איפה מדברים עם העורכות ארכיון 2015 2018

אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

ראיתי את החלוקה החדשה של הדף שימני התעללות והיא מאוד יפה בעיניי. ואני מסכימה שהדף בזמן האחרון הדרדר ל"הוא אמר" ו"הוא עשה". עד כמה הוא בדרדר הבנתי רק כשראיתי את החלק של הדף שנשאר בבאופן ובאיזה תוכן איכותי הוא מלא. אני עם בשמת בנוגע לחלוקה של הדף - הנוכחית טובה בעיניי.

כמו כן, רוצה לשאול את העורכות בנוגע לדף כביסה מסריחה ולדף בקשת המלצת המיקרוסקופ |אוף| שמחקתי. לאחד לככר השוק? למחוק שוב? מה הוא בכלל עושה כאן?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיקרוסקופ - סתם למחוק.
אישה_במסע*

מחקתי פעם שנייה. מקווה שלא תהיה פעם שלישית.
לב_שומע*
הצטרפות: 08 ינואר 2014, 17:19
דף אישי: הדף האישי של לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

טוב.
רוצה להביע את עמדתי בנוגע לדף סימני התעללות בזוגיות:
מידע:
בדף יש מידע לענ"ד די ממצה בנוגע לסימני זיהוי.
מידע משלים בנושא של סימני זיהוי מופיע בדף מלים הורגות יומן קריאה. ואולי אפשר להוסיף הפנייה לדף ההוא בפתיח.
אם כי בשמת מזכירה את הדף מלים הורגות לעתים די קרובות.
הספר מלים הורגות מציע לטעמי גישה שיש בה חידוש בתחום הזיהוי כי הוא עוסק בניתוח תבניות לשוניות.
ומאוד מקל מהבחינה הזו לשים לב לדקויות שלא נכללות ברשימות הסימנים הקלאסיות.

מבחינה עריכתית - רוב רובו של המידע לזיהוי מופיע בתחילת הדף.
יש מעט מידע שמופיע קצת מאוחר יותר, בחלק של הדיון.
אין לי התנגדות שהמידע יאוחד.
כדאי לבדוק את ההקשר. ואם המידע הנוסף מופיע בתגובה לשאלה שהיא חלק מרצף, אולי להעתיק ולא להעביר.

בדף גם יש מידע בנושא של "מה לעשות".
פרקטיקות.
רוב רובו של המידע הזה הוא עצות של בשמת.
למשל: לצאת מהסיטואציה, ועוד רבות.
אם מישהי מוכנה ורוצה לאסוף את המידע הזה ולרכז אותו בפתיח, לאחר המידע על סימני הזיהוי, בלי לפגוע ברצף של הסיפורים שבתוכם המידע הזה משולב - כלומר, להעתיק ולא להעביר, אין לי התנגדות לעריכה כזו.
להיפך, נשמע לי רעיון מבורך.

לא בדקתי, אבל למיטב זכרוני יש בדף פה ושם תובנות של הכותבים. בתהליך השיתוף והסיפור לפעמים נוצרת תובנה.
אם מישהי חושבת שהתובנות הללו הן בעלות ערך וששווה לאסוף ולרכז אותן בתחילת הדף, לאחר המידע ולאחר ריכוז העצות, אין לי התנגדות ושוב אני חושבת שזה מבורך.
שוב, בתנאי שזה לא קוטע את רצף הסיפור, אלא מעתיקים ולא מעבירים.
לפחות בשלב ראשון.
זה המון עבודה.
קשה לי לדמיין שמישהי תעשה זאת..

שולחת בינתיים. תיכף אמשיך.
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

בתחום המידע, ישנם נושאים שבהם הדף אינו מטפל:
למשל:
ההתעללות כחלק מסיפור חיים: היכולת, אחרי שלבים של זיהוי וניקוי ועוד, להיות מסוגלים לראות את זה כחלק מהביוגרפיה הפרטית, חלק מהשלם של סיפור החיים ושל החיים בכלל.
זה נושא שמעסיק אותי מאוד ולא ראיתי מידע עליו בדף.
אני חושבת שהוא מתאים יותר לדף נפרד מאשר לדף הזה.
כי יש הבדל עצום בטיימינג בתוך רצף החיים של הבנאדם בין שלב של זיהוי שמחדד את הספציפיות ובין שלב של השלמה והליכה הלאה שמחדד את היות גם זה חלק ממכלול התופעות של עולמנו מרובה הפנים..

הנושא של חוויית הגילוי, הטלטלה, ההשפעה של הגילוי על תחושת הזהות והרציפות העצמית ועל הדימוי העצמי בא לידי ביטוי בדף דרך סיפורים אישיים, אבל לא כגוף מידע.

