוץ בלי לבקש אישורים? ממי צריך לבקש את אותם אישורים?
האם יש למישהו אדריכל מומלץ באיזור חדרה?
ענן_בעננים*

תכנון בית

עורבני
כעקרון שינויים במבנה הדורשים היתרים הינם:
  1. שינוי בצורה החיצונית של המבנה
  2. שינוי היעוד המקורי של המבנה (הפיכת מבנה מגורים למבנה מסחרי וכדומה)
אם אתם עורכים שינויים רק בפנים הבית אין צורך בהיתרים.
במידה ואתם רוצים להרוס קירות בבית ממליצה לקבל חוות דעת ממהנדס בנין לפני שעושים זאת.

שיהיה בהצלחה רבה
עורבני_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 09:23
דף אישי: הדף האישי של עורבני_מצוי*

תכנון בית

שליחה על ידי עורבני_מצוי* »

האם פתיחת חלונות דורשת שינוי??
עינת_משב_רוח*
הצטרפות: 29 יולי 2008, 11:02

תכנון בית

שליחה על ידי עינת_משב_רוח* »

אנחנו מתכוננים לקנות בית על שטח גדול, הבית עצמו ישן 80 מ"ר, נשפץ אותו אלמנטרית אבל לא נגדיל. על השטח יש מבנה של 90 מ"ר לול ישן ואנחנו רוצים להפוך אותו למשרד, סטודיו וחלל לסדנאות, משהו יודע אם אני צריכה אישור? אנחנו לא מתכוונים להגדיל אותו, אבל כן לסגור את הקירות להחליף את גג האסבסט ולרצף....
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

ראיתי שנשאלה שאלה ולא ענו, וגם אני מעוניינת לדעת מניסיון - מה עדיף? גג רעפים או גג בטון שטוח? אנחנו בתכנון בית ואנחנו מתלבטים. האדריכלית אמרה לנו להסתכל בבתים עם ובלי ולשאול אנשים. אנחנו לא בטוחים מה לעשות. האם למישהו יש עצה?
פלוני_אלמונית*

תכנון בית

בבית עם גג רעפים, אם הרעפים מסודרים היטב אין בעייה של רטיבות מגשם, וניתן לנצל את חלל הגג.
אנחנו בנינו ממש מעטפת כי לא צריך לזה אישור בנייה נוסף(עד גובה מטר וחצי), מעל גובה הקירות החיצוניים הרמנו עוד מטר וחצי של בלוקים ורק אז את הרעפים. לדעתי זה עדיף, בתנאי שהתקרה בנויה מבטון.
נדמה לי שגג שטוח עלול לסבול מרטיבות/אטימות ולכן יש לטפל בו מדי פעם, אבל הוא זול יותר.
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

תכנון בית

שליחה על ידי קרן* »

למי יש מחזור מים אפורים ומרוצים או לא מרוצים ממנה?
אני נורא רוצה, קצת מתלבטת בגלל העלויות.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

תכנון בית

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

בסקיצה הראשונה השירותים ליד דלת הכניסה?
או שלא הבנתי נכון...
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תכנון בית

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

באפשרות א הסקיצה הממוחשבת, השירותים בתחילת המסדרון.
באפשרות ב', סקיצה מצוירת, השירותים בכניסה (אישית אני לא אוהבת)
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

תכנון בית

שליחה על ידי פלוניתה* »

הי לוטם
קודם כל, אני ממליצה לך לחשוב על הצרכים של המשפחה שלך, מס' נפשות ואופן החיים שלכם.
כך שמה שיגידו לך, לאו דווקא יתאים לכם אישית.
כדי לחשוב גם על העתיד - אם זה בית שאמור להיות לשנים רבות, אולי כדי לחשוב על אופציות לשינויים עתידיים, למשל כשהילדים כבר יעזבו את הבית...
לאחר תהליך ארוך ומתיש של תכנון תוכניות, אישורים והבניה עצמה, סיימנו לבנות לפני כשנתיים ובתהליך למדתי הרבה.
ולשאלתך -
לפי דעתי הסקיצה הממוחשבת פחות מוצלחת. משהו שם לא זורם.
המטבח קטן, השולחן בו נראה מאולץ ותקוע, לא שמיש.
שרותי האורחים בתחילת המסדרון, יוצרים מסדרון מוזר ולמעשה נראים לא יעילים.אני יסביר למה: הם פיצפונים וממש לידם יש בכל מקרה שרותים נוספים.
למה צריך 3 שרותים בבית? אם הסקיצה הזו מוצאת חן בעינייך הייתי מבטלת את השרותים הללו ומסתפקת בשרותים+האמבטיה שקיימים והם יותר מרווחים ונעימים.
אפשר אולי להצר מעט את המסדרון ובכך להגדיל עוד קצת את החדר אמבטיה.

