שינוי אקלים

לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

אני חברה בעמותה בשם Avaaz שמגיבה למשברים אקולוגיים בכל העולם. קיבלתי מהם מייל שהייתי שמחה לחלוק אתכם. המייל מסתיים בבקשה לתרומה (אפנה אל האתר שלהם), אבל אפשר רק לקרוא ולהיות יותר מודעים. וכמובן לפתוח דיון...
אותי אישית הנושא מאד מטלטל ומדאיג.

חברות יקרות, חברים יקרים,
אנחנו כבר לא מדברים על התחממות גלובלית. מדובר בהִתְרַתְּחוּת גלובלית.

כדור הארץ חם כעת יותר מאי פעם בהיסטוריה המתועדת וגורם לגלי חום, בצורות קשות והחמצת האוקיינוסים. אנו מנפצים את מקדש החיים ומביאים מיליוני מינים לסף הכחדה.

תוך 50 שנה, יתכן כי מיליארד וחצי א.נשים יאלצו להימלט מאזורים בהן הטמפרטורות יגיעו לגבהים של מדבר סהרה -- בכל שנה 20 מיליון כבר נאלצים לברוח.

זוהי אחת מתהפוכות החיים הגדולות ביותר והיא נגרמת ע"י עלייה של מעלת צלזיוס אחת בלבד. ואנו בדרך ל-3 מעלות. נסו לדמיין איזה עולם שומם ועוין הילדים שלנו ירשו.

אבל הענין הוא: שאנחנו עדיין יכולים לשנות את זה -- אנו אולי הדור האחרון שיוכל. חמשת החודשים הבאים הם קריטיים.

מנהיגים בעולם ישתתפו בשתי ועידות חשובות של האו"ם בהן יקבלו החלטות הרות גורל בנוגע לאקלים ולמשבר ההכחדה. הן יוכלו לשנות הכל או שום דבר. מה שאומר שנותרו לנו רק עוד 150 ימים לנער את המנהיגים שלנו ולגרום להם לפעול, להרחיב את הצוות שלנו באופן משמעותי כדי לגבור על צבא התומכים בדלקי מאובנים, לעשות מצעדי ענק ולהביא את העולם לתמוך בתוכנית הנועזת שלנו להצלת הטבע.

כדור הארץ אינו יכול לחכות יותר. זהו אחד הרגעים החשובים ביותר עבור העולם השברירי הזה והכל תלוי על חוט השערה. עלינו לתת לכדור הארץ את כל מה שביכולתנו. תרומה קטנה מכל אחד ואחת מאיתנו תעשה הבדל עצום. אם אי פעם שקלתם לתרום, עשו זאת כעת. בואו נלחם למען עתידו של עולמנו.

ועידת המגוון הביולוגי של האו"ם תתקיים באוקטובר ומטרתה לסיים את משבר ההכחדה ע"י תכנית הגנה נועזת עבור הטבע. כמה שבועות לאחר מכן תתקיים ועידת אקלים גלובלית, ההזדמנות הטובה ביותר להביא מדינות להתחייבויות חדשות אשר יעזרו לנו להימנע מקטסטרופה אקלימית.

זה לא יהיה קל אך יש סיבה לתקווה.

כמעט כל הכלכלות הגדולות ביותר בעולם התחייבו כעת לשים קץ לזיהום הפחמן עד שנת 2050 ומגפת הקורונה הראתה כי שינוי נועז וסיסטמי יכול להתרחש באופן מהיר ביותר. האנושות לומדת כי כל הדברים על פני כדור הארץ הנהדר שלנו קשורים זה בזו בצורה אינטימית.