גם נושא של ניתוקים רגשיים, דיסוציאציות, והדרך שבה זה מקשה על הזיהוי בא לידי ביטוי להבנתי ברובו דרך סיפורים ולא כגוף מידע.

אני לא חושבת שזה כי הדף לא טוב.
הוא מצויין. ביותר.
יעיד העניין הרב שהוא מעורר.
אלא כי ישנם נושאים שזקוקים לדף אחר.
והדף הזה מציג זווית מסויימת.

אם מישהי חושבת שהנושאים הללו חשובים וראויים (מטבעם הם בדרך כלל פחות "מצילי חיים", ויותר מסייעים לאיך ייראו החיים של מי שכבר לא שם) אז אפשר לפתוח דף חדש.
או להוסיף מידע חדש בדף הקיים.

עריכה לא תוסיף מידע שאין.
וקשה לי להאמין בהכירי את האתר שלדף ערוך יתווסף מידע חדש.
מקסימום יתווספו דיונים.
לרוב יתווספו סיפורים ובקשות תמיכה חדשות.

למה זה חשוב לי להגיד?
כי מידע על סימני זיהוי הוא מידע ראשוני, חשוב, שבלעדיו אי אפשר להתחיל דיון רציני.
אבל מטבעו הוא מושך סוג מאוד מסויים של דיונים: איך לעזור לחברה שלא רואה שהיא בזוגיות מתעללת (דיון שהתפתח שם), דיונים אנקדוטליים, ושיתופים של נשים שנמצאות בתהליכי זיהוי.

אם רוצים דיון מסוג אחר, אז לדעתי צריך להתחיל אותו ממקום אחר.

אם יש עניין בנושא אני מוכנה לפתוח דף עם הודעת פתיחה שמציגה את הנושאים שחשובים לי.
אין לי רקע תיאורטי אלא רק עניין.

שוב, שולחת, ותיכף אמשיך.
אישה_במסע*

_וקשה לי להאמין בהכירי את האתר שלדף ערוך יתווסף מידע חדש.
מקסימום יתווספו דיונים._
דיונים הם מידע. סיפורים אישיים הם מידע. מישהי שבמשך כמה שבועות מספרת על איך שבן זוגה מתנהג בצורה גרועה, וזהו, לא עושה עם זה כלום, לא מנסה להציב גבולות, כלום - זה לא מידע.

אם תצטרף עוד מישהי שתרצה תמיכה אינטיליגנטית, שתקח את התמיכה הזו ותשנה את החיים שלה, ותחשוב, ותתבונן, ותבין - אני אשמח. זה שונה מהמצב בדף כיום.

ואני שיניתי את דעתי על הדף במקרה - אחרי העריכה השנייה נתקלתי באחד הדיונים שאת השתתפת בהם. וראיתי כמה הדיון היה עמוק ומכיל תובנות (שלדעתי אי אפשר לנתק מההקשר ולשים אותן בקישור. ההקשר חלק חשוב מידי מהתובנות), וכמה הוא שונה ממה שקורה עכשיו. הבדל של שמיים וארץ.
ואז החלטתי שההפרה נחוצה, ושמקומו של דף התמיכה באתר התמיכה - הוא שונה מהותית ממה שהיה. ועכשיו זה זמן מצויין להחזיר עטרה ליושנה!
אישה_במסע*

מה הדף תחרויות בעד ונגד עושה פה? כלומר, מעניין אותי לשמוע את דעות חברות הקהילה, אבל במקרה הטוב הייתי מאחדת אותו לאיזה דף אחר, ובמקרה הרע פשוט מוחקת.
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

אם יש עניין בנושא
כן! כן!

רוצה גם להוסיף, שלמרות שאני חושבת שנכון היה לפצל את הדף על סימני התעללות (לא נכנסת לאיפה בדיוק, לא התעמקתי מספיק בשביל זה), אני חושבת שזה ממש חשוב וטוב שדף התמיכה קיים, ואני ממש מקווה שהוא ימשיך להתקיים, גם בשביל אחרות ולא רק בשביל מי שנמצאת שם עכשיו. כי אני בטוחה שכל הפרטים הטכניים על התנהלות כלכלית ומשפטית וכו' עוזרים לראות שהחיים ממשיכים, באופן ריאלי שלא מעלים את הקשיים אבל גם מראה בבירור שזה אפשרי להתגרש ולשרוד.
מה שמביא אותי לאמירה הכללית, שאני לא מעבירה דפים לאתר השני מתוך איזה רצון להיפטר מהם ולא משנה לאן. היה לי חשוב גם להספיק להעביר כמות מינימלית של דפים לשם, כי אני באמת רוצה שתהיה שם פעילות של שיתוף ותמיכה.
מרגישה קצת שאני כותבת את הברור מאליו, אבל בכל זאת חשוב לי שזה יהיה כתוב.
טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

