הימין בתקשורת הישראלית

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

השתכנעתי.
נסגור את המחלקה הערבית בשב"כ, ואז ייפסקו הפיגועים של המוסלמים.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

זהו בדיוק - שאין מחלקה ערבית בשב"כ :)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

אני לא אומרת שלא צריך למנוע טרור יהודי
אבל לא צריך מחלקה יהודית בשביל זה. מספיק ערוץ 7 ונועם פדרמן
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

את צודקת. את כל כך צודקת. את מה זה צודקת. אין יותר צודק מזה.
אפילו אין בכלל ימין בתקשורת.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

הרעיון של סיפוח השטחים ואזרוח הפלסטינאים מתחיל לחלחל למרכז הבמה.
כתבה מפרגנת בהארץ
שכחו להזכיר שהזכויות שמורות למנהיגות יהודית (וגם לי, כאן בבאופן 8-)).
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

טליה יושב עכשיו פלסטיני זקן עם הקהווה שלו והנרגילה ואומר איזה טיפשים היאהודים האלה. לא יודעים חשבון. תוך 15 שנה ע"פ קצב הילודה הנוכחי (שלדעתי ישתנה רק לטובת הפלסטינים), יהיה להם רוב (וזה בלי לקחת בחשבון את ההגירה היהודית השלילית). אבל גם בלי רוב, את יודעת מה זה כוח אלקטורלי של 25-30 אחוז? זה אומר שהם יכולים לעשות הכל. יש אצלם מנטליות מפגרת ואני קובע נחרצות שגם מרושעת של ריבוי אוכלוסין מהגבוהים בעולם ולמה מרושעת ? כי הם עצמם מודים שהמצב חרבנה ! אז למה אתם מביאים ילדים למצב כזה שרק יוחרף ממדיניותכם או לפחות רוב הסיכויים שיוחרף? אז במקום שנסתלק משם כמה שיותר מהר ונטפל בבעיות שלנו - את רוצה מדינה דו לאומית ! חחחחחח טליה בחיי את הורגת אותי ! ולא רק מצחוק. מחנה ה"לאומי" הפך להיות המחנה הדו-לאומי.
אגב, אם את לא מאמינה בקשר לפלסטיני הזקן אז הנה הבאתי לך הוכחות http://english.aljazeera.net/focus/2010 ... 59520.html
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

ראיתי טוקבק שנון מהכתבה: מתנחל מגיע לרופא.

רופא: שב
מתנחל: תודה
רופא: יש לך סרטן לצערי נצטרך לכרות את היד ואז סיכוי סביר שיהיה בסדר
מתנחל: היד היא חלק ממני אין סיכוי שכורתים אותה
רופא: אין ברירה, אם לא נכרות תמות!
מתנחל: אהממ... אז אני מעדיף למות
רופא: למה? זה אמנם ניתוח לא נעים ותישאר רק יד אחת אבל סיכויים גבוהים שתהיה בריא
מתנחל: היד היא חלק ממני, אני לא כורת. מעדיף למות
רגל שמאל של המתנחל: הלו, סליחה. אני עוד רוצה ללכת, לטייל, לעבוד, לחיות. נסתדר גם בלי היד.
רגל ימין של המתנחל: בעיטה ברגל שמאל!
רופא: מה עושים?
מתנחל: נמות!
רופא: ארשום לך פגישה עם פסיכיאטר. פציינט הבא בבקשה!
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

קרל פופר שכל חייו פעל למען השלום, אמר בגיל 91 (אם זכורני אינו מטעני) שכל חייו הוא לא לקח בחשבון רק דבר אחד - שאנשים מעדיפים את הנקמה על פני השלום ואפילו הרווחה האישית שלהם.
אני די אופטימי כי מה שמניע הרבה ימניים זו שנאה. היה פיגוע - בואו נכנס באימאימא של כולם שילמדו לקח. אז עכשיו פתאום שיראו שהפלסטינים מעוניינים להשאר בכיבוש (גם אם לא כולם וקצת בתת מודע) אז פתאום הישראלים ירצו להעניש אותם במדינה. צלאח שבתיזם במיטבו.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

שכחו להזכיר שהזכויות שמורות למנהיגות יהודית (וגם לי, כאן בבאופן ).
דרך כבירה עשית!
לא ידעתי שאת וחברי "מנהיגות יהודית" הייתם חברי מפ"ם ההיסטורית ז"ל. ונדמה לי שגם במפלגה הקומוניסטית רצו מדינה אחת, אבל בכלל לא התענינתי במפלגה ההיא אז אני לא בטוח.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הייתם חברי מפ"ם
בכל זאת זו התקדמות, כי אפילו גולדה לא הכירה בעם פלסטינאי.
ועוד משהו, בסופ"ש הופיע ראיון עם ליברמן, ובו הוא מתגלה כמיישר קו עם הפתרון היחידי האפשרי. הוא בעד לפתח את העצמאות בעזה בשביל שאז נוכל להתייחס אליהם כמדינה ממש. והוא בעד לסגת מיו"ש אבל במסגרת של חילופי שטחים (משהו שלא ריאלי כלל וכלל, אבל לפחות סוף סוף הוא מודה שהכיבוש לא יוכל להתקיים לאורך ימיםI). הקישור לעיתון ישראל היום ובו אפשר לדפדף לראיון עימו. כולם כבר בשמאל. מקווה שיסגו משם בבת אחת, כי נסיגות קטנות משמען טרור מצד מי שאינו מעונין במדינה הפלסטינאית (מבין הפלסטינים). נסיגה במכה אחת גם תגרור טרור אבל לא לאורך זמן. מרגע שהם יבינו שיש להם מדינה ואין דרך חזרה, הטרור יפסק
ומצד שני אבו מאזן
מצחיק לראות את הבלבול של הימנים מול זה.
gus_yh*
הצטרפות: 01 דצמבר 2009, 16:29

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי gus_yh* »

בערך מוחלט : אותו סיפור עם החולה ויד ימין הכואבת - רק מודיפיקציה קטנה - החולה תלוי עם יד ימין מעל תהום.

הרופא - צריך לחתוך את יד ימין.
החולה - אם יד ימין תחתך אפול ישר לתוך התהום.
הרופא - יש לך בעיה עם יד ימין, היא כואבת לך אתה רואה ? צריך לחתוך.
רגל שמאל - בא ננסה לחתוך את יד ימין ונראה מה יקרה.
רגל ימין - אם נחתוך את יד ימין כולנו ניפול ישר לתהום ולא יהיה קיום לא לחולה, לא ליד שמאל, לא לרגל שמאל ולא לרגל ימין.
רגל שמאל פונה לרופא ואומרת - אל תקשיב לו. אני אומרת לחתוך.
רופא - לחתוך.
חולה - כואב, אבל עדיף על האלטרנטיבה של ליפול לתהום.

