בטיחות במיטה משפחתית

סיג_סיג*
הצטרפות: 08 מרץ 2004, 10:40
דף אישי: הדף האישי של סיג_סיג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי סיג_סיג* »

תודה yes, אלישע כבר מתחיל ללמוד בדרך הכואבת שלא כדאי לו ליפול מהמיטה...
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אצלנו המיטה צמודה לקיר ואור ישן בחלק הקרוב לקיר. כשאנחנו לא במיטה והוא כן אנחנו חוסמים את הצד השני בשמיכה. עד עכשיו זה עבד.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אנחנו פשוט העפנו את המיטה. חבל שסתם יפלו (וילמדו בדרך הקשה). לתינוק די קל לטפס מעל שמיכה אם הוא יודע לזחול (ואם הוא לא מתעורר בבכי, אז זה גם בשקט, ולא יודעים שהוא בכלל ער). אחרי שעברנו למזרון, הבת שלנו גם התחילה לזחול מתוך שינה (במצב של חצי ערות), אז גם אם הייתה יודעת להיזהר, מתוך שינה היא לא יכולה לדעת איפה קצה המיטה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אחד הדברים הראשונים שאני מלמדת את התינוקות שלי זה לרדת מהמיטה בבטיחות, ברגע שהם יודעים לזחול.
נכון שהיו גם נפילות, ועד שאני בטוחה שהם יודעים את העבודה, אני מרפדת בשמיכות או כריות. אני מלמדת אותם להסתובב, להוריד את הרגליים ולהתגלש בזהירות עד הרצפה.
המיטה שלנו גדולה (King Size) ומוצמדת לקיר בשני צדדיה. כשהם קטנים אני גם מגינה מפני התהפכות עם הכריתי. כשמגיע הזמן המתאים, אני מלמדת אותם לרדת מהמיטה ומלווה אותם גם בעליה וירידה במדרגות עד שהם ספצים בעניין.
משושים*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2004, 09:34

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי משושים* »

תגידו, מה עם עלילות הזועה על ילדים שהוריהם התהפכו עליהם למות?
}}
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

תגידו, מה עם עלילות הזועה על ילדים שהוריהם התהפכו עליהם למות?
נכתב על זה הרבה. לא זוכרת באיזה דפים. נסי אולי בטיחות במיטה משפחתית וכדומה.

שורה תחתונה:
א. רצח תינוקות שהוסווה כתאונה.
(היה נפוץ מאוד באירופה, וכדי לעצור את רצח התינוקות בלי להוקיע את ההורים על רצח התחילו כוהני הדת הנוצרים והיהודים במסע תעמולה נגד המיטה המשפחתית).

ב. עלול לקרות במקרים של הורה שיכור מאוד או מסומם, או תחת השפעה כבדה של תרופות מסממות.
(היה נפוץ בקרב הילידים באוסטרליה או בניו זילנד, בסוף המאה העשרים, שהנוהג אצלם היה לישון עם התינוקות - אבל הם גם נטו להשתכר ולקחת סמים, והתוצאה של הצירוף היתה הרבה תינוקות מתים, עד שהממשלה יצאה במסע פרסום שהמסר שלו היה משהו כמו: הורים, כשאתם שותים אלכוהול או לוקחים סמים - תעבירו את התינוק לעריסה (שימו לב: אין הטפה, אין חינוך, רק המלצות בטיחות). מסע הפרסום הזה עבד.

ג. עלול לקרות במקרה של הורה מאוד מאוד שמן (כמו בארה"ב, הורה שמשקלו 200-300 ק"ג), ואני לא זוכרת מה היה הגורם הנוסף במקרה כזה.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי דנה_ה* »

אדם שמשקלו 300 ק"ג עלול למחוץ גם את בן זוגו, לא? למה להיטפל סתם ללינה המשפחתית?
(-;
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

עלול למחוץ גם את בן זוגו,
אבל בן הזוג מן הסתם יתעורר ויציל את עצמו. תינוק קצת יותר חסר אונים.
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

כשהיינו זוג לבד היתה לנו שמיכה משותפת. אבל מאז שהתחילו "להגיע" הילדים, עברנו לשמיכות ניפרדות . פשוט יותר נוח ופרקטי.לעיתים היונקת התורנית מצטרפת לשמיכה שלי לזמן היניקה. אבל בזה זה מסתכם.
מבחינתי זה עינייין של נוחות .גם ככה יש הפרעות בלילה, אז שלפחות השמיכה לא תיהיה "אישו".
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

לאמא שמיכה, לאבא שמיכה, ולקטנה- עם אמא, אבל בד"כ היא מעיפה את השמיכה בבעיטות וישנה בלי. אז מלבישים כך שלא תזדקק לשמיכה.
יוליה*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 01:15

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יוליה* »

אנחנו ישנים ביחד כבר 4 חודשים( מאז שנולדה), חיברנו למיטה הזוגית מיטה קטנה שבנינו במיוחד ופתוחה לכיווננו וכולם מאושרים, אבל, הקטנטונת גדלה וצריך להגדיל גם את המיטה,
כרגע מזרונים על הרצפה לא מתאימים לנו ואנחנו יותר בכיוון של הוספת מיטת יחיד למיטה שלנו.
אנחנו מתלבטים מאד בנושא הסורגים, בקרוב מאד היא תתחיל להיות ניידת ואחרי זה לעמוד וכאלו,
למישהו יש רעיון איך "מסרגים" מיטת יחיד ב-3 כיוונים כך שגם יהיה בטוח (לילדה מתגלגלת ועומדת) וגם פרקטי (למשל שיהיה אפשר להכניס את התינוקת שנרדמה במקום אחר ישר למיטה בלי לעשות סלאלומים), (מקווה שאני ברורה...),
רעיונות יתקבלו בברכה
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שני צדדים יכולים להיות לקיר, צד אחד למיטה הזוגית. נשאר צד אחד. אפשר להשתמש במעקה (הילדים לומדים מהר לא לעשות תרגילים במקום שאי אפשר, והמעקה נועד בעיקר למנוע נפילה אקראית) או לחבר לוח גבוה שיוצר מעקה.
אם מעבירים ממקום אחר, אפשר בשלב ראשון לשים על המיטה הזוגית, ורק אח"כ להעביר (או לא).
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

וחשוב מאד לוודא שאין רווח בין המיטות.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כששמעתי על אנשים שישנים במיטה אחת עם התינוקות שלהם, זה הטריד אותי כי החינוך הרפואי מלמד שהסכנה בכך גדולה.
שרון, הפיסקה הזו שלך מטרידה אותי... מה עם הממצאים שמראים פחות סימני סטרס אצל תינוקות שישנים עם ההורים? מה עם הממצאים שתינוקות שישנים עם אמא, יונקים יותר? ההשערה ששינה לא משותפת מעלה סיכוי למוות בעריסה? ויש לא מעט סכנות בשינה נפרדת, בעיניי.

הרשאה גורפת 0-:

רוב האנשים עושים את זה מתוך עצלות לקום ולא מתוך אחריות ולמידת העניין.
עצלות מבורכת (-: אני מזכירה שהורים טריים לא סתם עייפים ועצלנים, אלא מותשים, גמורים, סחוטים? הבת שלי כמעט עפה לי מהידיים בלילה הראשון שלה, כי כשהרמתי אותה מתוך עגלת הפלסטיק בבית היולדות, שכחתי שלעגלה יש גלגלים. אם יש משהו שיקל על העייפות הזו, שימנע עוד כמה נהגים שיירדמו על ההגה - רבאק, צריך רק כמה סרטוני פרסומת/הדרכה בטלוויזיה, ואנחנו די מסודרים (-: ואגב - אחוז ניכר ביותר של ההורים ישן כבר עם התינוקות, בלי לחכות להרשאה, רבים מהם אכן מתוך כניעה - זה המצב והוא לא ישתנה. ואת יודעת מה - אני שמחה בשביל התינוקות שלהם. אם אני יכולה לתת להם גם הרגשה טובה על זה, וכלים פשוטים למנוע תאונות - אני אלך על האופציה הזו.
בטיחות במיטה משפחתית. כמו שמחנכים לבטיחות ברכב (הממ... (-; ), או להכנה נכונה של תמ"ל 0-:
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

למרות הסטייה מנושא הדף
בכל זאת מתחשק לי לצטט כאן את יועצת ההנקה שהדריכה אותי לפני ההריון:
רק אמא מסוממת קשה או רוויית אלכוהול - תחנוק את התינוק שלה תוך כדי שינה.

