גידול עיזים

חדש_באתר*
הצטרפות: 02 יוני 2011, 22:47

גידול עיזים

שליחה על ידי חדש_באתר* »

NRG7 שלום. מה שאני מציע זה כך .הרי תיש ואיל יש ברשותך.מכור אותם וקנה לך חדשים או קודם קנה ולאחר מכור .כך תזרים דם חדש בדיר הקטנטן שלך מבלי להעסיק את הראש שעות נוספות גם תשביח את העדר איש בפינת החי הסביר במדויק את הנושא עדר קטן מצוי בשבי סכון גדול .בטבע מרחב וכמות גדולה של חיות הסיכון יותר נמוך יחסית.אבל ידוע ש בבעלי חיים יש בעיית גנטיקה ואנו שמחזיקים אותן בשבי אמורים לפתור עבורן את הבעיה .כמובן לתועלתנו לגבי משאבות ידוע לי שבקלקליה יש משאבות בעלות של 1700 עד2500 שח של 20 ליטר חשמלית היא משאבה פשוטה שיש צורך לנתק אותה קצת לפני הסוף ולסיים ידני אחרת היא תשאב דם וכמובן אתה צריך מישהו שיוציא לך את זה מישם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום. יש לי שאלה-
יש לי גדי בן ארבעה חודשים שעד עכשיו ינק. הוא אוכל הרבה עשבים ותערובת אבל כנראה שגם יונק. אני מעונין לגמול אותו ולהחזיר אותו אליה. השאלה שלי כמה זמן להפריד ביניהם?
מיקי*
הצטרפות: 31 מאי 2002, 21:02

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

אצלי לקח בערך חצי שנה של הפרדה עם מחיצה בין האמהות לגדיות
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

לא הבנתי. גם אחרי כמה חודשים הגדיות שלך רצו לחזור ולינוק??
פועז*
הצטרפות: 06 יולי 2010, 14:41

גידול עיזים

שליחה על ידי פועז* »

סליחה על ההיעדרות הממושכת
בנושא היחום- העונה אכן נמשכת מהיום הכי ארוך, עם התקצרות הימים, ועד לכניסה להריון במחזורים של 19 יום. ולכן גם עכשיו עדיין יש סיכוי להרבעה, אבל זה כבר סוף העונה.. עכשיו התיישים המקומיים כבר יותר חלשים אבל אלפינים למשל, שמתעוררים לעבודה כשכבר יותר סתוי עדיין בעניין לגמרי.
הפולני_הראשון*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2011, 09:37

גידול עיזים

שליחה על ידי הפולני_הראשון* »

שאלה
"דני מפולין" באמת נמצא בפולין, במידה וכן אנא כתוב לי, יש לי מספר שאלות פרטיות
[email protected]
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית* »

אהלן
אני רוצה להתחיל לצאת עם העיזים למרעה.
העדר שלנו הוא לא עדר. מורכב מגדיה שגדלה אצלנו ועכשיו היא ובתה כבר בוגרות, מדי פעם יוצאות מהדיר אבל לא למרעה מסודר בקבוצה.
הבאנו לפני חודשיים בערך עז וילדיה- גדי וגדיה בוגרים למדי(ה"גדי" כבר מיוחם) וכבשה. גם הם גדלו בדיר ולא מתנהגים כמו עדר.
השאלה היא כזאת: האם יש דרך לגרום להם להתנהג כמו עדר ולצאת למרעה בנחת?
איש_בפינת_החי*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:49
דף אישי: הדף האישי של איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

שליחה על ידי איש_בפינת_החי* »

אין בעייה לצאת למירעה, אפשר ליצור עדר מסודר, אך צריך לשם כך ליצור עז דומיננטית אשר כל העדר ילך אחריה.
את יכולה קחת את העז הגדי והגדיה אשר ללא ספק צמודים לאימם,וזה כבר תחילתו של העדר,כמוכן את צריכה לבנות אמון בינך לבין העז הדומיננטית
עיזים וכבשים תמיד נעים בקבוצה רק כאשר הם אוכלים הם מתפזרים אך תמיד הם בקשר עיין.
כאשר את רוצה ללכת את קוראת להם בקריאה או שריקה אשר הם מזהים , את צריכה לנסות ואת תהיא מופתעת מהפשטות של היצאה למירעה
פועז*
הצטרפות: 06 יולי 2010, 14:41

גידול עיזים

שליחה על ידי פועז* »

נשמע כמו עצה טובה, שימי לה פעמון ו.. הופ היא דומיננטית וכולם שומעים שהיא הולכת. בהתחלה תתרוצצי קצת אבל הם יתרגלו וזה יסתדר. כדאי מאוד לצאת בשעה קבועה ואפילו לשטח קבוע בהתחלה וכן ללכת ולחזור בדרך קבועה, שוב, לפחות בהתחלה. ובעצם תדעי שמבחינתם את בעצם העז הדומיננטית.. רק תהיי חברה של זאת עם הפעמון ואת מסודרת.
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

