איך מסברים לבת 7 שאבא עוזב את הבית

מיואש*
הצטרפות: 22 ינואר 2011, 22:24

שליחה על ידי מיואש* »

אישתי החליטה כי היא רוצה להפרד ולא רוצה לנסות ולשם את מערכתת היחסים שבייננו
בהתחלה היא הציעה לעשות הפסקה לחודש אולם אני לא מוכן לזה ומבחינתי זה פרידה או שיקום

הסיבה העיקרית שלא רציתי שנפרד לתקופת זמן מסוימת היא שאני לא רוצה לנטוע תקווה שרוב הסיכויים שתתנפץ אצל הילדה
הבת שלי היא מדהימה ומאוד אינטילגנטית (ולא רק בעייני אבא אוהב ומעריץ)
והיא מרגישה שאין אהבת אמת בין ההורים שלה
(חשוב לציין שמעולם לא היו ריבים וצעקות בבית, אלא בליעת תיסכולים ובריחה לבועה של כל צד)

עכשיו צריך לספר לה שאבא עוזב את הבית וההורים נפרדים,
ואני ממש אובד עצות בנושא.

אישתי רוצה שנלך למטפל מקצועי שידריך אותנו איך וכיצד לעשות זאת,
אבל אני לא כל כך מוכן (אמרתי לה שאני מוכן ללכת למטפל שיעזור לנסות ולשקם את המערכת ולא לאחד כשה שיסיים אותה)

אני קורא הרבה חומר הבנושא, ורואה כי הרבה מייעצים להגיד ששההורים החליטו להפרד ושאבא/עוזבים את הבית אבל תמיד יאהבו את הבת וכ"ו

אני לא מרגיש שזה פיייר להגיד לה שקר שכזה,
אני לא זה שרוצה ללכת, אני לא זה שרוצה ולפרק כרגע ללא ניסיון אמיתי לשמור על הקיים
אני מרגיש שהמעשה הפיזי של עזיבת הבית יגרום לה לפתח כעסים עליי
(גם ככה אני זה שבדרוב המקרים מציב לה גבולות התנהגותיות ונחשב ל"רע" )
ואני לא חושב שזה פייר כלפי

אני מאוד מאוד קשור לילדה מאז שנולדה,
למעשה ברוב שנותיה הייתי אני זה שמביא אותה לגן/ביה"ס
וזה שאוסף אותה בשעה שלוש ומבלה עימה את כל אחר הצהריים עד שאישתי חזרה מהעבודה
וכשאישתי נמצאת בחול לצורכי העבודה היא כל היום איתי
ההשכבות לישון והסיפור לפני השינה נעשו פחות או יותר בהדדיות ובאופן שווה

אני ממש מיואש,
אמרתי לאישתי כי אני רוצה שעד ליום חמישי הבא שתגיע להחלטה (עם או בלי ייעוץ מקצועי) כיוון שאני רוצה שכבר נספר לה ואני אעזוב
(אני לא יכול למשוך את זה כבר היות ואני מרגיש שעם עליית כל המשקעים, הריבים והגועל נפש יצא אל מול הילדה בקרוב)
אבל עכשיו אני מרגיש חרא עם עצמי וממש לא יודע מה לעשות :(
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

שליחה על ידי מי_מה* »

קודם כל קבל חיבוק תומך (())
אין משהו שיהפוך את העובדה הזאת לנעימה. זה משהו קשה ובחיים יש קשיים אנחנו כהורים יכולים להיות עם הילדים שלנו כשמשהו קשה קורה אבל אנחנו לא יכולים למנוע מהם או לחסוך להם את זה. מהנסיון שלי צריך להיות הכי קרובים לאמת שאפשר. לדייק את המציאות. לא לטעת תקוות שוא ולא ליצור בילבול. דברים צריכים להיות ברורים. מבחינתה לא משנה מי רצה להיפרד. אולי יום אחד כשתהיה אדם בוגר, תוכל לשתף אותה במה שעבר עליך, כרגע זה לא ענינה ולא כדאי להעמיס עליה את זה . יש מצב של פרידה שצריך להתמודד אתו ואני כן חושבת שחשוב להדגיש את העובדה שזה ענין שלכם ולא באחריותה או באשמתה ושאתם אוהבים ותאהבו אותה תמיד.
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

