תרופות בהנקה

אנונימי

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אנונימי »

• מרכז הארצי ליעוץ טרטולוגי: 02-6243669. הם עונים בימים א'-ה' בשעות 9:00-15:00
אפשר לשלוח להם גם שאלות בפקס: 02-6241328

מרכז לייעוץ תרופות בהריון והנקה ובכלל בבי"ח אסף הרופא* 08-9779309/152 בתשלום של 20 ש"ח.
  • לאסף הרופא יש שירות טלפוני של ייעוץ תרופתי בהריון והנקה. אפשר להתקשר ולברר לפי שם התרופה. מוקד ה"הריופון" פועל בימים א' - ה', בין השעות: 14.00 - 08.00. טל' 08-9779303
המרפאה לייעוץ טיפול תרופתי בהריון והנקה, המרכז הרופאי על-שם שיבא תל השומר* 03-5302787. (לאחרונה לא נותנים תשובות טלפוניות)

מרכז ייעוץ תרופות בהריון והנקה, בית החולים הדסה ירושלים* 02-6243663 או 02-6243669.

המרכז הארצי למידע בהרעלות, בית החולים רמב"ם חיפה* 04-8542725 (04-8529205 קו חירום).

בלינסון* 03-9376911 עונים בימים א-ה בין 07:30-14:30
אפשר למצוא בו מידע על כל תרופה, מה היא מכילה, האם בטוחה לשימוש בהנקה, לילדים וכו'.
כדאי גם לקרוא את ההערה הזאת בעיניין אינדקס התרופות.
  • בעיקרון תרופות שמותרות לשימוש אצל תינוקות מותרות לשימוש גם בהנקה אבל כדי לדעת בוודאות חייבים לשאול יועצת הנקה מוסמכת ibclc או ייעוץ טרטולוגי.
שגית*
הצטרפות: 23 מאי 2003, 18:11

תרופות בהנקה

שליחה על ידי שגית* »

האם מותר לקחת טיפות לפתיחת אף סתום בזמן הנקה?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כן, אבל אפשר גם להשתמש בחלב אם למטרה זו - הן אצל התינוק והן אצלך. זה נוזל פיזיולוגי המכיל גם חומרים אנטיבקטריאליים, ולכן לא מזיק וגם מועיל.
בכלל - אני בעד חלב אם עם כל דבר - זה טוב לאף, לעיניים, לאזניים, לעור (פצעים) וכמובן לפה (מזון).
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

מומלץ להשתמש במי מלח בלבד כטיפות אף לפי תשובה של זיוה גילת מפורום יעוץ הנקה.
(זיוה גילת היא רוקחת הלומדת יעוץ הנקה)
סיגלית*
הצטרפות: 25 פברואר 2004, 02:05

תרופות בהנקה

שליחה על ידי סיגלית* »

הי,
בני בן 20 חודש.
נאלצתי לעבור טיפול שיניים שלאחריו עלי לקחת אניטביוטיקה לשבוע ימים, ומשככי כאבים ( הכאב בלתי נסבל !!!!!!!!!!!!!! ).

האם עלי לגמול את בני גמילה מידית ?

אני חיה בארה"ב,
הרופאים טוענים כי התרופה בטוחה לשימוש בזמן הנקה, אך יתכנו תופעות כאדמומיות מסביב לפי הטבעת, פריחה וכו.
התחלתי טיפול לפני כשבוע עקב דלקת חניכיים, והפסקתי לאחר שלושה ימים עקב עצירות אצל בני.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

סיגלית, אין בעיה בכלל.
התרופות בטוחות בהנקה, ובמיוחד עם ילד בן 20 חודש.
אם הטיפול שהפסקת הוא אנטיביוטי, זו בעיה, כי שימוש חלקי גורר עמידות של החיידקים לאנטיביוטיקה.
בכל אופן, עצירות היא מצב זמני, אולי לא נעים, אבל אין בו שום סכנה כתופעת לוואי לתרופה שלך - אם בכלל העצירות נבעה מהתרופה.
כל התרופות האנטיביוטיות בטוחות בהנקה, וגם התרופות נגד כאבים - שביניהן אדוויל עדיפה על כולן כתרופה למיניקה.
בדלקת חניכיים חשוב מאוד לטפל.
ותרגישי טוב!
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טלי* »

מישהו יודע אם מותר נוסידקס?
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

נוסידקס לא כל כך רצוי כי הוא עלול להוריד קצת ייצור חלב - מיבש נזלת וגם מיבש קצת חלב. לכן עדיף טיפות אף שהן יותר מקומיות.
ובכלל - רוב התרופות מותרות בהנקה, או שיש תחליף הולם שיותר מתאים להנקה.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טלי* »

תודה על ההערה. ידוע לך במקרה במה אפשר להשתמש במקום? מעניין שאמרתי לרופא שאני מניקה והוא אמר שאין בעיה. מזל שלא קניתי. בבית יש לי "אף על פי" ו"אף סק" שבני נוטל. אפשר להשתמש בהן? חן חן
עוד_לא_לפרסום*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 21:44

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עוד_לא_לפרסום* »

כן, אפשר להשתמש במה שבנך מקבל. ואפילו טיפות אף רגילות.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מנג_בין* »

