תכנון הריון באופן טבעי

יעלה_ב*
הצטרפות: 11 אפריל 2002, 23:48
דף אישי: הדף האישי של יעלה_ב*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יעלה_ב* »

שאלה אני כרגע בהריון (ראשון)ובעזרת ה' שתיוולד הקטנה אני רוצה להניק האם אין מחזור שמיניקים ?האם אפשר לקיים יחסי מין מלאים בלי לדאוג שאנחנו נכנס להריון שוב? או שיש מדידות ביוץ גם בזמן הנקה?
הבנתי שיפתח קורס בחיפה...מתי וכמה עולה?
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גלית* »

יעלה ב
זה מאד מאד אישי. גם בהנקה מלאה יש נשים שמקבלות מחזור אחרי חודשיים מהלידה (נדיר, אבל יש) יש כאלה שאחרי שלושה, ויש אפילו כאלה שאחרי שנה ויותר מהלידה מקבלות מחזור בפעם הראשונה. זה תלוי כל אחת בגוף שלה ובכל כמה זמן התינוק שלה יונק. הממוצע לפי מה ששמעתי הוא לקבל מחזור בהנקה מלאה אחרי חצי שנה או 8 חודשים מהלידה.
אסור לסמוך רק על הנקה כדי להימנע מהריון משום שהמחזור מופיע אחרי שהיה ביוץ ולכן יכול להיות שתבייצי ורק אחרי שבועיים תקבלי מחזור לכן אם לא רוצים הריון חייבים להשתמש באיזה אמצעי מניעה. (גם השיטה הטבעית היא אמצעי מניעה וצריך ללמוד אותה)
בשבוע הבא יש קורס בהרדוף (המועבר ע"י מיכל שונברון מירושלים) אפשר ליצור קשר עם מיכל שונברון ולהירשם. אני מתכוונת להשתתף בקורס הזה שבוע הבא ואני אחרי לידה ומניקה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מתלבטת האם ללמוד את השיטה הטבעית. מצד אחד רוצה וזה נראה לי כ"כ כיף להיות בלי התקן/גלולות ומצד שני נראה לי המון התעסקות ושלא אעמוד בזה.
קראתי את כל הדף כאן ועוד הרבה חומר באינטרנט על השיטה. גם שמעתי מחברה שלמדה אבל-אוף! נראה לי המון השקעה. מה אתן אומרות?
מתעגלת*
הצטרפות: 09 דצמבר 2004, 09:46

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתעגלת* »

כמי שרק קראה את הספר והצליחה לא להכנס להריון שנתיים ואז כן להכנס להריון מאוד מתוכנן ורצוי, הניסיון שלי הוא שלא רק שזה לא טרחה, וזה ממש כיף, אלא הקשר שיצרתי עם הגוף שלי והמחזוריות שלו נראה לי כבר כל כך מובן מאליו שכשאני מביטה אחורנית על התקופה שקדמה לו נראה לי שהייתי עיוורת...
זה לא טרחה, כי החיבור שהשגתי עם הגוף שלי (תוך כמה חודשים) ועם הסימנים הייחודיים לי הפכו מובנים מאליהם. זה כמו לדעת שאת רעבה או עייפה...
בהצלחה!
יעלה_ב*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יעלה_ב* »

אחותי משתמשת בשיטה כבר כמה שנים והיא מאוד מרוצה אבל איך אחרי לידה אפשר לעקוב הרי אין מחזור האם עוקבים כל הזמן עד שמגלים ביוץ?כל יום? בחודש של מחזורים רגילים בודקים רק עד שעוברים כמה ימים אחרי שהתגלה ביוץ ואם לא צץ עוד אחד לא חיבים להמישיך לבדוק עד אחרי המחזור(ככה הבנתי מאחותי)
אבל מה באמת עושות המניקות...?
:-\
יעלה_ב*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יעלה_ב* »

אשמח לקבל פרטים על הסדנה (נראה לי שהמנחה היא הבחורה שאחותי נסעה אליה כשהיא למדה אותה בפעם הראשונה לפני כמה שנים...) תודה.
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

בהתחלה זה באמת השקעה אבל די מהר זה הופך להיות פשוט חלק ממך ונמצא במודעות- וברגע שיש את המודעות ההתעסקות היא באמת לא מורגשת. כך, לפחות זה אצלי... נראה לי שההשקעה משתלמת ולא מכבידה, אבל שוב-זו רק דעתי והרי לכל אחת מתאים משהו אחר.
מה שבטחו- אם לא תנסי- לא תדעי (-:
יעלה_ב*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יעלה_ב* »

אז אני מבינה מזה שמניקות פשוט במעקב יום יומי.. עד שמגלים ביוץ...?
האם כשיש הפרשות שנרואות כמו ביוץ אבל אין עלית חום או שיש אחד מהנתונים מתאימים והאחרים לא אז גם מתיחסים לזה כאל ביוץ קרב?
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גלית* »

יעלה ב
את יכולה לקבל פרטים על הסדנא בהרדוף אצל מיכל שונברון 02-6792774 וגם באתר אינטרנט שלה יש הסברים. פשוט חפשי "מיכל שונברון" באינטרנט.
לגבי יישום השיטה בהנקה-זה יותר פשוט. בגלל שאין מחזור צריך לבדוק רק את ההפרשות ואין צורך בד"כ בבדיקת חום ובדיקה פנימית.
אני חושבת שכדאי ללמוד לפני הלידה(אם את מתכוונת ללמוד את השיטה, כמובן..) כי אחרי פשוט אין ראש לזה.
כוח_האמונה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2008, 21:53
דף אישי: הדף האישי של כוח_האמונה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי כוח_האמונה* »

יעלה, שאלת אם אין מחזור בהנקה מלאה... אני קיבלתי מחזור סדיר לגמרי בהנקה מלאה 24 יום לאחר הלידה...
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יעל* »

שלום

אני מניקה שנה ושמונה חודשים ולפני 8 חודשים חזרה לי הווסת.
אני מנסה לעקוב לפי השיטה אבל לא תמיד מודדת טמפ'
המחזורים שלי די סדירים (28 יום) אבל לפעמים יש חריגות מוזרות כאלה, כמו כמה חודשים אחרי הלידה היה מחזור אחד של 35 יום ופעם אחת 25 יום.
דווקא החודש עקבתי אחרי ההפרשות אבל לא תיעדתי, כך שלא זוכרת מתי בדיוק, אבל זוכרת שהיה יום-יומיים עם הפרשות פוריות. הווסת הגיעה ביום ה- 23 שזה קצר מאוד.
האם זה סביר?
יש לציין שגם ירדתי מאוד במשקל אחרי הלידה. המשקל שלי די יציב בשנה האחרונה (48 קילו) אבל נמוך ממה שהייתי לפני ההריון.
י*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 02:57

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי י* »

דיברתי עם חברה וסיפרתי לה שהשתמשתי ב"שיטה" ובעיקר מה שאני הבנתי מהשיחה זה כמה פחד יש, פחד מלהיכנס להריון ופחד מהגוף שלך ולסמוך עליו.
משהו שם מאוד קומם אותי, גם הפחד וגם העובדה שלמעשה היא אף פעם לא קיימה יחסים בלי קונדום - איך אפשר בכלל להשוות את החוויה הפיזית והרגשית של קיום יחסים כרגיל לעומת עם קונדום? (ובכוונה כתבתי "כרגיל" ולא "בלי קונדום" כי הרי זה המצב הרגיל!!)
מבייצת*
הצטרפות: 16 מרץ 2008, 23:18

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מבייצת* »

מישהי יודעת איפה ניתן לקנות מדחום מתאים?
חיפשנו בכמה וכמה בתי מרקחת ולא מצאנו.