מה הדף תחרויות בעד ונגד עושה פה?
לדעתי הוא מתאים לפה, או לפחות יש לו פוטנציאל. עולים בו כמה נושאים קשורים, כמו מדידה של ביצועים ומוטיבציה פנימית/חיצונית.
אם יש לאן לאחד, אני תמיד בעד, אבל בגלל הרצון ליותר דפים נושאיים ופחות אישיים, לא כי זה לא קשור.
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שליחה על ידי שקטה* »

מה הדף תחרויות בעד ונגד עושה פה? כלומר, מעניין אותי לשמוע את דעות חברות הקהילה, אבל במקרה הטוב הייתי מאחדת אותו לאיזה דף אחר, ובמקרה הרע פשוט מוחקת.

דווקא חשבתי שהנושא מעניין וקשור בעיני לנושאים אחרים שעלו פה, לגבי מוטיבציה "טבעית" לעומת מוטיבציה חיצונית, לימודים ללא כפייה וכדומה. אני מבינה את הרצון בסדר וניקיון ואת מבצע העריכות שמתנהל כרגע ותומכת בהם, אבל לדעתי צריך לתת צ'אנס גם לדפים חדשים ולראות איך הם מתפתחים לפני שמוחקים או מעבירים.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_ההתעללות כחלק מסיפור חיים: היכולת, אחרי שלבים של זיהוי וניקוי ועוד, להיות מסוגלים לראות את זה כחלק מהביוגרפיה הפרטית, חלק מהשלם של סיפור החיים ושל החיים בכלל.
זה נושא שמעסיק אותי מאוד ולא ראיתי מידע עליו בדף.
אני חושבת שהוא מתאים יותר לדף נפרד מאשר לדף הזה._
וואו. פתחת נושא ענק. יש לי המון מה להגיד עליו.... ומסכימה איתך שהוא מתאים לדף נפרד.

הדף תחרויות בעד ונגד
לדעתי הוא מתאים לפה, או לפחות יש לו פוטנציאל. עולים בו כמה נושאים קשורים, כמו מדידה של ביצועים ומוטיבציה פנימית/חיצונית.

דווקא חשבתי שהנושא מעניין וקשור בעיני לנושאים אחרים שעלו פה, לגבי מוטיבציה "טבעית" לעומת מוטיבציה חיצונית, לימודים ללא כפייה וכדומה
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אגב הדף סימני התעללות בזוגיות, יש איזה סיפור של מישהי ששובר לי את הלב בדף אחר. כרוניקה של כישלון ידוע מראש בזוגיות.
האם לשלוח אותה לדף סימני התעללות בזוגיות?
האם מותר בכלל לפוצץ את הבועה שלה ולהגיד לה שכל מה שהיא רואה עכשיו, לא ישתפר אלא יחמיר עוד ועוד לאחר הנישואין, וכשיהיה להם תינוק היא תמצא את עצמה במצב נורא? אמא לתינוק, זקוקה לעזרה, במצב שהיא תלויה ולא עצמאית - עם בן זוג שלא רואה אותה ממטר ולא יהיה מסוגל להיות שותף, ועל תמיכה או אהבה אין מה לדבר בכלל?
היא לא רואה את הסימנים.
אנחנו שכבר קראנו את סימני התעללות בזוגיות ואת מלים הורגות יומן קריאה ואת איך לזהות גבר אוהב (או שכתבנו אותם), רואים את הסימנים )-: באותיות קידוש לבנה על הקיר.

מה נכון לעשות?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אה, כבר שאלתי את השאלות האלה איך לזהות גבר אוהב (2011-02-14T21:05:07)
אישה_במסע*

לדעתי לנושא התחרותיות יש פוטנציאל, אבל לשם הדף יש אנטי פוטנציאל. הוא קוטלג מלכתחילה כ"בעד ונגד". חייבים להיות בעד? או נגד? זה אפילו לא היתרונות והחסרונות (המעצבנים! כי כפי שאומר המרגיעון - החסרונות הם היתרונות).
כשאני מדמיינת אחת מאמהות באופן פותחת את הדף, אני מגלה שהיא נותנת לו את השם "הרהורים על תחרותיות" למשל. ולא שם תחרותי מלכתחילה, שמתחיל בלחלק הכל לשניים.