יש לי דלקת גרון ועכשיו קיבלתי הודעה שזה חיידק. אני צריכה לקחת אנטיביוטיקה והבעיה היא -
התינוק שלי רגיש לפניצילין ועליי לקחת ראפאפן.
האם זה עובר בחלב?
תודה.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

תשאלי כאן
או במרכז טרטולוגי בבלינסון
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מנג_בין* »

אכן גם שאלתי את ד"ר ליבוביץ והיא השיבה.
עכשיו הם החליטו לתת לי משהו אחר ואני ממשיכה להתייעץ איתה.
תודה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

אני מקבלת תרופה, בדקתי והיא מותרת בהנקה, אבל יש לי שאלה שמטרידה אותי - נאמר לי לשים לב לתופעות לוואי מסויימות, שבמידה והן מופיעות, אצלי, צריך להפסיק את השימוש בתרופה. האם אני צריכה לשים לב אצל היונק האם מופיעות תופעות לוואי (מהסוג שצריך להפסיק בגללו את נטילת התרופה?).
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

זו שאלה לרופא, לא?
אני הייתי פוקחת עיניים, כדאי להיות ערניים לתופעות לוואי גם אצל התינוק, אבל אין לי שום מושג האם זו סיבה להפסיק את נטילת התרופה.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

תרופות בהנקה

שליחה על ידי שרון_ג* »

השאלה היא אם בכלל התרופה הזאת עוברת בהנקה.
אם היא עוברת - אז כמובן שצריך לשים לב. אם לא - אז לא.

יש גם מרכז לייעוץ תרופות בהריון והנקה ובכלל בבי"ח אסף הרופא 08-9779309/152
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

תודה.
האם הייעוץ בתשלום? ומה, יש תרופות שלא עוברות בהנקה?
שרון_ג*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי שרון_ג* »

נדמה לי שלאחרונה הם החליטו לגבות תשלום. אין לי מושג כמה.
יש תרופות שלא עוברות או שעוברות באופן מינימלי.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם אני צריכה לשים לב אצל היונק האם מופיעות תופעות לוואי
בגדול, כן. אבל חשוב בהקשר זה לדעת: בן כמה היונק, מה משקלו, כמה פעמים ביום את נוטלת את התרופה, מה המינון שלה, ועוד כאלה דברים.
למשל, אם מדובר לא בתינוק בן יומו אלא בגדול יותר, וכדומה.
איבי_כ*
הצטרפות: 09 יוני 2004, 09:07
דף אישי: הדף האישי של איבי_כ*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי איבי_כ* »

שאלה עבור חברה שטסה מחר בבוקר: יש לה בעיה של איזון אויר באזניים (אם הבנתי נכון) בעליות וירידות. היא פותרת את זה תמיד בעזרת שטיפות מי מלח. כרגע היא בחו"ל וחוזרת לארץ מחר, היום עלתה על איזה הר באוטו, עשתה את השטיפות כרגיל אבל חטפה כאב אזניים בירידה, ועד עכשיו יש לה מדי פעם דקירות כאב. היא פוחדת שכשתטוס מחר יקרע לה עור התוף. יש למישהו שהיא פגשה שם תרופה בשם סינופד, שבדף ההוראות שלה כתוב לא לקחת כשמניקים. היא היתה רוצה לדעת, אם מישהו יודע, אם הנזק לתינוק הוא ברמה של טישטוש של שעתיים נניח, משהו שסביר בכל זאת לעשות כדי לא לקחת סיכון על האוזניים שלה, או שמדובר במשהו רציני יותר.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

באינדקס התרופות היה כתוב שזה עובר בחלב אבל שבמינונים רגילים לא סביר שתהיה לתרופה השפעה שלילית על התינוק. החומר Pseudoephedrine .
עפרה*
הצטרפות: 09 פברואר 2002, 16:26

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עפרה* »

תודה טרה, זאת אני שביקשתי מאיבי. חזרתי כבר לפני שבוע, ואני רוצה לעדכן כאן כמה דברים לגבי התרופה הספציפית, אם כבר זה במאגרי המידע. את השאלה רשמו בשבילי גם בעוד פורום, אבל את התשובות שם קראתי רק אחרי הנחיתה בארץ.

לקחתי את הכדור שלוש פעמים - אחת בלילה שלפני הטיסות, ואחד לפני כל נחיתה (היה קונקשן). בלילה היו לי נדודי שינה, כמעט לא ישנתי. בבוקר מצאתי את הדף של התרופה ואכן היו מוזכרים נדודי שינה כתופעת לוואי. התינוק לא סבל בכלל מנדודי שינה. לכן נראה, על פניו ובמקרה הפרטי הזה, שהתרופה עוברת במינונים קטנים מאוד, אם בכלל. במשך הלילה ובטיסות הוא ישן מצויין והיה מבסוט כהרגלו.

מה שכן, ואת זה קראתי בפורום השני - סינופד זה כדור שמייבש (ולכן התאים לי והרגשתי אותו עובד נורא חזק) - ולכן ממש לא מומלץ לקחת אותו בהנקה. הוא עלול לייבש את החלב. ואכן - בטיסה התינוק ניסה לינוק (אחרי הכדור השלישי), והתפתל על הציצי, כאילו הוא לא מצליח לינוק. למזלי (?) היה לי ניסיון של ירידה בתפוקת החלב לפני כחודש וחצי וגם ביקרתי אצל ד"ר ליבוביץ', ולמדתי להירגע במצבים כאלה ולדעת שבקרוב "יהיה בסדר". ואכן היה בסדר - בערב בבית ההנקה חזרה למסלולה ורק אז קראתי שהכדור עלול לייבש חלב.

