תנור עצים

שונית*
הצטרפות: 30 אפריל 2008, 22:42

תנור עצים

שליחה על ידי שונית* »

אלמוניתא, אנחנו גם אנשי קמין אם כי בשנים האחרונות אין לנו
כי גרים כרגע בבית שכור ופה זה לא התאים.
השכנים שלנו שהם חברים טובים הם בעלי קמין
והעשן איך שהוא מתכוונן אלינו כל פעם וזה באמת לא נעים,
בעיקר מפריע לי כשיש יום יפה אחרי מתקפת גשם ואני מתה לאוורר את הבית
ולא יכולה לפתוח שום חלון במידה והם "מעשנים" ואיך שהוא כשיש קמין אז הוא כל הזמן מעשן.
אני ד"א לא אמרתי להם כלום ואנחנו בולעים את הצפרדע בשם השכנות הטובה
וגם ההזדהות כי קמין זה הכי הכי כייף.
אולי באמת שווה לך לדבר איתה ולבדוק מתי זה הכי מפריע (כי כשכל הבית סגור לא צריכה להיות בעיה) ולהגיע לאיזו הבנה.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

שווה לבדוק הארכת ארובה.
אפילו אם צריך להוסיף 3-4 מטרים ולקשור חוטי ברזל דקים לייצוב.
ותעשו ניסוי: תשיגו כמה בולים שאתם יודעים (!) שהם יבשים (20% לחות ופחות), תשרפו ותשוו למטען בעירה מהסטוק הקיים.
ותמיד שהאש תבער עליזה, לא תלחש עגומות בגחלים.

לעיתים ביום קר, ארובה גבוהה במיוחד קשה להתניע, במקרה כזה עמוד גדול מהמוסף הספרותי של "הארץ" ידלק מהר וחם וחמם אותה כדי להתחיל לשאוב.
ואם אין, כדאי להוסיף קלאפה/פלאפטה/פרפר, השסגור הזה בתחילת הארובה, ממש אחרי היציאה מהתנור - ארובה גבוהה = יניקה חזקה שלעיתים צריך לווסת.

שונית ,
דברו עם השכנים, אם הם חברים טובים שיקראו פה ונסו ליישם כמה עצות.
ארובה מסריחה היא לא הכרח המציאות .

חזרה לאולפן -

צוויל
אלמוניתא*
הצטרפות: 28 יולי 2008, 23:45

תנור עצים

שליחה על ידי אלמוניתא* »

אני באמת מתלבטת מה לעשות.
שוקלת לדבר איתה ולהגיע איתה להסכמה שבימים קרים במיוחד, שאז בדרך כלל גם החלונות סגורים, נדליק את הקמין.
ובשאר הימים נשתדל לחמם בדרכים אחרות שיש לנו, זה מייקר לנו את החימום, כי העצים לא עולים לנו בכלל,
אבל באמת אני לא מסוגלת לחמם וליהנות כאשר למישהו אחר זה גורם סבל ממשי.
נקוה שיסתדר.
נקוה שהבעל יסכים לפשרה כזאת.... )-:
חם_חם*
הצטרפות: 11 דצמבר 2012, 16:45

תנור עצים

שליחה על ידי חם_חם* »

איך מנקים את הארובה? היא מלאה פיח, קשה להדליק את העצים וכל העשן נכנס הביתה בהדלקה?
אזר_ניק*
הצטרפות: 22 ינואר 2005, 15:26
דף אישי: הדף האישי של אזר_ניק*

תנור עצים

שליחה על ידי אזר_ניק* »

אלמוניתא, ההתלבטות במקום. אני חושב שהעיקרון אל תעשה לחברך את מה שחמים לכפות רגליך צודק, חינוכי וגם כלכלי:
עלות ההסקה זולה יותר מסכסוך שכנים מטופש שנמשך לאורך שנים והגיע למחוזות בלתי צפויים. דוגמאות כולם מכירים.
הגבהתי ב 2 מטר נוספים את הארובה ובנוסף כמו פוץ אני שולח את הדור הצעיר להודיע על התרעת מנגל.
אם היתה בעיה הייתי מגביה בעוד 2 מטר בלי לשקול יותר מדי.
מעריצה_אלמונית_של_הדף_הזה_ושל_צוויל_בפרט*
הצטרפות: 17 דצמבר 2012, 12:01

תנור עצים

שליחה על ידי מעריצה_אלמונית_של_הדף_הזה_ושל_צוויל_בפרט* »

קנינו קמין!
האם למישהו יש המלצה למתקין?
וממי לקנות עצים?
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

מעריצה אלמונית של הדף הזה ושל צוויל בפרט
הי, את יכולה להצטרף לדף בפייסבוק !
זה יותר מסודר ככה.
(-:

תתחדשו - קודם כל!
אני מציע שתבררו אצל בעלי קמין מהאזור שלכם - על התקנה ועל ספק עצים. יבשים, אה? לא לשכוח!!
אני, פשוט גר על הר גבוה בדרום הנידח.

צוויל
מעריצה_אלמונית_של_הדף_הזה_ושל_צוויל_בפרט*
הצטרפות: 17 דצמבר 2012, 12:01

תנור עצים

שליחה על ידי מעריצה_אלמונית_של_הדף_הזה_ושל_צוויל_בפרט* »

הביטוי עצים יבשים כבר חקוק על לוח ליבנו ורקום על כריות ספתנו.
תודה!!
אגב, כמה נידח? אתה גם מוכר עצים לעתים, לא?
רמי*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2006, 18:26

תנור עצים

שליחה על ידי רמי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תודה רבה למגיבים
צוויל נקח את העצה שלך ונצפה את הקיר בלבנים.
ניקי_ניים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2008, 23:04
דף אישי: הדף האישי של ניקי_ניים*

תנור עצים

שליחה על ידי ניקי_ניים* »

טוב.

אין לי קמין / אח שאינו אנושי

אני פה בגלל צוויליך והלצותיו

וגם כי קר לי פה בדירה המושכרת.....
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

אגב, כמה נידח? אתה גם מוכר עצים לעתים, לא?
בערך בין כמעט נשכח לחצי מוזנח. אבל נעים כל כך.
יש פה טעות קלה, אני מוכר עתים לעצים. אבל לא השנה. אין זמני בידי, והעצים - יאלצו להמתין בסבלנות.

צוויל
אזר_ניק*

תנור עצים

שליחה על ידי אזר_ניק* »

בדלאק יא צוויליך לא ידעתי שאתה מוכר לעיתים עצים להסקה. חבל שאתה לא תולה שלט.
נפלתי עם סוחר העצים "הקבוע" די קשה השנה.
לשנה הבאה צריך למצוא פתרון אחר.

האירוע האחרון גרם לי לכתוב את המדריך לרכישת עצים להסקה

תקציר לרוכשי העצים: קוב זה בעיני המתבונן ומידת היובש עלולה להשפיע על אורך החיים של אימו של הספק. שאלה של אמונה.
אם אתה בשפלה הדרומית או הדרום המושפל אשמח לשמוע כשיש לך סחורה.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הדרום המושפל
יקירי! אני בדרום הגבוה!! הכי אבל הכי גבוה.
לצערי לא אוכל לעזור בעצים, רק עצות (וגם זה בלי אחריות ובעירבון מוגבל ואני אכחיש שכתבתי משהו בכלל והכתוב בתקנון גובר).

צוויל - התקנון נגיש לציבור בתיבת נחושת-קלל שנטמנה בטעות במחצבה בגליל וסומנה בכתובת "זהירות נמר" ונקברה לשלושה ימים תחת גללים לחים ובכלל מנוסחת בניב לא פופולרי של אכדית
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

תנור עצים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

רוצה להסב את תשומת לבכם שאפשר לפנות לקק"ל ולקבל אישור לאסוף עצים ביערות קק"ל. מדובר בעצים שנכרתו, לצורך דילול, או עצים שנפלו.
צריך לפנות ליערן הגושי באיזורכם לקבל אישור בכתב. האישור מפרט את השטח ממנו ניתן לאסוף את העצים.
לאיתור היערן - אפשר להיעזר באתר של קק"ל.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

מה שאמרה תמרולה!
+ שזה תלוי בתכל'ס ברצונו הטוב של היערן כך שכדאי ליצור קשר אישי ורושם טוב (או להכיר חבר של חבר P-: )
+ שהאישור תקף ליום ספציפי, לאדם ספציפי, לרכב ספציפי שמוביל ממקום ספציפי אל יעד ספציפי.
ז"א שצריך להיות אם לא פציפיסטים, לפחות ספציפיסטים , כלומר מאד מאורגנים (-: .