אני חושבת שאולי כן כדאי לקבל עצה מקצועית בתהליך הפרידה.
לדוגמא, אם אתה ההורה המעורב יותר, כפי שהצגת זאת, למה דווקא אתה עוזב את הבית? אולי תוכלו להגיע להבנות אחרות?
ואם אתה יוצא מהבית, לאן אתה יוצא?
לדעתי שווה לדבר על הדברים האלו לפני, ויותר קל לדבר עם סיוע ותיווך של מישהו לא מעורב.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

מציעה משהו שיעצתי לחבר עם ילדים בגיל דומה, כאשר נעשתה פרידה
גם שם זה לא היה ביוזמתו והיו לו חששות דומים
מאידך רצו להיפרד ברוגע יחסי ולא בטירוף מערכות מול הילדים
אני, שמכירה את הילדים היטב (כחברה-משפחה) הבחנתי שהילדים רואים את הריחוק בין ההורים
כמו שכל ילדינו מודעים לחולשותינו
הצעתי שיגידו שרוצים שני בתים (זה במילא משמורת משותפת)
שאבא ואמא רוצים כל אחד חלל לעצמו להמשיך ולהתפתח
ושאבא הולך לבנות להם בית נוסף, והכל כהרפתקאה
כהתפתחות נורמלית של החיים
בלי להיכנס לנורמות (העבשות) של איך זה צריך להיות
בלי להזכיר מילים כמשפחה או פירוק
שאלה מושגים אמוציונאליים ומופשטים שמכילים בעיקר סמלים
אלא לדבר בכבוד עצמי והדדי על הדמויות הפועלות: אמא, אבא, ילדה
איך כל אחד רואה את המשך חייו
זה עבד בצורה חלקה, מכיוון שנעשה, לאט, ברגישות ובשיתוף פעולה
הילדים באו עם אבא לבחור דירה חדשה, שיפצו וריהטו איתו
והיום, כמה שנים אחרי, עדיין זה נראה שכולם שם מאושרים הרבה יותר מאשר היו קודם
מאחלת הצלחה
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיואש יקר,

קראתי את מה שכתבת ושמתי לב לכמה דברים. אני אנסה להצביע עליהם בפניך, אולי זה ייתן פתח:

בהתחלה היא הציעה לעשות הפסקה לחודש אולם אני לא מוכן לזה ומבחינתי זה פרידה או שיקום
אשתך בעצם אומרת שהיא לא סגורה על עצמה, אתה בעצם אומר (אם הבנתי אותך נכון מקריאת כל מה שכתבת) שאתה לא רוצה להיפרד ומעדיף לשקם - אבל אתה בעצמך דוחף להחלטה "שחור או לבן" בלי לתת פתח לשיפור?
שים לב: זאת שאלה אמיתית, זו לא האשמה. אני מראה לך משהו שעורר את תשומת לבי, ומעלה לגביו סימן שאלה. אולי מה שיוצא לך זה לא בדיוק מה שבאמת רצית או התכוונת.
אתה אומר שאתה רוצה לשקם, אבל מה שיוצא זה שאתה הוא זה שדוחף לפרק עכשיו וסופית.

_אישתי רוצה שנלך למטפל מקצועי שידריך אותנו איך וכיצד לעשות זאת,
אבל אני לא כל כך מוכן_
שוב, מה שאני רואה זה שאשתך - גם פה - נותנת פתח לשיקום.
ברגע שמגיעים למטפל מקצועי, יש פתח לתקשורת יותר טובה בין בני הזוג. יש עזרה. אפשר לבדוק עוד אפשרויות.
אצל המטפל המקצועי, אתה יכול לפתוח בזה שאתה אומר שאתה בכלל לא רוצה פרידה. שאתה מעדיף שיקום.
אפשר לדבר על זה.
אולי אשתך לא סגרה את כל האופציות. אולי גם היא כל כך מיואשת, שהיא לא מסוגלת לראות שום אפשרות חוץ מפרידה - אבל אולי אם מישהו מקצועי יצליח להראות לה אפשרות כזאת, תיפתח אופציה של שיקום?