לפלוני-הגמילה הצליחה בתום 6 חודשים של הפרדה.
לחגית-רק שימי לב לשקיות ניילון שמתגלגלות בשטח המרעה ולשאר "קישוטים במרחב". מנסיוני זו בעיית הבעיות .עד שראיתי והגעתי לעז כבר חצי שקית אם לא כולה כבר בתוך הפה. במקרה הטוב דחפתי יד לתוך הפה שלה ומשכתי את הניילון (והכנסתי לתיק כמובן). במקרים הבאים העז כבר ידעה את כוונותיי וברחה ממני. אילו לא היה המכשול הזה של הניילונים - היציאה למרעה היא חוויה ענקית.
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית* »

אהלן , תודה על התשובות
כנראה שכחתי לציין שהעז שגדלה אצלנו היא משוגעת! קוראים לה דורה ומאז שהיא קטנה היא היפראקטיבית. הילד של השכנים היה קורא לה "דורה ברחה" כי הוא חשב שזהו שמה, כל הזמן הוא שמע את השם שלה בצירוף הזה!
מאז שהבאנו את שאר העיזים היא כבר לא השולטת בדיר אבל ברגע שניסינו לצאת אתן למרעה היא פשוט החלה לשעוט וכמובן,שאר החיות בעקבותיה..
היא כמעט לא עצרה לאכול,רק פצחה בדהרות לכל כיוון.
חשבנו על זה שאולי הן לא היו מספיק רעבות, אחרת בוודאי היו עוצרות ואוכלות בנחת. אבל אז מה, לא להאכיל אותן? כמה זמן לפני?
האם להשאיר את דורה השובבה שתהיה בראשן או לצאת אתה קשורה בחבל בתור התחלה? אבל אז אולי הן לא יילכו אחריה?
תודה
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

א) גם זו אפשרות לצאת עם דורה בנדורה קשורה,ואם הן לא תלכנה אחריה הן ילכו אחרייך.
ב)לצאת למירעה על הבוקר כמה שיותר מוקדם וללא ארוחת בוקר בדיר,שיעשו פיקניק בטבע.
ג)כאשר את יוצאת למירעה ללא חבל (ללא דורה קשורה) בשלב כל שהוא עיצרי במקום ושימי לב להתנעגות , העם גם העיזים עצרו .
ד)דורה ברחה, כל עיזים בורחות הן האלופות בבריחה.
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

קחי את דורה ברצועה ותלי על עצמך את הפעמון בכל מקרה,גם להמשך.הן תתרגלנה לבוא עם דינדון הפעמון אחריך,ודורה תאלץ להתרגל למצב הזה.איפה יש לך מרעה בעונה זו?
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

צמח הגת - מה שידוע זה שהעז גילתה לתימנים את צמח הגת בתימן.
אך מה השפעת הגת על העיזים, ומה הכמות המומלצת לעז.
קיבלתי 10 שקיים עם ענפי גת והעיזים משוגעות על זה ...
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

• מיקי זכור לי שכתבת כי חרובים זה מעדן לעיזים .
אספנו שק מלא חרובים וזה ממש פינוק, והן לא מוציאות את הראש מהדלי עד אשר הן לא מסימות .
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

לגבי החרובים - לא הייתי נותנת כמות בבת אחת,אלא כממתק פעם-פעמיים ביום,כפינוק בלבד וכתוסף תזונה.דלי מלא עשוי לגרום בעיות בייחוד שזה משהו עונתי ולא קבוע כל הזמן.
תודה שהזכרת לי שיש כבר חרובים. אלך לחפש ולאסוף
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

נגמרו בשעה טובה כל הייחומים של העזים (אין יותר דרישה) וכעת כפי הנראה יש כבר הריונות. השאלה היא מתי יירגע יחזקאל התיש...מישהו יודע?האם בכלל הוא יירגע או שימשיך לברבר ולנגוח?
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

באופן עקרוני,נראה לי שאני צריכה למכור את התיש,לפני שיפרק לי את הדיר,למרות שהוא תיש מקסים ורגוע באופן יחסי.אם יש מישהו שרוצה לגדל את התיש ויש לו מקום טוב בשבילו,אשמח שיצור קשר.ניתן גם להחלפה תמורת עז חולבת.
זה מתברר כצעד לא פשוט בכלל להפרד מבע"ח אהוב אבל גם צריך לחדש את הגנים בדיר אחת לכמה זמן...וגם לשמור על הדיר שלם...
אם יש למישהו הצעות איך להרגיע את התיש הנוגח בגדר אני יותר מזקוקה לקבל כעת עצות להמשך.מחכה לשמוע מניסיונכם.תודה
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

יש לך אפשרות להרחיק אותו? שלא יהיה קרוב לנקבות?
יש עוד זכרים בדיר?
מנסיוני הם נרגעים רק כשהם רחוקים...
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

תודה שרון.כמה רחוק? כעת הוא תחת אותה קורת גג אך עם מחיצת גדר בינו לבין הנקבות.הוא זכר יחיד ואם אבנה לו מחסה רחוק הוא יהיה בודד.לא מפריע לזכרים להיות בודדים?
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

יש רעיונות איך וממה ניתן לבנות לתיש מחסה מספיק חזק ובזול?
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

העניין העיקרי שמשגע אותו זה הריח....
לשיקולך כמה להרחיק אותו.
אפשר לבנות מקולטי שמש ישנים אפשר לפרק, ומהחלק המתכתי לעשות גדר.
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