לכן מומלץ לא לקחת את הכדור בהנקה. אם כי במקרה הפרטי הזה, מכיוון שלקחתי נקדותית ובגלל שלצערי ידעתי מה עלול לקרות אם לא אקח - אני חושבת שגם בדיעבד הייתי לוקחת. כלומר, בעצם לא מדוייק לומר ככה. אם הייתי יודעת שהכדור עלול לייבש - לא הייתי לוקחת והייתי מעדיפה שיקרע לי עור התוף. אבל אם הייתי יודעת בדיעבד שכל כך מהר הגוף יתנקה והכל יעבור בשלום (מבחינת הנקה ומבחינת האוזניים שלי) - כן הייתי לוקחת.

בכל מקרה, תודה על העזרה שבאה בדיוק בזמן:-). עפרה
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תודה על העדכון.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

עפרה, טוב שלקחת, וירידה זמנית כה קטנה בייצור החלב באמת איננה בעייתית.
מה שכן, האויר במטוס מייבש גם הוא, במידה ממש רצינית, ולכן - בפעם הבאה אני ממליצה לך לקחת את הכדור (הרי לתינוק לא קרה שום דבר, ואילו קריעת עור התוף היא עניין רציני), ולהשתדל לשתות הרבה ולאכול הרבה לפני ובמהלך הטיסה, כדי להקטין את ההתייבשות (יש עוד פטנטים למניעת התייבשות, רק שכחתי אותם (-; ). את יכולה במקביל גם לקחת כמוסות חילבה, שמגבירות את ייצור החלב, אבל זה כבר ממש overkill בשביל ירידה כל כך קצרה.

ונכנסתי לפה בשביל לספר משהו על "רעלים בהנקה":
מסתבר שהיה מי ששאל והיה מי שבדק, ולידיעתכן, אם בתקופת ההנקה הוכשתן על ידי נחש או עקרב, או נעקצתן על ידי דבורה או עכביש ארסי - הרעל של החיות האלה מורכב מחלבונים גדולים, שאינם יכולים לעבור בחלב אם (מולקולות גדולות מדי). לכן, אין שום מניעה להמשיך להניק גם לאחר הכשת נחש או עקרב, וגם לאחר עקיצת דבורה, דבור, צרעה או עכביש ארסי (פתאום נזכרתי שלא מזמן באמת היתה שאלה כזאת!).
ואני נעקצתי על ידי דבור בפארק הירדן, ובכלל לא עלה על דעתי שעלולה להיות בעיה בהנקה P-:
המידע נמסר מד"ר Hale, מחבר ספר הרפואה הנפוץ על התרופות ובטיחותן בהנקה.
עפרה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עפרה* »

ואילו קריעת עור התוף היא עניין רציני

נכון. זה על הפנים (מניסיון :-( ). אבל לשמחתי יש טריק נורא פשוט וטבעי שעוזר לי כבר 15 שנים בטיסות וירידות. פשוט הפעם היו לי קצת כאבי אוזניים, ממש זניחים, אבל פחדתי כי ככה התחיל הבלגן הגדול שלי עם אוזניים (כשטסתי עם דלקת אוזניים קלה). לכן את צודקת לגבי המקרה הזה ונראה לי שבטיסות כדאי בכל מקרה שיהיה עלי את הכדור הזה. אבל אני אשתמש בו רק אם תהיה לי סיבה. כי ב"שוטף" אין לי צורך בו.

מה שאת כותבת על הטיסה כל כך נכון. זה מצחיק, כי משום מה לא עלה בדעתי שהטיסה+הכדור+חוסר שינה+אוכל מגעיל שלא אוכלים גורמים לבעיות בהנקה. מרוב שלמדתי להירגע בסיטואציה הזו של ההתפתלויות, פשוט לא נלחצתי כי זה לא היה על האג'נדה שלי. לא עלה בדעתי שקורה משהו חריג :-p ...

ומה שכתבת על הארס - חוצמזה שאיגדת את כל הפחדים שלי במשפט אחד - ממש מעניין.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

משום מה לא עלה בדעתי שהטיסה+הכדור+חוסר שינה+אוכל מגעיל שלא אוכלים
משום מה ניחשתי שלא לקחת בחשבון סיבות הרבה יותר פרוזאיות מהכדור (-;
תארי לך שיכול להיות שהכדור בכלל לא השפיע, רק ההתייבשות הקלה שלך מהטיסה! (-:

בקיצור, לא להסס להיעזר בתרופות כאלה בהנקה. זה ממש חסר משמעות בהנקה (יממה אחת בקושי!), וחוסך הרבה סבל מיותר לאמא.
ועוד לקח באותו כיוון: אחד השיעורים שלנו כאמהות מיניקות הוא ללמוד לדאוג לעצמנו. אנחנו מיניקות! אין לנו יותר "הרשאה" להזניח את עצמנו ו"לשכוח" או לוותר על אוכל (-:
שרון_ג*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי שרון_ג* »