אני לא זה שרוצה ללכת, אני לא זה שרוצה ולפרק כרגע ללא ניסיון אמיתי לשמור על הקיים
אז אם ככה, אולי בכל זאת כדאי לך יותר ללכת למטפל מקצועי ולתת צ'אנס?
שם, פשוט תגיד מה אתה רוצה ומה אתה לא רוצה.
מה שלא מצליח לך מול אשתך, אולי כן יצליח לך בייעוץ. יהיה גורם מתווך, שיתרגם אותך לאשתך ואת אשתך לך. עצם ההליכה למישהו כזה כבר יכולה לעזור. לא תמיד יודעים מראש במה.

אמרתי לאישתי כי אני רוצה שעד ליום חמישי הבא שתגיע להחלטה (עם או בלי ייעוץ מקצועי
למה אתה דווקא לוחץ שהיא זאת שתחליט?
ושוב, נדמה כאילו אתה רואה את המצב בשחור-לבן. אני מציעה לך לחפש את האפור. לחפש דרכי ביניים. לחפש פתח לשינוי. אפילו פתח קטן.

מה שכן, מלה של אזהרה: חשוב לדעת לאיזה מטפל ללכת... לא כל היועצים טובים. חלק מהם יכולים להיות ממש מזיקים.
מיואש*

שליחה על ידי מיואש* »

זוג צעיר : כרגע היא המפרנסת העיקרית של המשפחה, לצערי אני לא אוכל לעמוד בהוצאות של הדירה השכורה שלנו ולכן אני אצטרך לעזוב את המקום ולשכור דירה קטנה יותר בהתאם ליכולתיי
(שניינו יוצאים מהקשר הזה ללא נכסים או ממון כלל)

בשמת א : אתת צודקת, אבל כשהעלינו את הנושא בחודש האחרון , התברר כי היא לא רואה מצב לשיקום היחסים,
החשש שלי, שבעקבותיו הצבתי את ה"אולטימטום" היה כפול, הראשון, משבר נוסף לילדה שתפתח ציפיות כי הכל יסתדר ושוב ישבר אחרי חודש.
השני, היות ואני הוא זה שעושה את רוב עבודות הבית, פחדתי שאחרי חודש שבו הבלאגן ישרור בבית, הכביסות לא ייעשו והכיור יעלה על גדותיו, אישתי תרצה שנחזור לא מהסיבות הנכונות של שיקום הקשר אלא על מנת שהפועל התיאלנדי יחזור לנקות.

גם הרצון שלה ללכת למטפל הוא על מנת שהוא ידריך אותנו כיצד לספר לילדה ולא על מנת לבדוק אפשרויות לשיקום עתידי,
היא גם חושרת ואומרת כי היא לא רואה שום סיכוי ושהיא נמצאת במקום של בדיקה עצמית אישית עם עצמה לגבי הבחירות של בני הזוג בחייה והתנהגותה (אני בעלה השלישי..........).
מבחינתי אני מוכן לעשות הכל על מנת לשקם , אבל אין כזה רצון כלל מהצד השני

אמרתי לה שתתן החלטה עד לחמישי הקרוב היות ואני מרגיש שהיא באיזהשהוא מקום מושכת את הזמן (נוחיות וקושי בהתמודדות מול הילדה),
אבל אני מרגיש שכל יום שעובר אני פוגע בעצמי ובסופו של דבר זה גם יחלחל ויפגע בילדה, (שתפגע בסופו של דבר).

אמש מאוחר בלילה ,
בעוד הרהורים ומחשבות שעשיתי עם עצמי הבנתי כי ניתוק מהילדה למצב שבו אני אראה אותה פעם\פעמיים בשבוע,
יביא במהרה לאיבוד הילדה (ישנן סיבות רבות לזה שאיני רוצה לפרט כרגע)
ולכן עשיתי חשבונות כלכליים ומצאתי כי אני אוכל לשכור דירה של 2 חדרים ולהשאיר את הילדה אצלי או במשמורת משותפת (אומנם לחיות בצימצום)