אין מה לעשות הנקבות תמיד דפקו לזכרים את הראש.
כל תיישים בתקופה זו מפרקים את הגדרות , בעוד כשבועיים לאחר תקופת הייחום הרייח יעבור ואז תגיע הרגיעה.
אני לא מוכרים את הזכרים , ואין אני מוכר חיות אשר נישקפת להם סכנת שחיטה , אני מקפיד ודורש לדעת איזה בית הוא הבית אשר אליו החיה מגיע.
בפינת החי אני מוצף בתרנגולים זכרים ומילחמות ללא הפסקה ואני לא מוכר אפילו בשביל מחיר טוב האתיופים משלמים 50 שקל לתרנגול צבעוני אך אני לא מוכר .
אין אני מגדל את החיות שלי למאכל , וכל חיה שנכנסת לפינת החי לא יוצאת, אפילו שלא פעם זה קשה ,לדוגמה אחד השכנים שיכן תרנגול הודו אצלי בפינת החי ויום למחרת הוא בא אם השוחט לדרוש את התרנגול לשחיטה ,והוא לא קיבל למרות חילופי הדברים שנאמרו, אני אמרתי לו שמה שנכנס לפינת החי לא יוצא ובפרט אם זה לשחיטה, גם השוחט חשב שאני צודק. שאין אני כלא לנידונים למוות.
אצלי אין המתות חסד , משום שאין בזה חסד , אני בטוח שכל חיה רוצה לחיות ולא משנה מה מצבה , לכן אין אני קובע את גורלה אני מטפל ומפנק עד הרגע האחרון
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

יש אפשרות לבנות גדר ממש יפה וחזקה ממשטחי עץ , הכל תלוי בכמה עבודה משקעים.
גדר מקולטי שמש היא גדר חזקה וקלה לביצוע אך צריך רתכת
פינת_חי_כרם_שלום*
הצטרפות: 19 נובמבר 2011, 11:34

גידול עיזים

שליחה על ידי פינת_חי_כרם_שלום* »

שלום לכולם כמה טוב שיש אותכם פה להתייעצות
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

שלום לנוקדים.
כמה זמן לאחר ההרבעה מומלץ ליבש את העז מהחלב.
פינת_חי_כרם_שלום*
הצטרפות: 19 נובמבר 2011, 11:34

גידול עיזים

שליחה על ידי פינת_חי_כרם_שלום* »

יש לי גדייה בת שנה מעוברת לקראת הסוף,ועכשיו היא מתחילה לשלשל אז הפרדתי אותה משאר העדר אך מה עלי לעשות אין לי תרופות ואני לא מבין גדול!!!
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

תן לגדייה רק מזון יבש, תערובת חציר מעט לחם יבש , לא לתת מזון ירוק .כמוכן לא לתת לה לשתות מים אלה רק תה חזק ללא סוכר ואם יש לך פחם פעיל זה מצוין או מי אורז
אני טיפלתי בפרות מבכירות אשר חלו בסרמונלה ושילשלו כמו ברז הטיפול עזר מאוד.
שילשול זו מחלה מסוכנת ודבר הראשון זה ליבש את הצועה וברגע שניגמר השלשול אין מחלה , פשוט לחידקים אין על מה לחיות.
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

להפסיק לחלוב,כלומר לייבש החלב,3 חדשים אחרי ההרבעה,זאת אומרת לתת חדשיים לפני ההמלטה למנוחה והתחזקות.
לגבי הגידור,מנסיוני,התיש יפרק את משטחי-העץ עוד לפני שיעמדו.קולטי שמש זה מצויין רק שיש מחסור והמחיר יקר.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

גידול עיזים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום לכולם אני חדש בתחום העיזים ורציתי לדעת כמה דברים אשמח לעזרה מכם
יש ברשותי 5 עיזים אלפיניות, מהו סוג האוכל המומלץ ומהי הכמות?
יש לשתיים מהעיזים הפרשות מהעיניים? מהו הטיפול המומלץ?
תודה מראש לעוזרים.
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

נשמע כמו דלקת עיניים. כדאי לקנות סינטומיצין, צריך מרשם למיטב זכרוני.
כששמים להשתמש בכפפות, מאוד מדבק, גם לאנשים וגם לעיזים האחרות.
פלוני_אלמוני*

גידול עיזים

שרון תודה על העצה אעשה זאת, אבל בנוגע לאוכל ידוע לך מה הכמות המומלצת וסוג האוכל?
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

אני מכירה רק נתונים של דירים גדולים, לא של גידול ביתי...
בעקרון תערובת וחציר (משתנה לפי העונה).
הכמויות משתנות- זכר, נקבה, גדיים, הריון, חולבת וכ'ו.
ולכן קצת קשה לי לתת לך כמויות מדוייקות.
תעלה קצת במעלה הדף, יש פה הרבה מגדלים שמגדלים כמוך כמה עיזים בבית, כתוב הרבה גם על האוכל.
כשיגיע איש בפינת חי אני בטוחה שיוכל לעזור לך יותר. במידה ולא, בסוף שבוע אוכל לעיין בספרים ולכתוב לך כמויות.
בהצלחה!
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

