משפטים שכיחים אצל הורים

טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי טליה* »

משפטים שכיחים אצל הורים ...
  1. (כשאני מעריכה את משך הטיפול כ-שנה) "מה כל כך הרבה זמן"?
  2. ( לאחר שיחה עם ההורים על הקשיים הרגשיים)" מעניין מאין קיבל את זה."...?
  3. (כשאני מבהירה את המושג :"צורך ליצור מצבי לחץ") "נראה שבפעוטון היה חשוף להמון צעקות ורעש ."....
  4. (בשיחה על הקשיים השונים) " נו, אז מה , גם כשאני הייתי בגילו סבלתי מכמה קשיים ותראי אותי עכשיו"......
  5. (חזרה על תירגולים שאינם מתבצעים כנדרש) " משעמם לילד "....
  6. (אני מבקשת מההורה לתרגל יחד עם הילד) "אני אחרי יום עבודה".......
  7. " הילד מסרב לתרגל איתי בבית "....

המשיכו את השרשרשרת . ..
אנונימי

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי אנונימי »

טליה יקרה אני מודה לך ואמשיך להודות לך בכול שיתוף כזה. את מטפלת מנוסה, עם עבר עשיר הקשור בטיפול בילדים והדברים שאת כותבת כאן חשובים כל כך למטפלים צעירים, חדשים וגם לוותיקים יותר. רשימת המשפטים השכיחים שציינת מפיהם של הורים מזכירה לי תוכנית שנהגתי לצפות בה בערוץ המדע; "מלאכים קטנים". יש שם פסיכולוגית מוכשרת המלווה הורים און-ליין בטיפול בילדיהם. יש משפט שהיא תמיד אומרת וחוזרת עליו: " אני עם הילדים אסתדר, הבעיה שלי היא עם ההורים...." וניכר כי את העבודה הרצינית והמשמעותית נעשית בעצם מול ההורים. כשההורה לומד ומודרך כיצד לנהוג במצבים שונים, מתי להציב גבולות וכיוצ"ב, השינוי שמתחולל בילד הוא דרמטי. הרשימה שלך שוב מעלה בי את המחשבה על כמה מטפל צריך להיות חזק, נחוש, צריך לדעת על מה הוא לא מוותר, מה חייב להתקיים בטיפול ומה לא. מאוד קל להישבר מול משפטים כאלה של הורים, לחשוב שאני כמטפל/ת דורש/ת יותר מדי, איני מבינה את נפשו של הילד ועוד אלוהים יודע מה. אני סקרנית לשמוע טליה, מה משפטים כאלה חוללו בך כמטפלת בתחילת הדרך, איך הרגשת ואיך התמודדת? האם סט הכללים שגיבשת לך כמטפלת עוצב כבר בתחילה או שהנסיון והזמן עזרו בכך ולאט לאט ידעת מה כן ומה לא!?
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי טליה* »

ל{{}}עמק השאלות, תודה.

מה משפטים כאלה חוללו בך כמטפלת בתחילת הדרך, איך הרגשת ואיך התמודדת? האם סט הכללים שגיבשת לך כמטפלת עוצב כבר בתחילה או שהנסיון והזמן עזרו בכך ולאט לאט ידעת מה כן ומה לא!?

עוד בהיותי גננת נתקלתי במשפטים דומים/שונים מהורים בגן .לא פעם חוסר האחריות וחוסר ההשקעה בילדים הכעיס אותי מאוד מאוד.
הבקורתיות שלהם לעיתים היתה נטולת אחיזה במציאות .
בראשית דרכי היו פעמים שנפגעתי , כעסתי . התגוננתי ,לפעמים התעלמתי או הסברתי . ככל שצברתי ניסיון , ידע והצלחה , פחתו כל אלה .
הגעתי למצב בו ההורים היו קשובים . שיתפו פעולה והעריכו מאוד את הנכונות שלי ליידע אותם על קשיי ילדיהם .הדבר בא לידי ביטוי פעמים רבות כאשר המלצתי להשאיר ילד בגן שנה נוספת . לדוגמא.למרותהקושי לקבל זאת , שמעו לעצתי והודו לי על כך בהמשך.
אין לי ספק שהניסיון הרב בעבודה עם הורים כגננת חיזק את בטחוני העצמי .נתן לי כלים משמעותיים להתמודד מול קשיים רבים.
כמובן שהכשרתי כמטפלת ומאבחנת חיזק , העשיר והעצים את כל הידע .
כיום , המשפטים הללו מעוררים בי חיוך, אמפטיה , הקשבה רבה .הבנה לגבי הקשיים השונים של ההורים ובהתאם לכך אני בונה את תוכנית הטיפול.
אנונימי

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי אנונימי »

בהמשך למשפטים של טליה :
  1. (בנושא תירגולים)- הילד מתרגל ואני לא רואה שום שיפור, מה-זה נותן...
  2. זה דורש ממני המון
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

לעורכת , עד כמה שזכור לי הדיון הזה היה הרבה יותר ארוך, אשמח אם תוכלו למצא את החלקים הנוספים ולצרפם לכאן. תודה מראש.
אנונימי

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי אנונימי »

משה, לא הדיון לא התפתח בכלל הוא נעלם אז בין הדיונים הרבים שהתפתחו בזמנו.
הנה כעת ניתנת ההזדמנות "להפריח את השממה" @}
עורכת_מתנדבת*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 18:50
דף אישי: הדף האישי של עורכת_מתנדבת*

משפטים שכיחים אצל הורים

שליחה על ידי עורכת_מתנדבת* »

אני ערכתי דיון זה לכאן.
ואכן - לא מצאתי עוד הודעות בנושא.

מה שכן, היה דיון אחר בנושא הורים, שהיה בעקבות סדנא בנושא.
הדיון ההוא נמצא בדף - דיון על עבודה עם הורי המטופלים
שליחת תגובה

חזור אל “שיטת אלבאום”