צוויל
בעל_אח*
הצטרפות: 21 דצמבר 2012, 11:47

תנור עצים

שליחה על ידי בעל_אח* »

שלום צוויליך !
שאלה לי אליך, מקווה שתוכל לענות.
בניתי אח פתוח בביתי החדש. לצערי, הוטעתי על ידי בעל מקצוע שטען שהאח יחמם את כל הבית. את המחקר המקיף שהייתי אמור לעשות לפני הבניה, עשיתי בדיאבד וגיליתי להפתעתי שיש קונצנזוס מוחלט בדבר העובדה שאח פתוח הוא מאוד יפה אבל מחמם בעיקר את עצמו.
מאז חרשתי את האינטרנט בחיפוש אחר פתרונות ומצאתי את ה"אינסרט" - מין תא ברזל שמוכנס לתוך האח והופך אותו למין תנור עצים. ישנם כאלו המשלבים מפוח ועוד. באתרים האמריקאים מצויין בפרוש שזהו פיתרון מצויין שמגדיל את יעילות האח בצורה מאוד משמעותית.
פניתי לשני בעלי מקצוע בארץ והם מיד פסלו את הרעיון בטענה שזה לא יעזור. אחד מהם (שנשמע אגב מאוד הוגן ואמין, הרי הוא מפסיד פה עבודה) טען שעדיין תהיה מעטפת מבודדת של אבנים מסביב לאותה תיבת ברזל ולכן לא תיווצר הולכת אוויר כמו שצריך מסביב.
אני ממש מבואס כיוון שהשקענו באח המון כסף ואנרגיה ומחפש כל פתרון או בעל מקצוע שיכול לעזור. מה דעתך ? המלצות ?
תודה מראש
אחותם*
הצטרפות: 21 דצמבר 2012, 11:49

תנור עצים

שליחה על ידי אחותם* »

או בעל או אח
שלא יהיו גילוי נמרות...
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

שלא יהיו גילוי נמרות...
הוא פשוט לא החליט אם הוא אליל כנעני קדום או עובד בבי"ח! (-:

בעל אח יקר,
קודם כל, אין כהחלקות הקלדה, עשיתי בדיאבד אכן כך, צ"ל "בדיעבד" אבל אכן עם אל"ף מראה שהענין אבוד! (-:
אם תירצה להישאר עם אח האופציה הכי טובה שלך היא לבנות אח בסגנון הרוזן מרומפורד. אבל שיהיהבדיוק לפי התוכנית ואנחנו א. גברים ב. ישראלים ולכן יודעים הכל יותר טוב אז היזהר!!! בדיוק לפי התוכנית!!
זה האח היחיד שיודע גם לחמם.

ואם תרצה להכניס אינסרט, אז זאת דעתי האישית:
בעל מקצוע שפוסל אינסרט באופן גורף - הממממ! אינסרט הומצאו כדי לשפר את חוסר היעילות של האח. האינסרט נכנס לחלל האח והופך אותו לקופסא סגורה - בעצם, קמין. אתה שולט על כמות האוויר הנכנסת ומאפשר בעירה חמה ויעילה.
האינסרט הוא פתרון מוכר, מקובל ומוערך בארצות הניכר באמריקע ואירופה, היכן שבתים ישנים תכופות מגיעים קומפלט עם אח בנוי.
רצוי שיהיה האינסרט עם סרטיפיקציה של ה-EPA שמעידה על יעילות השריפה (הגבלה על כמות הזיהום הנפלט [פחות מ7.4 גרם חלקיקים מזהמים/שעה] - כמובן, בהנחה שתשרוף עץ יבש).

אם האח על קיר חיצוני כדאי לבדוק מקס' בידוד בין האח לאינסרט, או להתקין מפוח - יש אינסרטים שבאים עם מפוח.

חפש מידע - כמה מקומות להתחלה:
insert]כאן intro[/po]
install]וכאן insert[/po]
וגם כאן
אל תוותר על מחקר מקדים הפעם (למרות האנגלית).

תזכור גם שבכל מקרה, אם אתה נשאר עם האח במיקומו, גם עם אינסרט, עדיין לא בטוח שהוא יחמם לך את כל הבית, זה כבר עניין של מבנה, גובה תקרות ופתחים.... נסה לדמיין את הבית שלך הפוך על ראשו, ואת החום כנוזל שנשפך אל התקרה ונוזל מעבר למשקוף הדלתות וכו'.

בהצלחה, ספר מה קורה.

צוויל
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תנור עצים

שליחה על ידי פלונית* »

היי,
האם מישהו יודע אם יש בעיה כלשהי עם שימוש במשטחי עץ להסקה?
ו... מה דעתכם על מחטי אורן להדלקה? במקום המדליקים הקנויים?
המחטים מדליקות מעולה, אבל האם יש בעיה שאינני מודעת אליה?
תודה!
פלונית*

תנור עצים

שליחה על ידי פלונית* »

אה, ועוד רעיון - מה דעתכם על מחטי צאלון להדלקה?
ובכלל - עלים? רצוי? בעייתי?
במקרה וזה לא ברור, יש לנו אספקה בלתי פוסקת של כל הנ"ל... ;)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תנור עצים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם מישהו יודע אם יש בעיה כלשהי עם שימוש במשטחי עץ להסקה?
אם אני לא טועה, משטחי עץ מרוססים בכל מיני מירעין ובישין
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

צוויליך היקר,
מקווה שיתאפשר לך בעתיד לרדת לגובה שממנו אפשר להבחין בארובות המעשנות של בני ישראל.

פלונית,
משטחי עץ נשרפים מהר ודורשים עבודה עם פטיש וגרזן. נראה לי שאם כבר שוברים ומעמיסים על האוטו עדיף ללכת על משהו טבעי.
לדוגמא: שיער מסולסל משובץ בשבבי עץ וחרקים מתכתב יפה עם חולצת פלאנל ספוגת זיעה וכפפות עבודה מעור אייל :-)
פלונית*

תנור עצים

שליחה על ידי פלונית* »

אין ספק לגבי הפלאנל והחרקים! אכן חלומה של כל אישה...
אבל עדיין לא התקדמו לרמה של מסור חשמלי (קצת מפחיד, לא?) אז המשטחים זה משהו שהג'יג-סו שלנו יכול להתמודד איתו...
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

אם יש בעיה כלשהי עם שימוש במשטחי עץ להסקה
אכן הם מטופלים בחומרים רעילים, לעמידות נגד חרקים וריקבון.
בזמן שריפה חלק מהחומרים האלה נפלטים יחד עם העשן וזה כבר חלק מהסוגיה הרגישה של שכנים וכמה יעילה הבעירה.
ואפשר כבר לציין שמאד נפוץ השימוש במשטחים בטיולים - למדורות ובמיוחד לבישול - אם יש אפשרות אחרת (עץ לא מטופל), עדיף.

בקמין, אם שורפים רק משטחים, צריך להיזהר שהקמין לא מתחמם יותר מדי. העץ סופר-יבש בד"כ מעצי אורן = שריפה חמה מאד.

מחטי אורן - אם זה עובד, למה לא?

צוויל
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

תנור עצים

שליחה על ידי פלוני* »

מישהו יודע כמה שקים זה קוב?
דורון*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2003, 07:43

תנור עצים

שליחה על ידי דורון* »

אוקיי, שלום לכולם, ולצוייליך האלוף.
סיימתי לבנות לעצמי יחידת דיור, חלק מבית קיים. הכל מצויין רק חסרים בת זוג וקמין, נראה לי שאם יהיה קמין בוער בת הזוג כבר תגיע....חחחח....
קראתי בעיון כ-80% מהדף המרתק הזה ונותרו לי מספר שאלות לפני רכישה. אני רוצה עדיין להנות ממנו בחורף הזה ואין לי הרבה זמן, אני יוצא בקרוב להדריך 3(!!!) קבוצות תגלית רצופות עד אמצע פברואר.
אני מעדיף לקנות קמין משומש, יש המון במחירים של 1500-2000 ביד 2.
  1. האם יש משהו שחשוב לבדוק / להיזהר ממנו בקניית קמין משומש ?
  2. אני מניח שחשוב שתהיה מגירה לאפר. אבל לגבי סוגי פתחי הכנסת האוויר אני עדיין די בור.
ראיתי קמינים מודרנים (נסטור-מרטין למשל) בהם כל מיני אופציות להכנסת אוויר שמונעות השחרת הזכוכית, ושמאפשרות בעירה יעילה יותר.... האם בקמין יותר ישן בהכרח הזכוכית תשחיר מהר ? (בהנחה שאני מקפיד על עצים יבשים ואיכותיים), האם החימום והבעירה יהיו בהכרח פחות יעילים אם אין את כל האופציות שמציעים נסטור-מרטין ?
  1. האם קוטר הארובה ביציאת הקמין המשומש שאקנה בהכרח מתאימה לו או שייתכן כי עדיף לשנות קוטר ? מה הנוסחה לקוטר ארובה ?
תודה חברים, ובתקווה לחורף מגניב עם 'מדורה' בתוך הבית.
דורון
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הי דורון,

(עדיין לא קיבלתי אלוף, אייל זמיר עקף אותי בתור ורק מפני שהוא תושב הוד השרון ואני, אעפעס, תושב הדרום ומבקש לנצל את הדף כדי לקרוא שוב - די לאפליה!)