טריק נורא פשוט וטבעי שעוזר לי כבר 15 שנים
אולי שתפי גם אותי? אוף, כמה שאני סובלת מהירידות האלה (מזל שלא ממש יוצא לי לטוס)
עפרה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עפרה* »

בשמת, תודה. צודקת. :-)

שרון, חשבתי שראית! כבר כתבתי לך פעם בדף ניתוח להסרת שקדים פוליפים (אני יודעת שזה לא ממש קשור לשם, אבל שם זה עלה). תקראי שם, זו ההודעה האחרונה.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

בטח שאני צודקת (-; (-;
תיכף לקחתי לתשומת לבי את העצה שלי ואכלתי ארוחת בוקר כמו שצריך (אבל אופס! שכחתי את הויטמינים! טוב, אלך לאכול עוד משהו בשביל הויטמינים). יאללה. ליישם את העצות. ביי.
מונו_נוקי*

תרופות בהנקה

מה הרגיז אותי?זו בחורה שהוא אינו מכיר. אולי לא ניסתה לעשות שינוי תזונה כלל או פעילות גופנית? ידוע שבהריון וקצת אחרי לידה יש כולסטרול גבוה אפילו מאד לעיתים. מבלי להכיר אותה הוא מייעץ לה להפסיק להיניק? ועוד בטיעון שאיש לא הוכיח נזק של תחליפי חלב? כנראה שלא שמע על כמה פרשות שרצות כאן לאחרונה.
שרון_ג*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי שרון_ג* »

חשבתי שראית!
אז מסתבר שלא...
עכשיו ראיתי. כבר שמעתי על זה, ואפילו ניסיתי (בטכניקה מעט שונה), אבל כמעט הקאתי את נשמתי.
אבל בכולזותודה!
עגור_לבן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עגור_לבן* »

מה לגבי פרוטק? מישהי יודעת?
ואמנם אני לא בדף הרלוונטי, אבל בכל זאת - תרופת סבתא/טבעית לתינוק משתעל בן 8 חודשים (משהו במקום סירופ הבצל+דבש, אבל שיהיה אפקטיבי באותה מידה) (הוא משתעל מזה יום וחצי, שיעול עם תוכן בדר"כ)
שרון_ג*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי שרון_ג* »

פרוטק לא כדאי לתת לילדים כ"כ קטנים. נדמה לי משום שמכיל תוצרי דבש.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן, פרוטק ותרופות אחרות שמבוססות על תוצרי דבש - מסוכנות מתחת לגיל שנה.
תבררי לגבי טיפות הומיאופתיות מהתבלין מריורם - האם אפשר לתת לתינוקות קטנים (בבית מרקחת הומיאופטי אולי יידעו?).
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

תרופות בהנקה

שליחה על ידי ענבל* »

לגבי סינופד והמרכז באסף הרופא- לקחתי נוסידקס בטעות (שכחתי לבדוק, רשום שיש להתייעץ ברופא), התקשרתי (תשלום של 20 שקלים), ונאמר לי שכדאי תרסיס אף , ואם לא, אז סינפד, קניתי, ואז אני רואה שרשום שאין להשתמש בהנקה. אז בשביל מה התקשרתי???? מייאש, עוד לילה עם אף סתום.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

בינתיים את יכולה להשפריץ לאף קצת מהחלב שלך.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

שרשום שאין להשתמש בהנקה
אל תתייחסי אף פעם למה שכתוב על התרופות עצמן.
זה סתם כסת"ח. לצורכי תביעות וביטוח, ובלי קשר לשום מחקר או מידע רפואי.
תאמיני למידע המקצועי שנותנים לך במרכזים הטרטולוגיים.
עפרה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עפרה* »

אבל כמעט הקאתי את נשמתי.

סימן שזה עובד ;-). פשוט (אבל אולי לא כל כך פשוט) צריך ללמוד להפעיל את המנגנון הזה. שלומדים - ואז זה באמת זה פשוט (וכל הזמן זוכרים שההודים עושים את זה מרצונם החופשיP-: ).

ענבל - תוכלי לקרוא כמה הודעות למעלה, שאני לקחתי סינופד. זה לא עבר לתינוק (לפחות לא ברמה של תופעות לוואי: אני סבלתי מנדודי שינה והוא ישן מעולה). מה שכן, זה כדור מייבש, ועלול לפגוע בייצור החלב. אני מניחה שאם זה לזמן קצר - אז זה בסדר, אבל לא בטוחה. בכל מקרה, עדיף בלי. אם האף סתום, אפשר לעשות אדים. כמה שיותר פעמים עם מגבת מעל המכשיר לכמה דקות (וגם מרוויחים טיפול פנים...). לי זה מאוד עוזר, ויש לי נטיה לפתח סינוסיטיס מכל צינון הכי קטן. תמיד (טפו-טפו) זה מסתדר עם אדים והרבה שתייה.
מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מירי* »

בני בן ה - 5 חודשים יונק באופן מלא. היום אני עוברת ניתוח לייזר להסרת משקפיים. אתמול נודע לי שנדרשים לקחת לפני הניתוח כדור וואליום. יש למישהו מושג מה ההשפעה על תינוק יונק? מה משך הזמן שכדאי להימנע מהנקה? מישהוא מכם עבר ניתוח כזה מבלי לקחת וואליום?
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מירי, אם אף אחד לא יענה לך בזמן, התקשרי לאחד המרכזים הטרטולוגיים - מספר בראש הדף.
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