רק השבוע הגיע אליי תינוק בן 4-5 חודשים שנפל על הרצפה ממיטת הוריו. האמא הנבוכה לא ידעה לומר לי איזה איבר הקדים את הנפילה (הראש? הגב? גפיים?) והודתה שישנה ולא חשה שהתגלגל לקצה המיטה. היא התעוררה רק כשבכה.
כמה תינוקות נפלו כשההורים היו ערים? ובכל זאת לא ראו את זה קורה?

היה עדיף שההממסד הרפואי יתמקד בהסברה איך למנוע שתינוקות יפלו מהמיטה במקום סתם להפחיד.
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

במקום סתם להפחיד
אני יכולה להעריך, מתוך זכרון של תורנויות המיון שלי, שנפילה ממיטת ההורים היא עניין של מספר פניות למיון בכל שבוע.
הסיבה הכי נפוצה לנפילת תינוקות שבעטיה פונים למיון היתה זו. יש גם את אלה שנופלים מהשידה. שזה הרבה יותר גרוע בעיני (ולכל חבריי המלצתי לא להשתמש בשידה להחתלה. עדיפה נפילה ממיטת ההורים מאשר מגובה של שידה). אבל עדיין, הורים היו מגיעים עם תינוק, וכששואלים אותם מאיזה גובה נפל היו אומרים לרוב כ-60 ס"מ. "אה", היה אומר תורן המיון, "מהמיטה שלכם?". והתשובה לרוב היתה חיובית.

יכול להיות שפשוט עדיף לישון על מזרנים שמונחים על הרצפה.
יכול להיות גם, שיש מקום להדרכה לשינה בטוחה עם הילד במיטה. אני רק מציינת שבעיני החינוך הרפואי הקונבנציונלי (שממנו ינקתי ;-)) השינה עם ההורים מסוכנת. יכול להיות שזה שגוי, אבל המחקרים המראים אחרת אינם זוכים לתהודה. האם זו עוד קונספירציה של הממסד הרפואי שמתוגמל ע"י החברות לייצור רהיטי תינוקות? אין לי מושג.

לגבי רק אמא מסוממת קשה או רוויית אלכוהול - תחנוק את התינוק שלה תוך כדי שינה.
אני רק יכולה לצטט את עדי:
אני מזכירה שהורים טריים לא סתם עייפים ועצלנים, אלא מותשים, גמורים, סחוטים?
כמה מהם יירדמו מבלי משים בתנוחה מסוכנת?

(ואגב, עדי, לא היתה כוונתי שהורים לתינוקות קטנים הם עצלים. ברור לי שהם סחוטים מעייפות. גם אני הייתי בסרט הזה. אבל מבחינתי זה מחובר היכנשהו למשמעת עצמית. אם אתה חושב שעדיף שהילד יישן במיטה שלך - מה טוב. אבל אני מדברת על אלה שחושבים שעדיף שהילד יישן במיטה שלו, אבל אין להם כוח לקום ולשים אותו במיטה. כך הם הגיעו למצב של שינה משותפת שלא מתוך בחירה מושכלת, שלא מתוך הכרת הסכנות).

היה עדיף שההממסד הרפואי ואחרי זה אנשים לא מבינים למה כשמאשימים את הממסד הרפואי אני לוקחת את זה אישית...;-)

אם אוכל בהמשך היום, אחפש קישורים למאמרים רציניים שעוסקים בנושא (למרות שלפי הרעש שעולה מכיוון הבנות אני לא אזכה לזמן פנוי לזה...בכל זאת הן נמצאות בעדיפות יותר גבוהה משיטוטים באינטרנט...)
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

טוב, הנה מאמר list]שמתנגד לשינה משותפת uids[/po]=10520608
והנה list]עוד אחד uids[/po]=11860311 שמתייחס גם לעניין האלכוהול/סמים.
list]ועוד אחד uids[/po]=11581445 שלא כ"כ אהבתי כי מכליל כמה קטגוריות יחד ומזה מסיק מסקנות. יכול להיות שבמאמר עצמו היה יותר פירוט, אבל בתקציר זה לא הופיע.

list]עוד אחד uids[/po]=11872316 שלא לחלוטין ברור לי מה הוא מנסה לומר, אבל נראה לי שהוא דווקא בעד לינה משפחתית (ניסוח פתלתל שכזה)

list]זה uids[/po]=2063814 שולל שימוש במיטות מים ומצעים רכים, וממליץ שתינוקות יישנו במזרנים שמתאימים לתינוקות (יש כאלה קינג סייז? ;-))

list]עוד אחד שמתנגד uids[/po]=10224203

והנה list]מאמר uids[/po]=10911537 שמציין את המחקרים שנעשו לכאן ולכאן. טוען בסופו של דבר שיש שכיחות מוגברת במעט למוות של תינוקות בלינה משותפת, אך מציין שההנקה טובה יותר. במסקנות הוא ממליץ ליידע הורים באשר לסכנות ולאמצעי הזהירות שיש לנקוט.

זה list]מאמר יפה uids[/po]=9346985 שמנסה להוכיח ששינה עם האמא מפחיתה סיכון למוות בעריסה.

וכאן יש list]מאמר uids[/po]=9767502 שמספר על מקרי חנק בתינוקות שינקו במיטה עם אמא, וממליץ שהנקה תיעשה בתנוחה שמונעת את הרדמות האם או בנוכחות עוד אדם מבוגר.

זה מאמר שמדבר על list]הפרעות שינה בילדים שישנים עם הוריהם uids[/po]=14767353 ומסקנתו היא שהפרעות השינה הן הגורם לשינה משותפת ולא התוצא שלה.

עוד מאמר list]שמסכם סכנות למוות בעריסה uids[/po]=7576879 וכולל שינה משותפת בתוכו.

זהו, נמאס לי לחפש. יש עוד דברים שצריך לעשות היום...
היו עוד הרבה מאמרים שלא היו להם תקצירים ולכן לא צירפתי.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

היא לא עשתה את זה מתוך בחירה.
משהו במילה בחירה מצלצל לי חזק מדי. יש המון דברים שאני לא בוחרת לעשות, לפחות לא במודע, ופעמים רבות זה סימן בעיני שזו הבחירה המתבקשת או ה'טבעית' (לא הצלחתי לחשוב על משהו מתאים יותר...:-)). לא בכל פעולה בחיי אני עורכת רשימת pros & cons, משווה אופציות, בוחנת תוצאות פוטנציאליות ורק ואז מבצעת. יש פעולות שפשוט מתבקשות. ככה. בלי הרבה 'מחשבה'. אולי עם הרבה רגש.

הנה למשל - כשבכורי נולד השכבנו אותו בסמוך אלינו ב-co-sleeper (עריסה/לול המתחבר למיטת ההורים, כמעין הרחבה שלה), ולמרות הסמיכות (פחות מהושטת יד) הוא הרגיש לי כנמצא קילומטרים רבים ממני. הסתובבתי במיטה בחוסר מנוחה, בטוחה שהוא קופא מקור בלילה הבוסטוני הקר (החימום המרכזי פעל נון סטופ, והטמפרטורה ייציבה על 24 מעלות..), שהוא בודד בעוד שאנחנו, האיש אני, כאן ביחד, שהוא לא נושם יותר. מה לא...
אז אספתי אותו אלי. בהושטת היד הכי טבעית שהיתה לי. ומאז אותו לילה ראשון בבית, הוא ישן איתנו. לפני קצת פחות משנה גם הצטרף לחגיגה אחיו הקטן.