בהצלחה עם ההדרכה, לא כדאי לך לשקול דחיה של הרכישה (בהנחה שבת הזוג תבוא כך או כך) ? כמה חורף ישאר לך כבר? כך יהיה לך זמן ללמוד קצת יותר את הנושא ואולי לראות יותר אופציות.

1. קמין משומש - די פשוט... לבדוק שכל החלקים במצב סביר - לא חלודים לעומק, פריכים (בגלל חימום יתר), שמה שאמור לזוז יזוז ומה שלא - לא.
אם הוא קמין יצוק של פירמה מוכרת (כנסטור-מרטין) אפשר להניח שהוא בנוי טוב.
אם הוא קמין שאומן ריתך אז כדאי לראות אותו פועל, אם אפשר. אחרת תצטרך לבדוק אותו כבר מותקן, בביתך.
הקמין ה"דרוזי" הקובייתי הגדול, לדוגמא, הוא "חיה" מוכרת שעובדת טוב להרבה אנשים, אז אפשר לומר שזה הימור לא רע (ועולה כ-1500 ש"ח חדש).
קח בחשבון גודל כללי: גדול יותר יכול לשרוף יותר עץ לשעה ולחמם חלל גדול יותר. דלת תקבע לך את גודל הבולים שתוכל להכניס (אנו כאן מתוסכלים בד"כ מהדלת הקטנה של קמיננו) (אבל אנחנו מתוסכלים מהרבה דברים בכ"א).

2. מגירה לאפר עושה חיים קצת קלים יותר - פשוט שולפים את המגירה לריקון (אנחנו מוציאים עם כף גדולה לתוך דלי פח, פעם בשבוע שבועיים).
האישיו של סוגי פתחי האוויר הוא רחב מכדי לכסות כאן, אולי בהמשך אוכל להגיע לזה. רק אזכיר שלהרבה מוכרת התופעה שכשהתנור מגיע לטמפ' גבוהה הפיח נשרף והזכוכית מתנקה, ורק בסוף המחזור, כשהבעירה חלשה ומתקררת, אז נצבעת שוב הזכוכית בפיח - עד הפעם הבאה שהבעירה חזקה.
יש תנורים יעילים גם אם אין את כל השכלולים של נ"מ או פירמות אחרות. חלק מהשכלולים הוא בסופו של דבר קשקוש שיווקי וחלק אכן חשובים ועושים הבדל.
3. כדאי לסמוך על היצרן שקבע קוטר ארובה מתאים. הנוסחה לקוטר הארובה כאן , לא מסובך.

בהצלחה!

צוויל
דורון*

תנור עצים

שליחה על ידי דורון* »

תודה צוויליך,
פששש... אפילו השגת את הנוסחה. אני לא בטוח שאם R=rty^23/f אכן גדול מ-p צריך קוטר של RT/2 . אבל נראה שזה יסייע בעדי לסמוך על הקוטר שבחר היצרן.
לגבי החורף, אתה בטח יודע שיש כאלו שמדליקים אש גם כשלא ממש קר, רק כי זה כייף. אני מהאנשים האלו.
וכן, אני אתעקש להספיק להרכיב אותו עוד החורף.
אני מתכוון לרכוש קמין יצוק, כך שאם לא אמצא משומש במצב טוב, אקנה אחד חדש בגודל בינוני-קטן. בסה"כ גודל היחידה שלי הוא 3 חדרים, סה"כ 40 מ"ר.
דרך אגב, יש דרך לבדוק פריכות הפלדה מבלי להכות בה עם פטיש 5 קילו ולראות אם היא נשברת ?
תודה על התשובה.
דורון
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

דרך אגב, יש דרך לבדוק פריכות הפלדה מבלי להכות בה עם פטיש 5 קילו ולראות אם היא נשברת ?
לנגוס בעדינות

צוויל
דורון*

תנור עצים

שליחה על ידי דורון* »

היי, כמה kW דורשת דירה בת 45 מ"ר (המורכבת מ-3 חדרים, כאשר בגדול מביניהם נמצא הקמין, קרוב לקיר משותף עם חדר נוסף) ?
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

תנור עצים

שליחה על ידי מצ'רה* »

לא מכירה את החישובים אבל נראה לי שאתה צריך תנור פיצפון, כמו אחד מהקמינים הדרוזים הקטנים האלה. אנחנו מחממים בקלות בית של כ 115 מ"ר בתנור לא גדול בכלל (אבל מאד מאד מבודד. גם זה נורא קובע)
אם תחליט לקנות תנור קטן כדאי לוודא שהדלת לא קטנה מדי ושנוח להכניס עצים, אחרת צריך כל הזמן להתעסק עם חיתוכים וזה מעצבן
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

היי, כמה kW דורשת דירה בת 45 מ"ר (המורכבת מ-3 חדרים, כאשר בגדול מביניהם נמצא הקמין, קרוב לקיר משותף עם חדר נוסף) ?
כמו שמצ'רה, ולהציע שתעביר את הארובה דרך הקיר אל החדר הגובל וכך היא תחמם גם אותו לפני שהיא יוצאת מהתיקרה.
זה באמת תלוי ברמת הבידוד והאיטום של הבית. אבל בהנחה של איזה ממוצע מקובל יש נוסחה של קילו-וואטאג' רצוי לגודל בית:
חשב את נפח הבית - שטח פנימי כפול גובה תקרה, ואז תחלק ב-14 .
זאת בהנחה שאתה גר בארץ ולא סובל מצניחות טמפרטורה מתחת לאפס באופן קבוע.

אז נגיד 45 מ"ר כפול 2.6 מ' תקרה = 117 - לחלק ל-14 - כמעט 8.5 KW

תזכור דבר נוסף - האם אתה רוצה לחמם את כל הבית - או בעיקר את הסלון-מטבח, לדוגמא, עם החדר הצמוד (חדר שינה?)?
כי אם החדר השלישי אינו בשימוש רוב הזמן, או לעיתים רחוקות אורח ישן בו ואז אפשר להפעיל רדיאטור חשמלי ולשים לו בקבוק חם בשמיכה, חסכת חום וכסף.
זה גם משהו לקחת בחשבון...

צוויל
אזר_ניק*

תנור עצים

שליחה על ידי אזר_ניק* »

הי דורון,

מיקום הקמין חשוב מאוד ביעילות החימום. רצוי מיקום מרכזי שאינו גובל עם קיר חיצוני.
גם הפרשי גבהים וריבוי מפלסים משפיעים.
גרנו פעם בבית עם סלון בגובה 6 מטר. גם בתוספת מזגנים אי אפשר היה לחמם את הקומה הראשונה אבל בחדרים למעלה קיבלנו סאונה.