הסקיצה השנייה - אהבתי מאוד.
על אותו שטח, הבית נראה גדול הרבה יותר, מרווח יותר, זרימה טבעית של הדברים.
ניצול יעיל יותר של המקום.
האמבטיה והשרותים, כמו אצלי וזה מאוד נוח.
אני אישית לא אוהבת חדר ארונות אם הוא לא גדול, מה שבדרך כלל לא קורה. לכן גם אצלינו, ביטלנו את חדר הארונות הקטן ועשינו ארון קיר גדול. יצא מאוד נוח.
אצלינו המטבח הוא לא בצורת ריש. בסוף של הריש (שקרוב אצליך לפינת האוכל) עשינו דלפק אכילה בגובה שולחן. מצד אחד שלו יש לי עוד מגירות מטבח.
לנו זה נוח-אנחנו עושים שם הכל, ושלא כמו דלפק, הגובה של שולחן יותר נוח לילדים. אנחנו כמעט לא משתמשים בפינת אוכל, אבל אולי זה בגלל שאנחנו משפחה קטנה, עדיין..... (:
זה יכול להתאים לך אם יש לך מספיק מקום, אם לא , זה רק יחסום לך ויקטין לך את החלל הציבורי של סלון+מטבח+פינת אוכל.
בנוסף-לא קשור לסקיצות. אני ממליצה לך לעשות תוכנית חשמל מאוד מסודרת, במיוחד בגלל שהחדרים מיועדים ל2 ילדים בחדר.

אבל כמו שאמרתי - זו דעתי. תקחי מה שמתאים לך.
אשמח לעזור לך אם את צריכה.
לא יודעת איך...כי למרות היותי קוראת נאמנה אין לי מושג איך פותחים דף בית......
אני ישתדל לבדוק פה או בכיכר.

שיהיה בהצלחה!
לוטם_מרווני*

תכנון בית

מעניין.
החדרים מיועדים לילד אחד בכל חדר. המיטה הנוספת היא רק לארוח ובד"כ נמצאת מתחת למיטה הראשונה. סביר שגם שולחן עבודה לא יהיה בחדרים. ארון, פינת איפור/ספינת שודדי ים, מדפי ספרים, מיטה וארון בגדים.
לגבי שירותים, אני מעדיפה שהריח של פיפי של אורחים (אני רגישה לריחות) לא יהיה בחדר הרחצה המשפחתי. נכון שאני זו שאנקה שם, אבל לפחות זה לא יפריע לי במיידית...

לא מפריע לך לעין ארון גדול בחדר השינה?
לוטם_מרווני*

תכנון בית

דף בית- מוצאים כינוי פנוי שמוצא חן בעינייך וכותבים בשורה של
מאת: את השם עם קו תחתון- לדוג'
מאת: לוטם מרווני
וכותבים את ההודעה.
כשתלחצי על הלינק שנוצר, תגיעי לדף הבית שלך, וברגע שתכתבי שם הודעה או משהו יעלם סימן השאלה ליד השם.
יונת_שרון*

תכנון בית

באיזה כיוון הצפון?