כשהעלתי את הנושא היום בבוקר, אישתי נחרדה וממש התעצבנה
היא טענה שאני לא אוכל לעמוד בכך כלכלית כרגע (מה שלא נכון לדעתי, ומלבד זאת אני אוכל לקבל גם תמיכה של משפחתי המבוססת),
אחרי זה טענה כי אני אצטרך להשקיע יותר בילדה ולצאת לפעמים מוקדם (למרות שהיא זאת שחוזרת רוב הזמן ב8 בערב וטסה לחול בממוצע פעם בחודש ל3-6 ימים)
כשאמרתי לה שהיא זאת שחוזרת מאוחר היא אמרה שהיא תשנה את זה בקרוב
ואחרי זה התחילה לטעון שזה לא ממש טובת הילדה ושאני רואה את טובתי האישית לפני הכל וזה לא בסדר

כשאמרתי לה שטובתה האמיתית ביותר של הילדה תהיה ניסיון שיקום של היחסים היא התעצבנה,
ואמרה שאם כך אולי ניתן לילדה להחליט (מה שלדעתי מטומטם ברמות ונבע ממצוקה אמיתי שלה), ומהידיעה כי אני נתפס בעייני הילדה כאבא הקשה יותר היות ואני הוא זה שמציב את רוב ההגבלות ההתנהגותיות מולה, ואישתי לרוב מוותרת לה על כמעט הכל.

אני מרגיש עכשיו שבפעם הראשונה אני זעזעתי את אמות הסיפים אצלה,
ושהיא מתחילה להבין סוןפסוף שלא הכל יהיה על פי התוכניות שלה.

אנחנו אמורים לנהל שיחה בערב על הנושא
מקווה שיהיה לי את הכוחות הנפשיים לקיים אותה ברוגע ולהסביר לה שבפעם הראשונה מאז היום שהכרתי אותה,
אני לא מחפש יותר איך לרצות אותה ולגרום לה להיות מאושרת (כמו שחשבתי שנכון לעשות - והתבדתי),
אלא לעמוד על מה שיגרום לי להיות מאושר בעתיד
ואולי זה יביא לאיזה שינוי מחשבתי אצלה גם לגבי שיקום היחסים
מיואש*

שליחה על ידי מיואש* »

חבל ועצוב לי לשמוע שאני נשמע כמו איזה מישהו שפגע בך ובאתר בעבר,
אני יכול להבטיחך כי אני מעולם לא ביקרתי כאן, וכל מה שנרשם מבטא את מצבי הנוכחי

קשה לי מאוד להעלות הכל על הכתב,
והיות שגם עדיין לא סיפרנו לילדה , אני נמנע מלשתף חברים/קרובים בתהליך,
וקיוותי שכאן אני אוכל לקבל עצות אובייקטיביות וללא תלויות (בהכרה/אהבה כלפי)

מקווה מאוד שיהיה לך רק טוב בחייך, ושתמצאי את היכולת להאמין שאני הוא לא זה שאת חושבת,
ושאוכל לקבל קצת יעוץ שיעזור לי להתמודד עם הסיטואציה הנוראית בה אני נמצא

(וכן, כבר קיבלתי אחת שמערערת אצלי את ההחלטה נהחרצת שלא לגשת לייעוץ, גם אם בעיקרו הוא מציאת הדרך לסיים את הקשר)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני לא חושבת שבשלב כזה יש מקום לתת לילדה להחליט. מצד שני, אם אתה יכול לממן משמורת משותפת, עם כל עזרה שתוכל לקבל מההורים, אני מציעה לך לא לוותר על כך, לא לוותר על האבהות שלך.
זה לא חייב לבוא כקרב, זה יכול להגיע כהצעה רגועה לחלוקה אמיתית של ההורות, על תגמוליה וקשייה.