אז בחרתי? אולי, בערך כמו שאני 'בוחרת' היום לחבק את בני כשהוא בוכה.
עדי_יותם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יכול להיות שזה שגוי, אבל המחקרים המראים אחרת אינם זוכים לתהודה. האם זו עוד קונספירציה של הממסד הרפואי שמתוגמל ע"י החברות לייצור רהיטי תינוקות? אין לי מושג.
אני לא חושבת שיש כאן קונספירציה. להערכתי אלה תפיסות תרבותיות מושרשות, שקל להאמין להן כי אם נטיל בהן ספק נצטרך להטיל ספק בעוד אמירות מקובלות, כמו "ילדים זקוקים לעצמאות מגיל צעיר", "הורים צריכים פרטיות וזמן לבד". לא שיש לי בעיה עם האמירות האלה - יש לי בעיה גדולה עם הדרך שבה בוחרים לממש אותן. אני מאוד ממליצה, אגב, לך ולכולם, לקרוא את Our Babies, Ourselves של מרדית סמול, שמראה, בענייניות ובלי שיפוט, איך מגדלים ילדים בחברות שונות, ובעיקר למה מגדלים אותם בדרכים אלה. גם את המחקרים שמראים על סכנה צריך לקרוא בעיניים ביקורתיות, וגם להשוות לחלופה. ילדים נפגעו בנפילה ממיטת ההורים? מסכימה, זה לא צריך לקרות. אפשר, כמו שאמרת, לישון על מזרנים - אבל בחיי שאפשר להימנע מנפילות גם במיטות גבוהות. ורוב הנפילות, תקני אותי אם אני טועה, קורות כשההורים ערים, לא בזמן השינה המשותפת. וכמה ילדים נפגעים משינה שלא במיטת ההורים? מוות בעריסה, חנק מצעצועים/שמיכות/הקאה, פגיעות מיניות ואחרות מצד בני משפחה אחרים, נפילה של ילד שכבר גבוה מדי למיטה, הסתבכות בסורגים, ואפילו (נדיר אבל קרה) חטיפות? מה עם נזקים נפשיים וגופניים לילדים שמושארים במיטות האלה בסדרות חינוך, לבכות במשך שעות?

כמה מהם יירדמו מבלי משים בתנוחה מסוכנת?
אני לא בטוחה למה את קוראת "תנוחה מסוכנת". הרבה יותר קל להגיע למצב מסוכן, לדעתי, אם לא נוהגים בשינה משותפת מתוכננת. נניח, להניק או להאכיל בישיבה ולהירדם, בפרט אם זה על כיסא/ספה לצד מיטת התינוק ולא במיטה. כשמשכיבים את התינוק לישון במיטת ההורים, והולכים לישון לצדו - מודעים לחלוטין לנוכחותו (אני תמיד שואלת אמא שמודאגת מכך שתתהפך על התינוק, מתי בפעם האחרונה היא עצמה נפלה מן המיטה. כמו שאנו יודעים את גבולות המיטה גם בשנתנו, ההורה הסביר גם יודע איפה התינוק).

ואחרי זה אנשים לא מבינים למה כשמאשימים את הממסד הרפואי אני לוקחת את זה אישית...
זה מפני שאת כתבת החינוך הרפואי מלמד שהסכנה בכך גדולה...

אבל מבחינתי זה מחובר היכנשהו למשמעת עצמית
מתוך שלא לשמה, בא לשמה... האמת שלא ממש אכפת לי המניע, יותר אכפת לי התוצאה. ואם אני מניקה מתוך עצלות, לא מתוך מחשבה או הכרה של הסכנות אחרת? משמעת עצמית היא לא הצד החזק שלי, מודה ומתוודה (-: מה שכן, אם אותו הורה לא סתם נכנע, אלא באמת ובתמים שיש נזק וסכנה בשינה משותפת ואז ישן כך מתוך עצלות - זה בעייתי גם בעיניי.
עדי_יותם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

המסך היה פתוח הרבה זמן עד שסיימתי לכתוב את ההודעה... הולכת לקרוא את מה שכתבתן, במסגרת מגבלות הזמן...
עדי_יותם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

שרון, רפרפתי במהירות (חייבת לעשות עוד כמה דברים היום...). אולי זה הניסוח הקצרני, אבל בכמה מחקרים ההטיות התרבותיות פשוט זועקות.
לדוגמה: RESULTS: Three of a total of 28 cases of unexpected infant death were identified where accidental asphyxia associated with breast feeding-related cosleeping was considered a likely cause of death. Maternal fatigue was a factor in each of the three cases. There were nine SIDS cases and 16 other cases which included non-accidental injury, accidental asphyxia, congenital cardiovascular disease and sepsis. CONCLUSIONS: Accidental asphyxia is a rare but possible outcome if mothers fall asleep in bed with their infants while breast feeding
מתוך 28 מקרים של מוות בעריסה, 3 נחנקו בהנקה. כתוב שעייפות האם היתה פקטור בעניין. האם נבדק אם האמהות היו בעלות משקל יתר, תחת השפעת תרופות או סמים? האם נשלל חשד לפלילים? כתבו שהתינוקות נבדקו - לא שהאמהות. מה לגבי 25 המקרים האחרים? האם בדקו כמה מתוכם ינקו? כמה מתוכם ישנו עם הוריהם? לא. ומה מסקנת המחקר? לידע אמהות מניקות על הסכנה.
או אחר (שמתייחס גם לעניין האלכוהול/סמים, אאל"ט): 58 מקרי מוות, 27 מתוכם בשינה משותפת; שבעה מתוכם תועדה intoxication, עוד 11- SIDS. נשארו תשעה מקרים. האם שם נשלל סמים/אלכוהול? לא כתוב. תשעה מקרים, מול עוד 21 שלא בשינה משותפת. מה עם ניתוח של ה-21 האלה? האם יש הבדל משמעותי בין 21 ל-27 מקרים, במדגם קטן שכזה? לא.
על הראשון (אני חושבת, פתחתי כמה חלונות יחד ומתעצלת לחזור ולבדוק קישורים והתאמות), שעשה הרבה רעש, קראתי טונות של ביקורות בזמנו. גם נערך ע"י גוף שנותן תקנים למיטות תינוקות, גם על סמך תיעוד משטרתי שנסמך על עדויות הורים, ללא בדיקה רפואית ברוב המקרים, ועוד. יש אליו התייחסות ב-מחקרים על לינה משפחתית - דף מומלץ.
זה שלא אהבת - מצטרפת. אבל מדגישה מתוכו: מתוך 40 תינוקות שישנו עם הורה ומתו, רק אחד ישן על גבו עם הורה שלא משתמש בסמים ולא במיטת מים. והשורה האחרונה בתקציר: In the absence of other risk factors, SIDS deaths associated with parental bed sharing were rare.
וזה (עוד אחד שמתנגד, נדמה לי) השיא: RESULTS: The most frequent causes of suffocation were 1) wedging between a bed or mattress and a wall and 2) oronasal obstruction by plastic bag
הסיבה הנפוצה ביותר לחנק היתה 1. רווח בין המיטה או המזרון לקיר, ו-2. חנק משקית ניילון. ומה המסקנה? Bed-sharing and use of adult beds for infants should be discouraged. הרי ממליצים להשתמש רק במיטות תינוק עם תו תקן ומסבירים, כך וכך רווח בין הסורגים, בלי מקומות שתינוק יכול לדחוף אליהם אצבע, וכו'. לא יותר הגיוני לומר, אל תאפשרו רווח בין המיטה/מזרון לקיר, ואל תחזיקו שקיות ניילון במיטה (מי מחזיק? ומי שמספיק אידיוט להחזיק שקית ניילון במיטתו, אפשר לסמוך עליו שלא ישים אחת כזו במיטת תינוק? לא עדיף שאידיוט כזה יישן לפחות בקירבה לתינוק, שישמע אותו נחנק?...
ב-מחקרים על לינה משפחתית המלצתי בזמנו על מאמר נהדר (בעיניי) של ג'יימס מק'קנה, ואמליץ עליו כאן שוב... אשמח לשמוע את דעתך עליו כשיהיה לך זמן, אם יעניין אותך לקרוא אותו - הוא ארוך....
ועוד משהו שאני תמיד אומרת - אם בשביל המוח הזערורי של עכברים, חולדות, חתולים, אם בשביל שאר היונקים בטבע, אינטליגנטיים יותר או פחות, השינה המשותפת בטוחה, טובה, ומומלצת - היא כזו גם בשבילי.
ענת_שן_לוי*

בטיחות במיטה משפחתית

_אני מזכירה שהורים טריים לא סתם עייפים ועצלנים, אלא מותשים, גמורים, סחוטים?
כמה מהם יירדמו מבלי משים בתנוחה מסוכנת?_
טוב כבר כתבו, אבל לחיזוק ולהדגשה: הסיכוי למעוך את התינוק הוא כמו הסיכוי שאמא מותשת תיפול מהמיטה אחרי שהיא נרדמת. יש לנו חוש התמצאות גם בשינה, לא על שכן לאמא לגבי תינוקה.
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

אחרי ביקור אצל חמיי, קפצתי לראות מה הלך כאן בזמן שנעדרתי. לא ממש הופתעתי ;-)
טוב, נו...
ידעתי מראש למה אני נכנסת.
הרי פתחתי ואמרתי : תהיתי אם לקפוץ למים הסוערים, אבל יאללה...