לגבי הסקיצה הממוחשבת:
  • הייתי שוקלת שנית את כל המרפסות. מרפסת שבשביל להגיע אליה צריך לצאת אחרי שכבר נכנסת הביתה (ואולי כבר עברת בכמה חדרים בדרך) כנראה לא תחיה כל כך. במקום זה, אולי כדאי להזיז את הבית כולו קצת ימינה ולסדר מקום נעים בחוץ ליד הכניסה הראשית לבית -- דפוס:גן חבוי למחצה.
  • יש מספיק שטח כדי לעשות מבואה בכניסה, אז לדעתי כדאי לנצל את זה ולעשות מבואה כמו שצריך. אחרת כל הסלון והמטבח יהפכו למבואה מבחינת השימוש בהם.
  • מה את מתכננת על הממ"ד? כי זה יכול להיות יופי של חדר אורחים, וככה לחסוך חדר. (כלומר, פחות תחזוקה, פחות בניה, פחות לסדר בלגן.)
  • אני אוהבת שיש מרחב גדול בין הכניסות לחדרים. אולי כדאי להגדיל אותו עוד קצת על חשבון החדרים, כדי שיהיה אפשר לשבת לשחק/לעבוד שם בנוחות, בלי להפריע לתנועה.
  • לחדר הרחצה אין חלון החוצה. אולי כדאי להחליף בינו לבין חדר הכביסה איכשהו.
לגבי הסקיצה הידנית:
  • הייתי מוחקת את השירותים בכניסה -- זה ממש לא נעים להתרוקן במקום כל כך ציבורי. במקום שמתפנה אפשר לעשות יופי של מבואה.
  • גם כאן נראה לי שיש לכם חדר עודף.
  • אולי להעביר את חדר הרחצה אל בין שני חדרי הילדים, כד שיוכל לשרת בנוחות גם את מי שבממ"ד, בחדר האורחים, ובחדר הילדים הימני.
  • לא יודעת להגדיר בדיוק מה, אבל משהו בתוכנית הזאת נראה לי מאוד לא נוח. כשאני מנסה לדמיין חיים בתוך בית כזה -- לקום בבוקר, להתקלח, ללכת למטבח, וכו' -- יש לי תחושה שזה לא נוח.
לוטם_מרווני*

תכנון בית

_# הייתי שוקלת שנית את כל המרפסות. מרפסת שבשביל להגיע אליה צריך לצאת אחרי שכבר נכנסת הביתה (ואולי כבר עברת בכמה חדרים בדרך) כנראה לא תחיה כל כך. במקום זה, אולי כדאי להזיז את הבית כולו קצת ימינה ולסדר מקום נעים בחוץ ליד הכניסה הראשית לבית – דפוס:גן חבוי למחצה. מאחורי חדר הרחצה והכביסה זה לא בדיוק מרפסת, אלא פוטנציאל לסגור שם מחסה לחתולים.

# יש מספיק שטח כדי לעשות מבואה בכניסה, אז לדעתי כדאי לנצל את זה ולעשות מבואה כמו שצריך. אחרת כל הסלון והמטבח יהפכו למבואה מבחינת השימוש בהם.
מה את עושה במבואה? למה זה חשוב?
# מה את מתכננת על הממ"ד? כי זה יכול להיות יופי של חדר אורחים, וככה לחסוך חדר. (כלומר, פחות תחזוקה, פחות בניה, פחות לסדר בלגן.)
הממד יהיה חדר העבודה שלי ושל הילדים, חדר כל חומרי היצירה ועמדות היצירה.

# לחדר הרחצה אין חלון החוצה. אולי כדאי להחליף בינו לבין חדר הכביסה איכשהו._
יש לחדר רחצה חלון החוצה, בפינה.
זו הסקיצה שגיל הכין. אהבתי אותה אתמול.
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

תכנון בית

שליחה על ידי פלוניתה* »

לא יודעת להגדיר בדיוק מה, אבל משהו בתוכנית הזאת נראה לי מאוד לא נוח
(: בדיוק מה שאני חשבתי, אבל על הסקיצה הממוחשבת....
רק מראה כמה זה עניין אישי.
יש מספיק שטח כדי לעשות מבואה בכניסה
לא ברור לי לגמרי למה יונת התכוונה, אני מפרשת את זה כמקום לשים את כל הבלאגן של הכניסה לבית: מעילים, נעליים, תיקים.
לי אין את זה, וזה די חבל. נראה לי נורא נוח איזה ארון גדול בכניסה לבית שבו מחביאים את הכל.
לא אוהבת שיש מתלה בכניסה, עושה בלאגן בעיניים.
לחדר הרחצה אין חלון החוצה.
יש חלון מעל לשרותים שפונה למרפסת שרות שבה תולים כביסה, לא?
והסקיצה הידנית:
השרותים בכניסה מספיק רחוקים מהאיזור הציבורי (סלון מטבח) כך שלא נראה לי בעייתי, אבל אני הייתי מגדילה אותם. מזיזה את כל הקיר של דלת הכניסה אחורה ואז השרותים יותר ארוכים ותוכלי לשים כיור בגודל נוח ואפילו ארון קטן מתחת לנייר טואלט, מגבת ידיים.
אולי להעביר את חדר הרחצה אל בין שני חדרי הילדים
מסכימה מאוד מאוד. יהיה יותר נוח לכל ילד להגיע.