כתבת שאתה בעלה השלישי של האשה. האם יש לה ילדים מנישואין קודמים? אם יש, מה הסידור שם?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ובכל מקרה, נראה שכרגע העניין אינו "איך מסבירים לבת 7", אלא עדיין מה עושים, מה תסבירו בסופו של דבר. חשוב שתבררו לעצמכם בדיוק מה עומד לקרות לפני שתנסו להסביר לה משהו, כדי שלא תבלבלו אותה עם מצבים חדשים ומשתנים בכל יום או שבוע.
ולצורך זה אני מאמינה שהאולטימטום של "עד יום חמישי" הוא חפוז מדי. קחו קצת זמן, נשמו עמוק ונסו לעשות זאת ממקום רגוע יותר.
מיואש*

שליחה על ידי מיואש* »

אין לה ילדים מנישואים קודמים, כך שזה לא ממש רלוונטי לנושא

אני יודע שאוכל לעמוד בהוצאות של המשמורת המשותפת, ואני מאוד רוצה את הדבר,
מקריאה של חומר רב אני יותר ממשוכנע כי זה הדבר הטוב ביותר (למעט שיקום אמיתי של היחסים ושמירת התא המשפחתי המקורי) לילדה.

אבל כמו שכתבתי, ברגע שהעלתי את הנושא היום בבוקר (בשיחת טלפון),
הרגשתי כי אישתי נכנסת למעיין חרדה (אולי זה היות שלראשונה במערכת הזוגיות שלנו אני לא שם את האושר שלה (על פי שאני חושב) בראש סדר העדיפיות שלי) וממש כעסה תוך שהיא מנסה להתקיף את יכולתיי לעמוד בכך.

בערב אנחנו אמורים לנהל שיחה על הנושא ואני מקווה שבצורה יותר רגועה ונינוחה היא תקבל את ההצעה,
אני גם מתכוון להגיד לה כי אני מסכים ללכת איתה לייעוץ לגבי איך לומר זאת לילדה(תודות לבשמת א, כשאני מאוד מקווה שאולי באמת מתווך חיצוני יצליח לערער אצלה את ההחלטה על הפרידה ויעביר לה את רצונותיי האמיתיים בצורה טובה יותר).

הדבר האחרון שאני רוצה זה לגרום לעוד בלבולים ופגיעה בילדה, וזאת הסיבה שאני רוצה כבר להגיע להחלטות (שמאוד כואבות לי),
אני מרגיש כי בתקופה האחרונה מתחיל להווצר מצב אשר בו, כל מה שאני אוסר או מגביל את אותה (את הילדה), אישתי מיד מאשרת לה .
אני גם מרגיש שמבחינתה של אישתי (שרוצה בפרידה) אותה השיחה עם הילדה היא הקש האחרון וקביעת העובדות הסופיות בשטח, ומאוד קשה לה לבצע זאת (למרות שדחיית ביצוע ההחלטה יוצרת אצלה עוד מירמור ותיסכול שיוצא כלפיי בסופו של דבר).

כך שלמרות שאני האחרון שרוצה לפרק וללכת, אני יודע שאם לא נחליט על לוח זמנים מסודר,
זה לא יקרה בקרוב והמצב בבית רק יחמיר
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

לדעתי אשתך חוששת ממצב בו אתה המשמורן העיקרי משום שאם היא המפרנסת הראשית היא זו שתצטרך לשלם מזונות. מה שבהחלט יאפשר לך לפרנס את עצמך ואת הילדה ואולי גם להשאר בדירה שלכם, ושהיא תעזוב.
כמו שכתבת- אשתך חוששת ממצב שבו לא האינטרס שלה הוא זה שמנחה את ההחלטות שלך ואתה צודק מאד- בשלב הזה צריך להתמקד בצרכים של הילדה לפני הכל.
חשוב שאשתך תבין שגם אם תפרדו אתם אולי תחיו מעתה בבתים נפרדים, אבל אתה ממש לא הולך לצאת מהחיים שלה (בהנחה שאין לך כוונה להפסיק לתפקד כאב פעיל) כמו הבעלים הקודמים שלה. יתר על כן בתור הפרוד/גרוש אתה בהחלט עשוי לאלץ אותה להתמודד עם החלטות שלך שאינן מוצאות חן בעיניה ומשבשות לה את התכניות, כמו למשל הרצון שלך במשמורת משותפת וכדומה. תכלס? לזוג עם ילדים משותפים אין באמת אפשרות לפרק את הזוגיות. יתכן שאם היא תבין את זה, היא תחשוב פעמים לפני שהיא תחליט לפרק את הזוגיות. מצטרפת להמלצה לפנות ליעוץ, בתקווה שזה יצור אצלה שינוי ונכונות לנסות לשקם.