את מי צריך לאשפז ?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

שאתה על תהום, או שאתה מחלץ את עצמך מהר או שהיד שלך מאבדת אחיזה. 40 שנה של כיבוש זה לא מהר משום בחינה. אתה רוצה מדינה דו-לאומית?
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

בערך מוחלט ליברמן אומר את אותו הדבר ורץ עם אותו הרעיון (ההזוי) ב-10 שנים האחרונות (מאז שהוא פרש מהליכוד למפלגה משלו, בכל אופן).
תמיד טענתי שהוא שמאלני, כי הוא מוכן לתת שטחים מארץ ישראל :)

פלוני אלמונית - כנ"ל לגבי המצע של מנהיגות יהודית :) הרעיון של סיפוח ואזרוח מאז ומעולם.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

קודם כל א"י זה מושג גיאוגרפי שאין לו בדיוק גבולות ידועים. יש את אלו שמדברים על א"י השלמה שזה הרבה עבר לגבולות של היום - את מציעה להלחם גם על זה? דבר שני מה עדיף למסור שטח או להשאר עם השטח אבל שתוך 15 שנה יהיה בו רוב לעם אחר, שיש לו שאיפות אחרות כמעט בכל תחום - ושאיפות סותרות את השאיפות של העם שלך. את מדברת על בעלות על הארץ, אבל זו תהיה בעלות משותפת ואת לא תהיי עם רוב המניות.
אני שמח שיש לך היושר האינטלקטואלי והאינטלגנציה להודות שליברמן שמאלן. מה זה אומר על עתיד השטחים?
gus_yh*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי gus_yh* »

אתה רוצה מדינה דו-לאומית?
אתה רוצה קטיושות על פתח תקוה תל אביב רמת גן כפר סבא נתניה, נתב"ג ...... ?
(ראה טילים על אשקלון היום)
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

לא ענית לי...
באשר לשאלתך אתה - אינני חושב שישיבתנו שם יכולה למנוע את הירי (גם לא אם תכניס לשם ולארץ את כל הצבא והשב"כ). זה פשוט כל כך קל לייצר פעולות חבלה. בעת תקיפה תמיד אפשר להכנס חזרה. הישיבה שלנו שם רק מעודדת את הירי. זה לא אומר שאם נצא משם הירי יפסק מיד, כי יש שם אנשים שאינם מעוניינים במדינה ויש גם שנאה שלא תשכך ביום אם בכלל. אבל זה הסיכוי היחיד שאי פעם תהיה הפסקת אש ואולי גם יחסים נורמליים. האפשרות השניה היא מלחמה עד חורמה. צריך לתת להם מדינה ושיבינו שזו עובדה מוגמרת.
אל תשכח שגם מלחמה פרושה מוות וגם כלכלה רעועה פירושה מוות (וגם צבא חלש ביותר).
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

בערך מוחלט אתה חזק בענייני נבואות זעם: פיצוץ אוכלוסיה עולמי, היהודים הופכים למיעוט בא"י... הכל אתה יודע :-D
נסכם שהמידע שבידי הפוך מאשר שלך :)
gus_yh*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי gus_yh* »

התשובה שלי לשאלתך (בניגוד לטליה) היא נגד למדינה דו לאומית.
תמיד אפשר להכנס חזרה. חה חה חה (ראינו בעזה ובג'נין ... יש עלויות גבוהות - או ללחימה "מוסרית" ואז העלויות הן בחיי אדם או ללחימה יעילה ואז העלויות הן ביחסים בין לאומיים שיכולים להתפתח לעימותים עם כל העולם ו....אחיותיהם).
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

זו לא נבואה זה מה שמסתבר בעיניי על סמך הנתונים שיש לי כיום. אם יש לך מידע הפוך (כלשונך) את מוזמנת לשתף. על פי הזכור לי, לא נתת שום מענה לבעיית התפוצצות האוכלוסין ועל אותה דרך בדיוק את אינך יודעת לומר איזה מידע יש בידך שיפריך אריתמטיקה פשוטה שחלה גם על ההתרבות האנושית (זה ממש אותה נוסחה). זה לא אני שמומחה בנבואות זעם - זו את שמומחית בשאננות ובהדחקה ובטמינת הראש באדמה ומה ממחיש זאת יותר מהסמיילים שאת מפזרת בכל מקום בעודך גוררת את כולנו השאולה. כאמור אינני נביא אך לא הייתי נביא הייתי מוסיף את האות ו"ו בסוף שם משפחתך כי זה מה שהשאננות שלך תגרום, אם אכן המדינה תמשיך לרקוד על פי החליל שלכם.
ושוב עלי לחזור על מסר שלא נלקח - אם אין לך מענה, זו לא טרחנות. אם אין לך מענה אז אינני מבין איך את לא מודאגת, ואם יש לך מענה - מדוע את מסתירה אותו - את מהשב"כ ?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

התשובה שלי לשאלתך (בניגוד לטליה) היא נגד למדינה דו לאומית.
אז אתה נגד מדינה פלסטינית וגם נגד מדינה דו-לאומית ? אתה לא רואה כאן סתירה? זה או-או. אא"כ אתה רוצה לבצע טרנספר (אפילו ליברמן אמר שמעולם לא היה בעד טרנספר).

ראינו בעזה ובג'נין ... יש עלויות גבוהות
אני לא יודע מה ראית. לא הבנתי איך הסקת את זה. גם ככה אף אחד לא ישב ממש בתוך ג'נין (שטח איי להזכירך) ואסור היה לעשות שם שום פעילות. אפילו אם ראית את יחיא עייש - אסור היה לעצור אותו. נשגב מבינתי איך העברה של מחנה צבאי כמה קילומטרים אחורה יכולה להראות בעיניך כל כך משמעותית בעידן שלנו.
אתה רוצה גם לחזור ללבנון ולעזה? אולי גם לסיני? א"י השלמה ?
ואז העלויות הן ביחסים בין לאומיים שיכולים להתפתח לעימותים עם כל העולם ו....אחיותיהם.
וואלה בניגוד לעכשיו שכולם אוהבים אותנו.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

פיצוץ אוכלוסיה עולמי, היהודים הופכים למיעוט בא"י...
מה פתאום?
בקרוב מאוד הערבים וכל הגויים יפסיקו ללדת ילדים, ורק היהודים ירבו ויפרו ויעצמו מאוד מאוד עד שנהיה רוב מוחלט בארץ ישראל ובעולם כולו. או טו טו, רק עוד כמה יהודים יניחו תפילין בשוק ומנחםמנדל יבוא ויגאל אותנו. ואל תשכחו להגיד יחי אדוניינו רביינו משיחיינו לנצח נצחים
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

עצרו רב חשוב בישראל רק בגלל שהוא כתב ספר מחקר אקדמאי על הלכה
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