את יכולה גם לשאול רוקחים בבתי מרחקת. שלשום רופא משפחה אמר לי ליטול נוסידקס, ואמר שזה בסדר גמור בהנקה, שנותנים את זה גם לילדים. קניתי, וכשקראתי בעלון כתוב "לא ליטול אם את מניקה". אפילו לא כתוב להתייעץ עם רופא, אלא "לא" חד משמעי. בדקתי עם בת דודה רוקחת והיא אמרה לא לקחת את הנוסידקס!!!
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

את יכולה גם לשאול רוקחים בבתי מרחקת
לאו דווקא. הם לא בהכרח מתמצאים בתרופות בהנקה. לכן יש מרכזים טרטולוגיים.

וכשקראתי בעלון כתוב "לא ליטול אם את מניקה".
בדיוק כמה שורות מעלייך כתבתי מידע בדוק: מה שכתוב בעלונים האלה הוא כסת"ח לצורכי ביטוח. אין לזה שום משמעות רפואית. זה לא רלבנטי.

בת דודה רוקחת והיא אמרה לא לקחת את הנוסידקס
על סמך מה? בשביל מה? למה אזהרה כזאת חמורה? זה לא מקצועי, היסטריה כזאת.
בעיקרון, כל התרופות שמייבשות נזלת עלולות גם לגרום לירידה קלה וזמנית (מדגישה: קלה וזמנית) בייצור החלב -
אבל באמת, זה גם תלוי בגיל התינוק, בכמות שאת משתמשת (מי משתמש בנוסידקס שבועיים ברציפות, עשר פעמים ביממה?) ובעוד גורמים.
הבהלה מיותרת. הגזמה מיותרת.

אני שוב חוזרת:
הרוב המכריע של התרופות בטוחות בהנקה. ובבקשה לא להתייחס לעלונים של חברות התרופות או לעצות של אנשים שלא באמת מתמצאים.
אפשר גם לחפש באינטרנט את שם התרופה ואת המלה "הנקה", כי יש דברים שכמה מומחי הנקה, ואפילו Hale בעצמו (מחבר הספר המעודכן על תרופות בהנקה) כתבו באינטרנט.
.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

תרופות בהנקה

שליחה על ידי .מי* »

וגם התרופות נגד כאבים - שביניהן אדוויל עדיפה על כולן כתרופה למיניקה.

אני רוצה להיות בטוחה בענין האדוויל אם יש למישהו עוד אינפורמציה

מנסיוני קשה לי מאד להניק מיד אחרי הלידה בגלל ההתכווצויות של הרחם שההנקה גורמת
הכאב לכשעצמו ניחא אבל זה מפריע לי להיות רגועה ונינוחה בהנקה, ובפעם הקודמת גרם המון מתח
אי לכך אני מתכוונת בלידה הממשמשת לקחת אחרי הלידה אדוויל
(נשמע קצת מוטרף אחרי לידת בית טבעית כמו שמתוכננת פה)
ואם יש למישהו רעיון אחר לטובת שיכוך כאבי ההתכווצויות בזמן ההנקה אני גם אשמח
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני רוצה להיות בטוחה בענין האדוויל אם יש למישהו עוד אינפורמציה
האינפורמציה הזאת לקוחה מעצתה של ד"ר מירה ליבוביץ, רופאת משפחה מוסמכת ויועצת הנקה מוסמכת ומנוסה. היא נתנה אותה כמה פעמים באתר שלה באינטרנט. אפשר לעשות שם חיפוש על עוד דברים שמטרידים אותך, רוב הסיכויים שהיא כבר ענתה.
.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

תרופות בהנקה

שליחה על ידי .מי* »

בשמת תודה. אני מתכוונת להצטייד באדוויל ומקווה להנקה נינוחה יותר בימים הראשונים
יוחננ_ית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

בשמת, תודה על המידע. האמת היא שבעבר קראתי את הדף הזה ואת מה שכתבת: אל תתייחסי אף פעם למה שכתוב על התרופות עצמן.
ובכל זאת כשקראתי את העלון נלחצתי וכן התייחסתי לכתוב.

יש לי כמה שאלות. האם לדעתך רופאים מתמצאים בתרופות בהנקה? ומי יותר, רופא משפחה ורופא ילדים?

כתבת גם הרוב המכריע של התרופות בטוחות בהנקה. האם זה נכון גם לגבי הריון? (אני מנחשת שממש לא, אבל הניחוש שלי מאוד לא מבוסס).

לגבי הנוסידקס, מה שהטריד אותי יותר מהתייבשות החלב זאת הרגשת הטשטוש. האם הטשטוש עלול לעבור לתינוק היונק?
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם לדעתך רופאים מתמצאים בתרופות בהנקה? ומי יותר, רופא משפחה ורופא ילדים?
אי אפשר לענות תשובה כוללת.
מנסיוני, יש רופאים שיודעים שיש רשימה כזאת ויודעים לאן לפנות, ויש שבכלל לא מודעים.
כמו בלידה (-: , תלוי על מי את נופלת!