ועכשיו אני הולכת לנסות לפתוח לי דף בית, יישש!!
פלו_ניתה*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2010, 00:08
דף אישי: הדף האישי של פלו_ניתה*

תכנון בית

שליחה על ידי פלו_ניתה* »

אז קודם כל -
הניסוי עבר בהצלחה ויש לי דף בית!
תודה לוטם

לא מפריע לך לעין ארון גדול בחדר השינה?
בכלל לא.
בהתחלה הייתי נעולה על חדר ארונות, אבל כשראיתי מה אני מרוויחה כשאני מבטלת אותו, לא חשבתי פעמיים (חדר גדול יותר, מקלחת גדולה יותר)
בתאוריה היה אמור להיות ארון מהממם!!! שישתלב לחלוטין עם הקיר.
בפועל קנינו ארון מהום סנטר בצבע בהיר. גם טוב, ויעשה את העבודה עד שנוכל להרשות לעצמינו משהו אחר.
נוח לנו וזה מה שחשוב.
לוטם_מרווני*

תכנון בית

זה מול זה: חדר ארונות עם 2 ארונות של 210 ס"מ כל אחד מול ארון אחד של 420 ס"מ. הרי זה אותו גודל?
בחדר הארונות יש גם חלון. לי נראה היינו הך, ועם מספיק מקום לפתיחת דלתות אם בוחרים בארונות סגורים.
פלו_ניתה*

תכנון בית

שליחה על ידי פלו_ניתה* »

מהבחינה הזו - הארון אותו גודל בשני המקרים.
השאלה היא אחרת - רווח מול הפסד.
וכמובן נוחות.
אצלינו חדר הארונות היה כזה שרק אדם אחד יכול להיכנס ולבחור בגדים וואין יותר מדי מקום לזוז.
השינוי לארון קיר הגדיל לנו את החדר ואת המקלחת
ויותר נוח לי לעמוד מול הארון, לפתוח, להסתכל כשיש לי מרחב נשימה.
זה נורא אינדיבידואלי.
אם את עדיין רוצה חדר ארונות ואוהבת את הסקיצה הממוחשבת, אני חושבת שכדאי לקרב בין המקלחת לח. ארונות - כך שמתרחצים וישר לוקחים בגדים ולא צריך לחצות את החדר.
יונת_שרון*

תכנון בית

מה את עושה במבואה? למה זה חשוב?

מקום להניח כובעים ומעילים, שקיות של דברים שצריכים לצאת אל ..., משחקים שמשחקים איתם בחוץ אבל צריכים לחנות בפנים (מטקות ושות'), נעליים, מפתחות, כסף קטן, דואר.
מקום לאתנחתא לפני שיוצאים -- עדיף עם מראה, ספסל קטן לנעול נעליים או להניח עליו תיק כשמחפשים מפתח לאוטו, מרחב מספיק להלביש לילד מעיל או תרמיל, מקום לחשוב מה שכחתי לקחת, מקום להרגיש שאני כבר לא עסוקה בדינמיקה של הבית אבל עדיין לא חלק מהדינמיקה של החוץ.
מקום לאתנחתא לפני שנכנסים -- עדיף עם מראה, עם מרחב מספיק לתת טיפ לשליח של הפיצה, להגיד שלום לאורחים ולהזמין אותם להיכנס ממש לבית, מקום לחשוב מה שכחתי להביא, מקום להתנקות מהדינמיקה של החוץ ולהתכונן להיכנס לדינמיקה של הבית.

אם אין מבואה, כל הדברים האלה יתפזרו ברחבי הבית -- גם החפצים, וגם הפעילויות והדינמיקות.

אפשר לקרוא מה כריסטופר אלכסנדר אומר על זה: http://vasarhelyi.eu/books/[po]A pattern language book[/po]/apl130/apl130.htm

הממד יהיה חדר העבודה שלי ושל הילדים, חדר כל חומרי היצירה ועמדות היצירה.

ומה תעשו בסלון? מוזיאון ארוח, מקדש טלביזיה, או שיש פעילויות אחרות שאתם עוסקים בהן יומיום ומתנגשות עם פעילות היצירה?

