תכנון לידת בית בסקוטלנד ללא תמיכת המשפחה

סקוטלנד*
הצטרפות: 13 אפריל 2006, 14:20

שליחה על ידי סקוטלנד* »

יש לי צורך לשתף, ולהחליף דברים עם אנשים שעברו את מה שאני עוברת.

אני גרה בסקוטלנד כרגע, וכאן תהיה הלידה. יש כאן אפשרות מטעם קופת החולים הלאומית (NHS) ללדת בבית. לפני כן לא חשבתי על לידה בבית, למה? פשוט כי ככה חונכתי.
דרך שיעורי יוגה בהריון הכרתי בנות שמתכננות באופן הכי טבעי שיש לידת בית, וככה התחלתי - יחד עם בעלי - להתעניין ברצינות בנושא, וככל שאנחנו יותר מתעניינים, אנחנו יותר בעד.

למרות שקופת החולים בעצם מציעה את זה כאופציה, רוב הרופאים מתנגדים בכל תוקף, ויעשו הכל כדי לשכנע אותך ללדת בבי"ח. אין פה גם אפשרות לבחור, לאיזה רופא הולכים. אפשר ללכת רק לרופא המשפחה בקרבת המגורים.
בשורה התחתונה אין לרופא מה להגיד, וזו החלטה שלנו. זה ברור. אבל זה בכל זאת עלול לערער את הבטחון שלי בנושא, שרק עכשיו נבנה (אנחנו הולכים לספר את זה לרופא רק ביום ד' הקרוב, שבו אהיה בשבוע ה 22).

העניין הוא, שהייתי נורא רוצה תמיכה מאנשים שונים, ובעיקר מהמשפחות. וממש אין מצב. אמא שלי, עוד לפני שהתחלתי בכלל לחשוב על זה, אמרה כל הזמן: רק שלא תעיזי ללדת בבית! אולי היא ידעה, שזה מתאים לי, ופחדה שאני אעשה את זה? אולי זה דווקא סימן, שזה באמת מתאים לי?
בכל אופן, אתם מבינים במה מדובר... אין עם מי לדבר!

בעקבות זאת אנחנו גם פוחדים לספר לאמא של בעלי.

בעיקרון, רק אחי הצעיר יודע מהסיפור, והוא לא ממש יכול לעזור לי. הוא רק שאל: זה בטוח כמו בבי"ח? וכשאמרתי שכן, הוא אמר: אה, אז נשמע לי מגניב!
זה גם משהו, אבל יותר מזה הוא לא יכול ממש לדבר איתי על זה, כי הוא רק בן 18.

התחלתי רק עכשיו להאמין בעצמי וביכולת שלי ללדת, והמאמץ להסתיר את הרצון בלידה בבית, וחוסר האפשרות לדבר על זה עם אנשים, חוץ מאשר עם בעלי, מאוד מקשים עליי.

אשמח לתגובות והזדהויות...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

ההסתרה בעיתית. אבל לא פחות בעיתית האנרגיה השלילית שבאה מאנשים שמרגישים שהם חייבים להציל אותך מעצמך.
מה שאני רואה אצל אחרות - במהלך ההריון, כשאת מתחילה להיות בטוחה בעצמך, את יכולה לשתף אחרים ולהשאר "יציבה", ואפילו להרגיע אותם.
אמאבא_של_רמה*
הצטרפות: 04 דצמבר 2005, 23:24
דף אישי: הדף האישי של אמאבא_של_רמה*

שליחה על ידי אמאבא_של_רמה* »

מציעה לך לתת להורים/משפחה לקרוא קצת סיפורי לידה של לידות בית, כתבים של הורים לאחר לידת בית
אולי יוכל לפתוח ולקרב אותם קצת לעיניין
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אנחנו הולכים לספר את זה לרופא רק ביום ד' הקרוב, שבו אהיה בשבוע ה 22
לאן את ממהרת?
למה הרופא צריך לדעת עכשיו איפה את מתכננת ללדת? כדי שיהיה לו יותר זמן לנסות לשכנע אותך לרדת מזה?
אם הוא שואל, זה לחלוטין לגטימי להגיד לו שעוד לא חשבת על זה, או שאת עדיין מתלבטת ולא לנדב יותר מידע מזה.
אין טעם להכנס לפרטים בכל מקרה הרבה לפני שבוע 30, יש לך עוד המממון זמן.
הבנתי שאם את מתכננת לידת בית את מקבלת מיילדת, אני צודקת?
רגע_לפני*
הצטרפות: 10 אפריל 2006, 15:44

