בעיות בחניכיים

עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

אשמח לשמוע חוות דעת לא מאלמונים ושאר שמות זמניים לגבי מכשיר סילונית/ water jet / ושאר מתזי מים לניקוי שיניים. אני מחפשת באינטרנט ומוצאת רק דברי שבח מהיצרנים על עצמם. אמי לאחר אירוע מוחי, לא יכולה לנקות היטב וצריך משהו שיכול להחליף את החוט הדנטלי מתחת לגשרים / כתרים
תודה רבה!
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ציל_צול* »

הי עפרה,
לנו יש ווטרפיק, שנקנה בהמלצה חמה של אחי רופא השיניים (ד"ר גיא וולק). לו יש כזה וכך גם לכל שאר המשפחה.
המכשיר עצמו מצוין, מחזיק מעמד שנים, ואם יש בעיה - מתקנים בתל אביב. זה מכשיר יקר, עלה משהו כמו 700 שקלים, נדמה לי. זה היה מזמן.
לטענתו של אחי זה ממש חובה לכל אחד, בעיקר מי שלא עושה שימוש בחוט דנטלי.
מה שכן, זו לא באמת חלופה לתנועת הגירוד שהחוט עושה. זה הדבר הכי טוב אחרי, כי זה פשוט מעיף לכלוכים גדולים. את מה שנדבק לשן זה לא מוריד.
כאמור - כל זה - העמדה של אחי.
אני עצמי מרוצה מהמכשיר מאוד, כבר שנים רבות, ומוצאת שהוא מועיל מאוד.

בהצלחה ובריאות
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

גם אני מרוצה מאוד מווטרפיק. מנקה נפלא, ואני חולקת על צילי קלות - מרגישה שהוא כן מוריד גם מה שנדבק. השיניים ממש חלקות אחרי ניקוי בו.
הבעיה שלי איתו הוא שאין לי מקום ממש נוח לאחסן אותו. צריך (אני צריכה) לחמם מים בקומקום כדי למלא אותו (חצי מים מהקומקום וחצי אני שמה מהבריטה), אז זה טיפה "תיק" ואני לא עושה כל יום.
אבל אני מאוד מרוצה.
גם לדעתי לא מחליף חוט, אבל ללא ספק שווה.
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי עדי_א* »

גם לנו ולכול משפחתי. לנו יש "סילונית". זה מתחבר לברז ועובד אחלה.
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ציל_צול* »

אני חולקת על צילי קלות - מרגישה שהוא כן מוריד גם מה שנדבק
סאלי, למיטב הבנתי, לא כל מה שנשאר את יכולה להרגיש עם הלשון. ובייחוד, שהלשון שלך לא מגיעה למרווח שבין השיניים ושם הבעיה המרכזית. וגם בשקערוריות זעירות בשיניים.

למה את מחממת מים? ומוסיפה מי בריטה?
אני כבר שנים משתמשת פשוט במי ברז רגילים, חמימים. וזהו.

מזדהה עם עניין המקום. גם לי אין מקום נוח בשבילו.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

תודה בנות..אלך על ה waterpik +מברשת חשמלית +שיננית מידי כמה חודשים...נראה לי שיהווה תחליף סביר לחוט
משננת*
הצטרפות: 22 אפריל 2009, 15:59

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

כתבתי כאן ב 2009.