לגבי הריון - כמו שכתבת. בהריון הייתי מפחדת מכל תרופה. אבל שימי לב: בהריון הכל עובר ישירות לעובר דרך השיליה.
ההנקה היא משהו הרבה יותר מסונן, זה לא ישיר מדם לדם. זה מחלב לקיבה.

הנוסידקס: לא עד כמה שידוע לי. וגם, אם ד"ר ליבוביץ אומרת שהבעיה היחידה עם זה היא ייבוש - אז סימן שאין בעיות אחרות, ולא ידועה השפעה על התינוק (-:
יוחננ_ית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

תודה בשמת :-)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רציתי לדעת האם מותר לקחת טיפות טבעיות כגון פרוטק או כדורי פרופוליס להקלה בזמן התקררות
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טל_טיבי* »

האם אתן יודעות מה ההשפעה של תרופות הומיאופטיות בזמן הנקה?
למשל ארניקה לאם אחרי ניתוח, שסובלת מכאבים רבים (כאבים מהניתוח), ומניקה תוך כדי....
רוב תודות.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי נועה_בר* »

טל,
אין בעיה עם תרופות הומיאופתיות בהנקה.
גם כך כל מה שעובר על האימא "עובר" בחלב. כמה שפחות תסבול, כך גם התינוק.
החלמה מהירה ומלאה @}
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

האם זה נכון שתרופות פסיכיאטריות אסורות בהנקה (או יותר נכון, שההנקה אסורה כשנוטלים תרופות פסיכיאטריות) ?
(אני מתכוונת לתרופות כמו ליתיום ואנטי-פסיכוטיות או לתרופות כמו פרוזאק וסרוקסט)
(ומה לגבי ההריון?)
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

סליחה, טרה, אני כמעט לא באתר, ועומס הדפים...
אז בגדול: תרופות פסיכיאטריות רבות מותרות בהנקה.
הריון הוא משהו אחר, הרוב או הכל אסור בהריון, אבל זה משהו בין אשה לפסיכיאטר שלה.
בהנקה:
אם את באה למפגשי לה לצ'ה, אני ממליצה לך לרכוש את "מידע הנקה". ספציפית על תרופות פסיכיאטריות בהנקה יש בגיליון 8.

בעיקרון, השאלה תלויה גם בגיל התינוק, בתדירות היניקות, וכו' וכו' וכו'. כשאשה מיניקה נזקקת לתרופה פסיכיאטרית, אז רצוי שהטיפול יתחיל קודם כל מתרופות שהתבררו כבטוחות בהנקה, ישנות יותר, ורק אם הן לא עוזרות - לעבור בזהירות לחדשות יותר. כל מקרה לגופו. המומחים בארץ לנושא הם פרופ' פאול מרלוב מבילינסון, ד"ר מוטי בולקובשטיין מאסף הרופא, ועוד. בשני בתי החולים האלה יש מרכזים טרטולוגיים שאפשר לשאול אותם לגבי כל תרופה.

ספציפית על מה ששאלת:
ליתיום - יש מחלוקת. "רעילות הליתיום כבר דווחה בעוברים וביילודים לנשים שנטלו את התרופה במהלך ההריון. האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים מגדירה אותה כתרופה שאסור לתת בתקופת ההנקה. אחרים השתמשו בה ללא כל תופעות לוואי. אם משתמשים בה, יש לעקוב אחרי הרמות בסרום התינוק" (בדיקות דם לתינוק).

פרוזאק וסרוקסאט שייכות שתיהן למשפחת ה-SSRI . השימוש בהן בהנקה נתון לויכוח, כי אמנם לא התגלו השפעות בתינוקות שאמותיהם נטלו את התרופה, אבל התרופות האלה כן מופרשות לחלב האם, והמדגמים שנבדקו קטנים מדי. יש הנחיות פרטניות לשימוש בהן בהנקה, אם ממש חייבים.
אלה תרופות חדשניות יחסית.

נדמה לי שפורסמו מחקרים מעניינים לגבי השימוש בצמחים מסוימים, למשל St. John's wort, לטיפול למשל בדיכאון. הטיפול בצמח היה יעיל ביותר, ללא תופעות לוואי וללא השפעה על התינוק היונק. זה מה שזכור לי. ויש עוד שיטות טיפול שאפשר לשלב עם תרופות פסיכיאטריות ישנות במינון נמוך.
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תודה בשמת. תהיתי יותר בכיוון של מצב ידוע מראש, ולא מצב חדש שמתרחש לאחר הלידה.
אז מה עושות נשים שנוטלות תרופה באופן קבוע, נניח לאחר אשפוז, הגיעו לאיזון תרופתי, ורוצות להיכנס להריון? הן צריכות להפסיק לחלוטין את התרופות? ואז, אם הן כל ההריון בלי תרופות, למה לא להמשיך לא לקחת תרופות?
למה דווקא תרופות ישנות, כי יש עליהן יותר מחקרים?
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

הן צריכות להפסיק לחלוטין את התרופות?
אני לא יודעת, אבל אני כן יודעת שיש נשים מטופלות שהפסיכיאטרים אוסרים עליהן להיכנס להריון בדיוק בגלל זה (אני מכירה את זה מסיפורי "גבורה" של נשים שהפסיקו את התרופות לזמן ההריון וטיפלו בעצמן בכל מיני אמצעים לא מסוכנים לעוברים, אבל היו במצב די קשה וגבולי, ומייד אחרי הלידה היו צריכות לחזור לתרופות, דברים לא קלים).