שליחה על ידי רגע_לפני* »

סקוטלנד יקרה
אני גדלתי בבית של רופאים ,ופשוט סיפרתי רק אחרי הלידה שילדתי בבית.
אני מרגישה שאין מה לספר למי שלא ידו בעניין,
זה מוציא מאנשים את הפחדים הכי קיצוניים שלהם ,
והכל מושלך עלייך!
את תשמרי על עצמך כמב שפחות מותקפת, מבוקרת ,
וכמה שיותר נתמכת ומחובקת.
ברגע שהבטחון יגבר את בטבעיות תעני לכולם...
יש פורום נשים על לידות בית ב TAPUZ.
אני שולחת לך אור וחיבוקים גדולים
ותמיד יש את באופן טבעי
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

תודה על כל התגובות והחיזוקים! כיף שאתן פה!

רגע לפני תודה על הטיפים שנראים לי מאוד נכונים.

ב דרך, תודה על הקישור, אני כבר מצטרפת לפורום הזה!

מיכל שץ, צריך להודיע פה בעיקרון כבר בשבוע ה 12, אם מתכננים לידה בבי"ח (היחיד בעיר שיש בו חדר לידה) או בבית. בגלל שלא ידענו על האופציה הזו באותו זמן, ולא שאלו אותנו בכלל. העניין הוא, שהרופא הוא זה שאמור לסדר את כל הניירת כדי שהעניין יצא לפועל, אם לא רוצים לעשות הכל באופן פרטי (כמו בארץ), שאז זה יקר במימדים סקוטיים, זאת אומרת שמדובר בסכומים, שבאמת קשה לעמוד בהם.

הפחד כרגע, הוא שנגיד לרופא בשבוע ה 22, ואז הוא יגיד שאמרנו לו את זה באיחור.
קראתי פשוט כמה סיפורי לידה בבית מפה, ושם כתוב, שנשים הודיעו "כמו שצריך" בשבוע ה 12 שהן מתכננות ללדת בבית, ואז אמרו להן "נראה אם תהיה מיילדת פנויה ביום הלידה שלך", ואת זה אסור להם להגיד בשום מקרה לפי החוק. הם חייבים לתת לנו מיילדת ויהי מה!

בקיצור, הם חושבים שיש להם מה להגיד, בזמן שאין להם בכלל מילה בעניין, וזה אומר שצריך להילחם על הזכויות שלנו קצת, אבל בשביל זה אנחנו צריכים להיות "בסדר" מצידנו.
נראה, אני אעדכן מה יהיה ביום רביעי.
עינת_טל*
הצטרפות: 31 ינואר 2005, 15:12
דף אישי: הדף האישי של עינת_טל*

שליחה על ידי עינת_טל* »

סקוטלנד,
אני איתך.זאת לידה ראשונה ,הבנתי נכון ?
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

סקוטלנד שלום, ילדתי לפני חודש בלידת בית ללא מיילדת. היו הרבה תגובות של פחד מסביבי, אבל אחרי לידת בית חולים טראומתית ולידת בית עם מילדת כבר פיתחתי את הנחישות ואת התובנה כי זו הדרך הנכונה עבורי וכל התפשרות תסכן אותי ואת התינוק. את מוזמנת לקרוא על כך בדף סיפור הלידות של נעמי בן שיטרית
בהצלחה בדרכך.
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

תודה עינת.
כן, לידה ראשונה. תערובת של התרגשות וחששות, אבל גם המון אמונה בעצמי וביכולת שלי ללדת, שקיבלתי דרך היוגה, שגיליתי בהריון.

קראתי איפשהוא, לא זוכרת איפה, שעשו למישהי שרצתה ללדת בבית בעיות (בארץ), בגלל שהיה חשש שהתינוק שוקל יותר מ 4 ק"ג. מה הנוהל בארץ? למה זו אמורה להיות בעיה?