חשבתי על זה עוד, והגעתי למסקנה שיש משהו בכל הפרדיגמה הזאת שאני לא כל כך אוהבת. התחושה היא שהבית מפנה את הגב לרשות הכלל ולזרימה של החברה מסביב (הרחוב) ומפנה את כל תשומת הלב שלו לכיוון ההפוך, שבו אין מדרך רגל לחברה שמסביב. זה מאוד מקובל היום התכנונים האלה של פלדלת וכניסונת כלפי הרחוב, לעומת דלתות זכוכית גדולות וגן ומרפסת יפה בצד ההפוך. אני מעדיפה את התכנונים הישנים שבהם הבית עודד דינמיקה של קשר עם הרחוב, שהחוץ היפה היה קשור לשביל הכניסה ולא היא כלוא מאחורי הבית.
אבל אולי זה רק אני. לפי מה שאני רואה מסביב, די בטוח שזה רק אני.
לוטם_מרווני*

תכנון בית

ומה תעשו בסלון? מוזיאון ארוח, מקדש טלביזיה, או שיש פעילויות אחרות שאתם עוסקים בהן יומיום ומתנגשות עם פעילות היצירה?
משחקי קופסא, קלפים, קריאה, מרחב למשחקים נוספים. אצלי יצירה לא נכנסת לסלון. כרגע היא בחדר יצירה פצפון, ולפעמים במטבח ופינת האוכל. הסלון שלי צריך להשאר כמה שיותר פנוי. בסלון גם עמדת המחשב והדיוידי.
לפי מה שאני רואה מסביב, די בטוח שזה רק אני.
כן, כנראה.
"איש תחת גפנו ותחת תאנתו".
פלו_ניתה*

תכנון בית

שליחה על ידי פלו_ניתה* »

אם אין מבואה, כל הדברים האלה יתפזרו ברחבי הבית – גם החפצים, וגם הפעילויות והדינמיקות.
מצטרפת להמלצה
לפי מה שאני רואה מסביב, די בטוח שזה רק אני.
אם זה מסתדר מבחינת שטח הקרקע, אפשר לעשות פינת ישיבה בחזית הבית ואחת מאחורי הבית, תלוי גם בכיווני האויר
לוטם_מרווני*

תכנון בית

מסתדר מבחינת שטח הקרקע,
מסתדר. רעיון מצוין, תודה!
אוקיי, תיהיה מבואה. עכשיו אני מנסה להגדיר עם עצמי מהו המטבח הטוב לי. כמו עכשיו? (3.20 על 4 בצורת ח')? בצורת ר'? אני נוטה לצורת ח' עם קיר אחד של ארונות עליונים ושני קירות של משטח עבודה עם כיור, מדיח, כיריים. עם חלון צפונה וחלון לדרום מערב. בדרום מערב יש הרבה אויר ואולי קצת נוף. אור צפוני הוא הנעים ביותר שיש. מצד שני, יש שם בית, ז"א במרחק 6 מטרים מהחלון הזה. וגבוה יותר (80 ס"מ הפרש בגובה 0).
יונת_שרון*

תכנון בית

אם זה מסתדר מבחינת שטח הקרקע, אפשר לעשות פינת ישיבה בחזית הבית ואחת מאחורי הבית, תלוי גם בכיווני האויר

אגב, כשתכננו את הבית הקודם שהיינו בו, שהיה דומה מבחינה תפיסתית לבית של לוטם, ניסינו להשאיר מקום לפינת ישיבה בצד של הכניסה הראשית (הצנועה, לעומת הצד השני המפואר). הקבלן היה רגיל שרוצים מינימום שטח בצד הפונה לציבור ומקסימום שטח בצד הפרטי, וכך יצא שהבית הוצב איפשהו בין מה שהתכוונו לבין מה ששאר הבתים עשו. כלומר, כן נשאר מקום בכניסה הציבורית, אבל מאוד קטן.

לא מזמן מכרנו את הבית למשפחה קונבנצינאלית, בלי כל הרעיונות המוזרים שלנו. ובכל זאת, כשאני עוברת לידו אני רואה שהם יושבים ליד הכניסה הראשית הצנועה, ולא בצד הפרטי המפואר. סתם אנקדוטה.

לגבי צורת המטבח:
יש לך מה לעשות בפינות? כי אם לא, זה הופך לשטח ומרחב שתפקידם העיקרי לצבור בלגן ולכלוך. ראיתי מטבח נחמד (אבל מלבני יותר משלך) שבשביל לפתור את זה עשו שני ו'-ים במקום ח' -- השטח שירד מהשיש היה פחות ממה שהם הרוויחו בכך שהפינות הפכו לשימושיות.
כדאי גם לחשוב אם המטבח צריך לשרת רק מבשל בודד, או שלפעמים את רוצה לאפשר למספר אנשים לעבוד בו במקביל (למשל אם את מארחת אירועים). במקרה השני, פינות הן עוד יותר בעיתיות כי מי שעומד בצד אחד של הפינה תופס גם את המקום של הצד השני.