הטיעון שלגדל ילדים זה מסוכן ממש לא מקובל עליי. זה מזכיר לי את הויכוחים העקרים עם יונת ורועי בדף על הבטיחות בנסיעה. לא מעניין אותי שיש סיכונים נוספים. אם את אחד מהם אני יכולה למנוע - אני אנסה למנוע, ואף אם כל האחרים עומדים בעינם.

אני מסכימה שחלק מהמאמרים היו מעוותים, או לפחות הצטיירו ככאלה מקריאת התקציר. יכול להיות שלו הייתי קוראת את המאמר השלם הייתי חושבת אחרת. המשפטים שנתת לדוגמה, עדי, היו בדיוק אלה שצרמו גם לי. ניסתי בהבאת המאמרים לא להביע דיעה לגבי רובם (חוץ מאלה שממש צרמו לי), אבל אני גם ממש לא מכירה את ההיסטוריה שלהם ואת ההתנגדויות שקמו להם. היו הרבה תגובות למאמרים שלא יכולתי לקרוא משום שלא היתה גישה אליהם באינטרנט.

ובהמשך לאימייל שלך - זה בסדר. התרגלתי להיות כאן על משקל הטרול טוב הלב שתמיד מצליח לערער את שלוות כולם ;-)
אני כבר ממש לא נפגעת מויכוחים בסגנון שהולך פה. אם כי עדיין בעסה (איך מאייתים את המילה המוזרה הזאת? לא נראה לי נכון בשום איות) להיות במיעוט.

מקפית, לגבי יש פעולות שפשוט מתבקשות. ככה. בלי הרבה 'מחשבה'.
אני התכוונתי לאותם אנשים שלא חושבים שלינה משותפת היא דבר טוב (כמו גיסתי למשל) אבל נכנעים לעניין. אני משוכנעת שאנשים כאלה אינם קשובים לתינוק שלהם במידה מספקת בכדי לא לגרום לו נזק בזמן השינה. לא כל האנשים הם אותו הדבר, וכמו בויכוחים אחרים, אני חושבת שאי אפשר להסיק מהתנהגות אנשי באופן לגבי התנהגות שאר האוכלוסיה.

אני עדיין חושבת שלגביי באופן אישי, לינה משפחתית לא מתאימה.

אחרי שהות כאן באתר הפכתי להיות יותר סובלנית לאנשים שנוהגים בניגוד גמור לכל מה שלמדתי. (וגם לכאלה שמיניקות עד שהילד מתגייס ;-))

גם זה משהו, לא?
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

אשמח לשמוע את דעתך עליו כשיהיה לך זמן,
כן. פתחתי אותו ורק ראיתי את האורך...
אני באמת חייבת לקרוא אותו מתישהו. אני אוסיף אותו לרשימה של ה- must do...
מ_י_כ_ל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אינם קשובים לתינוק שלהם במידה מספקת בכדי לא לגרום לו נזק בזמן השינה
מצטערת, אני לא מצליחה להבין את הקשר בין שני חלקי המשפט. אפשר להיות לחלוטין לא קשוב לתינוק ובכל זאת לא לדרוס את העולל בלילה.

לאותם אנשים שלא חושבים שלינה משותפת היא דבר טוב
אני אומרת שוב - גם אני לא חשבתי ש'לינה משפחתית' היא דבר טוב. אני גם לא חשבתי שהיא דבר רע. למעשה, אני בכלל לא חשבתי (לא תזקפי זאת לרעת מי שילדה רק 3 ימים קודם לכן, נכון? :-)). המונחים 'לינה משפחתית' ו-'מיטה משפחתית' והדיון שהם מעוררים נתגלו לי רק כשהתחלתי לשוטט כאן, בבאופן, 3 שנים אחרי שהבכור נולד. אני, כל שעשיתי אז היה רק להושיט את היד ולאסוף את התינוק שלי אלי. זהו.

ועוד דבר - כבר פגשתי יותר מאמא אחת שמחזיקות כלפי חוץ ברטוריקה החברתית המתבקשת ש'זה לא טוב לישון עם ההורים', אבל בפרטיות ביתן נוהגות לישון עם ילדיהן. הן עדין לא בטוחות שזה הדבר ה'טוב' או ה'נכון' לעשותו, אך מקיימות אותו בפועל. לי זה תמיד הזכיר את האמהות שהלכו אחר נטיות ליבן למרות שספוק לא אישר...
כנראה שהנטייה האנושית שלנו חזקה לעיתים מן ההתניה החברתית.

את מכירה משפחה שלא חוותה משחקי נדידה ליליים? מנין נולד הצורך של ילדנו לישון בקרבתנו? או מה שיותר מטריד (אותי..) - מתי נעלם הצורך הזה אצל ההורים?
מ_י_כ_ל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אגב, יש הבדל גדול בין לטעון אני עדיין חושבת שלגביי באופן אישי, לינה משפחתית לא מתאימה. (שאני לחלוטין יכולה להבין ולקבל), לבין לטעון שמדעית/מחקרית לינה משפחתית היא דבר שלילי.
הראשון, מסביר מדוע הדבר אינו מתאים למאן דהו סוביקטיבית. האחרון, מנסה לקבוע טענה אוביקטיבית שתהא נכונה לגבי הכלל (ופעמים רבות מידי, כדי לתרץ את הראשון...).
מ_י_כ_ל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

ופעמים רבות מידי, כדי לתרץ את הראשון...
ממהרת להבהיר שלא כוונתי אליך!

<חושדת שמכירה איך עובד מח פולני מיני קהילתי...;-)>
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

לבין לטעון שמדעית/מחקרית לינה משפחתית היא דבר שלילי.
על זה חונכתי.
תני לי זמן.
אולי אדבר אחרת בעוד שנה שנתיים.
ואולי כשיהיה לי (הלוואי) עוד ילד...
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

ואמשיך לקוות שאת זוכרת
זה בסדר.
כבר עברתי איזה ויכוח אחד או שניים כאן ;-)
אני כבר לא כ"כ מתרגשת מזה...
שמיכת_טלאים*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 14:42

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שמיכת_טלאים* »

נקודה למחשבה - מה שמכונה היום בנוסח ה-PC המגוהץ SIDS (תסמונת מוות פתאומי בתינוקות) נקרא עד לפני זמן לא רב "מות עריסה", ובאנגלית crib death. לא "מות תינוק במיטת ההורים." לא "תינוק שנחנק כשישן עם אימא שלו."
האם זו עוד קונספירציה של הממסד הרפואי שמתוגמל ע"י החברות לייצור רהיטי תינוקות?
לא של הממסד הרפואי, אבל בהחלט יש קשר לא בריא להתאגדות יצרני מוצרי תינוקות באמריקה (Juvenile Product Manufacturers' Association) - ה-JPMA, ש הפנייה שלהם ל-CPSC היתה הכוח המניע מאחורי אותו מחקר של נקמורה, שמצא סיכון בלינה משותפת. את ההפניה למכתב מצאתי ב אתר שלהם. אולי לא קונספירציה - אבל טעם לפגם יש פה, ועוד איך. ואם אני לא טועה, מקקנה, או סירס או ויסינג'ר התייחסו לזה.
ולמען הסדר הטוב - בדרך כלל אני נמנית עם המצדדים ברפואה, כולל חיסונים ועוד דברים מוקצים אחרים :-)
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי סמדר_נ* »