<כבר קוטלגתי בדף אחד בעקשנות לא מזמן, ואף על פי שאני אשמח אם מישהי תאחד את הדף הזה למקום אחר, לא בא לי להיכנס לדף שמתחיל בבעד ונגד. מעדיפה להרהר לי בנחת>
אישה_במסע*

מה נכון לעשות?
לשלוח אותה. ברור שלשלוח אותה. אבל בעדינות. להציע שאולי כדאי לה להסתכל בדף... כי קראת שם מקרים דומים. ואז היא תבחר אם ללכת לקרוא, או להתעלם. בלאו הכי אם היא תחליט להתעלם, אנחנו לא נוכל לשנות זאת...
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שליחה על ידי ציל_צול* »

_הדף תחרויות בעד ונגד
problem solved
אוחד לדף מתאים ואז שם הדף המתאים שונה ונהיה עוד יותר מתאים.
ותודה לנוודית, שוב, שהפכה את העריכה לכל כך קלה עד שכל זה נעשה בשנייה וחצי של עבודה.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

מה נכון לעשות?
(נראה לי שאני יודעת לאיזה דף את מתכוונת)
אני חושבת שאם להפנות אותה לדף, אז בלי להיכנס לדיון על זה ובלי ליזום אח"כ התייחסות נוספת לנושא.
אני לא חושבת שבאמת אפשר באמת באמת לדעת. אפשר לשער ברמה כזו או אחרת של ביטחון.
בל מקרה טוב להראות שיש פוטנציאל לעדה מוארת אם וכאשר יעלה צורך ורצון.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

חשבתן פעם על הביטוי עדה מוארת? בבאופן זה לא רק עדה כצורת הנקבה של עד, אלא עדה במובן של ריבוי אנשים.
כל העדה מקשיבה.
פתאום קלטתי כמה זה יפה. ותודה לאליס מילר על הביטוי הזה ועל האופן שבו הוא מעביר בצורה מדויקת כל כך את הכוונה.
אישה_במסע*

אז פה, קבל עם ועדה מוארת, מקשיבים לנשים? :-)
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

_חשבתן פעם על הביטוי עדה מוארת? בבאופן זה לא רק עדה כצורת הנקבה של עד, אלא עדה במובן של ריבוי אנשים.
כל העדה מקשיבה.
פתאום קלטתי כמה זה יפה._
מקסים. אהבתי מאוד.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

שאלה: מה אם חברת אתר ותיקה יחסית זקוקה לתמיכה ועצות בנושא מורכב ורוצה לעשות את זה כפלונית, איך היא יכולה לוודא שהדף ישאר פה מבלי שתחשוף עצמה כי הרי היא רוצה תמיכה מחברות וירטואליות חכמות שמעדיפות לכתוב בבאופן המקורי?
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אין לי מושג, בגלל זה שואלת.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

באופן כללי בחיים, איך אפשר לקבל יחס אישי וגם לשמור על פרטיות?
מיפ_מיפ*
הצטרפות: 26 נובמבר 2015, 09:19

שליחה על ידי מיפ_מיפ* »

מיכל בז
אפשר לבחור ניק אנונימי שמסביר את הזהות לדוגמא: ותיקה חסויה / מתביישת להיחשף/ משתתפת ותיקה/ עזרה לותיקה וכד'.. (מילים זה התחום שלך..)
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

משתחלת לרגע: מעולה!! אפתח דף.
<אורח כבוד נחת אצלי לפתע - הבן שלי.>
<מתבגרים זה עניין לא צפוי..>
אמשיך אח"כ.
תודה, טלי ובשמת.
מיפ_מיפ*

שליחה על ידי מיפ_מיפ* »

<מיפמיפ מהנהנת לפעמים לתגובות ואז קולטת שאלה התגובות של עצמה בניק אחר>
<מיפמיפ, כי לא רוצה להישאב חזרה לאופן...>
מיפ_מיפ*

שליחה על ידי מיפ_מיפ* »

מיכל בז
דף התמיכה לא חייב להישאר פה. פשוט לבקש עזרה בככר עם הפניה לדף המתאים.. (תוך ציון שאת ותיקה שמבקשת לא להיחשף ומאד מבקשת את עזרת חכמות/אושיות השבט)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_הדף תחרויות בעד ונגד
problem solved_
זה שפתח את הדף יידע למצוא את השאלה שלו? כי פתאום זה עובר לדף אחר, להתחלה שלו, וזה יכול לבלבל מאוד.

_חשבתן פעם על הביטוי עדה מוארת? בבאופן זה לא רק עדה כצורת הנקבה של עד, אלא עדה במובן של ריבוי אנשים.
כל העדה מקשיבה._
כמה יפה. {@
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

יונת, אל תבהילי את הציבור {@ לא כתבת בשום מקום שאת מחלקת את סימני התעללות בזוגיות כדי להקל על תמי את העריכה...
תמי, ערכתי את אחד החלקים קלות
(קלטתי שאני בכתיבתי מסרגת כל הזמן בין דוגמאות שבהן המתעלל הוא גבר והקורבן אשה, לדוגמאות שבהן המתעלל אשה והקורבן גבר. אבל הרבה אנשים, במיוחד גברים, מפספסים באופן עקבי את העניין הזה וכל הזמן קוראים כאילו אני מדברת רק על נשים כקורבנות ורק על גברים כמתעללים, אז הכנסתי בכמה מקומות הערה מפורשת שמדגישה מי הקורבן ומי המתעלל בדוגמאות).
אישה_במסע*