ועוד מחשבה: בדף תכנון מטבח המליצו על שיש בעומק 70 ס"מ במקום 60, ולדעתי אפשר להגדיל גם ל-80 (זה מה שאנחנו עשינו). אם את מוצאת נגר שיודע לבנות מגרות לכל העומק, אז מתקבל מטבח שנראה קטן אבל בעצם יש בו הרבה יותר מקום עבודה ואכסון יותר ממטבח רגיל.

עוד משהו שלמדתי מכמה בשלניות ואולי ידבר אליך: המקום הכי נוח לאכסן סירים הוא מעל לראש, תלויים על ווים. יש כמה צורות לעשות את זה, וכולן גם נוחות וגם נראות יפה (לטעמי). אנחנו עכשיו גם עם סירים תלויים מעל הראש, וגם עם כלי בישול תלויים על הקיר ליד הגז, ובשבילי זה נוח הרבה יותר מאשר להחביא את הדברים האלה במגרות וארונות. בעיני זה גם נראה יפה כשכל הכלים פחות או יותר מאותו סגנון (אני מודה שכלי הפלסטיק למיניהם מקלקלים את התמונה). בקיצור, לדעתי כדאי להשאיר מקום לתלות סירים למעלה (לא צריך הרבה -- זה די קומפקטי).
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תכנון בית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני לא אוהבת שיש עמוק מדי. הקצה האחורי שלו לא נגיש לי.
אם המטבח קטן, זה עלול לתפוס שטח של מעבר.

פינות - אצלינו כמעט ח, פינה אחת.
הארון שמתחת לפינה מנוצל מהחדר הסמוך.
מיד אחרי הפינה השניה יש דלת, ככה שאין פינה, ויש הפרדה לשני איזורי מטבח שונים (רטוב ויבש).
לוטם_מרווני*

תכנון בית

צודקות, לגבי הפינות, אבל אצלי בפינות נמצאים החשמליים. הבלנדר, מערבל, טוסטר קופץ וכאלו. ולמטה בארון עם מגשים מסתובבים- הסירים. רעיון התליה לסירים מהתקרה- מצא חן בעיני מזמן, עוד מבית של חבר של האיש מהטכניון. זה בטח נראה מזמין.
אצל אמי בארון הפינתי יש את כל המזווה. גם נוח. נכון שחלק מהשטח שם אובד. אלא אם במקום מדף מסתובב נפתחת דלת רחבה ויש בפנים מדפים שאפשר להכניס את הכתפיים מבעד לפתח ולשלוף. אבל זה באמת סוג האיחסון לדברים שלא משתמשים בהם.
הרעיון של הצד השני נחמד. לא ישים בתוכנית הרגע.
החלטתי על ח' ואז פינת אוכל ואז סלון. יוצא שהסלון שנשאר די קטן, משהו כמו 2.75 על 5 מטרים, אבל כששולחן האוכל סגור אז הסלון 4.60 על חמישה מטרים, שזה כבר סביר יותר. אנחנו יותר במטבח ובפינת האוכל כיום. אגב,במטבח, מבשלים אני והסו שפים הצעירים.
לוטם_מרווני*

תכנון בית

פתאום קשה לי.
בשמת_א*

תכנון בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

פתאום קשה לי.
תסבירי?
את מתכוונת שפתאום קשה לך לטפל בתיכנון הבית?
בכל מקרה קודם כל (())
פלו_ניתה*

תכנון בית

שליחה על ידי פלו_ניתה* »

פתאום קשה לי.
תחזיקי מעמד.
בסוף זה נגמר, ואז נורא כיף לגור במשהו שאת היית שותפה ליצירתו.

ולגבי הפינות במטבח -
אפשרות נחמדה שראיתי ונראית לי נוחה. לשים את הכיריים בפינה. ואז הפינה היא לא 90 מעלות, אלא כאילו פינה קטומה (נגיד שלפינה הוספת עוד משולש...)
ואז יש מגירות מתחת. (נשמע כמו סינית בטח (: בת דודתי עשתה ככה, והיא מאוד מרוצה וטוענת שמנצל את המקום יותר טוב מקרוסלה מסתובבת.
לוטם_מרווני*

תכנון בית

פלו ניתה, אבל אז בפינה משולש של נפח אובד.
קראתי בדף תכנון מטבח רעיון- ארון קטום בפינה, מלמעלה עד למטה. לאחסון. בכלל, קריאה שם העמידה אותי מול הענין של כן ארונות עליונים לא ארונות עליונים.