שלום ,
בפינות החי אין נותנים מזון מחושב לצורך כלכלי , אנו מקפידים שבעלי החיים יהיו במצב תזונתי ובריאותי טוב ואפילו מצויין
אין אנו בודקים את כמויות החלב או אחוז השומן בחלב , אך מהחלב אנו עושים גבינה , והגבינה פשוט חבל על הזמן P-:
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שלום,

אולי מישהו יודע מה שמו של מגדל העז שהופיעה ב"ערב חדש"?
הסרטון שהופץ ברשת של התחקירנית ששותה חלב עיזים ישירות מהעטין?
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

גידול עיזים

שליחה על ידי עדי* »

מחפשת עז ננסית נקבה, הם יש למישהו? תודה עדי
החשמלאי_מהאוהל*
הצטרפות: 14 דצמבר 2011, 00:22

גידול עיזים

שליחה על ידי החשמלאי_מהאוהל* »

שלום לנוכחים :)

שפר עלי מזלי ולפני 4 חודשים "נפל" על עדר קטן של עיזים.
זכר, 2 נקבות ו2 גדיים (זכר ונקבה).

יש לי שטח אדמה די גדול ושדות ירוקים מסביב, פעמיים ביום אנחנו יוצאים
לטיול של חצי שעה-שעה בשדות ליד האוהל.

ולעניין, אחת הנקבות הגיעה אחרי ניתוח להסרת עטינים, בכל מקום אחר כבר מזמן היו שוחטים אותה
אבל אצלי כולם גדלים בשמחה ללא הבדלי דת, גזע, מין או עטין...
מה שכן, היא בהריון מתקדם מאוד וביום ההמלטה אהיה זקוק לחלב עיזים טרי, למשך יומיים-שלושה לגדיים הרכים.
(עדיף קולוסטרום מעז שהמליטה בימים האחרונים אבל אני פסימי לגבי זה...)
לאחר מכן אמשיך עם חלב משק של אבקת חלב עיזים)

מישהו מגדל או מכיר מישהו שמגדל והייתה אצלו המלטה לאחרונה?
או רעיונות אחרים לכיוונים שמהם אפשר להשיג חלב עיזים טרי מעכשיו לעכשיו באזור השרון הדרומי? (כפר-סבא, רעננה, הוד השרון והסביבה)

תודה.

ההוא מהאוהל
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

למיטב ידעתי בחוות הגדולות יש המלטות עכשיו. אתה יכול לבקש קולסטרום כי בדרך כלל יש יותר ממה שצריך, והם מקפיאים להמלטות הבאות.
חשוב לפסטר את הקולסטרום! בדרך כלל כשנותנים לגדיים זכרים לא מקפידים על זה כי גם ככה הם לא מגיעים בדרך כלל לגיל מופלג (לצערי).
אם אתה קונה תוודא שזה מפוסטר ואם לא תפסטר בעצמך.
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שלום. מחפש תייש אלפיני? לקנייה. האם מישהו מעוניין למכור?
חדש_באתר*

גידול עיזים

שליחה על ידי חדש_באתר* »

לשרון שלום. שאלה לי אליך בבקשה מדוע לפסטר את הקולסטרום ומה יקרה אים נותנים לא מפוסטר. והאים הצורך הוא רק לאחר הקפאה?
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

לפסטר בגלל התפתחות של חיידקים בתוך הקולסטרום, אומנם הקולסטרום מלא בכמויות אדירות של נוגדנים, אך עדיין יכולות להתפתח בו מחלות שבעתיד יכולות לגרום למות העז או פגיעה בייצור החלב.
אם לא נותנים מפוסטר יכול לגרום לבעיות בטווח הקרוב- שלשולים, ובטווח הרחוק, מה שתכתבי למעלה.
צריך לפסטר לפני ההקפאה לא אחרי. (הקפאה במידה וצריך לשמור יותר מכמה ימים).
אייל*
הצטרפות: 13 ינואר 2004, 04:48

גידול עיזים

שליחה על ידי אייל* »

ב"ה למיטב ידיעתי קולוסטרום מכיל אחוז גדול של חלבון אשר בחימומו מתקשה (כמו ביצה) יש עוגיות ערביות שמיוצרות בתנליך זה בתוספת סוכר. אז איך אפשר לפסטר את הקולוסטרום מבלי שיתקשה?
חדש_באתר*

גידול עיזים

שליחה על ידי חדש_באתר* »

לשרון תודה על התשובה. אתיחס בתשובתך לגבי פגיעה ביצור חלב. בשנה שעברה עז אחרי שבועים לאחר המלטה הפסיקה לתת חלב . השנה עז נוספת מיד לאחר המלטה לא מספקת חלב אפילו לגדיה אחת יש לה עטינים גדולים וקשים אבל חלב איין הוטרינר המליץ מסזים לא עוזר .אומר לך מלכתחילה לא מדובר בתזונה .או לאאאא יודע מה אני חושב דלקת עטין הוטרינר לא נתן פתרון. ואני מחפש פיתרון ויותר מכול חושש לעיזים האחרות שצריכות להמליט אים לך עצה עבורי אשמח מאוד .
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

הי שרון, האם את מתכוונת שיש לפסטר את החלב רק במקרה שצריך לשמור,להקפיא או לתת מבקבוק?
מה לגבי הגדיים שיונקים קולוסטרום וחלב היישר מאימותיהם,או מאמהות אחרות? אני מקווה שבמקרה של יניקה טבעית אין את הסיכונים שרשמת למעלה ...
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

מיקי- צריך לפסטר את החלב רק במקרה וצריך לשמור אותו מאיזשהי סיבה, כמובן שאין סיבה לפסטר כשהגדי יונק מאימו, אלא אם העז חולה...