בני בכורי צפוי להיוולד בעוד חמישה חודשים בערך (קצת יותר, טפו טפו טפו וכל זה). מעבר לכל ההתלהבות שלי מלינה משפחתית אחרי קריאה כאן באתר, זו תהיה המציאות אצלנו פשוט משום שבדירה אנו גרים כרגע -- מעונות סטודנטים לזוגות נשואים -- אין כל אפשרות אחרת (אני שמחה על כך שזה לפחות יהיה דבר שלא איאלץ להתווכח עליו עם שום מיינסטרים שהוא. יהיה לי תירוץ מעולה. אמנם, סביר למדי שהייתי מיישמת לינה משפחתית גם בתנאי מגורים אחרים, אבל התנאים הנוכחיים פשוט הופכים זאת להכרח).
בעקבות הדיון כאן חשבתי על מה שקורה, נניח, במשפחות עניות. באלה שגרות תשע נפשות בחדר וחצי -- משהו שהיה אופייני למשפחות מסוימות של עולים חדשים לפני 10 שנים, כשהייתי בצבא. סביר שהן מיישמות לינה משפחתית מתוך סיבות אותן היית את, שרון, מגדירה כ לא מתוך בחירה.
אבל, גם במקרים כאלה, האם לא רצוי לתת לאותן משפחות הדרכה לגבי בטיחות במיטה משפחתית במקום לעסוק בהפחדה? הרי אין סיכוי שהם יעברו ללינה נפרדת, אלא אם כמה מבני הבית יקימו אוהל בחוץ. האם כל משפחה כזו נדונה לחנוק את תינוקה למוות, ואין בידה לעשות מאומה בנידון?
לקראת הלידה אכן תוחלף המיטה הגבוהה בחדרנו (שעקב מבנה מוזר במקצת אינה בטיחותית במיוחד גם למבוגרים בלי שום תינוק :-() במזרונים נמוכים שיוצמדו לקיר. אקרא שוב ביסודיות את כל כללי הבטיחות, באתר ובמקומות אחרים. ננסה יחד למצוא פתרונות לפרטיות שלנו -- מה שאני מנסה לומר, בעקבות עדי וענת, שמממסד רפואי אחראי -- גם אם ככלל אינו תומך בלינה משפחתית -- הייתי מצפה לתת הנחיות וטיפים גם במקרים האלה. הרבה יותר חשוב לי לדעת איך עושים את זה נכון, מאשר לשמוע "לא עושים" פסקני.
ענת_שן_לוי*

בטיחות במיטה משפחתית

_אגב, יש הבדל גדול בין לטעון אני עדיין חושבת שלגביי באופן אישי, לינה משפחתית לא מתאימה. (שאני לחלוטין יכולה להבין ולקבל), לבין לטעון שמדעית/מחקרית לינה משפחתית היא דבר שלילי.
הראשון, מסביר מדוע הדבר אינו מתאים למאן דהו סוביקטיבית. האחרון, מנסה לקבוע טענה אוביקטיבית שתהא נכונה לגבי הכלל (ופעמים רבות מידי, כדי לתרץ את הראשון...)._

בדיוק.

הממסד הרפואי באצטלה של "אובייקטיבי" הוא חלק ממערכת ממסדית שלמה שמאוד חשוב לה לשמר את עצמה ושכל התפתחות או חשיבה אישית ובלתי אמצעית מאיימת עליה, כמו איזה אגו ענק שפוחד מעבודת מודעות שתפרק את החומות שבנה בעמל רב. בעוד שנפילת החומות עשויה לייצר את הפתרונות היותר טובים.

> שן לוי בטוחה שהיא עלתה על משהו! אגו ענק - מסביר הכל, לא? <
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי נורית_מ* »

_אני מזכירה שהורים טריים לא סתם עייפים ועצלנים, אלא מותשים, גמורים, סחוטים?
כמה מהם יירדמו מבלי משים בתנוחה מסוכנת?_

אני הייתי מותשת, גמורה וסחוטה (לא רק בלילה, כל הזמן) עד שבמקרה גיליתי שאפשר לישון יחד בלילה.
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אין שום בעיה עם עייפות במיטה המשפחתית (מניין הרעיון הזה?).
עייפות היא עניין טבעי, ואינה משנה את מנגנוני השינה האנושיים באופן עקרוני.

יש בעיה עם הורה שנמצא תחת השפעת סמים או אלכוהול או תרופות שגורמות לתופעות דומות, כי החומרים ה(נרקוטיים? בכל אופן, הכימיקלים שבסמים האלה) "מכבים" את המודעות הנורמלית שיש לכל אדם בזמן השינה. אדם שישן תחת השפעה של חומרים כאלה, עלול ליפול מהמיטה בזמן השינה, או למעוך תינוק קטן בלי להתעורר ובלי להרגיש.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

נראה לי שהפתרון לבעית הבטיחות אצל הורים שישנים עם ילדיהם "כי ככה יצא" זה לספר להם על המונח "מיטה משפחתית" -- פשוט לתת לזה שם, ואז גם יהיה לזה מקום (מנטלי) ותהיה להורים האלה הצדקה (רגשית) להתאים את המיטה שלהם לשינה עם תינוק.

לגבי המחקרים (לא הצצתי בכולם): אלה שחתומים עליהם מכוני תקנים אמריקניים חשודים בגלל אינטרסים כספיים (תִקנון מיטות תינוקות); אלה שמסתמכים על תעודות פטירה חשודים כי אלה נתונים לא אמינים (ודיברנו על זה כבר פעם); אלה שמדברים על מוות בעריסה חשודים כי זו אינה תופעה אחת אלא שם כולל ל"שונות"; אלה שלא מביאים בחשבון גורמים סוציואקונמיים חשודים כי באופן כללי מי שעשיר בריא יותר ממי שעני, במיוחד במדינות שבהן אין שירותי בריאות טובים בחינם/זול. להמשיך?

לגבי החינוך הרפואי: נדמה לי שבשמת כתבה פעם על ההיסטוריה של האיסור על מיטה משפחתית. סיפור מרתק שלא בא לי לספר בעצמי... בשמת?

שרון, כתבת: מזכיר לי את הויכוחים העקרים עם יונת ורועי בדף על הבטיחות בנסיעה. לא מעניין אותי שיש סיכונים נוספים. אם את אחד מהם אני יכולה למנוע - אני אנסה למנוע
אז יותר לא תסעי עם הילדים לחופשות? כי זה סיכון שאת יכולה להמנע ממנו, את יודעת.
(לא שאני מנסה לגרום לך לרגשי אשמה על חופשות, להפך: צאי ותהני. אבל שימי לב שאת לא באמת נוהגת לפי העקרון שהצהרת עליו כאן של המנעות מסיכונים.)
שרון_ג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

יונת, לא בא לי שוב להתחיל את הויכוח, אבל נראה לי שהכל זה עניין של מחיר. המחיר של להשאר בדל"ת אמותיי ולא לצאת מהבית הוא גדול מדיי מכדי שאוכל לעמוד בו.
סמדר_נ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי סמדר_נ* »

Cases were excluded if there was any significant medical history or evidence of trauma or abuse.
לא היה לי כוח לקרוא את כל המאמרים, אבל במשפט הזה, מתוך המאמר השני שהבאת, שרון, יש משהו שאני לא מבינה. לפי הכתוב, המקרים שנכללו מראש במחקר היו כאלה שהיתה להם סיבה רפואית ברורה (אלא אם לא הבנתי מה זה medical history), או כאלה שבהם היה ידוע על טראומה או התעללות. מה הקשר בין אלה לשינה משותפת? הרי אלה המקרים שסביר שהיו קורים גם בשינה נפרדת.
תסבירו לי מה לא הבנתי...
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

המקרים הללו לא נכללו במחקר.
סמדר_נ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אוי, ואני כל הזמן קוראת excluded כ included. שוין.
>זה השלב שבו מתחילים להשתמש בתירוצים על הריון/לידה/אחרי לידה, כהצעת בשמת?<
לימפופו*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 13:26

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי לימפופו* »

זה השלב שבו מתחילים להשתמש בתירוצים על הריון/לידה/אחרי לידה, כהצעת בשמת?<
ב-ד-י-ו-ק !
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

נראה לי שהכל זה עניין של מחיר.
אכן.
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביטל_צ* »

למישהו יש רעיון איך "מסרגים" מיטת יחיד ב-3 כיוונים כך שגם יהיה בטוח (לילדה מתגלגלת ועומדת) וגם פרקטי

יוליה, אם את עדיין פה...
אז בחנויות לתינוקות יש מיטות תינוק שמיועדות לשימוש גם כמיטת מעבר, כלומר בלי דופן אחת (זו הדופן היורדת)
אנחנו קנינו מיטה כזו והרכבנו אותה בלי הדופן
המיטה נמצאת בפינת החדר והמיטה הזוגית צמודה אליה
כך יש מיטה משפחתית בטיחותית לנו ולתינוקת שלנו

אם היא ישנה לבד במיטה אנחנו שמים כריות מסביבה
ושמתי לב שכאשר היא מתעוררת היא קוראת לנו ומחכה שנבוא, למרות שהיא יודעת יפה מאוד לזחול ויכולה כמו כלום לטפס על הכריות
רק כשאנחנו באים היא מתחילה לזחול
אם_הבנים_שמחה*
הצטרפות: 11 מאי 2004, 23:14
דף אישי: הדף האישי של אם_הבנים_שמחה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אם_הבנים_שמחה* »

למרות שהיא יודעת יפה מאוד לזחול ויכולה כמו כלום לטפס על הכריות
אצלנו הכריות הן כדי למנוע נפילה ולא כדי למנוע החלצות.
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביטל_צ* »

אצלנו הכריות הן כדי למנוע נפילה ולא כדי למנוע החלצות.