בזמן האחרון לעיתים קרובות התחילו לכתוב בדף הצילו פצעונים על הישבן מפרסמים למיניהם. למישהי יש רעיון איך למנוע מהם להפציע, ואיך להחזיר לדף את הרוח המעמיקה והתומכת בתפרונות טבעיים שאיתה הוא התחיל?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אז אולי אני צריכה להודות שכבר התחלתי לערוך את הדף הזה, הגעתי בערך עד האמצע.
בסיום העריכה אכתוב בו פתיח (את מוזמנת להקדים אותי אם יש לך כוח וזמן. פתיח בסגנון - דף קהילתי שבו משתפים חברי הקהילה במצוקה וגם מתלבטים בפתרונות. אין כאן ייעוץ מקצועי או רפואי משום סוג, ופרסומות יימחקו לאלתר).
אני לא חושבת שאפשר למנוע מהמפרסמים להפציע כמו שאי אפשר למנוע מכל ה&&^%%$# לכתוב קשקוש כלשהו בדפים שכתוב בסופם בפירוש שאין לכתוב שם הודעות.
פשוט למחוק בלי רחמים.
אישה_במסע*

בפתיח, אם אכתוב, הדגש יהיה לא על מה שרשמת _למרות שכדאי שיופיע) אלא על האמצעים הטבעיים ועל הדיון בהם - כלומר, לא לזרוק שאלה וללכת, אלא אשכרה לדון.

אני לא חושבת שאפשר למנוע ממפרסים להפציע, אבל יש דפים שמושכים אותם יותר, וכדאי לדאוג לכך שנוכחות מפרסם בדף תצרום, ולא שדף יכיל הודעות רבות שלא שונות מהותית ב(העדר) תוכנן מהמפרסמים.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

תכתבי איזה פתיח שנראה לך. מקסימום אוסיף לו.

תראי, המפרסמים עצמם אינם טורחים לבדוק לפני שהם שופכים שם את הטקסט השיווקי שלהם. לא קשור מה כתוב בדף. זה פשוט הג'וב שלנו לנקות מייד.
אישה_במסע*

פשוט הג'וב שלנו לנקות מייד.
כשיש בהירות הג'וב מתבצע מעצמו, כמו בסיור מודרך באתר ושאר דפים ברורים. אולם כאשר אין הבדל ברור בין הדף לפרסומות הבהירות נעלמת, והגולשות מרגישות פחות בנוח פשוט למחוק. אופי הדף קובע עד כמה זרה הפרשמות לאופי הדף, ולכן עד כמה קל יהיה למחוקה.

<אני לא אתעסק בזה לא היום וכנראה לא מחר, אם אני אשכח ואם לא תעשי זאת לפני את מוזמנת להזכיר לי>
אישה_במסע*

הדף אבולוציה של אמהות בנות ארבע עשרה מדבר בעיקר על החיים לפני המהפכה החקלאית, על מה הם התנאים המתאימים לבני אדם, ועל איך חיים בשבי משפיעים על אנשים. המקום המוצלח ביותר לתייג בו אותו שחשבתי עליו הוא מדור עקרון הרצף אבל גיליתי שיש דפים דומים ברוחם, ומסיבה לא ברורה כלשהי (שנראתה לי שגויה עוד בפעמים הקודמות שנקלעתי במקרה למדור זה) הן נמצאים ב מדור מדינה וחברה תחת הכותרת אנתרופולגיה. כאילו שלשבטים יש מדינה |אוף| מה דעתכן על להעביר את כל תת הנושא הזה ל{{}}מדור עקרון הרצף ולהשאיר הפנייה למדור מדינה וחברה (או לא להשאיר הפנייה. היא די מיותרת לדעתי)?
למישהי יש רעיון למקום יותר מתאים לכל קבוצת הדפים הזו? הדפים הנמצאים כרגע תחת תת כותרת אנתרפולוגיה במדור מדינה וחברה:
הלידה בתרבויות שונות
משמעויות שונות בתרבויות שונות
עירום בתרבויות שונות
תרבות לא מקולקלת
מילדות לבגרות בגינאה החדשה
שבט הסאן ילידי הקלהרי
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מסכימה שמתאים למדור עקרון הרצף. זה הקשר שלהם לאתר הזה...
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