חדש באתר- אני לא יודעת אם לשתי העיזים יש אותה בעיה.
אם העטין קשה וגדול (גם חם)? נשמע כאילו הגדי לא מצליח לינוק מאיזשהי סיבה, ואז נוצר גודש, שאם לא מטופל הופך לדלקת ואז צריך אנטיביוטיקה. במקרה כזה העטין גם מאוד כואב ואז העז לא נותנת יותר לגדי לינוק והמצב רק מחמיר, הבעיה שגם אי אפשר כל כך לחלוב אותה במצב הזה בגלל שכואב לה ואז היא בועטת ולא נותנת לחלוב.
אם אתה רואה שהגדיים לא מצליחים לינוק מאיזשהי סיבה אתה חייב לחלוב את העיזים לפני שהמצב מחמיר.

אייל- אנחנו מפסטרים קולסטרום ואין בעיה של התקשות. לא כדאי להגיע לטמפרטורה של רתיחה כשמפסטרים אלא לטמפ' של 60-70 מעלות ל10 דקות.
אייל*

גידול עיזים

שליחה על ידי אייל* »

שרון, תודה טוב לדעת.
יש לי עז שהורבעה לפני שלושה חודשים.מאז לא ראיתי אצלה שום סמני ייחום ולכן הסקתי שהיא בהריון.
בימים האחרונים הופיע לה אדמומיות ונפיחות ב"אחוריה" וכן טיפה צהובה חלבית, ממצאים אלו עוררו אצלי ספק בדבר היותה מעוברת.
השאלה : 1) האם אלו סמני ייחום (יש לציין שתיאבונה כרגיל ואינה מתבודדת).
2) מהם באמת סימני הייחום שאנו המגדלים הביתיים יכולים להבחין בהם.
תודה לכל עונה.
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

גידול עיזים

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

יש לי שאלה כללית: האם עזים ממשיכות לייצר חלב לאורך כל השנה (לייצר זו לא המילה הכי מוצלחת, אשמח אם מישהו יאיר את עיני לביטוי הנכון) ?
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

יש לי שאלה כללית: האם עזים ממשיכות לייצר חלב לאורך כל השנה (לייצר זו לא המילה הכי מוצלחת, אשמח אם מישהו יאיר את עיני לביטוי הנכון) ?
נראה שלייצר זאת מילה סבירה, לא הצלחתי לחשוב על שום דבר יותר טוב... :)
בעיקרון זה עניין של היצע וביקוש... כל עוד הגדי יונק/חולבים את העז, הגוף שלה ממשיך לייצר חלב. כשהעז נכנסת שוב להריון כמות החלב יורד בהדרגה עד להמלטה הבאה.
כמובן שכמות החלב לא נשארת אותו דבר לאורך כל התקופה, ומרכיבי החלב גם משתנים לאורך התקופה.

אייל- הסימנים שאתה מציין יכולים להיות גם של ייחום וגם של לפני המלטה...
זה הריון ראשון שלה? במידה וכן אתה כבר יכול להתחיל לראות סימני גדילה של העטינים... במידה ולא אתה יכול לבדוק אם יש לה חלב בעטינים.
סימני יחום- העז מתנהגת קצת כמו תייש כשהיא מיוחמת, מקשקשת בזנב, פועה הרבה, מנסה לעלות על העיזים האחרות.
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

כן העז מיצרת חלב, למרות שהעז לא מיפעל החלב שלה הוא תוצרת.
אסור לחלוב , ואסור לגעת בעטין העז עד להמלטה
חדש_באתר*

גידול עיזים

שליחה על ידי חדש_באתר* »

שלום לחברים אפשר לומר העז מניבה כ 2 ליטר חלב. גם מיצרת חלב בפרוש זה יצור מוגמר. גם וגם.
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

אסור לחלוב , ואסור לגעת בעטין העז עד להמלטה
למה?
אייל*

גידול עיזים

שליחה על ידי אייל* »

אני הייתי משתמש במילה להניב כ מעיין ולא כ מפעל
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

באילו טכניקות הפסקת חליבה אתם משתמשים חדשיים לפני המלטה?
אני הפסקתי חליבת ערב והמשכתי בוקר לכשבוע,ואז הפסקתי גם בוקר,אבל שמתי לב שיש עדיין מעט חלב בעטינים .האם חייבים להוציא אותו או לתת לו להיספג לבד? כמה זמן ייקח לעטין להתרוקן מעצמו?
ועוד שאלה - לכמה תערובת ליום מומלץ לרדת במהלך החדשיים ללא חליבות?האם חצי קילו ליום לעז יספק גם את גדילת העוברים?
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