יש חכמים (לא כמוני) שבו מעל לקמין פיר לארובה עם תריסים שפולטים חום לשני חדרים.
תלוי כמובן בתכנון הבית, אבל הבנת את הרעיון.
לגבי גודל התנור- כדאי ללכת על גדול כי זה מאפשר גמישות עם הטמפ' לא חייבים למלא אותו ב 100% ומקבלים דלת גדולה יותר.
רק דלת עם זכוכית, במיוחד אם אתה פירומן.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

תנור עצים

שליחה על ידי מצ'רה* »

רק דלת עם זכוכית, במיוחד אם אתה פירומן.
אם הנושא שוב עולה: חברים לימדו אותנו את השיטה הכי מוצלחת לנקות את הזכוכית מפיח.
לוקחים סמרטוט רטוב במים, טובלים אותו באפר של התנור ואיתו מנקים את הפיח.
זה עובד כמו קסם! וזה גם מגניב כקונספט, כמו שמנקים כתמי צבע לשיער מהעור באמצעות קצוות שיער מרוחה בצבע לשיער (אבל אולי הפטנט הזה לא ידבר אליכם באותה מידה, כי אולי יש לכם בכלל קרחת)
דורון*

תנור עצים

שליחה על ידי דורון* »

כיין אני פירומן לגמרי, וכן, רק עם דלת מזכוכית. וכן, קניתי ביום ו' קמין מדהים, של חברת la-nordica, יש בו את כל השיכלולים האפשריים, דלת זכוכית ע נ ק י ת.
בעוד שבועיים באים להתקין לי את הארובה ועד אז אנסה להשיג עצי הסקה יבשים ומיושנים.
קוטר הארובה הוא 6 צול, אתקין ארובה של 5 מטר.
יש פתח הכנסת עצים גם מהצד, יש פתח כניסת אויר מלמטה שנמצא מאחורה ויש פתח כניסת אויר מלפנים שנמצא למעלה.
אני ממש מתרגש, סופסוף אוכל לעשות מדורות בתוך הבית, אתם לא מבינים מה זה בשבילי.
רק חבל שלא כל כך קר, מקווה שיהיה יותר קר ואז באמת אוכל ליהנות מהקמין. כאן בהרי יו"ש המערביים, בגובה של 360 מ' עדיין לא מספיק קר....
וכמו שכתבתי בפוסט הראשון שלי, עכשיו גם הפירומנית המתאימה תגיע... מקווה...חחחחח (-:
מקווה שלא אצטרך לשאול עוד שאלות והכל יעבוד טיפ-טופ.
תודה לכל העונים. וחורף חמים ונעים.
דורון
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

בגובה של 360 מ' עדיין לא מספיק קר....
הא, תנסה 900 (-:
כל הכבוד, תהנה והלוואי ותמצא פירומנית תואמת

צוויל
Shalkman*
הצטרפות: 12 ינואר 2013, 19:15

תנור עצים

שליחה על ידי Shalkman* »

אני עלה חדש... בפורום
רציתי להודות לכם קודם כל על השרשור הכי ארוך שאני אי פעם קראתי..
מעניין, מעשיר, ובעיקר יעיל.
כמעט לא השארתם לי מקום לשאלות אבל בסוף יצא שהמצב כרגע הוא שיש לי קמין ששיפצתי
ויש לי ארובת אסבסט שיורדת מהתקרה, שאני לא מעוניין לקצר, לנסר, או להתעסק איתה, יש לי תינוק בבית וזה לא הכי בריא.
הארובה מאוד מאוד קרובה לקיר משהו כמו 4 סנטימטרים בלבד..
זה לא כל כך משאיר לי ברירה אלא להרחיק את הקמין מהקיר ולבנות תוספת של ארובה עם זווית.
אני מצרף תמונה שבה רואים את הקמין אחרי שחידשתי אותו והחלפתי לו זכוכית, רואים את הארובה שיורדת מהתקרה
ורואים גם חתיכה של ארובת פח מגולוון שתכננתי להשתמש בה בשביל לחבר בין שניהם.
אני לא יודע אם אצליח לעשות את זה בעצמי... להתעסק עם בניית זוויות ...
אני גר בעמק חפר.
מת לחבר את הקמין כבר כי קר פה ונמאס לי מהמזגנים...
  1. מישהו מכיר בעל מקצוע שיכול לעזור לי מהסביבה?
  2. או שלמישהו יש רעיון אחר איך לפתור את העניין?
  3. יש סוג של חומר איטום של יעקובי שבא בשפורפרת של סיליקון כזאת, הבנתי שהוא עמיד ב1500 מעלות. האם מישהו מכיר וממליץ? אני צריך לאטום כמה סדקים בחלק העליון של הארובה, בגג.
מידות של הארובות:
ארובת אסבסט: חיצוני 14.2 פנימי 12.2
יציאה של ארובה מהקמין: קוטר פנימי 14.2 חיצוני 14.4
a star: http://www.sportpalace.co.il/%D7%A7%D7%9E%D7%99%D7%9F
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

Shalkman שלום

זה ניראה כמו קמין "דרוזי" , זאת מגירת אפר שם?

יש בבנימינה בועז יכין, אני יודע לא ממקור ראשון שהוא מייבין ובונה תנורים.

הארובה -
אני מציע להשתמש בשני מחברים בזווית של 30 מע' .
ביחד הם יתנו לך הרחקה מהקיר - אם שני המחברים, משולבים, לא מכסים את המרחק בין האסבסט לתנור, תוכל להוסיף מקטע שלישי (בין שניהם - ירחיק אותו עוד מהקיר, מעל/מתחת להם לא ירחיק עוד).
משו כזה:

תמונה

אם תביא מידות מדויקות לפחח הוא יוכל לייצר לך מחבר מתאים בדיוק. כדאי לחשוב על "משחק" מספיק שיאפשר לך להרכיב את הארובה.
את החיבורים בין התנור לארובה לאסבסט תשתדל לתכנן כך שתמיד החלק העליון הוא זכר והתחתון נקבה ( סליחה מגב' לילית, שום דבר אישי). מה שבא מלמטה "עוטף" את מה שבא מלמעלה.
וגם - פלאפטה/צ'וק/קלאפה - שזה לא קללות בהונגרית אלא הצ'ופצ'יק שאמור להיות בתחילת הארובה ולווסת את יציאת העשן מהתנור (בד"כ פתוח בהדלקה, סגור חלקית בזמן פעולה). שווה להכניס במפרק התחתון או בצוואר שיוצא מהתנור.

חומר איטום -
סדקים באסבסט? תתקשר ליעקובי לשאול. הארובה בכ"א לא תגיע ליותר מכמה מאות מעלות.

מקווה שיהיה לעזר.
בהצלחה

צוויל
Shalkman*
הצטרפות: 12 ינואר 2013, 19:15

תנור עצים

שליחה על ידי Shalkman* »

צוויל
קודם כל תודה על התגובה המושקעת.
אכן מדובר במגירת אפר, וכן זה קמין שנרכש לפני כמה שנים בעוספייה - מה שאומר שצדקת לגבי המוצא שלו.
אני מייבין ממך שלמרות שיש לו מעל למגירת האפר חלון עם 2 דלתות הזזה לצורך שליטה בזרימת האויר, עדיין מומלץ לארגן קלאפה עם אופציה לוויסות בארובה... האם נכון?
דבר נוסף, לגבי עניין האטימה שלו. הוא לא באמת אטום כי בתעלה של הזכוכית יש מרווח מסויים שמאפשר לאויר לזרום.. לא נורא? נורא? הכל נמדד בכמה עצים יישרפו בגלל הרווח הזה... תכלס..
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

כן, רצוי קלאפה, זה נותן לך עוד משחק בינה לבין ויסות כניסת האוויר.
(כשהתנור והארובה קרים, האוויר הקר רוצה לצנוח בארובה שלך, כשהאוויר החם בביתך מנסה לעלות ולצאת דרך פתחים וסדקים בחלק העליון של הבית.
פתיחת הקלאפה מקלה על העשן החם להתגבר על האוויר הקר, לעלות ולחמם את הארובה. אח"כ אפשר לסגור את הקלאפה עד למקום שעדיין מאפשר בעירה עליזה - לא בעירה איטית, דלת חמצן חו"ח לא עלינו.
ככה מצמצמים את הקלוריות שעפות לך מהארובה)
אטימות - השאלה ה יא לא רק הפתח סביב הזכוכית, אלא גם סביב הדלת עצמה, שולי מגירת האפר וכד'.
יותר פתחי הסתננות אוויר

פחות שליטה בכמות האוויר הנכנס לתנור. אתה רוצה לשלוט בכמות האוויר. אם תשרוף כמה בלוקים גדולים ושמנמנים של אורן כדי לחמם מהר בית קר, הבעירה תזדקק להרבה חמצן

הרבה אוויר, אבל אם בערב לא ממש קר תסתפק, נאמר, בשני בולי אקליפטוס בקוטר 10ס"מ ובאורך 30ס"מ, תרצה לספק לבעירה פחות אוויר, שכן האוויר הבלתי נחוץ רק מקרר את הבעירה והופך לבעיה.