איך זה מונע נפילה ולא החלצות ? את מתכוונת לבלימת תנועות מתוך שינה ?

לא איכפת לי שהיא תלמד להחלץ מהמיטה בעצמה, להפך, אני אשמח
אבל אני חושבת שגיל 9 חודשים זה קצת מוקדם בשביל זה, לא ?

מאיזה גיל תינוקות/פעוטות יודעים (יכולים ללמוד) לרדת מהמיטה לבד ?
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי נעמה* »

היום התינוק שלנו נפל מהמיטה, למיטה יש שני שלבים (נפילה כפולה), אין לי אייך להסביר אייך אני מרגישה........, שמתי כרית ואיכשהוא הוא עקף אותה. יש לכם מושג אם צריך לקחת אותו לרופא? (למרות שהוא רגוע?(
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אם הוא רגוע ולא הקיא בשעתיים הראשונות,סביר להניח שהכל בסדר.
רצוי גם לבדוק אם אין נפיחות במקום המכה. נפיחות יכולה להיות סתם נפיחות, או משהו יותר רציני.
לי נפלו שני תינוקות ממקום יותר גבוה ועבר בשלום. מיטה זה לא כל כך גבוה.
אנחנו הלכנו אז לחדר מיון. זה היה סיוט, אבל עוד הפקידים בכניסה אמרו לנו שתינוקות קטנים הם כל כך רכים שבדרך כלל לא קורה להם כלום מנפילות שכאלה...
תרגישו טוב.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

לינק
מכירים את המוצר הזה?
כדאי לתינוקות קטנטנים לדעתכם?
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

לא הבנתי למה זה מיועד.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מאיזה גיל תינוקות/פעוטות יודעים (יכולים ללמוד) לרדת מהמיטה לבד ?
אצלנו מהגיל בו הם זוחלים על 6. אני משקיעה קצת בללמד לרדת ברוורס.
Seagull*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 07:17

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי Seagull* »

,Inbal, we have it ,In canada it is sold in Toys R Us ,maybe in israel also
we use it from age 0 to now , with huge... 3 months old.
Good :baby is secure, pass nervous husbands.
probelm : our version (a little bit diffrent) don't alow to breast feed so i keep putting my baby in and out the nest.
bottom line - recomanded but i'm sure if worth the money, the 3 sided bed may be better "investment.
sorry for the weird english alingment...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

הנה תמונה ברורה (אמורים לשים את זה על המיטה):
http://www.babystyle.com/images/product/[po]13114 MID l[/po].jpg
תבשיל_קדרה*

בטיחות במיטה משפחתית

נרהא לי שלא ניתן להיניק עם זה (וגם לא לשכב ליד התינוק ולתת לו יד לשחק אתה, וגם לא לשכב פנים-אל פנים עם התינוק), ואז - מה הועילו חכמים בתקנתם?
אילו זה היה מצופה במשהו חסין-מים, אולי הייתי שמה את התינוק בזה הפוך, נגד פיפים של בלי חיתולים.
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

אבל בשביל מה זה נועד? אם זה מסיבות בטיחות, לא עדיף להנמיך את המיטה כולה או לשים מעקה רציני יותר למיטה הגדולה?
תבשיל_קדרה*

בטיחות במיטה משפחתית

אולי כדי שאבא לא ירמוס. אולי כדי שסבתא לא תחטוף התקף לב, אולי בשביל התחושה של "עריסת תינוק".
תבשיל_קדרה*

בטיחות במיטה משפחתית

אה, כלומר, אם את שואלת אותי - זה לא טוב (בשבילי). אבל אני יכולה להמציא לזה שימושים (-;
Seagull*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 07:17

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי Seagull* »

, This is for the first months only. not to choke the baby while you fall asleep breast-feeding him.plus the mattress is more firm then typical bed ,
go with and feel without" kind of thing.
you can still touch him and you don't have to get up or wake up when we wakes at nigth.
for us the daddy had vetto plain sleeping together, so it's the next best thing.
עוד_מעט_אמא*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:46

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עוד_מעט_אמא* »

הריון ראשון. מחר התאריך...
בין יתר ההתלבטויות: בן זוגי ואני ישנים על מזרוני יחיד צמודים על רצפת עץ. טוב לנו ונוח ומתכננים לצרף את הקטנה לישון ביננו. אני חוששת שהיא תחליק ביננו או שיהיה לי צפוף לחלוק איתה מזרון יחיד. האם הייתן ממליצות על מזרון/מיטה נוספת בשבילה, או שממילא היא תחלוק איתי את המזרון בשל ההנקה? האם הייתן ממליצות על לינה משותפת מן היום הראשון, או שכדאי לדאוג לסידור חליפי להתחלה?
תודה...
א_גרויסע_מויש*
הצטרפות: 08 פברואר 2004, 17:47

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי א_גרויסע_מויש* »

אנחנו ישנים על שני מזרונים מחוברים על הרצפה, אחד זוגי (לי ולגורה), ואחד יחיד (לאיש). זה מאד נוח ככה.
היא ישנה איתנו מההתחלה. כשהיא היתה ממש פיצפונת, שמתי מסביבה את הכריתי (כרית ארוכה בצורת פרסה), כשהפתח פונה אלי, כך שהיא היתה תחומה ופחות פחדתי שאולי אמעך אותה בטעות. מהר מאד הבנתי שזה פשוט בלתי אפשרי, ונרגעתי :-)

בהצלחה, ושיהיה במזל טוב! @}
עוד_מעט_אמא*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:46

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עוד_מעט_אמא* »

תודה תודה, איזה כיף שיש בכלל מקום כזה שאפשר להתיעץ...
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

תראו את המילים האחרונות 22]בכתבה 12[/po]
ים*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 14:06

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ים* »

וגם לעבור את הכביש במעבר חציה זה מסוכן. מצד שני, אני מכירה תינוקת שמתה ממוות בעריסה כשהכולם ישנו ביחד.
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

המילים האחרונות
איך דחפו ברגע האחרון את השקר הגס הזה!
ים - המחקר מראה חד משמעית שמוות בעריסה קורה בעיקר בעריסה, ושינה משותפת מקטינה את הסיכון לו באחוז גבוה.
עם זאת, אי אפשר למנוע לחלוטין מות תינוקות. תינוק בעל מום גנטי נדיר במערכת העצבים לא בהכרח יינצל, למרות המיטה המשפחתית.
ואסור לשכוח את כל המקרים של רצח תינוקות שמוסווים כ"מות עריסה" או כ"בטעות התגלגלתי על התינוק". או הורים מסוממים או שיכורים (קטלני בשילוב עם מיטה משפחתית).
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

עוגיה, למיטב ידיעתי זה דווקא הפוך: שינה עם ההורים מקטינה את הסיכוי למוות בעריסה. מצד שני, רוב המחקרים שקראתי בנושא הזה היו מפוקפקים למדי, כפי שכתבתי בדף מחקרים על לינה משפחתית.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אל_דנטה* »

בשמת, לא שחלילה אפשר להסיק מדברי משהו גורף או המלצה חלילה אבל כבר קרה מספר פעמים שהלכתי לישון שיכור במיטה המשפחתית ודווקא (!) משום שידעתי את מצבי לא זזתי כל הלילה (ובד"כ אני משנה תנוחות כל הזמן).
מי שאין לו רצונות לחסל את ילדיו פשוט לא יעשה זאת. גם אם הוא שיכור כחזיר :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

מישהו יודע איפה אפשר לקנות מגן מיטה נגד נפילות (לילדים) שיתאים למיטה שלנו?