הקישור שבראש הדף בנושא זה - לא עובד.
מיקולה*
הצטרפות: 25 נובמבר 2008, 13:08

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מיקולה* »

שלום בנות.
לאחר קריאת כל הדף מראשיתו (פרויקט של 3 ימים ארוכים), וקבלת תשובות לרוב שאלותיי נשארתי עם שאלה אחת פתוחה:
האם אין כל נזק ב"דחיפת אצבעות" לנרתיק מספר פעמים ביום? ובאיזו תדירות ביום יש לבצע את בדיקת צוואר הרחם? בהתחשב בכך ש-9 שעות ביום אני משתמשת בשירותם של שירותים ציבוריים (לא סימפטיים...)?
שאלה נוספת שנשאלה אך לא הבנתי לגמרי את התשובה אליה: אני כבר 12 שנים על גלולות, ומן הסתם אין לי הפרשות קבועות, ההפרשות היחידות שאני צופה בהן מגיעות בוקר לאחר קיום יחסי מין, ומדובר בהפרשות שקופות וג'לטיניות. שאלתי היא, האם לאחר הפסקת הגלולות המבורכת, האם הפרשה זו לא תבלבל אותי עם הפרשות דומות אחרות?
חשוב לי לציין כי אני לעת עתה בצד של הימנעות מהריון... (ומקווה בשנה הקרובה לעבור צד... :-) )
תודה רבה מראש.
מיקולה
תמי_ורדי*
הצטרפות: 23 פברואר 2008, 00:06
דף אישי: הדף האישי של תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

מנסה לענות פה על כמה תשובות שהצטברו....
  • לגבי בדיקות פנים נרתיקיות: אין צורך לעשות בדיקות פנימיות כמה פעמים כל יום...בטח שלא אם את נמצאית בסביבה שאת מרגישה שהיא לא מספיק נקייה לשם כך. אפשר לקבל הרבה מידע גם מהסתכלות חיצונית (על התחתון, בניגוב..) ולשמור את הבדיקה הפנימית (אם בכלל..) לבית. וגם היא לא נחוצה בכל הימים...אלא חשובה בעיקר בימים מסוימים בחודש. לא מדובר ב"דחיפת אצבעות" כל רבע שעה אלא בבדיקה פעם-פעמיים ביום (תלוי באיזה יום מדובר), כשמחדירים אצבעות נקיות לנרתיק כדי להרגיש את צוואר הרחם ו"לאסוף" הפרשות. ולא, אין מכך כל נזק.
  • כשאשה משתמשת בגלולות היא לא צפויה לזהות הפרשות פוריות, כי היא לא פוריה. ההפרשות היחידות שהיא תזהה הן שאריות זרע ואולי "שאריות" של רטיבות בנרתיק כתוצאה מגירוי מיני. בסדנא כמובן שמתעכבים על זיהוי מדויק של ההפרשות השונות והיכולת להבחין ביניהן. זה יכול להיות מבלבל קצת בהתחלה אבל לשם כך יש מנחות מנוסות ומוסמכות והלמידה היא מתמשכת ועקבית על מנת שכל אשה תצבור מיומנות ונסיון לפני שהיא "יוצאת לדרך" לגמרי עם השיטה..
  • מדחומי השחר: הספק היחיד שניתן להשיג אצלו את המדחום בארץ הוא של "הריונית". (בטוח יעלה ב"גוגל"..). זמן רב היה להם מחסור אבל הבנתי שהם חזרו לשווק אותו. אפשרי גם להשתמש במדחום ביתי רגיל, אם הוא מדויק (כספית מומלץ ביותר כמובן).
  • בקשר לפחד לסמוך על הגוף ועל עצמך: החשש הוא מובן וטבעי, ואשה שלומדת את השיטה לא מיישמת אותה במלואה מיד עם ההתחלה, אלא צוברת נסיון ומיומנות בלווי הדרכה מקצועית צמודה, עד שהיא מרגישה מספיק בטחון. הנושא הזה הוא חלק אינטגרלי מלימוד השיטה, וההדרכה בנויה כך שנשים תהיינה בקשר איתנו, המנחות, לאורך זמן. נושא היעילות והבטיחות של השיטה והאחריות של המשתמשת הוא נושא מדובר ומטופל בסדנא. יחד עם זאת, יש נשים שהפחד אצלן, כמו גם הקושי לסמוך על הגוף ועל יכולתן ליישם את השיטה הוא חזק במיוחד, ואז השיטה, כנראה, לא מתאימה להן, וזה בסדר גמור. אין אמצעי מניעה "נכון" או "לא נכון", יש מה שמתאים לי באופן אישי, כרגע ובכלל....
  • אי סדירויות במחזור יכולות לנבוע מכל מיני גורמים. ירידה דרסטית במשקל יכולה להיות גורם, אבל גם ב"מעברים הורמונליים" כמו אחרי לידה, אחרי גלולות, אחרי הנקה וכד'- לא נדיר לראות כמה חודשים של מחזורים קצת משובשים עד שהגוף "חוזר לעצמו". מי שמנהלת מעקב פוריות מלא בטבלא יכולה לקבל הרבה יותר אינפורמיה לגבי אי הסדירות שלה- האם יש או אין ביוץ, האם הפאזה הלוטיאלית תקינה וכד'. בכל מקרה מומלץ לבדוק חוסר איזונים למיניהם (תזונה, אנמיה, מחסור בבי 12 וכד'..), וכן טיפול סיני, במיוחד דיקור, יעילים מאוד בהסדרת שיבושי מחזור.
  • נשים מניקות ללא מחזור: צריך להבחין בין נשים "ותיקות" בשיטה שמיומנות במעקב פוריות, לבין נשים שרוצות להתחיל ללמוד את השיטה לראשונה בהנקה ללא מחזור. אשה "מנוסה" בשיטה עוקבת אחר ההפרשות והצוואר כדי להכיר את המגמה הלא פוריה שלה בזמן הנקה, ונמצאית עם "יד על הדפק" כדי לאתר כל שינוי במגמה הזו (וכל עוד אין שינוי היא בטוחה). עד 9 חודשים אחרי לידה, אם אין סימני פוריות כלשהם, אין צורך למדוד חום.
(הערה קטנה: אל תראו בדברי הדרכה לכל דבר לאשה מניקה. אני מאוד ממליצה לכל אחת שרוצה לקבל הדרכה מקיפה לגבי יישום השיטה בהנקה לפנות למנחה שלה ולקבל הנחיות מדויקות יותר. אוכל להתחייב רק בשם עצמי אבל אני בטוחה שרוב עמיתותי לא יגבו כסף מתלמידה ותיקה שחוזרת כדי לקבל הדרכה נוספות המותאמת לזמן ההנקה).