תמי, ואחרות, רוצה לשאול מה דעתכן על הרעיון להוסיף להפניות שבתחילת הדף סימני התעללות בזוגיות גם הפנייה לדף תמיכה בלידה בודדה.
יש המון דפי התעללות באתר גם אם הם לא מקוטלגים ככאלה.
זה אחד המשובחים שבהם בעיני אם אפשר לומר ככה על דף שקורע לי את הלב כל פעם שאני נזכרת בו.
דף מאוד מלמד בעיני והכתיבה בו היא טובה.
גם התמיכה שמוצעת בו היא "שווה" בעיני.
הוא מתחיל כתיאור כאילו טריווייאלי וממשיך לסימנים ברורים של התעללות ומסתיים בנקודה מאוד קורעת לב.
ואם הרעיון הוא לרכז מידע - בעיני הדף הזה מלמד הרבה.
אם כי אין שם סוף טוב. דף עצוב נורא.
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

בעיניי זה רעיון נכון.
אישה_במסע*

יש המון דפי התעללות באתר גם אם הם לא מקוטלגים ככאלה.
לדעתי כדאי לקטלג אותם. להוסיף תת קטגוריה במדור התמודדות עם אלימות.

הדף הוא תמיכה בלידה בודדה ? אפשר לרכז את הדפים כאן או אצלי בדף הבית, ואז לאסוף אותם יחד. או פשוט לתייג כל פעם שאת נתקלת באחד...
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

מוסיפה עוד אחד, עזרה בזוגיות בעייתית.
זה הדף הראשון של מישהי בשם מתחילה להבין ואחכ מתחילה להיבנות.
דף ממש בסיסי.
המון מידע, המון עצות. סיפור חיים מפורט וכתוב ככה ששווה לקרוא.
יש שם בהתחלה די הרבה לינקים לאתר של ד"ר איירין ועוד.
לדעתי יעזור אם יהיו איזה שלושה דפים נבחרים, שדף סימני התעללות בזוגיות יפנה אליהם.
כי לא מעט נשים מגיעות אליו.
כהמידע מרוכז במקום נגיש, גם יותר קל להפנות שואלות ולומר תקראו כאן וכאן, זה מאוד מזכיר.
אישה_במסע*

אני בעד להפנות ליותר משלושה דפים. כמו שהדפים על ממתקים (למשל האם להגביל אכילת ממתקים ) מקושרים לזה. אין מנגנון טראקבאק נוח בבאופן, אבל אפשר לעשות את זה ידנית...
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

מצויין.
אני בעד להפנות רק לדפים שהם ממש טובים.
ושההפנייה תהיה במיקום נגיש, בולט.
טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

בעיניי זה רעיון נכון.
תמי_גלילי*

תכף מוסיפה את שני הדפים שהצעת, ואם יש עוד דפים שנראים לך מתאימים - תגידי.
(קראתי עכשיו את תמיכה לקראת לידה בודדה מתחילתו ועד סופו. אלואים!! אני כל כך רוצה שלסיפור הזה היה סוף טוב! אבל חוששת שלא, כי היא נאלמה ונעלמה :-( .
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

_יש המון דפי התעללות באתר גם אם הם לא מקוטלגים ככאלה.
לדעתי כדאי לקטלג אותם_
קשה לי להסביר בדיוק למה, אבל אני לא בעד.
פלונה_אלמונה*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 22:47

שליחה על ידי פלונה_אלמונה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אמנם רק אורחת אבל אעיר את מה שאני שמתי לב אליו בהקשר של אתר השיתוף.
התחלתי לשאול בדף הבית של טלי ב אבל מבינה שזו לא הכתובת ולכן מעבירה את השאלה לכאן.
לא ברור לי למה אין קישור נוח לאתר השיתוף מתוך האתר הראשי של באופן?
נגיד כשנכנסים לאתר של באופן טבעי יש למעלה סט קישורים קבועים של דף פתיחה, מה חדש, מפתח נושאים, הוראות שימוש. נראה לי הגיוני להוסיף שם קישור נוסף שנקרא שיתוף ושהוא יוביל לאתר השיתוף.
כרגע מה שקורה זה שאני נכנסת לאתר הראשי של באופן טבעי ואז נכנסת לדפים ספציפיים שבהם אני יודעת שיהיה בתוכן הדף קישור לאתר שיתוף כדי שאני אוכל לעבור אליו.
זה מרגיש לי עקום.
יכול להיות שפספסתי משהו ואם כן אז אשמח שתאירו את עיניי.
אם לא פספסתי וזו אכן הדרך למעבר בין האתרים אז זה נראה לי חבל. מושקעת המון עבודה בהקמה של אתר השיתוף, העברת דפים ועריכה שלהם אבל כל עוד לא יהיה נוח לנווט לשם מתוך האתר של באופן (וכמובן גם בחזרה) אז הם יהיו שני אתרים נפרדים לגמרי וכנראה שבעצם הדפים שמועברים לשם די ייעלמו ולא תהיה שם כלל תעבורה.
תודה
טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