בערך מוחלט
בנוגע לפיצוץ האוכלוסין אין לי מידע. הוויכוח שם הוא על חוסר היכולת לתת תאריך תפוגה לאנושות ולמשאבי כדור הארץ.
בנוגע לרוב היהודי בארץ ישראל - פשוט עובדה שכל הנבואות האחרונות ניכשלו (וממשיכות להיכשל בימים אלה ממש). אחד הגורמים לכישלון הנבואות הוא העליות הגדולות, שהרבה פעמים לא ניתן לצפות אותן מראש, והן טורפות את כל הקלפים של הניבוי המספרי, והסיבה השניה היא עלית הילודה במגזר היהודי, לעומת ירידת הילודה במגזרים האחרים. עוד גורם לכישלון הניבוי הוא החישוב לפי ממוצע ילדים למשפחה על כלל האוכלוסיה היהודית, בעוד שהילודה אצל היהודים מתחלקת במגזרים, ולפי חישוב של המגזרים המספר הוא גבוה יותר (פי שניים ויותר), ועל כן היחס שלו גבוה בהרבה, מכיוון שהחישוב איננו לינארי (אלא במעלה). יש על זה הרבה מידע בדף דמוגרפיה לטובתנו אחוז הלידות היהודית עולה. הדף הזה נמצא באזור מקלט, ולכן לא עולה במה חדש - קצת קשה לקיים שם דיון. אם תרצה, תגיד לי, ונמשיך את הדיון שם (אני פשוט אצטרך לבדוק שם כל כמה זמן לראות אם כבר ענית לי, וגם אתה).
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אף אחד לא התיימר לתת תאריך מדויק, אבל מה שמדהים הוא שאת רואה עצמך פטורה מלנסות לתת תאריך משוער ("אין לי מידע"). אם לא ידוע לך איך תכלכלי את כל הילדים שנולדים אז אל תביאי ילדים עד שלא תדעי. פועלים עם מה שידוע ולא מהמרים על הלא-ידוע. אני אגב כבר מתכונן לתרחישים הגרועים ביותר. המאמץ שלי עכשיו מתרכז באיך לשרוד ולא באיך למנוע. אני פשוט קורא הרבה בזמן האחרון והמצב חסר סיכוי.
באשר לדמוגרפיה היהודית אל מול זו הערבית אני אכתוב שם בדף ע"מ שלא להכביד על דף זה. אני רוצה אבל תחילה שתגידי לי איזה נתון כן מקובל עליך. לקחתי אפילו נתונים שמביאים מתנחלים ועדיין הנתונים מדאיגים. בקשר לחלוקה למגזרים - זה לא מאוד ישפיע בטווח השנים הנ"ל. ושוב כפי שאמרתי להרבה אנשים - אל תבני על ניסים (עליה מסיבית היא בהחלט בגדר נס במציאות של היום - תחשבי יותר בכיוון של ירידה של האנשים האיכותיים כאן). והערה לשונית - ניבוי זה לא חיזוי - נביא מתנבא על מה שראוי להיות. החזאי משתדל לחזות את העתיד. אני אפילו לא ניסיתי לעשות את זה אלא אמרתי בהתקיים נתונים מסויימים - מתחייבת מציאות מסויימת.
עצרו רב חשוב בישראל רק בגלל שהוא כתב ספר מחקר אקדמאי על הלכה
אפשר בבקשה עוד פרטים ?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

עניתי לך שם.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

הרב הוא יצחק שפירא
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/207311
הספר הוא "תורת מלך" שהוגדר על ידי חוגי ימין רבנים ואחרים כ"יצירה הלכתית-אקדמית, יצירה לימודית"

הספר הוא 230 עמודים, לא פחות, של הלכות הריגת גויים, מעין מדריך למי שמתלבט אם ומתי צריך ומותר לקחת חיים של מי שאינו יהודי.
ופנינה מתוכו:
"כאשר אנו ניגשים לגוי שעובר על שבע מצוות והורגים אותו מתוך אכפתיות מקיום שבע המצוות, אין שום איסור בדבר",

הספר נפתח באיסור להרוג גוי ומנמק זאת, בין היתר, במניעת איבה וחילול השם, אבל מהר מאוד עוברים מחבריו מן הצד האסור אל הצד המותר,
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אני בעד חופש ביטוי. גם למטומטמים.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

יש הבדל בין טימטום לרשעות.
גם לחופש הביטוי יש גבולות ולדעתי, הרב שפירא עבר את הגבול.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

גם אני בעד חופש הביטוי. אני נגד חופש השיסוי.
כשאיש כזה נקרא רב ונותן פסקי הלכה כאלה, זו לא רק רשעות, זה הסתה לרצח.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

לא ידוע לי על קשר בין חופש הביטוי ובין מקרי רצח
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

"מתחת לאפם של אנשי המנהל האזרחי ורשות הטבע והגנים, בנו חקלאים פלסטינים תעלת בטון בלב שמורת טבע, והיטו את מימיו של נחל קנה להשקיית פרדסים ושדות. אקולוג: קטע מהנחל חרב וכל היצורים שבו מתו. הרשות והמנהל: הוצאנו צווים ודיברנו עם תושבי האזור"

המאמר השלם בוואינט
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

לא ידוע לי על קשר בין חופש הביטוי ובין מקרי רצח
שאתה תגיד דבר כזה?
אה כן. חופש ביטוי זה לא חופש שיסוי וחופש הסתה. אבל גם אתה יודע כמה כאלה הנוטלים לעצמם את חופש ההסתה בשם חופש הבטוי
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

שאתה תגיד דבר כזה?
זה דווקא אחד הדברים היחידים שאני יכול להגיד. הדרך בה אנשים מחליטים החלטות אינה ידועה לאיש - זהו קו שעובר כחוט השני לאורך כל ההודעות שלי.
אבל גם אתה יודע כמה כאלה הנוטלים לעצמם את חופש ההסתה בשם חופש הבטוי
ערכים זה לא דבר מוחלט - מנק' מבט שלך זו הסתה. מנק' מבט שלו פינוי ישובים יותר גרוע מרצח של רה"מ - ואין אפשרות להכריע ביניכם בצורה אובייקטיבית (אני סתם מביא דוגמה לא מדבר עליך אישית).
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

זה דווקא אחד הדברים היחידים שאני יכול להגיד.
היחידים? אתה הרי כותב כאן הרבה דברים, ודברים של טעם.

ערכים זה לא דבר מוחלט
נכון. גבוה הוא יחסי, ונמוך הוא יחסי. בכל זאת לא נגיד על ננס שהוא גבוה, גם אם יחסית לנמלה הוא גבוה. לא נגיד על אולסי פרי שהוא גמד, למרות שיחסית למגדל אייפל הוא ננס.

פינוי ישובים יותר גרוע מרצח של רה"מ
יש כאלה שבעיניהם קריקטורה של חזיר מצדיקה הרג המוני. גם אנחנו רוצים להיות שם?

ערכים זה לא דבר מוחלט
בכל זאת, לא מצאתי ב 10 הדברות את הדיבר – לא תפנה התנחלויות.
מנגד, מצאתי דווקא הלכה פסוקה לגבי הרג לכאורה מוצדק. (בראשית פרק י"ח פסוק כ"ג) כי מי יודע מהו צדק יותר מאלוהים?
ואפילו מצאתי הלכה פסוקה לגבי פינוי שטחים (בראשית פרק י"ג)
ההלכות האלה אמנם לא מצויות בספרו של שפירא - דרך מלך. אבל הן באו ישר בפיו של אבי האומה, עוד לפני שהמושג הלכה הומצא ומיושם "כהלכה" על ידי אלה המקפידים לטבול במקווה כשר, כששרצים בידיהם. אולי ראוי לקרוא לספר שייכתב על פיהן - דרך אבי האומה.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הרי כותב כאן הרבה דברים, ודברים של טעם.
תודה רבה :-)
אני גם דוגמה טובה למישהו שלא הצליח להשפיע על איש. ואפילו אנשים גדולים ממני שבעתיים לא הצליחו להשפיע ולא גדולי האנושות ואם כבר הזכרת את התנ"ך אז אפילו אלוהים לא הצליח להשפיע. ולא בטוח שגם אותו "רב" יצליח להשפיע ואם יצליח - באיזה כיוון יצליח. אולי דווקא יגעלו ממנו?
אפשר לשאול בצדק - אז למה אני כותב? והתשובה הצינית: בשביל הכיף :-)
נכון. גבוה הוא יחסי, ונמוך הוא יחסי. בכל זאת לא נגיד על ננס שהוא גבוה, גם אם יחסית לנמלה הוא גבוה. לא נגיד על אולסי פרי שהוא גמד, למרות שיחסית למגדל אייפל הוא ננס.
לכל אלו יש קנה מידה משותף כלומר אפשר למדוד ולהשוות. ערכים אי אפשר להשוות אחד לשני. אני אוהב צבע כחול והשני אוהב צבע אדום - מי יותר צודק? אני חושב שא' זה ה-טוב והוא חושב ש-ב' זה טוב - מה יותר טוב? אי אפשר להשוות ביניהם כי מראש איננו מסכימים על מהות הטוב.