זהו מצב חירום והתחייבויות לא יספיקו כאן. אנו זקוקים לפעולה אמיתית והחלטית, ובשבילה נצטרך לתת כל מה שיש בנו במשך חמשת החודשים הקרובים. הנה התכנית:
נגדיל את צוות מומחי המדיניות והתקשורת, חוקרים ומארגנים שלנו בצורה משמעותית כדי ללחוץ על ממשלות לחתום על עסקה חדשה ונועזת למען הצלת הטבע;
נביא לועידות הפסגה מנהיגי קהילות ילידים אמיצים, ונבטיח כי קריאתם הדחופה להגן על מערכות אקולוגיות תשמע באופן חזק וברור.
נפרסם דוחות אשר יעוררו תדהמה וישפכו אור על טקטיקות שתדלנות מפוקפקות בהן משתמשים ענקי דלקי המאובנים;
ונעזור לארגן מצעדים היסטוריים אשר יבטיחו כי המנהיגים שלנו יבינו שהעולם כולו מסתכל.
האיומים מולם אנו עומדים כבר אינם רק רציניים, הם עניין הישרדותי. אנו לא יכולים לפספס את הרגע הזה: כדור הארץ זקוק לקול עוצמתי בזמן שמנהיגים מחליטים על עתידו. תרומה זעירה קבועה תוכל להביא לשינוי משמעותי בכל מה שאנו עושים ביחד. תרמו כעת כדי שנוכל להשמיע את זעקתנו:

https://secure.avaaz.org/campaign/he/[po]megadrought loc 1o[/po]/?bNdSaob&cl=18460004414&v=134526
נכדה*
הצטרפות: 02 יולי 2012, 02:59

שינוי אקלים

שליחה על ידי נכדה* »

שלום ליאורה.
בעקבות מה שכתבת יצאתי לחיפוש מהיר ללמוד על הארגון שאת חברה בו.
המעט שראיתי הספיק לי.
ה ceo של avaaz, הוא ricken patel
בויקיפדיה כתוב עליו: He was also named a Young Global Leader[5] by the World Economic Forum,
the World Economic Forum הוא אותו ארגון שדאג השנה לידע אותנו שעד 2030 לא יהיה בבעלותינו דבר, ואנחנו נהיה שמחים.

אישית, לא הייתי משתפת פעולה עם אנשים כאלו. אם כבר להפך.

ולגבי המכתב
חמשת החודשים הבאים הם קריטיים.
מה הולך לקרות עוד 5 חודשים?

כדור הארץ זקוק לקול עוצמתי
לפני שנים ג׳ורג׳ קרלין, נגע בנקודה הזאת.
ממליצה להקשיב לו.

https://www.youtube.com/watch?v=7W33HRc1A6c
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

האמת, לא ממש הבנתי מה שכתבת.
אוואז הוא תנועה שנותנת במה לעצומות שונות הקוראות לשינוי בנושאים אקולוגיים.
יש בו 2,792 קמפיינים שרצים כרגע. אולי אחד מהם הוא מה שציינת... בכל מקרה לא הבנתי למה זו סיבה לא לשתף אתם פעולה.
פה יש את רשימת ההישגים שלהם, ואפשר לראות איך הם פועלים בדרך כלל
https://secure.avaaz.org/page/he/highlights/

בעוד 5 חודשים יתקיימו 2 ועידות חשובות על האו"ם שמטרתן לקבוע מדיניות לגבי שינוי האקלים לשנים הבאות.
נכ_דה*
הצטרפות: 19 יולי 2021, 23:52
דף אישי: הדף האישי של נכ_דה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי נכ_דה* »

בעוד 5 חודשים יתקיימו 2 ועידות חשובות על האו"ם שמטרתן לקבוע מדיניות לגבי שינוי האקלים לשנים הבאות.
השאלה שלי היא, איך את רוצה שהעולם יראה עוד 5 חודשים.
מהם השינוים שהם מדברים עליו. מה את היית רוצה לראות משתנה. להפסיק טיסות? לקחת מיסים מטורפים מהאזרחים כדי שיוכלו לנהוג? להכריח אנשים לאכול בשר סינטטי מפוצץ הורמונים, כי פלוצים של פרות מסכנות את כדור הארץ?
מהם הפרטים הקטנים, מעבר לסיסמאות היפיפיות?

פה יש את רשימת ההישגים שלהם, ואפשר לראות איך הם פועלים בדרך כלל
ֿכותבים שם למשל שאחד הנצחונות שלהם ״שומרים על אינטרנט חופשי ופתוח לכולם״ ב2012 הם ניצחו
והנה אנחנו ב 2021 והצנוזורה חוגגת. מוחקים הודעים על ימין ושמאל.