לגבי מניקות שרוצות ללמוד את השיטה לראשונה- תקופת ההנקה יכולה להיות מבלבלת לפעמים. אני ממליצה למי שמעוניינת להיות בקשר עם מנחת השיטה ולקבל הדרכה מפורטת ומדויקת. צריך לקחת בחשבון שהלמידה יכולה להיות "מאתגרת" במיוחד לאשה שלא נחשפה לשיטה קודם לכן, עד שהמחזור יתחדש..
ובאופן כללי רק אומר- שאי אפשר להסתמך על הנקה בלבד, גם אם היא מלאה, למניעת הריון. הביוץ הראשון תמיד יקדים את הווסת הראשונה, ויש טווח מאוד רחב של זמני התחדשות הפוריות אצל נשים מניקות...החל מ2-3 חודשים אחרי לידה ועד שנתיים אחרי...כל גוף מגיב אחרת, כך שלא כדאי לקחת את הסיכון...(אלא אם כן רוצים ומוכנים..).
  • לגבי השאלה עד כמה שימוש בשיטה הוא "טרחה"....כמו שכתבו כאן- בזמן הלמידה זה דורש יותר קשב, שימת לב והקדשת זמן, כמו לימוד כל דבר חדש....בהמשך זה הופך לחלק מהחיים, כמו צחצוח שיניים או כל דבר כשזה... ולא גוזל יותר מרגע או שניים ביום...
מתחילים_לנסות*
הצטרפות: 14 דצמבר 2008, 11:42

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחילים_לנסות* »

שלום ותודה על הפורום המועיל! למדתי כאן הרבה!

אני שמה כאן שאלה שהעליתי גם בדף של כניסה להריון, מכיוון שנראה לי שלא כל כך נכנסים לשם... אשמח להבין יותר לגבי מה שקורה איתי...

אני בת 31. לפני חודש וחצי הפסקתי לקחת גלולות במטרה להרות, לאחר כ-13 שנים של נטילת גלולות. תאריך וסת אחרונה - 28.10.

לפני שהתחלתי ליטול גלולות היה לי מחזור ארוך למדי וגם לא ממש סדיר. זה היה לפני המון זמן, אבל אני זוכרת משהו שנע סביב 5-6-7 שבועות בין וסתות.

לפי מעקב אחר ההפרשות היה לי ביוץ בין ה-22 ל-23 לנובמבר (יום-יומים של הפרשה שקופה וגמישה כמו חלבון ביצה, ולאחר מכן, ב-23 לחודש השתנתה לצמיגית ועכורה עם "חוט" של דם). קיימנו יחסי מין מספר פעמים בסמוך לתאריך זה.

לפי זה שיערתי שהמחזור יגיע בערך ב-6.12. אולם הוא לא הגיע. יום-יומיים לאחר מכן התחילה לי מעט הפרשה חומה שנמשכה כמה ימים והפסיקה. מלפני 4 ימים אני גם חשה בצורך תכוף להשתין, בתדירויות שלא מוכרות לי בד"כ. יש גם קצת בעיה של עצירות אבל זה יכול לנבוע מכדורי הברזל שאני לוקחת.

ב-9.12 ביצעתי בדיקת היריון ביתית שיצאה שלילית. גם היום בדיקה נוספת יצאה שלילית.

כעת אני תוהה מה קורה.למעשה היום אני 48 יום לאחר וסת אחרונה. ידוע לי שקורה הרבה שהמחזור לא סדיר ומתעכב אחרי הפסקת גלולות, במיוחד אצלי שלא היה סדיר עוד קודם. אבל האם המחזור לא אמור להגיע כשבועיים לאחר הביוץ? אני די משוכנעת שזיהיתי נכון את הביוץ.
נראה לי שעוד מוקדם ללכת לשאול רופא, אבל בכל זאת מלחיץ אותי שאיני יודעת ומבינה מה קורה.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

רק לפי ההפרשות אי אפשר לדעת בוודאות אם זה היה ביוץ או לא (לפעמים הגוף מתכונן לבייץ ומייצר הפרשות, אבל הביוץ לא מצליח).
בדקת גם אם היתה עליית חום?
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

לא בדקתי חום. יש לי בעיה להשתמש בשיטה הזו כי אני קמה בשעות מאוד לא קבועות בבקרים.
אבל נניח שלא היה ביוץ - הוסת לא אמורה להגיע לאחר שבועיים בכל מקרה?
מתחילים_לנסות*

תכנון הריון באופן טבעי

זו הייתי אני ממחשב אחר...
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

נניח שלא היה ביוץ - הוסת לא אמורה להגיע לאחר שבועיים בכל מקרה?
לא.

יש לי בעיה להשתמש בשיטה הזו כי אני קמה בשעות מאוד לא קבועות בבקרים.
את לא חייבת לקום בשביל זה. הניחי ליד המיטה את המדחום ושעון מעורר, שתכווני לך לשעה מוקדמת קבועה. מדדי חום וחזרי לישון. אני כבר עושה את זה ממש מתוך שינה.
מתחילים_לנסות*

תכנון הריון באופן טבעי

תודה על התשובה.

לגבי שיטת החום - אני דובי רצינית. לא מתעוררת משעונים, והתעוררות בבוקר היא תהליך ארוך אצלי. אין מצב שאצליח להתעורר, למדוד, ולחזור לישון.

איני לחוצה עד כדי כך שלא אוכל להמתין להיריון שיגיע בעיתו. נראה לי שאמשיך להעריך זמן ביוץ לפי שיטת ההפרשות. בכל מקרה קיום יחסי מין אינו עובד לפי השעון אצלנו, אלא לפי הרצון... מתישהו זה יקרה.

ולגבי הוסת כרגע - איאלץ להמשיך להמתין כנראה ולראות. פשוט הייתי משוכנעת שהיה ביוץ, וחשבתי שהוסת צריכה די לדייק בהגעה לאחר ביוץ. אני לחוצה בעיקר כשאיני מבינה מה קורה.
תודה על התשובות, ונקווה לטוב!
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

מה קורה אם אין לי מחזור? האם אפשר להשתמש בשיטה?
תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

מה קורה אם אין לי מחזור? האם אפשר להשתמש בשיטה?
כן, אם יש לך נסיון קודם עם השיטה ואת יודעת לזהות סימנים פוריים. אם לא- חשוב במצב כזה להיות בקשר עם מנחה של השיטה ולקבל הדרכה מדויקת.
דובונית*
הצטרפות: 05 ינואר 2009, 14:33

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

ראשית אני רוצה להודות לכולכן על הידע הרב שספגתי בדף זה.
אני רוצה להצטרף לשאלה של "מתחילים לנסות", לגבי הקימה למדידת חום. גם אני דובי שינה, ואני מוכנה להקריב בחודשים הקרובים את היקיצות הטבעיות היקרות שלי, אך שאלתי היא האם לאחר מספר חודשי יישום השיטה, עדיין קיים צורך במדידת חום יומיומית, או רק בתאריכים "מועדים"? והאם בשלב מסויים אפשר לבצע את המדידות בשעת היקיצה הטבעית, נגיד כ-3 שעות לאחר השעה הרגילה, ולבצע איזשהו "כיול"?
שאלה נוספת לגבי הפרשות, האם מדובר בכמות משמעותית במשך היום? כזו שתצריך אותי להשתעבד למגיני תחתון לסוגיהם?
תודה רבה!!
תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

לדובונית-
לגבי מדידת החום- אפשר למדוד חום עם היקיצה הטבעית כבר מההתחלה. גם אם לא מודדים ב-ד-י-ו-ק באותה השעה מתקבל גרף ברור של החום. וכן....משתמשות ותיקות בשיטה לא מודדת חום כל יום, אלא רק סביב הימים הרלבנטים.
לגבי ההפרשות- לא כ"כ הבנתי את השאלה....השיטה לא משנה משהו בהפרשות אלא רק מלמדת לעקוב אחריהן ולזהות אותן....כך שאם את לא משתמשת בתחתוניות עד כה (וטוב שכך...כך גם קל יותר לזהות הפרשות)- זה לא ידרוש ממך לשנות משהו בעניין הזה...:-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלונית* »