מתישהו למעלה מישהי הציעה להוסיף קישור בטור צד. לי זה נראה נכון - מה דעתכן?
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

שליחה על ידי גוונים* »

_יכול להיות שפספסתי משהו ואם כן אז אשמח שתאירו את עיניי.
אם לא פספסתי וזו אכן הדרך למעבר בין האתרים אז זה נראה לי חבל. מושקעת המון עבודה בהקמה של אתר השיתוף, העברת דפים ועריכה שלהם אבל כל עוד לא יהיה נוח לנווט לשם מתוך האתר של באופן (וכמובן גם בחזרה) אז הם יהיו שני אתרים נפרדים לגמרי וכנראה שבעצם הדפים שמועברים לשם די ייעלמו ולא תהיה שם כלל תעבורה._
זה בעצם מה שאני שואלת את עצמי מאז שהחל המפעל הנוכחי. אבל הנחתי שאכן פספסתי משהו כי אני לא עוקבת ברצף.
לא ברור לי בעצם איך מגיעים לאתר החדש. ולמה הוא אתר סודי.
להוסיף קישור בטור צד, נראה לי מעולה ופותר את הסוגיה באחת.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מישהי הציעה להוסיף קישור בטור צד.
אני.
חוזרת גם פה על בקשתי (-:
גם אני נכנסת דרך דפים שהועברו P-:
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

אלואים!! אני כל כך רוצה שלסיפור הזה היה סוף טוב! אבל חוששת שלא, כי היא נאלמה ונעלמה .
לגמרי... )-:

אם יהיה לי רעיון לדף נוסף - אגיד. כרגע לא עולה לי. תודה!
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

יונת, כרגיל, אין לי מושג מהי מידת המאמץ שנדרשת מבחינה טכנולוגית - אבל אם זה אפשרי, מצטרפת לבקשה לכפתור במסך ה"רגיל" של מה חדש שיוביל לאתר השיתוף. אני יודעת שאם יהיה כפתור כזה במיקום נגיש, זה יגרום לי להיכנס לשם. ולקרוא ולהגיב גם שם. בהערכה רבה מאוד כרגיל |Y| .
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

ערכתי את טור צד אבל משום מה לא רואים את בטור הצד. מה עשיתי לא נכון?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אה, עכשיו רואים! תגידו איך הניסוח
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

קודם כל יעלי לה, יישר כוח {@
תהיות (מתלבטת): אולי עדיף שהמלים "שיתוף ותמיכה" יהיו הקישור ולא "כאן"?
ואולי במקום "כאן אפשר לקבל" - ניסוח יותר מפורש, כמו "מוזמנים לאתר החדש לשיתוף ותמיכה... (כל השאר אותו דבר, מאוד אהבתי).
מה דעתך/כן?
שקטה*

שליחה על ידי שקטה* »

קראתי עכשיו את תמיכה לקראת לידה בודדה מתחילתו ועד סופו. אלואים!! אני כל כך רוצה שלסיפור הזה היה סוף טוב! אבל חוששת שלא, כי היא נאלמה ונעלמה sad

גם אני קראתי שם היום ואתמול:( כל כך עצוב. אולי אפשר לשאול שם בדף מה שלומה היום, אולי היא עוד מסתובבת כאן באתר ותרצה לעדכן...?
לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

יעלי לה, מקסים!!
ואולי לוותר על המלים אפשר לקבל. להשמיט אותן. למרות שהן מקסימות - כי מעבירות את הכוונה של האתר לתת.
אבל בלעדיהן איכשהו משהו מצלצל לי באוזן יותר "נקי", מבחינת בהירות של ניסוח.
וחוץ מזה אולי יהיו כאלה שייכנסו דווקא בשביל לתת. {@
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אז אולי "אפשר לתת ולקבל ב..."
פשוט להשמיט - לא מצלצל לי טוב (צולע תחבירית)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הלכתי לראות. יופי |Y|
תמי_גלילי*

העברתי לאתר השיתוף את לוג אישה מאוהבת שחזר לתחיה (לדעתי, בעזרתו האדיבה של גוגל), כמו שהוא, בעקבות הודעה מבחילה במיוחד (שגם טרחתי למחוק לפני ההעברה).

ההתחלה שלו היתה בסדר, אבל לדעתי לא היה בה תוכן שהצדיק את השארתה עם הפוטנציאל שלה ליצור דיונים מבאסים נוספים.
שקטה*

שליחה על ידי שקטה* »

מישהי יכולה בבקשה לקשר לדף הבית של עירית לוי בדף איך שוכחים מישהו שנמצא באתר התמיכה? יש שם מישהי שביקשה ליצור איתה קשר ולא הצלחתי לקשר.