עוד שאלה שתמיד עולה, מה מחיר שנצטרך לשלם? אלו עוד חוקים מגבילים שפוגעים בזכויותנו?
מה מסתתר בתוך כל כמות האדירה של קמפיינים?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שינוי אקלים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מה שהכי מפריע לי זה ה-"דאגה לכדור הארץ"
הוא היה פה לפנינו, ויהיה אחרינו
מילא הדאגה למין האנושי - אם היו נותנים לקורונה לעשות את שלה, כבר היה טוב יותר לכדור הארץ

מעניין מה חשבו הדינוזאורים לפני שהלכו לעולמם
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

להפסיק טיסות? לקחת מיסים מטורפים מהאזרחים כדי שיוכלו לנהוג? להכריח אנשים לאכול בשר סינטטי מפוצץ הורמונים, כי פלוצים של פרות מסכנות את כדור הארץ?

או: לקדם תשתיות של תחבורה ציבורית נוחה ונגישה יותר, לעבור לטבעונות (לא צריך בשר סינטטי), ולא הפלוצים של הפרות מסכנים את כדור הארץ, אלא כריתת יערות הגשם כדי שיוכלו לגדל שם בקר.

הייתי רוצה מעבר לאנרגיה ירוקה, שמש-רוח-מים בתור מקור האנרגיה העיקרי והבלעדי. הייתי רוצה שינוי בקונספט של אריזות למיניהן ומחשבה איך אפשר לצמצם את כמות האריזות שנזרקות לפח, שינוי התודעה של לקנות-ולזרוק, ייצור המכוון לשימוש רב-פעמי.
הגנה על יערות הגשם ועוד מקומות בסכנה כשמורות טבע. קידום של דיור ובנייה אקולוגיים. אכיפת חקיקה נגד שפכים ורעלים הנשפכים לים ומזהמים נהרות.

רוב החוקים שמבקשים להשיג רק ישפרו את אורח חייך ואת זכותך לאוויר, מים, ואדמה נקיים ולבריאות משופרת. מי שיפגע מהם הם הטייקונים הגדולים ואילי הנפט.
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

לגבי האינטרנט, אם היית ממשיכה לקרוא מעבר לרק הכותרת, היית רואה בדיוק מה הם עשו ברמת החקיקה כדי לאפשר אינטרנט פתוח וחופשי. הרבה מעבר למחיקת הודעות (שוב, לא ברור על מה את מדברת, כי גם פה בבאופן כל אחד יכול למחוק הודעות של כל אחד, זה לא אומר שיש פה צנזורה...)

לא מבינה ממש מאיפה מגיעה ההתנגדות שלך ועל מה כל ההתלהמות. אם את מבסוטית מהדרך שבה הדברים מתנהלים בעולם -אשרייך. אני לא.
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

_מה שהכי מפריע לי זה ה-"דאגה לכדור הארץ"
הוא היה פה לפנינו, ויהיה אחרינו
מילא הדאגה למין האנושי - אם היו נותנים לקורונה לעשות את שלה, כבר היה טוב יותר לכדור הארץ_

למה ההפרדה? המין האנושי הוא לא חלק ממגוון החיים על כדור הארץ?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שינוי אקלים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אנחנו חלק ממגוון החיים שעל פני הכדור.
במידה ונעלם, כמו הדינוזאורים, הכדור ימשיך להיות - כך או אחרת
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

טוב, חיפשתי את הפורום הכלכלי העולמי
מעתיקה מויקיפדיה:
"הפורום הכלכלי העולמי (באנגלית: The World Economic Forum) הוא ארגון ללא מטרות רווח, אשר הקים מרטין קלאוס שוואב ב-1971. הארגון מפורסם בזכות הכנסים השנתיים שהוא מקיים בדאבוס שבשווייץ. לכנסים אלה מגיעים בכירי הפוליטיקאים, הכלכלנים, אנשי העסקים והעיתונאים, כדי לדון בנושאים הבוערים בענייני רפואה, סביבה וכלכלה.
הפורום מנפק מעת לעת דוחות מקיפים הנחשבים לאמת מידה בינלאומית בעלת מהימנות גבוהה במיוחד. הדוח המפורסם ביותר היוצא אחת לשנה הוא "מדד התחרותיות העולמי".