אסור לגעת בעטין מישום שזה גורם לגירוי ולירידת חלב לפני הזמן ,זה כמו חליבה ויש סכנה של קדחת חלב לאחר ההמלטה.
לאחר הפסקת החליבה אסור לחלוב אפילו שיש מעט חלב.
לעז בהריון יש לתת 1/2קילו תערובת בבוקר ו - 1/2 קילו בערב, התערובת חשובה להתפתחות העובר
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

ערב טוב לכולם! מחפש עבודה כרועה צאן לעדר עיזים באזור הצפון. טלפון 0545272084 תודה דני
פלוני_אלמוני*

גידול עיזים

ערב טוב! יש לי 22 עיזים, לפני שבועיים התחילה נפיחות לאחת מהעיזים באיזור בהפה והלסתות, עכשיו יש גם נפיחות באיזור הצוואר, כרגע איזור הפה נפוח מאוד,העז אינה יכולה לאכול ויש לה ריח חריף מהפה לפני יומיים לעוד עז אחת הופיעו סימנים דומים, העיזים בנות שבעה חודשים, הזמנו וטרינר והוא יוכל להגיע רק ביום שישי הקרוב השאלה שלי מה צריך לעשות עד אז אודה לכם מאוד לתשובה מהירה.
חדש_באתר*

גידול עיזים

שליחה על ידי חדש_באתר* »

פלוני אלמוני אים באפשרותך להגיע עים העיזים לאזור כפר סבא וטרינר בחסד עליון יטפל בהן כבר מחר בבוקר . ממליץ לבודד את החולות כמה שיותר רחוק. חבל מאוד שכמה ימים הן ללא טיפול כול העדר ידבק
יכולים להחנק מהנפחות. אים אתה מעונין חזור ותקבל טלפון
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

גידול עיזים

שליחה על ידי מיכל* »

קיבלתי טיפ חומר מעולה נגד פרעושים מיועד לצמחים נקרא קונפידור ,תוצאות מדהימות ומהירות משתמשים בחמת גדר,
אייל*

גידול עיזים

שליחה על ידי אייל* »

ב"ה
למיטב ידיעתי קונפידור משמש לצמחי הדר נגש עש המנהרות. השאלה מה השלחותיו לגוף העז , ?
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

מיכל שלום ,
בבקשה בדקי במקורותיך האם השימוש בחומר הוא רק לריסוס סביבתי , או גם על גוף החיות , ?
נישמע טוב !
דרור*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 04:22

גידול עיזים

שליחה על ידי דרור* »

יש לי שאלה .אני רוצה לבנות דיר קטן לשני עיזים גמדיות האם אפשר לבנות את הדיר בגובה של מטר אחד מהאדמה?האם העיזים בלילה יעלו לשם?(אני
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

עיזים אינן תרנגולות , עיזים אינם יכולות לדרוך על ריצפת רשת מכל סוג לכן הן צריכות לחיות על האדמה, או ריצפת בטון
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

הקונפידור חומר מעולה! הוא עושה את החלק החשוב והקשה בהדברת הפרעושים הוא מחסל את הביצים.
אייל*

גידול עיזים

שליחה על ידי אייל* »

הקונפידור חומר מעולה!
בדוק?(מבכינת ההשפעה על העיזים ועל תוצרת החלב) אם כן איך משתמשים?
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

את הקונפידור לא מרססים על גוף העיזים , את הקונפידור מרססים על שטח הדגירה של הפרעושים.
הקונפידור הינו חומר אשר משתמשים בו בעצי הדר כנגד עש הבערות
הקונפידור משמיד את הביצים של הפשפשים ,
מיכל היא זו שפירסמה מידע זה, אני בדקתי זאת אצל מגדלים מהמיגזר הערבי והכן הם אישרו זאת.
רון*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 22:00

גידול עיזים

שליחה על ידי רון* »

איפה אפשר לקנות אוכל לחלב?
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

פרט מה זה אוכל לחלב.
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שלום רב,
קנינו גדי וגדייה בערך בני חודש - הגדי היה יתום כך שרגיל לינוק מבקבוק וטורף כל מה שמביאים לו 3 פעמים ביום, הגדייה מסרבת בכל תוקף לינוק (במשך מספר ימים הכרחתי אותה לקבל מעט חלב, אך זה לא ממש ישים לאורך זמן) - איך מרגילים אותה לינוק, והאם זה קריטי או שניתן פשוט לגמול אותה?
הגדייה מנשנשת מעט חציר, ופה ושם טועמת מעט מתערובת לגדיים או ירק מזדמן - אינני יודע אם זה מספיק לה.
(שמתי להם חציר ועשב טרי + תערובת גדיים כך שיכולים לאכול כאשר בא להם)
היא לא מנסה למצוץ אצבע - האם זה אומר שאינה רעבה?
איזה תחליף חלב כדאי לתת להם? (התחלתי מקצת חלב עיזים שקיבלתי, המשכתי עם סימילאק שהיה לי בבית - מה כדאי לקנות?)
מתי וכיצד להתחיל תהליך גמילה?