כי מי יודע מהו צדק יותר מאלוהים?
יישר כוח זו דוגמה מאוד יפה. אם כי חשוב לי להדגיש שכאן מדובר על צדק אנושי ובו אברהם עומד אל מול האל בתקיפות. וכעבור פרק אברהם נדרש להקריב את בנו ואינו פוצה פה וממהר לציית. כי כאן מדובר כבר על האינטרס האלוהי שבעיני אברהם אבינו, חשוב יותר מכל אינטרס אנושי. ולמה אני מספר זאת ? כדי לומר שהדת אינה עוסקת באינטרסים אנושיים וכשיש התנגשות האינטרס האלוהי עולה על האינטרס האנושי, אבל, אף אדם אינו כל כך קרוב לאלוהים שהוא יכול לרצוח סתם כך. גם את אברהם עצר אלוהים. ישנם פוסטולוטים מוסריים שאסור להתעלם מהם גם אם הם לא קשורים ישירות לדת אבל הם הבסיס של הקיום האנושי.
ואפילו מצאתי הלכה פסוקה לגבי פינוי שטחים (בראשית פרק י"ג)
טוב זה פירוש מסוים. בהמשך אותו פרק נאמר לאברהם "כִּי אֶת-כָּל-הָאָרֶץ אֲשֶׁר-אַתָּה רֹאֶה, לְךָ אֶתְּנֶנָּה, וּלְזַרְעֲךָ, עַד-עוֹלָם". ומבחינת המתנחל זו הבטחה ללא תנאי שכל העובר עליה עובר על ציווי אלוהי ואולי אף ראוי להקרא בוגד על כל המשתמע מכך. דין מוסר דין רודף וכל מה שבא ליד.

אני חושב שהשאלה מה מותר לומר ומה אסור היא קשורה בערכים ומכיון שאין ערכים מוחלטים, אין גם מישהו מוסמך לקבוע מה מותר ומה אסור לומר. אני מניח שכולם יסכימו שאסור לרצוח סתם אבל תהיה מחלוקת לגבי מה זה 'סתם'. שנית, אינני חושב שזה שהוא מדבר מעלה או מוריד מהסיכוי של מישהו לרצוח. רציחות יש בכל מקום. זה טבע האנושות בימינו וכנראה שגם מהסיבה הזו לא כדאי שהצנזורה תהיה בידי ציבור שחיי אדם לא שוים בעיניו הרבה. וממילא אין שום אפשרות לצנזר שום דבר היום. לא יודע על שום דבר שהיה לציבור עניין בו והצליחו לצנזר.
כאשר יש חופש ביטוי אפשר לשוחח על הדברים ולנסות לשכנע. אחמדינג'אד קרא לברק אובאמה לבוא לשוחח עימו ולו אני הייתי אובמה הייתי מסכים.
בימינו במיוחד שיש לנו מדינה עם נטיות פשיסטיות ורצחניות אני ממש לא רוצה להפקיד בידיהם את הצנזורה.
היחידים?
בכל דבר אני יכול להטיל ספק חוץ מהרצון.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

ולא בטוח שגם אותו "רב" יצליח להשפיע ואם יצליח - באיזה כיוון יצליח
אתה מוזמן לקרוא את מכתבו של חגי עמיר לאחד הרבנים, המבהיר במפורש מה משפיע ומה לא משפיע. המכתב פורסם בעיתונות נידמה לי שאפשר לגגל.

הבטחה ללא תנאי שכל העובר עליה עובר על ציווי אלוהי ואולי אף ראוי להקרא בוגד על כל המשתמע מכך.
מי קיבל את ההבטחה או הציווי הזה? אברהם או המתנחל? עוד לפני שאנחנו מסכימים לוותר "הציווי האלוהי" הזה, הרי מי שקיבל את הצויווי הזה בעצמו מפי הגבורה, הוא עצמו ויתר את האמא של הויתורים. אז איזו בגידה יש אחרי ,הבגידה" הזו שלו?

אחמדינג'אד קרא לברק אובאמה לבוא לשוחח עימו ולו אני הייתי אובמה הייתי מסכים
גם אני. אבל זו לא דוגמא טובה, כי ההצעה שלו היא מניפולציה בלבד. איתנו, אחמדינג'ד לא ירצה לדבר בכלל.

מה שיפה אצלך, שדבריך מוסברים ומנומקים בטעם. גם אם לא מסכימים איתך, או עם הנימקים שלך. לפחות אפשר להתווכח אם דבריך בהגיון.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אתה מוזמן לקרוא את מכתבו של חגי עמיר לאחד הרבנים, המבהיר במפורש מה משפיע ומה לא משפיע.
לא מצאתי את המכתב אבל כמו שהרבנים שלו דיברו היו גם אחרים שדיברו. ליבוביץ למשל אמר בדיוק את ההיפך וגם חזה את הרצח של רבין זמן קצר מאוד לפני שזה קרה. רבין לא הסכים ללחוץ לו את היד בפרס ישראל וחבל. דווקא ל' העריך את המפנה שרבין עשה אבל אמר שזו רק אפשרות לשלום ואכן הוא צדק - בסוף השלום לא כל כך התממש. לא חסרו דעות והוא היה יכול להקשיב גם לאנשים אחרים - אנשים בני-ימינו ואנשים מההיסטוריה ולעצמו.
לאדם רצחני לא חסרים תירוצים.

מי קיבל את ההבטחה או הציווי הזה? אברהם או המתנחל? עוד לפני שאנחנו מסכימים לוותר "הציווי האלוהי" הזה, הרי מי שקיבל את הצויווי הזה בעצמו מפי הגבורה, הוא עצמו ויתר את האמא של הויתורים. אז איזו בגידה יש אחרי ,הבגידה" הזו שלו?
על פי רוב האישים הגדולים של היהדות וזה כולל גם את הרמב"ן - בטלה זכות אבות אחרי חורבן המקדש. בכל מקרה מלכתחילה אותה זכות ניתנה על תנאי והוא שיהיו בני ישראל מקיימים את המצוות - דבר שלא היה מעולם כנראה בצורה נאותה. גם לא חושב שזה משהו שעם יכול להעיד על עצמו.
כל יחודנו כעם וההשגחה האלוהית עלינו היא במצוות שניתנו לנו ותו לא. בקיצור - אני ליבוביציאני בעמדותי ויש מפרי עטו המון חומר בנושא הזה (אם תרצי אוכל להביא קישורים).
שום חפץ בעולם אינו קדוש. וזה כולל גם את אדמת א"י. רק אלוהים קדוש והוא אינו בעולם.