ענו פה "שילב" ו"כתר".
אבל האם מדובר בתפלצת המכוערת הזו:
http://www.best4home.co.il/Product.asp? ... 2&Cat2ID=0

או שיש בנמצא מוצר מעט יותר אסתטי? שאלתי בסניף אחד של שילב ולא ידעו לומר לי.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_לוי »

או שיש בנמצא מוצר מעט יותר אסתטי?
יש, אבל לדעתי הוא לא מומלץ.
לפני שנה בדיוק קניתי בשילב מעקה "עדין" יותר, של 'כתר' אם אני לא טועה.
לא מוצאת קישור לתמונה שלו.
פלסטיק צבעוני (אדום, צהוב וכחול), בלי הרשת שרואים בתמונה ששמת, אלא עם שני פסים אופקיים ובינהם רווח.
הבעיה איתו היתה שהוא לא היה מספיק מסיבי ויציב, ובעיקר הרווח בין שני הפסים.
אחרי יומיים הורדתי אותו והזזתי את המיטה לקיר.
אחרי עוד קצת זמן גילינו שמזרונים על הרצפה זה הכי נוח.

התפלצת_ אמנם _מכוערת, אבל עושה רושם של מסיבית לעומת המוצר השני :-) .

<ולמרות שאני לא ממליצה, המעקה שלנו לא בשימוש ואת יכולה לקבל אותו>
טוליפ*
הצטרפות: 30 אפריל 2005, 18:46

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי טוליפ* »

בקשר למעקה למיטה הזוגית המשפחתית: עשיתי עם התינוקת השניה מה שעשיתי עם הראשונה, עבודת נגרות. מחברים לבסיס המיטה כמה "עמודים" מעץ (אפשר עם זוויות מתכת), ואל העמודים מחברים קורות (שקונים בהום סנטר או במקום אחר) לאורך המיטה. ארבע קורות הספיקו לי.
עשיתי את זה אחרי שחיפשתי בחנויות התינוקות וראיתי שזה לא תחום מפותח אצלם.
עכשיו היא כבר עומדת, מחזיקה במעקה, והשלב הבא יהיה עד כמה שזכור לי מהראשונה, לפתוח פתח בצד הרגליים של המיטה, כך שהיא תתחיל לרדת ברוורס. צריך לשים לב שהתינוק לא מנסה לטפס על המעקה, שהמעקה מספיק חזק וגבוה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

אחרי חודשיים של שימוש במעקה של עירית לוי (תודה! @} ), החלטתי שהוא רופף מדי לגילנו (הינוקא גילה אותו והתחיל "לעבוד" עליו ולדחוף אותו, נראה לי מסוכן). התלבטתי ארוכות עם הנגר השכונתי, שלא נראה נלהב לבנות מגן לפי מידה.
לבסוף קניתי את התפלצת. להזכירכם: http://www.best4home.co.il/Product.asp? ... 2&Cat2ID=0

ומה רבה אכזבתי! המעקה הרבה יותר נמוך ממה שהוא נראה בתמונה, כיוון ששם הוא מוכנס מתחת למזרן דקיק. אצלי, עם מזרן בגובה 20 ס"מ, הוא נראה ממש בדיחה.
שוקלת אם להחזיר אותו, להעביר אותו הלאה או לאלתר פתרון אחר.
ואגב, גם המעקה של עירית לוי פנוי להובלה, למסירה לכל המעוניין (אלא אם את רוצה אותו בחזרה).
עירית_לוי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_לוי »

(אלא אם את רוצה אותו בחזרה).
אני לא צריכה אותו :-)
את יכולה למסור למי שמעוניין...

(את יכולה לפרסם ב ככר השוק גם את דבר מסירתו וגם שאת מחפשת נגר שיסכים לבנות את המעקה).

{@
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

וגם שאת מחפשת נגר שיסכים לבנות את המעקה
זהו, שאני כבר שואלת את עצמי לשם מה המעקה. מתוך שינה הוא לא נופל מהמיטה - המגן נועד לזמנים שבהם הוא ער ואני לא בחדר (מה שקורה אחרי השכבת הלילה, לכמה שעות) - ואז המגן לא יספיק, כי יש עוד 2 צדדים של המיטה שלא מוגנים, והוא יכול להגיע אליהם בתוך דקה. (עדיין זוחל גחון ולא מהיר מאוד).

שוקלת להישאר רק עם מזרן אחד ולקנות לו בסיס (כמו של פוטון), ואז נרד מגובה של כ-45-50 ס"מ לגובה של 25-30 ס"מ. לא יודעת אם ההבדל הזה עקרוני.
אופציה אחרת - לדחוס את מיטת התינוק (שכרגע עומדת בסלון, לשנת הצהריים) ליד המיטה שלי ולהוריד דופן. יגרום לצפיפות גדולה בחדר, יהיה צורך לסלק משם שידה אחת, אבל אולי זה מחיר נמוך לשלם.
אופציה שלישית - להישאר כמו עכשיו - עם כריות מרפדות מסביבו, ועם שמיכה/מזרן על הרצפה שיספגו נפילה. קצת נועז.
אופציה רביעית - מזרן יחיד על הרצפה (יש לי), להרדים אותו שם בערב ולהשאיר אותו שם עד שאני מגיעה לישון גם כן - כשלוש שעות אח"כ.

נצטרך להחליט מהר...
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אני בעד האופציה הרביעית אם את חושבת שתהני מהספייס הנוסף הזה במיטה. או מזרון של מיטת התינוק כדי לתפוס פחות מקום.
< מונו נוקי גילתה שתינוקות תופסים הרבה מקום במיטה >
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

אצלנו המיטה היתה מונחת על בסיס. כשהגיעה הקטניה והחלה להתהפך פירקנו את הרגליים של הבסיס. זה מוריד 20 ס"מ. המיטה מוצמדת לקיר מצד אחד ומהצד השני שמנו על הרצפה שטיח ועליו מזרון של מיטת תינוק. זה מרפד את הנחיתה. במקביל לימדנו לרדת עם הרגליים קדימה- כל פעם שהיא התקרבה לקצה אמרנו לה שיורדים עם הרגליים קדימה ולא עם הראש, לימדנו אותה והראנו לה איך (סובבנו אותה ןהיא התקדמה ברוורס לקצה וירדה). שיבחנו על הנחיתה בצורה זו. תוך מספר שבועות התחילה לרדת רק ככה.
מקוה שזה עוזר לך במשהו.
עירית_לוי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_לוי »

זהו, שאני כבר שואלת את עצמי לשם מה המעקה. מתוך שינה הוא לא נופל מהמיטה - המגן נועד לזמנים שבהם הוא ער ואני לא בחדר
קחי בחשבון שזה מצב שעשוי להשתנות כאשר הוא יתחיל להיות יותר נייד.

שוקלת להישאר רק עם מזרן אחד ולקנות לו בסיס (כמו של פוטון), ואז נרד מגובה של כ-45-50 ס"מ לגובה של 25-30 ס"מ. לא יודעת אם ההבדל הזה עקרוני.
בעיני ההבדל עקרוני ועדיף לרדת למטה, אם זה נוח לך כמובן.
אגב - אם כבר לרדת לרצפה - למה להוסיף את הבסיס? זו גם עוד הוצאה וגם בלעדיו תוכלו להיות יותר קרובים לרצפה.

אופציה אחרת - לדחוס את מיטת התינוק (שכרגע עומדת בסלון, לשנת הצהריים) ליד המיטה שלי ולהוריד דופן. יגרום לצפיפות גדולה בחדר, יהיה צורך לסלק משם שידה אחת, אבל אולי זה מחיר נמוך לשלם.
זה יכול להיות טוב, כי בזמן שאת לא במיטה יש מיגון, וכשאת מצטרפת את יכולה להעביר אותו למיטה שלך ולקרב אותו אלייך.

אופציה רביעית - מזרן יחיד על הרצפה (יש לי), להרדים אותו שם בערב ולהשאיר אותו שם עד שאני מגיעה לישון גם כן - כשלוש שעות אח"כ.
לא בטוחה שהבנתי למה את מתכוונת באופציה הזאת -
שהוא יישן על המזרון על הרצפה ואת על המיטה? או ששניכם תשנו יחד על המזרון יחיד על הרצפה? או שכאשר תגיעי למיטה תקחי אותו אלייך?
אם הכוונה שתשנו בנפרד - זה ידרוש ממך לקום בלילה ולרדת למזרון שלו להניק.
אם הכוונה שתשנו עליו יחד - יהיה לכם צפוף.
אם זה זמני עד שתגיעי לישון - נשמע טוב לתקופה הזאת (ראי את המשפט שפתחתי איתו).