_תסבירי?
את מתכוונת שפתאום קשה לך לטפל בתיכנון הבית?_
מאוד. הגעתי לאיזשהי תחושה של "די, מה זה משנה". כובד כזה.
אומ_איליי*
הצטרפות: 24 פברואר 2008, 22:20
דף אישי: הדף האישי של אומ_איליי*

תכנון בית

שליחה על ידי אומ_איליי* »

אהלן
גם אני הגעתי לכאן
:-)
יש לי המון מה לכתוב
לא קראתי את כל התגובות אז אולי אחזור על חלק מההערות
אפשרות א פחות טובה בעיניי, פ עבודה בכניסה

בלגן בעיניים, ש. אורחים במיקום רע גם לא מאווררים, בעיניי יש בזבוז שטח בחדר כביסה הייתי ממשיכה את המטבח הלאה ועושה את הכביסה בתוך ארון בהמשך למטבח+ יציאה מהמטבח החוצה וגם מהאמבטיה. כל חדרי האמבטיה לא מתוכננים טוב ובכולם כניסה מול שרותים

לא נעים ולא נחמד. החדרים לא מתוכננים נכון מבחינת סידור ריהוט.
אפשרות ב טובה יותר ועדיין ש. אורחים בכניסה אם כי החדר עצמו מסודר נכון יותר כניסה מול כיור ומראה!. מטבח סלון פ אוכל מסודרים טוב כנ"ל חדר כביסה וחדרי אמבטיה מסודרים נכון וטוב, אוהבת את הדלת בקצה המסדרון. החלל בין החדרים נעים אבל ניתן להפוך אותו לשימושי ע"י הזזת דלתות כך שלא יהיו רק בפינות.החדרים קטנים לי מידיי, בין שני החדרים הצמודים הייתי מתכננת קיר גבס ומאפשרת חדר משחקים גדול אם יש אצלכם לינה משותפת חבל לסגור חללים קטנים כרגע
אומ_איליי*

תכנון בית

פינות במטבח
ממליצה לעשות ארון בהמשך לארונות הגבוהים (רק בקיר אחד שבו יש את המקרר) ולעשות תריסס או מדפים פתוחים לכלי חשמל שבשימוש אבל עדיף שלא יהיו על השיש כדי לעשות נקיון בעיניים.
לא לשכוח חשמל בהתאמה לכלים (הכוונה למיקסר ודומיו)
לא אוהבת כיריים בפינה המשולש שנשאר מאחור הוא תמיד מלוכלך ןלא נגיש.
לארונות פינתיים יש פתרונות אחסון מצויינים מג'יק קורנר הוא הפתרון הכי נוח והכי פחות מבוזבז.
רחל
אומ_איליי*

תכנון בית

פתאום קשה לי...
בבקשה אל תגיעי למצב הזה בזמן התכנון
תכנון בית צריך להיות משמח הגשמת חלום
וכל קיר ומיקומו משנים וחשובים
תוצאת תהליך התכנון הוא המקום בו תגורו אתם מוציאים ותוציאו המון כסף על החלום הזה והוא מאוד משנה ולא צריך להגיע למצב מייגע וכבד.
שווה להגדיר שוב את כל הרצונות ולא להתקדם הלאה אם אתם לא מרוצים.
נירמאל_אורי_אילן*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2010, 11:21
דף אישי: הדף האישי של נירמאל_אורי_אילן*

תכנון בית

שליחה על ידי נירמאל_אורי_אילן* »

פתאום קשה לי...

יקרה
אני רוצה לתת לך מניסיוני של קרוב ל20 שנה בענף הבנייה 15 מתוכם כעצמאי.
לתכנן בית זה אחת היצירות הגדולות והיקרות שנעשה בחיינו ועם הגודל בא גם הכובד שאת מרגישה עכשיו.

_זקוקה לדעותיכם, אנשים טובים.
מצורפות 2 סקיצות לביתי שבחניתה._

כשאת מתייעצת עם מספר אנשים את מקבלת מספר דומה של דעות שכל אחת מהן מתייחסת לנותן הדעה.
אנחנו אוהבים לתת עצות ויש לנו כוונות טובות, אבל כמה שתקבלי יותר עצות, יותר תתבלבלי..
כולם צודקים ויש תמיד עוד רעיונות יפים ואין לזה סוף..
ראיתי עשרות מקרים בהם זוגות משפצים מתייעצים אם יותר מידי אנשים וממש נכנסים למצבים קשים עם ה "יועצים" שלהם.
אז הינה עוד עצה..
אם את מרגישה צורך בליווי? תבחרי לך יועץ אחד, רצוי שיהיה בעל מקצוע בענף וצאי איתו ועם בן זוגך לדרך..
והדרך יכולה להיות מאוד יפה ומוצלחת! גם את זה ראיתי קורה בכל שנותי במקצוע.
בהצלחה
לוטם_מרווני*