כי ההצעה שלו היא מניפולציה בלבד
אולי, לא יודע. שיחה לא תזיק.
מה שיפה אצלך, שדבריך מוסברים ומנומקים בטעם. גם אם לא מסכימים איתך, או עם הנימקים שלך. לפחות אפשר להתווכח אם דבריך בהגיון.
תודה רבה. זה כיף מאוד כי להחמיא באלמוניות זו צורה כנה יותר של החמאה :-)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

רבין לא הסכים ללחוץ לו את היד בפרס ישראל וחבל. דווקא ל' העריך את המפנה שרבין עשה אבל אמר שזו רק אפשרות לשלום ואכן הוא צדק - בסוף השלום לא כל כך התממש.
כמומחה לל' אתה יודע שהוא לא קיבל את פרס ישראל, לא כי רבין לא הסכים ללחוץ את ידו. (הוא לחץ את ידו של פרס ושל עראפת, אז איזו סיבה היתה לא ללחוץ יד לל'?). אתה בטח זוכר אילו מהומות הקימו כאן הימנים אחרי ההחלטה להענקת פרס ישראל לל'. רבין והממשלה שלו נבהלו, ופחדו מהמהומות, ונסוגו מההחלטה.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אצטט כאן חלק ממכתב תשובה שלו לאחד מרבי הפונים אליו:
אשר לפרשת פרס ישראל - הפרס הוענק לי, זוהי עובדה שרירה וקיימת. מעשה שלושת האישים שמצאו אותי ראוי לפרס נתן לי סיפוק רב, אולם הרעש האוילי והמרושע מסביב לפרשה המאיס אותה עלי, וכדי להפסיקו נמנעתי מבחינה פורמלית לקבלו.
רבין לחץ את היד של ערפאת כי לא הייתה לו ממש ברירה. במקרה של ל' הוא סירב וזה סיפור %D7%9C%D7%99%D7%91%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5#.D7.A4.D7.A8.D7.A9.D7.AA_.D7.A4.D7.A8.D7.A1[/u].D7.99.D7.A9.D7.A8.D7.90.D7.9C.]ידוע אינני יודע מהי הסיבה המדויקת אבל ע"פ הכתוב בויקיפדיה שלא הובא לא סימוכין רבין אמר שזה לא בגלל הביטוי "יודונאצים". מכאן גם קל וחומר שזה לא היה בגלל הביקורת של' העביר עליו בהיותו רמטכ"ל וכן הלאה. אני דווקא חושב שמה ששבר את רבין זה של' לא יצא מגדרו לנוכח תהליך השלום אלא אמר בצדק שהוא אינו מברך את ממשלת רבין אבל ממשלת רבין עשתה צעד אחד בכיוון הנכון מתוך דרך ארוכה. כ"כ אמר שאיננו יודע אם יוסיף ללכת בדרך הזו. אבל זו רק השערה שלי ולעולם כנראה לא נדע את התשובה. ימים הראו של' צדק כהרגלו ותהליך השלום נתקע עד ימים אלו.
ככלל מפא"י שנאה את ל' (על אף שבן גוריון ניסה לצרפו אליהם ול' העמיד תנאים: הפרדת הדת מהמדינה, ביטול המגבית, ובחירות אישיות). אולי רבין גם הושפע מזה.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הבאתי כאן קישור לויקיפדיה אך אינני יכול להמנע מלהעיר שכתובות שם שגיאות מהותיות מאוד ויש חוסרים מהותיים בנוגע למשנתו של ל'.
שולי*
הצטרפות: 22 פברואר 2004, 11:37

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי שולי* »

מישהו יכול להסביר לי למה השמאל שהוא הרוב במדינה ובנה ובונה אותה הולך ונמחק?
בכל מקום אני רואה הרבה אנשי שמאל אז איפה הם בבחירות ?
אני בטוחה שאנחנו רוב העם.
והבחירות זה סתם.
בטוח שהימין מזייף את הבחירות.
צריך להתלונן באו"מ על גניבת בחירות מצד הימין ועל זיופים
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

בכל מקום אני רואה הרבה אנשי שמאל אז איפה הם בבחירות ?
גם ברוך מרזל רואה בכל מקום אנשי שמאל. עבורו גם ליברמן הוא שמאלני. בטח ביבי שהכריז איזה בלה בלה על שתי מדינות.

וברצינות. השמאלנים אנשים עסוקים מאוד, אין להם זמן לבוא להצביע. את יודעת כמה זמן צריך להשקיע כדי למצוא בתקשורת עיתונאי שמאלני? את יודעת כמה זמן צריך להשקיע כדי לברור משהו הגיוני ושקול מכל דברי הרהב הימניים בתקשורת? אפילו עיתון הארץ הולך ומתמלא בימנים סהרוריים.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

עונת המסיק כבר כאן, ועמה ריבוי ההתנכלויות של הערבים ומסיתיהם מהארץ והעולם נגד המתנחלים, וכל זה בחסות הצבא ומג"ב.
טעימה קטנה, אחת מני רבות:
ערבים מסקו והשחיתו מעל 50 עצי זית של יהודים
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

איך מסקרים הרס בית לא חוקי של אלמנה?
תלוי! מתנחלת או בדואית?
two]צפו במצגת widows[/po].pps המרתקת של מדור תדמית של הפורום המשפטי למען ארץ ישראל.
נו_באמת*
הצטרפות: 01 יולי 2004, 17:16

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי נו_באמת* »

טליה
מה בדיוק את מתכוונת להגיד כאן? מה הקשר לשם הדף? וואלה לא מבין מה עובר לך בראש.
אז יש אידיוט שהוא שמאלני, ויש דבילים שהם ימניים ויש פסיכים שאין להם דעה פוליטית, אז מה?
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מה בדיוק את מתכוונת להגיד כאן? מה הקשר לשם הדף?

למה אין דף השמאל בתקשורת הישראלית?
כי בתקשורת הישראלית אין בכלל שמאל
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מה את רוצה? תקשורת! בטח איזה סוכן שב"כ עושה פרובוקציות. הרי לאמעלה על דעתון שהצדיקים בשטחים עושים דברים כאלה.
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

מה מצחיק במעשים המזויעים האלה?
בצחוק_כמובן*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2010, 13:22

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי בצחוק_כמובן* »

מה מצחיק במעשים המזויעים האלה?
מה שמצחיק שזה הכל עלילת דם. הרי לא יכול להיות שבחורינו המצויינים ינהגו ככה.
נכון טליה?
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מה שמצחיק שזה הכל עלילת דם. הרי לא יכול להיות שבחורינו המצויינים ינהגו ככה.
את מעלה על דעתך שמי שסבלו מפוגרומים של הקוזקים, יעשה בעצמו פוגרום? בטח שלא! זה רק התשקורת השמאלנית.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

עונת המסיק כבר כאן, ועמה ריבוי ההתנכלויות של הערבים ומסיתיהם מהארץ והעולם נגד המתנחלים, וכל זה בחסות הצבא ומג"ב.
טעימה קטנה, אחת מני רבות:
ערבים מסקו והשחיתו מעל 50 עצי זית של יהודים
(לא, כי אולי פספסתם. בוואינט משום מה לא מדווחים עם הפוגרומים של הפלסטינים)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

(לא, כי אולי פספסתם. בוואינט משום מה לא מדווחים עם הפוגרומים של הפלסטינים
לא פספסנו בכלל אבל רק ערוץ 7 מדווחים על העולם ההפוך השקרי הזה. כשמתנחלים הזויים עורכים פוגרום בפלסטינים, בערוץ 7 הופכים את הכותרת וכותבים דיווח כוזב על מתנחלים מסכנים.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

לא פספסנו בכלל אבל רק ערוץ 7 מדווחים על העולם ההפוך השקרי הזה.
מעניין למה :-)

בערוץ 7 הופכים את הכותרת וכותבים דיווח כוזב על מתנחלים מסכנים.
אותו הסיפור כמו המשפט הקודם - ערוץ 7 הם היחידים שתוהים אם יש גם צד שני לסיפור :-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי פלונית* »

טליה - תודה שאת פה
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מעניין למה
יש נסיון רב במדינות כמו ברית המועצות צפון קוריאה אירן סוריה גרמניה הלאומית (המוכרת בשם הלועזי הנאצית) ולאט לאט גם אצלנו בישראל הלאומית. (איך אומרית את זה בלועזית?)