תכל'ס? סע, חביבי, יהיה בסדר (-:

צוויל
דודו*
הצטרפות: 15 פברואר 2005, 00:34

תנור עצים

שליחה על ידי דודו* »

יש לי קמין סולר האים אפשר להפוך אותו לקמין עץ? תודה
עצבים_מרוטים*
הצטרפות: 15 ינואר 2013, 12:14

תנור עצים

שליחה על ידי עצבים_מרוטים* »

אני זקוק לעזרת המתמצאים:
אחד משכני מדליק מדי יום לפנות בוקר קמין עצים בחצרו כדי להתחמם בזמן העבודה. אני לא בטוח אם המתקן ראוי לתואר "קמין" - מדובר במין דוד עם דלת וארובה, ואולי גם מנגנון להזרמת אויר. ביום חורף רגיל (כמו היום), לאחר שלוש-ארבע שעות הוא כבר לא זקוק לחימום, ובד"כ אפילו לא נמצא בסביבה, אבל ארובת התנור ממשיכה לפלוט פרצי ריח שנישאים ברוח, מסריחים ומחניקים את השכונה, ולא מאפשרים לאוורר את הבית עד הערב (ואז גם לנו נהייה כבר קר).
אני מאד לא מעוניין להסתכסך איתו. הוא מסכים שהתנור יכובה בשעה 9:00 או 10:00 (וכך ישחרר את יתרת היום מעולו המצחין), אבל אין לו שום כוונה לעשות זאת בעצמו.
אני מוכן לעשות זאת בעצמי, אבל לא יודע איך. הסיכויים שהוא יסכים להדריך אותי קלושים.

האם ניתן לפתוח את הדלת ובעזרת מלקחיים לשלוף את הגחלים לתוך פח? למה יש לשים לב וממה צריך להזהר?
אודה למי שיאות לייעץ ולהדריך אותי במשימה.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

דודו
אפשר? לעיתים. יהיה טוב? כניראה שלא. תנסה להפוך בלנדר מוט למיקסר. חיה אחרת.

עצבים
מה גובה הארובה? הדבר הראשון לנסות זה לחסום את הארובה מלמעלה. מכיוון שהקמין בחוץ, אין בעיה.
מה שאתה מריח זה התנור המאולתר שמתקרר כבר אבל ממשיך לפלוט תוצרי שריפה דלת חמצן.
אופציה ב' זה לבקש ממנו להפוך את הגחלים ולערום אותן לפני שהוא עוזב, שימשיכו להישרף בערימה. אולי עם לפתוח חריץ בדלת -?- זה תלוי בקמין.

בהצלחה

צוויל
עצבים*
הצטרפות: 16 ינואר 2013, 16:16

תנור עצים

שליחה על ידי עצבים* »

תודה רבה, צוויל. אתה נותן תקווה.

חסימת הארובה תחנוק את שארית הבעירה ותכבה אותה?
האם החסימה עלולה לגרום לדליפת עשן מוגברת מהצד התחתון (כלומר: מתא הבעירה)?
אם תהיה דליפה כזו, אשת השכן כנראה תתנגד.

אם ניתן להפוך את הגחלים, אני מסיק שאפשר גם להוציא אותם. האם אני טועה?

האם יש בעייה כלשהי בפרוצדורה הבאה:
  1. פתיחת דלת התנור (וקפיצה הצידה כדי לא לאכול את כל העשן).
  2. לתת לעשן והג'יפה לצאת החוצה במשך דקה או שתיים.
  3. תפיסת כל גחל במלקחיים, שליפתו החוצה והטבעתו בדלי מתכת מלא במים.
ניתן לביצוע באופן המתואר? יפתור את הבעייה?

אםהשכן היה יותר קואופרטיבי, הבעייה היתה יותר פשוטה מלכתחילה. אין לו התנגדות שאני אעשה את זה, אבל הוא שם ז ולא יקח אחריות אם היא מצריכה טירחה מצדו.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

כן, להוציא את הגחלים הלוחשות ולכבות במים - ודאי.
עדיף עם איזו כף מתכתית.

דעתי האמיתית:
כששכן מתלונן והבסיס לתלונה קיים וסביר, בנאדם הגון ינסה לפתור את הבעיה.
לא יודע מדוע אתה מעדיף כך מאשר להסתכסך איתו. אם זה כי הוא אלים וכד' או אם הוא מוותר לך במקום אחר, החלטה שלך, כמובן.

הגדרת מפגע במרבית חוקי העזר העירוניים בהתייחס לעשן קמין מוגדרת כך:
"תנור, אח, קמין או כבשן, בין שהוא משמש למלאכה ובין לתכלית אחרת, שלדעת התברואן אינו מאכל כראוי את חמרי הדלק בתוכו וגורם על ידי כך לפליטת עשן או גזים במידה המזיקה או העלולה להזיק לבריאות;"
חומר למחשבה, בינתיים - בהצלחה עם הגחלים.

צוויל
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

אנחנו חיים בישוב קטן עם מורכבות חברתית ומשפחתית שלא היתה מביישת קיבוץ ותיק. סכסוך איתו יכול לשאוב לתוכו אנשים רבים ולצאת מפרופורציות. אני מודע ללשון החוק, אבל מעדיף למצות קודם את המאמץ להגיע לפשרה בהסכמה.

מה קורה אם חוסמים את הארובה?

ושוב, תודה רבה.
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

התגובה הקודמת שלי.
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

שתי התגובות הקודמות שלי (עצבים). מסיבה לא מובנת, כתיבת הכינוי בטקסטבוקס המיועד לא תופסת.
א.ס.*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2012, 14:18

תנור עצים

שליחה על ידי א.ס.* »

אני חייב לשתף את חברי הפורום בחוויה האחרונה שלי (למרות שאין כאן חדשות מרעישות...)
לא מזמן חיפשתי משהו יפה לבית לשים בו את הכמות היומית של העצים.
הגעתי לאתר של פיל (אלו שמוכרים את הגפת) ומצאתי שם חצי חבית ממש יפה.
כשקניתי את החבית (אגב, ממש תוספת מרשימה) דיברתי עם מי שמוכר שם והוא שיכנע אותי לנסות את הגפת. הוא אמר שהם משפרים את המוצר ושווה לנסות.
אני כמעט ולא קונה עצים (אני חותך באופן חוקי כמובן), אבל מכיוון שבכל פעם שאני קונה, אני נופל (כמו כולם כנראה) עם ספקים שמוכרים , רטוב, לא בכמות, לא את הסוג וכו' ורק לאחרונה התעצבנתי על עוד ספק שהביא לי עצים בכמויות שנמדדו על פי מדד שהומצא במאדים אולי, החלטתי לנסות כמות קטנה של גפת וקניתי 4 קרטונים.
קראתי גם פה וגם בעוד פורום את כל ההזהרות על הריח, אבל כמו שאומרים טוב מראה עיניים (או ריח באף במקרה הזה) ואמרתי לעצמי שלא יזיק ניסיון קצר.
אז זהו, שכן מזיק!!!
תשמעו, ריח כזה מגעיל לא הרחתי כבר הרבה זמן. כל אזור הבית התמלא בריח של דיר עיזים שחלו בריקבון ממאיר.
וואו. שום מילים לא יתארו את גועל הנפש, ותאמינו לי שאני לא מהרגישים (קיבוצניק לשעבר שרגיל לריח לולים ורפתות).
הקיצר, חברים, להתרחק ולא לגעת אפילו עם מקל.
אר_מהצפון*
הצטרפות: 20 ינואר 2013, 20:06

תנור עצים

שליחה על ידי אר_מהצפון* »

לחברי הפורום שלום:
ישנו אתר נוסף בשם קמינים של רפי מטלון- איש /מתקין קמינים מקצועי נותן עצות שוות זהב בפורום ואף בטלפון
כתובת האתר: http://www.kaminim.co.il/FORUM1.asp
מתוך ניסיון אישי פתר לי מספר בעיות
ממליץ על קריאת המאמרים שלו- בקיצור קמין אינו קופסת ברזל לשריפת עצים - יש לתכננו בצורה נכונה( לבנויים) ולאינסרטים, ליצוקים - תכונות אחרות מאשר
לקמינים " הדרוזים" ואין להשוות בינהם - אחד פח בעובי 0.3-0.6 מ"מ לעומת היצוקים 10-15 מ"מ
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

לי יש אח
בסוף כל ערב שבו הדלקתי אש
אני אוסף את הגחלים ביעה פח
ושם בדלי מים בחוץ - הפעולה נמשכת כדקה וחצי
אם הוא ממש ירגיז - תעשה כיבוי צופי
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

אתר נוסף בשם קמינים של רפי מטלון
באמת אתר עם הרבה ידע, עושה רושם שבאופן יוצא דופן בתחום הזה מר מטלון באמת מבין במה שהוא עושה.
רק לזכור - הוא מוכר קמינים, זה לא רע או בעייתי, רק לזכור שיש לו אג'נדה.