למה דווקא תרופות ישנות, כי יש עליהן יותר מחקרים?
כן, וכבר ידוע איזה מתוכן פחות מסוכנות ואיזה דורשות מעקב צמוד אחרי התינוק.
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

דברים לא קלים
:-(

כן. תודה בשמת על המידע.
אמא_ל_5*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

_האם זה נכון שתרופות פסיכיאטריות אסורות בהנקה (או יותר נכון, שההנקה אסורה כשנוטלים תרופות פסיכיאטריות) ?
(אני מתכוונת לתרופות כמו ליתיום ואנטי-פסיכוטיות או לתרופות כמו פרוזאק וסרוקסט)
(ומה לגבי ההריון?)_

לא, זה לא נכון.
יש תרופות אסורות, אך בודאי לא כולן. פרוזק וסרוקסאט לא אסורות בהנקה. ליתיום - יש כיום המאפשרים הנקה עם ליתיום, בתנאי שיש מעקב צמוד אחר הרמות גם בתינוק.
בודאי כדאי לברר על כל תרופה באופן פרטני לגבי הריון והנקה, לגופו של עיניין, במרכזים למידע תרופתי בהריון, או בהנקה.
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

האם יש מניעה כלשהי לקחת חיזוקית בהנקה?
היא מכילה אכינצאה, פרופוליס וויטמין C.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא.
נוסעת_סמויה*

תרופות בהנקה

תודה, בשמת. משום מה זכרתי שאמרו לי לא לקחת אכינצאה בהנקה.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אולי לתינוק מתחת לגיל שנה (ואז יותר סביר שזה היה הפרופוליס) - לא למיניקה... (-:
נוסעת_סמויה*

תרופות בהנקה

בשמת, תראי מה מצאתי q]באינפומד 120300 1[/po].htm

מה דעתך?
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

משונה, החשד שלהם באכינצאה. על מה זה מבוסס? אין שם שום מראה מקום, ולא כתוב מי עומד מאחורי זה.
אני אברר אצל מישהי שיש לה את Hale. אגב, זו לא תרופה אלא צמח מרפא.
נוסעת_סמויה*

תרופות בהנקה

בשמת, גם אני הייתי רוצה לראות את המקור.

מכל מקום, אכינצאה היא צמח שנודעת לו השפעה חזקה על מערכת החיסון (ציטוט: "החומרים המצויים ברמה גבוהה בדופן תאי הצמח (פולוסכרידם וגליקוידים שונים), גורמים יחד עם חומרים אחרים לחיזוק ולהמרצת המערכת החיסונית והתאית, וכן מגבירים את ייצור ותפעול תאי הדם הלבנים והלימפוציטים").
אולי החשש הוא שהחומר הפעיל יעבור בחלב וישבש בדרך כלשהי את מערכת החיסון של התינוק היונק?
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

החשש הוא שהחומר הפעיל יעבור בחלב
דברים כאלה בודקים, קודם כל על ידי בדיקות דם או בדיקות דגימות חלב של האם המיניקה. אלמנטרי.

ישבש את מערכת החיסון של התינוק? לא שיקול של רופאים. אם יש חשש, זה שחומר יגיע בריכוז גבוה לתינוק ויגרום תופעות כגון: ישנוניות יתר, אי עליה במשקל, הקאות, שלשול, דברים כאלה. זה מה שבודקים.
נוסעת_סמויה*

תרופות בהנקה

אלמנטרי.
אם כך, מדוע כתוב באינפומד ש"עדיין לא ידוע...האם אכינצאה מופרשת בחלב אם"? האם כוונתם לומר שזה עדיין לא נבדק?

לא שיקול של רופאים.
טוב, אני מודה בהכנעה שאין לי מושג בזה. יהיה מעניין לשמוע מה כתוב ב-Hale (שאין לי מושג מיהו, כמובן).
מכל מקום, אני מודה לך מראש בשם ציבור המיניקות המקוררות, ומבטיחה לערוך את הדיאלוג הזה החוצה ולהשאיר רק את השורה התחתונה שלו.
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

האם כוונתם לומר שזה עדיין לא נבדק?
זה מה שאני הבנתי. אי אפשר לומר שזה בטוח, כי זה לא נבדק.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

הייל הוא הרופא בעל הספר האולטימטיבי לתרופות בהנקה. כל פעם יוצאת מהדורה מעודכנת.

נוסעת סמויה, האם מדובר בך?
אם כן, שיקול מרכזי הוא בן כמה היונק.
נוסעת_סמויה*

תרופות בהנקה

היונקת שלי בת ארבעה חודשים ושוקלת חמישה קילו בלבד.
אמא שלה סובלת החורף מהצטננויות חוזרות.

