הלוחשת לתינוקות גורמת לי לצרוח

פלוני_אלמונית2*
הצטרפות: 23 יוני 2008, 18:00
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית2*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית2* »

"ואני לא צריכה לבזבז זמן על להרדים אותו על הידיים או לקום בלילה"
אני חושבת שכוונתה הייתה שונה לכוונותיכן
לדעתי , אם ישנה אפשרות שהילד ישן לילה שלם שאגב זה חשוב מאוד להתפתחותו
אז זה ניקרא בזבוז זמן (לא על הילד אלא על העובדה שהוא יכול לישון לילה שלם)
כמובן לא לפי שיטות מתעללות חו"ח
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

שהילד ישן לילה שלם שאגב זה חשוב מאוד להתפתחותו
תוכלי בבקשה לצטט את המקור שאת מתבססת עליו בקביעה הזאת (מחקר בכתב עת רפואי, הצהרה של גוף בריאות או משהו בדומה)?

(ואני חייבת לציין שגם אני מסתייגת מסגנונן של חלק מהתגובות מעליי.)
פלוני_אלמונית2*

בכייף...
מפי ד"ר הדס אבני מומחית ברפואת ילדים ורפואת ספורט
"שנת התינוק הינה אחד המרכיבים החשובים בחייו היות והיא תורמת להתפתחות וגדילה. ככול ששנת התינוק תהיה רציפה יותר היא תועיל יותר.
מחקרים ניסו למצוא גורמים המשפיעים על תינוקות להגיע לשינה רציפה בלילה כבר בגיל צעיר.
אחד המחקרים בדק 700 תינוקות בצפון אנגליה והראה כי 50% מהתינוקות ישנים לילה רצוף כבר בגיל 8 שבועות ו75% מהתינוקות יעשו זאת בגיל 12 שבועות.
בנסיון למצוא מהם הגורמים התורמים לשינה רציפה נבדקו 61 משתנים. כמה מהם נמצאו בעלי משמעות כמנבאים שינה רציפה בגיל צעיר משקל לידה גבוה , מין נקבה, שינה בחדר לבד, העדר חימום בחדר, גיל אמהי נמוך....."
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

תודה @}
מניסיוני וממה שאני רואה סביבי, לרוב לא מדובר על כבר בגיל 8 שבועות{{}}, אלא בגיל שמונה שבועות (בערך) יש להרבה תינוקות מין תקופת חסד מופלאה כזאת, שנעלמת כלעומת שבאה בסביבות גיל ארבעה חודשים (ואז האימהות חושבות שהן עשו משהו לא בסדר).
איכשהו יש לי תחושה שהעובדה שתינוקות כה רבים אינם ישנים שינה רציפה כמו מבוגרים, ומצד שני הגדילה הכי מהירה היא בחודשים הראשונים לחיים, מלמדת שהאבולוציה לא התבלבלה בעניין הזה, ותינוקות מתוכננים לשינה לא רציפה דווקא. כך מסביר גם פרופ' אידלמן item]בהרצאה הזאת id[/po]=115&lec id=45&cat id=48, שעוסקת במות עריסה.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

שינה בחדר לבד כמנבא שינה רציפה בגיל מספר חודשים? גורם לי לפקפק גם בשאר הדברים בפסקה.
לי ברורה חשיבות שינה איכותית לגדילה, ואני לא זקוקה למראי מקום מדעיים בנושא, למרות שאני בטוחה שיש בשפע.
מהגיון בריא וגם מניסיון של כמה שנות הנקה הדרך הבטוחה לשינה איכותית של כל בני המשפחה היא הנקה ארוכת טווח, כמובן עם שילוב מזון מוצק עם התפתחות מערכת העיכול, ללא שום "צורך" בתחליפים מלאכותיים.
ולמה מרכאות? כי כשמדברים על תחליפים במושגים של "צורך" (לפחות בלילה לתת תחליף חלב כי הנקה לא משביעה בגיל כזה) זה נשמע לי כשפל תרבות הצריכה. משהו כמו קוקה קולה - טעם החיים.
ואנא סלחי לי פלונית2, אני בטוחה שכתבת את המלצתך לגמרי בתום לב.
כולנו שבויים במידה זו או אחרת בתרבות הצריכה.
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

שליחה על ידי קואלה* »

כי כשמדברים על תחליפים במושגים של "צורך" (לפחות בלילה לתת תחליף חלב כי הנקה לא משביעה בגיל כזה) זה נשמע לי כשפל תרבות הצריכה. משהו כמו קוקה קולה - טעם החיים.
|Y||Y||Y|
פלוני_אלמונית2*

ללו, מסכימה איתך עם כל מילה
תינוקות בהחלט לא מתוכננים לשינה רציפה אבל לאט לאט הם ישנים יותר ויותר רצוף. עצם העובדה שאני מכירה הרבה תינוקות שבסביבות גיל שנה ישנים לילה שלם, אומרת שזה אפשרי...
פלוני_אלמונית2*

אני כנראה לא מבינה עד כמה הנקה חשובה ( למרות שהנקתי יחסית הרבה זמן)
בכל אופן אני לא חושבת שצריך להשוות תחליף חלב לקוקה קולה, בכל זאת לא לכולן יש את האפשרות להניק והרבה תינוקות ניזונים מתחליפי חלב
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

שליחה על ידי עדי_א* »