אשמח אם תוכלו לייעץ.
תודה
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

כמה הגדייה שוקלת?
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

אין לי מושג כמה שוקלת - לא שקלתי את הגדייה.
אשקול אותה בערב, האם יש הנחיות כלליות שתוכלו לתת בינתיים?
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

יש תחליפי חלב שמיועדים לגדיים.
כשהם שוקלים 11-13 קילו אפשר להתחיל גמילה, בגלל זה שאלתי על המשקל.
בנתיים מה שאתה עושה נשמע בסדר.
אם היא לא רוצה לינוק אפשר לתת לה תחליף בקערה ואז היא תשתה כמו שהיא שותה מים.
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

תודה רבה שרון,
ננסה לתת בקערה - נקווה שאולי זה יעבוד, למרות שעד עכשיו לא ממש ראיתי שהם יותר מדיי מתייחסים לכלי המים,
אם אני מבין נכון, הגמילה מתבצעת פשוט ע"י הספקת אוכל נוסף?
האם עדיף לצמצם מספר ההאכלות בחלב, או לצמצם את הכמות בכל האכלה?
עידו*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2002, 08:11

גידול עיזים

שליחה על ידי עידו* »

שלום לכולם!
יש לי עז שלא מרגישה טוב בימים האחרונים היא נראית חלשה ובלי מצב רוח כשהיא שוכבת יש לה מין אנחות בכול נשימה והיא רוב הזמן מעדיפה לרבוץ כשהיא צריכה לקום אז מאוד קשה לה להתרומם. במרעה(של שעה כי אין לה כוח) היא אוכלת יפה אבל עדיין לא מתנהגת כמו תמיד חשבתי אולי היא אכלה משו לא טוב אבל היציאות שלה נראות רגילות. את התערובת היא לא אוכלת בכמויות שהיא אוכלת תמיד. אני חושב שהיא בהריון( יש לה בטן בצורה כזואת של הריון וגם לפני משו כמו שבועיים התנפחו לה העטינים) יש למישו רעיון מה אני יכול לעשות כדי שתרגיש טוב יותר או מה זה יכול להיות???
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

ממליצה לך לפנות לוטרינר. אם היא בהריון זאת יכולה להיות רעלת הריון שיכולה להיגמר במוות אם לא מטופלת.
יכול להיות מליון דברים אחרים וקשה להבין מהתסמינים.
קובי*
הצטרפות: 29 מאי 2004, 13:50

גידול עיזים

שליחה על ידי קובי* »

היכן ניתן להשיג תחליף חלב לגדיים באזור פ"ת?
מישהו יודע כמה זה אמור לעלות, והאם יש בכמות לא מסחרית (ל-2 גדיים בפינת חי פרטית)?

אגב, לא ממש קשור ישירות - אך היה נחמד לשמוע כיצד ניתן להכין מוצרים מחלב העיזים - איזה חומרים/כלים נדרשים להכנה באופן פרטי והיכן ניתן להשיג אותם.
(לדוגמא להכנת חמאה/גבינות מהחלב)
שרון*

גידול עיזים

שליחה על ידי שרון* »

קובי תחפש קורס גיבון בגוגל, יש כל מיני קורסים בכל מיני רמות.
וגם פה באתר יש דף של הכנת גבינות.
מרון*
הצטרפות: 17 פברואר 2012, 12:13

גידול עיזים

שליחה על ידי מרון* »

שלום,
מחפשים רועה לעדר עיזים לא גדול בחווה בנגב, אדם אחראי או זוג שמוכן להתחיב לשנה לפחות. באפשרותנו להציע משכורת נמוכה, אוכל, דירה חביבה. מגורים במשק אורגני כולל: גן ירק, חשמל סולרי, שרותי קומפוסט, בורות מים והרבה הרבה טבע נקי. קרן ומרון 08-6512987 או 0544350995.
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

מחפשת שעווה לציפוי גבינות במחיר שפוי.מישהו?משהו?
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שלום ו תודה מראש על העזרה
אחרי שנתיי שאני מחכה שהעולם ישלח לי עז היום סוף סוף היא הגיעה, לפי המגדל היא בת כמה ימים ספורים.עוד יש לה את חבל הטבור מחובר אבל היא מאוד פעילה ותמצא משפחה
אצלנו.איפה אני יכול לקנות תחליף חלב לגדיים? המגדל רוצה לתת לי שק שמספיק ל 10 גדיים..בנתיים היא מקבלת חלב עיזים.
והשאלה השנייה היא מה קורה עם חיסונים?תולעים?וכו? מאחר ובכל האתרים הישראלים כתוב שזה מגיל חודשיים אבל באתרים של חול אנשים מטפלים נגד תולעים כבר בשבוע הראשון?
תודה שוב!
מיקי*

גידול עיזים

שליחה על ידי מיקי* »

באופן עקרוני חובה לדווח על אחזקה של חיות משק.לגבי החיסונים הכי כדאי ליצור קשר עם הלשכה הוטרינרית באיזור מגורייך והם כבר יגידו לך מתי לחסן ונגד מה.
קובי*

גידול עיזים

שליחה על ידי קובי* »

1. ווטרינר של השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות, אמר לי כי אין צורך בחיסונים עד גיל חודשיים.
  2. פורמאלית אסור להעביר עיזים ללא אישור ממשרד החקלאות - הם אמורים לפתוח תיק, לשלוח הווטרינר לוודא שהמקום מסודר לקבלת עיזים, ולשים לגדי מספר באוזן - מי שנתפס עם עז ברכב עלול לקבל קנס רציני...
  3. אמרו לי כי עז הינה חיית עדר, וקשה לגדי יחיד להיות לבד (אני לקחתי זוג, אבל קצת יותר גדולים)
מרון*
הצטרפות: 17 פברואר 2012, 12:13