עשיתי חיפוש בגוגל (echinacea ו-breastfeeding). מצאתי קביעות לכאן ולכאן. הבעיה היא, שוב, שאין לי כלים להעריך את רצינות המקורות השונים.
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אביטל_צ* »

הבת שלי בת שנה ו-3 ויונקת.
אני מצוננת וקיבלתי המלצה לתכשיר של הומגליל בשם "דפנדר גל"
רשימת הרכיבים שלו: אכינצאה, סמבוק שחור, פרופוליס, שוש קרח, גינסנג סיבירי, ריבד ניגרום, קדד

מישהו מכיר את כל הנ"ל ויכול להגיד האם הם בטוחים בהנקה ?
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אלמונית* »

גיסתי הייתה מטופלת בתרופות פסיכיאטריות, והפסיקה את השימוש כדי להיכנס להיריון. לאחר חודשיים של הריון ראתה שהיא זקוקה לתרופות והרופא רשם לה רסיטל במינון 20מ"ג. בהתחלה חששה לקחת תרופה זו, אך במכון הטרטולוגי אמרו לה שזה בסדר, מלבד סיכוי לקריז לתינוק לאחר הלידה. היא מעוניינת לדעת אם אפשר להניק עם התרופה.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אלמונית, היא צריכה לשאול באותו מרכז טרטולוגי.
שנית, ברוב המכריע של המקרים, תרופה שבטוחה מספיק להריון - בטוחה בהנקה, כי בהריון העובר חשוף לתרופה ישירות מזרם הדם של האם, ובכמויות גדולות בהרבה ממה שעובר דרך החלב. אז רוב הסיכויים שיגידו לה שזה בטוח גם בהנקה.
יוחננ_ית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

קופ"ח מכבי פרסמו מספרי טלפון של מרכזי מידע מקצועיים בתחום - עדכנתי בראש הדף.
נען*
הצטרפות: 20 יוני 2005, 07:57

תרופות בהנקה

שליחה על ידי נען* »

האם מותר תרופות הרגעה כגון קסנקס, ואבן וכו'?
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

נען, לגבי כל תרופה כזאת כדאי לשאול במרכז טרטולוגי. יש טלפונים בראש הדף הזה.
חלק מהם כן, חלק פחות.
זה גם מאוד תלוי בגיל היונק ובמשקלו, ובאיזה מינון מדובר (בואי נגיד שיונק בן שנה שגם אוכל מזון מוצק ומשקלו עשרה קילו ואת לוקחת כדור חד פעמי או שניים, לא דומה בכלל ליונק שנולד שלשום, שוקל פחות משלושה קילו, ואת זקוקה לתרופה באופן קבוע ויומיומי).
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

תרופות בהנקה

שליחה על ידי נועה* »

מישהו יודע האם טיפולי שיניים בהרדמה מקומית עוברים לחלב.
יש לי יונקת בת 7 חוד' :-) וכמה חורים :-(
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

נועה, אין שום בעיה עם טיפולי שיניים בהנקה. ראי גם סוף הדף שאלה דחופה בהנקה (אופס, אולי טעיתי בשם) - בדיוק היתה שאלה זהה השבוע. (אם טעיתי, חפשי "שאלה דחופה" ותמצאי את הדף המדוייק)
טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה לגבי צילום סי.ט.י עם חומר ניגוד? מישהי יודעת?

נדמה לי שראיתי על זה דיון בדף אחר. אם מישהי יודעת איפה זה היה שתגיד לי, ואעביר לפה.
אמא_ל_5*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

מה לגבי צילום סי.ט.י עם חומר ניגוד? מישהי יודעת?
עקרונית אין כל בעיה. כדאי לברר עם שם מדויק של החומר שרוצים להשתמש בו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום אני אמורה לקחת תרופות לחרדה סרוקסט ובזמן התקף xanagis ואני לא רוצה לקחת עד שאני אדע מה קורה עם זה בזמן הנקה רציתי לדעת אם זה עובר בחלב אפילו קצת תודה מראש
פלוני_אלמונית_2*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2005, 19:41

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_2* »

אני צריכה לעבור בדיקת קלנסקופיה,
האם מישהו יודע אם סופודקס משפיע על הנקה?
מונו_נוקי*

תרופות בהנקה

האם מישהו יודע האם מותרת בהנקה אנטיביוטיקה בשם
ROXO 150MG

ROXITHROMYCIN
תודה
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מונו, אם זה דחוף, עד שיענו במרכזים מחר, נסי לחפש בארכיונים של לקטנט (חפשי בגוגל "lactnet archives") מידע עדכני של Tom Hale.
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי תמר_ס* »

מונו, תני שם גנרי. אחפש לך בתומס הייל. (זה לא במקום לשאול במרכז טרטולוגי כמובן, רק לבינתיים).
מונו_נוקי*

תרופות בהנקה

מהו שם ג'נרי? נדמה לי שזה ROXITHROMYCIN
תראי פה http://en.wikipedia.org/wiki/Roxithromycin
לא מצאתי בגוגל
ROXITHROMYCIN lactnet archives Tom Hale או ROXITHROMYCIN lactnet archives
במרכז הטרטולוגי עונה תא קולי שאומר לא להשאיר הודעה ובאחרים תפוס מהבוקר. שלחתי פקס.
תודה
מונו_נוקי*

תרופות בהנקה

האם זה לינק אמין?
מונו_נוקי*

תרופות בהנקה

תודה!
אגב תפסתי סוף סוף את המספר של תה"ש שכתוב מעלה ואמרו לי שלא עונים בטלפון יותר , לתשומת לבכם.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מקור מעולה לבירור על תרופות בהנקה הוא אצל פרופ' מרלוב בבילינסון... חבל שהטל' שם נדחק ככה לסוף הרשימה.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”