ZZZ
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

המגן נועד לזמנים שבהם הוא ער ואני לא בחדר
קודם כל תיקון - המשפט שלעיל נכון, אבל זה לא קורה 3 שעות בכל יום כמו שכתבתי - הוא ישן כמובן 3 שעות לפני. הסיכון הוא שבזמן הזה הוא יתעורר, אני לא אשמע אותו, והוא יתחיל לזחול.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

אם כבר לרדת לרצפה - למה להוסיף את הבסיס? זו גם עוד הוצאה וגם בלעדיו תוכלו להיות יותר קרובים לרצפה
כי אני לא רוצה מזרן שיעמוד ממש על הרצפה - הבנתי שיש בעיות של לחות, וצורך להפוך אותו תדיר, ואני לא אעמוד בזה.
ה"מזרן התחתון" של המיטה שלי כרגע הוא בעצם בסיס עבה ומרופד דמוי מזרן, עם גלגלים. היה אפשר להשתמש בו (להוריד את המזרן העליון) אבל צריך לרפד אותו במזרן נוסף דק. יביא את הגובה הכולל לכ-35 ס"מ. אותו דבר כמו עם בסיס עץ למזרן העליון (מישהי הבינה? :-) )

שכאשר תגיעי למיטה תקחי אותו אלייך?
כן.
(ולא כמו ש מונו נוקי הבינה).

_אופציה אחרת - לדחוס את מיטת התינוק (שכרגע עומדת בסלון, לשנת הצהריים) ליד המיטה שלי ולהוריד דופן. יגרום לצפיפות גדולה בחדר, יהיה צורך לסלק משם שידה אחת, אבל אולי זה מחיר נמוך לשלם.
זה יכול להיות טוב, כי בזמן שאת לא במיטה יש מיגון, וכשאת מצטרפת את יכולה להעביר אותו למיטה שלך ולקרב אותו אלייך._
כן. אם כי במקרה כזה אצטרך כל הזמן להוריד ולהעלות את דופן מיטת התינוק וחוזר חלילה (להעלות כשהוא נרדם ולהוריד כשאני מגיעה להיניק או לישון איתו).
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

לדעתי זה מסוכן להמשיך ולהביא אותו אליך למיטה בשלב זה, כיוון שהוא עשוי ליפול בזמנים אחרים שאת ישנה \הולכת לרגע לשירותים וכיוב. התנועות שלהם מתחילות להיות מהירות. בחיבור מיטת תינוק למיטתך הכוונה שתפרקי את הדופן שלה והיא תהייה צמודה למיטתך ואז אין צורך להעלות \להוריד?
בעיני הפיתרון שהצעת שגורם למיטה להיות בגובה 35 סמ הוא מצויין.
עירית_לוי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_לוי »

כן. אם כי במקרה כזה אצטרך כל הזמן להוריד ולהעלות את דופן מיטת התינוק וחוזר חלילה (להעלות כשהוא נרדם ולהוריד כשאני מגיעה להיניק או לישון איתו).
זה לא ממש להעלות ולהוריד, אלא לפרק ולהרכיב.
מה גם שממיטת התינוק פרוקת הדופן הוא יכול לזחול למיטה הזוגית ומשם ליפול.

בעיני כל פיתרון שיוריד אותו (לזמן שהוא בלעדייך) או אתכם יחד לריצפה הוא טוב.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

כשאני הולכת לשירותים והוא ער (גם באמצע הלילה), כבר לא משאירה אותו על המיטה אלא על הרצפה.

בעיני הפיתרון שהצעת שגורם למיטה להיות בגובה 35 סמ הוא מצויין
כן, נראה שזה הכיוון.

בכלל, לכולן, תודה על הרעיונות @} וסיעור המוחות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

הצטרפנו למועדון מזרונים על הרצפה :-|
שום דבר אחר לא צלח.
עירית_לוי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_לוי »

ברוכים הבאים {@

<אל תדאגי, מתרגלים מהר :-) >
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

אל תדאגי, מתרגלים מהר
השידה נראית לי כל כך רחוקה! :-P

(עד איזה גיל זה, מזרונים על הרצפה?)
עירית_לוי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_לוי »

(עד איזה גיל זה, מזרונים על הרצפה?)
וואללה, לא יודעת.
נראה לי שכל עוד תהיו במיטה משפחתית.
כי גם ילדים יותר גדולים (אלה שבשבילם המציאו את המעקה שלך) עשויים ליפול מתוך שינה.

השידה נראית לי כל כך רחוקה!
וגם התקרה, והאהיל, והחלון... גם לי זה היה מוזר בהתחלה.
באמת שמתרגלים. גם ללקום מגובה נמוך. את תראי :-)
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

זה מאוד נוח, מתרגלים צ'יק צ'ק.
אצלי זה התחיל כי עברתי דירה ופשוט לא היתה מיטה והיום אני לא יכולה בכלל לחשוב על לישון בגובה שוב.
אגב, שמעתי תאוריה שזה גם בריא יותר לגב.
עכשיו כשמתארחים אצל חברים וישנים לא בבית זה פתאום מוזר...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

והיום אני לא יכולה בכלל לחשוב על לישון בגובה שוב
אותי זה בכלל זורק לימי הדירה השכורה הסטודנטיאליים שלי, כשלכו-לם היו מזרונים על הרצפה :-)
תבשיל_קדרה*

בטיחות במיטה משפחתית

השידה נראית לי כל כך רחוקה!
התקנו בפינה מדף אליו מגיעים מהמיטה עם יד באורך של היד שלי.
חדשה_בשטח*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2005, 00:51

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי חדשה_בשטח* »

ראיתי כאן הרבה דיונים על איך למנוע מהילדים ליפול והתגובות בד"כ היו ריפוד הרצפה או ללמד את הילד לרדת מהמיטה. אבל אצלי החשש הוא אחר: אם הוא יודע לרדת, האם זה לא מסוכן לו להסתובב כך בבית ללא השגחת מבוגר, יש המון סכנות שמחכות לו ברחבי הבית... האם אתם נותנים לילדים פשוט להסתובב איפה שהם רוצים?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

תלוי באיזה גיל כמובן. בן כמה הוא?
אצלי הייתי נותנת לו להסתובב וסוגרת את הדלת לחדר העבודה ולמטבח. כל שאר החדרים היו ממוגנים (לשלב הזחילה). היו ימים :-) עכשיו הוא לא זז ממני מטר.
חדשה_בשטח*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2005, 00:51

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי חדשה_בשטח* »

הוא עוד לא נולד :-)
אני ממש בראש הזה של לישון עם הילדים (למורת רוחם של הסביבה אבל למי אכפת...) מסיימת מחר שבוע 41... הלידה קרובה... ומנסה לחשוב על זה מכל הזויות איך גם לישון עם הילד וגם להיות במקס' ביטחון שיש...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בטיחות במיטה משפחתית

הוא עוד לא נולד
:-D
קודם כל, שתהיה לידה קלה וחיבור מהיר. שנית, כל מיטה משפחתית והכללים שלה. את יכולה למגן את הצד שלו במיטה כך שלא יוכל לרדת, את יכולה להימנע מלשים אותו במיטה כשאת לא בחדר, את יכולה לסגור את דלת החדר כשאתם ישנים ועוד ועוד. שוב, כל גיל והתנאים שלו וה"סכנות" שלו.
עדי_יותם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

האם זה לא מסוכן לו להסתובב כך בבית ללא השגחת מבוגר, יש המון סכנות שמחכות לו ברחבי הבית... האם אתם נותנים לילדים פשוט להסתובב איפה שהם רוצים?
רוב הילדים, עד גיל מסוים, לא יתחילו להסתובב בבית אלא יחפשו אותך. לא שזה צריך להכניס לשאננות - אפשר להתחיל לסלק את הסכנות מן הבית (או להגביה אותן) :-) אל דאגה, את תשימי לב לזה כשהילד יתחיל לזחול/ללכת, בלי קשר להתעוררות משינה. :-) שיהיה בשעה טובה!
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”