אם אוואז אכן קשורים לארגון הזה, בעיני זו נקודה ענקית לזכותם. זה אומר שיש להם השפעה עולמית, והם מבססים את עצמם על מחקרים מעמיקים ומהימנים, ועל טובי המומחים.
נכ_דה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי נכ_דה* »

מילא הדאגה למין האנושי - אם היו נותנים לקורונה לעשות את שלה, כבר היה טוב יותר לכדור הארץ
מהרגע שהתחילו עם הקטע של המסכות, חיכתי לצעירה העצבנית גרטה, שתצעק על כולם שיפסיקו לזהם עם המסכות, וישיתנו לטבע לעשות את שלו.

לגבי האינטרנט, אם היית ממשיכה לקרוא מעבר לרק הכותרת, היית רואה בדיוק מה הם עשו ברמת החקיקה כדי לאפשר אינטרנט פתוח וחופשי. הרבה מעבר למחיקת הודעות (שוב, לא ברור על מה את מדברת, כי גם פה בבאופן כל אחד יכול למחוק הודעות של כל אחד, זה לא אומר שיש פה צנזורה...)
לאורה, את באמת חושבת שמישהו מדבר על אתרים קטנים כמו בבאופן? את באמת לא רואה מה קורה?
את באמת חושבת שאין צנזורה? את לא מודעת לכך שמוחקים חשבונות של רופאים, כי יש להם דעה אחרת?
ממש בימים האלו, הכריזו מהבית הלבן שהולכים לסמן הודעות. הודעות שלדעתם הן מידע לא נכון.
https://www.youtube.com/watch?v=[po]zqEvQKO5 gM[/po]
מי יקבע מהו מידע נכון, ומה הוא לא?
האם צנזורה היא הפתרון, הוא דיון בוגר ונבון?

או: לקדם תשתיות של תחבורה ציבורית נוחה ונגישה יותר,
ליאורה זאת סיסמה מאוד נחמדה, אבל מה הפרטים הקטנים מאחורה. איך עושים את זה?
איך מקדמים את זה? איזה מחיר נצטרך לשלם כדי ליישם דבר כזה?

אם את מבסוטית מהדרך שבה הדברים מתנהלים בעולם -אשרייך. אני לא.
גם לי יש ביקורת על מה שקורה, אני פשוט רואה את מה שקורה אחרת ממך. הפתרונות שלי שונים משלך.

מעתיקה מויקיפדיה:
למה ללכת לויקיפדיה ולא ללכת למקור.
https://www.facebook.com/worldeconomicf ... 524981479/
האם את שמחה לשתף פעולה עם ארגון שרוצה שלא יהיה בבעלותך דבר עד 2030? אני לא.
זהו ארגון שאנשים כמו נתניהו שמחים לשתף איתו פעולה. שבעלי תאגידים משתפים פעולה איתו.
את חושבת שארגון עם כזה שיתוף פעולה, יוצא נגד אלה שמשתפים פעולה איתו?

המין האנושי הוא לא חלק ממגוון החיים על כדור הארץ?
כמו תמיד במקום לנסות להסביר את דעתי אני משתמשת במילותיו המצחיקות של קולינס.
הקשבת לו?
אם כן, איך היית עונה לו?
איפה הוא טועה?
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

סבבה, הלכתי למקור וראיתי את הוידיאו.
לא ראיתי שם שום דבר שהקפיץ אותי.
הארגון הזה לא מקדם שום דבר ממה שרואים בסרטון, הוא פשוט מנבא את מה שהולך לקרות בעתיד. ככה העתיד יראה. זה לא אומר שהם מאחורי כל דבר שרואים בסרטון. הם לא מדפיסים איברים מלאכותיים ולא עוסקים בחקר החלל או בהמעטת צריכת הבשר (עוד כמה מהשקופיות בסרטון...) וגם לא ב"you'll own nothing and you'll be happy", מה שזה לא אומר.
זה ארגון של כלכלנים שתפקידם לספק תחזית כלכלית וחברתית וזה מה שהסרטון הזה מספק.
להאשים אותם בפשעי התאגידים זה כמו להאשים את החזאי בסופות הרעמים.