תכנון בית

אומ איליי תודה על ההתייחסות@}
לוטם_מרווני*

תכנון בית

נירמאל אורי אילן עצתך שווה זהב. תודה.
יונת_שרון*

תכנון בית

נזכרתי בעוד פטנט מעולה שראיתי במטבח עם פינות: את אחת הפינות הם ניצלו כדי לעשות נישה בחדר שמעבר לקיר. כלומר, בעצם כל הפינה (שממילא לא היה להם שימוש בשבילה) לא היתה חלק מהמטבח, אלא הם "קיפלו" את הקיר וככה נוצרה נישה בחדר שמעבר לקיר, ונדמה לי שהם שמו שם את מכונת הכביסה ואת המייבש.
משהו כזה:
{{
_
| | |
| | |
| +--+ |
| | |
| | |
| | |
| +------+
}}
יונת_שרון*

תכנון בית

אוף, לא יצא. מי תכנת את האתר הזה לעזאזל!
בשמת_א*

תכנון בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

מי תכנת את האתר הזה לעזאזל!
D-:
בא לי לגריין אותך...
אומ_איליי*

תכנון בית

יונת, גם אני עשיתי את זה פעם בדירה קטנה שתכננתי בפלורנטין:-)
חייבים בהחלטה כזו לשים לב טוב לגדלים ורוחבים מכונת כביסה צריכה נקודת מים וחשוב להשאיר רוחב מתאים שיכלול את המים.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

תכנון בית

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לשים את הכיריים בפינה. ואז הפינה היא לא 90 מעלות, אלא כאילו פינה קטומה
ארון קטום בפינה, מלמעלה עד למטה. לאחסון.

ככה המטבח שלי בנוי (קניתי את הבית ככה)- מתה על זה... כל כך יפה בעיני.
מתחת לתנור ארון ענקי עם שני חללים (מדף אחד) שמאפסן את הסירים הגדולים, קערות סלט גדולות לאירוח, המחבתות בעלות השימוש החד- תכליתי (למשל- מחבת סטייקים מסיבית, מחבת למלוואחים שקיבלתי מתנה ובשימוש פעם ב... וואק גדול) וכאלה.
זה אחד הדברים שהכי אהבתי בבית.
מה שכן, הפינה שמאחורי הגז קשה לניקוי, כלומר צריך לעלות על השיש בשביל לנקות עד הפינה ממש... מצד שני אני שמתי שם מגש שמכי את נרות השבת, וכך פעם בשבוע אני מוציאה אותו, מניחה על הגז ובמוצ"ש גם שוטפת את המגש, ועליו מצטבר רוב הלכלוך של הפינה...

בכלל, קריאה שם העמידה אותי מול הענין של כן ארונות עליונים לא ארונות עליונים.
לי יש בחלק מבמטבח, ובפינה שמעל הכיריים יש מין מדף עליון ש"מחבר" את הכל...
לוטם_מרווני*

תכנון בית

59262]+ככה נראה הבית 439520699437 625419437 4946417 689566 n[/po].jpg
למטבח אין קיר משותף, הוא בפני עצמו. כרגע אני בהחלט מתכננת שהקיר עם המקרר יהיה קיר ארונות, ללא משטח עבודה. מקרר- ארון- ארון עם תנור ומיקרו. יש לי שם קיר של 3.30 וזה בהחלט יכול להכיל את תכולת הארונות העליונים. ובשני הקירות האחרים, ארבעה מטרים של משטח עם רצף: כיור -רווח 60 ס"מ- כיריים מחד ועוד משטח עבודה של 3.30 (כעת אני תוהה אם זה באמת נחוץ) המכיל את המיכשור שלי (טוסטר קופץ, בלנדר, מערבל וכו') וכמובן את כל מה ששיש אמור להחזיק.
לוטם_מרווני*

תכנון בית

תתעלמו ממיקום הכיור וכיריים בפינה. הארכיטקט אינו מעצב פנים, זו רק "הצעת הגשה" (מ י זה בשבילך).
שליחת תגובה

חזור אל “שיפוץ ועיצוב”