אשרף ג'עברי, יוצא נגד גורמים פלשתינים הפועלים בשיתוף פעולה...
כשהוא מנסה להידבר עם המתנחלים היהודים בחברון, זה כמו השמאלנים שלנו שמנסים להידבר עם החמאס או הג'יהד האיסלמי או אפילו הג'יהד היהודי המוכרים יותר כמתנחלי חברון יצהר איתמר וכאלה.

טליה - תודה שאת פה
אחרת היינו מתרגלים לחשוב שהכל בסדר אצלנו
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מיוחד ומעניין?
נורא מצחיק. כמעט שכחתי שהקמתם את ההתנחלויות כדי להבטיח בטחון. אפילו נשבעו לבג"צ שההתנחלויות חיוניות לבטחון ובזכותן לא יהיה טרור והביאו אלופים שהצהירו והבטיחו שאם רק יהיו התנחלויות לא יהיה טרור. אז מזל שיש כיכר. שאפשר להשכיח
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מדינת ישראל לא מצאה עדיין פתרונות לחקלאי גוש קטיף המגורשים, למרות הבטחתם הצינית כי "יש פיתרון לכל מתיישב".
מיותר לציין שמדובר באנשים מבוגרים, נטולי השכלה רשמית, ששוק העבודה לא מצפה להם בידיים פתוחות (בוודאי ובוודאי שלא בדרום הנידח).
הללו אוכלים את כספי הפיצויים כבר 5 שנים. כן, הם עדיין בקרוואנים. כן, הם משלמים שכירות עבור "הזכות" להתגורר בהם.
המאמר המלא בערוץ 7

(שני הפוסטים ע"י טליה אלמתן ממחשב אחר)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מדינת ישראל לא מצאה עדיין פתרונות לחקלאי גוש קטיף המגורשים, למרות הבטחתם הצינית כי "יש פיתרון לכל מתיישב".
אי אפשר לפתור את בעייתם, כי איך יביאו להם פועלים בשכר של 40 שקל ביום? אפילו התאילנדים יקרים יותר.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

בין 55% ל-74% מהציבור תומכים במכתב הרבנים וזה בסדר
הרב שמואל אליהו כותב בוואינט.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

טליה, מענין איך היית מרגישה אם היו אוסרים על מכירת בתים לימניים ברמת אביב. נשמע הזוי? אז קבלי משהו דומה
מבחינה הלכתית הסימוכין שהביאו מהרמב"ם אינם תקפים כלל וכלל. הרמב"ם דיבר על עובדי ע"ז ואילו המוסלמים אינם כאלה אלא ע"פ הרמב"ם עצמו, אמונת היחוד שלהם היא ללא דופי. כדאי לעיין במקור, הלכות עבודה זרה וחוקות הגויים ולראות שדווקא עם היהודים שעובדים ע"ז יש להחמיר הרבה יותר. מענין שעל זאת, לא חתמו אותם רבנים.

הרצון שיהיה כאן רוב יהודי הוא מובן לי, ואף אני שותף לו. אך דרך זו אינה שיויונית ואני מתנגד לה נחרצות. הפתרון היחידי שאני רואה הוא הגבלת הילודה. התרעתי כבר בעבר שכל דרך אחרת תוביל לקטסטרופה ואת הזרעים אנו רואים היום. איך אמר מורי ורבי - יש חלקים בציבור בעלי מנטליות יודונאצית. כולם קפצו עליו אבל לי ולרבים אחרים האוירה בהחלט מזכירה את גרמניה שלפני 39. ל' אמר שאינו חושב שיגיעו לרמה של אחרי 39 ואני מסכים עימו למרות שאינני יודע לחזות את העתיד, אבל בכ"ז אני משוכנע למדי שיקרו כאן דברים מכוערים.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

בעצם אני לא בטוח שלא נגיע לזה. הדור שלנו הוא דור רע ביותר. דור של רוצחים.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

בערך, מעניין איך היית מרגיש אם היו אוסרים על מכירת בתים ליהודים בטייבה, או באום אל פאחם.
אה, רגע, זה כבר ככה...

המטרה היא לא למנוע לידות של ערבים. נראה לי שלאיסור מכירה לערבים אין השפעה על פוריות האישה הערבית.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

בין 55% ל-74% מהציבור תומכים במכתב הרבני

אז איך הם מסתמכים על "היתר מכירה" בשנת שמיטה, האם אין כאן סתירה?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אני לא מרגיש עם זה טוב, כמו שאני לא מרגיש טוב עם הפעולות של ניצן הורוביץ המתחנגל (אני מקווה שאנשים ירגישו כאן בהומור הדק). אבל זה לא מכשיר את המעשה שעושים הרבנים ותומכיהם. חוץ מזה לערבים יש יותר סיבות צודקות לעשות זאת - אם לא מוכרים לך בשום מקום בארץ (וזה החל כבר הרבה לפני המכתב הזה), אז כדאי מאוד שתשריין את המקומות בהם כן מוכרים לך. גם לנו אין מקום אחד לקיים בו מדינה יהודית, אבל המדינה הזו כוללת גם מיעוט ערבי ועלינו להתיחס אליהם בשיויון ובהוגנות.
המטרה היא לא למנוע לידות של ערבים. נראה לי שלאיסור מכירה לערבים אין השפעה על פוריות האישה הערבית.
המטרה היא אותה מטרה שהיתה לפרעה:
ט וַיֹּאמֶר, אֶל-עַמּוֹ: הִנֵּה, עַם בְּנֵי יִשְׂרָאֵל--רַב וְעָצוּם, מִמֶּנּוּ. י הָבָה נִתְחַכְּמָה, לוֹ: פֶּן-יִרְבֶּה, וְהָיָה כִּי-תִקְרֶאנָה מִלְחָמָה וְנוֹסַף גַּם-הוּא עַל-שֹׂנְאֵינוּ, וְנִלְחַם-בָּנוּ, וְעָלָה מִן-הָאָרֶץ. יא וַיָּשִׂימוּ עָלָיו שָׂרֵי מִסִּים, לְמַעַן עַנֹּתוֹ בְּסִבְלֹתָם; וַיִּבֶן עָרֵי מִסְכְּנוֹת, לְפַרְעֹה--אֶת-פִּתֹם, וְאֶת-רַעַמְסֵס. יב וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ, כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ; וַיָּקֻצוּ, מִפְּנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל. יג וַיַּעֲבִדוּ מִצְרַיִם אֶת-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, בְּפָרֶךְ. יד וַיְמָרְרוּ אֶת-חַיֵּיהֶם בַּעֲבֹדָה קָשָׁה, בְּחֹמֶר וּבִלְבֵנִים, וּבְכָל-עֲבֹדָה, בַּשָּׂדֶה--אֵת, כָּל-עֲבֹדָתָם, אֲשֶׁר-עָבְדוּ בָהֶם, בְּפָרֶךְ.