אני רוצה לספר שמאז מצבי השתנה מאד מאד.
עשיתי המון עבודה פנימית, על הפחדים והחרדות שלי מהנושא הדנטלי, המון עבודת תיקון עם הפה (כולל תרגילים ב שיטת פאולה ).
אבל העניין העיקרי היה שפשוט התפללתי. התפללתי שהקב"ה ישלח אותי לרופאים המתאימים. מעבר לבעיות בחניכיים היו/יש לי בעיות נוספות שלא אמורות להיו לאשה צעירה בגילי.
הפחד הגדול שלי מהטיפול, הביא לכך שלא היו לי כאבים כלל. כמה מהשיניים שלי הגיעו למצב שאדם רגיל לא מגיע אליו בכלל, כי כואב לו הרבה הרבה יותר קודם. לי לא כאב!!
(אחר כך גיליתי שזה גם בינדורי...).
בכל אופן. הקב"ה מצא לי ושלח אותי למרפאה מדהימה.
הרופא היה הראשון שפגשתי בחיי (ופגשתי כמה וכמה) שהרגשתי בטוחה וטובה ויכולה ופשוט בסדר.
לא כאב לי כלום. הוא הכי עדין שאפשר.
באותה מרפאה יש מומחה לעקירות, לטיפולי שורש, שיננית, המזכירה. כולם אנשי מקצוע מומחים, עדינים ומרגיעים.
יש לי, לראשונה בחיי, תוכנית טיפול ותקווה.
אני כבר באמצע התוכנית.

הולכת לכל טיפול בהרגשת סבבה, בהרגשה שאני מתקנת את הגוף שלי, בהרגשה שאני מגשימה חלום!!! להיות בריאה יותר. השינוי שחל בי אינו נתפס.
אני שמחה, אני מרגישה הרבה יותר טוב . אני מרגישה טוב! אני לא מפחדת. לא כואב לי.

אני אוהבת לצחצח שיניים, להשתמש בקיסמים ובחוט דנטלי. הייתי אצל השיננית,והטיפול לא כאב. דלקת החניכיים כמעט נעלמה לגמרי.

הכי חשוב מבחינתי - כשיש לי תור לטיפול, אני הולכת בשמחה. פעם הייתי מלאת רחמיים עצמים, בושה, אשמה, סלידה ופחד. לא הייתי ישנה טוב ימים לפני טיפול כלשהו אצל רופא שיניים.
ביום של הטיפול ואחריו הייתי מרגישה הכי מסכנה בעולם.
הרגשתי כל כך נורא עם עצמי שהייתי מסתירה את כל מה שעובר עלי והרגשתי כל כך לבד.

היום אני אחרת. אני הולכת בשמחה לטיפולים. אני ישנה טוב לפני ואחר. אני משתפת קרובים במה שעובר עלי.
אני שמחה. אני שלמה.

יכול להיות שאם הייתי מטפלת בשיניים קודם, לפני כמה שנים, הייתי במצב יותר טוב. אבל מבחינה רגשית, הריפוי לא היה מתאפשר. עובדה שבמשך שנים דחיתי טיפולים, ביטלתי תורים ברגע האחרון.
לא יכולתי לעשות את זה בכוח, וכשעשיתי בכוח, הייתי מלאה ברגשות האיומים שתיארתי קודם, וזה רק דחה את הטיפול הבא.

ההכרה בקושי שהיה לי, הטיפול בו והמקום שאני נמצאת בו היום לימדו סובלנות. הבנתי שלכל אחת יש אתגר שהיא מתמודדת אתו. יש כאלה שהאתגר שלהם יותר נראה לעין (כמו השמנה) , ויש כאלה שפחות (חרדה דנטלית).

יש לי חשק ורצון להקים קבוצת תמיכה לאנשים שחרדים מטיפולי שיניים. אני כל כך מבינה את הייסורים האלה, ואני יודעת שגם אפשר להתקדם מהם למקום הרבה יותר טוב.