שלום זה לא בדיוק קשור לדף הזה אבל לשם שלו אולי כן?
לחברה שלי היו לצערה 2 ניתוחים קיסרים ולידה אחת, כלומר מעכשיו תלד בניתוחים בלבד הם רוצים עוד ילדים ככל שיתאפשר בעקבות מספר הניתוחים.
  1. יש להם שלוש בנות ורוצים בן איך עושים את זה? היא חושבת שזה קשור לחומציות של הנרתיק לפני הביוץ שאז היא כנראה נכנסת להריון (לאחר טבילה).
  2. האם יש אפשרות טבעית לתכנן הריון שיהין תאומים?
ג'וי_יה*
הצטרפות: 04 ינואר 2009, 10:41
דף אישי: הדף האישי של ג'וי_יה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ג'וי_יה* »

שלום לכולן, לא קראתי את כל הדף ובכזאת,
מישהי מכירה\השתמשה ב-LADY-COMP?
אני שוקלת לרכוש את המכשיר,הוא די יקר לכן אשמח להמלצות...
תודה!
דובונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

היי תמי, תודה על תשובתך.
לגבי השאלה על ההפרשות, אכן לא הייתי ברורה.
אני כיום משתמשת בגלולות, ולא חווה הפרשות בכלל, ושאלתי היא האם בהפסקת הגלולות, יהיה צורך בשימוש במגיני תחתון.
תודה רבה.
ניצן_בשמש*
הצטרפות: 13 נובמבר 2008, 22:37

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ניצן_בשמש* »

קניתי, קראתי ודי הפנמתי את הספר המומלץ "Taking Charge Of Your Fertility, by Toni Weschler"
ספר מרתק, לדעתי מומלץ לכל אחת לקרוא, לפחות למי שאין בעיה עם לקרוא הרבה אנגלית
השאלה שלי:
איפה מצאתם בארץ מדחום מתאים?
כי להזמין מאמזון עולה המון רק בגלל המשלוח (בערך 10 $ המדחום ו- 40 $ המשלוח)
תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

איפה מצאתם בארץ מדחום מתאים?
יש את "הריונית" שמשווקים מדחומים כאלה בארץ. אפשר להזמין דרך האתר שלהם במשלוח עד הבית או לברר אצלם באילו בתי מרקחת יש אותו (אם את באיזור ת"א אז יש את זה מחוץ לדיזינגוף סנטר או בית מרקחת בזבוטינסקי פינת אבן גבירול- שם תמיד היה...).
בכל מקרה אפשר למדוד גם עם מדחום ביתי רגיל ולקבל עקומת חום אמינה למדי.....(זה בדוק אחרי נסיונות רבים עם גם וגם...).
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אני* »

ניסינו להיכנס להריון. כמה ימים אחרי הנסיון התחילו בחילות קשות חולשה עצומה, תשישות וגודש קל בחזה.לאחר שבועיים כאלו יום אחד זה הפסיק(אחרי שיעור יוגה...יש קשר?).המשיכו להם עוד שבועיים בלי תחושות מיוחדות והמחזור הגיע באיחור של שבוע.(!!??) מחזור קשה למדי.
יש למישהי כיוון מה היה פה?
צריך ללכת לרופא נשים?
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

שלום ל'אני'
יכול להיות לפי מה שאת מתארת שנכנסת להריון וההריון נפל בשלבים מוקדמים ביותר, ולכן האיחור של השבוע במחזור. מחזור קשה למדי יכול להיות קשור להריון שנפל, אבל גם רגשית לאכזבה וכאב.
אם זה קשור ליוגה קשה להגיד, יכול להיות אם עשית תנוחות מסוימות, אבל לא הייתי הולכת לכיוון הזה.
לעתיד, ובמסגרת הכותרת של הדף הזה, הייתי ממליצה לך לעקוב באופן יומיומי אחרי המחזור החודשי, וללמוד לזהות את יום הביוץ המדויק.
בדרך כלל בין הביוץ לווסת, במידה ולא הייתה הפריה של בייצית, יהיה רווח של פחות או יותר אותו מספר של ימים כל חודש.
בין 12-16 ימים בין הביוץ לווסת, במידה ולא הייתה הפריה.
במעקב ובזיהוי של הביוץ, לפי הפרמטרים שמתוארים בראשית הדף, את יכולה לראות כמה ימים עברו בין הביוץ לווסת. אם זה יותר ממספר הימים שבדרך כלל מופיעה אצלך בין הביוץ לווסת, וכמו כן חום הגוף נשאר בערכים גבוהים, זה אומר בדרך כלל שנכנסת להריון, ואז המחזור המאוחר שקיבלת היה הריון קצר.
מצד שני, יכול להיות שבחודש הזה הביוץ שלך הופיע מאוחר מבדרך כלל. אפילו שבוע מאוחר יותר. ואז ווסת מאוחרת בשבוע תהיה נורמלית ולא הריון.

לכן עוזר לזהות את הביוץ ואת מספר הימים בין הביוץ לווסת.
חלווה*
הצטרפות: 12 ינואר 2006, 17:33

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי חלווה* »

שלום...אני 4 חודשים אחרי הלידה, עדיין אין וסת וני מניקה באופן מלא....ובכל זאת- איך יודעים/ בודקים ביוץ? אנחנו נגד אמצעי המניעה המוצעים כיום (עכשיו שמעתי על ערכה לבדיקת ביוץ- רב פעמית, מישהי שמעה על זה?)
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

חלווה, ציטוט של תמי ורדי מלמעלה
_* נשים מניקות ללא מחזור: צריך להבחין בין נשים "ותיקות" בשיטה שמיומנות במעקב פוריות, לבין נשים שרוצות להתחיל ללמוד את השיטה לראשונה בהנקה ללא מחזור. אשה "מנוסה" בשיטה עוקבת אחר ההפרשות והצוואר כדי להכיר את המגמה הלא פוריה שלה בזמן הנקה, ונמצאית עם "יד על הדפק" כדי לאתר כל שינוי במגמה הזו (וכל עוד אין שינוי היא בטוחה). עד 9 חודשים אחרי לידה, אם אין סימני פוריות כלשהם, אין צורך למדוד חום.

(הערה קטנה: אל תראו בדברי הדרכה לכל דבר לאשה מניקה. אני מאוד ממליצה לכל אחת שרוצה לקבל הדרכה מקיפה לגבי יישום השיטה בהנקה לפנות למנחה שלה ולקבל הנחיות מדויקות יותר. אוכל להתחייב רק בשם עצמי אבל אני בטוחה שרוב עמיתותי לא יגבו כסף מתלמידה ותיקה שחוזרת כדי לקבל הדרכה נוספות המותאמת לזמן ההנקה)._
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

ורוצה להוסיף: בעיקרון אם את בודקת כל יום את ההפרשות שלך ואת מצב צוואר הרחם, באיזה שהוא שלב הן תהפוכנה להפרשות פוריות, אבל אם לא השתמש בשיטה לפני, זה יכול להיות מתעתע ביותר להסתמך רק על זה.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

שלום
יש לי שאלה.
מאד מפתה אותי ללמוד את השיטה, אבל אני חוששת משעבוד יומיומי שלא אעמוד בו. (אני לא טובה בעמידה בשגרה והרגלים...)
אז השאלה שלי היא מה קורה אחרי תקופת הלימוד, אחרי נאמר כמה חודשים.
האם גם אז צריך יומיום לבדוק כל מיני דברים, או שמכירים כבר את המחזוריות ואז מספיק רק... מה?
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

ירח לבן,
שאלה טובה. דבר ראשון, מפתה אותך ללמוד את השיטה?
לכי על זה במאה אחוז! את לא תצטערי, אני מבטיחה לך.