צוויל
אר_מהצפון*

תנור עצים

צוויליך היקר
נכון שרפי מטלון מוכר/משווק קמינים ואני אומר קמינים טובים איכותיים - של חב' אפל/ נטור מרטין - אפילו יש לו אג'נדה חיובית על הרמוני 3 שהוא לדעתי
ה" קמין" בתחום העצים/פחם
אבל לא תשמע מרפי מילה רעה,השמצה או גנאי על קמינים מתחרים
יאמר לזכותו של רפי -תמיד ינסה לעזור לאדם במצוקה למרות שלא רכש או טופל על ידו- בטלפון, בכתב או בהפניה למומחה/ טכנאי באזור מגוריו של האיש.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

חו"ח, לא התכוונתי לומר מילה רעה על מר מטלון ... (-:
או על הרמוני 3 של נסטור-מרטין ....
פשוט חשוב לזכור שמי שיש לו פטיש נותן יחס מיוחד למסמרים D-: זה הכל.
קרא את ההוספה שלי ותראה שעיקרה התפעלות מהאתר של האיש!

צוויל - עושה את זה רק בשביל האגו
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

שלום, שמי לירון מכפר בילו , (לייד רחובות) ,
יש ברשותי מספר ערימות של עץ להסקה מהימים שהיה לי קמין , מדובר על עצים שעיקרם אקליפטוס, העץ יבש ואיכותי , אני מוכר ערמה ב150 ש"ח , בערמה יש כחצי קוב - ניתן להעמיס הכל בתא מטען ממוצע של רכב משפחתי
אני לא עושה משלוחים , ויש גישה נוחה להעמסה על רכב .
לירון 050-3935365
אילה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 11:41

תנור עצים

שליחה על ידי אילה* »

אנחנו מאד מתגעגעים לאח שהיה לנו בבית הקודם...
עכשיו אנחנו בבניין קומות בקומה שלישית ואחרונה... (ירושלים)
יש לכם מושג אם זה ניתן להוציא ארובה (אפשר גם מהחלון) מצד הרשויות? העירייה וכו'?
אתם מכירים משהו עם קמין עצים בבניין קומות?
נורה*
הצטרפות: 09 ינואר 2005, 18:09

תנור עצים

שליחה על ידי נורה* »

בתור פירומנית חולת מדורות, נפל לי אסימון ששמחה רבה תבוא ללבבי אם יהיה לי אח/קמין מדורה בתוך הבית! אני גרה בבית שכור שהיה בו פעם אח (יש ארובה) אבל מוגבלת מאוד בתקציבים (חד הורית) ולא יודעת מאיפה להתחיל.. יש מושיע? עצות, סוגים? הבית לא גדול מאוד, בהוד השרון
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

איך את מחממת? כמה זה עולה לך כיום?
והאם את מבינה שזאת התעסקות? זה הופך לחלק מהחיים, אבל בכ"ז התעסקות. את כותבת שכחד הורית את מוגבלת תקציבית, אני יכול לנחש שהחד הוריות לא תורמת גם לעודפי הזמן שלך (-: .
אבל זה כיף.

את לא רוצה מדורה וגם לא אח (די דומה למדורה) בתוך הבית, אלא קמין.
לא הייתי מציע להתעסק עם זה עכשיו, סוף ינואר, חכי קצת. שימי כסף בצד כמה חודשים, בינתיים תארבי ביד2 לקמין מתאים, תפרסמי בככר פה, תשאלי את כל מי שאת מכירה למי יש קמין למסירה... וכו'.
תמדדי מה קוטר הארובה אצלך, שתדעי מה לומר.
וכמו שאומרים אצלנו בדף (במיוחד אם קוראים לך צוויליך): עצים קונים אחרי החורף, בזול, ושמים בחצר במקום עם שמש ורוח ובלילה מאזינים להם מתייבשים ונאנחים בסיפוק מתוך שינה.

צוויל
קרפיון_מהצפון*
הצטרפות: 05 פברואר 2013, 21:37

תנור עצים

שליחה על ידי קרפיון_מהצפון* »

היי לכל המומחים
בניתי קמינצ'יק מדוד 60 ליטר
אני רוצה לחבר אותו לארובה של האח שיש לי בבית
ראיתי שיש צינור גמיש מתכתי - האם מישהו מכיר את הצינור הזה
אם אני אחבר אותו לקמין ואז אדחוף אותו במעלה הארובה (שעובדת היטב)
האם זה יעבוד ??
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

מכיוון שלא ענו מומחים, אנסה אני...
הגמיש הזה הוא מין אקורדיון? יודע אם הוא מתאים לטמפ' המעורבות בעניין?
ארובת האח - בנויה, או ארובת צינור? מדוע לא להעביר ארובה רגילה בתוך ארובת האח?

צוויל
קרפיון_מהצפון*
הצטרפות: 05 פברואר 2013, 21:37

תנור עצים

שליחה על ידי קרפיון_מהצפון* »

לא בדיוק אקורדיון אולי חוליות אבל אפשר לראות את זה בכל מיני אתרים שקשורים לתחום .
הארובה היא צינור "8 שעובר דרך שתי הקומות ויוצא בגג.
אני לא מעוניין להעביר בה ארובה קבועה כי אני רוצה את שתי האופציות פתוחות
יש לי בבית חתיכות של ארובה בערך "4, אני אנסה לתקוע אחת כזאת לתוך האח עם זווית לארובה -
ואת הצד השני אני אלביש על הארובה הקבועה של הקמין וככה העשן אולי יצא מהארובה הגדולה ...

תודה על היחס והעזרה
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

קרפיון,
לא בטוח שהבנתי (-: ....
תקפיד שהקצה התחתון (של ארובת הקמין) מתאים בדיוק לקמין ושהקצה העליון גבוה מהחלק הכי גבוה של חלל הבית.
צריך להיות רצף של צינור ללא מרווחים כל הדרך. רק מנסה לוודא שאתה לא עומד "להתחיל את הארובה 4" אל תוך הקיימת 8" ולקוות שתהיה משיכה.

צוויל
קרפיון_בצפון*
הצטרפות: 23 אפריל 2012, 23:02

תנור עצים

שליחה על ידי קרפיון_בצפון* »

שוב תודה על התגובה
היום עשיתי ניסוי : הקמין עומד ליד האח.
מהקמין יוצאת ארובה קצרה של פח : מצד אחד היא מחוברת לקמין (שיש לו ארובה קטנה של ברזל 3 מ"מ 4") והיא מולבשת עליה-
ומצד שני היא באח עם זווית כלפי מעלה , לחלל האח...

בינתיים אין עשן והכל בוער יפה (אולי מזל של מתחילים ואולי עוד מעט יתמלא לי הבית בעשן)
אני מתכוון להרחיק אותו קצת מהאח - על ידי ארובה קצת יותר ארוכה (70 ס"מ) -
כי ברור לי שחלק גדול מהחום של הקמין בורח לתוך האח ...

תודה רבה
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

קרפיון חלקלק,
מפציר בך שהארובה תהיה סגורה לגמרי בין הקמין ליציאה מעל הגג.
דינמיקה של עשן משתנה בהשפעת כמה גורמים כמו טמפ' בחוץ, לחץ אוויר, רוחות, דלת/חלון שנפתח/נסגר, יבשן כביסה מופעל וכ' וכו'....
אסור - בטיחותית - שלעשן תהיה דרך לצאת לחלל הבית. חיב להיות צינור רציף מהקמין אל החוץ.
אל תחנק לנו בשנתך, כולנו נחווה תחושת אכזבה מטרידה.
את הפתח המיותר שסביב ארובת הקמין תסתום עם צמנט בורד או לא משנה מה.

צוויל
קרפיון_מניר_יצחק*
הצטרפות: 11 פברואר 2013, 21:37

תנור עצים

שליחה על ידי קרפיון_מניר_יצחק* »

בסדר...