אני בעיקרון בחורה מאוד גבוהה (1.78), עם עצמות אגן רחבות. האחים שלי נולדו שניהם בסביבות ה 4.200 ק"ג (אני נולדתי קטנה יותר - 3.600, אבל גדלתי למימדים המרשימים הנ"ל...).
בעלי גם הוא גבוה יחסית (1.86), ובני המשפחה שלו גם הם לא ממש "קטנים" באופן יחסי.
לכן אני די בטוחה, שהתינוק שלנו יהיה יותר מ 4 ק"ג, ואולי אפילו בסביבות ה 4.5 ק"ג.

האם ולמה עדיף ללדת תינוק גדול יחסית בבי"ח? גם במקרה שלי, שאני בעצמי גדולה יחסית?

הסקוטים אנשים מאוד מאוד קטנים, ואני פוחדת שהם רק ילכו לפי הכללים שלהם, וישכחו שמדובר פה במקרה שונה מאוד מרוב המקרים פה.
אודם*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 15:53

שליחה על ידי אודם* »

סקוטלנד,
קצת מנסיוני,לידת בית באנגליה, עם הNHS
גם אני שמעתי הרבה הפחדות על כך שלא מאפשרים, והתקשרתי בשבוע 6(!) חדורת רוח קרב להלחם על זכויותי,
להפתעתי כשבאתי בשבוע 12 וביקשתי לידת בית נעניתי בחיוב, וזו היתה אפשרות מקובלת כמו כל אחת אחרת.
אולי תופתעי (אם את גרה במקום קטן זה דווקא לעיתים עוזר).
דבר אחד שכדאי לנסות זה לעבור את מעקב ההריון וביחוד את הפגישה הראשונה הזאת עם מיילדת ולא רופא, הרופאים בדרך כלל פחות תומכים בלידות בית (אבל בכל מקרה כפי שכתבת הם חייבים לספק לך את השירות הזה ובעיות כוח האדם הן שלהם ולא שלך)
בהצלחה
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

אודם, תודה. את נמצאת באנגליה?

בשבוע ה 12 לא ידענו עדיין על האפשרות הזו, ובשבוע הבא - השבוע ה 22 - יש לנו תור אצל הרופא.

אני אשתמש בעצתך להודיע למיילדת ולא לרופא ללדת בבית. זה בתקווה, שאני אקבל תור תוך שבוע.

אם לא, אני אודיע לרופא בתור בשבוע הבא, שבו בעלי בא איתי. מצאנו קצת מידע באינטרנט על המחוייבות של NHS לאפשר ליולדת ללדת בבית, ואנחנו "ננפנף את זה" אם יהיה צורך.
אנחנו גם נהיה שניים "נגד" רופא אחד, כך שאני מקווה שזה יעזור.

אני לא ממש אשמע בעצתו ללדת בבי"ח, אם תהיה כזו, כי אני כבר מוכנה לה, ויודעת שאין כלום מאחוריה.
אני רק רוצה שיהיה כבר רשום בתיק הרפואי שלי, שאני מתכננת ללדת בבית. רק כך אני אהיה שקטה יותר.

טוב, נקווה שאני אקבל בכלל תור אצל המיילדת בהקדם, ואז זה יהיה פחות בעיה...
אודם*

שליחה על ידי אודם* »

כבר לא נמצאת באנגליה...
אבל בכל מקרה טוב שתודיעי לרופא שלא יהיה רישום לבית החולים ושיהיה ברור שזה מה שאתם עושים,
וטוב שאתם באים מוכנים, אני חושבת שאסרטיביות היא לא מהתכונות הבולטות של רוב האוכלוסייה אז אולי ייבהלו מכם מספיק,
שוב בהצלחה.
אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות.