<הכותבת בת זוג לגרוש+2>
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

אני רואה שאשתך היא מתגרשת סדרתית. יש כאן איזה דפוס התנהגות. העניין הוא שברגע שיש ילד במשוואה זה לא עובד ככה.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

נשמע מאד לא פשוט מה שעובר עליך ומאד נוגע ללב.
מסכימה עם כל מילה ש בשמת א כתבה.
ורק עוד:
הדבר האחרון שאני רוצה זה לגרום לעוד בלבולים ופגיעה בילדה, וזאת הסיבה שאני רוצה כבר להגיע להחלטות (שמאוד כואבות לי),
לא בטוח שהחלטות מהירות (נמהרות?) הן מה שימנעו בלבול אצל הילדה. אולי אפילו להיפך - לנסות לעבד את הדברים ביניכם קודם כל. גם פרידה צריך לעבד. גם אם הפרידה היא לא מה שאתה רוצה אפשר לעשות אותה בצורות שונות.
מצד אחד אתה חושב איך להיפרד בצורה שתזיק כמה שפחות - אבל למעשה אתה לא מקבל בכלל את עצם הפרידה, וההתנגדות לפרידה מקשה עליך לעשות את החשיבה הזו. זה מין לופ כזה. אני באמת חושבת שיועץ טוב יוכל לעזור.
בהצלחה
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

שלום לך,

אני קוראת הרבה כאב בין השורות.

ובכל זאת אנסה לומר לך משהו (בערך ברוח בשמת): אתה מאוד מסויג בפתרונות אותם אתה מוכן לאמץ. מוכן לשקם - בתנאי. בתנאי שלמטפל כזה ולא אחר. בתנאי שנחליט השבוע ולא בשבוע אחר.
נשמע שאתה מנסה להתנגד למציאות (מה שאשתך רוצה) ובכך לא נותן פתח אמיתי לשינוי. אתה מקובע בדעה מסוימת על איך העניין הזה צריך להתנהל.
זה מגביל אותך ומצמצם את טווח האפשרויות.

אגיד את זה בבוטות, אולי זה יעזור: אני לא חושבת שהגיוני להתנגד לשיחות עם מטפל כלשהו. למה להתנגד? מה כבר יכול לקרות? אתה הרי שם, תוכל לומר מה שאתה רוצה. להתנגד לשיחות זה להתנגד לשמוע דברים מסוימים. אבל למה? למה לא לשמוע?

מה שכן, אני מכירה סיפורים נהדרים על יעוץ זוגי, וגם סיפורים איומים. אני אישית נוטה בד"כ להעדיף עבודה אישית לכל אחד מבני הזוג, מקום שבו יש לכל אחד מהם במה מלאה לבטא את עצמו, בלי לפגוע בשני ובלי להפגע ממנו. אם היית ידיד שלי, זו היתה המלצתי אליך. עבודה אישית ובהקדם.

מאחלת הרבה שיפור לטובה @}
אושרה*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 21:00

שליחה על ידי אושרה* »

להתייעץ. להתייעץ . ולהתייעץ.
כיון שבתחום הגירושין יש אפליה מגדרית בדר"כ, מסיבות מובנות (לרוב), כדאי לשקול היטב את הצעדים
אולי לתעד באופן כל שהוא את העובדה שאתה הוא "עיקר הבית", מטפל בילדה, אוסף מביה"ס וכו'
להדגיש את העובדה שלא רק שאתה בעל אחריות אבהית, אלא גם ששגרת היומיום של הילדה מלווה (בשורוק) על ידך לרוב.

כדי שיהיה לך כלים להתמודדות במידה ואשתך תטען את ההפך בבית המשפט (אם לא תגיעו להסכמה לבד)

סליחה שהצגתי את הצד המלוכלך יותר, פשוט אתה נשמע לי קצת תמים וטוב. שלא תיפול בפח כי היא בעלת נסיון מרשים.
אפשר להשאר עם ראש פתוח ונכונות לפשרות או אפילו איחוד מחודש, אך צריך שהעיניים יהיו פקוחות.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”