אבל אני בכלל לא ישן עם זה דולק

תודה
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

יש לי שאלה :
האם זה נורמלי שכאשר יש גחלים לוחשות, ואני מוסיף עצים, מתחילה האש, מן הסתם התנור מתחמם יותר ויותר, ואז יש מין רעשי "קליק-קליק-קליק" עד שהוא מגיע לחום המקסימלי ואז הם נפסקים.
מדובר על קמין עצים יצוק ואיכותי.
רמז : יש לו כניסת אוויר מאחור למטה, ועליה מין 'קלפה' שאפשר לפתוח או לסגור, אבל יש לה גם מנגנון שכאשר התנור מתחמם היא נסגרת מעצמה וכך לא נכנס אוויר מהפתח ההוא.
ייתכן שהרעש משם, או מהמנגנון שסוגר אותה. אבל אני עדיין לא בטוח שזיהיתי מהיכן הרעש.
אם לכולם יש רעש אז דיינו, אבל אם זה רק אצלי אז אני חייב פתרון.
תודה
דורון
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

מתכת יצוקה שמשנה נפח נוטה להשמיע יותר רעשי 'טינק' / 'פינג' כאלה.
קליק קליק קליק זה כשנגמרים הכדורים באקדח התופי.
אתה בטוח שלא עבדו עליך ומכרו לך סמית'אנ'ווסון 0.45 במקום תנור?

וברצינות, כדאי שתשאל את היבואן - תברר לפי הפירמה...

צוויל
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

תודה צוייל, ידעתי שתהיה באזור
דורון_ברשפ*
הצטרפות: 12 מאי 2013, 19:36

תנור עצים

שליחה על ידי דורון_ברשפ* »

מצאתי עץ שגזמו ביישוב שלי. עץ נוי כלשהוא. יש לו הרבה שרף אדום (כזה שדומה לריבה המעורבת שבסופגניות של פעם, עוד לפני הריבת חלב וקרם וניל....) במקומות הגיזום. מישהו מכיר ? הוא בסדר להסקה או רעיל ? תודה,
דורון
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

דורון,
גם אם אינו רעיל, יכול להיות שהעץ אינו שווה את הטירחה שבניסור, ביקוע ושינוע.
תמצא גנן או מייבין כלשהו ושאל לסוג העץ. ואז תחזור לפה.
ריבת סופגניות - באמת, ריבת תות, דובדבן, שזיף, מי יודע.
(-:

צוויל
דורון_ברשפ*

תנור עצים

הי צווייל, מדובר על חלק מהגזע, בסה"כ 2 מטר גזע עץ להסקה. לא כזה קריטי. אבל אשמח ללמוד ולדעת אם אין איתו בעיה. אני כזה. מהסקרנים שרוצים לדעת ה-כ-ל. אם אף אחד לא יגיד אז לי אנסה בחורף הקרוב, ואם לא תשמעו ממני בחורף של 2015 אז דעו לכם : עץ עם שרף אדום הוא רעיל ! (חחחחח)
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

מה יכול לקרות ,תחתוך אותו לפרוסות הנכנסות לקמין שלך,תן לו להתייבש טוב טוב, מקסימום ישרף מהר - כל עוד שלא שילמת עליו אין מה להצטער....
דורון_ברשפ*

תנור עצים

כיין, אבל לא בא לי להרעיל את השכנים.
אבל עיזבו שטויות, כבר השלכתי את העצים הללו לפינוי ליד הפחים.
ועכשיו, שאלה חדשה.
אני אוסף עצים מכל הבא ליד, שמועות מחברים, צד הדרך ועוד... ברושים יבשים וישנים שמצאתי, אורנים ישנים, ואפילו קיבלתי אישור מהיערן האזורי למלא את הרנו קליאו הקטנה שלי בעצי אקליפטוס מהיער.
הם ירוקים. ממש נגזמו היום. חתכתי אותם לפרוסות עם המשור, ניסיתי לבקע אחד מהם והוא ממש 'התפצלח' לרסיסים. זה היה לי מאוד מוזר בהשוואה לעצים אחרים שנבקעו לשניים. חלקם היו טריים וחלקם היו יבשים.
וכאן מגיעה השאלה : האם זה אופייני רק לאקליפטוס שאי אפשר לבקע אותו בעודו ירוק ? האם זה אומר שצריך לתת לפרוסות להתייבש שנה-שנתיים ורק אז לבקע אותם ?
מוזר, לא ? חשבתי שאם אני מבקע את העצים כאשר הם ירוקים עדיין הם יתייבשו יותר מהר.
מדובר על אקליפטוס אדום. גרזן ביקוע מקצועי.
תודה,
דורון
אר_מהצפון*

תנור עצים

תפסיק להיות יפה נפש... כשאתה מבעיר את הקמין אתה לא " מרעיל" פולט עשן - אז שרוף את העצים ושיהיה לך חם.... אחרת שרוף גם משטחי עץ מה ההבדל.......
לגבי הביקוע - שריפת עץ ברוש יגרום לסירחון בשכונה... מבחינת ביקוע הוא קל אקליפטוס הינו העץ הנוי הקשה ביותר גם לשריפה וגם לביקוע
נשרף לאט אט לאורך זמן כשהוא יבש טוב וערך קלורי/אנרגיה לאש גבוהה
אקליפטוס חותחים לפרוסות עדיף גזעים עד קוטר 20-25 ס"מ עגולים ולא מבוקעים המבוקעים נשרפים מהר.
בנוסף תן לאחרים במשורים שלהם לחתוך- אתה הורס /גומר את השרשרת -השחזה מהר בחיתוך גזעי האקליפטוס.
חבקנית_עצים*
הצטרפות: 13 מאי 2011, 08:51
דף אישי: הדף האישי של חבקנית_עצים*

תנור עצים

שליחה על ידי חבקנית_עצים* »

אולי מישהו פה רוצה לקנות את הקמין שלנו? הבית שלנו קטן מכדי להכילו עוד (עברנו מ156 מ"ר ל90 מ"ר וגדלנו משלוש נפשות לחמש...)
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

אר מהצפון,

ברשותך, כמה נקודות:
אכן הברוש מתבקע בקלות - רק מראים לו תמונה של גרזן באייפון - מתבקע (-:
תענוג, בוודאי יחסית לאקליפטוס שיודע להיות עקשן.
אבל מסריח מהארובה? כשהוא יבש? פעם ראשונה עבורי.
אגב, אקליפטוס אני שורף כבר כמה שנים כמעט בלעדית, והוא נשרף בקלות ולא מתלונן. אם זכית ואתה יכול לחתוך בקוטר 10-25 ס"מ, זאת באמת מתנה,
ובול עגול נשרף אכן לאט יותר ממבוקע, שיש לו יותר שטח פנים (לחמצון).
בקשר לחיתוך - "אחרים" גם יבקשו כסף עבור הטרחה, וזאת כבר שאלה של כלכליות.
אני חותך אקליפטוסים פה בדרום (הנגב הפך מדבר בגללי), והמינים שהקק"ל שתלה פה מחוספסי קליפה. שם מתיישב חול אדמת הלס שעף ברוח.
הקוורץ שבאדמת הלס אכן מאתגר לפעמים את השרשרת. אני נוהג להשחיז השחזה ידנית קלילה כל מילוי של מיכל הדלק, ותמיד יש לי שתיים-שלוש שרשרות ספייר שמספיקות לי ליותר ממה שהגב מאפשר לי לחתוך ביום...
אבל כמו שכתבת, ערך קלורי גבוה ושווה את המאמץ.
אני לא זוכה כל שנה בעצים בקוטר ה"נחמד" וצריך לבקע - בזיעת אפך תאכל @#$% (-:
את בולי האקליפטוס הגדולים +35 ס"מ קוטר - אני חורץ עם קצה להב המשור לעומק של כמה ס"מ וממשיך עם טריזים יעודיים שהבאתי מארצות ניכר. אם היה לי משור בשכונת ה80 סמ"ק הייתי עושה אטריות (-:
[באנגלית to noodle, לנסר עם כיוון סיבי העץ]

צוויל
אר_מהצפון*

תנור עצים

צוויליך היקר
מתוך ניסיון - שריפת בולי ברוש עושים ריח בשכונה... ובמיוחד כאשר אין רוח
לביקוע עצים מציע לך להכנס ליוטיוב ערך צביקוע עצים תראה מכונה פשוטה על שולחן כעין " מקדחה"
לציר המנוע מחובר קונוס הקודח את הבול ומבקע אותו- פשוט נפלא למי שיכול לקבל אספקה קבועה של גזעים עבים.
כך תחסוך השחזת שרשראות.
שלך בידידות
עוד_אחד_מהצפון*
הצטרפות: 02 יוני 2013, 16:28