ההמשך ידוע, "היאורה תשליכוהו."
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

• "לֹא תְתַעֵב אֲדֹמִי, כִּי אָחִיךָ הוּא, לֹא-תְתַעֵב מִצְרִי, כִּי-גֵר הָיִיתָ בְאַרְצוֹ." (דברים כ"ג, ח')
  • "עֹשֶׂה מִשְׁפַּט יָתוֹם, וְאַלְמָנָה; וְאֹהֵב גֵּר, לָתֶת לוֹ לֶחֶם וְשִׂמְלָה." (דברים י', י"ח)
  • "וַאֲהַבְתֶּם, אֶת-הַגֵּר: כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם." (דברים י', י"ט)
  • "כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם, וְאָהַבְתָּ לוֹ כָּמוֹךָ־כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם:" (ויקרא י"ט, ל"ד)
  • "וְכִי-יָגוּר אִתְּכֶם גֵּר אוֹ אֲשֶׁר-בְּתוֹכְכֶם, לְדֹרֹתֵיכֶם, וְעָשָׂה אִשֵּׁה רֵיחַ-נִיחֹחַ, לה'־כַּאֲשֶׁר תַּעֲשׂוּ, כֵּן יַעֲשֶׂה. הַקָּהָל, חֻקָּה אַחַת לָכֶם וְלַגֵּר הַגָּר: חֻקַּת עוֹלָם לְדֹרֹתֵיכֶם, כָּכֶם כַּגֵּר יִהְיֶה לִפְנֵי ה'. תּוֹרָה אַחַת וּמִשְׁפָּט אֶחָד, יִהְיֶה לָכֶם, וְלַגֵּר, הַגָּר אִתְּכֶם" (במדבר ט"ו, י"ד-ט"ז)
  • "וְגֵר לֹא-תוֹנֶה, וְלֹא תִלְחָצֶנּוּ: כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם" (שמות כ"ב, כ')
  • "וְגֵר, לֹא תִלְחָץ; וְאַתֶּם, יְדַעְתֶּם אֶת-נֶפֶשׁ הַגֵּר־כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם" (שמות כ"ג, ט')
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

ועוד מלא ציטוטים ובמלא מקומות שאני זוכר אנו מוזהרים להתיחס יפה לגר ליתום ולאלמנה ובד"כ הגר בא ראשון.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

_בערך, מעניין איך היית מרגיש אם היו אוסרים על מכירת בתים ליהודים בטייבה, או באום אל פאחם.
אה, רגע, זה כבר ככה..._
באיזה חוק יש איסור כזה?
צו אלוף הפיקוד?

ועוד מלא ציטוטים ובמלא מקומות שאני זוכר אנו מוזהרים להתיחס יפה לגר ליתום ולאלמנה ובד"כ הגר בא ראשון.
בערך, אתה גדול
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי עדי_ל* »

http://www.tzavpius.org.il/node/738

מה עם "חוקה אחת לכם ולגר"?
יונתן יבין על פסקי הלכה ואמירות גזעניות.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

בערך, אתה גדול
תודה :-]
מאחל לכולם שיזכו להכיר מה זו שכנות ערבית.
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

_בין 55% ל-74% מהציבור תומכים במכתב הרבנים וזה בסדר
הרב שמואל אליהו כותב בוואינט._
לפי הסקר המדובר 26% הסכימו עם הפסיקה, 13.8% הסכימו ככה ככה עם הפסיקה, 14.4 הסכימו קצת עם הפסיקה ו-42% לא הסכימו בכלל.
כלומר 74% לא לחלוטין הסכימו עם הפסיקה לפי אותו סקר בדיוק.
אבל למה לקרוא את האותיות הקטנות כשיש אחלה כותרת, גם לווינט וגם לטליה.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

באיזה חוק יש איסור כזה?
בל ניתמם. זה לא לכבודו של הדיון.
וברשות יש בהחלט חוק כתוב כזה, שעונש מוות לצידו.

במלא מקומות שאני זוכר אנו מוזהרים להתיחס יפה לגר ליתום ולאלמנה ובד"כ הגר בא ראשון.
אין במכתב הרבנים משהו שסותר את האמירה היהודית היפה הזו.
"להתייחס יפה" לא אומר לעבור על חוקי ההלכה. כמו שלא תעבור על נסך, רק בשביל "להתייחס יפה" לגר.

מאחל לכולם שיזכו להכיר מה זו שכנות ערבית.
מצטרפת ומחדדת: שכנות ערבית טובה. אמן שיגיעו ימים טובים כאלה, במהירה בימינו!
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

מצטרפת ומחדדת: שכנות ערבית טובה. אמן שיגיעו ימים טובים כאלה, במהירה בימינו!
טליה, רציתי באמת להוסיף, מה זה משנה? ממילא עוד 20 שנה כל הארץ תמלא חרדים וערבים שגרים אחד בתחת של השני.
לפי רמת התכנון העתידית שלנו זה יראה כמו בני ברק מעורבבת עם אום-אל-פאחם.
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי ממ* »

בערך, יישר כוח.
תודה על הציטוטים החשובים.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

זה יראה כמו בני ברק מעורבבת עם אום-אל-פאחם.
קוראים לזה סאטמר, לא? D-:
(סליחה - סאטאמר זה יותר מאה שערים ואל-קאעידה)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

אל דאגה. לא ניתמם. אולי ברשות יש חוק כזה. אבל נדמה לי שאום אל פאחם נמצאת בתוך הקו הירוק, בתוך ישראל, לא?
גם אני לא רוצה שכן ערבי עם מסגד ומואזין ורעלות שמעצבנות אותי. (וגם כיסויי הראש המגוחכים והמגעילים של החרדיות) אבל אני אחליט אם לעבור דירה, וזה רחוק מלהיות פסק הלכה של שמואל אליהו, שמזכיר לי.....טוב.לא שוב נאצים. רק את פסקי ההלכה של השאריעה של אוסאמה בן לאדן וכל הגזירות נגד היהודים בכל הדורות ובכל העולם.

פסק ההלכה של אליהו מסתמך על "ארון הספרים היהודי". הוא רק שכח פסוק אחד -דעלך שניא, לחברך לא תעביד.
חברך, זה לא חבר אגד ולא חבר קיבוץ, ובכלל לא בעברית.
בערך מוחלט נכון?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אין במכתב הרבנים משהו שסותר את האמירה היהודית היפה הזו.
על זאת אצטט אותך:

בקשר לאיסור למכור ליהודים, ובכן זה לא רק ליהודים זה לכל זר לכפר - גם אם הוא ערבי. הכפר שמור לתושביו וזה לא תמיד נובע מגזענות.
לפי רמת התכנון העתידית שלנו זה יראה כמו בני ברק מעורבבת עם אום-אל-פאחם.
:-) ברקים ופחמים

יש לי עוד כמה ציטוטים כיון שאני רואה שיש כאן רבנית מסנוגדת בשם טליה אלמתן.

רמב"ם במכתב תשובה לגר הצדק ר' עובדיה, אמר על האיסלם: האיסלאם איננו עבודה-זרה כי אם מונותאיזם טהור.
ועוד אצטט מכתב של ישעיהו ליבוביץ לאחותו נחמה (אלו המכתבים הכי יפים בכל ספר המכתבים שלו) ובו הוא מדבר מפורשות על הנושא:
הרמב"ם פסק שכשתהיה יד ישראל תקיפה לא נניח לשום אדם עובד ע"ז לגור בארצנו, ואפילו לעבור בארצנו, אבל מכלל עובדי ע"ז הוא מוציא בפירוש (באחת מתשובותיו שראיתי) את הישמעאלים שאמונתם "יחוד שאין בו דפי כלל" וכנראה גם את הנוצרים כי השיתוף שבאמונתם הרי הוא בחינת ע"ז לדידן ולא לדידהו.
(מכתב מקולוניה, שנת 1928 ! עוד לא היתה מדינה - אפילו הנאצים לא היו עוד - וכבר ל' ראה את כל מה שיהיה כאן)
הציטוט היחיד שראיתי במכתב שם זה שם הרמב"ם והרמב"ם מאוד קנאי ונחשב הכי קיצוני בענין הזה (וטוב שכך). רב הדעות האחרות מקילות יותר. אבל גם הרמב"ם הקיצוני אינו מדבר אלא על עובדי ע"ז וגם הוא קצת יותר חכם מבחינת האסטרטגיה שלו: "ומשכירין להם בתים בארץ ישראל, ובלבד שלא יעשם שכונה--ואין שכונה, פחותה משלושה." (נמצא בקישור שהבאתי למשנה תורה).
אבל הם המתלהמים רוצים לרכז אותם בגטאות. אם היה לנו אופי היינו יכולים להציג לכל העולם את הדת הנפלאה שלנו ויתכן שהמיעוט שכאן היה מתקרב ואולי אף הופך לגרי צדק. אין אופי ואין מה להציג וכל מה שמגדיר אותנו בתור עם יהודי זו שנאה לערבים.
ובכלל הפכנו להיות גדודים גדודים. אפילו בין הדתיים עצמם.
וטליה - תמהני כיצד את נושאת טיעונים הלכתיים בפיך כאשר את עצמך אינך מכירה את הנושא כלל. אם את מסתמכת בצורה עיורת על אותם רבנים - אין זה מכובד. ומלבד זאת ראית שיש גם דעות אחרות של גדולים מהם בתורה. אלו הם רבנים עלובים מטעם הרשות החילונית והם צריכים לסתום את הפה שלהם. אם הם כל כך פופולריים מדוע הם זקוקים לסעד הזה מהרשות החילונית המחללת שבת והעובדת ע"ז לעיתים קרובות ?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