ונסי את האתר הזה יש בו הרבה מידע על לידות בית בכלל ובאנגליה בפרט.
www.homebirth.org.uk
אודם*

שליחה על ידי אודם* »

עוד שני דברים
את יכולה לנסות למצוא לך קבוצת תמיכה מקומית של נשים שילדו בבית אפשר להתחיל עם הNCT
www.nctpregnancyandbabycare.com
ודבר שני, אם ממש לא הולך ואתם עדיין מאוד רוצים, ויש תקציב, יש מיילדות שעובדות בנפרד מה NHS
אמנם פרטיות ועולות כסף, אבל אם רוצים לידת בית אולי כדאי לשקול את זה
נסי לחפש על Independent midwife
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מציעה שם דף מתאים יותר, כמו לידת בית בסקוטלנד או לידת בית ללא תמיכה (אם כי זה כבר לא ממש נושא הדף), כי ככה זה נשמע כאילו דף על לידה ללא מילדת.

(ובהצלחה ;-) )
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

אודם, תודה רבה!
אנחנו כבר מכירים את ה NCT (שם נעשה ככל הנראה קורס הכנה ללידה) וגם את האתר של homebirth.org.uk, שניהם מאוד עזרו לנו עד עכשיו.

לגבי מיילדת "עצמאית" כבר חיפשנו ומצאנו ממש קרוב לבית שלנו, אבל עדיין לא יצרנו איתה קשר. היא רק למצב חירום, בו נחליט שאין ברירה. העניין הוא, שגם ככה נצטרך לשלם לדולה (אם באמת נמצא אחת שתמצא חן בעיניי) ועל הבריכה ודברים "קטנים" אחרים. אבל נראה איך הדברים מתפתחים ונפעל בהתאם. הלידה מאוד חשובה לנו, ואם נראה שזה הכרחי, נשלם גם סכומים גדולים בשבילה.

טרה רוסה, את צודקת. לא רציתי לבלבל. הלבד-לבד מתייחס לתכנון הלידה, ולא ללידה עצמה, אבל את צודקת, זה באמת מבלבל.
אין אני משנה את שם הדף?
אודם*

שליחה על ידי אודם* »

אני רואה שכבר חקרת יפה מסביב,
אז רק נותר לאחל לך שוב בהצלחה @}
אני מקווה שייקרה על דרכך רופא סקוטי חביב ומפתיע..
רקפת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 06:18

שליחה על ידי רקפת* »

רק עכשיו ראיתי את הדף הזה (כתבתי לך קצת ב לידת בית דעי את אשר תשיבי).
בכל אופן, רק רציתי לאמר לך שאני מאמינה גדולה ביכולת שלך להלחם ולעמוד על שלך. תמיד הרשמת אותי בהתמודדות שלך עם מוסדות ובירוקרטיה וכמו שאודם אמרה, קצת אסרטיביות ממך והם כבר יבהלו. המון המון בהצלחה.
לגבי תגובות של הסביבה, אני חושבת שאני סיפרתי רק אחרי שהייתי סגורה שזה מה שאני רוצה (אצלי חלק מהלבטים היו גם ענין הכסף). בגלל שכבר היתה לי לידה אחת בבית חולים אני הייתי משוכנעת לחלוטין שזה הדבר הנכון בשבילי. לפעמים הצליחו קצת להפחיד אותי, כי נראה לי שזה נכון שאם יש סיבוך בלידה, אז עדיף להיות בבית חולים. מצד שני אני חושבת שהסיכוי לסיבוך גדל כשאת בבית חולים.
אני מאמינה שלכל אחד מתאים משהו אחר, לפי מי שהוא, לפי איפה הוא ירגיש יותר טוב ונח. אני מרגישה טוב יותר בבית שלי, עם המטבח שלי וחדר השינה שלי וכל מה שאני רוצה וצריכה נמצא. לא רוצה ללדת במקום זר. אבל יש נשים שדווקא רגועות יותר בבית חולים וירגישו שם נח יותר. בגלל זה אני לא רוצה לשכנע אף אחד או יותר נכון אותך. אבל אני כן שמחה מאד שאת רוצה את זה כי לי זה היה מאד נכון ואני מקווה שלך תהיה חוויה טובה כמו שלי היתה.
לגבי משקל תינוק, לא דווקא לאנשים גדולים יש תינוקות גדולים ולהיפך. אני חושבת שהמשקל שאת ובן זוגך נולדתם בו יכול לרמז מה יהיה. בכל אופן אגן ירכים רחב זה טוב, לא? תחשבי עלי שילדתי 4.350, אז לא נראה לי שתהיה לך בעיה. אשל נולדה יותר קטנה ("רק" 3.850). שוב, משקל זה משהו שאולטרסאונד לפני לידה יכול לנבא. לידה של תינוק מעל 4 קילו נחשבת בארץ בעיתית והרבה מילדות בית לא יסכימו. המילדת שלי קצת חששה מהמשקל של אשל. מצד אחד היא חששה שהיא תהיה גדולה כמו אגם ומצד שני היא אמרה שבגלל שכבר ילדתי ילד גדול אז לא נראה לה שתהיה בעיה. באיכילוב אם היו יודעים שאגם שוקל מעל 4 קילו לא היו נותנים לי לנסות ללדת בחדר ללידה טבעית.
המון בהצלחה אצל הרופא בשבוע הבא.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תבחרי שם ומישהו כבר יחליף @}
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