בשיטה הזו הכרחי להתחדש חודש בחודשו :-)
רוצה לומר, שאם רוצים להסתמך על השיטה הזו צריך לעקוב כל חודש אחר הסימנים.
מנסיוני, כל חודש נראה אחרת. הנה לדוגמא החודש, כל ההפרשות המתאימות לביוץ הופיעו, צוואר הרחם התרומם והתרכך, הכל קרה ביום שבדרך כלל אני מבייצת, אולם חום הגוף לא עלה אחרי הביוץ.
התחלתי עבודה חדשה וזה יצר מתח והתרגשות, ויכול להיות שזה דחה את הביוץ בכמה ימים, נראה, אני עוד לא יודעת.
זו לא שיטת אינסטנט, אבל יש קיצורי דרך. אחרי כמה חודשים שעוקבים כל יום כל יום, אפשר לצמצם את הבדיקות לימים שבין הווסת לביוץ, ואחרי שהחום עולה להפסיק לבדוק עד הווסת הבאה.
אולם, עבורי זה מעניין להמשיך ולעקוב כל יום, אני כבר נהנית ומתרגשת מזה, את ההפרשות אני בדרך כלל לא בודקת אחרי הביוץ, את החום כן.
ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

תודה נטע.
לכי על זה במאה אחוז! את לא תצטערי, אני מבטיחה לך.
כן, אני רק מנסה לצמצם בהוצאות (של זמן וכסף...).
כיוון שאפילו עציץ אחד לא הצלחתי לגדל כי צריך להשקות יום יום (אני רוצחת עציצים סדרתית. אף פעם אל תקנו לי עציץ מתנה ליומולדת P-:)... אני מנסה להבין אם זה בכלל ריאלי עבורי.
אני לא יודעת הרבה על השיטה חוץ ממה שכתוב כאן. נאמר, אם אתמול שכחתי למדוד חום או משהו כזה, הלך על החודש?
שנית, אני כל הזמן או בהריון, או בהנקה או כמה חודשים בין לבין...כרגע גמלתי מהנקה, עדיין לא קיבלתי מחזור, ועדיין לא רוצה להכנס להריון, אבל סביר להניח שעוד מספר חודשים כבר כן ארצה. האם זה ריאלי בכלל ללמוד את השיטה בזמן כזה?
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

ירח יקרה
אמממ... זה תלוי בך. אפשר גם ללמוד את השיטה לבד.
ראי קורס און ליין באנגלית ללימוד השיטה, וחינם http://www.fertilityfriend.com/courses/
זה באמת תלוי בכמה מוטיבציה יש לך.
זה בהחלט הגיוני ללמוד את השיטה גם אם את מתכננת להיכנס להריון בקרוב. השיטה הזו היא לכל החיים, ותעזור לך בכניסה להריון כמו גם במניעת הריון בהמשך.
יחד עם זאת, אם עוד לא קיבלת מחזור, זה טיפה יותר בעייתי להסתמך על השיטה הזו בלבד. יכול להיות שכשתתחילי ללמוד את השיטה, המחזור ישתף פעולה ויופיע :-)
אם שוכחים יום אחד זה לא סיפור בכלל. זה לא כמו גלולות. פשוט ממשיכים למלא את הטבלה ביום הבא.
את יכולה להעיף מבט באתר של מיכל שונברון http://www.poriutivit.com
את יכולה להדפיס משם טבלה ולנסות בעצמך.
אם את לא בטוחה אני ממליצה לקחת קורס, אבל כמו שציינתי לא חייבים. אני למדתי הכל לבד.
חשוב - אם רוצים להסתמך על השיטה הזו בלבד, חייבים לפחות 3 חודשים של מעקב אחר השינויים, עד שמקבלים ביטחון ומזהים את הביוץ ואת הימים הפוריים שלפני.
ושוב
בנימת ההתלהבות - לכי על זה, את לא תצטערי, זו השקעה משתלמת, זו מתנה לכל החיים, בשבילך והבן זוג ולנשים שתפגשי בהמשך ותספרי להם על זה.
ספרי מה דעתך...
אחות*
הצטרפות: 25 יוני 2003, 22:55

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אחות* »

רציתי לספר שאחותי בדקה את ההפרשות, עשתה סקס ממש לא בזמן של הביוץ, ונכנסה להריון. היא מזהה בכל חודש את הביוץ לפי התחושות בגוף וההפרשות, וזה היה הרבה לפני הזמן, ממש אחרי המחזור.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

הפרשות בדיוק כמו שיש לי בביוץ, כבר במשך שנים.
פתאום היו לי כאלה בזמן הוסת. יכול להיות?
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

רציתי לספר שאחותי בדקה את ההפרשות, עשתה סקס ממש לא בזמן של הביוץ, ונכנסה להריון. היא מזהה בכל חודש את הביוץ לפי התחושות בגוף וההפרשות, וזה היה הרבה לפני הזמן, ממש אחרי המחזור
זרע יכול להמשיך לחיות באזור הרחם / חצוצרות כמה ימים, ולכן יחסי מין לא מוגנים לפני הביוץ הם לא כ"כ בטוחים. אלא אם כן מזהים הפרשה שהיא לא סתם לא פורייה, אלא ממש בלתי-פורייה (מתפקדת כקוטל זרע).

_הפרשות בדיוק כמו שיש לי בביוץ, כבר במשך שנים.
פתאום היו לי כאלה בזמן הוסת. יכול להיות?_
כן. אלה לא הפרשות פוריות כמובן. זה ריר מרירית הרחם שיוצאת בווסת מלווה בדם.
ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

זרע יכול להמשיך לחיות באזור הרחם / חצוצרות כמה ימים, ולכן יחסי מין לא מוגנים לפני הביוץ הם לא כ"כ בטוחים
אז בפועל, כמה ימים ממש בטוחים יש?
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

זרע יכול לחיות עד 5 ימים בימים הפוריים. כלומר, רק אם יש הפרשה פוריה.

חברה שלי נכנסה להריון לא רצוי אחרי שקיימה יחסי מין ביום ה-7 של המחזור החודשי. אחרי שנים של שימוש בשיטה הטבעית היא חשבה שהביוץ שלה הוא ביום ה- 13, והופתעה מאד לגלות על ההריון. הגוף משתנה, ובדרך כלל מספר הימים בין הביוץ לווסת הבאה קבוע, 12-16 יום, קבוע אצל כל אישה. אחרי כמה חודשים שעוקבים מקבלים תמונה ברורה יותר ואפשר לסמוך על השיטה במאה אחוז.
כלומר - זה לא מספיק להרגיש את הביוץ, אם רוצים באמת להסתמך על השיטה הטבעית. זה לא הימים הבטוחים ונראה לי שאני מבייצת. כל חודש מגלים את הביוץ ואת הסימנים שמקדימים את הביוץ, ורק אז באמת יודעים מה מתרחש בגוף שלי, ואם זה יום בטוח או לא.