בערך מוחלט נכון?
בהחלט. הרמב"ם אינו מזכיר את המילה 'ישראל' כלל, בכל ארבעת הפרקים הראשונים של 'הלכות יסודי התורה'. רק בפרק החמישי הוא מוזכר כאשר מגיעים למצוות. על כל אדם מוטלת המשימה לשאוף לאמת, לשאוף להכיר את אלוהיו. מה שמבדיל את היהודי זו קבלת עול תורת ומצוות.
לכל אדם יש את הפוטנציאל להיות יהודי ואף אדם אינו מממש פוטנציאל זה עד הסוף כנראה. אני מציע לזכור זאת כאשר מסתכלים על בני אדם ולא להתיחס בצורה גזענית. גדולי היהדות הם מגרי צדק.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

|Y|
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

אל דאגה. לא ניתמם. אולי ברשות יש חוק כזה. אבל נדמה לי שאום אל פאחם נמצאת בתוך הקו הירוק, בתוך ישראל, לא?
סבבה.
גם בישראל אין חוק כזה (שליהודים אסור למכור לערבים).
יש איסור הלכתי, ויש מי שיילך על פיו.

בערך מוחלט:
אני בוחרת את הרבנים המתאימים לי, כמו שאתה בוחר את שלך.
יש גם מי שמבין בהלכה יותר ממך, וחושב ההיפך ממך. זו לא תחרות מנת משכל או ידע - זו שיחה של החלפת דעות @} גם אני נהנית מהציטוטים שלך (גם אם אני לא מסכימה איתך על משמעותם בנוגע לנושא הנידון. אני מבינה את נקודת מבטך ומעריכה אותה, עם זאת).
כל אדם טוב שיבחר את הרופא המתאים לו והרב המתאים לו (ומעצב הפנים המתאים לו, וכן הלאה...).
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

טליה חזרת בתשובה ולא הודעת לי ? (הייתי חוגג). זה ממש ציני שפתאום את נתלית בשיקולים הלכתיים. בכלל לא אמיתי. את לא בחרת לך רב אלא בחרת דעה ואח"כ מצאת רב שיתן לה הכשר. זה תמיד אפשר למצוא. משמע הדבר שאינך לוקחת את ההלכה ברצינות, כי את חיה בשלום עם כך שיש גם רבנים (בעיני רוב הציבור, גדולים מאותם רבנים פחזים ופחדנים) שחושבים אחרת ואינך יודעת לומר, מדוע מבחינה הלכתית עדיפה דעה זו על הדעה האחרת. את יודעת לומר שזה מתאים לשאיפותיך ותו לא. אז אני מוחה על כך שאת הופכת את התורה לקרדום לחפור בו מבלי שום דבר שעומד מאחורי זה. ואני עוד יותר מוחה שאת גם אומרת איסור הלכתי כאשר את אומרת בעצמך שזה ממש לא מקובל על כולם. אשען על עבודתה של יוטי שהצביעה על כך ש74 לא מקבלים את ה"פסיקה" המוצעת כלשונה ולפיכך אין זו פסיקה כלומר מה שהציבור לא מקבל אינו פסיקה וזה עיקרון ידוע ביהדות (וגם די הגיון בריא). אז אני מבקש ממך לקחת יותר ברצינות את התורה, ואם אינך מבינה בזאת אל תגידי.
אל תביני מזה שאיני רוצה לדון איתך על הלכה כיון שאת חילונית - להיפך אשמח. אבל את לא באה מהכיון הזה למיטב הבנתי.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

אני יהודיה - הייתי ונשארתי. פעם שמרתי מצוות כאלה, היום אני שומרת מצוות אחרות... מי יודע מה יהיה מחר? אני חושבת שדתיה אני כבר לא אהיה (ויש גם המון סוגים של דתיים - אני לא צריכה לספר לך), אבל לעולם לא אומר "לעולם לא" ;-)
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

ויש גם המון סוגים של דתיים
מי שמקיים מצוות הוא דתי. זה מה שמשותף לכל הזרמים. מי שאינו מקבל עליו עול מצוות אינו נקרא דתי. מה ששונה זה הדעות שאינן נוגעות לעניינים מעשיים.
אולם לפנינו מונחת מחלוקת הלכתית כלומר שנוגעת למעשה. הפירוש שאת מביאה אינו מקובל על רוב הציבור ואינו מה שאת מכנה 'איסור הלכתי'. הלכה אינה ענין של פרט כזה או אחר, אלא של ציבור. חבל שאת לא חוזרת בך אבל זה כבר ענין שלך.
מקווה שתמצאי את הגדרתך במהרה בימינו וכך מאחל לכולם. לא צריך לחפש רב, אלא צריך לחפש את ה{{}}אמת.

אם רוצים לייהד את הגליל עדיף לעבור לשם עכשיו. הענין עם השטחים גמור כבר טליה. כבר יש הכרה דה פקטו במדינה פלסטינית בעולם הרחב ועושה רושם שגם אצלנו. אתם מאכילים סוס מת. צריכים אתכם בגליל. ובנגב.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

מי שמקיים מצוות הוא דתי
את כל המצוות? חלק? 80% ?

מה שהציבור לא מקבל אינו פסיקה
כמה אחוזים מהעם היהודי מקבלים עליהם הלכות שבת?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

כינור אלו שאלות מאוד טובות. רציתי לתקן באמת את הנוסח המטעה שכתבתי אבל בסוף תיקנתי רק חלק מהמשפט בטעות. הכוונה היא למי שרואה עצמו מחויב למאה אחוז מהמצוות. אין זה אומר שכולם גם מקיימים מאה אחוז ("כי אדם אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא"). החילוני אינו רואה את עצמו כחייב בקיום המצוות. גם הרפורמי לא וכן הלאה עוד כמה קבוצות.

באשר לשאלתך השניה, היא באמת שאלה טובה מאוד. התשובה שאני נותן לזה היא שהציבור אליו אני מתכוון, הוא הציבור אשר רואה עצמו מחויב בקיום המצוות ורואה עצמו ממשיך היהדות ההיסטורית.

היחס לחילוניים הוא בעייתי ביותר ובמוקדם או מאוחר יצטרך לקבל מענה. זה מצב ללא תקדים.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”