תודה!
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לפני כל קישור כותבים באופן:
נגיד ככה: באופן:עירית לוי
שקטה*

שליחה על ידי שקטה* »

תודה בשמת. ניסיתי את זה, אבל כנראה עשיתי איזו טעות. אנסה שוב.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

האם גם לדעתכן הדף על הערכת השיער איננו מאוד במרכז נושאי הליבה?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

את מתכוונת איך להאריך שיער?
ההתחלה דווקא קשורה לגמרי בנושא -- שימוש בצמחים מקומיים מחד והימנעות מחומרים מלאכותיים מאידך, חוסר מינרלים, וקבלה עצמית.
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

נכון, אבל היום הוא בערך במצב של דף הבנות המפורסם.
(האם אני הופכת למעט סנובית, רוצה להרגיש חלק מהקהילה וזקוקה לשם כך לזרוק רפש על דף תמים ומסכן? -לא, כן, לא).

תודה על העבודה האדירה שלכן, עורכות יקרות.
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

אולי כדאי לערוך אותו (אני מתנדבת אם אין קופצים על המשימה), וגם לשנות לו את השם ל טיפוח שיער באופן טבעי .
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

יוליקו, אני בעדך ובעד העריכה שאת מציעה, כולל שינוי השם.
ואם תגלי שקשה לך למחוק דברים את תמיד יכולה לקרוא לי ;-)
אישה_במסע*

יוליקו, אני בעדך ובעד העריכה שאת מציעה
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

יוליקו, אני בעדך ובעד העריכה שאת מציעה, כולל שינוי השם.
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

אני אערוך בקרוב, ואז אבקש פה לשנות שם.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא אוהבת יותר את בעלי - להעביר לאתר השיתוף.
גיל המעבר באופן טבעי - לערוך ולקצץ כל מה שהוא לא באופני, לשנות את שם הדף ולהכניס פתיח. מה דעתכן על התייחסות טבעית לגיל המעבר או התייחסות לגיל המעבר באופן טבעי? אני לא מספיק מרוצה.
עדיפות לשם שלא יזמין אנונימיים מגוגל שמבקשים עצות למייל או עצות רפואיות P-:
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

גיל המעבר באופן טבעי - לערוך ולקצץ כל מה שהוא לא באופני
או איזה יופי. תודה לגמדים הקטנים שכבר החליפו שם (-: ערכתי חלקית, לא סיימתי...
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

הגמדה הקטנה ערכה וניקתה והחליפה שם.
תבדקי אם זה מה שהתכוונת.

גם העברתי מה שהצעת לתמיכה
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

בן זוג קר - לדעתי זה עוד מאותו הדבר ומקומו בתמיכה ושיתוף.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

תבדקי אם זה מה שהתכוונת.
כן, מעולה!
אני הגעתי עד להודעה האחרונה של מצ'רה ואז התעייפתי וגם יצאתי להקפיץ לרכבת וכאלה. אז בסוף זה היה כמעט בסוף הדף ולא היה שום דבר בעל ערך אחרי זה? איזה קטע...
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בן זוג קר - לדעתי
התחיל בתור דף באופני לעילא ולעילא בהשתתפות מיטב ה- עם תובנות מדהימות.
הפך ל... משהו אחר.
אולי לפרק לשני דפים ולזה שיישאר פה להחליף את השם ולשני להשאיר את השם ולהעביר לשם? (מתלבטת בקול רם)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה אתן אומרות על חיים בצל הפחד לחלות ?
לא מתאים לאתר השיתוף והתמיכה?
אישה_במסע*

אני נגד העברת בן זוג קר לאתר השיתוף. רוב רובו של הדף הוא דף באופני לעילא. לדעתי עדיף למחוק את הסוף שלו, או לאחד לאיזה דף באתר התמיכה, ואת הדף המקורי להשאיר פה. אפשר להחליף את שמו. יש למישהי רעיון?
אני כרגע תומכת במחיקה או העברה של החלק הלא באופני של הדף.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

התייעצות:
מישהי בשם "מיואשת" התחילה לכתוב ב-מלים הורגות יומן קריאה.
עכשיו גם כתבה הודעה בדף הוראות שימוש.
לא נראית לי טרול. נראית לי במצוקה וגם מאותגרת טכנולוגית.
ברור שהיא לא מסוגלת לעבור לאתר השיתוף בשלב זה ומצידי שתמשיך לשפוך את לבה בדף מלים הורגות ואחר כך נערוך.
אבל האם נראה לכן שכדאי גם למחוק מהדף הוראות שימוש או לחכות?
אני מתייעצת ומתלבטת כי יש לי תחושה שמדובר במישהי במצב מצוקה ממשי שלא הייתי רוצה לערער כרגע בגלל שיקולי עריכה ונקיון של האתר.
דעתכן?
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”