תנור עצים

שליחה על ידי עוד_אחד_מהצפון* »

מרוב עצים לא רואים את הקמין...
לאחר חורף של קיפאון, אחרי שהמזגן לא הועיל והיות וזו השנה הראשונה שאנו גרים בצפון (500 מ' גובה), נפלה ההחלטה- מתקינים קמין.
קראתי בכל מקום אפשרי, ביקרתי בכל חנות/ אולם תצוגה אפשרי..
הבנתי שזה יהיה ככל הנראה קמין עצים יציקה.
לאחר בירור עלויות והצעות מחיר (לא מבוטלות).. ההחלטה (של אשתי בעיקר) הולכת לכיוון של תנור יציקה מודרני (דווקא) של חברת invicta הצרפתית.
לא מצאתי חוות דעת, מילה טובה או רעה.. אז, למישהוא יש ניסיון? מכיר?
החברה שמתקינה נמצאת בכרמיאל ולא זכתה להרבה מילים טובות ברשת..
בכל מקרה, הרעיון הוא תנור עצים צר וגבוה של לפחות 12KW (התקרה גבוהה מאוד)
תודה מראש :)
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

עוד אחד, אהלן,

ברוך המצטרף למחמצני העץ!
כצרכן, כדאי לבדוק באמת שהעסק שימכור, יתקין ויספק שרות עבור התנור הוא עסק שאכפת לו ממך.
חוצמזה, היצרן עצמו - העיקר שזאת פירמה מוכרת (בד"כ מאירופה) כמו יוטול, גודין, נסטור-מרטין.
יש עוד שמות שפה בפרובינץ אינם מוכרים.
וגם לא צריך לשלול תנורים שאינם יציקה - רק צריך לדבר עם מי שכבר עבר שניים-שלושה חורפים עם כזה. יש יפים וטובים, ובכמה נקודות יש להם יתרון על היציקה.

בנוגע לתקרה הגבוהה - אכן בעיה בעייתית, עם כל חימום, שכן איננו חיים על התקרה. פתרון מוכר הוא מאווררי תקרה שיוצרים סירקולציה ומפזרים את האוויר החם אל תחתית החלל.

קח אוויר ותמשיך לחקור - חוץ מהאינטערנעט יש שיטה משובחת - שכנים סרץ'! שאל את כל שכניך ששורפים עץ, בטח תלמד משהו שיעזור להחליט. וגם יעשו לך קפה חינם.

בהצלחה, וזכור לשים לנו תמונה של הקמין הנבחר!

צוויל
עוד_אחד_מהצפון*

תנור עצים

צווויייל היקר, תודה רבה.
אכן, אני יאמץ את הרעיון לעשות משאל שכנים בנושא.
כמובן, ברגע שיותקן היהלום - אעלה תמונה

תודה
אר_מהצפון*

תנור עצים

לעוד אחד מהצפון
מציע לך ליצור קשר עם רפי מטלון - מתקין מקצועי ומשווק קמינים - אני רכשתי קמין הרמוני 3 - יציקה תוצרת אפל - ונהנה בחורף מכל רגע שהוא מופעל
(אציין כי לא רכשתי את הקמין אצל רפי ) אבל ניזונתי מכל המאמרים שכתובים באתר שלו - "קמינים" רפי מטלון"
היתרון בקמין יציקה גם לאחר שהאש דועכת הקמין נשאר חם ומחמם לאורך זמן ממושך יותר מאחרים
אפשרות נוספת על תנור ליבה מצופה בלבני שמוט - יפה ויקר- תבדוק...
לכן מציע לך להתייעץ עם מתקנים שהם בעלי ניסיון- וכן אצל השכנים שלך בישוב.... ולא דרך אולמות תצוגה
תעשה זאת עכשיו בקיץ הלוהט , המחירים הקמינים נמוכים,( ישנם אנשים שמוכרים ביד 2 - קמינים שלא הסתדרו איתם- התקנה זולה יותר, עצים איכותיים וזולים..והעיקר בלי לחץ.....
בהצלחה
א.ר.
אני מהצפון ואצלנו קר בחורף
עוד_אחד_מהצפון*

תנור עצים

טוב, אז חקרנו, שאלנו , ראינו והחלטנו על המתקין (צורי רוקח) והקמין (בגודל מקרר) שאמור להתמודד היטב עם החלל הגבוה...
תודה רבה לכל העוזרים/יועצים..
צוויל, בקשתה תמונה אז בבקשה
תמונה
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הי, תתחדשו!!

הרבה שנים של נחת ממנו!

צוויל
אר_מהצפון*

תנור עצים

,תתחדשו....
בחרתם מתקין מעולה.- את רוקח מרה"ג
עכשיו תתחיל לאגור עצים= לחורף..... עצים שיתייבשו טוב טוב בחום הקיץ הזה
זיתים הדרים -
שלוש_סיבות_טובות*
הצטרפות: 24 יולי 2013, 08:11
דף אישי: הדף האישי של שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

שליחה על ידי שלוש_סיבות_טובות* »

שלום לחובבי הז'אנר,
א)לאחר שמצאתי קמין מפורק עם ארובה (לוחות יצוקים) חלוד, גדול ומפואר - נעניתי לאתגר, כיום אנו כפסע לפני ההרצה!
לאחר קריאה ולמידה ממושכים בענייני יניקה, קטרים, עצים ואפילו חיתוך מלבנים בדלתות לטובת החלפתם בזכוכיות נותרו נושאים לא פתורים אודותם אשמח לשאול כאן:
סיליקון ודומיו - גיליתי שיש שני סוגים:
  1. שחור של אמריקן איגל, היצרן מגדיר עמידות עד 340 צלזיוס, ניתן לי לצד חבל האטימה שקניתי לפתח
  2. שחור וספרדי בשם fire stop של חברה בשם quilosa שם מוצהרת עמידות עד 1200 צלזיוס - עמו אטמתי בין לוחות הקמין ובסדק שהיה לו בגב..
מישהו שמע, מכיר, יודע ויכול ללמד מעט על התפקוד והשימוש בחומרים הללו?
מי מהם עדיף באיטום הארובה?

ב) את עניין התקנת הארובה ובידודה לקחתי גם כן על עצמי מסיבות תקציביות (וכי אני מורה בחופש גדול...) כדי לחסוך בקניית ארובה מבודדת אני מנסה לבודד בעצמי בשכבות הבאות ארובה, צמר סלעים 5 ס"מ+אלומיניום מצדו החיצוני, פח מגולוון 1 מ"מ מעוגל.

יש למישהו הארות או לקחים ודגשים ?

יבוא על כולכם עשן טוב.
3
אר_מהצפון*

תנור עצים

תפנה לאתר- רפי מטלון- קמינים - איש מקצועי וטוב שעונה ברצון לעזור לכל הפונים.
צרפתי לך מתוך האתר שלו-
ניתן גם לפנות אלי בדרכים הבאות: מייל: [email protected]
פקס: 153-50-5203169

בהצלחה0- א.ר מהצפון.
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

תודה א.ר :)

היום קדחתי פתח לארובה בקוטר 8 צול בתקרה.
אף פעם לא עשיתי את זה קודם.
אחרי שבוע של למידה והכנות (יש עוד עיסוקים...) הגעתי אל חנות שמשכירה ציוד בניין ושכרתי מכונת קידוח וכוס יהלום וזהו, יש פתח ויש חיוך!
איזה כיף ללמוד ולבנות!

3
אר_מהצפון*

תנור עצים

תתקדם בחוכמה תוך התייעצות - שטויות קשה לתקן לאחר מעשה ואז משלימים עם מה שנעשה.
אז לפני פעולה מהותית תתייעץ
מאיפה אתה בארצנו....

א.ר.- מהצפון
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

שלום א.ר , אני ממושב בשרון, הסבלנות איתי, כבר שנה - לפחות בענייני הקמין...
בתוך ים המידע ואוקיינוס האינטרסים אני מנסה לברור מוץ מתבן.

אחרי שאתן למי קידוח היהלום להתאדות כמה ימים טוב טוב אגש לסגירה, רולקות , סיליקון ויריעות ביטומניות.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”