גידול עיזים

שליחה על ידי מרון* »

תיש עם חלב (והרבה) למכירה.
יש ברשותנו תיש בן חמש, אב לעיזים רבות, הוא הכלאה של אב קפריסאי ואם מקומית. הוא ברשותנו מאז היולדו ולפני כשנתיים שמנו לב שיש לו גם עטינים.
עכשיו כשהעשב צעיר וירוק במרעה העטינים מלאים והוא שופע חלב.
התיש למכירה פרטים ישלחו בשמחה למתענינים. [email protected]
מרון
מה*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 13:02

גידול עיזים

שליחה על ידי מה* »

מה.....???
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שלום
אני לא יודעת אם כאן זה המקום אבל יש לי עז בת 9 ימים שאני דואגת לה כי אמא שלה מתה בלידה ובמקום לא יכלו לטפל בה בצורה מסורה אז לקחתי את הטיפול אליי,אני גרה בעיר בראשון לציון שיכון המזרח שבעצם מכל כיוון שלי יש חיות משק תרנגולות סוס ואפילו עיזים.התקשרו אליי לפני יומיים מהמחלקה הוטרינרית והודיעו לי שעד יום שני כדיי לי מאוד להוציא את העז או שאסתבך.העניין הוא שהעז בתוך הבית הוציעה אולי 5 פעמים צליל מהגרון,וזה נשמע כמו שכן רע ממורמר ובודד שיש לו קרוב משפחה בשירות הוטרינרי.השאלה שלי היא כזאת.אם מישהו יודע מה בנוגע לחוקים?הם לא צריכים להגיע אליי קודם לבדוק ?לראות? האם ככה עליי להתקפל אל מול הפשיזם הדורס?
אשר*
הצטרפות: 16 אפריל 2006, 23:39

גידול עיזים

שליחה על ידי אשר* »

שלום לכולם יש לי דיר עיזים.
השבוע המליטה לי עז אחת בפעם הראשונה ויצאה לה גדיה ראשונה(מזל טוב).
אתמול המליטה לי העז השניה בפעם השניה 2 גדיות אך היום לצערי אחת מתה.
השניה נראית לי בסדר גמור ואמא שלה מניקה אותה באופן סדיר.
יש למישהו רעיון מדוע הראשונה מתה?
בברכה
אשר
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

לפלוני שלום,
לפי חוקי עזר עירונים אסור לגדל חיות משק בעיר אלה רק חיות מחמד,
אך אין הגדרה מה היא חיית מחמד בחוק, ולכן אין לך מימה לחשוש במיוחד שזו גדיה אחת ולא יותר.
כמוכן אין אפשרות להחרים לך את הגדיה באופן מידי .
הרשות הוטרינרית צריכה לתת לך מיכתב רשמי שבו מנומק מדוע אסור לך לגדל את הגדיה .
ובאיזה פרק זמן את צריכה להרחיק את הגדיה מביתך.
שאלה? האם את גרה בבית פרטי עם חצר, או בבית משותף.
ועוד את יכולה לטעון כי קנית את הגדיה לחגיים "שלא נדע" עד יעבור זעם.
איש_בפינת_החי*

גידול עיזים

אשר האם הגדיה שמתה ינקה לאחר ההמלטה, והאם היא נשמה בצורה רגילה ללא חירחורים ושיעול.
האם העז, האמא ליקקה את הגדיה והיא קמה והלכה לאחר ההמלטה באופן רגיל.
אשר*
הצטרפות: 16 אפריל 2006, 23:39

גידול עיזים

שליחה על ידי אשר* »

כן לכל השאלות
קובי*

גידול עיזים

שליחה על ידי קובי* »

מקבץ שאלות תזונה :-) :
האם בחציר יש יתרון תזונתי כלשהו לעיזים/גדיים לעומת עשב טרי, או שהשימוש בו הוא פשוט מטעמי נוחות/חוסר בתקופות שונות בעשב טרי?
כמה מים אמורים לשתות גדיים שנגמלו וניזונים בעיקר מעשב טרי? - לכאורה נראה כי כלי המים כלל לא מתרוקן (מאידך אני כן רואה שהגדיים נותנים שתן)
מתי ניתן לצפות שגדיים שנגמלו יחלו לגלות עניין בתערובת? - היה נראה שטעמו פעם, ומאז מתעלמים לחלוטין מהתערובת שבכלי.
פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

איש בפינת החי תודה רבה! אני אכן גרה בבית פרטי עם חצר מאוד גדולה,הבית הוא בנייה של פעם שמקנה לו גם סוג של מרפסת למרות שהוא קרקע,מאחר וראיתי שיש עניין עם מישהי שהצליחה לגדל אפילו בתוך תל אביב,ברגע שזה היה במרפסת שלה.העז כבר ממש חלק מהבית וכולנו נצטער אם היא תעזוב ,בשיחה נאמר לנו שיבוא פקח לקחת אותה.נקווה שלא .
ותודה שוב על המילים הטובות והחיזוקים!זה ממש עודד אותי !
שרה
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”