כמה ימים ממש בטוחים יש?
בואי נגיד שאת מזהה את הביוץ שלך לפי הצלבה בין 3 פרמטרים עיקריים - חום הגוף ביקיצה, הפרשות, מיקום צוואר הרחם.
ימים בהם יש סיכוי גבוה להיכנס להריון הם 5 ימים לפני הביוץ (או מהיום הראשון בו את מזהה הפרשה רטובה חלקה לבנבנה "פוריה"), ויומיים אחרי הביוץ, או עד שאת מזהה עלייה ברורה בחום הגוף ביקיצה.
זה תלוי באורך המחזור שלך. אם הביוץ ביום ה 12 נניח, ויש לך 5 ימי דימום של הווסת, אז לפני הביוץ יש כמה ימים בטוחים ויש את הימים של הווסת שהם בטוחים אם הם לא קרובים מדי לביוץ, ואחרי הביוץ יש כשבועיים בטוחים.
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

רציתי לספר שאחותי בדקה את ההפרשות, עשתה סקס ממש לא בזמן של הביוץ, ונכנסה להריון. היא מזהה בכל חודש את הביוץ לפי התחושות בגוף וההפרשות, וזה היה הרבה לפני הזמן, ממש אחרי המחזור.

וגם זה מזכיר לי ש צפריר שפרון כתב פעם שאם הגוף רוצה להיכנס להריון שום שיטה לא תמנע ממנו, ולהפך, אם הגוף לא מוכן להריון כל הטיפולים שבעולם לא יעזרו
(אם מישהו מוצא את הציטוט המקורי...)

זה מאד נכון...
ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

ויש את הימים של הווסת שהם בטוחים
P-:
דובונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

שלום בנות.
ברצוני לשאול איך אמור להרגיש צוואר רחם של אשה הנוטלת גלולות? הנחתי כי הוא יהיה בעל מאפיינים של מצב "לא פורה": גבוה, קשה וסגור.
ניסיתי להכניס אצבע על מנת להרגיש את מצבו ולא מצאתי כלום, הכל היה רך ואחיד...
תודה רבה מראש...
דובונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

סליחה, נמוך, קשה וסגור...
ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

טוב החלטתי לנסות ולהתבונן, בשלב זה ללא סדנא.
שאלה ראשונה: איזה מדחום יש לקנות? רב המדחומים שאני מכירה ממש לא מדוייקים.
תודה וחג שמח
ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

טוב, אני רואה שכבר נשאלה השאלה הזו, אז סליחה, פיספסתי אותה קודם.
נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

גם מדחום כספית נותן תוצאה מדויקת למדי, עד שתמצאי מדחום שחר
דובונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

שלום ירח.
לפחות פעם ניתן היה לקנות את המדחומים ב"הריונית": http://www.heryonit.co.il/
יתכן וזה עדיין אפשרי, מאמינה שזה שווה בדיקה.
ושיהיה לך המון בהצלחה! :)
ירח_לבן*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

תודה לכן @}
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אום_שלום* »

האם מישהי יודעת על קורס קרוב באיזור הצפון?
אפשר לענות לי כאן או בדף הבית.
תודה @}
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אלה* »

היי...מעתיקה את השאלה שלי שכתבתי ב סימנים ראשונים _להריון...
המחזור שלי הוא סדיר בד"כ של 28-29 יום.
המחזור האחרון שלי התחיל ב28 לחודש שעבר (כלומר כתמים חומים מועטים...הדימום עצמו החל ב30 לחודש... )קיימנו יחסים מלאים ב18 וב 19 לחודש הזה.
יש לי מיחושים בבטן התחתונה , שזה נראה לי מוקדם כסימנים למחזור מתקרב...
הסיכויים לכניסה להריון מועטים בזמן זה? או שתקופת הפוריות מתמשכת לאורך כמה ימים ולא רק ליום אחד?
אלה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אלה* »

אה, ויש לי גם רגישות בפטמות...
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

אלה יקרה. לפי מה שלמדתי תק' הפוריות אכן מתמשכת כמה ימים - הביוץ סוגר את תק' הפוריות. את בודקת הפרשות?
לבנה_במילואה*

תכנון הריון באופן טבעי

ושאלה, מעליית החום של הביוץ החום נשאר גבוה מה שמרמז על הריון (רמת פוגסטרון גבוהה)
אבל, היום בבוקר החום ירד בצורה משמעותית 36.2 והיה קצת דימום.
נשמע מוזר, לא?
זה יכול להיות דימום אחר, לא של ווסת?
אם זה ווסת אז מה פשר החום שנשאר גבוה?

(אגב, קצת בשביל רקע, הקטנה בת 7 חד' יונקת מלא)
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אום_שלום* »

מעליית החום של הביוץ החום נשאר גבוה מה שמרמז על הריון
תלוי כמה ימים החום נשאר גבוה.
אם יש לך מחזור סדיר והחום נמשך יותר מאוך המחזור אז יש סיכוי להריון.
אם לא אז ירידת החום היא הירידה הטבעית שלפני הוסת.
החום אמור להשאר גבוה מהביוץ ועד יום יומיים לפני הוסת.
אלה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אלה* »

הביוץ סוגר את תק' הפוריות

תודה לבנה יקרה על התשובה.... אז הביוץ סוגר את תקופת הפוריות...עכשיו לכי תדעי מתי היה לי ביוץ...כי אם תקופת הפוריות שלי החלה מה 14 לחודש ונמשכה כחמישה ימים, אז יש מצב שהוא (הביוץ) התרחש ב 18.....האם זה אפשרי??
חוץ מזה, לא יודעת, השדיים התחילו לכאוב לי ומרגישה אותם קצת כבדים ורגישים ללחץ של החזייה.
בעקרון, אני צריכה לקבל מחזור בין ה 26 ל28 לחודש.מה שאומר שכתופעה קדם ווסתית, זה נראה לי מעט מוקדם...
האם מישהי הרגישה אי פעם ממש קרוב להתעברות כבר רגישות גבוהה בשדיים?
תודה@}
לבנה_במילואה*

תכנון הריון באופן טבעי

בהחלט הגיוני שהביוץ היה ב18. זה לא נשמע קדם ווסתי.
למה את חושבת שתק' הפוריות התחילה ב14? (לא ענית אם את משתמשת בשיטה - בדקת הפרשות, צוואר וחום?)

לפי ההלכה המקווה יוצא שבועים (+-) אחרי שהתחיל הדימום - זאת התק' הפוריה (בד"ך היא מתחילה באמצע ה7 נקיים) וזאת בדיוק התק שאת נמצאת אם אני קוראת נכון...

אז כן, בהחלט הגיוני שזה הריון. תחכי עוד קצת ותבדקי:-)
איזה כיף!
מה שיהיה שיהיה לכם טוב ושמח@}

אום שלום- החום היה גבוה מ5 ימים אחרי הביוץ ועוד 22 יום ורק הבוקר הוא ירד - זה אף פעם לא קרה - למרות שאני די חדשה...
אני בקשר המדריכה שלי נראה מה יהיה...
בטוח אני לא בהריון:-)
אלה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אלה* »

למה את חושבת שתק' הפוריות התחילה ב14?
לא יודעת יקרה, כי אומרים שהביוץ הוא בסביבות היום ה 14 ... לא? והווסת האחרונה התחילה לי ב 30....(ממש דימום אדום, כי יומיים לפני כן כתמים קטנים חומים)...
ולא, אני לא משתמשת בבדיקת הפרשות...

לפי ההלכה המקווה יוצא שבועים (+-) אחרי שהתחיל הדימום - זאת התק' הפוריה (בד"ך היא מתחילה באמצע ה7 נקיים) וזאת בדיוק התק שאת נמצאת אם אני קוראת נכון...

כן, שבועיים אחרי שהתחיל הדימום זה ה14 לחודש....והיא מתחילה לי בסוף שבעת הימים הנקיים...