רקפת, חיכיתי לתגובה שלך... תודה על הדברים שכתבת!!!

אני כל כך משוכנעת בזה, שאני לא רוצה ללדת בבי"ח. אני לא חולה, והתינוק שלי לא חולה. אם נהיה חולים, נלך לבית של החולים. אבל אנחנו כרגע מתכננים את הדבר הכי טבעי שהולך לקרות לנו - הלידה של התינוק הכי מקסים בעולם!!!

לגבי המשקל וכל זה, עושים פה הערכת משקל "מבחוץ", בלי אולטראסאונד. אני לא ממש סומכת על הערכות של אולטראסאונד, כי הן הרבה פעמים טועות בקילו שלם, אז מה הטעם. לא שאני סומכת על ההערכות ה"חיצוניות", אבל לא חסר לי האולטראסאונד בקטע הזה.

...מוזר להיפגש איתך פה בגלוי. אני כבר כ 3 שנים נוסעת סמויה באתר הזה...
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

עדכון:
היינו היום במרפאה, והרופאה בעצמה היתה בהריון בשבוע 35! היא היתה נחמדה מאוד, וכשסיפרנו לה, שאנחנו רוצים ללדת בבית, היא לא עשתה בכלל בעיות, ואמרה לנו לפנות ל"קהילת המיילדות" באיזור שלנו, והם יטפלו בעניין (יבואו אלינו הביתה, יענו על שאלות, יתנו לנו מידע בנושא וכו').
איזה כיף! כנראה שזה באמת יצליח!!!
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

תודה על שינוי השם!!!
סקוטלנד*

שליחה על ידי סקוטלנד* »

דברתי כרגע עם המיילדת (לא בטוח שהיא תהיה המיילדת בלידה שלי, אבל היא עובדת במרפאה שאליה אני שייכת באופן כללי, ולכן היא אשת-הקשר שלי), שאמרה שהיא תבוא אלינו בשבת הבאה, כדי לשבת עם שנינו ולדבר על התכנון וכו'.
היא הייתה ממש נחמדה, ואני מאושרת עד השמיים כרגע!!!

התחלתי לאסוף כתבות באינטרנט בעברית על היתרונות של לידות בית, למקרה שאני אחליט שאני מספיק בטוחה בעצמי ואין סיכוח שהבטחון שלי שוב יתערער - גם לא ע"י אמא שלי, ואז אני אשלח את כל הכתבות האלה לאמא שלי, ואקווה לטוב.
ואם יהיה רע - שיהיה. זה כבר לא יזיז לי, אם אני כבר אגיע למצב שאני מספרת לה ולוקחת את הסיכון.

אם מישהי מכירה כתבות בנושא, חוץ מהכתבות הבאות, אני אשמח לקבל קישורים.

http://mnews.co.il/briut.php?subaction= ... &[po]start from[/po]=&ucat=2

http://www.miok.co.il/mamarim2.asp?md=5&sm=1&n=10559

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2042814,00.html

נ.ב. חשוב שהכתבות יהיו בעברית. חסרון אדיר, אני יודעת.
אודם*

שליחה על ידי אודם* »

איזה יופי!!!
שמחה לשמוע שהפתיעו אותך לטובה.
בהצלחה בהמשך...
שליחת תגובה

חזור אל “לידה בחו"ל”