בהצלחה לכולם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

משננת -
איזה מרפאה?
משננת*
הצטרפות: 22 אפריל 2009, 15:59

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי משננת* »

המרפאה של ד"ר פרדמן ברחוב עלית הנוער בירושלים
ננה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 19:27

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי ננה* »

שלום לכולם,

מניסיוני בדלקות שיניים והטיפול היעיל והמהיר ביותר זה לגרגר כמה דקות עשב חיטה ואחכ לשתות אותו !
בהצלחה :-)
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

גם אני סובלת מנסיגת חניכיים - תורשתי לפי השיננית. לאחרונה הומלץ לי לעבור הקצעת שורשים. מישהי ניסתה? נשמע לי מאוד מפחיד...
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

התרופה ששואבת את הדלקת חניכיים באופן טבעי ללא אנטיביוטיקה זה רק מלח לקחת חופן קטן של מלח להניח על החניכיים ישירות ללא מים ולתת לזה לעבוד בהתחלה יש טעם מלוח בפה וזה לא נורא אפשר לבלוע ר וק כרגיל בנתיים זה שואב את כל הדלקת ומייבש אותה ניסיתי את זה והיתרפאתי ממליצה בחום לכל מי שסובל
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אנשים יקרים, אני כותבת לכם לאחר טיפולים שעברתי ועוד לא סיימתי (רוצה לבטל מה שנשאר לי לעשות), לפני שתקשיבו לאותו הרופא שנותן לכם רשימה אין סופית של סדרת טיפולים אני ממליצה לכם ללכת ולשמוע ולקבל חוות דעת נוספת, אני לצערי לא השכלתי לעשות כן והקשבתי לרופאת קופת החולים שלי. לידיעתי אכן היו לי "כיסים" אך מביקורת אצל רופאה מומחית לפרודנטיה נמסר לי שיש לי נסיגה ולא כדאי לחכות עם זה. מבוהלת נלחצת הסכמתי לטיפול וכעת אני מצטערת.
מצרה על כך שלא חיפשתי חוו"ד שניה. מצרה על כך שלא קיבלתי ממנה הסברים מלאים לטיפול, לתוצאות הטיפול וגם לנזקים שעלולים להיגרם מכך (היא לא טרחה לומר דבר) העיקר היא ידעה להחתים אותי על מסמך לפני הניתוח כשכולי מבוהלת מפוחדת על כיסא המנתחים עם זריקת הרדמה שמתחילה להשפיע....
הכאבים לא עברו לי , החניכיים נראות לא טוב מאז (בניתוח ניקוי הן "מתקצרות" ומה שנשאר נראה נפוח - ובהשתלת עצם הן התנפחו לי וזה נראה מפחיד- והכאב עצום) מכשאמרתי לה שאיני יכולה לחייך כעת כי נוצר לי מעיין "חור" היכן שהיא ניתחה ותפרה היא השיבה לי בשמחה שאפשר לעשות מבנה /תוספת לשן מה שהרגיז אותי שהיא לא טרחה לומר לפני שהחניכיים נסוגים לאחר הניתוח ולא חוזרים לקדמותם.
אני תוהה אם באמת הייתי זקוקה לכל הטיפולים הללו, לסבל הפיזי והנפשי וגם להוצאה הכספית ה(מיותרת) זו. ואולי בעיניי הרופאים זו ההדזמנות לעשות קופה.
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

מעניין שלא ראיתי אף אזכור לרפואת שיניים הוליסטית כן יש דבר כזה זה מעט יוקרתי אבל מטפל קודם כל בחניכיים .
ממליצה לקרוא על זה.
ודרך אגב איך יודעים שיש דלקת?
לי יש כאבים מתוצאה של נעילת הפה בשינה..
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

רוצה לאמר שאצלי מאד עזר לבעיית הדלקת חניכיים- לקחת אחת ליום קפסולה של קו-אנזים Q10 60 מ"ג. וכדאי לקנות את הקפסולות הרכות- כלומר שיש בתוכן שמן ולא אבקה. כי אז אם יש פתאום בכל זאת התקפה של כאב בחניכיים אפשר לעשות חור בקפסולה עם מחט ופשוט למרוח על החניכיים את השמן- זה עוזר פלאים ומיידית. קפסולה ליום עוזרת למניעה של התחלת הדלקת. אני בעיקר לוקחת בהריונות שאז הדלקת מתפרצת אצלי... בקיצור מומלץ ומאד יעיל
נעמי_מיכאל_בן_שיטרית*
הצטרפות: 07 ינואר 2013, 00:41
דף אישי: הדף האישי של נעמי_מיכאל_בן_שיטרית*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי נעמי_מיכאל_בן_שיטרית* »