טוב, נראה כבר...אולי אעשה בדיקת yes or no...פשוט אין לי סבלנות..כרגע אני שישה ימים לפני קבלת הווסת(בתקווה שלא תגיע)
והבדיקה הזו מזהה 4-6 ימים לפני קבלת הווסת...אפילו לא אחכה לבוקר, אעשה אותה עכשיו...(בטח אקנה עוד אחת בעוד יומיים אם היא תצא שלילית...
בעזרת השם, שיצליח לי....
תודה רבה!
אלה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אלה* »

טוב זה היה פזיז....שישה ימים זה מוקדם מדי לבדוק..וגם בסוף היום...אמתין בסבלנות ליום הווסת....
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

מה הכוונה הביוץ סוגר את תק' הפוריות ?
כי הביוץ הוא שיא תקופת הפוריות - לפניו ולאחריו הפוריות גבוהה גם כן וניתן להיכנס להריון.
לפי מה שאני יודעת זה סביבות 3-5 ימים לפני הביוץ ויומיים אחריו.
דובונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

לדעתי אחר הביוץ יש לביצית רק עד 24 שעות להיות מופרית ואח"כ היא מתנוונת...
לבנה_במילואה*

תכנון הריון באופן טבעי

הביוץ הוא כן השיא של תק' הפוריות אבל הוא גם הסוף שלה. אנחנו לא יודעים מתי בדיוק בדיוק יוצאת הביצית (יש כאלה שמרגישות, אני לא...) ולכן הביוץ נחשב 24 שעות.
מקווה שאני מדייקת. אין פה איזו מדריכה שתאשר??

אלה יקרה. מה שיהיה שיהיה לטובה! אשמח לשמוע עדכונים:-)
בהצלחה!
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחדשת* »

אחרי שהביצית חורגת מהשחלה, יש לה בין 10 ל-24 שעות לחיות.

אבל בכל מחזור יכולים תיאורטית להיות 2 ביוצים בהפרש של עד 24 שעות זה מזה, ולכן, לצורך מניעת הריון, לוקחים מקדם ביטחון של 3 ימים: יום הביוץ, יום הביוץ השני, ועוד יום ליתר ביטחון כי לא יודעים באיזו שעה היה כל ביוץ, כמה שעות היו ביניהם וכמה שעות חיה כל ביצית.

כל החישוב הזה רלוונטי יותר למניעת הריון. אם רוצים להשיג הריון, לא מומלץ "לבנות" על יותר מחצי יום מרגע שהביצית חרגה. כלומר הביוץ אכן סוגר את חלון ההזדמנות. אם רוצים למנוע הריון, לא מומלץ "לבנות" על זה שברגע שזיהיתי ביוץ - זהו, נגמר, כי עלול להיות עוד אחד (או שסתם לא זיהיתי נכון) ואז עלול להיות פנצ'ר.
לכן מחכים ליום השלישי של עליית החום לפני שאפשר לקיים יחסים לא מוגנים.
כל_הריון_הוא_התחלה*
הצטרפות: 26 פברואר 2009, 08:31
דף אישי: הדף האישי של כל_הריון_הוא_התחלה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי כל_הריון_הוא_התחלה* »

כשציינתי על ה-לוח שנה את תאריך הווסת שלי, ובאותו חודש גם את תאריך הווסת של בתי הבכורה- עשיתי טעות בחישוב ו
נכנסתי להריון-
שוב.
זה אומר שגם לה יש צד נכבד באחריות, לא?
תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

כל הריון הוא התחלה- תמיד אמרתי שהשיטה לא בהכרח מתאימה לנערות מתבגרות :-) :-)...ובכל אופן- מגיע לך מזל טוב..?
לאלה- כפי שענו לך כאן- סביב יום 20 למחזור עדיין יכול להיות פורה...זה מאוד תלוי באורך המחזורים שלך...אם הם יחסית ארוכים (מעל 30 יום)- זה בהחלט יתכן...אבל כמובן לא ניתן לדעת מבלי לראות טבלת מעקב שלך עם תיעוד הסימנים..
ולגבי השאלה על הביוץ שסוגר את חלון הפוריות- ההסבר של מתחדשת הוא נכון..הביוץ אכן ממוקדם בסוף חלון הפוריות, כשהגוף מכין תנאים פוריים מספר ימים לפניו. הביוץ עצמו נמשך 12-24 שעות אבל השיטה לוקחת טווחי בטחון רחבים יותר אחרי הביוץ...
ולגבי סדנאות בצפון- אני ממליצה לדבר עם איילת בוכניק הנפלאה מרמת הגולן.
אורו*
הצטרפות: 01 מאי 2009, 14:55

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אורו* »

שלום..רציתי לשאול אם מישהי יכולה לכתוב על המנעןת מגלולות "התנקות" לפני כניסה להריון..למה זה הכרחי?כמה זמן כדי?
והאם מישהי מכירה קורס של השיטה הכתובה במעלה הדף באיזור זכרון..חוף הכרמל?
תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

הי אורו-
אין שום צורך להתנקות מגלולות לפני כניסה להריון.
אם הגוף צריך את הזמן שלו כדי להתאזן בחזרה- הוא יקח אותו בכל מקרה..:-)
את מוזמנת ליצור איתי קשר לגבי סדנא קרובה באיזור....
כל_הריון_הוא_התחלה*
הצטרפות: 26 פברואר 2009, 08:31
דף אישי: הדף האישי של כל_הריון_הוא_התחלה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי כל_הריון_הוא_התחלה* »

כל הריון הוא התחלה- תמיד אמרתי שהשיטה לא בהכרח מתאימה לנערות מתבגרות happy happy...ובכל אופן- מגיע לך מזל טוב..?
תודה
אלמונית_ירושלמית*
הצטרפות: 01 נובמבר 2008, 22:16
דף אישי: הדף האישי של אלמונית_ירושלמית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אלמונית_ירושלמית* »

האם ידוע לכן על אפשרות לרכוש "עדשת פוריות" בארץ?
הסבר: עדשת פוריות היא מין מכשיר קסמים שמאפשר לזהות את תקופת הביוץ לפי תמונה מקרוסקפית של הרוק (בפה). מסתבר שגם הרוק משנה את המבנה שלו בימים הפוריים
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

האם קיום יחסים יום לפני הביוץ נחשב "שיא הפוריות?"(לפי ההפרשה והכאבים שארכו כמה שעות שלמחרת)
וגם: אני רצה לעיתים מאוד קרובות לשירותים לפיפי, כבר יומיים. אבל אם הייתה התעברות, זה רק חמישה ימים אחריה. האם ייתכן שכבר בשלב זה זה משפיע על הרצון לפיפי לעיתים כה תכופות?
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

אני מעוניינת לדעת איך מכינים תפריט דיאטה נטולת מלח ונתרן כדי לנסות להביא בנות אני רוצה להתחיל לנסות להביא בת, איך עושים את זה לכל מי שיודעת אנא כתבי לי מה לאכול בוקר צהרים ערב
דובונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי דובונית* »

ישנו דף שנקרא איך עושים בנות.
שיהיה בהצלחה.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

אני לא יודעת אם הדף הזה מתאים בדיוק לשאלה שלי. במפתח הנושאים לא מצאתי דף עם שם שמתאים יותר.
אני מנסה להבין את תפקידי ההורמונים השונים במערכת הפוריות של האישה. אני מבינה שלאסטרוגן ולפרוגסטרון יש תפקידים די הפוכים - הראשון מאפשר חדירת זרע בתקופת הביוץ (ריכוך צוואר הרחם, הפרשות מתאימות וכו') והשני נועל את העסק בחזרה כשנגמרת תקופת הביוץ. עד כאן נכון? אם כך - אז למה מופרש עוד אסטרוגן גם אחרי תקופת הביוץ? מה התפקיד שלו אז? ועוד - הבנתי שגם בגלולות למניעת היריון (חוץ מהמותאמות להנקה) יש גם אסטרוגן וגם פרוגסטרון. למה? בשביל מה מכניסים לשם את האסטרוגן?
הדר*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 05:01

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

הי,
רציתי לדעת אם קיימתי יחסי מין ביום הביוץ שלי וכן יום למחרת ואז שוב יום לאחר מכן. באם נקלטה והופרתה ביצית ביום הראשון, מה קורה בימים שלאחר מכן? האם יכולה להשתחרר ביצית נוספת ולהיקלט שוב? לא מובן לי אם מותר להמשיך לקיים יחסי מין סדיריםאם נכנסתי להריון (בעזרת השם) ועודני יודעת...
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

באם נקלטה והופרתה ביצית ביום הראשון, מה קורה בימים שלאחר מכן? האם יכולה להשתחרר ביצית נוספת ולהיקלט שוב?