בכל אופן אני לא חושבת שצריך להשוות תחליף חלב לקוקה קולה, בכל זאת לא לכולן יש את האפשרות להניק והרבה תינוקות ניזונים מתחליפי חלב
אני חושבת שלא התכוונו מבחינת ערך תזונתי, אלא מבחינת המקום של זה בתרבות.
כלומר: ברור שקוקה קולה לא באמת נותנת טעם לחיים, זאת רק פרסומת, אבל עובדה שזה עובד להם, כי הרי כ-ו-ל-ם אוהבים לשתות קולה, ובטוחים שזה נורא מרווה, ולא משנה כמה אנחנו יודעים שפרסומות זה לא המציאות.
אז ככה תחליף חלב. לימדו אותנו בפרסומת למטרנה שזה הכי קרוב לאמא. אבל זה לא. למשל: בחלב אם יש יותר ממאתיים מרכיבים פעילים, ואת חלק מהמרכבים עוד לא גילו. בתחליף חלב יש רק באזור התשעים.
אז נכון, תינוקות יכולים לשרוד גם עם תחליף חלב (ואגב, גם זה עניין חדש, עד לפני בערך חמישים שנה תינוקות שלא ינקו פשוט מתו, בגלל זה היו מיינקות), אבל זה לא באמת מחליף חלב אם.

פלוני אלמונית2 אני מאוד מעריכה את יכולתך להישאר בדיון למרות הביקורת שאת מקבלת, ומציאה לך לחפש גם דפים אחרים על הנקה באתר, כי זה יכול דווקא לעניין אותך.
פלוני_אלמונית2*

וואוו זה באמת משו שלא מדברים עליו כל כך זאת אומרת , בבית חולים אחרי לידה לא קיבלתי הסבר כזה .
אומרים לך שאם את לא יכולה להניק אז בסדר יש תחליף חלב , לכן ובגלל חוסר המודעות שקיימת לא ידעתי את הדברים הנ"ל
אז תודה רבה לכל מי שהייתה לה סבלנות כלפיי ....
אמנם יש לי זמן עד שזה יהיה רלוונטי אבל אני באמת אשמח לקרוא עוד דפים אחרים על הנקה , אז תודה רבה עדי
סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

אני חושבת שלא התכוונו מבחינת ערך תזונתי, אלא מבחינת המקום של זה בתרבות.
נכון, אם כי אפשר במקביל לפתח דיון על הערך התזונתי.

בחלב אם יש יותר ממאתיים מרכיבים פעילים, ואת חלק מהמרכבים עוד לא גילו. בתחליף חלב יש רק באזור התשעים.
אני מניחה שאת מתכוונת ל"תשעים מרכיבים" ולא "תשעים מרכיבים פעילים"?

אני מאוד מעריכה את יכולתך להישאר בדיון למרות הביקורת שאת מקבלת
גמני :-)

וואוו זה באמת משו שלא מדברים עליו כל כך זאת אומרת , בבית חולים אחרי לידה לא קיבלתי הסבר כזה .
תיזהרי - את בדרך הבטוחה להתמכר ל"באופן", ככה זה מתחיל :-)
סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

ועוד דבר שקשור ל:
אז נכון, תינוקות יכולים לשרוד גם עם תחליף חלב...אבל זה לא באמת מחליף חלב אם.
בכל זאת לא לכולן יש את האפשרות להניק והרבה תינוקות ניזונים מתחליפי חלב

מאחר ותחליפים הם דבר חדש יחסית עדיין לא הייתה לחוקרים אפשרות סטטיסטית לבדוק את הקשר שלהם לבריאות וחולי המין האנושי.
עם זאת, קשה להתעלם מריבוי חולים במחלות אוטו-אימוניות שונות ומגוונות (סרטן למיניו, אסתמה, צליאק וקרון במערכת העיכול) - כמדענית, לא הייתי מחפשת בהכרח את המקור לבעיה רק בתחליפי החלב, אבל בהחלט בסגנון החיים התזונתי שנבע מהמהפכה התעשייתית.

אה, כן - רק אתמול בערב (וילנאי ומרוז) שמעתי נתון מדהים - ירידה של 40% בפוריות הגבר בדור האחרון.
אנחנו כנראה הופכים למין (זן) בעל יכולת התרבות מוגבלת.
אז אפשר להגיד שאין לחקור במופלא וכו, אגב לא רק כגישה אורתודוקסית יהודית: יש פה בבאופן הרבה שמאמינים שלא מותר האדם מהג'וק (ואולי אף להפך), אבל עבור מי שמחפש הסברים המקום הראשון צריך להיות אורח חיים ובתוכו תזונה.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_שמעתי נתון מדהים - ירידה של 40% בפוריות הגבר בדור האחרון.
אנחנו כנראה הופכים למין בעל יכולת התרבות מוגבלת._
או, לא.
אני הייתי מנסחת את זה אחרת:
סוף סוף יש איזשהו מנגנון פיצוי פיזיולוגי על יכולת ההתרבות חסרת הפרופורציות שלנו.
נכון להיום (ולעשר-עשרים השנים הקרובות), זה לא דבר כזה רע...
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

שליחה על ידי עדי_א* »

אני מניחה שאת מתכוונת ל"תשעים מרכיבים" ולא "תשעים מרכיבים פעילים"?
מתכוונת פעילים. אם הבנתי נכון את מה שאמרו במפגש לה לצ'ה האחרון.
פלוני אלמונית2 כדאי לך להסתכל ב מדור הנקה (תלחצי על המילים הירוקות) ואני אוהבת במיוחד את הדף מחקרים על הנקה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

סוף סוף יש איזשהו מנגנון פיצוי פיזיולוגי על יכולת ההתרבות חסרת הפרופורציות שלנו...זה לא דבר כזה רע...
תלוי באיזה צד את של ה - IVF.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

תלוי באיזה צד את של ה - IVF.
בשום צד.
הדיון כרגע הוא מתוך פרספקטיבה של המין כולו:
אנחנו כנראה הופכים למין בעל יכולת התרבות מוגבלת
שליחת תגובה

חזור אל “התפתחות התינוק”