לגבי האינטרנט והצנזורה, אני חושבת שזה חשוב לאפשר אינטרנט חופשי כמה שניתן, לכן שמחתי לקרוא שעשו משהו בנידון, ברמת החקיקה.

_ליאורה זאת סיסמה מאוד נחמדה, אבל מה הפרטים הקטנים מאחורה. איך עושים את זה?
איך מקדמים את זה? איזה מחיר נצטרך לשלם כדי ליישם דבר כזה?_
ראשית שמי הוא לאורה (Laura) ולא ליאורה. מה הפרטים הקטנים? תפקידי שרי התחבורה להחליט. אני יכולה לתת לך דוגמא ליוזמות שכבר נעשות: יותר שבילים לאופניים. רכבות קלות בתוך הערים. הנתיב המהיר (4 אנשים ברכב נוסעים חינם). אפליקציית קארפול (אפליקציה שמאפשרת לאנשים שנוסעים לאותו יעד לאתר זה את זה ולנסוע ברכב משותף). אפליקציית מוביט (מרכזת את כל המידע על תחבורה ציבורית ובונה לך מסלול כמה שיותר מהיר עפ"י קריטריונים שהגדרת). האפשרות לשכור אופניים בתוך העיר במקום לקחת מונית. הרכבת המהירה מת"א לירושלים ועוד.
איזה מחיר נידרש לשלם? לא יודעת, ואף פעם אי אפשר לדעת... אבל איזה מחיר אנחנו משלמים על המצב הנוכחי? זיהום אוויר, פקקים, רעש, ואסונות אקלימיים בסדר גודל אפוקליפטי ממשמשים ובאים.
הרכבת הקלה בירושלים למשל גרמה צרות ללא מעט אנשים, וההקמה שלה נמרחה בלי סוף. אבל אחרי שהסתיימה הבניה, היא נוחה בטירוף ומקילה על החיים בירושלים ברמות על. לפני זה היה סיוט להיכנס למרכז העיר, גם ברכב וגם באוטובוסים, והיא שינתה את הכל לטובה.
בגדול אני חושבת שכל יוזמה ירוקה היא מבורכת גם אם ההסתגלות לשינוי קשה בהתחלה.

כמו תמיד במקום לנסות להסביר את דעתי אני משתמשת במילותיו המצחיקות של קולינס
מי זה קולינס?
נכ_דה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי נכ_דה* »

הארגון הזה לא מקדם שום דבר ממה שרואים בסרטון,
אז את לא הבנת את מטרתו של הארגון וכוחו.
זה ארגון של כלכלנים שתפקידם לספק תחזית כלכלית וחברתית וזה מה שהסרטון הזה מספק.
הם לא רק חוזים, הם גם מקדמים עניינים.

לגבי האינטרנט והצנזורה, אני חושבת שזה חשוב לאפשר אינטרנט חופשי כמה שניתן, לכן שמחתי לקרוא שעשו משהו בנידון, ברמת החקיקה.
אם משתיקים קולות בקלות, וזה היה גם לפני הקורונה, אז הם יכולים להגיד לי שהם הצליחו, אבל זה לא נראה בשטח.
מספיק ערוצים שעקבתי אחרהם שנמחקו, כדי שאני אאמין להם.

בגדול אני חושבת שכל יוזמה ירוקה היא מבורכת גם אם ההסתגלות לשינוי קשה בהתחלה.
זהו שלא. הרבה יוזמות התגלו ככשלון. אני לא יודעת אם שמעת מה קרה בחורף בטקסס, שעברו חלקית לאנרגית רוח, וכתוצאה מכך אחוז גדול של אנשים היה בלי חשמל במזג אויר מסכן חיים.
גם הרבה מהתחזיות של המדענים לגבי העתיד לא התממשו, שזה כנראה גם כן לא נלקח בחשבון.
נכ_דה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי נכ_דה* »

מי זה קולינס?
בסך הכל היית צריכה ללחוץ על הקישור בשביל לגלות.
בגדול, זה מישהו שכמה שלא אנסה, הניסוח שלו יהיה הרבה יותר טוב משלי.
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

הם לא רק חוזים, הם גם מקדמים עניינים.
יש לך הוכחות?