עמי ריין - מטפל איורוודי מעין עירון, הצליח לחסל דלקת חמורה בחניכיים (עם נפיחות רצינית) של בן זוגי תוך יומיים!
הטיפול כלל כדורים למציצה, שטיפות פה ושמן למריחה. אין לי מושג ממה הכל עשוי אבל זה עבד.
ממליצה בחום: http://www.ayurvedic-massage.info/
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי אורית* »

בעבר סבלתי מדלקות חניכיים חריפות זה היה ממש סיוט היום כל ערב לאחר צחצוח שיניים ומי פה ליסטרין אני מורחת דקפינול משחה שקופה מכל בית מרקחת זה עולה 60 שקל וזה מונע לגמרי דלקות חניכיים ממליצה לכולם חבל לסבול בשיניים חייב להשקיע מקווה שעזרתי למשהו
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

שום עוזר (כוונתי באכילתו אין לי ניסיון עם אלה שמורחים אותו )
עמית_אלתם*
הצטרפות: 06 יוני 2012, 13:03
דף אישי: הדף האישי של עמית_אלתם*

בעיות בחניכיים

שליחה על ידי עמית_אלתם* »

אני לא מצליח למצוא חיזוק מדעי לטיעון שאוכל שתייה חמים הם הסיבה לנסיגת חניכיים,האם איל כהן יכול להפנות לאסמכתה מדעית בנושא
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

היי לכם! האם מישהו מכאן ניסה את הספר של איל כהן וזה עזר לו?
יש לי נסיגת חניכיים בשן אחת וממש לא בא לי שזה יחמיר.
אשמח לשמוע מחוויות אישיות. :)
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

שמי חדוה גם אני סבלתי במשך שנים מנסיגת חניכיים שיניים מתנדנדות עד שנאלצתי לעקור אותם ולעשות שתלים . הגעתי במקרה באינטרנט קראתי על אייל כהן המחבר של הספר מה שרופא השיניים לא מספר לך התקשרתי אליו בנאדם מדהים סובלני הזמנתי את הספר שלו אחרי שבוע תודה לאל התחלתי להרגיש הקלה והחניכיים ניראות בריאות יותר. תודה לאל . לפני שאתם פונים לטיפולים כואבים ניתוחים תיפנו לאייל ולא תיצטערו מקווה שעזרתי
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

בקשר לסקפטים בניכם בקשר לשתיה החמה תיקחו שוק תבשלו אותו במשך הבישול הוא מתכווץ כך זה עם החניכיים שתיה חמה ואוכל חם במשך שנים מזיקים למרקם החניכיים ולכלי דם אין זרימה טובה תמשיכו לבשל ותיראו שהעצם נשלפת בקלות מהעוף זה מה שקורה בתוך הפה שלנו תנסו ותיווכחו
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

שלום, האם אתן מכירות / ממליצות על משחת שיניים דקפינול? זה מאד עזר לדלקת חניכיים אבל שהפסקתי להשתמש חזרה ובגדול?
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

אשמח לשמוע על מקרים שהצליחו לשקם חניכיים, במיוחד מקרים שהופנו להשתלות וניתוחים.
צריכה חיזוק לאמונה שיש אפשרות לשפר מצב.
תודה ואולי נחיה את הקהילה המדהימה הזו - לא הייתי מודעת בזמן אמת לקיומה וזה מדהים לקרוא על כל אותן תלאות ושמחות
פלוני_אלמונית*

בעיות בחניכיים

נסיגת חניכיים ישראל 2020 היש תרופה לבעייה מחרידה זו?
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”