כן, יש סיכוי (תוך יממה בערך).

לא מובן לי אם מותר להמשיך לקיים יחסי מין סדיריםאם נכנסתי להריון (בעזרת השם)

מאיזו בחינה?
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יער_ה* »

כינור לשירייך - עד כמה שאני יודעת, הגוף לא מפסיק להפריש לגמרי את ההורמונים, בכל מקרה. מצאתי עכשיו קצת בויקיפדיה על אסטרוגן וגם על פרוגסטרון
פעם ראיתי בספר ביולוגיה סכמה יפה על הפרשת ההורמונים לאורך המחזור החודשי, אם תרצי אחפש את זה
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

אני לא מבינה משהו. אם נגיד נקלטתי (בעזרת השם) ביום מסיום ואז למחרת אני מקיימת יחסי מין מה אז קורה? שתי ביציות יכולות להפרות יום אחר יום?
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

ויש לי עוד שאלה-
קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה ללא אמצעי מניעה ואחרי יומיים הופיע לי דימום. אני לא צריכה לקבל מחזור עכשיו אלא בעוד עשרה ימים. מה זה אומר?
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אז קורה? שתי ביציות יכולות להפרות יום אחר יום?
בכלל לא בטוח ששתי ביציות יחרגו מהשחלה. וגם אם כן, לא בטוח ששתיהן יופרו.
אבל כן, זה קורה (ואפילו לא נורא נדיר).
זה, אגב, יכול לקרות גם אם לא תקיימי יחסים שוב ביום שלאחר מכן. מן הסתם עוד יש זרע בחצוצרות, הוא יכול להמשיך לשחות לו שם בכיף כל עוד הסביבה פורייה ולחכות לביצית נוספת.
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

לגבי הדימום, לפעמים זה קורה בביוץ. איזה מין דימום זה היה? (כמות / צבע)
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

הדם היה בצבע חום. וגם כאב לי בחדירה פנים הרחם.
בפעם הראשונה ללא אמצעי מניעה שכבנו לפני מס' ימים ואז יום למחרת ואז יום לאחר מכן. ביום השלישי זה נורא כאב ודיממתי. דם חום כזה.
יש לי קצת לחצים בבטן התחתונה. אולי אני הוזה לא יודעת.
אבל, אני באמת רוצה לדעת אם מרגישים משהו בימים הראשונים של הסקס הראשון ללא אמצעי מניעה. תוך כמה זמן הביצית מופרית? עניין של שעות? ימים?
ומה זה הכתם הזה?
והאם אנחנו יכולים להמשיך לקיים יחסי מין בימים הקרובים?
כלומר, אם הופרתה ביצית וממשיכים לקיים יחסי מין סדירים מה קורה שם בחצוצרות וברחם?
תודה
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

הדם היה בצבע חום. וגם כאב לי בחדירה פנים הרחם.

זה נשמע לי כמו ביוץ. דימום היה ביום שזה כאב? לעתים קרובות כואב לי בחדירה ביום הביוץ שלי. לחצים בבטן התחתונה מתאימים גם כן לאפשרות הזאת. כמה ימים אחרי הוסת זה היה?
מצד שני, דימום שלא בעתו הייתי בודקת. כדאי לשלול בעיות בצוואר הרחם. (זה אף פעם לא קרה קודם?)

אני באמת רוצה לדעת אם מרגישים משהו בימים הראשונים של הסקס הראשון ללא אמצעי מניעה
לא הבנתי את השאלה, את מתכוונת - במקרה שהתעברת? האמת שלא, לא משהו שאפשר להגדיר. יש כאלה שמרגישות, אבל זה כ"כ משתנה מאשה לאשה, והרבה פעמים אלה סימנים של לפני וסת שמפורשים כסימני הריון... כך שלא, אין משהו שהיתן לומר עליו שאם הרגשת אותו זה סימן להפריה.

תוך כמה זמן הביצית מופרית? עניין של שעות? ימים? תלוי מתי הביוץ. אני מבינה שאת לא מכירה את סימני הפוריות של הגוף שלך ולא קראת את הדף... ממליצה לך לקרוא.

והאם אנחנו יכולים להמשיך לקיים יחסי מין בימים הקרובים?
את רוצה להיכנס להריון או לא?
אם את רוצה להיכנס להריון, איזו סיבה יש לך להימנע מיחסי מין?
או שלא הבנתי את השאלה.

אם הופרתה ביצית וממשיכים לקיים יחסי מין סדירים מה קורה שם בחצוצרות וברחם?
בדיוק מה שקורה אם מתנזרים ממין. אין לזה שום השפעה.
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

אכן היה מדובר בימי הביוץ שלי והיו לחצים בבטן התחתונה. זה היה דימום חום עם חתיכת הפרשה קטנה שישבה על הפין של בעלי.
הדמם החום פסק כשקמתי ועשיתי פיפי.
אני נמצאת כרגע 11 ימים לפני הוסת שב"ה מקווה שלא אקבל ואגלה שהתעברתי :-) אמן ואמן
יש לי תאבון מפותח ביומיים האחרונים. אולי זה פסיכולוגי?..לא יודעת.
האם מותר לנסוע לחו"ל כשמנסים להרות? כלומר, מה קורה אם אני נוסעת עכשיו לחודש בהוד, סרילנקהו ותאילנד? מותר לי להתנהג כרגיל עד שבעזרת השם יתברך תגיע הבשורה הטובה?
תודה על המענה המהיר
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

מותר לי להתנהג כרגיל עד שבעזרת השם יתברך תגיע הבשורה הטובה?
בגדול כן. כדאי לשים לב לא לקחת תרופות שאסורות בהריון ולא לעבור צילומי הדמיה (רנטגן ושות'). אין בעיה לנסוע לחו"ל (במקומות שציינת הייתי נזהרת לא לחטוף זיהומים).

לגבי הדימום, הייתי הולכת לגניקולוג שיבדוק את צוואר הרחם. נשמע שזה קרה בעקבות יחסי המין, וזה מעורר קצת חשד. אמנם סביר שזה היה דימום של ביוץ, אבל מכיוון שבעיה בצוואר הרחם שגורמת לדימום קשורה לפעמים לסרטן, לא כדאי להזניח. עדיף לשלול ולהיות בטוחים.
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

וואו. עכשיו הלחצת אותי
איך הוא יבדוק את צוואר הרחם? עשתי בדיקת פאפ לפני כשנה וחצי, שנתיים.
אם יכניס לי את המכשיר הזה שלו זה בסדר? מפחיד
שלא נדע
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”