אם משתיקים קולות בקלות, וזה היה גם לפני הקורונה, אז הם יכולים להגיד לי שהם הצליחו, אבל זה לא נראה בשטח.
זה שהם קידמו את העניין, לא אומר שהם הצליחו ועכשיו נחים על זרי הדפנה לנצח, וגם הם לא טוענים כך. בכל אופן את יכולה לשמוח שקידמו עניין שחשוב לך, גם אם יש עוד עבודה לעשות...

זהו שלא. הרבה יוזמות התגלו ככשלון.
זה שקרו כשלונות, לא אומר שהיוזמות היו גרועות, אלא שהתכנון לא היה מספיק טוב ולא חזו את הבעיות הצפויות. עדיין לא אומר שלא צריך לנסות למצוא פתרונות חלופיים למצב הנוכחי, ויש הרבה יוזמות שכן מצליחות. לקחת דוגמא אנקדוטלית של כשלון ולהגיד שבגללו לא צריך לעשות שינוי אפשר בכל תחום. גם המצב הנוכחי הוא לא בדיוק הצלחה ובגללו יש המוני נזקים והרוגים. זה פשוט הדיפולט שלנו אז פחות מבחינים.

גם הרבה מהתחזיות של המדענים לגבי העתיד לא התממשו
תחזיות הן תחזיות וברור שהן לא מדויקות במאה אחוז. בינתיים ככל שהשנים עוברות התחזית של שינוי האקלים הולכת ומתממשת לנגד עינינו. אבל מה, אני מקווה שהם יטעו וזה באמת לא יהיה כל כך נורא.

בסך הכל היית צריכה ללחוץ על הקישור בשביל לגלות.
לא צירפת קישור.
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

עכשיו נכנסתי בעצמי לדף של Ricken Pate. מה שכתוב שם, שאת עצמך ציטטת הוא:

He was also named a Young Global Leader[5] by the World Economic Forum, referred to as "the global leader of online protest" by The Guardian[2] and listed as one of People Magazine's most eligible bachelors.[6]

כלומר כל המהומה על לא מאומה זה שWEF כינה אותו "מנהיג גלובלי צעיר", הגרדיאן כינו אותו "המנהיג העולמי של המחאה האינטרנטית", ופיפל מגזין "אחד הרווקים הכי ראויים".

בשום מקום לא כתוב שהוא חבר בארגון WEF, כמו שהוא כנראה לא חבר במערכת הגרדיאן או הפיפל מגזין.
לאורה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי לאורה* »

אוסיף עוד משהו,
פתחתי את הדף הזה עבור אנשים ששינוי האקלים מטריד אותם ורוצים לעשות משהו בעניין. בין אם לתרום, לחתום על עצומות, להעלות רעיונות על איך אנחנו כאזרחים יכולים להשפיע על המצב, לשתף רגשות בנושא, וכדומה.
לכן אשאל אותך נכדה:
האם נושא שינוי האקלים מטריד אותך?
האם יש משהו שלדעתך ראוי להשתנות, ברמה העולמית, בדרך הטיפול בנושא?
האם יש משהו שלדעתך אנחנו כאזרחים יכולים לעשות, כדי להשפיע על השינוי העולמי הזה?
האם יש שינוי כזה שאת מיישמת בחיי היומיום שלך?
אשמח לשמוע.
ציפור_ירוקת_כנף*
הצטרפות: 20 דצמבר 2020, 00:26
דף אישי: הדף האישי של ציפור_ירוקת_כנף*

שינוי אקלים

שליחה על ידי ציפור_ירוקת_כנף* »

https://youmatter.world/en/are-electric ... les-26440/

האם מכוניות חשמליות טובות יותר לסביבה? האם הן יעזרו בשינויי האקלים?
לא ממש לפי הלינק של המאמר שצירפתי.
לאורה, אני חושבת שהרבה נושאים ושינויים נראים כלפיי חוץ חיוביים, אבל אם מסתכלים על הפרטים הקטנים כמו שנכדה אומרת רואים שצצות בעיות אחרות.
בסן דייגו לפני כמה שנים הפסיקו להשתמש בשקיות פלסטיק, על פניו זה נראה אחלה פתרון לסביבה, נכון? רק שזה גרם להתפרצות הפטיטיס A. איך זה קרה? שקיות פלסטיק עלו כסף שלאנשים הומלסים לא היה מן הסתם, אז הם הרימו את הצואה שלהם מהמדרכות של העיר בעזרת הידיים במקום בשקית פלסטיק שהייתה חינמית לפני ששינו את החוק לטובת כביכול הסביבה. בעזרת הידיים הנגועות בוירוס הם היו לוחצים על הכפתורי מעבר חצייה ואז פרצה תחלואה שהרגה אנשים. אז אי אפשר לנצח בנושאים האלו, תמיד זה יבוא על חשבון מישהו או משהו
נכ_דה*

שינוי אקלים

שליחה על ידי נכ_דה* »

בכל אופן את יכולה לשמוח שקידמו עניין שחשוב לך, גם אם יש עוד עבודה לעשות...
אני עוקבת אחרי התהליכים האלו כבר כמה שנים. אני יכולה להגיד לך שמ 2012 רק הדרדר המצב. אם הם באמת רציניים, הם לא היו צריכים לכתוב בעמוד הראשון על הצלחה, אלא להעלות את השתקת אנשי מקצוע, בגלל דעה שונה משל הממסד.

תחזיות הן תחזיות וברור שהן לא מדויקות במאה אחוז.
אבל מתייחסים אליהן כאילו שהן כן. משנים מדיניות, מעלים לנו מיסים, לא על מדע מדויק, אלא על משהו שמתאים יותר לנבואות.

לקחת דוגמא אנקדוטלית של כשלון
הגבתי לניסוח שלך:
אני חושבת שכל יוזמה ירוקה היא מבורכת
אז מהמותן שלפתי לך דוגמא שממש לא מדובר בכל יוזמה. והנה ציפור הצטרפה ונתנה עוד דוגמא שלא הכרתי בכלל. (תודה ציפור, איזה סיפור חזק, אך בעיקר דוחה למחשבה)

האם מכוניות חשמליות טובות יותר לסביבה? האם הן יעזרו בשינויי האקלים?
מסתבר שלא. יש הוכחות לכך. אל תצפי ממני למצוא לך, כי אין לי את זה בשליפה. אם הנושא באמת חשוב לך, מן הראוי לבדוק את שני הצדדים של הטיעון לעומק.

כלומר כל המהומה על לא מאומה זה שWEF כינה אותו "מנהיג גלובלי צעיר", הגרדיאן כינו אותו "המנהיג העולמי של המחאה האינטרנטית", ופיפל מגזין "אחד הרווקים הכי ראויים".
הארגון הזה לא היה מתייחס לאותו צעיר, אם הוא לא היה משרת את האינטרסים שלהם. אם הוא היה באמת נגד הממסד, הוא לא היה מקבל מהם הכרה.

האם נושא שינוי האקלים מטריד אותך?
אקלים זה דבר שיכול להטריד. ברור. לחוות רעידת אדמה, או רוחות של 140 קמש, זה לא נחמד. בשביל זה כדאי לבנות בית עם יסודות חזקים, ולא להתפשר על בטיחות. וכמובן לדאוג לא לבנות אותו בקרבת הר געש, ולא קרוב מדי לנהר.
אבל מה שבאמת מטריד אותי, זה אנשים שחושבים שהם יודעים את התשובה, ורוצים לכפות עלי את הפתרון שהם החליטו שהוא הכי מוצלח.
אפילו אנשים עם כוונות טובות, אך ירמסו כל דבר בדרך, כדי להגשים אותם.
כמו שנאמר הדרך לגהנום רצופה בכוונות טובות. או משהו כזה.

להעלות רעיונות על איך אנחנו כאזרחים יכולים להשפיע על המצב, לשתף רגשות בנושא, וכדומה.
זה בדיוק מה שאני עושה.
אני מנסה לרדת איתך לפרטים הקטנים.
את התחלת את הדף עם מכתב שמסתיים עם בקשה לתרומה לארגון. זה רק כרגע. אולי תגדישי קצת זמן להסביר על מה בדיוק תורמים
ש בו 2,792 קמפיינים שרצים כרגע.
זה המון. המון זמן כדי לעבור אחד אחד, על הכל. קשה להתמקד.
את עצמך כתב ש רוב החוקים שמבקשים להשיג רק ישפרו את אורח חייך
רוב זה לא הכל. מה לגבי השאר. אם הם לא ישפרו את אורח חיי, אז מה הם יעשו להם?

לא צירפת קישור.
צירפתי כבר בהודעה הראשונה... https://www.youtube.com/watch?v=7W33HRc1A6c
ציפור_ירוקת_כנף*
הצטרפות: 20 דצמבר 2020, 00:26
דף אישי: הדף האישי של ציפור_ירוקת_כנף*

שינוי אקלים

שליחה על ידי ציפור_ירוקת_כנף* »

לאורה, שאלת האם יש משהו שלדעתך ראוי להשתנות ברמה העולמית, בדרך בטיפול בנושא?
דבר ראשון עלה לי הסרטון שראיתי על כמה ביל גייטס צבוע. אני מאוד ממליצה לצפות בסרטון, אנסה גם להוסיף לינק בהמשך. הוא כתב ספר על שינוי האקלים ומה צריך לעשות, אבל שום דבר מזה לא יישם ועוד יותר גרוע הזיק הרבה יותר מהאדם הממוצע. אני כרגע לצורך הדוגמא נטפלת דווקא לביל גייטס, אבל זה מגמה עולמית שעשירי העולם מתניידים במטוסים פרטיים שמזהמים פי כמה וכמה מטיסה רגילה, חיים בצורה בזבזנית ולא אקולוגית אבל מטיפים להמונים לשנות את אורח חייהם.
בסרטון יש הרבה דוגמאות, לדוגמא ביל גייטס הוא בעלים של מיליוני דונמים של אדמה שמגדלים בהם תירס וסויה, גידולים שממשיכים ליצור מעגל של זיהום וצריכה.
אם שינוי צריך לקרות, למה שהוא לא יתחיל מלמעלה? מקלאוס שוואב הנוכל שרוצה לשדוד מאיתנו זכויות אדם בסיסיות, לכלוא את כולנו בערים בלי גישה לטבע כי המוטו שלו זה "האדם מזיק לטבע, אז בוא נציל את הטבע ונהרוג את האדם"
לשם הם חותרים, אבל הם לא יגידו לך את זה ישירות כי אז לא תתרמי להם ותרתמי את כוחותייך לעזור להם. אז מה עושים? מקימים מלא ארגונים שהם ארגוני בת תחת מטריה אחת, עם מטרות נעלות ורשימת הצלחות כדי לשכנע את ההמונים לתמוך בהם. בבסיס הם כולם כפופים לארגון על אחד שלא רוצה שאת, אני ונכדה נהיה פה. אני יודעת שזה נשמע קונספירטיבי ומטורף, אבל אם תתעמקי בדברים שנכדה שלחה, תוכלי לראות את הפרטים הקטנים ואת בין השורות. זה לא פשוט להתפקח מזה, כי זה עטוף באריזה ורודה ומתקתקה ואנחנו חיים את השקר הזה שנים אבל יש דברים בגו, ויש מחיר כבד אחר שנצטרך לשלם.
והאם מצב אקלים כדור הארץ לא מטריד? מטריד ועוד איך, אבל לא בידינו לתקן את זה. לכל התחלה יש סוף, וגם לכדור הארץ יהיה סוף. בדיוק כמו שהדינוזאורים נכחדו ועוד מיליון מיני חיות אחרות נכחדו, גם סופנו להיכחד. שום דבר לא ניצחי. צריך להבין את זה.
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”